December

Scoutpedia.nl, dé Scouting wiki
Ga naar:navigatie, zoeken
Januari · Februari · Maart · April · Mei · Juni · Juli · Augustus · September · Oktober · November · December

Dit artikel geeft een overzicht van de verschillende gebeurtenissen met betrekking tot scouting die in de maand december plaatsvonden.

Alle gebeurtenissen[bewerken]

Algemeen
Fryslântrail
Poolkamp
1 december
1873  Charles Ruijs de Beerenbrouck wordt geboren in Roermond (Limburg) Nederland.
1959  Clemens Maria Hofbauer wordt opgericht in Breda (Noord-Brabant) Nederland.
1945  Gouden Cirkelgroep wordt opgericht in Middelburg (Zeeland) Nederland.
1986  Heralda wordt opgericht in Hengelo (Overijssel) Nederland.
1985  land explorers van Markesteen groep uit Velp Gld krijgt afdelingsnummer 380
1981  Explorers van Scouting Schutgraaf Arnhem uit Arnhem krijgt afdelingsnummer 482
1986  Olst explorers van Scouting Kornet van Limburg Stirum uit Olst Wijhe krijgt afdelingsnummer 771
1938  Marty Budde wordt geboren in Groningen (Groningen) Nederland.
1888  Rijk van Gelder wordt geboren in Amsterdam (Noord-Holland) Nederland.
1955  Scouting Gordongroep wordt opgericht in Rijswijk (Zuid-Holland) Nederland.
1930  Scouting St. Ansfridus wordt opgericht in Amersfoort (Utrecht) Nederland.
1983  Scouting Willemstad wordt opgericht in Willemstad (Noord-Brabant) Nederland.
1920  Scoutinggroep LOAAH Deventer wordt opgericht in Schalkhaar (Overijssel) Nederland.
1945  St. Jan Don Bosco wordt opgericht in Best (Noord-Brabant) Nederland.
1985  Suanablake wordt opgericht in Goudswaard (Zuid-Holland) Nederland.
1952  Waterscouting De Vikings wordt opgericht in Hendrik-Ido-Ambacht (Zuid-Holland) Nederland.
2004  Prins Bernhard overlijdt in Utrecht (Utrecht) Nederland.
1960  St. Leonardgroep (Tilburg) wordt opgeheven.
2 december
1867  Berend Willem Theodoor Sandberg wordt geboren in Kampen (Overijssel) Nederland.
1876  Georges de Hasque wordt geboren in Antwerpen (Antwerpen) België.
1873  Jacoba Wilhelmina Jongsma-Hutten wordt geboren in Wanneperveen (Overijssel) Nederland.
1915  Jan Wilmans wordt geboren in Amsterdam (Noord-Holland) Nederland.
1947  Wim Kalis overlijdt in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
3 december
1921  Hans G. Kresse wordt geboren in Amsterdam (Noord-Holland) Nederland.
1942  Eddij Cornelia van de Waal overlijdt in Auschwitz Polen.
4 december
1945  Scoutinggroep Cornelis de Houtman wordt opgericht in Gouda (Zuid-Holland) Nederland.
1973  Jan Rouffaer overlijdt in Juzgado (Mexico-Stad) Mexico.
5 december
1873  Henriëtte Dorothée Bicker-van Heemstra wordt geboren in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1962  Arnold Beekes overlijdt in Oegstgeest (Zuid-Holland) Nederland.
1997  Lolke van der Werf wordt opgeheven.
6 december
1989  R/S van Scouting Dirk Duyvel uit Alkmaar krijgt afdelingsnummer 622
1995  Scoutinggroep Gäöl wordt opgericht in Geulle (Limburg) Nederland.
1969  Bep van den Bosch-de Jongh overlijdt in Scheveningen (Zuid-Holland) Nederland.
2017  Scouting Himalaya wordt opgeheven.
7 december
1957  Pivanagroep wordt opgericht in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1935  Scouting d'Almaras wordt opgericht in Nijmegen (Gelderland) Nederland.
1939  Henriëtte Dorothée Bicker-van Heemstra overlijdt in Wassenaar (Zuid-Holland) Nederland.
1961  Jean Droit overlijdt in Vincennes (Val-de-Marne) Frankrijk.
8 december
1928  Jeanne d'Arcgroep (Breda) wordt opgericht in Breda (Noord-Brabant) Nederland.
1979  land explorers van Scouting IJsselgroep uit Gorssel krijgt afdelingsnummer 404
1932  Pieter Beelaerts van Blokland wordt geboren in Heerjansdam (Zuid-Holland) Nederland.
1945  Samuel Esmeijergroep wordt opgericht in Rotterdam.


