Maart

Scoutpedia.nl, dé Scouting wiki
Ga naar:navigatie, zoeken
Januari · Februari · Maart · April · Mei · Juni · Juli · Augustus · September · Oktober · November · December

Dit artikel geeft een overzicht van de verschillende gebeurtenissen met betrekking tot scouting die in de maand maart plaatsvonden.

Alle gebeurtenissen[bewerken | brontekst bewerken]

Algemeen
1976. In Engeland wordt de Scout Fellowship opgericht voor oud-scouts
1 maart
1991  Asociația Ghidelor și Ghizilor din România wordt opgericht in Boekarest Roemenië.
1943  Birmastam wordt opgericht Thailand.
1887  Charles Hoadley wordt geboren in Burwood (Victoria) Australië.
1911  Eerste Nederlandsche Meisjes Gezellen Vereeniging wordt opgericht in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1998  Girlscouting Lichtenvoorde wordt opgericht in Lichtenvoorde (Gelderland) Nederland.
1902  Govert Bastiaan Pellikaan wordt geboren in Goudriaan (Zuid-Holland) Nederland.
1911  H.J.B. Llanos wordt opgericht in Almelo (Overijssel) Nederland.
1939  Karel Doormangroep (Zutphen) wordt opgericht in Zutphen (Overijssel) Nederland.
1948  Kiliaen van Rensselaer I wordt opgericht in Nijkerk (Gelderland) Nederland.
1986  Explorers van St. Bonifaasgroep Rijen uit Rijen krijgt afdelingsnummer 325
1983  Explorers 1 Vrijdag van Scouting St. Job Leuken-Weert uit Weert krijgt afdelingsnummer 355
1980  land explorers van De Zwervers uit Groningen krijgt afdelingsnummer 412
1986  explorers van Scouting Angela uit Heerhugowaard krijgt afdelingsnummer 690
1985  Sherpa's van Scouting Dr. Ariëns Ingrid uit Hengelo krijgt afdelingsnummer 778
1945  Ottawa groep / groep 1 wordt opgericht in Axel (Zeeland) Nederland.
1982  Scouting Bramzijger wordt opgericht in Lelystad (Flevoland) Nederland.
1947  Scouting Don Bosco Ursem wordt opgericht in Ursum (Noord-Holland) Nederland.
1934  Scouting Gillesa wordt opgericht in Gilze (Noord-Brabant) Nederland.
1926  Scouting Rijswijkse Meeuwen Watergeuzen wordt opgericht in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1962  Scouting Rythovius wordt opgericht in Riethoven (Noord-Brabant) Nederland.
1930  Scouting Sint Maarten-Hildegard wordt opgericht in Voorburg (Zuid-Holland) Nederland.
1946  Scouting Sint Nicolaas wordt opgericht in IJsselstein (Utrecht) Nederland.
1948  Scoutinggroep Roncalli wordt opgericht in Nijkerk (Gelderland) Nederland.
1997  Sioniegroep (Veenendaal) wordt opgericht in Veenendaal (Utrecht) Nederland.
1961  Stanleygroep Hardenberg wordt opgericht in Hardenberg (Overijssel) Nederland.
1907  Ton Koot wordt geboren in Amsterdam (Noord-Holland) Nederland.
1949  Briniogroep wordt opgeheven.
1975  Jenny van Nispen-van Wely overlijdt in Heemstede (Noord-Holland) Nederland.
1969  Jim de Booij overlijdt in Lausanne (Vaud) Zwitserland.
1987  Lein Schuman overlijdt in Gouda (Zuid-Holland) Nederland.
1952  Ottawa groep / groep 1 wordt opgeheven.
2 maart
1874  Adée Muller-van Geuns wordt geboren in Pekalongan (Java) Nederlands Indië.
1940  Scouting Meppel wordt opgericht in Meppel (Drenthe) Nederland.
1972  Kees Spierings overlijdt in Den Bosch (Noord-Brabant) Nederland.
3 maart
1896  Ferdinand Josephus Daniel Theyse wordt geboren in Amsterdam (Noord-Holland) Nederland.
1961  Karen Barrymoregroep wordt opgericht in Rijswijk (Zuid-Holland) Nederland.
1922  Metodistkirkens Spejdere i Danmark wordt opgericht in Kopenhagen Denemarken.
1894  Roelof Johannes de Boer wordt geboren in Zwartsluis (Overijssel) Nederland.
1946  Scouting Limmen wordt opgericht in Limmen (Noord-Holland) Nederland.
1994  Maurits Vanhaegendoren overlijdt in Neerijse (Vlaams-Brabant) België.
4 maart
1878  Elias Viskoper wordt geboren in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
2008  Explorers van Prinses Amalia Groep uit Zeist krijgt afdelingsnummer 726
1968  Maketgroep wordt opgericht in Alblasserdam (Zuid-Holland) Nederland.
1888  Willem Henri van Helsdingen wordt geboren in Ambon Nederlands Indië.
1857  William James Cohen Stuart wordt geboren in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.


