Oktober

Scoutpedia.nl, dé Scouting wiki
Ga naar:navigatie, zoeken
Januari · Februari · Maart · April · Mei · Juni · Juli · Augustus · September · Oktober · November · December

Dit artikel geeft een overzicht van de verschillende gebeurtenissen met betrekking tot scouting die in de maand oktober plaatsvonden.

Alle gebeurtenissen[bewerken]

Algemeen
De JOTA en de JOTI vinden jaarlijks plaats
1 oktober
1894  Hendrik Gustaaf Adolf Quarles van Ufford wordt geboren in Noordwijk (Zuid-Holland) Nederland.
1919  Huysmangroep wordt opgericht in Zwolle (Overijssel) Nederland.
1967  land explorers van generaal roothaangroep uit Doetinchem krijgt afdelingsnummer 169
1979  Explorers - Loevestein afdeling van Scouting A.P.V. uit Gorinchem krijgt afdelingsnummer 376
1871  Ottolina Bingham-Lels wordt geboren in Rotterdam (Zuid-Holland) Nederland.
1945  Rover Crofts Groep wordt opgericht in Bilthoven (Utrecht) Nederland.
1983  Scouting Anne Frank wordt opgericht in IJsselstein (Utrecht) Nederland.
1995  Scouting Drumband Den Haag wordt opgericht in Den Haag Nederland.
1960  Scouting Gabriël wordt opgericht in Uden (Noord-Brabant) Nederland.
1960  Scouting Icarus wordt opgericht in Uden (Noord-Brabant) Nederland.
1966  Scouting Jan van Speyk (Mijdrecht) wordt opgericht in Mijdrecht (Utrecht) Nederland.
1945  Scouting Johan van den Kornput wordt opgericht in Steenwijk (Overijssel) Nederland.
1947  Scouting Marie-Adelheid wordt opgericht in Treebeek (Limburg) Nederland.
1990  Scouting Raamsdonksveer wordt opgericht in Raamsdonksveer (Noord-Brabant) Nederland.
1984  Scouting St. Victor wordt opgericht in Apeldoorn (Gelderland) Nederland.
1945  Scouting The Buffalo's wordt opgericht in Zandvoort (Noord-Holland) Nederland.
1938  Scouting Thomas-More Prinsenbeek wordt opgericht in Prinsenbeek (Brabant) Nederland.
1938  Scouting Thomas More (Prinsenbeek) wordt opgericht in Prinsenbeek (Noord-Brabant) Nederland.
1944  Scoutinggroep St. Joris (Haaren) wordt opgericht in Haaren (Noord-Brabant) Nederland.
1992  Bep van Oyen-Poeleman overlijdt in Amstelveen (Noord-Holland) Nederland.
2014  Prinses Irenegroep wordt opgeheven.
2020  Scouting Willemstad wordt opgeheven.
1968  St. Elisabethgroep (Bergen op Zoom) wordt opgeheven.
2000  Tawebgroep wordt opgeheven.
2 oktober
1873  Jan Linthorst Homan wordt geboren in Assen (Drenthe) Nederland.
1974  Scoutinggroep Hertog van Gelre wordt opgericht in Apeldoorn (Gelderland) Nederland.


