https://nl.scoutwiki.org/api.php?action=feedcontributions&user=Spaak73&feedformat=atom
Scoutpedia.nl - Bijdragen van deze gebruiker [nl]
2024-03-29T06:01:00Z
Bijdragen van deze gebruiker
MediaWiki 1.39.5
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Katholieke_Verkenners&diff=100346
Katholieke Verkenners
2021-07-18T11:25:47Z
<p>Spaak73: </p>
<hr />
<div>{{beweging<br />
|Afkorting = KV<br />
|Logo = Katholieke Verkenners.png<br />
|Groepsdas = <br />
|Beweging = Katholieke Verkenners<br />
|Plaats = Nederland<br />
|Provincie = alle provincies<br />
|Open voor = jongens<br />
|Levensbeschouwing = katholiek<br />
|Genootschap = <br />
|Leden = <br />
|Opgericht = 23 april 1930<br />
|Opgeheven = 6 januari 1973<br />
|Opgegaan in= Katholieke Jeugdbeweging<br />
|GeenCat = ja<br />
|lat= 52.09034<br />
|lon= 4.316209<br />
}}<br />
De '''Katholieke Verkenners''', kortweg (KV), was een Rooms-katholieke scoutingorganisatie voor jongens in Nederland tussen [[1930]] en [[1973]]. Van [[1946]] tot [[1961]] als [[Heeft opvolger::Verkenners van de Katholieke Jeugdbeweging]] (VKJB).<br />
<br />
In tegenstelling tot bijvoorbeeld Duitsland, België, Frankrijk, Italië en Engeland was de Katholieke kerk in Nederland in de beginjaren geen voorstander van Scouting. Zo schreven de Nederlandse bisschoppen in 1912<br />
''"hunne geestelijkheid, zoveel mogelijk te zorgen, dat hunne katholieke mannen en jongens aan de padvinderij niet meedoen. Kunnen zij dit echter niet tegenhouden, dan dienen zij zelf de leiding te nemen, bijv. door de patronaten, maar in geen geval mogen katholieke groepen deelnemen aan kampeering"''<br />
Het verzet steunde op een drietal redenen: het godsdienstig-neutrale karakter van de beweging, de methode van jeugdwerk en ten derde een aantal bij het 'spel van verkennen' onmisbare elementen, zoals [[pionieren]], <br />
het [[kamperen]] en sport en spel, waaraan men morele bezwaren verbonden achtte.<br />
<br />
Met instemming van de Nederlandse Rooms-katholieke kerkleiding komt in 1930 de Vereniging der Katholieke Verkenners tot stand en deze vereniging sluit zich aan bij het [[De Nederlandse Padvinders|NPV]].<br />
[[Bestand:Kv npv 1930.png|thumb|left]]<br />
In [[1937]], vlak na de [[Wereldjamboree]] in Nederland besluit de Nederlandse Rooms-katholieke kerkleiding dat de katholieke jeugd niet onder leiding kan staan van een vereniging waarvan het bestuur niet geheel uit katholieken bestaat. Hierdoor splitsten de Rooms-katholieke verkenners zich af van de NPV.<br />
Zij konden echter nooit erkend worden door het Internationale Bureau, want volgens de idealen van [[Robert Baden-Powell]] kon er maar één landelijke vereniging zijn. Dit werd door de NPV, onder leiding van [[Prins Bernhard]] opgelost. Zowel de NPV als de KV zouden in [[1938]] samenvloeien in de [[Nationale Padvindersraad]]. Zo was er weer maar één landelijke vereniging, maar de KV kon wel een eigen bestuur samenstellen. Vanaf dit moment waren er dus ook twee [[hoofdcommissaris]]sen met daarboven een [[koninklijk commissaris]].<br />
[[Bestand:KV zw.png|left|thumb|Logo Katholieke Verkenners op briefpapier]]<br />
Na de bevrijding van [[1945]] was het de wens van heel scouting in Nederland om te komen tot één landelijke vereniging. Besturen van de NPV, de KV en leiders van groepen die zich al eerder hadden aangesloten, kwamen bijeen in de Westerkerk te Amsterdam. De handtekeningen werden gezet en er was weer één vereniging. De Nationale Padvindersraad werd hiermee opgeheven. Maar de Rooms-katholieke kerkleiding weigerde goedkeuring en sloot zich voortaan helemaal af van scouting in Nederland en wenste te komen tot één [[Katholieke Jeugdbeweging]] (de KJB) en opheffing van de Katholieke Verkenners. Na veel protesten mochten de katholieke verkenners het spel van scouting blijven spelen, maar dan onder de vlag van de [[Verkenners van de Katholieke Jeugdbeweging]] (de VKJB). Om weer te voorkomen dat de katholieke verkenners buiten scouting zouden vallen, installeerde de koninklijk commissaris weer de Nationale Padvindersraad waar nu dus de NPV en de VKJB zitting in hadden.<br />
<br />
[[Scoutingkampeerterrein St. Walrick|Gilwell St. Walrick]] was vanaf [[1949]] het hoofdkampeerterrein van de Katholieke Verkenners en de plaats waar zij hun [[Gilwelltraining]]en gaven.<br />
<br />
In 1958 werden de [[Rowans]] opgericht, de voorloper van de tegenwoordige [[Explorers]]<br />
<br />
Het leidersblad was van 1930 tot 1945 genaamd [[De Katholieke Verkennersleider]], dat onder andere onder hoofdredactie stond van [[Hein van der Kallen]]. Het ledenblad was van 1935 tot 1941 [[Goudland]] en vanaf 1961 [[KIM]]. <br />
<br />
De Katholieke Verkenners werden in 1961 weer een zelfstandige organisatie en namen de plaats in van de VKJB in de Nationale Padvindersraad.<br />
<br />
Op [[6 januari]] [[1973]] fuseert de Katholieke Verkenners met [[De Nederlandse Padvinders]], het [[Nederlandse Padvindstersgilde]] en de (eveneens Rooms-katholieke) [[Nederlandse Gidsen]] tot [[Scouting Nederland]].<br />
<br />
==Ledenaantallen==<br />
*1931: 1415<ref name=hadj>[http://repository.ubn.ru.nl/bitstream/handle/2066/114023/mmubn000001_132028034.pdf?sequence=1 Het apostolaat der jeugd: katholieke jeugdbewegingen in Nederland 1900-1941]</ref><br />
**maart: 1200<ref name=DT>[http://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:010534398:mpeg21:a0173 De Tijd : godsdienstig-staatkundig dagblad 23-03-1931]</ref><br />
**augustus / september: 1928, 225 leiders, 79 groepsaalmoezeniers, 329 welpen, 1229 verkenners, 66 voortrekkers in 84 groepen<ref>[http://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:010533927:mpeg21:a0058 De Tijd : godsdienstig-staatkundig dagblad 08-09-1931]</ref><ref name=jaarboek1932 >[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMKDC07:005869001:00007 Jaarboek van het onderwijs en de opvoeding der R.K. jeugd in Nederland, Nederlandsch Indië, Suriname en Curaçao, 1932, Deel: IV, 1932]</ref><br />
**december: 2733, 360 leiders, 94 groepsaalmoezeniers, 570 welpen, 1598 verkenners, 111 voortrekkers in 102 groepen<ref name=jaarboek1932 /><br />
*1932: 4645, 171 leidsters, 316 leiders, 142 groepsaalmoezeniers, 1232 welpen, 2578 verkenners, 206 voortrekkers in 153 groepen<ref name=jaarboek1934>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMKDC07:005879001:00070 Jaarboek van het onderwijs en de opvoeding der R.K. jeugd in Nederland, Nederlandsch Indië, Suriname en Curaçao, 1934, Deel: IV, 1934]</ref><br />
*1933: 6584, 331 leidsters, 528 leiders, 179 groepsaalmoezeniers, 1989 welpen, 3154 verkenners, 403 voortrekkers in 203 groepen<ref name=jaarboek1934 /><br />
*1934: 4729<ref name=hadj/><br />
*1935: 6890<ref name=hadj/><br />
*1936: 6817<ref name=hadj/><br />
*1937: 7326<ref name=hadj/><br />
*1938: 8106<ref name=hadj/><br />
*1939: 8616<ref name=hadj/><br />
*1940: 8922<ref name=hadj/><br />
*1941: 9514<ref name=hadj/><br />
*1946: 75000<ref name=LD>[http://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:010538832:mpeg21:a0137 Limburgsch dagblad 07-02-1967]</ref><br />
*1947: 78000, 30.000 welpen, 35.000 verkenners, 4000 voortrekkers, 9000 leiders en 1500 aalmoezeniers in 1700 groepen<ref> [http://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:010771447:mpeg21:a0010 Nieuwsblad van het Zuiden : dagblad met ochtend- en avond-editie 05-05-1947]</ref><br />
*1949: 65000<ref name=LD/><br />
*1955: 59000<ref>[http://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:011027520:mpeg21:a0111 Limburgsch dagblad 24-05-1955]</ref>ongeveer 50.000 jongens, 9000 leid(st)ers<br />
* 1957: 43000<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMKB19:000257043:mpeg21:a00077 Nieuwe Tilburgsche courant 20-02-1957]</ref><br />
*1963: 49000<br />
*1969: 38326<ref name=ND>[http://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:010558571:mpeg21:a0014 Nederlands dagblad : gereformeerd gezinsblad 18-10-1971]</ref><br />
*1970: 35143<ref name=ND/><br />
<br />
==Eerste Bestuur==<br />
In de tijd dat de KV aangesloten was bij de NPV, van 1930 tot 1938, had de voorzitter van de KV ook de functie van hoofdkwartiercommissaris voor de R.K. Verkenners bij de NPV<br />
<br />
* april 1930 <ref>[http://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:010931119:mpeg21:a0010 Limburgsch dagblad 14-04-1930]</ref><ref>Het apostolaat der jeugd, Katholieke jeugdbewegingen in Nederland 1900-1941, Peter Selten, Acco, 1991</ref><br />
**Kapelaan [[Gerhard de Geus]]<ref>Een Roomse Droom - Nederlandse katholieken en de Noorse missie - 1920-1975 door Vefie Poels, Valkhof Pers, 2005</ref> - hoofdverkennersgeestelijke, waarnemend voorzitter (tot oktober 1931)<br />
**mr. [[Anton Fens]] - secretaris (tot juli 1930<ref name=tc>[http://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:010193939:mpeg21:a0109 Tilburgsche courant 28-07-1930]</ref>), penningmeester (tot maart 1937)<br />
**dr. [[Louis Berger]], [[diocesane commissaris]] (tot medio 1933)<br />
**[[Pim Froger]] , diocesane commissaris (tot medio 1932)<br />
**mr. [[Ernest Lamers]] (Den Bosch)<ref>[https://www.openarch.nl/hvr:8eb9bd05-5436-dbe5-2ba5-49a47a0ad996/nl Overlijden van mr. Ernest Lamers]</ref>, diocesane commissaris (tot medio 1933)<br />
**drs. A. van der Poel (Breda), diocesane commissaris, secretaris (vanaf juli 1930<ref name=tc /> tot medio 1933)<br />
*maart 1931 <ref name=DT /><br />
**prof. dr. [[Alphons Steger]] - voorzitter (tot februari 1933)<br />
*oktober 1931 <br />
**mr. dr. [[J. Beuns]] SJ hoofdverkennersgeestelijke/hoofdaalmoezenier (tot medio 1936)<br />
*februari 1933<br />
**majoor [[Petrus Paulus Wilhelmus van Leeuwen|P.P.W. van Leeuwen]], voorzitter (tot maart 1937)<br />
*medio 1936<br />
**[[Toon Ramselaar]], hoofdaalmoezenier<br />
<br />
{{bron}}<br />
[[Categorie:Vroegere organisatie]]<br />
[[Categorie:Scouting in Nederland]]</div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Kanderstam&diff=97783
Kanderstam
2021-04-03T17:06:15Z
<p>Spaak73: </p>
<hr />
<div>De '''Kanderstam''' is in oktober 1997 opgericht als [[interessestam]] door (oud) deelnemers aan de servicekampen in [[Kandersteg International Scout Centre|KISC]] om onderling contact te houden en activiteiten te organiseren. Jaarlijks wordt een Nieuwjaarsdiner, ledenvergadering en 1 of meer activiteiten georganiseerd.<br />
<br />
==Externe links==<br />
* [http://www.kanderstam.nl www.kanderstam.nl]<br />
* [https://dutchworkparty.scouting.nl dutchworkparty.scouting.nl]<br />
<br />
[[categorie:Interesse Stam]]</div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=World_Scout_Moot&diff=91629
World Scout Moot
2020-02-26T14:15:24Z
<p>Spaak73: MOOT 2021 toegevoegd</p>
<hr />
<div>De '''World Scout Moot''' is een internationale bijeenkomst voor scouts en gidsen van 18 tot 26 jaar. Een Moot wordt elke 4 jaar op een andere plaats gehouden.<br /><br />
De oorspronkelijke naam van dit internationaal kamp was ''World Rover Moot'', later veranderde dit naar ''World Moot'' en nog later naar ''World Scout Moot''.<br /><br />
De [[Wereldjamboree]] is een vergelijkbaar evenement, maar voor leden van 14 tot 17 jaar.<br />
<br />
<br />
{| {{Prettytable}}<br />
!Jaar<br />
!Nummer<br />
!Locatie<br />
!Aantal<br />scouts<br />
!Aantal<br />landen<br />
|-<br />
|1931<br />
|1<br />
|Kandersteg, Zwitserland<br />
|3,000<br />
|20<br />
|-<br />
|1935<br />
|2<br />
|Ingaro, Zweden<br />
|3,000<br />
|26<br />
|-<br />
|1939<br />
|3<br />
|Monzie, Schotland<br />
|3,500<br />
|42<br />
|-<br />
|1949<br />
|4<br />
|Skjak, Noorwegen<br />
|2,500<br />
|40<br />
|-<br />
|1953<br />
|5<br />
|Kandersteg, Zwitserland<br />
|3,300<br />
|38<br />
|-<br />
|1957<br />
|6<br />
|Sutton Coldfield, Groot-Brittanië<br />
|3,500<br />
|61<br />
|-<br />
|1961<br />
|7<br />
|Melbourne, Australië<br />
|969<br />
|15<br />
|-<br />
|1965-66<br />
|<br />
|Moot Year: 10 events<br />
|3,599<br />
| <br />
|-<br />
|1969-70<br />
|<br />
|Moot Year: 26 events<br />
|7,250<br />
| <br />
|-<br />
|1973-74<br />
|<br />
|Moot Year: 22 events<br />
|11,000<br />
| <br />
|-<br />
|1977-78<br />
|<br />
|Moot Year: 23 events<br />
|14,560<br />
| <br />
|-<br />
|1981-82<br />
|<br />
|Moot Year: 31 events<br />
|22,380<br />
| <br />
|-<br />
|Dec. 1990 -Jan. 1991<br />
|8<br />
|Melbourne, Australië<br />
|1,000<br />
|36<br />
|-<br />
|July 1992<br />
|9<br />
|Kandersteg, Zwitserland<br />
|1,400<br />
|52<br />
|-<br />
|July 1996<br />
|10<br />
|Ransberg, Zweden<br />
|2,608<br />
|78<br />
|-<br />
|July 2000<br />
|11<br />
|Mexico<br />
|5,000<br />
|71<br />
|-<br />
|July-August 2004<br />
|12<br />
|Hualien, Taiwan<br />
|2,500<br />
|83<br />
|-<br />
|2010<br />
|13<br />
|Kenia<br />
|-<br />
|2013<br />
|14<br />
|Awacamenj Mino (Québec), Canada<br />
|-<br />
|2017<br />
|15<br />
|[[Úlfljótsvatn]], IJsland<br />
|-<br />
|2021<br />
|16<br />
|Dublin, Ierland<br />
|-<br />
|}<br />
<br />
=== Externe links ===<br />
* [https://www.scout.org/moot] op de website van [[World Organization of the Scout Movement|WOSM]]<br />
{{Bron|bronvermelding=<br />
*[http://www.scout.org/en/information_events/events/world_events/world_moot/moots_history__1 World Scout Moots History] }}<br />
{{Link portaal Op kamp en evenementen}}<br />
<br />
[[Categorie:Evenementen]]<br />
<br />
[[da:World Scout Moot]]<br />
[[de:Rovermoot]]<br />
[[en:World Scout Moot]]<br />
[[es:Rover Moot]]<br />
[[fi:Rover moot]]<br />
[[fr:Moot]]<br />
[[it:Moot mondiale dello scautismo]]</div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Wereldjamboree_2019&diff=91307
Wereldjamboree 2019
2019-11-26T13:00:28Z
<p>Spaak73: Link naar het terrein toegevoegd.</p>
<hr />
<div>{{Evenement<br />
|Logo = 24th World Scout Jamboree.jpg<br />
|Thema = Unlock a New World<br />
|Beweging = World Organization of the Scout Movement<br />
|Plaats = Mount Hope, West Virginia,<br />
|Land = Verenigde Staten<br />
|Begindatum = 2019<br />
|Einddatum = 2019<br />
|Deelnemers = <br />
|Landen = <br />
|Website = www.2019wsj.org<br />
|lat = 37.915986 <br />
|lon = -81.122993<br />
}}<br />
De '''24e Wereldjamboree''' wordt 22 juli tot 2 augustus 2019 gehouden in de Verenigde Staten, West Virginia, [[Summit Bechtel Family National Scout Reserve | The Summit Bechtel Reserve]], en wordt gehost door Canada, Mexico en de Verenigde Staten. De troepen van het Nederlands Contingent zijn vernoemd naar Nederlandse lekkernijen. De namen zijn:<br />
