https://nl.scoutwiki.org/api.php?action=feedcontributions&user=192.168.122.41&feedformat=atom
Scoutpedia.nl - Bijdragen van deze gebruiker [nl]
2024-03-28T16:44:27Z
Bijdragen van deze gebruiker
MediaWiki 1.39.5
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Lijst_van_Afdelingen&diff=95460
Lijst van Afdelingen
2021-01-26T12:21:37Z
<p>192.168.122.41: Afdeling RA443 van Scouting Frederik Hendrik uit Bavel toegevoegd.</p>
<hr />
<div>:''zie ook [[Lijst van scoutinggroepen in België]]'' en [[Lijst van scoutinggroepen in Nederland]]<br />
<br />
Dit is een '''lijst van [[Rowan]], [[Sherpa]], [[Matrozen ter Wilde Vaart|Wilde Vaart]] en [[Explorer]] Afdelingen''' die probeert om (ooit) alle officiële [[Afdeling]]en in Nederland in kaart te brengen. Je kunt een stukje over je afdeling schrijven in het artikel over je groep. Over scoutinggroepen met rode letters is nog geen artikel. <br />
{|class="table table-striped table-hover sortable"<br />
!Opge- richt als||Afd.nr.||Datum oprichting||Herop-<br />richting||Actief||Groepsnaam||Plaats||Opmerkingen<br />
|-<br />
|RA || 1 ||[[15 november]] [[1958]]|| || ja ||[[Franciscus-Lodewijkgroep]]|| Schiedam || <br />
|-<br />
|RA || 2 ||[[21 december]] [[1958]]|| || ja ||[[St. Tarcisius (Waalre)|Tarcisiustroep]]|| Aalst - Waalre || Na fusie: [[Scouting Aalst-Waalre]]<br />
|-<br />
|RA || 3 ||[[7 februari]] [[1959]]|| || ja ||[[St Paulustroep (Oldenzaal)|St Paulustroep]]|| Oldenzaal || [[Scouting Peerke Donders (Oldenzaal)|Scouting Peerke Donders]] <br />
|-<br />
|RA || 4 ||[[11 maart]] [[1959]]|| || nee ||[[Rolandtroep]]|| Hageveld, Heemstede || Opgeheven vóór oktober 1959<br />
|-<br />
|RA || 5 ||[[8 april]] [[1959]]|| || nee ||[[Don Boscotroep (Amsterdam)|Don Boscotroep]]|| Amsterdam || <br />
|-<br />
|RA || 6 ||[[2 mei]] [[1959]]|| || nee ||[[St. Xaveriustroep]]|| Rotterdam || <br />
|-<br />
|WV || 7 ||[[3 mei]] [[1959]]|| [[17 juni]] [[1967]] || ja ||[[Miguel Pro Waterscouting]]|| Arnhem || <br />
|-<br />
|RA || 8 ||[[3 mei]] [[1959]]|| || nee ||[[St. Maartentroep (Arnhem)|St. Maartentroep]]|| Arnhem || <br />
|-<br />
|RA || 9 ||[[3 mei]] [[1959]]|| || ja ||[[Scouting Don Bosco (Soest)|Don Boscogroep]]|| Soest || <br />
|-<br />
|RA || 10 ||[[mei]] - [[juli]] [[1959]]|| || nee ||[[St Christoffel III]]|| Eindhoven || <br />
|-<br />
|RA || 11 ||[[20 juni]] [[1959]]|| || nee ||[[Eymard]]|| Den Haag || Opgeheven rond 1970<br />
|-<br />
|RA || 12 ||[[12 juli]] [[1959]]|| || nee ||[[St. Paulusgroep]]|| Wageningen || <br />
|-<br />
|RA || 13 ||[[13 december]] [[1959]]|| || nee ||[[Eekhoornpatrouille]]|| Overasselt || <br />
|-<br />
|RA || 14 ||[[13 december]] [[1959]]|| || ja ||[[St. Hubertusgroep]]|| Nuth || <br />
|-<br />
|RA || 15 ||[[10 januari]] [[1960]]|| || nee ||[[Roothaangroep]]|| Den Haag || Jan van Hooftroep<br />
|-<br />
|RA || 16 ||[[14 februari]] [[1960]]|| || ja ||[[Scouting Sint Lambertus]]|| Maastricht || <br />
|-<br />
|RA || 17 ||[[6 maart]] [[1960]]|| || ja ||[[St. Willibrord Bleyerheide]]|| Bleyerheide (Kerkrade) || <br />
|-<br />
|RA || 18 ||[[27 maart]] [[1960]]|| || nee ||[[St. Benoit Labregroep]]|| Vlaardingen || "Koning Arthurtroep"<br />
|-<br />
|RA || 19 ||[[22 april]] [[1960]]|| || ja ||[[St. Nicasius]]|| Heeze || <br />
|-<br />
|RA || 20 ||[[13 november]] [[1960]]|| || nee ||[[St. Willibrordus]]|| Nijmegen || <br />
|-<br />
|RSA || 20 ||[[1 mei]] [[1981]]|| || ja ||[[Jhr. Schimmelpenninckgroep]]|| Rhenen || Geen officieel nummer, groep heeft dit nummer bewust gekraakt<br />
|-<br />
|RA || 21 ||[[17 april]] [[1961]]|| || nee ||[[Tarcisiusgroep (Breda)|Tarcisiusgroep]]|| Breda || "Generaal Maczektroep"; Artikel 'De Stem'<br />
|-<br />
|RA || 22 ||[[2 augustus]] [[1961]]|| || ja ||[[Scouting Uithoek]]|| Alphen aan de Rijn || Voorheen [[St. Ansfriedsgroep]]<br />
|-<br />
|RA || 24 ||[[26 mei]] [[1962]]|| || ja ||[[Scouting Trinitas]]|| Heerlen || <br />
|-<br />
|RA || 25 ||[[8 juli]] [[1962]]|| [[8 juli]] [[1967]] || ja ||[[St. Vincentius]]|| Rumpen-Brunssum || <br />
|-<br />
|RA || 26 ||[[15 juli]] [[1962]]|| || nee ||[[Jacobus Andreasgroep]]|| Scheveningen || Na fusie: [[Jacob-Andreas]] (1964), na fusie: [[Jacob-Andreas Beata]] (1985)<br />
|-<br />
|WV || 27 ||[[22 juli]] [[1962]]|| || ja ||[[Andreas Zijlsmansgroep]]|| Waalwijk || <br />
|-<br />
|RA || 28 ||[[28 oktober]] [[1962]]|| || nee ||[[St. Gabriëlgroep]]|| Uden || <br />
|-<br />
|RA || 29 ||[[11 november]] [[1962]]|| || nee ||[[Gerardus Majella]]|| Schiebroek (Rotterdam) || <br />
|-<br />
|WV || 30 ||[[16 december]] [[1962]]|| || ja ||[[Sint Gabrielgroep]]|| Mook || <br />
|-<br />
|RA || 31 ||[[22 december]] [[1962]]|| || ja ||[[Secretaris Moonengroep]]|| Roermond || <br />
|-<br />
|RA || 32 ||[[23 december]] [[1962]]|| || ja ||[[St. Petrus]] || Venray || Na fusie: [[Peelspeurders]]<br />
|-<br />
|RA || 33 ||[[16 februari]] [[1963]]|| || ja ||[[St. Ansfridusgroep]]|| Amersfoort || <br />
|-<br />
|WV || 36 ||[[17 maart]] [[1963]]|| || ja ||[[Scouting Olav]]|| Naarden || <br />
|-<br />
|RA || 37 || || || nee ||[[St. Maarten (Gronsveld)|St. Maarten]]|| Gronsveld || Geen officieel nummer<br />
|-<br />
|WV || 38 ||[[20 april]] [[1963]]|| || ja ||[[Waterscouting St.Franciscus]]|| Roermond || <br />
|-<br />
|RA || 39 ||[[21 april]] [[1963]]|| || ja ||[[Scouting St. Paulus (Venlo)|Scouting St. Paulus]]|| Venlo || <br />
|-<br />
|WV || 40 ||[[13 juli]] [[1963]]|| || nee ||[[St. Jozefgroep]]|| Haarlem (Heemstede) || Uit: Leidersblad 1963<br />
|-<br />
|RA || 41 ||[[23 april]] [[1963]]|| || ja ||[[André de Thaya]]|| Beverwijk || <br />
|-<br />
|RA || 42 ||[[14 juni]] [[1963]]|| || ja ||[[Scouting Kapelaan Berix]]|| Heerlen || <br />
|-<br />
|RA || 43 ||[[27 juni]] [[1963]]|| || nee ||[[Titus Brandsma]]|| Hillegersberg (Rotterdam) || <br />
|-<br />
|WV || 44 ||[[29 juni]] [[1963]]|| || nee ||[[Sint Jacobsgroep]]|| Den Haag || Na fusie: [[Jacob-Andreas]] (1964), na fusie: [[Jacob-Andreas Beata]] (1985)<br />
|-<br />
|WV || 47 ||[[29 september]] [[1963]]|| || ja ||[[Stella Maris (Rotterdam)|Stella Maris]]|| Rotterdam || <br />
|-<br />
|RA || 49 || || || nee ||[[St. Lambertus]]|| Helmond || <br />
|-<br />
|RA || 50 || || [[5 januari]] [[1977]] || nee ||[[St. Martinus]]|| Amsterdam - West || <br />
|-<br />
|RA || 52 ||[[1 januari]] [[1964]]|| || ja ||[[Hubertus]]|| Voorburg || Na fusie: [[Hubertus/Brandaan]] (rond 1988)<br />
|-<br />
|RA || 53 || || || nee ||[[St. Lambertus]]|| Bergen (n.h.) || <br />
|-<br />
|WV || 54 ||[[8 februari]] [[1964]]|| || ja ||[[Tekakwitha]]|| Utrecht || <br />
|-<br />
|RA || 55 ||[[15 februari]] [[1964]]|| || ja ||[[St. Jozefgroep (Dongen)|St. Jozefgroep]]|| Dongen || [[Scouting Laurentius Dongen]]<br />
|-<br />
|RA || 56 ||[[16 februari]] [[1964]]|| || ja ||[[Albert Schweitzergroep]]|| Drunen || [[Dr. Akkermansgroep]]<br />
|-<br />
|RA || 57 ||[[16 februari]] [[1964]]|| || ja ||[[Garcia Moreno]]|| Vlijmen || "John F. Kennedy Rowans"<br />
|-<br />
|RA || 58 || || || ja ||[[Scouting Keent-Moesel]]|| Weert || <br />
|-<br />
|RA || 59 || || [[oktober]] [[1965]] || nee ||[[Titus Brandsma]]|| Boxmeer || <br />
|-<br />
|RA || 60 ||[[17 april]] [[1964]]|| [[26 mei]] [[1973]] || ja ||[[Pere Kersten Groep]]|| Eindhoven || "Peter Vrijdag"<br />
|-<br />
|RA || 61 || || || nee ||[[Valentijn]]|| Den Haag || Na fusie met Damiaan, Damascusstam en Aphroditestam: Valentijn (1968), na fusie: [[Brigitta/valentijn]] (1887)<br />
|-<br />
|RA || 62 || || || nee ||[[Petrus en Paulusgroep]]|| Loosduinen || Naam gewijzigd in PéPé<br />
|-<br />
|RA || 64 ||[[27 juni]] [[1964]]|| || ja ||[[St. Hubertus]]|| Heerlen || Na fusie met St. Lidwina: [[Scouting Bekkerveld]] (1974)<br />
|-<br />
|RA || 65 || || || ja ||[[Scoutinggroep Munstergeleen]]|| Munstergeleen || <br />
|-<br />
|RA || 66 ||[[28 juni]] [[1964]]|| || ja ||[[Scouting Don Bosco (Sittard)|Scouting Don Bosco]]|| Sittard || <br />
|-<br />
|RA || 68 ||[[18 juli]] [[1964]]|| [[oktober]] [[1965]] || ja ||[[St Werenfridusgroep]]|| Elst || <br />
|-<br />
|RA || 69 ||[[25 juli]] [[1964]]|| [[oktober]] [[1965]] || ja ||[[St. Fransiscus]]|| Boekel || [[Scouting Boekel]] <br />
|-<br />
|RA || 71 || || || ja ||[[Scouting Schinnen]]|| Puth-Schinnen || <br />
|-<br />
|RA || 72 ||[[12 augustus]] [[1964]]|| || ja ||[[St. Wilfried]]|| Castricum || <br />
|-<br />
|RA || 73 ||[[12 september]] [[1964]]|| || nee ||[[St. Michaël]]|| Breda || <br />
|-<br />
|RA || 74 || ca. [[9 december]] [[1964]]|| || nee ||[[Sint Christoffel (Leeuwarden)|Sint Christoffel]]|| Leeuwarden<ref name=melle>[[:facebook:m.l.van.der.heide/posts/10156260608796424]]</ref>||| <br />
|-<br />
|RA || 76 || || || nee ||[[Zalige Mbaga]]]|| Amsterdam - Oost || <br />
|-<br />
|RA || 77 || || [[1 oktober]] [[1983]] || ja ||[[St. Anthonius]]|| Oss || Na fusie: [[Scouting Ussen]]<br />
|-<br />
|WV || 78 || || || ja ||[[Christofoor Zeeverkenners]]|| Zwolle || <br />
|-<br />
|EA || 79 || ||[[1 april]] [[2011]] || ja ||[[St. Martinus]]|| Voorburg || Na fusie: [[Scouting Sint Maarten-Hildegard|St. Maarten/Hildegard]] (1989)<br />
|-<br />
|RA || 81 || || || ja ||[[St Corneliusgroep]]|| Roosendaal || Na fusie: [[Fridjof Nansengroep]]<br />
|-<br />
|RA || 84 ||[[20 maart]] [[1965]]|| || ja ||[[Scouting Willibrordus (Gemert)|Willibrordus]]|| Gemert || <br />
|-<br />
|RA || 85 || || || nee ||[[Kardinaal Lavigeriegroep]]|| Boxtel || <br />
|-<br />
|RA || 86 ||[[24 maart]] [[1965]]|| || ja ||[[Hubertus]]|| Voorburg || Na fusie: [[Hubertus/Brandaan]] (rond 1988)<br />
|-<br />
|RA || 87 ||[[26 maart]] [[1965]]|| || ja ||[[Paulus en Petrus Dondersgroep]]|| Apeldoorn || <br />
|-<br />
|RA || 88 || || || nee ||[[Roelandgroep (Rotterdam)|Roelandgroep]]|| Rotterdam || <br />
|-<br />
|RA || 89 || || || ja ||[[St. Willibrordusgroep]]|| Hulst || vanaf jaren '80 Scouting 't Jagertje<br />
|-<br />
|RA || 90 || || || nee ||[[Christoffelgroep (Utrecht)|Christoffelgroep]]|| Utrecht || <br />
|-<br />
|RA || 92 || || || nee ||[[Kolonel Wils-troep]]|| Ravenstein || "John F. Kennedy-afdeling"<br />
|-<br />
|RA || 93 || || || nee ||[[St. Bonifaciusgroep]]|| Arnhem || <br />
|-<br />
|RA || 94 || || || nee ||[[Charles de Foucaultgroep]]|| Den Haag || ± 1973 groep opgeheven<br />
|-<br />
|RA || 95 || || || nee ||[[Laurentius]]|| Rotterdam || <br />
|-<br />
|RA || 96 ||[[19 juni]] [[1965]]|| || nee ||[[P.G. Frassatie]]|| Berghem (bij Oss) || <br />
|-<br />
|RA || 97 || || || ja ||[[Lido '76]] (Don Bosco)|| Arnhem || <br />
|-<br />
|RA || 98 ||[[1965]]|| || ja ||[[André de Thayetroep]]|| Arnhem || <br />
|-<br />
|RA || 99 || || || ja ||[[Scouting Jonko]]|| Silvolde || <br />
|-<br />
|RA || 100 || || [[1 maart]] [[1974]] || nee ||[[Tarcisiusgroep (Den Haag)|Tarcisiusgroep]]|| Den Haag || Deze afdeling is in maart 1974 officieel overgegaan naar [[Dom Helder Camara]]<br />
|-<br />
|RA || 101 || || || nee ||[[St. Oelbert]]|| Oosterhout || Verbonden aan een internaat<br />
|-<br />
|RA || 106 || || || ja ||[[Dannenburcht]]|| Huissen || <br />
|-<br />
|WV || 107 || || || nee ||[[Brandaangroep]]|| Voorburg || Na fusie: [[Hubertus/Brandaan]] (rond 1988); Ra was begin 1973 nog i.o.<br />
|-<br />
|RA || 109 ||[[26 september]] [[1965]]|| || ja ||[[St. Martinus]]|| Breda || <br />
|-<br />
|RA || 110 ||[[9 oktober]] [[1965]]|| || nee ||[[Pius XII]]|| Schaesberg (Landgraaf) || <br />
|-<br />
|RA || 111 ||[[17 oktober]] [[1965]]|| || ja ||[[St. Jeroengroep]]|| Texel || [[Scouting Texel]]<br />
|-<br />
|RA || 112 || || || nee ||[[Michaëlgroep]]|| Schaesberg || <br />
|-<br />
|RA || 113 || || || nee ||[[Driekoningengroep]]|| Amsterdam - Watergraafsmeer || <br />
|-<br />
|RA || 114 ||[[1966]]|| || nee ||[[St. Martinus]]|| Stein || Na fusie: [[Scouting Stein]]<br />
|-<br />
|RA || 115 || || || nee ||[[St. Jorisgroep]]|| Den Haag || ±1988 groep opgeheven of gefuseerd. Niet te verwarren met een van de andere St. Jorisgroepen in Den Haag<br />
|-<br />
|RA || 116 ||[[17 januari]] [[1966]]|| [[1 mei]] [[2003]] || ja ||[[St. Jan de Dopergroep]]|| Breda || Na fusie: [[Clemens Maria Hofbauer]]<br />
|-<br />
|RA || 117 ||[[22 januari]] [[1966]]|| || ja ||[[St. Cunera - St. Marcellinusgroep]]|| Hengelo || <br />
|-<br />
|RA || 118 || || || ja ||[[St. Jeroengroep]]|| Hengelo || Gefuseerd met [[Bambi-groep]]<br />
|-<br />
|RA || 119 || || || nee ||[[St. Tarcisius (Nieuwhagen)|St. Tarcisius]]|| Nieuwhagen || <br />
|-<br />
|RA || 120 || || || nee ||[[Petrus en Paulusgroep]]|| Schaesberg || <br />
|-<br />
|RA || 121 || || || nee ||[[St. Lambertus]]|| Uden || <br />
|-<br />
|RA || 122 ||[[13 februari]] [[1966]]|| || ja ||[[St. Willibrordusgroep]]|| Mill || BE-afdeling; In 1996 gefuseerd tot [[Scouting Mill]]<br />
|-<br />
|RA || 123 ||[[5 maart]] [[1966]]|| || nee ||[[St. Fransiscus]]|| Nijmegen || Na fusie: [[Scouting Grootstal]]<br />
|-<br />
|RA || 124 ||[[5 maart]] [[1966]]|| || nee ||[[St. Fransiscus]]|| Gendt O.B. || Na fusie met [[Thersiagroep]]: [[Scouting Gendt]] (1979)<br />
|-<br />
|RA || 125 ||[[6 maart]] [[1966]]|| || ja ||[[J.F. Kennedygroep]]|| Oss || Na fusie: [[Titus Brandsmagroep (Oss)|Titus Brandsmagroep]]<br />
|-<br />
|RA || 126 || || || nee ||[[Kardinaal Mindszenty]]|| Utrecht || "Ludger"<br />
|-<br />
|RA || 129 ||[[14 mei]] [[1966]]|| || ja ||[[St. Willibrordus]]|| Beek en Donk || [[Scouting Beek en Donk]] <br />
|-<br />
|RA || 130 ||[[8 mei]] [[1966]]|| || nee ||[[Michaëlgroep]]|| Den Haag || Na fusie: [[Martin Luther King]] (1969)<br />
|-<br />
|RA || 131 || || || nee ||[[Christofoorgroep]]|| Krommenie || Na fusie: [[Scouting Krommenie]]<br />
|-<br />
|RA || 132 || || || ja ||[[Scouting St. Gerardus]]|| Heerlen || <br />
|-<br />
|RA || 133 || || || ja ||[[Scouting Lord Baden-Powell (Maastricht)|Scouting Lord Baden-Powell]]|| Maastricht || <br />
|-<br />
|RA || 134 || || || nee ||[[St. Georgegroep]]|| Zaandam || <br />
|-<br />
|RA || 137 ||[[21 augustus]] [[1966]]|| || ja ||[[Scouting St. Jozef (Sittard)|Scouting St. Jozef]] || Sittard || <br />
|-<br />
|RA || 138 ||[[18 september]] [[1966]]|| || ja ||[[Scouting St. Lambertus]]|| Kerkrade || <br />
|-<br />
|RA || 140 ||[[27 juni]] [[1966]]|| || nee ||[[Kardinaal de Jonggroep]]|| Utrecht || <br />
|-<br />
|RA || 141 ||[[10 december]] [[1966]]|| || nee ||[[Baroniegroep]]|| Breda || <br />
|-<br />
|RA || 142 ||[[17 december]] [[1966]]|| || ja ||[[St. Martinus groep]]|| Beek (L) || <br />
|-<br />
|RA || 143 || || || ja ||[[Verkenners Kluis-Geleen]]|| Geleen || <br />
|-<br />
|RA || 144 || || || nee ||[[St. Paulusgroep]]|| Deventer || <br />
|-<br />
|RA || 146 ||[[11 februari]] [[1967]]|| || ja ||[[Scouting St. Gerlach]]|| Hoensbroek || <br />
|-<br />
|RA || 147 ||[[11 februari]] [[1967]]|| || ja ||[[H. de Montfort]]|| Hoensbroek || <br />
|-<br />
|RA || 149 ||[[12 februari]] [[1967]]|| || ja ||[[Scoutinggroep Don Bosco (Geldrop)|Don Bosco]]|| Geldrop || <br />
|-<br />
|RA || 150 ||[[16 februari]] [[1967]]|| || ja ||[[Adelbertusgroep]]|| Heemskerk || <br />
|-<br />
|RA || 153 ||[[29 april]] [[1967]]|| [[4 juni]] [[1974]] || ja ||[[Scouting St. Willibrord]]|| Goirle || <br />
|-<br />
|RA || 156 ||[[3 juni]] [[1967]]|| || ja ||[[Scouting Egbertus]]|| Almelo || <br />
|-<br />
|RA || 159 || juni 1967 || || ja ||[[St. Radboud]]|| Santpoort || <br />
|-<br />
|RA || 160 ||[[23 juni]] [[1967]]|| || nee ||[[Dr. Murk Jansen]]|| Breda || BE-afdeling<br />
|-<br />
|RA || 161 ||[[24 juni]] [[1967]]|| || ja ||[[Charles de Foucould / Simone Weil]]|| Breda || <br />
|-<br />
|RA || 162 ||[[19 augustus]] [[1967]]|| || ja ||[[Ben Labre]]|| De Bilt || <br />
|-<br />
|RA || 163 ||[[25 juni]] [[1967]]|| || ja ||[[Mariagroep (Oosterhout)|Mariagroep]]|| Oosterhout || <br />
|-<br />
|RA || 164 ||[[25 juni]] [[1967]]|| || ja ||[[Scouting Albert Schweitzer]]|| Breda || <br />
|-<br />
|RA || 165 || || || nee ||[[St. Hieronymus]]|| Weert || <br />
|-<br />
|RA || 166 ||[[1 september]] [[1967]]|| || ja ||[[St. Paulus]] || Amby || Na fusie: [[Scouting Amby]]<br />
|-<br />
|RA || 167 || || || nee ||[[Scouting Henri Dunant]]|| Maastricht || Gefuseerd met [[Florence Nightingale]]<br />
|-<br />
|RA || 169 ||[[1 oktober]] [[1967]]|| || ja ||[[Generaal Roothaangroep]]|| Doetinchem || <br />
|-<br />
|RA || 170 || || || nee ||[[St. Joris]]|| Groesbeek || BE-afdeling, verbonden aan internaat<br />
|-<br />
|RA || 171 || || || nee ||[[District West-ZeeuwsVlaanderen]]|| Oostburg || <br />
|-<br />
|RA || 172 || || || nee ||[[William Doyle]]|| Enschede || <br />
|-<br />
|RA || 173 || || || nee ||[[Charles de Foucault]] || Glanerbrug || <br />
|-<br />
|WV || 174 ||[[7 november]] [[1968]]|| || ja ||[[Scouting Sint Maarten (Amsterdam)|St. Maarten]]|| Amsterdam || <br />
|-<br />
|RA || 175 ||[[3 februari]] [[1968]]|| || nee ||[[St. Plechelmus]]|| Rossum || <br />
|-<br />
|RA || 176 ||[[4 februari]] [[1968]]|| || ja ||[[Paus Adriaan]]|| Bentelo || <br />
|-<br />
|RA || 177 ||[[17 februari]] [[1968]]|| || nee ||[[St. Tarcisius (Westdorpe)|St. Tarcisius]]|| Westdorpe || <br />
|-<br />
|RA || 178 ||[[17 februari]] [[1968]]|| || nee ||[[Scouting Vogelwaarde]]|| Vogelwaarde || <br />
|-<br />
|RA || 180 ||[[24 maart]] [[1968]]|| || ja ||[[Kardinaal van Rossumgroep]]|| Delden || Na fusie: [[Van Rossum-Elisabethgroep]]<br />
|-<br />
|RA || 181 ||[[24 maart]] [[1968]]|| || ja ||[[Scouting St. Stephanus]]|| Borne || [[Scouting St. Stephanus Martina]]<br />
|-<br />
|RA || 183 ||[[30 maart]] [[1968]]|| || ja ||[[Willibrordus]]|| Lierop || <br />
|-<br />
|RA || 184 ||[[24 april]] [[1968]]|| || ja ||[[Scouting Uitgeest|Don Bosco]]|| Uitgeest || <br />
|-<br />
|RA || 185 ||[[25 mei]] [[1968]]|| || ja ||[[St. Hubertus]]|| Terneuzen || [[EOS/St Hubertus]], Gebruikte ook RA 189<br />
|-<br />
|RA || 186 ||[[1 augustus]] [[1968]]|| [[1 augustus]] [[1986]] || ja ||[[Jan van Hoofgroep]]|| Jutphaas (Nieuwegein) || <br />
|-<br />
|RA || 189 ||[[17 augustus]] [[1968]]|| || ja ||[[Kardinaal Mindszenty]]|| Tungelroy (Weert) || <br />
|-<br />
|RA || 190 ||[[20 oktober]] [[1968]]|| || nee ||[[Mgr. Hamer]] || Nijmegen || Na fusie: [[Scouting d'Almaras]]<br />
|-<br />
|RA || 191 || || || ja ||[[Edward Poppe-groep]]|| Hoogerheide || [[Scouting Hoogerheide]], Onduidelijk welke groep het officiële nummer heeft<br />
|-<br />
|RA || 193 ||[[1 december]] [[1968]]|| || ja ||[[St. Christoffel (Hengelo)|Christoffelgroep]]|| Hengelo || <br />
|-<br />
|RA || 194 ||[[7 december]] [[1968]]|| || ja ||[[St. Joris]]|| Tilburg || <br />
|-<br />
|RA || 196 || || || nee ||[[Albert Schweitzergroep]]|| Vreeswijk || <br />
|-<br />
|RA || 198 || || || nee ||[[St. Mattheusgroep]]|| Eibergen || <br />
|-<br />
|RA || 199 ||[[29 maart]] [[1969]]|| || nee ||[[van Eymardgroep]]|| Nijmegen || Na fusie: [[Scouting Brakkenstein]]<br />
|-<br />
|RA || 200 ||[[29 maart]] [[1969]]|| || ja ||[[Scouting St. Lambertus]]|| Udenhout || <br />
|-<br />
|RA || 201 || || || nee ||[[St. Sebastiaan]]|| Den Haag || ± 1984 groep opgeheven of gefuseerd<br />
|-<br />
|RA || 202 ||[[26 april]] [[1969]]|| || nee ||[[Sc. Deurne]]|| Deurne || <br />
|-<br />
|WV || 203 || || || nee ||[[Brandaengroep]]|| Barendrecht || <br />
|-<br />
|RA || 205 ||[[1 juni]] [[1969]]|| || ja ||[[Dr. Schaepmangroep]]|| Montfoort || [[Scouting Montfoort]]<br />
|-<br />
|RA || 206 ||[[15 juni]] [[1969]]|| [[17 december]] [[1972]] || ja ||[[St. Christoforus - Lichtendraagsters]]|| Arnhem || <br />
|-<br />
|RA || 207 ||[[27 juni]] [[1969]]|| || ja ||[[Christus Koninggroep]]|| Den Haag || Na fusie met Christoforus/ en Margaretha Sinclair: [[Haagse Hout]]<br />
|-<br />
|RA || 208 || || || ja ||[[Jeanne d'Arc]]|| Hengelo || Gefuseerd met [[St. Patrick]]<br />
|-<br />
|RA || 209 || || || ja ||[[St. Maarten (Limmen)|St. Maarten]]|| Limmen || Na fusie: [[Scouting Limmen]]<br />
|-<br />
|RA || 210 ||[[18 oktober]] [[1969]]|| || nee ||[[Charles de Foucouldgroep]]|| Tilburg || Opgegaan in RSA 732<br />
|-<br />
|RA || 211 ||[[18 oktober]] [[1969]]|| || ja ||[[St. Maarten (Weert)|St. Maarten]]|| Weert || <br />
|-<br />
|RA || 212 || || [[16 december]] [[1973]] || nee ||[[Paus Pius X]]|| Nuenen || Na fusie met St. Catharina: [[Phanta Rei]] (1981)<br />
|-<br />
|RA || 213 || || || nee ||[[Heilige Familie]]|| Maastricht || <br />
|-<br />
|RSA || 216 || || [[28 maart]] [[1969]] || ja ||[[Lambertusgroep]]|| Blerick || Op 6 september 2014 samengegaan met sherpa's (SA-216)als explorers (RSA-216)<br />
|-<br />
|RA || 217 || || || ja ||[[Scouting Rhenova]]|| De Meern || <br />
|-<br />
|RA || 218 || || || nee ||[[Scouting Langendijk]]|| Noord Scharwoude || <br />
|-<br />
|RA || 219 || || || nee ||[[St. Martinus (Utrecht)|St. Martinus]]|| Utrecht || <br />
|-<br />
|RA || 220 ||[[18 april]] [[1970]]|| || ja ||[[St. Bernulphus]]|| Oosterbeek || <br />
|-<br />
|RA || 221 || || || nee ||[[Christus Koninggroep]]|| Maastricht || <br />
|-<br />
|RA || 222 || || || nee ||[[Highmoore Rangers]]|| Hoogeveen || <br />
|-<br />
|RA || 223 ||[[21 oktober]] [[1970]]|| || ja ||[[Sartogroep]]|| Amsterdam || <br />
|-<br />
|WV || 224 || || || ja ||[[Scouting Don Bosco Alkmaar|Don Bosco]]|| Alkmaar || <br />
|-<br />
|RA || 225 ||[[18 december]] [[1970]]|| || ja ||[[Martin Luther Kinggroep]]|| Hoorn || <br />
|-<br />
|RA || 226 ||[[27 december]] [[1970]]|| || ja ||[[Dominicus]]|| Nijmegen || Na fusie: [[Scouting d'Almaras]]<br />
|-<br />
|RA || 227 || || || nee ||[[Kardinaal de Jonggroep]]|| Twello || <br />
|-<br />
|RA || 228 ||[[13 maart]] [[1971]]|| || nee ||[[St. Hubertus]]|| Groesbeek || <br />
|-<br />
|RA || 229 ||[[13 april]] [[1971]]|| || ja ||[[Scouting Diemen]]|| Diemen || <br />
|-<br />
|RA || 230 ||[[28 mei]] [[1971]]|| || ja ||[[St. Willibrordus]]|| Heerlen || <br />
|-<br />
|RA || 232 ||[[1971]]|| || ja ||[[Scouting DonBosco]]|| Kessel-Eik (L) || <br />
|-<br />
|RA || 233 || || || nee ||[[St. Laurentiusgroep]]|| Breda || Don Helder Camara<br />
|-<br />
|RA || 235 || || || nee ||[[St. Walrickgroep]]|| Hatert (Nijmegen) || <br />
|-<br />
|RA || 237 ||[[1 januari]] [[1972]]|| || ja ||[[St Ludger]]|| Groenlo || Na fusie: Jeanne d'Arc & St Ludger, [[Scouting Groenlo]]<br />
|-<br />
|RA || 239 ||[[3 juni]] [[1972]]|| || ja ||[[Scouting Miguel-Pro]]|| Venlo || <br />
|-<br />
|RA || 240 ||[[27 mei]] [[1972]]|| || ja ||[[Scouting Don Bosco Ursem|Don Boscogroep]]|| Ursem || <br />
|-<br />
|RA || 241 ||[[1970]]|| || nee ||[[Mgr. Hamergroep]]|| Breda || Na fusie: [[Scouting Driesprong]]<br />
|-<br />
|RA || 242 || || || nee ||[[Leimuiden '63]]|| Leimuiden || <br />
|-<br />
|RA || 243 ||[[21 mei]] [[1972]]|| || ja ||[[Verkennersgroep St. Hubertus]]|| Herten || <br />
|-<br />
|RA || 244 || || || ja ||[[Taizégroep - Kethel]]|| Schiedam || <br />
|-<br />
|RA || 245 || || || nee ||[[Dom Savio]]|| Son || BE afdeling<br />
|-<br />
|RA || 246 || || || nee ||[[Scouting Eibergen]]|| Eibergen || <br />
|-<br />
|RA || 247 ||[[16 december]] [[1972]]|| || ja ||[[dr. Ariëns]]|| Beekbergen (Apeldoorn) || <br />
|-<br />
|RA || 248 ||[[16 december]] [[1972]]|| || ja ||[[Prins Willem Alexander Groep]]|| Tegelen || in 1977 gefuseerd met [[St. Martinus]] tot [[Scouting Tichlouw]]<br />
|-<br />
|WV || 249 || || [[1 oktober]] [[1974]] || ja ||[[St. Adrianus]]|| Hilvarenbeek || Na fusie: [[Scouting Hilvarenbeek]]<br />
|-<br />
| || 250 ||[[22 januari]] [[1973]]|| || ja ||[[Scouting Eygelshoven]]|| Eygelshoven || <br />
|-<br />
|RA || 251 ||[[10 maart]] [[1973]]|| || nee ||[[St. Gerlach]]|| Maastricht || <br />
|-<br />
|RA || 252 ||[[7 april]] [[1973]]|| || ja ||[[St. Michaël]]|| Harlingen || Na fusie: [[St. Michiel & Lioba]]; Later: RSA<br />
|-<br />
| || 253 || || || nee ||[[Henrick van Veldekegroep]]|| Maastricht || <br />
|-<br />
| || 254 || || || nee ||[[St. Sebastiaan]]|| Arnhem || <br />
|-<br />
|RA || 255 ||[[15 juni]] [[1973]]|| || ja ||[[Fransiscusgroep]]|| Leiden || <br />
|-<br />
|RSA || 257 ||[[23 juni]] [[1973]]|| || ja ||[[Verbraak Margrietgroep]]|| Harderwijk || <br />
|-<br />
| || 258 ||[[17 juli]] [[1973]]|| || ja ||[[St. Christoffelgroep (Hoensbroek)|St. Christoffelgroep]]|| Hoensbroek - Mariarade || <br />
|-<br />
|RA || 259 || || || nee ||[[St.-Lodewijksgroep]]|| Mierlo || Na fusie: Scouting Mierlo<br />
|-<br />
| || 260 || || || ja ||[[St. Frans]] || Eindhoven || Mogelijk ook RA261<br />
|-<br />
|RA || 261 || || || ja ||[[St. Sebastiaan]]|| Eindhoven || <br />
|-<br />
| || 262 || || || nee ||[[St. Joris]]|| Kerkrade - West || <br />
|-<br />
| || 263 || || || ja ||[[Scouting Aarle - Rixtel]]|| Aarle - Rixtel || <br />
|-<br />
| || 264 ||[[18 mei]] [[1974]]|| || ja ||[[Scouting Schijndel]]|| Schijndel || <br />
|-<br />
| || 265 ||[[25 april]] [[1974]]|| || ja ||[[St. Odulphus]]|| Oirschot || <br />
|-<br />
| || 267 ||[[april]] [[1974]]|| || nee ||[[Prins Willem - Alexandergroep]]|| Nieuwerkerk aan de Ijssel || Na fusie: [[Scouting Nieuwerkerk]]<br />
|-<br />
|RA || 270 ||[[2 juni]] [[1974]]|| || ja ||[[Jan Lijdinggroep]]|| Zwolle || <br />
|-<br />
|RA || 270 || || || nee ||[[Ruwaard van Putten]]|| Spijkenisse || Geen officieel nummer<br />
|-<br />
|RA || 271 ||[[21 september]] [[1974]]|| || ja ||[[Generaal Roothaangroep]]|| Doetinchem || <br />
|-<br />
|RA || 272 ||[[23 mei]] [[1974]]|| || ja ||[[Scouting St. Joris]]|| Haaren || <br />
|-<br />
|WV || 275 ||[[15 juni]] [[1974]]|| || ja ||[[Ruwaard van Putten]]|| Spijkenisse || <br />
|-<br />
|RA || 276 ||[[15 juni]] [[1974]]|| || ja ||[[Ruwaard van Puttengroep]]|| Spijkenisse || "Orellana's"<br />
|-<br />
|RSA || 277 || || || ja ||[[St. Stanislaus]]|| Culemborg || <br />
|-<br />
|RA || 278 || || || ja ||[[J.F. Kennedygroep]]|| Almelo || <br />
|-<br />
|SA || 279 ||[[18 januari]] [[1975]]|| || ja ||[[Stanislaus Kostka]]|| Veldhoven || <br />
|-<br />
|RA || 281 || || || ja ||[[De Landgraaf]]|| Brunssum || <br />
|-<br />
| || 282 || || || nee ||[[St. Willibrord]]|| Didam || <br />
|-<br />
| || 283 ||[[17 januari]] [[1976]]|| || ja ||[[Pater Bleijsgroep]]|| Roermond || <br />
|-<br />
| || 284 ||[[6 februari]] [[1976]]|| || ja ||[[Achille Ratti]]|| Heeten || <br />
|-<br />
| || 285 ||[[16 juni]] [[1975]]|| || ja ||[[Johannes Vianney]]|| Eindhoven || <br />
|-<br />
| || 286 ||[[19 juni]] [[1975]]|| || ja ||[[Scouting Wilibrord]]|| Wassenaar || <br />
|-<br />
|RA || 287 || || || ja ||[[Ugchelse Woudlopers]]|| Apeldoorn || <br />
|-<br />
| || 288 ||[[21 mei]] [[1975]]|| || ja ||[[Kapelaan van Oosten]]|| Apeldoorn || <br />
|-<br />
| || 289 || || || nee ||[[St. Paulus]]|| Eijsden || <br />
|-<br />
| || 290 ||[[16 juni]] [[1975]]|| || ja ||[[Scouting Sint Nicolaas]]|| IJsselstein || <br />
|-<br />
|RSA || 291 || || || ja ||[[St. Salvius]]|| Limbricht || <br />
|-<br />
|RA || 292 ||[[17 januari]] [[1976]]|| || ja ||[[Pastoor Vromansgroep]]|| Tilburg || <br />
|-<br />
|RA || 293 ||[[19 december]] [[1975]]|| || ja ||[[Mgr. Bekkersgroep]]|| Eindhoven || <br />
|-<br />
|RA || 294 || || || nee || || Den Haag || alleen naambandje bekend<br />
|-<br />
| || 295 ||[[31 januari]] [[1976]]|| || ja ||[[Prins Hendrik]]|| Tilburg || Opgegaan in RSA 732<br />
|-<br />
| || 296 ||[[1 januari]] [[1975]]|| || ja ||[[Scouting Monsieur Bekkersgroep]]|| Kaatsheuvel || <br />
|-<br />
|RA || 297 ||[[13 december]] [[1975]]|| || nee ||[[St. Martinusgroep]]|| Mechelen - Wiitem || <br />
|-<br />
|RA || 298 ||[[22 mei]] [[1976]]|| || ja ||[[Dick van Toor]]|| Valkenswaard || <br />
|-<br />
| || 299 ||[[20 maart]] [[1976]]|| || ja ||[[Scouting Steenbergen]]|| Steenbergen || <br />
|-<br />
| || 300 ||[[22 mei]] [[1976]]|| || ja ||[[Lamoraal van Egmond]]|| Purmerend || <br />
|-<br />
| || 301 || || || nee ||[[Scouting Antares]]|| Vinkel || <br />
|-<br />
| || 302 ||[[28 mei]] [[1976]]|| || nee ||[[Germanengroep]]|| Nijmegen || <br />
|-<br />
| || 303 ||[[23 juni]] [[1976]]|| || ja ||[[Scoutinggroep St. Maarten]]|| Valkenswaard || <br />
|-<br />
| || 304 || || || ja ||[[Schout bij Nacht Karel Doorman]]|| Epe || Na fusie: [[Buys Ballotgroep]] uit Epe/Heerde<br />
|-<br />
|RA || 305 || || || ja ||[[Sint Maartengroep]]|| Heerlen || Na fusie: Scouting Welten<br />
|-<br />
|RSA || 306 ||[[29 januari]] [[1977]]|| || ja ||[[Westenenkgroep]]|| Deventer || <br />
|-<br />
|RSA || 307 || || || nee ||[[Cabergroep]]|| Tiel || <br />
|-<br />
|RA || 308 || || || nee ||[[Oosterbeekse Padvinders Vereniging]]|| Oosterbeek || Na fusie: [[OPV-Schoonoord]]<br />
|-<br />
|RA || 309 || || || ja ||[[Langenberggroep]]|| Ede || <br />
|-<br />
| || 310 || || || nee ||[[Scouting Tongerle - West]]|| Eindhoven || Don Bosco<br />
|-<br />
|RSA || 311 || || || ja ||[[Scouting Meppel]]|| Meppel || <br />
|-<br />
|RSA || 312 || || || nee ||[[Charles Alexander]]|| Lelystad || <br />
|-<br />
|RSA || 313 ||[[25 juni]] [[1977]]|| || ja ||[[Scouting Don Bosco (Sittard)|Scouting Don Bosco]]|| Sittard || <br />
|-<br />
| || 314 ||[[25 juni]] [[1977]]|| || ja ||[[Hertog Jan van Brabant]]|| Veldhoven || <br />
|-<br />
|RSA || 316 ||[[17 februari]] [[1978]]|| || ja ||[[Karel Doorman]]|| Maassluis || <br />
|-<br />
|RSA || 317 ||[[4 februari]] [[1977]]|| || ja ||[[Tarcisius (Ede)|Tarcisius]]|| Ede || <br />
|-<br />
|RA || 318 ||[[29 november]] [[1977]]|| || ja ||[[Scouting Leonardus]]|| Helmond || <br />
|-<br />
| || 319 ||[[12 november]] [[1977]]|| || ja ||[[Aymon]]|| Delft || <br />
|-<br />
| || 321 ||[[30 december]] [[1977]]|| || ja ||[[St. Stefanus]]|| Valkenswaard || <br />
|-<br />
|RSA || 322 ||[[18 februari]] [[1978]]|| || ja ||[[Scouting Hoogeveen]]|| Hoogeveen || <br />
|-<br />
| || 324 ||[[21 april]] [[1978]]|| || ja ||[[Burgemeester van Haaren]]|| Schiedam || "Orion"<br />
|-<br />
|RA || 325 ||[[7 januari]] [[1978]]|| || ja ||[[St. Bonifaasgroep]]|| Rijen || RSA 325 "swedzny"<br />
|-<br />
| || 326 ||[[21 januari]] [[1978]]|| || ja ||[[Livingstonegroep]]|| Voorburg || Groep heeft een grondig samenwerkingsverband met de Miriam<br />
|-<br />
|RSA || 327 ||[[19 maart]] [[1978]]|| || ja ||[[Prinses Irene]]|| Vlaardingen || <br />
|-<br />
|RA || 329 ||[[2 april]] [[1978]]|| || ja ||[[Scoutinggroep St. Jan]]|| Maastricht || <br />
|-<br />
| || 330 ||[[29 april]] [[1978]]|| || ja ||[[Scouting St. Stanislaus Kostka]]|| Tilburg || <br />
|-<br />
|RA || 331 || || || ja ||[[Gustaaf Adolf]]|| 't Harde || <br />
|-<br />
|RA || 332 ||[[23 april]] [[1978]]|| || ja ||[[Scouting St. Paulus]]|| Venlo || Tweede afdeling van de groep, naast RA39<br />
|-<br />
|RA || 333 ||[[17 juni]] [[1978]]|| || ja ||[[Thornheimgroep]]|| Doorn || <br />
|-<br />
|RA || 334 || || || nee ||[[Scouting Oud Best]]|| Best || <br />
|-<br />
|RA || 335 || || || ja ||[[Schotse groep]]|| Stadskanaal || Na fusie: Scouting Stadskanaal<br />
|-<br />
|RSA || 336 ||[[20 september]] [[1980]]|| || ja ||[[Titus Brandsma]]|| Maastricht || <br />
|-<br />
| || 337 ||[[14 mei]] [[1978]]|| || ja ||[[Scouting Don Bosco Heerlerbaan|Scouting Don Bosco]]|| Heerlen || <br />
|-<br />
| || 338 ||[[8 april]] [[1978]]|| || ja ||[[St. Tarcisius (Rosmalen)|St. Tarcisius]]|| Rosmalen || <br />
|-<br />
|RSA || 340 ||[[17 april]] [[1978]]|| || ja ||[[Scouting Lambertus]]|| Reuver || <br />
|-<br />
|RSA || 342 ||[[26 mei]] [[1978]]|| || ja ||[[Scouting Neil Armstrong]]|| Geldrop || Na fusie : [[De Sioux]]<br />
|-<br />
| || 343 ||[[3 november]] [[1978]]|| || ja ||[[Scouting Sint Joris]]|| Ridderkerk || samengevoegd met 391<br />
|-<br />
|RA || 344 ||[[3 juni]] [[1978]]|| || ja ||[[Markiezaatsgroep]]|| Bergen op Zoom || <br />
|-<br />
| || 345 ||[[1 november]] [[1978]]|| || ja ||[[Scouting Traianus]]|| Nijmegen || <br />
|-<br />
| || 346 ||[[12 januari]] [[1979]]|| || ja ||[[Prins Maurits III]]|| Vlaardingen || <br />
|-<br />
| || 347 ||[[24 februari]] [[1979]]|| || ja ||[[Hendrik van Halewijn]]|| Cappelle aan de Ijssel || <br />
|-<br />
| || 348 ||[[28 oktober]] [[1978]]|| || ja ||[[Scouting Don Bosco Mook|Don Bosco]]|| Mook || <br />
|-<br />
|RA || 349 ||[[1 januari]] [[1979]]|| || nee ||[[Prins Maurits]]|| Breda || <br />
|-<br />
| || 350 ||[[16 december]] [[1978]]|| || ja ||[[Livingstonegroep]]|| Eindhoven || <br />
|-<br />
| || 351 || || || nee ||[[Jacobus]] || Uitgeest || <br />
|-<br />
|RSA || 352 || || || ja ||[[De Rangers]]|| Zuid-Laren || <br />
|-<br />
| || 353 ||[[18 maart]] [[1979]]|| || ja ||[[Sint Jorisgroep]]|| Eindhoven || <br />
|-<br />
|RSA || 354 || || || ja ||[[Scouting Zetten]]|| Zetten || <br />
|-<br />
| || 355 ||[[28 januari]] [[1979]]|| || ja ||[[St. Job]]|| Weert || <br />
|-<br />
|SA || 356 ||[[27 oktober]] [[1979]]|| || ja ||[[Scouting Zuijlensteijn]]|| Amerongen || <br />
|-<br />
| || 357 ||[[4 juni]] [[1979]]|| || ja ||[[Jan van Hoof]]|| Den Helder || <br />
|-<br />
| || 358 ||[[12 januari]] [[1979]]|| || ja ||[[St. Tarcisius (Tubbergen)|St. Tarcisius]]|| Tubbergen || <br />
|-<br />
| || 359 ||[[1 januari]] [[1979]]|| || ja ||[[Scouting Karel Doorman]]|| Zutphen || <br />
|-<br />
| || 360 || || || nee ||[[Veluwse verkenners]]|| Arnhem || <br />
|-<br />
|RA || 361 ||[[1979]]|| || nee ||[[St. Jacobgroep]]|| Ulvenhout || <br />
|-<br />
| || 362 ||[[8 april]] [[1979]]|| || ja ||[[St. Rumoldus]]|| Weert || <br />
|-<br />
| || 364 ||[[5 april]] [[1979]]|| || nee ||[[Scouting Binnenstad]]|| Tilburg || <br />
|-<br />
| || 365 ||[[4 juni]] [[1979]]|| || ja ||[[Polvostam]]|| Eindhoven || <br />
|-<br />
|SA || 367 ||[[4 juni]] [[1979]]|| || ja ||[[Scouting Bekkerveld]]|| Heerlen || <br />
|-<br />
|SA || 368 || || || ja ||[[Jeanne d'Arc (Venray)|Jeanne d'Arc]]|| Venray || Na fusie: [[Peelspeurders]]<br />
|-<br />
| || 369 ||[[8 april]] [[1979]]|| || ja ||[[Scouting Delmo]]|| Bergen op Zoom || <br />
|-<br />
| || 371 ||[[24 april]] [[1979]]|| || ja ||[[Robbert Kennedy]]|| Horn || <br />
|-<br />
| || 372 ||[[22 mei]] [[1979]]|| || ja ||[[Scouting Impeesa (Zoetermeer)|Impeesa]]|| Zoetermeer || <br />
|-<br />
| || 373 ||[[1 januari]] [[1979]]|| || ja ||[[Scouting Christiaan de Wet (Geleen)|Christiaan de Wet]]|| Geleen || <br />
|-<br />
| || 374 ||[[8 april]] [[1979]]|| || ja ||[[Andreas Zijlsmansgroep]]|| Waalwijk || <br />
|-<br />
|RSA || 375 ||[[1 januari]] [[1979]]|| || ja ||[[Vaandrik Leppink]]|| Enschede || <br />
|-<br />
| || 376 ||[[1 oktober]] [[1979]]|| || ja ||[[Scouting Arkelse Padvinders]]|| Gorinchem || <br />
|-<br />
|RA || 377 ||[[14 april]] [[1979]]|| || ja ||[[Willem de Zwijgergroep 1]]|| Vlaardingen || <br />
|-<br />
|RA || 379 ||[[11 januari]] [[1980]]|| || ja ||[[Scouting Frama]] || Best || <br />
|-<br />
| || 380 ||[[19 mei]] [[1979]]|| || ja ||[[Markesteengroep]]|| Velp || <br />
|-<br />
| || 382 ||[[1 juni]] [[1979]]|| || ja ||[[Dr. Ariëns-Buette Groep]]|| Deventer || <br />
|-<br />
| || 383 ||[[8 juli]] [[1979]]|| || ja ||[[Jhr. Beelaerts van Blokland]]|| Barendrecht || "de Pythons"<br />
|-<br />
|RA || 386 ||[[15 juni]] [[1979]]|| || ja ||[[Zoomgroep]]|| Bergen op Zoom || <br />
|-<br />
| || 387 ||[[14 juni]] [[1979]]|| || ja ||[[St. Patrick/Jeanne d'Arc]]|| Hengelo || <br />
|-<br />
| || 388 ||[[5 oktober]] [[1979]]|| || ja ||[[Scouting Eijgelshoven]]|| Eijgelshoven || <br />
|-<br />
| || 389 ||[[16 oktober]] [[1979]]|| || ja ||[[Scouting '71 Ewijk]]|| Ewijk || <br />
|-<br />
|SA || 390 ||[[15 oktober]] [[1979]]|| || ja ||[[St. Martinus groep (Beek)|St. Martinus groep]]|| Beek (L) || Na fusie: [[Scouting Beek]]<br />
|-<br />
| || 391 ||[[1 oktober]] [[1979]]|| || ja ||[[Scouting Sint Joris]]|| Ridderkerk || samengevoegd met 343<br />
|-<br />
| || 392 || || || ja ||[[Scouting St. Hubertus]]|| Kerkrade || <br />
|-<br />
| || 393 || || || nee ||[[De Pythons]]|| Rotterdam || Geen officieel nummer<br />
|-<br />
| || 393 ||[[1 januari]] [[1980]]|| || ja ||[[Scouting Beuningen '76]]|| Beuningen || <br />
|-<br />
|RSA || 397 ||[[7 januari]] [[1980]]|| || ja ||[[Be Pals-Prinses Juliana]]|| Den Haag || afdelingsnaam: Dhaulaghiri<br />
|-<br />
| || 398 ||[[1 december]] [[1981]]|| || ja ||[[Schout bij Nacht Doorman]]|| Leeuwarden || <br />
|-<br />
| || 399 ||[[6 januari]] [[1980]]|| || ja ||[[The Buffalo's]]|| Zandvoort || <br />
|-<br />
|RA || 401 || || [[1 juli]] [[2003]] || ja ||[[Kizito]]|| Bergen op Zoom || Bewijs van officiële nummer<br />
|-<br />
|RA || 401 || || || ja ||[[Scouting Hopman Latour]]|| Eindhoven || Geen bewijs van officiële nummer<br />
|-<br />
| || 402 ||[[23 november]] [[1979]]|| || ja ||[[Scouting '71 Ewijk]]|| Ewijk || <br />
|-<br />
|RSA || 403 || || || ja ||[[Scouting Die Wiltgraeff]]|| Wageningen || <br />
|-<br />
|RA || 404 ||[[8 december]] [[1979]]|| || ja ||[[Scouting IJsselgroep|IJsselgroep]]|| Gorssel || <br />
|-<br />
|RA || 405 || || || ja ||[[Abbé Pierre Groep]]|| Someren || Na fusie: Scouting Someren<br />
|-<br />
|RSA || 406 ||[[6 januari]] [[1979]]|| || ja ||[[Ruwaard van Putten]]|| Spijkenisse || Na fusie: [[Scouting Hartelgroep]]<br />
|-<br />
|RA || 407 || || || nee ||[[André de Thayegroep]]|| s-Hertogenbosch || <br />
|-<br />
| || 408 ||[[1 april]] [[1980]]|| || ja ||[[Scouting St. Gerardus]]|| Heerlen || <br />
|-<br />
| || 409 || || || ja ||[[Scouting St. Joris]]|| Maasniel || <br />
|-<br />
| || 410 ||[[11 maart]] [[1980]]|| || nee ||[[Anne Frankgroep]]|| Nijmegen || Na fusie: [[Scouting Lindenholt]]<br />
|-<br />
| || 411 ||[[1 maart]] [[1982]]|| || ja ||[[Albert Schweitzer]]|| Rotterdam || <br />
|-<br />
| || 412 ||[[1 maart]] [[1980]]|| || ja ||[[De Zwervers]]|| Groningen || <br />
|-<br />
|RSA || 413 ||[[18 maart]] [[1980]]|| || ja ||[[H.J.B. Llanos]]|| Almelo || <br />
|-<br />
| || 414 ||[[18 maart]] [[1980]]|| || ja ||[[Scouting De Landgraaf]]|| Brunssum || <br />
|-<br />
| || 415 ||[[1 maart]] [[1980]]|| || ja ||[[Verkenners-Kluis]]|| Geleen || <br />
|-<br />
| || 416 ||[[17 mei]] [[1980]]|| || ja ||[[Emmagroep]]|| Renkum || <br />
|-<br />
| || 417 ||[[1 maart]] [[1982]]|| || ja ||[[Allart van Heemstede]]|| Vlaardingen || <br />
|-<br />
|RSA || 419 ||[[1 januari]] [[1980]]|| || ja ||[[Scouting Hamaland]]|| Doetinchem || <br />
|-<br />
| || 420 ||[[1 maart]] [[1980]]|| || ja ||[[Paus Pius X]]|| Nederweert || <br />
|-<br />
| || 421 ||[[2 april]] [[1980]]|| || ja ||[[Scouting Beuningen '76]]|| Beuningen || <br />
|-<br />
| || 422 ||[[1 april]] [[1980]]|| || ja ||[[Dorus Rijkersgroep Oss|Dorus Rijkers]]|| Oss || "De Lampenisten"<br />
|-<br />
|RSA || 424 ||[[1 oktober]] [[1980]]|| || ja ||[[Scouting Paulus]]|| Etten-Leur || <br />
|-<br />
|RSA || 425 ||[[22 maart]] [[1980]]|| [[3 mei]] 1980 || ja ||[[Scouting Tono-groep]]|| Schiedam || <br />
|-<br />
|RA || 426 ||[[30 augustus]] [[1980]]|| || ja ||[[Scouting Erasmus]]|| Oosterhout || "Perla Mild"<br />
|-<br />
|SA || 427 || || || ja ||[[Pagistagroep]]|| Stadskanaal || Na fusie: [[Scouting Stadskanaal]]<br />
|-<br />
|RSA || 428 || || || ja ||[[Scouting Marten Luther King]]|| Kaatsheuvel || <br />
|-<br />
|RSA || 429 ||[[14 september]] [[1980]]|| || ja ||[[Reggegroep]]|| Nijverdal || <br />
|-<br />
|RA || 430 ||[[27 september]] [[1980]]|| || ja ||[[Hike groep]]|| Geldrop || <br />
|-<br />
|RSA || 431 ||[[4 oktober]] [[1980]]|| || ja ||[[IJmondtrekkers]]|| IJmuiden || "Tenzing Norgay"<br />
|-<br />
| || 433 || || || nee ||[[Scoutinggroep St. Jan]]|| Maastricht || <br />
|-<br />
|RSA || 434 ||[[1 januari]] [[1980]]|| || ja ||[[Scouting Livingstone]]|| Berkel-Enschot || Geen officieel nummer<br />
|-<br />
|RSA || 434 ||[[1 oktober]] [[1980]]|| || ja ||Stichting Scouting Twickel|| Ambt-Delden || Onduidelijk welke groep het officiële nummer heeft<br />
|-<br />
|SA || 435 ||[[14 september]] [[1980]]|| || ja ||[[Scouting St. Laurentius]]|| Alkmaar || <br />
|-<br />
| || 436 ||[[5 oktober]] [[1980]]|| || ja ||[[Hertog van Gelre]]|| Apeldoorn || <br />
|-<br />
|RSA || 438 ||[[15 oktober]] [[1980]]|| || ja ||[[Jan van Hoofgroep]]|| Nijmegen || <br />
|-<br />
|RA || 439 ||[[25 oktober]] [[1980]]|| || ja ||[[Salwega]]|| Utrecht || <br />
|-<br />
| || 440 ||[[12 oktober]] [[1980]]|| || ja ||[[St. Stefanus]]|| Valkenswaard || <br />
|-<br />
| || 441 ||[[7 juli]] [[1980]]|| || ja ||[[Scouting Hubovra]]|| Weert || <br />
|-<br />
| || 442 ||[[12 oktober]] [[1980]]|| || ja ||[[Verkennersgroep St. Joseph]]|| Sittard || <br />
|-<br />
|RA || 443 || || || ja ||[[Scouting Frederik Hendrik (Bavel)|Scouting Frederik Hendrik]]|| Bavel || <br />
|-<br />
|RSA || 444 ||[[1 januari]] [[1982]]|| || ja ||[[St. Jozefgroep]]|| Maastricht || <br />
|-<br />
| || 445 ||[[1 februari]] [[1981]]|| || ja ||[[Scouting Baden-Powell]]|| Venlo || <br />
|-<br />
| || 448 ||[[9 december]] [[1981]]|| || ja ||[[Schout bij Nacht Doorman]]|| Heinkenszand || <br />
|-<br />
|RSA || 449 || || [[9 september]] [[1994]] || ja ||[[Scouting Schonauwen]]|| Houten || <br />
|-<br />
|RA || 450 || || || nee ||[[Angelagroep]]|| Heerhugowaard || <br />
|-<br />
| || 451 ||[[25 mei]] [[1981]]|| || ja ||[[St. Jozefgroep]]|| Meerssen || <br />
|-<br />
| || 452 || || || ?? ||[[Scouting Don Bosco (Maastricht)|Don Bosco]]|| Maastricht || <br />
|-<br />
| || 453 ||[[27 mei]] [[1981]]|| || ja ||[[Greegor Brokampgroep]]|| Kerkrade || <br />
|-<br />
| || 454 ||[[27 mei]] [[1981]]|| || ja ||[[Stella Maris - St. Willibrordus|Willebrordus]]|| Zandvoort || <br />
|-<br />
| || 456 ||[[27 mei]] [[1981]]|| || ja ||[[Scouting Dordrecht]]|| Dordrecht || Na fusie: [[Thomas Estill Schock de Ravallet]]<br />
|-<br />
|RSA || 457 ||[[27 mei]] [[1981]]|| || ja ||[[Dr. Ariensgroep]]|| Losser || <br />
|-<br />
|RA || 460 ||[[23 februari]] [[1982]]|| || ja ||[[Scouting St. Laurentius]]|| Alkmaar || <br />
|-<br />
|onbekend || 465 || onbekend || || nee ||[[Ijafik]]|| Leeuwarden<ref name=melle/>| || <br />
|-<br />
|RSA || 471 || || || ja ||[[Killiaen van Rensselaer 1]]]|| Nijkerk || <br />
|-<br />
| || 472 || || || ja ||[[André de Thayetroep]]|| Arnhem || <br />
|-<br />
| || 473 ||[[24 mei]] [[1981]]|| || ja ||[[Vioolgroep]]|| Vlaardingen || <br />
|-<br />
|RSA || 474 ||[[31 mei]] [[1981]]|| || ja ||[[Jhr. Schimmelpenninckgroep]]|| Rhenen || <br />
|-<br />
|RA || 475 || || || nee ||[[Scouting 't Schependom]]|| Nijmegen || Geen officieel nummer, groep heeft dit nummer bewust gekraakt: RA TC 475 BV<br />
|-<br />
|RSA || 476 || || || nee ||[[Belooy]]|| ter Horst || Onduidelijk welke groep het officiële nummer heeft<br />
|-<br />
| || 476 || || || nee ||[[De Eekschellers]]|| Beilen || Onduidelijk welke groep het officiële nummer heeft<br />
|-<br />
| || 481 ||[[11 oktober]] [[1981]]|| || ja ||[[Scouting Jutters Willemsoord]]|| Den Helder || "Orion"<br />
|-<br />
| || 482 ||[[1 december]] [[1981]]|| || ja ||[[Scouting Schutgraaf]]|| Arnhem || <br />
|-<br />
| || 483 ||[[6 oktober]] [[1981]]|| || ja ||[[Elswoutgroep]]|| Bloemendaal || <br />
|-<br />
| || 484 ||[[3 november]] [[1981]]|| || ja ||[[Scoutinggroep St. Jan]]|| Maastricht || <br />
|-<br />
| || 485 || || || nee ||[[St. Vitigroep]]|| Zeven (Duitsland) || <br />
|-<br />
| || 486 ||[[14 november]] [[1981]]|| || ja ||[[Scouting Don Bosco (Beneden-Leeuwen)|Scouting Don Bosco]]|| Beneden Leeuwen || <br />
|-<br />
| || 487 ||[[12 januari]] [[1982]]|| || ja ||[[Theresia]]|| Maastricht || <br />
|-<br />
|RSA || 490 ||[[5 januari]] [[1982]]|| || ja ||[[St. George]]|| Assen || <br />
|-<br />
| || 491 ||[[26 januari]] [[1982]]|| || ja ||[[Alexander]]|| Ermelo || <br />
|-<br />
| || 492 ||[[26 januari]] [[1982]]|| || ja ||[[Scouting Stein]]|| Stein || <br />
|-<br />
| || 493 ||[[25 februari]] [[1982]]|| || ja ||[[Titus Brandsma]]|| Oldenzaal || <br />
|-<br />
|RSA || 494 || || || ja ||[[Jan Campertgroep I]]|| Maarssen || <br />
|-<br />
| || 495 ||[[16 februari]] [[1982]]|| || ja ||[[Sint Joris]] || Nijmegen || <br />
|-<br />
| || 496 ||[[25 februari]] [[1982]]|| [[22 januari]] [[2008]] || ja ||[[Wiawaha]]|| Beverwijk || <br />
|-<br />
| || 497 ||[[11 maart]] [[1982]]|| || ja ||[[Kon-Tiki]]|| Putten || <br />
|-<br />
| || 499 ||[[17 maart]] [[1982]]|| || nee ||[[Margrietgroep]]|| Nijmegen || <br />
|-<br />
| || 500 || || || ja ||[[Jan Stavast]]|| Rotterdam || Opgegaan in de Margrietengroep (groepsnaam later gewijzigd in Scouting Charlois Rotterdam)<br />
|-<br />
|SA || 501 ||[[17 maart]] [[1982]]|| || ja ||[[Karel de Stoute]]|| Nijmegen || Na fusie: [[Scouting Grootstal]]<br />
|-<br />
| || 502 ||[[28 april]] [[1982]]|| || ja ||[[Miguel Pro Groep]]|| Raalte || <br />
|-<br />
| || 503 ||[[13 mei]] [[1982]]|| || ja ||[[Scouting Leonardus]]|| Helmond || <br />
|-<br />
|SA || 505 ||[[16 april]] [[1982]]|| || nee ||[[Dominicus]]|| Nijmegen || Na fusie: [[Scouting d'Almaras]]<br />
|-<br />
|SA || 506 ||[[12 oktober]] [[1982]]|| || ja ||[[Scouting Boxtel]]|| Boxtel || <br />
|-<br />
| || 507 ||[[8 september]] [[1982]]|| || ja ||[[Were-Di]]|| Veldhoven || <br />
|-<br />
| || 508 ||[[4 oktober]] [[1982]]|| || ja ||[[Angela]]|| Heerhugowaard || <br />
|-<br />
| || 509 ||[[12 oktober]] [[1982]]|| || ja ||[[Admiralengroep]]|| Uithoorn || <br />
|-<br />
| || 510 ||[[12 oktober]] [[1982]]|| || ja ||[[Velpse Woudlopers]]|| Velp || <br />
|-<br />
|RSA || 511 || || || ja ||[[Scouting Van Maasdijk]]|| Heerenveen || Onduidelijk welke groep het officiële nummer heeft<br />
|-<br />
|RA || 513 ||[[15 november]] [[1982]]|| || ja ||[[St. Jan Baptist]]|| Heerlen || <br />
|-<br />
| || 514 ||[[19 november]] [[1982]]|| || ja ||[[Scouting Groenewoud Don Sarto]]|| Tilburg || <br />
|-<br />
| || 516 ||[[30 november]] [[1982]]|| || ja ||[[Scouting St. Gerardus]]|| Heerlen || <br />
|-<br />
| || 517 ||[[3 december]] [[1982]]|| || ja ||[[Huijsmangroep III]]|| Zwolle || <br />
|-<br />
| || 518 ||[[20 december]] [[1982]]|| || ja ||[[Scoutinggroep Munstergeleen]]|| Munstergeleen || <br />
|-<br />
|RA || 519 ||[[1 februari]] [[1983]]|| || ja ||[[Keizer Karel]]|| Nijmegen || Bewijs van officiële nummer<br />
|-<br />
|RA || 519 ||[[1 februari]] [[1983]]|| || ja ||[[St. Bernardus]]|| Lent || Geen bewijs van officiële nummer<br />
|-<br />
|SA || 520 ||[[24 januari]] [[1983]]|| || ja ||[[Florence Nightingale]]|| Maastricht || <br />
|-<br />
|RA || 521 || || || ja ||[[Johannes Post Groep]]|| Assen || Onduidelijk welke groep het officiële nummer heeft<br />
|-<br />
|RSA || 521 || || || ja ||[[Willaer]]|| Scherpenzeel || Onduidelijk welke groep het officiële nummer heeft<br />
|-<br />
|SA || 521 || || || ja ||[[St. Radboudgroep (Santpoort)|St. Radboudgroep]]|| Santpoort || Onduidelijk welke groep het officiële nummer heeft<br />
|-<br />
|RSA || 523 || || || ja ||[[Scouting Vries]]|| Vries || <br />
|-<br />
|RSA || 524 ||[[9 maart]] [[1983]]|| || ja ||[[Scouting Jan van Speijk]]|| Mijdrecht || <br />
|-<br />
| || 525 ||[[30 maart]] [[1983]]|| || ja ||[[Scouting Oisterwijk]]|| Oisterwijk || <br />
|-<br />
| || 526 ||[[26 april]] [[1983]]|| || ja ||[[Maria Goretti]]|| Pey-Echt || <br />
|-<br />
| || 527 ||[[21 april]] [[1983]]|| || ja ||[[Scouting Mierlo]]|| Mierlo || <br />
|-<br />
| || 528 ||[[27 mei]] [[1983]]|| || ja ||[[De Granaet]]|| Dokkum || <br />
|-<br />
| || 529 ||[[13 juni]] [[1983]]|| || ja ||[[De Stutters]]|| Hoensbroek || <br />
|-<br />
| || 530 ||[[13 juni]] [[1983]]|| || ja ||[[De Stutters]]|| Hoensbroek || <br />
|-<br />
|RA || 531 || || || nee ||[[Gelra-Malsena]]|| Geldermalsen || <br />
|-<br />
| || 532 || || || nee ||[[De Camerons]]|| Zwijndrecht || <br />
|-<br />
| || 535 ||[[1 november]] [[1983]]|| || ja ||[[Prinses Margriet]]|| Velp || <br />
|-<br />
|RA || 536 ||[[3 november]] [[1993]]|| || ja ||[[Scouting Zuijlensteijn]]|| Amerongen || <br />
|-<br />
| || 537 ||[[30 november]] [[1983]]|| || ja ||[[Prinses Wilhelmina]]|| Den Helder || <br />
|-<br />
| || 538 ||[[30 november]] [[1983]]|| || ja ||[[Maria Goretti]]|| Pey-Echt || <br />
|-<br />
| || 539 ||[[30 november]] [[1983]]|| || ja ||[[Pastoor Vromansgroep]]|| Tilburg || <br />
|-<br />
|RSA || 540 ||[[20 december]] [[1983]]|| || ja ||[[Paulusgroep]]|| Maassluis || "Wildcats"<br />
|-<br />
|RSA || 541 ||[[20 december]] [[1983]]|| || ja ||[[Paulusgroep]]|| Maassluis || "Wildcats"<br />
|-<br />
| || 542 ||[[10 januari]] [[1984]]|| || ja ||[[Cornelis Lelygroep]]|| Almere || <br />
|-<br />
| || 543 ||[[14 februari]] [[1984]]|| || nee ||[[Elly de Haan]]|| Oss || <br />
|-<br />
| || 544 ||[[28 mei]] [[1984]]|| || ja ||[[St. Willibrordus]]|| Bladel || <br />
|-<br />
|SA || 545 || || || ja ||[[Taizégroep]]|| Schiedam || <br />
|-<br />
|RA || 546 ||[[2 april]] [[1984]]|| || ja ||[[Dr. Ariëns-Ingridgroep]]|| Hengelo || <br />
|-<br />
| || 547 ||[[3 april]] [[1984]]|| || ja ||[[Scouting Mierlo]]|| Mierlo || <br />
|-<br />
| || 548 ||[[24 mei]] [[1984]]|| || ja ||[[Theresia]]|| Maastricht || <br />
|-<br />
| || 549 ||[[21 mei]] [[1984]]|| || ja ||[[Angelo Rancalli]]|| Eindhoven || <br />
|-<br />
|RSA || 551 ||[[20 juni]] [[1984]]|| || ja ||[[Salwega]]|| Utrecht || <br />
|-<br />
| || 554 ||[[27 september]] [[1984]]|| || ja ||[[Burgemeester Herman de Wittegroep]]|| Eindhoven || <br />
|-<br />
| || 555 ||[[27 september]] [[1984]]|| || ja ||[[Burgemeester Herman de Wittegroep]]|| Eindhoven || <br />
|-<br />
| || 556 ||[[27 september]] [[1984]]|| || ja ||[[Scouting Hengelo]]|| Hengelo || <br />
|-<br />
| || 557 ||[[20 november]] [[1984]]|| || ja ||[[Gillesa groep]]|| Gilze || <br />
|-<br />
| || 559 ||[[7 november]] [[1984]]|| || nee ||[[Christophorus Margriet Sinclairgroep]]|| Den Haag || Na fusie met [[Christus Koning]]: [[Haagse Hout]]<br />
|-<br />
| || 560 || || || nee ||[[Christophorus]]|| Den Haag || "Ulixes"<br />
|-<br />
|RSA || 561 ||[[20 november]] [[1984]]|| || ja ||[[Scoutinggroep Minerva]]|| Den Helder || <br />
|-<br />
| || 562 ||[[20 november]] [[1984]]|| || ja ||[[Scouting Don Bosco Heerlerbaan|Scouting Don Bosco]]|| Heerlen || <br />
|-<br />
| || 566 ||[[1 september]] [[1984]]|| || ja ||[[Scouting Lambertus]]|| Bergeijk || <br />
|-<br />
| || 567 ||[[21 januari]] [[1985]]|| || ja ||[[St. Victor]]|| Apeldoorn || <br />
|-<br />
| || 568 ||[[8 februari]] [[1985]]|| || ja ||[[Gelregroep]]|| Twello || <br />
|-<br />
| || 569 ||[[13 maart]] [[1985]]|| || ja ||[[Menno Simonsz Scouting]]|| Hoofddorp || <br />
|-<br />
| || 570 ||[[27 maart]] [[1985]]|| || ja ||[[Scouting Sint Maarten (Valkenswaard)|Scouting Sint Maarten]]|| Valkenswaard || <br />
|-<br />
| || 571 ||[[9 april]] [[1985]]|| || ja ||[[Florence Nightingale]]|| Ridderkerk || <br />
|-<br />
|WV || 572 ||[[2 mei]] [[1985]]|| || ja ||[[Jan van Gent]]|| Maastricht || <br />
|-<br />
| || 574 || || || nee ||[[Scouting Bunde]]|| Bunde || <br />
|-<br />
|EA || 576 ||[[1 november]] [[1985]]|| || ja ||[[Scouting Hartelgroep]]|| Spijkenisse || <br />
|-<br />
|SA || 577 ||[[16 oktober]] [[1985]]|| [[1 juni]] [[2004]] || ja ||[[Scouting 't Eikske]]|| Landgraaf || Sherpa-afdeling, na herstart RSA<br />
|-<br />
|RA || 578 ||[[16 oktober]] [[1985]]|| || nee ||[[Scouting 't Eikske]]|| Landgraaf || Rowanafdeling, nummer nu niet meer in gebruik<br />
|-<br />
| || 579 ||[[14 november]] [[1985]]|| || ja ||[[Hike groep]]|| Geldrop || <br />
|-<br />
| || 580 ||[[29 november]] [[1985]]|| || ja ||[[St. Joris]]|| Kerkrade || <br />
|-<br />
| || 581 ||[[26 maart]] [[1986]]|| || ja ||[[Scouting Dedemsvaart]]|| Dedemsvaart || <br />
|-<br />
| || 582 ||[[27 maart]] [[1986]]|| || ja ||[[Scouting St. Joris]]|| Haaren || <br />
|-<br />
|RSA || 584 ||[[14 april]] [[1986]]|| || ja ||[[Menno van Coehoorngroep]]|| Bergen op Zoom || <br />
|-<br />
|SRA || 585 ||[[17 april]] [[1986]]|| || ja ||[[Hopman Kippersgroep]]|| Zwolle || <br />
|-<br />
|RSA || 586 ||[[13 juni]] [[1986]]|| || ja ||[[Scouting Uotha]]|| Uden || <br />
|-<br />
| || 588 ||[[1 juli]] [[1986]]|| || ja ||[[Scouting Baden-Powell]]|| Venlo || <br />
|-<br />
| || 589 ||[[15 juli]] [[1986]]|| || ja ||[[Hanzeluiden]]|| Kampen || <br />
|-<br />
| || 590 || || || ja ||[[Scouting Bunde]]|| Bunde || <br />
|-<br />
| || 591 ||[[2 september]] [[1986]]|| || ja ||[[De Tubanten]]|| Almerlo || Volgens gegevens groep opgericht 1978<br />
|-<br />
| || 593 || || || ja ||[[Christus Koninggroep]]|| Maastricht || <br />
|-<br />
| || 594 ||[[12 november]] [[1986]]|| || ja ||[[St. Hubertus Terwinselen]]|| Kerkrade || <br />
|-<br />
|RSA || 595 ||[[12 november]] [[1986]]|| || ja ||[[Stadhouder Willem III]]|| Apeldoorn || <br />
|-<br />
| || 596 || || || nee ||[[H. Familie]]|| Maastricht || <br />
|-<br />
|RSA || 597 || || || nee ||[[Scoutinggroep President Steyngroep]]|| Diepenveen || <br />
|-<br />
|RSA || 598 ||[[9 februari]] [[1987]]|| || ja ||[[Scouting Lord Baden-Powell]]|| Tilburg || <br />
|-<br />
|SA || 599 ||[[9 februari]] [[1987]]|| || ja ||[[Langenberggroep]]|| Ede || <br />
|-<br />
| || 600 ||[[26 februari]] [[1987]]|| || ja ||[[Scouting Anne Frank]]|| Cadier en Keer || <br />
|-<br />
| || 601 ||[[26 februari]] [[1987]]|| || ja ||[[Novastohnah]]|| Amsterdam || <br />
|-<br />
| || 603 ||[[27 mei]] [[1987]]|| [[16 september]] [[1994]] || ja ||[[Scouting Miguel-Pro]]|| Venlo || <br />
