Scouts en Gidsen Gisco Regenboog: verschil tussen versies
(→Kampen) |
(→Kampen) |
||
(55 tussenliggende versies door 18 gebruikers niet weergegeven) | |||
Regel 1: | Regel 1: | ||
{{groep| | {{groep | ||
|Regio= | |Land=België | ||
|Beweging=Scouts en Gidsen Vlaanderen| | |||
|Regio=Gouw Noordzee | |||
|Plaats=Gistel | |Plaats=Gistel | ||
|Leden=120 | |Leden=120 | ||
Regel 6: | Regel 8: | ||
|Groepsnummer=W1414G | |Groepsnummer=W1414G | ||
|Website=www.gisco.be | |Website=www.gisco.be | ||
|Provincie=West-Vlaanderen | |||
}} | }} | ||
Regel 11: | Regel 14: | ||
== Ontstaan == | == Ontstaan == | ||
Gisco Regenboog is ontstaan uit de assen van de ter ziele gegane onafhankelijke zeescoutsvereniging "Overstag". In 1991 besloot de resterende leiding van "Overstag" zich aan te sluiten bij VVKSM en zo een officiële (land)scoutsgroep te worden. De naam werd gewijzigd in Gisco Regenboog om met een schone lei te kunnen herbeginnen. GISCO staat voor Gistelse SCOutsgroep. REGENBOOG symboliseert de verscheidenheid van deze scoutsgroep, de deuren van de scoutswerking staan open voor jongeren van alle culturen, rassen, geloofsovertuigingen,... | |||
Gisco Regenboog | Eenmaal begonnen nam Gisco Regenboog een vliegende start. Op enkele jaren tijd groeide de scoutsgroep uit tot de tweede grootste jeugdvereniging in Gistel. Ter ondersteuning van de leidingsploeg werd een oudercomité opgericht en ook een stamwerking (oud-leiding) werd opgericht. Een rem op de groei was jarenlang de erbarmelijke staat van het toenmalig, tevens veel te kleine, lokaal. | ||
Bij aanvang van het tienjarig bestaan kon Gisco Regenboog eindelijk verhuizen naar een nieuw lokaal. In en rond de oude Rijkswachtkazerne beschikte de groep eindelijk over voldoende ruimte om naar hartelust te ravotten, knutselen,... Na een kleine dip in de groeicurve herpakte de groep zich vlak voor hun vijftienjarig bestaan. Om de werking nog beter te structureren werd een overkoepelende vzw opgericht. | |||
Bij aanvang van het tienjarig bestaan kon Gisco Regenboog eindelijk verhuizen naar een nieuw lokaal. | |||
== Takken == | == Takken == | ||
De groep heeft de volgende speltakken: | De groep heeft de volgende speltakken: | ||
*[[Kapoenen]] - 6 tot 8 jaar | * [[Kapoenen]] - 6 tot 8 jaar | ||
*[[Welpen]]/[[Kabouters]] (Wouters) - 8 tot | * [[Welpen (Scouts en Gidsen Vlaanderen)|Welpen]]/[[Kabouters (Scouts en Gidsen Vlaanderen)|Kabouters]] (Wouters) - 8 tot 10 jaar | ||
*[[Jongverkenners]]/[[Jonggidsen]] (Jonggivers) - | * Wolven - 10 tot 12 jaar | ||
*[[Verkenners]]/[[Gidsen]] (Givers) - 14 tot 16 jaar | * [[Jongverkenners (Scouts en Gidsen Vlaanderen)|Jongverkenners]]/[[Jonggidsen (Scouts en Gidsen Vlaanderen)|Jonggidsen]] (Jonggivers) - 12 tot 14 jaar | ||
