Augustus

Scoutpedia.nl, dé Scouting wiki
Ga naar:navigatie, zoeken
Januari · Februari · Maart · April · Mei · Juni · Juli · Augustus · September · Oktober · November · December

Dit artikel geeft een overzicht van de verschillende gebeurtenissen met betrekking tot scouting die in de maand augustus plaatsvonden.

Alle gebeurtenissen[bewerken]

Algemeen
Vele Wereldjamborees vonden plaats in deze maand
De NICES vindt deze maand plaats
1909. Robert Baden-Powell houdt het eerste waterscoutingkamp.
1968. Ruitergidsen Anne de Guigné wordt opgericht
1994 De Europese jamboree vindt plaats in Dronten
1 augustus
1984  't Saksisch Ros wordt opgericht in Hengelo (Overijssel) Nederland.
1896  Louisa Ann Powell, een halfzus van Robert Baden-Powell, overlijdt
1945  Hegwesgroep wordt opgericht in Lutten (Overijssel) Nederland.
1902  Hendrik Johan Kruls wordt geboren in Amsterdam (Noord-Holland) Nederland.
1945  Hessengroep (Hummelo en Keppel) wordt opgericht in Hummelo en Keppel (Gelderland) Nederland.
1968  Explorers van Jan van Hoofgroep uit Nieuwegein krijgt afdelingsnummer 186
1933  Nationaal Voortrekkerskamp in Valkenswaard (Noord-Brabant) Nederland.
1927  Nederlandsche Meisjes Club wordt opgericht (alle provincies) Nederland.
2013  Plusscoutskring Aurora wordt opgericht in Amsterdam (Noord-Holland) Nederland.
1904  Rita Bungenberg de Jong wordt geboren in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1932  Scouting Kapelaan Berix wordt opgericht in Heerlen (centrum) (Limburg) Nederland.
1977  Scouting Tiflo Aalsmeer wordt opgericht in Aalsmeer (Noord-Holland) Nederland.
1945  Scouting Volkel wordt opgericht in Volkel (Noord-Brabant) Nederland.
1951  Scoutinggroep Verkenners Kluis Geleen wordt opgericht in Geleen (Limburg) Nederland.
1931  St. Ansfridusgroep (Utrecht) wordt opgericht in Utrecht (Utrecht) Nederland.
1945  Titus Brandsmagroep (Oldenzaal) wordt opgericht in Oldenzaal (Overijssel) Nederland.
1961  Van Heeckeren Van Wassenaergroep wordt opgericht in Wassenaar (Zuid-Holland) Nederland.
2023  Wereldjamboree 2023 in Saemangeum Zuid-Korea.
1961  De Monties wordt opgeheven.
1953  François Louis Oudendal overlijdt in Renkum (Gelderland) Nederland.
1948  Hendrik Gerard Hamaker overlijdt in Utrecht (Utrecht) Nederland.
1945  Jacob Rademaker overlijdt in De Bilt (Utrecht) Nederland.
1961  Marlijngroep wordt opgeheven.
2001  Scouting Marie-Adelheid wordt opgeheven.
1997  Scouting Sparrenburg wordt opgeheven.
2 augustus
1886  Herman van Voorst tot Voorst wordt geboren in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1998  Albertine Cornélie Prins van Wijngaarden-Sinclair de Rochemont overlijdt.
3 augustus
1910  de 16e Oxford troep bezoekt Nederland en België.
1951  Harry Spijkerman overlijdt in Wassenaar (Zuid-Holland) Nederland.
1994  Jan Boezeman overlijdt in Zwolle (Overijssel) Nederland.
1943  Jean Jacques Rambonnet overlijdt in Rotterdam (Zuid-Holland) Nederland.
1969  Wouter Kalkman overlijdt in Renkum (Gelderland) Nederland.
4 augustus
1881  Leendert Sjoerd Hannema wordt geboren in Harlingen (Fryslân) Nederland.
1993  Bep Twaalfhoven overlijdt in Bunnik (Utrecht) Nederland.
1938  Maurits Polak overlijdt in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1933  Einde Nationaal Voortrekkerskamp in Valkenswaard (Noord-Brabant) Nederland.
5 augustus
1860  Gos Lingbeek wordt geboren in Veendam (Groningen) Nederland.
1884  Johan Frederik van Hoytema wordt geboren in Delft (Zuid-Holland) Nederland.
2009  Sherpa's van Scouting de Trijsberg uit Hattem krijgt afdelingsnummer 737
2009  Xplo's: Caninefaten van Scouting St. Jozef uit Leiden krijgt afdelingsnummer 738
1962  Scouting Tungelroy wordt opgericht in Tungelroy (Limburg) Nederland.
1905  Tammo Bezemer wordt geboren in Wageningen (Gelderland) Nederland.
1950  Woudlopers Borger wordt opgericht in Borger (Drenthe) Nederland.
1955  Allard Pierson overlijdt in Baarn (Noord-Holland) Nederland.
6 augustus
1955  Comunidade do Escutismo Lusófono wordt opgericht.
1896  Pieter Marinus Cevaal wordt geboren in Tiel (Gelderland) Nederland.
1932  Scouting Kizito (Bergen op Zoom) wordt opgericht in Bergen op Zoom (Noord-Brabant) Nederland.
1929  Emil Adalbert Pfeiffer overlijdt in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1972  Einde Euroscout 72 in Rotterdam (Zuid-Holland) Nederland.
1957  Joannes van Besouw overlijdt in Oosterhout (Noord-Brabant) Nederland.
7 augustus
1916  Groep 2 (Wageningen) wordt opgericht in Wageningen (Gelderland) Nederland.
1922  Jan van Hoof wordt geboren in Nijmegen (Gelderland) Nederland.
1948  Peter Stuyvesant Groep 4 wordt opgericht (Willemstad) Curaçao.