|-<br />
| || 604 ||[[27 mei]] [[1987]]|| || ja ||[[Scouting Polanen]]|| Monster || <br />
|-<br />
| || 605 ||[[24 juni]] [[1987]]|| || nee ||[[Kapelaan Castermangroep]]|| Heerlen || <br />
|-<br />
| || 606 ||[[24 juni]] [[1987]]|| || ja ||[[Scouting Don Bosco Ulestraten|Don Bosco]]|| Ulestraten || <br />
|-<br />
|SA || 607 ||[[8 oktober]] [[1987]]|| || ja ||[[Scoutinggroep St. Gerlach]]|| Maastricht || <br />
|-<br />
|RA || 608 ||[[8 oktober]] [[1987]]|| || ja ||[[Scouting van Brederode]]|| Papendrecht || <br />
|-<br />
|RSA || 609 ||[[17 november]] [[1987]]|| || ja ||[[Scouting baden Powell]]|| Roosendaal || <br />
|-<br />
|RA || 610 ||[[1986]]|| [[1990]] || nee ||[[Koningin Emmagroep]]|| Utrecht || "Afdeling van Oranje Nassau"<br />
|-<br />
| || 611 ||[[18 januari]] [[1988]]|| || ja ||[[Scouting St. Lambertus]]|| Kerkrade || <br />
|-<br />
| || 612 ||[[13 april]] [[1988]]|| || nee ||[[Scouting de Bonte Kraaien]]|| Alphen aan de Rijn || <br />
|-<br />
| || 613 ||[[18 april]] [[1988]]|| || ja ||[[Scouting St. Petrus en Paulus]]|| Bergen op Zoom || <br />
|-<br />
| || 614 ||[[9 mei]] [[1988]]|| || ja ||[[Scoutinggroep Munstergeleen]]|| Munstergeleen || <br />
|-<br />
|RA || 615 || || || ja ||[[Pieter Maritz]]|| Ede || <br />
|-<br />
| || 616 ||[[13 juni]] [[1989]]|| || ja ||[[Scouting Sakato Kitahra]]|| Leidschendam || <br />
|-<br />
|RSA || 617 ||[[30 augustus]] [[1989]]|| || ja ||[[Jeanne d'Arc]]|| Halsteren || <br />
|-<br />
|RSA || 618 ||[[27 september]] [[1989]]|| || ja ||[[Scouting Oosterhof]]|| Rijssen || Na fusie: [[Scouting Rijssen]]<br />
|-<br />
| || 619 ||[[1 november]] [[1989]]|| || ja ||[[Bos en Duin]]|| Bloemendaal || <br />
|-<br />
|RSA || 620 ||[[13 november]] [[1989]]|| || ja ||[[Scouting Blauwe Kei]]|| Breda || <br />
|-<br />
| || 621 ||[[13 november]] [[1990]]|| || ja ||[[St. Job]]|| Weert || <br />
|-<br />
|RSA || 622 ||[[6 december]] [[1989]]|| || ja ||[[Scouting Dirk Duyvel]]|| Alkmaar || <br />
|-<br />
|RSA || 624 || || || ja ||[[Scouting Moergestel]]|| Moergestel || <br />
|-<br />
|RSA || 625 ||[[9 maart]] [[1990]]|| || ja ||[[De Jutters-Rainiero]]|| Den Helder || <br />
|-<br />
| || 626 ||[[9 maart]] [[1990]]|| || ja ||[[St. Monulphus en Gondulphusgroep]]|| Berg en Terblijt || <br />
|-<br />
|RSA || 627 ||[[19 maart]] [[1990]]|| || ja ||[[Dutmella]]|| Eindhoven || <br />
|-<br />
| || 628 ||[[19 maart]] [[1990]]|| || nee ||[[De Waddengroep]]|| Wieringen || <br />
|-<br />
|RA || 629 ||[[19 maart]] [[1990]]|| || ja ||[[Scouting Rijpelberg]]|| Helmond || <br />
|-<br />
| || 630 ||[[24 juni]] [[1990]]|| || ja ||[[Kimball O'Hara]]|| Amstelveen || <br />
|-<br />
| || 631 ||[[26 maart]] [[1987]]|| || ja ||[[Charles-Alexander / ASCANENGROEP]]|| Lelystad || <br />
|-<br />
| || 632 ||[[2 november]] [[1990]]|| || ja ||[[Scouting Cuijk]]|| Cuijk || <br />
|-<br />
| || 633 ||[[28 maart]] [[1991]]|| || ja ||[[Scouting Phoenix]]|| Tiel || <br />
|-<br />
| || 634 ||[[28 maart]] [[1991]]|| || ja ||[[Scouting Heesch]]|| Heesch || <br />
|-<br />
| || 635 ||[[27 juni]] [[1991]]|| || ja ||[[St. Martina]]|| Borne || <br />
|-<br />
|SA || 637 ||[[26 juli]] [[1991]]|| || ja ||[[St. Maarten (Weert)|St. Maarten]]|| Weert || <br />
|-<br />
| || 638 ||[[22 juni]] [[1992]]|| || ja ||[[Beatrixgroep Waterscouting]]|| Roermond || <br />
|-<br />
| || 641 ||[[25 maart]] [[1993]]|| || ja ||[[Jeanne d'Arc]]|| Susteren || <br />
|-<br />
| || 642 ||[[2 april]] [[1993]]|| || nee ||[[De Wormingers]]|| Apeldoorn || Na fusie: [[Scouting Balmoral]] (1997)<br />
|-<br />
| || 643 ||[[13 april]] [[1993]]|| || ja ||[[EOS/St. Hubertus]]|| Terneuzen || <br />
|-<br />
| || 644 ||[[13 april]] [[1993]]|| || ja ||[[Albert Schweitzer]]|| Helmond || <br />
|-<br />
|SA || 645 || || || ja ||[[Wabo Scouting]]|| Heemstede || "Flora Macdonald"<br />
|-<br />
| || 646 ||[[13 april]] [[1993]]|| || ja ||[[H. de Montfort]]|| Hoensbroek || <br />
|-<br />
| || 647 ||[[19 april]] [[1993]]|| || ja ||[[Prinses Wilhelmina]]|| Den Helder || <br />
|-<br />
|RA || 648 ||[[19 april]] [[1993]]|| || ja ||[[Scouting Malden]]|| Malden || <br />
|-<br />
|RSA || 649 ||[[19 april]] [[1993]]|| || ja ||[[Scouting Nanne Zwiep]]|| Enschede || <br />
|-<br />
|RSA || 650 ||[[26 mei]] [[1993]]|| || ja ||[[Graaf Lijnden]]|| Lisse || <br />
|-<br />
| || 651 ||[[2 juni]] [[1993]]|| || ja ||[[Agnes Baden-Powell]]|| Breda || <br />
|-<br />
| || 652 ||[[11 november]] [[1993]]|| || ja ||[[Rover Croft]]|| Bilthoven || <br />
|-<br />
| || 653 ||[[4 november]] [[1993]]|| || ja ||Scouting [[D'n Hartel]]|| Terheijden || <br />
|-<br />
|RSA || 654 ||[[19 november]] [[1993]]|| || ja ||[[Scouting Buitenpost]]|| Buitenpost || <br />
|-<br />
| || 655 ||[[5 januari]] [[1994]]|| || ja ||[[Sterre der Zee]]|| Maastricht || <br />
|-<br />
| || 656 ||[[3 juni]] [[1994]]|| || nee ||[[Scouting Binnenstad]]|| Tilburg || <br />
|-<br />
|SA || 657 ||[[27 oktober]] [[1994]]|| || ja ||[[Fransiscus Lodewijkgroep]]|| Schiedam || <br />
|-<br />
| || 658 ||[[3 november]] [[1994]]|| || ja ||[[Gelregroep]]|| Twello || <br />
|-<br />
|RSA || 659 ||[[5 november]] [[1994]]|| || ja ||[[Pieter Jong]]|| Tilburg || <br />
|-<br />
|RSA || 660 ||[[5 november]] [[1994]]|| || ja ||[[Jeanne d'Arc]]|| Halsteren || <br />
|-<br />
|RSA || 661 ||[[24 november]] [[1994]]|| || ja ||[[Tarcisius (Ede)|Tarcisius]]|| Ede || <br />
|-<br />
|RA || 662 ||[[9 december]] [[1994]]|| || ja ||[[Scouting Don Garcia Moreno]]|| Middelbeers || <br />
|-<br />
| || 663 ||[[20 januari]] [[1995]]|| || nee ||[[Weegbreegroep]]|| Almelo || <br />
|-<br />
| || 664 ||[[15 februari]] [[1995]]|| || ja ||[[Scouting Azoelen]]|| Den Ham || <br />
|-<br />
|RSA || 665 ||[[21 februari]] [[1995]]|| || ja ||[[Jan Hilgers]]|| Ede || <br />
|-<br />
|SA || 666 ||[[16 maart]] [[1995]]|| || ja ||[[Scouting Amby]]|| Maastricht || <br />
|-<br />
| || 667 ||[[27 april]] [[1995]]|| || ja ||[[Kazan de Wolfgroep]]|| Middelburg || <br />
|-<br />
|RSA || 668 ||[[3 oktober]] [[1995]]|| || ja ||[[Scouting Heino]]|| Heino || <br />
|-<br />
| || 669 ||[[21 november]] [[1995]]|| || ja ||[[Karmijngroep]]|| Winssen || <br />
|-<br />
| || 670 ||[[14 december]] [[1995]]|| || ja ||[[Mare-Novawacht - St. Jorisgroep]]|| Breda || <br />
|-<br />
| || 671 ||[[12 april]] [[1996]]|| || ja ||[[Ba-Ow groep]]|| Beesterszwaag || <br />
|-<br />
| || 672 ||[[15 oktober]] [[1996]]|| || ja ||[[Scouting St. Willibrord]]|| Goirle || <br />
|-<br />
| || 673 ||[[27 januari]] [[1997]]|| || ja ||[[Peerke Donders]]|| Tilburg || <br />
|-<br />
|WV || 674 ||[[21 mei]] [[1997]]|| || ja ||[[St. Aloysius]]|| Hank || "Mercury"<br />
|-<br />
| || 676 ||[[7 juni]] [[1996]]|| || ja ||[[Scouting St. Lambertus]]|| Udenhout || <br />
|-<br />
|RSA || 677 ||[[2 december]] [[1996]]|| || ja ||[[Spoorzoekers]]|| Lunteren || <br />
|-<br />
| || 678 ||[[13 oktober]] [[1997]]|| || nee ||[[Larus Argentatusgroep]]|| Beek (L) || <br />
|-<br />
| || 679 ||[[3 februari]] [[1997]]|| || ja ||[[Scoutinggroep Zwalaho]]|| Lage Zwaluwe || <br />
|-<br />
| || 680 ||[[6 augustus]] [[1998]]|| || ja ||[[Peerke Donders]]|| Tilburg || <br />
|-<br />
| || 681 ||[[13 november]] [[1998]]|| || ja ||[[Jeanne d'Arc]]|| Breda || <br />
|-<br />
| || 682 ||[[13 januari]] [[1999]]|| || ja ||[[Scouting Dieren]]|| Dieren || <br />
|-<br />
|RA || 683 ||[[9 maart]] [[1999]]|| || ja ||[[Scouting Sint Joris]] || Guelle || <br />
|-<br />
| || 684 ||[[5 oktober]] [[1999]]|| || ja ||[[Wiawaha]]|| Velzen-Zuid || <br />
|-<br />
|RSA || 685 ||[[29 oktober]] [[1999]]|| || ja ||[[Mare-Novawacht - St. Jorisgroep]]|| Breda || <br />
|-<br />
| || 686 ||[[2 november]] [[1999]]|| || ja ||[[Dr. Moller]]|| Tilburg || <br />
|-<br />
|RA || 687 ||[[30 november]] [[1999]]|| || ja ||[[Scouting Doornakkers]]|| Eindhoven || <br />
|-<br />
| || 688 ||[[10 december]] [[1999]]|| || ja ||[[Zeeverkennersgroep De IJssel]]|| Nieuwerkerk aan de Ijssel || <br />
|-<br />
| || 689 ||[[2 mei]] [[2000]]|| || ja ||[[Verkennersgroep St. Joseph]]|| Sittard || <br />
|-<br />
|RSA || 690 ||[[2 mei]] [[2000]]|| || ja ||[[Angela]]|| Heerhugowaard || <br />
|-<br />
| || 700 ||[[30 maart]] [[1995]]|| || nee ||[[Anthony Fokker Eskader]]|| Hoogeveen || <br />
|-<br />
| || 701 ||[[5 februari]] [[2001]]|| || ja ||[[Stichting georganiseerd jeugdwerk Oldenzaal-zuid]]|| Oldenzaal || <br />
|-<br />
|EA || 702 ||[[6 maart]] [[2001]]|| || ja ||[[Langenberggroep]]|| Ede || <br />
|-<br />
| || 703 ||[[30 mei]] [[2002]]|| || ja ||[[Scouting Dalfsen d'Alflandgroep]]|| Dalfsen || <br />
|-<br />
| || 704 ||[[4 september]] [[2002]]|| || ja ||[[Eliboegroep]]|| Vinkeveen || <br />
|-<br />
|RSA || 705 ||[[26 september]] [[2002]]|| || ja ||[[Subanhara-Liemersgroep]]|| Zevenaar || <br />
|-<br />
| || 706 ||[[22 september]] [[2003]]|| || ja ||[[Scouting Maria Goretti]]|| Hoeven || <br />
|-<br />
|RSA || 707 ||[[24 maart]] [[2004]]|| || ja ||[[Scouting Hilfertheem]]|| Hilversum || <br />
|-<br />
| || 710 ||[[8 oktober]] [[2004]]|| || ja ||[[Scouting Wesselgroep]]|| Vlaardingen || <br />
|-<br />
| || 711 ||[[6 januari]] [[2005]]|| || ja ||[[Satoko Kitaharagroep]]|| Leischendam || <br />
|-<br />
|RSA || 712 ||[[2 februari]] [[2005]]|| || ja ||[[De Geuzen (Arnhem)|De Geuzen]]|| Arnhem || <br />
|-<br />
|RA || 713 ||[[2 oktober]] [[2004]]|| || ja ||[[Scouting Albasserdam]]|| Alblasserdam || <br />
|-<br />
|RSA || 714 ||[[7 maart]] [[2005]]|| || ja ||[[Scouting Fons Olterdissen]]|| Maastricht || <br />
|-<br />
|RSA || 715 ||[[8 maart]] [[2005]]|| || ja ||[[Voermangroep]]|| Hattem || <br />
|-<br />
| || 716 ||[[16 maart]] [[2005]]|| || ja ||[[Graaf Otto groep]]|| Doetinchem || "De Vierwinder"<br />
|-<br />
|RSA || 717 ||[[19 april]] [[2005]]|| || ja ||[[Pioniers oude Mijnstreek]] || Landgraaf || "Old Hickory"<br />
|-<br />
|RSA || 718 ||[[23 oktober]] [[2005]]|| || ja ||[[Willy Hemsgroep]]|| Maarssen || "Argonauten"<br />
|-<br />
|RSA || 719 ||[[9 november]] [[2005]]|| || ja ||[[St. Joris]]|| Zutphen || <br />
|-<br />
|RSA || 720 ||[[26 maart]] [[2006]]|| || ja ||[[Ernst van Kempen]]|| Baarn || <br />
|-<br />
|RSA || 721 ||[[14 september]] [[2006]]|| || ja ||[[Scouting Groessen]]|| Groessen || <br />
|-<br />
|RSA || 722 ||[[19 maart]] [[2007]]|| || ja ||[[Van Naeltwijckgroep]]|| Capelle aan den IJssel || <br />
|-<br />
|EA || 723 ||[[24 mei]] [[2007]]|| || ja ||[[Gold'n Zende]]|| Nieuwleusden || <br />
|-<br />
|EA || 724 ||[[26 augustus]] [[2007]]|| || ja ||[[Canisiusgroep Scouting Kloosterzande]]|| Kloosterzande || "Explo's Klooster", actief sinds 1997<br />
|-<br />
|RSA || 725 ||[[1 september]] [[2007]]|| || ja ||[[Scouting Made]]|| Made || <br />
|-<br />
|RSA || 726 ||[[25 februari]] [[2008]]|| || ja ||[[Prinses Beatrix Groep]] / [[Dryade]]|| Zeist || Gecombineerde afdeling van twee groepen<br />
|-<br />
|RSA || 727 ||[[10 maart]] [[2008]]|| || ja ||[[Osbornegroep]]|| Biddinghuizen || <br />
|-<br />
|RSA || 728 ||[[18 april]] [[2008]]|| || ja ||[[Scouting Burgemeester Welschen]]|| Eindhoven || <br />
|-<br />
|WV || 729 ||[[15 maart]] [[2008]]|| || ja ||[[Bramzijger]]|| Lelystad || <br />
|-<br />
|RSA || 730 ||[[31 augustus]] [[2007]]|| || ja ||[[H.J.B. Wateregge]]|| Almelo || <br />
|-<br />
|RSA || 731 ||[[11 augustus]] [[1998]]|| || ja ||[[Dr Albert Schweitzer]]|| Eindhoven || <br />
|-<br />
|RSA || 732 ||[[30 mei]] [[2008]]|| || ja ||[[Scouting The Challenge]]|| Tilburg || Fusie van RSA 210 en RSA 295<br />
|-<br />
|RSA || 733 ||[[23 september]] [[2008]]|| || ja ||[[Scouting Batenstein]]|| Vianen || <br />
|-<br />
|RSA || 734 ||[[9 december]] [[2008]]|| || ja ||[[Lincolngroep]]|| Arnhem || <br />
|-<br />
|SA || 735 ||[[5 februari]] [[2009]]|| || ja ||[[Cunera-St. Marcellus]]|| Hengelo || <br />
|-<br />
|EA || 736 ||[[8 juni]] [[2009]]|| || ja ||[[Rhedense Pioniers]]|| Rheden || <br />
|-<br />
|SA || 737 ||[[5 augustus]] [[2009]]|| || ja ||[[Scouting de Trijsberg]]|| Hattem || <br />
|-<br />
|EA || 738 ||[[5 augustus]] [[2009]]|| || ja ||[[Scouting St. Jozef (Leiden)|Scouting St. Jozef]]|| Leiden || <br />
|-<br />
|EA || 739 ||[[13 november]] [[2009]]|| || ja ||[[Jagermeester Johan Bentinck]]|| Apeldoorn || <br />
|-<br />
|EA || 740 ||[[13 november]] [[2009]]|| || ja ||[[Scouting Don Bosco Lindenheuvel]]||Geleen || <br />
|-<br />
|EA || 741 ||[[23 juni]] [[2010]]|| || ja ||[[Nico Steenbeekgroep]]|| IJsselstein || <br />
|-<br />
|EA || 742 ||[[23 juni]] [[2010]]|| || ja ||[[Christophorus]]||Valburg || <br />
|-<br />
|EA || 744 ||21 februari 2011 || || ja ||[[Scouting Sweder van Voorst]]||Hummelo || <br />
|-<br />
|EA || 745 ||14 juni 2011 || || ja ||[[Scouting Peka 18]]||Utrecht ||<br />
|-<br />
|EA || 746 ||20 september 2011 || || ja ||[[Scouting John F. Kennedy (Lelystad)|Scouting John F. Kennedy]]||Lelystad ||<br />
|-<br />
|EA || 748 ||[[1 september]] [[2010]]|| || ja ||[[Scouting Brandevoort]]||Brandevoort, Helmond || <br />
|-<br />
|EA || 749 || || || || || || <br />
|-<br />
|EA || 750 ||[[22 mei]] [[2012]]|| || ja ||[[Buys Ballot]]||Epe/Heerde || <br />
|-<br />
|EA || 751 ||[[13 november]] [[2012]]|| || ja ||[[Scouting Raamsdonksveer]]||Raamsdonksveer || <br />
|-<br />
|EA || 752 ||[[13 november]] [[2012]]|| || ja ||[[Scouting Margaretha Sinclair (Denekamp)|Scouting Margaretha Sinclair]]||Denekamp || <br />
|-<br />
|EA || 753 ||[[22 november]] [[2012]]|| || ja ||[[Scouting Hoograven]]||Utrecht || <br />
|-<br />
|EA || 754 ||[[26 februari]] [[2013]]|| || ja ||[[Scouting Zevenbergen]]||Zevenbergen || <br />
|-<br />
|EA || 755 ||[[26 maart]] [[2013]]|| || ja ||[[Ridderhof]]||Vleuten || <br />
|-<br />
|EA || 756 ||[[17 april]] [[2013]]|| || ja ||[[Scouting Jan de Rooij]]||Sprang-Capelle || <br />
|-<br />
|EA || 757 ||[[1 september]] [[2013]]|| || ja ||[[Stadhouder Willem III/Lady Baden-Powell]]||Apeldoorn || <br />
|-<br />
|EA || 758 ||[[24 september]] [[2013]]|| || ja ||[[Scouting lodewijkgroep]]||Sas van Gent || <br />
|-<br />
|EA || 759 ||[[26 september]] [[2013]]|| || ja ||[[Scouting Niftarlake]]||Breukelen || <br />
|-<br />
|EA || 760 ||[[19 september]] [[1984]]|| || ja ||[[Scouting geffen]]||Geffen || <br />
|-<br />
|EA || 761 ||[[15 oktober]] [[2013]]|| || ja ||[[Scouting Lunteren]]||Lunteren || <br />
|-<br />
|EA || 762 ||[[4 november]] [[2013]]|| || ja ||[[Scoutinggroep de Esdoorn]]||Leeuwarden || <br />
|-<br />
|EA || 763 ||[[9 januari]] [[2014]]|| || ja ||[[St. Oswaldusgroep]]||Zeddam || <br />
|-<br />
|EA || 764 ||[[1 januari]] [[1984]]|| || ja ||[[Scouting Voerendaal]]||Voerendaal || <br />
|-<br />
|EA || 765 ||[[31 maart]] [[2014]]|| || ja ||[[Hélène H. Wilkensgroep]]||Voorst || <br />
|-<br />
|EA || 766 ||[[4 juli]] [[2014]]|| || ja ||[[Bataven Ludger]]||Hengelo || <br />
|-<br />
|WV || 767 ||[[10 juli]] [[2014]]|| || ja ||[[Hannie Schaft Groep]]||Almere || <br />
|-<br />
|EA || 768 ||[[2 februari]] [[2015]]|| || ja ||[[Scouting Puttershoek]]||Puttershoek || <br />
|-<br />
|EA||769|| 10 januari 2013|| || ja||[[De Katwijkse Zeeverkenners]]||Katwijk (ZH)||<br />
|-<br />
|EA||770||25 juni 2015|| ||ja||[[Scouting Irmin-Taweb]]||Ermelo|| <br />
|-<br />
|EA||771||1 december 1986|| ||ja||[[Kornet van Limburg Stirum]]||Olst Wijhe||<br />
|-<br />
|EA||772||3 mei 2016|| ||ja||[[Scouting Rheijnewoud]]||Hazerswoude-Rijndijk||<br />
|-<br />
|EA||773||1 september 2014|| ||ja||[[Scouting Honselersdijk]]||Hondselersdijk||<br />
|-<br />
|EA||774||22 oktober 2005|| ||ja||[[Scouting Discovery]]||Zwaag||<br />
|}<br />
<br />
Dit is een '''lijst van [[Rowan]], [[Sherpa]], [[Matrozen ter Wilde Vaart|Wilde Vaart]] en [[Explorer]] [[Afdeling]]en''' die waarvan bekend is dat zij een afdelingsnummer heeft gekraakt en waarvoor geen toestemming is verleend door [[Scouting Nederland]]. <br />
<br />
{|class="table table-striped table-hover sortable"<br />
!Opge- richt als||Afd.nr.||Datum oprichting||Herop-<br />richting||Actief||Groepsnaam||Plaats||Opmerkingen<br />
|-<br />
|RA || 40 ||[[25 november]] [[1996]]|| || ja ||[[Scouting Stratum]]|| Eindhoven || De Rowans Vlammende Vonk. Geen officieel nummer, groep heeft dit nummer bewust gekraakt<br />
|}<br />
<br />
{{Bron}}<br />
<br />
[[Categorie:Explorers]]</div>
192.168.122.41
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Voortrekker&diff=95456
Voortrekker
2021-01-22T15:09:13Z
<p>192.168.122.41: /* Speltakthema */</p>
<hr />
<div>{|cellspacing="0px" style="float: right; margin: 0 0 0em 0em; text-align:center;"<br />
|[[Bestand:Rover.jpg|thumb|Het uniform van een voortrekker volgens [[Robert Baden-Powell]] ]]<br />
|-<br />
| [[Bestand:Vt-strepen.png|thumb|VT-strepen]]<br />
|-<br />
| [[Bestand:Ridder.jpg|thumb|De voortrekker als ridder]]<br />
|}<br />
'''Voortrekker''' is de oorspronkelijke naam voor een mannelijk lid van een [[Stam (Scouting Nederland)|stam]]. De term is een vertaling van het Engelse "Rover", gebaseerd op het boek "Rovering To Success" dat [[Robert Baden-Powell|Baden-Powell]] in 1919 publiceerde. <br />
<br />
In Nederland vertaalden de eerste stammen rover als "zwerver" (zoals in de [[Delftsche Zwervers]]). Een voortrekkersstam stond onder leiding van een [[oubaas]], een oudere meer ervaren man, geassisteerd door een (jong)[[baas]], een van de voortrekkers. Mannen die zich nog voortrekker voelen kun je herkennen aan de VT-strepen: twee groene vilten [[epaulet]]ten op hun schouders met daarop de letters VT en een pijlkop. Voortrekkers hadden ook rood/groen/geel [[schouderlint]]en.<br />
<br />
Ook in België kende men voortrekkers. <br />
<br />
== Speltakthema ==<br />
Het themaverhaal van de voortrekkers is geheim en is enkel bij voortrekkers bekend. Enkele stammen gebruiken deze traditie nog. Graag niet wijzigen.<br />
<br />
== De Installatie == <br />
<br />
De installatie en hoe dit vormgegeven wordt is een goed bewaard geheim, wat enkel bekend is bij Voortrekkers (reeds geïnstalleerden)<br />
<br />
Deze traditie wordt nog steeds bij enkele groepen gehouden. Graag bovengenoemde niet wijzigen.<br />
<br />
== Externe links ==<br />
* [http://www.thedump.scoutscan.com/rovers.html "The Dump", Rovers] Verzameling oude Voortrekkershandboeken (Engels)<br />
<br />
[[Categorie:Roverscouts (Scouting Nederland)]]<br />
[[Categorie:Geschiedenis]]<br />
[[Categorie:Leeftijdsgroep]]</div>
192.168.122.41
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Voortrekker&diff=95455
Voortrekker
2021-01-22T15:07:02Z
<p>192.168.122.41: /* Speltakthema */</p>
<hr />
<div>{|cellspacing="0px" style="float: right; margin: 0 0 0em 0em; text-align:center;"<br />
|[[Bestand:Rover.jpg|thumb|Het uniform van een voortrekker volgens [[Robert Baden-Powell]] ]]<br />
|-<br />
| [[Bestand:Vt-strepen.png|thumb|VT-strepen]]<br />
|-<br />
| [[Bestand:Ridder.jpg|thumb|De voortrekker als ridder]]<br />
|}<br />
'''Voortrekker''' is de oorspronkelijke naam voor een mannelijk lid van een [[Stam (Scouting Nederland)|stam]]. De term is een vertaling van het Engelse "Rover", gebaseerd op het boek "Rovering To Success" dat [[Robert Baden-Powell|Baden-Powell]] in 1919 publiceerde. <br />
<br />
In Nederland vertaalden de eerste stammen rover als "zwerver" (zoals in de [[Delftsche Zwervers]]). Een voortrekkersstam stond onder leiding van een [[oubaas]], een oudere meer ervaren man, geassisteerd door een (jong)[[baas]], een van de voortrekkers. Mannen die zich nog voortrekker voelen kun je herkennen aan de VT-strepen: twee groene vilten [[epaulet]]ten op hun schouders met daarop de letters VT en een pijlkop. Voortrekkers hadden ook rood/groen/geel [[schouderlint]]en.<br />
<br />
Ook in België kende men voortrekkers. <br />
<br />
== Speltakthema ==<br />
Het themaverhaal van de voortrekkers is geheim en is enkel bij geïnstalleerde voortrekkers bekend. Enkele stammen gebruiken deze traditie nog. Graag niet wijzigen.<br />
<br />
== De Installatie == <br />
<br />
De installatie en hoe dit vormgegeven wordt is een goed bewaard geheim, wat enkel bekend is bij Voortrekkers (reeds geïnstalleerden)<br />
<br />
Deze traditie wordt nog steeds bij enkele groepen gehouden. Graag bovengenoemde niet wijzigen.<br />
<br />
== Externe links ==<br />
* [http://www.thedump.scoutscan.com/rovers.html "The Dump", Rovers] Verzameling oude Voortrekkershandboeken (Engels)<br />
<br />
[[Categorie:Roverscouts (Scouting Nederland)]]<br />
[[Categorie:Geschiedenis]]<br />
[[Categorie:Leeftijdsgroep]]</div>
192.168.122.41
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Scouting_Jan_Joosten&diff=95442
Scouting Jan Joosten
2021-01-18T11:01:18Z
<p>192.168.122.41: /* (Spel)takken */</p>
<hr />
<div>{{groep<br />
|Land=Nederland<br />
|Groepsdas = Das Cameron Erracht.png<br />
|Logo = Logo Scouting Jan Joosten.png<br />
|Beweging = Scouting Nederland<br />
|Regio = Regio Maasdelta<br />
|Groepsnummer = 2281<br />
|Plaats = Ouddorp<br />
|Provincie = Zuid-Holland<br />
|Levensbeschouwing = Christelijk<br />
|Opgericht = 1995<br />
|Website = www.janjoosten.nl<br />
|Open voor = beide<br />
|lat = 51.815153<br />
|lon = 3.947155<br />
|Leden= 30<br />
}}<br />
<br />
'''{{PAGENAME}}''' is een Christelijke scoutinggroep in het Nederlandse Ouddorp, gelegen op het eiland Goeree-Overflakkee. <br />
<br />
== Geschiedenis ==<br />
De groep werd opgericht in 1995 omdat er in de regio nog geen Christelijke scoutinggroepen waren.<br />
<br />
=== Oorsprong van de naam ===<br />
De scoutinggroep is genoemd naar "Jan Joosten". Maar wie was Jan Joosten, wanneer heeft hij geleefd en hoe is hij gestorven?<br />
<br />
Zijn naam komt in de boeken voor als Jan Ioosten van Goedereede. We mogen dus aannemen dat hij in Goedereede geboren is óf er heeft gewoond. Later wordt er melding van gemaakt dat hij Rooms-katholiek priester in Zeeland is. <br />
Onder invloed van uit Duitsland afkomstige predikers heeft hij zich tegen de katholieke kerk gekeerd en zich aangesloten bij de zogenaamde "wederdopers', zoals die beweging genoemd werd. Pas eeuwen later is de naam 'Doopsgezinden' ontstaan.<br />
<br />
In 1531 werd Jan Ioosten 'weder'-gedoopt door Gerrit Boekbinder. Hij is door Jacob van Kampen ook zelf als prediker aangesteld. Bekend is dat hij in Noord-Holland heeft gedoopt. Hij heeft drie jaar in Amsterdam gewoond, toen was hij getrouwd. Samen met 8 medegelovigen is hij gearresteerd. Op 10 februari 1534 is hij te 's Gravenhage onthoofd. Zijn bezittingen in Zeeland werden verkocht en vielen toe aan de staat.<br />
<br />
== (Spel)takken ==<br />
De groep heeft de volgende speltakken: <br />
* [[Welpen (Scouting Nederland)|Welpen]] - 7 tot 10 jaatr. [[Opkomst]]: zaterdagochtend 09:30 - 12:00(eens per twee weken).<br />
* [[Scouts (Scouting Nederland)|Scouts]] - 10 tot 15 jaar. [[Opkomst]]: zaterdagochtend 09:30 - 12:00.(eens per twee weken).<br />
* [[Explorers]] - 16 tot 18 jaar. [[Opkomst]]: vrijdagavond 19:00 - 22:00.<br />
* [[Stam (Scouting Nederland)|Stam]] - vanaf 18 jaar. [[Opkomst]]: vrijdagavond 19:00 - 22:00.<br />
<br />
== Activiteiten ==<br />
De groep doet jaarlijks mee aan de [[Jamboree On The Air|JOTA]]-[[Jamboree On The Internet|JOTI]].</div>
192.168.122.41
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Scouting_St._Willibrord_(Goirle)&diff=95387
Scouting St. Willibrord (Goirle)
2021-01-12T20:03:22Z
<p>192.168.122.41: </p>
<hr />
<div>{{Groep<br />
|Groepsdas=Das MacLean.png<br />
|Beweging=Scouting Nederland<br />
|Regio=Regio Hart van Brabant<br />
|Groepsnummer=1718<br />
|Levensbeschouwing=openbaar<br />
|Plaats=Goirle<br />
|Provincie=Noord-Brabant<br />
|Land=Nederland<br />
|Open voor=beide<br />
|Leden=200<br />
|Opgericht=1936-03-11<br />
|Website=www.scoutinggoirle.nl<br />
|lat=51.5124398<br />
|lon=5.0488567<br />
}}<br />
Scouting St. Willibrord is een scoutinggroep in het Noord-Brabantse Goirle. De groep is opgericht in 1936 en bestaat momenteel uit ongeveer 200 leden en 50 vrijwilligers.<br />
<br />
Elke week worden de kinderen op een sportieve, uitdagende en plezierige manier beziggehouden door de vrijwilligers.<br />
De groep telt 10 afdelingen die wekelijks een bijeenkomst houden op zaterdag. Er worden regelmatig weekendactiviteiten georganiseerd en in de zomer gaat de groep een week op zomerkamp. <br />
De accommodatie wordt ook verhuurd aan externen.</div>
192.168.122.41
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Scouting_St._Willibrord_(Goirle)&diff=95386
Scouting St. Willibrord (Goirle)
2021-01-12T20:01:42Z
<p>192.168.122.41: </p>
<hr />
<div>{{Groep<br />
|Groepsdas=Das MacLean.png<br />
|Beweging=Scouting Nederland<br />
|Regio=Regio Hart van Brabant<br />
|Groepsnummer=1718<br />
|Levensbeschouwing=openbaar<br />
|Plaats=Goirle<br />
|Provincie=Noord-Brabant<br />
|Land=Nederland<br />
|Open voor=beide<br />
|Leden=200<br />
|Opgericht=1936-03-11<br />
|Website=www.scoutinggoirle.nl<br />
|lat=51.527115<br />
|lon=5.052853<br />
}}<br />
Scouting St. Willibrord is een scoutinggroep in het Noord-Brabantse Goirle. De groep is opgericht in 1936 en bestaat momenteel uit ongeveer 200 leden en 50 vrijwilligers.<br />
<br />
Elke week worden de kinderen op een sportieve, uitdagende en plezierige manier beziggehouden door de vrijwilligers.<br />
De groep telt 10 afdelingen die wekelijks een bijeenkomst houden op zaterdag. Er worden regelmatig weekendactiviteiten georganiseerd en in de zomer gaat de groep een week op zomerkamp. <br />
De accommodatie wordt ook verhuurd aan externen.</div>
192.168.122.41
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Lijst_van_scoutinggroepen_in_Nederland&diff=95363
Lijst van scoutinggroepen in Nederland
2021-01-08T12:51:27Z
<p>192.168.122.41: /* Historische groepen RAA */</p>
<hr />
<div>{| align=center style="float:center;"<br />
|- align=center<br />
| <div style="border-top: 4px solid #888888; border-bottom: 4px solid #888888; text-align: left; font-size: 120%;width: 600px;float: center; padding: 0.6em 0 0.6em 0; margin-bottom: 1px;background-color:#eeeeee;"><big>'''Beste bezoeker,'''</big><br /><br />
Staat jouw scoutinggroep er niet tussen? Zet hem er dan bij! Dit doe je zo: <br />
* Druk op "{{mediawiki:edit}}" en voeg een rode link toe in de lijst hieronder.<br />
* Open een [[Scoutpedia.nl:Voorbeeld groep|voorbeeldartikel]] in een nieuwe tab of venster.<br />
* Klik op de <font color=red>rode link</font>.<br />
* Kopieer het "voorbeeldartikel" in het artikel over jouw groep<br />
* Schrijf vervolgens zelf de ontbrekende delen van het artikel over jouw groep. <br />
Zet in onderstaande lijst '''''géén link naar de website''''' van jouw scoutinggroep: Links naar andere websites worden namelijk van deze pagina verwijderd.<br />
</div><br />
|}<br />
:''zie ook [[Lijst van scoutinggroepen in België]]'' en [[Lijst van Afdelingen]]<br />
<br />
Dit is een '''lijst van scoutinggroepen''' die probeert om (ooit) alle [[scoutinggroep]]en in Nederland in kaart te brengen. Over scoutinggroepen met rode letters is nog geen artikel. Onderstaande groepen zijn voorlopig ingedeeld per provincie. Wanneer de lijst te lang wordt, zullen de groepen ingedeeld worden per [[regio]] of [[admiraliteit]].<br />
<br />
<br />
==Drenthe==<br />
*Assen: [[Thriantastam]]<br />
*Assen: [[De Zwervers (Assen)|De Zwervers]]<br />
*Assen: [[Johannes Post Groep]] (JPG)<br />
*Assen: [[Anthonie van Diemenstam]] (AVD)<br />
*Assen: [[St. George]]<br />
*Beilen: [[Beyloo ter Horstgroep]]<br />
*Borger: [[Woudlopers]]<br />
*Coevorden: [[Drostengroep]]<br />
*Diever: [[Schultegroep]]<br />
*Emmen: [[Scouting Emmen]]<br />
*Erica: [[St. Pancratius / Maria Immaculata]]<br />
*Erica: [[Scoutinggroep Maria Immaculata]] (fusie in 2008)<br />
*Erica: [[Scoutinggroep Sint Pancratius]] (fusie in 2008)<br />
*Exloo: [[Hunze-Hikers]]<br />
*Hoogeveen: [[Scouting Hoogeveen]]<br />
*Leek: [[Scouting Nienoord]]<br />
*Meppel: [[Scouting Meppel]]<br />
*Nieuw Schoonebeek: [[St. Willehadus]]<br />
*Paterswolde: [[De Trekvogels]]<br />
*Roden: [[Mensinghe]]<br />
*Steenwijk [[Johan van der Kornputgroep]]<br />
*Vledder: [[Scouting Van Swietengroep]]<br />
*Vries: [[Scouting Vries]]<br />
*Zuidlaren: [[De Rangers]]<br />
<br />
==Flevoland==<br />
* Almere: [[Con Tutti]]<br />
* Almere: [[Scouting Cornelis Lelygroep]]<br />
* Almere: [[Scouting Hannie Schaft]]<br />
* Almere: [[Scouting de Meridiaan]]<br />
* Almere: [[Novo Mundo]]<br />
* Biddinghuizen: [[Scouting Osbornegroep]]<br />
* Dronten: [[Flevo-Scouts Dronten]]<br />
* Emmeloord: [[Scouting Emmeloord]]<br />
* Lelystad: [[Ascanen]]<br />
* Lelystad: [[Bramzijger]]<br />
* Lelystad: [[Scouting John F. Kennedy (Lelystad)|Scouting John F. Kennedy]]<br />
* Lelystad: [[Luchtscouts Vliegveld Lelystad]]<br />
* Urk: [[Scouting Jampeldekamp]]<br />
<br />
==Friesland==<br />
* Beetsterzwaag: [[Ba-Ow]]<br />
* Beetsterzwaag: [[Ossewa]] (bestuur gevestigd te Groningen; dus valt onder [[regio Groningen]])<br />
* Bolsward: [[Scouting Jambowa]]<br />
* Buitenpost: [[Brimzen]]<br />
* Dokkum: [[De Granaet]]<br />
* Drachten: [[de Drones]]<br />
* Drachten: [[de Wâldswalkers]]<br />
* Franeker: [[Andromeda]]<br />
* Harlingen: [[Caspar di Robles]]<br />
* Harlingen: [[De Ontdekkers]]<br />
* Harlingen: [[St. Michiel & Lioba]]<br />
* Heerenveen: [[Scouting Polaris]]<br />
* Heerenveen (Oranjewoud): [[Van Maasdijk]]<br />
* Joure: [[Borgergroep]]<br />
* Leeuwarden: [[Burmania]]<br />
* Leeuwarden: [[Duco van Martena]]<br />
* Leeuwarden: [[De Esdoorn]]<br />
* Leeuwarden: [[FRET]]<br />
* Leeuwarden: [[Schout bij nacht Doorman (Leeuwarden)|Schout bij nacht Doorman]]<br />
* Makkum: [[Burdine]]<br />
* Oosterwolde: [[De Biezenhutters]]<br />
* Sneek: [[Greate Pier]]<br />
* Sneek: [[Tibrag]]<br />
* Tytsjerkeradiel (Noardburgum): [[De Twirre]]<br />
* Wolvega: [[De Linde]]<br />
<br />
===Opgeheven===<br />
* Damwoude: [[Dowa doyngha]] (1993)<br />
* Joure: [[Jan van Hoof groep (Joure)|Jan van Hoof groep]] (vóór 1973)<br />
* Leeuwarden: [[Ijafik]] (1995)<br />
* Leeuwarden: [[Impeesa (Leeuwarden}|Impeesa]] (opgegaan in de Esdoorn in 1989)<br />
* Leeuwarden: [[Lolke van der Werf]] (1997)<br />
* Leeuwarden: [[Prinses Julianagroep]] (opgegaan in Duco van Martena in 1984)<br />
* Leeuwarden: [[Prins Bernhardgroep]] (opgegaan in Duco van Martena in 1984)<br />
* Leeuwarden: [[Stanley]] (opgegaan in de Esdoorn in 1989)<br />
* Leeuwarden: [[WiWeWa]] (opgegaan in de Esdoorn in 1989)<br />
* Sint Nicolaasga: [[Oorspronggroep]] (mogelijk opgegaan in Van Maasdijk)<br />
* Surhuisterveen: [[Wikel]] (2014 uitgeschreven in SOL)<br />
* Terschelling (Lies): [[Strandlopers]]<br />
* Wolvega: [[Litjo]]<br />
<br />
==Gelderland==<br />
* Alverna: [[Scouting Alverna]]<br />
* Amerongen: [[Zuylensteyn]]<br />
* Apeldoorn: [[Scouting Paulus en Petrus Dondersgroep]]<br />
* Apeldoorn: [[Scouting Balmoral]]<br />
* Apeldoorn: [[Scouting Dr. Ariënsgroep]]<br />
* Apeldoorn: [[Scouting St.Victor]]<br />
* Apeldoorn: [[Scoutinggroep Jagermeester Johan Bentinck]]<br />
* Apeldoorn: [[Stadhouder Willem III/Lady Baden-Powell]]<br />
* Apeldoorn: [[ Scoutinggroep Hertog van Gelre]]<br />
* Apeldoorn: [[M J.P.G Moorrees]]<br />
* Arnhem: [[Aerendheemgroep]]<br />
* Arnhem: [[Kastanjegroep]]<br />
* Arnhem: [[Scoutinggroep Lido '76]]<br />
* Arnhem: [[St. Christoforus-Lichtdraagsters groep]]<br />
* Arnhem: [[Lincolngroep]]<br />
* Arnhem: [[Miguel Pro Waterscouting]]<br />
* Arnhem: [[WASA Willem Alexander Scouting Arnhem]]<br />
* Arnhem: [[Ruitergidsen Anne de Guigné]]<br />
* Arnhem: [[De Geuzen (Arnhem)|De Geuzen]]<br />
* Beneden-Leeuwen: [[Scouting Don Bosco (Beneden-Leeuwen)|Scouting Don Bosco]]<br />
* Bennekom: [[Scouting Bennekom]]<br />
* Bennekom: [[Musinga Bennekom]] (nu onderdeel van Scouting Bennekom)<br />
* Beuningen: [[Scouting Beuningen '76]] (SB'76)<br />
* Borculo: Scouting [[Cycloongroep]] Borculo.<br />
* Culemborg: [[Scouting St. Stanislaus]]<br />
* Culemborg: [[Triton Scouting]]<br />
* Didam: [[Scouting St. Willibrord (Didam)|Scouting St. Willibrord]]<br />
* Dieren: [[Extender Dieren]]<br />
* Dieren: [[Scouting Dieren]]<br />
* Dieren: [[Bospatrouille 74]] (onafhankelijke groep)<br />
* Doesburg: [[Scouting Doesburg]]<br />
* Doetinchem [[Scouting Graaf Ottogroep]]<br />
* Doetinchem [[Scouting Roothaangroep]],[[hameland]]<br />
* Dreumel: [[Paulusgroep (Dreumel)|Paulusgroep]]<br />
* Druten: [[Scouting De Rietkampers]]<br />
* Duiven : [[Scouting Duiven]]<br />
* Ede: [[Jan Hilgers]]<br />
* Ede: [[Langenberg]]<br />
* Ede: [[Pieter Maritz]]<br />
* Ede: [[Tarcisius (Ede)|Tarcisius]]<br />
* Eerbeek: [[Tapawingo]]<br />
* Elburg: [[N.S. Rambonnetgroep]]<br />
* Epe/Heerde: [[Buys Ballot]]<br />
* Ermelo: [[Alexandergroep]]<br />
* Ermelo: [[Irmingroep]]<br />
* Ermelo: [[Tawebgroep]]<br />
* Ewijk: [[Scouting Ewijk]]<br />
* Gaanderen: [[Scoga, Scouting Gaanderen]]<br />
* Gendringen: [[Scouting Gendringen]]<br />
* Giesbeek: [[Scouting Abel Tasman Giesbeek]]<br />
* Gorssel: [[Scouting IJsselgroep]]<br />
* Gorssel: [[Sint_Joris_(Zutphen)|Scoutinggroep Sint Joris]]<br />
* Gorssel: [[Kompasnaald groep]]<br />
* Groenlo: [[Scouting Groenlo]]<br />
* Groessen: [[Scouting Groessen]]<br />
* 't Harde: [[Guustaaf Adolfgroep]]<br />
* Harderwijk [[Scouting Ragay Redoz]]<br />
* Harderwijk [[Tjerk Hiddes]]<br />
* Harderwijk [[Scouting Verbraak-Margriet]]<br />
* Hattem: [[Voermangroep]]<br />
* Hattem: [[Wijnaendts Franckengroep]]<br />
* Herveld: [[De Spoorzoekers (Herveld)|De Spoorzoekers]]<br />
* Huissen: [[Scouting Dannenburcht]]<br />
* Hummelo en Keppel: [[Scouting Sweder van Voorst]]<br />
* Lichtenvoorde: [[Girlscouting Lichtenvoorde]]<br />
* Lichtenvoorde: [[Sint Bernardusgroep Lichtenvoorde]]<br />
* Lochem: [[Graaf Ottogroep Lochem]]<br />
* Lochem: [[Scouting de Witte Wieven]]<br />
* Lunteren: [[Hessengroep]] (gefuseerd in 1973 tot Scouting Lunteren)<br />
* Lunteren: [[De Zandkleppers]] (gefuseerd in 1973 tot Scouting Lunteren)<br />
* Lunteren: [[Scouting Lunteren]] (fusie van de Hessengroep en De Zandkleppers)<br />
* Malden: [[Scouting Malden]]<br />
* Maurik: [[Scouting Saffatin]]<br />
* Neede: [[Pakaweversgroep Scouting Neede]]<br />
* Nijkerk: [[Scoutinggroep Roncalli]]<br />
* Nijkerk: [[Kiliaen van Rensselaer I]]<br />
* Nijkerk: [[Kiliaen van Rensselaer II]] (waterscouting)<br />
* Nijmegen: [[De Batavieren]]<br />
* Nijmegen: [[De Bevers (Nijmegen)|De Bevers]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Albertus]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Amalgama]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Brakkenstein]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting d'Almaras]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Karel de Stoute]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Keizer Karel (Nijmegen)|Scouting Keizer Karel]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Paul Kruger]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Traianus]]<br />
* Nijmegen: [[Sint Paulus Zeeverkenners]]<br />
* Nijmegen: [[Zeeverkenners Canisius]]<br />
* Nijmegen: [[Zeeverkennergroep Phileretmai]] <br />
* Ommeren: [[Baron van Brakell]]<br />
* Oosterbeek: [[OPV-Schoonoord]]<br />
* Oosterbeek: [[St. Bernulphus]]<br />
* Renkum: [[Don Bosco Lucia]]<br />
* Renkum: [[Emmagroep]]<br />
* Rheden: [[Rhedense Pioniers]]<br />
* Rhenen: [[Jhr.Schimmelpenninck]]<br />
* Scherpenzeel: [[Valleigroep]]<br />
* Scherpenzeel: [[Willaergroep]]<br />
* Tiel: [[Scouting Phoenix Tiel]]<br />
* Ugchelen: [[Ugchelse Woudlopers]]-Groep II<br />
* Veenendaal: [[De Zwervers (Veenendaal)|De Zwervers]]<br />
* Veenendaal: [[Sioniegroep (Veenendaal)|Sioniegroep]]<br />
* Velp: [[De Markesteen]]<br />
* Voorst: [[Hélène H. Wilkensgroep]]<br />
* Vorden: [[David G Alford]] (DGA)<br />
* Wageningen: [[Scouting Die Wiltgraeff]]<br />
* Wageningen: [[Yggdrasilstam]] (Studentenscouting, onderdeel van Scouting Die Wiltgraeff)<br />
* Wageningen: [[Musinga-Rijn]]<br />
* Warnsveld: [[Scouting Zona]]<br />
* Wijchen: [[Scouting St. Franciscus]]<br />
* Winterswijk: [[van Starckenrodegroep]] (Scouting Winterswijk)<br />
* Zaltbommel: [[Scouting St. Martinus (Zaltbommel)|Scouting St. Martinus]]<br />
* Zeddam: [[Scouting St. Oswaldus]]<br />
* Zevenaar: [[Scouting Gimborngroep]]<br />
* Zevenaar: [[Subanhara Liemersgroep]]<br />
* Zetten: [[Scouting Zetten]]<br />
* Zutphen: [[Nautilus]]<br />
* Zutphen: [[Jan van Riebeeck]] (JVR)<br />
* Zutphen: [[Sint_Joris_(Zutphen)|Scoutinggroep Sint Joris]]<br />
<br />
==Groningen==<br />
* Delfzijl: [[Fivelgroep-Eemsmond]]<br />
* Groningen: [[Chauken]]<br />
* Groningen: [[De Jutters]]<br />
* Groningen: [[De Havik (Groningen)|De Havik]]<br />
* Groningen: [[De Heeren van de Lemniscaat]]<br />
* Groningen: [[Scouting Impeesa (Groningen)|Scouting Impeesa]]<br />
* Groningen: [[Karel Doorman Stam]] (communicatie)<br />
* Groningen: [[Martinistam]] (studentenscouting)<br />
* Groningen: [[Woudlopers Kipling]]<br />
* Groningen: [[De Voerman]]<br />
* Groningen: [[De Zwervers (Groningen)|De Zwervers]]<br />
* Haren: [[Bestevaer]]<br />
* Haren: [[Look Wide]]<br />
* Haren: [[Tecumseh]]<br />
* Haren: [[De Trekvogels]]<br />
* Hoogezand-Sappemeer: [[De Trappers]]<br />
* Leek: [[Scouting Nienoord]]<br />
* Lettelbert: [[Waterscoutinggroep de Bevers]]<br />
* Pekela: [[Scouting Pekela]]<br />
* Slochteren: [[Scoutinggroep Fraeylema]]<br />
* Stadskanaal [[Scouting Stadskanaal]] (Schotse- en Pagistagroep)<br />
* Stedum: [[De Struners]] <br />
* Ter Apel [[Guy de Fontgalland]]<br />
* Uithuizen: [[Scouting Menkema]]<br />
* Veendam: [[Scouting Veendam]]<br />
* Winschoten: [[Scouting St. Vitus]]<br />
* Winschoten: [[Winschoter Joodse Jeugd Groep]] (opgeheven 1939)<br />
* Winschoten: [[Groep III (Winschoten)|Groep III]] (fusie 1945)<br />
* Winschoten: [[André de Thaye groep]] (fusie 1967)<br />
* Winschoten: [[Wida groep]] (fusie 1972)<br />
* Winsum: [[Vinchem]]<br />
<br />
==Limburg==<br />
* Beek: [[Scouting St. Martinus groep]]<br />
* Berg & Terblijt: [[St. Monulphus]]<br />
* Blerick: Scouting St. Lambertus<br />
* Bunde [[scouting Bunde]]<br />
* Brunssum: [[St. Willibrordus (Treebeek)|St. Willibrordus]]<br />
* Brunssum: [[Scouting de Landgraaf]]<br />
* Brunssum: [[Scouting St. Vincentius]]<br />
* Eijsden: [[Scouting Eijsden]]<br />
* Elsloo: [[Scouting Elsloo]]<br />
* Eygelshoven: [[Scouting Eygelshoven]]<br />
* Eygelshoven: [[Verkennersgroep St. Hubertus]] (gefuseerd met St. Lidwina tot Scouting Eygelshoven)<br />
* Eygelshoven: [[Gidsengroep St. Lidwina]] (gefuseerd met St. Hubertus tot Scouting Eygelshoven)<br />
* Geleen: [[Scouting Christiaan de Wet (Geleen)|Scouting Christiaan de Wet]]<br />
* Geulle: [[Scoutinggroep Gäöl]] (tussen 2000 en 2004 enige tijd onder de naam "Scouting Sint Joris Geulle")<br />
* Heerlen [[ Scouting Amicus]], Vroeger Willibrordus Heerlen en 't Eikske Landgraaf<br />
* Heerlen: [[Scouting Sint Jan Baptist (Heerlen)|Scouting Sint Jan Baptist]] <br />
* Heerlen: [[Scouting Don Bosco Heerlerbaan]]<br />
* Heerlen: [[Scouting Kapelaan Berix]]<br />
* Heerlen: [[Scouting Nieuw-Einde]]<br />
* Heerlen: [[St. Willibrordus (Heerlen)|St. Willibrordus]]<br />
* Heerlen: [[Scouting Bekkerveld]], vroeger: St Joris, St Hubertus en St Lidwina<br />
* Heerlen: [[Scouting Welten]]<br />
* Hoensbroek: [[De Stutters]]<br />
* Horn: [[Robert Kennedy Groep (Horn)|Robert Kennedy Groep]]<br />
* Kerkrade: [[Scouting St. Lambertus (Kerkrade)|Scouting St. Lambertus]]<br />
* Kerkrade: [[Scouting St. Willibrord (Kerkrade)|Scouting St. Willibrord]]<br />
* Kerkrade: [[St. Joris (Kerkrade)|St. Joris]]<br />
* Kerkrade: [[Scouting Gregor Brokamp]]<br />
* Kerkrade: [[Scouting St. Petrus]] (opgeheven)<br />
* Kerkrade: [[Scouting Indaba]] (opgeheven)<br />
* Kerkrade: [[Scouting Charles de Foucauld (Kerkrade)|Scouting Charles de Foucauld]] (opgeheven)<br />
* Kerkrade: [[Scouting St. Jozef (Kerkrade)|Scouting St. Jozef]] (opgeheven)<br />
* Kerkrade: [[Scouting St. Hubertus]]<br />
* Koningsbosch: [[Scouting Christus Koning (Koningsbosch)|Scouting Christus Koning]]<br />
* Landgraaf: [[Scouting Pius XII (Landgraaf)]]<br />
* Landgraaf: [[Scouting St. Tarcisius (Landgraaf)|Scouting St. Tarcisius]]<br />
* Landgraaf: [[Scouting 't Eikske]]<br />
* Landgraaf: [[Scouting Pioniers Oude Mijnstreek]]<br />
* Leunen: [[Scouting Don Bosco Leunen]]<br />
* Maastricht: [[Scouting Lord Baden-Powell (Maastricht)|Scouting Lord Baden-Powell]]<br />
* Maastricht: [[Scouting Christus Koning (Maastricht)|Scouting Christus Koning]]<br />
* Maastricht: [[Scouting Theresia]]<br />
* Maastricht: [[Titus Brandsma (Maastricht)|Titus Brandsma]]<br />
* Maastricht: [[Jan van Gent|Waterscouting Jan van Gent]]<br />
* Mechelen: [[St. Martinus (Mechelen)|St. Martinus]]<br />
* Middelaar: [[Scouting Sint Gabriël]]<br />
* Middelaar: [[Loodsenstam Lucifer]]<br />
* Mook: [[Scouting Don Bosco Mook]]<br />
* Munstergeleen: [[Scoutinggroep Munstergeleen]]<br />
* Nederweert: [[Scouting Paus Pius X]]<br />
* Pey: [[Scouting Maria Goretti Pey]]<br />
* Roermond: [[Pater Bleijsgroep]]<br />
* Roermond: [[Scouting Secretaris Moonen]]<br />
* Roermond: [[Scouting Sint Joris Leeuwen]]<br />
* Roermond: [[Sint Jorisgroep Maasniel]]<br />
* Schinnen: [[Scouting Schinnen]]<br />
* Schinnen: [[Royal Rangers]] (pinkstergemeente / niet scouting Nederland)<br />
* Sittard: [[St. Tarcisius-Limburg]]<br />
* Sittard: [[Scouting St. Jozef (Sittard)|Scouting St. Jozef]]<br />
* Sittard-Geleen: [[Scouting Sint Salvius Limbricht]]<br />
* Stein: [[Scouting Stein]] <br />
* Susteren: [[Scouting Jeanne d'Arc]]<br />
* Tungelroy: [[Scouting Tungelroy]]<br />
* Urmond: [[Scouting St. Tarcisius (Urmond)|Scouting St. Tarcisius]]<br />
* Venlo: [[Scouting Baden-Powell (Venlo)|Scouting Baden-Powell]]<br />
* Venlo: Belletable Stella-Maris (waterscouting)<br />
* Venlo: [[Scouting Miguel Pro]]<br />
* Venlo: [[Scouting St. Paulus (Venlo)]] <br />
* Venray: [[Peelspeurders]]<br />
* Voerendaal: [[Scouting Voerendaal]] (ook Scouting Windthagen-city Zuyd)<br />
* Weert: [[Scouting St. Maarten (Weert)|Scouting Sint Maarten]]<br />
* Weert: [[Scouting Keent-Moesel]]<br />
<br />
==Noord-Brabant==<br />
<br />
===Scouting Regio De Baronie===<br />
* Breda: [[Albert Schweitzer Groep]]<br />
* Breda: [[Scouting Blauwe Kei]]<br />
* Breda: [[Scouting Charles de Foucauld/Simone Weil]] (opgeheven)<br />
*Breda: [[Clemens Maria Hofbouwer]] (Blauwe vogels)<br />
* Breda: [[Scouting Driesprong]]<br />
* Breda: [[Scouting Frederik Hendrik (Bavel)|Scouting Frederik Hendrik]]<br />
* Breda: [[Scouting Ginneken]]<br />
* Breda: [[Scouting Haagse Beemden]]<br />
* Breda: [[Jeanne d'Arcgroep (Breda)|Jeanne d'Arcgroep]] (opgeheven)<br />
* Breda: [[Scouting Sint Joris (Breda)|Scouting Sint-Joris]]<br />
* Breda: [[Scouting Sint Martinus (Princenhage)|Scouting Sint Martinus]]<br />
* Breda: [[Scouting Murk Jansen]] (Blauwe vogels)<br />
* Breda: [[Scouting Thomas More (Prinsenbeek)|Scouting Thomas More]]<br />
* Breda: [[Titus Brandsma (Breda)|Titus Brandsma]] (waterscouts)<br />
* Dongen: [[De Stormvogels (Dongen)|De Stormvogels]] (Blauwe vogels)<br />
* Dongen: [[Scouting Laurentius Dongen]]<br />
* Dongen: [[St. Jozefgroep (Dongen)|St. Jozefgroep]]<br />
* Etten-Leur: [[Scouting Paulus (Etten-Leur)|Scouting Paulus]]<br />
* Etten-Leur: [[Scouting Tarcisius (Etten-Leur)|Scouting Tarcisius]] <br />
* Etten-Leur: [[Scouting St. Lambertus (Etten-Leur)|Scouting Sint Lambertus]]<br />
* Geertruidenberg: [[Mafeking Waterscouts (Geertruidenberg)|Mafekingroep]] (waterscouts)<br />
* Oosterhout: [[Scouting Erasmus]]<br />
* Oosterhout: [[Het Zuiderkruis]] (waterscouts)<br />
* Oosterhout: [[Mariagroep (Oosterhout)|Mariagroep]]<br />
* Raamsdonksveer : [[Scouting Raamsdonksveer]]<br />
* Sint Willebrord: [[Scouting Sint Willebrord]]<br />
* Sleeuwijk: [[Scouting Altena]] (waterscouts) <br />
* Terheijden: [[D'n Hartel]]<br />
<br />
===Regio De Meierij===<br />
* Berlicum: [[Scouting Berlicum]]<br />
* Cromvoirt / Den Bosch: [[Prins Willem van Oranje groep]] (PWVO)<br />
* Den Bosch: [[Scouting 's-Hertogenbosch Noord]] (DeBoNo)<br />
* Den Bosch: [[Scouting Columbus]]<br />
* Den Bosch: [[Jeroen Bosch Verkennersband]]<br />
* Den Bosch: [[Scouting Petrus en Paulus (Den Bosch)]] (P&P)<br />
* Den Bosch: [[Scouting Lucas]]<br />
* Den Bosch: [[Scouting Sint Joris ('s-Hertogenbosch)|Scouting Sint Joris]]<br />
* Den Dungen: [[Scouting Bernadette (Den Dungen)|Scouting Bernadette]]<br />
* Hintham-Rosmalen: [[Scouting Hintham|Scouting Sint-Christoffel]]<br />
* Rosmalen: [[St. Tarcisius (Rosmalen)|St. Tarcisius]]<br />
* Sint-Michielsgestel [[Scouting Petrus Donders]]<br />
* Vught: [[Scouting Vught Noord]]<br />
* Vught: [[Scouting JEEP Vught Zuid]]<br />
* Zaltbommel: [[Scouting St. Martinus (Zaltbommel)|Scouting St. Martinus]]<br />
<br />
===Regio De Langstraat=== <br />
* Drunen: [[Dr. Akkermansgroep]]<br />
* Elshout: [[St. Jan]] <br />
* Heusden [[St. Vicktor]]<br />
* Kaatsheuvel [[Martin Luther King (Kaatsheuvel)|Martin Luther King]]<br />
* Kaatsheuvel [[Mgr. Bekkersgroep (Kaatsheuvel)]]<br />
* Loon op Zand: [[Pastoor Simons Groep]]<br />
* Nieuwkuijk: [[Garcia Moreno]] <br />
* Sprang-Capelle: [[Jan de Rooij]]<br />
* Vlijmen: [[Maurice Flacard]] <br />
* Vlijmen: [[St. Jansgroep]]<br />
* Waalwijk: [[Scouting Andreas Zijlmansgroep]] (AZG)<br />
* Waalwijk: [[Scouting Mgr. Bekkersgroep]] (MBG)<br />
=== Regio Eindhoven===<br />
* Best: [[Scouting Frama]]<br />
* Best: [[Scouting Oud Best]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Doornakkers]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Angelo Roncalli]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Graaf Folke Bernadotte groep 2]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting St. Frans]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting St. Joris (Eindhoven)|Scouting St. Joris]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Père Kersten]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Hopman Latour]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Livingstone (Eindhoven)|Scouting Livingstone]]<br />
* Eindhoven: [[Waterscouting Dr. A.F. Philips]] (waterscouts)<br />
* Eindhoven: [[Scouting St. Rafaël]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting President F.D. Roosevelt]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Dr. A. Schweitzer]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting St. Sebastiaan]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Stratum]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Johannes Vianney]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Burgemeester Welschen]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Wielewaal]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Burgemeester Herman Witte]]<br />
* Nuenen: [[Scouting Rudyard Kipling]]<br />
* Nuenen: [[Scouting Panta Rhei]]<br />
* Sint-Oedenrode: [[Scouting Rooi]]<br />
* Son en Breugel: [[Scouting Mgr. Bekkersgroep (Son en Breugel)]]<br />
* Son en Breugel: [[Scouting Dutmella]]<br />
* Son en Breugel: [[Scouting Margaretha Sinclair (Son en Breugel)]]<br />
<br />
=== Regio Hart van Brabant===<br />
* Biezenmortel: [[Scouting De Paraplu]]<br />
* Berkel-Enschot: [[Livingstonegroep (Berkel-Enschot)|Livingstonegroep]]<br />
* Boxtel: [[Scouting Boxtel]]<br />
* Gilze: [[Scouting Gillesa]]<br />
* Goirle: [[Scouting St. Willibrord Goirle]]<br />
* Moergestel: [[Scouting St. Jan Moergestel]]<br />
* Oisterwijk: [[Scouting Oisterwijk]]<br />
* Oost- west en Middelbeers : [[ Scouting Don Garcia Moreno]]<br />
* Riel : [[Scouting Bolstergroep]]<br />
* Rijen: [[Sint Bonifaas Groep]]<br />
* Tilburg: [[Scouting Lord Baden-Powell (Tilburg)|Scouting Lord Baden-Powell]]<br />
* Tilburg: [[Celtica]]<br />
* Tilburg: [[Scouting Charles de Foucauld (Tilburg)|Scouting Charles de Foucauld]] (gefuseerd tot Scouting The Challenge)<br />
* Tilburg: [[Scouting Esjeeka]]<br />
* Tilburg: [[Scouting St. Jan Baptist]] (gefuseerd tot Scouting Esjeeka)<br />
* Tilburg: [[Scouting St. Stanislaus Kostka]] (gefuseerd tot Scouting Esjeeka)<br />
* Tilburg: [[St.Joris (Tilburg)|St.Joris]] (opgeheven)<br />
* Tilburg: [[Pastoor Vroomansgroep]]<br />
* Tilburg: [[Scouting Prins Hendrik groep 1]] (gefuseerd tot Scouting The Challenge)<br />
* Tilburg: [[Scouting The Challenge]] <br />
* Tilburg: [[Dr. Mollergroep]]<br />
* Tilburg: [[St. Raphaël]]<br />
* Tilburg: [[Scouting Rey de Carle]]<br />
* Tilburg: [[Scouting Groenewoud]]<br />
<br />
=== Regio Helmond===<br />
* Asten: [[Scouting Asten]]<br />
* Bergeijk: [[Sint Lambertus]]<br />
* Gemert: [[Scouting Willibrordus (Gemert)|Scouting Willibrordus]]<br />
* Helmond: [[Scouting Leonardus]]<br />
* Helmond: [[Scouting Brandevoort]]<br />
* Helmond: [[Scouting Brouwhuis]]<br />
* Helmond: [[Scouting Paulus (Helmond)|Scouting Paulus]]<br />
* Helmond: [[Scouting Jan Baloys Stiphout]]<br />
* Helmond: [[Scouting Rijpelberg (Helmond)]]<br />
* Lierop: [[St. Willibrordusgroep]] <br />
* Mierlo: [[Scouting Mierlo]]<br />
* Deurne: [[Scouting Deurne]]<br />
<br />
===Regio Rond de Biesbosch===<br />
* Woudrichem: [[Scouting Loevestein]] (waterscouts)<br />
===Regio Noordoost Brabant===<br />
* Berghem: [[P.G. Frassatigroep]]<br />
* Boekel: [[Scouting Boekel]]<br />
* Geffen: [[Scouting Geffen]]<br />
* Heesch: [[Scouting Heesch]] <br />
*Langenboom: [[Scouting Langenboom]]<br />
* Nistelrode: [[Scouting Mira Ceti]]<br />
* Oss: [[Dorus Rijkersgroep Oss]] (waterscouts)<br />
* Oss: [[Scouting Ussen]]<br />
* Oss: [[Dr. Saal van Zwanenberggroep]]<br />
* Oss: [[Titus Brandsmagroep (Oss)|Titus Brandsmagroep]]<br />
* Schaijk: [[Scouting Schaijk]] <br />
* Schijndel: [[Scouting Schijndel]]<br />
* Uden: [[Jeanne d'Arc (Uden)|Jeanne d'Arc]]<br />
* Uden: [[Scouting Uotha]]<br />
* Uden: [[Scouting Icarus]] (Opgeheven "Luchtverkenners Groep Icarus" (Luchtscouts))<br />
* Uden: [[Scouting Gabriël]] (Gefuseerd tot "Luchtverkenners Groep Icarus")<br />
* Uden: [[Scouting ADM. Kortenaer]] (Opgeheven "Zeeverkenners Groep ADM. Kortenaer" (Waterscouts)) (Gelieerd met Scouting Icarus)<br />
* Veghel: [[Scouting Veghel]]<br />
* Vorstenbosch: [[Scouting Vorstenbosch]]<br />
<br />
=== Regio West-Brabant===<br />
* Bergen op Zoom: [[Scouting Delmo]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Scouting Kizito (Bergen op Zoom)|Scouting Kizito]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Scouting Markiezaatsgroep]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Menno van Coehoorngroep]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Petrus en Paulusgroep (Bergen op Zoom)|Petrus en Paulusgroep]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Van Glymesgroep]] (Opgegaan/Gefuseerd met Petrus & Paulusgroep)<br />
* Bergen op Zoom: [[Scheldestam]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Zoomgroep]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Karel Doormangroep (Bergen op Zoom)|Karel Doormangroep]] (waterscouts)<br />
* Ossendrecht: [[Scouting Ossendrecht]]<br />
* Oud Gastel: [[Scouting Andriessengroep]]<br />
* Roosendaal: [[Luchtscouts "Seppe"]] (luchtscouts)<br />
* Roosendaal: [[Scouting st. Jan (Roosendaal)|Scouting st. Jan]] (luchtscouts)<br />
* Roosendaal: [[Scouting Fridtjof Nansen]]<br />
* Roosendaal: [[Scouting Baden-Powell (Roosendaal)|Scouting Baden-Powell]]<br />
* Wouw: [[Scouting Wouw]]<br />
* Zevenbergen: [[Scouting Zevenbergen]] <br />
* Zevenbergen: [[Matthijs Heldtgroep]] (waterscouts)<br />
<br />
===Regio Zuidoost-Brabant===<br />
* Bladel: [[Scouting Bladel]]<br />
* Budel: [[Frere Jacques]]<br />
* Duizel: [[Jubam]]<br />
* Eersel: [[Scouting Eersel]] <br />
* Eersel: [[D’n Hazlaar]]<br />
* Heeze: [[Sint Nicasius]]<br />
* Geldrop: [[Scoutinggroep Don Bosco]]<br />
* Geldrop: [[Hikegroep]]<br />
* Geldrop: [[Neil Armstrong Scouting]]<br />
* Geldrop: [[Stella Maris Zeeverkenners]] (waterscouts)<br />
* Luyksgestel: [[Sint Andries]]<br />
* Maarheze: [[Scouting Kizito Maarheeze]]<br />
* Riethoven: [[Rythovius]] <br />
* Valkenswaard: [[Dick van Toor]]<br />
* Valkenswaard: [[Scouting Sint Maarten (Valkenswaard)|Scouting Sint Maarten]]<br />
* Valkenswaard: [[Sint Stefanus]]<br />
* Veldhoven: [[Hertog Jan van Brabant]]<br />
* Veldhoven: [[Were-Di]]<br />
* Veldhoven: [[Sint Stanislaus Kostka]]<br />
* Veldhoven-Zeelst: [[Sint Aloysuis]]<br />
* Waalre: [[Scouting Aalst-Waalre]] (SAW2)<br />
* Waalre: [[Scouting Anton Coolen]] (in 1996 gefuseerd tot Scouting Aalst-Waalre)<br />
* Waalre: [[St. Tarcisius (Waalre)|St. Tarcisius]] (in 1996 gefuseerd tot Scouting Aalst-Waalre)<br />
* Weerselo: [[Scouting Weerselo]] <br />
===Regio Zuidoost Nederland (Regio ZON)===<br />
* Boxmeer: [[Scouting Boxmeer]]<br />
* Overloon: [[St Theobaldusgroep]]<br />
* Wijchen: [[Scouting Woezik]]<br />
<br />
==Noord-Holland==<br />
