April

Scoutpedia.nl, dé Scouting wiki
Ga naar:navigatie, zoeken
Januari · Februari · Maart · April · Mei · Juni · Juli · Augustus · September · Oktober · November · December

Dit artikel geeft een overzicht van de verschillende gebeurtenissen met betrekking tot scouting die in de maand april plaatsvonden.

Alle gebeurtenissen[bewerken]

Algemeen
1930. De Sint Martinusgroep wordt opgericht
1989 Prins Bernhard legt zijn taak neer als beschermheer van Scouting Nederland
1 april
1988  Aymon Scouting wordt opgericht in Delft (Zuid-Holland) Nederland.
1945  BIM-bakennessergroep wordt opgericht in Haarlem (Noord-Holland) Nederland.
1905  Bep van Oyen-Poeleman wordt geboren in Amsterdam (Noord-Holland) Nederland.
1983  De Vliegende Hollander (Den Haag) wordt opgericht in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1980  Wilde Vaart van Dorus Rijkersgroep Oss uit Oss krijgt afdelingsnummer 422
1982  Explorers Pytheas van Scouting Nieuw-Einde uit Heerlen krijgt afdelingsnummer 777
1977  Scouting 't Volbert wordt opgericht in Enschede (Overijssel) Nederland.
1927  Scouting Delmo wordt opgericht in Bergen op Zoom (Noord-Brabant) Nederland.
1949  Scouting Don Garcia Moreno wordt opgericht in Oost-, West- en Middelbeers (Noord-Brabant) Nederland.
1911  Scouting Gijsbrecht van Aemstel wordt opgericht in Amsterdam (Noord-Holland) Nederland.
1981  Scouting Hagemans wordt opgericht in Leerdam (Utrecht) Nederland.
1984  Scouting Hartelgroep wordt opgericht in Spijkenisse (Zuid-Holland) Nederland.
1932  Scouting Heidepark wordt opgericht in Hilversum (Noord-Holland) Nederland.
1962  Scouting Impeesa (Zoetermeer) wordt opgericht in Zoetermeer (Zuid-Holland) Nederland.
1963  Scouting Jan Baloys Stiphout wordt opgericht in Helmond (Noord-Brabant) Nederland.
1956  Scouting Nieuw-Einde wordt opgericht in Heerlen (Limburg) Nederland.
1984  Scouting Rijpelberg wordt opgericht in Helmond (Noord-Brabant) Nederland.
1947  Scouting Uotha wordt opgericht in Uden (Noord-Brabant) Nederland.
1937  Scouting Willaergroep wordt opgericht in Scherpenzeel (Gelderland) Nederland.
1950  Van Wassenaer Van Obdam wordt opgericht in Wassenaar (Zuid-Holland) Nederland.
1970  Andries Marten Eertje Grabowsky overlijdt in Hoorn (Noord-Holland) Nederland.
2000  Scouting Rijnsburg wordt opgeheven.
2014  Wikel wordt opgeheven.
2 april
1968  Jantje Beton wordt opgericht in Utrecht (Utrecht) Nederland.
1984  Rowans van Scouting Dr. Ariëns Ingrid uit Hengelo Ov krijgt afdelingsnummer 546
1984  Sherpa's van Scouting Dr. Ariëns Ingrid uit Hengelo Ov krijgt afdelingsnummer 546
1941  Scouting in Nederland verboden door de Nazi's
2000  Henk Wijnmaalen overlijdt in Ommen (Overijssel) Nederland.
1941  Ispa-groep wordt opgeheven.
3 april
1863  Augustus Smyth Powell, een broer van Robert Baden-Powell, overlijdt
2010  Brouwers Interesse Kamp in Bussum (Noord-Holland) Nederland.
1993  Scouting Zwalaho wordt opgericht in Lage Zwaluwe (Noord-Brabant) Nederland.
1930  Wim Schelberg wordt geboren.
1956  Willem Fuijt overlijdt in Eindhoven (Noord-Brabant) Nederland.
4 april
1949  Gérard Louis Tegelberg overlijdt in Baarn (Utrecht) Nederland.
1921  Willem Jacob van Hoytema overlijdt in Amersfoort (Utrecht) Nederland.
5 april
1883  Johan Christian Surie wordt geboren in Amsterdam (Noord-Holland) Nederland.
1959  Scouting Mgr. Bekkersgroep (Waalwijk) wordt opgericht in Kaatsheuvel (Noord-Brabant) Nederland.
2010  Einde Brouwers Interesse Kamp in Bussum (Noord-Holland) Nederland.
6 april
2005  De Heeren van de Lemniscaat wordt opgericht in Groningen (Groningen) Nederland.
1903  Kees Hartman wordt geboren in Middelburg (Zeeland) Nederland.
1869  Louis Raemaekers wordt geboren in Roermond (Limburg) Nederland.
1861  Louise Angelique Idaline Verbrugge van 's-Gravendeel en Leerambacht-Quarles van Ufford wordt geboren in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1946  Paula Geertsgroep (Hoofddorp) wordt opgericht in Hoofddorp (Noord-Holland) Nederland.
1976  Scouting Andriessengroep wordt opgericht in Oud Gastel (Noord-Brabant) Nederland.
1970  Frits Janssens overlijdt in Boxtel (Noord-Brabant) Nederland.
1946  Ko Oranje overlijdt in Amsterdam (Noord-Holland) Nederland.
7 april
1900  Jan Ellerman wordt geboren in Rijsenburg (Utrecht) Nederland.
1973  RSA 252 van St. Michiel & Lioba uit Harlingen krijgt afdelingsnummer 252