9 december
1909  Jacques Zaneveld wordt geboren in Scheveningen (Zuid-Holland) Nederland.
1981  Explorers van Schout bij nacht Doorman groep uit Heinkenszand krijgt afdelingsnummer 448
1994  explorers van Scouting Don Garcia Moreno uit Oost- West En Middelbeers krijgt afdelingsnummer 662
1971  Johan Berkel overlijdt in Apeldoorn (Gelderland) Nederland.
1962  Peter Baden-Powell overlijdt in Londen Engeland.
2015  Scouting PéPé Loosduinen wordt opgeheven.
10 december
1999  water explorers van zeeverkennersgr. De IJssel uit Nieuwerkerk Ad Ijssel krijgt afdelingsnummer 688
1957  Samedogroep wordt opgericht in Enschede (Overijssel) Nederland.


11 december
1915  De Nederlandse Padvinders wordt opgericht Nederland.
1918  Gonnie Schotel wordt geboren in Haarlem (Noord-Holland) Nederland.
1940  Michael Baden-Powell wordt geboren.
1855  Nancy Tavenraat-Hoogewerff wordt geboren in Rotterdam (Zuid-Holland) Nederland.
2001  ScoutLink Activiteiten Stam Holland wordt opgericht Nederland.
1915  De Nederlandsche Padvindersorganisatie wordt opgeheven.
1915  Nederlandsche Padvindersbond wordt opgeheven.
12 december
1963  Flevo-Scouts Dronten wordt opgericht in Dronten (Flevoland) Nederland.


13 december
1912  Bob van Griethuysen wordt geboren in Weesp (Noord-Holland) Nederland.
1959  land explorers van Scouting Nuth uit Nuth krijgt afdelingsnummer 14
1975  Hendrik Johan Kruls overlijdt in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1944  Jeanne van den Bergh-van Teijn overlijdt in Heemstede (Noord-Holland) Nederland.
1942  Johan Christian Surie overlijdt in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
2013  Scouting Lancker wordt opgeheven.
14 december
1855  John Penrose Smyth Powell, een broer van Robert Baden-Powell, overlijdt
1908  Dicky Bosscher-Conijn wordt geboren in Alkmaar (Noord-Holland) Nederland.
1999  InterLink Computer Interesse Stam wordt opgericht Nederland.
1930  Langenberggroep wordt opgericht in Ede (Gelderland) Nederland.
1934  Sint Joris (Zutphen) wordt opgericht in Gorssel (Gelderland) Nederland.


15 december
1895  Frederick Haydn Dimmock wordt geboren in Luton (Bedfordshire) Engeland.
1945  Karel Doormangroep (Maassluis) wordt opgericht in Maassluis (Zuid-Holland) Nederland.
1945  Lincolngroep wordt opgericht in Arnhem (Gelderland) Nederland.
1966  John Goddard overlijdt in Rotterdam (Zuid-Holland) Nederland.
16 december
1858  Agnes Baden-Powell wordt geboren in Paddington (Londen) Engeland.
1936  Louis Wesselsgroep wordt opgericht in Alblasserdam (Zuid-Holland) Nederland.
1937  Scouting Laurentius (De Bilt) wordt opgericht in De Bilt (Utrecht) Nederland.
1988  Gerard Huis in 't Veld overlijdt in Hilversum (Noord-Holland) Nederland.
17 december
1919  Girl-Guides de Belgique wordt opgericht België.
1966  Shero's van Scouting Beek uit Beek Lb krijgt afdelingsnummer 142
1951  Scouting St. Tarcisius (Urmond) wordt opgericht in Urmond (Limburg) Nederland.
1966  Samuel Esmeijergroep wordt opgeheven.
18 december
1892  Jan Baert wordt geboren in Den Helder (Noord-Holland) Nederland.
2008  RA 734 van Lincolngroep uit Arnhem krijgt afdelingsnummer 734
1899  Louis Berger wordt geboren in Venlo (Limburg) Nederland.
1985  Frank van Hasselt overlijdt in Loenen (Gelderland) Nederland.
1985  Jan Viëtor overlijdt.
1961  Willem Maarten van der Hoeven overlijdt in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
19 december
1919  4e Sint-Joris wordt opgericht in Merksem (Antwerpen) België.
1904  Bertus Eliza Johannes Bik wordt geboren in Gouda (Zuid-Holland) Nederland.
1975  Explorers van Mgr. Bekkersgroep uit Son En Breugel krijgt afdelingsnummer 293
1896  Richard Adelbert Vastenou wordt geboren in Den Helder (Noord-Holland) Nederland.
1972  Scouting Klaas Toxopeus wordt opgericht in Kortenhoef (Noord-Holland) Nederland.
1895  Thomas Corbett wordt geboren in Chelsea (Londen) Engeland.
1910  Vaandrig Lengton Groep wordt opgericht in Zwolle (Overijssel) Nederland.
1972  Dag Hammarskjöldgroep (Kortenhoef) wordt opgeheven.
2005  Fen Bierman-de Bruyn overlijdt in Domburg (Zeeland) Nederland.
1933  Piet ten Kate overlijdt in Amsterdam (Noord-Holland) Nederland.
1972  St. Michaëlgroep (Kortenhoef) wordt opgeheven.
1935  Willem Driessen overlijdt in Den Helder (Noord-Holland) Nederland.
20 december
21 december
1852  John Penrose Smyth Powell, een broer van Robert Baden-Powell, wordt geboren
1929  Bets Goettsch wordt geboren in Groningen (Groningen) Nederland.
1958  Explorers RA2 van Scouting Aalst-Waalre uit Waalre krijgt afdelingsnummer 2
1888  Petrus Paulus Wilhelmus van Leeuwen wordt geboren in Utrecht (Utrecht) Nederland.
1958  Pieter Marinus Cevaal overlijdt in Appingedam (Groningen) Nederland.
22 december
1990  Dolf Hartman overlijdt in Ommen (Overijssel) Nederland.
23 december
1902  Ko Swaan wordt geboren in Hilversum (Noord-Holland) Nederland.
1962  Rowans (RA-32) van Peelspeurders uit Venray krijgt afdelingsnummer 32
1913  Miep de Wit-van de Stadt wordt geboren in Zaandam (Noord-Holland) Nederland.
1910  Willem Joannes van Leeuwen wordt geboren in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.