===Regio Noord Holland Noord===<br />
* Anna Paulowna: [[Scouting Anna Paulowna]]<br />
* Akersloot: [[Jacobusgroep]]<br />
* Alkmaar: [[Scouting Don Bosco Alkmaar|Don Bosco]]<br />
* Alkmaar: [[Scouting Marco Polo (Alkmaar)|Scouting Marco Polo]]<br />
* Alkmaar: [[Scouting Sint Laurentius]]<br />
* Alkmaar: [[Dirk Duyvel]]<br />
* Alkmaar: [[De Geuzen (Alkmaar)|De Geuzen]]<br />
* Alkmaar: [[Scoutinggroep Graaf Daron]]<br />
* Bergen: [[Scoutinggroep de Heerlijkheid]]<br />
* Den Burg (Texel): [[Scouting Texel]]<br />
* Den Helder: [[Jutters Rainiero]]<br />
* Den Helder: [[Scouting Jutters Willemsoord]]<br />
* Den Helder: [[I.N.K.A.]]<br />
* Den Helder: [[Minerva]]<br />
* Den Helder: [[Helders Jachthoornkorps]]<br />
* Den Helder: [[Prinses Wilhelmina]]<br />
* Den Helder: [[Abel Tasman]]<br />
* Den Oever: [[Corvus Corone]]<br />
* Dirkshorn: [[Scoutinggroep Aquarius]]<br />
* Enkhuizen: [[Scoutinggroep Mercury]]<br />
* Grootebroek: [[Arcadia]]<br />
* Heerhugowaard: [[Angela]]<br />
* Heerhugowaard: [[Sint joris (Heerhugowaard)|Sint Joris]]<br />
* Heiloo: [[Scouting Rurik Heiloo]]<br />
* Heiloo: [[Victoriegroep]]<br />
* Hoorn: [[Scouting Martin Luther King (Hoorn)|Scouting Martin Luther King]]<br />
* Hoorn: [[Vaandrig Peetoom Vendel]]<br />
* Langedijk: [[Scouting Langedijk]]<br />
* Medemblik: [[Titus Brandsma (Medemblik)|Titus Brandsma]]<br />
* Nieuwe Niedorp: [[Scouting Dirck Rembrantsz]]<br />
* Purmerend: [[Lamoraal van Egmond]]<br />
* Schagen: [[Ridder Magnusgroep]]<br />
* Schagen: [[Vita Nova]]<br />
* Ursem: [[Don Bosco]]<br />
* Venhuizen: [[St. Lidwina]]<br />
* Wieringerwerf: [[Scouting Die Robben]]<br />
* Wognum: [[Pius X]]<br />
* Zwaag: [[Scouting Discovery]]<br />
<br />
===Regio Noord Holland Midden===<br />
* Assendelft: [[Scouting Assendelft]]<br />
* Beverwijk: [[Scouting Admiraal van Kinsbergen]] <br />
* Beverwijk: [[Die Wijcker Duinjaghers]]<br />
* Beverwijk: [[Mees Toxopeus]]<br />
* Beverwijk: [[M'Hlala Panzi]] <br />
* Beverwijk: [[Wiawaha Beverwijk]]<br />
* Castricum: [[Scouting JL Die Bogeheimers]]<br />
* Heemskerk: [[Adelbertusgroep]]<br />
* Heemskerk: [[Graaf Floris V]]<br />
* Heemskerk: [[Elfregi Helen Keller]]<br />
* Krommenie: [[Scouting Krommenie]]<br />
* Limmen [[Scouting Limmen]]<br />
* Uitgeest: [[Scouting Uitgeest]], Jeugdvereniging Don Bosco<br />
* Uitgeest: [[Thor Heyerdahl]]<br />
* Velsen Zuid: [[Wiawaha]]<br />
* Velserbroek: [[Scouting Velserbroek]]<br />
* IJmuiden: [[de IJmondtrekkers]]<br />
* Zaandam: [[De Watergeuzen]]<br />
* Zaandam: [[Scouting Elfregi Zaanstreek]]<br />
* Zaandijk: [[Scouting Koog-Zaandijk]]<br />
<br />
===Regio Amsterdam Amstelland===<br />
* Aalsmeer: [[TIFLO-groep]]<br />
* Aalsmeer: [[WIOL & Willem Barendsz]]<br />
* Amstelveen / Nes a/d Amstel: [[De Jonge Woudlopers]]<br />
* Amstelveen: [[Radboudgroep]]<br />
* Amstelveen: [[Livingstonegroep]]<br />
* Amstelveen: [[Kantankye]]<br />
* Amstelveen: [[Japanse Scouting Amsterdam]]<br />
* Amstelveen: [[Keizer Karel Groep]]<br />
* Amstelveen: [[Scouting Hedera]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Oost I]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Holendrecht]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Gijsbrecht van Aemstel]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Frankendael]]<br />
* Amsterdam: [[Sarto Groep]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Phoenix]]<br />
* Amsterdam: [[Dunnewold - Hendrick de Keysergroep]]<br />
* Amsterdam: [[Elfregi Zeeverkenners Amsterdam]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Erskine]]<br />
* Amsterdam: [[Wartburggroep]]<br />
* Amsterdam: [[Majoor Bosshardt groep]]<br />
* Badhoevedorp: [[Lady Baden-Powell]]<br />
* Badhoevedorp: [[Leeghwater]]<br />
* De Kwakel: [[St. Joannes]]<br />
* Diemen: [[Scouting Diemen I]]<br />
* Hoofddorp: [[St. Maartengroep]]<br />
* Hoofddorp: [[Paula Geertsgroep]]<br />
* Monnickendam: [[Scoutinggroep Waterland]]<br />
* Nieuw-Vennep: [[Scouting Kagiwepi]]<br />
* Uithoorn: [[Admiralengroep]]<br />
<br />
===Historische groepen RAA===<br />
* Amsterdam: [[Scouting Marsband]]<br />
* Amsterdam: [[District Amsterdam-Noord]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting St. Stefanus]]<br />
* Amsterdam: [[Hendrick de Keyser]]<br />
* Amsterdam: [[Echnatongroep]]<br />
* Amsterdam: [[Mytylgroep]]<br />
* Amsterdam: [[Oranje-Vredesgroep]]<br />
* Amsterdam: [[Impeesa groep 19]]<br />
* Amsterdam: [[Tarcisius-groep]]<br />
* Amsterdam: [[District Amsterdam-West]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Sloterplas]]<br />
* Amsterdam: [[Lucasgroep]]<br />
* Amsterdam: [[Aladingroep]]<br />
* Amsterdam: [[District Amsterdam-Oost]]<br />
* Amsterdam: [[Jan van Nassaugroep]]<br />
* Amsterdam: [[Novastoshnah]]<br />
* Amsterdam: [[De Zwervers]]<br />
* Amsterdam: [[Kagawa Toyohiko]]<br />
* Amsterdam: [[Fr.D. Rooseveltgroep]]<br />
* Amsterdam: [[Walraven Groep]]<br />
* Amsterdam: [[St. Clara]]<br />
* Amsterdam: [[Ludwig Nommensen]]<br />
* Amsterdam: [[Th. de Celles]]<br />
* Amsterdam: [[Alma]]<br />
* Amsterdam: [[Amsterdam-Zuid/Amstelveen VVS]]<br />
* Amsterdam: [[A'dam-Noord Zuidwaterland VVS]]<br />
* Amsterdam: [[Gewest Amsterdam/Amstel]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting de Piraten]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting SPBA]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Jasmin]]<br />
* Amsterdam: [[Mawadda]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Sint Maarten (Amsterdam)|Scouting Sint Maarten]]<br />
* Amsterdam: [[Franklin Delano Rooseveltgroepen 54 en 74]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Sloterplas]]<br />
* Amsterdam: [[Impeesa groep 19]]<br />
* Amstelveen: [[District Amsterdam-Zuid]]<br />
* Amstelveen: [[Tyltyl Mytylgroep / Scouting de Teil]]<br />
* Amstelveen: [[Guy de Larigaudie]]<br />
* Amstelveen: [[Heimansgroep]]<br />
* Amstelveen: [[Margarita]]<br />
* Amstelveen: [[Vernum. naar:190810 Jac P Thijsse]]<br />
* Amstelveen: [[District Amstelland]]<br />
* Monnickendam: [[Joseph Wolff]]<br />
<br />
===Regio het Gooi===<br />
* Bussum: [[Scouting Himalaya]]<br />
* Bussum: [[Arrowegroep]]<br />
* Hilversum: [[Argonauten (Hilversum)|Argonauten]]<br />
* Hilversum: [[Athabascangroep]]<br />
* Hilversum: [[Scouting Heidepark]]<br />
* Hilversum: [[Scoutinggroep de Burcht]]<br />
* Hilversum: [[Zuiderkruisgroep]]<br />
* Huizen: [[Scouting Flevo (Huizen)|Scouting Flevo]]<br />
* Huizen: [[Scouting Montgomery (Huizen)|Scouting Montgomery]]<br />
* Huizen: [[Scouting Vasanta (Huizen)|Scouting Vasanta]]<br />
* Kortenhoef: Scouting Klaas-Toxopeus<br />
* Laren (N-H): [[Scouting Raboes]]<br />
* Laren (N-H): [[Maggy Lekeuxgroep]]<br />
* Muiden: [[Scouting Pampus Muiden]]<br />
* Naarden: [[Scouting Olav]]<br />
* Naarden: [[Scouting Erica]]<br />
<br />
===Regio Haarlem===<br />
* Bloemendaal: [[Bos en Duin]]<br />
* Bloemendaal: [[Elswout]]<br />
* Haarlem: [[B.I.M. Bakenessergroep]]<br />
* Haarlem: [[Brigitta]]<br />
* Haarlem: [[Vliegende Pijl]]<br />
* Haarlem: [[Hildebrand]]<br />
* Haarlem: [[Kameleon Kinheim]]<br />
* Haarlem: [[Kon Tiki]]<br />
* Haarlem: [[Marco Polo]]<br />
* Haarlem: [[Scouting Menno Simonsz]]<br />
* Haarlem: [[Prins Willem]]<br />
* Haarlem: [[Doortje en Dorus Rijkers]]<br />
* Haarlem: [[Pieter Hasselear / Bernadette]]<br />
* Haarlem: [[Kromhout]]<br />
* Haarlem: [[de Brug]]<br />
* Haarlem: [[Tarcisius]]<br />
* Heemstede: [[Graaf Bernadotte]]<br />
* Heemstede: [[Paschalis Baylon]]<br />
* Heemstede: [[Spaarnegeuzen]]<br />
* Heemstede: [[NVJ de Haven]]<br />
* Heemstede: [[Wabo]]<br />
* Overveen: [[Camerons-Duinzwervers]]<br />
* Santpoort: [[St. Radboudgroep (Santpoort)]]<br />
* Velsen Zuid: [[Michiel Adrieanszn de Ruyter]]<br />
* IJmuiden: [[Nannie van der Wiele]]<br />
* Zandvoort: [[Stella Maris - St. Willibrordus]]<br />
* Zandvoort: [[The Buffalo's]]<br />
* Zwanenburg: [[Rijnlandgroep]]<br />
<br />
===Historische groepen===<br />
* Beverwijk: [[Andre de Thaye]] <br />
* Beverwijk: [[De Banjaert]]<br />
<br />
==Overijssel==<br />
* Almelo: [[B.E. de Blauwe Reigers]]<br />
* Almelo: [[Homeentmeen]]<br />
* Almelo: [[H.J.B. Boemerang]] (opgeheven)<br />
* Almelo: [[H.J.B. Llanos]]<br />
* Almelo: [[H.J.B. Wateregge]]<br />
* Almelo: [[John F. Kennedygroep (Almelo)| John F. Kennedygroep]]<br />
* Almelo: [[Tubanten]]<br />
* Bathmen: Scouting James Lovell Groep<br />
* Borne: [[Scouting Twickel]]<br />
* Dalfsen: [[D'Alflandgroep]]<br />
* Den Ham & Vroomshoop: [[Scouting Azoelen]]<br />
* Dedemsvaart: [[Scouting Dedemsvaart]]<br />
* Delden: [[Van Rossum-Elisabethgroep]]<br />
* Denekamp: [[Margaretha sinclair]]<br />
* Elburg: [[Scouting N.S. Rambonnet]]<br />
* Enschede: [[Scouting Mgr. Ariënsgroep]]<br />
* Enschede: [[Scouting 't Volbert]]<br />
* Enschede: [[Scouting Emisario]]<br />
* Enschede: [[Scouting Euregio Glanerbrug]]<br />
* Enschede: [[Scouting 't Geuzennest]]<br />
* Enschede: [[Scouting Nanne Zwiep]]<br />
* Enschede: [[Vaandrig Leppink Groep]]<br />
* Enschede: [[Enschedese Padvinders Marsband]]<br />
* Enschede: [[Radix Enschede]]<br />
* Giethoorn: [[Scouting Brederwiede]]<br />
* Goor: [[Scouting Stoevelaargroep]]<br />
* Haaksbergen: [[Scouting de Klomp]]<br />
* Hardenberg: [[Stanleygroep]]<br />
* Hasselt: [[Scouting de Veste]]<br />
* Hattem: [[Voermangroep]]<br />
* Hattem: [[Wijnaendts Franckengroep]]<br />
* Heino: [[Rozendaelgroep Scouting Heino]]<br />
* Hellendoorn - Nijverdal: [[Reggegroep]]<br />
* Hengelo: [[Scouting Hasselo]]<br />
* Hengelo: [[dr. Ariëns Ingrid]]<br />
* Hengelo: [[St. Jeroen Bambi]]<br />
* Hengelo: [[St. Christoffel (Hengelo)|St. Christoffel]]<br />
* Hengelo: [[Bataven Ludger]]<br />
* Hengelo: [[De Bataven]] (gefuseerd met Ludger-ursula groep tot Bataven Ludger)<br />
* Hengelo: [[Scouting Cunera-St. Marcellinus]]<br />
* Hengelo: [[Hendrik Hudson Groep]]<br />
* Hengelo: [[Ludger-ursula groep]] (gefuseerd met De Bataven tot Bataven Ludger)<br />
* Harderwijk: [[Tjerk Hiddes]]<br />
* Holten: [[BE St. Joris Overijssel]]<br />
* Kampen: [[Henk Bruntgroep]]<br />
* Kampen: [[Hanzeluiden]]<br />
* Kampen: [[Martin Gasmangroep]]<br />
* Nieuwleusen: [[Gold'n Zendegroep]]<br />
* Ootmarsum: [[Scouting Ootmarsum]]<br />
* Oldenzaal: [[Titus Brandsmagroep (Oldenzaal)|Titus Brandsmagroep]]<br />
* Ommen: [[Van Pallandtgroep]]<br />
* Rijssen: [[Scouting Oosterhof-Niej Begin]]<br />
* Raalte: [[Scouting Miguel Pro]]<br />
* Steenwijk: [[Johan van de Kornputgroep]]<br />
* Vasse: [[Kameleongroep]]<br />
* Vilsteren: [[St. Lodewijkgroep]]<br />
* Vriezenveen: [[Admiraal Kruysgroep 1]]<br />
* Wierden: [[Scouting Lancker]]<br />
* Zwartsluis: [[Pieter Marits]]<br />
* Zwolle: [[Christofoor Zeeverkenners]]<br />
* Zwolle: [[Henk Eelsinggroep]]<br />
* Zwolle: [[Hopman Kippersgroep]]<br />
* Zwolle: [[Huysmangroep III]]<br />
* Zwolle: [[Indabagroep]]<br />
* Zwolle: [[De IJsselgroep|IJsselgroep]]<br />
* Zwolle: [[Jan Lijdinggroep]]<br />
* Zwolle: [[Vaandrig Lengton Groep]]<br />
* Zwolle: [[Zwolse Zeeverkenners]]<br />
<br />
==Utrecht==<br />
* Abcoude: [[Scouting Pandergroep]]<br />
* Amerongen-Leersum: [[Scouting Zuylensteyn]]<br />
* Amersfoort: [[Karel Doormangroep (Amersfoort)|Karel Doormangroep]]<br />
* Amersfoort: [[Scouting St. Ansfridus]]<br />
* Amersfoort: [[Scouting Cay-Noya]]<br />
* Amersfoort: [[Scouting Impeesa (Amersfoort)|Scouting Impeesa]]<br />
* Amersfoort: [[Scouting Mondriaan]]<br />
* Amersfoort/Hoogland: [[Scouting Soekwa]]<br />
* Baarn: [[Scouting Ernst van Kempen]]<br />
* Baarn: [[Mango Kwane Wilco Jiskoot]]<br />
* Baarn: [[Scouting Merhula]]<br />
* de Bilt: [[Scouting Ben Labre]]<br />
* de Bilt: [[Scouting Laurentius (De Bilt)|Scouting Laurentius]]<br />
* Bilthoven: [[Akoteh]]<br />
* Bilthoven: [[Rover Crofts Groep]]<br />
* Breukelen: [[Scouting Niftarlake]]<br />
* Bunnik: [[Scouting Bunnik]] (is gefuseerd met [[Scouting Katimavik]] uit Odijk)<br />
* Doorn: [[Scouting Thorheim]]<br />
* Driebergen: [[Scouting Dr. A.E. Hermansgroep]]<br />
* Harmelen: [[Scouting Willem Alexander]]<br />
* Hoevelaken: [[Scouting Hiawatha]]<br />
* Hooglanderveen: [[Scouting St. Jozef (Hooglanderveen)|Scouting St. Jozef]]<br />
* Houten: [[Scouting Schonauwen]]<br />
* Huis ter Heide: [[A.J.V. Dirk Vink]]<br />
* Huis ter Heide: [[A.J.V. Hiram Edson]]<br />
* Leusden: [[Scouting Manitoba]]<br />
* Lopik: [[Scouting Cliffort Reichert]]<br />
* Maarn-Maarsbergen: [[Scouting Maarn-Maarsbergen]]<br />
* Maarssen: [[Scouting Jan Campert]]<br />
* Maarssen: [[Scouting Marsua]]<br />
* Maarssen: [[Scouting Willy Hems]]<br />
* Maartensdijk: [[Scouting Agger Martini]]<br />
* de Meern: [[Scouting Rhenova]]<br />
* Montfoort: [[Scouting Montfoort]]<br />
* Mijdrecht/Wilnis: [[Scouting Jan van Speyk]]<br />
* Nieuwegein: [[Scouting Jan van Hoof]]<br />
* Nieuwegein: [[Scouting Livingstone (Nieuwegein)|Scouting Livingstone]]<br />
* Nieuwegein: [[Scouting Prins Bernhard]]<br />
* Odijk: [[Scouting Katimavik]]<br />
* Oudewater: [[Scouting Jorisgroep Oudewater]]<br />
* Soest: [[Waterscouting Paltz- & Eemgeuzen]] <br />
* Soest: [[Scouting Don Bosco (Soest)|Scouting Don Bosco]]<br />
* Soest: [[Fakkeldraagsters|Scouting De Fakkeldraagsters]]<br />
* Soest: [[Hopman Masselmangroep]]<br />
* Utrecht: [[1e Charles de Foucauld Groep (Utrecht)|1e Charles de Foucauld Groep]] Opgeheven/Gefuseerd met Willem de Zwijger<br />
* Utrecht: [[Groep 7 Padvinders Groep "Brigade Prinses Irene" ]] Opgeheven/Gefuseerd met Willem de Zwijger<br />
* Utrecht: [[K V Groep Kardinaal De Jong]] Opgeheven<br />
* Utrecht: [[K V Paulus/Paula Groep]] Opgeheven/Gefuseerd met 1e Charles De Foucauld Groep<br />
* Utrecht: [[P V Groep Johan Friso]] Opgeheven/Gefuseerd met 1e Charles De Foucauld Groep<br />
* Utrecht: [[Scouting Baracuda]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Derde Utrechtse]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Hoograven]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Jan Pieterszoon Coen]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Peka 18]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Salwega]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Tekakwitha Zeeverkenners]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Utrecht Oost]]<br />
* Utrecht: [[Scouting de Vliegende Pijl]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Wepadojeb]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Wilhelmina]]<br />
* Utrecht: [[Willem de Zwijger (Utrecht)|Willem de Zwijger]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Zuilen]]<br />
* Veenendaal: [[De Zwervers (Veenendaal)|De Zwervers]]<br />
* Vianen: [[Scouting Batenstein]]<br />
* Vinkeveen: [[Scouting Eliboe]]<br />
* Vleuten: [[Scouting Ridderhofgroep]]<br />
* Wijk bij Duurstede: [[Scouting Sea Lions]]<br />
* Woerden: [[Scouting Albert Schweitzer]]<br />
* IJsselstein: [[Scouting Anne Frank]]<br />
* IJsselstein: [[Nico Steenbeekgroep]]<br />
* IJsselstein: [[Scouting Sint Nicolaas]]<br />
* Zeist: [[Scouting De Bison]]<br />
* Zeist: [[Scouting Dryade]] (Opgeheven 31-12-2014)<br />
* Zeist: [[Scouting Luvaze]]<br />
* Zeist: [[Prinses Amalia Groep]]<br />
* Zeist: [[Prinses Beatrix Groep]] (Opgeheven 31-12-2014)<br />
* Zeist: [[Scouting Rambonnet]]<br />
* Zeist: [[Sleutelgroep]]<br />
* Zeist: [[Woudlopers (Zeist)|Woudlopers]]<br />
<br />
==Zeeland==<br />
* Aardenburg: [[St.Baafsgroep]]<br />
* Arnemuiden: [[Baden-Powell (Arnemuiden)|Baden-Powell]]<br />
* Axel: [[Gregoriusgroep]] (opgeheven- oud KV/VKJB) <br />
* Axel: [[groep 1/ Ottawa groep]] (opgeheven- oud NPV)<br />
* Axel: [[Jhr. de Casembrootgroep]] (opgeheven- oud NPV) <br />
* Axel: [[Oda-groep]] (opgeheven- oud NGB) <br />
* Axel: [[Szydlowskigroep]] (opgeheven- oud NPG)<br />
* Axel: [[Scouting De Vier Ambachten]]<br />
* Brouwershaven [[Grevelingengroep]]<br />
* Bruinisse: [[Prinses Margrietgroep]]<br />
* Burgh(-Haamstede): [[Kaninefatengroep]]/[[Scouting Westerschouwen]]<br />
* Goes: [[st.Bernadette]]<br />
* Goes: [[Hertog van Beijeren-Gosaha]]<br />
* Goes: [[Jacob Valcke]]<br />
* Goes: [[Frans Naereboutgroep]]<br />
* Hulst: [['t Jagertje]]<br />
* IJzendijke: [[St. Paulustroep]]<br />
* Kapelle: [[Ridder van der Maelstedegroep]]<br />
* Kamperland: [[Zandkreekgroep]]+<br />
* Koudekerke: [[de Valkeniers]]<br />
* Kloosterzande: (St.)[[Canisiusgroep]]<br />
* Kloosterzande: [[De Zwarte Dassen (Kloosterzande)|De Zwarte Dassen]] (in 1985 met St.Canisius gefuseerd tot [[Canisiusgroep]])<br />
* Kloosterzande-Groenendijk: [[Charles de Foucauld (Kloosterzande)|Charles de Foucauld]] (na de oorlog St.[[Canisiusgroep]])<br />
* Kloosterzande: [[Greetje Schouten groep]] (opgeheven- oud NGB)<br />
* Middelburg: [[Berdenis van Berlekomgroep]]<br />
* Middelburg: [[Gouden Cirkelgroep]]<br />
* Middelburg: [[Scouting Kazan de Wolfgroep]]<br />
* Middelburg: [[Paul Krugergroep]]<br />
* Oostburg: [[Scouting Oostburg]]<br />
* Overslag: [[Gerlofgroep|St. Gerlofgroep]] (opgeheven- oud KV/VKJB)<br />
* Sas van Gent: [[Lodewijkgroep]]<br />
* 's-Gravenpolder: [[Voortrappers groep]]<br />
* Sluiskil: [[Scouting Sluiskil]]<br />
* Terneuzen: [[EOS/St. Hubertus]]<br />
* Terneuzen: [[Sint Hubertusgroep]] (RK - jongensgroep) (opgegaan in fusiegroep EOS/St. Hubertus)<br />
* Terneuzen: [[Eendracht Ons Streven / EOS-groep]] (opgegaan in fusiegroep EOS/St. Hubertus)<br />
* Terneuzen: [[Doormangroep (Terneuzen)|Doormangroep]]<br />
* Terneuzen: [[Sint Gertrudis groep]] (RK - meisjesgroep)<br />
* Tholen: [[Scouting Heenetrecht]]<br />
* Vlissingen: [[Scheldezwervers]]<br />
* Vlissingen: [[De Watergeuzen-St. Willibrordus]]<br />
* Westdorpe: [[WeWeKaBo]] <br />
* Yerseke: [[Ridder Boudewijngroep]]<br />
* Zierikzee: [[Mr. Bakkergroep]]<br />
<br />
==Zuid-Holland==<br />
<br />
<br />
===Regio Delfland===<br />
(Delft, Noordorp-Pijnacker en Zoetermeer)<br />
<br />
* Delft: [[Scouting Aymon]] (opgeheven)<br />
* Delft: [[Scouting Hedera (Delft)|Scouting Hedera]]<br />
* Delft: [[Scouting Paulus (Delft)|Scouting Paulus]]<br />
* Delft: [[Delftsche Zwervers]] (studentenscouting)<br />
* Delft: [[Scouting Nautilus]]<br />
* Delft: [[Willem de Zwijger (Delft)|Willem de Zwijger]]<br />
* Delft: [[Scouting Marco Polo Delft ]]<br />
* Nootdorp: [[Scouting Nootdorp]]<br />
* Pijnacker: [[Scouting Pijnacker]]<br />
* Zoetermeer: [[Scouting Impeesa (Zoetermeer)|Scouting Impeesa]]<br />
* Zoetermeer: [[Scouting John McCormick]]<br />
* Zoetermeer: [[Scouting Pocahontas]]<br />
* Zoetermeer: [[Brownsea Island groep]] (opgeheven)<br />
* Zoetermeer: [[Scouting Ashanti]]<br />
<br />
===Regio Den Haag===<br />
(Den Haag)<br />
<br />
* Den Haag: [[Scoutinggroep Be Pals-Prinses Juliana]]<br />
* Den Haag: [[Scoutinggroep Brigitta Valentijn]]<br />
* Den Haag: [[Scouting Stanley 55]]<br />
* Den Haag: [[Scouting Ferguson]]<br />
* Den Haag: [[De Mohicanen|Scouting De Mohicanen]]<br />
* Den Haag: [[HWS Baron van Pallandtgroep]]<br />
* Den Haag: [[Scouting Haagse Hout]]<br />
* Den Haag: [[Scouting De Rimboejagers]]<br />
* Den Haag: [[Scouting Rustenburg]]<br />
* Den Haag: [[Waterscouting De Vliegende Hollander]]<br />
* Den Haag: [[Scouting Van Weerden Poelman]]<br />
* Den Haag: [[Wegelaergroep]] ([[Scouts met een handicap|BE-scouting]])<br />
* Den Haag: [[Scouting PéPé Loosduinen]] (opgeheven)<br />
* Den Haag: [[Scouting El Andalus]] (opgeheven)<br />
* Den Haag: [[Dom Helder Camara Scouts]] (opgeheven)<br />
* Scheveningen: [[Sint Jorisgroep 5]]<br />
<br />
===Regio Hollands Midden===<br />
(Noorden van Zuid-Holland: Leiden en omstreken)<br />
* Alphen aan den Rijn: [[Scouting Alphen aan den Rijn]]<br />
* Alphen aan den Rijn: [[Scouting De Hollandse Nachtegalen]]<br />
* Alphen aan den Rijn: [[Scouting Willem Barendsz]]<br />
* Boskoop: [[Scouting Meester van Daal groep]]<br />
* Hillegom: [[Tjarda Hillegom]]<br />
* Katwijk: [[De Katwijkse Zeeverkenners]]<br />
* Leiden: [[Scouting St. Jozef (Leiden)|Scouting St. Jozef]]<br />
* Leiden: [[Paulusgroep Leiden]]<br />
* Leiden: [[De Lodewijksgroep]]<br />
* Leiderdorp: [[Scouting Van der Does Liethorp groep]]<br />
* Lisse: [[Graaf van Lyndengroep]]<br />
* Lisse: [[Lisser Kaninefaten]]<br />
* Lisse: [[Shawano's Lisse]]<br />
* Noordwijk: [[Norvicus]]<br />
* Noordwijkerhout: [[St. Jozef / Emenrentianagroep]]<br />
* Noordwijkerhout: [[Scouting Bosgeest]]<br />
* Oegstgeest: [[Sagara Satrya's]]<br />
* Oegstgeest: [[Shawano's Oegstgeest]]<br />
* Oegstgeest: [[Derjagroep]]<br />
* Rijnsburg: [[Scouting Rijnsburg]] (opgeheven)<br />
* Sassenheim: [[Scouting Scojesa Sassenheim]]<br />
* Sassenheim: [[Tjarda Sassenheim]]<br />
* Ter Aar: [[Scouting Wapata]]<br />
* Voorhout: [[Boerhaavegroep Voorhout]]<br />
* Voorschoten: [[Scouting Impeesa (Voorschoten)|Scouting Impeesa]]<br />
* Voorschoten: [[Scouting Mauritsgroep]]<br />
* Wassenaar: [[Scouting Willibrord (Wassenaar)|Scouting Willibrord]]<br />
* Wassenaar: [[Van Wassenaer Van Obdam]]<br />
* Wassenaar: [[Van Woesik groep]]<br />
* Wassenaar: [[Marduin]]<br />
* Zoeterwoude: [[Scouting Zoeterwoude]]<br />
<br />
===Regio Lek- en IJsselstreek===<br />
(Rond de Lek en de Hollandse IJssel)<br />
* Boskoop: [[Scoutingvereniging De Schouw]]<br />
* Boskoop: [[Scoutingband De Schouw]]<br />
* Gouda: [[Kastanujo]]<br />
* Gouda: [[Die Kantanky's]]<br />
* Gouda: [[St. Willibrordus (Gouda)|St. Willibrordus]] (waterscouting)<br />
* Gouda: [[Scoutinggroep Cornelis de Houtman]]<br />
* Gouda: [[Scouting Jan van Hoof Groep]]<br />
* Gouda: [[Scouting Wilo]]<br />
* Krimpen a/d IJssel: [[Jan Willem Friso]]<br />
* Krimpen a/d Lek: [[Admiraal de Ruyter]]<br />
* Moordrecht: [[Scouting Moordrecht}]]<br />
* Nieuwerkerk a/d IJssel: [[Scouting Nieuwerkerk]]<br />
* Nieuwerkerk a/d IJssel: [[Waterscouting "De IJssel"]]<br />
* Ouderkerk a/d IJssel: [[Scouting Christiaan de Wet (Ouderkerk)|Scouting Christiaan de Wet]]<br />
* Oudewater: [[Scouting Jorisgroep]]<br />
* Reeuwijk: [[St. Willibrordus (Reeuwijk)|St. Willibrordus]]<br />
* Reeuwijk: [[Scouting Reeuwijk]]<br />
* Schoonhoven: [[Olivier van Noort II]]<br />
* Waddinxveen: [[Klimopgroep]]<br />
* Waddinxveen: [[Sint Victor (Waddinxveen)]]<br />
<br />
===Regio Maasdelta===<br />
(Zuidwesten van Zuid-Holland: Van Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en de Zuid-Hollandse eilanden tot Goeree-Overflakkee)<br />
* Barendrecht: [[Jhr. Beelaerts van Blokland]]<br />
* Barendrecht: [[Fridtjof Nansen Groep 12]]<br />
* Barendrecht: [[Zeeverkennersgroep Brandaen]]<br />
* Brielle: [[Bas 't Hart]]<br />
* Heenvliet: [[Scouting Bernisse]]<br />
* Hellevoetsluis: [[Scouting Hellevoetsluis]]<br />
* Maassluis: [[Karel Doorman]]<br />
* Maassluis: [[Paulus]]<br />
* Mijnsheerenland: [[Lodewijck van Praetgroep]]<br />
* Numansdorp: [[Driestromengroep]]<br />
* Oostvoorne: [[G.J. Geysendorffergroep]]<br />
* Oostvoorne: [[Scoutinggroep Strandvogels]]<br />
* Ouddorp: [[Scouting Jan Joosten]]<br />
* Rotterdam: [[Albert Schweitzer Groep Rotterdam | Albert Schweitzer Groep Rotterdam]]<br />
* Schiedam: [[Burgemeester van Haarengroep]]<br />
* Schiedam: [[Franciscus-Lodewijkgroep]]<br />
* Schiedam: [[Scouting Taizé-groep]]<br />
* Schiedam: [[Scouting Tono-groep]]<br />
* Spijkenisse: [[Baden-Powell Band]]<br />
* Spijkenisse: [[Scouting Ruwaard van Puttengroep]]<br />
* Spijkenisse: [[Scouting Hartelgroep]]<br />
* Stellendam: [[Scouting Goedereede]]<br />
* Vlaardingen: [[Scouting Allart van Heemstede]]<br />
* Vlaardingen: [[De Geuzen (Vlaardingen)|De Geuzen]]<br />
* Vlaardingen: [[Marnix van Sint Aldegonde]]<br />
* Vlaardingen: [[Prins Mauritsgroep]] (gefuseerd)<br />
* Vlaardingen: [[Vioolgroep]] (gefuseerd)<br />
* Vlaardingen: [[Maurits-Vioolgroep]]<br />
* Vlaardingen: [[Prinses Irene]]<br />
* Vlaardingen: [[Willem de Zwijger (Vlaardingen)|Willem de Zwijger]]<br />
* Vlaardingen: [[Wesselgroep]]<br />
<br />
===Regio Rond de Biesbosch===<br />
(Zuiden van Zuid-Holland: Dordrecht en omstreken)<br />
* Alblasserdam: [[Louis Wesselsgroep]] (jongens, in 2004 gefuseerd tot Sc. Alblasserdam)<br />
* Alblasserdam: [[Maketgroep]] (meisjes, in 2004 gefuseerd tot Sc. Alblasserdam)<br />
* Alblasserdam: [[Scouting Alblasserdam]] <br />
* Dordrecht: [[Arooda]] <br />
* Dordrecht: [[Thomas Estill Schoch de Ravallet]]<br />
* Dordrecht: [[Royal Rangers]] (pinkstergemeente / niet scouting Nederland)<br />
* Dordrecht: [[Scouting Van Speijk]]<br />
* Dordrecht: [[Scouting Christiaan de Wet (Dordrecht)|Scouting Christiaan de Wet]]<br />
* Dordrecht: [[Scouting Johan & Cornelis de Witt]]<br />
* Dordrecht: [[Willem de Zwijger (Dordrecht)|Willem de Zwijger]]<br />
* Hardinxveld-Giessendam: [[Scouting A15]]<br />
* Hardinxveld-Giessendam: [[Scouting Lutine]] (gefuseerd tot A15)<br />
* Hardinxveld-Giessendam: [[Scouting Zilvermeeuwen]] (gefuseerd tot A15)<br />
* Hendrik IDO Ambacht: [[Scouting Vikings]]<br />
* Leerdam: [[Scouting Hagemans]]<br />
* Papendrecht: [[van Brederode]]<br />
* Sliedrecht: [[Merwegroep]] (opgeheven)<br />
* Woudrichem: [[Scouting Loevestein]]<br />
* Zwijndrecht: [[Scouting Panoord]]<br />
<br />
===Regio Rond de Rotte===<br />
(Rotterdam Noord en West)<br />
* Berkel en Rodenrijs: [[Scouting Berkel]]<br />
* Capelle a/d IJssel: [[Robert Baden-Powell Zeeverkennersgroep]]<br />
* Capelle a/d IJssel: [[Guy Gibson squadron]] (luchtscouts, opgeheven)<br />
* Capelle a/d IJssel: [[Johan van der Veeckengroep]]<br />
* Capelle a/d IJssel: [[Hendrik van Halewijn]]<br />
* Capelle a/d IJssel: [[Van Naeltwijck groep]]<br />
* Hoogvliet: [[Tasmania]]<br />
* Nieuwerkerk aan den IJssel: [[Scouting Nieuwerkerk]]<br />
* Poortugaal: [[Scouting Albrandswaard]]<br />
* Ridderkerk: [[Scouting Sint Joris (Ridderkerk)|Scouting Sint Joris]]<br />
* Ridderkerk: [[Scouting Florence Nightingale]]<br />
* Rotterdam: [[Bernadette/St. Willibrordus]]<br />
* Rotterdam: [[Brownsea Groep 66]]<br />
* Rotterdam: [[Calandtroep]]<br />
* Rotterdam: [[Cornelis Tromp groep]]<br />
* Rotterdam: [[Scouting Dorus Rijkers Nesselande]]<br />
* Rotterdam: [[Hillegersberg]]<br />
* Rotterdam: [[Hendrik van Halewijn]]<br />
* Rotterdam: [[Impeesagroep]]<br />
* Rotterdam: [[Kralingsche Troep 10]]<br />
* Rotterdam: [[Klaas Kitten Groep]]<br />
* Rotterdam: [[Lischgroep]]<br />
* Rotterdam: [[Maasgroep 18]]<br />
* Rotterdam: [[Margrietengroep]]<br />
* Rotterdam: [[Menod]]<br />
* Rotterdam: [[Olivier van Noort groep 48]]<br />
* Rotterdam: [[Prinses Irene Groep 45]]<br />
* Rotterdam: [[The Rangers Rotterdam]]<br />
* Rotterdam: [[De Spoorzoekers (Rotterdam)|De Spoorzoekers]]<br />
* Rotterdam: [[Scouting Sint Patrick (Rotterdam)|Scouting Sint Patrick]]<br />
* Rotterdam: [[Starrenburg]]<br />
* Rotterdam: [[Stedost groep]]<br />
* Rotterdam: [[Stella Maris (Rotterdam)|Stella Maris]]<br />
* Rotterdam: [[Wetrogroep]]<br />
* Rotterdam: [[Willem de Zwijger (Rotterdam)|Willem de Zwijger]]<br />
<br />
===Regio Vlietstreek===<br />
(Midden van Zuid-Holland: Rijswijk, Voorburg en Leidschendam)<br />
* Leidschendam: [[Scouting Pius XII]]<br />
* Rijswijk: [[Martin Luther King Groep (Rijswijk)|Martin Luther King Groep]]<br />
* Rijswijk: [[Scoutinggroep 'De Jaguars']]<br />
* Rijswijk: [[Hoeve Ypenburg Groep]]<br />
* Rijswijk: [[Scouting Gordongroep]] (opgeheven)<br />
* Voorburg: [[Hubertus-Brandaan]]<br />
* Voorburg: [[Livingstonegroep (Voorburg)|Livingstonegroep]]<br />
* Voorburg: [[Scouting Sint Maarten-Hildegard]]<br />
* Voorburg: [[Scouting Orion]]<br />
<br />
===Regio Westland===<br />
* De Lier: [[Scouting De Lier]]<br />
* 's-Gravenzande: [[Graaf Florisgroep]]<br />
* Hoek van Holland: [[Prins Hendrikgroep]]<br />
* Honselersdijk: [[Scouting Honselersdijk]]<br />
* Kwintsheul: [[Scouting Kwintsheul]]<br />
* Maasland: [[Scouting Maasland]]<br />
* Monster: [[Scouting Polanen]]<br />
* Naaldwijk: [[Scouting Naaldwijk]]<br />
* Naaldwijk: [[Scouting Rambonnetgroep Naaldwijk]]<br />
* Poeldijk: [[Scouting Poeldijk]]<br />
* Wateringen: [[Scouting Wateringen]]<br />
<br />
===Overige regio's===<br />
(Gorinchem is een deel van de Regio De Baronie)<br />
<br />
* Gorinchem: [[Scouting APV]] <br />
* Gorinchem: [[Gorinchemse Zeeverkenners]] (Scouting GZV)<br />
<br />
==Landelijke stammen==<br />
* [[Bermudastam]], Leusden<br />
* [[Cyberscouts]], Leusden<br />
* [[Delta Echo Stam]], Zeeland<br />
* [[Explostam]], Leusden<br />
* [[F.R.E.T.]], Friesland<br />
* [[ICIS]], Ossendrecht<br />
* [[Kanderstam]], Velp<br />
* [[Kse Iii Stam]], Utrecht<br />
* [[La Thès]], Landelijke Theater Stam uit Breda<br />
* [[Landelijke Loodsen Zeezeil Stam]], Leusden<br />
* [[Landelijke Luchtscouting Stam]], Rijswijk<br />
* [[Landelijke Ondersteunings Stam]], Rotterdam<br />
* [[Medische en EHBO Stam]], Ommen<br />
* MPSE ([[Most Primitive Scouting Experience]]), Elst<br />
* [[Radio Interesse Stam]], Rotterdam<br />
* [[Scouting Garbage Nederland Stam]], Leusden<br />
* [[Scoutlink Activiteiten Stam Holland]], Leusden<br />
* [[Sir Edmund Hillary-Stam]], Almelo<br />
* [[Scouting Motor Stam]], Nuth<br />
* [[Scoutnet|Scoutnet Nederland]], Maarssenbroek<br />
* [[Z.O.U.T.]], Den Dolder<br />
* [[Rampenstam]], Sint Michielsgestel<br />
* [[Scouting Doven Nederland]],Landelijke Scoutinggroep voor Doven, Den Haag<br />
* [[Landelijke Activiteiten en Regio Ondersteuning Stam]], de Laro Stam<br />
<br />
[[Categorie:Scouting in Nederland]]</div>
192.168.122.41
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Lijst_van_scoutinggroepen_in_Nederland&diff=95362
Lijst van scoutinggroepen in Nederland
2021-01-08T12:47:46Z
<p>192.168.122.41: /* Regio Amsterdam Amstelland */</p>
<hr />
<div>{| align=center style="float:center;"<br />
|- align=center<br />
| <div style="border-top: 4px solid #888888; border-bottom: 4px solid #888888; text-align: left; font-size: 120%;width: 600px;float: center; padding: 0.6em 0 0.6em 0; margin-bottom: 1px;background-color:#eeeeee;"><big>'''Beste bezoeker,'''</big><br /><br />
Staat jouw scoutinggroep er niet tussen? Zet hem er dan bij! Dit doe je zo: <br />
* Druk op "{{mediawiki:edit}}" en voeg een rode link toe in de lijst hieronder.<br />
* Open een [[Scoutpedia.nl:Voorbeeld groep|voorbeeldartikel]] in een nieuwe tab of venster.<br />
* Klik op de <font color=red>rode link</font>.<br />
* Kopieer het "voorbeeldartikel" in het artikel over jouw groep<br />
* Schrijf vervolgens zelf de ontbrekende delen van het artikel over jouw groep. <br />
Zet in onderstaande lijst '''''géén link naar de website''''' van jouw scoutinggroep: Links naar andere websites worden namelijk van deze pagina verwijderd.<br />
</div><br />
|}<br />
:''zie ook [[Lijst van scoutinggroepen in België]]'' en [[Lijst van Afdelingen]]<br />
<br />
Dit is een '''lijst van scoutinggroepen''' die probeert om (ooit) alle [[scoutinggroep]]en in Nederland in kaart te brengen. Over scoutinggroepen met rode letters is nog geen artikel. Onderstaande groepen zijn voorlopig ingedeeld per provincie. Wanneer de lijst te lang wordt, zullen de groepen ingedeeld worden per [[regio]] of [[admiraliteit]].<br />
<br />
<br />
==Drenthe==<br />
*Assen: [[Thriantastam]]<br />
*Assen: [[De Zwervers (Assen)|De Zwervers]]<br />
*Assen: [[Johannes Post Groep]] (JPG)<br />
*Assen: [[Anthonie van Diemenstam]] (AVD)<br />
*Assen: [[St. George]]<br />
*Beilen: [[Beyloo ter Horstgroep]]<br />
*Borger: [[Woudlopers]]<br />
*Coevorden: [[Drostengroep]]<br />
*Diever: [[Schultegroep]]<br />
*Emmen: [[Scouting Emmen]]<br />
*Erica: [[St. Pancratius / Maria Immaculata]]<br />
*Erica: [[Scoutinggroep Maria Immaculata]] (fusie in 2008)<br />
*Erica: [[Scoutinggroep Sint Pancratius]] (fusie in 2008)<br />
*Exloo: [[Hunze-Hikers]]<br />
*Hoogeveen: [[Scouting Hoogeveen]]<br />
*Leek: [[Scouting Nienoord]]<br />
*Meppel: [[Scouting Meppel]]<br />
*Nieuw Schoonebeek: [[St. Willehadus]]<br />
*Paterswolde: [[De Trekvogels]]<br />
*Roden: [[Mensinghe]]<br />
*Steenwijk [[Johan van der Kornputgroep]]<br />
*Vledder: [[Scouting Van Swietengroep]]<br />
*Vries: [[Scouting Vries]]<br />
*Zuidlaren: [[De Rangers]]<br />
<br />
==Flevoland==<br />
* Almere: [[Con Tutti]]<br />
* Almere: [[Scouting Cornelis Lelygroep]]<br />
* Almere: [[Scouting Hannie Schaft]]<br />
* Almere: [[Scouting de Meridiaan]]<br />
* Almere: [[Novo Mundo]]<br />
* Biddinghuizen: [[Scouting Osbornegroep]]<br />
* Dronten: [[Flevo-Scouts Dronten]]<br />
* Emmeloord: [[Scouting Emmeloord]]<br />
* Lelystad: [[Ascanen]]<br />
* Lelystad: [[Bramzijger]]<br />
* Lelystad: [[Scouting John F. Kennedy (Lelystad)|Scouting John F. Kennedy]]<br />
* Lelystad: [[Luchtscouts Vliegveld Lelystad]]<br />
* Urk: [[Scouting Jampeldekamp]]<br />
<br />
==Friesland==<br />
* Beetsterzwaag: [[Ba-Ow]]<br />
* Beetsterzwaag: [[Ossewa]] (bestuur gevestigd te Groningen; dus valt onder [[regio Groningen]])<br />
* Bolsward: [[Scouting Jambowa]]<br />
* Buitenpost: [[Brimzen]]<br />
* Dokkum: [[De Granaet]]<br />
* Drachten: [[de Drones]]<br />
* Drachten: [[de Wâldswalkers]]<br />
* Franeker: [[Andromeda]]<br />
* Harlingen: [[Caspar di Robles]]<br />
* Harlingen: [[De Ontdekkers]]<br />
* Harlingen: [[St. Michiel & Lioba]]<br />
* Heerenveen: [[Scouting Polaris]]<br />
* Heerenveen (Oranjewoud): [[Van Maasdijk]]<br />
* Joure: [[Borgergroep]]<br />
* Leeuwarden: [[Burmania]]<br />
* Leeuwarden: [[Duco van Martena]]<br />
* Leeuwarden: [[De Esdoorn]]<br />
* Leeuwarden: [[FRET]]<br />
* Leeuwarden: [[Schout bij nacht Doorman (Leeuwarden)|Schout bij nacht Doorman]]<br />
* Makkum: [[Burdine]]<br />
* Oosterwolde: [[De Biezenhutters]]<br />
* Sneek: [[Greate Pier]]<br />
* Sneek: [[Tibrag]]<br />
* Tytsjerkeradiel (Noardburgum): [[De Twirre]]<br />
* Wolvega: [[De Linde]]<br />
<br />
===Opgeheven===<br />
* Damwoude: [[Dowa doyngha]] (1993)<br />
* Joure: [[Jan van Hoof groep (Joure)|Jan van Hoof groep]] (vóór 1973)<br />
* Leeuwarden: [[Ijafik]] (1995)<br />
* Leeuwarden: [[Impeesa (Leeuwarden}|Impeesa]] (opgegaan in de Esdoorn in 1989)<br />
* Leeuwarden: [[Lolke van der Werf]] (1997)<br />
* Leeuwarden: [[Prinses Julianagroep]] (opgegaan in Duco van Martena in 1984)<br />
* Leeuwarden: [[Prins Bernhardgroep]] (opgegaan in Duco van Martena in 1984)<br />
* Leeuwarden: [[Stanley]] (opgegaan in de Esdoorn in 1989)<br />
* Leeuwarden: [[WiWeWa]] (opgegaan in de Esdoorn in 1989)<br />
* Sint Nicolaasga: [[Oorspronggroep]] (mogelijk opgegaan in Van Maasdijk)<br />
* Surhuisterveen: [[Wikel]] (2014 uitgeschreven in SOL)<br />
* Terschelling (Lies): [[Strandlopers]]<br />
* Wolvega: [[Litjo]]<br />
<br />
==Gelderland==<br />
* Alverna: [[Scouting Alverna]]<br />
* Amerongen: [[Zuylensteyn]]<br />
* Apeldoorn: [[Scouting Paulus en Petrus Dondersgroep]]<br />
* Apeldoorn: [[Scouting Balmoral]]<br />
* Apeldoorn: [[Scouting Dr. Ariënsgroep]]<br />
* Apeldoorn: [[Scouting St.Victor]]<br />
* Apeldoorn: [[Scoutinggroep Jagermeester Johan Bentinck]]<br />
* Apeldoorn: [[Stadhouder Willem III/Lady Baden-Powell]]<br />
* Apeldoorn: [[ Scoutinggroep Hertog van Gelre]]<br />
* Apeldoorn: [[M J.P.G Moorrees]]<br />
* Arnhem: [[Aerendheemgroep]]<br />
* Arnhem: [[Kastanjegroep]]<br />
* Arnhem: [[Scoutinggroep Lido '76]]<br />
* Arnhem: [[St. Christoforus-Lichtdraagsters groep]]<br />
* Arnhem: [[Lincolngroep]]<br />
* Arnhem: [[Miguel Pro Waterscouting]]<br />
* Arnhem: [[WASA Willem Alexander Scouting Arnhem]]<br />
* Arnhem: [[Ruitergidsen Anne de Guigné]]<br />
* Arnhem: [[De Geuzen (Arnhem)|De Geuzen]]<br />
* Beneden-Leeuwen: [[Scouting Don Bosco (Beneden-Leeuwen)|Scouting Don Bosco]]<br />
* Bennekom: [[Scouting Bennekom]]<br />
* Bennekom: [[Musinga Bennekom]] (nu onderdeel van Scouting Bennekom)<br />
* Beuningen: [[Scouting Beuningen '76]] (SB'76)<br />
* Borculo: Scouting [[Cycloongroep]] Borculo.<br />
* Culemborg: [[Scouting St. Stanislaus]]<br />
* Culemborg: [[Triton Scouting]]<br />
* Didam: [[Scouting St. Willibrord (Didam)|Scouting St. Willibrord]]<br />
* Dieren: [[Extender Dieren]]<br />
* Dieren: [[Scouting Dieren]]<br />
* Dieren: [[Bospatrouille 74]] (onafhankelijke groep)<br />
* Doesburg: [[Scouting Doesburg]]<br />
* Doetinchem [[Scouting Graaf Ottogroep]]<br />
* Doetinchem [[Scouting Roothaangroep]],[[hameland]]<br />
* Dreumel: [[Paulusgroep (Dreumel)|Paulusgroep]]<br />
* Druten: [[Scouting De Rietkampers]]<br />
* Duiven : [[Scouting Duiven]]<br />
* Ede: [[Jan Hilgers]]<br />
* Ede: [[Langenberg]]<br />
* Ede: [[Pieter Maritz]]<br />
* Ede: [[Tarcisius (Ede)|Tarcisius]]<br />
* Eerbeek: [[Tapawingo]]<br />
* Elburg: [[N.S. Rambonnetgroep]]<br />
* Epe/Heerde: [[Buys Ballot]]<br />
* Ermelo: [[Alexandergroep]]<br />
* Ermelo: [[Irmingroep]]<br />
* Ermelo: [[Tawebgroep]]<br />
* Ewijk: [[Scouting Ewijk]]<br />
* Gaanderen: [[Scoga, Scouting Gaanderen]]<br />
* Gendringen: [[Scouting Gendringen]]<br />
* Giesbeek: [[Scouting Abel Tasman Giesbeek]]<br />
* Gorssel: [[Scouting IJsselgroep]]<br />
* Gorssel: [[Sint_Joris_(Zutphen)|Scoutinggroep Sint Joris]]<br />
* Gorssel: [[Kompasnaald groep]]<br />
* Groenlo: [[Scouting Groenlo]]<br />
* Groessen: [[Scouting Groessen]]<br />
* 't Harde: [[Guustaaf Adolfgroep]]<br />
* Harderwijk [[Scouting Ragay Redoz]]<br />
* Harderwijk [[Tjerk Hiddes]]<br />
* Harderwijk [[Scouting Verbraak-Margriet]]<br />
* Hattem: [[Voermangroep]]<br />
* Hattem: [[Wijnaendts Franckengroep]]<br />
* Herveld: [[De Spoorzoekers (Herveld)|De Spoorzoekers]]<br />
* Huissen: [[Scouting Dannenburcht]]<br />
* Hummelo en Keppel: [[Scouting Sweder van Voorst]]<br />
* Lichtenvoorde: [[Girlscouting Lichtenvoorde]]<br />
* Lichtenvoorde: [[Sint Bernardusgroep Lichtenvoorde]]<br />
* Lochem: [[Graaf Ottogroep Lochem]]<br />
* Lochem: [[Scouting de Witte Wieven]]<br />
* Lunteren: [[Hessengroep]] (gefuseerd in 1973 tot Scouting Lunteren)<br />
* Lunteren: [[De Zandkleppers]] (gefuseerd in 1973 tot Scouting Lunteren)<br />
* Lunteren: [[Scouting Lunteren]] (fusie van de Hessengroep en De Zandkleppers)<br />
* Malden: [[Scouting Malden]]<br />
* Maurik: [[Scouting Saffatin]]<br />
* Neede: [[Pakaweversgroep Scouting Neede]]<br />
* Nijkerk: [[Scoutinggroep Roncalli]]<br />
* Nijkerk: [[Kiliaen van Rensselaer I]]<br />
* Nijkerk: [[Kiliaen van Rensselaer II]] (waterscouting)<br />
* Nijmegen: [[De Batavieren]]<br />
* Nijmegen: [[De Bevers (Nijmegen)|De Bevers]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Albertus]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Amalgama]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Brakkenstein]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting d'Almaras]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Karel de Stoute]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Keizer Karel (Nijmegen)|Scouting Keizer Karel]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Paul Kruger]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Traianus]]<br />
* Nijmegen: [[Sint Paulus Zeeverkenners]]<br />
* Nijmegen: [[Zeeverkenners Canisius]]<br />
* Nijmegen: [[Zeeverkennergroep Phileretmai]] <br />
* Ommeren: [[Baron van Brakell]]<br />
* Oosterbeek: [[OPV-Schoonoord]]<br />
* Oosterbeek: [[St. Bernulphus]]<br />
* Renkum: [[Don Bosco Lucia]]<br />
* Renkum: [[Emmagroep]]<br />
* Rheden: [[Rhedense Pioniers]]<br />
* Rhenen: [[Jhr.Schimmelpenninck]]<br />
* Scherpenzeel: [[Valleigroep]]<br />
* Scherpenzeel: [[Willaergroep]]<br />
* Tiel: [[Scouting Phoenix Tiel]]<br />
* Ugchelen: [[Ugchelse Woudlopers]]-Groep II<br />
* Veenendaal: [[De Zwervers (Veenendaal)|De Zwervers]]<br />
* Veenendaal: [[Sioniegroep (Veenendaal)|Sioniegroep]]<br />
* Velp: [[De Markesteen]]<br />
* Voorst: [[Hélène H. Wilkensgroep]]<br />
* Vorden: [[David G Alford]] (DGA)<br />
* Wageningen: [[Scouting Die Wiltgraeff]]<br />
* Wageningen: [[Yggdrasilstam]] (Studentenscouting, onderdeel van Scouting Die Wiltgraeff)<br />
* Wageningen: [[Musinga-Rijn]]<br />
* Warnsveld: [[Scouting Zona]]<br />
* Wijchen: [[Scouting St. Franciscus]]<br />
* Winterswijk: [[van Starckenrodegroep]] (Scouting Winterswijk)<br />
* Zaltbommel: [[Scouting St. Martinus (Zaltbommel)|Scouting St. Martinus]]<br />
* Zeddam: [[Scouting St. Oswaldus]]<br />
* Zevenaar: [[Scouting Gimborngroep]]<br />
* Zevenaar: [[Subanhara Liemersgroep]]<br />
* Zetten: [[Scouting Zetten]]<br />
* Zutphen: [[Nautilus]]<br />
* Zutphen: [[Jan van Riebeeck]] (JVR)<br />
* Zutphen: [[Sint_Joris_(Zutphen)|Scoutinggroep Sint Joris]]<br />
<br />
==Groningen==<br />
* Delfzijl: [[Fivelgroep-Eemsmond]]<br />
* Groningen: [[Chauken]]<br />
* Groningen: [[De Jutters]]<br />
* Groningen: [[De Havik (Groningen)|De Havik]]<br />
* Groningen: [[De Heeren van de Lemniscaat]]<br />
* Groningen: [[Scouting Impeesa (Groningen)|Scouting Impeesa]]<br />
* Groningen: [[Karel Doorman Stam]] (communicatie)<br />
* Groningen: [[Martinistam]] (studentenscouting)<br />
* Groningen: [[Woudlopers Kipling]]<br />
* Groningen: [[De Voerman]]<br />
* Groningen: [[De Zwervers (Groningen)|De Zwervers]]<br />
* Haren: [[Bestevaer]]<br />
* Haren: [[Look Wide]]<br />
* Haren: [[Tecumseh]]<br />
* Haren: [[De Trekvogels]]<br />
* Hoogezand-Sappemeer: [[De Trappers]]<br />
* Leek: [[Scouting Nienoord]]<br />
* Lettelbert: [[Waterscoutinggroep de Bevers]]<br />
* Pekela: [[Scouting Pekela]]<br />
* Slochteren: [[Scoutinggroep Fraeylema]]<br />
* Stadskanaal [[Scouting Stadskanaal]] (Schotse- en Pagistagroep)<br />
* Stedum: [[De Struners]] <br />
* Ter Apel [[Guy de Fontgalland]]<br />
* Uithuizen: [[Scouting Menkema]]<br />
* Veendam: [[Scouting Veendam]]<br />
* Winschoten: [[Scouting St. Vitus]]<br />
* Winschoten: [[Winschoter Joodse Jeugd Groep]] (opgeheven 1939)<br />
* Winschoten: [[Groep III (Winschoten)|Groep III]] (fusie 1945)<br />
* Winschoten: [[André de Thaye groep]] (fusie 1967)<br />
* Winschoten: [[Wida groep]] (fusie 1972)<br />
* Winsum: [[Vinchem]]<br />
<br />
==Limburg==<br />
* Beek: [[Scouting St. Martinus groep]]<br />
* Berg & Terblijt: [[St. Monulphus]]<br />
* Blerick: Scouting St. Lambertus<br />
* Bunde [[scouting Bunde]]<br />
* Brunssum: [[St. Willibrordus (Treebeek)|St. Willibrordus]]<br />
* Brunssum: [[Scouting de Landgraaf]]<br />
* Brunssum: [[Scouting St. Vincentius]]<br />
* Eijsden: [[Scouting Eijsden]]<br />
* Elsloo: [[Scouting Elsloo]]<br />
* Eygelshoven: [[Scouting Eygelshoven]]<br />
* Eygelshoven: [[Verkennersgroep St. Hubertus]] (gefuseerd met St. Lidwina tot Scouting Eygelshoven)<br />
* Eygelshoven: [[Gidsengroep St. Lidwina]] (gefuseerd met St. Hubertus tot Scouting Eygelshoven)<br />
* Geleen: [[Scouting Christiaan de Wet (Geleen)|Scouting Christiaan de Wet]]<br />
* Geulle: [[Scoutinggroep Gäöl]] (tussen 2000 en 2004 enige tijd onder de naam "Scouting Sint Joris Geulle")<br />
* Heerlen [[ Scouting Amicus]], Vroeger Willibrordus Heerlen en 't Eikske Landgraaf<br />
* Heerlen: [[Scouting Sint Jan Baptist (Heerlen)|Scouting Sint Jan Baptist]] <br />
* Heerlen: [[Scouting Don Bosco Heerlerbaan]]<br />
* Heerlen: [[Scouting Kapelaan Berix]]<br />
* Heerlen: [[Scouting Nieuw-Einde]]<br />
* Heerlen: [[St. Willibrordus (Heerlen)|St. Willibrordus]]<br />
* Heerlen: [[Scouting Bekkerveld]], vroeger: St Joris, St Hubertus en St Lidwina<br />
* Heerlen: [[Scouting Welten]]<br />
* Hoensbroek: [[De Stutters]]<br />
* Horn: [[Robert Kennedy Groep (Horn)|Robert Kennedy Groep]]<br />
* Kerkrade: [[Scouting St. Lambertus (Kerkrade)|Scouting St. Lambertus]]<br />
* Kerkrade: [[Scouting St. Willibrord (Kerkrade)|Scouting St. Willibrord]]<br />
* Kerkrade: [[St. Joris (Kerkrade)|St. Joris]]<br />
* Kerkrade: [[Scouting Gregor Brokamp]]<br />
* Kerkrade: [[Scouting St. Petrus]] (opgeheven)<br />
* Kerkrade: [[Scouting Indaba]] (opgeheven)<br />
* Kerkrade: [[Scouting Charles de Foucauld (Kerkrade)|Scouting Charles de Foucauld]] (opgeheven)<br />
* Kerkrade: [[Scouting St. Jozef (Kerkrade)|Scouting St. Jozef]] (opgeheven)<br />
* Kerkrade: [[Scouting St. Hubertus]]<br />
* Koningsbosch: [[Scouting Christus Koning (Koningsbosch)|Scouting Christus Koning]]<br />
* Landgraaf: [[Scouting Pius XII (Landgraaf)]]<br />
* Landgraaf: [[Scouting St. Tarcisius (Landgraaf)|Scouting St. Tarcisius]]<br />
* Landgraaf: [[Scouting 't Eikske]]<br />
* Landgraaf: [[Scouting Pioniers Oude Mijnstreek]]<br />
* Leunen: [[Scouting Don Bosco Leunen]]<br />
* Maastricht: [[Scouting Lord Baden-Powell (Maastricht)|Scouting Lord Baden-Powell]]<br />
* Maastricht: [[Scouting Christus Koning (Maastricht)|Scouting Christus Koning]]<br />
* Maastricht: [[Scouting Theresia]]<br />
* Maastricht: [[Titus Brandsma (Maastricht)|Titus Brandsma]]<br />
* Maastricht: [[Jan van Gent|Waterscouting Jan van Gent]]<br />
* Mechelen: [[St. Martinus (Mechelen)|St. Martinus]]<br />
* Middelaar: [[Scouting Sint Gabriël]]<br />
* Middelaar: [[Loodsenstam Lucifer]]<br />
* Mook: [[Scouting Don Bosco Mook]]<br />
* Munstergeleen: [[Scoutinggroep Munstergeleen]]<br />
* Nederweert: [[Scouting Paus Pius X]]<br />
* Pey: [[Scouting Maria Goretti Pey]]<br />
* Roermond: [[Pater Bleijsgroep]]<br />
* Roermond: [[Scouting Secretaris Moonen]]<br />
* Roermond: [[Scouting Sint Joris Leeuwen]]<br />
* Roermond: [[Sint Jorisgroep Maasniel]]<br />
* Schinnen: [[Scouting Schinnen]]<br />
* Schinnen: [[Royal Rangers]] (pinkstergemeente / niet scouting Nederland)<br />
* Sittard: [[St. Tarcisius-Limburg]]<br />
* Sittard: [[Scouting St. Jozef (Sittard)|Scouting St. Jozef]]<br />
* Sittard-Geleen: [[Scouting Sint Salvius Limbricht]]<br />
* Stein: [[Scouting Stein]] <br />
* Susteren: [[Scouting Jeanne d'Arc]]<br />
* Tungelroy: [[Scouting Tungelroy]]<br />
* Urmond: [[Scouting St. Tarcisius (Urmond)|Scouting St. Tarcisius]]<br />
* Venlo: [[Scouting Baden-Powell (Venlo)|Scouting Baden-Powell]]<br />
* Venlo: Belletable Stella-Maris (waterscouting)<br />
* Venlo: [[Scouting Miguel Pro]]<br />
* Venlo: [[Scouting St. Paulus (Venlo)]] <br />
* Venray: [[Peelspeurders]]<br />
* Voerendaal: [[Scouting Voerendaal]] (ook Scouting Windthagen-city Zuyd)<br />
* Weert: [[Scouting St. Maarten (Weert)|Scouting Sint Maarten]]<br />
* Weert: [[Scouting Keent-Moesel]]<br />
<br />
==Noord-Brabant==<br />
<br />
===Scouting Regio De Baronie===<br />
* Breda: [[Albert Schweitzer Groep]]<br />
* Breda: [[Scouting Blauwe Kei]]<br />
* Breda: [[Scouting Charles de Foucauld/Simone Weil]] (opgeheven)<br />
*Breda: [[Clemens Maria Hofbouwer]] (Blauwe vogels)<br />
* Breda: [[Scouting Driesprong]]<br />
* Breda: [[Scouting Frederik Hendrik (Bavel)|Scouting Frederik Hendrik]]<br />
* Breda: [[Scouting Ginneken]]<br />
* Breda: [[Scouting Haagse Beemden]]<br />
* Breda: [[Jeanne d'Arcgroep (Breda)|Jeanne d'Arcgroep]] (opgeheven)<br />
* Breda: [[Scouting Sint Joris (Breda)|Scouting Sint-Joris]]<br />
* Breda: [[Scouting Sint Martinus (Princenhage)|Scouting Sint Martinus]]<br />
* Breda: [[Scouting Murk Jansen]] (Blauwe vogels)<br />
* Breda: [[Scouting Thomas More (Prinsenbeek)|Scouting Thomas More]]<br />
* Breda: [[Titus Brandsma (Breda)|Titus Brandsma]] (waterscouts)<br />
* Dongen: [[De Stormvogels (Dongen)|De Stormvogels]] (Blauwe vogels)<br />
* Dongen: [[Scouting Laurentius Dongen]]<br />
* Dongen: [[St. Jozefgroep (Dongen)|St. Jozefgroep]]<br />
* Etten-Leur: [[Scouting Paulus (Etten-Leur)|Scouting Paulus]]<br />
* Etten-Leur: [[Scouting Tarcisius (Etten-Leur)|Scouting Tarcisius]] <br />
* Etten-Leur: [[Scouting St. Lambertus (Etten-Leur)|Scouting Sint Lambertus]]<br />
* Geertruidenberg: [[Mafeking Waterscouts (Geertruidenberg)|Mafekingroep]] (waterscouts)<br />
* Oosterhout: [[Scouting Erasmus]]<br />
* Oosterhout: [[Het Zuiderkruis]] (waterscouts)<br />
* Oosterhout: [[Mariagroep (Oosterhout)|Mariagroep]]<br />
* Raamsdonksveer : [[Scouting Raamsdonksveer]]<br />
* Sint Willebrord: [[Scouting Sint Willebrord]]<br />
* Sleeuwijk: [[Scouting Altena]] (waterscouts) <br />
* Terheijden: [[D'n Hartel]]<br />
<br />
===Regio De Meierij===<br />
* Berlicum: [[Scouting Berlicum]]<br />
* Cromvoirt / Den Bosch: [[Prins Willem van Oranje groep]] (PWVO)<br />
* Den Bosch: [[Scouting 's-Hertogenbosch Noord]] (DeBoNo)<br />
* Den Bosch: [[Scouting Columbus]]<br />
* Den Bosch: [[Jeroen Bosch Verkennersband]]<br />
* Den Bosch: [[Scouting Petrus en Paulus (Den Bosch)]] (P&P)<br />
* Den Bosch: [[Scouting Lucas]]<br />
* Den Bosch: [[Scouting Sint Joris ('s-Hertogenbosch)|Scouting Sint Joris]]<br />
* Den Dungen: [[Scouting Bernadette (Den Dungen)|Scouting Bernadette]]<br />
* Hintham-Rosmalen: [[Scouting Hintham|Scouting Sint-Christoffel]]<br />
* Rosmalen: [[St. Tarcisius (Rosmalen)|St. Tarcisius]]<br />
* Sint-Michielsgestel [[Scouting Petrus Donders]]<br />
* Vught: [[Scouting Vught Noord]]<br />
* Vught: [[Scouting JEEP Vught Zuid]]<br />
* Zaltbommel: [[Scouting St. Martinus (Zaltbommel)|Scouting St. Martinus]]<br />
<br />
===Regio De Langstraat=== <br />
* Drunen: [[Dr. Akkermansgroep]]<br />
* Elshout: [[St. Jan]] <br />
* Heusden [[St. Vicktor]]<br />
* Kaatsheuvel [[Martin Luther King (Kaatsheuvel)|Martin Luther King]]<br />
* Kaatsheuvel [[Mgr. Bekkersgroep (Kaatsheuvel)]]<br />
* Loon op Zand: [[Pastoor Simons Groep]]<br />
* Nieuwkuijk: [[Garcia Moreno]] <br />
* Sprang-Capelle: [[Jan de Rooij]]<br />
* Vlijmen: [[Maurice Flacard]] <br />
* Vlijmen: [[St. Jansgroep]]<br />
* Waalwijk: [[Scouting Andreas Zijlmansgroep]] (AZG)<br />
* Waalwijk: [[Scouting Mgr. Bekkersgroep]] (MBG)<br />
=== Regio Eindhoven===<br />
* Best: [[Scouting Frama]]<br />
* Best: [[Scouting Oud Best]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Doornakkers]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Angelo Roncalli]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Graaf Folke Bernadotte groep 2]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting St. Frans]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting St. Joris (Eindhoven)|Scouting St. Joris]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Père Kersten]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Hopman Latour]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Livingstone (Eindhoven)|Scouting Livingstone]]<br />
* Eindhoven: [[Waterscouting Dr. A.F. Philips]] (waterscouts)<br />
* Eindhoven: [[Scouting St. Rafaël]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting President F.D. Roosevelt]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Dr. A. Schweitzer]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting St. Sebastiaan]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Stratum]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Johannes Vianney]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Burgemeester Welschen]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Wielewaal]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Burgemeester Herman Witte]]<br />
* Nuenen: [[Scouting Rudyard Kipling]]<br />
* Nuenen: [[Scouting Panta Rhei]]<br />
* Sint-Oedenrode: [[Scouting Rooi]]<br />
* Son en Breugel: [[Scouting Mgr. Bekkersgroep (Son en Breugel)]]<br />
* Son en Breugel: [[Scouting Dutmella]]<br />
* Son en Breugel: [[Scouting Margaretha Sinclair (Son en Breugel)]]<br />
<br />
=== Regio Hart van Brabant===<br />
* Biezenmortel: [[Scouting De Paraplu]]<br />
* Berkel-Enschot: [[Livingstonegroep (Berkel-Enschot)|Livingstonegroep]]<br />
* Boxtel: [[Scouting Boxtel]]<br />
* Gilze: [[Scouting Gillesa]]<br />
* Goirle: [[Scouting St. Willibrord Goirle]]<br />
* Moergestel: [[Scouting St. Jan Moergestel]]<br />
* Oisterwijk: [[Scouting Oisterwijk]]<br />
* Oost- west en Middelbeers : [[ Scouting Don Garcia Moreno]]<br />
* Riel : [[Scouting Bolstergroep]]<br />
* Rijen: [[Sint Bonifaas Groep]]<br />
* Tilburg: [[Scouting Lord Baden-Powell (Tilburg)|Scouting Lord Baden-Powell]]<br />
* Tilburg: [[Celtica]]<br />
* Tilburg: [[Scouting Charles de Foucauld (Tilburg)|Scouting Charles de Foucauld]] (gefuseerd tot Scouting The Challenge)<br />
* Tilburg: [[Scouting Esjeeka]]<br />
* Tilburg: [[Scouting St. Jan Baptist]] (gefuseerd tot Scouting Esjeeka)<br />
* Tilburg: [[Scouting St. Stanislaus Kostka]] (gefuseerd tot Scouting Esjeeka)<br />
* Tilburg: [[St.Joris (Tilburg)|St.Joris]] (opgeheven)<br />
* Tilburg: [[Pastoor Vroomansgroep]]<br />
* Tilburg: [[Scouting Prins Hendrik groep 1]] (gefuseerd tot Scouting The Challenge)<br />
* Tilburg: [[Scouting The Challenge]] <br />
* Tilburg: [[Dr. Mollergroep]]<br />
* Tilburg: [[St. Raphaël]]<br />
* Tilburg: [[Scouting Rey de Carle]]<br />
* Tilburg: [[Scouting Groenewoud]]<br />
<br />
=== Regio Helmond===<br />
* Asten: [[Scouting Asten]]<br />
* Bergeijk: [[Sint Lambertus]]<br />
* Gemert: [[Scouting Willibrordus (Gemert)|Scouting Willibrordus]]<br />
* Helmond: [[Scouting Leonardus]]<br />
* Helmond: [[Scouting Brandevoort]]<br />
* Helmond: [[Scouting Brouwhuis]]<br />