8 april
1915  Bart van Slobbe wordt geboren in Breda (Noord-Brabant) Nederland.
1943  Garth Morrison wordt geboren in Edinburgh Schotland.
1979  land explorers van Scouting Delmo uit Bergen Op Zoom krijgt afdelingsnummer 369
1979  WGA 374 van Andreas Zijlmansgroep uit Waalwijk krijgt afdelingsnummer 374
1979  land explorers (m) van St. Rumoldus uit Weert krijgt afdelingsnummer 362
1979  land explorers (v) van St. Rumoldus uit Weert krijgt afdelingsnummer 362


9 april
1876  Gérard Louis Tegelberg wordt geboren in Den Helder (Noord-Holland) Nederland.
1948  Scouting Livingstone (Eindhoven) wordt opgericht in Woensel (Noord-Brabant) Nederland.
1986  Scouting de Jutters wordt opgericht in Groningen (Groningen) Nederland.
1919  Teun van Gelder wordt geboren in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1969  Bertus Eliza Johannes Bik overlijdt in Laren (Noord-Holland) Nederland.
1972  Piet Telder overlijdt in Heerlen (Limburg) Nederland.
10 april
1936  Jan van der Steen wordt geboren in Leiden (Zuid-Holland) Nederland.
1999  Scoutinggroep de Burcht wordt opgericht in Hilversum (Noord-Holland) Nederland.
1988  Anna Elisabeth van Randwijck-Wackwitz overlijdt.
1994  Clementine Francine Lisman-van Oort overlijdt in Haren (Groningen) Nederland.
1980  Pim Froger overlijdt in Oosterhout (Noord-Brabant) Nederland.
11 april
1888  Anton Fens wordt geboren in Eindhoven (Noord-Brabant) Nederland.
1911  J.C.J. van Speijk wordt opgericht in Rotterdam (Zuid-Holland) Nederland.
1937  Zoomgroep wordt opgericht in Bergen op Zoom (Noord-Brabant) Nederland.


12 april
1996  land explorers van BA-OW groep uit Beetsterzwaag krijgt afdelingsnummer 671
1912  Plast (Oekraïne) wordt opgericht in Kiev Oekraïne.
1958  Scheldestam wordt opgericht in Bergen op Zoom (Noord-Brabant) Nederland.


13 april
1993  Sherpa's van Scouting EOS / St Hubertus uit Terneuzen krijgt afdelingsnummer 643
1946  Markiezaatsgroep wordt opgericht in Bergen op Zoom (Noord-Brabant) Nederland.
1945  Scouting Dick van Toor wordt opgericht in Valkenswaard (Noord-Brabant) Nederland.


14 april
1990  Guy Gibson squadron wordt opgericht in Capelle aan den IJssel (Zuid-Holland) Nederland.
1875  Herman Constantijn van der Wijck wordt geboren in Surakarta (Java) Nederlands-Indië.
1866  Jacob Willem Schorer wordt geboren in Middelburg (Zeeland) Nederland.
1979  Explorers RA377 van Willem de Zwijger Groep 1 uit Vlaardingen krijgt afdelingsnummer 377
2007  Renatum 57 wordt opgericht in Zwolle (Overijssel) Nederland.
1946  Scouting St. Sebastiaan (Eindhoven) wordt opgericht in Eindhoven (Noord-Brabant) Nederland.
2004  Piet Beke overlijdt in Arnhem (Gelderland) Nederland.
15 april
1946  Rhedense Pioniers wordt opgericht in Rheden (Gelderland) Nederland.
1958  Ridder van Liergroep wordt opgericht in Puttershoek (Zuid-Holland) Nederland.
2000  Scouting Aruba wordt opgericht in Pos Chiquito, Savaneta Aruba.
1958  Scouting Puttershoek wordt opgericht in Puttershoek (Zuid-Holland) Nederland.
1945  Adée Muller-van Geuns overlijdt in Hall (Gelderland) Nederland.
1938  Cornelius Joannes Vinkesteijn overlijdt in Wassenaar (Zuid-Holland) Nederland.
16 april
1917  Betty Clay wordt geboren Engeland.
1942  George Purdy wordt geboren in Belfast Noord-Ierland.
1947  Scouting Bernadette (Den Dungen) wordt opgericht in Den Dungen (Noord-Brabant) Nederland.
1954  Scouting Twickel wordt opgericht in Borne (Overijssel) Nederland.