8 augustus
1905  Doeko Bosscher wordt geboren in Rotterdam (Zuid-Holland) Nederland.
1948  Kapelaan van Oostengroep wordt opgericht in Vaassen (Gelderland) Nederland.
1981  Leo Hendrik Christiaan, baron van Randwijck overlijdt in Apeldoorn (Gelderland) Nederland.
1974  Petrus Antonius Maria Emilianus van Velzen overlijdt in Wassenaar (Zuid-Holland) Nederland.
9 augustus
1883  Alexander Slingervoet Ramondt wordt geboren in Amsterdam (Noord-Holland) Nederland.
1896  George Henry Eduard Watson wordt geboren in Semarang (Java) Nederlands-Indië.
1937  Einde Wereldjamboree 1937 in Vogelenzang (Noord-Holland) Nederland.
10 augustus
1942  Afdeling Brastagi wordt opgericht in Brastagi Nederlands-Indië.
1990  Arcadian Groep 12 wordt opgericht in Jan Doret (Willemstad) Curaçao.
1919  Dansk Spejderkorps Sydslesvig wordt opgericht in Eggebek (Sleeswijk-Holstein) Duitsland.
1908  Herman Post wordt geboren in Naarden (Noord-Holland) Nederland.
1945  Scouting Laurentius Dongen wordt opgericht in Dongen (Noord-Brabant) Nederland.
2005  Einde Eurojam 2005 in Hylands Park, Chelmsford (Essex) Engeland.
1994  John de Jong overlijdt.
11 augustus
1885  Elisabeth Charlotte ter Meulen wordt geboren in Amsterdam (Noord-Holland) Nederland.
2002  Dicky Bosscher-Conijn overlijdt in Groningen (Groningen) Nederland.
12 augustus
1964  Explorers van Scouting St. Wilfried (Castricum) uit Castricum krijgt afdelingsnummer 72
2023  Einde Wereldjamboree 2023 in Saemangeum Zuid-Korea.
13 augustus
1919  Federação de Bandeirantes do Brasil wordt opgericht in Rio de Janeiro Brazilië.
1968  Robert Kennedy Groep (Horn) wordt opgericht in Horn (Limburg) Nederland.
1918  Scouting Ferguson wordt opgericht in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1847  Wilhelmus Pieter Ruysch wordt geboren in Utrecht (Utrecht) Nederland.
1934  Griffin Moriarty overlijdt in Birkenhead (Cheshire) Engeland.
1984  Jan Waldorp overlijdt in De Bilt (Utrecht) Nederland.
1990  Marjan Schröder overlijdt in Amsterdam (Noord-Holland) Nederland.
14 augustus
1860  Ernest Thompson Seton wordt geboren in South Shields Engeland.
1962  Ger Koopmans wordt geboren in Velden (Limburg) Nederland.
1961  Gerakan Pramuka Indonesia wordt opgericht in Gambir, Jakarta Indonesië.
1884  Henri Menalda van Schouwenburg wordt geboren in Rotterdam (Zuid-Holland) Nederland.
1996  Homenetmen Almelo wordt opgericht in Almelo (Overijssel) Nederland.
1919  Ria Wijgerinck-Schelbergen wordt geboren in Breda (Noord-Brabant) Nederland.