* Helmond: [[Scouting Paulus (Helmond)|Scouting Paulus]]<br />
* Helmond: [[Scouting Jan Baloys Stiphout]]<br />
* Helmond: [[Scouting Rijpelberg (Helmond)]]<br />
* Lierop: [[St. Willibrordusgroep]] <br />
* Mierlo: [[Scouting Mierlo]]<br />
* Deurne: [[Scouting Deurne]]<br />
<br />
===Regio Rond de Biesbosch===<br />
* Woudrichem: [[Scouting Loevestein]] (waterscouts)<br />
===Regio Noordoost Brabant===<br />
* Berghem: [[P.G. Frassatigroep]]<br />
* Boekel: [[Scouting Boekel]]<br />
* Geffen: [[Scouting Geffen]]<br />
* Heesch: [[Scouting Heesch]] <br />
*Langenboom: [[Scouting Langenboom]]<br />
* Nistelrode: [[Scouting Mira Ceti]]<br />
* Oss: [[Dorus Rijkersgroep Oss]] (waterscouts)<br />
* Oss: [[Scouting Ussen]]<br />
* Oss: [[Dr. Saal van Zwanenberggroep]]<br />
* Oss: [[Titus Brandsmagroep (Oss)|Titus Brandsmagroep]]<br />
* Schaijk: [[Scouting Schaijk]] <br />
* Schijndel: [[Scouting Schijndel]]<br />
* Uden: [[Jeanne d'Arc (Uden)|Jeanne d'Arc]]<br />
* Uden: [[Scouting Uotha]]<br />
* Uden: [[Scouting Icarus]] (Opgeheven "Luchtverkenners Groep Icarus" (Luchtscouts))<br />
* Uden: [[Scouting Gabriël]] (Gefuseerd tot "Luchtverkenners Groep Icarus")<br />
* Uden: [[Scouting ADM. Kortenaer]] (Opgeheven "Zeeverkenners Groep ADM. Kortenaer" (Waterscouts)) (Gelieerd met Scouting Icarus)<br />
* Veghel: [[Scouting Veghel]]<br />
* Vorstenbosch: [[Scouting Vorstenbosch]]<br />
<br />
=== Regio West-Brabant===<br />
* Bergen op Zoom: [[Scouting Delmo]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Scouting Kizito (Bergen op Zoom)|Scouting Kizito]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Scouting Markiezaatsgroep]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Menno van Coehoorngroep]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Petrus en Paulusgroep (Bergen op Zoom)|Petrus en Paulusgroep]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Van Glymesgroep]] (Opgegaan/Gefuseerd met Petrus & Paulusgroep)<br />
* Bergen op Zoom: [[Scheldestam]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Zoomgroep]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Karel Doormangroep (Bergen op Zoom)|Karel Doormangroep]] (waterscouts)<br />
* Ossendrecht: [[Scouting Ossendrecht]]<br />
* Oud Gastel: [[Scouting Andriessengroep]]<br />
* Roosendaal: [[Luchtscouts "Seppe"]] (luchtscouts)<br />
* Roosendaal: [[Scouting st. Jan (Roosendaal)|Scouting st. Jan]] (luchtscouts)<br />
* Roosendaal: [[Scouting Fridtjof Nansen]]<br />
* Roosendaal: [[Scouting Baden-Powell (Roosendaal)|Scouting Baden-Powell]]<br />
* Wouw: [[Scouting Wouw]]<br />
* Zevenbergen: [[Scouting Zevenbergen]] <br />
* Zevenbergen: [[Matthijs Heldtgroep]] (waterscouts)<br />
<br />
===Regio Zuidoost-Brabant===<br />
* Bladel: [[Scouting Bladel]]<br />
* Budel: [[Frere Jacques]]<br />
* Duizel: [[Jubam]]<br />
* Eersel: [[Scouting Eersel]] <br />
* Eersel: [[D’n Hazlaar]]<br />
* Heeze: [[Sint Nicasius]]<br />
* Geldrop: [[Scoutinggroep Don Bosco]]<br />
* Geldrop: [[Hikegroep]]<br />
* Geldrop: [[Neil Armstrong Scouting]]<br />
* Geldrop: [[Stella Maris Zeeverkenners]] (waterscouts)<br />
* Luyksgestel: [[Sint Andries]]<br />
* Maarheze: [[Scouting Kizito Maarheeze]]<br />
* Riethoven: [[Rythovius]] <br />
* Valkenswaard: [[Dick van Toor]]<br />
* Valkenswaard: [[Scouting Sint Maarten (Valkenswaard)|Scouting Sint Maarten]]<br />
* Valkenswaard: [[Sint Stefanus]]<br />
* Veldhoven: [[Hertog Jan van Brabant]]<br />
* Veldhoven: [[Were-Di]]<br />
* Veldhoven: [[Sint Stanislaus Kostka]]<br />
* Veldhoven-Zeelst: [[Sint Aloysuis]]<br />
* Waalre: [[Scouting Aalst-Waalre]] (SAW2)<br />
* Waalre: [[Scouting Anton Coolen]] (in 1996 gefuseerd tot Scouting Aalst-Waalre)<br />
* Waalre: [[St. Tarcisius (Waalre)|St. Tarcisius]] (in 1996 gefuseerd tot Scouting Aalst-Waalre)<br />
* Weerselo: [[Scouting Weerselo]] <br />
===Regio Zuidoost Nederland (Regio ZON)===<br />
* Boxmeer: [[Scouting Boxmeer]]<br />
* Overloon: [[St Theobaldusgroep]]<br />
* Wijchen: [[Scouting Woezik]]<br />
<br />
==Noord-Holland==<br />
===Regio Noord Holland Noord===<br />
* Anna Paulowna: [[Scouting Anna Paulowna]]<br />
* Akersloot: [[Jacobusgroep]]<br />
* Alkmaar: [[Scouting Don Bosco Alkmaar|Don Bosco]]<br />
* Alkmaar: [[Scouting Marco Polo (Alkmaar)|Scouting Marco Polo]]<br />
* Alkmaar: [[Scouting Sint Laurentius]]<br />
* Alkmaar: [[Dirk Duyvel]]<br />
* Alkmaar: [[De Geuzen (Alkmaar)|De Geuzen]]<br />
* Alkmaar: [[Scoutinggroep Graaf Daron]]<br />
* Bergen: [[Scoutinggroep de Heerlijkheid]]<br />
* Den Burg (Texel): [[Scouting Texel]]<br />
* Den Helder: [[Jutters Rainiero]]<br />
* Den Helder: [[Scouting Jutters Willemsoord]]<br />
* Den Helder: [[I.N.K.A.]]<br />
* Den Helder: [[Minerva]]<br />
* Den Helder: [[Helders Jachthoornkorps]]<br />
* Den Helder: [[Prinses Wilhelmina]]<br />
* Den Helder: [[Abel Tasman]]<br />
* Den Oever: [[Corvus Corone]]<br />
* Dirkshorn: [[Scoutinggroep Aquarius]]<br />
* Enkhuizen: [[Scoutinggroep Mercury]]<br />
* Grootebroek: [[Arcadia]]<br />
* Heerhugowaard: [[Angela]]<br />
* Heerhugowaard: [[Sint joris (Heerhugowaard)|Sint Joris]]<br />
* Heiloo: [[Scouting Rurik Heiloo]]<br />
* Heiloo: [[Victoriegroep]]<br />
* Hoorn: [[Scouting Martin Luther King (Hoorn)|Scouting Martin Luther King]]<br />
* Hoorn: [[Vaandrig Peetoom Vendel]]<br />
* Langedijk: [[Scouting Langedijk]]<br />
* Medemblik: [[Titus Brandsma (Medemblik)|Titus Brandsma]]<br />
* Nieuwe Niedorp: [[Scouting Dirck Rembrantsz]]<br />
* Purmerend: [[Lamoraal van Egmond]]<br />
* Schagen: [[Ridder Magnusgroep]]<br />
* Schagen: [[Vita Nova]]<br />
* Ursem: [[Don Bosco]]<br />
* Venhuizen: [[St. Lidwina]]<br />
* Wieringerwerf: [[Scouting Die Robben]]<br />
* Wognum: [[Pius X]]<br />
* Zwaag: [[Scouting Discovery]]<br />
<br />
===Regio Noord Holland Midden===<br />
* Assendelft: [[Scouting Assendelft]]<br />
* Beverwijk: [[Scouting Admiraal van Kinsbergen]] <br />
* Beverwijk: [[Die Wijcker Duinjaghers]]<br />
* Beverwijk: [[Mees Toxopeus]]<br />
* Beverwijk: [[M'Hlala Panzi]] <br />
* Beverwijk: [[Wiawaha Beverwijk]]<br />
* Castricum: [[Scouting JL Die Bogeheimers]]<br />
* Heemskerk: [[Adelbertusgroep]]<br />
* Heemskerk: [[Graaf Floris V]]<br />
* Heemskerk: [[Elfregi Helen Keller]]<br />
* Krommenie: [[Scouting Krommenie]]<br />
* Limmen [[Scouting Limmen]]<br />
* Uitgeest: [[Scouting Uitgeest]], Jeugdvereniging Don Bosco<br />
* Uitgeest: [[Thor Heyerdahl]]<br />
* Velsen Zuid: [[Wiawaha]]<br />
* Velserbroek: [[Scouting Velserbroek]]<br />
* IJmuiden: [[de IJmondtrekkers]]<br />
* Zaandam: [[De Watergeuzen]]<br />
* Zaandam: [[Scouting Elfregi Zaanstreek]]<br />
* Zaandijk: [[Scouting Koog-Zaandijk]]<br />
<br />
===Regio Amsterdam Amstelland===<br />
* Aalsmeer: [[TIFLO-groep]]<br />
* Aalsmeer: [[WIOL & Willem Barendsz]]<br />
* Amstelveen / Nes a/d Amstel: [[De Jonge Woudlopers]]<br />
* Amstelveen: [[Radboudgroep]]<br />
* Amstelveen: [[Livingstonegroep]]<br />
* Amstelveen: [[Kantankye]]<br />
* Amstelveen: [[Japanse Scouting Amsterdam]]<br />
* Amstelveen: [[Keizer Karel Groep]]<br />
* Amstelveen: [[Scouting Hedera]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Oost I]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Holendrecht]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Gijsbrecht van Aemstel]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Frankendael]]<br />
* Amsterdam: [[Sarto Groep]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Phoenix]]<br />
* Amsterdam: [[Dunnewold - Hendrick de Keysergroep]]<br />
* Amsterdam: [[Elfregi Zeeverkenners Amsterdam]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Erskine]]<br />
* Amsterdam: [[Wartburggroep]]<br />
* Amsterdam: [[Majoor Bosshardt groep]]<br />
* Badhoevedorp: [[Lady Baden-Powell]]<br />
* Badhoevedorp: [[Leeghwater]]<br />
* De Kwakel: [[St. Joannes]]<br />
* Diemen: [[Scouting Diemen I]]<br />
* Hoofddorp: [[St. Maartengroep]]<br />
* Hoofddorp: [[Paula Geertsgroep]]<br />
* Monnickendam: [[Scoutinggroep Waterland]]<br />
* Nieuw-Vennep: [[Scouting Kagiwepi]]<br />
* Uithoorn: [[Admiralengroep]]<br />
<br />
===Historische groepen RAA===<br />
*Amsterdam: [[Scouting Marsband]]<br />
*Amsterdam: [[district amsterdam-noord]]<br />
*Amsterdam: [[Scouting St. Stefanus]]<br />
*Amsterdam: [[Hendrick de Keyser]]<br />
*Amsterdam: [[Echnatongroep]]<br />
*Amsterdam: [[Mytylgroep]]<br />
*Amsterdam: [[Oranje-Vredesgroep]]<br />
*Amsterdam: [[Impeesa groep 19]]<br />
*Amsterdam: [[Tarcisius-groep]]<br />
*Amsterdam: [[District amsterdam-west]]<br />
*Amsterdam: [[Scouting Sloterplas]]<br />
*Amsterdam: [[Lucasgroep]]<br />
*Amsterdam: [[Aladingroep]]<br />
*Amsterdam: [[District amsterdam-oost]]<br />
*Amsterdam: [[Jan van Nassaugroep]]<br />
*Amsterdam: [[Novastoshnah]]<br />
*Amsterdam: [[De Zwervers]]<br />
*Amsterdam: [[Kagawa Toyohiko]]<br />
*Amsterdam: [[Fr d Rooseveltgroep]]<br />
*Amsterdam: [[Walraven Groep]]<br />
*Amsterdam: [[St Clara]]<br />
*Amsterdam: [[Ludwig Nommensen]]<br />
*Amsterdam: [[Th de Celles]]<br />
*Amsterdam: [[Alma]]<br />
*Amsterdam: [[Amsterdam-Zuid/Amstelveen VVS]]<br />
*Amsterdam: [[A'dam-Noord Zuidwaterland VVS]]<br />
*Amsterdam: [[Gewest amsterdam/amstel]]<br />
*Amsterdam: [[Scouting de Piraten]]<br />
*Amsterdam: [[Scouting SPBA]]<br />
*Amsterdam: [[Scouting Jasmin]]<br />
*Amsterdam: [[Mawadda]]<br />
*Amstelveen: [[District Amsterdam-Zuid]]<br />
*Amstelveen: [[Tyltyl Mytylgroep / Scouting de Teil]]<br />
*Amstelveen: [[Guy de Larigaudie]]<br />
*Amstelveen: [[Heimansgroep]]<br />
*Amstelveen: [[Margarita]]<br />
*Amstelveen: [[Vernum. naar:190810 Jac P Thijsse]]<br />
*Amstelveen: [[District Amstelland]]<br />
*Monnickendam: [[Joseph Wolff]]<br />
<br />
===Regio het Gooi===<br />
* Bussum: [[Scouting Himalaya]]<br />
* Bussum: [[Arrowegroep]]<br />
* Hilversum: [[Argonauten (Hilversum)|Argonauten]]<br />
* Hilversum: [[Athabascangroep]]<br />
* Hilversum: [[Scouting Heidepark]]<br />
* Hilversum: [[Scoutinggroep de Burcht]]<br />
* Hilversum: [[Zuiderkruisgroep]]<br />
* Huizen: [[Scouting Flevo (Huizen)|Scouting Flevo]]<br />
* Huizen: [[Scouting Montgomery (Huizen)|Scouting Montgomery]]<br />
* Huizen: [[Scouting Vasanta (Huizen)|Scouting Vasanta]]<br />
* Kortenhoef: Scouting Klaas-Toxopeus<br />
* Laren (N-H): [[Scouting Raboes]]<br />
* Laren (N-H): [[Maggy Lekeuxgroep]]<br />
* Muiden: [[Scouting Pampus Muiden]]<br />
* Naarden: [[Scouting Olav]]<br />
* Naarden: [[Scouting Erica]]<br />
<br />
===Regio Haarlem===<br />
* Bloemendaal: [[Bos en Duin]]<br />
* Bloemendaal: [[Elswout]]<br />
* Haarlem: [[B.I.M. Bakenessergroep]]<br />
* Haarlem: [[Brigitta]]<br />
* Haarlem: [[Vliegende Pijl]]<br />
* Haarlem: [[Hildebrand]]<br />
* Haarlem: [[Kameleon Kinheim]]<br />
* Haarlem: [[Kon Tiki]]<br />
* Haarlem: [[Marco Polo]]<br />
* Haarlem: [[Scouting Menno Simonsz]]<br />
* Haarlem: [[Prins Willem]]<br />
* Haarlem: [[Doortje en Dorus Rijkers]]<br />
* Haarlem: [[Pieter Hasselear / Bernadette]]<br />
* Haarlem: [[Kromhout]]<br />
* Haarlem: [[de Brug]]<br />
* Haarlem: [[Tarcisius]]<br />
* Heemstede: [[Graaf Bernadotte]]<br />
* Heemstede: [[Paschalis Baylon]]<br />
* Heemstede: [[Spaarnegeuzen]]<br />
* Heemstede: [[NVJ de Haven]]<br />
* Heemstede: [[Wabo]]<br />
* Overveen: [[Camerons-Duinzwervers]]<br />
* Santpoort: [[St. Radboudgroep (Santpoort)]]<br />
* Velsen Zuid: [[Michiel Adrieanszn de Ruyter]]<br />
* IJmuiden: [[Nannie van der Wiele]]<br />
* Zandvoort: [[Stella Maris - St. Willibrordus]]<br />
* Zandvoort: [[The Buffalo's]]<br />
* Zwanenburg: [[Rijnlandgroep]]<br />
<br />
===Historische groepen===<br />
* Beverwijk: [[Andre de Thaye]] <br />
* Beverwijk: [[De Banjaert]]<br />
<br />
==Overijssel==<br />
* Almelo: [[B.E. de Blauwe Reigers]]<br />
* Almelo: [[Homeentmeen]]<br />
* Almelo: [[H.J.B. Boemerang]] (opgeheven)<br />
* Almelo: [[H.J.B. Llanos]]<br />
* Almelo: [[H.J.B. Wateregge]]<br />
* Almelo: [[John F. Kennedygroep (Almelo)| John F. Kennedygroep]]<br />
* Almelo: [[Tubanten]]<br />
* Bathmen: Scouting James Lovell Groep<br />
* Borne: [[Scouting Twickel]]<br />
* Dalfsen: [[D'Alflandgroep]]<br />
* Den Ham & Vroomshoop: [[Scouting Azoelen]]<br />
* Dedemsvaart: [[Scouting Dedemsvaart]]<br />
* Delden: [[Van Rossum-Elisabethgroep]]<br />
* Denekamp: [[Margaretha sinclair]]<br />
* Elburg: [[Scouting N.S. Rambonnet]]<br />
* Enschede: [[Scouting Mgr. Ariënsgroep]]<br />
* Enschede: [[Scouting 't Volbert]]<br />
* Enschede: [[Scouting Emisario]]<br />
* Enschede: [[Scouting Euregio Glanerbrug]]<br />
* Enschede: [[Scouting 't Geuzennest]]<br />
* Enschede: [[Scouting Nanne Zwiep]]<br />
* Enschede: [[Vaandrig Leppink Groep]]<br />
* Enschede: [[Enschedese Padvinders Marsband]]<br />
* Enschede: [[Radix Enschede]]<br />
* Giethoorn: [[Scouting Brederwiede]]<br />
* Goor: [[Scouting Stoevelaargroep]]<br />
* Haaksbergen: [[Scouting de Klomp]]<br />
* Hardenberg: [[Stanleygroep]]<br />
* Hasselt: [[Scouting de Veste]]<br />
* Hattem: [[Voermangroep]]<br />
* Hattem: [[Wijnaendts Franckengroep]]<br />
* Heino: [[Rozendaelgroep Scouting Heino]]<br />
* Hellendoorn - Nijverdal: [[Reggegroep]]<br />
* Hengelo: [[Scouting Hasselo]]<br />
* Hengelo: [[dr. Ariëns Ingrid]]<br />
* Hengelo: [[St. Jeroen Bambi]]<br />
* Hengelo: [[St. Christoffel (Hengelo)|St. Christoffel]]<br />
* Hengelo: [[Bataven Ludger]]<br />
* Hengelo: [[De Bataven]] (gefuseerd met Ludger-ursula groep tot Bataven Ludger)<br />
* Hengelo: [[Scouting Cunera-St. Marcellinus]]<br />
* Hengelo: [[Hendrik Hudson Groep]]<br />
* Hengelo: [[Ludger-ursula groep]] (gefuseerd met De Bataven tot Bataven Ludger)<br />
* Harderwijk: [[Tjerk Hiddes]]<br />
* Holten: [[BE St. Joris Overijssel]]<br />
* Kampen: [[Henk Bruntgroep]]<br />
* Kampen: [[Hanzeluiden]]<br />
* Kampen: [[Martin Gasmangroep]]<br />
* Nieuwleusen: [[Gold'n Zendegroep]]<br />
* Ootmarsum: [[Scouting Ootmarsum]]<br />
* Oldenzaal: [[Titus Brandsmagroep (Oldenzaal)|Titus Brandsmagroep]]<br />
* Ommen: [[Van Pallandtgroep]]<br />
* Rijssen: [[Scouting Oosterhof-Niej Begin]]<br />
* Raalte: [[Scouting Miguel Pro]]<br />
* Steenwijk: [[Johan van de Kornputgroep]]<br />
* Vasse: [[Kameleongroep]]<br />
* Vilsteren: [[St. Lodewijkgroep]]<br />
* Vriezenveen: [[Admiraal Kruysgroep 1]]<br />
* Wierden: [[Scouting Lancker]]<br />
* Zwartsluis: [[Pieter Marits]]<br />
* Zwolle: [[Christofoor Zeeverkenners]]<br />
* Zwolle: [[Henk Eelsinggroep]]<br />
* Zwolle: [[Hopman Kippersgroep]]<br />
* Zwolle: [[Huysmangroep III]]<br />
* Zwolle: [[Indabagroep]]<br />
* Zwolle: [[De IJsselgroep|IJsselgroep]]<br />
* Zwolle: [[Jan Lijdinggroep]]<br />
* Zwolle: [[Vaandrig Lengton Groep]]<br />
* Zwolle: [[Zwolse Zeeverkenners]]<br />
<br />
==Utrecht==<br />
* Abcoude: [[Scouting Pandergroep]]<br />
* Amerongen-Leersum: [[Scouting Zuylensteyn]]<br />
* Amersfoort: [[Karel Doormangroep (Amersfoort)|Karel Doormangroep]]<br />
* Amersfoort: [[Scouting St. Ansfridus]]<br />
* Amersfoort: [[Scouting Cay-Noya]]<br />
* Amersfoort: [[Scouting Impeesa (Amersfoort)|Scouting Impeesa]]<br />
* Amersfoort: [[Scouting Mondriaan]]<br />
* Amersfoort/Hoogland: [[Scouting Soekwa]]<br />
* Baarn: [[Scouting Ernst van Kempen]]<br />
* Baarn: [[Mango Kwane Wilco Jiskoot]]<br />
* Baarn: [[Scouting Merhula]]<br />
* de Bilt: [[Scouting Ben Labre]]<br />
* de Bilt: [[Scouting Laurentius (De Bilt)|Scouting Laurentius]]<br />
* Bilthoven: [[Akoteh]]<br />
* Bilthoven: [[Rover Crofts Groep]]<br />
* Breukelen: [[Scouting Niftarlake]]<br />
* Bunnik: [[Scouting Bunnik]] (is gefuseerd met [[Scouting Katimavik]] uit Odijk)<br />
* Doorn: [[Scouting Thorheim]]<br />
* Driebergen: [[Scouting Dr. A.E. Hermansgroep]]<br />
* Harmelen: [[Scouting Willem Alexander]]<br />
* Hoevelaken: [[Scouting Hiawatha]]<br />
* Hooglanderveen: [[Scouting St. Jozef (Hooglanderveen)|Scouting St. Jozef]]<br />
* Houten: [[Scouting Schonauwen]]<br />
* Huis ter Heide: [[A.J.V. Dirk Vink]]<br />
* Huis ter Heide: [[A.J.V. Hiram Edson]]<br />
* Leusden: [[Scouting Manitoba]]<br />
* Lopik: [[Scouting Cliffort Reichert]]<br />
* Maarn-Maarsbergen: [[Scouting Maarn-Maarsbergen]]<br />
* Maarssen: [[Scouting Jan Campert]]<br />
* Maarssen: [[Scouting Marsua]]<br />
* Maarssen: [[Scouting Willy Hems]]<br />
* Maartensdijk: [[Scouting Agger Martini]]<br />
* de Meern: [[Scouting Rhenova]]<br />
* Montfoort: [[Scouting Montfoort]]<br />
* Mijdrecht/Wilnis: [[Scouting Jan van Speyk]]<br />
* Nieuwegein: [[Scouting Jan van Hoof]]<br />
* Nieuwegein: [[Scouting Livingstone (Nieuwegein)|Scouting Livingstone]]<br />
* Nieuwegein: [[Scouting Prins Bernhard]]<br />
* Odijk: [[Scouting Katimavik]]<br />
* Oudewater: [[Scouting Jorisgroep Oudewater]]<br />
* Soest: [[Waterscouting Paltz- & Eemgeuzen]] <br />
* Soest: [[Scouting Don Bosco (Soest)|Scouting Don Bosco]]<br />
* Soest: [[Fakkeldraagsters|Scouting De Fakkeldraagsters]]<br />
* Soest: [[Hopman Masselmangroep]]<br />
* Utrecht: [[1e Charles de Foucauld Groep (Utrecht)|1e Charles de Foucauld Groep]] Opgeheven/Gefuseerd met Willem de Zwijger<br />
* Utrecht: [[Groep 7 Padvinders Groep "Brigade Prinses Irene" ]] Opgeheven/Gefuseerd met Willem de Zwijger<br />
* Utrecht: [[K V Groep Kardinaal De Jong]] Opgeheven<br />
* Utrecht: [[K V Paulus/Paula Groep]] Opgeheven/Gefuseerd met 1e Charles De Foucauld Groep<br />
* Utrecht: [[P V Groep Johan Friso]] Opgeheven/Gefuseerd met 1e Charles De Foucauld Groep<br />
* Utrecht: [[Scouting Baracuda]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Derde Utrechtse]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Hoograven]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Jan Pieterszoon Coen]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Peka 18]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Salwega]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Tekakwitha Zeeverkenners]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Utrecht Oost]]<br />
* Utrecht: [[Scouting de Vliegende Pijl]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Wepadojeb]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Wilhelmina]]<br />
* Utrecht: [[Willem de Zwijger (Utrecht)|Willem de Zwijger]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Zuilen]]<br />
* Veenendaal: [[De Zwervers (Veenendaal)|De Zwervers]]<br />
* Vianen: [[Scouting Batenstein]]<br />
* Vinkeveen: [[Scouting Eliboe]]<br />
* Vleuten: [[Scouting Ridderhofgroep]]<br />
* Wijk bij Duurstede: [[Scouting Sea Lions]]<br />
* Woerden: [[Scouting Albert Schweitzer]]<br />
* IJsselstein: [[Scouting Anne Frank]]<br />
* IJsselstein: [[Nico Steenbeekgroep]]<br />
* IJsselstein: [[Scouting Sint Nicolaas]]<br />
* Zeist: [[Scouting De Bison]]<br />
* Zeist: [[Scouting Dryade]] (Opgeheven 31-12-2014)<br />
* Zeist: [[Scouting Luvaze]]<br />
* Zeist: [[Prinses Amalia Groep]]<br />
* Zeist: [[Prinses Beatrix Groep]] (Opgeheven 31-12-2014)<br />
* Zeist: [[Scouting Rambonnet]]<br />
* Zeist: [[Sleutelgroep]]<br />
* Zeist: [[Woudlopers (Zeist)|Woudlopers]]<br />
<br />
==Zeeland==<br />
* Aardenburg: [[St.Baafsgroep]]<br />
* Arnemuiden: [[Baden-Powell (Arnemuiden)|Baden-Powell]]<br />
* Axel: [[Gregoriusgroep]] (opgeheven- oud KV/VKJB) <br />
* Axel: [[groep 1/ Ottawa groep]] (opgeheven- oud NPV)<br />
* Axel: [[Jhr. de Casembrootgroep]] (opgeheven- oud NPV) <br />
* Axel: [[Oda-groep]] (opgeheven- oud NGB) <br />
* Axel: [[Szydlowskigroep]] (opgeheven- oud NPG)<br />
* Axel: [[Scouting De Vier Ambachten]]<br />
* Brouwershaven [[Grevelingengroep]]<br />
* Bruinisse: [[Prinses Margrietgroep]]<br />
* Burgh(-Haamstede): [[Kaninefatengroep]]/[[Scouting Westerschouwen]]<br />
* Goes: [[st.Bernadette]]<br />
* Goes: [[Hertog van Beijeren-Gosaha]]<br />
* Goes: [[Jacob Valcke]]<br />
* Goes: [[Frans Naereboutgroep]]<br />
* Hulst: [['t Jagertje]]<br />
* IJzendijke: [[St. Paulustroep]]<br />
* Kapelle: [[Ridder van der Maelstedegroep]]<br />
* Kamperland: [[Zandkreekgroep]]+<br />
* Koudekerke: [[de Valkeniers]]<br />
* Kloosterzande: (St.)[[Canisiusgroep]]<br />
* Kloosterzande: [[De Zwarte Dassen (Kloosterzande)|De Zwarte Dassen]] (in 1985 met St.Canisius gefuseerd tot [[Canisiusgroep]])<br />
* Kloosterzande-Groenendijk: [[Charles de Foucauld (Kloosterzande)|Charles de Foucauld]] (na de oorlog St.[[Canisiusgroep]])<br />
* Kloosterzande: [[Greetje Schouten groep]] (opgeheven- oud NGB)<br />
* Middelburg: [[Berdenis van Berlekomgroep]]<br />
* Middelburg: [[Gouden Cirkelgroep]]<br />
* Middelburg: [[Scouting Kazan de Wolfgroep]]<br />
* Middelburg: [[Paul Krugergroep]]<br />
* Oostburg: [[Scouting Oostburg]]<br />
* Overslag: [[Gerlofgroep|St. Gerlofgroep]] (opgeheven- oud KV/VKJB)<br />
* Sas van Gent: [[Lodewijkgroep]]<br />
* 's-Gravenpolder: [[Voortrappers groep]]<br />
* Sluiskil: [[Scouting Sluiskil]]<br />
* Terneuzen: [[EOS/St. Hubertus]]<br />
* Terneuzen: [[Sint Hubertusgroep]] (RK - jongensgroep) (opgegaan in fusiegroep EOS/St. Hubertus)<br />
* Terneuzen: [[Eendracht Ons Streven / EOS-groep]] (opgegaan in fusiegroep EOS/St. Hubertus)<br />
* Terneuzen: [[Doormangroep (Terneuzen)|Doormangroep]]<br />
* Terneuzen: [[Sint Gertrudis groep]] (RK - meisjesgroep)<br />
* Tholen: [[Scouting Heenetrecht]]<br />
* Vlissingen: [[Scheldezwervers]]<br />
* Vlissingen: [[De Watergeuzen-St. Willibrordus]]<br />
* Westdorpe: [[WeWeKaBo]] <br />
* Yerseke: [[Ridder Boudewijngroep]]<br />
* Zierikzee: [[Mr. Bakkergroep]]<br />
<br />
==Zuid-Holland==<br />
<br />
<br />
===Regio Delfland===<br />
(Delft, Noordorp-Pijnacker en Zoetermeer)<br />
<br />
* Delft: [[Scouting Aymon]] (opgeheven)<br />
* Delft: [[Scouting Hedera (Delft)|Scouting Hedera]]<br />
* Delft: [[Scouting Paulus (Delft)|Scouting Paulus]]<br />
* Delft: [[Delftsche Zwervers]] (studentenscouting)<br />
* Delft: [[Scouting Nautilus]]<br />
* Delft: [[Willem de Zwijger (Delft)|Willem de Zwijger]]<br />
* Delft: [[Scouting Marco Polo Delft ]]<br />
* Nootdorp: [[Scouting Nootdorp]]<br />
* Pijnacker: [[Scouting Pijnacker]]<br />
* Zoetermeer: [[Scouting Impeesa (Zoetermeer)|Scouting Impeesa]]<br />
* Zoetermeer: [[Scouting John McCormick]]<br />
* Zoetermeer: [[Scouting Pocahontas]]<br />
* Zoetermeer: [[Brownsea Island groep]] (opgeheven)<br />
* Zoetermeer: [[Scouting Ashanti]]<br />
<br />
===Regio Den Haag===<br />
(Den Haag)<br />
<br />
* Den Haag: [[Scoutinggroep Be Pals-Prinses Juliana]]<br />
* Den Haag: [[Scoutinggroep Brigitta Valentijn]]<br />
* Den Haag: [[Scouting Stanley 55]]<br />
* Den Haag: [[Scouting Ferguson]]<br />
* Den Haag: [[De Mohicanen|Scouting De Mohicanen]]<br />
* Den Haag: [[HWS Baron van Pallandtgroep]]<br />
* Den Haag: [[Scouting Haagse Hout]]<br />
* Den Haag: [[Scouting De Rimboejagers]]<br />
* Den Haag: [[Scouting Rustenburg]]<br />
* Den Haag: [[Waterscouting De Vliegende Hollander]]<br />
* Den Haag: [[Scouting Van Weerden Poelman]]<br />
* Den Haag: [[Wegelaergroep]] ([[Scouts met een handicap|BE-scouting]])<br />
* Den Haag: [[Scouting PéPé Loosduinen]] (opgeheven)<br />
* Den Haag: [[Scouting El Andalus]] (opgeheven)<br />
* Den Haag: [[Dom Helder Camara Scouts]] (opgeheven)<br />
* Scheveningen: [[Sint Jorisgroep 5]]<br />
<br />
===Regio Hollands Midden===<br />
(Noorden van Zuid-Holland: Leiden en omstreken)<br />
* Alphen aan den Rijn: [[Scouting Alphen aan den Rijn]]<br />
* Alphen aan den Rijn: [[Scouting De Hollandse Nachtegalen]]<br />
* Alphen aan den Rijn: [[Scouting Willem Barendsz]]<br />
* Boskoop: [[Scouting Meester van Daal groep]]<br />
* Hillegom: [[Tjarda Hillegom]]<br />
* Katwijk: [[De Katwijkse Zeeverkenners]]<br />
* Leiden: [[Scouting St. Jozef (Leiden)|Scouting St. Jozef]]<br />
* Leiden: [[Paulusgroep Leiden]]<br />
* Leiden: [[De Lodewijksgroep]]<br />
* Leiderdorp: [[Scouting Van der Does Liethorp groep]]<br />
* Lisse: [[Graaf van Lyndengroep]]<br />
* Lisse: [[Lisser Kaninefaten]]<br />
* Lisse: [[Shawano's Lisse]]<br />
* Noordwijk: [[Norvicus]]<br />
* Noordwijkerhout: [[St. Jozef / Emenrentianagroep]]<br />
* Noordwijkerhout: [[Scouting Bosgeest]]<br />
* Oegstgeest: [[Sagara Satrya's]]<br />
* Oegstgeest: [[Shawano's Oegstgeest]]<br />
* Oegstgeest: [[Derjagroep]]<br />
* Rijnsburg: [[Scouting Rijnsburg]] (opgeheven)<br />
* Sassenheim: [[Scouting Scojesa Sassenheim]]<br />
* Sassenheim: [[Tjarda Sassenheim]]<br />
* Ter Aar: [[Scouting Wapata]]<br />
* Voorhout: [[Boerhaavegroep Voorhout]]<br />
* Voorschoten: [[Scouting Impeesa (Voorschoten)|Scouting Impeesa]]<br />
* Voorschoten: [[Scouting Mauritsgroep]]<br />
* Wassenaar: [[Scouting Willibrord (Wassenaar)|Scouting Willibrord]]<br />
* Wassenaar: [[Van Wassenaer Van Obdam]]<br />
* Wassenaar: [[Van Woesik groep]]<br />
* Wassenaar: [[Marduin]]<br />
* Zoeterwoude: [[Scouting Zoeterwoude]]<br />
<br />
===Regio Lek- en IJsselstreek===<br />
(Rond de Lek en de Hollandse IJssel)<br />
* Boskoop: [[Scoutingvereniging De Schouw]]<br />
* Boskoop: [[Scoutingband De Schouw]]<br />
* Gouda: [[Kastanujo]]<br />
* Gouda: [[Die Kantanky's]]<br />
* Gouda: [[St. Willibrordus (Gouda)|St. Willibrordus]] (waterscouting)<br />
* Gouda: [[Scoutinggroep Cornelis de Houtman]]<br />
* Gouda: [[Scouting Jan van Hoof Groep]]<br />
* Gouda: [[Scouting Wilo]]<br />
* Krimpen a/d IJssel: [[Jan Willem Friso]]<br />
* Krimpen a/d Lek: [[Admiraal de Ruyter]]<br />
* Moordrecht: [[Scouting Moordrecht}]]<br />
* Nieuwerkerk a/d IJssel: [[Scouting Nieuwerkerk]]<br />
* Nieuwerkerk a/d IJssel: [[Waterscouting "De IJssel"]]<br />
* Ouderkerk a/d IJssel: [[Scouting Christiaan de Wet (Ouderkerk)|Scouting Christiaan de Wet]]<br />
* Oudewater: [[Scouting Jorisgroep]]<br />
* Reeuwijk: [[St. Willibrordus (Reeuwijk)|St. Willibrordus]]<br />
* Reeuwijk: [[Scouting Reeuwijk]]<br />
* Schoonhoven: [[Olivier van Noort II]]<br />
* Waddinxveen: [[Klimopgroep]]<br />
* Waddinxveen: [[Sint Victor (Waddinxveen)]]<br />
<br />
===Regio Maasdelta===<br />
(Zuidwesten van Zuid-Holland: Van Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en de Zuid-Hollandse eilanden tot Goeree-Overflakkee)<br />
* Barendrecht: [[Jhr. Beelaerts van Blokland]]<br />
* Barendrecht: [[Fridtjof Nansen Groep 12]]<br />
* Barendrecht: [[Zeeverkennersgroep Brandaen]]<br />
* Brielle: [[Bas 't Hart]]<br />
* Heenvliet: [[Scouting Bernisse]]<br />
* Hellevoetsluis: [[Scouting Hellevoetsluis]]<br />
* Maassluis: [[Karel Doorman]]<br />
* Maassluis: [[Paulus]]<br />
* Mijnsheerenland: [[Lodewijck van Praetgroep]]<br />
* Numansdorp: [[Driestromengroep]]<br />
* Oostvoorne: [[G.J. Geysendorffergroep]]<br />
* Oostvoorne: [[Scoutinggroep Strandvogels]]<br />
* Ouddorp: [[Scouting Jan Joosten]]<br />
* Rotterdam: [[Albert Schweitzer Groep Rotterdam | Albert Schweitzer Groep Rotterdam]]<br />
* Schiedam: [[Burgemeester van Haarengroep]]<br />
* Schiedam: [[Franciscus-Lodewijkgroep]]<br />
* Schiedam: [[Scouting Taizé-groep]]<br />
* Schiedam: [[Scouting Tono-groep]]<br />
* Spijkenisse: [[Baden-Powell Band]]<br />
* Spijkenisse: [[Scouting Ruwaard van Puttengroep]]<br />
* Spijkenisse: [[Scouting Hartelgroep]]<br />
* Stellendam: [[Scouting Goedereede]]<br />
* Vlaardingen: [[Scouting Allart van Heemstede]]<br />
* Vlaardingen: [[De Geuzen (Vlaardingen)|De Geuzen]]<br />
* Vlaardingen: [[Marnix van Sint Aldegonde]]<br />
* Vlaardingen: [[Prins Mauritsgroep]] (gefuseerd)<br />
* Vlaardingen: [[Vioolgroep]] (gefuseerd)<br />
* Vlaardingen: [[Maurits-Vioolgroep]]<br />
* Vlaardingen: [[Prinses Irene]]<br />
* Vlaardingen: [[Willem de Zwijger (Vlaardingen)|Willem de Zwijger]]<br />
* Vlaardingen: [[Wesselgroep]]<br />
<br />
===Regio Rond de Biesbosch===<br />
(Zuiden van Zuid-Holland: Dordrecht en omstreken)<br />
* Alblasserdam: [[Louis Wesselsgroep]] (jongens, in 2004 gefuseerd tot Sc. Alblasserdam)<br />
* Alblasserdam: [[Maketgroep]] (meisjes, in 2004 gefuseerd tot Sc. Alblasserdam)<br />
* Alblasserdam: [[Scouting Alblasserdam]] <br />
* Dordrecht: [[Arooda]] <br />
* Dordrecht: [[Thomas Estill Schoch de Ravallet]]<br />
* Dordrecht: [[Royal Rangers]] (pinkstergemeente / niet scouting Nederland)<br />
* Dordrecht: [[Scouting Van Speijk]]<br />
* Dordrecht: [[Scouting Christiaan de Wet (Dordrecht)|Scouting Christiaan de Wet]]<br />
* Dordrecht: [[Scouting Johan & Cornelis de Witt]]<br />
* Dordrecht: [[Willem de Zwijger (Dordrecht)|Willem de Zwijger]]<br />
* Hardinxveld-Giessendam: [[Scouting A15]]<br />
* Hardinxveld-Giessendam: [[Scouting Lutine]] (gefuseerd tot A15)<br />
* Hardinxveld-Giessendam: [[Scouting Zilvermeeuwen]] (gefuseerd tot A15)<br />
* Hendrik IDO Ambacht: [[Scouting Vikings]]<br />
* Leerdam: [[Scouting Hagemans]]<br />
* Papendrecht: [[van Brederode]]<br />
* Sliedrecht: [[Merwegroep]] (opgeheven)<br />
* Woudrichem: [[Scouting Loevestein]]<br />
* Zwijndrecht: [[Scouting Panoord]]<br />
<br />
===Regio Rond de Rotte===<br />
(Rotterdam Noord en West)<br />
* Berkel en Rodenrijs: [[Scouting Berkel]]<br />
* Capelle a/d IJssel: [[Robert Baden-Powell Zeeverkennersgroep]]<br />
* Capelle a/d IJssel: [[Guy Gibson squadron]] (luchtscouts, opgeheven)<br />
* Capelle a/d IJssel: [[Johan van der Veeckengroep]]<br />
* Capelle a/d IJssel: [[Hendrik van Halewijn]]<br />
* Capelle a/d IJssel: [[Van Naeltwijck groep]]<br />
* Hoogvliet: [[Tasmania]]<br />
* Nieuwerkerk aan den IJssel: [[Scouting Nieuwerkerk]]<br />
* Poortugaal: [[Scouting Albrandswaard]]<br />
* Ridderkerk: [[Scouting Sint Joris (Ridderkerk)|Scouting Sint Joris]]<br />
* Ridderkerk: [[Scouting Florence Nightingale]]<br />
* Rotterdam: [[Bernadette/St. Willibrordus]]<br />
* Rotterdam: [[Brownsea Groep 66]]<br />
* Rotterdam: [[Calandtroep]]<br />
* Rotterdam: [[Cornelis Tromp groep]]<br />
* Rotterdam: [[Scouting Dorus Rijkers Nesselande]]<br />
* Rotterdam: [[Hillegersberg]]<br />
* Rotterdam: [[Hendrik van Halewijn]]<br />
* Rotterdam: [[Impeesagroep]]<br />
* Rotterdam: [[Kralingsche Troep 10]]<br />
* Rotterdam: [[Klaas Kitten Groep]]<br />
* Rotterdam: [[Lischgroep]]<br />
* Rotterdam: [[Maasgroep 18]]<br />
* Rotterdam: [[Margrietengroep]]<br />
* Rotterdam: [[Menod]]<br />
* Rotterdam: [[Olivier van Noort groep 48]]<br />
* Rotterdam: [[Prinses Irene Groep 45]]<br />
* Rotterdam: [[The Rangers Rotterdam]]<br />
* Rotterdam: [[De Spoorzoekers (Rotterdam)|De Spoorzoekers]]<br />
* Rotterdam: [[Scouting Sint Patrick (Rotterdam)|Scouting Sint Patrick]]<br />
* Rotterdam: [[Starrenburg]]<br />
* Rotterdam: [[Stedost groep]]<br />
* Rotterdam: [[Stella Maris (Rotterdam)|Stella Maris]]<br />
* Rotterdam: [[Wetrogroep]]<br />
* Rotterdam: [[Willem de Zwijger (Rotterdam)|Willem de Zwijger]]<br />
<br />
===Regio Vlietstreek===<br />
(Midden van Zuid-Holland: Rijswijk, Voorburg en Leidschendam)<br />
* Leidschendam: [[Scouting Pius XII]]<br />
* Rijswijk: [[Martin Luther King Groep (Rijswijk)|Martin Luther King Groep]]<br />
* Rijswijk: [[Scoutinggroep 'De Jaguars']]<br />
* Rijswijk: [[Hoeve Ypenburg Groep]]<br />
* Rijswijk: [[Scouting Gordongroep]] (opgeheven)<br />
* Voorburg: [[Hubertus-Brandaan]]<br />
* Voorburg: [[Livingstonegroep (Voorburg)|Livingstonegroep]]<br />
* Voorburg: [[Scouting Sint Maarten-Hildegard]]<br />
* Voorburg: [[Scouting Orion]]<br />
<br />
===Regio Westland===<br />
* De Lier: [[Scouting De Lier]]<br />
* 's-Gravenzande: [[Graaf Florisgroep]]<br />
* Hoek van Holland: [[Prins Hendrikgroep]]<br />
* Honselersdijk: [[Scouting Honselersdijk]]<br />
* Kwintsheul: [[Scouting Kwintsheul]]<br />
* Maasland: [[Scouting Maasland]]<br />
* Monster: [[Scouting Polanen]]<br />
* Naaldwijk: [[Scouting Naaldwijk]]<br />
* Naaldwijk: [[Scouting Rambonnetgroep Naaldwijk]]<br />
* Poeldijk: [[Scouting Poeldijk]]<br />
* Wateringen: [[Scouting Wateringen]]<br />
<br />
===Overige regio's===<br />
(Gorinchem is een deel van de Regio De Baronie)<br />
<br />
* Gorinchem: [[Scouting APV]] <br />
* Gorinchem: [[Gorinchemse Zeeverkenners]] (Scouting GZV)<br />
<br />
==Landelijke stammen==<br />
* [[Bermudastam]], Leusden<br />
* [[Cyberscouts]], Leusden<br />
* [[Delta Echo Stam]], Zeeland<br />
* [[Explostam]], Leusden<br />
* [[F.R.E.T.]], Friesland<br />
* [[ICIS]], Ossendrecht<br />
* [[Kanderstam]], Velp<br />
* [[Kse Iii Stam]], Utrecht<br />
* [[La Thès]], Landelijke Theater Stam uit Breda<br />
* [[Landelijke Loodsen Zeezeil Stam]], Leusden<br />
* [[Landelijke Luchtscouting Stam]], Rijswijk<br />
* [[Landelijke Ondersteunings Stam]], Rotterdam<br />
* [[Medische en EHBO Stam]], Ommen<br />
* MPSE ([[Most Primitive Scouting Experience]]), Elst<br />
* [[Radio Interesse Stam]], Rotterdam<br />
* [[Scouting Garbage Nederland Stam]], Leusden<br />
* [[Scoutlink Activiteiten Stam Holland]], Leusden<br />
* [[Sir Edmund Hillary-Stam]], Almelo<br />
* [[Scouting Motor Stam]], Nuth<br />
* [[Scoutnet|Scoutnet Nederland]], Maarssenbroek<br />
* [[Z.O.U.T.]], Den Dolder<br />
* [[Rampenstam]], Sint Michielsgestel<br />
* [[Scouting Doven Nederland]],Landelijke Scoutinggroep voor Doven, Den Haag<br />
* [[Landelijke Activiteiten en Regio Ondersteuning Stam]], de Laro Stam<br />
<br />
[[Categorie:Scouting in Nederland]]</div>
192.168.122.41
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Lijst_van_scoutinggroepen_in_Nederland&diff=95361
Lijst van scoutinggroepen in Nederland
2021-01-08T12:33:21Z
<p>192.168.122.41: /* Regio Amsterdam Amstelland */</p>
<hr />
<div>{| align=center style="float:center;"<br />
|- align=center<br />
| <div style="border-top: 4px solid #888888; border-bottom: 4px solid #888888; text-align: left; font-size: 120%;width: 600px;float: center; padding: 0.6em 0 0.6em 0; margin-bottom: 1px;background-color:#eeeeee;"><big>'''Beste bezoeker,'''</big><br /><br />
Staat jouw scoutinggroep er niet tussen? Zet hem er dan bij! Dit doe je zo: <br />
* Druk op "{{mediawiki:edit}}" en voeg een rode link toe in de lijst hieronder.<br />
* Open een [[Scoutpedia.nl:Voorbeeld groep|voorbeeldartikel]] in een nieuwe tab of venster.<br />
* Klik op de <font color=red>rode link</font>.<br />
* Kopieer het "voorbeeldartikel" in het artikel over jouw groep<br />
* Schrijf vervolgens zelf de ontbrekende delen van het artikel over jouw groep. <br />
Zet in onderstaande lijst '''''géén link naar de website''''' van jouw scoutinggroep: Links naar andere websites worden namelijk van deze pagina verwijderd.<br />
</div><br />
|}<br />
:''zie ook [[Lijst van scoutinggroepen in België]]'' en [[Lijst van Afdelingen]]<br />
<br />
Dit is een '''lijst van scoutinggroepen''' die probeert om (ooit) alle [[scoutinggroep]]en in Nederland in kaart te brengen. Over scoutinggroepen met rode letters is nog geen artikel. Onderstaande groepen zijn voorlopig ingedeeld per provincie. Wanneer de lijst te lang wordt, zullen de groepen ingedeeld worden per [[regio]] of [[admiraliteit]].<br />
<br />
<br />
==Drenthe==<br />
*Assen: [[Thriantastam]]<br />
*Assen: [[De Zwervers (Assen)|De Zwervers]]<br />
*Assen: [[Johannes Post Groep]] (JPG)<br />
*Assen: [[Anthonie van Diemenstam]] (AVD)<br />
*Assen: [[St. George]]<br />
*Beilen: [[Beyloo ter Horstgroep]]<br />
*Borger: [[Woudlopers]]<br />
*Coevorden: [[Drostengroep]]<br />
*Diever: [[Schultegroep]]<br />
*Emmen: [[Scouting Emmen]]<br />
*Erica: [[St. Pancratius / Maria Immaculata]]<br />
*Erica: [[Scoutinggroep Maria Immaculata]] (fusie in 2008)<br />
*Erica: [[Scoutinggroep Sint Pancratius]] (fusie in 2008)<br />
*Exloo: [[Hunze-Hikers]]<br />
*Hoogeveen: [[Scouting Hoogeveen]]<br />
*Leek: [[Scouting Nienoord]]<br />
*Meppel: [[Scouting Meppel]]<br />
*Nieuw Schoonebeek: [[St. Willehadus]]<br />
*Paterswolde: [[De Trekvogels]]<br />
*Roden: [[Mensinghe]]<br />
*Steenwijk [[Johan van der Kornputgroep]]<br />
*Vledder: [[Scouting Van Swietengroep]]<br />
*Vries: [[Scouting Vries]]<br />
*Zuidlaren: [[De Rangers]]<br />
<br />
==Flevoland==<br />
* Almere: [[Con Tutti]]<br />
* Almere: [[Scouting Cornelis Lelygroep]]<br />
* Almere: [[Scouting Hannie Schaft]]<br />
* Almere: [[Scouting de Meridiaan]]<br />
* Almere: [[Novo Mundo]]<br />
* Biddinghuizen: [[Scouting Osbornegroep]]<br />
* Dronten: [[Flevo-Scouts Dronten]]<br />
* Emmeloord: [[Scouting Emmeloord]]<br />
* Lelystad: [[Ascanen]]<br />
* Lelystad: [[Bramzijger]]<br />
* Lelystad: [[Scouting John F. Kennedy (Lelystad)|Scouting John F. Kennedy]]<br />
* Lelystad: [[Luchtscouts Vliegveld Lelystad]]<br />
* Urk: [[Scouting Jampeldekamp]]<br />
<br />
==Friesland==<br />
* Beetsterzwaag: [[Ba-Ow]]<br />
* Beetsterzwaag: [[Ossewa]] (bestuur gevestigd te Groningen; dus valt onder [[regio Groningen]])<br />
* Bolsward: [[Scouting Jambowa]]<br />
* Buitenpost: [[Brimzen]]<br />
* Dokkum: [[De Granaet]]<br />
* Drachten: [[de Drones]]<br />
* Drachten: [[de Wâldswalkers]]<br />
* Franeker: [[Andromeda]]<br />
* Harlingen: [[Caspar di Robles]]<br />
* Harlingen: [[De Ontdekkers]]<br />
* Harlingen: [[St. Michiel & Lioba]]<br />
* Heerenveen: [[Scouting Polaris]]<br />
* Heerenveen (Oranjewoud): [[Van Maasdijk]]<br />
* Joure: [[Borgergroep]]<br />
* Leeuwarden: [[Burmania]]<br />
* Leeuwarden: [[Duco van Martena]]<br />
* Leeuwarden: [[De Esdoorn]]<br />
* Leeuwarden: [[FRET]]<br />
* Leeuwarden: [[Schout bij nacht Doorman (Leeuwarden)|Schout bij nacht Doorman]]<br />
* Makkum: [[Burdine]]<br />
* Oosterwolde: [[De Biezenhutters]]<br />
* Sneek: [[Greate Pier]]<br />
* Sneek: [[Tibrag]]<br />
* Tytsjerkeradiel (Noardburgum): [[De Twirre]]<br />
* Wolvega: [[De Linde]]<br />
<br />
===Opgeheven===<br />
* Damwoude: [[Dowa doyngha]] (1993)<br />
* Joure: [[Jan van Hoof groep (Joure)|Jan van Hoof groep]] (vóór 1973)<br />
* Leeuwarden: [[Ijafik]] (1995)<br />
* Leeuwarden: [[Impeesa (Leeuwarden}|Impeesa]] (opgegaan in de Esdoorn in 1989)<br />
* Leeuwarden: [[Lolke van der Werf]] (1997)<br />
* Leeuwarden: [[Prinses Julianagroep]] (opgegaan in Duco van Martena in 1984)<br />
* Leeuwarden: [[Prins Bernhardgroep]] (opgegaan in Duco van Martena in 1984)<br />
* Leeuwarden: [[Stanley]] (opgegaan in de Esdoorn in 1989)<br />
* Leeuwarden: [[WiWeWa]] (opgegaan in de Esdoorn in 1989)<br />
* Sint Nicolaasga: [[Oorspronggroep]] (mogelijk opgegaan in Van Maasdijk)<br />
* Surhuisterveen: [[Wikel]] (2014 uitgeschreven in SOL)<br />
* Terschelling (Lies): [[Strandlopers]]<br />
* Wolvega: [[Litjo]]<br />
<br />
==Gelderland==<br />
* Alverna: [[Scouting Alverna]]<br />
* Amerongen: [[Zuylensteyn]]<br />
* Apeldoorn: [[Scouting Paulus en Petrus Dondersgroep]]<br />
* Apeldoorn: [[Scouting Balmoral]]<br />
* Apeldoorn: [[Scouting Dr. Ariënsgroep]]<br />
* Apeldoorn: [[Scouting St.Victor]]<br />
* Apeldoorn: [[Scoutinggroep Jagermeester Johan Bentinck]]<br />
* Apeldoorn: [[Stadhouder Willem III/Lady Baden-Powell]]<br />
* Apeldoorn: [[ Scoutinggroep Hertog van Gelre]]<br />
* Apeldoorn: [[M J.P.G Moorrees]]<br />
* Arnhem: [[Aerendheemgroep]]<br />
* Arnhem: [[Kastanjegroep]]<br />
* Arnhem: [[Scoutinggroep Lido '76]]<br />
* Arnhem: [[St. Christoforus-Lichtdraagsters groep]]<br />
* Arnhem: [[Lincolngroep]]<br />
* Arnhem: [[Miguel Pro Waterscouting]]<br />
* Arnhem: [[WASA Willem Alexander Scouting Arnhem]]<br />
* Arnhem: [[Ruitergidsen Anne de Guigné]]<br />
* Arnhem: [[De Geuzen (Arnhem)|De Geuzen]]<br />
* Beneden-Leeuwen: [[Scouting Don Bosco (Beneden-Leeuwen)|Scouting Don Bosco]]<br />
* Bennekom: [[Scouting Bennekom]]<br />
* Bennekom: [[Musinga Bennekom]] (nu onderdeel van Scouting Bennekom)<br />
* Beuningen: [[Scouting Beuningen '76]] (SB'76)<br />
* Borculo: Scouting [[Cycloongroep]] Borculo.<br />
* Culemborg: [[Scouting St. Stanislaus]]<br />
* Culemborg: [[Triton Scouting]]<br />
* Didam: [[Scouting St. Willibrord (Didam)|Scouting St. Willibrord]]<br />
* Dieren: [[Extender Dieren]]<br />
* Dieren: [[Scouting Dieren]]<br />
* Dieren: [[Bospatrouille 74]] (onafhankelijke groep)<br />
* Doesburg: [[Scouting Doesburg]]<br />
* Doetinchem [[Scouting Graaf Ottogroep]]<br />
* Doetinchem [[Scouting Roothaangroep]],[[hameland]]<br />
* Dreumel: [[Paulusgroep (Dreumel)|Paulusgroep]]<br />
* Druten: [[Scouting De Rietkampers]]<br />
* Duiven : [[Scouting Duiven]]<br />
* Ede: [[Jan Hilgers]]<br />
* Ede: [[Langenberg]]<br />
* Ede: [[Pieter Maritz]]<br />
* Ede: [[Tarcisius (Ede)|Tarcisius]]<br />
* Eerbeek: [[Tapawingo]]<br />
* Elburg: [[N.S. Rambonnetgroep]]<br />
* Epe/Heerde: [[Buys Ballot]]<br />
* Ermelo: [[Alexandergroep]]<br />
* Ermelo: [[Irmingroep]]<br />
* Ermelo: [[Tawebgroep]]<br />
* Ewijk: [[Scouting Ewijk]]<br />
* Gaanderen: [[Scoga, Scouting Gaanderen]]<br />
* Gendringen: [[Scouting Gendringen]]<br />
* Giesbeek: [[Scouting Abel Tasman Giesbeek]]<br />
* Gorssel: [[Scouting IJsselgroep]]<br />
* Gorssel: [[Sint_Joris_(Zutphen)|Scoutinggroep Sint Joris]]<br />
* Gorssel: [[Kompasnaald groep]]<br />
* Groenlo: [[Scouting Groenlo]]<br />
* Groessen: [[Scouting Groessen]]<br />
* 't Harde: [[Guustaaf Adolfgroep]]<br />
* Harderwijk [[Scouting Ragay Redoz]]<br />
* Harderwijk [[Tjerk Hiddes]]<br />
* Harderwijk [[Scouting Verbraak-Margriet]]<br />
* Hattem: [[Voermangroep]]<br />
* Hattem: [[Wijnaendts Franckengroep]]<br />
* Herveld: [[De Spoorzoekers (Herveld)|De Spoorzoekers]]<br />
* Huissen: [[Scouting Dannenburcht]]<br />
* Hummelo en Keppel: [[Scouting Sweder van Voorst]]<br />
* Lichtenvoorde: [[Girlscouting Lichtenvoorde]]<br />
* Lichtenvoorde: [[Sint Bernardusgroep Lichtenvoorde]]<br />
* Lochem: [[Graaf Ottogroep Lochem]]<br />
* Lochem: [[Scouting de Witte Wieven]]<br />
* Lunteren: [[Hessengroep]] (gefuseerd in 1973 tot Scouting Lunteren)<br />
* Lunteren: [[De Zandkleppers]] (gefuseerd in 1973 tot Scouting Lunteren)<br />
* Lunteren: [[Scouting Lunteren]] (fusie van de Hessengroep en De Zandkleppers)<br />
* Malden: [[Scouting Malden]]<br />
* Maurik: [[Scouting Saffatin]]<br />
* Neede: [[Pakaweversgroep Scouting Neede]]<br />
* Nijkerk: [[Scoutinggroep Roncalli]]<br />
* Nijkerk: [[Kiliaen van Rensselaer I]]<br />
* Nijkerk: [[Kiliaen van Rensselaer II]] (waterscouting)<br />
* Nijmegen: [[De Batavieren]]<br />
* Nijmegen: [[De Bevers (Nijmegen)|De Bevers]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Albertus]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Amalgama]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Brakkenstein]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting d'Almaras]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Karel de Stoute]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Keizer Karel (Nijmegen)|Scouting Keizer Karel]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Paul Kruger]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Traianus]]<br />
* Nijmegen: [[Sint Paulus Zeeverkenners]]<br />
* Nijmegen: [[Zeeverkenners Canisius]]<br />
* Nijmegen: [[Zeeverkennergroep Phileretmai]] <br />
* Ommeren: [[Baron van Brakell]]<br />
* Oosterbeek: [[OPV-Schoonoord]]<br />
* Oosterbeek: [[St. Bernulphus]]<br />
* Renkum: [[Don Bosco Lucia]]<br />
* Renkum: [[Emmagroep]]<br />
* Rheden: [[Rhedense Pioniers]]<br />
* Rhenen: [[Jhr.Schimmelpenninck]]<br />
* Scherpenzeel: [[Valleigroep]]<br />
* Scherpenzeel: [[Willaergroep]]<br />
* Tiel: [[Scouting Phoenix Tiel]]<br />
* Ugchelen: [[Ugchelse Woudlopers]]-Groep II<br />
* Veenendaal: [[De Zwervers (Veenendaal)|De Zwervers]]<br />
* Veenendaal: [[Sioniegroep (Veenendaal)|Sioniegroep]]<br />
* Velp: [[De Markesteen]]<br />
* Voorst: [[Hélène H. Wilkensgroep]]<br />
* Vorden: [[David G Alford]] (DGA)<br />
* Wageningen: [[Scouting Die Wiltgraeff]]<br />
* Wageningen: [[Yggdrasilstam]] (Studentenscouting, onderdeel van Scouting Die Wiltgraeff)<br />
* Wageningen: [[Musinga-Rijn]]<br />
* Warnsveld: [[Scouting Zona]]<br />
* Wijchen: [[Scouting St. Franciscus]]<br />
* Winterswijk: [[van Starckenrodegroep]] (Scouting Winterswijk)<br />
* Zaltbommel: [[Scouting St. Martinus (Zaltbommel)|Scouting St. Martinus]]<br />
* Zeddam: [[Scouting St. Oswaldus]]<br />
* Zevenaar: [[Scouting Gimborngroep]]<br />
* Zevenaar: [[Subanhara Liemersgroep]]<br />
* Zetten: [[Scouting Zetten]]<br />
* Zutphen: [[Nautilus]]<br />
* Zutphen: [[Jan van Riebeeck]] (JVR)<br />
* Zutphen: [[Sint_Joris_(Zutphen)|Scoutinggroep Sint Joris]]<br />
<br />
==Groningen==<br />
* Delfzijl: [[Fivelgroep-Eemsmond]]<br />
* Groningen: [[Chauken]]<br />
* Groningen: [[De Jutters]]<br />
* Groningen: [[De Havik (Groningen)|De Havik]]<br />
* Groningen: [[De Heeren van de Lemniscaat]]<br />
* Groningen: [[Scouting Impeesa (Groningen)|Scouting Impeesa]]<br />
* Groningen: [[Karel Doorman Stam]] (communicatie)<br />
* Groningen: [[Martinistam]] (studentenscouting)<br />
* Groningen: [[Woudlopers Kipling]]<br />
* Groningen: [[De Voerman]]<br />
* Groningen: [[De Zwervers (Groningen)|De Zwervers]]<br />
* Haren: [[Bestevaer]]<br />
* Haren: [[Look Wide]]<br />
* Haren: [[Tecumseh]]<br />
* Haren: [[De Trekvogels]]<br />
* Hoogezand-Sappemeer: [[De Trappers]]<br />
* Leek: [[Scouting Nienoord]]<br />
* Lettelbert: [[Waterscoutinggroep de Bevers]]<br />
* Pekela: [[Scouting Pekela]]<br />
* Slochteren: [[Scoutinggroep Fraeylema]]<br />
* Stadskanaal [[Scouting Stadskanaal]] (Schotse- en Pagistagroep)<br />
* Stedum: [[De Struners]] <br />
* Ter Apel [[Guy de Fontgalland]]<br />
* Uithuizen: [[Scouting Menkema]]<br />
* Veendam: [[Scouting Veendam]]<br />
* Winschoten: [[Scouting St. Vitus]]<br />
* Winschoten: [[Winschoter Joodse Jeugd Groep]] (opgeheven 1939)<br />
* Winschoten: [[Groep III (Winschoten)|Groep III]] (fusie 1945)<br />
* Winschoten: [[André de Thaye groep]] (fusie 1967)<br />
* Winschoten: [[Wida groep]] (fusie 1972)<br />
* Winsum: [[Vinchem]]<br />
<br />
==Limburg==<br />
* Beek: [[Scouting St. Martinus groep]]<br />
* Berg & Terblijt: [[St. Monulphus]]<br />
* Blerick: Scouting St. Lambertus<br />
* Bunde [[scouting Bunde]]<br />
* Brunssum: [[St. Willibrordus (Treebeek)|St. Willibrordus]]<br />
* Brunssum: [[Scouting de Landgraaf]]<br />
* Brunssum: [[Scouting St. Vincentius]]<br />
* Eijsden: [[Scouting Eijsden]]<br />
* Elsloo: [[Scouting Elsloo]]<br />
* Eygelshoven: [[Scouting Eygelshoven]]<br />
* Eygelshoven: [[Verkennersgroep St. Hubertus]] (gefuseerd met St. Lidwina tot Scouting Eygelshoven)<br />
* Eygelshoven: [[Gidsengroep St. Lidwina]] (gefuseerd met St. Hubertus tot Scouting Eygelshoven)<br />
* Geleen: [[Scouting Christiaan de Wet (Geleen)|Scouting Christiaan de Wet]]<br />
* Geulle: [[Scoutinggroep Gäöl]] (tussen 2000 en 2004 enige tijd onder de naam "Scouting Sint Joris Geulle")<br />
* Heerlen [[ Scouting Amicus]], Vroeger Willibrordus Heerlen en 't Eikske Landgraaf<br />
* Heerlen: [[Scouting Sint Jan Baptist (Heerlen)|Scouting Sint Jan Baptist]] <br />
* Heerlen: [[Scouting Don Bosco Heerlerbaan]]<br />
* Heerlen: [[Scouting Kapelaan Berix]]<br />
* Heerlen: [[Scouting Nieuw-Einde]]<br />
* Heerlen: [[St. Willibrordus (Heerlen)|St. Willibrordus]]<br />
* Heerlen: [[Scouting Bekkerveld]], vroeger: St Joris, St Hubertus en St Lidwina<br />
* Heerlen: [[Scouting Welten]]<br />
* Hoensbroek: [[De Stutters]]<br />
* Horn: [[Robert Kennedy Groep (Horn)|Robert Kennedy Groep]]<br />
* Kerkrade: [[Scouting St. Lambertus (Kerkrade)|Scouting St. Lambertus]]<br />
* Kerkrade: [[Scouting St. Willibrord (Kerkrade)|Scouting St. Willibrord]]<br />
* Kerkrade: [[St. Joris (Kerkrade)|St. Joris]]<br />
* Kerkrade: [[Scouting Gregor Brokamp]]<br />
* Kerkrade: [[Scouting St. Petrus]] (opgeheven)<br />
* Kerkrade: [[Scouting Indaba]] (opgeheven)<br />
* Kerkrade: [[Scouting Charles de Foucauld (Kerkrade)|Scouting Charles de Foucauld]] (opgeheven)<br />
* Kerkrade: [[Scouting St. Jozef (Kerkrade)|Scouting St. Jozef]] (opgeheven)<br />
* Kerkrade: [[Scouting St. Hubertus]]<br />
* Koningsbosch: [[Scouting Christus Koning (Koningsbosch)|Scouting Christus Koning]]<br />
* Landgraaf: [[Scouting Pius XII (Landgraaf)]]<br />
* Landgraaf: [[Scouting St. Tarcisius (Landgraaf)|Scouting St. Tarcisius]]<br />
* Landgraaf: [[Scouting 't Eikske]]<br />
* Landgraaf: [[Scouting Pioniers Oude Mijnstreek]]<br />
* Leunen: [[Scouting Don Bosco Leunen]]<br />
* Maastricht: [[Scouting Lord Baden-Powell (Maastricht)|Scouting Lord Baden-Powell]]<br />
* Maastricht: [[Scouting Christus Koning (Maastricht)|Scouting Christus Koning]]<br />
* Maastricht: [[Scouting Theresia]]<br />
* Maastricht: [[Titus Brandsma (Maastricht)|Titus Brandsma]]<br />
* Maastricht: [[Jan van Gent|Waterscouting Jan van Gent]]<br />
* Mechelen: [[St. Martinus (Mechelen)|St. Martinus]]<br />
* Middelaar: [[Scouting Sint Gabriël]]<br />
* Middelaar: [[Loodsenstam Lucifer]]<br />
* Mook: [[Scouting Don Bosco Mook]]<br />
* Munstergeleen: [[Scoutinggroep Munstergeleen]]<br />
* Nederweert: [[Scouting Paus Pius X]]<br />
* Pey: [[Scouting Maria Goretti Pey]]<br />
* Roermond: [[Pater Bleijsgroep]]<br />
* Roermond: [[Scouting Secretaris Moonen]]<br />
* Roermond: [[Scouting Sint Joris Leeuwen]]<br />
* Roermond: [[Sint Jorisgroep Maasniel]]<br />
* Schinnen: [[Scouting Schinnen]]<br />
* Schinnen: [[Royal Rangers]] (pinkstergemeente / niet scouting Nederland)<br />
* Sittard: [[St. Tarcisius-Limburg]]<br />
* Sittard: [[Scouting St. Jozef (Sittard)|Scouting St. Jozef]]<br />
* Sittard-Geleen: [[Scouting Sint Salvius Limbricht]]<br />
* Stein: [[Scouting Stein]] <br />
* Susteren: [[Scouting Jeanne d'Arc]]<br />
* Tungelroy: [[Scouting Tungelroy]]<br />
* Urmond: [[Scouting St. Tarcisius (Urmond)|Scouting St. Tarcisius]]<br />
* Venlo: [[Scouting Baden-Powell (Venlo)|Scouting Baden-Powell]]<br />
* Venlo: Belletable Stella-Maris (waterscouting)<br />
* Venlo: [[Scouting Miguel Pro]]<br />
* Venlo: [[Scouting St. Paulus (Venlo)]] <br />
* Venray: [[Peelspeurders]]<br />
* Voerendaal: [[Scouting Voerendaal]] (ook Scouting Windthagen-city Zuyd)<br />
* Weert: [[Scouting St. Maarten (Weert)|Scouting Sint Maarten]]<br />
* Weert: [[Scouting Keent-Moesel]]<br />
<br />
==Noord-Brabant==<br />
<br />
===Scouting Regio De Baronie===<br />
* Breda: [[Albert Schweitzer Groep]]<br />
* Breda: [[Scouting Blauwe Kei]]<br />
* Breda: [[Scouting Charles de Foucauld/Simone Weil]] (opgeheven)<br />
*Breda: [[Clemens Maria Hofbouwer]] (Blauwe vogels)<br />
* Breda: [[Scouting Driesprong]]<br />
* Breda: [[Scouting Frederik Hendrik (Bavel)|Scouting Frederik Hendrik]]<br />
* Breda: [[Scouting Ginneken]]<br />
* Breda: [[Scouting Haagse Beemden]]<br />
* Breda: [[Jeanne d'Arcgroep (Breda)|Jeanne d'Arcgroep]] (opgeheven)<br />
* Breda: [[Scouting Sint Joris (Breda)|Scouting Sint-Joris]]<br />
* Breda: [[Scouting Sint Martinus (Princenhage)|Scouting Sint Martinus]]<br />
* Breda: [[Scouting Murk Jansen]] (Blauwe vogels)<br />
* Breda: [[Scouting Thomas More (Prinsenbeek)|Scouting Thomas More]]<br />
* Breda: [[Titus Brandsma (Breda)|Titus Brandsma]] (waterscouts)<br />
* Dongen: [[De Stormvogels (Dongen)|De Stormvogels]] (Blauwe vogels)<br />
* Dongen: [[Scouting Laurentius Dongen]]<br />
* Dongen: [[St. Jozefgroep (Dongen)|St. Jozefgroep]]<br />
* Etten-Leur: [[Scouting Paulus (Etten-Leur)|Scouting Paulus]]<br />
* Etten-Leur: [[Scouting Tarcisius (Etten-Leur)|Scouting Tarcisius]] <br />
* Etten-Leur: [[Scouting St. Lambertus (Etten-Leur)|Scouting Sint Lambertus]]<br />
* Geertruidenberg: [[Mafeking Waterscouts (Geertruidenberg)|Mafekingroep]] (waterscouts)<br />
* Oosterhout: [[Scouting Erasmus]]<br />
* Oosterhout: [[Het Zuiderkruis]] (waterscouts)<br />
* Oosterhout: [[Mariagroep (Oosterhout)|Mariagroep]]<br />
* Raamsdonksveer : [[Scouting Raamsdonksveer]]<br />
* Sint Willebrord: [[Scouting Sint Willebrord]]<br />
* Sleeuwijk: [[Scouting Altena]] (waterscouts) <br />
* Terheijden: [[D'n Hartel]]<br />
<br />
===Regio De Meierij===<br />
* Berlicum: [[Scouting Berlicum]]<br />
* Cromvoirt / Den Bosch: [[Prins Willem van Oranje groep]] (PWVO)<br />
* Den Bosch: [[Scouting 's-Hertogenbosch Noord]] (DeBoNo)<br />
* Den Bosch: [[Scouting Columbus]]<br />
* Den Bosch: [[Jeroen Bosch Verkennersband]]<br />
* Den Bosch: [[Scouting Petrus en Paulus (Den Bosch)]] (P&P)<br />
* Den Bosch: [[Scouting Lucas]]<br />
* Den Bosch: [[Scouting Sint Joris ('s-Hertogenbosch)|Scouting Sint Joris]]<br />
* Den Dungen: [[Scouting Bernadette (Den Dungen)|Scouting Bernadette]]<br />
* Hintham-Rosmalen: [[Scouting Hintham|Scouting Sint-Christoffel]]<br />
* Rosmalen: [[St. Tarcisius (Rosmalen)|St. Tarcisius]]<br />
* Sint-Michielsgestel [[Scouting Petrus Donders]]<br />
* Vught: [[Scouting Vught Noord]]<br />
* Vught: [[Scouting JEEP Vught Zuid]]<br />
* Zaltbommel: [[Scouting St. Martinus (Zaltbommel)|Scouting St. Martinus]]<br />
<br />
===Regio De Langstraat=== <br />
* Drunen: [[Dr. Akkermansgroep]]<br />
* Elshout: [[St. Jan]] <br />
* Heusden [[St. Vicktor]]<br />
* Kaatsheuvel [[Martin Luther King (Kaatsheuvel)|Martin Luther King]]<br />
* Kaatsheuvel [[Mgr. Bekkersgroep (Kaatsheuvel)]]<br />
* Loon op Zand: [[Pastoor Simons Groep]]<br />
* Nieuwkuijk: [[Garcia Moreno]] <br />