*[[Jin]] - 16 tot 17 jaar | * [[Verkenners (Scouts en Gidsen Vlaanderen)|Verkenners]]/[[Gidsen (Scouts en Gidsen Vlaanderen)|Gidsen]] (Givers) - 14 tot 16 jaar | ||
* [[Jin]] - 16 tot 17 jaar | |||
== Groepsleiding == | == Groepsleiding == | ||
{|class="prettytable table table-striped table-hover" | |||
{| class="prettytable" | |||
! Periode | ! Periode | ||
! Namen | ! Namen | ||
|- | |- | ||
| 1991-1993 | |1991-1993 | ||
| Chantal Metzler | |Chantal Metzler | ||
|- | |||
|1993-1996 | |||
|Chantal Metzler en Eddy Beernaert | |||
|- | |||
|1996-1997 | |||
|Jozua Velle, Veronique Maene en Nikolaas Vanhoucke | |||
|- | |||
|1997-2002 | |||
|Jozua Velle en Veronique Maene | |||
|- | |||
|2002-2003 | |||
|Bjorn Saelens en Jonas Montmorency | |||
|- | |||
|2003-2004 | |||
|Bjorn Saelens en Michiel Detailleur | |||
|- | |||
|2004-2006 | |||
|Sophie Halewyck, Stijn Simoen en Koen Gosseye | |||
|- | |- | ||
| | |2006-2007 | ||
| | |Sophie Halewyck, Stijn Simoen, Koen Gosseye en Ben Van Quaethem | ||
|- | |- | ||
| | |2007-2010 | ||
| | |Michiel Vander Beke, Jullie Jacxsens en Ben Van Quaethem | ||
|- | |- | ||
| | |2010-2011 | ||
| | |Niels Vandenbussche & Harm Vermote | ||
|- | |- | ||
| | |2011-2014 | ||
| | |Lieslot De Rycker, Jilke Ramon en Jan Van Quaethem | ||
|- | |- | ||
| | |2014-2015 | ||
| | |Korneel Delaere, Dylan Maenhout ,Floris Ramon | ||
|- | |- | ||
| | |2015-2016 | ||
| | |Korneel Delaere, Floris Ramon, Femke Ramon | ||
|- | |- | ||
| | |2016-2018 | ||
| | |Korneel Delaere, Femke Ramon, Bas Vermeulen | ||
|- | |||
|2018-2020 | |||
|Bas Vermeulen, Jordy Corthals, Anke Vermeulen | |||
|- | |||
|2020-2021 | |||
|Jordy Corthals, Anke Vermeulen, Tim Lequy | |||
|- | |||
|2012-2022 | |||
|Tim Lequy, Rune Vermeulen, Robbe Quinet | |||
|- | |||
|2022-2023 | |||
|Robbe Quinet, Bo De Reviere, Thijs Dyserinck | |||
|- | |||
|2023-heden | |||
|Nog onbekend | |||
|} | |} | ||
== Kampen == | == Kampen == | ||
{|class="prettytable table table-striped table-hover" | |||
{| class="prettytable" | |||
! Scoutsjaar | ! Scoutsjaar | ||
! Kapoenen | ! Kapoenen | ||
! Wouters | ! Wouters | ||
! Wolven | |||
! Jonggivers | ! Jonggivers | ||
! Givers | ! Givers | ||
! Jin | ! Jin | ||
|- | |- | ||
| 1991-1992 | |1991-1992 | ||
| | |colspan=2 | | ||
| | |nvt | ||
| | |colspan=2 | | ||
| | |nvt | ||
| nvt | |||
|- | |- | ||
| 1993 | |1992-1993 | ||
| | |colspan=2 |Bilzen | ||
| | |nvt | ||
| | |colspan=2 |Bilzen | ||
| | |nvt | ||
| nvt | |||
|- | |- | ||
| 1994 | |1993-1994 | ||
| Genk | |colspan=2 |Genk | ||
| | |nvt | ||
| | |colspan=2 |Genk | ||