17 april
1964  Explorers van Scouting Pere Kersten Stratum uit Eindhoven krijgt afdelingsnummer 60
2012  Explorers van Scouting Brouwhuis uit Helmond krijgt afdelingsnummer 749
2013  Rowans/sherpa's van Scouting Jan de Rooij uit Sprang-capelle krijgt afdelingsnummer 756
1883  René Verheijen wordt geboren in Nijmegen (Gelderland) Nederland.
2020  Scouting Pegasus wordt opgericht in Velp (Gelderland) Nederland.
2020  Vlavovodivo in Hulst (Zeeland) Nederland.
1936  Charles Ruijs de Beerenbrouck overlijdt in Utrecht (Utrecht) Nederland.
2010  Jos Hoenen overlijdt in Heerlen (Limburg) Nederland.
1981  Sjef Heemann overlijdt in Rijswijk (Zuid-Holland) Nederland.
18 april
1914  Dunnewold & Hendrick de Keyser wordt opgericht in Amsterdam (Noord-Holland) Nederland.
1873  Jan Kooiman wordt geboren in Benschop (Utrecht) Nederland.
1970  land RSA van St. Bernulphus uit Oosterbeek krijgt afdelingsnummer 220
1996  STK Met vel en gamel wordt opgericht in Aalst (Oost-Vlaanderen) België.
1935  Nicolaas de Vicq overlijdt in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
19 april
1988  Dowa doyngha wordt opgericht in Danwoude (Fryslân) Nederland.
1993  Rowans & Sherpa's van Scouting Nanne Zwiep uit Enschede krijgt afdelingsnummer 649
1993  Explorers van Scouting Malden uit Malden krijgt afdelingsnummer 648
1876  Prins Hendrik wordt geboren in Schwerin (Mecklenburg-Voor-Pommeren) Duitsland.
1954  Mokunogroep wordt opgeheven.
2020  Einde Vlavovodivo in Hulst (Zeeland) Nederland.
20 april
1963  wilde vaart van Waterscouting St. Franciscus uit Roermond krijgt afdelingsnummer 38
1985  Willem Jan Kruys overlijdt in Bilthoven (Utrecht) Nederland.
21 april
1963  Sherpas van scouting st paulus venlo uit Venlo krijgt afdelingsnummer 39
1875  Margaretha Hamaker-Beijerman wordt geboren in Woerden (Utrecht) Nederland.
1995  Medische en EHBO Stam wordt opgericht in Leusden (Utrecht) Nederland.
1911  Scoutinggroep De Bison wordt opgericht in Zeist (Utrecht) Nederland.
1983  Voortrappers groep wordt opgericht in 's-Gravenpolder (Zeeland) Nederland.