*Speculazen<br />
*Hagelslag<br />
*Stroopwafels<br />
*Bitterballen<br />
*Bossche Bollen<br />
*Tompoezen<br />
*Appelflappen<br />
*Dropjes<br />
*Bokkenpootjes<br />
*Kazen<br />
*Kletskoppen<br />
*Krentenbollen<br />
*Kruidnoten<br />
*Nonnevotten<br />
*Poffertjes<br />
*Rookworsten<br />
*Roze koeken<br />
*Soezen<br />
*Worstenbrood<br />
*Taaitaai (IST)<br />
*Hollandse Nieuwe (CMT)<br />
<br />
{{beginnetje}}<br />
{{Wereldjamborees}}<br />
{{Link portaal Op kamp en evenementen}}<br />
<br />
[[Categorie:Wereldjamboree]]<br />
[[Categorie:Scouting in de Verenigde Staten van Amerika]]<br />
<br />
[[da:24. verdensjamboree]]<br />
[[fi:24. maailmanjamboree]]<br />
[[fr:Jamboree de 2019]]<br />
[[it:24° Jamboree mondiale dello scautismo]]</div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=The_Summit_Bechtel_Family_National_Scout_Reserve&diff=91305
The Summit Bechtel Family National Scout Reserve
2019-11-26T12:55:03Z
<p>Spaak73: Nieuwe pagina aangemaakt met '{{Kampeerterrein |Naam=Summit Bechtel Reserve |Land=Verenigde Staten |Website=https://summitbsa.org |lat=37.915986 |lon=-81.122993 }} The Summit Bechtel Family Nati...'</p>
<hr />
<div>{{Kampeerterrein<br />
|Naam=Summit Bechtel Reserve<br />
|Land=Verenigde Staten<br />
|Website=https://summitbsa.org<br />
|lat=37.915986<br />
|lon=-81.122993<br />
}}<br />
The Summit Bechtel Family National Scout Reserve, vaak afgekort tot Summit Bechtel Reserve (SBR), is één van de vier terreinen van de [[Boy Scouts of America]]. Het ligt bij Glen Jean in West Virginia.<br />
<br />
==Evenementen==<br />
Op het park zijn verschillende grote evenementen gehouden. <br />
* 2013: Nationale Jamboree<br />
* 2017: Nationale Jamboree <br />
* 2019: [[Wereldjamboree 2019|24de Wereldjamboree]]<br />
<br />
{{beginnetje}}</div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Wereldjamboree&diff=91304
Wereldjamboree
2019-11-26T11:43:49Z
<p>Spaak73: Logo WSJ 2019 toegevoegd</p>
<hr />
<div>[[Bestand:Closing ceremony 20th World Scout Jamboree.jpg|right|thumb|300px|Afsluitende ceremonie van de 20ste jamboree in Thailand (2002/2003)]]<br />
<br />
Een '''Wereldjamboree''' is een grote bijeenkomst van jeugdleden van [[Scouting]] uit landen van over de hele wereld. De Wereldjamboree wordt iedere vier jaar gehouden. De Wereldjamborees worden georganiseerd door de [[World Organization of the Scout Movement|WOSM]] (overkoepelende internationale scoutingorganisatie), maar ook leden van gelieerde internationale scoutingorganisaties zijn welkom (zoals bijvoorbeeld [[World Association of Girl Guides and Girl Scouts|WAGGGS]]). De deelnemers zijn allemaal tussen de 14 en de 17 jaar oud. Scouting Nederland hanteert de afwijkende spelling "Wereld Jamboree".<br /><br />
Een vergelijkbaar evenement voor "oudere" scouts en gidsen is de [[World Scout Moot]].<br />
<br />
== Geschiedenis ==<br />
Tijdens de Eerste Wereldoorlog van [[1914]] tot [[1918]] ziet [[Robert Baden-Powell]], de oprichter van [[scouting]], onder andere na bezoeken aan de oorlogsfronten in Vlaanderen en Frankrijk, waar nationalisme toe kan leiden. Vier jaar lang waren buurvolken bezig elkaar uit te moorden. Het begon hem duidelijk te worden dat de scoutingbeweging volkeren over hun grenzen heen bijeen kon brengen. Een rechtstreeks gevolg hiervan was het idee van een Jamboree als internationale bijeenkomst, gericht op onderlinge verstandhouding en wederzijds begrip. Op politiek niveau leidde een soortgelijk idee tot de oprichting van de Volkenbond.<br />
<br />
In [[1920]] wordt [[Wereldjamboree 1920|de eerste editie]] van de [[Wereldjamboree]] gehouden in Londen, zo'n 8000 scouts uit 34 landen van over de hele wereld verzamelen zich in de Olympia tentoonstellingshallen in het centrum van Londen. De [[Wereldjamboree 1937|vijfde editie van de Wereldjamboree]] zou 17 jaar later in Nederland plaatsvinden. Tevens werd in 1920 de eerste internationale conferentie gehouden; de oprichting van de [[Boy Scouts International Conference]].<br />
<br />
In [[1939]] wordt de eerste jamboree voor meisjes gehouden; de enige, naar later blijkt. Dit wereldkamp heet 'Pax Ting' (Vredesbijeenkomst). Er zijn padvindsters uit 32 verschillende landen. De vredesoproep heeft niet lang mogen baten: in september van dat jaar begint de [[Scouting in de Tweede Wereldoorlog|Tweede Wereldoorlog]]. <br />
<br />
De 15e Wereldjamboree zou in [[1979]] in [[Iran]] gehouden worden, maar is vanwege politieke onlusten in dat land afgelast. In plaats hiervan werd een "Wereldjamboree Jaar" gehouden, waarbij landen werden opgeroepen om overal ter wereld Join-in Jamboree activiteiten te organiseren.<br />
<br />
De jamboree werd tot dusver twee keer in Nederland georganiseerd: in [[1937]] in [[Vogelenzang]] en in [[1995]] in Dronten. In België vond tot dusver nog nooit een Wereldjamboree plaats. <br />
<br />
== Tabel van jamboreejaren ==<br />
<br />
{| class="prettytable table table-striped table-hover table table-striped table-hover sortable collapsible" Width=100%<br />
|-<br />
!Badge<br />!!Nummer<br />!!Jaar<br />!!Organiserend<br />land<br />!!Aantal<br />landen<br />!!Aantal<br />scouts<br />!!Plaats<br />!!Thema<br /><br />
|-<br />
|Geen<ref>[http://www.nvvso.nl/?paginaCode=DOCUMENTATIE_WJ_1 Officiële deelnemersinsignes Wereld Jamboree]</ref> ||[[Wereldjamboree 1920|1e]]||1920|| Engeland||34||8000||Londen||-<br />
|-<br />
|[[Bestand:WJ1924.jpg|60px|1924]]||[[Wereldjamboree 1924|2e]]||1924|| Denemarken||34||5000||Kopenhagen||-<br />
|-<br />
|[[Bestand:Scouts-wj1929.gif|60px|1929]] ||[[Wereldjamboree 1929|3e]]||1929|| Engeland||42||50000||[[Birkenhead]]||Coming of Age<br />
|-<br />
|[[Bestand:Scouts-wj1933.gif|60px|1933]] ||[[Wereldjamboree 1933|4e]]||1933|| Hongarije||34||25792||[[Gödöllö]]||-<br />
|-<br />
|[[Bestand:Scouts-wj1937.jpg|60px|1937]] ||[[Wereldjamboree 1937|5e]]||1937|| Nederland||51||28750||[[Vogelenzang]]||Kleine middelen, grote resultaten<br />
|-<br />
| ||[[Wereldjamboree 1941|geen]]||1941||Frankrijk|| - || - || - || uitgesteld<br />
|-<br />
|[[Bestand:Scouts-wj1947.gif|60px|1947]] ||[[Wereldjamboree 1947|6e]]||1947|| Frankrijk||42||25000||[[Moisson]]||Jamboree of Peace<br />
|-<br />
|[[Bestand:Scouts-wj1951.jpg|60px|1951]] ||[[Wereldjamboree 1951|7e]]||1951|| Oostenrijk||47||12884||[[Bad Ischl]]||Jamboree of Simplicity<br />
|-<br />
|[[Bestand:Scouts-wj1955.jpg|60px|1955]] ||[[Wereldjamboree 1955|8e]]||1955|| Canada||71||11139||[[Niagara on the Lake]]||New Horizons<br />
|-<br />
|[[Bestand:Scouts-wj1957.jpg|60px|1957]] ||[[Wereldjamboree 1957|9e]]||1957|| Engeland||80||33000||[[Sutton Coldfield]]||50<sup>e</sup> verjaardag scouting<br />
|-<br />
|[[Bestand:Scouts-wj1959.jpg|60px|1959]] ||[[Wereldjamboree 1959|10e]] ||1959|| Filipijnen||44||12203||[[Mount Makiling]]||Building tomorrow today<br />
|-<br />
|[[Bestand:11th World Scout Jamboree.svg|60px|1963]] ||[[Wereldjamboree 1963|11e]]||1963|| Griekenland||86||10394||[[Marathónas|Marathon]]||Higher and Wider<br />
|-<br />
|[[Bestand:Scouts-wj1967.jpg|60px|1967]] ||[[Wereldjamboree 1967|12e]]||1967|| Verenigde Staten van Amerika||105||12011||[[Farragut State Park]]||For Friendship<br />
|-<br />
|[[Bestand:Scouts-wj1971.gif|60px|1971]] ||[[Wereldjamboree 1971|13e]]||1971|| Japan||87||23758||[[Asagiri Heights]]||For Understanding<br />
|-<br />
|[[Bestand:Scouts-wj1975.jpg|60px|1975]] ||[[Wereldjamboree 1975|14e]]||1975|| Noorwegen||91||17259||[[Lillehammer]]||Five fingers one hand<br />
|-<br />
|[[Bestand:15th World Scout Jamboree Iran.svg|60px|1979]] ||[[Wereldjamboree 1979|geen]] ||1979|| Iran||afgelast|| - ||[[Neyshâbûr]]|| → "Wereldjamboree Jaar"<br />
|-<br />
|[[Bestand:Scouts-wj1983.jpg|60px|1983]]||[[Wereldjamboree 1983|15e]]||1983|| Canada||ca 100||14383||[[Kananaskis Country]]||The Spirit Lives On <br />
|-<br />
|[[Bestand:Scouts-wj1987.jpg|60px|1987]] ||[[Wereldjamboree 1987|16e]]||1987/1988|| Australië||84||14634||[[Cataract Scout Park]]||Bringing the world together<br />
|-<br />
|[[Bestand:Scouts-wj1991.jpg|60px|1991]]||[[Wereldjamboree 1991|17e]]||1991|| Zuid-Korea||135||20000||[[Mount Sorak]]||Many Lands, One World<br />
|-<br />
|[[Bestand:Scouts-wj1995.jpg|60px|1995]] ||[[Wereldjamboree 1995|18e]]||1995|| Nederland||169||29060||[[Biddinghuizen|Dronten]] en Eiland [[De Zegge]] in [[Zeewolde]]||The future is now<br />
|-<br />
|[[Bestand:Scouts-wj1999.jpg|60px|1999]] ||[[Wereldjamboree 1999|19e]]||1998/1999|| Chili||158||30519||[[Hacienda Picarquin]]||Building peace together<br />
|-<br />
| [[Bestand:Scouts-wj2003.jpg|60px|2002]]||[[Wereldjamboree 2003|20e]]||2002/2003|| Thailand||140||24000||[[Sattahip]]||Share our world, share our cultures<br />
|-<br />
|[[Bestand:21st_World_Scout_Jamboree.png|60px|2007]] ||[[Wereldjamboree 2007|21e]]||2007|| Verenigd Koninkrijk|| 188||40000||[[Hylandspark]]||[[One world, One promise]]<br />
|-<br />
|[[Bestand:Wj2011.png|60px|2011]] ||[[Wereldjamboree 2011|22e]]||2011|| Zweden||-||-||[[Rinkaby]]||Simply Scouting<br />
|-<br />
| ||[[Wereldjamboree 2015|23e]]||2015|| Japan||-||-||[[Kirara Beach]] ||Wa: A Spirit of Unity<br />
|-<br />
|[[Bestand:24th_World_Scout_Jamboree.jpg|60px|2019]] ||[[Wereldjamboree 2019|24e]]||2019|| Verenigde Staten||-||-||[[Summit Bechtel Family National Scout Reserve]] ||Unlock a New World<br />
|-<br />
| ||[[Wereldjamboree 2023|25e]]||2023|| Zuid-Korea||-||-|| ||Draw your dream<br />
|-<br />
|}<br />
<br />
== Andere Wereldjamborees ==<br />
{| {{Prettytable}} Width=100%<br />
!Badge !!Wereldorganisatie!!Jaar!!Organiserend<br />land!!Aantal<br />landen!!Aantal<br />scouts!!Plaats!!Thema<br />
|-<br />
|[[Bestand:I Pax Ting.png|60px|I Pax Ting]] ||[[World Association of Girl Guides and Girl Scouts|WAGGGS]]||1939|| Hongarije||23||5800||Gödöllö||I [[Pax Ting]]<br />(bijeenkomst van de vrede)<br />
|-<br />
| ||[[WFIS]]||2002||Denemarken||?||850||Skørping||Together we are strongest<br />
|-<br />
|[[Bestand:WFIS wereldjamboree 2007.png|60px|WFIS 2007]] ||[[WFIS]]||2007||Colombia||12||2000||Medellín||-<br />
|-<br />
|[[Bestand:WFIS wereldjamboree 2011.png|60px|WFIS 2011]] ||[[WFIS]]||2011||Mexico||||||Rised Stones Valley (Zacatlán)||-<br />
|-<br />
|}<br />
<br />
== Externe link ==<br />
<br />
* [http://www.scoutmuseum.nl/jamboree/overzicht.htm Site met uitgebreide informatie over de Wereldjamborees]<br />
<br />
{{Link portaal Op kamp en evenementen}}<br />
<br />
[[Categorie:Wereldjamboree]]<br />
[[Categorie:Evenementen]]<br />
<br />
[[da:Liste over verdemsjamborees]]<br />
[[en:World Scout Jamboree]]<br />
[[eo:Tutmondaj ĵamboreoj]]<br />
[[es:Cronología de los Jamborees]]<br />
[[fi:Maailmanjamboree]]<br />
[[fr:Liste des Jamboree mondiaux]]<br />
[[it:Jamboree mondiale dello scautismo]]</div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Wereldjamboree_2019&diff=91303
Wereldjamboree 2019
2019-11-26T11:38:52Z
<p>Spaak73: Troepnaam van het Contingent Management Team toegevoegd.</p>
<hr />
<div>{{Evenement<br />
|Logo = 24th World Scout Jamboree.jpg<br />
|Thema = Unlock a New World<br />
|Beweging = World Organization of the Scout Movement<br />
|Plaats = Mount Hope, West Virginia,<br />
|Land = Verenigde Staten<br />
|Begindatum = 2019<br />
|Einddatum = 2019<br />
|Deelnemers = <br />
|Landen = <br />
|Website = www.2019wsj.org<br />
|lat = 37.915986 <br />
|lon = -81.122993<br />
}}<br />
De '''24e Wereldjamboree''' wordt 22 juli tot 2 augustus 2019 gehouden in de Verenigde Staten, West Virginia, The Summit Bechtel Reserve, en wordt gehost door Canada, Mexico en de Verenigde Staten. De troepen van het Nederlands Contingent zijn vernoemd naar Nederlandse lekkernijen. De namen zijn:<br />
*Speculazen<br />
*Hagelslag<br />
*Stroopwafels<br />
*Bitterballen<br />
*Bossche Bollen<br />
*Tompoezen<br />
*Appelflappen<br />
*Dropjes<br />
*Bokkenpootjes<br />
*Kazen<br />
*Kletskoppen<br />
*Krentenbollen<br />
*Kruidnoten<br />
*Nonnevotten<br />
*Poffertjes<br />
*Rookworsten<br />
*Roze koeken<br />
*Soezen<br />
*Worstenbrood<br />
*Taaitaai (IST)<br />
*Hollandse Nieuwe (CMT)<br />
<br />
{{beginnetje}}<br />
{{Wereldjamborees}}<br />
{{Link portaal Op kamp en evenementen}}<br />
<br />
[[Categorie:Wereldjamboree]]<br />
[[Categorie:Scouting in de Verenigde Staten van Amerika]]<br />
<br />
[[da:24. verdensjamboree]]<br />
[[fi:24. maailmanjamboree]]<br />
[[fr:Jamboree de 2019]]<br />
[[it:24° Jamboree mondiale dello scautismo]]</div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Scouting_Jutters_Willemsoord&diff=90487
Scouting Jutters Willemsoord
2019-02-07T11:20:23Z
<p>Spaak73: </p>
<hr />
<div>{{Groep<br />
|Logo=Scouting Jutters Willemsoord.png<br />
|Groepsdas=Das Grijs-Rood.png<br />
|Beweging=Scouting Nederland<br />
|Regio=Regio Noord-Holland Noord<br />
|Admiraliteit=Admiraliteit Haaks Gronden<br />
|Groepsnummer=1752<br />
|Levensbeschouwing=openbaar<br />
|Plaats=Den Helder<br />
|Provincie=Noord-Holland<br />
|Land=Nederland<br />
|Open voor=beide<br />
|Opgericht=1946<br />
|Website=jwdenhelder.nl<br />
}}<br />
'''{{PAGENAME}}''' is een [[scoutinggroep]] in Den Helder <br />
<br />
== Geschiedenis ==<br />
De groep werd opgericht in 1946. In september van dit jaar wordt de padvinders groep ‘ De Jutters’ gesplitst in drie afzonderlijke groepen; Groep 1 ‘De Jutters’, Groep 4 ‘Jutters Willemsoord’ en Groep 5 ‘Slingervoet Ramondt’.<br />
Het groepshuis aan de Madoerastraat, nu Lombokstraat, wordt afgebroken om in Velsen als noodwoning dienst te gaan doen. In de winter van dit jaar houden de welpen hun opkomsten in het INKA groepshuis aan de Jansendwarsstraat. <br />
De verkenners komen bijeen in de kegelbaan achter de officiersclub aan de Hoofdgracht maar ook wel op straat onder een lantaarnpaal.<br />
Tijdens de ouderavond op 24 wordt de eerste oudercommissie geïnstalleerd en krijgt de groep haar groepsvaandel.<br />
<br />
<br />
== (Spel)takken ==<br />
De groep heeft de volgende speltakken: <br />
* [[Bevers (Scouting Nederland)|Bevers]] - 5 tot 7 jaar - Beverkolonie<br />
* [[Welpen (Scouting Nederland)|Welpen]] - 7 tot 11 jaar - Khaali Jagahhorde<br />
* Welpen - 7 tot 11 jaar - Knhanhiwarahorde<br />
* [[Waterscouts]] - 11 tot 15 jaar - Argonautenwacht<br />
* Waterscouts - 11 tot 15 jaar - Stormvogelswacht<br />
* [[Scouts (Scouting Nederland)|Scouts]] - 11 tot 15 jaar - de Troep<br />
* [[Explorers]] - 15 tot 17 jaar - WVA Sharks<br />