| Genk | |nvt | ||
| nvt | |||
|- | |- | ||
| 1995 | |1994-1995 | ||
| | |De Haan (scoutslokaal) | ||
| [[Moerkensheide|De Pinte (Moerkensheide)]] | |[[Moerkensheide|De Pinte (Moerkensheide)]] | ||
| Zeilkamp (Nederland) | |nvt | ||
| Vogezen (Frankrijk) | |Zeilkamp (Nederland) | ||
| nvt | |Vogezen (Frankrijk) | ||
|nvt | |||
|- | |- | ||
| 1996 | |1995-1996 | ||
| Lichtaart | |colspan=2 |Lichtaart | ||
| | |nvt | ||
| | |colspan=2 |Lichtaart | ||
| Lichtaart | |nvt | ||
| nvt | |||
|- | |- | ||
| 1997 | |1996-1997 | ||
| [[De Kluis|Sint-Joris-Weert (De Kluis)]] | |colspan=2 |[[De Kluis|Sint-Joris-Weert (De Kluis)]] | ||
| | |nvt | ||
| | |colspan=2 |[[De Kluis|Sint-Joris-Weert (De Kluis)]] | ||
| [[De Kluis|Sint-Joris-Weert (De Kluis)]] | |nvt | ||
| nvt | |||
|- | |- | ||
| 1998 | |1997-1998 | ||
| | | | ||
| Rogel (Nederland) | |Rogel (Nederland) | ||
| Gorges du Tarn (Frankrijk) | |nvt | ||
| Marteltall (Italië) | |Gorges du Tarn (Frankrijk) | ||
| nvt | |Marteltall (Italië) | ||
|nvt | |||
|- | |- | ||
| 1999 | |1998-1999 | ||
| Hulst (Nederland) | |colspan=2 |Hulst (Nederland) | ||
| | |nvt | ||
| | |colspan=2 |Hulst (Nederland) | ||
| Hulst (Nederland) | |nvt | ||
| nvt | |||
|- | |- | ||
| 2000 | |1999-2000 | ||
| | |colspan=2 |Aalter | ||
| | |nvt | ||
| Fietskamp(Nederland) | |Fietskamp(Nederland) | ||
| Visegrad (Hongarije) | |Visegrad (Hongarije) | ||
|nvt | |||
|- | |- | ||
| 2001 | |2000-2001 | ||
| [[ | |colspan=2 |[[De Brink (kampeerterrein)|Herentals (De Brink)]] | ||
| | |nvt | ||
| [[ | |colspan=2 |[[De Brink (kampeerterrein)|Herentals (De Brink)]] | ||
|nvt | |||
| nvt | |||
|- | |- | ||
| 2002 | |2001-2002 | ||
| [[Drieboomkensberg|Westmalle (Drieboomkensberg)]] | |colspan=2 |[[Drieboomkensberg|Westmalle (Drieboomkensberg)]] | ||
| | |nvt | ||
| | |colspan=2 |[[Drieboomkensberg|Westmalle (Drieboomkensberg)]] | ||
| [[Drieboomkensberg|Westmalle (Drieboomkensberg)]] | |[[Moerkensheide|De Pinte (Moerkensheide)]] | ||
| [[Moerkensheide|De Pinte (Moerkensheide)]] | |||
|- | |- | ||
| 2003 | |2002-2003 | ||
| Zedelgem (Hoogveld) | |colspan=2 |Zedelgem (Hoogveld) | ||
| | |nvt | ||
| Jupille | |Jupille | ||
| | |colspan=2 |[[Flamboree]] (De Kluis) | ||
| [[Flamboree]] (De Kluis) | |||
|- | |- | ||
| 2004 | |2003-2004 | ||
| [[Woutershof|Kinrooi (Woutershof)]] | |colspan=2 |[[Woutershof|Kinrooi (Woutershof)]] | ||
| | |nvt | ||
| | |colspan=2 |[[Woutershof|Kinrooi (Woutershof)]] | ||
| [[Woutershof|Kinrooi (Woutershof)]] | |Dobøichovice (Tjechië) | ||
| | |||
|- | |- | ||
| 2005 | |2004-2005 | ||
| [[Moerkensheide|Moerkensheide (De Pinte)]] | |colspan=2 |[[Moerkensheide|Moerkensheide (De Pinte)]] | ||
| | |nvt | ||