* Sprang-Capelle: [[Jan de Rooij]]<br />
* Vlijmen: [[Maurice Flacard]] <br />
* Vlijmen: [[St. Jansgroep]]<br />
* Waalwijk: [[Scouting Andreas Zijlmansgroep]] (AZG)<br />
* Waalwijk: [[Scouting Mgr. Bekkersgroep]] (MBG)<br />
=== Regio Eindhoven===<br />
* Best: [[Scouting Frama]]<br />
* Best: [[Scouting Oud Best]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Doornakkers]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Angelo Roncalli]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Graaf Folke Bernadotte groep 2]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting St. Frans]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting St. Joris (Eindhoven)|Scouting St. Joris]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Père Kersten]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Hopman Latour]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Livingstone (Eindhoven)|Scouting Livingstone]]<br />
* Eindhoven: [[Waterscouting Dr. A.F. Philips]] (waterscouts)<br />
* Eindhoven: [[Scouting St. Rafaël]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting President F.D. Roosevelt]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Dr. A. Schweitzer]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting St. Sebastiaan]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Stratum]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Johannes Vianney]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Burgemeester Welschen]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Wielewaal]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Burgemeester Herman Witte]]<br />
* Nuenen: [[Scouting Rudyard Kipling]]<br />
* Nuenen: [[Scouting Panta Rhei]]<br />
* Sint-Oedenrode: [[Scouting Rooi]]<br />
* Son en Breugel: [[Scouting Mgr. Bekkersgroep (Son en Breugel)]]<br />
* Son en Breugel: [[Scouting Dutmella]]<br />
* Son en Breugel: [[Scouting Margaretha Sinclair (Son en Breugel)]]<br />
<br />
=== Regio Hart van Brabant===<br />
* Biezenmortel: [[Scouting De Paraplu]]<br />
* Berkel-Enschot: [[Livingstonegroep (Berkel-Enschot)|Livingstonegroep]]<br />
* Boxtel: [[Scouting Boxtel]]<br />
* Gilze: [[Scouting Gillesa]]<br />
* Goirle: [[Scouting St. Willibrord Goirle]]<br />
* Moergestel: [[Scouting St. Jan Moergestel]]<br />
* Oisterwijk: [[Scouting Oisterwijk]]<br />
* Oost- west en Middelbeers : [[ Scouting Don Garcia Moreno]]<br />
* Riel : [[Scouting Bolstergroep]]<br />
* Rijen: [[Sint Bonifaas Groep]]<br />
* Tilburg: [[Scouting Lord Baden-Powell (Tilburg)|Scouting Lord Baden-Powell]]<br />
* Tilburg: [[Celtica]]<br />
* Tilburg: [[Scouting Charles de Foucauld (Tilburg)|Scouting Charles de Foucauld]] (gefuseerd tot Scouting The Challenge)<br />
* Tilburg: [[Scouting Esjeeka]]<br />
* Tilburg: [[Scouting St. Jan Baptist]] (gefuseerd tot Scouting Esjeeka)<br />
* Tilburg: [[Scouting St. Stanislaus Kostka]] (gefuseerd tot Scouting Esjeeka)<br />
* Tilburg: [[St.Joris (Tilburg)|St.Joris]] (opgeheven)<br />
* Tilburg: [[Pastoor Vroomansgroep]]<br />
* Tilburg: [[Scouting Prins Hendrik groep 1]] (gefuseerd tot Scouting The Challenge)<br />
* Tilburg: [[Scouting The Challenge]] <br />
* Tilburg: [[Dr. Mollergroep]]<br />
* Tilburg: [[St. Raphaël]]<br />
* Tilburg: [[Scouting Rey de Carle]]<br />
* Tilburg: [[Scouting Groenewoud]]<br />
<br />
=== Regio Helmond===<br />
* Asten: [[Scouting Asten]]<br />
* Bergeijk: [[Sint Lambertus]]<br />
* Gemert: [[Scouting Willibrordus (Gemert)|Scouting Willibrordus]]<br />
* Helmond: [[Scouting Leonardus]]<br />
* Helmond: [[Scouting Brandevoort]]<br />
* Helmond: [[Scouting Brouwhuis]]<br />
* Helmond: [[Scouting Paulus (Helmond)|Scouting Paulus]]<br />
* Helmond: [[Scouting Jan Baloys Stiphout]]<br />
* Helmond: [[Scouting Rijpelberg (Helmond)]]<br />
* Lierop: [[St. Willibrordusgroep]] <br />
* Mierlo: [[Scouting Mierlo]]<br />
* Deurne: [[Scouting Deurne]]<br />
<br />
===Regio Rond de Biesbosch===<br />
* Woudrichem: [[Scouting Loevestein]] (waterscouts)<br />
===Regio Noordoost Brabant===<br />
* Berghem: [[P.G. Frassatigroep]]<br />
* Boekel: [[Scouting Boekel]]<br />
* Geffen: [[Scouting Geffen]]<br />
* Heesch: [[Scouting Heesch]] <br />
*Langenboom: [[Scouting Langenboom]]<br />
* Nistelrode: [[Scouting Mira Ceti]]<br />
* Oss: [[Dorus Rijkersgroep Oss]] (waterscouts)<br />
* Oss: [[Scouting Ussen]]<br />
* Oss: [[Dr. Saal van Zwanenberggroep]]<br />
* Oss: [[Titus Brandsmagroep (Oss)|Titus Brandsmagroep]]<br />
* Schaijk: [[Scouting Schaijk]] <br />
* Schijndel: [[Scouting Schijndel]]<br />
* Uden: [[Jeanne d'Arc (Uden)|Jeanne d'Arc]]<br />
* Uden: [[Scouting Uotha]]<br />
* Uden: [[Scouting Icarus]] (Opgeheven "Luchtverkenners Groep Icarus" (Luchtscouts))<br />
* Uden: [[Scouting Gabriël]] (Gefuseerd tot "Luchtverkenners Groep Icarus")<br />
* Uden: [[Scouting ADM. Kortenaer]] (Opgeheven "Zeeverkenners Groep ADM. Kortenaer" (Waterscouts)) (Gelieerd met Scouting Icarus)<br />
* Veghel: [[Scouting Veghel]]<br />
* Vorstenbosch: [[Scouting Vorstenbosch]]<br />
<br />
=== Regio West-Brabant===<br />
* Bergen op Zoom: [[Scouting Delmo]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Scouting Kizito (Bergen op Zoom)|Scouting Kizito]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Scouting Markiezaatsgroep]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Menno van Coehoorngroep]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Petrus en Paulusgroep (Bergen op Zoom)|Petrus en Paulusgroep]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Van Glymesgroep]] (Opgegaan/Gefuseerd met Petrus & Paulusgroep)<br />
* Bergen op Zoom: [[Scheldestam]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Zoomgroep]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Karel Doormangroep (Bergen op Zoom)|Karel Doormangroep]] (waterscouts)<br />
* Ossendrecht: [[Scouting Ossendrecht]]<br />
* Oud Gastel: [[Scouting Andriessengroep]]<br />
* Roosendaal: [[Luchtscouts "Seppe"]] (luchtscouts)<br />
* Roosendaal: [[Scouting st. Jan (Roosendaal)|Scouting st. Jan]] (luchtscouts)<br />
* Roosendaal: [[Scouting Fridtjof Nansen]]<br />
* Roosendaal: [[Scouting Baden-Powell (Roosendaal)|Scouting Baden-Powell]]<br />
* Wouw: [[Scouting Wouw]]<br />
* Zevenbergen: [[Scouting Zevenbergen]] <br />
* Zevenbergen: [[Matthijs Heldtgroep]] (waterscouts)<br />
<br />
===Regio Zuidoost-Brabant===<br />
* Bladel: [[Scouting Bladel]]<br />
* Budel: [[Frere Jacques]]<br />
* Duizel: [[Jubam]]<br />
* Eersel: [[Scouting Eersel]] <br />
* Eersel: [[D’n Hazlaar]]<br />
* Heeze: [[Sint Nicasius]]<br />
* Geldrop: [[Scoutinggroep Don Bosco]]<br />
* Geldrop: [[Hikegroep]]<br />
* Geldrop: [[Neil Armstrong Scouting]]<br />
* Geldrop: [[Stella Maris Zeeverkenners]] (waterscouts)<br />
* Luyksgestel: [[Sint Andries]]<br />
* Maarheze: [[Scouting Kizito Maarheeze]]<br />
* Riethoven: [[Rythovius]] <br />
* Valkenswaard: [[Dick van Toor]]<br />
* Valkenswaard: [[Scouting Sint Maarten (Valkenswaard)|Scouting Sint Maarten]]<br />
* Valkenswaard: [[Sint Stefanus]]<br />
* Veldhoven: [[Hertog Jan van Brabant]]<br />
* Veldhoven: [[Were-Di]]<br />
* Veldhoven: [[Sint Stanislaus Kostka]]<br />
* Veldhoven-Zeelst: [[Sint Aloysuis]]<br />
* Waalre: [[Scouting Aalst-Waalre]] (SAW2)<br />
* Waalre: [[Scouting Anton Coolen]] (in 1996 gefuseerd tot Scouting Aalst-Waalre)<br />
* Waalre: [[St. Tarcisius (Waalre)|St. Tarcisius]] (in 1996 gefuseerd tot Scouting Aalst-Waalre)<br />
* Weerselo: [[Scouting Weerselo]] <br />
===Regio Zuidoost Nederland (Regio ZON)===<br />
* Boxmeer: [[Scouting Boxmeer]]<br />
* Overloon: [[St Theobaldusgroep]]<br />
* Wijchen: [[Scouting Woezik]]<br />
<br />
==Noord-Holland==<br />
===Regio Noord Holland Noord===<br />
* Anna Paulowna: [[Scouting Anna Paulowna]]<br />
* Akersloot: [[Jacobusgroep]]<br />
* Alkmaar: [[Scouting Don Bosco Alkmaar|Don Bosco]]<br />
* Alkmaar: [[Scouting Marco Polo (Alkmaar)|Scouting Marco Polo]]<br />
* Alkmaar: [[Scouting Sint Laurentius]]<br />
* Alkmaar: [[Dirk Duyvel]]<br />
* Alkmaar: [[De Geuzen (Alkmaar)|De Geuzen]]<br />
* Alkmaar: [[Scoutinggroep Graaf Daron]]<br />
* Bergen: [[Scoutinggroep de Heerlijkheid]]<br />
* Den Burg (Texel): [[Scouting Texel]]<br />
* Den Helder: [[Jutters Rainiero]]<br />
* Den Helder: [[Scouting Jutters Willemsoord]]<br />
* Den Helder: [[I.N.K.A.]]<br />
* Den Helder: [[Minerva]]<br />
* Den Helder: [[Helders Jachthoornkorps]]<br />
* Den Helder: [[Prinses Wilhelmina]]<br />
* Den Helder: [[Abel Tasman]]<br />
* Den Oever: [[Corvus Corone]]<br />
* Dirkshorn: [[Scoutinggroep Aquarius]]<br />
* Enkhuizen: [[Scoutinggroep Mercury]]<br />
* Grootebroek: [[Arcadia]]<br />
* Heerhugowaard: [[Angela]]<br />
* Heerhugowaard: [[Sint joris (Heerhugowaard)|Sint Joris]]<br />
* Heiloo: [[Scouting Rurik Heiloo]]<br />
* Heiloo: [[Victoriegroep]]<br />
* Hoorn: [[Scouting Martin Luther King (Hoorn)|Scouting Martin Luther King]]<br />
* Hoorn: [[Vaandrig Peetoom Vendel]]<br />
* Langedijk: [[Scouting Langedijk]]<br />
* Medemblik: [[Titus Brandsma (Medemblik)|Titus Brandsma]]<br />
* Nieuwe Niedorp: [[Scouting Dirck Rembrantsz]]<br />
* Purmerend: [[Lamoraal van Egmond]]<br />
* Schagen: [[Ridder Magnusgroep]]<br />
* Schagen: [[Vita Nova]]<br />
* Ursem: [[Don Bosco]]<br />
* Venhuizen: [[St. Lidwina]]<br />
* Wieringerwerf: [[Scouting Die Robben]]<br />
* Wognum: [[Pius X]]<br />
* Zwaag: [[Scouting Discovery]]<br />
<br />
===Regio Noord Holland Midden===<br />
* Assendelft: [[Scouting Assendelft]]<br />
* Beverwijk: [[Scouting Admiraal van Kinsbergen]] <br />
* Beverwijk: [[Die Wijcker Duinjaghers]]<br />
* Beverwijk: [[Mees Toxopeus]]<br />
* Beverwijk: [[M'Hlala Panzi]] <br />
* Beverwijk: [[Wiawaha Beverwijk]]<br />
* Castricum: [[Scouting JL Die Bogeheimers]]<br />
* Heemskerk: [[Adelbertusgroep]]<br />
* Heemskerk: [[Graaf Floris V]]<br />
* Heemskerk: [[Elfregi Helen Keller]]<br />
* Krommenie: [[Scouting Krommenie]]<br />
* Limmen [[Scouting Limmen]]<br />
* Uitgeest: [[Scouting Uitgeest]], Jeugdvereniging Don Bosco<br />
* Uitgeest: [[Thor Heyerdahl]]<br />
* Velsen Zuid: [[Wiawaha]]<br />
* Velserbroek: [[Scouting Velserbroek]]<br />
* IJmuiden: [[de IJmondtrekkers]]<br />
* Zaandam: [[De Watergeuzen]]<br />
* Zaandam: [[Scouting Elfregi Zaanstreek]]<br />
* Zaandijk: [[Scouting Koog-Zaandijk]]<br />
<br />
===Regio Amsterdam Amstelland===<br />
* Aalsmeer: [[Scouting Tiflo (Aalsmeer) |Tiflo]]<br />
* Amstelveen: [[Scouting Hedera (Amstelveen)|Scouting Hedera]]<br />
* Amstelveen: [[Keizer Karel Groep (Amstelveen)|Keizer Karel Groep]]<br />
* Amstelveen: [[Scouting Kantankye]]<br />
* Amstelveen: [[Japanse Scouting Amsterdam]]<br />
* Amstelveen: [[Livingstonegroep (Amstelveen)|Livingstonegroep]]<br />
* Amstelveen: [[Radboudgroep]]<br />
* Amstelveen: [[Scouting De Teil]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Sint Maarten (Amsterdam)|Scouting Sint Maarten]]<br />
* Amsterdam: [[Franklin Delano Rooseveltgroepen 54 en 74]]<br />
* Amsterdam: [[Elfregi Amsterdam]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Holendrecht]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Wartburg]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Erskine]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Sloterplas]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Sarto]]<br />
* Amsterdam: [[Impeesa groep 19]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Holendrecht]]<br />
* Amsterdam: [[Majoor Bosshardt groep]]<br />
* Badhoevedorp: [[Leeghwatergroep]]<br />
* Badhoevedorp: [[Lady Baden-Powell (Badhoevedorp)|Lady Baden-Powell]]<br />
* Hoofddorp: [[Scouting St. Maarten (Hoofddorp)|Scouting St. Maarten]]<br />
* Hoofddorp: [[Paula Geertsgroep (Hoofddorp)|Paula Geertsgroep]]<br />
* Monnickendam: [[Scoutinggroep Waterland]]<br />
* Uithoorn: [[Admiralengroep]]<br />
<br />
===Historische groepen RAA===<br />
*Amsterdam: [[Scouting Marsband]]<br />
*Amsterdam: [[district amsterdam-noord]]<br />
*Amsterdam: [[Scouting St. Stefanus]]<br />
*Amsterdam: [[Hendrick de Keyser]]<br />
*Amsterdam: [[Echnatongroep]]<br />
*Amsterdam: [[Mytylgroep]]<br />
*Amsterdam: [[Oranje-Vredesgroep]]<br />
*Amsterdam: [[Impeesa groep 19]]<br />
*Amsterdam: [[Tarcisius-groep]]<br />
*Amsterdam: [[District amsterdam-west]]<br />
*Amsterdam: [[Scouting Sloterplas]]<br />
*Amsterdam: [[Lucasgroep]]<br />
*Amsterdam: [[Aladingroep]]<br />
*Amsterdam: [[District amsterdam-oost]]<br />
*Amsterdam: [[Jan van Nassaugroep]]<br />
*Amsterdam: [[Novastoshnah]]<br />
*Amsterdam: [[De Zwervers]]<br />
*Amsterdam: [[Kagawa Toyohiko]]<br />
*Amsterdam: [[Fr d Rooseveltgroep]]<br />
*Amsterdam: [[Walraven Groep]]<br />
*Amsterdam: [[St Clara]]<br />
*Amsterdam: [[Ludwig Nommensen]]<br />
*Amsterdam: [[Th de Celles]]<br />
*Amsterdam: [[Alma]]<br />
*Amsterdam: [[Amsterdam-Zuid/Amstelveen VVS]]<br />
*Amsterdam: [[A'dam-Noord Zuidwaterland VVS]]<br />
*Amsterdam: [[Gewest amsterdam/amstel]]<br />
*Amsterdam: [[Scouting de Piraten]]<br />
*Amsterdam: [[Scouting SPBA]]<br />
*Amsterdam: [[Scouting Jasmin]]<br />
*Amsterdam: [[Mawadda]]<br />
*Amstelveen: [[District Amsterdam-Zuid]]<br />
*Amstelveen: [[Tyltyl Mytylgroep / Scouting de Teil]]<br />
*Amstelveen: [[Guy de Larigaudie]]<br />
*Amstelveen: [[Heimansgroep]]<br />
*Amstelveen: [[Margarita]]<br />
*Amstelveen: [[Vernum. naar:190810 Jac P Thijsse]]<br />
*Amstelveen: [[District Amstelland]]<br />
*Monnickendam: [[Joseph Wolff]]<br />
<br />
===Regio het Gooi===<br />
* Bussum: [[Scouting Himalaya]]<br />
* Bussum: [[Arrowegroep]]<br />
* Hilversum: [[Argonauten (Hilversum)|Argonauten]]<br />
* Hilversum: [[Athabascangroep]]<br />
* Hilversum: [[Scouting Heidepark]]<br />
* Hilversum: [[Scoutinggroep de Burcht]]<br />
* Hilversum: [[Zuiderkruisgroep]]<br />
* Huizen: [[Scouting Flevo (Huizen)|Scouting Flevo]]<br />
* Huizen: [[Scouting Montgomery (Huizen)|Scouting Montgomery]]<br />
* Huizen: [[Scouting Vasanta (Huizen)|Scouting Vasanta]]<br />
* Kortenhoef: Scouting Klaas-Toxopeus<br />
* Laren (N-H): [[Scouting Raboes]]<br />
* Laren (N-H): [[Maggy Lekeuxgroep]]<br />
* Muiden: [[Scouting Pampus Muiden]]<br />
* Naarden: [[Scouting Olav]]<br />
* Naarden: [[Scouting Erica]]<br />
<br />
===Regio Haarlem===<br />
* Bloemendaal: [[Bos en Duin]]<br />
* Bloemendaal: [[Elswout]]<br />
* Haarlem: [[B.I.M. Bakenessergroep]]<br />
* Haarlem: [[Brigitta]]<br />
* Haarlem: [[Vliegende Pijl]]<br />
* Haarlem: [[Hildebrand]]<br />
* Haarlem: [[Kameleon Kinheim]]<br />
* Haarlem: [[Kon Tiki]]<br />
* Haarlem: [[Marco Polo]]<br />
* Haarlem: [[Scouting Menno Simonsz]]<br />
* Haarlem: [[Prins Willem]]<br />
* Haarlem: [[Doortje en Dorus Rijkers]]<br />
* Haarlem: [[Pieter Hasselear / Bernadette]]<br />
* Haarlem: [[Kromhout]]<br />
* Haarlem: [[de Brug]]<br />
* Haarlem: [[Tarcisius]]<br />
* Heemstede: [[Graaf Bernadotte]]<br />
* Heemstede: [[Paschalis Baylon]]<br />
* Heemstede: [[Spaarnegeuzen]]<br />
* Heemstede: [[NVJ de Haven]]<br />
* Heemstede: [[Wabo]]<br />
* Overveen: [[Camerons-Duinzwervers]]<br />
* Santpoort: [[St. Radboudgroep (Santpoort)]]<br />
* Velsen Zuid: [[Michiel Adrieanszn de Ruyter]]<br />
* IJmuiden: [[Nannie van der Wiele]]<br />
* Zandvoort: [[Stella Maris - St. Willibrordus]]<br />
* Zandvoort: [[The Buffalo's]]<br />
* Zwanenburg: [[Rijnlandgroep]]<br />
<br />
===Historische groepen===<br />
* Beverwijk: [[Andre de Thaye]] <br />
* Beverwijk: [[De Banjaert]]<br />
<br />
==Overijssel==<br />
* Almelo: [[B.E. de Blauwe Reigers]]<br />
* Almelo: [[Homeentmeen]]<br />
* Almelo: [[H.J.B. Boemerang]] (opgeheven)<br />
* Almelo: [[H.J.B. Llanos]]<br />
* Almelo: [[H.J.B. Wateregge]]<br />
* Almelo: [[John F. Kennedygroep (Almelo)| John F. Kennedygroep]]<br />
* Almelo: [[Tubanten]]<br />
* Bathmen: Scouting James Lovell Groep<br />
* Borne: [[Scouting Twickel]]<br />
* Dalfsen: [[D'Alflandgroep]]<br />
* Den Ham & Vroomshoop: [[Scouting Azoelen]]<br />
* Dedemsvaart: [[Scouting Dedemsvaart]]<br />
* Delden: [[Van Rossum-Elisabethgroep]]<br />
* Denekamp: [[Margaretha sinclair]]<br />
* Elburg: [[Scouting N.S. Rambonnet]]<br />
* Enschede: [[Scouting Mgr. Ariënsgroep]]<br />
* Enschede: [[Scouting 't Volbert]]<br />
* Enschede: [[Scouting Emisario]]<br />
* Enschede: [[Scouting Euregio Glanerbrug]]<br />
* Enschede: [[Scouting 't Geuzennest]]<br />
* Enschede: [[Scouting Nanne Zwiep]]<br />
* Enschede: [[Vaandrig Leppink Groep]]<br />
* Enschede: [[Enschedese Padvinders Marsband]]<br />
* Enschede: [[Radix Enschede]]<br />
* Giethoorn: [[Scouting Brederwiede]]<br />
* Goor: [[Scouting Stoevelaargroep]]<br />
* Haaksbergen: [[Scouting de Klomp]]<br />
* Hardenberg: [[Stanleygroep]]<br />
* Hasselt: [[Scouting de Veste]]<br />
* Hattem: [[Voermangroep]]<br />
* Hattem: [[Wijnaendts Franckengroep]]<br />
* Heino: [[Rozendaelgroep Scouting Heino]]<br />
* Hellendoorn - Nijverdal: [[Reggegroep]]<br />
* Hengelo: [[Scouting Hasselo]]<br />
* Hengelo: [[dr. Ariëns Ingrid]]<br />
* Hengelo: [[St. Jeroen Bambi]]<br />
* Hengelo: [[St. Christoffel (Hengelo)|St. Christoffel]]<br />
* Hengelo: [[Bataven Ludger]]<br />
* Hengelo: [[De Bataven]] (gefuseerd met Ludger-ursula groep tot Bataven Ludger)<br />
* Hengelo: [[Scouting Cunera-St. Marcellinus]]<br />
* Hengelo: [[Hendrik Hudson Groep]]<br />
* Hengelo: [[Ludger-ursula groep]] (gefuseerd met De Bataven tot Bataven Ludger)<br />
* Harderwijk: [[Tjerk Hiddes]]<br />
* Holten: [[BE St. Joris Overijssel]]<br />
* Kampen: [[Henk Bruntgroep]]<br />
* Kampen: [[Hanzeluiden]]<br />
* Kampen: [[Martin Gasmangroep]]<br />
* Nieuwleusen: [[Gold'n Zendegroep]]<br />
* Ootmarsum: [[Scouting Ootmarsum]]<br />
* Oldenzaal: [[Titus Brandsmagroep (Oldenzaal)|Titus Brandsmagroep]]<br />
* Ommen: [[Van Pallandtgroep]]<br />
* Rijssen: [[Scouting Oosterhof-Niej Begin]]<br />
* Raalte: [[Scouting Miguel Pro]]<br />
* Steenwijk: [[Johan van de Kornputgroep]]<br />
* Vasse: [[Kameleongroep]]<br />
* Vilsteren: [[St. Lodewijkgroep]]<br />
* Vriezenveen: [[Admiraal Kruysgroep 1]]<br />
* Wierden: [[Scouting Lancker]]<br />
* Zwartsluis: [[Pieter Marits]]<br />
* Zwolle: [[Christofoor Zeeverkenners]]<br />
* Zwolle: [[Henk Eelsinggroep]]<br />
* Zwolle: [[Hopman Kippersgroep]]<br />
* Zwolle: [[Huysmangroep III]]<br />
* Zwolle: [[Indabagroep]]<br />
* Zwolle: [[De IJsselgroep|IJsselgroep]]<br />
* Zwolle: [[Jan Lijdinggroep]]<br />
* Zwolle: [[Vaandrig Lengton Groep]]<br />
* Zwolle: [[Zwolse Zeeverkenners]]<br />
<br />
==Utrecht==<br />
* Abcoude: [[Scouting Pandergroep]]<br />
* Amerongen-Leersum: [[Scouting Zuylensteyn]]<br />
* Amersfoort: [[Karel Doormangroep (Amersfoort)|Karel Doormangroep]]<br />
* Amersfoort: [[Scouting St. Ansfridus]]<br />
* Amersfoort: [[Scouting Cay-Noya]]<br />
* Amersfoort: [[Scouting Impeesa (Amersfoort)|Scouting Impeesa]]<br />
* Amersfoort: [[Scouting Mondriaan]]<br />
* Amersfoort/Hoogland: [[Scouting Soekwa]]<br />
* Baarn: [[Scouting Ernst van Kempen]]<br />
* Baarn: [[Mango Kwane Wilco Jiskoot]]<br />
* Baarn: [[Scouting Merhula]]<br />
* de Bilt: [[Scouting Ben Labre]]<br />
* de Bilt: [[Scouting Laurentius (De Bilt)|Scouting Laurentius]]<br />
* Bilthoven: [[Akoteh]]<br />
* Bilthoven: [[Rover Crofts Groep]]<br />
* Breukelen: [[Scouting Niftarlake]]<br />
* Bunnik: [[Scouting Bunnik]] (is gefuseerd met [[Scouting Katimavik]] uit Odijk)<br />
* Doorn: [[Scouting Thorheim]]<br />
* Driebergen: [[Scouting Dr. A.E. Hermansgroep]]<br />
* Harmelen: [[Scouting Willem Alexander]]<br />
* Hoevelaken: [[Scouting Hiawatha]]<br />
* Hooglanderveen: [[Scouting St. Jozef (Hooglanderveen)|Scouting St. Jozef]]<br />
* Houten: [[Scouting Schonauwen]]<br />
* Huis ter Heide: [[A.J.V. Dirk Vink]]<br />
* Huis ter Heide: [[A.J.V. Hiram Edson]]<br />
* Leusden: [[Scouting Manitoba]]<br />
* Lopik: [[Scouting Cliffort Reichert]]<br />
* Maarn-Maarsbergen: [[Scouting Maarn-Maarsbergen]]<br />
* Maarssen: [[Scouting Jan Campert]]<br />
* Maarssen: [[Scouting Marsua]]<br />
* Maarssen: [[Scouting Willy Hems]]<br />
* Maartensdijk: [[Scouting Agger Martini]]<br />
* de Meern: [[Scouting Rhenova]]<br />
* Montfoort: [[Scouting Montfoort]]<br />
* Mijdrecht/Wilnis: [[Scouting Jan van Speyk]]<br />
* Nieuwegein: [[Scouting Jan van Hoof]]<br />
* Nieuwegein: [[Scouting Livingstone (Nieuwegein)|Scouting Livingstone]]<br />
* Nieuwegein: [[Scouting Prins Bernhard]]<br />
* Odijk: [[Scouting Katimavik]]<br />
* Oudewater: [[Scouting Jorisgroep Oudewater]]<br />
* Soest: [[Waterscouting Paltz- & Eemgeuzen]] <br />
* Soest: [[Scouting Don Bosco (Soest)|Scouting Don Bosco]]<br />
* Soest: [[Fakkeldraagsters|Scouting De Fakkeldraagsters]]<br />
* Soest: [[Hopman Masselmangroep]]<br />
* Utrecht: [[1e Charles de Foucauld Groep (Utrecht)|1e Charles de Foucauld Groep]] Opgeheven/Gefuseerd met Willem de Zwijger<br />
* Utrecht: [[Groep 7 Padvinders Groep "Brigade Prinses Irene" ]] Opgeheven/Gefuseerd met Willem de Zwijger<br />
* Utrecht: [[K V Groep Kardinaal De Jong]] Opgeheven<br />
* Utrecht: [[K V Paulus/Paula Groep]] Opgeheven/Gefuseerd met 1e Charles De Foucauld Groep<br />
* Utrecht: [[P V Groep Johan Friso]] Opgeheven/Gefuseerd met 1e Charles De Foucauld Groep<br />
* Utrecht: [[Scouting Baracuda]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Derde Utrechtse]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Hoograven]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Jan Pieterszoon Coen]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Peka 18]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Salwega]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Tekakwitha Zeeverkenners]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Utrecht Oost]]<br />
* Utrecht: [[Scouting de Vliegende Pijl]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Wepadojeb]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Wilhelmina]]<br />
* Utrecht: [[Willem de Zwijger (Utrecht)|Willem de Zwijger]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Zuilen]]<br />
* Veenendaal: [[De Zwervers (Veenendaal)|De Zwervers]]<br />
* Vianen: [[Scouting Batenstein]]<br />
* Vinkeveen: [[Scouting Eliboe]]<br />
* Vleuten: [[Scouting Ridderhofgroep]]<br />
* Wijk bij Duurstede: [[Scouting Sea Lions]]<br />
* Woerden: [[Scouting Albert Schweitzer]]<br />
* IJsselstein: [[Scouting Anne Frank]]<br />
* IJsselstein: [[Nico Steenbeekgroep]]<br />
* IJsselstein: [[Scouting Sint Nicolaas]]<br />
* Zeist: [[Scouting De Bison]]<br />
* Zeist: [[Scouting Dryade]] (Opgeheven 31-12-2014)<br />
* Zeist: [[Scouting Luvaze]]<br />
* Zeist: [[Prinses Amalia Groep]]<br />
* Zeist: [[Prinses Beatrix Groep]] (Opgeheven 31-12-2014)<br />
* Zeist: [[Scouting Rambonnet]]<br />
* Zeist: [[Sleutelgroep]]<br />
* Zeist: [[Woudlopers (Zeist)|Woudlopers]]<br />
<br />
==Zeeland==<br />
* Aardenburg: [[St.Baafsgroep]]<br />
* Arnemuiden: [[Baden-Powell (Arnemuiden)|Baden-Powell]]<br />
* Axel: [[Gregoriusgroep]] (opgeheven- oud KV/VKJB) <br />
* Axel: [[groep 1/ Ottawa groep]] (opgeheven- oud NPV)<br />
* Axel: [[Jhr. de Casembrootgroep]] (opgeheven- oud NPV) <br />
* Axel: [[Oda-groep]] (opgeheven- oud NGB) <br />
* Axel: [[Szydlowskigroep]] (opgeheven- oud NPG)<br />
* Axel: [[Scouting De Vier Ambachten]]<br />
* Brouwershaven [[Grevelingengroep]]<br />
* Bruinisse: [[Prinses Margrietgroep]]<br />
* Burgh(-Haamstede): [[Kaninefatengroep]]/[[Scouting Westerschouwen]]<br />
* Goes: [[st.Bernadette]]<br />
* Goes: [[Hertog van Beijeren-Gosaha]]<br />
* Goes: [[Jacob Valcke]]<br />
* Goes: [[Frans Naereboutgroep]]<br />
* Hulst: [['t Jagertje]]<br />
* IJzendijke: [[St. Paulustroep]]<br />
* Kapelle: [[Ridder van der Maelstedegroep]]<br />
* Kamperland: [[Zandkreekgroep]]+<br />
* Koudekerke: [[de Valkeniers]]<br />
* Kloosterzande: (St.)[[Canisiusgroep]]<br />
* Kloosterzande: [[De Zwarte Dassen (Kloosterzande)|De Zwarte Dassen]] (in 1985 met St.Canisius gefuseerd tot [[Canisiusgroep]])<br />
* Kloosterzande-Groenendijk: [[Charles de Foucauld (Kloosterzande)|Charles de Foucauld]] (na de oorlog St.[[Canisiusgroep]])<br />
* Kloosterzande: [[Greetje Schouten groep]] (opgeheven- oud NGB)<br />
* Middelburg: [[Berdenis van Berlekomgroep]]<br />
* Middelburg: [[Gouden Cirkelgroep]]<br />
* Middelburg: [[Scouting Kazan de Wolfgroep]]<br />
* Middelburg: [[Paul Krugergroep]]<br />
* Oostburg: [[Scouting Oostburg]]<br />
* Overslag: [[Gerlofgroep|St. Gerlofgroep]] (opgeheven- oud KV/VKJB)<br />
* Sas van Gent: [[Lodewijkgroep]]<br />
* 's-Gravenpolder: [[Voortrappers groep]]<br />
* Sluiskil: [[Scouting Sluiskil]]<br />
* Terneuzen: [[EOS/St. Hubertus]]<br />
* Terneuzen: [[Sint Hubertusgroep]] (RK - jongensgroep) (opgegaan in fusiegroep EOS/St. Hubertus)<br />
* Terneuzen: [[Eendracht Ons Streven / EOS-groep]] (opgegaan in fusiegroep EOS/St. Hubertus)<br />
* Terneuzen: [[Doormangroep (Terneuzen)|Doormangroep]]<br />
* Terneuzen: [[Sint Gertrudis groep]] (RK - meisjesgroep)<br />
* Tholen: [[Scouting Heenetrecht]]<br />
* Vlissingen: [[Scheldezwervers]]<br />
* Vlissingen: [[De Watergeuzen-St. Willibrordus]]<br />
* Westdorpe: [[WeWeKaBo]] <br />
* Yerseke: [[Ridder Boudewijngroep]]<br />
* Zierikzee: [[Mr. Bakkergroep]]<br />
<br />
==Zuid-Holland==<br />
<br />
<br />
===Regio Delfland===<br />
(Delft, Noordorp-Pijnacker en Zoetermeer)<br />
<br />
* Delft: [[Scouting Aymon]] (opgeheven)<br />
* Delft: [[Scouting Hedera (Delft)|Scouting Hedera]]<br />
* Delft: [[Scouting Paulus (Delft)|Scouting Paulus]]<br />
* Delft: [[Delftsche Zwervers]] (studentenscouting)<br />
* Delft: [[Scouting Nautilus]]<br />
* Delft: [[Willem de Zwijger (Delft)|Willem de Zwijger]]<br />
* Delft: [[Scouting Marco Polo Delft ]]<br />
* Nootdorp: [[Scouting Nootdorp]]<br />
* Pijnacker: [[Scouting Pijnacker]]<br />
* Zoetermeer: [[Scouting Impeesa (Zoetermeer)|Scouting Impeesa]]<br />
* Zoetermeer: [[Scouting John McCormick]]<br />
* Zoetermeer: [[Scouting Pocahontas]]<br />
* Zoetermeer: [[Brownsea Island groep]] (opgeheven)<br />
* Zoetermeer: [[Scouting Ashanti]]<br />
<br />
===Regio Den Haag===<br />
(Den Haag)<br />
<br />
* Den Haag: [[Scoutinggroep Be Pals-Prinses Juliana]]<br />
* Den Haag: [[Scoutinggroep Brigitta Valentijn]]<br />
* Den Haag: [[Scouting Stanley 55]]<br />
* Den Haag: [[Scouting Ferguson]]<br />
* Den Haag: [[De Mohicanen|Scouting De Mohicanen]]<br />
* Den Haag: [[HWS Baron van Pallandtgroep]]<br />
* Den Haag: [[Scouting Haagse Hout]]<br />
* Den Haag: [[Scouting De Rimboejagers]]<br />
* Den Haag: [[Scouting Rustenburg]]<br />
* Den Haag: [[Waterscouting De Vliegende Hollander]]<br />
* Den Haag: [[Scouting Van Weerden Poelman]]<br />
* Den Haag: [[Wegelaergroep]] ([[Scouts met een handicap|BE-scouting]])<br />
* Den Haag: [[Scouting PéPé Loosduinen]] (opgeheven)<br />
* Den Haag: [[Scouting El Andalus]] (opgeheven)<br />
* Den Haag: [[Dom Helder Camara Scouts]] (opgeheven)<br />
* Scheveningen: [[Sint Jorisgroep 5]]<br />
<br />
===Regio Hollands Midden===<br />
(Noorden van Zuid-Holland: Leiden en omstreken)<br />
* Alphen aan den Rijn: [[Scouting Alphen aan den Rijn]]<br />
* Alphen aan den Rijn: [[Scouting De Hollandse Nachtegalen]]<br />
* Alphen aan den Rijn: [[Scouting Willem Barendsz]]<br />
* Boskoop: [[Scouting Meester van Daal groep]]<br />
* Hillegom: [[Tjarda Hillegom]]<br />
* Katwijk: [[De Katwijkse Zeeverkenners]]<br />
* Leiden: [[Scouting St. Jozef (Leiden)|Scouting St. Jozef]]<br />
* Leiden: [[Paulusgroep Leiden]]<br />
* Leiden: [[De Lodewijksgroep]]<br />
* Leiderdorp: [[Scouting Van der Does Liethorp groep]]<br />
* Lisse: [[Graaf van Lyndengroep]]<br />
* Lisse: [[Lisser Kaninefaten]]<br />
* Lisse: [[Shawano's Lisse]]<br />
* Noordwijk: [[Norvicus]]<br />
* Noordwijkerhout: [[St. Jozef / Emenrentianagroep]]<br />
* Noordwijkerhout: [[Scouting Bosgeest]]<br />
* Oegstgeest: [[Sagara Satrya's]]<br />
* Oegstgeest: [[Shawano's Oegstgeest]]<br />
* Oegstgeest: [[Derjagroep]]<br />
* Rijnsburg: [[Scouting Rijnsburg]] (opgeheven)<br />
* Sassenheim: [[Scouting Scojesa Sassenheim]]<br />
* Sassenheim: [[Tjarda Sassenheim]]<br />
* Ter Aar: [[Scouting Wapata]]<br />
* Voorhout: [[Boerhaavegroep Voorhout]]<br />
* Voorschoten: [[Scouting Impeesa (Voorschoten)|Scouting Impeesa]]<br />
* Voorschoten: [[Scouting Mauritsgroep]]<br />
* Wassenaar: [[Scouting Willibrord (Wassenaar)|Scouting Willibrord]]<br />
* Wassenaar: [[Van Wassenaer Van Obdam]]<br />
* Wassenaar: [[Van Woesik groep]]<br />
* Wassenaar: [[Marduin]]<br />
* Zoeterwoude: [[Scouting Zoeterwoude]]<br />
<br />
===Regio Lek- en IJsselstreek===<br />
(Rond de Lek en de Hollandse IJssel)<br />
* Boskoop: [[Scoutingvereniging De Schouw]]<br />
* Boskoop: [[Scoutingband De Schouw]]<br />
* Gouda: [[Kastanujo]]<br />
* Gouda: [[Die Kantanky's]]<br />
* Gouda: [[St. Willibrordus (Gouda)|St. Willibrordus]] (waterscouting)<br />
* Gouda: [[Scoutinggroep Cornelis de Houtman]]<br />
* Gouda: [[Scouting Jan van Hoof Groep]]<br />
* Gouda: [[Scouting Wilo]]<br />
* Krimpen a/d IJssel: [[Jan Willem Friso]]<br />
* Krimpen a/d Lek: [[Admiraal de Ruyter]]<br />
* Moordrecht: [[Scouting Moordrecht}]]<br />
* Nieuwerkerk a/d IJssel: [[Scouting Nieuwerkerk]]<br />
* Nieuwerkerk a/d IJssel: [[Waterscouting "De IJssel"]]<br />
* Ouderkerk a/d IJssel: [[Scouting Christiaan de Wet (Ouderkerk)|Scouting Christiaan de Wet]]<br />
* Oudewater: [[Scouting Jorisgroep]]<br />
* Reeuwijk: [[St. Willibrordus (Reeuwijk)|St. Willibrordus]]<br />
* Reeuwijk: [[Scouting Reeuwijk]]<br />
* Schoonhoven: [[Olivier van Noort II]]<br />
* Waddinxveen: [[Klimopgroep]]<br />
* Waddinxveen: [[Sint Victor (Waddinxveen)]]<br />
<br />
===Regio Maasdelta===<br />
(Zuidwesten van Zuid-Holland: Van Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en de Zuid-Hollandse eilanden tot Goeree-Overflakkee)<br />
* Barendrecht: [[Jhr. Beelaerts van Blokland]]<br />
* Barendrecht: [[Fridtjof Nansen Groep 12]]<br />
* Barendrecht: [[Zeeverkennersgroep Brandaen]]<br />
* Brielle: [[Bas 't Hart]]<br />
* Heenvliet: [[Scouting Bernisse]]<br />
* Hellevoetsluis: [[Scouting Hellevoetsluis]]<br />
* Maassluis: [[Karel Doorman]]<br />
* Maassluis: [[Paulus]]<br />
* Mijnsheerenland: [[Lodewijck van Praetgroep]]<br />
* Numansdorp: [[Driestromengroep]]<br />
* Oostvoorne: [[G.J. Geysendorffergroep]]<br />
* Oostvoorne: [[Scoutinggroep Strandvogels]]<br />
* Ouddorp: [[Scouting Jan Joosten]]<br />
* Rotterdam: [[Albert Schweitzer Groep Rotterdam | Albert Schweitzer Groep Rotterdam]]<br />
* Schiedam: [[Burgemeester van Haarengroep]]<br />
* Schiedam: [[Franciscus-Lodewijkgroep]]<br />
* Schiedam: [[Scouting Taizé-groep]]<br />
* Schiedam: [[Scouting Tono-groep]]<br />
* Spijkenisse: [[Baden-Powell Band]]<br />
* Spijkenisse: [[Scouting Ruwaard van Puttengroep]]<br />
* Spijkenisse: [[Scouting Hartelgroep]]<br />
* Stellendam: [[Scouting Goedereede]]<br />
* Vlaardingen: [[Scouting Allart van Heemstede]]<br />
* Vlaardingen: [[De Geuzen (Vlaardingen)|De Geuzen]]<br />
* Vlaardingen: [[Marnix van Sint Aldegonde]]<br />
* Vlaardingen: [[Prins Mauritsgroep]] (gefuseerd)<br />
* Vlaardingen: [[Vioolgroep]] (gefuseerd)<br />
* Vlaardingen: [[Maurits-Vioolgroep]]<br />
* Vlaardingen: [[Prinses Irene]]<br />
* Vlaardingen: [[Willem de Zwijger (Vlaardingen)|Willem de Zwijger]]<br />
* Vlaardingen: [[Wesselgroep]]<br />
<br />
===Regio Rond de Biesbosch===<br />
(Zuiden van Zuid-Holland: Dordrecht en omstreken)<br />
* Alblasserdam: [[Louis Wesselsgroep]] (jongens, in 2004 gefuseerd tot Sc. Alblasserdam)<br />
* Alblasserdam: [[Maketgroep]] (meisjes, in 2004 gefuseerd tot Sc. Alblasserdam)<br />
* Alblasserdam: [[Scouting Alblasserdam]] <br />
* Dordrecht: [[Arooda]] <br />
* Dordrecht: [[Thomas Estill Schoch de Ravallet]]<br />
* Dordrecht: [[Royal Rangers]] (pinkstergemeente / niet scouting Nederland)<br />
* Dordrecht: [[Scouting Van Speijk]]<br />
* Dordrecht: [[Scouting Christiaan de Wet (Dordrecht)|Scouting Christiaan de Wet]]<br />
* Dordrecht: [[Scouting Johan & Cornelis de Witt]]<br />
* Dordrecht: [[Willem de Zwijger (Dordrecht)|Willem de Zwijger]]<br />
* Hardinxveld-Giessendam: [[Scouting A15]]<br />
* Hardinxveld-Giessendam: [[Scouting Lutine]] (gefuseerd tot A15)<br />
* Hardinxveld-Giessendam: [[Scouting Zilvermeeuwen]] (gefuseerd tot A15)<br />
* Hendrik IDO Ambacht: [[Scouting Vikings]]<br />
* Leerdam: [[Scouting Hagemans]]<br />
* Papendrecht: [[van Brederode]]<br />
* Sliedrecht: [[Merwegroep]] (opgeheven)<br />
* Woudrichem: [[Scouting Loevestein]]<br />
* Zwijndrecht: [[Scouting Panoord]]<br />
<br />
===Regio Rond de Rotte===<br />
(Rotterdam Noord en West)<br />
* Berkel en Rodenrijs: [[Scouting Berkel]]<br />
* Capelle a/d IJssel: [[Robert Baden-Powell Zeeverkennersgroep]]<br />
* Capelle a/d IJssel: [[Guy Gibson squadron]] (luchtscouts, opgeheven)<br />
* Capelle a/d IJssel: [[Johan van der Veeckengroep]]<br />
* Capelle a/d IJssel: [[Hendrik van Halewijn]]<br />
* Capelle a/d IJssel: [[Van Naeltwijck groep]]<br />
* Hoogvliet: [[Tasmania]]<br />
* Nieuwerkerk aan den IJssel: [[Scouting Nieuwerkerk]]<br />
* Poortugaal: [[Scouting Albrandswaard]]<br />
* Ridderkerk: [[Scouting Sint Joris (Ridderkerk)|Scouting Sint Joris]]<br />
* Ridderkerk: [[Scouting Florence Nightingale]]<br />
* Rotterdam: [[Bernadette/St. Willibrordus]]<br />
* Rotterdam: [[Brownsea Groep 66]]<br />
* Rotterdam: [[Calandtroep]]<br />
* Rotterdam: [[Cornelis Tromp groep]]<br />
* Rotterdam: [[Scouting Dorus Rijkers Nesselande]]<br />
* Rotterdam: [[Hillegersberg]]<br />
* Rotterdam: [[Hendrik van Halewijn]]<br />
* Rotterdam: [[Impeesagroep]]<br />
* Rotterdam: [[Kralingsche Troep 10]]<br />
* Rotterdam: [[Klaas Kitten Groep]]<br />
* Rotterdam: [[Lischgroep]]<br />
* Rotterdam: [[Maasgroep 18]]<br />
* Rotterdam: [[Margrietengroep]]<br />
* Rotterdam: [[Menod]]<br />
* Rotterdam: [[Olivier van Noort groep 48]]<br />
* Rotterdam: [[Prinses Irene Groep 45]]<br />
* Rotterdam: [[The Rangers Rotterdam]]<br />
* Rotterdam: [[De Spoorzoekers (Rotterdam)|De Spoorzoekers]]<br />
* Rotterdam: [[Scouting Sint Patrick (Rotterdam)|Scouting Sint Patrick]]<br />
* Rotterdam: [[Starrenburg]]<br />
* Rotterdam: [[Stedost groep]]<br />
* Rotterdam: [[Stella Maris (Rotterdam)|Stella Maris]]<br />
* Rotterdam: [[Wetrogroep]]<br />
* Rotterdam: [[Willem de Zwijger (Rotterdam)|Willem de Zwijger]]<br />
<br />
===Regio Vlietstreek===<br />
(Midden van Zuid-Holland: Rijswijk, Voorburg en Leidschendam)<br />
* Leidschendam: [[Scouting Pius XII]]<br />
* Rijswijk: [[Martin Luther King Groep (Rijswijk)|Martin Luther King Groep]]<br />
* Rijswijk: [[Scoutinggroep 'De Jaguars']]<br />
* Rijswijk: [[Hoeve Ypenburg Groep]]<br />
* Rijswijk: [[Scouting Gordongroep]] (opgeheven)<br />
* Voorburg: [[Hubertus-Brandaan]]<br />
* Voorburg: [[Livingstonegroep (Voorburg)|Livingstonegroep]]<br />
* Voorburg: [[Scouting Sint Maarten-Hildegard]]<br />
* Voorburg: [[Scouting Orion]]<br />
<br />
===Regio Westland===<br />
* De Lier: [[Scouting De Lier]]<br />
* 's-Gravenzande: [[Graaf Florisgroep]]<br />
* Hoek van Holland: [[Prins Hendrikgroep]]<br />
* Honselersdijk: [[Scouting Honselersdijk]]<br />
* Kwintsheul: [[Scouting Kwintsheul]]<br />
* Maasland: [[Scouting Maasland]]<br />
* Monster: [[Scouting Polanen]]<br />
* Naaldwijk: [[Scouting Naaldwijk]]<br />
* Naaldwijk: [[Scouting Rambonnetgroep Naaldwijk]]<br />
* Poeldijk: [[Scouting Poeldijk]]<br />
* Wateringen: [[Scouting Wateringen]]<br />
<br />
===Overige regio's===<br />
(Gorinchem is een deel van de Regio De Baronie)<br />
<br />
* Gorinchem: [[Scouting APV]] <br />
* Gorinchem: [[Gorinchemse Zeeverkenners]] (Scouting GZV)<br />
<br />
==Landelijke stammen==<br />
* [[Bermudastam]], Leusden<br />
* [[Cyberscouts]], Leusden<br />
* [[Delta Echo Stam]], Zeeland<br />
* [[Explostam]], Leusden<br />
* [[F.R.E.T.]], Friesland<br />
* [[ICIS]], Ossendrecht<br />
* [[Kanderstam]], Velp<br />
* [[Kse Iii Stam]], Utrecht<br />
* [[La Thès]], Landelijke Theater Stam uit Breda<br />
* [[Landelijke Loodsen Zeezeil Stam]], Leusden<br />
* [[Landelijke Luchtscouting Stam]], Rijswijk<br />
* [[Landelijke Ondersteunings Stam]], Rotterdam<br />
* [[Medische en EHBO Stam]], Ommen<br />
* MPSE ([[Most Primitive Scouting Experience]]), Elst<br />
* [[Radio Interesse Stam]], Rotterdam<br />
* [[Scouting Garbage Nederland Stam]], Leusden<br />
* [[Scoutlink Activiteiten Stam Holland]], Leusden<br />
* [[Sir Edmund Hillary-Stam]], Almelo<br />
* [[Scouting Motor Stam]], Nuth<br />
* [[Scoutnet|Scoutnet Nederland]], Maarssenbroek<br />
* [[Z.O.U.T.]], Den Dolder<br />
* [[Rampenstam]], Sint Michielsgestel<br />
* [[Scouting Doven Nederland]],Landelijke Scoutinggroep voor Doven, Den Haag<br />
* [[Landelijke Activiteiten en Regio Ondersteuning Stam]], de Laro Stam<br />
<br />
[[Categorie:Scouting in Nederland]]</div>
192.168.122.41
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Intra-FOS&diff=95351
Intra-FOS
2021-01-08T09:38:46Z
<p>192.168.122.41: wijziging omwille van foutieve misleidende informatie: er is al decennia lang geen link meer tussen infra-FOS vzw en FOS Open Scouting vzw</p>
<hr />
<div>'''Infra-FOS''' vzw is de uitbater van 2 jeugdherbergen namelijk [[De Fiertel]] in Ronse en [[De Valk]] in Laarne . Beide jeugdherbergen maken deel uit van het netwerk van de Vlaamse Jeugdherbergen vzw.<br />
<br />
==externe link==<br />
[http://www.infrafos.be/ Jeugdherbergen Infra-FOS]<br />
[https://www.jeugdherbergen.be/nl Vlaamse Jeugdherbergen]<br />
{{Link portaal Op kamp en evenementen}}<br />
{{beg}}</div>
192.168.122.41
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Windstreken&diff=95313
Windstreken
2021-01-03T16:26:24Z
<p>192.168.122.41: /* Noord */</p>
<hr />
<div>{{Kompas}}<br />
<br />
<br />
De bekendste windstreken zijn [[Noord]], [[Oost]], [[Zuid]] en [[West]]. Deze (hoofd-)windstreken zijn te combineren in kleinere windstreken, bijvoorbeeld in het Noord-Oosten (Tussen het Noorden en het Oosten in) en het Noord-Noord-Oosten (tussen Noorden en Noord-Oosten in).<br /> Er zijn 32 windstreken, waarvan er 16 veel gebruikt worden, deze 16 staan ook aangegeven in de afbeelding hieronder. <br />
Als er nauwkeurig genavigeerd dient te worden zijn 32 windstreken te weinig. Op een [[kompas]] wordt daarom gebruik gemaakt van een kleinere onderverdeling. Elke windstreek ligt op een vastpunt in deze onderverdeling op de [[kompasroos]] . <br />
Er zijn [[Koersbepaling|allerlei manieren om de windstreken te kunnen bepalen]], Zo komt op de gehele wereld (met uitzondering v/d Noord en Zuidpool) de zon altijd op in het Oosten en gaat hij onder in het Westen.<br /><br /> <br />
<br />
[[Bestand:Windstreken.jpg|right|thumb|300px|[[Kompasroos]] met windstreken en onderverdeling in graden en duizendsten.]]<br />
[[Bestand:Windroos 2.JPG|right|thumb|200px|Oude windroos met 32 windstreken. 16 grote streken 16 kleinere. Als [[pijlkop]] een Franse Lelie.]]<br />
<br />
===32 Windstreken===<br />
<br />
De kompas-/windroos bestond van oorsprong dus uit 32 windstreken.<br />
Dit was niet nauwkeurig genoeg. Men is toen overgestapt op de [[Booggraad|graden]].<br />
<br />
# '''Noord'''<br />
# noord ten oosten<br />
# noordnoordoost<br />
# noordoost ten noorden<br />
# ''Noordoost''<br />
# noordoost ten oosten<br />
# oostnoordoost<br />
# oost ten noorden<br />
# '''Oost'''<br />
# oost ten zuiden<br />
# oostzuidoost<br />
# zuidoost ten oosten<br />
# ''Zuidoost''<br />
# zuidoost ten zuiden<br />
# zuidzuidoost<br />
# zuid ten oosten<br />
# '''Zuid'''<br />
# zuid ten westen<br />
# zuidzuidwest<br />
# zuidwest ten zuiden<br />
# ''Zuidwest''<br />
# zuidwest ten westen<br />
# westzuidwest<br />
# west ten zuiden<br />
# '''West'''<br />
# west ten noorden<br />
# westnoordwest<br />
# noordwest ten westen<br />
# ''Noordwest''<br />
# noordwest ten noorden<br />
# noordnoordwest<br />
# noord ten westen<br />
<br />
==Windstreken in graden==<br />
{|class="prettytable table table-striped table-hover"<br />
! Windstreek<br />
! Aantal graden<br />
! Aantal Art. º%<br />
! Aantal Gon'''<br />
|-<br />
| '''''Noord'''''<br />
| 0 ° <br />
|0 °%<br />
|0 gon<br />
|- <br />
| Noord Noord Oost <br />
| 22 ° 30'<br />
|400 °%<br />
|25 gon<br />
|-<br />
| Noord Oost <br />
| 45 ° <br />
|800 °%<br />
|50 gon <br />
|- <br />
| Oost Noord Oost <br />
| 67 ° 30'<br />
|1200 °%<br />
|75 gon<br />
|-<br />
| '''''Oost''''' <br />
| 90 ° <br />
|1600 °%<br />
|100 gon<br />
|- <br />
| Oost Zuid Oost <br />
| 112 ° 30' <br />
|2000 °%<br />
|125 gon<br />
|-<br />
| Zuid Oost <br />
| 135 ° <br />
|2400 °%<br />
|150 gon<br />
|- <br />
| Zuid Zuid Oost <br />
| 157 ° 30' <br />
|2800 °%<br />
|175 gon<br />
|-<br />
| '''''Zuid''''' <br />
| 180 ° <br />
|3200 °%<br />
|200 gon<br />
|- <br />
| Zuid Zuid West <br />
| 202 ° 30' <br />
|3600 °%<br />
|225 gon<br />
|-<br />
| Zuid West <br />
| 225 ° <br />
|4000 °%<br />
|250 gon<br />
|- <br />
| West Zuid West <br />
| 247 ° 30'<br />
|4400 °%<br />
|275 gon<br />
|-<br />
| '''''West''''' <br />
| 270 ° <br />
|4800 °%<br />
|300 gon<br />
|- <br />
| West Noord West <br />
| 292 ° 30' <br />
|5200 °%<br />
|325 gon<br />
|-<br />
| Noord West <br />
| 315 ° <br />
|5600 °%<br />
|350 gon<br />
|- <br />
| Noord Noord West <br />
| 337 ° 30' <br />
|6000 °%<br />
|375 gon<br />
|- <br />
| '''''Noord''''' <br />
| 360 ° <br />
|6400 °%<br />
|400 gon<br />
|}<br />
<br />
===Spreekwoordelijk===<br />
<br />
Windstreken hebben behalve een navigatie-waarde ook een spreekwoordelijke betekenis, zo kunnen er contintenten of andere grote stukken van de wereld mee bedoeld worden. <br />
<br />
====Oost====<br />
<br />
* ''Verre Oosten'': waarmee grote delen van (Zuid-Oost)Azië worden bedoeld. <br />
* ''De Oost'': komt uit de VOC tijd. dit was onder andere Indonesië, Taiwan en Nederlands Nieuw Guinea . <br />
* ''Midden Oosten'': ligt tussen Europa en het verre Oosten in. hiermee worden de Arabische landen bedoelt van Syrië tot Jemen.<br />
* ''Nabije Oosten'': deze term word niet vaak meer gebruikt. de landen Turkije, Libanon, Israël maar ook Egypte horen tot dit deel. <br />
* Het Oostblok: oude naam voor de Europese landen ten oosten van Duitsland (met het voormalige Oost-Duitsland en de Sovjet Unie)<br />
* ''Oost, West, thuis best''; een tegelwijsheid over de knusse thuis sfeer.<br />
* ''Oost-Indisch doof''; hoort alleen wat hij wil horen.<br />
<br />
====West====<br />
<br />
* ''Het (rijke) Westen'': de rijkere delen van de wereld worden bedoeld (N-Amerika, Europa en zelfs Australië). Bijzonder is dat het grootste deel van Europa en Australië op het oostelijke halfrond liggen.<br />
* ''Het Wilde Westen'': een groot gedeelte van het Westelijke deel van de Verenigde Staten in de 19e eeuw.<br />
<br />
====Noord====<br />
<br />
* ''Koude Noorden'':De voor Nederland dichtstbijzijnde ijskap (de noordpool)<br />
* ''Het Hoge Noorden'': dit is variabel. Limburgers en Brabanders vinden Groningen en Friesland al het hoge noorden terwijl ook de Scandinavische landen bedoeld kunnen worden.<br />
<br />
====Zuid====<br />
<br />
*'' Warme Zuiden'': Als je vanuit Nederland naar het zuiden reist ga je dichter naar de tropen toe. <br />
* ''Op Zuid'': vooral bekent bij Rotterdammers die op "De Kop van Zuid" wonen.<br />
{{Link portaal Scoutingtechnieken}}<br />
<br />
[[Categorie:Hiketechnieken]]</div>
192.168.122.41
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Scouting_Haagse_Beemden&diff=95312
Scouting Haagse Beemden
2021-01-03T16:03:13Z
<p>192.168.122.41: /* Speltakken */</p>
<hr />
<div>{{groep<br />
|Land=Nederland<br />
|Beweging=Scouting Nederland<br />
|Regio=Regio de Baronie<br />
|Groepsdas=Neckie SHB.png<br />
|Plaats=Breda<br />
|Leden=<br />
|Opgericht= 8 juli 1981<br />
|Groepsnummer= 1501<br />
|Website=www.scoutinghaagsebeemden.nl<br />
|lat= 51.61186<br />
|lon= 4.74667<br />
}}<br />
<br />
'''{{PAGENAME}}''' is een [[scoutinggroep]] in de wijk Haagse Beemden te Breda.<br />
Het [[Scoutslokaal|clubhuis]] (beter bekend onder de originele naam "de blokhut") bevindt zich in de Somerweide, midden in de woonwijk.<br />
<br />
== Geschiedenis ==<br />
De opstart<br />
<br />
De nieuwbouwwijk Haagse Beemden is nog in zijn prille begin. De woningen in de Hazenberg en Donkenbuurt zijn nog maar net door de bewoners betrokken. Het zijn voornamelijk jonge gezinnen met kinderen. Van buurt- of sportverenigingen is nog nauwelijks sprake. Op 26 oktober 1980 wordt het voorlopige gemeenschapshuis de Beemdentil (wat tegenwoordig ‘Buurthuis Gageldonk’ is) door wethouder Welschen in gebruik genomen. Bij deze opening presenteert de werkgroep Scouting Haagse Beemden zich voor het eerst.<br />
<br />
In de eerste jaren is de werkgroep vooral bezig met het werven van leden, aanvragen van subsidies en het vinden van een gebouw. Er wordt besloten dat de groep een openbaar karakter krijgt. De das kleuren worden rood met grijze bies. In september 1981 starten Kabouters, Welpen en Padvindsters de eerste opkomsten. De groep neemt tijdelijk zijn intrek in de schuur van Dhr. Van der Steen. In juli 1982 gaat de groep gezamenlijk voor het eerst op kamp naar Drunen. Op 8 juli 1982 passeert bij de notaris de Akte van oprichting, waarmee Stichting Scouting Haagse Beemden een feit is.<br />
<br />
Jaren 80<br />
<br />
De groep groeit gestaag en wordt uitgebreid met een Verkennergroep. ‘De Houtwurm’ en ‘De Beemdentil’ vormen het tijdelijke onderkomen van de groep totdat de opbouw van ‘De Blokhut’ aan de Somerweide in 1986 zijn eind nadert. In 1989 nemen we voor het eerst deel, weliswaar onofficieel, aan de JOTA.<br />
<br />
Jaren 90<br />
<br />
Scouting Haagse Beemden is jarig en viert en zijn 10 jarig bestaan in 1990! De groep start met een Bevergroep, wat al snel een schot in de roos blijkt, want al snel komt er een tweede groep. De Haagse Beemden Loop strijkt neer in en om ons gebouw. De rood/grijze dassen worden verwisseld voor de tegenwoordige das blauw met groene bies.<br />
<br />
Landelijk wordt het nieuwe aanbod voor Scouting gepresenteerd, met als belangrijkste punt de introductie van de gemengde speltak: De Esta’s. Voor het eerst wordt er ook gesproken over nieuwbouw en worden de eerste contacten met de gemeente gelegd.<br />
<br />
Op 8 mei 1993 viert Scouting Haagse Beemden zijn 12,5 jarig jubileum. De groep gaat op kamp naar Kasterlee (België).<br />
<br />
De nieuwbouwcommissie maakt intussen flinke vorderingen en in 1999 gaat de houten ‘Blokhut’ tegen de vlakte om plaats te maken voor nieuwbouw. Gedurende de bouw draait de groep de opkomsten in de Sporthal aan de Raaimoeren en in het ‘Kraaiennest’. In 2000 is de nieuwbouw gereed en werken een aantal vrijwilligers hard om het gebouw van binnen gebruiksklaar te maken.<br />
<br />
In 2005<br />
<br />
In 2005 bestaat de Scouting Haagse Beemden 25 jaar. De groep gaat gezamenlijk op kamp naar De Hoge Rielen, Kasterlee (België). Ook wordt er een reünie georganiseerd waarbij alle oud-leden en leiding worden uitgenodigd.<br />
<br />
In 2020<br />
<br />
In de zomervakantie van 2020 zou er net als in 2005 een groepskamp georganiseerd worden ter gelegenheid van het 40 jarig bestaan van de vereniging, jammer genoeg kon dit door onder andere de uitbraak van covid-19 niet plaatsvinden. De bedoeling is om het groepskamp naar 2022 te verplaatsen.<br />
<br />
== Speltakken ==<br />
De groep heeft de volgende speltakken: <br />
* [[Bevers (Scouting Nederland)|Bevers]] - 5 tot 7 jaar<br />
* [[Welpen (Scouting Nederland)|Welpen]] - Waioengahorde 7 tot 11 jaar<br />
* Meisjes Welpen (Sinds september 2013) - 7 tot 11 jaar<br />
* [[Padvindsters (Scouting Nederland)|Padvindsters]] - 11 tot 15 jaar<br />
* [[Verkenners (Scouting Nederland)|Verkenners]] - 11 tot 15 jaar<br />
* [[Explorers|Explo's]] - 15 tot 18 jaar<br />
* [[Pivo's|JuniorStam]] - 18 tot 25 jaar<br />
* [[Pivo's|SUPERRStam]] - 23 tot ...<br />
* Futura - alle leiding, bestuur en zendamateurs<br />
<br />
=== Waioengahorde ===<br />
De Waioengahorde is de naam van de oudste welpenhorde van Scouting Haagse Beemden. Ze bestaan al sinds de oprichting van de groep. De [[speltak]] bestaat geheel uit jongens tussen de 7 en 11 jaar en heeft in 2014 24 leden.<br />
Iedere zaterdagochtend tussen 10.00 en 12.00 beleven deze jongens spannende avonturen. Bagheera, Raksha, Baloe, Ikki en Mysa leiden de welpen naar diverse activiteiten en locaties. Er zijn vaste terugkerende onderdelen (pyrio-d-day, installatie, de PréPasenParty, jota, etc), maar ook onverwachte uitstapjes en programma's. Diversiteit staat hoog in het vaandel van deze welpenhorde.<br />
<br />
De eerste leider van de horde was Akela, die vervolgens meer dan tien jaar aanbleef als leider van de horde. Sinds zijn aftreden is er daarom ook nooit meer een nieuwe Akela gekomen. De huidige leider van de horde heet Bagheera, die alweer ruim vijftien jaar de horde meeneemt op diverse avonturen.<br />
<br />
<br />
Vroegere en huidige leiding:<br />
* [[Akela (Welpen)|Akela]]<br />
* [[Chil (Welpen)|Chil]] (1989-1997)<br />
* [[Hati]] (1989-1995)<br />
* [[Baloe]]<br />
* [[Bagheera]] (1995- 2017)<br />
* [[Sahi]] (1995-1998)<br />
* [[Mang]] (1996 - 1998)<br />
* [[Kaa]] (1998-2009)<br />
* [[Chil (Welpen)|Chil]] (2001-2007)<br />
* [[Chikai]] (2005-2007)<br />
* [[Wontolla]] (2009 - 2010)<br />
* [[Jacala]] (2009 - 2011)<br />
* [[Rikke-Tikke-Tavi]] (2009 - 2012)<br />
* [[Raksha]] (2011 - 2017)<br />
* [[Baloe]] (2011 - heden)<br />
* [[Ikki]] (2012 - heden)<br />
* [[Mysa]] (2013 - 2015)<br />
<br />
=== JuniorStam ===<br />
Deze 18+ groep vol jongeren is bedoeld als doorstoom punt voor de [[Explorers|Explo's]], ze gaan hier elk hun eigen doelen opstellen voor wat ze uiteindelijk willen bereiken. Hierdoor kan iemand bijvoorbeeld een doel hebben om een groepsevent neer te zetten, of misschien wel het repareren van de blokhut. Na het hopelijk behalen van dit doel kunnen ze tot hun 25ste blijven bij de JuniorStam, daarna kunnen ze kiezen. Doorgaan bij scouting bij de superrstam, als leiding binnen de groep of bestuur, of jouw kwaliteiten ergens buiten scouting gebruiken.<br />
<br />
<br />
=== SUPERRStam ===<br />
De Spectaculaire Unieke Perfecte Enthousiaste Regelrechte Ramp - Stam. Deze wat oudere groep draait een keer per maand en heeft een leeftijd tussen de 25 en 48 jaar.<br />
<br />
== Activiteiten ==<br />
De groep doet mee aan de jota (call: PA6SHB/j) en organiseert ......</div>
192.168.122.41
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Scouting_Haagse_Beemden&diff=95311
Scouting Haagse Beemden
2021-01-03T15:50:27Z
<p>192.168.122.41: /* Geschiedenis */</p>
<hr />
<div>{{groep<br />
|Land=Nederland<br />
|Beweging=Scouting Nederland<br />
|Regio=Regio de Baronie<br />
|Groepsdas=Neckie SHB.png<br />
|Plaats=Breda<br />
|Leden=<br />
|Opgericht= 8 juli 1981<br />
|Groepsnummer= 1501<br />
|Website=www.scoutinghaagsebeemden.nl<br />
|lat= 51.61186<br />
|lon= 4.74667<br />
}}<br />
<br />
'''{{PAGENAME}}''' is een [[scoutinggroep]] in de wijk Haagse Beemden te Breda.<br />
Het [[Scoutslokaal|clubhuis]] (beter bekend onder de originele naam "de blokhut") bevindt zich in de Somerweide, midden in de woonwijk.<br />
<br />
== Geschiedenis ==<br />
De opstart<br />
<br />
De nieuwbouwwijk Haagse Beemden is nog in zijn prille begin. De woningen in de Hazenberg en Donkenbuurt zijn nog maar net door de bewoners betrokken. Het zijn voornamelijk jonge gezinnen met kinderen. Van buurt- of sportverenigingen is nog nauwelijks sprake. Op 26 oktober 1980 wordt het voorlopige gemeenschapshuis de Beemdentil (wat tegenwoordig ‘Buurthuis Gageldonk’ is) door wethouder Welschen in gebruik genomen. Bij deze opening presenteert de werkgroep Scouting Haagse Beemden zich voor het eerst.<br />
<br />
In de eerste jaren is de werkgroep vooral bezig met het werven van leden, aanvragen van subsidies en het vinden van een gebouw. Er wordt besloten dat de groep een openbaar karakter krijgt. De das kleuren worden rood met grijze bies. In september 1981 starten Kabouters, Welpen en Padvindsters de eerste opkomsten. De groep neemt tijdelijk zijn intrek in de schuur van Dhr. Van der Steen. In juli 1982 gaat de groep gezamenlijk voor het eerst op kamp naar Drunen. Op 8 juli 1982 passeert bij de notaris de Akte van oprichting, waarmee Stichting Scouting Haagse Beemden een feit is.<br />
<br />
Jaren 80<br />
<br />
De groep groeit gestaag en wordt uitgebreid met een Verkennergroep. ‘De Houtwurm’ en ‘De Beemdentil’ vormen het tijdelijke onderkomen van de groep totdat de opbouw van ‘De Blokhut’ aan de Somerweide in 1986 zijn eind nadert. In 1989 nemen we voor het eerst deel, weliswaar onofficieel, aan de JOTA.<br />
<br />
Jaren 90<br />
<br />
