Mei

Scoutpedia.nl, dé Scouting wiki
Ga naar:navigatie, zoeken
Januari · Februari · Maart · April · Mei · Juni · Juli · Augustus · September · Oktober · November · December

Dit artikel geeft een overzicht van de verschillende gebeurtenissen met betrekking tot scouting die in de maand mei plaatsvonden.

Alle gebeurtenissen[bewerken | brontekst bewerken]

Algemeen
1908. Scouting for Boys verschijnt in boekvorm
1 mei
1930  Adolf Kolpinggroep wordt opgericht in Bergen op Zoom (Noord-Brabant) Nederland.
1930  André de Thayegroep (Den Haag) wordt opgericht in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1873  Cornelis Beelaerts van Blokland wordt geboren in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1936  Cornelis Tromp groep wordt opgericht in Rotterdam (Zuid-Holland) Nederland.
1945  Duco van Martena wordt opgericht in Leeuwarden (Fryslân) Nederland.
1962  Genevieve De Gaillardgroep wordt opgericht in Malden (Gelderland) Nederland.
1985  Grevelingengroep wordt opgericht in Brouwershaven (Zeeland) Nederland.
1983  Jan Bautoengroep wordt opgericht in Klundert (Noord-Brabant) Nederland.
1911  Jonge Haagsche Speurders (1911) wordt opgericht in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1911  Jonge Haagsche Speursters wordt opgericht in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1945  Kameleon Kinheim wordt opgericht in Haarlem (Noord-Holland) Nederland.
1980  Sherpa's van Scouting Sint Odulphus Oirschot uit Oirschot krijgt afdelingsnummer 265
1945  Prins Bernhardgroep (Huizum) wordt opgericht in Huizum (Leeuwarden) (Fryslân) Nederland.
1969  Scouting Agger Martini wordt opgericht in Maartensdijk (Utrecht) Nederland.
1955  Scouting Beek wordt opgericht in Beek (Limburg) Nederland.
1945  Scouting Brigitta Valentijn wordt opgericht in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1955  Scouting Christus Koning (Koningsbosch) wordt opgericht in Koningsbosch (Limburg) Nederland.