15 augustus
2019  De Kariboes wordt opgericht in Gent (Oost-Vlaanderen) België.
1881  Maurits de Koning wordt geboren in Kralingen (Zuid-Holland) Nederland.
1899  Pom van Voorthuisen wordt geboren in Rhenen (Utrecht) Nederland.
1945  Scouting Rijsbergen wordt opgericht in Rijsbergen (Noord-Brabant) Nederland.
1976  Feike de Boer overlijdt in Amsterdam (Noord-Holland) Nederland.
16 augustus
1909  Han Schokking wordt geboren in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1912  Marga Klompé wordt geboren in Arnhem (Gelderland) Nederland.
2003  Scouting Burgemeester Welschen wordt opgericht in Eindhoven (Noord-Brabant) Nederland.
1949  Gerrit Wolda overlijdt in Wageningen (Gelderland) Nederland.
17 augustus
1945  Paulus & Petrus Dondersgroep wordt opgericht in Apeldoorn (Gelderland) Nederland.
1945  Scouting Paulus en Petrus Dondersgroep wordt opgericht in Apeldoorn (Gelderland) Nederland.


18 augustus
1945  Wiawaha Beverwijk wordt opgericht in Beverwijk (Noord-Holland) Nederland.
1989  Aart van der Sluys overlijdt in Amsterdam (Noord-Holland) Nederland.
2014  Dom Helder Camara Scouts wordt opgeheven.
19 augustus
1901  Arnold Willem Schmal wordt geboren in Enschede (Overijssel) Nederland.
1967  land explorers van Scouting Ben Labre (De Bilt) uit De Bilt krijgt afdelingsnummer 162


20 augustus
1928  Baltus Oostburg wordt geboren in Paramaribo Suriname.
1964  Bigi Kroetoe Suriname.
1954  Hans van Ark wordt geboren in Heerde (Gelderland) Nederland.
1968  Hil Bottema overlijdt in Arnhem (Gelderland) Nederland.
21 augustus
1874  Herman Adriaan van Karnebeek wordt geboren in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1966  Shero'S van Scouting St. Jozef (Sittard) uit Sittard krijgt afdelingsnummer 137
1992  Nel van der Grift overlijdt in Breda (Noord-Brabant) Nederland.
22 augustus
1796  Baden Powell wordt geboren in Hackney (Greater London) Engeland.
1951  Hilda Emily Pippel-Clatworthy overlijdt in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1967  Lambertus Neher overlijdt in Voorst (Gelderland) Nederland.
23 augustus
1882  Anna Siedenburg wordt geboren in Pasuruan (Oost-Java) Nederlands Indië.
1841  Baden Henry Powell, een halfbroer van Robert Baden-Powell, wordt geboren
1903  Maurits Vanhaegendoren wordt geboren in Leuven (Vlaams-Brabant) België.
1975  Wapitistam wordt opgericht in Waddinxveen (Zuid-Holland) Nederland.
2007  Adrienne Hermans overlijdt in Amsterdam (Noord-Holland) Nederland.
1945  Paul Kruger stam wordt opgeheven.
24 augustus
1923  Jan Rademaker wordt geboren in Haarlem (Noord-Holland) Nederland.
2007  Scouting The Challenge wordt opgericht in Tilburg (Noord-Brabant) Nederland.
1962  Lodewijk Hendrik le Fèvre de Montigny overlijdt in Breda (Noord-Brabant) Nederland.
1983  René Höppener overlijdt in Roermond (Limburg) Nederland.
2007  Scouting Charles de Foucauld (Tilburg) wordt opgeheven.
2007  Scouting Prins Hendrik groep 1 wordt opgeheven.
2006  Wim Schelberg overlijdt in Weerselo (Overijssel) Nederland.
25 augustus
1929  Jelke van Wattum wordt geboren in Rotterdam (Zuid-Holland) Nederland.
1983  Scouting Zona wordt opgericht in Warnsveld (Gelderland) Nederland.
1945  Afdeling Brastagi wordt opgeheven.
2008  Bram IJzermangroep wordt opgeheven.
2008  Guithégrogroep wordt opgeheven.
1968  Rimerius Gerhardus Posthumus overlijdt in Winterswijk (Gelderland) Nederland.
26 augustus
1846  Abraham George Ellis wordt geboren in Paramaribo Suriname.
1901  Jan de Quay wordt geboren in Den Bosch (Noord-Brabant) Nederland.
1940  Coen Becking overlijdt in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
27 augustus
1960  Bernadette Groep 8 wordt opgericht in Santa Maria (Willemstad) Curaçao.
1899  Johan Berkel wordt geboren in Lage Vuursche (Utrecht) Nederland.
2007  land explorers van Canisiusgroep uit Kloosterzande krijgt afdelingsnummer 724
1946  Geertje de Groot-Werner overlijdt in Hilversum (Noord-Holland) Nederland.
1915  Nancy Tavenraat-Hoogewerff overlijdt in Zeist (Utrecht) Nederland.
28 augustus
1893  Jan Henri Druif wordt geboren in Rotterdam (Zuid-Holland) Nederland.
1901  Jan Loopuyt wordt geboren in Rondebosch (West-Kaap) Zuid-Afrika.
1884  Jean Droit wordt geboren in Laneuveville-devant-Nancy (Meurthe-et-Moselle) Frankrijk.
2007  Explorers van Scouting Made uit Made krijgt afdelingsnummer 725
1867  Simon Ozinga wordt geboren in Aalsum (Fryslân) Nederland.
1864  Willem Jan Hendrik Leuring wordt geboren in Surabaya (Oost-Java) Nederlands-Indië.