Scouting Haagse Beemden is jarig en viert en zijn 10 jarig bestaan in 1990! De groep start met een Bevergroep, wat al snel een schot in de roos blijkt, want al snel komt er een tweede groep. De Haagse Beemden Loop strijkt neer in en om ons gebouw. De rood/grijze dassen worden verwisseld voor de tegenwoordige das blauw met groene bies.<br />
<br />
Landelijk wordt het nieuwe aanbod voor Scouting gepresenteerd, met als belangrijkste punt de introductie van de gemengde speltak: De Esta’s. Voor het eerst wordt er ook gesproken over nieuwbouw en worden de eerste contacten met de gemeente gelegd.<br />
<br />
Op 8 mei 1993 viert Scouting Haagse Beemden zijn 12,5 jarig jubileum. De groep gaat op kamp naar Kasterlee (België).<br />
<br />
De nieuwbouwcommissie maakt intussen flinke vorderingen en in 1999 gaat de houten ‘Blokhut’ tegen de vlakte om plaats te maken voor nieuwbouw. Gedurende de bouw draait de groep de opkomsten in de Sporthal aan de Raaimoeren en in het ‘Kraaiennest’. In 2000 is de nieuwbouw gereed en werken een aantal vrijwilligers hard om het gebouw van binnen gebruiksklaar te maken.<br />
<br />
In 2005<br />
<br />
In 2005 bestaat de Scouting Haagse Beemden 25 jaar. De groep gaat gezamenlijk op kamp naar De Hoge Rielen, Kasterlee (België). Ook wordt er een reünie georganiseerd waarbij alle oud-leden en leiding worden uitgenodigd.<br />
<br />
In 2020<br />
<br />
In de zomervakantie van 2020 zou er net als in 2005 een groepskamp georganiseerd worden ter gelegenheid van het 40 jarig bestaan van de vereniging, jammer genoeg kon dit door onder andere de uitbraak van covid-19 niet plaatsvinden. De bedoeling is om het groepskamp naar 2022 te verplaatsen.<br />
<br />
== Speltakken ==<br />
De groep heeft de volgende speltakken: <br />
* [[Bevers (Scouting Nederland)|Bevers]] - 5 tot 7 jaar<br />
* [[Welpen (Scouting Nederland)|Welpen]] Waioengahorde - 7 tot 11 jaar<br />
* Meisjes Welpen (Sinds september 2013) - 7 tot 11 jaar<br />
* [[Padvindsters (Scouting Nederland)|Padvindsters]] - 11 tot ... jaar<br />
* [[Verkenners (Scouting Nederland)|Verkenners]] - 11 tot ... jaar<br />
* [[Explorers|Explo's]] - ... tot 18 jaar<br />
* [[Pivo's|BabyStam]] - 18 tot ... jaar<br />
* [[Pivo's|SUPERRStam]] <br />
* Futura - alle leiding, bestuur en zendamateurs<br />
<br />
=== Waioengahorde ===<br />
De Waioengahorde is de naam van de oudste welpenhorde van Scouting Haagse Beemden. Ze bestaan al sinds de oprichting van de groep. De [[speltak]] bestaat geheel uit jongens tussen de 7 en 11 jaar en heeft in 2014 24 leden.<br />
Iedere zaterdagochtend tussen 10.00 en 12.00 beleven deze jongens spannende avonturen. Bagheera, Raksha, Baloe, Ikki en Mysa leiden de welpen naar diverse activiteiten en locaties. Er zijn vaste terugkerende onderdelen (pyrio-d-day, installatie, de PréPasenParty, jota, etc), maar ook onverwachte uitstapjes en programma's. Diversiteit staat hoog in het vaandel van deze welpenhorde.<br />
<br />
De eerste leider van de horde was Akela, die vervolgens meer dan tien jaar aanbleef als leider van de horde. Sinds zijn aftreden is er daarom ook nooit meer een nieuwe Akela gekomen. De huidige leider van de horde heet Bagheera, die alweer ruim vijftien jaar de horde meeneemt op diverse avonturen.<br />
<br />
<br />
Vroegere en huidige leiding:<br />
* [[Akela (Welpen)|Akela]]<br />
* [[Chil (Welpen)|Chil]] (1989-1997)<br />
* [[Hati]] (1989-1995)<br />
* [[Baloe]]<br />
* [[Bagheera]] (1995- 2017)<br />
* [[Sahi]] (1995-1998)<br />
* [[Mang]] (1996 - 1998)<br />
* [[Kaa]] (1998-2009)<br />
* [[Chil (Welpen)|Chil]] (2001-2007)<br />
* [[Chikai]] (2005-2007)<br />
* [[Wontolla]] (2009 - 2010)<br />
* [[Jacala]] (2009 - 2011)<br />
* [[Rikke-Tikke-Tavi]] (2009 - 2012)<br />
* [[Raksha]] (2011 - 2017)<br />
* [[Baloe]] (2011 - heden)<br />
* [[Ikki]] (2012 - heden)<br />
* [[Mysa]] (2013 - 2015)<br />
<br />
=== SUPERRStam ===<br />
De Spectaculaire Unieke Perfecte Enthousiaste Regelrechte Ramp - Stam. Deze vriendengroep van 11 leden draait een keer per maand en heeft een leeftijd tussen de 24 en 29 jaar.<br />
<br />
== Activiteiten ==<br />
De groep doet mee aan de jota (call: PA6SHB/j) en organiseert ......</div>
192.168.122.41
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Scouting_Haagse_Beemden&diff=95310
Scouting Haagse Beemden
2021-01-03T15:49:21Z
<p>192.168.122.41: /* Geschiedenis */</p>
<hr />
<div>{{groep<br />
|Land=Nederland<br />
|Beweging=Scouting Nederland<br />
|Regio=Regio de Baronie<br />
|Groepsdas=Neckie SHB.png<br />
|Plaats=Breda<br />
|Leden=<br />
|Opgericht= 8 juli 1981<br />
|Groepsnummer= 1501<br />
|Website=www.scoutinghaagsebeemden.nl<br />
|lat= 51.61186<br />
|lon= 4.74667<br />
}}<br />
<br />
'''{{PAGENAME}}''' is een [[scoutinggroep]] in de wijk Haagse Beemden te Breda.<br />
Het [[Scoutslokaal|clubhuis]] (beter bekend onder de originele naam "de blokhut") bevindt zich in de Somerweide, midden in de woonwijk.<br />
<br />
== Geschiedenis ==<br />
De opstart<br />
De nieuwbouwwijk Haagse Beemden is nog in zijn prille begin. De woningen in de Hazenberg en Donkenbuurt zijn nog maar net door de bewoners betrokken. Het zijn voornamelijk jonge gezinnen met kinderen. Van buurt- of sportverenigingen is nog nauwelijks sprake. Op 26 oktober 1980 wordt het voorlopige gemeenschapshuis de Beemdentil (wat tegenwoordig ‘Buurthuis Gageldonk’ is) door wethouder Welschen in gebruik genomen. Bij deze opening presenteert de werkgroep Scouting Haagse Beemden zich voor het eerst.<br />
<br />
In de eerste jaren is de werkgroep vooral bezig met het werven van leden, aanvragen van subsidies en het vinden van een gebouw. Er wordt besloten dat de groep een openbaar karakter krijgt. De das kleuren worden rood met grijze bies. In september 1981 starten Kabouters, Welpen en Padvindsters de eerste opkomsten. De groep neemt tijdelijk zijn intrek in de schuur van Dhr. Van der Steen. In juli 1982 gaat de groep gezamenlijk voor het eerst op kamp naar Drunen. Op 8 juli 1982 passeert bij de notaris de Akte van oprichting, waarmee Stichting Scouting Haagse Beemden een feit is.<br />
<br />
Jaren 80<br />
De groep groeit gestaag en wordt uitgebreid met een Verkennergroep. ‘De Houtwurm’ en ‘De Beemdentil’ vormen het tijdelijke onderkomen van de groep totdat de opbouw van ‘De Blokhut’ aan de Somerweide in 1986 zijn eind nadert. In 1989 nemen we voor het eerst deel, weliswaar onofficieel, aan de JOTA.<br />
<br />
Jaren 90<br />
Scouting Haagse Beemden is jarig en viert en zijn 10 jarig bestaan in 1990! De groep start met een Bevergroep, wat al snel een schot in de roos blijkt, want al snel komt er een tweede groep. De Haagse Beemden Loop strijkt neer in en om ons gebouw. De rood/grijze dassen worden verwisseld voor de tegenwoordige das blauw met groene bies.<br />
<br />
Landelijk wordt het nieuwe aanbod voor Scouting gepresenteerd, met als belangrijkste punt de introductie van de gemengde speltak: De Esta’s. Voor het eerst wordt er ook gesproken over nieuwbouw en worden de eerste contacten met de gemeente gelegd.<br />
<br />
Op 8 mei 1993 viert Scouting Haagse Beemden zijn 12,5 jarig jubileum. De groep gaat op kamp naar Kasterlee (België).<br />
<br />
De nieuwbouwcommissie maakt intussen flinke vorderingen en in 1999 gaat de houten ‘Blokhut’ tegen de vlakte om plaats te maken voor nieuwbouw. Gedurende de bouw draait de groep de opkomsten in de Sporthal aan de Raaimoeren en in het ‘Kraaiennest’. In 2000 is de nieuwbouw gereed en werken een aantal vrijwilligers hard om het gebouw van binnen gebruiksklaar te maken.<br />
<br />
In 2005<br />
In 2005 bestaat de Scouting Haagse Beemden 25 jaar. De groep gaat gezamenlijk op kamp naar De Hoge Rielen, Kasterlee (België). Ook wordt er een reünie georganiseerd waarbij alle oud-leden en leiding worden uitgenodigd.<br />
<br />
In 2020<br />
In de zomervakantie van 2020 zou er net als in 2005 een groepskamp georganiseerd worden ter gelegenheid van het 40 jarig bestaan van de vereniging, jammer genoeg kon dit door onder andere de uitbraak van covid-19 niet plaatsvinden. De bedoeling is om het groepskamp naar 2022 te verplaatsen.<br />
<br />
== Speltakken ==<br />
De groep heeft de volgende speltakken: <br />
* [[Bevers (Scouting Nederland)|Bevers]] - 5 tot 7 jaar<br />
* [[Welpen (Scouting Nederland)|Welpen]] Waioengahorde - 7 tot 11 jaar<br />
* Meisjes Welpen (Sinds september 2013) - 7 tot 11 jaar<br />
* [[Padvindsters (Scouting Nederland)|Padvindsters]] - 11 tot ... jaar<br />
* [[Verkenners (Scouting Nederland)|Verkenners]] - 11 tot ... jaar<br />
* [[Explorers|Explo's]] - ... tot 18 jaar<br />
* [[Pivo's|BabyStam]] - 18 tot ... jaar<br />
* [[Pivo's|SUPERRStam]] <br />
* Futura - alle leiding, bestuur en zendamateurs<br />
<br />
=== Waioengahorde ===<br />
De Waioengahorde is de naam van de oudste welpenhorde van Scouting Haagse Beemden. Ze bestaan al sinds de oprichting van de groep. De [[speltak]] bestaat geheel uit jongens tussen de 7 en 11 jaar en heeft in 2014 24 leden.<br />
Iedere zaterdagochtend tussen 10.00 en 12.00 beleven deze jongens spannende avonturen. Bagheera, Raksha, Baloe, Ikki en Mysa leiden de welpen naar diverse activiteiten en locaties. Er zijn vaste terugkerende onderdelen (pyrio-d-day, installatie, de PréPasenParty, jota, etc), maar ook onverwachte uitstapjes en programma's. Diversiteit staat hoog in het vaandel van deze welpenhorde.<br />
<br />
De eerste leider van de horde was Akela, die vervolgens meer dan tien jaar aanbleef als leider van de horde. Sinds zijn aftreden is er daarom ook nooit meer een nieuwe Akela gekomen. De huidige leider van de horde heet Bagheera, die alweer ruim vijftien jaar de horde meeneemt op diverse avonturen.<br />
<br />
<br />
Vroegere en huidige leiding:<br />
* [[Akela (Welpen)|Akela]]<br />
* [[Chil (Welpen)|Chil]] (1989-1997)<br />
* [[Hati]] (1989-1995)<br />
* [[Baloe]]<br />
* [[Bagheera]] (1995- 2017)<br />
* [[Sahi]] (1995-1998)<br />
* [[Mang]] (1996 - 1998)<br />
* [[Kaa]] (1998-2009)<br />
* [[Chil (Welpen)|Chil]] (2001-2007)<br />
* [[Chikai]] (2005-2007)<br />
* [[Wontolla]] (2009 - 2010)<br />
* [[Jacala]] (2009 - 2011)<br />
* [[Rikke-Tikke-Tavi]] (2009 - 2012)<br />
* [[Raksha]] (2011 - 2017)<br />
* [[Baloe]] (2011 - heden)<br />
* [[Ikki]] (2012 - heden)<br />
* [[Mysa]] (2013 - 2015)<br />
<br />
=== SUPERRStam ===<br />
De Spectaculaire Unieke Perfecte Enthousiaste Regelrechte Ramp - Stam. Deze vriendengroep van 11 leden draait een keer per maand en heeft een leeftijd tussen de 24 en 29 jaar.<br />
<br />
== Activiteiten ==<br />
De groep doet mee aan de jota (call: PA6SHB/j) en organiseert ......</div>
192.168.122.41
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Scouting_Haagse_Beemden&diff=95309
Scouting Haagse Beemden
2021-01-03T15:47:14Z
<p>192.168.122.41: /* Geschiedenis */</p>
<hr />
<div>{{groep<br />
|Land=Nederland<br />
|Beweging=Scouting Nederland<br />
|Regio=Regio de Baronie<br />
|Groepsdas=Neckie SHB.png<br />
|Plaats=Breda<br />
|Leden=<br />
|Opgericht= 8 juli 1981<br />
|Groepsnummer= 1501<br />
|Website=www.scoutinghaagsebeemden.nl<br />
|lat= 51.61186<br />
|lon= 4.74667<br />
}}<br />
<br />
'''{{PAGENAME}}''' is een [[scoutinggroep]] in de wijk Haagse Beemden te Breda.<br />
Het [[Scoutslokaal|clubhuis]] (beter bekend onder de originele naam "de blokhut") bevindt zich in de Somerweide, midden in de woonwijk.<br />
<br />
== Geschiedenis ==<br />
De nieuwbouwwijk Haagse Beemden is nog in zijn prille begin. De woningen in de Hazenberg en Donkenbuurt zijn nog maar net door de bewoners betrokken. Het zijn voornamelijk jonge gezinnen met kinderen. Van buurt- of sportverenigingen is nog nauwelijks sprake. Op 26 oktober 1980 wordt het voorlopige gemeenschapshuis de Beemdentil (wat tegenwoordig ‘Buurthuis Gageldonk’ is) door wethouder Welschen in gebruik genomen. Bij deze opening presenteert de werkgroep Scouting Haagse Beemden zich voor het eerst.<br />
<br />
In de eerste jaren is de werkgroep vooral bezig met het werven van leden, aanvragen van subsidies en het vinden van een gebouw. Er wordt besloten dat de groep een openbaar karakter krijgt. De das kleuren worden rood met grijze bies. In september 1981 starten Kabouters, Welpen en Padvindsters de eerste opkomsten. De groep neemt tijdelijk zijn intrek in de schuur van Dhr. Van der Steen. In juli 1982 gaat de groep gezamenlijk voor het eerst op kamp naar Drunen. Op 8 juli 1982 passeert bij de notaris de Akte van oprichting, waarmee Stichting Scouting Haagse Beemden een feit is.<br />
<br />
== Speltakken ==<br />
De groep heeft de volgende speltakken: <br />
* [[Bevers (Scouting Nederland)|Bevers]] - 5 tot 7 jaar<br />
* [[Welpen (Scouting Nederland)|Welpen]] Waioengahorde - 7 tot 11 jaar<br />
* Meisjes Welpen (Sinds september 2013) - 7 tot 11 jaar<br />
* [[Padvindsters (Scouting Nederland)|Padvindsters]] - 11 tot ... jaar<br />
* [[Verkenners (Scouting Nederland)|Verkenners]] - 11 tot ... jaar<br />
* [[Explorers|Explo's]] - ... tot 18 jaar<br />
* [[Pivo's|BabyStam]] - 18 tot ... jaar<br />
* [[Pivo's|SUPERRStam]] <br />
* Futura - alle leiding, bestuur en zendamateurs<br />
<br />
=== Waioengahorde ===<br />
De Waioengahorde is de naam van de oudste welpenhorde van Scouting Haagse Beemden. Ze bestaan al sinds de oprichting van de groep. De [[speltak]] bestaat geheel uit jongens tussen de 7 en 11 jaar en heeft in 2014 24 leden.<br />
Iedere zaterdagochtend tussen 10.00 en 12.00 beleven deze jongens spannende avonturen. Bagheera, Raksha, Baloe, Ikki en Mysa leiden de welpen naar diverse activiteiten en locaties. Er zijn vaste terugkerende onderdelen (pyrio-d-day, installatie, de PréPasenParty, jota, etc), maar ook onverwachte uitstapjes en programma's. Diversiteit staat hoog in het vaandel van deze welpenhorde.<br />
<br />
De eerste leider van de horde was Akela, die vervolgens meer dan tien jaar aanbleef als leider van de horde. Sinds zijn aftreden is er daarom ook nooit meer een nieuwe Akela gekomen. De huidige leider van de horde heet Bagheera, die alweer ruim vijftien jaar de horde meeneemt op diverse avonturen.<br />
<br />
<br />
Vroegere en huidige leiding:<br />
* [[Akela (Welpen)|Akela]]<br />
* [[Chil (Welpen)|Chil]] (1989-1997)<br />
* [[Hati]] (1989-1995)<br />
* [[Baloe]]<br />
* [[Bagheera]] (1995- 2017)<br />
* [[Sahi]] (1995-1998)<br />
* [[Mang]] (1996 - 1998)<br />
* [[Kaa]] (1998-2009)<br />
* [[Chil (Welpen)|Chil]] (2001-2007)<br />
* [[Chikai]] (2005-2007)<br />
* [[Wontolla]] (2009 - 2010)<br />
* [[Jacala]] (2009 - 2011)<br />
* [[Rikke-Tikke-Tavi]] (2009 - 2012)<br />
* [[Raksha]] (2011 - 2017)<br />
* [[Baloe]] (2011 - heden)<br />
* [[Ikki]] (2012 - heden)<br />
* [[Mysa]] (2013 - 2015)<br />
<br />
=== SUPERRStam ===<br />
De Spectaculaire Unieke Perfecte Enthousiaste Regelrechte Ramp - Stam. Deze vriendengroep van 11 leden draait een keer per maand en heeft een leeftijd tussen de 24 en 29 jaar.<br />
<br />
== Activiteiten ==<br />
De groep doet mee aan de jota (call: PA6SHB/j) en organiseert ......</div>
192.168.122.41
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Harry_Spijkerman&diff=95302
Harry Spijkerman
2021-01-01T14:20:54Z
<p>192.168.122.41: </p>
<hr />
<div>{{Persoon<br />
|Naam=Harry J. Spijkerman<br />
|Geslacht=man<br />
|Beweging=De Nederlandse Padvinders<br />
|Geboorteplaats=Waalwijk<br />
|Geboorteprovincie=Noord-Brabant<br />
|Geboorteland=Nederland<br />
|Geboortedatum=1898-10-13<br />
|Overlijdensplaats=Wassenaar<br />
|Overlijdensprovincie=Zuid-Holland<br />
|Overlijdensland=Nederland<br />
|Overlijdensdatum=1951-08-03<br />
}}<br />
'''Harry Spijkerman''' was de secretaris van het Nationaal Hoofdkwartier van [[De Nederlandse Padvinders]] in Den Haag. Hij was geen vrijwilliger, maar een beroepskracht.<br />
<br />
Hij gaat bij de padvinderij in Waalwijk op 16-jarige leeftijd. In 1920 wordt hij de adjunct-secretaris van de vereniging in Eindhoven om al in 1924 op het Nationaal Hoofdkwartier secretaris te worden van de [[NPV]]. In 1928 vertaalt hij het boek "Good Scouting"<ref>Good Scouting: Notes on Scouting in the Catholic Parish (1927), Vera Charlesworth Barclay</ref> uit het Engels dat de Nederlandse titel krijgt: Het verkennen in de R.K. Parochie<ref>[https://opc-kb.oclc.org/DB=1/XMLPRS=Y/PPN?PPN=429921454 Het verkennen (De padvindersbeweging) als opvoedend spel voor jongens in de R.K. parochie / door Vera Barclay ; met een voorw. van Z.Em. Kard. Bourne ; voor Nederland vert. door H.J. Spijkerman]</ref>. Daarin wordt de situatie beschreven van de rooms-katholieke padvinders binnen de Boys Scouts Association. Spijkerman en [[hoofdverkenner]] Rambonnet mogen gezien worden als de grondleggers van de organisatie van de [[NPV]].<br />
In het begin van de bezetting voert hij met [[Anton van Leeuwen]] de gesprekken met de NSB over de plannen van de Jeugdstorm voor de vorming van één nationale jeugdbeweging. De [[NPV]] voelt er helemaal niets voor om mee te gaan in de plannen van de NSB en het overleg hierover loopt vast. Dat resulteert in een algeheel verbod op de padvinderij in Nederland op 2 april 1941. Als gevolg daarvan worden de bestuurders van deze verenigingen allemaal gearresteerd door de Duitse bezetter.<br />
Op 23 april 1949 reikt de de Commissaris Buitenland van de Scouts Association, de heer Glad Bincham, in Den Haag aan Spijkerman de [[Zilveren Wolf]] uit voor zijn verdiensten voor de nationale en internationale scoutingbeweging. <br />
In november 1950 moet Spijkerman vertrekken als secretaris, vanwege verschil van mening over zijn gevoerde beleid in de [[NPV]]. De brochure "Ten Einde Raad" van een aantal bezorgde leiders speelde daarbij een rol. Hij overlijdt in 1951 na een kortstondige ziekte.<br />
<br />
Functies van Harry Spijkerman:<br />
* Secretaris Nationaal Hoofdkwartier (beroepskracht) van 1924 tot en met november 1950<br />
* Secretaris van de leiding van de 5de Wereldjamboree in Vogelenzang in 1937<br />
* Samensteller van het "Rapport Wereld Jamboree 1937"<br />
* Gilwelltrainer (vanaf 1930 tot en met 1950)<br />
<br />
<br />
{{bron|bronvermelding=<br />
* Haarlems Dagblad, 3 augustus 1951<br />
* De Stem, 4 augustus 1951<br />
* Echo van het Zuiden, 6 augustus 1951<br />
* Nieuwe Leidsche Courant, 6 augustus 1951}}<br />
<br />
{{DEFAULTSORT:Spijkerman, Harry}}<br />
[[Categorie:Persoon uit de scoutinggeschiedenis]]<br />
[[Categorie:De Nederlandse Padvinders]]<br />
[[Categorie:Ontvanger Zilveren Wolf]]</div>
192.168.122.41
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Han_Rozendaal&diff=95301
Han Rozendaal
2021-01-01T14:18:11Z
<p>192.168.122.41: </p>
<hr />
<div>{{Persoon<br />
|Naam=Hendrik Marinus (Han) Rozendaal<br />
|Geslacht=man<br />
|Beweging=De Nederlandse Padvinders<br />
|Geboorteplaats=Blerick<br />
|Geboorteprovincie=Limburg<br />
|Geboorteland=Nederland<br />
|Geboortedatum=1900-10-25<br />
|Overlijdensplaats=Utrecht<br />
|Overlijdensprovincie=Utrecht<br />
|Overlijdensland=Nederland<br />
|Overlijdensdatum=1959-05-09<br />
}}<br />
'''Han Rozendaal''' was directeur van het Instituut Rozendaal-Pont en was [[hoofdkwartiercommissaris]] voor organisatie bij [[De Nederlandse Padvinders]]. <br />
<br />
==Levensloop==<br />
Hij trouwt op 19 februari 1931 met Gerhardina Henriette (Jetty) Rah; zij krijgen samen drie kinderen. Vanaf 1927 was hij directeur van het Instituut Rozendaal-Pont (Pont-school). Dat bedrijf heeft sinds 1904, dus al meer dan 100 jaar, ervaring in volwasseneneducatie, met mondelinge en schriftelijke cursussen vanaf MBO-niveau, voor alle vakken op administratief en secretarieel gebied en in de moderne vreemde talen.<br />
<br />
==Scouting==<br />
Hij werd lid van Scouting in 1911<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMKB14:002376037:00014 Weest paraat; officieel orgaan van de Nederlandsche Padvinders, jrg 33, 1950-1951, no 7, 1951]</ref>. In 1917 was hij [[troepleider]] van de 4e „Koekoek" groep. (Troep II vendel 2) in Utrecht<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMKB14:001550012:00045 De padvinder; algemeen orgaan voor de Vereeniging "De Nederlandsche Padvinders", jrg 3, 1917, Deel: Kerstnummer, no 35, 1917]</ref>. Rond 1920 was hij daar [[vaandrig]] en later [[hopman]]. In 1923 was hij lid van de Voorlopige [[Voortrekkers]]raad<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMKB14:002314011:00017 De padvinder; algemeen orgaan voor de Vereeniging "De Nederlandsche Padvinders", jrg 9, 1923, no 11, 23-06-1923]</ref>. Hij had de leiding over Subkamp A op het [[Nationaal kamp 1932]]. In 1934 lokt hij een vonnis in hoger beroep uit, waarin bepaald werd dat een [[Messen|padvindersmes]] niet onder de Wapenwet valt<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMKB14:002326005:00023 Weest paraat; officieel orgaan van de Nederlandsche Padvinders, jrg 18, 1934, no 5, 1934]</ref>. Op de [[Wereldjamboree 1937]] en de [[Wereldjamboree 1947]] was hij verantwoordelijk voor de Nederlandse demonstraties<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMKB14:002391004:00007 De verkenner; off. orgaan voor de Padv. Beweging in Nederland, 1947, no 4, 15-04-1947]</ref>. Vanaf de jaren dertig tot in de jaren vijftig was hij [[districtscommissaris]] van Utrecht. In die hoedanigheid was hij ook een groot promotor van de padvindersuitvoeringen in Utrecht, die qua populariteit de padvindersrevues in Den Haag evenaarden. Vanaf 1957 tot zijn dood was hij [[HKC]]-organisatie<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMKB19:000307058:mpeg21:a00034 Arnhemsche courant 06-12-1957]</ref>. In 1957 is hij een van de [[HKC]]'s van de Nederlandse contingentsstaf voor de extra [[Wereldjamboree]] in Engeland vanwege het 50-jarig bestaan van Scouting.<br />
<br />
==Onderscheidingen en eretitels==<br />
* [[Zilveren Gaai]] (22 april 1954)<br />
* Stadsmedaille van Utrecht in zilver, met inscriptie "Altijd Paraat" (5 mei 1955)<br />
<br />
{{bron|bronvermelding=<br />
}}<br />
<br />
{{DEFAULTSORT:Rozendaal, Han}}<br />
[[Categorie:Persoon uit de scoutinggeschiedenis]]<br />
[[Categorie:De Nederlandse Padvinders]]</div>
192.168.122.41
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Han_Rozendaal&diff=95300
Han Rozendaal
2021-01-01T14:16:22Z
<p>192.168.122.41: /* Scouting */</p>
<hr />
<div>{{Persoon<br />
|Naam=Hendrik Marinus (Han) Rozendaal<br />
|Geslacht=man<br />
|Beweging=De Nederlandse Padvinders<br />
|Geboorteplaats=Blerick<br />
|Geboorteprovincie=Limburg<br />
|Geboorteland=Nederland<br />
|Geboortedatum=1900-10-25<br />
|Overlijdensplaats=Utrecht<br />
|Overlijdensprovincie=Utrecht<br />
|Overlijdensland=Nederland<br />
|Overlijdensdatum=1959-05-09<br />
}}<br />
'''Han Rozendaal''' was directeur van het Instituut Rozendaal-Pont en was [[hoofdkwartiercommissaris]] voor organisatie bij [[De Nederlandse Padvinders]]. <br />
<br />
==Levensloop==<br />
Hij trouwt op 19 februari 1931 met Gerhardina Henriette (Jetty) Rah; zij krijgen samen drie kinderen. Vanaf 1927 was hij directeur van het Instituut Rozendaal-Pont (Pont-school). Dat bedrijf heeft sinds 1904, dus al meer dan 100 jaar, ervaring in volwasseneneducatie, met mondelinge en schriftelijke cursussen vanaf MBO-niveau, voor alle vakken op administratief en secretarieel gebied en in de moderne vreemde talen.<br />
<br />
==Scouting==<br />
Hij werd lid van Scouting in 1911<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMKB14:002376037:00014 Weest paraat; officieel orgaan van de Nederlandsche Padvinders, jrg 33, 1950-1951, no 7, 1951]</ref>. In 1917 was hij [[troepleider]] van de 4e „Koekoek" groep. (Troep II vendel 2) in Utrecht<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMKB14:001550012:00045 De padvinder; algemeen orgaan voor de Vereeniging "De Nederlandsche Padvinders", jrg 3, 1917, Deel: Kerstnummer, no 35, 1917]</ref>. Rond 1920 was hij daar [[vaandrig]] en later [[hopman]]. In 1923 was hij lid van de Voorlopige [[Voortrekkers]]raad<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMKB14:002314011:00017 De padvinder; algemeen orgaan voor de Vereeniging "De Nederlandsche Padvinders", jrg 9, 1923, no 11, 23-06-1923]</ref>. Hij had de leiding over Subkamp A op het [[Nationaal kamp 1932]]. In 1934 lokt hij een vonnis in hoger beroep uit, waarin bepaald werd dat een [[Messen|padvindersmes]] niet onder de Wapenwet valt<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMKB14:002326005:00023 Weest paraat; officieel orgaan van de Nederlandsche Padvinders, jrg 18, 1934, no 5, 1934]</ref>. Op de [[Wereldjamboree 1937]] en de [[Wereldjamboree 1947]] was hij verantwoordelijk voor de Nederlandse demonstraties<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMKB14:002391004:00007 De verkenner; off. orgaan voor de Padv. Beweging in Nederland, 1947, no 4, 15-04-1947]</ref>. Vanaf de jaren dertig tot in de jaren vijftig was hij [[districtscommissaris]] van Utrecht. In die hoedanigheid was hij ook een groot promotor van de padvindersuitvoeringen in Utrecht, die qua populariteit de padvindersrevues in Den Haag evenaarden. Vanaf 1957 tot zijn dood was hij [[HKC]]-organisatie<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMKB19:000307058:mpeg21:a00034 Arnhemsche courant 06-12-1957]</ref>. In 1957 is hij een van de [[HKC]]'s van de Nederlandse contingentsstaf voor de extra [[Wereldjamboree]] in Engeland vanwege het 50-jarig bestaan van Scouting.<br />
<br />
==Onderscheidingen en eretitels==<br />
* [[Zilveren Gaai]] (22 april 1954)<br />
* Stadsmedaille van Utrecht in zilver, met inscriptie "Altijd Paraat" (5 mei 1955)<br />
<br />
{{bron|bronvermelding=<br />
* Nationaal Archief, 1940-1941, verslagen gesprekken inz. nationale jeugdbeweging}}<br />
<br />
{{DEFAULTSORT:Rozendaal, Han}}<br />
[[Categorie:Persoon uit de scoutinggeschiedenis]]<br />
[[Categorie:De Nederlandse Padvinders]]</div>
192.168.122.41
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Jo_van_der_Dussen-Biegel&diff=95287
Jo van der Dussen-Biegel
2020-12-30T15:20:55Z
<p>192.168.122.41: /* Levensloop */</p>
<hr />
<div>{{Persoon<br />
|Naam=Josephine Johanna (Jo) van der Dussen-Biegel<br />
|Geslacht=vrouw<br />
|Beweging=Nederlandse Padvindstersgilde<br />
|Groep=Blauwe Vogels<br />
|Geboorteplaats=Gorinchem<br />
|Geboorteprovincie=Zuid-Holland<br />
|Geboorteland=Nederland<br />
|Geboortedatum=1903-02-16<br />
|Overlijdensplaats=Soest<br />
|Overlijdensprovincie=Utrecht<br />
|Overlijdensland=Nederland<br />
|Overlijdensdatum=1989-10-09<br />
}}<br />
'''Jo van der Dussen-Biegel''' was lid van het hoofdbestuur van het [[Nederlandse Padvindstersgilde]].<br />
<br />
==Levensloop==<br />
Zij was de dochter van de Gorkumse arts en wethouder Salomon Biegel. In maart 1928 trouwde zij met Jacobus Aegidius Herman Jan (Jan) van der Dussen, zij kregen samen drie kinderen. Jan werd in 1937 burgemeester van Hengelo (Ov.) Tijdens de bezetting (1942) werd hij door de Nazi's ontslagen, omdat hij weigerde de anti-Joodse maatregelen van de bezetter uit te voeren. Hij werd geïnterneerd en gegijzeld in Beekvliet in Sint Michielsgestel. Jo was half-Joods en volgens het NIOD was dat wat Jan weerhouden heeft de rassenmaatregelen van de Nazi's uit te voeren. Ze voerde uitgebreide correspondentie met hem toen hij in Beekvliet zat. Jan was zwager van [[Goos Mante]], de verzetsman en [[HKC]]-ZV bij het [[NPV]]; Jan was de broer van Goos' vrouw. <br />
Nog voor het einde van de Tweede Wereldoorlog was Jan weer geïnstalleerd als burgemeester van Hengelo en hij werkte hard aan het herstel van de stad. In 1951 werd hem de post van burgemeester van Dordrecht aangeboden, waar hij zich richtte op het stadsherstel en -vernieuwing. In 1965 ging hij met pensioen en het echtpaar Van der Dussen streek via Den Haag neer in Soest. In 1989 overleed Jo en Jan overleed slechts acht dagen daarna.<br />
<br />
==Scouting==<br />
* Gewestelijk commissaresse voor Twente.<br />
* Lid van de Nationale Padvindstersraad (vanaf januari 1948).<br />
<br />
==Onderscheidingen en eretitels==<br />
Zij ontving op 23 mei 1961 de [[onderscheiding#zilvervis|Zilvervis]], de hoogste onderscheiding van de [[Nationale Padvindersraad]]. Tevens is zij onderscheiden als Ridder in de Orde van Oranje-Nassau.<br />
<br />
<br />
{{beginnetje}}<br />
<br />
<br />
{{bron|bronvermelding=<br />
* Leids Dagblad, 11 november 1957<br />
* www.stolpersteine-dordrecht.nl/het_voorbije_joodse_dordrecht_van_der_dussen.html<br />
* https://www.archieven.nl/nl/search-modonly?mivast=298&miadt=298&mizig=210&miview=inv2&milang=nl&micols=1&mires=0&micode=247&mizk_alle=goos%20mante#inv3t4<br />
* De Padvindster<br />
* De Schalmei<br />
}}<br />
<br />
{{DEFAULTSORT:Dussen - Biegel, J.J. van der}}<br />
[[Categorie:Persoon uit de scoutinggeschiedenis]]<br />
[[Categorie:Het Nederlandse Padvindstersgilde]]<br />
[[Categorie:Ontvanger Zilvervis]]</div>
192.168.122.41
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Canisiusgroep&diff=94945
Canisiusgroep
2020-12-22T16:18:12Z
<p>192.168.122.41: /* Zomerkampen */</p>
<hr />
<div>{{groep<br />
|Land=Nederland<br />
|Groepsdas= Neckie-canisiusgroep.png<br />
|Beweging=Scouting Nederland<br />
|Beweging = Scouting Nederland<br />
|Regio= Regio Scouting Zeeland<br />
|Plaats= Kloosterzande<br />
|Provincie= Zeeland<br />
|Leden= 50<br />
|Open voor = beide<br />
|Opgericht= 1935<br />
|Oprichter = de plaatselijke kapelaan<br />
|Groepsnummer=2216 (oud 230309)<br />
|Levensbeschouwing = openbaar<br />
|Website=www.canisiusgroep.nl<br />
|lat=51.372959<br />
|lon=4.021339<br />
<br />
}}<br />
<br />
'''{{PAGENAME}}''' is een [[scoutinggroep]] in het Zeeuwse Kloosterzande <br />
<br />
== Geschiedenis ==<br />
De groep werd opgericht in 1935 door de plaatselijke kapelaan.<br />
<br />
Scouting bestaat in Kloosterzande al een hele tijd. Veel tastbare herinneringen van het verleden van de groep zijn er binnen de groep niet meer te vinden. De groep beschikt over enkele foto’s die dateren uit het jaar 1935, dit blijken foto’s te zijn van de welpenhorde ([[Guido de Fontgalland (Kloosterzande)|Guido de Fontgalland]]). <br />
<br />
Tijdens de Tweede wereld oorlog werd scouting verboden, doch in 1945 werd door oud-leden van de eerder genoemde welpenhorde een nieuwe scoutinggroep opgericht onder de naam Sint Canisius. Het werd een bloeiende vereniging met een eigen groepsgebouw en boten. De groep bestond toen uit welpen, kabouters, gidsen en land- en zeeverkenners. Op een gegeven moment ontstond er een tekort aan leiding, zodat in de loop der tijd alle speltakken verdwenen. Ook het groepsgebouw werd van de hand gedaan! Enkel één speltak bleef bestaan, zij het op bescheiden voet. Dit was de welpenhorde onder leiding van Mej. T. de Waal. De welpen kwamen iedere week samen op de zolder van het parochiehuis aan de Groenendijk.<br />
<br />
Half 1983 startte leden van de scoutingroep uit Hulst met een verkennertroep in Kloosterzande. Zij noemde zichzelf “[[De Zwarte Dassen (Kloosterzande)|De Zwarte Dassen]]”. Na twee jaar begon de verkennerstroep samen te werken met de bestaande welpenhorde, en werd de oude naam weer aangenomen, zij het dat de katholieke toevoeging Sint werd weggelaten. De groep noemt zich vanaf die tijd: Canisiusgroep Scouting Kloosterzande.<br />
<br />
Vanaf die tijd zit de scoutinggroep weer in de lift. In 1987 werd een kabouterkring aan de scouting toegevoegd. Nieuwe tenten en kampeermateriaal werd aangeschaft. In 1989 werd een gemengde speltak gestart: de Scouts. De groep groeide uit naar 56 jeugdleden in 1990.<br />
<br />
En nog steeds zit er vooruitgang in de groep. In 1996 neemt de groep een eigen groepsgebouw in gebruik. En tevens eind 1996 een nieuwe speltak genaamd “De Rowans”. Dit zou later veranderen in de naam Explorers.<br />
Sinds 2007 hebben zij een afdelingsnr.: [[EA724]]<br />
<br />
Rond 1996 is er ook een Beverkolonie opgericht. Na verloop van tijd is deze helaas opgeheven wegens een te kort aan leden. In 2012 was er nog een terugkeer, maar helaas van korte duur. <br />
<br />
Rond 2006 is de Kabouterkring samengevoegd bij de Welpenhorde. Dit wegens weinig kabouters en leiding.<br />
<br />
Momenteel bestaat de groep uit een 30-tal jeugdleden verdeeld over 3 speltakken: Welpen, Scouts en Explorers.<br />
<br />
Tegenwoordig zijn er behalve leden uit Kloosterzande zelf, ook erg veel leden uit de omringende dorpen Lamswaarde, Vogelwaarde, Hengstdijk, Graauw en Terhole.<br />
<br />
== Dassen ==<br />
<gallery mode="nolines"><br />
Bestand:Neckie oranje.png<br />
Bestand:Neckie Zwart.png<br />
Bestand:Neckie-canisiusgroep.png<br />
</gallery><br />
* Eerst droegen de [[Guido de Fontgalland (Kloosterzande)|Guido de Fontgalland]] en later de Sint Canisiusgroep een Schotse das, de juiste [[dassencatalogus|Tartan]](ruit) is niet meer bekend.<br />
* Vanaf 1945 tot de fusie in 1987 droeg de Sint.Canisiusgroep een effen oranje das. <br />
* De welpen droegen deze das nog enkele jaren na de fusie.<br />
* De verkenners droegen van 1983 tot 1987 een zwarte das en hadden in deze periode de naam ''De Zwarte Dassen''. <br />
* Enkele jaren na de fusie is de groep over gegaan op 1 das voor de hele groep: een paarse das met brede gele bies van 2 1/2 cm. <br />
Het paars van de paarse lelie (jongens) en het geel van de gele klaver (meisjes)<br />
<br />
== Speltakken ==<br />
De groep heeft de volgende speltakken:<br />
<br />
* [[Welpen (Scouting Nederland)|Welpen]] - 6 tot 11 jaar (gemengd)<br />
* [[Scouts (Scouting Nederland)|Scouts]] - 11 tot 14 jaar (gemengd)<br />
* [[Explorers]] EA724 - 14 tot 18 jaar (gemengd)<br />
<br />
=== Bevers ===<br />
<br />
==== Geschiedenis Bevers ====<br />
De Bevers zijn rond 1995 opgericht. Op het hoogtepunt waren er zo'n 20 Bevers actief. Helaas kwamen er weinig nieuwe bevers bij en is in 2006 de laatste Bever overgevlogen naar de Welpen. <br />
In 2012 hebben enkele Welpenleiders besloten om de Bevers opnieuw op te richten. Helaas kwamen er ook nu weinig nieuwe bevers bij. Toen de beverleiding stopte, zijn de resterende Bevers overgevlogen naar de Welpen en is de speltak opgeheven.<br />
<br />
=== Welpen ===<br />
<br />
==== Geschiedenis Welpen ====<br />
De Welpenhorde is de oudste speltak binnen de groep. Haar oorsprong gaat terug tot 1935.<br />
<br />
==== ZomerBivak's ====<br />
<br />
* 1988: Huijbergen 29 juli t/m 1 augustus<br />
* 1992: met de trein naar Bennekom 3 t/m 7 augustus<br />
* 1993: ''Vikingen'' te Huijbergen 25 t/m 29 juli<br />
* 1994: ''Mini-kamp'' te Graauw 2 t/m 4 september<br />
* 1995: Lokeren 2 t/m 6 juli <br />
* 1998: Veere 30 t/m 1 september<br />
* 1999: Drunen 9 t/m 12 juli<br />
* 2000: Zierikzee 1 t/m 5 juli<br />
* 2002: Axel<br />
* 2005: ''Schat van 't Hellegat'', Tentenkamp Ossenisse<br />
* 2006: Axel<br />
* 2007: Hopman Vernielhuis, [[Scoutcentrum Zeeland]] te Veere<br />
* 2008: ''Verloren Sprookjes'', Gebouw [[Mr. Bakkergroep]] te Zierikzee <br />
* 2009: ''De Kleurendief'', De Blokhut Domein [[Puytvoet]] te St.Niklaas (BE)<br />
* 2010: ''Indianen'', De Hoge Rielen Kasterlee (BE)<br />
* 2011: ''Piraten'', Gebouw [[Ridder van der Maelstedegroep]] te Kapelle<br />
* 2012: ''Expeditie Robinson'', Gebouw [[Scouting Kazan de Wolfgroep]] te Middelburg<br />
* 2013: ''Elke dag een feest!'', [[De Brink]] te Herentals<br />
* 2014: ''De 4 natuurelementen'', [[Voortrappers groep]] te 's Gravenpolder<br />
* 2015: ''Hollywood!'', Hopman Vernielhuis, [[Scoutcentrum Zeeland]] te Veere<br />
* 2016: ''Jungle Book'', Gebouw [[Scouting Kazan de Wolfgroep]] te Middelburg<br />
* 2017: ''Op wereldreis!'', Gebouw [[Mr. Bakkergroep]] te Zierikzee<br />
* 2018: ''Once upon a time..'', Gebouw [[Scouting Oudenbosch]] te Oudenbosch<br />
* 2019: ''Wie is de mol?'', Gebouw [[Albert Schweitzer Groep (Breda)]] te Breda<br />
* 2020: ''Bijeenkomst XXL'', Kloosterzande aan Zee<br />
<br />
=== Scouts ===<br />
<br />
==== Geschiedenis Scouts ====<br />
De geschiedenis van de Scouts speltak begint in 1984 bij de verkenners van [[De Zwarte Dassen (Kloosterzande)|De Zwarte Dassen]].<br />
Na enkele jaren zijn de Verkenners en de Gidsen samen gevoegd tot de Scouts. <br />
<br />
De jaarlijks terugkerende activiteiten van de scouts zijn:<br />
* deelname aan ZePaka<br />
* deelname aan Sureac<br />
* deelname InterCamp (indien in Nederland/België)<br />
* deelname JOTA (om de twee jaar)<br />
* zomerkampen:<br />
<br />
==== Zomerkampen ====<br />
<br />
* 1986: Huijbergen bij familie Nelen 28 juli t/m 1 augustus<br />
* 1988: ''Scouting....een wereldwijd avontuur'' te Huijbergen bij familie Nelen 23 juli t/m 29 juli<br />
* 1989: ''Asterix en Obelix'' te Huijbergen 24 juli t/m 31 juli <br />
* 1990: '' Suske & Wiske de Wervelende Waterzak'' te Huybergen 23 t/m 30 juni<br />
* 1991: ''Goudkoorts'' te Huybergen 10 t/m 17 augustus<br />
* 1992: ''Allemaal Beestjes'' met de trein naar Bennekom 3 t/ 7 augustus<br />
* 1993: Deelname MIS-weekend te Veere 25-26-27 juni 1993<br />
* 1995: Deelname Zee-Land-Kamp te Veere 2 t/m 10 augustus 1995 met bezoek aan Wereld Jamboree te Dronten<br />
* 1998: '' Suske & Wiske de Tamme Tumi '' Scoutscentrum Zeeland te Veere 15 t/m 19 augustus<br />
* 1999: Deelname 8e Jamborette te Spaarnwoude 26 juli t/m 5 augustus 1999<br />
* 2000: Deelname aan 1e Nationale Jamboree te Dronten 24 juli t/m 2 augustus 2000<br />
* 2001: ''Asterix & Obelix'' Scoutcentrum Zeeland 28 juli t/m 4 augustus<br />
* 2003: 9e [[Haarlem Jamborette]] te Spaarnwoude<br />
* 2004: ''More 2 Explore'', [[Nationale Jamboree]] te Boxtel<br />
* 2005: [[Scoutcentrum Zeeland]] te Veere<br />
* 2006: ''Suske & Wiske: De Tamme Tumi'', [[De Brink]] te Herentals <br />
* 2007: 10e [[Haarlem Jamborette]] te Spaarnwoude<br />
* 2008: ''Future is now!'', [[Nationale Jamboree]] te Boxtel<br />
* 2009: ''Geen zomerkamp''<br />
* 2010: [[JubJam100]] te Roermond<br />
* 2011: ''Energy Unlimited", 11e [[Haarlem Jamborette]]<br />
* 2012: ''Goudkoorts'', [[De Brink]] te Herentals<br />
* 2013: Geen zomerkamp<br />
* 2014: ''Asterix & Obelix'', [[Scoutcentrum Zeeland]] te Veere<br />
* 2015: ''Cartoon your camp!'', 12e [[Haarlem Jamborette]]<br />
* 2016: ''Suske & Wiske: De Wervelende Waterzak'', [[De Brink]] te Herentals<br />
* 2017: ''Peking Express'', [[Kampeerterrein Buitenlust]] te Bergen op Zoom<br />
* 2018: ''Expeditie Robinson'', [[Scoutcentrum Zeeland]] te Veere<br />
* 2019: ''Gear up for Adventure'', 13e [[Haarlem Jamborette]]<br />
* 2020: ''Bijeenkomst XXL'', Kloosterzande aan Zee<br />
<br />
=== Explorers EA724 ===<br />
{{Afdeling<br />
|Type= EA<br />
|Afdelingsnummer= 724<br />
|Afgegeven op= 27-08-2007<br />
|Logo = Logo ea724.JPG<br />
|Open voor = beide<br />
|Website = www.scoutnet.nl/~canisiusgroep/Explorers.htm<br />
}}<br />
==== Geschiedenis EA724 ====<br />
<br />
==== Activiteiten EA724 ====<br />
Jaarlijks terugkerende activiteiten van de Afdeling zijn<br />
* The Hunt<br />
* EKD, Explo Kerst Diner<br />
* RSE Zeeuwsch-Vlaanderen (Rowan Sherpa Explorer [[weekend]] van de subregio Zeeuwsch-Vlaanderen)<br />
* Kanodag Explorers <br />
* Historic walk Bastogne / Wiltz.<br />
* ZomerExpeditie (zomerkamp)<br />
<br />
==== Zomerexpeditie's EA724 ====<br />
* 2002 Steindorf Niedernsill Oostenrijk (A)<br />
* 2003 Flamboree Sint-Joris-Weert België (B)<br />
* 2004 Pinzgau Oostenrijk (A)<br />
* 2005 Mullerthal Petite Suisse Luxemburg (L)<br />
* 2006 [[NICES]] Weert (NL)<br />
* 2007 Rold Denemarken (DK)<br />
* 2008 Silesia, 9e Centraal Europese Jamboree te Chorzow Polen (PL)<br />
* 2009 Skikamp KISC Kandersteg Zwitserland (CH)<br />
* 2010 Concordia, 10e Centraal Europese Jamboree te Boedapest Hongarije (H)<br />
* 2011 Kandersteg Internationaal Scout Center Zwitserland (CH)<br />
* 2012 Alpirsbach,Zwarte Woud Duitsland (D) & Niedernsill Oostenrijk (A)<br />
* 2013 JamBe Sint-Joris-Weert België (B)<br />
* 2014 Echternach Luxemburg (L)<br />
* 2015 Brexbachtal Duitsland (D)<br />
* 2016 Niedernsill Oostenrijk (A)<br />
* 2017 Kingsdown U.K. (GB)<br />
* 2018 Backpacktrail Vlaanderen (B)<br />
* 2019 Houens Odde Scout Centre (DK)<br />
* 2020 Bijeenkomst XXL Kloosterzande aan Zee (NL)<br />
<br />
== Adres ==<br />
:Canisiusgroep Scouting Kloosterzande<br />
:Hulsterweg 42 (geen postadres)<br />
:4587 ED Kloosterzande<br />
:Nederland<br />
<br />
:e-mail adres: canisiusgroep@scoutnet.nl</div>
192.168.122.41
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Canisiusgroep&diff=94888
Canisiusgroep
2020-12-22T13:12:12Z
<p>192.168.122.41: /* Zomerkampen */</p>
<hr />
<div>{{groep<br />
|Land=Nederland<br />
|Groepsdas= Neckie-canisiusgroep.png<br />
|Beweging=Scouting Nederland<br />
|Beweging = Scouting Nederland<br />
|Regio= Regio Scouting Zeeland<br />
|Plaats= Kloosterzande<br />
|Provincie= Zeeland<br />
|Leden= 50<br />
|Open voor = beide<br />
|Opgericht= 1935<br />
|Oprichter = de plaatselijke kapelaan<br />
|Groepsnummer=2216 (oud 230309)<br />
|Levensbeschouwing = openbaar<br />
|Website=www.canisiusgroep.nl<br />
|lat=51.372959<br />
|lon=4.021339<br />
<br />
}}<br />
<br />
'''{{PAGENAME}}''' is een [[scoutinggroep]] in het Zeeuwse Kloosterzande <br />
<br />
== Geschiedenis ==<br />
De groep werd opgericht in 1935 door de plaatselijke kapelaan.<br />
<br />
Scouting bestaat in Kloosterzande al een hele tijd. Veel tastbare herinneringen van het verleden van de groep zijn er binnen de groep niet meer te vinden. De groep beschikt over enkele foto’s die dateren uit het jaar 1935, dit blijken foto’s te zijn van de welpenhorde ([[Guido de Fontgalland (Kloosterzande)|Guido de Fontgalland]]). <br />
<br />
Tijdens de Tweede wereld oorlog werd scouting verboden, doch in 1945 werd door oud-leden van de eerder genoemde welpenhorde een nieuwe scoutinggroep opgericht onder de naam Sint Canisius. Het werd een bloeiende vereniging met een eigen groepsgebouw en boten. De groep bestond toen uit welpen, kabouters, gidsen en land- en zeeverkenners. Op een gegeven moment ontstond er een tekort aan leiding, zodat in de loop der tijd alle speltakken verdwenen. Ook het groepsgebouw werd van de hand gedaan! Enkel één speltak bleef bestaan, zij het op bescheiden voet. Dit was de welpenhorde onder leiding van Mej. T. de Waal. De welpen kwamen iedere week samen op de zolder van het parochiehuis aan de Groenendijk.<br />
<br />
Half 1983 startte leden van de scoutingroep uit Hulst met een verkennertroep in Kloosterzande. Zij noemde zichzelf “[[De Zwarte Dassen (Kloosterzande)|De Zwarte Dassen]]”. Na twee jaar begon de verkennerstroep samen te werken met de bestaande welpenhorde, en werd de oude naam weer aangenomen, zij het dat de katholieke toevoeging Sint werd weggelaten. De groep noemt zich vanaf die tijd: Canisiusgroep Scouting Kloosterzande.<br />
<br />
Vanaf die tijd zit de scoutinggroep weer in de lift. In 1987 werd een kabouterkring aan de scouting toegevoegd. Nieuwe tenten en kampeermateriaal werd aangeschaft. In 1989 werd een gemengde speltak gestart: de Scouts. De groep groeide uit naar 56 jeugdleden in 1990.<br />
<br />
En nog steeds zit er vooruitgang in de groep. In 1996 neemt de groep een eigen groepsgebouw in gebruik. En tevens eind 1996 een nieuwe speltak genaamd “De Rowans”. Dit zou later veranderen in de naam Explorers.<br />
Sinds 2007 hebben zij een afdelingsnr.: [[EA724]]<br />
<br />
Rond 1996 is er ook een Beverkolonie opgericht. Na verloop van tijd is deze helaas opgeheven wegens een te kort aan leden. In 2012 was er nog een terugkeer, maar helaas van korte duur. <br />
<br />
Rond 2006 is de Kabouterkring samengevoegd bij de Welpenhorde. Dit wegens weinig kabouters en leiding.<br />
<br />
Momenteel bestaat de groep uit een 30-tal jeugdleden verdeeld over 3 speltakken: Welpen, Scouts en Explorers.<br />
<br />
Tegenwoordig zijn er behalve leden uit Kloosterzande zelf, ook erg veel leden uit de omringende dorpen Lamswaarde, Vogelwaarde, Hengstdijk, Graauw en Terhole.<br />
<br />
== Dassen ==<br />
<gallery mode="nolines"><br />
Bestand:Neckie oranje.png<br />
Bestand:Neckie Zwart.png<br />
Bestand:Neckie-canisiusgroep.png<br />
</gallery><br />
* Eerst droegen de [[Guido de Fontgalland (Kloosterzande)|Guido de Fontgalland]] en later de Sint Canisiusgroep een Schotse das, de juiste [[dassencatalogus|Tartan]](ruit) is niet meer bekend.<br />
* Vanaf 1945 tot de fusie in 1987 droeg de Sint.Canisiusgroep een effen oranje das. <br />
* De welpen droegen deze das nog enkele jaren na de fusie.<br />
* De verkenners droegen van 1983 tot 1987 een zwarte das en hadden in deze periode de naam ''De Zwarte Dassen''. <br />
* Enkele jaren na de fusie is de groep over gegaan op 1 das voor de hele groep: een paarse das met brede gele bies van 2 1/2 cm. <br />
Het paars van de paarse lelie (jongens) en het geel van de gele klaver (meisjes)<br />
<br />
== Speltakken ==<br />
De groep heeft de volgende speltakken:<br />
<br />
* [[Welpen (Scouting Nederland)|Welpen]] - 6 tot 11 jaar (gemengd)<br />
* [[Scouts (Scouting Nederland)|Scouts]] - 11 tot 14 jaar (gemengd)<br />
* [[Explorers]] EA724 - 14 tot 18 jaar (gemengd)<br />
<br />
=== Bevers ===<br />
<br />
==== Geschiedenis Bevers ====<br />
De Bevers zijn rond 1995 opgericht. Op het hoogtepunt waren er zo'n 20 Bevers actief. Helaas kwamen er weinig nieuwe bevers bij en is in 2006 de laatste Bever overgevlogen naar de Welpen. <br />
In 2012 hebben enkele Welpenleiders besloten om de Bevers opnieuw op te richten. Helaas kwamen er ook nu weinig nieuwe bevers bij. Toen de beverleiding stopte, zijn de resterende Bevers overgevlogen naar de Welpen en is de speltak opgeheven.<br />
<br />
=== Welpen ===<br />
<br />
==== Geschiedenis Welpen ====<br />
De Welpenhorde is de oudste speltak binnen de groep. Haar oorsprong gaat terug tot 1935.<br />
<br />
==== ZomerBivak's ====<br />
<br />
* 1988: Huijbergen 29 juli t/m 1 augustus<br />
* 1992: met de trein naar Bennekom 3 t/m 7 augustus<br />
* 1993: ''Vikingen'' te Huijbergen 25 t/m 29 juli<br />
* 1994: ''Mini-kamp'' te Graauw 2 t/m 4 september<br />
* 1995: Lokeren 2 t/m 6 juli <br />
* 1998: Veere 30 t/m 1 september<br />
* 1999: Drunen 9 t/m 12 juli<br />
* 2000: Zierikzee 1 t/m 5 juli<br />
* 2002: Axel<br />
* 2005: ''Schat van 't Hellegat'', Tentenkamp Ossenisse<br />
* 2006: Axel<br />
* 2007: Hopman Vernielhuis, [[Scoutcentrum Zeeland]] te Veere<br />
* 2008: ''Verloren Sprookjes'', Gebouw [[Mr. Bakkergroep]] te Zierikzee <br />
* 2009: ''De Kleurendief'', De Blokhut Domein [[Puytvoet]] te St.Niklaas (BE)<br />
* 2010: ''Indianen'', De Hoge Rielen Kasterlee (BE)<br />
* 2011: ''Piraten'', Gebouw [[Ridder van der Maelstedegroep]] te Kapelle<br />
* 2012: ''Expeditie Robinson'', Gebouw [[Scouting Kazan de Wolfgroep]] te Middelburg<br />
* 2013: ''Elke dag een feest!'', [[De Brink]] te Herentals<br />
* 2014: ''De 4 natuurelementen'', [[Voortrappers groep]] te 's Gravenpolder<br />
* 2015: ''Hollywood!'', Hopman Vernielhuis, [[Scoutcentrum Zeeland]] te Veere<br />
* 2016: ''Jungle Book'', Gebouw [[Scouting Kazan de Wolfgroep]] te Middelburg<br />
* 2017: ''Op wereldreis!'', Gebouw [[Mr. Bakkergroep]] te Zierikzee<br />
* 2018: ''Once upon a time..'', Gebouw [[Scouting Oudenbosch]] te Oudenbosch<br />
* 2019: ''Wie is de mol?'', Gebouw [[Albert Schweitzer Groep (Breda)]] te Breda<br />
* 2020: ''Bijeenkomst XXL'', Kloosterzande aan Zee<br />
<br />
=== Scouts ===<br />
<br />
==== Geschiedenis Scouts ====<br />
De geschiedenis van de Scouts speltak begint in 1984 bij de verkenners van [[De Zwarte Dassen (Kloosterzande)|De Zwarte Dassen]].<br />
Na enkele jaren zijn de Verkenners en de Gidsen samen gevoegd tot de Scouts. <br />
<br />
De jaarlijks terugkerende activiteiten van de scouts zijn:<br />
* deelname aan ZePaka<br />
* deelname aan Sureac<br />
* deelname InterCamp (indien in Nederland/België)<br />
* deelname JOTA (om de twee jaar)<br />
* zomerkampen:<br />
<br />
==== Zomerkampen ====<br />
<br />
* 1986: Huijbergen bij familie Nelen 28 juli t/m 1 augustus<br />
* 1988: ''Scouting....een wereldwijd avontuur'' te Huijbergen bij familie Nelen 23 juli t/m 29 juli<br />
* 1989: ''Asterix en Obelix'' te Huijbergen 24 juli t/m 31 juli <br />
* 1990: '' Suske & Wiske de Wervelende Waterzak'' te Huybergen 23 t/m 30 juni<br />
* 1991: ''Goudkoorts'' te Huybergen 10 t/m 17 augustus<br />
* 1992: ''Allemaal Beestjes'' met de trein naar Bennekom 3 t/ 7 augustus<br />
* 1993: Deelname MIS-weekend te Veere 25-26-27 juni 1993<br />
* 1995: Deelname Zee-Land-Kamp te Veere 2 t/m 10 augustus 1995 met bezoek aan Wereld Jamboree te Dronten<br />
* 1998: zomerkamp Scoutscentrum Zeeland te Veere 15 t/m 19 augustus<br />
* 1999: Deelname 8e Jamborette te Spaarnwoude 26 juli t/m 5 augustus 1999<br />
* 2000: Deelname aan 1e Nationale Jamboree te Dronten 24 juli t/m 2 augustus 2000<br />
* 2001: ''Asterix & Obelix'' Scoutcentrum Zeeland 28 juli t/m 4 augustus<br />
* 2003: 9e [[Haarlem Jamborette]] te Spaarnwoude<br />
* 2004: ''More 2 Explore'', [[Nationale Jamboree]] te Boxtel<br />
* 2005: [[Scoutcentrum Zeeland]] te Veere<br />
* 2006: ''Suske & Wiske: De Tamme Tumi'', [[De Brink]] te Herentals <br />
* 2007: 10e [[Haarlem Jamborette]] te Spaarnwoude<br />
* 2008: ''Future is now!'', [[Nationale Jamboree]] te Boxtel<br />
* 2009: ''Geen zomerkamp''<br />
* 2010: [[JubJam100]] te Roermond<br />
* 2011: ''Energy Unlimited", 11e [[Haarlem Jamborette]]<br />
* 2012: ''Goudkoorts'', [[De Brink]] te Herentals<br />
* 2013: Geen zomerkamp<br />
* 2014: ''Asterix & Obelix'', [[Scoutcentrum Zeeland]] te Veere<br />
* 2015: ''Cartoon your camp!'', 12e [[Haarlem Jamborette]]<br />
* 2016: ''Suske & Wiske: De Wervelende Waterzak'', [[De Brink]] te Herentals<br />
* 2017: ''Peking Express'', [[Kampeerterrein Buitenlust]] te Bergen op Zoom<br />
* 2018: ''Expeditie Robinson'', [[Scoutcentrum Zeeland]] te Veere<br />
* 2019: ''Gear up for Adventure'', 13e [[Haarlem Jamborette]]<br />
* 2020: ''Bijeenkomst XXL'', Kloosterzande aan Zee<br />
<br />
=== Explorers EA724 ===<br />
{{Afdeling<br />
|Type= EA<br />
|Afdelingsnummer= 724<br />
|Afgegeven op= 27-08-2007<br />
|Logo = Logo ea724.JPG<br />
|Open voor = beide<br />
|Website = www.scoutnet.nl/~canisiusgroep/Explorers.htm<br />
}}<br />
==== Geschiedenis EA724 ====<br />
<br />
==== Activiteiten EA724 ====<br />
Jaarlijks terugkerende activiteiten van de Afdeling zijn<br />
* The Hunt<br />
* EKD, Explo Kerst Diner<br />
* RSE Zeeuwsch-Vlaanderen (Rowan Sherpa Explorer [[weekend]] van de subregio Zeeuwsch-Vlaanderen)<br />
* Kanodag Explorers <br />
* Historic walk Bastogne / Wiltz.<br />
* ZomerExpeditie (zomerkamp)<br />
<br />
==== Zomerexpeditie's EA724 ====<br />
* 2002 Steindorf Niedernsill Oostenrijk (A)<br />
* 2003 Flamboree Sint-Joris-Weert België (B)<br />
* 2004 Pinzgau Oostenrijk (A)<br />
* 2005 Mullerthal Petite Suisse Luxemburg (L)<br />
* 2006 [[NICES]] Weert (NL)<br />
* 2007 Rold Denemarken (DK)<br />
* 2008 Silesia, 9e Centraal Europese Jamboree te Chorzow Polen (PL)<br />
* 2009 Skikamp KISC Kandersteg Zwitserland (CH)<br />
* 2010 Concordia, 10e Centraal Europese Jamboree te Boedapest Hongarije (H)<br />
* 2011 Kandersteg Internationaal Scout Center Zwitserland (CH)<br />
* 2012 Alpirsbach,Zwarte Woud Duitsland (D) & Niedernsill Oostenrijk (A)<br />
* 2013 JamBe Sint-Joris-Weert België (B)<br />
* 2014 Echternach Luxemburg (L)<br />
* 2015 Brexbachtal Duitsland (D)<br />
* 2016 Niedernsill Oostenrijk (A)<br />
* 2017 Kingsdown U.K. (GB)<br />
* 2018 Backpacktrail Vlaanderen (B)<br />
* 2019 Houens Odde Scout Centre (DK)<br />
* 2020 Bijeenkomst XXL Kloosterzande aan Zee (NL)<br />
<br />
== Adres ==<br />
:Canisiusgroep Scouting Kloosterzande<br />
:Hulsterweg 42 (geen postadres)<br />
:4587 ED Kloosterzande<br />
:Nederland<br />
<br />
:e-mail adres: canisiusgroep@scoutnet.nl</div>
192.168.122.41
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Canisiusgroep&diff=94887
Canisiusgroep
2020-12-22T13:02:55Z
<p>192.168.122.41: /* ZomerBivak's */</p>
<hr />
<div>{{groep<br />
|Land=Nederland<br />
|Groepsdas= Neckie-canisiusgroep.png<br />
|Beweging=Scouting Nederland<br />
|Beweging = Scouting Nederland<br />
|Regio= Regio Scouting Zeeland<br />
|Plaats= Kloosterzande<br />
|Provincie= Zeeland<br />
|Leden= 50<br />
|Open voor = beide<br />
|Opgericht= 1935<br />
|Oprichter = de plaatselijke kapelaan<br />
|Groepsnummer=2216 (oud 230309)<br />
|Levensbeschouwing = openbaar<br />
|Website=www.canisiusgroep.nl<br />
|lat=51.372959<br />
|lon=4.021339<br />
<br />
}}<br />
<br />
'''{{PAGENAME}}''' is een [[scoutinggroep]] in het Zeeuwse Kloosterzande <br />
<br />
== Geschiedenis ==<br />
De groep werd opgericht in 1935 door de plaatselijke kapelaan.<br />
<br />
Scouting bestaat in Kloosterzande al een hele tijd. Veel tastbare herinneringen van het verleden van de groep zijn er binnen de groep niet meer te vinden. De groep beschikt over enkele foto’s die dateren uit het jaar 1935, dit blijken foto’s te zijn van de welpenhorde ([[Guido de Fontgalland (Kloosterzande)|Guido de Fontgalland]]). <br />