* Explorers - 15 tot 17 jaar - RSA 481 Orion<br />
* [[Roverscouts (Scouting Nederland)|Roverscouts]] - 18 tot 21 jaar - Livo-stam<br />
* [[Plusscouts]] - 21 jaar tot .. - EOV<br />
<br />
== Activiteiten ==<br />
De groep doet mee aan:<br />
* [[Nawaka]]<br />
* [[Nationale_Jamboree|Nationale Jamboree]]<br />
* [[Jota|Jamboree on the Air]]<br />
* [[60 van 23]]<br />
* [[Watervierdaagse]]<br />
* [[Admiralencup]]<br />
* [[Regionale ScoutingWedstrijden]]<br />
en organiseert [[Kater berenspek race]]</div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Wereldjamboree&diff=89870
Wereldjamboree
2018-08-20T10:15:12Z
<p>Spaak73: Keuze voor Wereld Jamboree 2023 is definitief.</p>
<hr />
<div>[[Bestand:Closing ceremony 20th World Scout Jamboree.jpg|right|thumb|300px|Afsluitende ceremonie van de 20ste jamboree in Thailand (2002/2003)]]<br />
<br />
Een '''Wereldjamboree''' is een grote bijeenkomst van jeugdleden van [[Scouting]] uit landen van over de hele wereld. De Wereldjamboree wordt iedere vier jaar gehouden. De Wereldjamborees worden georganiseerd door de [[World Organization of the Scout Movement|WOSM]] (overkoepelende internationale scoutingorganisatie), maar ook leden van gelieerde internationale scoutingorganisaties zijn welkom (zoals bijvoorbeeld [[World Association of Girl Guides and Girl Scouts|WAGGGS]]). De deelnemers zijn allemaal tussen de 14 en de 17 jaar oud. Scouting Nederland hanteert de afwijkende spelling "Wereld Jamboree".<br /><br />
Een vergelijkbaar evenement voor "oudere" scouts en gidsen is de [[World Scout Moot]].<br />
<br />
== Geschiedenis ==<br />
Tijdens de Eerste Wereldoorlog van [[1914]] tot [[1918]] ziet [[Robert Baden-Powell]], de oprichter van [[scouting]], onder andere na bezoeken aan de oorlogsfronten in Vlaanderen en Frankrijk, waar nationalisme toe kan leiden. Vier jaar lang waren buurvolken bezig elkaar uit te moorden. Het begon hem duidelijk te worden dat de scoutingbeweging volkeren over hun grenzen heen bijeen kon brengen. Een rechtstreeks gevolg hiervan was het idee van een Jamboree als internationale bijeenkomst, gericht op onderlinge verstandhouding en wederzijds begrip. Op politiek niveau leidde een soortgelijk idee tot de oprichting van de Volkenbond.<br />
<br />
In [[1920]] wordt [[Wereldjamboree 1920|de eerste editie]] van de [[Wereldjamboree]] gehouden in Londen, zo'n 8000 scouts uit 34 landen van over de hele wereld verzamelen zich in de Olympia tentoonstellingshallen in het centrum van Londen. De [[Wereldjamboree 1937|vijfde editie van de Wereldjamboree]] zou 17 jaar later in Nederland plaatsvinden. Tevens werd in 1920 de eerste internationale conferentie gehouden; de oprichting van de [[Boy Scouts International Conference]].<br />
<br />
In [[1939]] wordt de eerste jamboree voor meisjes gehouden; de enige, naar later blijkt. Dit wereldkamp heet 'Pax Ting' (Vredesbijeenkomst). Er zijn padvindsters uit 32 verschillende landen. De vredesoproep heeft niet lang mogen baten: in september van dat jaar begint de [[Scouting in de Tweede Wereldoorlog|Tweede Wereldoorlog]]. <br />
<br />
De 15e Wereldjamboree zou in [[1979]] in [[Iran]] gehouden worden, maar is vanwege politieke onlusten in dat land afgelast. In plaats hiervan werd een "Wereldjamboree Jaar" gehouden, waarbij landen werden opgeroepen om overal ter wereld Join-in Jamboree activiteiten te organiseren.<br />
<br />
De jamboree werd tot dusver twee keer in Nederland georganiseerd: in [[1937]] in [[Vogelenzang]] en in [[1995]] in Dronten. In België vond tot dusver nog nooit een Wereldjamboree plaats. <br />
<br />
== Tabel van jamboreejaren ==<br />
<br />
{| class="prettytable table table-striped table-hover table table-striped table-hover sortable collapsible" Width=100%<br />
|-<br />
!Badge<br />!!Nummer<br />!!Jaar<br />!!Organiserend<br />land<br />!!Aantal<br />landen<br />!!Aantal<br />scouts<br />!!Plaats<br />!!Thema<br /><br />
|-<br />
|Geen<ref>[http://www.nvvso.nl/?paginaCode=DOCUMENTATIE_WJ_1 Officiële deelnemersinsignes Wereld Jamboree]</ref> ||[[Wereldjamboree 1920|1e]]||1920|| Engeland||34||8000||Londen||-<br />
|-<br />
|[[Bestand:WJ1924.jpg|60px|1924]]||[[Wereldjamboree 1924|2e]]||1924|| Denemarken||34||5000||Kopenhagen||-<br />
|-<br />
|[[Bestand:Scouts-wj1929.gif|60px|1929]] ||[[Wereldjamboree 1929|3e]]||1929|| Engeland||42||50000||[[Birkenhead]]||Coming of Age<br />
|-<br />
|[[Bestand:Scouts-wj1933.gif|60px|1933]] ||[[Wereldjamboree 1933|4e]]||1933|| Hongarije||34||25792||[[Gödöllö]]||-<br />
|-<br />
|[[Bestand:Scouts-wj1937.jpg|60px|1937]] ||[[Wereldjamboree 1937|5e]]||1937|| Nederland||51||28750||[[Vogelenzang]]||Kleine middelen, grote resultaten<br />
|-<br />
| ||[[Wereldjamboree 1941|geen]]||1941||Frankrijk|| - || - || - || uitgesteld<br />
|-<br />
|[[Bestand:Scouts-wj1947.gif|60px|1947]] ||[[Wereldjamboree 1947|6e]]||1947|| Frankrijk||42||25000||[[Moisson]]||Jamboree of Peace<br />
|-<br />
|[[Bestand:Scouts-wj1951.jpg|60px|1951]] ||[[Wereldjamboree 1951|7e]]||1951|| Oostenrijk||47||12884||[[Bad Ischl]]||Jamboree of Simplicity<br />
|-<br />
|[[Bestand:Scouts-wj1955.jpg|60px|1955]] ||[[Wereldjamboree 1955|8e]]||1955|| Canada||71||11139||[[Niagara on the Lake]]||New Horizons<br />
|-<br />
|[[Bestand:Scouts-wj1957.jpg|60px|1957]] ||[[Wereldjamboree 1957|9e]]||1957|| Engeland||80||33000||[[Sutton Coldfield]]||50<sup>e</sup> verjaardag scouting<br />
|-<br />
|[[Bestand:Scouts-wj1959.jpg|60px|1959]] ||[[Wereldjamboree 1959|10e]] ||1959|| Filipijnen||44||12203||[[Mount Makiling]]||Building tomorrow today<br />
|-<br />
|[[Bestand:11th World Scout Jamboree.svg|60px|1963]] ||[[Wereldjamboree 1963|11e]]||1963|| Griekenland||86||10394||[[Marathónas|Marathon]]||Higher and Wider<br />
|-<br />
|[[Bestand:Scouts-wj1967.jpg|60px|1967]] ||[[Wereldjamboree 1967|12e]]||1967|| Verenigde Staten van Amerika||105||12011||[[Farragut State Park]]||For Friendship<br />
|-<br />
|[[Bestand:Scouts-wj1971.gif|60px|1971]] ||[[Wereldjamboree 1971|13e]]||1971|| Japan||87||23758||[[Asagiri Heights]]||For Understanding<br />
|-<br />
|[[Bestand:Scouts-wj1975.jpg|60px|1975]] ||[[Wereldjamboree 1975|14e]]||1975|| Noorwegen||91||17259||[[Lillehammer]]||Five fingers one hand<br />
|-<br />
|[[Bestand:15th World Scout Jamboree Iran.svg|60px|1979]] ||[[Wereldjamboree 1979|geen]] ||1979|| Iran||afgelast|| - ||[[Neyshâbûr]]|| → "Wereldjamboree Jaar"<br />
|-<br />
|[[Bestand:Scouts-wj1983.jpg|60px|1983]]||[[Wereldjamboree 1983|15e]]||1983|| Canada||ca 100||14383||[[Kananaskis Country]]||The Spirit Lives On <br />
|-<br />
|[[Bestand:Scouts-wj1987.jpg|60px|1987]] ||[[Wereldjamboree 1987|16e]]||1987/1988|| Australië||84||14634||[[Cataract Scout Park]]||Bringing the world together<br />
|-<br />
|[[Bestand:Scouts-wj1991.jpg|60px|1991]]||[[Wereldjamboree 1991|17e]]||1991|| Zuid-Korea||135||20000||[[Mount Sorak]]||Many Lands, One World<br />
|-<br />
|[[Bestand:Scouts-wj1995.jpg|60px|1995]] ||[[Wereldjamboree 1995|18e]]||1995|| Nederland||169||29060||[[Biddinghuizen|Dronten]] en Eiland [[De Zegge]] in [[Zeewolde]]||The future is now<br />
|-<br />
|[[Bestand:Scouts-wj1999.jpg|60px|1999]] ||[[Wereldjamboree 1999|19e]]||1998/1999|| Chili||158||30519||[[Hacienda Picarquin]]||Building peace together<br />
|-<br />
| [[Bestand:Scouts-wj2003.jpg|60px|2002]]||[[Wereldjamboree 2003|20e]]||2002/2003|| Thailand||140||24000||[[Sattahip]]||Share our world, share our cultures<br />
|-<br />
|[[Bestand:Scouts-wj2007.gif|60px|2007]] ||[[Wereldjamboree 2007|21e]]||2007|| Verenigd Koninkrijk|| 188||40000||[[Hylandspark]]||[[One world, One promise]]<br />
|-<br />
|[[Bestand:Wj2011.png|60px|2011]] ||[[Wereldjamboree 2011|22e]]||2011|| Zweden||-||-||[[Rinkaby]]||Simply Scouting<br />
|-<br />
| ||[[Wereldjamboree 2015|23e]]||2015|| Japan||-||-||[[Kirara Beach]] ||Wa: A Spirit of Unity<br />
|-<br />
| ||[[Wereldjamboree 2019|24e]]||2019|| Verenigde Staten||-||-||[[Summit Bechtel Family National Scout Reserve]] ||Unlock a New World<br />
|-<br />
| ||[[Wereldjamboree 2023|25e]]||2023|| Zuid-Korea||-||-|| ||Draw your dream<br />
|-<br />
|}<br />
<br />
== Andere Wereldjamborees ==<br />
{| {{Prettytable}} Width=100%<br />
!Badge !!Wereldorganisatie!!Jaar!!Organiserend<br />land!!Aantal<br />landen!!Aantal<br />scouts!!Plaats!!Thema<br />
|-<br />
|[[Bestand:I Pax Ting.png|60px|I Pax Ting]] ||[[World Association of Girl Guides and Girl Scouts|WAGGGS]]||1939|| Hongarije||23||5800||Gödöllö||I [[Pax Ting]]<br />(bijeenkomst van de vrede)<br />
|-<br />
| ||[[WFIS]]||2002||Denemarken||?||850||Skørping||Together we are strongest<br />
|-<br />
|[[Bestand:WFIS wereldjamboree 2007.png|60px|WFIS 2007]] ||[[WFIS]]||2007||Colombia||12||2000||Medellín||-<br />
|-<br />
|[[Bestand:WFIS wereldjamboree 2011.png|60px|WFIS 2011]] ||[[WFIS]]||2011||Mexico||||||Rised Stones Valley (Zacatlán)||-<br />
|-<br />
|}<br />
<br />
== Externe link ==<br />
<br />
* [http://www.scoutmuseum.nl/jamboree/overzicht.htm Site met uitgebreide informatie over de Wereldjamborees]<br />
<br />
{{Link portaal Op kamp en evenementen}}<br />
<br />
[[Categorie:Wereldjamboree]]<br />
[[Categorie:Evenementen]]<br />
<br />
[[da:Liste over verdemsjamborees]]<br />
[[en:World Scout Jamboree]]<br />
[[eo:Tutmondaj ĵamboreoj]]<br />
[[es:Cronología de los Jamborees]]<br />
[[fi:Maailmanjamboree]]<br />
[[fr:Liste des Jamboree mondiaux]]<br />
[[it:Jamboree mondiale dello scautismo]]</div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Europese_Jamboree_(WOSM)&diff=89869
Europese Jamboree (WOSM)
2018-08-20T09:10:41Z
<p>Spaak73: De Europese Jamboree in Polen toegevoegd.</p>
<hr />
<div>De '''Europese Jamboree''' is de Europese variant van de [[Wereldjamboree]]. Deze jamboree werd in 1994 voor het eerst gehouden.<br />
<br />
=== 1994 ===<br />
Toen Nederland toesteming kreeg om in 1995 een [[Wereldjamboree]] te organiseren, besloot [[Scouting Nederland]] om in 1994 een oefenkamp te houden zodat ze eventuele fouten op de Wereldjamboree niet zouden tegenkomen. Dit was de eerste Europese Jamboree die georganiseerd werd, en het was een succes. De daaropvolgende twee Wereldjamborees werden niet in Europa gehouden, waardoor er ook geen Europese Jamborees kwamen.<br />
<br />
=== 2005 ===<br />
De Jamboree in 2007 werd ook in Europa gehouden, in het Verenigd Koninkrijk, dus besloten ook zij in 2005 een Europese Jamboree te houden, zodat ook zij konden leren van hun fouten. Het werd een groot kamp met ongeveer 10.000 deelnemers uit 70 verschillende landen.<br />
<br />
=== 2011 ===<br />
De eerstvolgende wereldjamboree wordt ook in Europa gehouden. Omdat Zweden echter al vaker kampen organiseert, houden zij geen Europese Jamboree. Wanneer de volgende Europese Jamboree word gehouden is daarom nog niet bekend.<br />
<br />
=== 2020 ===<br />
Na de keuze voor Zuid-Korea voor de Wereld Jamboree van 2023 op de 41e [[World Scout Conference]], hebben diverse landen Polen (die ook kandidaat was) gevraagd om een Europese Jamboree te organiseren.<br />
<br />
{| {{Prettytable}}<br />
!Badge !!Nummer!!Jaar!!Organiserend<br />land!!Aantal<br />landen!!Aantal<br />scouts!!Plaats!!Thema<br />
|-<br />
|[[Bestand:Join the Stars .jpg| 60px]] ||[[Eurojam 1994|1e]]||1994|| [[Nederland]]||??||??||Dronten|| Join the Stars<br />
|-<br />
|[[Bestand:Eurojam.jpg| 60px]]||[[Eurojam 2005|2e]]||2005|| [[Verenigd Koninkrijk]] ||160||20.000||[[Chelmsford]]||-<br />
|-<br />
|[[-]] ||[[-|3e]]||2020|| [[Polen]]||-||-||[[Gdansk]]||-<br />
|}<br />
{{Link portaal Op kamp en evenementen}}<br />
<br />
[[Categorie:Kampen en weekends (georganiseerd)]]<br />
<br />
[[fr:Eurojam (OMMS)]]<br />
[[it:Jamboree europeo dello scautismo]]</div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Scouting_Jutters_Willemsoord&diff=88089
Scouting Jutters Willemsoord
2017-04-04T12:18:51Z
<p>Spaak73: Speltak toegevoegd.</p>
<hr />
<div>{{groep<br />
|Logo =Scouting Jutters Willemsoord.png<br />
|Groepsdas =Das Grijs-Rood.png<br />
|Beweging = Scouting Nederland<br />
|Regio = Regio Noord-Holland Noord<br />
|Admiraliteit = Admiraliteit Haaks Gronden<br />
|Groepsnummer = 1752<br />
|Plaats = Den Helder<br />
|Provincie = Noord-Holland<br />
|Land = Nederland<br />
|Open voor = Jongens en meisjes<br />
|Levensbeschouwing = openbaar<br />
|Genootschap = <br />
|Leden =<br />
|Opgericht = 1946<br />
|Oprichter =<br />
|Website = jwdenhelder.nl<br />
|lat =<br />
|lon =<br />
}}<br />
<br />
'''{{PAGENAME}}''' is een [[scoutinggroep]] in Den Helder <br />
<br />
== Geschiedenis ==<br />
De groep werd opgericht in 1946. In september van dit jaar wordt de padvinders groep ‘ De Jutters’ gesplitst in drie afzonderlijke groepen; Groep 1 ‘De Jutters’, Groep 4 ‘Jutters Willemsoord’ en Groep 5 ‘Slingervoet Ramondt’.<br />
Het groepshuis aan de Madoerastraat, nu Lombokstraat, wordt afgebroken om in Velsen als noodwoning dienst te gaan doen. In de winter van dit jaar houden de welpen hun opkomsten in het INKA groepshuis aan de Jansendwarsstraat. <br />
De verkenners komen bijeen in de kegelbaan achter de officiersclub aan de Hoofdgracht maar ook wel op straat onder een lantaarnpaal.<br />
Tijdens de ouderavond op 24 wordt de eerste oudercommissie geïnstalleerd en krijgt de groep haar groepsvaandel.<br />
<br />
<br />
== (Spel)takken ==<br />
De groep heeft de volgende speltakken: <br />
* [[Bevers (Scouting Nederland)|Bevers]] - 5 tot 7 jaar - Beverkolonie<br />
* [[Welpen (Scouting Nederland)|Welpen]] - 7 tot 11 jaar - Khaali Jagahhorde<br />
* Welpen - 7 tot 11 jaar - Knhanhiwarahorde<br />
* [[Waterscouts]] - 11 tot 15 jaar - Argonautenwacht<br />
* Waterscouts - 11 tot 15 jaar - Stormvogelswacht<br />
* [[Scouts (Scouting Nederland)|Scouts]] - 11 tot 15 jaar - de Troep<br />
* [[Explorers]] - 15 tot 17 jaar - WVA Sharks<br />
* Explorers - 15 tot 17 jaar - RSA 481 Orion<br />
* [[Roverscouts (Scouting Nederland)|Roverscouts]] - 18 tot 21 jaar - Livo-stam<br />
* [[Plusscouts]] - 21 jaar tot .. - EOV<br />
<br />
== Activiteiten ==<br />
De groep doet mee aan:<br />
* [[Nawaka]]<br />
* [[Nationale Jamboree]]<br />
* [[Jota|Jamboree on the Air]]<br />
* [[60 van 23]]<br />
* [[Watervierdaagse]]<br />
* [[Admiralencup]]<br />
* [[Regionale ScoutingWedstrijden]]<br />
en organiseert [[Kater berenspek race]]</div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Wereldjamboree_2023&diff=88088
Wereldjamboree 2023
2017-04-04T12:08:17Z
<p>Spaak73: Brazilie is geen kandidaat.</p>
