Jotihunt: verschil tussen versies
Regel 47: | Regel 47: | ||
|- | |- | ||
| [[2008]] || [[Stadhouder Willem III/Lady Baden-Powell]] || [[Scouting Karel de Stoute]] || [[Scouting Kon-Tiki]] en [[Scouting Roothaangroep]] | | [[2008]] || [[Stadhouder Willem III/Lady Baden-Powell]] || [[Scouting Karel de Stoute]] || [[Scouting Kon-Tiki]] en [[Scouting Roothaangroep]] | ||
|- | |||
| [[2009]] || [[Stadhouder Willem III/Lady Baden-Powell]] || [[Scouting Karel de Stoute]] || [[Scouting Roothaangroep]] | |||
|} | |} | ||
Versie van 19 okt 2009 18:28
De Jotihunt is een spannende vossenjacht die wordt gehouden gedurende het JOTI-weekend, het evenement wordt georganiseerd door het Steunpunt Scouting Gelderland.
De deelnemende scouts moeten jagen op vossen die zich in heel Gelderland kunnen bevinden, via een internetsite krijgen de deelnemende groepen hints over de verblijfplaatsen van de vossen. Tevens krijgen de deelnemers een set opdrachten toegestuurd die uitgevoerd moeten worden, voor elke opdracht zijn punten te verdienen, net als met het vinden van de vossen. De groep met de meeste punten die wint. De Jotihunt werd voor het eerst georganiseerd in 2001. Het doel hierachter was gedurende de jota/joti ook iets te organiseren voor de oudere speltakken, omdat er voor hun op interlokaal gebied weinig wordt georganiseerd. Sinds 2005 is er een thema verbonden aan de hunt.
De Jotihunt is een leuke en interactieve hunt voor explorers en ouder (dus ook leidingleeftijd). Om met de Jotihunt mee te doen heb je een goede internetverbinding nodig aangezien je veel zult moeten surfen, foto's moet versturen en downloaden en informatie zult moeten opzoeken. Het thuishonk hoeft niet altijd het clubgebouw te zijn, je kan ook gebruik maken van woningen of school/bedrijfspanden. Dit is met name handig als je geen snelle verbinding op je scoutinggebouw heb.
De thema's van de afgelopen jaren waren als volgt:
Jaar | Thema |
---|---|
2005 | Spionage |
2006 | The Hunt for the Hidden Relic |
2007 | De mysterieuze zeven |
2008 | Shrek |
2009 | Maffia |
Erelijst Jotihunt
Aan de Jotihunt zit ook een competitie-element. Voor het vinden van de vossen en het creatief uitvoeren van de extra opdrachten zijn punten te verdienen. Als slot van dit weekend vindt er een prijsuitreiking plaats, waar de veel van de jagerteams aanwezig zijn. De wisseltrofee, wordt dan aan de winnaar meegegeven. De Subanhara Liemersgroep heeft 3x de hunt gewonnen waardoor zij eigenaar zijn geworden van de eerste trofee: een houten plaat met een vossenkop. De tweede wisseltrofee is een lantaarn met daarin een vosje. Deze trofee heeft inmiddels al op verschillende scoutinggebouwen een ereplaatsje gehad.
In de beginjaren werd de Jotihunt gedomineerd door de Subanhara Liemersgroep , de Rhedense Pioniers en Scouting Doesburg. In de laatste jaren zijn meer en meer groepen fanatieker mee gaan doen wat er in resulteerde dat de groepen meer aan elkaar gewaagd waren.
In 2008 werd voor het eerst de sportiviteitsprijs een onderdeel van de Jotihunt. Deze prijs is voor het team dat door zowel de organisatie, de steunteams en de vossen als zeer sportief werd ervaren. De eerste winnaar van deze bokaal was Scouting Karel de Stoute uit Nijmegen.
Zie ook
Een landelijke scoutingactiviteit die wel wat weg heeft van de Jotihunt, maar op een ander tijdstip in het jaar wordt gehouden, is de cyberhike.