April: verschil tussen versies
Scoutpedia.nl, dé Scouting wiki
k (→Geschiedenis) |
kGeen bewerkingssamenvatting |
||
Regel 11: | Regel 11: | ||
* De [[HIT]] vindt plaats in het paasweekend, dat jaarlijks in maart of april valt | * De [[HIT]] vindt plaats in het paasweekend, dat jaarlijks in maart of april valt | ||
* 23 april: [[Sint Joris|Sint-Jorisdag]] | * 23 april: [[Sint Joris|Sint-Jorisdag]] | ||
<br> | |||
== | {| | ||
|colspan=2 style="background:lightblue;"|'''Algemeen''' | |||
|- | |||
||[[1930]].||De [[Scouting Sint Maarten-Hildegard|Sint Martinusgroep]] wordt opgericht | |||
|- | |||
||[[1941]]||De Nederlandse scouting wordt door de Nazi's ontbonden | |||
|- | |||
||[[1989]]||Prins Bernhard legt zijn taak neer als [[beschermheer]] van [[Scouting Nederland]] | |||
|- | |||
|colspan=2 style="background:lightblue;"|'''1 april''' | |||
|- | |||
||[[1950]]||Scoutinggroep [[Van Wassenaer Van Obdam]] wordt opgericht | |||
|- | |||
||[[1962]]||[[Scouting Impeesa]] wordt opgericht | |||
|- | |||
||[[1977]]||[[Scouting 't Volbert]] wordt opgericht | |||
|- | |||
||199?||De oprichting van de [[speltak]] [[Teddy's]] blijkt een 1-aprilgrap te zijn | |||
|- | |||
|colspan=2 style="background:lightblue;"|'''9 april''' | |||
|- | |||
||[[1986]]||Scoutinggroep [[De Jutters]] wordt opgericht | |||
|- | |||
|colspan=2 style="background:lightblue;"|'''24 april''' | |||
|- | |||
||[[1916]]||Het [[Nederlandsche Meisjesgilde]] krijgt haar officiële vlaggen van prins Hendrik | |||
|- | |||
|} | |||
Versie van 7 jan 2007 16:22
Januari · Februari · Maart · April · Mei · Juni · Juli · Augustus · September · Oktober · November · December |
Dit artikel geeft een overzicht van de verschillende gebeurtenissen met betrekking tot scouting die in de maand april plaatsvonden.
April in vogelvlucht
Dit korte uittrekseltje verschijnt jaarlijks in april op de hoofdpagina
- 1923: Scouting koopt het Kandersteg International Scout Centre in Zwitserland aan
- 1941: De Nederlandse scouting wordt door de Nazi's ontbonden. >
- 1989: Prins Bernhard legt zijn taak neer als beschermheer van Scouting Nederland
- 23 April: Sint-Jorisdag
Alle gebeurtenissen
Jaarlijks
- De HIT vindt plaats in het paasweekend, dat jaarlijks in maart of april valt
- 23 april: Sint-Jorisdag
Algemeen | |
1930. | De Sint Martinusgroep wordt opgericht |
1941 | De Nederlandse scouting wordt door de Nazi's ontbonden |
1989 | Prins Bernhard legt zijn taak neer als beschermheer van Scouting Nederland |
1 april | |
1950 | Scoutinggroep Van Wassenaer Van Obdam wordt opgericht |
1962 | Scouting Impeesa wordt opgericht |
1977 | Scouting 't Volbert wordt opgericht |
199? | De oprichting van de speltak Teddy's blijkt een 1-aprilgrap te zijn |
9 april | |
1986 | Scoutinggroep De Jutters wordt opgericht |
24 april | |
1916 | Het Nederlandsche Meisjesgilde krijgt haar officiële vlaggen van prins Hendrik |