| Schermbeck (Duitsland) | |Schermbeck (Duitsland) | ||
| | |colspan=2 |Lechtal (Oostenrijk) | ||
| Lechtal (Oostenrijk) | |||
|- | |- | ||
| 2006 | |2005-2006 | ||
| [[De Kluis|Sint-Joris-Weert (De Kluis)]] | |colspan=2 |[[De Kluis|Sint-Joris-Weert (De Kluis)]] | ||
| | |nvt | ||
| | |colspan=2 |[[De Kluis|Sint-Joris-Weert (De Kluis)]] | ||
| [[De Kluis|Sint-Joris-Weert (De Kluis)]] | |nvt | ||
| nvt | |||
|- | |- | ||
| 2007 | |2006-2007 | ||
| | |[[Drieboomkensberg|Westmalle (Drieboomkensberg)]] | ||
| | |Maerkedal (De kafhoek) | ||
| Veere (Nederland) | |nvt | ||
| | |Veere (Nederland) | ||
| | |Lechtal (Oostenrijk) | ||
|[[Moerkensheide|Moerkensheide (De Pinte)]] en [[De Brink (kampeerterrein)|Herentals (De Brink)]] | |||
|- | |- | ||
|2007-2008 | |||
|colspan=2|Neuf Maisons|Vaulx-lez-Chimay (Chimay) | |||
|nvt | |||
|colspan=2|Neuf Maisons|Vaulx-lez-Chimay (Chimay) | |||
|nvt | |||
|- | |||
|2008-2009 | |||
|Aarschot (Goorheem) | |||
|Bree (scoutslokaal) | |||
|nvt | |||
|Sint-Jans-Kappel (Frankrijk) | |||
|Flamboree (Sint-Joris-Weert) | |||
|De IJzer (vlottenkamp Diksmuide) | |||
|- | |||
|2009-2010 | |||
|colspan=2|De Hoge rielen - Kasterlee | |||
|nv | |||
|colspan=2|De Hoge rielen - Kasterlee | |||
|Spanje | |||
|- | |||
|2010-2011 | |||
|Dendermonde | |||
|Dendermonde | |||
|nvt | |||
|Monschau (Duitsland) | |||
|Ardeche (Frankrijk) | |||
|Ardeche (Frankrijk) | |||
|- | |||
|2011-2012 | |||
|colspan=2|Chevron | |||
|nvt | |||
|colspan=2|Chevron | |||
|Ardeche (Frankrijk) | |||
|- | |||
|2012-2013 | |||
| | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|JamBe (Sint-Joris Weert) | |||
|nvt | |||
|- | |||
|2013-2014 | |||
|colspan=5| | |||
|Barcelona (Spanje) | |||
|- | |||
|2014-2015 | |||
|drieboomkensberg (West-Malle) | |||
|drieboomkensberg (West-Malle) | |||
|nvt | |||
|Monschau (Duitsland) | |||
| | |||
|nvt | |||
|- | |||
|2015-2016 | |||
|colspan=2|Lier | |||
|nvt | |||
|colspan=2|Lier | |||
|nvt | |||
|- | |||
|2016-2017 | |||
|colspan=4| | |||
|Vere (Nederland) | |||
|Montenegro | |||
|- | |||
|2017-2018 | |||
|colspan=2| Do Hoge Rielen (Kasterlee) | |||
|nvt | |||
|colspan=2| Do Hoge Rielen (Kasterlee) | |||
|Echternach (Luxemburg) | |||
|- | |||
|2018-2019 | |||
|colspan=2| | |||
|nvt | |||
|colspan=2| | |||
|Edenburgh (Schtland) | |||
|- | |||
|2019-2020 | |||
|colspan=5| Do Hoge Rielen (Kasterlee) | |||
|nvt | |||
|- | |||
|2020-2021 | |||
|colspan=2| | |||
|colspan=2|Bertrix (kampterein scouts Hellegat) | |||
| | |||
|nvt | |||
|- | |||
|2021-2022 | |||
|colspan=5| | |||
|nvt | |||
|- | |||
|2022-2023 | |||
|colspan=2| Lille | |||
|colspan=2| Bièvre | |||
|Echternach (Luxemburg) | |||