1981  Scouting Dryade wordt opgericht in Zeist (Utrecht) Nederland.
1946  Scouting Emisario wordt opgericht in Enschede (Overijssel) Nederland.
1945  Scouting Jeanne d'Arc (Halsteren) wordt opgericht in Halsteren (Noord-Brabant) Nederland.
1945  Scouting Leonardus wordt opgericht in Helmond (Noord-Brabant) Nederland.
1945  Scouting Nanne Zwiep wordt opgericht in Enschede (Overijssel) Nederland.
1956  Scouting Panta Rhei wordt opgericht in Nuenen (Noord-Brabant) Nederland.
1975  Scouting Sint Joris (Ridderkerk) wordt opgericht in Ridderkerk (Zuid-Holland) Nederland.
1908  Scouting for Boys verschijnt in boekvorm
1946  St. Lodewijkgroep (Mierlo) wordt opgericht in Mierlo (Noord-Brabant) Nederland.
1945  St. Monulphus wordt opgericht in Berg en Terblijt (Limburg) Nederland.
1945  St. Paulustroep (IJzendijke) wordt opgericht in IJzendijke (Zeeland) Nederland.
1946  St. Willibrordus (Treebeek) wordt opgericht in Treebeek (Limburg) Nederland.
1994  Bart van Slobbe overlijdt in Bussum (Noord-Holland) Nederland.
1935  Eduard Giltay overlijdt in Apeldoorn (Gelderland) Nederland.
2024  Waterscouting Elfregi Giethoorn wordt opgeheven.
2 mei
1912  Annetje ten Doesschate wordt geboren in Steenderen (Gelderland) Nederland.
1849  Augustus Smyth Powell, een broer van Robert Baden-Powell, wordt geboren
1946  Gerda Elgersma wordt geboren Nederland.
1967  Scouting Vrank wordt opgericht in Heerlen (Limburg) Nederland.
1959  Hendrik Lodewijk Maria Borst Pauwels overlijdt in Maastricht (Limburg) Nederland.
3 mei
1959  Wilde Vaart van Miguel Pro Waterscouting uit Arnhem krijgt afdelingsnummer 7
1959  Sherrows van Scouting Don Bosco (Soest) uit Soest krijgt afdelingsnummer 9
2016  Explorers van Scouting Rheijnewoud uit Hazerswoude-rijndijk krijgt afdelingsnummer 772
1952  Derde Nationaal Kader Bakskamp op de Loosdrechtse plassen
1947  Heroprichting Nationale Padvindersraad
1945  Pastoor Vroomansgroep wordt opgericht in Tilburg (Noord-Brabant) Nederland.
1902  Peep Bijleveld wordt geboren in Makassar (Zuid-Celebes) Nederlands-Indië.
1954  Peter Duncan wordt geboren in Chelsea (Greater London) Engeland.
1982  Zandkreekgroep wordt opgericht in Kamperland (Zeeland) Nederland.
1942  Florentinus Jacobus Abraham Calkoen overlijdt in Sachsenhausen (Brandenburg) Duitsland.
1958  René Verheijen overlijdt in Maastricht (Limburg) Nederland.
1942  Richard Schoemaker overlijdt in Sachsenhausen (Brandenburg) Duitsland.
2009  Einde Rotterdam Jamboree in Rotterdam (Zuid-Holland) Nederland.
1996  Titus Leeser overlijdt in Zwolle (Overijssel) Nederland.
4 mei
1934  Adelbertusgroep wordt opgericht in Heemskerk (Noord-Holland) Nederland.
1935  Albert Schweitzer Groep Rotterdam wordt opgericht in Rotterdam (Zuid-Holland) Nederland.
1957  Zesde Nationaal Kader Bakskamp op de Rijn bij Arnhem
1969  Nannie van der Wiele wordt opgericht in IJmuiden (Noord-Holland) Nederland.
1930  Wim Schelberg wordt geboren in Sittard (Limburg) Nederland.
1969  St. Martinusgroep (IJmuiden) wordt opgeheven.
5 mei
1922  Anneke Caro wordt geboren in Leiden (Zuid-Holland) Nederland.
1903  Anton Johan van Walraven wordt geboren in Magelang (Java) Nederlands-Indië.
1916  Charles Maclean wordt geboren in Londen (Greater London) Engeland.
1883  Johan Dormaar wordt geboren in Semarang Nederlands Indië.
1948  Eerste Nationaal Kader Bakskamp op de Kaag
[[Fout: ongeldige tijd.]]  Opgeheven organisaties in de Verenigde Staten wordt opgericht in Des Moines, IA Verenigde Staten.
1905  Pau Burger wordt geboren in Utrecht (Utrecht) Nederland.
1945  Scouting Olivier van Noort wordt opgericht in Rotterdam (Zuid-Holland) Nederland.
1955  Scouting St. Jozef Deurne wordt opgericht in Deurne (Noord-Brabant) Nederland.
1945  Spaarnegeuzen wordt opgericht in Heemstede (Noord-Holland) Nederland.
1991  Adri Knappert overlijdt.
1983  Annie de Hondt overlijdt in Laren (Noord-Holland) Nederland.
1980  Jan Wijgerinck overlijdt in Malden (Gelderland) Nederland.
1945  Siem Jacob Mak van Waay overlijdt in Amsterdam (Noord-Holland) Nederland.
6 mei
1997  Savez Izviđača Republike Srpske wordt opgericht in Banjaluka, Servische Republiek.
2006  Jan Wilmans overlijdt in Amsterdam (Noord-Holland) Nederland.
2002  Pim Fortuyn overlijdt in Hilversum (Noord-Holland) Nederland.
7 mei
1909  British Boy Scouts and British Girl Scouts Association wordt opgericht in Tarrant Hinton Verenigd Koninkrijk.
1859  Cornelius Joannes Vinkesteijn wordt geboren in Delft (Zuid-Holland) Nederland.
1947  Het Surinaamse Padvindsters Gilde wordt opgericht in Paramaribo Suriname.
1945  Prinses Irene Groep 45 wordt opgericht in Rotterdam (Zuid-Holland) Nederland.
1914  Wil Baumans wordt geboren in Londen Engeland.