5 maart
1901  Catharina de Jong-Fanoy wordt geboren in Hilversum (Noord-Holland) Nederland.
1888  Johan Jacob Eliza van den Brandeler wordt geboren in Sassenheim (Noord-Holland) Nederland.
1874  Philippus Mees wordt geboren in Rotterdam (Zuid-Holland) Nederland.
1933  Scouting Hilfertheem - 1e Hilversumsche Groep wordt opgericht in Hilversum (Noord-Holland) Nederland.
1931  Scouting Mgr. Ariënsgroep wordt opgericht in Enschede (Overijssel) Nederland.


6 maart
1966  land explorers van Titus Brandsmagroep uit Oss krijgt afdelingsnummer 125
1966  land explorers van Titus Brandsmagroep uit Oss krijgt afdelingsnummer 122
1919  Velpsche Woudloopers wordt opgericht in Velp (Gelderland) Nederland.
1970  Waterscouting Paltz- en Eemgeuzen wordt opgericht in Soest (Utrecht) Nederland.
1982  Elisabeth Charlotte ter Meulen overlijdt in Laren (Noord-Holland) Nederland.
1945  Johan van Gelein Vitringa overlijdt in Wassenaar (Zuid-Holland) Nederland.
1963  Kornelis ter Laan overlijdt in Utrecht (Utrecht) Nederland.
7 maart
2006  Vrijwilligers in Nederland (dus ook bij scouting) worden voortaan eerder vrijgesteld van Arboregels
1946  Scouting Amby wordt opgericht in Maastricht (Limburg) Nederland.
1977  Scouting Schutgraaf Arnhem wordt opgericht in Arnhem (Gelderland) Nederland.
2013  Claske Franck-Berndes overlijdt in Warwick (New York) Verenigde Staten.
1955  Samuel Abraham van Oven overlijdt in Haren (Groningen) Nederland.
8 maart
1864  Jean Jacques Rambonnet wordt geboren in Wijhe (Overijssel) Nederland.
1897  Jeanne Stam-Dresselhuys wordt geboren in Tiel (Gelderland) Nederland.
2005  Rowans van Scouting de Trijsberg uit Hattem krijgt afdelingsnummer 715
1993  Johan Bodegraven overlijdt in Hilversum (Noord-Holland) Nederland.
9 maart
1854  Henrietta Smyth Powell, een zus van Robert Baden-Powell, overlijdt
1983  land explorers van Scouting Jan van Speyk (Mijdrecht) uit Mijdrecht krijgt afdelingsnummer 524
1966  Soebantoegroep wordt opgericht in Hengelo (Overijssel) Nederland.
1894  Wisse Smit wordt geboren in 's-Heer Arendskerke (Zeeland) Nederland.
1944  Bernardus Maria Taverne overlijdt in Nijmegen (Gelderland) Nederland.
1945  Frans Claessen overlijdt in Bergen Belsen Duitsland.
1939  Gerardus Johannes Bisschop overlijdt in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
10 maart
1846  Baden Powell en Henriëtta Grace Smyth, de ouders van Robert Baden-Powell, trouwen
1973  Scouting Burgemeester Herman Witte wordt opgericht in Eindhoven (Noord-Brabant) Nederland.
1945  Scoutinggroep 'De Jaguars' wordt opgericht in Rijswijk (Zuid-Holland) Nederland.
1972  Cornelis Antonius Beukers overlijdt in Rijswijk (Zuid-Holland) Nederland.
1912  Nederlandsche Bond van Jonge Verkenners (Boy-Scouts) wordt opgeheven.
1957  Wisse Smit overlijdt in Haarlem (Noord-Holland) Nederland.
11 maart
1982  Explorersafdeling 497 van Kon-Tiki uit Putten krijgt afdelingsnummer 497
1936  Scouting St. Willibrord (Goirle) wordt opgericht in Goirle (Noord-Brabant) Nederland.
1994  Helmich Boessenkool overlijdt.
12 maart
1923  Lize Stilma wordt geboren in Sneek (Fryslan) Nederland.
1873  Manna de Wijs-Mouton wordt geboren in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1907  Naud Crebolder wordt geboren in 's-Hertogenbosch (Noord-Brabant) Nederland.
1857  Theodorus Stuart wordt geboren in Amsterdam (Noord-Holland) Nederland.
1998  Elly den Haan-Groen overlijdt in Leiden (Zuid-Holland) Nederland.
1992  Hans G. Kresse overlijdt in Doorwerth (Gelderland) Nederland.
1948  Kornelis Herman de Raaf overlijdt in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1990  Rie de Balbian Verster-Bolderheij overlijdt in Weesp (Noord-Holland) Nederland.
13 maart
1836  Eliza Rivaz, de eerste vrouw van Baden Powell, de vader van Robert Baden-Powell overlijdt
1974  Dr. Ariënsgroep wordt opgericht in Losser (Overijssel) Nederland.
1985  land explorers van Menno Simonsz Scouting uit Haarlem krijgt afdelingsnummer 569
1948  Nationale Padvindstersraad wordt opgericht Nederland.
1895  Petrus van Rijen wordt geboren in Bergen op Zoom (Noord-Brabant) Nederland.
1887  Robert Polis wordt geboren in Maastricht (Limburg) Nederland.
1937  Scouting Hamaland wordt opgericht in Doetinchem (Gelderland) Nederland.
1948  Cornelis Beelaerts van Blokland overlijdt in Zeist (Utrecht) Nederland.
1933  Georges de Hasque overlijdt in Antwerpen (Antwerpen) België.
1976  Murk Cornelis de Jong overlijdt in Haarlem (Noord-Holland) Nederland.
1959  Tine van Meurs-Bueninck overlijdt in Utrecht (Utrecht) Nederland.
14 maart
1868  Anton Gijsbert Landaal wordt geboren in Utrecht (Utrecht) Nederland.
1898  Arnold Beekes wordt geboren in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1888  Johanna Duyvendak-Ligtvoet wordt geboren in Amsterdam (Noord-Holland) Nederland.
1928  Miguel Pro Waterscouting wordt opgericht in Arnhem (Gelderland) Nederland.
1946  Scouting Zeddam wordt opgericht in Zeddam (Gelderland) Nederland.
1945  Louis Coblijn overlijdt in Dachau (Beieren) Duitsland.
15 maart
1910  Niel Kavelaars wordt geboren in Rotterdam (Zuid-Holland) Nederland.
1985  Herman van Harderwijk overlijdt in Utrecht (Utrecht) Nederland.
1944  Menum Khwae Noi stam wordt opgeheven.
16 maart
1906  Han Kersbergen wordt geboren in Haarlem (Noord-Holland) Nederland.
1925  Idunagroep wordt opgericht in Groningen (Groningen) Nederland.
1995  land sherpa's van Scouting Amby uit Maastricht krijgt afdelingsnummer 666