|nvt | |||
|- | |||
|2023-2024 | |||
|colspan=5| | |||
| | |||
|} | |} | ||
== VZW == | == VZW == | ||
Eind 2005 werd er een vzw opgericht om de scoutswerking te ondersteunen. Met deze vzw betracht de groep de bezitting juridisch beter te beschermen en continuïteit zoveel mogelijk te garanderen. | |||
De oprichters, tevens het eerste bestuur, waren: Jan Detailleur (voorzitter), Jurgen Seys (ondervoorzitter), Jozua Velle (penningmeester), Sophie Halewyck (secretaris), Hendrik Gosseye en Michiel Detailleur. | |||
De oprichters, tevens het eerste bestuur, waren: Jan Detailleur (voorzitter), Jurgen Seys (ondervoorzitter), Jozua Velle (penningmeester), Sophie Halewyck (secretaris), Hendrik Gosseye en Michiel Detailleur. | |||
De algemene vergadering bestaat uit het bestuur aangevuld met alle leiding, oc-leden en oud-leiding. | De algemene [[opkomst|vergadering]] bestaat uit het bestuur aangevuld met alle leiding, oc-leden en oud-leiding. | ||
{| class="prettytable" | {|class="prettytable table table-striped table-hover" | ||
! Periode | ! Periode | ||
! Bestuur | ! Bestuur | ||
|- | |- | ||
| 2005- | |2005-2007 | ||
| Jan Detailleur (voorzitter), Jurgen Seys (ondervoorzitter), Jozua Velle (penningmeester), Sophie Halewyck (secretaris), Hendrik Gosseye en Michiel Detailleur | |Jan Detailleur (voorzitter), Jurgen Seys (ondervoorzitter), Jozua Velle (penningmeester), Sophie Halewyck (secretaris), Hendrik Gosseye en Michiel Detailleur | ||
|- | |||
|2007-2008 | |||
|Jozua Velle (voorzitter), Johan Halewyck (ondervoorzitter), Jurgen Seys (penningmeester), Hendrik Gosseye, Sophie Halewyck en Steven Gosseye | |||
|- | |||
|2008-2011 | |||
|Jozua Velle (voorzitter), Johan Halewyck (ondervoorzitter), Jurgen Seys (penningmeester), Hendrik Gosseye, Steven Gosseye en Bo Brunet | |||
|- | |- | ||
|2011-2014 | |||
|Kleurrijke Stern (voorzitter), Katrien Blomme(ondervoorzitter), Ben Van Quaethem (penningmeester), Jozua Velle (secretaris), Jan Van Quaethem en Lieslot De Rycker | |||
|} | |} | ||
== Stam == | == Stam == | ||
De stam is de vereniging van oud-leiders, die nog betrokken willen blijven bij het scoutsleven van hun groep, nu ze niet meer als actieve leiding functioneren. | De stam is de vereniging van oud-leiders, die nog betrokken willen blijven bij het scoutsleven van hun groep, nu ze niet meer als actieve leiding functioneren. | ||
Regel 209: | Regel 338: | ||
Ze komen op regelmatige basis samen en plannen activiteiten voor leiding, oud-leiding en oudercomité. Ze kunnen de actieve leiding ook helpen bij bepaalde evenementen, of ze adviseren. | Ze komen op regelmatige basis samen en plannen activiteiten voor leiding, oud-leiding en oudercomité. Ze kunnen de actieve leiding ook helpen bij bepaalde evenementen, of ze adviseren. | ||