8 mei
1901  Herman van Harderwijk wordt geboren in Amsterdam (Noord-Holland) Nederland.
1947  Geertruij Hammes-van Steenis overlijdt in Leiden (Zuid-Holland) Nederland.
1996  Henk Heimbach overlijdt in Eindhoven (Noord-Brabant) Nederland.
1947  Jan Kan overlijdt in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1990  Loe Landeweert overlijdt.
9 mei
1872  Hendrik Gerard Hamaker wordt geboren in Leiden (Zuid-Holland) Nederland.
1889  Johan Graafland wordt geboren in Maastricht (Limburg) Nederland.
1927  Piet J. Kroonenberg wordt geboren in Amsterdam (Noord-Holland) Nederland.
1946  Scouting Berghem - P.G. Frassati wordt opgericht in Berghem (Noord-Brabant) Nederland.
2015  Scouting Leger des Heils wordt geboren.
1911  Scouting Salwega wordt opgericht in Utrecht (Utrecht) Nederland.
2015  Scouting Vereniging Leger des Heils wordt opgericht in Almere Nederland.
1959  Han Rozendaal overlijdt in Utrecht (Utrecht) Nederland.
10 mei
1945  Claes Compaen groep wordt opgericht in Zaandam (Noord-Holland) Nederland.
1878  Justus Dato August de Fremery wordt geboren in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1875  Naatje Kessler-Salmon wordt geboren in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1939  The Rangers Rotterdam wordt opgericht in Rotterdam (Zuid-Holland) Nederland.
1934  Herman François Hesselink van Suchtelen overlijdt in Wageningen (Gelderland) Nederland.
1955  Klaas Adam Hoekstra overlijdt in Arnhem (Gelderland) Nederland.
2017  Scouting Vrank wordt opgeheven.
11 mei
1933  Franciscus-Lodewijkgroep wordt opgericht in Schiedam (Zuid-Holland) Nederland.
1932  Guido de Fontgallandgroep (Baarn) wordt opgericht in Baarn (Utrecht) Nederland.
1936  Hanzeluiden wordt opgericht in Kampen (Overijssel) Nederland.
1996  Scouting Aalst-Waalre wordt opgericht in Waalre (Noord-Brabant) Nederland.
1990  Szlovákiái Magyar Cserkészszövetség wordt opgericht in Dunajská Streda Slowakije.
1942  George van Medenbach de Rooij overlijdt in Sachsenhausen (Brandenburg) Duitsland.
1940  Guillaume Boulle de Larigaudie overlijdt in Musson (Luxembourg) België.
2004  Rabenhauptstam wordt opgeheven.
1996  Scouting St. Tarcisius (Waalre) wordt opgeheven.
1981  Walle van Popta overlijdt in Bilthoven (Utrecht) Nederland.
12 mei
1945  De Trappers (Kropswolde) wordt opgericht in Kropswolde (Groningen) Nederland.
2016  Gerda Elgersmafonds wordt opgericht in Leeuwarden (Fryslân) Nederland.
2006  explorers van Fridtjof Nansen uit Roosendaal krijgt afdelingsnummer 81
1925  Marius Holmer wordt geboren in Arnhem (Gelderland) Nederland.
1903  Mimi Wrede wordt geboren in Holzminden (Nedersaksen) Duitsland.
1970  Anton Fens overlijdt in Eindhoven (Noord-Brabant) Nederland.
1940  Engel Kools overlijdt in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
13 mei
1910  Dora Lignac wordt geboren in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1973  Hendrik Goossens overlijdt in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1954  Louise Angelique Idaline Verbrugge van 's-Gravendeel en Leerambacht-Quarles van Ufford overlijdt in Soest (Utrecht) Nederland.