17 maart
1912  André de Thaye wordt geboren in Jumet Gohyssart (Henegouwen) België.
1884  Antonia Fredrica Gouverne-Zaadnoordijk wordt geboren in Alkmaar (Noord-Holland) Nederland.
1912  Camp Fire wordt opgericht in Kansas City, MO Verenigde Staten.
1963  Wilde vaart van Scouting Olav uit Naarden krijgt afdelingsnummer 36
2005  land explorers van Graaf Otto groep uit Doetinchem krijgt afdelingsnummer 716
1946  Scouting John McCormick wordt opgericht in Zoetermeer (Zuid-Holland) Nederland.
1956  Cornelis Beets overlijdt in Hengelo (Overijssel) Nederland.
18 maart
1918  Arbeiders Jeugd Centrale wordt opgericht (alle provincies) Nederland.
2014  Asociaţia Cercetaşilor Tradiţionali din România wordt opgericht in Boekarest Roemenië.
1843  Louisa Ann Powell, een halfzus van Robert Baden-Powell, wordt geboren
1950  Burgemeester De Monchygroep wordt opgericht in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1882  Hilda Emily Pippel-Clatworthy wordt geboren in North Petherton (Somerset) Verenigd Koninkrijk.
1980  G Explorers (M) van Scouting de Landgraaf uit Brunssum krijgt afdelingsnummer 414
1980  land explorers van H.J.B. Llanos uit Almelo krijgt afdelingsnummer 413
1980  F Explorers (J) van Scouting de Landgraaf uit Brunssum krijgt afdelingsnummer 414
2008  Explorers van Osbornegroep uit Biddinghuizen krijgt afdelingsnummer 727