<br />
Tijdens de Tweede wereld oorlog werd scouting verboden, doch in 1945 werd door oud-leden van de eerder genoemde welpenhorde een nieuwe scoutinggroep opgericht onder de naam Sint Canisius. Het werd een bloeiende vereniging met een eigen groepsgebouw en boten. De groep bestond toen uit welpen, kabouters, gidsen en land- en zeeverkenners. Op een gegeven moment ontstond er een tekort aan leiding, zodat in de loop der tijd alle speltakken verdwenen. Ook het groepsgebouw werd van de hand gedaan! Enkel één speltak bleef bestaan, zij het op bescheiden voet. Dit was de welpenhorde onder leiding van Mej. T. de Waal. De welpen kwamen iedere week samen op de zolder van het parochiehuis aan de Groenendijk.<br />
<br />
Half 1983 startte leden van de scoutingroep uit Hulst met een verkennertroep in Kloosterzande. Zij noemde zichzelf “[[De Zwarte Dassen (Kloosterzande)|De Zwarte Dassen]]”. Na twee jaar begon de verkennerstroep samen te werken met de bestaande welpenhorde, en werd de oude naam weer aangenomen, zij het dat de katholieke toevoeging Sint werd weggelaten. De groep noemt zich vanaf die tijd: Canisiusgroep Scouting Kloosterzande.<br />
<br />
Vanaf die tijd zit de scoutinggroep weer in de lift. In 1987 werd een kabouterkring aan de scouting toegevoegd. Nieuwe tenten en kampeermateriaal werd aangeschaft. In 1989 werd een gemengde speltak gestart: de Scouts. De groep groeide uit naar 56 jeugdleden in 1990.<br />
<br />
En nog steeds zit er vooruitgang in de groep. In 1996 neemt de groep een eigen groepsgebouw in gebruik. En tevens eind 1996 een nieuwe speltak genaamd “De Rowans”. Dit zou later veranderen in de naam Explorers.<br />
Sinds 2007 hebben zij een afdelingsnr.: [[EA724]]<br />
<br />
Rond 1996 is er ook een Beverkolonie opgericht. Na verloop van tijd is deze helaas opgeheven wegens een te kort aan leden. In 2012 was er nog een terugkeer, maar helaas van korte duur. <br />
<br />
Rond 2006 is de Kabouterkring samengevoegd bij de Welpenhorde. Dit wegens weinig kabouters en leiding.<br />
<br />
Momenteel bestaat de groep uit een 30-tal jeugdleden verdeeld over 3 speltakken: Welpen, Scouts en Explorers.<br />
<br />
Tegenwoordig zijn er behalve leden uit Kloosterzande zelf, ook erg veel leden uit de omringende dorpen Lamswaarde, Vogelwaarde, Hengstdijk, Graauw en Terhole.<br />
<br />
== Dassen ==<br />
<gallery mode="nolines"><br />
Bestand:Neckie oranje.png<br />
Bestand:Neckie Zwart.png<br />
Bestand:Neckie-canisiusgroep.png<br />
</gallery><br />
* Eerst droegen de [[Guido de Fontgalland (Kloosterzande)|Guido de Fontgalland]] en later de Sint Canisiusgroep een Schotse das, de juiste [[dassencatalogus|Tartan]](ruit) is niet meer bekend.<br />
* Vanaf 1945 tot de fusie in 1987 droeg de Sint.Canisiusgroep een effen oranje das. <br />
* De welpen droegen deze das nog enkele jaren na de fusie.<br />
* De verkenners droegen van 1983 tot 1987 een zwarte das en hadden in deze periode de naam ''De Zwarte Dassen''. <br />
* Enkele jaren na de fusie is de groep over gegaan op 1 das voor de hele groep: een paarse das met brede gele bies van 2 1/2 cm. <br />
Het paars van de paarse lelie (jongens) en het geel van de gele klaver (meisjes)<br />
<br />
== Speltakken ==<br />
De groep heeft de volgende speltakken:<br />
<br />
* [[Welpen (Scouting Nederland)|Welpen]] - 6 tot 11 jaar (gemengd)<br />
* [[Scouts (Scouting Nederland)|Scouts]] - 11 tot 14 jaar (gemengd)<br />
* [[Explorers]] EA724 - 14 tot 18 jaar (gemengd)<br />
<br />
=== Bevers ===<br />
<br />
==== Geschiedenis Bevers ====<br />
De Bevers zijn rond 1995 opgericht. Op het hoogtepunt waren er zo'n 20 Bevers actief. Helaas kwamen er weinig nieuwe bevers bij en is in 2006 de laatste Bever overgevlogen naar de Welpen. <br />
In 2012 hebben enkele Welpenleiders besloten om de Bevers opnieuw op te richten. Helaas kwamen er ook nu weinig nieuwe bevers bij. Toen de beverleiding stopte, zijn de resterende Bevers overgevlogen naar de Welpen en is de speltak opgeheven.<br />
<br />
=== Welpen ===<br />
<br />
==== Geschiedenis Welpen ====<br />
De Welpenhorde is de oudste speltak binnen de groep. Haar oorsprong gaat terug tot 1935.<br />
<br />
==== ZomerBivak's ====<br />
<br />
* 1988: Huijbergen 29 juli t/m 1 augustus<br />
* 1992: met de trein naar Bennekom 3 t/m 7 augustus<br />
* 1993: ''Vikingen'' te Huijbergen 25 t/m 29 juli<br />
* 1994: ''Mini-kamp'' te Graauw 2 t/m 4 september<br />
* 1995: Lokeren 2 t/m 6 juli <br />
* 1998: Veere 30 t/m 1 september<br />
* 1999: Drunen 9 t/m 12 juli<br />
* 2000: Zierikzee 1 t/m 5 juli<br />
* 2002: Axel<br />
* 2005: ''Schat van 't Hellegat'', Tentenkamp Ossenisse<br />
* 2006: Axel<br />
* 2007: Hopman Vernielhuis, [[Scoutcentrum Zeeland]] te Veere<br />
* 2008: ''Verloren Sprookjes'', Gebouw [[Mr. Bakkergroep]] te Zierikzee <br />
* 2009: ''De Kleurendief'', De Blokhut Domein [[Puytvoet]] te St.Niklaas (BE)<br />
* 2010: ''Indianen'', De Hoge Rielen Kasterlee (BE)<br />
* 2011: ''Piraten'', Gebouw [[Ridder van der Maelstedegroep]] te Kapelle<br />
* 2012: ''Expeditie Robinson'', Gebouw [[Scouting Kazan de Wolfgroep]] te Middelburg<br />
* 2013: ''Elke dag een feest!'', [[De Brink]] te Herentals<br />
* 2014: ''De 4 natuurelementen'', [[Voortrappers groep]] te 's Gravenpolder<br />
* 2015: ''Hollywood!'', Hopman Vernielhuis, [[Scoutcentrum Zeeland]] te Veere<br />
* 2016: ''Jungle Book'', Gebouw [[Scouting Kazan de Wolfgroep]] te Middelburg<br />
* 2017: ''Op wereldreis!'', Gebouw [[Mr. Bakkergroep]] te Zierikzee<br />
* 2018: ''Once upon a time..'', Gebouw [[Scouting Oudenbosch]] te Oudenbosch<br />
* 2019: ''Wie is de mol?'', Gebouw [[Albert Schweitzer Groep (Breda)]] te Breda<br />
* 2020: ''Bijeenkomst XXL'', Kloosterzande aan Zee<br />
<br />
=== Scouts ===<br />
<br />
==== Geschiedenis Scouts ====<br />
De geschiedenis van de Scouts speltak begint in 1984 bij de verkenners van [[De Zwarte Dassen (Kloosterzande)|De Zwarte Dassen]].<br />
Na enkele jaren zijn de Verkenners en de Gidsen samen gevoegd tot de Scouts. <br />
<br />
De jaarlijks terugkerende activiteiten van de scouts zijn:<br />
* deelname aan ZePaka<br />
* deelname aan Sureac<br />
* deelname InterCamp (indien in Nederland/België)<br />
* deelname JOTA (om de twee jaar)<br />
* zomerkampen:<br />
<br />
==== Zomerkampen ====<br />
<br />
* 1986: Huijbergen bij familie Nelen 28 juli t/m 1 augustus<br />
* 1988: ''Scouting....een wereldwijd avontuur'' te Huijbergen bij familie Nelen 23 juli t/m 29 juli<br />
* 1992: ''Allemaal Beestjes'' met de trein naar Bennekom 3 t/ 7 augustus<br />
* 1993: Deelname MIS-weekend te Veere 25-26-27 juni 1993<br />
* 1995: Deelname Zee-Land-Kamp te Veere 2 t/m 10 augustus 1995 met bezoek aan Wereld Jamboree te Dronten<br />
* 1998: zomerkamp Scoutscentrum Zeeland te Veere 15 t/m 19 augustus<br />
* 1999: Deelname 8e Jamborette te Spaarnwoude 26 juli t/m 5 augustus 1999<br />
* 2000: Deelname aan 1e Nationale Jamboree te Dronten 24 juli t/m 2 augustus 2000<br />
* 2003: 9e [[Haarlem Jamborette]] te Spaarnwoude<br />
* 2004: ''More 2 Explore'', [[Nationale Jamboree]] te Boxtel<br />
* 2005: [[Scoutcentrum Zeeland]] te Veere<br />
* 2006: ''Suske & Wiske: De Tamme Tumi'', [[De Brink]] te Herentals <br />
* 2007: 10e [[Haarlem Jamborette]] te Spaarnwoude<br />
* 2008: ''Future is now!'', [[Nationale Jamboree]] te Boxtel<br />
* 2009: ''Geen zomerkamp''<br />
* 2010: [[JubJam100]] te Roermond<br />
* 2011: ''Energy Unlimited", 11e [[Haarlem Jamborette]]<br />
* 2012: ''Goudkoorts'', [[De Brink]] te Herentals<br />
* 2013: Geen zomerkamp<br />
* 2014: ''Asterix & Obelix'', [[Scoutcentrum Zeeland]] te Veere<br />
* 2015: ''Cartoon your camp!'', 12e [[Haarlem Jamborette]]<br />
* 2016: ''Suske & Wiske: De Wervelende Waterzak'', [[De Brink]] te Herentals<br />
* 2017: ''Peking Express'', [[Kampeerterrein Buitenlust]] te Bergen op Zoom<br />
* 2018: ''Expeditie Robinson'', [[Scoutcentrum Zeeland]] te Veere<br />
* 2019: ''Gear up for Adventure'', 13e [[Haarlem Jamborette]]<br />
* 2020: ''Bijeenkomst XXL'', Kloosterzande aan Zee<br />
<br />
=== Explorers EA724 ===<br />
{{Afdeling<br />
|Type= EA<br />
|Afdelingsnummer= 724<br />
|Afgegeven op= 27-08-2007<br />
|Logo = Logo ea724.JPG<br />
|Open voor = beide<br />
|Website = www.scoutnet.nl/~canisiusgroep/Explorers.htm<br />
}}<br />
==== Geschiedenis EA724 ====<br />
<br />
==== Activiteiten EA724 ====<br />
Jaarlijks terugkerende activiteiten van de Afdeling zijn<br />
* The Hunt<br />
* EKD, Explo Kerst Diner<br />
* RSE Zeeuwsch-Vlaanderen (Rowan Sherpa Explorer [[weekend]] van de subregio Zeeuwsch-Vlaanderen)<br />
* Kanodag Explorers <br />
* Historic walk Bastogne / Wiltz.<br />
* ZomerExpeditie (zomerkamp)<br />
<br />
==== Zomerexpeditie's EA724 ====<br />
* 2002 Steindorf Niedernsill Oostenrijk (A)<br />
* 2003 Flamboree Sint-Joris-Weert België (B)<br />
* 2004 Pinzgau Oostenrijk (A)<br />
* 2005 Mullerthal Petite Suisse Luxemburg (L)<br />
* 2006 [[NICES]] Weert (NL)<br />
* 2007 Rold Denemarken (DK)<br />
* 2008 Silesia, 9e Centraal Europese Jamboree te Chorzow Polen (PL)<br />
* 2009 Skikamp KISC Kandersteg Zwitserland (CH)<br />
* 2010 Concordia, 10e Centraal Europese Jamboree te Boedapest Hongarije (H)<br />
* 2011 Kandersteg Internationaal Scout Center Zwitserland (CH)<br />
* 2012 Alpirsbach,Zwarte Woud Duitsland (D) & Niedernsill Oostenrijk (A)<br />
* 2013 JamBe Sint-Joris-Weert België (B)<br />
* 2014 Echternach Luxemburg (L)<br />
* 2015 Brexbachtal Duitsland (D)<br />
* 2016 Niedernsill Oostenrijk (A)<br />
* 2017 Kingsdown U.K. (GB)<br />
* 2018 Backpacktrail Vlaanderen (B)<br />
* 2019 Houens Odde Scout Centre (DK)<br />
* 2020 Bijeenkomst XXL Kloosterzande aan Zee (NL)<br />
<br />
== Adres ==<br />
:Canisiusgroep Scouting Kloosterzande<br />
:Hulsterweg 42 (geen postadres)<br />
:4587 ED Kloosterzande<br />
:Nederland<br />
<br />
:e-mail adres: canisiusgroep@scoutnet.nl</div>
192.168.122.41
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Canisiusgroep&diff=94886
Canisiusgroep
2020-12-22T13:00:33Z
<p>192.168.122.41: /* Zomerkampen */</p>
<hr />
<div>{{groep<br />
|Land=Nederland<br />
|Groepsdas= Neckie-canisiusgroep.png<br />
|Beweging=Scouting Nederland<br />
|Beweging = Scouting Nederland<br />
|Regio= Regio Scouting Zeeland<br />
|Plaats= Kloosterzande<br />
|Provincie= Zeeland<br />
|Leden= 50<br />
|Open voor = beide<br />
|Opgericht= 1935<br />
|Oprichter = de plaatselijke kapelaan<br />
|Groepsnummer=2216 (oud 230309)<br />
|Levensbeschouwing = openbaar<br />
|Website=www.canisiusgroep.nl<br />
|lat=51.372959<br />
|lon=4.021339<br />
<br />
}}<br />
<br />
'''{{PAGENAME}}''' is een [[scoutinggroep]] in het Zeeuwse Kloosterzande <br />
<br />
== Geschiedenis ==<br />
De groep werd opgericht in 1935 door de plaatselijke kapelaan.<br />
<br />
Scouting bestaat in Kloosterzande al een hele tijd. Veel tastbare herinneringen van het verleden van de groep zijn er binnen de groep niet meer te vinden. De groep beschikt over enkele foto’s die dateren uit het jaar 1935, dit blijken foto’s te zijn van de welpenhorde ([[Guido de Fontgalland (Kloosterzande)|Guido de Fontgalland]]). <br />
<br />
Tijdens de Tweede wereld oorlog werd scouting verboden, doch in 1945 werd door oud-leden van de eerder genoemde welpenhorde een nieuwe scoutinggroep opgericht onder de naam Sint Canisius. Het werd een bloeiende vereniging met een eigen groepsgebouw en boten. De groep bestond toen uit welpen, kabouters, gidsen en land- en zeeverkenners. Op een gegeven moment ontstond er een tekort aan leiding, zodat in de loop der tijd alle speltakken verdwenen. Ook het groepsgebouw werd van de hand gedaan! Enkel één speltak bleef bestaan, zij het op bescheiden voet. Dit was de welpenhorde onder leiding van Mej. T. de Waal. De welpen kwamen iedere week samen op de zolder van het parochiehuis aan de Groenendijk.<br />
<br />
Half 1983 startte leden van de scoutingroep uit Hulst met een verkennertroep in Kloosterzande. Zij noemde zichzelf “[[De Zwarte Dassen (Kloosterzande)|De Zwarte Dassen]]”. Na twee jaar begon de verkennerstroep samen te werken met de bestaande welpenhorde, en werd de oude naam weer aangenomen, zij het dat de katholieke toevoeging Sint werd weggelaten. De groep noemt zich vanaf die tijd: Canisiusgroep Scouting Kloosterzande.<br />
<br />
Vanaf die tijd zit de scoutinggroep weer in de lift. In 1987 werd een kabouterkring aan de scouting toegevoegd. Nieuwe tenten en kampeermateriaal werd aangeschaft. In 1989 werd een gemengde speltak gestart: de Scouts. De groep groeide uit naar 56 jeugdleden in 1990.<br />
<br />
En nog steeds zit er vooruitgang in de groep. In 1996 neemt de groep een eigen groepsgebouw in gebruik. En tevens eind 1996 een nieuwe speltak genaamd “De Rowans”. Dit zou later veranderen in de naam Explorers.<br />
Sinds 2007 hebben zij een afdelingsnr.: [[EA724]]<br />
<br />
Rond 1996 is er ook een Beverkolonie opgericht. Na verloop van tijd is deze helaas opgeheven wegens een te kort aan leden. In 2012 was er nog een terugkeer, maar helaas van korte duur. <br />
<br />
Rond 2006 is de Kabouterkring samengevoegd bij de Welpenhorde. Dit wegens weinig kabouters en leiding.<br />
<br />
Momenteel bestaat de groep uit een 30-tal jeugdleden verdeeld over 3 speltakken: Welpen, Scouts en Explorers.<br />
<br />
Tegenwoordig zijn er behalve leden uit Kloosterzande zelf, ook erg veel leden uit de omringende dorpen Lamswaarde, Vogelwaarde, Hengstdijk, Graauw en Terhole.<br />
<br />
== Dassen ==<br />
<gallery mode="nolines"><br />
Bestand:Neckie oranje.png<br />
Bestand:Neckie Zwart.png<br />
Bestand:Neckie-canisiusgroep.png<br />
</gallery><br />
* Eerst droegen de [[Guido de Fontgalland (Kloosterzande)|Guido de Fontgalland]] en later de Sint Canisiusgroep een Schotse das, de juiste [[dassencatalogus|Tartan]](ruit) is niet meer bekend.<br />
* Vanaf 1945 tot de fusie in 1987 droeg de Sint.Canisiusgroep een effen oranje das. <br />
* De welpen droegen deze das nog enkele jaren na de fusie.<br />
* De verkenners droegen van 1983 tot 1987 een zwarte das en hadden in deze periode de naam ''De Zwarte Dassen''. <br />
* Enkele jaren na de fusie is de groep over gegaan op 1 das voor de hele groep: een paarse das met brede gele bies van 2 1/2 cm. <br />
Het paars van de paarse lelie (jongens) en het geel van de gele klaver (meisjes)<br />
<br />
== Speltakken ==<br />
De groep heeft de volgende speltakken:<br />
<br />
* [[Welpen (Scouting Nederland)|Welpen]] - 6 tot 11 jaar (gemengd)<br />
* [[Scouts (Scouting Nederland)|Scouts]] - 11 tot 14 jaar (gemengd)<br />
* [[Explorers]] EA724 - 14 tot 18 jaar (gemengd)<br />
<br />
=== Bevers ===<br />
<br />
==== Geschiedenis Bevers ====<br />
De Bevers zijn rond 1995 opgericht. Op het hoogtepunt waren er zo'n 20 Bevers actief. Helaas kwamen er weinig nieuwe bevers bij en is in 2006 de laatste Bever overgevlogen naar de Welpen. <br />
In 2012 hebben enkele Welpenleiders besloten om de Bevers opnieuw op te richten. Helaas kwamen er ook nu weinig nieuwe bevers bij. Toen de beverleiding stopte, zijn de resterende Bevers overgevlogen naar de Welpen en is de speltak opgeheven.<br />
<br />
=== Welpen ===<br />
<br />
==== Geschiedenis Welpen ====<br />
De Welpenhorde is de oudste speltak binnen de groep. Haar oorsprong gaat terug tot 1935.<br />
<br />
==== ZomerBivak's ====<br />
* 1993: ''Vikingen'' te Huijbergen 25 t/m 29 juli<br />
* 1994: ''Mini-kamp'' te Graauw 2 t/m 4 september<br />
* 1995: Lokeren 2 t/m 6 juli <br />
* 1998: Veere 30 t/m 1 september<br />
* 1999: Drunen 9 t/m 12 juli<br />
* 2000: Zierikzee 1 t/m 5 juli<br />
* 2002: Axel<br />
* 2005: ''Schat van 't Hellegat'', Tentenkamp Ossenisse<br />
* 2006: Axel<br />
* 2007: Hopman Vernielhuis, [[Scoutcentrum Zeeland]] te Veere<br />
* 2008: ''Verloren Sprookjes'', Gebouw [[Mr. Bakkergroep]] te Zierikzee <br />
* 2009: ''De Kleurendief'', De Blokhut Domein [[Puytvoet]] te St.Niklaas (BE)<br />
* 2010: ''Indianen'', De Hoge Rielen Kasterlee (BE)<br />
* 2011: ''Piraten'', Gebouw [[Ridder van der Maelstedegroep]] te Kapelle<br />
* 2012: ''Expeditie Robinson'', Gebouw [[Scouting Kazan de Wolfgroep]] te Middelburg<br />
* 2013: ''Elke dag een feest!'', [[De Brink]] te Herentals<br />
* 2014: ''De 4 natuurelementen'', [[Voortrappers groep]] te 's Gravenpolder<br />
* 2015: ''Hollywood!'', Hopman Vernielhuis, [[Scoutcentrum Zeeland]] te Veere<br />
* 2016: ''Jungle Book'', Gebouw [[Scouting Kazan de Wolfgroep]] te Middelburg<br />
* 2017: ''Op wereldreis!'', Gebouw [[Mr. Bakkergroep]] te Zierikzee<br />
* 2018: ''Once upon a time..'', Gebouw [[Scouting Oudenbosch]] te Oudenbosch<br />
* 2019: ''Wie is de mol?'', Gebouw [[Albert Schweitzer Groep (Breda)]] te Breda<br />
* 2020: ''Bijeenkomst XXL'', Kloosterzande aan Zee<br />
<br />
=== Scouts ===<br />
<br />
==== Geschiedenis Scouts ====<br />
De geschiedenis van de Scouts speltak begint in 1984 bij de verkenners van [[De Zwarte Dassen (Kloosterzande)|De Zwarte Dassen]].<br />
Na enkele jaren zijn de Verkenners en de Gidsen samen gevoegd tot de Scouts. <br />
<br />
De jaarlijks terugkerende activiteiten van de scouts zijn:<br />
* deelname aan ZePaka<br />
* deelname aan Sureac<br />
* deelname InterCamp (indien in Nederland/België)<br />
* deelname JOTA (om de twee jaar)<br />
* zomerkampen:<br />
<br />
==== Zomerkampen ====<br />
<br />
* 1986: Huijbergen bij familie Nelen 28 juli t/m 1 augustus<br />
* 1988: ''Scouting....een wereldwijd avontuur'' te Huijbergen bij familie Nelen 23 juli t/m 29 juli<br />
* 1992: ''Allemaal Beestjes'' met de trein naar Bennekom 3 t/ 7 augustus<br />
* 1993: Deelname MIS-weekend te Veere 25-26-27 juni 1993<br />
* 1995: Deelname Zee-Land-Kamp te Veere 2 t/m 10 augustus 1995 met bezoek aan Wereld Jamboree te Dronten<br />
* 1998: zomerkamp Scoutscentrum Zeeland te Veere 15 t/m 19 augustus<br />
* 1999: Deelname 8e Jamborette te Spaarnwoude 26 juli t/m 5 augustus 1999<br />
* 2000: Deelname aan 1e Nationale Jamboree te Dronten 24 juli t/m 2 augustus 2000<br />
* 2003: 9e [[Haarlem Jamborette]] te Spaarnwoude<br />
* 2004: ''More 2 Explore'', [[Nationale Jamboree]] te Boxtel<br />
* 2005: [[Scoutcentrum Zeeland]] te Veere<br />
* 2006: ''Suske & Wiske: De Tamme Tumi'', [[De Brink]] te Herentals <br />
* 2007: 10e [[Haarlem Jamborette]] te Spaarnwoude<br />
* 2008: ''Future is now!'', [[Nationale Jamboree]] te Boxtel<br />
* 2009: ''Geen zomerkamp''<br />
* 2010: [[JubJam100]] te Roermond<br />
* 2011: ''Energy Unlimited", 11e [[Haarlem Jamborette]]<br />
* 2012: ''Goudkoorts'', [[De Brink]] te Herentals<br />
* 2013: Geen zomerkamp<br />
* 2014: ''Asterix & Obelix'', [[Scoutcentrum Zeeland]] te Veere<br />
* 2015: ''Cartoon your camp!'', 12e [[Haarlem Jamborette]]<br />
* 2016: ''Suske & Wiske: De Wervelende Waterzak'', [[De Brink]] te Herentals<br />
* 2017: ''Peking Express'', [[Kampeerterrein Buitenlust]] te Bergen op Zoom<br />
* 2018: ''Expeditie Robinson'', [[Scoutcentrum Zeeland]] te Veere<br />
* 2019: ''Gear up for Adventure'', 13e [[Haarlem Jamborette]]<br />
* 2020: ''Bijeenkomst XXL'', Kloosterzande aan Zee<br />
<br />
=== Explorers EA724 ===<br />
{{Afdeling<br />
|Type= EA<br />
|Afdelingsnummer= 724<br />
|Afgegeven op= 27-08-2007<br />
|Logo = Logo ea724.JPG<br />
|Open voor = beide<br />
|Website = www.scoutnet.nl/~canisiusgroep/Explorers.htm<br />
}}<br />
==== Geschiedenis EA724 ====<br />
<br />
==== Activiteiten EA724 ====<br />
Jaarlijks terugkerende activiteiten van de Afdeling zijn<br />
* The Hunt<br />
* EKD, Explo Kerst Diner<br />
* RSE Zeeuwsch-Vlaanderen (Rowan Sherpa Explorer [[weekend]] van de subregio Zeeuwsch-Vlaanderen)<br />
* Kanodag Explorers <br />
* Historic walk Bastogne / Wiltz.<br />
* ZomerExpeditie (zomerkamp)<br />
<br />
==== Zomerexpeditie's EA724 ====<br />
* 2002 Steindorf Niedernsill Oostenrijk (A)<br />
* 2003 Flamboree Sint-Joris-Weert België (B)<br />
* 2004 Pinzgau Oostenrijk (A)<br />
* 2005 Mullerthal Petite Suisse Luxemburg (L)<br />
* 2006 [[NICES]] Weert (NL)<br />
* 2007 Rold Denemarken (DK)<br />
* 2008 Silesia, 9e Centraal Europese Jamboree te Chorzow Polen (PL)<br />
* 2009 Skikamp KISC Kandersteg Zwitserland (CH)<br />
* 2010 Concordia, 10e Centraal Europese Jamboree te Boedapest Hongarije (H)<br />
* 2011 Kandersteg Internationaal Scout Center Zwitserland (CH)<br />
* 2012 Alpirsbach,Zwarte Woud Duitsland (D) & Niedernsill Oostenrijk (A)<br />
* 2013 JamBe Sint-Joris-Weert België (B)<br />
* 2014 Echternach Luxemburg (L)<br />
* 2015 Brexbachtal Duitsland (D)<br />
* 2016 Niedernsill Oostenrijk (A)<br />
* 2017 Kingsdown U.K. (GB)<br />
* 2018 Backpacktrail Vlaanderen (B)<br />
* 2019 Houens Odde Scout Centre (DK)<br />
* 2020 Bijeenkomst XXL Kloosterzande aan Zee (NL)<br />
<br />
== Adres ==<br />
:Canisiusgroep Scouting Kloosterzande<br />
:Hulsterweg 42 (geen postadres)<br />
:4587 ED Kloosterzande<br />
:Nederland<br />
<br />
:e-mail adres: canisiusgroep@scoutnet.nl</div>
192.168.122.41
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Canisiusgroep&diff=94885
Canisiusgroep
2020-12-22T12:41:52Z
<p>192.168.122.41: /* ZomerBivak's */</p>
<hr />
<div>{{groep<br />
|Land=Nederland<br />
|Groepsdas= Neckie-canisiusgroep.png<br />
|Beweging=Scouting Nederland<br />
|Beweging = Scouting Nederland<br />
|Regio= Regio Scouting Zeeland<br />
|Plaats= Kloosterzande<br />
|Provincie= Zeeland<br />
|Leden= 50<br />
|Open voor = beide<br />
|Opgericht= 1935<br />
|Oprichter = de plaatselijke kapelaan<br />
|Groepsnummer=2216 (oud 230309)<br />
|Levensbeschouwing = openbaar<br />
|Website=www.canisiusgroep.nl<br />
|lat=51.372959<br />
|lon=4.021339<br />
<br />
}}<br />
<br />
'''{{PAGENAME}}''' is een [[scoutinggroep]] in het Zeeuwse Kloosterzande <br />
<br />
== Geschiedenis ==<br />
De groep werd opgericht in 1935 door de plaatselijke kapelaan.<br />
<br />
Scouting bestaat in Kloosterzande al een hele tijd. Veel tastbare herinneringen van het verleden van de groep zijn er binnen de groep niet meer te vinden. De groep beschikt over enkele foto’s die dateren uit het jaar 1935, dit blijken foto’s te zijn van de welpenhorde ([[Guido de Fontgalland (Kloosterzande)|Guido de Fontgalland]]). <br />
<br />
Tijdens de Tweede wereld oorlog werd scouting verboden, doch in 1945 werd door oud-leden van de eerder genoemde welpenhorde een nieuwe scoutinggroep opgericht onder de naam Sint Canisius. Het werd een bloeiende vereniging met een eigen groepsgebouw en boten. De groep bestond toen uit welpen, kabouters, gidsen en land- en zeeverkenners. Op een gegeven moment ontstond er een tekort aan leiding, zodat in de loop der tijd alle speltakken verdwenen. Ook het groepsgebouw werd van de hand gedaan! Enkel één speltak bleef bestaan, zij het op bescheiden voet. Dit was de welpenhorde onder leiding van Mej. T. de Waal. De welpen kwamen iedere week samen op de zolder van het parochiehuis aan de Groenendijk.<br />
<br />
Half 1983 startte leden van de scoutingroep uit Hulst met een verkennertroep in Kloosterzande. Zij noemde zichzelf “[[De Zwarte Dassen (Kloosterzande)|De Zwarte Dassen]]”. Na twee jaar begon de verkennerstroep samen te werken met de bestaande welpenhorde, en werd de oude naam weer aangenomen, zij het dat de katholieke toevoeging Sint werd weggelaten. De groep noemt zich vanaf die tijd: Canisiusgroep Scouting Kloosterzande.<br />
<br />
Vanaf die tijd zit de scoutinggroep weer in de lift. In 1987 werd een kabouterkring aan de scouting toegevoegd. Nieuwe tenten en kampeermateriaal werd aangeschaft. In 1989 werd een gemengde speltak gestart: de Scouts. De groep groeide uit naar 56 jeugdleden in 1990.<br />
<br />
En nog steeds zit er vooruitgang in de groep. In 1996 neemt de groep een eigen groepsgebouw in gebruik. En tevens eind 1996 een nieuwe speltak genaamd “De Rowans”. Dit zou later veranderen in de naam Explorers.<br />
Sinds 2007 hebben zij een afdelingsnr.: [[EA724]]<br />
<br />
Rond 1996 is er ook een Beverkolonie opgericht. Na verloop van tijd is deze helaas opgeheven wegens een te kort aan leden. In 2012 was er nog een terugkeer, maar helaas van korte duur. <br />
<br />
Rond 2006 is de Kabouterkring samengevoegd bij de Welpenhorde. Dit wegens weinig kabouters en leiding.<br />
<br />
Momenteel bestaat de groep uit een 30-tal jeugdleden verdeeld over 3 speltakken: Welpen, Scouts en Explorers.<br />
<br />
Tegenwoordig zijn er behalve leden uit Kloosterzande zelf, ook erg veel leden uit de omringende dorpen Lamswaarde, Vogelwaarde, Hengstdijk, Graauw en Terhole.<br />
<br />
== Dassen ==<br />
<gallery mode="nolines"><br />
Bestand:Neckie oranje.png<br />
Bestand:Neckie Zwart.png<br />
Bestand:Neckie-canisiusgroep.png<br />
</gallery><br />
* Eerst droegen de [[Guido de Fontgalland (Kloosterzande)|Guido de Fontgalland]] en later de Sint Canisiusgroep een Schotse das, de juiste [[dassencatalogus|Tartan]](ruit) is niet meer bekend.<br />
* Vanaf 1945 tot de fusie in 1987 droeg de Sint.Canisiusgroep een effen oranje das. <br />
* De welpen droegen deze das nog enkele jaren na de fusie.<br />
* De verkenners droegen van 1983 tot 1987 een zwarte das en hadden in deze periode de naam ''De Zwarte Dassen''. <br />
* Enkele jaren na de fusie is de groep over gegaan op 1 das voor de hele groep: een paarse das met brede gele bies van 2 1/2 cm. <br />
Het paars van de paarse lelie (jongens) en het geel van de gele klaver (meisjes)<br />
<br />
== Speltakken ==<br />
De groep heeft de volgende speltakken:<br />
<br />
* [[Welpen (Scouting Nederland)|Welpen]] - 6 tot 11 jaar (gemengd)<br />
* [[Scouts (Scouting Nederland)|Scouts]] - 11 tot 14 jaar (gemengd)<br />
* [[Explorers]] EA724 - 14 tot 18 jaar (gemengd)<br />
<br />
=== Bevers ===<br />
<br />
==== Geschiedenis Bevers ====<br />
De Bevers zijn rond 1995 opgericht. Op het hoogtepunt waren er zo'n 20 Bevers actief. Helaas kwamen er weinig nieuwe bevers bij en is in 2006 de laatste Bever overgevlogen naar de Welpen. <br />
In 2012 hebben enkele Welpenleiders besloten om de Bevers opnieuw op te richten. Helaas kwamen er ook nu weinig nieuwe bevers bij. Toen de beverleiding stopte, zijn de resterende Bevers overgevlogen naar de Welpen en is de speltak opgeheven.<br />
<br />
=== Welpen ===<br />
<br />
==== Geschiedenis Welpen ====<br />
De Welpenhorde is de oudste speltak binnen de groep. Haar oorsprong gaat terug tot 1935.<br />
<br />
==== ZomerBivak's ====<br />
* 1993: ''Vikingen'' te Huijbergen 25 t/m 29 juli<br />
* 1994: ''Mini-kamp'' te Graauw 2 t/m 4 september<br />
* 1995: Lokeren 2 t/m 6 juli <br />
* 1998: Veere 30 t/m 1 september<br />
* 1999: Drunen 9 t/m 12 juli<br />
* 2000: Zierikzee 1 t/m 5 juli<br />
* 2002: Axel<br />
* 2005: ''Schat van 't Hellegat'', Tentenkamp Ossenisse<br />
* 2006: Axel<br />
* 2007: Hopman Vernielhuis, [[Scoutcentrum Zeeland]] te Veere<br />
* 2008: ''Verloren Sprookjes'', Gebouw [[Mr. Bakkergroep]] te Zierikzee <br />
* 2009: ''De Kleurendief'', De Blokhut Domein [[Puytvoet]] te St.Niklaas (BE)<br />
* 2010: ''Indianen'', De Hoge Rielen Kasterlee (BE)<br />
* 2011: ''Piraten'', Gebouw [[Ridder van der Maelstedegroep]] te Kapelle<br />
* 2012: ''Expeditie Robinson'', Gebouw [[Scouting Kazan de Wolfgroep]] te Middelburg<br />
* 2013: ''Elke dag een feest!'', [[De Brink]] te Herentals<br />
* 2014: ''De 4 natuurelementen'', [[Voortrappers groep]] te 's Gravenpolder<br />
* 2015: ''Hollywood!'', Hopman Vernielhuis, [[Scoutcentrum Zeeland]] te Veere<br />
* 2016: ''Jungle Book'', Gebouw [[Scouting Kazan de Wolfgroep]] te Middelburg<br />
* 2017: ''Op wereldreis!'', Gebouw [[Mr. Bakkergroep]] te Zierikzee<br />
* 2018: ''Once upon a time..'', Gebouw [[Scouting Oudenbosch]] te Oudenbosch<br />
* 2019: ''Wie is de mol?'', Gebouw [[Albert Schweitzer Groep (Breda)]] te Breda<br />
* 2020: ''Bijeenkomst XXL'', Kloosterzande aan Zee<br />
<br />
=== Scouts ===<br />
<br />
==== Geschiedenis Scouts ====<br />
De geschiedenis van de Scouts speltak begint in 1984 bij de verkenners van [[De Zwarte Dassen (Kloosterzande)|De Zwarte Dassen]].<br />
Na enkele jaren zijn de Verkenners en de Gidsen samen gevoegd tot de Scouts. <br />
<br />
De jaarlijks terugkerende activiteiten van de scouts zijn:<br />
* deelname aan ZePaka<br />
* deelname aan Sureac<br />
* deelname InterCamp (indien in Nederland/België)<br />
* deelname JOTA (om de twee jaar)<br />
* zomerkampen:<br />
<br />
==== Zomerkampen ====<br />
<br />
* 1993: Deelname MIS-weekend te Veere 25-26-27 juni 1993<br />
* 1995: Deelname Zee-Land-Kamp te Veere 2 t/m 10 augustus 1995 met bezoek aan Wereld Jamboree te Dronten<br />
* 1998: zomerkamp Scoutscentrum Zeeland te Veere 15 t/m 19 augustus<br />
* 1999: Deelname 8e Jamborette te Spaarnwoude 26 juli t/m 5 augustus 1999<br />
* 2000: Deelname aan 1e Nationale Jamboree te Dronten 24 juli t/m 2 augustus 2000<br />
* 2003: 9e [[Haarlem Jamborette]] te Spaarnwoude<br />
* 2004: ''More 2 Explore'', [[Nationale Jamboree]] te Boxtel<br />
* 2005: [[Scoutcentrum Zeeland]] te Veere<br />
* 2006: ''Suske & Wiske: De Tamme Tumi'', [[De Brink]] te Herentals <br />
* 2007: 10e [[Haarlem Jamborette]] te Spaarnwoude<br />
* 2008: ''Future is now!'', [[Nationale Jamboree]] te Boxtel<br />
* 2009: ''Geen zomerkamp''<br />
* 2010: [[JubJam100]] te Roermond<br />
* 2011: ''Energy Unlimited", 11e [[Haarlem Jamborette]]<br />
* 2012: ''Goudkoorts'', [[De Brink]] te Herentals<br />
* 2013: Geen zomerkamp<br />
* 2014: ''Asterix & Obelix'', [[Scoutcentrum Zeeland]] te Veere<br />
* 2015: ''Cartoon your camp!'', 12e [[Haarlem Jamborette]]<br />
* 2016: ''Suske & Wiske: De Wervelende Waterzak'', [[De Brink]] te Herentals<br />
* 2017: ''Peking Express'', [[Kampeerterrein Buitenlust]] te Bergen op Zoom<br />
* 2018: ''Expeditie Robinson'', [[Scoutcentrum Zeeland]] te Veere<br />
* 2019: ''Gear up for Adventure'', 13e [[Haarlem Jamborette]]<br />
* 2020: ''Bijeenkomst XXL'', Kloosterzande aan Zee<br />
<br />
=== Explorers EA724 ===<br />
{{Afdeling<br />
|Type= EA<br />
|Afdelingsnummer= 724<br />
|Afgegeven op= 27-08-2007<br />
|Logo = Logo ea724.JPG<br />
|Open voor = beide<br />
|Website = www.scoutnet.nl/~canisiusgroep/Explorers.htm<br />
}}<br />
==== Geschiedenis EA724 ====<br />
<br />
==== Activiteiten EA724 ====<br />
Jaarlijks terugkerende activiteiten van de Afdeling zijn<br />
* The Hunt<br />
* EKD, Explo Kerst Diner<br />
* RSE Zeeuwsch-Vlaanderen (Rowan Sherpa Explorer [[weekend]] van de subregio Zeeuwsch-Vlaanderen)<br />
* Kanodag Explorers <br />
* Historic walk Bastogne / Wiltz.<br />
* ZomerExpeditie (zomerkamp)<br />
<br />
==== Zomerexpeditie's EA724 ====<br />
* 2002 Steindorf Niedernsill Oostenrijk (A)<br />
* 2003 Flamboree Sint-Joris-Weert België (B)<br />
* 2004 Pinzgau Oostenrijk (A)<br />
* 2005 Mullerthal Petite Suisse Luxemburg (L)<br />
* 2006 [[NICES]] Weert (NL)<br />
* 2007 Rold Denemarken (DK)<br />
* 2008 Silesia, 9e Centraal Europese Jamboree te Chorzow Polen (PL)<br />
* 2009 Skikamp KISC Kandersteg Zwitserland (CH)<br />
* 2010 Concordia, 10e Centraal Europese Jamboree te Boedapest Hongarije (H)<br />
* 2011 Kandersteg Internationaal Scout Center Zwitserland (CH)<br />
* 2012 Alpirsbach,Zwarte Woud Duitsland (D) & Niedernsill Oostenrijk (A)<br />
* 2013 JamBe Sint-Joris-Weert België (B)<br />
* 2014 Echternach Luxemburg (L)<br />
* 2015 Brexbachtal Duitsland (D)<br />
* 2016 Niedernsill Oostenrijk (A)<br />
* 2017 Kingsdown U.K. (GB)<br />
* 2018 Backpacktrail Vlaanderen (B)<br />
* 2019 Houens Odde Scout Centre (DK)<br />
* 2020 Bijeenkomst XXL Kloosterzande aan Zee (NL)<br />
<br />
== Adres ==<br />
:Canisiusgroep Scouting Kloosterzande<br />
:Hulsterweg 42 (geen postadres)<br />
:4587 ED Kloosterzande<br />
:Nederland<br />
<br />
:e-mail adres: canisiusgroep@scoutnet.nl</div>
192.168.122.41
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Canisiusgroep&diff=94884
Canisiusgroep
2020-12-22T12:35:05Z
<p>192.168.122.41: /* Zomerkampen */</p>
<hr />
<div>{{groep<br />
|Land=Nederland<br />
|Groepsdas= Neckie-canisiusgroep.png<br />
|Beweging=Scouting Nederland<br />
|Beweging = Scouting Nederland<br />
|Regio= Regio Scouting Zeeland<br />
|Plaats= Kloosterzande<br />
|Provincie= Zeeland<br />
|Leden= 50<br />
|Open voor = beide<br />
|Opgericht= 1935<br />
|Oprichter = de plaatselijke kapelaan<br />
|Groepsnummer=2216 (oud 230309)<br />
|Levensbeschouwing = openbaar<br />
|Website=www.canisiusgroep.nl<br />
|lat=51.372959<br />
|lon=4.021339<br />
<br />
}}<br />
<br />
'''{{PAGENAME}}''' is een [[scoutinggroep]] in het Zeeuwse Kloosterzande <br />
<br />
== Geschiedenis ==<br />
De groep werd opgericht in 1935 door de plaatselijke kapelaan.<br />
<br />
Scouting bestaat in Kloosterzande al een hele tijd. Veel tastbare herinneringen van het verleden van de groep zijn er binnen de groep niet meer te vinden. De groep beschikt over enkele foto’s die dateren uit het jaar 1935, dit blijken foto’s te zijn van de welpenhorde ([[Guido de Fontgalland (Kloosterzande)|Guido de Fontgalland]]). <br />
<br />
Tijdens de Tweede wereld oorlog werd scouting verboden, doch in 1945 werd door oud-leden van de eerder genoemde welpenhorde een nieuwe scoutinggroep opgericht onder de naam Sint Canisius. Het werd een bloeiende vereniging met een eigen groepsgebouw en boten. De groep bestond toen uit welpen, kabouters, gidsen en land- en zeeverkenners. Op een gegeven moment ontstond er een tekort aan leiding, zodat in de loop der tijd alle speltakken verdwenen. Ook het groepsgebouw werd van de hand gedaan! Enkel één speltak bleef bestaan, zij het op bescheiden voet. Dit was de welpenhorde onder leiding van Mej. T. de Waal. De welpen kwamen iedere week samen op de zolder van het parochiehuis aan de Groenendijk.<br />
<br />
Half 1983 startte leden van de scoutingroep uit Hulst met een verkennertroep in Kloosterzande. Zij noemde zichzelf “[[De Zwarte Dassen (Kloosterzande)|De Zwarte Dassen]]”. Na twee jaar begon de verkennerstroep samen te werken met de bestaande welpenhorde, en werd de oude naam weer aangenomen, zij het dat de katholieke toevoeging Sint werd weggelaten. De groep noemt zich vanaf die tijd: Canisiusgroep Scouting Kloosterzande.<br />
<br />
Vanaf die tijd zit de scoutinggroep weer in de lift. In 1987 werd een kabouterkring aan de scouting toegevoegd. Nieuwe tenten en kampeermateriaal werd aangeschaft. In 1989 werd een gemengde speltak gestart: de Scouts. De groep groeide uit naar 56 jeugdleden in 1990.<br />
<br />
En nog steeds zit er vooruitgang in de groep. In 1996 neemt de groep een eigen groepsgebouw in gebruik. En tevens eind 1996 een nieuwe speltak genaamd “De Rowans”. Dit zou later veranderen in de naam Explorers.<br />
Sinds 2007 hebben zij een afdelingsnr.: [[EA724]]<br />
<br />
Rond 1996 is er ook een Beverkolonie opgericht. Na verloop van tijd is deze helaas opgeheven wegens een te kort aan leden. In 2012 was er nog een terugkeer, maar helaas van korte duur. <br />
<br />
Rond 2006 is de Kabouterkring samengevoegd bij de Welpenhorde. Dit wegens weinig kabouters en leiding.<br />
<br />
Momenteel bestaat de groep uit een 30-tal jeugdleden verdeeld over 3 speltakken: Welpen, Scouts en Explorers.<br />
<br />
Tegenwoordig zijn er behalve leden uit Kloosterzande zelf, ook erg veel leden uit de omringende dorpen Lamswaarde, Vogelwaarde, Hengstdijk, Graauw en Terhole.<br />
<br />
== Dassen ==<br />
<gallery mode="nolines"><br />
Bestand:Neckie oranje.png<br />
Bestand:Neckie Zwart.png<br />
Bestand:Neckie-canisiusgroep.png<br />
</gallery><br />
* Eerst droegen de [[Guido de Fontgalland (Kloosterzande)|Guido de Fontgalland]] en later de Sint Canisiusgroep een Schotse das, de juiste [[dassencatalogus|Tartan]](ruit) is niet meer bekend.<br />
* Vanaf 1945 tot de fusie in 1987 droeg de Sint.Canisiusgroep een effen oranje das. <br />
* De welpen droegen deze das nog enkele jaren na de fusie.<br />
* De verkenners droegen van 1983 tot 1987 een zwarte das en hadden in deze periode de naam ''De Zwarte Dassen''. <br />
* Enkele jaren na de fusie is de groep over gegaan op 1 das voor de hele groep: een paarse das met brede gele bies van 2 1/2 cm. <br />
Het paars van de paarse lelie (jongens) en het geel van de gele klaver (meisjes)<br />
<br />
== Speltakken ==<br />
De groep heeft de volgende speltakken:<br />
<br />
* [[Welpen (Scouting Nederland)|Welpen]] - 6 tot 11 jaar (gemengd)<br />
* [[Scouts (Scouting Nederland)|Scouts]] - 11 tot 14 jaar (gemengd)<br />
* [[Explorers]] EA724 - 14 tot 18 jaar (gemengd)<br />
<br />
=== Bevers ===<br />
<br />
==== Geschiedenis Bevers ====<br />
De Bevers zijn rond 1995 opgericht. Op het hoogtepunt waren er zo'n 20 Bevers actief. Helaas kwamen er weinig nieuwe bevers bij en is in 2006 de laatste Bever overgevlogen naar de Welpen. <br />
In 2012 hebben enkele Welpenleiders besloten om de Bevers opnieuw op te richten. Helaas kwamen er ook nu weinig nieuwe bevers bij. Toen de beverleiding stopte, zijn de resterende Bevers overgevlogen naar de Welpen en is de speltak opgeheven.<br />
<br />
=== Welpen ===<br />
<br />
==== Geschiedenis Welpen ====<br />
De Welpenhorde is de oudste speltak binnen de groep. Haar oorsprong gaat terug tot 1935.<br />
<br />
==== ZomerBivak's ====<br />
* 2005: ''Schat van 't Hellegat'', Tentenkamp Ossenisse<br />
* 2006: Axel<br />
* 2007: Hopman Vernielhuis, [[Scoutcentrum Zeeland]] te Veere<br />
* 2008: ''Verloren Sprookjes'', Gebouw [[Mr. Bakkergroep]] te Zierikzee <br />
* 2009: ''De Kleurendief'', De Blokhut Domein [[Puytvoet]] te St.Niklaas (BE)<br />
* 2010: ''Indianen'', De Hoge Rielen Kasterlee (BE)<br />
* 2011: ''Piraten'', Gebouw [[Ridder van der Maelstedegroep]] te Kapelle<br />
* 2012: ''Expeditie Robinson'', Gebouw [[Scouting Kazan de Wolfgroep]] te Middelburg<br />
* 2013: ''Elke dag een feest!'', [[De Brink]] te Herentals<br />
* 2014: ''De 4 natuurelementen'', [[Voortrappers groep]] te 's Gravenpolder<br />
* 2015: ''Hollywood!'', Hopman Vernielhuis, [[Scoutcentrum Zeeland]] te Veere<br />
* 2016: ''Jungle Book'', Gebouw [[Scouting Kazan de Wolfgroep]] te Middelburg<br />
* 2017: ''Op wereldreis!'', Gebouw [[Mr. Bakkergroep]] te Zierikzee<br />
* 2018: ''Once upon a time..'', Gebouw [[Scouting Oudenbosch]] te Oudenbosch<br />
* 2019: ''Wie is de mol?'', Gebouw [[Albert Schweitzer Groep (Breda)]] te Breda<br />
* 2020: ''Bijeenkomst XXL'', Kloosterzande aan Zee<br />
<br />
=== Scouts ===<br />
<br />
==== Geschiedenis Scouts ====<br />
De geschiedenis van de Scouts speltak begint in 1984 bij de verkenners van [[De Zwarte Dassen (Kloosterzande)|De Zwarte Dassen]].<br />
Na enkele jaren zijn de Verkenners en de Gidsen samen gevoegd tot de Scouts. <br />
<br />
De jaarlijks terugkerende activiteiten van de scouts zijn:<br />
* deelname aan ZePaka<br />
* deelname aan Sureac<br />
* deelname InterCamp (indien in Nederland/België)<br />
* deelname JOTA (om de twee jaar)<br />
* zomerkampen:<br />
<br />
==== Zomerkampen ====<br />
<br />
* 1993: Deelname MIS-weekend te Veere 25-26-27 juni 1993<br />
* 1995: Deelname Zee-Land-Kamp te Veere 2 t/m 10 augustus 1995 met bezoek aan Wereld Jamboree te Dronten<br />
* 1998: zomerkamp Scoutscentrum Zeeland te Veere 15 t/m 19 augustus<br />
* 1999: Deelname 8e Jamborette te Spaarnwoude 26 juli t/m 5 augustus 1999<br />
* 2000: Deelname aan 1e Nationale Jamboree te Dronten 24 juli t/m 2 augustus 2000<br />
* 2003: 9e [[Haarlem Jamborette]] te Spaarnwoude<br />
* 2004: ''More 2 Explore'', [[Nationale Jamboree]] te Boxtel<br />
* 2005: [[Scoutcentrum Zeeland]] te Veere<br />
* 2006: ''Suske & Wiske: De Tamme Tumi'', [[De Brink]] te Herentals <br />
* 2007: 10e [[Haarlem Jamborette]] te Spaarnwoude<br />
* 2008: ''Future is now!'', [[Nationale Jamboree]] te Boxtel<br />
* 2009: ''Geen zomerkamp''<br />
* 2010: [[JubJam100]] te Roermond<br />
* 2011: ''Energy Unlimited", 11e [[Haarlem Jamborette]]<br />
* 2012: ''Goudkoorts'', [[De Brink]] te Herentals<br />
* 2013: Geen zomerkamp<br />
* 2014: ''Asterix & Obelix'', [[Scoutcentrum Zeeland]] te Veere<br />
* 2015: ''Cartoon your camp!'', 12e [[Haarlem Jamborette]]<br />
* 2016: ''Suske & Wiske: De Wervelende Waterzak'', [[De Brink]] te Herentals<br />
* 2017: ''Peking Express'', [[Kampeerterrein Buitenlust]] te Bergen op Zoom<br />
* 2018: ''Expeditie Robinson'', [[Scoutcentrum Zeeland]] te Veere<br />
* 2019: ''Gear up for Adventure'', 13e [[Haarlem Jamborette]]<br />
* 2020: ''Bijeenkomst XXL'', Kloosterzande aan Zee<br />
<br />
=== Explorers EA724 ===<br />
{{Afdeling<br />
|Type= EA<br />
|Afdelingsnummer= 724<br />
|Afgegeven op= 27-08-2007<br />
|Logo = Logo ea724.JPG<br />
|Open voor = beide<br />
|Website = www.scoutnet.nl/~canisiusgroep/Explorers.htm<br />
}}<br />
==== Geschiedenis EA724 ====<br />
<br />
==== Activiteiten EA724 ====<br />
Jaarlijks terugkerende activiteiten van de Afdeling zijn<br />
* The Hunt<br />
* EKD, Explo Kerst Diner<br />
* RSE Zeeuwsch-Vlaanderen (Rowan Sherpa Explorer [[weekend]] van de subregio Zeeuwsch-Vlaanderen)<br />
* Kanodag Explorers <br />
* Historic walk Bastogne / Wiltz.<br />
* ZomerExpeditie (zomerkamp)<br />
<br />
==== Zomerexpeditie's EA724 ====<br />
* 2002 Steindorf Niedernsill Oostenrijk (A)<br />
* 2003 Flamboree Sint-Joris-Weert België (B)<br />
* 2004 Pinzgau Oostenrijk (A)<br />
* 2005 Mullerthal Petite Suisse Luxemburg (L)<br />
* 2006 [[NICES]] Weert (NL)<br />
* 2007 Rold Denemarken (DK)<br />
* 2008 Silesia, 9e Centraal Europese Jamboree te Chorzow Polen (PL)<br />
* 2009 Skikamp KISC Kandersteg Zwitserland (CH)<br />
* 2010 Concordia, 10e Centraal Europese Jamboree te Boedapest Hongarije (H)<br />
* 2011 Kandersteg Internationaal Scout Center Zwitserland (CH)<br />
* 2012 Alpirsbach,Zwarte Woud Duitsland (D) & Niedernsill Oostenrijk (A)<br />
* 2013 JamBe Sint-Joris-Weert België (B)<br />
* 2014 Echternach Luxemburg (L)<br />
* 2015 Brexbachtal Duitsland (D)<br />
* 2016 Niedernsill Oostenrijk (A)<br />
* 2017 Kingsdown U.K. (GB)<br />
* 2018 Backpacktrail Vlaanderen (B)<br />
* 2019 Houens Odde Scout Centre (DK)<br />
* 2020 Bijeenkomst XXL Kloosterzande aan Zee (NL)<br />
<br />
== Adres ==<br />
:Canisiusgroep Scouting Kloosterzande<br />
:Hulsterweg 42 (geen postadres)<br />
:4587 ED Kloosterzande<br />
:Nederland<br />
<br />
:e-mail adres: canisiusgroep@scoutnet.nl</div>
192.168.122.41
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Canisiusgroep&diff=94882
Canisiusgroep
2020-12-22T12:26:13Z
<p>192.168.122.41: /* Geschiedenis Scouts */</p>
<hr />
<div>{{groep<br />
|Land=Nederland<br />
|Groepsdas= Neckie-canisiusgroep.png<br />
|Beweging=Scouting Nederland<br />
|Beweging = Scouting Nederland<br />
|Regio= Regio Scouting Zeeland<br />
|Plaats= Kloosterzande<br />
|Provincie= Zeeland<br />
|Leden= 50<br />
|Open voor = beide<br />
|Opgericht= 1935<br />
|Oprichter = de plaatselijke kapelaan<br />
|Groepsnummer=2216 (oud 230309)<br />
|Levensbeschouwing = openbaar<br />
|Website=www.canisiusgroep.nl<br />
|lat=51.372959<br />
|lon=4.021339<br />
<br />
}}<br />
<br />
'''{{PAGENAME}}''' is een [[scoutinggroep]] in het Zeeuwse Kloosterzande <br />
<br />
== Geschiedenis ==<br />
De groep werd opgericht in 1935 door de plaatselijke kapelaan.<br />
<br />
Scouting bestaat in Kloosterzande al een hele tijd. Veel tastbare herinneringen van het verleden van de groep zijn er binnen de groep niet meer te vinden. De groep beschikt over enkele foto’s die dateren uit het jaar 1935, dit blijken foto’s te zijn van de welpenhorde ([[Guido de Fontgalland (Kloosterzande)|Guido de Fontgalland]]). <br />
<br />
Tijdens de Tweede wereld oorlog werd scouting verboden, doch in 1945 werd door oud-leden van de eerder genoemde welpenhorde een nieuwe scoutinggroep opgericht onder de naam Sint Canisius. Het werd een bloeiende vereniging met een eigen groepsgebouw en boten. De groep bestond toen uit welpen, kabouters, gidsen en land- en zeeverkenners. Op een gegeven moment ontstond er een tekort aan leiding, zodat in de loop der tijd alle speltakken verdwenen. Ook het groepsgebouw werd van de hand gedaan! Enkel één speltak bleef bestaan, zij het op bescheiden voet. Dit was de welpenhorde onder leiding van Mej. T. de Waal. De welpen kwamen iedere week samen op de zolder van het parochiehuis aan de Groenendijk.<br />
<br />
Half 1983 startte leden van de scoutingroep uit Hulst met een verkennertroep in Kloosterzande. Zij noemde zichzelf “[[De Zwarte Dassen (Kloosterzande)|De Zwarte Dassen]]”. Na twee jaar begon de verkennerstroep samen te werken met de bestaande welpenhorde, en werd de oude naam weer aangenomen, zij het dat de katholieke toevoeging Sint werd weggelaten. De groep noemt zich vanaf die tijd: Canisiusgroep Scouting Kloosterzande.<br />
<br />
Vanaf die tijd zit de scoutinggroep weer in de lift. In 1987 werd een kabouterkring aan de scouting toegevoegd. Nieuwe tenten en kampeermateriaal werd aangeschaft. In 1989 werd een gemengde speltak gestart: de Scouts. De groep groeide uit naar 56 jeugdleden in 1990.<br />
<br />
En nog steeds zit er vooruitgang in de groep. In 1996 neemt de groep een eigen groepsgebouw in gebruik. En tevens eind 1996 een nieuwe speltak genaamd “De Rowans”. Dit zou later veranderen in de naam Explorers.<br />
Sinds 2007 hebben zij een afdelingsnr.: [[EA724]]<br />
<br />
Rond 1996 is er ook een Beverkolonie opgericht. Na verloop van tijd is deze helaas opgeheven wegens een te kort aan leden. In 2012 was er nog een terugkeer, maar helaas van korte duur. <br />
<br />
Rond 2006 is de Kabouterkring samengevoegd bij de Welpenhorde. Dit wegens weinig kabouters en leiding.<br />
<br />
Momenteel bestaat de groep uit een 30-tal jeugdleden verdeeld over 3 speltakken: Welpen, Scouts en Explorers.<br />
<br />
Tegenwoordig zijn er behalve leden uit Kloosterzande zelf, ook erg veel leden uit de omringende dorpen Lamswaarde, Vogelwaarde, Hengstdijk, Graauw en Terhole.<br />
<br />
== Dassen ==<br />
<gallery mode="nolines"><br />
Bestand:Neckie oranje.png<br />
Bestand:Neckie Zwart.png<br />
Bestand:Neckie-canisiusgroep.png<br />
</gallery><br />
* Eerst droegen de [[Guido de Fontgalland (Kloosterzande)|Guido de Fontgalland]] en later de Sint Canisiusgroep een Schotse das, de juiste [[dassencatalogus|Tartan]](ruit) is niet meer bekend.<br />
* Vanaf 1945 tot de fusie in 1987 droeg de Sint.Canisiusgroep een effen oranje das. <br />
* De welpen droegen deze das nog enkele jaren na de fusie.<br />
* De verkenners droegen van 1983 tot 1987 een zwarte das en hadden in deze periode de naam ''De Zwarte Dassen''. <br />
* Enkele jaren na de fusie is de groep over gegaan op 1 das voor de hele groep: een paarse das met brede gele bies van 2 1/2 cm. <br />
Het paars van de paarse lelie (jongens) en het geel van de gele klaver (meisjes)<br />
<br />
== Speltakken ==<br />
De groep heeft de volgende speltakken:<br />
<br />
* [[Welpen (Scouting Nederland)|Welpen]] - 6 tot 11 jaar (gemengd)<br />
* [[Scouts (Scouting Nederland)|Scouts]] - 11 tot 14 jaar (gemengd)<br />
* [[Explorers]] EA724 - 14 tot 18 jaar (gemengd)<br />
<br />
=== Bevers ===<br />
<br />
==== Geschiedenis Bevers ====<br />
De Bevers zijn rond 1995 opgericht. Op het hoogtepunt waren er zo'n 20 Bevers actief. Helaas kwamen er weinig nieuwe bevers bij en is in 2006 de laatste Bever overgevlogen naar de Welpen. <br />
In 2012 hebben enkele Welpenleiders besloten om de Bevers opnieuw op te richten. Helaas kwamen er ook nu weinig nieuwe bevers bij. Toen de beverleiding stopte, zijn de resterende Bevers overgevlogen naar de Welpen en is de speltak opgeheven.<br />
<br />
=== Welpen ===<br />
<br />
==== Geschiedenis Welpen ====<br />
De Welpenhorde is de oudste speltak binnen de groep. Haar oorsprong gaat terug tot 1935.<br />
<br />
==== ZomerBivak's ====<br />
* 2005: ''Schat van 't Hellegat'', Tentenkamp Ossenisse<br />
* 2006: Axel<br />
* 2007: Hopman Vernielhuis, [[Scoutcentrum Zeeland]] te Veere<br />
* 2008: ''Verloren Sprookjes'', Gebouw [[Mr. Bakkergroep]] te Zierikzee <br />
* 2009: ''De Kleurendief'', De Blokhut Domein [[Puytvoet]] te St.Niklaas (BE)<br />
* 2010: ''Indianen'', De Hoge Rielen Kasterlee (BE)<br />
* 2011: ''Piraten'', Gebouw [[Ridder van der Maelstedegroep]] te Kapelle<br />
* 2012: ''Expeditie Robinson'', Gebouw [[Scouting Kazan de Wolfgroep]] te Middelburg<br />
* 2013: ''Elke dag een feest!'', [[De Brink]] te Herentals<br />
* 2014: ''De 4 natuurelementen'', [[Voortrappers groep]] te 's Gravenpolder<br />
* 2015: ''Hollywood!'', Hopman Vernielhuis, [[Scoutcentrum Zeeland]] te Veere<br />
* 2016: ''Jungle Book'', Gebouw [[Scouting Kazan de Wolfgroep]] te Middelburg<br />
* 2017: ''Op wereldreis!'', Gebouw [[Mr. Bakkergroep]] te Zierikzee<br />
* 2018: ''Once upon a time..'', Gebouw [[Scouting Oudenbosch]] te Oudenbosch<br />
* 2019: ''Wie is de mol?'', Gebouw [[Albert Schweitzer Groep (Breda)]] te Breda<br />
* 2020: ''Bijeenkomst XXL'', Kloosterzande aan Zee<br />
<br />
=== Scouts ===<br />
<br />
==== Geschiedenis Scouts ====<br />
De geschiedenis van de Scouts speltak begint in 1984 bij de verkenners van [[De Zwarte Dassen (Kloosterzande)|De Zwarte Dassen]].<br />
Na enkele jaren zijn de Verkenners en de Gidsen samen gevoegd tot de Scouts. <br />
<br />
De jaarlijks terugkerende activiteiten van de scouts zijn:<br />
* deelname aan ZePaka<br />
* deelname aan Sureac<br />
* deelname InterCamp (indien in Nederland/België)<br />
* deelname JOTA (om de twee jaar)<br />
* zomerkampen:<br />
<br />
==== Zomerkampen ====<br />
<br />
* 1993: Deelname MIS-weekend te Veere 25-26-27 juni 1993<br />
* 1995: Deelname Zee-Land-Kamp te Veere 2 t/m 10 augustus 1995 met bezoek aan Wereld Jamboree te Dronten<br />
* 2003: 9e [[Haarlem Jamborette]] te Spaarnwoude<br />
* 2004: ''More 2 Explore'', [[Nationale Jamboree]] te Boxtel<br />
* 2005: [[Scoutcentrum Zeeland]] te Veere<br />
* 2006: ''Suske & Wiske: De Tamme Tumi'', [[De Brink]] te Herentals <br />
* 2007: 10e [[Haarlem Jamborette]] te Spaarnwoude<br />
* 2008: ''Future is now!'', [[Nationale Jamboree]] te Boxtel<br />
* 2009: ''Geen zomerkamp''<br />
* 2010: [[JubJam100]] te Roermond<br />
* 2011: ''Energy Unlimited", 11e [[Haarlem Jamborette]]<br />
* 2012: ''Goudkoorts'', [[De Brink]] te Herentals<br />
* 2013: Geen zomerkamp<br />
* 2014: ''Asterix & Obelix'', [[Scoutcentrum Zeeland]] te Veere<br />
* 2015: ''Cartoon your camp!'', 12e [[Haarlem Jamborette]]<br />
* 2016: ''Suske & Wiske: De Wervelende Waterzak'', [[De Brink]] te Herentals<br />
* 2017: ''Peking Express'', [[Kampeerterrein Buitenlust]] te Bergen op Zoom<br />
* 2018: ''Expeditie Robinson'', [[Scoutcentrum Zeeland]] te Veere<br />
* 2019: ''Gear up for Adventure'', 13e [[Haarlem Jamborette]]<br />
* 2020: ''Bijeenkomst XXL'', Kloosterzande aan Zee<br />
<br />
=== Explorers EA724 ===<br />
{{Afdeling<br />
|Type= EA<br />
|Afdelingsnummer= 724<br />
|Afgegeven op= 27-08-2007<br />
|Logo = Logo ea724.JPG<br />
|Open voor = beide<br />
|Website = www.scoutnet.nl/~canisiusgroep/Explorers.htm<br />
}}<br />
==== Geschiedenis EA724 ====<br />
<br />
==== Activiteiten EA724 ====<br />
Jaarlijks terugkerende activiteiten van de Afdeling zijn<br />
* The Hunt<br />
* EKD, Explo Kerst Diner<br />
* RSE Zeeuwsch-Vlaanderen (Rowan Sherpa Explorer [[weekend]] van de subregio Zeeuwsch-Vlaanderen)<br />
* Kanodag Explorers <br />
* Historic walk Bastogne / Wiltz.<br />
* ZomerExpeditie (zomerkamp)<br />
<br />
==== Zomerexpeditie's EA724 ====<br />
* 2002 Steindorf Niedernsill Oostenrijk (A)<br />
* 2003 Flamboree Sint-Joris-Weert België (B)<br />
* 2004 Pinzgau Oostenrijk (A)<br />
* 2005 Mullerthal Petite Suisse Luxemburg (L)<br />
* 2006 [[NICES]] Weert (NL)<br />
* 2007 Rold Denemarken (DK)<br />
* 2008 Silesia, 9e Centraal Europese Jamboree te Chorzow Polen (PL)<br />
* 2009 Skikamp KISC Kandersteg Zwitserland (CH)<br />
* 2010 Concordia, 10e Centraal Europese Jamboree te Boedapest Hongarije (H)<br />
* 2011 Kandersteg Internationaal Scout Center Zwitserland (CH)<br />
* 2012 Alpirsbach,Zwarte Woud Duitsland (D) & Niedernsill Oostenrijk (A)<br />
* 2013 JamBe Sint-Joris-Weert België (B)<br />
* 2014 Echternach Luxemburg (L)<br />
* 2015 Brexbachtal Duitsland (D)<br />
* 2016 Niedernsill Oostenrijk (A)<br />
* 2017 Kingsdown U.K. (GB)<br />
* 2018 Backpacktrail Vlaanderen (B)<br />
* 2019 Houens Odde Scout Centre (DK)<br />
* 2020 Bijeenkomst XXL Kloosterzande aan Zee (NL)<br />
<br />
== Adres ==<br />
:Canisiusgroep Scouting Kloosterzande<br />
:Hulsterweg 42 (geen postadres)<br />
:4587 ED Kloosterzande<br />
:Nederland<br />
<br />
:e-mail adres: canisiusgroep@scoutnet.nl</div>