24 december
1890  Arie Oosterlee wordt geboren in Franeker (Fryslân) Nederland.
1847  George Smyth Powell (later Baden-Powell), een broer van Robert Baden-Powell, wordt geboren
1875  Johannes van Oldenborgh wordt geboren in Bengkulu (Sumatra) Nederlands-Indië.
1874  Rudolph Zuyderhoff wordt geboren in Rotterdam (Zuid-Holland) Nederland.


25 december
26 december
1898  Hendrik Thomas de Booy wordt geboren in Den Helder (Noord-Holland) Nederland.
1867  Rudolph Römer wordt geboren in Dordrecht (Zuid-Holland) Nederland.


27 december
2022  Houthakkers en Natuurbeheerderskamp Brabant in Gilze/Alphen (Brabant).
1878  Jacob Gerzon wordt geboren in Keulen (Noordrijn-Westfalen) Duitsland.
1998  Wereldjamboree 1999 in Hacienda Picarquin Chili.
2022  Zeeuws Houthakkers Kamp in Veere (Zeeland) Nederland.
1974  Aad G. Rijks overlijdt in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1989  Quirin Laumans overlijdt in Baarn (Utrecht) Nederland.
28 december
1889  Philip van Pallandt wordt geboren in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1945  Scouting Hedwig wordt opgericht in Nuth (Limburg) Nederland.
2002  Wereldjamboree 2003 in Sattahip Thailand.
2019  Robert Crause Baden-Powell overlijdt (Surrey) Engeland.
29 december
1863  Arnold Anton van Pelt Lechner wordt geboren in Schiedam (Zuid-Holland) Nederland.
1934  St. Ludgergroep (Groenlo) wordt opgericht in Groenlo (Gelderland) Nederland.


30 december
1890  Andries Marten Eertje Grabowsky wordt geboren in Zuid Scharwoude (Noord-Holland) Nederland.
1908  Cornelis Donicië wordt geboren in Vinkeveen (Utrecht) Nederland.
1865  Joseph Rudyard Kipling wordt geboren in Bombay (Maharashtra) India.
1871  Kornelis Herman de Raaf wordt geboren in Meeden (Groningen) Nederland.
1997  Scouting Mondriaan wordt opgericht in Amersfoort (Utrecht) Nederland.
1987  Wereldjamboree 1987 in Cataract Scout Park (Sydney) Australië.
1971  Jo Cals overlijdt in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1979  Louis Berger overlijdt in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
2022  Einde Zeeuws Houthakkers Kamp in Veere (Zeeland) Nederland.
31 december
1922  Piet Beke wordt geboren in Arnhem (Gelderland) Nederland.
1992  Scouting Hannie Schaft wordt opgericht in Almere (Flevoland) Nederland.
1945  Sinte Zitagroep (Boskoop) wordt opgericht in Boskoop (Zuid-Holland) Nederland.
1953  Albert Plesman overlijdt in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
2015  British Scouts Western Europe wordt opgeheven.
1959  Dirk Willem Stork overlijdt in Hengelo (Overijssel) Nederland.
2002  Eurogroep wordt opgeheven.
2022  Einde Houthakkers en Natuurbeheerderskamp Brabant in Gilze/Alphen (Brabant).
1959  Pacelligroep wordt opgeheven.
2004  President Rooseveltgroep wordt opgeheven.
2003  Scouting De Doerebouten wordt opgeheven.
2008  Scouting Don Bosco (Maastricht) wordt opgeheven.
2016  Scouting Maasdijk wordt opgeheven.
1996  St. Tarcisius (Den Haag) wordt opgeheven.
Cookies helpen ons onze services aan te bieden. Door onze services te gebruiken stemt u in met het gebruik van onze cookies.