<hr />
<div>De {{PAGENAME}} is een nog te houden [[Wereld Jamboree]] waarvoor de bids lopen. De bids komen van Zuid-Korea en Polen. De beslissing zal genomen worden tijdens de [[World Scout Conference]] in augustus 2017.<br />
<br />
==Bids==<br />
De volgende landen hebben een bid gemaakt.<br />
<br />
===Zuid-Korea===<br />
De Koreaanse Scouting Associatie bestaat in [[2022]] 100 jaar. Daarom heeft de organisatie in [[2011]] bekend gemaakt een bid te gaan schrijven voor deze jamboree<ref>http://english.scout.or.kr/News.do?action=view&brdno=1227&sitecode=02&brdctsno=2190</ref>.<br />
<br />
===Polen===<br />
Polen maakt een bid met als thema 'Be the sparkle'. [[Bestand:Logo Poland bid WJ2023.png|right|100px]]<br />
<br />
{{bron}}<br />
{{beginnetje}}<br />
{{Wereldjamborees}}<br />
{{Link portaal Op kamp en evenementen}}<br />
<br />
[[Categorie:Wereldjamboree]]</div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Evenemententerrein_Walibi_Holland&diff=83561
Evenemententerrein Walibi Holland
2015-04-18T12:27:15Z
<p>Spaak73: In 1999 was de Scout-In in Ommen.</p>
<hr />
<div>'''Biddinghuizen''' is een dorp in de gemeente Dronten (Flevoland). Het dorp telt ruim 6000 inwoners. Het dorp kent landelijke bekendheid vanwege het grote aanbod aan evenementen. sinds 1990 worden er op het evenemententerrein aan de Spijkweg een uiteenlopend soort evenementen gehouden. Tussen 1990 en 2000 is ook Scouting een aantal maal te gast in Biddinghuizen. hoogte punt was de 18de Wereldjamboree in 1995. Zo'n 8 kilometer ten zuid-oosten van de dorpskern aan de Spijkweg (N306), staat het kunstwerk [[Universal Solidarity]] ter herinnering aan deze jamboree. Biddinghuizen ligt op de bodem van de voormalige Zuiderzee. Dit was voor de buitenlandse Scouts een erg raar idee. Het terrein wordt sinds 1993, ook gebuikt door de muziekfestivals, Lowlands, Defqon.1, Fields of Rock, Arrow Rock, AutoFest en andere. <br />
==Scouting Evenementen==<br />
{{Kampeerterrein<br />
|Logo =<br />
|Beweging= Particulier<br />
|Regio =<br />
|Adres=<br />
|Plaats = <br />
|Provincie = Flevoland<br />
|Land = Nederland<br />
|Telnr.=<br />
|Email=<br />
|Opgericht = <br />
|Groepsnummer =<br />
|Website = <br />
|lat = 52.434436<br />
|lon = 5.762072<br />
}}<br />
Op het "Jamboreeterrein" zoals Scouts het kennen, werden tussen 1990 en 2000 verschillende Scoutingevenementen gehouden. <br />
Het terrein is gelegen naast het attractiepark Walibi waar tussen 2003 en 2013 de "Fundays" werden gehouden. <br />
{| {{prettytable}}<br />
! Jaar<br />
! Evenemten<br />
! Thema<br />
! Logo<br />
|-<br />
|1990<br />
|[[Scout-In]]<br />
|Pioneren aan de toekomst<br />
|<br />
|-<br />
|1992<br />
|Scout-In<br />
| Net even wat meer...<br />
|<br />
|-<br />
|1994<br />
|1ste [[Europese Jamboree (WOSM)|Europese Jamboree]]<br />
|Join the Stars<br />
|[[Bestand:Join the Stars .jpg|60px]]<br />
|-<br />
|1995<br />
|18de [[Wereldjamboree]]<br />
|The future is now <br />
|[[Bestand:Scouts-wj1995.jpg|60px]]<br />
|-<br />
|1995<br />
|Scout-In<br />
|Jamboree-inn<br />
|<br />
|-<br />
|1997<br />
|Scout-In<br />
|Weten wat je wilt<br />
|<br />
|-<br />
|2000<br />
|[[Nationale Jamboree]]<br />
|Absolutely Anders<br />
|[[Bestand:Nj2000.jpg|60px]]<br />
|- <br />
|2003 - 2013<br />
|[[Scouting Fundays]]<br />
|<br />
|[[Bestand:Fundays-small.gif|60px]]<br />
|}<br />
<br />
<br />
<br />
{{Link portaal Op kamp en evenementen}}<br />
<br />
[[Categorie:Wereldjamboree]]<br />
[[Categorie:Kampeerterrein in Nederland]]</div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Lijst_van_scoutinggroepen_in_Nederland&diff=81953
Lijst van scoutinggroepen in Nederland
2015-01-21T18:09:37Z
<p>Spaak73: </p>
<hr />
<div>{| align=center style="float:center;"<br />
|- align=center<br />
| <div style="border-top: 4px solid #888888; border-bottom: 4px solid #888888; text-align: left; font-size: 120%;width: 600px;float: center; padding: 0.6em 0 0.6em 0; margin-bottom: 1px;background-color:#eeeeee;"><big>'''Beste bezoeker,'''</big><br /><br />
Staat jouw scoutinggroep er niet tussen? Zet hem er dan bij! Dit doe je zo: <br />
* Druk op "{{mediawiki:edit}}" en voeg een rode link toe in de lijst hieronder.<br />
* Open een [[Scoutpedia.nl:Voorbeeld groep|voorbeeldartikel]] in een nieuwe tab of venster.<br />
* Klik op de <font color=red>rode link</font>.<br />
* Kopieer het "voorbeeldartikel" in het artikel over jouw groep<br />
* Schrijf vervolgens zelf de ontbrekende delen van het artikel over jouw groep. <br />
Zet in onderstaande lijst '''''géén link naar de website''''' van jouw scoutinggroep: Links naar andere websites worden namelijk van deze pagina verwijderd.<br />
</div><br />
|}<br />
:''zie ook [[Lijst van scoutinggroepen in België]]'' en [[Lijst van Afdelingen]]<br />
<br />
Dit is een '''lijst van scoutinggroepen''' die probeert om (ooit) alle [[scoutinggroep]]en in Nederland in kaart te brengen. Over scoutinggroepen met rode letters is nog geen artikel. Onderstaande groepen zijn voorlopig ingedeeld per provincie. Wanneer de lijst te lang wordt, zullen de groepen ingedeeld worden per [[regio]] of [[admiraliteit]].<br />
<br />
<br />
==Drenthe==<br />
*Assen: [[Thriantastam]]<br />
*Assen: [[De Zwervers (Assen)|De Zwervers]]<br />
*Assen: [[Johannes Post Groep]] (JPG)<br />
*Assen: [[Anthonie van Diemenstam]] (AVD)<br />
*Assen: [[St. George]]<br />
*Beilen: [[Beyloo ter Horstgroep]]<br />
*Borger: [[Woudlopers]]<br />
*Coevorden: [[Drostengroep]]<br />
*Diever: [[Schultegroep]]<br />
*Emmen: [[Scouting Emmen]]<br />
*Erica: [[St. Pancratius / Maria Immaculata]]<br />
*Erica: [[Scoutinggroep Maria Immaculata]] (fusie in 2008)<br />
*Erica: [[Scoutinggroep Sint Pancratius]] (fusie in 2008)<br />
*Exloo: [[Hunze-Hikers]]<br />
*Hoogeveen: [[Scouting Hoogeveen]]<br />
*Leek: [[Scouting Nienoord]]<br />
*Meppel: [[Scouting Meppel]]<br />
*Nieuw Schoonebeek: [[St. Willehadus]]<br />
*Paterswolde: [[De Trekvogels]]<br />
*Roden: [[Mensinghe]]<br />
*Steenwijk [[Johan van der Kornputgroep]]<br />
*Vledder: [[Scouting Van Swietengroep]]<br />
*Vries: [[Scouting Vries]]<br />
*Zuidlaren: [[De Rangers]]<br />
<br />
==Flevoland==<br />
* Almere: [[Con Tutti]]<br />
* Almere: [[Scouting Cornelis Lelygroep]]<br />
* Almere: [[Scouting Hannie Schaft]]<br />
* Almere: [[Scouting de Meridiaan]]<br />
* Biddinghuizen: [[Scouting Osbornegroep]]<br />
* Dronten: [[Flevo-Scouts Dronten]]<br />
* Emmeloord: [[Scouting Emmeloord]]<br />
* Lelystad: [[Ascanen]]<br />
* Lelystad: [[Bramzijger]]<br />
* Lelystad: [[Scouting John F. Kennedy (Lelystad)|Scouting John F. Kennedy]]<br />
* Lelystad: [[Luchtscouts Vliegveld Lelystad]]<br />
<br />
==Friesland==<br />
* Beetsterzwaag: [[Ba-Ow]]<br />
* Beetsterzwaag: [[Ossewa]]<br />
* Bolsward: [[Scouting Jambowa]]<br />
* Buitenpost: [[Brimzen]]<br />
* Dokkum: [[De Granaet]]<br />
* Drachten: [[de Wâldswalkers]]<br />
* Franeker: [[Andromeda]]<br />
* Harlingen: [[Caspar di Robles]]<br />
* Harlingen: [[De Ontdekkers]] (opgeheven in [[2012]]; in heroprichting [[2013]]-[[2014]])<br />
* Harlingen: [[St. Michiel & Lioba]]<br />
* Heerenveen (Oranjewoud): [[Van Maasdijk]]<br />
* Joure: [[Borgergroep]]<br />
* Joure: [[Jan van Hoof groep (Joure)|Jan van Hoof groep]] (opgeheven)<br />
* Leeuwarden: [[Burmania]]<br />
* Leeuwarden: [[Duco van Martena]]<br />
* Leeuwarden: [[De Esdoorn]]<br />
* Leeuwarden: [[Schout bij nacht Doorman (Leeuwarden)|Schout bij nacht Doorman]]<br />
* Makkum: [[Burdine]]<br />
* Oosterwolde: [[De Biezenhutters]]<br />
* Sint Nicolaasga: [[Oorspronggroep]] (opgeheven)<br />
* Sneek: [[Greate Pier]]<br />
* Sneek: [[Tibrag]]<br />
* Surhuisterveen: [[Wikel]] (opgeheven)<br />
* Tytsjerkeradiel (Noardburgum): [[De Twirre]]<br />
* Wolvega: [[De Linde]]<br />
* Wolvega: [[Litjo]]<br />
<br />
==Gelderland==<br />
* Amerongen: [[Zuylensteyn]]<br />
* Apeldoorn: [[Scouting Balmoral]]<br />
* Apeldoorn: [[Scouting Dr. Ariënsgroep]]<br />
* Apeldoorn: [[Scouting St.Victor]]<br />
* Apeldoorn: [[Scoutinggroep Jagermeester Johan Bentinck]]<br />
* Apeldoorn: [[Stadhouder Willem III/Lady Baden-Powell]]<br />
* Apeldoorn: [[ Scoutinggroep Hertog van Gelre]]<br />
* Apeldoorn: [[M J.P.G Moorrees]]<br />
* Arnhem: [[Aerendheemgroep]]<br />
* Arnhem: [[Kastanjegroep]]<br />
* Arnhem: [[Scoutinggroep Lido '76]]<br />
* Arnhem: [[Lincolngroep]]<br />
* Arnhem: [[Miguel Pro Waterscouting]]<br />
* Arnhem: [[WASA Willem Alexander Scouting Arnhem]]<br />
* Arnhem: [[Ruitergidsen Anne de Guigné]]<br />
* Arnhem: [[De Geuzen (Arnhem)|De Geuzen]]<br />
* Beneden-Leeuwen: [[Scouting Don Bosco (Beneden-Leeuwen)|Scouting Don Bosco]]<br />
* Bennekom: [[Scouting Bennekom]]<br />
* Bennekom: [[Musinga Bennekom]] (nu onderdeel van Scouting Bennekom)<br />
* Beuningen: [[Scouting Beuningen '76]] (SB'76)<br />
* Borculo: Scouting [[Cycloongroep]] Borculo.<br />
* Culemborg: [[Scouting St. Stanislaus]]<br />
* Culemborg: [[Triton Scouting]]<br />
* Didam: [[Scouting St. Willibrord (Didam)|Scouting St. Willibrord]]<br />
* Dieren: [[Extender Dieren]]<br />
* Dieren: [[Scouting Dieren]]<br />
* Dieren: [[Bospatrouille 74]] (onafhankelijke groep)<br />
* Doesburg: [[Scouting Doesburg]]<br />
* Doetinchem [[Scouting Graaf Ottogroep]]<br />
* Doetinchem [[Scouting Roothaangroep]],[[hameland]]<br />
* Dreumel: [[Paulusgroep (Dreumel)|Paulusgroep]]<br />
* Druten: [[Scouting De Rietkampers]]<br />
* Duiven : [[Scouting Duiven]]<br />
* Ede: [[Jan Hilgers]]<br />
* Ede: [[Langenberg]]<br />
* Ede: [[Pieter Maritz]]<br />
* Ede: [[Tarcisius (Ede)|Tarcisius]]<br />
* Eerbeek: [[Tapawingo]]<br />
* Elburg: [[N.S. Rambonnetgroep]]<br />
* Epe/Heerde: [[Buys Ballot]]<br />
* Ermelo: [[Alexandergroep]]<br />
* Ermelo: [[Irmingroep]]<br />
* Ermelo: [[Tawebgroep]]<br />
* Ewijk: [[Scouting Ewijk]]<br />
* Gaanderen: [[Scoga, Scouting Gaanderen]]<br />
* Gendringen: [[Scouting Gendringen]]<br />
* Giesbeek: [[Scouting Abel Tasman Giesbeek]]<br />
* Gorssel: [[Scouting IJsselgroep]]<br />
* Gorssel: [[Scoutinggroep Sint Joris (Gorssel)|Scoutinggroep Sint Joris]]<br />
* Gorssel: [[Kompasnaald groep]]<br />
* Groenlo: [[Scouting Groenlo]]<br />
* Groessen: [[Scouting Groessen]]<br />
* 't Harde: [[Guustaaf Adolfgroep]]<br />
* Harderwijk [[Tjerk Hiddes]]<br />
* Harderwijk [[Scouting Verbraak-Margriet]]<br />
* Hattem: [[Voermangroep]]<br />
* Hattem: [[Wijnaendts Franckengroep]]<br />
* Herveld: [[De Spoorzoekers (Herveld)|De Spoorzoekers]]<br />
* Huissen: [[Scouting Dannenburcht]]<br />
* Hummelo en Keppel: [[Scouting Sweder van Voorst]]<br />
* Lichtenvoorde: [[Girlscouting Lichtenvoorde]]<br />
* Lichtenvoorde: [[Sint Bernardusgroep Lichtenvoorde]]<br />
* Lochem: [[Graaf Ottogroep Lochem]]<br />
* Lochem: [[Scouting de Witte Wieven]]<br />
* Lunteren: [[Hessengroep]] (gefuseerd in 1973 tot Scouting Lunteren)<br />
* Lunteren: [[De Zandkleppers]] (gefuseerd in 1973 tot Scouting Lunteren)<br />
* Lunteren: [[Scouting Lunteren]] (fusie van de Hessengroep en De Zandkleppers)<br />
* Malden: [[Scouting Malden]]<br />
* Maurik: [[Scouting Saffatin]]<br />
* Neede: [[Pakaweversgroep Scouting Neede]]<br />
* Nijkerk: [[Scoutinggroep Roncalli]]<br />
* Nijkerk: [[Kiliaen van Rensselaer I]]<br />
* Nijkerk: [[Kiliaen van Rensselaer II]] (waterscouting)<br />
* Nijmegen: [[De Batavieren]]<br />
* Nijmegen: [[De Bevers (Nijmegen)|De Bevers]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Albertus]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Amalgama]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Brakkenstein]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting d'Almaras]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Karel de Stoute]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Keizer Karel (Nijmegen)|Scouting Keizer Karel]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Paul Kruger]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Traianus]]<br />
* Nijmegen: [[Sint Paulus Zeeverkenners]]<br />
* Nijmegen: [[Zeeverkenners Canisius]]<br />
* Nijmegen: [[Zeeverkennergroep Phileretmai]] <br />
* Ommeren: [[Baron van Brakell]]<br />
* Oosterbeek: [[OPV-Schoonoord]]<br />
* Renkum: [[Don Bosco Lucia]]<br />
* Renkum: [[Emmagroep]]<br />
* Rheden: [[Rhedense Pioniers]]<br />
* Rhenen: [[Jhr.Schimmelpenninck]]<br />
* Scherpenzeel: [[Valleigroep]]<br />
* Scherpenzeel: [[Willaergroep]]<br />
* Tiel: [[Scouting Phoenix Tiel]]<br />
* Ugchelen: [[Ugchelse Woudlopers]]-Groep II<br />
* Veenendaal: [[De Zwervers (Veenendaal)|De Zwervers]]<br />
* Veenendaal: [[Sioniegroep (Veenendaal)|Sioniegroep]]<br />
* Voorst: [[Hélène H. Wilkensgroep]]<br />
* Vorden: [[David G Alford]] (DGA)<br />
* Wageningen: [[Scouting Die Wiltgraeff]]<br />
* Wageningen: [[Yggdrasilstam]] (Studentenscouting, onderdeel van Scouting Die Wiltgraeff)<br />
* Wageningen: [[Musinga-Rijn]]<br />
* Warnsveld: [[Scouting Zona]]<br />
* Wijchen: [[Scouting St. Franciscus]]<br />
* Winterswijk: [[van Starckenrodegroep]] (Scouting Winterswijk)<br />
* Zaltbommel: [[Scouting St. Martinus (Zaltbommel)|Scouting St. Martinus]]<br />
* Zeddam: [[Scouting St. Oswaldus]]<br />
* Zevenaar: [[Scouting Gimborngroep]]<br />
* Zevenaar: [[Subanhara Liemersgroep]]<br />
* Zetten: [[Scouting Zetten]]<br />
* Zutphen: [[Nautilus]]<br />
* Zutphen: [[Jan van Riebeeck]] (JVR)<br />
<br />
==Groningen==<br />
* Delfzijl: [[Fivelgroep-Eemsmond]]<br />
* Groningen: [[Chauken]]<br />
* Groningen: [[De Jutters]]<br />
* Groningen: [[De Havik (Groningen)|De Havik]]<br />
* Groningen: [[De Heeren van de Lemniscaat]]<br />
* Groningen: [[Scouting Impeesa (Groningen)|Scouting Impeesa]]<br />
* Groningen: [[Karel Doorman Stam]] (communicatie)<br />
* Groningen: [[Martinistam]] (studentenscouting)<br />
* Groningen: [[Woudlopers Kipling]]<br />
* Groningen: [[De Voerman]]<br />
* Groningen: [[De Zwervers (Groningen)|De Zwervers]]<br />
* Haren: [[Bestevaer]]<br />
* Haren: [[Look Wide]]<br />
* Haren: [[Tecumseh]]<br />
* Haren: [[De Trekvogels]]<br />
* Hoogezand-Sappemeer: [[De Trappers]]<br />
* Leek: [[Scouting Nienoord]]<br />
* Lettelbert: [[Waterscoutinggroep de Bevers]]<br />
* Pekela: [[Scouting Pekela]]<br />
* Slochteren: [[Scoutinggroep Fraeylema]]<br />
* Stadskanaal [[Scouting Stadskanaal]] (Schotse- en Pagistagroep)<br />
* Stedum: [[De Struners]] <br />
* Ter Apel [[Guy de Fontgalland]]<br />