{| class="prettytable" | {|class="prettytable table table-striped table-hover" | ||
! Periode | ! Periode | ||
! | ! Voorzitter | ||
|- | |- | ||
| 1999-heden | |1999-heden | ||
| Nikolaas Vanhoucke | |Nikolaas Vanhoucke | ||
|- | |- | ||
|} | |} | ||
== Oudercomité == | == Oudercomité == | ||
Het oudercomité bestaat uit enkele, geëngageerde, ouders aangevuld met een aantal oud-leiding. Dit comité houdt zich niet bezig met de inhoudelijke werking van de scoutsgroep maar fungeert enkel als steun en hulp bij het organiseren van externe activiteiten. Een greep uit de activiteiten waaraan het oudercomité meewerkt: kaas- en wijnavond, kwis, fuif,... | |||
{|class="prettytable table table-striped table-hover" | |||
! Periode | |||
{| class="prettytable" | ! Voorzitter | ||
|- | |- | ||
|1999-2002 | |||
|Hennie Moonen | |||
|- | |- | ||
| | |2002-2007 | ||
| | |Ginette Brams | ||
|- | |- | ||
| | |2007-2012 | ||
| | |Gunther Dumarey | ||
|- | |- | ||
|2012-heden | |||
|Eddy Beernaert | |||
|} | |} | ||
Huidige versie van 4 aug 2023 om 19:58
Scouts en Gidsen Gisco Regenboog is een scoutinggroep in het West-Vlaamse Gistel, aangesloten bij de Scouts en Gidsen Vlaanderen.
Ontstaan[bewerken | brontekst bewerken]
Gisco Regenboog is ontstaan uit de assen van de ter ziele gegane onafhankelijke zeescoutsvereniging "Overstag". In 1991 besloot de resterende leiding van "Overstag" zich aan te sluiten bij VVKSM en zo een officiële (land)scoutsgroep te worden. De naam werd gewijzigd in Gisco Regenboog om met een schone lei te kunnen herbeginnen. GISCO staat voor Gistelse SCOutsgroep. REGENBOOG symboliseert de verscheidenheid van deze scoutsgroep, de deuren van de scoutswerking staan open voor jongeren van alle culturen, rassen, geloofsovertuigingen,...
Eenmaal begonnen nam Gisco Regenboog een vliegende start. Op enkele jaren tijd groeide de scoutsgroep uit tot de tweede grootste jeugdvereniging in Gistel. Ter ondersteuning van de leidingsploeg werd een oudercomité opgericht en ook een stamwerking (oud-leiding) werd opgericht. Een rem op de groei was jarenlang de erbarmelijke staat van het toenmalig, tevens veel te kleine, lokaal.
Bij aanvang van het tienjarig bestaan kon Gisco Regenboog eindelijk verhuizen naar een nieuw lokaal. In en rond de oude Rijkswachtkazerne beschikte de groep eindelijk over voldoende ruimte om naar hartelust te ravotten, knutselen,... Na een kleine dip in de groeicurve herpakte de groep zich vlak voor hun vijftienjarig bestaan. Om de werking nog beter te structureren werd een overkoepelende vzw opgericht.