3 oktober
1903  Cor Renses wordt geboren in Enschede (Overijssel) Nederland.
1991  Scouting Sint Joris (Breda) wordt opgericht in Breda (Noord-Brabant) Nederland.
1926  Sint Jorisgroep 5 wordt opgericht in Scheveningen (Zuid-Holland) Nederland.
1937  Baden Baden-Powell overlijdt.
1995  Mimi Wrede overlijdt in Gramsbergen (Overijssel) Nederland.
2016  Zoomgroep wordt opgeheven.
4 oktober
1929  Bezuidenhoutgroep wordt opgericht in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1879  Cornelis Ferguson wordt geboren in Stad (Curaçao) Nederlandse Antillen.
1980  RSA431 van De IJmondtrekkers uit Ijmuiden krijgt afdelingsnummer 431
1945  Scouting Welverrro wordt opgericht in Langeraar (Zuid-Holland) Nederland.
1995  Tammo Bezemer overlijdt in Wageningen (Gelderland) Nederland.
5 oktober
1919  Ab Duijff wordt geboren in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1979  Explorers van Scouting Eygelshoven uit Eygelshoven krijgt afdelingsnummer 388
1980  403/BBBA van Hertog van Gelregroep uit Apeldoorn krijgt afdelingsnummer 436
1999  land explorers van Wiawaha uit Velsen-zuid krijgt afdelingsnummer 684
2018  Explorers van Scouting Polaris uit Heerenveen krijgt afdelingsnummer 783
1886  Richard Schoemaker wordt geboren in Roermond (Limburg) Nederland.
1988  Scouting Caspar di Robles wordt opgericht in Harlingen (Fryslân) Nederland.
1993  Albert Schweitzergroep (Sneek) wordt opgeheven.
1993  Danny Kayegroep wordt opgeheven.
1993  Dowa doyngha wordt opgeheven.
1993  Genevieve De Gaillardgroep wordt opgeheven.
1993  H.J.B. Boemerang wordt opgeheven.
1993  Heralda wordt opgeheven.
1993  Schakelgroep wordt opgeheven.
1993  Scouting Klazienaveen wordt opgeheven.
1993  Scouting St. Baafs (Aardenburg) wordt opgeheven.
1993  Scouting Walraven wordt opgeheven.
1993  Titus Brandsmagroep (Waalre) wordt opgeheven.
6 oktober
1981  land explorers van Scouting Elswout uit Bloemendaal krijgt afdelingsnummer 483
1964  Scouting Jeanne d’Arc (Uden) wordt opgericht in Uden (Noord-Brabant) Nederland.
1945  Scouting de Rimboejagers wordt opgericht in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
2002  Prins Claus overlijdt in Academisch Medisch Centrum, Amsterdam (Noord-Holland) Nederland.
7 oktober
1904  Adri Knappert wordt geboren in Hendrik-Ido-Ambacht (Zuid-Holland) Nederland.
1938  De Spoorzoekers (Rotterdam) wordt opgericht in Rotterdam (Zuid-Holland) Nederland.
1945  Scouting Brigitta (Haarlem) wordt opgericht in Haarlem Noord (Noord-Holland) Nederland.
1989  Jo van der Dussen-Biegel overlijdt in Soest (Utrecht) Nederland.
8 oktober
1997  Kanderstam wordt opgericht in Best (Noord-Brabant) Nederland.
1987  explorers van Scouting van Brederode uit Papendrecht krijgt afdelingsnummer 608
1987  explorers van Scoutinggroep Sint Gerlach uit Maastricht krijgt afdelingsnummer 607