* Uithuizen: [[Scouting Menkema]]<br />
* Veendam: [[Scouting Veendam]]<br />
* Winschoten: [[Scouting St. Vitus]]<br />
* Winschoten: [[Winschoter Joodse Jeugd Groep]] (opgeheven 1939)<br />
* Winschoten: [[Groep III (Winschoten)|Groep III]] (fusie 1945)<br />
* Winschoten: [[André de Thaye groep]] (fusie 1967)<br />
* Winschoten: [[Wida groep]] (fusie 1972)<br />
* Winsum: [[Vinchem]]<br />
<br />
==Limburg==<br />
* Beek: [[Scouting St. Martinus groep]]<br />
* Berg & Terblijt: [[St. Monulphus]]<br />
* Blerick: Scouting St. Lambertus<br />
* Bunde [[scouting Bunde]]<br />
* Brunssum: [[St. Willibrordus (Treebeek)|St. Willibrordus]]<br />
* Brunssum: [[Scouting de Landgraaf]]<br />
* Brunssum: [[Scouting St. Vincentius]]<br />
* Elsloo: [[Scouting Elsloo]]<br />
* Eygelshoven: [[Scouting Eygelshoven]]<br />
* Eygelshoven: [[Verkennersgroep St. Hubertus]] (gefuseerd met St. Lidwina tot Scouting Eygelshoven)<br />
* Eygelshoven: [[Gidsengroep St. Lidwina]] (gefuseerd met St. Hubertus tot Scouting Eygelshoven)<br />
* Geleen: [[Scouting Christiaan de Wet (Geleen)|Scouting Christiaan de Wet]]<br />
* Geulle: [[Scoutinggroep Gäöl]] (tussen 2000 en 2004 enige tijd onder de naam "Scouting Sint Joris Geulle")<br />
* Heerlen: [[Scouting Sint Jan Baptist (Heerlen)|Scouting Sint Jan Baptist]] <br />
* Heerlen: [[Scouting Don Bosco Heerlerbaan]]<br />
* Heerlen: [[Scouting Kapelaan Berix]]<br />
* Heerlen: [[Scouting Nieuw-Einde]]<br />
* Heerlen: [[St. Willibrordus (Heerlen)|St. Willibrordus]]<br />
* Heerlen: [[Scouting Bekkerveld]], vroeger: St Joris, St Hubertus en St Lidwina<br />
* Heerlen: [[Scouting Welten]]<br />
* Hoensbroek: [[De Stutters]]<br />
* Horn: [[Robert Kennedy Groep (Horn)|Robert Kennedy Groep]]<br />
* Kerkrade: [[Scouting St. Lambertus (Kerkrade)|Scouting St. Lambertus]]<br />
* Kerkrade: [[Scouting St. Willibrord (Kerkrade)|Scouting St. Willibrord]]<br />
* Kerkrade: [[St. Joris (Kerkrade)|St. Joris]]<br />
* Kerkrade: [[Scouting Gregor Brokamp]]<br />
* Kerkrade: [[Scouting St. Petrus]] (opgeheven)<br />
* Kerkrade: [[Scouting Indaba]] (opgeheven)<br />
* Kerkrade: [[Scouting Charles de Foucauld (Kerkrade)|Scouting Charles de Foucauld]] (opgeheven)<br />
* Kerkrade: [[Scouting St. Jozef (Kerkrade)|Scouting St. Jozef]] (opgeheven)<br />
* Kerkrade: [[Scouting St. Hubertus]]<br />
* Koningsbosch: [[Scouting Christus Koning (Koningsbosch)|Scouting Christus Koning]]<br />
* Landgraaf: [[Scouting Pius XII (Landgraaf)]]<br />
* Landgraaf: [[Scouting St. Tarcisius (Landgraaf)|Scouting St. Tarcisius]]<br />
* Landgraaf: [[Scouting 't Eikske]]<br />
* Landgraaf: [[Scouting Pioniers Oude Mijnstreek]]<br />
* Leunen: [[Scouting Don Bosco Leunen]]<br />
* Maastricht: [[Scouting Lord Baden-Powell (Maastricht)|Scouting Lord Baden-Powell]]<br />
* Maastricht: [[Scouting Christus Koning (Maastricht)|Scouting Christus Koning]]<br />
* Maastricht: [[Scouting Theresia]]<br />
* Maastricht: [[Titus Brandsma (Maastricht)|Titus Brandsma]]<br />
* Maastricht: [[Jan van Gent|Waterscouting Jan van Gent]]<br />
* Mechelen: [[St. Martinus (Mechelen)|St. Martinus]]<br />
* Middelaar: [[Scouting Sint Gabriël]]<br />
* Middelaar: [[Loodsenstam Lucifer]]<br />
* Mook: [[Scouting Don Bosco Mook]]<br />
* Munstergeleen: [[Scoutinggroep Munstergeleen]]<br />
* Nederweert: [[Scouting Paus Pius X]]<br />
* Pey: [[Scouting Maria Goretti Pey]]<br />
* Roermond: [[Pater Bleijsgroep]]<br />
* Roermond: [[Scouting Secretaris Moonen]]<br />
* Roermond: [[Scouting Sint Joris Leeuwen]]<br />
* Roermond: [[Sint Jorisgroep Maasniel]]<br />
* Schinnen: [[Scouting Schinnen]]<br />
* Schinnen: [[Royal Rangers]] (pinkstergemeente / niet scouting Nederland)<br />
* Sittard: [[St. Tarcisius-Limburg]]<br />
* Sittard: [[Scouting St. Jozef (Sittard)|Scouting St. Jozef]]<br />
* Sittard-Geleen: [[Scouting Sint Salvius Limbricht]]<br />
* Susteren: [[Scouting Jeanne d'Arc]]<br />
* Tungelroy: [[Scouting Tungelroy]]<br />
* Urmond: [[Scouting St. Tarcisius (Urmond)|Scouting St. Tarcisius]]<br />
* Venlo: [[Scouting Baden-Powell (Venlo)|Scouting Baden-Powell]]<br />
* Venlo: Belletable Stella-Maris (waterscouting)<br />
* Venlo: [[Scouting Miguel Pro]]<br />
* Venlo: [[Scouting St. Paulus (Venlo)]] <br />
* Venray: [[Peelspeurders]]<br />
* Voerendaal: [[Scouting Voerendaal]]<br />
* Weert: [[Scouting St. Maarten (Weert)|Scouting Sint Maarten]]<br />
* Weert: [[Scouting Keent-Moesel]]<br />
<br />
==Noord-Brabant==<br />
<br />
===Scouting Regio De Baronie===<br />
* Breda: [[Albert Schweitzer Groep]]<br />
* Breda: [[Scouting Blauwe Kei]]<br />
* Breda: [[Scouting Charles de Foucauld/Simone Weil]] (opgeheven)<br />
*Breda: [[Clemens Maria Hofbouwer]] (Blauwe vogels)<br />
* Breda: [[Scouting Driesprong]]<br />
* Breda: [[Scouting Frederik Hendrik (Bavel)|Scouting Frederik Hendrik]]<br />
* Breda: [[Scouting Ginneken]]<br />
* Breda: [[Scouting Haagse Beemden]]<br />
* Breda: [[Jeanne d'Arcgroep (Breda)|Jeanne d'Arcgroep]] (opgeheven)<br />
* Breda: [[Scouting Sint Joris (Breda)|Scouting Sint-Joris]]<br />
* Breda: [[Scouting Sint Martinus (Princenhage)|Scouting Sint Martinus]]<br />
* Breda: [[Scouting Murk Jansen]] (Blauwe vogels)<br />
* Breda: [[Scouting Thomas More (Prinsenbeek)|Scouting Thomas More]]<br />
* Breda: [[Titus Brandsma (Breda)|Titus Brandsma]] (waterscouts)<br />
* Dongen: [[De Stormvogels (Dongen)|De Stormvogels]] (Blauwe vogels)<br />
* Dongen: [[Scouting Laurentius Dongen]]<br />
* Dongen: [[St. Jozefgroep (Dongen)|St. Jozefgroep]]<br />
* Etten-Leur: [[Scouting Paulus (Etten-Leur)|Scouting Paulus]]<br />
* Etten-Leur: [[Scouting Tarcisius (Etten-Leur)|Scouting Tarcisius]] <br />
* Etten-Leur: [[Scouting St. Lambertus (Etten-Leur)|Scouting Sint Lambertus]]<br />
* Geertruidenberg: [[Mafeking Waterscouts (Geertruidenberg)|Mafekingroep]] (waterscouts)<br />
* Oosterhout: [[Erasmusgroep]]<br />
* Oosterhout: [[Het Zuiderkruis]] (waterscouts)<br />
* Oosterhout: [[Mariagroep (Oosterhout)|Mariagroep]]<br />
* Raamsdonksveer : [[Scouting Raamsdonksveer]]<br />
* Sint Willebrord: [[Scouting Sint Willebrord]]<br />
* Sleeuwijk: [[Scouting Altena]] (waterscouts) <br />
* Terheijden: [[D'n Hartel]]<br />
<br />
===Regio De Meierij===<br />
* Berlicum: [[Scouting Berlicum]]<br />
* Cromvoirt / Den Bosch: [[Prins Willem van Oranje groep]] (PWVO)<br />
* Den Bosch: [[Scouting 's-Hertogenbosch Noord]] (DeBoNo)<br />
* Den Bosch: [[Scouting Columbus]]<br />
* Den Bosch: [[Jeroen Bosch Verkennersband]]<br />
* Den Bosch: [[Scouting Petrus en Paulus (Den Bosch)]] (P&P)<br />
* Den Bosch: [[Scouting Lucas]]<br />
* Den Bosch: [[Scouting Sint Joris ('s-Hertogenbosch)|Scouting Sint Joris]]<br />
* Den Dungen: [[Scouting Bernadette (Den Dungen)|Scouting Bernadette]]<br />
* Hintham-Rosmalen: [[Scouting Sint-Christoffel]]<br />
* Rosmalen: [[St. Tarcisius (Rosmalen)|St. Tarcisius]]<br />
* Sint-Michielsgestel [[Scouting Petrus Donders]]<br />
* Vught: [[Scouting Vught Noord]]<br />
* Vught: [[Scouting JEEP Vught Zuid]]<br />
* Zaltbommel: [[Scouting St. Martinus (Zaltbommel)|Scouting St. Martinus]]<br />
<br />
===Regio De Langstraat=== <br />
* Drunen: [[Dr. Akkermansgroep]]<br />
* Elshout: [[St. Jan]] <br />
* Heusden [[St. Vicktor]]<br />
* Kaatsheuvel [[Martin Luther King (Kaatsheuvel)|Martin Luther King]]<br />
* Kaatsheuvel [[Mgr. Bekkersgroep (Kaatsheuvel)]]<br />
* Loon op Zand: [[Pastoor Simons Groep]]<br />
* Nieuwkuijk: [[Garcia Moreno]] <br />
* Sprang-Capelle: [[Jan de Rooij]]<br />
* Vlijmen: [[Maurice Flacard]] <br />
* Vlijmen: [[St. Jansgroep]]<br />
* Waalwijk: [[Scouting Andreas Zijlmansgroep]] (AZG)<br />
* Waalwijk: [[Scouting Mgr. Bekkersgroep]] (MBG)<br />
=== Regio Eindhoven===<br />
* Best: [[Scouting Frama]]<br />
* Best: [[Scouting Oud Best]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Doornakkers]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Angelo Roncalli]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Graaf Folke Bernadotte groep 2]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting St. Frans]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting St. Joris (Eindhoven)|Scouting St. Joris]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Père Kersten]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Hopman Latour]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Livingstone (Eindhoven)|Scouting Livingstone]]<br />
* Eindhoven: [[Waterscouting Dr. A.F. Philips]] (waterscouts)<br />
* Eindhoven: [[Scouting St. Rafaël]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting President F.D. Roosevelt]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Dr. A. Schweitzer]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting St. Sebastiaan]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Stratum]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Johannes Vianney]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Burgemeester Welschen]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Wielewaal]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Burgemeester Herman Witte]]<br />
* Nuenen: [[Scouting Rudyard Kipling]]<br />
* Nuenen: [[Scouting Panta Rhei]]<br />
* Sint-Oedenrode: [[Scouting Rooi]]<br />
* Son en Breugel: [[Scouting Mgr. Bekkersgroep (Son en Breugel)]]<br />
* Son en Breugel: [[Scouting Dutmella]]<br />
* Son en Breugel: [[Scouting Margaretha Sinclair]]<br />
=== Regio Hart van Brabant===<br />
* Biezenmortel: [[Scouting De Paraplu]]<br />
* Berkel-Enschot: [[Livingstonegroep (Berkel-Enschot)|Livingstonegroep]]<br />
* Boxtel: [[Scouting Boxtel]]<br />
* Gilze: [[Scouting Gillesa]]<br />
* Moergestel: [[Scouting St. Jan Moergestel]]<br />
* Oisterwijk: [[Scouting Oisterwijk]]<br />
* Riel : [[Scouting Bolstergroep]]<br />
* Rijen: [[Sint Bonifaas Groep]]<br />
* Tilburg: [[Scouting Lord Baden-Powell (Tilburg)|Scouting Lord Baden-Powell]]<br />
* Tilburg: [[Celtica]]<br />
* Tilburg: [[Scouting Charles de Foucauld (Tilburg)|Scouting Charles de Foucauld]] (gefuseerd tot Scouting The Challenge)<br />
* Tilburg: [[Scouting Esjeeka]]<br />
* Tilburg: [[Scouting St. Jan Baptist]] (gefuseerd tot Scouting Esjeeka)<br />
* Tilburg: [[Scouting St. Stanislaus Kostka]] (gefuseerd tot Scouting Esjeeka)<br />
* Tilburg: [[St.Joris (Tilburg)|St.Joris]] (opgeheven)<br />
* Tilburg: [[Pastoor Vroomansgroep]]<br />
* Tilburg: [[Scouting Prins Hendrik groep 1]] (gefuseerd tot Scouting The Challenge)<br />
* Tilburg: [[Scouting The Challenge]] <br />
* Tilburg: [[Dr. Mollergroep]]<br />
* Tilburg: [[St. Raphaël]]<br />
* Tilburg: [[Scouting Rey de Carle]]<br />
* Tilburg: [[Scouting Groenewoud]]<br />
=== Regio Helmond===<br />
* Asten: [[Scouting Asten]]<br />
* Bergeijk: [[Sint Lambertus]]<br />
* Gemert: [[Scouting Willibrordus (Gemert)|Scouting Willibrordus]]<br />
* Helmond: [[Scouting Brandevoort]]<br />
* Helmond: [[Scouting Brouwhuis]]<br />
* Helmond: [[Scouting Paulus (Helmond)|Scouting Paulus]]<br />
* Helmond: [[Scouting Jan Baloys Stiphout]]<br />
* Lierop: [[St. Willibrordusgroep]] <br />
* Mierlo: [[Scouting Mierlo]]<br />
<br />
===Regio Rond de Biesbosch===<br />
* Woudrichem: [[Scouting Loevestein]] (waterscouts)<br />
===Regio Noordoost Brabant===<br />
* Berghem: [[P.G. Frassatigroep]]<br />
* Boekel: [[Scouting Boekel]]<br />
* Geffen: [[Scouting Geffen]]<br />
* Heesch: [[Scouting Heesch]] <br />
* Nistelrode: [[Scouting Mira Ceti]]<br />
* Oss: [[Dorus Rijkersgroep Oss]] (waterscouts)<br />
* Oss: [[Dr. Saal van Zwanenberggroep]]<br />
* Oss: [[Titus Brandsmagroep (Oss)|Titus Brandsmagroep]]<br />
* Schaijk: [[Scouting Schaijk]] <br />
* Schijndel: [[Scouting Schijndel]]<br />
* Uden: [[Jeanne d'Arc (Uden)|Jeanne d'Arc]]<br />
* Uden: [[Scouting Uotha]]<br />
* Uden: [[Scouting Icarus]] (Opgeheven "Luchtverkenners Groep Icarus" (Luchtscouts))<br />
* Uden: [[Scouting Gabriël]] (Gefuseerd tot "Luchtverkenners Groep Icarus")<br />
* Uden: [[Scouting ADM. Kortenaer]] (Opgeheven "Zeeverkenners Groep ADM. Kortenaer" (Waterscouts)) (Gelieerd met Scouting Icarus)<br />
* Veghel: [[Scouting Veghel]]<br />
* Vorstenbosch: [[Scouting Vorstenbosch]]<br />
<br />
=== Regio West-Brabant===<br />
* Bergen op Zoom: [[Scouting Delmo]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Scouting Kizito (Bergen op Zoom)|Scouting Kizito]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Scouting Markiezaatsgroep]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Menno van Coehoorngroep]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Petrus en Paulusgroep (Bergen op Zoom)|Petrus en Paulusgroep]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Van Glymesgroep]] (Opgegaan/Gefuseerd met Petrus & Paulusgroep)<br />
* Bergen op Zoom: [[Scheldestam]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Zoomgroep]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Karel Doormangroep (Bergen op Zoom)|Karel Doormangroep]] (waterscouts)<br />
* Ossendrecht: [[Scouting Ossendrecht]]<br />
* Roosendaal: [[Luchtscouts "Seppe"]] (luchtscouts)<br />
* Roosendaal: [[Scouting st. Jan (Roosendaal)|Scouting st. Jan]] (luchtscouts)<br />
* Roosendaal: [[Scouting Fridtjof Nansen]]<br />
* Roosendaal: [[Scouting Baden-Powell (Roosendaal)|Scouting Baden-Powell]]<br />
* Wouw: [[Scouting Wouw]]<br />
* Zevenbergen: [[Scouting Zevenbergen]] <br />
* Zevenbergen: [[Matthijs Heldtgroep]] (waterscouts) <br />
===Regio Zuidoost-Brabant===<br />
* Bladel: [[Scouting Bladel]]<br />
* Budel: [[Frere Jacques]]<br />
* Duizel: [[Jubam]]<br />
* Eersel: [[Scouting Eersel]] <br />
* Eersel: [[D’n Hazlaar]]<br />
* Heeze: [[Sint Nicasius]]<br />
* Geldrop: [[Scoutinggroep Don Bosco]]<br />
* Geldrop: [[Hikegroep]]<br />
* Geldrop: [[Neil Armstrong Scouting]]<br />
* Geldrop: [[Stella Maris Zeeverkenners]] (waterscouts)<br />
* Luyksgestel: [[Sint Andries]]<br />
* Maarheze: [[Scouting Kizito Maarheeze]]<br />
* Riethoven: [[Rythovius]] <br />
* Valkenswaard: [[Dick van Toor]]<br />
* Valkenswaard: [[Scouting Sint Maarten (Valkenswaard)|Scouting Sint Maarten]]<br />
* Valkenswaard: [[Sint Stefanus]]<br />
* Veldhoven: [[Hertog Jan van Brabant]]<br />
* Veldhoven: [[Were-Di]]<br />
* Veldhoven: [[Sint Stanislaus Kostka]]<br />
* Veldhoven-Zeelst: [[Sint Aloysuis]]<br />
* Waalre: [[Scouting Aalst-Waalre]] (SAW2)<br />
* Waalre: [[Scouting Anton Coolen]] (in 1996 gefuseerd tot Scouting Aalst-Waalre)<br />