19 maart
1918  Bep Twaalfhoven wordt geboren in Rotterdam (Zuid-Holland) Nederland.
1990  Explorers van Dutmella uit Son En Breugel krijgt afdelingsnummer 627
2007  R.S.A. 722 van Scoutinggroep Van Naeltwijck uit Capelle Aan Den Ijssel krijgt afdelingsnummer 722
2005  Scouting Van Swietengroep wordt opgericht in Vledder (Drenthe) Nederland.
1896  Willem van Gelder wordt geboren in Amsterdam.
1966  Jacobus Antonius Hendrikus Maria van Schijndel overlijdt in Rotterdam (Zuid-Holland) Nederland.
20 maart
1859  Abraham Everardus Dudok van Heel wordt geboren in Amsterdam (Noord-Holland) Nederland.
1887  Arthur Somers-Cocks wordt geboren in Freshwater (Isle of Wight) Engeland.
1910  Henk van der Schroeff wordt geboren in Paramaribo Suriname.
1870  Karel Willem Bouwensch wordt geboren in Buitenzorg (Java) Nederlands-Indië.
1965  explorers van Scouting Willibrordus uit Gemert krijgt afdelingsnummer 84
1885  Louis Coblijn wordt geboren in Parijs (Île-de-France) Frankrijk.
1935  Ridder Boudewijngroep wordt opgericht in Yerseke (Zeeland) Nederland.
1895  Will Burger wordt geboren in Bangil (Java) Nederlands-Indië.
1990  Amelius Grootenhuis overlijdt in Haarlem (Noord-Holland) Nederland.
2021  Jelke van Wattum overlijdt in Rotterdam (Zuid-Holland) Nederland.
2004  Koningin Juliana overlijdt in Soestdijk (Utrecht) Nederland.
1946  Wiardus Willem Wichers Wierdsma overlijdt in Aagtekerke (Zeeland) Nederland.
21 maart
1931  Cor Braak wordt geboren in Rheden (Gelderland) Nederland.
1994  In Huize Hotsjietonia is Pompedomp jarig
1911  Scouting Aerendheem wordt opgericht in Arnhem (Gelderland) Nederland.
1934  Scouting Tono-groep wordt opgericht in Schiedam (Zuid-Holland) Nederland.


22 maart
1878  Johan Schuijleman wordt geboren in Warnsveld (Gelderland) Nederland.
1980  Afdeling 425 van Scouting Tono-groep uit Schiedam krijgt afdelingsnummer 425
2009  Scouting Groenlo wordt opgericht in Groenlo (Gelderland) Nederland.
1933  Scouting Menod wordt opgericht in Rotterdam (Zuid-Holland) Nederland.


23 maart
1972  De Stichting Kampeerraad wordt opgericht in Breda (Noord-Brabant) Nederland.
1901  Helmich Boessenkool wordt geboren in Vriezenveen (Overijssel) Nederland.
1968  Scouting Karel de Stoute wordt opgericht in Nijmegen (Gelderland) Nederland.