192.168.122.41
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Canisiusgroep&diff=94881
Canisiusgroep
2020-12-22T12:23:20Z
<p>192.168.122.41: /* Zomerkampen */</p>
<hr />
<div>{{groep<br />
|Land=Nederland<br />
|Groepsdas= Neckie-canisiusgroep.png<br />
|Beweging=Scouting Nederland<br />
|Beweging = Scouting Nederland<br />
|Regio= Regio Scouting Zeeland<br />
|Plaats= Kloosterzande<br />
|Provincie= Zeeland<br />
|Leden= 50<br />
|Open voor = beide<br />
|Opgericht= 1935<br />
|Oprichter = de plaatselijke kapelaan<br />
|Groepsnummer=2216 (oud 230309)<br />
|Levensbeschouwing = openbaar<br />
|Website=www.canisiusgroep.nl<br />
|lat=51.372959<br />
|lon=4.021339<br />
<br />
}}<br />
<br />
'''{{PAGENAME}}''' is een [[scoutinggroep]] in het Zeeuwse Kloosterzande <br />
<br />
== Geschiedenis ==<br />
De groep werd opgericht in 1935 door de plaatselijke kapelaan.<br />
<br />
Scouting bestaat in Kloosterzande al een hele tijd. Veel tastbare herinneringen van het verleden van de groep zijn er binnen de groep niet meer te vinden. De groep beschikt over enkele foto’s die dateren uit het jaar 1935, dit blijken foto’s te zijn van de welpenhorde ([[Guido de Fontgalland (Kloosterzande)|Guido de Fontgalland]]). <br />
<br />
Tijdens de Tweede wereld oorlog werd scouting verboden, doch in 1945 werd door oud-leden van de eerder genoemde welpenhorde een nieuwe scoutinggroep opgericht onder de naam Sint Canisius. Het werd een bloeiende vereniging met een eigen groepsgebouw en boten. De groep bestond toen uit welpen, kabouters, gidsen en land- en zeeverkenners. Op een gegeven moment ontstond er een tekort aan leiding, zodat in de loop der tijd alle speltakken verdwenen. Ook het groepsgebouw werd van de hand gedaan! Enkel één speltak bleef bestaan, zij het op bescheiden voet. Dit was de welpenhorde onder leiding van Mej. T. de Waal. De welpen kwamen iedere week samen op de zolder van het parochiehuis aan de Groenendijk.<br />
<br />
Half 1983 startte leden van de scoutingroep uit Hulst met een verkennertroep in Kloosterzande. Zij noemde zichzelf “[[De Zwarte Dassen (Kloosterzande)|De Zwarte Dassen]]”. Na twee jaar begon de verkennerstroep samen te werken met de bestaande welpenhorde, en werd de oude naam weer aangenomen, zij het dat de katholieke toevoeging Sint werd weggelaten. De groep noemt zich vanaf die tijd: Canisiusgroep Scouting Kloosterzande.<br />
<br />
Vanaf die tijd zit de scoutinggroep weer in de lift. In 1987 werd een kabouterkring aan de scouting toegevoegd. Nieuwe tenten en kampeermateriaal werd aangeschaft. In 1989 werd een gemengde speltak gestart: de Scouts. De groep groeide uit naar 56 jeugdleden in 1990.<br />
<br />
En nog steeds zit er vooruitgang in de groep. In 1996 neemt de groep een eigen groepsgebouw in gebruik. En tevens eind 1996 een nieuwe speltak genaamd “De Rowans”. Dit zou later veranderen in de naam Explorers.<br />
Sinds 2007 hebben zij een afdelingsnr.: [[EA724]]<br />
<br />
Rond 1996 is er ook een Beverkolonie opgericht. Na verloop van tijd is deze helaas opgeheven wegens een te kort aan leden. In 2012 was er nog een terugkeer, maar helaas van korte duur. <br />
<br />
Rond 2006 is de Kabouterkring samengevoegd bij de Welpenhorde. Dit wegens weinig kabouters en leiding.<br />
<br />
Momenteel bestaat de groep uit een 30-tal jeugdleden verdeeld over 3 speltakken: Welpen, Scouts en Explorers.<br />
<br />
Tegenwoordig zijn er behalve leden uit Kloosterzande zelf, ook erg veel leden uit de omringende dorpen Lamswaarde, Vogelwaarde, Hengstdijk, Graauw en Terhole.<br />
<br />
== Dassen ==<br />
<gallery mode="nolines"><br />
Bestand:Neckie oranje.png<br />
Bestand:Neckie Zwart.png<br />
Bestand:Neckie-canisiusgroep.png<br />
</gallery><br />
* Eerst droegen de [[Guido de Fontgalland (Kloosterzande)|Guido de Fontgalland]] en later de Sint Canisiusgroep een Schotse das, de juiste [[dassencatalogus|Tartan]](ruit) is niet meer bekend.<br />
* Vanaf 1945 tot de fusie in 1987 droeg de Sint.Canisiusgroep een effen oranje das. <br />
* De welpen droegen deze das nog enkele jaren na de fusie.<br />
* De verkenners droegen van 1983 tot 1987 een zwarte das en hadden in deze periode de naam ''De Zwarte Dassen''. <br />
* Enkele jaren na de fusie is de groep over gegaan op 1 das voor de hele groep: een paarse das met brede gele bies van 2 1/2 cm. <br />
Het paars van de paarse lelie (jongens) en het geel van de gele klaver (meisjes)<br />
<br />
== Speltakken ==<br />
De groep heeft de volgende speltakken:<br />
<br />
* [[Welpen (Scouting Nederland)|Welpen]] - 6 tot 11 jaar (gemengd)<br />
* [[Scouts (Scouting Nederland)|Scouts]] - 11 tot 14 jaar (gemengd)<br />
* [[Explorers]] EA724 - 14 tot 18 jaar (gemengd)<br />
<br />
=== Bevers ===<br />
<br />
==== Geschiedenis Bevers ====<br />
De Bevers zijn rond 1995 opgericht. Op het hoogtepunt waren er zo'n 20 Bevers actief. Helaas kwamen er weinig nieuwe bevers bij en is in 2006 de laatste Bever overgevlogen naar de Welpen. <br />
In 2012 hebben enkele Welpenleiders besloten om de Bevers opnieuw op te richten. Helaas kwamen er ook nu weinig nieuwe bevers bij. Toen de beverleiding stopte, zijn de resterende Bevers overgevlogen naar de Welpen en is de speltak opgeheven.<br />
<br />
=== Welpen ===<br />
<br />
==== Geschiedenis Welpen ====<br />
De Welpenhorde is de oudste speltak binnen de groep. Haar oorsprong gaat terug tot 1935.<br />
<br />
==== ZomerBivak's ====<br />
* 2005: ''Schat van 't Hellegat'', Tentenkamp Ossenisse<br />
* 2006: Axel<br />
* 2007: Hopman Vernielhuis, [[Scoutcentrum Zeeland]] te Veere<br />
* 2008: ''Verloren Sprookjes'', Gebouw [[Mr. Bakkergroep]] te Zierikzee <br />
* 2009: ''De Kleurendief'', De Blokhut Domein [[Puytvoet]] te St.Niklaas (BE)<br />
* 2010: ''Indianen'', De Hoge Rielen Kasterlee (BE)<br />
* 2011: ''Piraten'', Gebouw [[Ridder van der Maelstedegroep]] te Kapelle<br />
* 2012: ''Expeditie Robinson'', Gebouw [[Scouting Kazan de Wolfgroep]] te Middelburg<br />
* 2013: ''Elke dag een feest!'', [[De Brink]] te Herentals<br />
* 2014: ''De 4 natuurelementen'', [[Voortrappers groep]] te 's Gravenpolder<br />
* 2015: ''Hollywood!'', Hopman Vernielhuis, [[Scoutcentrum Zeeland]] te Veere<br />
* 2016: ''Jungle Book'', Gebouw [[Scouting Kazan de Wolfgroep]] te Middelburg<br />
* 2017: ''Op wereldreis!'', Gebouw [[Mr. Bakkergroep]] te Zierikzee<br />
* 2018: ''Once upon a time..'', Gebouw [[Scouting Oudenbosch]] te Oudenbosch<br />
* 2019: ''Wie is de mol?'', Gebouw [[Albert Schweitzer Groep (Breda)]] te Breda<br />
* 2020: ''Bijeenkomst XXL'', Kloosterzande aan Zee<br />
<br />
=== Scouts ===<br />
<br />
==== Geschiedenis Scouts ====<br />
De geschiedenis van de Scouts speltak begint in 1984 bij de verkenners van [[De Zwarte Dassen (Kloosterzande)|De Zwarte Dassen]].<br />
Na enkele jaren zijn de Verkenners en de Gidsen samen gevoegd tot de Scouts. <br />
<br />
De jaarlijks terugkerende activiteiten van de scouts zijn:<br />
- deelname aan ZePaka<br />
- deelname aan Sureac<br />
- deelname InterCamp (indien in Nederland/België)<br />
- deelname JOTA (om de twee jaar)<br />
- zomerkampen:<br />
<br />
==== Zomerkampen ====<br />
<br />
* 1993: Deelname MIS-weekend te Veere 25-26-27 juni 1993<br />
* 1995: Deelname Zee-Land-Kamp te Veere 2 t/m 10 augustus 1995 met bezoek aan Wereld Jamboree te Dronten<br />
* 2003: 9e [[Haarlem Jamborette]] te Spaarnwoude<br />
* 2004: ''More 2 Explore'', [[Nationale Jamboree]] te Boxtel<br />
* 2005: [[Scoutcentrum Zeeland]] te Veere<br />
* 2006: ''Suske & Wiske: De Tamme Tumi'', [[De Brink]] te Herentals <br />
* 2007: 10e [[Haarlem Jamborette]] te Spaarnwoude<br />
* 2008: ''Future is now!'', [[Nationale Jamboree]] te Boxtel<br />
* 2009: ''Geen zomerkamp''<br />
* 2010: [[JubJam100]] te Roermond<br />
* 2011: ''Energy Unlimited", 11e [[Haarlem Jamborette]]<br />
* 2012: ''Goudkoorts'', [[De Brink]] te Herentals<br />
* 2013: Geen zomerkamp<br />
* 2014: ''Asterix & Obelix'', [[Scoutcentrum Zeeland]] te Veere<br />
* 2015: ''Cartoon your camp!'', 12e [[Haarlem Jamborette]]<br />
* 2016: ''Suske & Wiske: De Wervelende Waterzak'', [[De Brink]] te Herentals<br />
* 2017: ''Peking Express'', [[Kampeerterrein Buitenlust]] te Bergen op Zoom<br />
* 2018: ''Expeditie Robinson'', [[Scoutcentrum Zeeland]] te Veere<br />
* 2019: ''Gear up for Adventure'', 13e [[Haarlem Jamborette]]<br />
* 2020: ''Bijeenkomst XXL'', Kloosterzande aan Zee<br />
<br />
=== Explorers EA724 ===<br />
{{Afdeling<br />
|Type= EA<br />
|Afdelingsnummer= 724<br />
|Afgegeven op= 27-08-2007<br />
|Logo = Logo ea724.JPG<br />
|Open voor = beide<br />
|Website = www.scoutnet.nl/~canisiusgroep/Explorers.htm<br />
}}<br />
==== Geschiedenis EA724 ====<br />
<br />
==== Activiteiten EA724 ====<br />
Jaarlijks terugkerende activiteiten van de Afdeling zijn<br />
* The Hunt<br />
* EKD, Explo Kerst Diner<br />
* RSE Zeeuwsch-Vlaanderen (Rowan Sherpa Explorer [[weekend]] van de subregio Zeeuwsch-Vlaanderen)<br />
* Kanodag Explorers <br />
* Historic walk Bastogne / Wiltz.<br />
* ZomerExpeditie (zomerkamp)<br />
<br />
==== Zomerexpeditie's EA724 ====<br />
* 2002 Steindorf Niedernsill Oostenrijk (A)<br />
* 2003 Flamboree Sint-Joris-Weert België (B)<br />
* 2004 Pinzgau Oostenrijk (A)<br />
* 2005 Mullerthal Petite Suisse Luxemburg (L)<br />
* 2006 [[NICES]] Weert (NL)<br />
* 2007 Rold Denemarken (DK)<br />
* 2008 Silesia, 9e Centraal Europese Jamboree te Chorzow Polen (PL)<br />
* 2009 Skikamp KISC Kandersteg Zwitserland (CH)<br />
* 2010 Concordia, 10e Centraal Europese Jamboree te Boedapest Hongarije (H)<br />
* 2011 Kandersteg Internationaal Scout Center Zwitserland (CH)<br />
* 2012 Alpirsbach,Zwarte Woud Duitsland (D) & Niedernsill Oostenrijk (A)<br />
* 2013 JamBe Sint-Joris-Weert België (B)<br />
* 2014 Echternach Luxemburg (L)<br />
* 2015 Brexbachtal Duitsland (D)<br />
* 2016 Niedernsill Oostenrijk (A)<br />
* 2017 Kingsdown U.K. (GB)<br />
* 2018 Backpacktrail Vlaanderen (B)<br />
* 2019 Houens Odde Scout Centre (DK)<br />
* 2020 Bijeenkomst XXL Kloosterzande aan Zee (NL)<br />
<br />
== Adres ==<br />
:Canisiusgroep Scouting Kloosterzande<br />
:Hulsterweg 42 (geen postadres)<br />
:4587 ED Kloosterzande<br />
:Nederland<br />
<br />
:e-mail adres: canisiusgroep@scoutnet.nl</div>
192.168.122.41
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Canisiusgroep&diff=94879
Canisiusgroep
2020-12-21T22:37:25Z
<p>192.168.122.41: /* Zomerkampen */</p>
<hr />
<div>{{groep<br />
|Land=Nederland<br />
|Groepsdas= Neckie-canisiusgroep.png<br />
|Beweging=Scouting Nederland<br />
|Beweging = Scouting Nederland<br />
|Regio= Regio Scouting Zeeland<br />
|Plaats= Kloosterzande<br />
|Provincie= Zeeland<br />
|Leden= 50<br />
|Open voor = beide<br />
|Opgericht= 1935<br />
|Oprichter = de plaatselijke kapelaan<br />
|Groepsnummer=2216 (oud 230309)<br />
|Levensbeschouwing = openbaar<br />
|Website=www.canisiusgroep.nl<br />
|lat=51.372959<br />
|lon=4.021339<br />
<br />
}}<br />
<br />
'''{{PAGENAME}}''' is een [[scoutinggroep]] in het Zeeuwse Kloosterzande <br />
<br />
== Geschiedenis ==<br />
De groep werd opgericht in 1935 door de plaatselijke kapelaan.<br />
<br />
Scouting bestaat in Kloosterzande al een hele tijd. Veel tastbare herinneringen van het verleden van de groep zijn er binnen de groep niet meer te vinden. De groep beschikt over enkele foto’s die dateren uit het jaar 1935, dit blijken foto’s te zijn van de welpenhorde ([[Guido de Fontgalland (Kloosterzande)|Guido de Fontgalland]]). <br />
<br />
Tijdens de Tweede wereld oorlog werd scouting verboden, doch in 1945 werd door oud-leden van de eerder genoemde welpenhorde een nieuwe scoutinggroep opgericht onder de naam Sint Canisius. Het werd een bloeiende vereniging met een eigen groepsgebouw en boten. De groep bestond toen uit welpen, kabouters, gidsen en land- en zeeverkenners. Op een gegeven moment ontstond er een tekort aan leiding, zodat in de loop der tijd alle speltakken verdwenen. Ook het groepsgebouw werd van de hand gedaan! Enkel één speltak bleef bestaan, zij het op bescheiden voet. Dit was de welpenhorde onder leiding van Mej. T. de Waal. De welpen kwamen iedere week samen op de zolder van het parochiehuis aan de Groenendijk.<br />
<br />
Half 1983 startte leden van de scoutingroep uit Hulst met een verkennertroep in Kloosterzande. Zij noemde zichzelf “[[De Zwarte Dassen (Kloosterzande)|De Zwarte Dassen]]”. Na twee jaar begon de verkennerstroep samen te werken met de bestaande welpenhorde, en werd de oude naam weer aangenomen, zij het dat de katholieke toevoeging Sint werd weggelaten. De groep noemt zich vanaf die tijd: Canisiusgroep Scouting Kloosterzande.<br />
<br />
Vanaf die tijd zit de scoutinggroep weer in de lift. In 1987 werd een kabouterkring aan de scouting toegevoegd. Nieuwe tenten en kampeermateriaal werd aangeschaft. In 1989 werd een gemengde speltak gestart: de Scouts. De groep groeide uit naar 56 jeugdleden in 1990.<br />
<br />
En nog steeds zit er vooruitgang in de groep. In 1996 neemt de groep een eigen groepsgebouw in gebruik. En tevens eind 1996 een nieuwe speltak genaamd “De Rowans”. Dit zou later veranderen in de naam Explorers.<br />
Sinds 2007 hebben zij een afdelingsnr.: [[EA724]]<br />
<br />
Rond 1996 is er ook een Beverkolonie opgericht. Na verloop van tijd is deze helaas opgeheven wegens een te kort aan leden. In 2012 was er nog een terugkeer, maar helaas van korte duur. <br />
<br />
Rond 2006 is de Kabouterkring samengevoegd bij de Welpenhorde. Dit wegens weinig kabouters en leiding.<br />
<br />
Momenteel bestaat de groep uit een 30-tal jeugdleden verdeeld over 3 speltakken: Welpen, Scouts en Explorers.<br />
<br />
Tegenwoordig zijn er behalve leden uit Kloosterzande zelf, ook erg veel leden uit de omringende dorpen Lamswaarde, Vogelwaarde, Hengstdijk, Graauw en Terhole.<br />
<br />
== Dassen ==<br />
<gallery mode="nolines"><br />
Bestand:Neckie oranje.png<br />
Bestand:Neckie Zwart.png<br />
Bestand:Neckie-canisiusgroep.png<br />
</gallery><br />
* Eerst droegen de [[Guido de Fontgalland (Kloosterzande)|Guido de Fontgalland]] en later de Sint Canisiusgroep een Schotse das, de juiste [[dassencatalogus|Tartan]](ruit) is niet meer bekend.<br />
* Vanaf 1945 tot de fusie in 1987 droeg de Sint.Canisiusgroep een effen oranje das. <br />
* De welpen droegen deze das nog enkele jaren na de fusie.<br />
* De verkenners droegen van 1983 tot 1987 een zwarte das en hadden in deze periode de naam ''De Zwarte Dassen''. <br />
* Enkele jaren na de fusie is de groep over gegaan op 1 das voor de hele groep: een paarse das met brede gele bies van 2 1/2 cm. <br />
Het paars van de paarse lelie (jongens) en het geel van de gele klaver (meisjes)<br />
<br />
== Speltakken ==<br />
De groep heeft de volgende speltakken:<br />
<br />
* [[Welpen (Scouting Nederland)|Welpen]] - 6 tot 11 jaar (gemengd)<br />
* [[Scouts (Scouting Nederland)|Scouts]] - 11 tot 14 jaar (gemengd)<br />
* [[Explorers]] EA724 - 14 tot 18 jaar (gemengd)<br />
<br />
=== Bevers ===<br />
<br />
==== Geschiedenis Bevers ====<br />
De Bevers zijn rond 1995 opgericht. Op het hoogtepunt waren er zo'n 20 Bevers actief. Helaas kwamen er weinig nieuwe bevers bij en is in 2006 de laatste Bever overgevlogen naar de Welpen. <br />
In 2012 hebben enkele Welpenleiders besloten om de Bevers opnieuw op te richten. Helaas kwamen er ook nu weinig nieuwe bevers bij. Toen de beverleiding stopte, zijn de resterende Bevers overgevlogen naar de Welpen en is de speltak opgeheven.<br />
<br />
=== Welpen ===<br />
<br />
==== Geschiedenis Welpen ====<br />
De Welpenhorde is de oudste speltak binnen de groep. Haar oorsprong gaat terug tot 1935.<br />
<br />
==== ZomerBivak's ====<br />
* 2005: ''Schat van 't Hellegat'', Tentenkamp Ossenisse<br />
* 2006: Axel<br />
* 2007: Hopman Vernielhuis, [[Scoutcentrum Zeeland]] te Veere<br />
* 2008: ''Verloren Sprookjes'', Gebouw [[Mr. Bakkergroep]] te Zierikzee <br />
* 2009: ''De Kleurendief'', De Blokhut Domein [[Puytvoet]] te St.Niklaas (BE)<br />
* 2010: ''Indianen'', De Hoge Rielen Kasterlee (BE)<br />
* 2011: ''Piraten'', Gebouw [[Ridder van der Maelstedegroep]] te Kapelle<br />
* 2012: ''Expeditie Robinson'', Gebouw [[Scouting Kazan de Wolfgroep]] te Middelburg<br />
* 2013: ''Elke dag een feest!'', [[De Brink]] te Herentals<br />
* 2014: ''De 4 natuurelementen'', [[Voortrappers groep]] te 's Gravenpolder<br />
* 2015: ''Hollywood!'', Hopman Vernielhuis, [[Scoutcentrum Zeeland]] te Veere<br />
* 2016: ''Jungle Book'', Gebouw [[Scouting Kazan de Wolfgroep]] te Middelburg<br />
* 2017: ''Op wereldreis!'', Gebouw [[Mr. Bakkergroep]] te Zierikzee<br />
* 2018: ''Once upon a time..'', Gebouw [[Scouting Oudenbosch]] te Oudenbosch<br />
* 2019: ''Wie is de mol?'', Gebouw [[Albert Schweitzer Groep (Breda)]] te Breda<br />
* 2020: ''Bijeenkomst XXL'', Kloosterzande aan Zee<br />
<br />
=== Scouts ===<br />
<br />
==== Geschiedenis Scouts ====<br />
De geschiedenis van de Scouts speltak begint in 1984 bij de verkenners van [[De Zwarte Dassen (Kloosterzande)|De Zwarte Dassen]].<br />
Na enkele jaren zijn de Verkenners en de Gidsen samen gevoegd tot de Scouts. <br />
<br />
==== Zomerkampen ====<br />
<br />
* 1993: Deelname MIS-weekend te Veere 25-26-27 juni 1993<br />
* 1995: Deelname Zee-Land-Kamp te Veere 2 t/m 10 augustus 1995 met bezoek aan Wereld Jamboree te Dronten<br />
* 2003: 9e [[Haarlem Jamborette]] te Spaarnwoude<br />
* 2004: ''More 2 Explore'', [[Nationale Jamboree]] te Boxtel<br />
* 2005: [[Scoutcentrum Zeeland]] te Veere<br />
* 2006: ''Suske & Wiske: De Tamme Tumi'', [[De Brink]] te Herentals <br />
* 2007: 10e [[Haarlem Jamborette]] te Spaarnwoude<br />
* 2008: ''Future is now!'', [[Nationale Jamboree]] te Boxtel<br />
* 2009: ''Geen zomerkamp''<br />
* 2010: [[JubJam100]] te Roermond<br />
* 2011: ''Energy Unlimited", 11e [[Haarlem Jamborette]]<br />
* 2012: ''Goudkoorts'', [[De Brink]] te Herentals<br />
* 2013: Geen zomerkamp<br />
* 2014: ''Asterix & Obelix'', [[Scoutcentrum Zeeland]] te Veere<br />
* 2015: ''Cartoon your camp!'', 12e [[Haarlem Jamborette]]<br />
* 2016: ''Suske & Wiske: De Wervelende Waterzak'', [[De Brink]] te Herentals<br />
* 2017: ''Peking Express'', [[Kampeerterrein Buitenlust]] te Bergen op Zoom<br />
* 2018: ''Expeditie Robinson'', [[Scoutcentrum Zeeland]] te Veere<br />
* 2019: ''Gear up for Adventure'', 13e [[Haarlem Jamborette]]<br />
* 2020: ''Bijeenkomst XXL'', Kloosterzande aan Zee<br />
<br />
=== Explorers EA724 ===<br />
{{Afdeling<br />
|Type= EA<br />
|Afdelingsnummer= 724<br />
|Afgegeven op= 27-08-2007<br />
|Logo = Logo ea724.JPG<br />
|Open voor = beide<br />
|Website = www.scoutnet.nl/~canisiusgroep/Explorers.htm<br />
}}<br />
==== Geschiedenis EA724 ====<br />
<br />
==== Activiteiten EA724 ====<br />
Jaarlijks terugkerende activiteiten van de Afdeling zijn<br />
* The Hunt<br />
* EKD, Explo Kerst Diner<br />
* RSE Zeeuwsch-Vlaanderen (Rowan Sherpa Explorer [[weekend]] van de subregio Zeeuwsch-Vlaanderen)<br />
* Kanodag Explorers <br />
* Historic walk Bastogne / Wiltz.<br />
* ZomerExpeditie (zomerkamp)<br />
<br />
==== Zomerexpeditie's EA724 ====<br />
* 2002 Steindorf Niedernsill Oostenrijk (A)<br />
* 2003 Flamboree Sint-Joris-Weert België (B)<br />
* 2004 Pinzgau Oostenrijk (A)<br />
* 2005 Mullerthal Petite Suisse Luxemburg (L)<br />
* 2006 [[NICES]] Weert (NL)<br />
* 2007 Rold Denemarken (DK)<br />
* 2008 Silesia, 9e Centraal Europese Jamboree te Chorzow Polen (PL)<br />
* 2009 Skikamp KISC Kandersteg Zwitserland (CH)<br />
* 2010 Concordia, 10e Centraal Europese Jamboree te Boedapest Hongarije (H)<br />
* 2011 Kandersteg Internationaal Scout Center Zwitserland (CH)<br />
* 2012 Alpirsbach,Zwarte Woud Duitsland (D) & Niedernsill Oostenrijk (A)<br />
* 2013 JamBe Sint-Joris-Weert België (B)<br />
* 2014 Echternach Luxemburg (L)<br />
* 2015 Brexbachtal Duitsland (D)<br />
* 2016 Niedernsill Oostenrijk (A)<br />
* 2017 Kingsdown U.K. (GB)<br />
* 2018 Backpacktrail Vlaanderen (B)<br />
* 2019 Houens Odde Scout Centre (DK)<br />
* 2020 Bijeenkomst XXL Kloosterzande aan Zee (NL)<br />
<br />
== Adres ==<br />
:Canisiusgroep Scouting Kloosterzande<br />
:Hulsterweg 42 (geen postadres)<br />
:4587 ED Kloosterzande<br />
:Nederland<br />
<br />
:e-mail adres: canisiusgroep@scoutnet.nl</div>
192.168.122.41
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Scouting_Rijpelberg&diff=94840
Scouting Rijpelberg
2020-12-20T14:34:32Z
<p>192.168.122.41: /* Activiteiten */</p>
<hr />
<div>{{groep|Scouting Rijpelberg<br />
|Logo = Logo_Sc_Rijpelberg.png<br />
|Groepsdas = Das_Scouting_Rijpelberg.png<br />
|Beweging = Scouting Nederland<br />
|Regio = Regio Helmond<br />
|Groepsnummer = 1589<br />
|Plaats = Helmond<br />
|Provincie = Noord-Brabant<br />
|Land = Nederland<br />
|Open voor = Jongens en Meisjes<br />
|Levensbeschouwing = openbaar<br />
|Genootschap =<br />
|Leden = 170<br />
|Opgericht = 01-04-1984<br />
|Oprichter =<br />
|Website = www.scoutingrijpelberg.nl/<br />
|lat =51.475544<br />
|lon =5.713074<br />
}}<br />
<br />
'''Scouting Rijpelberg ''' is een [[scoutinggroep]] in Helmond<br />
<br />
== Geschiedenis ==<br />
De groep werd opgericht in 01-04-1984 <br />
<br />
Hoe het begon....<br />
<br />
<br />
De groep is na een ruime periode van voorbereiding op gericht in 1984. Het eerste onderkomen van onze groep was een gebouwtje in het Broedersbos, Dit gebouwtje was beschikbaar gesteld door de broeders van de Ruusbroeklaan. Later zou dit onderkomen nog worden verbouwd tot herberg en inmiddels is het gebouw afgebroken. De snelle groei van het aantal leden dwong de groep een andere accommodatie te zoeken. In eerste instantie werd gekozen voor wijkcentrum de Brem. Voor een scoutinggroep was dit niet ideaal.<br />
<br />
[[Bestand:Broedersbos.jpg]]<br />
<br />
In het voorjaar van 1985 is door een grote groep vrijwilligers gestart met de bouw van het oudste gedeelte van de huidige blokhut “De Regenboog “. Deze naam is te danken aan de verschillende kleuren van de tweedehands houtpanelen waaruit de blokhut werd opgebouwd. Gestage groei van het ledenaantal noopte tot verdere uitbreiding. Deze werd in 1991 gerealiseerd door het aanbouwen van een tweetal lokalen verbonden door een overkapping met de reeds bestaande blokhut. De ledengroei, gebrek aan magazijnruimte en het in een slechte staat verkeren van keuken en toiletgroep was in 1996 de reden om het oudste gedeelte te verbouwen en uit te breiden. Ook het nieuwste gedeelte werd weer uitgebreid met een lokaal een bij het formaat van de groep horende buitenberging voor aanhangwagen en pionierhout. De accommodatie is nu geschikt voor Scouting Rijpelberg om als volwaardige groep te kunnen draaien.<br />
<br />
Vandaag de dag zijn we een groep waar we trots op zijn; we bieden voor elke leeftijd het spelaanbod van Scouting, we hebben 146 jeugdleden en 45 kaderleden inclusief ondersteuning.<br />
<br />
== Speltakken ==<br />
De groep heeft de volgende speltakken: <br />
* [[Bevers (Scouting Nederland)|Bevers]]- 5 tot 7 jaar<br />
* [[Welpen (Scouting Nederland)|Welpen]]- 7 tot 11 jaar<br />
* [[Scouts (Scouting Nederland)|Scouts]]- 11 tot 15 jaar<br />
* [[Explorers]]- 15 tot 18 jaar<br />
* [[Roverscouts (Scouting Nederland)|Roverscouts]]- 18 tot 21 jaar<br />
* [[Plusscouts]]- vanaf 21 jaar<br />
<br />
==Activiteiten==<br />
De groep doet mee aan RSW, Jungeldag, Avond Wandel 4 Daagse, Slingermarkt in Helmond, JOTA/JOTI en organiseert Overvliegen, Kerstmarkt, Trapperskamp Regio Helmond, Opendag, Fancy fair</div>
192.168.122.41
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Landelijk_bestuur&diff=94732
Landelijk bestuur
2020-12-13T08:37:42Z
<p>192.168.122.41: /* Historie */</p>
<hr />
<div>{{landelijk onderdeel<br />
|Logo = Logo Scouting Nederland.svg <br />
|Groepsdas = Neckie_bestuur.png<br />
|Adres = Larikslaan 5<br />
|Plaats = Leusden <br />
|Land = Nederland<br />
|Opgericht = [[1973]]<br />
|Voorgangers = besturen KV, NPV, NG, NPG, [[Federatie Scouting Nederland]]<br />
|Website = www.scouting.nl<br />
}}<br />
Het doen en laten van [[Scouting Nederland]] ligt in handen van het '''Landelijk Bestuur'''. Zij wordt bijgestaan door het [[Landelijk Service Centrum]], waarin de [[landelijke team]]s functioneren. Het eerste Landelijk Bestuur werd geïnstalleerd nadat de vier Nederlandse landelijke scoutingbewegingen in 1973 fuseerden. Sindsdien hebben vele personen een functie in het Landelijk Bestuur mogen bekleden. <br />
<br />
==Huidig bestuur==<br />
{|Class=wikitable<br />
!naam||functie<br />
|-<br />
| [[Jaap Boot]]||voorzitter / coördinator <br />
|-<br />
| Philip Komen||penningmeester / secretaris <br />
|-<br />
| Wendy Beenakker||vice-voorzitter <br />
|-<br />
| Eefje Smeulders||lid / IC WAGGGS <br />
|-<br />
| Wouter Zilverberg||lid / IC WOSM <br />
|-<br />
| Thijs Jansen||lid<br />
|-<br />
| Arwen van der Leeuw||lid<br />
|-<br />
| Saskia van Dongen||lid<br />
|-<br />
| Maam van der Blij||lid<br />
|-<br />
| Ivo Weterings||lid<br />
|-<br />
| Joris Schut||lid<br />
|}<br />
<br />
==Historie==<br />
Gesorteerd op jaar van aantreden:<br />
<br />
{|{{Prettytable}}<br />
!functie!!Naam!!Jaar aftreden<br />
|-<br />
!colspan=3|1968<br />
|-<br />
||Voorzitter ([[Federatie Scouting Nederland]])||[[Ferdinand F. Venstra]]<ref> [https://resolver.kb.nl/resolve?urn=KBPERS01:002859019:mpeg21:a00194 Algemeen Dagblad 23-01-1970]</ref> ||1969<br />
|-<br />
!colspan=3|1970<br />
|-<br />
||Voorzitter (Federatie Scouting Nederland)||mevrouw [[G.N. (van) Berkel]]||1973<br />
|-<br />
!colspan=3|1973<br />
|-<br />
||Voorzitter||[[Wim Schelberg]]|| 1974<br />
|-<br />
||Vicevoorzitter||[[mr. I.H. (Ina) Wildeboer]]||1974<br />
|-<br />
!colspan=3|1974<br />
|-<br />
||Voorzitter||[[Pim van Dorp|ir. W.F. van Dorp]]||?<br />
|-<br />
!colspan=3|1981<br />
|-<br />
||Voorzitter||Ir. [[E. Eshuis]]<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:011010512:mpeg21:a0039 Nieuwsblad van het Noorden, 22 sep 1982]</ref>||1982<br />
|-<br />
!colspan=3|1982<br />
|-<br />
||Voorzitter||[[Bert Kuiper|G.J. Kuiper]]<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:011010512:mpeg21:a0039 Nieuwsblad van het Noorden, 22 sep 1982]</ref>||?<br />
|-<br />
!colspan=3|1983? <!--- 1983 - 1987 --><br />
|-<br />
||Voorzitter||[[Ronald Oudshoorn|R.E. (Ronald) Oudshoorn]]||1988<ref>[http://www.dekrantvantoen.nl/vw/article.do?id=NVHN-19880610-AE0005002&vw=org&lm=scouting%2Cnederland%2Cvoorzitter%2Coudshoorn%2CLC%2CDVHN%2CNVHN%2CBCH%2CWEZ%2CBRU%2CDAM%2CDRC%2CEMS%2CFEA%2CFRC%2CGBS%2CGZB%2CHAH%2CHEC%2CHGL%2CHOH%2CHSK%2CHWB%2CJCH%2CKHN%2CKSK%2CKVF%2CMCK%2CMDW%2CMFH%2CNDC%2CNOF%2CNOK%2CNPD%2CPEK%2CROJ%2CSBO%2CSNB%2CTAC%2CVEE%2CWKL%2CWKW%2CZFH%2CZOH%2CSSN%2CSSP%2CMOH%2CNVP%2CFRI%2CKLA Leeuwarder Courant 10 juni 1988]</ref><br />
|-<br />
!colspan=3|1986<br />
|-<br />
||Vice-voorzitter||[[Irma Gehner|I.J. (Irma) Gehner-Ellenberger]]||1988<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:011001184:mpeg21:p005 Nieuwsblad van het Noorden, 10 juni 1988]</ref><br />
|-<br />
!colspan=3|1988<br />
|-<br />
||Voorzitter||[[Irma Gehner|I.J. (Irma) Gehner-Ellenberger]]||1997<ref>[http://sol.scouting.nl SOL]</ref><br />
|-<br />
!colspan=3|2000<br />
|-<br />
||Voorzitter||[[Peter Nieuwstraten|P.N.J. (Peter) Nieuwstraten]]||2006<ref>[http://www.scoutinggroningen.nl/uploads/docs/nieuwsbrief/200703-regionieuwsbrief-14.pdf Nieuwsbrief Regio Groningen maart 2007]</ref><br />
|-<br />
||Internationaal Commissaris WOSM||Harald Hendriks||2006<br />
|-<br />
||Algemeen Lid ||Henk Yspeert||2006<br />
|-<br />
||Algemeen Lid ||Stoffel Molenaar||2006<br />
|-<br />
!colspan=3|2001<br />
|-<br />
||Algemeen Lid ||Nardy Beckers||2007?<br />
|-<br />
!colspan=3|2002<br />
|-<br />
||Vice-Voorzitter||Anneke Groeneveld||2005<br />
|-<br />
||Secretaris/Penningmeester||Robert Sänger||2006<br />
|-<br />
||Internationaal Commissaris WAGGGS||Hanneke Klerks||2008<br />
|-<br />
||Algemeen Lid ||Marise Bezema||2005<br />
|-<br />
!colspan=3|2003<br />
|-<br />
||Internationaal Commissaris WAGGGS||Hanneke Klerks||2008<br />
|-<br />
||Algemeen Lid ||Frits Schneider ||2009<br />
|-<br />
!colspan=3|2005<br />
|-<br />
||Vice-Voorzitter||Marise Bezema||2008<br />
|-<br />
||Algemeen Lid||Richard Vrieling||2008<br />
|-<br />
!colspan=3|2006<br />
|-<br />
||Voorzitter||[[Ger Koopmans]]||2011<br />
|-<br />
||Penningmeester||Rob Valkenburg||2012<br />
|-<br />
||Algemeen Lid||Kim Putters||2011<br />
|-<br />
||Algemeen Lid||Jacqueline Vredenbregt||2012<br />
|-<br />
||Internationaal Commissaris WOSM||Bas Mulders||2012<br />
|-<br />
!colspan=3|2008<br />
|-<br />
||Vice-Voorzitter||Hanneke Klerks||2011<br />
|-<br />
||Internationaal Commissaris WAGGGS||Marjolein Sluijters||2014<br />
|-<br />
!colspan=3|2009<br />
|-<br />
||Algemeen Lid||Jothijs van Gaalen||2014<br />
|-<br />
||Algemeen Lid||Lars Wieringa||2012<br />
|-<br />
!colspan=3|2011<br />
|-<br />
||Vice-Voorzitter||Mieke van Elk||2012<br />
|-<br />
||Voorzitter||[[Boudewijn Revis]]||2015<br />
|-<br />
!colspan=3|2012<br />
|-<br />
||Vice-Voorzitter||Marion Geerligs||2014<br />
|-<br />
||Secr./Penningm.||Nic van Holstein||2016<br />
|-<br />
||Algemeen Lid||Lars Wieringa||2016<br />
|-<br />
||Algemeen Lid||Wieteke Koorn||2018<br />
|-<br />
||Algemeen Lid||Lisette van der Wurff-Elders||2015<br />
|-<br />
||Internationaal Commissaris WOSM|| Wouter Zilverberg||2018<br />
|-<br />
!colspan=3|2014<br />
|-<br />
||Vice-Voorzitter||Marion Geerligs||2017 (2016)<br />
|-<br />
||Internationaal Commissaris WAGGGS||Lisette van der Wurff-Elders||2015<br />
|-<br />
||Algemeen Lid||Maurice van der Leeden||2017<br />
|-<br />
||Algemeen Lid||Philip Komen||2017 <br />
|-<br />
!colspan=3|2015<br />
|-<br />
||Voorzitter||[[Jaap Boot]]||2018<br />
|-<br />
||Algemeen Lid||Esther Peeters||2018 (2016)<br />
|-<br />
||Internationaal Commissaris WAGGGS||Wendy Beenakker||2017<br />
|-<br />
!colspan=3|2016<ref>[https://www.scouting.nl/downloads/ondersteuning/bestuurlijke-zaken/stukken-landelijke-raad/landelijke-raad-2016-12-10/verslag-11/4021-verslag-landelijke-raad-10-12-2016/file Verslag landelijke raad dec 2016]</ref><br />
|-<br />
||Secr./Penningm.||Nic van Holstein||2019<br />
|-<br />
||Vice-Voorzitter||Wieteke Koorn||2018 (2017)<br />
|-<br />
||Algemeen Lid||Lars Wieringa||2018<br />
|-<br />
!colspan=3|2017<ref>[https://www.scouting.nl/downloads/ondersteuning/bestuurlijke-zaken/stukken-landelijke-raad/landelijke-raad-2017-06-10/verslag-12/4229-verslag-landelijke-raad-10-juni-2017/file Verslag Landelijke Raad jun 2017]</ref><ref>[https://www.scouting.nl/downloads/ondersteuning/bestuurlijke-zaken/stukken-landelijke-raad/landelijke-raad-2017-12-09/verslag-13/4300-verslag-incl-actie-en-besluitenlijst-landelijke-raad-9-december-2017/file [Verslag Landelijke Raad dec 2017]</ref><br />
|-<br />
||Algemeen lid||Arwen van der Leeuw||2019<br />
|-<br />
||Vice-voorzitter||Wieteke Koorn||2019<br />
|-<br />
||Internationaal Commissaris WAGGGS||Wendy Beenakker||2020 (2019)<br />
|-<br />
||Algemeen Lid||Philip Komen||2020 <br />
|-<br />
||Algemeen Lid||Maurice van der Leeden||2020 (2018)<br />
|-<br />
||Algemeen lid||Laura Neijenhuis||2018<br />
|-<br />
!colspan=3|2018<ref>[https://www.scouting.nl/downloads/ondersteuning/bestuurlijke-zaken/stukken-landelijke-raad Verslagen Landelijke Raad 2018]</ref><br />
|-<br />
||Algemeen lid||Thijs Jansen||2019<br />
|-<br />
||Algemeen lid||Laura Neijenhuis||2021 (2020)<br />
|-<br />
||Voorzitter||[[Jaap Boot]]||2021<br />
|-<br />
||Internationaal Commissaris WOSM|| Wouter Zilverberg||2021<br />
|-<br />
!colspan=3|2019<br />
|-<br />
||Vice-voorzitter|| Wendy Beenakker||2020<br />
|-<br />
||Internationaal Commissaris WAGGGS||Sanne Hekman||2020<br />
|-<br />
||Algemeen lid||Maam van der Blij||2021<br />
|-<br />
||Algemeen lid||Saskia van Dongen||2020<br />
|-<br />
||Penningmeester / Secretaris||Philip Komen||2022<br />
|-<br />
||Algemeen lid||Arwen van der Leeuw||2022<br />
|-<br />
||Algemeen lid||Thijs Jansen||2022<br />
|-<br />
!colspan=3|2020<br />
|-<br />
||Vice-voorzitter|| Wendy Beenakker||2023<br />
|-<br />
||Internationaal Commissaris WAGGGS||Eefje Smeulders||2023<br />
|-<br />
||Algemeen lid||Saskia van Dongen||2023<br />
|-<br />
||Algemeen lid||Ivo Weterings||2023<br />
|-<br />
||Algemeen lid||Joris Schut||2023<br />
|-<br />
|}<br />
{{bron}}<br />
[[categorie:Functies]]</div>
192.168.122.41
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Landelijk_bestuur&diff=94731
Landelijk bestuur
2020-12-13T08:34:49Z
<p>192.168.122.41: /* Huidig bestuur */</p>
<hr />
<div>{{landelijk onderdeel<br />
|Logo = Logo Scouting Nederland.svg <br />
|Groepsdas = Neckie_bestuur.png<br />
|Adres = Larikslaan 5<br />
|Plaats = Leusden <br />
|Land = Nederland<br />
|Opgericht = [[1973]]<br />
|Voorgangers = besturen KV, NPV, NG, NPG, [[Federatie Scouting Nederland]]<br />
|Website = www.scouting.nl<br />
}}<br />
Het doen en laten van [[Scouting Nederland]] ligt in handen van het '''Landelijk Bestuur'''. Zij wordt bijgestaan door het [[Landelijk Service Centrum]], waarin de [[landelijke team]]s functioneren. Het eerste Landelijk Bestuur werd geïnstalleerd nadat de vier Nederlandse landelijke scoutingbewegingen in 1973 fuseerden. Sindsdien hebben vele personen een functie in het Landelijk Bestuur mogen bekleden. <br />
<br />
==Huidig bestuur==<br />
{|Class=wikitable<br />
!naam||functie<br />
|-<br />
| [[Jaap Boot]]||voorzitter / coördinator <br />
|-<br />
| Philip Komen||penningmeester / secretaris <br />
|-<br />
| Wendy Beenakker||vice-voorzitter <br />
|-<br />
| Eefje Smeulders||lid / IC WAGGGS <br />
|-<br />
| Wouter Zilverberg||lid / IC WOSM <br />
|-<br />
| Thijs Jansen||lid<br />
|-<br />
| Arwen van der Leeuw||lid<br />
|-<br />
| Saskia van Dongen||lid<br />
|-<br />
| Maam van der Blij||lid<br />
|-<br />
| Ivo Weterings||lid<br />
|-<br />
| Joris Schut||lid<br />
|}<br />
<br />
==Historie==<br />
Gesorteerd op jaar van aantreden:<br />
<br />
{|{{Prettytable}}<br />
!functie!!Naam!!Jaar aftreden<br />
|-<br />
!colspan=3|1968<br />
|-<br />
||Voorzitter ([[Federatie Scouting Nederland]])||[[Ferdinand F. Venstra]]<ref> [https://resolver.kb.nl/resolve?urn=KBPERS01:002859019:mpeg21:a00194 Algemeen Dagblad 23-01-1970]</ref> ||1969<br />
|-<br />
!colspan=3|1970<br />
|-<br />
||Voorzitter (Federatie Scouting Nederland)||mevrouw [[G.N. (van) Berkel]]||1973<br />
|-<br />
!colspan=3|1973<br />
|-<br />
||Voorzitter||[[Wim Schelberg]]|| 1974<br />
|-<br />
||Vicevoorzitter||[[mr. I.H. (Ina) Wildeboer]]||1974<br />
|-<br />
!colspan=3|1974<br />
|-<br />
||Voorzitter||[[Pim van Dorp|ir. W.F. van Dorp]]||?<br />
|-<br />
!colspan=3|1981<br />
|-<br />
||Voorzitter||Ir. [[E. Eshuis]]<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:011010512:mpeg21:a0039 Nieuwsblad van het Noorden, 22 sep 1982]</ref>||1982<br />
|-<br />
!colspan=3|1982<br />
|-<br />
||Voorzitter||[[Bert Kuiper|G.J. Kuiper]]<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:011010512:mpeg21:a0039 Nieuwsblad van het Noorden, 22 sep 1982]</ref>||?<br />
|-<br />
!colspan=3|1983? <!--- 1983 - 1987 --><br />
|-<br />
||Voorzitter||[[Ronald Oudshoorn|R.E. (Ronald) Oudshoorn]]||1988<ref>[http://www.dekrantvantoen.nl/vw/article.do?id=NVHN-19880610-AE0005002&vw=org&lm=scouting%2Cnederland%2Cvoorzitter%2Coudshoorn%2CLC%2CDVHN%2CNVHN%2CBCH%2CWEZ%2CBRU%2CDAM%2CDRC%2CEMS%2CFEA%2CFRC%2CGBS%2CGZB%2CHAH%2CHEC%2CHGL%2CHOH%2CHSK%2CHWB%2CJCH%2CKHN%2CKSK%2CKVF%2CMCK%2CMDW%2CMFH%2CNDC%2CNOF%2CNOK%2CNPD%2CPEK%2CROJ%2CSBO%2CSNB%2CTAC%2CVEE%2CWKL%2CWKW%2CZFH%2CZOH%2CSSN%2CSSP%2CMOH%2CNVP%2CFRI%2CKLA Leeuwarder Courant 10 juni 1988]</ref><br />
|-<br />
!colspan=3|1986<br />
|-<br />
||Vice-voorzitter||[[Irma Gehner|I.J. (Irma) Gehner-Ellenberger]]||1988<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:011001184:mpeg21:p005 Nieuwsblad van het Noorden, 10 juni 1988]</ref><br />
|-<br />
!colspan=3|1988<br />
|-<br />
||Voorzitter||[[Irma Gehner|I.J. (Irma) Gehner-Ellenberger]]||1997<ref>[http://sol.scouting.nl SOL]</ref><br />
|-<br />
!colspan=3|2000<br />
|-<br />
||Voorzitter||[[Peter Nieuwstraten|P.N.J. (Peter) Nieuwstraten]]||2006<ref>[http://www.scoutinggroningen.nl/uploads/docs/nieuwsbrief/200703-regionieuwsbrief-14.pdf Nieuwsbrief Regio Groningen maart 2007]</ref><br />
|-<br />
||Internationaal Commissaris WOSM||Harald Hendriks||2006<br />
|-<br />
||Algemeen Lid ||Henk Yspeert||2006<br />
|-<br />
||Algemeen Lid ||Stoffel Molenaar||2006<br />
|-<br />
!colspan=3|2001<br />
|-<br />
||Algemeen Lid ||Nardy Beckers||2007?<br />
|-<br />
!colspan=3|2002<br />
|-<br />
||Vice-Voorzitter||Anneke Groeneveld||2005<br />
|-<br />
||Secretaris/Penningmeester||Robert Sänger||2006<br />
|-<br />
||Internationaal Commissaris WAGGGS||Hanneke Klerks||2008<br />
|-<br />
||Algemeen Lid ||Marise Bezema||2005<br />
|-<br />
!colspan=3|2003<br />
|-<br />
||Internationaal Commissaris WAGGGS||Hanneke Klerks||2008<br />
|-<br />
||Algemeen Lid ||Frits Schneider ||2009<br />
|-<br />
!colspan=3|2005<br />
|-<br />
||Vice-Voorzitter||Marise Bezema||2008<br />
|-<br />
||Algemeen Lid||Richard Vrieling||2008<br />
|-<br />
!colspan=3|2006<br />
|-<br />
||Voorzitter||[[Ger Koopmans]]||2011<br />
|-<br />
||Penningmeester||Rob Valkenburg||2012<br />
|-<br />
||Algemeen Lid||Kim Putters||2011<br />
|-<br />
||Algemeen Lid||Jacqueline Vredenbregt||2012<br />
|-<br />
||Internationaal Commissaris WOSM||Bas Mulders||2012<br />
|-<br />
!colspan=3|2008<br />
|-<br />
||Vice-Voorzitter||Hanneke Klerks||2011<br />
|-<br />
||Internationaal Commissaris WAGGGS||Marjolein Sluijters||2014<br />
|-<br />
!colspan=3|2009<br />
|-<br />
||Algemeen Lid||Jothijs van Gaalen||2014<br />
|-<br />
||Algemeen Lid||Lars Wieringa||2012<br />
|-<br />
!colspan=3|2011<br />
|-<br />
||Vice-Voorzitter||Mieke van Elk||2012<br />
|-<br />
||Voorzitter||[[Boudewijn Revis]]||2015<br />
|-<br />
!colspan=3|2012<br />
|-<br />
||Vice-Voorzitter||Marion Geerligs||2014<br />
|-<br />
||Secr./Penningm.||Nic van Holstein||2016<br />
|-<br />
||Algemeen Lid||Lars Wieringa||2016<br />
|-<br />
||Algemeen Lid||Wieteke Koorn||2018<br />
|-<br />
||Algemeen Lid||Lisette van der Wurff-Elders||2015<br />
|-<br />
||Internationaal Commissaris WOSM|| Wouter Zilverberg||2018<br />
|-<br />
!colspan=3|2014<br />
|-<br />
||Vice-Voorzitter||Marion Geerligs||2017 (2016)<br />
|-<br />
||Internationaal Commissaris WAGGGS||Lisette van der Wurff-Elders||2015<br />
|-<br />
||Algemeen Lid||Maurice van der Leeden||2017<br />
|-<br />
||Algemeen Lid||Philip Komen||2017 <br />
|-<br />
!colspan=3|2015<br />
|-<br />
||Voorzitter||[[Jaap Boot]]||2018<br />
|-<br />
||Algemeen Lid||Esther Peeters||2018 (2016)<br />
|-<br />
||Internationaal Commissaris WAGGGS||Wendy Beenakker||2017<br />
|-<br />
!colspan=3|2016<ref>[https://www.scouting.nl/downloads/ondersteuning/bestuurlijke-zaken/stukken-landelijke-raad/landelijke-raad-2016-12-10/verslag-11/4021-verslag-landelijke-raad-10-12-2016/file Verslag landelijke raad dec 2016]</ref><br />
|-<br />
||Secr./Penningm.||Nic van Holstein||2019<br />
|-<br />
||Vice-Voorzitter||Wieteke Koorn||2018 (2017)<br />
|-<br />
||Algemeen Lid||Lars Wieringa||2018<br />
|-<br />
!colspan=3|2017<ref>[https://www.scouting.nl/downloads/ondersteuning/bestuurlijke-zaken/stukken-landelijke-raad/landelijke-raad-2017-06-10/verslag-12/4229-verslag-landelijke-raad-10-juni-2017/file Verslag Landelijke Raad jun 2017]</ref><ref>[https://www.scouting.nl/downloads/ondersteuning/bestuurlijke-zaken/stukken-landelijke-raad/landelijke-raad-2017-12-09/verslag-13/4300-verslag-incl-actie-en-besluitenlijst-landelijke-raad-9-december-2017/file [Verslag Landelijke Raad dec 2017]</ref><br />
|-<br />
||Algemeen lid||Arwen van der Leeuw||2019<br />
|-<br />
||Vice-voorzitter||Wieteke Koorn||2019<br />
|-<br />
||Internationaal Commissaris WAGGGS||Wendy Beenakker||2020 (2019)<br />
|-<br />
||Algemeen Lid||Philip Komen||2020 <br />
|-<br />
||Algemeen Lid||Maurice van der Leeden||2020 (2018)<br />
|-<br />
||Algemeen lid||Laura Neijenhuis||2018<br />
|-<br />
!colspan=3|2018<ref>[https://www.scouting.nl/downloads/ondersteuning/bestuurlijke-zaken/stukken-landelijke-raad Verslagen Landelijke Raad 2018]</ref><br />
|-<br />
||Algemeen lid||Thijs Jansen||2019<br />
|-<br />
||Algemeen lid||Laura Neijenhuis||2021 (2020)<br />
|-<br />
||Voorzitter||[[Jaap Boot]]||2021<br />
|-<br />
||Internationaal Commissaris WOSM|| Wouter Zilverberg||2021<br />
|-<br />
!colspan=3|2019<br />
|-<br />
||Vice-voorzitter|| Wendy Beenakker||2020<br />
|-<br />
||Internationaal Commissaris WAGGGS||Sanne Hekman||2020<br />
|-<br />
||Algemeen lid||Maam van der Blij||2021<br />
|-<br />
||Algemeen lid||Saskia van Dongen||2020<br />
|-<br />
||Penningmeester / Secretaris||Philip Komen||2022<br />
|-<br />
||Algemeen lid||Arwen van der Leeuw||2022<br />
|-<br />
||Algemeen lid||Thijs Jansen||2022<br />
|-<br />
|}<br />
{{bron}}<br />
[[categorie:Functies]]</div>
192.168.122.41
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Landelijk_bestuur&diff=94730
Landelijk bestuur
2020-12-13T08:32:59Z
<p>192.168.122.41: /* Huidig bestuur */</p>
<hr />
<div>{{landelijk onderdeel<br />
|Logo = Logo Scouting Nederland.svg <br />
|Groepsdas = Neckie_bestuur.png<br />
|Adres = Larikslaan 5<br />
|Plaats = Leusden <br />
|Land = Nederland<br />
|Opgericht = [[1973]]<br />
|Voorgangers = besturen KV, NPV, NG, NPG, [[Federatie Scouting Nederland]]<br />
|Website = www.scouting.nl<br />
}}<br />
Het doen en laten van [[Scouting Nederland]] ligt in handen van het '''Landelijk Bestuur'''. Zij wordt bijgestaan door het [[Landelijk Service Centrum]], waarin de [[landelijke team]]s functioneren. Het eerste Landelijk Bestuur werd geïnstalleerd nadat de vier Nederlandse landelijke scoutingbewegingen in 1973 fuseerden. Sindsdien hebben vele personen een functie in het Landelijk Bestuur mogen bekleden. <br />
<br />
==Huidig bestuur==<br />
{|Class=wikitable<br />
!naam||functie<br />
|-<br />
| [[Jaap Boot]]||voorzitter / coördinator <br />
|-<br />
| Philip Komen||penningmeester / secretaris <br />
|-<br />
| Wendy Beenakker||vice-voorzitter <br />
|-<br />
| Eefje Smeulders||lid / IC WAGGGS <br />
|-<br />
| Wouter Zilverberg||lid / IC WOSM <br />
|-<br />
| Thijs Jansen||lid<br />
|-<br />
| Arwen van der Leeuw||lid<br />
|-<br />
| Saskia van Dongen||lid<br />
|-<br />
| Maam van der Blij||lid<br />
|-<br />
| Joris Schut||lid<br />
|}<br />
<br />
==Historie==<br />
Gesorteerd op jaar van aantreden:<br />
<br />
{|{{Prettytable}}<br />
!functie!!Naam!!Jaar aftreden<br />
|-<br />
!colspan=3|1968<br />
|-<br />
||Voorzitter ([[Federatie Scouting Nederland]])||[[Ferdinand F. Venstra]]<ref> [https://resolver.kb.nl/resolve?urn=KBPERS01:002859019:mpeg21:a00194 Algemeen Dagblad 23-01-1970]</ref> ||1969<br />
|-<br />
!colspan=3|1970<br />
|-<br />
||Voorzitter (Federatie Scouting Nederland)||mevrouw [[G.N. (van) Berkel]]||1973<br />
|-<br />
!colspan=3|1973<br />
|-<br />
||Voorzitter||[[Wim Schelberg]]|| 1974<br />
|-<br />
||Vicevoorzitter||[[mr. I.H. (Ina) Wildeboer]]||1974<br />
|-<br />
!colspan=3|1974<br />
|-<br />
||Voorzitter||[[Pim van Dorp|ir. W.F. van Dorp]]||?<br />
|-<br />
!colspan=3|1981<br />
|-<br />
||Voorzitter||Ir. [[E. Eshuis]]<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:011010512:mpeg21:a0039 Nieuwsblad van het Noorden, 22 sep 1982]</ref>||1982<br />
|-<br />
!colspan=3|1982<br />
|-<br />
||Voorzitter||[[Bert Kuiper|G.J. Kuiper]]<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:011010512:mpeg21:a0039 Nieuwsblad van het Noorden, 22 sep 1982]</ref>||?<br />
|-<br />
!colspan=3|1983? <!--- 1983 - 1987 --><br />
|-<br />
||Voorzitter||[[Ronald Oudshoorn|R.E. (Ronald) Oudshoorn]]||1988<ref>[http://www.dekrantvantoen.nl/vw/article.do?id=NVHN-19880610-AE0005002&vw=org&lm=scouting%2Cnederland%2Cvoorzitter%2Coudshoorn%2CLC%2CDVHN%2CNVHN%2CBCH%2CWEZ%2CBRU%2CDAM%2CDRC%2CEMS%2CFEA%2CFRC%2CGBS%2CGZB%2CHAH%2CHEC%2CHGL%2CHOH%2CHSK%2CHWB%2CJCH%2CKHN%2CKSK%2CKVF%2CMCK%2CMDW%2CMFH%2CNDC%2CNOF%2CNOK%2CNPD%2CPEK%2CROJ%2CSBO%2CSNB%2CTAC%2CVEE%2CWKL%2CWKW%2CZFH%2CZOH%2CSSN%2CSSP%2CMOH%2CNVP%2CFRI%2CKLA Leeuwarder Courant 10 juni 1988]</ref><br />
|-<br />
!colspan=3|1986<br />
|-<br />
||Vice-voorzitter||[[Irma Gehner|I.J. (Irma) Gehner-Ellenberger]]||1988<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:011001184:mpeg21:p005 Nieuwsblad van het Noorden, 10 juni 1988]</ref><br />
|-<br />
!colspan=3|1988<br />
|-<br />
||Voorzitter||[[Irma Gehner|I.J. (Irma) Gehner-Ellenberger]]||1997<ref>[http://sol.scouting.nl SOL]</ref><br />
|-<br />
!colspan=3|2000<br />
|-<br />
||Voorzitter||[[Peter Nieuwstraten|P.N.J. (Peter) Nieuwstraten]]||2006<ref>[http://www.scoutinggroningen.nl/uploads/docs/nieuwsbrief/200703-regionieuwsbrief-14.pdf Nieuwsbrief Regio Groningen maart 2007]</ref><br />
|-<br />
||Internationaal Commissaris WOSM||Harald Hendriks||2006<br />
|-<br />
||Algemeen Lid ||Henk Yspeert||2006<br />
|-<br />
||Algemeen Lid ||Stoffel Molenaar||2006<br />
|-<br />
!colspan=3|2001<br />
|-<br />
||Algemeen Lid ||Nardy Beckers||2007?<br />
|-<br />
!colspan=3|2002<br />
|-<br />
||Vice-Voorzitter||Anneke Groeneveld||2005<br />
|-<br />
||Secretaris/Penningmeester||Robert Sänger||2006<br />
|-<br />
||Internationaal Commissaris WAGGGS||Hanneke Klerks||2008<br />
|-<br />
||Algemeen Lid ||Marise Bezema||2005<br />
|-<br />
!colspan=3|2003<br />
|-<br />
||Internationaal Commissaris WAGGGS||Hanneke Klerks||2008<br />
|-<br />
||Algemeen Lid ||Frits Schneider ||2009<br />
|-<br />
!colspan=3|2005<br />
|-<br />
||Vice-Voorzitter||Marise Bezema||2008<br />
|-<br />
||Algemeen Lid||Richard Vrieling||2008<br />
|-<br />
!colspan=3|2006<br />
|-<br />
||Voorzitter||[[Ger Koopmans]]||2011<br />
|-<br />
||Penningmeester||Rob Valkenburg||2012<br />
|-<br />
||Algemeen Lid||Kim Putters||2011<br />
|-<br />
||Algemeen Lid||Jacqueline Vredenbregt||2012<br />
|-<br />
||Internationaal Commissaris WOSM||Bas Mulders||2012<br />
|-<br />
!colspan=3|2008<br />
|-<br />
||Vice-Voorzitter||Hanneke Klerks||2011<br />
|-<br />
||Internationaal Commissaris WAGGGS||Marjolein Sluijters||2014<br />
|-<br />
!colspan=3|2009<br />
|-<br />
||Algemeen Lid||Jothijs van Gaalen||2014<br />
|-<br />
||Algemeen Lid||Lars Wieringa||2012<br />
|-<br />
!colspan=3|2011<br />
|-<br />
||Vice-Voorzitter||Mieke van Elk||2012<br />
|-<br />
||Voorzitter||[[Boudewijn Revis]]||2015<br />
|-<br />
!colspan=3|2012<br />
|-<br />
||Vice-Voorzitter||Marion Geerligs||2014<br />
|-<br />
||Secr./Penningm.||Nic van Holstein||2016<br />
|-<br />
||Algemeen Lid||Lars Wieringa||2016<br />
|-<br />
||Algemeen Lid||Wieteke Koorn||2018<br />
|-<br />
||Algemeen Lid||Lisette van der Wurff-Elders||2015<br />
|-<br />
||Internationaal Commissaris WOSM|| Wouter Zilverberg||2018<br />
|-<br />
!colspan=3|2014<br />
|-<br />
||Vice-Voorzitter||Marion Geerligs||2017 (2016)<br />
|-<br />
||Internationaal Commissaris WAGGGS||Lisette van der Wurff-Elders||2015<br />
|-<br />
||Algemeen Lid||Maurice van der Leeden||2017<br />
|-<br />
||Algemeen Lid||Philip Komen||2017 <br />
|-<br />
!colspan=3|2015<br />
|-<br />
||Voorzitter||[[Jaap Boot]]||2018<br />
|-<br />
||Algemeen Lid||Esther Peeters||2018 (2016)<br />
|-<br />
||Internationaal Commissaris WAGGGS||Wendy Beenakker||2017<br />
|-<br />
!colspan=3|2016<ref>[https://www.scouting.nl/downloads/ondersteuning/bestuurlijke-zaken/stukken-landelijke-raad/landelijke-raad-2016-12-10/verslag-11/4021-verslag-landelijke-raad-10-12-2016/file Verslag landelijke raad dec 2016]</ref><br />
|-<br />
||Secr./Penningm.||Nic van Holstein||2019<br />
|-<br />
||Vice-Voorzitter||Wieteke Koorn||2018 (2017)<br />
|-<br />
||Algemeen Lid||Lars Wieringa||2018<br />
|-<br />
!colspan=3|2017<ref>[https://www.scouting.nl/downloads/ondersteuning/bestuurlijke-zaken/stukken-landelijke-raad/landelijke-raad-2017-06-10/verslag-12/4229-verslag-landelijke-raad-10-juni-2017/file Verslag Landelijke Raad jun 2017]</ref><ref>[https://www.scouting.nl/downloads/ondersteuning/bestuurlijke-zaken/stukken-landelijke-raad/landelijke-raad-2017-12-09/verslag-13/4300-verslag-incl-actie-en-besluitenlijst-landelijke-raad-9-december-2017/file [Verslag Landelijke Raad dec 2017]</ref><br />
|-<br />
||Algemeen lid||Arwen van der Leeuw||2019<br />
|-<br />
||Vice-voorzitter||Wieteke Koorn||2019<br />
|-<br />
||Internationaal Commissaris WAGGGS||Wendy Beenakker||2020 (2019)<br />
|-<br />
||Algemeen Lid||Philip Komen||2020 <br />
|-<br />
||Algemeen Lid||Maurice van der Leeden||2020 (2018)<br />
|-<br />
||Algemeen lid||Laura Neijenhuis||2018<br />
|-<br />
!colspan=3|2018<ref>[https://www.scouting.nl/downloads/ondersteuning/bestuurlijke-zaken/stukken-landelijke-raad Verslagen Landelijke Raad 2018]</ref><br />
|-<br />
||Algemeen lid||Thijs Jansen||2019<br />
|-<br />
||Algemeen lid||Laura Neijenhuis||2021 (2020)<br />
|-<br />
||Voorzitter||[[Jaap Boot]]||2021<br />
|-<br />
||Internationaal Commissaris WOSM|| Wouter Zilverberg||2021<br />
|-<br />
!colspan=3|2019<br />
|-<br />
||Vice-voorzitter|| Wendy Beenakker||2020<br />
|-<br />
||Internationaal Commissaris WAGGGS||Sanne Hekman||2020<br />
|-<br />
||Algemeen lid||Maam van der Blij||2021<br />
|-<br />
||Algemeen lid||Saskia van Dongen||2020<br />
|-<br />
||Penningmeester / Secretaris||Philip Komen||2022<br />
|-<br />
||Algemeen lid||Arwen van der Leeuw||2022<br />
|-<br />
||Algemeen lid||Thijs Jansen||2022<br />
|-<br />
|}<br />
{{bron}}<br />
[[categorie:Functies]]</div>
192.168.122.41
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Landelijk_bestuur&diff=94729
Landelijk bestuur
2020-12-13T08:31:34Z
<p>192.168.122.41: /* Huidig bestuur */</p>
<hr />
<div>{{landelijk onderdeel<br />
|Logo = Logo Scouting Nederland.svg <br />
|Groepsdas = Neckie_bestuur.png<br />
|Adres = Larikslaan 5<br />
|Plaats = Leusden <br />
|Land = Nederland<br />
|Opgericht = [[1973]]<br />
|Voorgangers = besturen KV, NPV, NG, NPG, [[Federatie Scouting Nederland]]<br />
|Website = www.scouting.nl<br />
}}<br />
Het doen en laten van [[Scouting Nederland]] ligt in handen van het '''Landelijk Bestuur'''. Zij wordt bijgestaan door het [[Landelijk Service Centrum]], waarin de [[landelijke team]]s functioneren. Het eerste Landelijk Bestuur werd geïnstalleerd nadat de vier Nederlandse landelijke scoutingbewegingen in 1973 fuseerden. Sindsdien hebben vele personen een functie in het Landelijk Bestuur mogen bekleden. <br />
<br />
==Huidig bestuur==<br />
{|Class=wikitable<br />
!naam||functie<br />
|-<br />
| [[Jaap Boot]]||voorzitter / coördinator <br />
|-<br />
| Philip Komen||penningmeester / secretaris <br />
|-<br />
| Wendy Beenakker||vice-voorzitter <br />
|-<br />
| Vacant||lid / IC WAGGGS <br />
|-<br />
| Wouter Zilverberg||lid / IC WOSM <br />
|-<br />
| Thijs Jansen||lid<br />
|-<br />
| Laura Neijenhuis||lid<br />
|-<br />
| Arwen van der Leeuw||lid<br />
|-<br />
| Saskia van Dongen||lid<br />
|-<br />
| Maam van der Blij||lid<br />
|-<br />
| Joris Schut||lid<br />
|}<br />
<br />
==Historie==<br />
Gesorteerd op jaar van aantreden:<br />
<br />
{|{{Prettytable}}<br />
!functie!!Naam!!Jaar aftreden<br />
|-<br />
!colspan=3|1968<br />
|-<br />
||Voorzitter ([[Federatie Scouting Nederland]])||[[Ferdinand F. Venstra]]<ref> [https://resolver.kb.nl/resolve?urn=KBPERS01:002859019:mpeg21:a00194 Algemeen Dagblad 23-01-1970]</ref> ||1969<br />
|-<br />
!colspan=3|1970<br />
|-<br />
||Voorzitter (Federatie Scouting Nederland)||mevrouw [[G.N. (van) Berkel]]||1973<br />
|-<br />
!colspan=3|1973<br />
|-<br />
||Voorzitter||[[Wim Schelberg]]|| 1974<br />
|-<br />
||Vicevoorzitter||[[mr. I.H. (Ina) Wildeboer]]||1974<br />
|-<br />
!colspan=3|1974<br />
|-<br />
||Voorzitter||[[Pim van Dorp|ir. W.F. van Dorp]]||?<br />
|-<br />
!colspan=3|1981<br />
|-<br />
||Voorzitter||Ir. [[E. Eshuis]]<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:011010512:mpeg21:a0039 Nieuwsblad van het Noorden, 22 sep 1982]</ref>||1982<br />
|-<br />
!colspan=3|1982<br />
|-<br />
||Voorzitter||[[Bert Kuiper|G.J. Kuiper]]<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:011010512:mpeg21:a0039 Nieuwsblad van het Noorden, 22 sep 1982]</ref>||?<br />
|-<br />
!colspan=3|1983? <!--- 1983 - 1987 --><br />
|-<br />
||Voorzitter||[[Ronald Oudshoorn|R.E. (Ronald) Oudshoorn]]||1988<ref>[http://www.dekrantvantoen.nl/vw/article.do?id=NVHN-19880610-AE0005002&vw=org&lm=scouting%2Cnederland%2Cvoorzitter%2Coudshoorn%2CLC%2CDVHN%2CNVHN%2CBCH%2CWEZ%2CBRU%2CDAM%2CDRC%2CEMS%2CFEA%2CFRC%2CGBS%2CGZB%2CHAH%2CHEC%2CHGL%2CHOH%2CHSK%2CHWB%2CJCH%2CKHN%2CKSK%2CKVF%2CMCK%2CMDW%2CMFH%2CNDC