* Waalre: [[St. Tarcisius (Waalre)|St. Tarcisius]] (in 1996 gefuseerd tot Scouting Aalst-Waalre)<br />
* Weerselo: [[Scouting Weerselo]] <br />
===Regio Zuidoost Nederland (Regio ZON)===<br />
* Boxmeer: [[Scouting Boxmeer]]<br />
* Overloon: [[St Theobaldusgroep]]<br />
<br />
==Noord-Holland==<br />
===Regio Noord Holland Noord===<br />
* Anna Paulowna: [[Scouting Anna Paulowna]]<br />
* Akersloot: [[Jacobusgroep]]<br />
* Alkmaar: [[Scouting Don Bosco Alkmaar|Don Bosco]]<br />
* Alkmaar: [[Scouting Marco Polo (Alkmaar)|Scouting Marco Polo]]<br />
* Alkmaar: [[Scouting Sint Laurentius]]<br />
* Alkmaar: [[Dirk Duyvel]]<br />
* Alkmaar: [[De Geuzen (Alkmaar)|De Geuzen]]<br />
* Alkmaar: [[Scoutinggroep Graaf Daron]]<br />
* Bergen: [[Scoutinggroep de Heerlijkheid]]<br />
* Den Burg (Texel): [[Scouting Texel]]<br />
* Den Helder: [[Jutters Rainiero]]<br />
* Den Helder: [[Scouting Jutters Willemsoord]]<br />
* Den Helder: [[I.N.K.A.]]<br />
* Den Helder: [[Minerva]]<br />
* Den Helder: [[Helders Jachthoornkorps]]<br />
* Den Helder: [[Prinses Wilhelmina]]<br />
* Den Helder: [[Abel Tasman]]<br />
* Den Oever: [[Corvus Corone]]<br />
* Dirkshorn: [[Scoutinggroep Aquarius]]<br />
* Enkhuizen: [[Scoutinggroep Mercury]]<br />
* Grootebroek: [[Arcadia]]<br />
* Heerhugowaard: [[Angela]]<br />
* Heerhugowaard: [[Sint joris (Heerhugowaard)|Sint Joris]]<br />
* Heiloo: [[Scouting Rurik Heiloo]]<br />
* Heiloo: [[Victoriegroep]]<br />
* Hoorn: [[Scouting Martin Luther King (Hoorn)|Scouting Martin Luther King]]<br />
* Hoorn: [[Vaandrig Peetoom Vendel]]<br />
* Langedijk: [[Scouting Langedijk]]<br />
* Medemblik: [[Titus Brandsma (Medemblik)|Titus Brandsma]]<br />
* Nieuwe Niedorp: [[Scouting Dirck Rembrantsz]]<br />
* Schagen: [[Ridder Magnusgroep]]<br />
* Schagen: [[Vita Nova]]<br />
* Ursem: [[Don Bosco]]<br />
* Venhuizen: [[St. Lidwina]]<br />
* Wieringerwerf: [[Scouting Die Robben]]<br />
* Wognum: [[Pius X]]<br />
* Zwaag: [[Scouting Discovery]]<br />
<br />
===Regio Noord Holland Midden===<br />
* Assendelft: [[Scouting Assendelft]]<br />
* Beverwijk: [[Scouting Admiraal van Kinsbergen]] <br />
* Beverwijk: [[Die Wijcker Duinjaghers]]<br />
* Beverwijk: [[Mees Toxopeus]]<br />
* Beverwijk: [[M'Hlala Panzi]] <br />
* Beverwijk: [[Wiawaha Beverwijk]]<br />
* Castricum: [[Scouting JL Die Bogeheimers]]<br />
* Heemskerk: [[Adelbertusgroep]]<br />
* Heemskerk: [[Graaf Floris V]]<br />
* Heemskerk: [[Elfregi Helen Keller]]<br />
* Krommenie: [[Scouting Krommenie]]<br />
* Limmen [[Scouting Limmen]]<br />
* Purmerend: [[Lamoraal van Egmond]]<br />
* Uitgeest: [[Scouting Uitgeest]], Jeugdvereniging Don Bosco<br />
* Uitgeest: [[Thor Heyerdahl]]<br />
* Velsen Zuid: [[Wiawaha]]<br />
* Velserbroek: [[Scouting Velserbroek]]<br />
* IJmuiden: [[de IJmondtrekkers]]<br />
* Zaandam: [[De Watergeuzen]]<br />
* Zaandam: [[Scouting Elfregi Zaanstreek]]<br />
* Zaandijk: [[Scouting Koog-Zaandijk]]<br />
<br />
===Regio Amsterdam Amstelland===<br />
* Aalsmeer: [[Scouting Tiflo (Aalsmeer) |Tiflo]]<br />
* Amstelveen: [[Scouting Hedera (Amstelveen)|Scouting Hedera]]<br />
* Amstelveen: [[Keizer Karel Groep (Amstelveen)|Keizer Karel Groep]]<br />
* Amstelveen: [[Scouting Kantankye]]<br />
* Amstelveen: [[Japanse Scouting Amsterdam]]<br />
* Amstelveen: [[Livingstonegroep (Amstelveen)|Livingstonegroep]]<br />
* Amstelveen: [[Radboudgroep]]<br />
* Amstelveen: [[Scouting De Teil]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Sint Maarten (Amsterdam)|Scouting Sint Maarten]]<br />
* Amsterdam: [[Franklin Delano Rooseveltgroepen 54 en 74]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Elfregi]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Holendrecht]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Wartburg]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Erskine]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Sloterplas]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Sarto]]<br />
* Amsterdam: [[Impeesa groep 19]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Holendrecht]]<br />
* Badhoevedorp: [[Leeghwatergroep]]<br />
* Badhoevedorp: [[Lady Baden-Powell (Badhoevedorp)|Lady Baden-Powell]]<br />
* Hoofddorp: [[Scouting St. Maarten (Hoofddorp)|Scouting St. Maarten]]<br />
* Hoofddorp: [[Paula Geertsgroep (Hoofddorp)|Paula Geertsgroep]]<br />
* Monnickendam: [[Scoutinggroep Waterland]]<br />
* Uithoorn: [[Admiralengroep]]<br />
===Regio het Gooi===<br />
* Bussum: [[Scouting Himalaya]]<br />
* Bussum: [[Arrowegroep]]<br />
* Hilversum: [[Argonauten (Hilversum)|Argonauten]]<br />
* Hilversum: [[Athabascangroep]]<br />
* Hilversum: [[Scouting Heidepark]]<br />
* Hilversum: [[Scoutinggroep de Burcht]]<br />
* Hilversum: [[Zuiderkruisgroep]]<br />
* Huizen: [[Scouting Montgomery (Huizen)|Scouting Montgomery]]<br />
* Huizen: [[Scouting Vasanta (Huizen)|Scouting Vasanta]]<br />
* Laren (N-H): [[Scouting Raboes]]<br />
* Laren (N-H): [[Maggy Lekeuxgroep]]<br />
* Muiden: [[Scouting Pampus Muiden]]<br />
===Regio Haarlem===<br />
* Bloemendaal: [[Bos en Duin]]<br />
* Bloemendaal: [[Elswout]]<br />
* Haarlem: [[B.I.M. Bakenessergroep]]<br />
* Haarlem: [[Brigitta]]<br />
* Haarlem: [[Vliegende Pijl]]<br />
* Haarlem: [[Hildebrand]]<br />
* Haarlem: [[Kameleon Kinheim]]<br />
* Haarlem: [[Kon Tiki]]<br />
* Haarlem: [[Marco Polo]]<br />
* Haarlem: [[Scouting Menno Simonsz]]<br />
* Haarlem: [[Prins Willem]]<br />
* Haarlem: [[Doortje en Dorus Rijkers]]<br />
* Haarlem: [[Pieter Hasselear / Bernadette]]<br />
* Haarlem: [[Kromhout]]<br />
* Haarlem: [[de Brug]]<br />
* Haarlem: [[Tarcisius]]<br />
* Heemstede: [[Graaf Bernadotte]]<br />
* Heemstede: [[Paschalis Baylon]]<br />
* Heemstede: [[Spaarnegeuzen]]<br />
* Heemstede: [[NVJ de Haven]]<br />
* Heemstede: [[Wabo]]<br />
* Overveen: [[Camerons-Duinzwervers]]<br />
* Santpoort: [[St. Radboudgroep (Santpoort)]]<br />
* Velsen Zuid: [[Michiel Adrieanszn de Ruyter]]<br />
* IJmuiden: [[Nannie van der Wiele]]<br />
* Zandvoort: [[Stella Maris - St. Willibrordus]]<br />
* Zandvoort: [[The Buffalo's]]<br />
* Zwanenburg: [[Rijnlandgroep]]<br />
<br />
===Historische groepen===<br />
* Beverwijk: [[Andre de Thaye]] <br />
* Beverwijk: [[De Banjaert]]<br />
<br />
==Overijssel==<br />
* Almelo: [[B.E. de Blauwe Reigers]]<br />
* Almelo: [[Homeentmeen]]<br />
* Almelo: [[H.J.B. Boemerang]] (opgeheven)<br />
* Almelo: [[H.J.B. Llanos]]<br />
* Almelo: [[H.J.B. Wateregge]]<br />
* Almelo: [[John F. Kennedygroep (Almelo)| John F. Kennedygroep]]<br />
* Almelo: [[Tubanten]]<br />
* Borne: [[Scouting Twickel]]<br />
* Dalfsen: [[D'Alflandgroep]]<br />
* Den Ham & Vroomshoop: [[Scouting Azoelen]]<br />
* Dedemsvaart: [[Scouting Dedemsvaart]]<br />
* Delden: [[Van Rossum-Elisabethgroep]]<br />
* Denekamp: [[Margaretha sinclair]]<br />
* Elburg: [[Scouting N.S. Rambonnet]]<br />
* Enschede: [[Scouting Mgr. Ariënsgroep]]<br />
* Enschede: [[Scouting 't Volbert]]<br />
* Enschede: [[Scouting Emisario]]<br />
* Enschede: [[Scouting Euregio Glanerbrug]]<br />
* Enschede: [[Scouting 't Geuzennest]]<br />
* Enschede: [[Scouting Nanne Zwiep]]<br />
* Enschede: [[Vaandrig Leppink Groep]]<br />
* Enschede: [[Enschedese Padvinders Marsband]]<br />
* Giethoorn: [[Scouting Brederwiede]]<br />
* Goor: [[Scouting Stoevelaargroep]]<br />
* Haaksbergen: [[Scouting de Klomp]]<br />
* Hardenberg: [[Stanleygroep]]<br />
* Hasselt: [[Scouting de Veste]]<br />
* Hattem: [[Voermangroep]]<br />
* Hattem: [[Wijnaendts Franckengroep]]<br />
* Heino: [[Rozendaelgroep Scouting Heino]]<br />
* Hellendoorn - Nijverdal: [[Reggegroep]]<br />
* Hengelo: [[Scouting Hasselo]]<br />
* Hengelo: [[dr. Ariëns Ingrid]]<br />
* Hengelo: [[St. Jeroen Bambi]]<br />
* Hengelo: [[St. Christoffel (Hengelo)|St. Christoffel]]<br />
* Hengelo: [[Bataven Ludger]]<br />
* Hengelo: [[De Bataven]] (gefuseerd met Ludger-ursula groep tot Bataven Ludger)<br />
* Hengelo: [[Scouting Cunera-St. Marcellinus]]<br />
* Hengelo: [[Hendrik Hudson Groep]]<br />
* Hengelo: [[Ludger-ursula groep]] (gefuseerd met De Bataven tot Bataven Ludger)<br />
* Harderwijk: [[Tjerk Hiddes]]<br />
* Holten: [[BE St. Joris Overijssel]]<br />
* Kampen: [[Henk Bruntgroep]]<br />
* Kampen: [[Hanzeluiden]]<br />
* Kampen: [[Martin Gasmangroep]]<br />
* Nieuwleusen: [[Gold'n Zendegroep]]<br />
* Ootmarsum: [[Scouting Ootmarsum]]<br />
* Oldenzaal: [[Titus Brandsmagroep (Oldenzaal)|Titus Brandsmagroep]]<br />
* Ommen: [[Van Pallandtgroep]]<br />
* Rijssen: [[Scouting Oosterhof-Niej Begin]]<br />
* Steenwijk: [[Johan van de Kornputgroep]]<br />
* Vasse: [[Kameleongroep]]<br />
* Vilsteren: [[St. Lodewijkgroep]]<br />
* Vriezenveen: [[Admiraal Kruysgroep 1]]<br />
* Wierden: [[Scouting Lancker]]<br />
* Zwartsluis: [[Pieter Marits]]<br />
* Zwolle: [[Christofoor Zeeverkenners]]<br />
* Zwolle: [[Henk Eelsinggroep]]<br />
* Zwolle: [[Hopman Kippersgroep]]<br />
* Zwolle: [[Huysmangroep III]]<br />
* Zwolle: [[Indabagroep]]<br />
* Zwolle: [[De IJsselgroep|IJsselgroep]]<br />
* Zwolle: [[Jan Lijdinggroep]]<br />
* Zwolle: [[Vaandrig Lengton Groep]]<br />
* Zwolle: [[Zwolse Zeeverkenners]]<br />
<br />
==Utrecht==<br />
* Abcoude: [[Scouting Pandergroep]]<br />
* Amerongen-Leersum: [[Scouting Zuylensteyn]]<br />
* Amersfoort: [[Karel Doormangroep (Amersfoort)|Karel Doormangroep]]<br />
* Amersfoort: [[Scouting St. Ansfridus]]<br />
* Amersfoort: [[Scouting Cay-Noya]]<br />
* Amersfoort: [[Scouting Impeesa (Amersfoort)|Scouting Impeesa]]<br />
* Amersfoort: [[Scouting Mondriaan]]<br />
* Amersfoort/Hoogland: [[Scouting Soekwa]]<br />
* Baarn: [[Scouting Ernst van Kempen]]<br />
* Baarn: [[Mango Kwane Wilco Jiskoot]]<br />
* Baarn: [[Scouting Merhula]]<br />
* de Bilt: [[Scouting Ben Labre]]<br />
* de Bilt: [[Scouting Laurentius (De Bilt)|Scouting Laurentius]]<br />
* Bilthoven: [[Akoteh]]<br />
* Bilthoven: [[Rover Crofts Groep]]<br />
* Breukelen: [[Scouting Niftarlake]]<br />
* Bunnik: [[Scouting Bunnik]] (is gefuseerd met [[Scouting Katimavik]] uit Odijk)<br />
* Doorn: [[Scouting Thorheim]]<br />
* Driebergen: [[Scouting Dr. A.E. Hermansgroep]]<br />
* Harmelen: [[Scouting Willem Alexander]]<br />
* Hoevelaken: [[Scouting Hiawatha]]<br />
* Hooglanderveen: [[Scouting St. Jozef (Hooglanderveen)|Scouting St. Jozef]]<br />
* Houten: [[Scouting Schonauwen]]<br />
* Huis ter Heide: [[A.J.V. Dirk Vink]]<br />
* Huis ter Heide: [[A.J.V. Hiram Edson]]<br />
* Leusden: [[Scouting Manitoba]]<br />
* Lopik: [[Scouting Cliffort Reichert]]<br />
* Maarn-Maarsbergen: [[Scouting Maarn-Maarsbergen]]<br />
* Maarssen: [[Scouting Jan Campert]]<br />
* Maarssen: [[Scouting Marsua]]<br />
* Maarssen: [[Scouting Willy Hems]]<br />
* Maartensdijk: [[Scouting Agger Martini]]<br />
* de Meern: [[Scouting Rhenova]]<br />
* Montfoort: [[Scouting Montfoort]]<br />
* Mijdrecht/Wilnis: [[Scouting Jan van Speyk]]<br />
* Nieuwegein: [[Scouting Jan van Hoof]]<br />
* Nieuwegein: [[Scouting Livingstone (Nieuwegein)|Scouting Livingstone]]<br />
* Nieuwegein: [[Scouting Prins Bernhard]]<br />
* Odijk: [[Scouting Katimavik]]<br />
* Oudewater: [[Scouting Jorisgroep Oudewater]]<br />
* Soest: [[Scouting Don Bosco (Soest)|Scouting Don Bosco]]<br />
* Soest: [[Fakkeldraagsters|Scouting De Fakkeldraagsters]]<br />
* Soest: [[Hopman Masselmangroep]]<br />
* Utrecht: [[1e Charles de Foucauld Groep (Utrecht)|1e Charles de Foucauld Groep]] Opgeheven/Gefuseerd met Willem de Zwijger<br />
* Utrecht: [[Groep 7 Padvinders Groep "Brigade Prinses Irene" ]] Opgeheven/Gefuseerd met Willem de Zwijger<br />
* Utrecht: [[K V Groep Kardinaal De Jong]] Opgeheven<br />
* Utrecht: [[K V Paulus/Paula Groep]] Opgeheven/Gefuseerd met 1e Charles De Foucauld Groep<br />
* Utrecht: [[P V Groep Johan Friso]] Opgeheven/Gefuseerd met 1e Charles De Foucauld Groep<br />
* Utrecht: [[Scouting Baracuda]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Derde Utrechtse]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Hoograven]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Jan Pieterszoon Coen]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Peka 18]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Salwega]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Tekakwitha Zeeverkenners]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Utrecht Oost]]<br />
* Utrecht: [[Scouting de Vliegende Pijl]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Wepadojeb]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Wilhelmina]]<br />
* Utrecht: [[Willem de Zwijger (Utrecht)|Willem de Zwijger]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Zuilen]]<br />
* Veenendaal: [[De Zwervers (Veenendaal)|De Zwervers]]<br />
* Vianen: [[Scouting Batenstein]]<br />
* Vinkeveen: [[Scouting Eliboe]]<br />
* Vleuten: [[Scouting Ridderhofgroep]]<br />
* Wijk bij Duurstede: [[Scouting Sea Lions]]<br />
* Woerden: [[Scouting Albert Schweitzer]]<br />
* IJsselstein: [[Scouting Anne Frank]]<br />
* IJsselstein: [[Nico Steenbeekgroep]]<br />
* IJsselstein: [[Scouting Sint Nicolaas]]<br />
* Zeist: [[Scouting De Bison]]<br />
* Zeist: [[Scouting Dryade]] (Opgeheven 31-12-2014)<br />
* Zeist: [[Scouting Luvaze]]<br />
* Zeist: [[Prinses Amalia Groep]]<br />
* Zeist: [[Prinses Beatrix Groep]] (Opgeheven 31-12-2014)<br />
* Zeist: [[Scouting Rambonnet]]<br />
* Zeist: [[Sleutelgroep]]<br />
* Zeist: [[Woudlopers (Zeist)|Woudlopers]]<br />
<br />
==Zeeland==<br />
* Aardenburg: [[St.Baafsgroep]]<br />
* Arnemuiden: [[Baden-Powell (Arnemuiden)|Baden-Powell]]<br />
* Axel: [[Gregoriusgroep]] (opgeheven- oud KV/VKJB) <br />
* Axel: [[groep 1/ Ottawa groep]] (opgeheven- oud NPV)<br />
* Axel: [[Jhr. de Casembrootgroep]] (opgeheven- oud NPV) <br />
* Axel: [[Oda-groep]] (opgeheven- oud NGB) <br />
* Axel: [[Szydlowskigroep]] (opgeheven- oud NPG)<br />
* Axel: [[Scouting De Vier Ambachten]]<br />
* Brouwershaven [[Grevelingengroep]]<br />
* Bruinisse: [[Prinses Margrietgroep]]<br />
* Goes: [[st.Bernadette]]<br />
* Goes: [[Hertog van Beijeren-Gosaha]]<br />
* Goes: [[Jacob Valcke]]<br />
* Goes: [[Frans Naereboutgroep]]<br />
* Hulst: [['t Jagertje]]<br />
* IJzendijke: [[St. Paulustroep]]<br />
* Kapelle: [[Ridder van der Maelstedegroep]]<br />
* Kamperland: [[Zandkreekgroep]]+<br />
* Koudekerke: [[de Valkeniers]]<br />
* Kloosterzande: (St.)[[Canisiusgroep]]<br />
* Kloosterzande: [[De Zwarte Dassen (Kloosterzande)|De Zwarte Dassen]] (in 1985 met St.Canisius gefuseerd tot [[Canisiusgroep]])<br />