9 oktober
1942  Jaap Copini wordt geboren in Bandoeng (Java) Nederlands-Indië.
1961  Karel Doormangroep (Bergen op Zoom) wordt opgericht in Bergen op Zoom (Noord-Brabant) Nederland.
1933  Ottolina Bingham-Lels overlijdt in Rotterdam (Zuid-Holland) Nederland.
10 oktober
1946  Athabascangroep wordt opgericht in Hilversum (Noord-Holland) Nederland.
1934  Scouting Andreas Zijlmansgroep wordt opgericht in Waalwijk (Noord-Brabant) Nederland.
1981  Scouting Cornelis Lelygroep wordt opgericht in Almere (Flevoland) Nederland.
1931  Scoutinggroep Be Pals-Prinses Juliana wordt opgericht in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
2012  Gerrit Arink overlijdt.
11 oktober
1920  Delftsche Zwervers wordt opgericht in Delft (Zuid-Holland) Nederland.
1852  Herman François Hesselink van Suchtelen wordt geboren in Gorssel (Gelderland) Nederland.
1927  Josephine Charlotte van Saksen-Coburg-Gotha wordt geboren in Brussel België.
1920  Delftsche Studentenclub van Oud-Padvinders wordt opgeheven.
12 oktober
1886  Christiaan Pieter Gunning wordt geboren in Utrecht (Utrecht) Nederland.
1982  land explorers van Velpsche Woudloopers en de Olmen uit Velp Gld krijgt afdelingsnummer 510
1982  water explorers van Admiralengroep uit Uithoorn krijgt afdelingsnummer 509
1913  Nel Lind wordt geboren in Alkmaar (Noord-Holland) Nederland.
1957  Waterscouting Musinga-Rijn wordt opgericht in Wageningen (Gelderland) Nederland.
1944  Cornelis Johannes Beukers overlijdt in Eindhoven (Noord-Brabant) Nederland.
13 oktober
1898  Harry Spijkerman wordt geboren in Waalwijk (Noord-Brabant) Nederland.
1914  Scouting Derde Utrechtse wordt opgericht in Utrecht (Utrecht) Nederland.
1944  Scouting Don Bosco (Maastricht) wordt opgericht in Maastricht (Limburg) Nederland.
1945  Willem de Zwijger (Delft) wordt opgericht in Delft (Zuid-Holland) Nederland.
2015  Michael Walsh overlijdt.
14 oktober
1844  Charlotte Pope, de tweede vrouw van Baden Powell, de vader van Robert Baden-Powell overlijdt
1903  Titus Leeser wordt geboren in Keulen Duitsland.
1979  Jot Brand-Groeneveld overlijdt in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
15 oktober
1996  Rowans 40-2 van Vereniging Scouting St. Willibrord Goirle uit Goirle krijgt afdelingsnummer 672
1996  Sherpa's 40-1 van Vereniging Scouting St. Willibrord Goirle uit Goirle krijgt afdelingsnummer 672
2013  Explorerafdeling 761 van Scouting Lunteren uit Lunteren krijgt afdelingsnummer 761
1936  Robert Crause Baden-Powell wordt geboren in Johannesburg Zuid-Afrika.
1993  Adriaan Eerligh overlijdt in Soest (Utrecht) Nederland.
16 oktober
1922  Gerrit Arink wordt geboren.
1971  Klimopgroep wordt opgericht in Waddinxveen (Zuid-Holland) Nederland.
2015  Noordelijke Hike Wedstrijden in Wisselend (Groningen, Drenthe, Fryslân) Nederland.
1989  Stanleygroep (Leeuwarden) wordt opgeheven.
1989  WiWeWa wordt opgeheven.
17 oktober
1946  Dr. Akkermansgroep wordt opgericht in Drunen (Noord-Brabant) Nederland.
1965  Explorers van Scouting Texel uit Texel krijgt afdelingsnummer 111
1941  Dirk Fock overlijdt in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
18 oktober
1882  Johannes Everts wordt geboren in Utrecht (Utrecht) Nederland.
1899  Jot Brand-Groeneveld wordt geboren in Sneek (Fryslân) Nederland.
1969  Explorers van Scouting St. Maarten (Weert) uit Weert krijgt afdelingsnummer 211
2015  Einde Noordelijke Hike Wedstrijden in Wisselend (Groningen, Drenthe, Fryslân) Nederland.
19 oktober
1893  Piet Winkler Prins wordt geboren in Rotterdam-Kralingen (Zuid-Holland) Nederland.
1961  Pieter van Kleffens overlijdt in Heemstede (Noord-Holland) Nederland.
1994  Sis van Berkel overlijdt in Voorburg (Zuid-Holland) Nederland.
20 oktober
1917  Charlotte Elizabeth Powell, een halfzus van Robert Baden-Powell, overlijdt
1946  Scouting Hoogeveen wordt opgericht in Hoogeveen (Drenthe) Nederland.