24 maart
1903  Cor Meijers wordt geboren in Den Helder (Noord-Holland) Nederland.
1990  De Biezenhutters wordt opgericht in Oosterwolde (Fryslân) Nederland.
1946  Herman Josephgroep wordt opgericht in Berlicum (Noord-Brabant) Nederland.
1968  Verkenners vrijdag van Scouting St. Stephanus Martina uit Borne krijgt afdelingsnummer 181
1968  Rowans van Van Rossum-Elisabethgroep uit Delden krijgt afdelingsnummer 180
1968  Oude Rowans vrijdag van Scouting St. Stephanus Martina uit Borne krijgt afdelingsnummer 181
2004  RSA 707 van Scouting Hilfertheem - 1e Hilversumsche Groep uit Hilversum krijgt afdelingsnummer 707
1946  Scouting Berlicum wordt opgericht in Berlicum (Noord-Brabant) Nederland.
1985  Jan Marie Ravesloot overlijdt in Baarn (Utrecht) Nederland.
2001  Nico Koelink overlijdt.
25 maart
1916  André Peters wordt geboren in Amsterdam (Noord-Holland) Nederland.
1982  Nico Steenbeekgroep wordt opgericht in IJsselstein (Utrecht) Nederland.
1938  Scouting St. Gerlach wordt opgericht in Maastricht (Limburg) Nederland.
1880  Wilhelmina Carolina Campioni-Kerlen wordt geboren in Singapore.
1987  Antonia Fredrica Gouverne-Zaadnoordijk overlijdt in Naarden (Noord-Holland) Nederland.
1950  Arnold Anton van Pelt Lechner overlijdt in Haarlem (Noord-Holland) Nederland.
2019  Judith Raupp overlijdt in Utrecht (Utrecht) Nederland.
26 maart
1966  Anthony Fokkergroep (Schöppingen) wordt opgericht in Schöppingen (Noordrijn-Westfalen) Duitsland.
1997  Corvus Corone wordt opgericht in Den Oever (Noord-Holland) Nederland.
1965  Explorers van Scouting Paulus en Petrus Dondersgroep uit Apeldoorn krijgt afdelingsnummer 87
1986  Explorers van Scouting Dedemsvaart uit Dedemsvaart krijgt afdelingsnummer 581
2013  Explorers van Scouting Ridderhofgroep uit Vleuten krijgt afdelingsnummer 755
1918  Scouting St. Vitus wordt opgericht in Winschoten (Groningen) Nederland.
1969  Johannes Frederik Verniel overlijdt in Leiden (Zuid-Holland) Nederland.
1980  Wiolgroep wordt opgeheven.
27 maart
1851  Frits Baron van Tuyll van Serooskerken wordt geboren in Amsterdam (Noord-Holland) Nederland.
1899  Jan Viëtor wordt geboren in Groningen (Groningen) Nederland.
1903  Jan van Swigchum wordt geboren Nederland.
1871  Piet Aalberse wordt geboren in Leiden (Zuid-Holland) Nederland.
1998  Scouting Lancker wordt opgericht in Wierden (Overijssel) Nederland.
1965  Johannes Osten overlijdt in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1978  Joop Ranneft overlijdt in Haarlem (Noord-Holland) Nederland.
2020  Wies IJsselmuiden overlijdt in Heemstede (Noord-Holland) Nederland.
28 maart
1891  Anton Herbschleb wordt geboren in Nieuwer-Amstel (Noord-Holland) Nederland.
1898  Bep Nijhoff-van ’t Hoff wordt geboren in Hoorn (Noord-Holland) Nederland.
2006  land explorers van Scouting Ernst van Kempengroep uit Baarn krijgt afdelingsnummer 720
1880  Samuel Abraham van Oven wordt geboren in Zaandam (Noord-Holland) Nederland.


29 maart
1969  land explorers, rowans van scouting St. Lambertus (Udenhout) uit Udenhout krijgt afdelingsnummer 200
1942  Herman Adriaan van Karnebeek overlijdt in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1933  Rudolph Römer overlijdt in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
2012  Scouting Grootstal wordt opgeheven.
2018  William Gladstone overlijdt.
30 maart
1880  Liesbeth Redeke-Hoek wordt geboren in Leiden (Zuid-Holland) Nederland.
1983  explorers van Scouting Oisterwijk uit Oisterwijk krijgt afdelingsnummer 525
1938  Scouting van Maasdijk wordt opgericht in Oranjewoud (Fryslân) Nederland.
1916  Utrechtsche Studentenclub van oud-Padvinders wordt opgericht in Utrecht (Utrecht) Nederland.
2013  Scouting Menod wordt opgeheven.
31 maart
1946  Christelijke Scoutinggroep Jan van Riebeeck wordt opgericht in Eefde (Gelderland) Nederland.
2014  land explorers van Hélène H. Wilkensgroep uit Voorst Gem Voorst krijgt afdelingsnummer 765
1945  Scouting Aalten wordt opgericht in Aalten (Gelderland) Nederland.
1916  Scouting Graaf Folke Bernadotte groep 2 wordt opgericht in Eindhoven (Noord-Brabant) Nederland.
2023  Skyhawks Dr88 wordt opgericht in Drachten (Fryslân) Nederland.


Cookies helpen ons onze services aan te bieden. Door onze services te gebruiken stemt u in met het gebruik van onze cookies.