* Kloosterzande-Groenendijk: [[Charles de Foucauld (Kloosterzande)|Charles de Foucauld]] (na de oorlog St.[[Canisiusgroep]])<br />
* Kloosterzande: [[Greetje Schouten groep]] (opgeheven- oud NGB)<br />
* Middelburg: [[Berdenis van Berlekomgroep]]<br />
* Middelburg: [[Gouden Cirkelgroep]]<br />
* Middelburg: [[Scouting Kazan de Wolfgroep]]<br />
* Middelburg: [[Paul Krugergroep]]<br />
* Oostburg: [[Scouting Oostburg]]<br />
* Overslag: [[Gerlofgroep|St. Gerlofgroep]] (opgeheven- oud KV/VKJB)<br />
* Sas van Gent: [[Lodewijkgroep]]<br />
* 's-Gravenpolder: [[Voortrappers groep]]<br />
* Sluiskil: [[Scouting Sluiskil]]<br />
* Terneuzen: [[EOS/St. Hubertus]]<br />
* Terneuzen: [[Sint Hubertusgroep]] (RK - jongensgroep) (opgegaan in fusiegroep EOS/St. Hubertus)<br />
* Terneuzen: [[Eendracht Ons Streven / EOS-groep]] (opgegaan in fusiegroep EOS/St. Hubertus)<br />
* Terneuzen: [[Doormangroep (Terneuzen)|Doormangroep]]<br />
* Terneuzen: [[Sint Gertrudis groep]] (RK - meisjesgroep)<br />
* Tholen: [[Scouting Heenetrecht]]<br />
* Vlissingen: [[Scheldezwervers]]<br />
* Vlissingen: [[De Watergeuzen-St. Willibrordus]]<br />
* Westdorpe: [[WeWeKaBo]]<br />
* Westerschouwen: [[Kaninefatengroep]] <br />
* Yerseke: [[Ridder Boudewijngroep]]<br />
* Zierikzee: [[Mr. Bakkergroep]]<br />
<br />
==Zuid-Holland==<br />
* Alblasserdam: [[Louis Wesselsgroep]] (jongens, in 2004 gefuseerd tot Sc. Alblasserdam)<br />
* Alblasserdam: [[Maketgroep]] (meisjes, in 2004 gefuseerd tot Sc. Alblasserdam)<br />
* Alblasserdam: [[Scouting Alblasserdam]] <br />
* Alphen aan den Rijn: [[Scouting Alphen aan den Rijn]]<br />
* Alphen aan den Rijn: [[Scouting De Hollandse Nachtegalen]]<br />
* Alphen aan den Rijn: [[Scouting Willem Barendsz]]<br />
* Barendrecht: [[Jhr. Beelaerts van Blokland]]<br />
* Barendrecht: [[Fridtjof Nansen Groep 12]]<br />
* Boskoop: [[Scouting Meester van Daal groep]]<br />
* Brielle: [[Bas 't Hart]]<br />
* Capelle a/d IJssel: [[Robert Baden-Powell Zeeverkennersgroep]]<br />
* Capelle a/d IJssel: [[Guy Gibson squadron]] (luchtscouts, opgeheven)<br />
* Capelle a/d IJssel: [[Johan van der Veeckengroep]]<br />
* Capelle a/d IJssel: [[Hendrik van Halewijn]]<br />
* Capelle a/d IJssel: [[Van Naeltwijck groep]]<br />
* Delft: [[Scouting Aymon]]<br />
* Delft: [[Scouting Hedera (Delft)|Scouting Hedera]]<br />
* Delft: [[Scouting Paulus (Delft)|Scouting Paulus]]<br />
* Delft: [[Delftsche Zwervers]] (studentenscouting)<br />
* Delft: [[Scouting Nautilus]]<br />
* Delft: [[Willem de Zwijger (Delft)|Willem de Zwijger]]<br />
* Delft: [[Scouting Marco Polo Delft ]]<br />
* De Lier: [[Scouting De Lier]]<br />
* Den Haag: [[Scoutinggroep BePals Pr. Juliana groep]]<br />
* Den Haag: [[Scouting Stanley 55]]<br />
* Den Haag: [[Scoutinggroep ds Ferguson]]<br />
* Den Haag: [[De Mohicanen]]<br />
* Den Haag: [[Dom Helder Camara Scouts]]<br />
* Den Haag: [[HWS Baron van Pallandtgroep]]<br />
* Den Haag: [[Scouting Haagse Hout]]<br />
* Den Haag: [[Scouting de Rimboejagers]]<br />
* Den Haag: [[Scouting Van Weerden Poelman]]<br />
* Den Haag: [[Scouting PéPé Loosduinen]]<br />
* Den Haag: [[Scouting El Andalus]] (opgeheven)<br />
* Dordrecht: [[TESRA]]<br />
* Dordrecht: [[Royal Rangers]] (pinkstergemeente / niet scouting Nederland)<br />
* Dordrecht: [[Scouting Van Speijk]]<br />
* Dordrecht: [[Scouting Christiaan de Wet (Dordrecht)|Scouting Christiaan de Wet]]<br />
* Dordrecht: [[Willem de Zwijger (Dordrecht)|Willem de Zwijger]]<br />
* Gorinchem: [[Scouting APV]] Deel van [[Scouting Regio de Baronie]]<br />
* Gorinchem: [[Gorinchemse Zeeverkenners]] (Scouting GZV) Deel van [[Scouting Regio de Baronie]]<br />
* Gouda: [[Die Kantanky's]]<br />
* Gouda: [[St. Willibrordus (Gouda)|St. Willibrordus]] (waterscouting)<br />
* Gouda: [[Scoutinggroep Cornelis de Houtman]]<br />
* Gouda: [[Scouting Jan van Hoof Groep]]<br />
* Gouda: [[Scouting Wilo]]<br />
* Hardinxveld-Giessendam: [[Scouting A15]]<br />
* Hardinxveld-Giessendam: [[Scouting Lutine]] (gefuseerd tot A15)<br />
* Hardinxveld-Giessendam: [[Scouting Zilvermeeuwen]] (gefuseerd tot A15)<br />
* Hellevoetsluis: [[Scouting Hellevoetsluis]]<br />
* Hendrik IDO Ambacht: [[Scouting Vikings]]<br />
* Hoek van Holland: [[Prins Hendrikgroep]]<br />
* Hillegom: [[Tjarda Hillegom]]<br />
* Katwijk: [[De Katwijkse Zeeverkenners]]<br />
* Kwintsheul: [[Scouting Kwintsheul]]<br />
* Leerdam: [[Scouting Hagemans]]<br />
* Leiden: [[Scouting St. Jozef (Leiden)|Scouting St. Jozef]]<br />
* Leiden: [[Paulusgroep Leiden]]<br />
* Leiderdorp: [[Scouting Van der Does Liethorp groep]]<br />
* Leidschendam: [[Scouting Pius XII]]<br />
* Lisse: [[Graaf van Lyndengroep]]<br />
* Lisse: [[Lisser Kaninefaten]]<br />
* Lisse: [[Shawano's Lisse]]<br />
* Mijnsherenland: [[Scouting Mijnsherenland]] Lodewijk van Praetgroep<br />
* Monster: [[Scouting Polanen]]<br />
* Moordrecht: [[Scouting Moordrecht]]<br />
* Naaldwijk: [[Scouting Rambonnetgroep Naaldwijk]]<br />
* Nieuwerkerk a/d IJssel: [[Scouting Nieuwerkerk]]<br />
* Nieuwerkerk a/d IJssel: [[Waterscouting "De IJssel"]]<br />
* Noordwijk: [[Norvicus Noordwijk]]<br />
* Noordwijkerhout: [[St. Jozef / Emenrentianagroep]]<br />
* Noordwijkerhout: [[Scouting Bostreno]]<br />
* Noordwijkerhout: [[Scouting Bronsgeest]]<br />
* Nootdorp: [[Scouting Nootdorp]]<br />
* Numansdorp: [[Driestromengroep]]<br />
* Oegstgeest: [[Sagara Satrya's]]<br />
* Oegstgeest: [[Shawano's Oegstgeest]]<br />
* Oegstgeest: [[Derjagroep]]<br />
* Oostvoorne: [[G.J. Geysendorffergroep]]<br />
* Ouddorp: [[Scouting Jan Joosten]]<br />
* Ouderkerk a/d IJssel: [[Scouting Christiaan de Wet (Ouderkerk)|Scouting Christiaan de Wet]]<br />
* Pijnacker: [[Scouting Pijnacker]]<br />
* Reeuwijk: [[St. Willibrordus (Reeuwijk)|St. Willibrordus]]<br />
* Ridderkerk: [[Scouting Sint Joris (Ridderkerk)|Scouting Sint Joris]]<br />
* Ridderkerk: [[Scouting Florence Nightingale]]<br />
* Rijnsburg: [[Scouting Rijnsburg]] (opgeheven)<br />
* Rijswijk: [[Martin Luther King Groep (Rijswijk)|Martin Luther King Groep]]<br />
* Rijswijk: [[Scoutinggroep 'De Jaguars']]<br />
* Rijswijk: [[Hoeve Ypenburg Groep]]<br />
* Rijswijk: [[Scouting Gordongroep]]<br />
* Rotterdam: [[Albert Schweitzer Groep Rotterdam | Albert Schweitzer Groep Rotterdam]]<br />
* Rotterdam: [[Bernadette/St. Willibrordus]]<br />
* Rotterdam: [[Brownsea Groep 66]]<br />
* Rotterdam: [[Calandtroep]]<br />
* Rotterdam: [[Cornelis Tromp groep]]<br />
* Rotterdam: [[Scouting Dorus Rijkers Nesselande]]<br />
* Rotterdam: [[Hillegersberg]]<br />
* Rotterdam: [[Hendrik van Halewijn]]<br />
* Rotterdam: [[Impeesagroep]]<br />
* Rotterdam: [[Kralingsche Troep 10]]<br />
* Rotterdam: [[Klaas Kitten Groep]]<br />
* Rotterdam: [[Lischgroep]]<br />
* Rotterdam: [[Maasgroep 18]]<br />
* Rotterdam: [[Margrietengroep]]<br />
* Rotterdam: [[Menod]]<br />
* Rotterdam: [[Olivier van Noort groep 48]]<br />
* Rotterdam: [[Prinses Irene Groep 45]]<br />
* Rotterdam: [[The Rangers Rotterdam]]<br />
* Rotterdam: [[De Spoorzoekers (Rotterdam)|De Spoorzoekers]]<br />
* Rotterdam: [[Scouting Sint Patrick (Rotterdam)|Scouting Sint Patrick]]<br />
* Rotterdam: [[Starrenburg]]<br />
* Rotterdam: [[Stedost groep]]<br />
* Rotterdam: [[Stella Maris (Rotterdam)|Stella Maris]]<br />
* Rotterdam: [[Wetrogroep]]<br />
* Rotterdam: [[Willem de Zwijger (Rotterdam)|Willem de Zwijger]]<br />
* Sassenheim: [[Scouting Scojesa Sassenheim]]<br />
* Sassenheim: [[Tjarda Sassenheim]]<br />
* Scheveningen: [[Sint Jorisgroep 5]]<br />
* Schiedam: [[Burgemeester van Haarengroep]]<br />
* Schiedam: [[Franciscus-Lodewijkgroep]]<br />
* Sliedrecht: [[Merwegroep]] (opgeheven)<br />
* Spijkenisse: [[Baden-Powell Band]]<br />
* Spijkenisse: [[Scouting Ruwaard van Puttengroep]]<br />
* Spijkenisse: [[Scouting Hartelgroep]]<br />
* Ter Aar: [[Scouting Wapata]]<br />
* Vlaardingen: [[Scouting Allart van Heemstede]]<br />
* Vlaardingen: [[De Geuzen (Vlaardingen)|De Geuzen]]<br />
* Vlaardingen: [[Prins Mauritsgroep]]<br />
* Vlaardingen: [[Vioolgroep]]<br />
* Vlaardingen: [[Maurits-Vioolgroep]]<br />
* Vlaardingen: [[Willem de Zwijger (Vlaardingen)|Willem de Zwijger]]<br />
* Vlaardingen: [[wesselgroep]]<br />
* Voorburg: [[Hubertus-Brandaan]]<br />
* Voorburg: [[Livingstonegroep (Voorburg)|Livingstonegroep]]<br />
* Voorburg: [[Scouting Sint Maarten-Hildegard]]<br />
* Voorburg: [[Scouting Orion]]<br />
* Voorhout: [[Boerhaavegroep Voorhout]]<br />
* Voorschoten: [[Scouting Impeesa (Voorschoten)|Scouting Impeesa]]<br />
* Voorschoten: [[Scouting Mauritsgroep]]<br />
* Waddinxveen: [[Klimop]]<br />
* Wassenaar: [[Scouting Willibrord (Wassenaar)|Scouting Willibrord]]<br />
* Wassenaar: [[Van Wassenaer Van Obdam]]<br />
* Wassenaar: [[Van Woesik groep]]<br />
* Wassenaar: [[Marduin]]<br />
* Zoetermeer: [[Scouting Impeesa (Zoetermeer)|Scouting Impeesa]]<br />
* Zoetermeer: [[Scouting John McCormick]]<br />
* Zoetermeer: [[Scouting Pocahontas]]<br />
* Zoetermeer: [[Brownsea Island groep]] (FSE/CES groep)<br />
* Zoetermeer: [[Scouting Ashanti]]<br />
* Zoeterwoude: [[Scouting Zoeterwoude]]<br />
* Zwijndrecht: [[Scouting Panoord]]<br />
<br />
==Landelijke stammen==<br />
* [[Bermudastam]], Leusden<br />
* [[Cyberscouts]], Leusden<br />
* [[Delta Echo Stam]], Zeeland<br />
* [[Explostam]], Leusden<br />
* [[F.R.E.T.]], Friesland<br />
* [[ICIS]], Ossendrecht<br />
* [[Kanderstam]], Velp<br />
* [[Kse Iii Stam]], Utrecht<br />
* [[La Thès]], Landelijke Theater Stam uit Breda<br />
* [[Landelijke Loodsen Zeezeil Stam]], Leusden<br />
* [[Landelijke Luchtscouting Stam]], Rijswijk<br />
* [[Landelijke Ondersteunings Stam]], Rotterdam<br />
* [[Medische en EHBO Stam]], Ommen<br />
* MPSE ([[Most Primitive Scouting Experience]]), Elst<br />
* [[Radio Interesse Stam]], Rotterdam<br />
* [[Scouting Garbage Nederland Stam]], Leusden<br />
* [[Scoutlink Activiteiten Stam Holland]], Leusden<br />
* [[Sir Edmund Hillary-Stam]], Almelo<br />
* [[Scouting Motor Stam]], Nuth<br />
* [[Scoutnet|Scoutnet Nederland]], Maarssenbroek<br />
* [[Z.O.U.T.]], Den Dolder<br />
* [[Rampenstam]], Sint Michielsgestel<br />
* [[Scouting Doven Nederland]],Landelijke Scoutinggroep voor Doven, Den Haag<br />
* [[Landelijke Activiteiten en Regio Ondersteuning Stam]], de Laro Stam<br />
<br />
[[Categorie:Scouting in Nederland]]</div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Kaars_maken&diff=81910
Kaars maken
2015-01-10T13:54:39Z
<p>Spaak73: </p>
<hr />
<div>'''Kaarsen maken''' is leuk en kan de Scouts leren met hete zaken om te gaan. De gemaakte [[kaars]]en kunnen bijvoorbeeld later tijdens een [[Lijst van nachtspellen|nachtspel]] worden gebruikt.<br />
<br />
==Gieten==<br />
Nodig:<br />
*oude of goedkope kaarsen, kaarsstompjes, eventueel in meerdere kleuren<br />
*lont<br />
*closetrol<br />
*pan met heet water<br />
*blik<br />
*oude krant<br />
*waterpomptang<br />
#Zet de pan met water op een hittebron <br />
#Zet in het hete water het blik (Au bain-marie)<br />
#laat hierin de kaarsen smelten<br />
# vis met een vork de oude lontjes uit het vet. <br />
#zet de closetrol op de oude krant<br />
#hang in het midden van de closetrol je lont.<br />
#pak met de waterpomptang het blik met gesmolten kaarsvet en giet dit in de closetrol<br />
#laat het afkoelen<br />
De kaars kan ook in een glazen potje gegoten worden. Gebruik dan een niet te dik lont omdat de pot anders te warm kan worden en breekt.<br />
Door meerdere blikken in het hete water te zetten met verschillende kleuren, kun je door na elkaar de kleuren in de closetrollen te gieten, kaarsen in meerdere kleuren krijgen. Laat het vet tussen de kleuren wel stollen.<br />
Het kaarsvet kan je ook in een oud steelpannetje smelten. Zet het geheel op een zeer laag vuur en '''zorg dat het niet gaat koken!!!'''<br />
==Dompelen==<br />
Neem een lont die je aan een kant verzwaard (bijv met een m 6 moertje) die je elke keer in het kaarsvet dompelt en weer op haalt.<br />
Op deze manier krijg je een mooie tapstoe lopende kaars maar er gaat wat meer tijd in zitten.<br />
==Rollen==<br />
Deze methode vraagt wat warmte vaste handen!!!<br />
* Giet het gesmolten kaarsvet uit op een stuk vetvrij-/bakpapier.<br />
* Wacht tot het kaarsvet gestold is maar nog wel kneedbaar. <br />
* Leg aan één zijde een lont en rol het kneedbare kaarsvet strak om de lont heen.<br />
* snij de onderkant van de kaars recht met een scherp mes.<br />
* een en ander moet wel vlot gedaan worden omdat het kaarsvet anders niet meer kneedbaar is. <br />
Een kneedbare plak kaarsvet kan ook gemodelleerd worden om een bestaande kaars heen.<br />
<br />
== Recessiekaars ==<br />
Als je een arme scout bent, maak dan eens een recessiekaars.<br />
Wat heb je nodig:<br />
*een berg kaarsstompjes, die kun je bedelen bij kerken of restaurants.<br />
*een leeg blikje vis<br />
*stuk geribbeld karton<br />
Giet het kaarsvet in het blikje en gebruik het stuk karton als lont, die je aansteekt door er een lucifer in te stoppen.<br />
Het leuke van dit geblikte kaarsje is dat je het overal kan neer zetten en op kan koken.<br />
Maar alleen de lont niet te lang, dat geeft een hoge vlam en zo is je kaars snel op.<br />
==Spekkaars==<br />
Wie spek bakt weet dat er veel vet over blijft. Dat vet is een goede brandstof voor een kaars. <br />
#Hang een lont in een potje.<br />
#Giet telkens als je spek hebt gebakken het overtollige vet in het potje. <br />
#Laagje voor laagje bouwt de kaars op. <br />
Misschien niet zo'n goede kaars voor binnen vanwege het luchtje, maar hij brandt wel!<br />
==Baby Kaa(r)sjes==<br />
Een bekend klein kaasje wordt verpakt in een laagje (rode) ''"was"'' en verkocht in een netje, er zijn ook witte, groene, gele, paarse en oranje varianten. <br />
Dit ''was'' laagje is makkelijk kneedbaar en daarom leuk om te modelleren. Wie een netje van deze kaasjes op heeft kan een leuk kunststukje kneden.<br />
Met meerdere kleuren kan het een leuke creatie worden. Prik met een satéprikker een gaatje in het midden en rijg er een lontje door. <br />
Houd er rekening mee dat het gaat lekken als hij brandt en de was zacht wordt. Zorg er dus voor dat het babykaarsje stevig staat en op een onderzetter die niet smelt of vlam vat. (Niet speciaal kaasjes gaan kopen, gewoon bewaren van die keer dat ze in huis zijn!)<br />
==Brandwonden== <br />
Bij temperaturen boven de 42 °C kan kan je ernstige [[brandwonden]] oplopen. Kaarsvet smelt bij een [[temperatuur]] van 55 °C, hanteer het met grote voorzichtigheid. <br />