Takken[bewerken | brontekst bewerken]
De groep heeft de volgende speltakken:
- Kapoenen - 6 tot 8 jaar
- Welpen/Kabouters (Wouters) - 8 tot 10 jaar
- Wolven - 10 tot 12 jaar
- Jongverkenners/Jonggidsen (Jonggivers) - 12 tot 14 jaar
- Verkenners/Gidsen (Givers) - 14 tot 16 jaar
- Jin - 16 tot 17 jaar
Groepsleiding[bewerken | brontekst bewerken]
Periode | Namen |
---|---|
1991-1993 | Chantal Metzler |
1993-1996 | Chantal Metzler en Eddy Beernaert |
1996-1997 | Jozua Velle, Veronique Maene en Nikolaas Vanhoucke |
1997-2002 | Jozua Velle en Veronique Maene |
2002-2003 | Bjorn Saelens en Jonas Montmorency |
2003-2004 | Bjorn Saelens en Michiel Detailleur |
2004-2006 | Sophie Halewyck, Stijn Simoen en Koen Gosseye |
2006-2007 | Sophie Halewyck, Stijn Simoen, Koen Gosseye en Ben Van Quaethem |
2007-2010 | Michiel Vander Beke, Jullie Jacxsens en Ben Van Quaethem |
2010-2011 | Niels Vandenbussche & Harm Vermote |
2011-2014 | Lieslot De Rycker, Jilke Ramon en Jan Van Quaethem |
2014-2015 | Korneel Delaere, Dylan Maenhout ,Floris Ramon |
2015-2016 | Korneel Delaere, Floris Ramon, Femke Ramon |
2016-2018 | Korneel Delaere, Femke Ramon, Bas Vermeulen |
2018-2020 | Bas Vermeulen, Jordy Corthals, Anke Vermeulen |
2020-2021 | Jordy Corthals, Anke Vermeulen, Tim Lequy |
2012-2022 | Tim Lequy, Rune Vermeulen, Robbe Quinet |
2022-2023 | Robbe Quinet, Bo De Reviere, Thijs Dyserinck |
2023-heden | Nog onbekend |
Kampen[bewerken | brontekst bewerken]
Scoutsjaar | Kapoenen | Wouters | Wolven | Jonggivers | Givers | Jin |
---|---|---|---|---|---|---|
1991-1992 | nvt | nvt | ||||
1992-1993 | Bilzen | nvt | Bilzen | nvt | ||
1993-1994 | Genk | nvt | Genk | nvt | ||
1994-1995 | De Haan (scoutslokaal) | De Pinte (Moerkensheide) | nvt | Zeilkamp (Nederland) | Vogezen (Frankrijk) | nvt |
1995-1996 | Lichtaart | nvt | Lichtaart | nvt | ||
1996-1997 | Sint-Joris-Weert (De Kluis) | nvt | Sint-Joris-Weert (De Kluis) | nvt | ||
1997-1998 | Rogel (Nederland) | nvt | Gorges du Tarn (Frankrijk) | Marteltall (Italië) | nvt | |
1998-1999 | Hulst (Nederland) | nvt | Hulst (Nederland) | nvt | ||
1999-2000 | Aalter | nvt | Fietskamp(Nederland) | Visegrad (Hongarije) | nvt | |
2000-2001 | Herentals (De Brink) | nvt | Herentals (De Brink) | nvt | ||
2001-2002 | Westmalle (Drieboomkensberg) | nvt | Westmalle (Drieboomkensberg) | De Pinte (Moerkensheide) | ||
2002-2003 | Zedelgem (Hoogveld) | nvt | Jupille | Flamboree (De Kluis) | ||
2003-2004 | Kinrooi (Woutershof) | nvt | Kinrooi (Woutershof) | Dobøichovice (Tjechië) | ||
2004-2005 | Moerkensheide (De Pinte) | nvt | Schermbeck (Duitsland) | Lechtal (Oostenrijk) | ||
2005-2006 | Sint-Joris-Weert (De Kluis) | nvt | Sint-Joris-Weert (De Kluis) | nvt | ||
2006-2007 | Westmalle (Drieboomkensberg) | Maerkedal (De kafhoek) | nvt | Veere (Nederland) | Lechtal (Oostenrijk) | Moerkensheide (De Pinte) en Herentals (De Brink) |
2007-2008 | Neuf Maisons|Vaulx-lez-Chimay (Chimay) | nvt | Neuf Maisons|Vaulx-lez-Chimay (Chimay) | nvt | ||
2008-2009 | Aarschot (Goorheem) | Bree (scoutslokaal) | nvt | Sint-Jans-Kappel (Frankrijk) | Flamboree (Sint-Joris-Weert) | De IJzer (vlottenkamp Diksmuide) |
2009-2010 | De Hoge rielen - Kasterlee | nv | De Hoge rielen - Kasterlee | Spanje | ||