22 april
2009  Jeanne d'Arcgroep (Groenlo) wordt opgeheven.
2009  St. Ludgergroep (Groenlo) wordt opgeheven.
23 april
1931  Adrienne Hermans wordt geboren in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1937  Bataven Ludger wordt opgericht in Hengelo (Overijssel) Nederland.
1972  Boy Scouts van Suriname wordt opgericht in Paramaribo Suriname.
1937  De Bataven wordt opgericht in Hengelo (Overijssel) Nederland.
1928  Fridtjof Nansen Groep 12 wordt opgericht in Barendrecht (Zuid-Holland) Nederland.
1930  Katholieke Verkenners wordt opgericht in Nederland (alle provincies).
1955  Scouting Impeesa (Rotterdam) wordt opgericht in Rotterdam (Zuid-Holland) Nederland.
1982  Scouting Paul Kruger wordt opgericht in Nijmegen (Gelderland) Nederland.
1945  Scouting Sint Hubertus (Nuth) wordt opgericht in Nuth (Limburg) Nederland.
1932  Scouting Sint Laurentius (Alkmaar) wordt opgericht in Alkmaar (Noord-Holland) Nederland.
1940  Scouting Soekwa wordt opgericht in Hoogland (Utrecht) Nederland.
1966  Scouting Valburg wordt opgericht in Valburg (Gelderland) Nederland.
1974  Van Pallandtgroep wordt opgericht in Ommen (Overijssel) Nederland.
2003  Emile Schüttenhelm overlijdt in Amsterdam (Noord-Holland) Nederland.
1972  Surinaamse Baden Powellraad wordt opgeheven.
24 april
1916  Het Nederlandsche Meisjesgilde krijgt haar officiële vlaggen van prins Hendrik
1968  Exploos van Scouting Uitgeest Don Bosco uit Uitgeest krijgt afdelingsnummer 184
1979  Rowans van Robert Kennedy uit Horn krijgt afdelingsnummer 371
1979  Sherpa's van Robert Kennedy uit Horn krijgt afdelingsnummer 371
1905  Pim Froger wordt geboren in Utrecht (Utrecht) Nederland.
1931  Rien Kurtz wordt geboren.
1932  Woudlopers (Mechelen) wordt opgericht in Mechelen (Antwerpen) België.
2004  Betty Clay overlijdt in Holton (Somerset) Engeland.
1951  Gerhard de Geus overlijdt in Bussum (Noord-Holland) Nederland.
0303  Sint Joris overlijdt.
2017  Strandlopers wordt opgeheven.
1921  Warington Baden-Powell overlijdt.
25 april
1974  Explorers van Scouting Sint Odulphus Oirschot uit Oirschot krijgt afdelingsnummer 265
1952  Johan Wijnsouw overlijdt in Djakarta (Java) Indonesië.
26 april
1877  André Matthieu Venker wordt geboren in Tiel (Gelderland) Nederland.
1969  Scouting Kon-Tiki wordt opgericht in Putten (Gelderland) Nederland.
1946  Titus Brandsma (Medemblik) wordt opgericht in Medemblik (Noord-Holland) Nederland.
1955  Frederick Haydn Dimmock overlijdt in Welwyn Garden City (Hertfordshire) Engeland.
1940  Johannes van Oldenborgh overlijdt in Haarlem (Noord-Holland) Nederland.
27 april
1906  Aad G. Rijks wordt geboren in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1995  explorers-01 van Kazan de wolfgroep uit Middelburg krijgt afdelingsnummer 667


28 april
1914  Eddij Cornelia van de Waal wordt geboren in Wageningen (Gelderland) Nederland.
2008  Wilde Vaart van Bramzijger uit Lelystad krijgt afdelingsnummer 729
2008  Explorers RSA 728 van Sc.Burg.Welschen Meerhoven uit Eindhoven krijgt afdelingsnummer 728
1900  Rimerius Gerhardus Posthumus wordt geboren in Groningen (Groningen) Nederland.
1934  St. Leonardgroep (Tilburg) wordt opgericht in Tilburg (Noord-Brabant) Nederland.
1947  Constancia Maria Jeannette van Paasschen-Vos overlijdt in Putten (Gelderland) Nederland.
1976  Hugo ten Bokkel Huinink overlijdt in 's-Gravenzande (Zuid-Holland) Nederland.
29 april
1929  Burmania wordt opgericht in Leeuwarden (Fryslân) Nederland.
1978  RSA 330 van Scouting Esjeeka uit Tilburg krijgt afdelingsnummer 330
1950  Tweede Nationaal Kader Bakskamp op de Kaag
1944  Prinses Benedikte van Denemarken wordt geboren in Kopenhagen Denemarken.
2009  Rotterdam Jamboree in Rotterdam (Zuid-Holland) Nederland.
1911  Scouting Johan & Cornelis de Witt wordt opgericht in Dordrecht (Zuid-Holland) Nederland.
1951  Kindred of the Kibbo Kift wordt opgeheven.
1937  Piet Winkler Prins overlijdt in Rotterdam (Zuid-Holland) Nederland.
30 april
1902  Robert Baden-Powell, zijn broers en zussen krijgen officieel de achternaam Baden-Powell
1915  Jacques van Marsbergen wordt geboren in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1946  Karel XVI Gustaaf van Zweden wordt geboren in Solna (Stockholms län) Zweden.
1909  Koningin Juliana wordt geboren in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1871  Riemke Loopuyt-van Wicheren wordt geboren in Groningen (Groningen) Nederland.
1946  Scouting Erskine wordt opgericht in Amsterdam (Noord-Holland) Nederland.