1982  Maria Oostburg-Cop overlijdt.
14 mei
1929  Hendrik Hudson groep (Hengelo) wordt opgericht in Hengelo (Overijssel) Nederland.
1966  Explorers van Scouting Beek en Donk uit Beek En Donk krijgt afdelingsnummer 129
1923  TESRA wordt opgericht in Dordrecht (Zuid-Holland) Nederland.
2010  Dora Lignac overlijdt.
15 mei
1885  Cornelis Beets wordt geboren in Rijswijk (Gelderland) Nederland.
1930  De Katwijkse Zeeverkenners wordt opgericht in Katwijk aan Zee (Zuid-Holland) Nederland.
1945  Fatimagroep (Venlo) wordt opgericht in Venlo (Limburg) Nederland.
1889  Fred Quené wordt geboren in Amsterdam (Noord-Holland) Nederland.
1993  Luchtscouts "Seppe" wordt opgericht in Roosendaal (Noord-Brabant) Nederland.
1963  Scouting Pieter Marits (Zwartsluis) wordt opgericht in Zwartsluis (Overijssel) Nederland.
2010  In het kader van 100 jaar Scouting in Nederland werd in Utrecht Scouts2day gehouden
1951  Waterscouting Dorus Rijkers wordt opgericht in Rijswijk (Zuid-Holland) Nederland.
1948  James E. West overlijdt.
1994  Robert Louis Leopold overlijdt in Oegstgeest (Zuid-Holland) Nederland.
16 mei
1885  Co van der Bijll wordt geboren in Velp (Gelderland) Nederland.
1876  James E. West wordt geboren in Washington (District of Columbia) Verenigde Staten.
1993  Scouting Sea Lions wordt opgericht in Wijk bij Duurstede (Utrecht) Nederland.


17 mei
1946  Karel Doormangroep (Amersfoort) wordt opgericht in Amersfoort (Utrecht) Nederland.
1971  Koningin Máxima wordt geboren in Buenos Aires Argentinië.
1980  land explorers van Emma Groep (Renkum) uit Renkum krijgt afdelingsnummer 416
1875  Siem Jacob Mak van Waay wordt geboren in Dordrecht (Zuid-Holland) Nederland.
1929  Archibald Kyle overlijdt in Londen (Greater London) Verenigd Koninkrijk.
1935  Willem Dirk Hendrik, baron van Asbeck overlijdt in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
18 mei
1944  Colonel Dunlop Stam wordt opgericht in Kamp Tamuan Thailand.
1873  Jan Kan wordt geboren in Nijmegen (Gelderland) Nederland.
2005  Laros wordt opgericht (Landelijk) Nederland.
1974  Rowans 2 van Scouting Schijndel uit Schijndel krijgt afdelingsnummer 264
1974  Sherpa's van Scouting Schijndel uit Schijndel krijgt afdelingsnummer 264
1974  Rowans 1 van Scouting Schijndel uit Schijndel krijgt afdelingsnummer 264
1982  Ralph Reader overlijdt in City of London, (Groot-Londen) Engeland, Verenigd Koninkrijk.
19 mei
1924  Jos Hoenen wordt geboren in Ten Esschen (Limburg) Nederland.
1950  Ossewa wordt opgericht in Beetsterzwaag (Fryslân) Nederland.
1980  Ernest Lamers overlijdt in Den Bosch (Noord-Brabant) Nederland.
2010  Scouting Aymon wordt opgeheven.
20 mei
1883  Constance Arntzenius wordt geboren in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1883  John Goddard wordt geboren in Makassar (Zuid-Sulawesi) Nederlands-Indië.
1883  Péronne Arntzenius wordt geboren in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1979  Scouting Fons Olterdissen wordt opgericht in Maastricht (Limburg) Nederland.