29 augustus
1980  Albert Schweitzergroep (Sneek) wordt opgericht in Sneek (Fryslân) Nederland.
1898  Joannes van Besouw wordt geboren in Antwerpen (Antwerpen) België.
1921  Kik Potasse wordt geboren in Utrecht (Utrecht) Nederland.
1887  Sara Riedel-van der Bijll wordt geboren in Velp (Gelderland) Nederland.
1975  Scouting Martin Luther King (Hoorn) wordt opgericht in Hoorn (Noord-Holland) Nederland.
1945  Scouting St. Tarcisius (Waalre) wordt opgericht in Waalre (Noord-Brabant) Nederland.
1921  Wies IJsselmuiden wordt geboren in Hilversum (Noord-Holland) Nederland.


30 augustus
1909  Antonius Verhoeven wordt geboren in Asten (Noord-Brabant) Nederland.
1980  perla mild rowans van Scouting Erasmus Oosterhout uit Oosterhout Nb krijgt afdelingsnummer 426
1980  sherpari sherpa's van Scouting Erasmus Oosterhout uit Oosterhout Nb krijgt afdelingsnummer 426
1989  RSA 617 van Sc.Jeanne d'Arc Halsteren uit Halsteren krijgt afdelingsnummer 617
2003  Osbornegroep wordt opgericht in Biddinghuizen (Flevoland) Nederland.
1945  Scheldegroep wordt opgericht in Bergen op Zoom (Noord-Brabant) Nederland.
2001  Scouting Esjeeka wordt opgericht in Tilburg (Noord-Brabant) Nederland.
1938  André Matthieu Venker overlijdt in Utrecht (Utrecht) Nederland.
1964  Einde Bigi Kroetoe Suriname.
1921  Herman van Wagtendonk overlijdt in Balikpapan (Borneo) Nederlandsch-Indië.
31 augustus
1943  Wilhelmina stam wordt opgericht in Elpapoetih Nederlands-Indië.
1953  Alphons Steger overlijdt in Haarlem (Noord-Holland) Nederland.
1957  Co van der Bijll overlijdt in Velp (Gelderland) Nederland.
2018  Cor Braak overlijdt in Alphen aan den Rijn (Zuid-Holland) Nederland.
Cookies helpen ons onze services aan te bieden. Door onze services te gebruiken stemt u in met het gebruik van onze cookies.