2010-2011 | Dendermonde | Dendermonde | nvt | Monschau (Duitsland) | Ardeche (Frankrijk) | Ardeche (Frankrijk) |
2011-2012 | Chevron | nvt | Chevron | Ardeche (Frankrijk) | ||
2012-2013 | JamBe (Sint-Joris Weert) | nvt | ||||
2013-2014 | Barcelona (Spanje) | |||||
2014-2015 | drieboomkensberg (West-Malle) | drieboomkensberg (West-Malle) | nvt | Monschau (Duitsland) | nvt | |
2015-2016 | Lier | nvt | Lier | nvt | ||
2016-2017 | Vere (Nederland) | Montenegro | ||||
2017-2018 | Do Hoge Rielen (Kasterlee) | nvt | Do Hoge Rielen (Kasterlee) | Echternach (Luxemburg) | ||
2018-2019 | nvt | Edenburgh (Schtland) | ||||
2019-2020 | Do Hoge Rielen (Kasterlee) | nvt | ||||
2020-2021 | Bertrix (kampterein scouts Hellegat) | nvt | ||||
2021-2022 | nvt | |||||
2022-2023 | Lille | Bièvre | Echternach (Luxemburg) | nvt | ||
2023-2024 |
VZW[bewerken | brontekst bewerken]
Eind 2005 werd er een vzw opgericht om de scoutswerking te ondersteunen. Met deze vzw betracht de groep de bezitting juridisch beter te beschermen en continuïteit zoveel mogelijk te garanderen.
De oprichters, tevens het eerste bestuur, waren: Jan Detailleur (voorzitter), Jurgen Seys (ondervoorzitter), Jozua Velle (penningmeester), Sophie Halewyck (secretaris), Hendrik Gosseye en Michiel Detailleur.
De algemene vergadering bestaat uit het bestuur aangevuld met alle leiding, oc-leden en oud-leiding.
Periode | Bestuur |
---|---|
2005-2007 | Jan Detailleur (voorzitter), Jurgen Seys (ondervoorzitter), Jozua Velle (penningmeester), Sophie Halewyck (secretaris), Hendrik Gosseye en Michiel Detailleur |
2007-2008 | Jozua Velle (voorzitter), Johan Halewyck (ondervoorzitter), Jurgen Seys (penningmeester), Hendrik Gosseye, Sophie Halewyck en Steven Gosseye |
2008-2011 | Jozua Velle (voorzitter), Johan Halewyck (ondervoorzitter), Jurgen Seys (penningmeester), Hendrik Gosseye, Steven Gosseye en Bo Brunet |
2011-2014 | Kleurrijke Stern (voorzitter), Katrien Blomme(ondervoorzitter), Ben Van Quaethem (penningmeester), Jozua Velle (secretaris), Jan Van Quaethem en Lieslot De Rycker |
Stam[bewerken | brontekst bewerken]
De stam is de vereniging van oud-leiders, die nog betrokken willen blijven bij het scoutsleven van hun groep, nu ze niet meer als actieve leiding functioneren.
De voornaamste doelstellingen zijn het contact met de scoutsgroep en de leiders warm te houden, dit door middel van gezellige of typisch "scoutse" activiteiten.
Ze komen op regelmatige basis samen en plannen activiteiten voor leiding, oud-leiding en oudercomité. Ze kunnen de actieve leiding ook helpen bij bepaalde evenementen, of ze adviseren.
Periode | Voorzitter |
---|---|
1999-heden | Nikolaas Vanhoucke |
Oudercomité[bewerken | brontekst bewerken]
Het oudercomité bestaat uit enkele, geëngageerde, ouders aangevuld met een aantal oud-leiding. Dit comité houdt zich niet bezig met de inhoudelijke werking van de scoutsgroep maar fungeert enkel als steun en hulp bij het organiseren van externe activiteiten. Een greep uit de activiteiten waaraan het oudercomité meewerkt: kaas- en wijnavond, kwis, fuif,...
Periode | Voorzitter |
---|---|
1999-2002 | Hennie Moonen |
2002-2007 | Ginette Brams |
2007-2012 | Gunther Dumarey |
2012-heden | Eddy Beernaert |