1932  Scouting St. Vincentius Brunssum wordt opgericht in Brunssum (Limburg) Nederland.
1945  Tecumseh wordt opgericht in Haren (Groningen) Nederland.
1944  Philippus Mees overlijdt in Rotterdam (Zuid-Holland) Nederland.
21 mei
1951  Dr. Albert Schweitzer (Eindhoven) wordt opgericht in Eindhoven (Noord-Brabant) Nederland.
1965  Jaap Boot wordt geboren in Ede (Gelderland) Nederland.
1997  Wilde vaart van Scouting Hank uit Hank krijgt afdelingsnummer 674
1976  Niel Kavelaars overlijdt in Noordwijk (Zuid-Holland) Nederland.
22 mei
1860  Baden Baden-Powell wordt geboren in Kensington (Greater London) Engeland.
1976  rowans van Dick van Toor uit Valkenswaard krijgt afdelingsnummer 298
1976  sherpa's van Dick van Toor uit Valkenswaard krijgt afdelingsnummer 298
1945  Woudlopers (Zeist) wordt opgericht in Zeist (Utrecht) Nederland.
1955  Naud Crebolder overlijdt in Utrecht (Utrecht) Nederland.
1997  Nel Lind overlijdt in Utrecht (Utrecht) Nederland.
23 mei
1987  De Wikel wordt opgericht in Surhuisterveen (Fryslân) Nederland.
2020  Girls Scouts Pohnpei wordt opgericht in Pohnpei Micronesië.
1974  Explorers van Scoutinggroep St. Joris uit Haaren krijgt afdelingsnummer 272
1969  Paul Posthumus Meyjes overlijdt in Utrecht (Utrecht) Nederland.
24 mei
1880  Addick Adrianus Gosling Land wordt geboren in Haarlem (Noord-Holland) Nederland.
1984  Daca's van Henri Dunant / Florence Nightingale uit Maastricht krijgt afdelingsnummer 548
2013  Garth Morrison overlijdt.
1938  Riemke Loopuyt-van Wicheren overlijdt in Montreux (Vaud) Zwitserland.
25 mei
1935  De Nederlandsche Christelijke Vereeniging van Padvinders wordt opgericht Nederland.
2004  Lady Olave Baden-Powell Groep wordt opgericht in Pos Chikito, (Savaneta,) Aruba.
1968  Rowans van Scouting EOS / St Hubertus uit Terneuzen krijgt afdelingsnummer 185
1903  Ralph Reader wordt geboren in Crewkerne, (Somerset) Engeland.
1957  Waterscouting Dr. A.F. Philips wordt opgericht in Eindhoven (Noord-Brabant) Nederland.
1935  CJMV-padvinderij wordt opgeheven.
1975  Ocker Repelaer overlijdt in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
2006  Wilhelmina Timmermans overlijdt in Heerde (Gelderland) Nederland.
26 mei
1926  De Vliegende Pijl wordt opgericht in Haarlem (Noord-Holland) Nederland.
1920  De Woudloopers (Loosduinen) wordt opgericht in Loosduinen (Zuid-Holland) Nederland.
1882  Henri Behrens wordt geboren in Batavia Nederlands-Indië.
1993  land explorers van Graaf van Lynden uit Lisse krijgt afdelingsnummer 650
1989  Stichting Langton Matravers wordt opgericht in Harlingen (Fryslân) Nederland.
1970  Wilhelmina Carolina Campioni-Kerlen overlijdt in Hilversum (Noord-Holland) Nederland.
27 mei
1923  Corpo Nacional de Escutas - Escutismo Católico Português wordt opgericht in Lissabon Portugal.
1891  François Louis Oudendal wordt geboren in Purworejo (Java) Nederlands-Indië.
1972  lucht explorers van don bosco groep scouting ursem uit Ursem krijgt afdelingsnummer 240
1981  explorers van Scouting Gregor Brokampgroep Chevremont uit Kerkrade krijgt afdelingsnummer 453
1981  Explorers van Dr. Ariënsgroep uit Losser krijgt afdelingsnummer 457
1981  land explorers van StellaMaris St.Willibrordus uit Zandvoort krijgt afdelingsnummer 454
1987  Rowans van scouting st paulus venlo uit Venlo krijgt afdelingsnummer 603
1937  Petrus Canisiusgroep (Tilburg) wordt opgericht in Tilburg (Noord-Brabant) Nederland.
1983  Scouting Vries wordt opgericht in Vries (Drenthe) Nederland.
1932  Jan Linthorst Homan overlijdt in Havelte (Drenthe) Nederland.
1949  Maurits de Koning overlijdt in Arnhem (Gelderland) Nederland.
28 mei
1909  Jan Boezeman wordt geboren in Utrecht (Utrecht) Nederland.
1984  Explorers donderdag van Scouting Bladel uit Bladel krijgt afdelingsnummer 544
1984  Explorers maandag van Scouting Bladel uit Bladel krijgt afdelingsnummer 544
1938  Oprichting Nationale Padvindersraad
2019  Jan van der Steen overlijdt Nederland.
1987  Nico Muller overlijdt in Rijswijk (Zuid-Holland) Nederland.
29 mei
1905  Harry Linthorst Homan wordt geboren in Assen (Drenthe) Nederland.
2008  explorers van Dr. Albert Schweitzer (Eindhoven) uit Eindhoven krijgt afdelingsnummer 731
1932  Sis van Berkel wordt geboren in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1947  Manna de Wijs-Mouton overlijdt in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
30 mei
1907  John de Jong wordt geboren in Helenaveen (Noord-Brabant) Nederland.
1950  Koningin Juliana legt haar padvindstersbelofte af en krijgt haar "Geheime naam", MoVaVeDo
2002  land explorers van Scouting Dalfsen Dalflandgroep uit Dalfsen krijgt afdelingsnummer 703
1986  Scouting Hasselo wordt opgericht in Hengelo (Overijssel) Nederland.
1945  Scouting St. Stanislaus wordt opgericht in Culemborg (Gelderland) Nederland.


31 mei
1902  Annie de Hondt wordt geboren in Rotterdam (Zuid-Holland) Nederland.
1997  De Twirre wordt opgericht in Burgum (Fryslân) Nederland.
1858  Jan Helder wordt geboren in Pieterburen (Groningen) Nederland.
1943  Prins Bernardgroep wordt opgericht in Medan Nederlands-Indië.
1945  Johan Moret overlijdt in Bergen Belsen Duitsland.
1918  Klaas Buwalda overlijdt in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
Cookies helpen ons onze services aan te bieden. Door onze services te gebruiken stemt u in met het gebruik van onze cookies.