21 oktober
1894  Abraham Henri van der Giesen wordt geboren in Leusden (Utrecht) Nederland.
1861  Catharinus Johannes Hasselman wordt geboren in Herwijnen (Gelderland) Nederland.
1970  Wilde Vaart van Scouting Sarto uit Amsterdam krijgt afdelingsnummer 223
1945  St. Jeroengroep (Texel) wordt opgericht in Den Burg (Noord-Holland) Nederland.


22 oktober
1915  Frits Venstra wordt geboren.
2005  Explorers van Scouting Discovery uit Zwaag krijgt afdelingsnummer 774
1973  Lies Redeke overlijdt in Utrecht (Utrecht) Nederland.
23 oktober
1874  Bernardus Maria Taverne wordt geboren in Leiden (Zuid-Holland) Nederland.
1910  Ena Oosthoek-Robijns wordt geboren in Utrecht (Utrecht) Nederland.
1896  Maria Oostburg-Cop wordt geboren in Bergum (Fryslân) Nederland.
1946  Ernest Thompson Seton overlijdt in Seton Village (New Mexico) USA.
24 oktober
1852  Marinus Bernardus Rost van Tonningen wordt geboren in Paramaribo Suriname.
1954  Petrus en Paulusgroep (Bergen op Zoom) wordt opgericht in Bergen op Zoom (Noord-Brabant) Nederland.
1888  Wouter de Vries wordt geboren in Amsterdam (Noord-Holland) Nederland.
1997  Cornelia Takx overlijdt in Breda (Noord-Brabant) Nederland.
25 oktober
1900  Han Rozendaal wordt geboren in Blerick (Limburg) Nederland.
1980  Afdeling RA 439 van Salwega groep uit Utrecht krijgt afdelingsnummer 439


26 oktober
1961  Scouting Theresia wordt opgericht in Maastricht (Limburg) Nederland.


27 oktober
1994  Rowan afdeling 1 van Franciscus Lodewijkgroep uit Schiedam krijgt afdelingsnummer 657
2012  De Klimop wordt opgeheven.
28 oktober
1910  Aart Aantjes wordt geboren in Dordrecht (Zuid-Holland) Nederland.
1851  Henrietta Smyth Powell, een zus van Robert Baden-Powell, wordt geboren
1907  Jan Marie Ravesloot wordt geboren in Tull en 't Waal (Utrecht) Nederland.
1978  sherpa's van Scouting Don Bosco Mook uit Mook krijgt afdelingsnummer 348
1978  rowans van Scouting Don Bosco Mook uit Mook krijgt afdelingsnummer 348
1955  Scouting Lent wordt opgericht in Lent (Gelderland) Nederland.
1936  Scouting Tekakwitha Zeeverkenners wordt opgericht in Utrecht (Utrecht) Nederland.
1986  Marga Klompé overlijdt in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
29 oktober
1899  Anna Elisabeth van Randwijck-Wackwitz wordt geboren in Rotterdam (Zuid-Holland) Nederland.
1984  Scouting Jorisgroep Oudewater wordt opgericht in Oudewater (Utrecht) Nederland.
1973  Scouting Oost 1 wordt opgericht in Amsterdam (Noord-Holland) Nederland.
1925  William Gladstone wordt geboren in , Schotland.
1926  André de Thaye overlijdt in Charleroi (Henegouwen) België.
30 oktober
1918  Elly den Haan-Groen wordt geboren in Leiden (Zuid-Holland) Nederland.
1913  Peter Baden-Powell wordt geboren in Ewhurst (East Sussex) Engeland.
1901  Piet Telder wordt geboren in Meppel (Drente) Nederland.
1957  Scouting Christus Koning (Maastricht) wordt opgericht in Maastricht (Limburg) Nederland.
1934  Cornelis Ferguson overlijdt in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
31 oktober
1945  Louise Maillette de Buy Wenniger-Hulsebos overlijdt in Rotterdam (Zuid-Holland) Nederland.
Cookies helpen ons onze services aan te bieden. Door onze services te gebruiken stemt u in met het gebruik van onze cookies.