==Materiaal schoonmaken==<br />
Als nieuw krijg je het pannetje niet meer, maar je kan een aardig eind komen. <br />
<br />
Als het overtollige kaarsvet in het pannetje afgekoeld (gestold) is doe je water in het pannetje en zet je het op een klein vuurtje. Omdat kaarsvet bij 55 °C smelt dus ruim voor dat het water kookt en omdat kaarsvet lichter is dan water zal het aan de oppervlakte komen drijven. Laat het geheel afkoelen tot het kaarsvet weer gestold is en er ontstaat een plak kaarsvet die weer voor een volgende keer gebruikt kan worden. <br />
<br />
Herhaal het proces nogmaals maar druppel wat afwasmiddel of citroensap in het pannetje. Het resterende vet wordt afgebroken en het pannetje is weer als schoon. Bij deze tweede behandeling kan je ook eventueel gebruikte lepels of vorken in het pannetje leggen. <br />
<br />
<br />
<br />
[[Categorie:Knutselen]]</div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Gebruiker:Spaak73&diff=81868
Gebruiker:Spaak73
2014-12-24T16:51:44Z
<p>Spaak73: Nieuwe pagina aangemaakt met '{{Gebruiker |Naam = Sander Kints |Totemnaam = |Foto = |Groepsdas =Das Grijs-Rood.png |IRC = |Beweging =Scouting Nederland |Groep =Scouting Jutters Willemsoord |Be...'</p>
<hr />
<div>{{Gebruiker<br />
|Naam = Sander Kints<br />
|Totemnaam = <br />
|Foto =<br />
|Groepsdas =Das Grijs-Rood.png<br />
|IRC = <br />
|Beweging =Scouting Nederland<br />
|Groep =Scouting Jutters Willemsoord<br />
|Beweging 1 =<br />
|Groep 1 =<br />
|Beweging 2 =<br />
|Groep 2 =<br />
|Adres =<br />
|Woonplaats =Den Helder<br />
|Provincie = <br />
|Land =<br />
|Levensbeschouwing =<br />
|Genootschap =<br />
|Geboortedatum = <br />
|Website =<br />
|lat =<br />
|lon =<br />
}}</div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Wereldjamboree_2023&diff=81862
Wereldjamboree 2023
2014-12-23T22:32:55Z
<p>Spaak73: De referentie voor de bid van Brazilië gewijzigd.</p>
<hr />
<div>De {{PAGENAME}} is een nog te houden [[Wereld Jamboree]] waarvoor de bids lopen. De bids komen van Brazilië, Zuid-Korea en Polen.<br />
<br />
==Bids==<br />
De volgende landen hebben een bid gemaakt.<br />
<br />
===Brazilië===<br />
Brazilië maakt een bid<ref>http://en.wikipedia.org/wiki/World_Scout_Jamboree</ref>.<br />
<br />
===Zuid-Korea===<br />
De Koreaanse Scouting Associatie bestaat in [[2022]] 100 jaar. Daarom heeft de organisatie in [[2011]] bekend gemaakt een bid te gaan schrijven voor deze jamboree<ref>http://english.scout.or.kr/News.do?action=view&brdno=1227&sitecode=02&brdctsno=2190</ref>.<br />
<br />
===Polen===<br />
Polen maakt een bid met als thema 'Be the sparkle'. [[Bestand:Logo Poland bid WJ2023.png|right|100px]]<br />
<br />
{{bron}}<br />
{{beginnetje}}<br />
{{Wereldjamborees}}<br />
{{Link portaal Op kamp en evenementen}}<br />
<br />
[[Categorie:Wereldjamboree]]</div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Regio_Noord-Holland_Noord&diff=81853
Regio Noord-Holland Noord
2014-12-20T15:38:16Z
<p>Spaak73: Das toegevoegd</p>
<hr />
<div>{{Regio<br />
|Regio=Regio Noord-Holland Noord<br />
|Plaats=Enkhuizen<br />
|Steunpunt=<br />
|Groepsdas =Blauw&Geel.JPG<br />
|Groepsnummer=1749<br />
|Admiraliteit=[[Admiraliteit Noord Holland Noord|Noord Holland Noord (RA2)]]<br />
*[[Admiraliteit Haaks Gronden|Haaks Gronden (RA23)]]<br />
|Website=www.regionhn.nl/<br />
}}<br />
<br />
'''Regio Noord-Holland Noord''' is een scouting[[regio]] gelegen de kop van Noord-Holland, er zijn 43 groepen lid van deze regio met in totaal circa 3000 jeugdleden.<br />
In deze regio bevinden zich 2 [[admiraliteit]]en, [[Admiraliteit Noord Holland Noord]] en [[Admiraliteit Haaks Gronden]], dit is vrij uniek omdat de meeste regio's geen of 1 admiraliteit behuizen. <br />
Deze regio is tevens onderverdeeld is sub-regio's die veelal overeenkomen met de oude [[district|districkts]] organisatie.<br />
De regio wordt niet ondersteund door een [[steunpunt]].<br />
<br />
== Externe Links ==<br />
<br />
* [http://www.regionhn.nl Regio Website]<br />
<br />
[[Categorie:Regio Noord-Holland Noord]]</div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Scouting_Jutters_Willemsoord&diff=81852
Scouting Jutters Willemsoord
2014-12-20T15:15:39Z
<p>Spaak73: </p>
<hr />
<div>{{groep<br />
|Logo =Scouting Jutters Willemsoord.png<br />
|Groepsdas =Das Grijs-Rood.png<br />
|Beweging = Scouting Nederland<br />
|Regio = Regio Noord-Holland Noord<br />
|Admiraliteit = Admiraliteit Haaks Gronden<br />
|Groepsnummer = 1752<br />
|Plaats = Den Helder<br />
|Provincie = Noord-Holland<br />
|Land = Nederland<br />
|Open voor = Jongens en meisjes<br />
|Levensbeschouwing = Openbaar<br />
|Genootschap = <br />
|Leden =<br />
|Opgericht = 1946<br />
|Oprichter =<br />
|Website = jwdenhelder.nl<br />
|lat =<br />
|lon =<br />
}}<br />
<br />
'''{{PAGENAME}}''' is een [[scoutinggroep]] in Den Helder <br />
<br />
== Geschiedenis ==<br />
De groep werd opgericht in 1946. In september van dit jaar wordt de padvinders groep ‘ De Jutters’ gesplitst in drie afzonderlijke groepen; Groep 1 ‘De Jutters’, Groep 4 ‘Jutters Willemsoord’ en Groep 5 ‘Slingervoet Ramondt’.<br />
Het groepshuis aan de Madoerastraat, nu Lombokstraat, wordt afgebroken om in Velsen als noodwoning dienst te gaan doen. In de winter van dit jaar houden de welpen hun opkomsten in het INKA groepshuis aan de Jansendwarsstraat. <br />
De verkenners komen bijeen in de kegelbaan achter de officiersclub aan de Hoofdgracht maar ook wel op straat onder een lantaarnpaal.<br />
Tijdens de ouderavond op 24 wordt de eerste oudercommissie geïnstalleerd en krijgt de groep haar groepsvaandel.<br />
<br />
<br />
== (Spel)takken ==<br />
De groep heeft de volgende speltakken: <br />
* [[Bevers (Scouting Nederland)|Bevers]] - 5 tot 7 jaar - Beverkolonie<br />
* [[Welpen (Scouting Nederland)|Welpen]] - 7 tot 11 jaar - Khaali Jagahhorde<br />
* Welpen - 7 tot 11 jaar - Knhanhiwarahorde<br />
* [[Waterscouts]] - 11 tot 15 jaar - Argonautenwacht<br />
* Waterscouts - 11 tot 15 jaar - Stormvogelswacht<br />
* [[Scouts (Scouting Nederland)|Scouts]] - 11 tot 15 jaar - de Troep<br />
* Explorers - 15 tot 17 jaar - WVA Sharks<br />
* [[Roverscouts (Scouting Nederland)|Roverscouts]] - 18 tot 21 jaar - Livo-stam<br />
* [[Plusscouts]] - 21 jaar tot .. - EOV<br />
<br />
== Activiteiten ==<br />
De groep doet mee aan:<br />
* [[Nawaka]]<br />
* [[Nationale Jamboree]]<br />
* [[Jota|Jamboree on the Air]]<br />
* [[60 van 23]]<br />
* [[Watervierdaagse]]<br />
* [[Admiralencup]]<br />
* [[Regionale ScoutingWedstrijden]]<br />
en organiseert [[Kater berenspek race]]</div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Lijst_van_scoutinggroepen_in_Nederland&diff=80673
Lijst van scoutinggroepen in Nederland
2014-08-13T19:09:17Z
<p>Spaak73: Scoutinggroep in Zutphen toegevoegd</p>
<hr />
<div>{| align=center style="float:center;"<br />
|- align=center<br />
| <div style="border-top: 4px solid #888888; border-bottom: 4px solid #888888; text-align: left; font-size: 120%;width: 600px;float: center; padding: 0.6em 0 0.6em 0; margin-bottom: 1px;background-color:#eeeeee;"><big>'''Beste bezoeker,'''</big><br /><br />
Staat jouw scoutinggroep er niet tussen? Zet hem er dan bij! Dit doe je zo: <br />
* Druk op "{{mediawiki:edit}}" en voeg een rode link toe in de lijst hieronder.<br />
* Open een [[Scoutpedia.nl:Voorbeeld groep|voorbeeldartikel]] in een nieuwe tab of venster.<br />
* Klik op de <font color=red>rode link</font>.<br />
* Kopieer het "voorbeeldartikel" in het artikel over jouw groep<br />
* Schrijf vervolgens zelf de ontbrekende delen van het artikel over jouw groep. <br />
Zet in onderstaande lijst '''''géén link naar de website''''' van jouw scoutinggroep: Links naar andere websites worden namelijk van deze pagina verwijderd.<br />
</div><br />
|}<br />
:''zie ook [[Lijst van scoutinggroepen in België]]'' en [[Lijst van Afdelingen]]<br />
<br />
Dit is een '''lijst van scoutinggroepen''' die probeert om (ooit) alle [[scoutinggroep]]en in Nederland in kaart te brengen. Over scoutinggroepen met rode letters is nog geen artikel. Onderstaande groepen zijn voorlopig ingedeeld per provincie. Wanneer de lijst te lang wordt, zullen de groepen ingedeeld worden per [[regio]] of [[admiraliteit]].<br />
<br />
<br />
==Drenthe==<br />
*Assen: [[Thriantastam]]<br />
*Assen: [[De Zwervers (Assen)|De Zwervers]]<br />
*Assen: [[Johannes Post Groep]] (JPG)<br />
*Assen: [[Anthonie van Diemenstam]] (AVD)<br />
*Assen: [[St. George]]<br />
*Beilen: [[Beyloo ter Horstgroep]]<br />
*Borger: [[Woudlopers]]<br />
*Coevorden: [[Drostengroep]]<br />
*Diever: [[Schultegroep]]<br />
*Emmen: [[Scouting Emmen]]<br />
*Erica: [[St. Pancratius / Maria Immaculata]]<br />
*Erica: [[Scoutinggroep Maria Immaculata]] (fusie in 2008)<br />
*Erica: [[Scoutinggroep Sint Pancratius]] (fusie in 2008)<br />
*Exloo: [[Hunze-Hikers]]<br />
*Hoogeveen: [[Scouting Hoogeveen]]<br />
*Leek: [[Scouting Nienoord]]<br />
*Meppel: [[Scouting Meppel]]<br />
*Nieuw Schoonebeek: [[St. Willehadus]]<br />
*Paterswolde: [[De Trekvogels]]<br />
*Roden: [[Mensinghe]]<br />
*Steenwijk [[Johan van der Kornputgroep]]<br />
*Vledder: [[Scouting Van Swietengroep]]<br />
*Vries: [[Scouting Vries]]<br />
*Zuidlaren: [[De Rangers]]<br />
<br />
==Flevoland==<br />
* Almere: [[Con Tutti]]<br />
* Almere: [[Scouting Cornelis Lelygroep]]<br />
* Almere: [[Scouting Hannie Schaft]]<br />
* Almere: [[Scouting de Meridiaan]]<br />
* Biddinghuizen: [[Scouting Osbornegroep]]<br />
* Dronten: [[Flevo-Scouts Dronten]]<br />
* Emmeloord: [[Scouting Emmeloord]]<br />
* Lelystad: [[Ascanen]]<br />
* Lelystad: [[Bramzijger]]<br />
* Lelystad: [[Scouting John F. Kennedy (Lelystad)|Scouting John F. Kennedy]]<br />
* Lelystad: [[Luchtscouts Vliegveld Lelystad]]<br />
<br />
==Friesland==<br />
* Beetsterzwaag: [[Ba-Ow]]<br />
* Beetsterzwaag: [[Ossewa]]<br />
* Bolsward: [[Scouting Jambowa]]<br />
* Buitenpost: [[Brimzen]]<br />
* Dokkum: [[De Granaet]]<br />
* Drachten: [[de Wâldswalkers]]<br />
* Franeker: [[Andromeda]]<br />
* Harlingen: [[Caspar di Robles]]<br />
* Harlingen: [[De Ontdekkers]] (opgeheven in [[2012]]; in heroprichting [[2013]]-[[2014]])<br />
* Harlingen: [[St. Michiel & Lioba]]<br />
* Heerenveen (Oranjewoud): [[Van Maasdijk]]<br />
* Joure: [[Borgergroep]]<br />
* Joure: [[Jan van Hoof groep (Joure)|Jan van Hoof groep]] (opgeheven)<br />
* Leeuwarden: [[Burmania]]<br />
* Leeuwarden: [[Duco van Martena]]<br />
* Leeuwarden: [[De Esdoorn]]<br />
* Leeuwarden: [[Schout bij nacht Doorman (Leeuwarden)|Schout bij nacht Doorman]]<br />
* Makkum: [[Burdine]]<br />
* Oosterwolde: [[De Biezenhutters]]<br />
* Sint Nicolaasga: [[Oorspronggroep]] (opgeheven)<br />
* Sneek: [[Greate Pier]]<br />
* Sneek: [[Tibrag]]<br />
* Surhuisterveen: [[Wikel]] (opgeheven)<br />
* Tytsjerkeradiel (Noardburgum): [[De Twirre]]<br />
* Wolvega: [[De Linde]]<br />
* Wolvega: [[Litjo]]<br />
<br />
==Gelderland==<br />
* Amerongen: [[Zuylensteyn]]<br />
* Apeldoorn: [[Scouting Dr. Ariënsgroep]]<br />
* Apeldoorn: [[Scouting St.Victor]]<br />
* Apeldoorn: [[Scoutinggroep Jagermeester Johan Bentinck]]<br />
* Apeldoorn: [[Stadhouder Willem III/Lady Baden-Powell]]<br />
* Apeldoorn: [[ Scoutinggroep Hertog van Gelre]]<br />
* Apeldoorn: [[M J.P.G Moorrees]]<br />
* Arnhem: [[Aerendheemgroep]]<br />
* Arnhem: [[Kastanjegroep]]<br />
* Arnhem: [[Scoutinggroep Lido '76]]<br />
* Arnhem: [[Lincolngroep]]<br />
* Arnhem: [[Miguel Pro Waterscouting]]<br />
* Arnhem: [[WASA Willem Alexander Scouting Arnhem]]<br />
* Arnhem: [[Ruitergidsen Anne de Guigné]]<br />
* Arnhem: [[De Geuzen (Arnhem)|De Geuzen]]<br />
* Beneden-Leeuwen: [[Scouting Don Bosco (Beneden-Leeuwen)|Scouting Don Bosco]]<br />
* Bennekom: [[Scouting Bennekom]]<br />
* Bennekom: [[Musinga Bennekom]] (nu onderdeel van Scouting Bennekom)<br />
* Beuningen: [[Scouting Beuningen '76]] (SB'76)<br />
* Borculo: Scouting [[Cycloongroep]] Borculo.<br />
* Culemborg: [[Scouting St. Stanislaus]]<br />
* Culemborg: [[Triton Scouting]]<br />
* Didam: [[Scouting St. Willibrord (Didam)|Scouting St. Willibrord]]<br />
* Dieren: [[Extender Dieren]]<br />
* Dieren: [[Scouting Dieren]]<br />
* Dieren: [[Bospatrouille 74]] (onafhankelijke groep)<br />
* Doesburg: [[Scouting Doesburg]]<br />
* Doetinchem [[Scouting Graaf Ottogroep]]<br />
* Doetinchem [[Scouting Roothaangroep]],[[hameland]]<br />
* Dreumel: [[Paulusgroep (Dreumel)|Paulusgroep]]<br />
* Druten: [[Scouting De Rietkampers]]<br />
* Duiven : [[Scouting Duiven]]<br />
* Ede: [[Jan Hilgers]]<br />
* Ede: [[Langenberg]]<br />
* Ede: [[Pieter Maritz]]<br />
* Ede: [[Tarcisius (Ede)|Tarcisius]]<br />
* Eerbeek: [[Tapawingo]]<br />
* Elburg: [[N.S. Rambonnetgroep]]<br />
* Epe/Heerde: [[Buys Ballot]]<br />
* Ermelo: [[Alexandergroep]]<br />
* Ermelo: [[Irmingroep]]<br />
* Ermelo: [[Tawebgroep]]<br />
* Ewijk: [[Scouting Ewijk]]<br />
* Gaanderen: [[Scoga, Scouting Gaanderen]]<br />
* Gendringen: [[Scouting Gendringen]]<br />
* Giesbeek: [[Scouting Abel Tasman Giesbeek]]<br />
* Gorssel: [[Scouting IJsselgroep]]<br />
* Gorssel: [[Scoutinggroep Sint Joris (Gorssel)|Scoutinggroep Sint Joris]]<br />
* Gorssel: [[Kompasnaald groep]]<br />
* Groenlo: [[Scouting Groenlo]]<br />
* Groessen: [[Scouting Groessen]]<br />
* 't Harde: [[Guustaaf Adolfgroep]]<br />
* Harderwijk [[Tjerk Hiddes]]<br />
* Harderwijk [[Scouting Verbraak-Margriet]]<br />
* Hattem: [[Voermangroep]]<br />
* Hattem: [[Wijnaendts Franckengroep]]<br />
* Herveld: [[De Spoorzoekers (Herveld)|De Spoorzoekers]]<br />
* Hummelo en Keppel: [[Scouting Sweder van Voorst]]<br />
* Lichtenvoorde: [[Girlscouting Lichtenvoorde]]<br />
* Lichtenvoorde: [[Sint Bernardusgroep Lichtenvoorde]]<br />
* Lochem: [[Graaf Ottogroep Lochem]]<br />
* Lochem: [[Scouting de Witte Wieven]]<br />
* Lunteren: [[Hessengroep]] (gefuseerd in 1973 tot Scouting Lunteren)<br />
* Lunteren: [[De Zandkleppers]] (gefuseerd in 1973 tot Scouting Lunteren)<br />
* Lunteren: [[Scouting Lunteren]] (fusie van de Hessengroep en De Zandkleppers)<br />
* Malden: [[Scouting Malden]]<br />
* Maurik: [[Scouting Saffatin]]<br />
* Neede: [[Pakaweversgroep Scouting Neede]]<br />
* Nijkerk: [[Scoutinggroep Roncalli]]<br />
* Nijkerk: [[Kiliaen van Rensselaer I]]<br />
* Nijkerk: [[Kiliaen van Rensselaer II]] (waterscouting)<br />
* Nijmegen: [[De Batavieren]]<br />
* Nijmegen: [[De Bevers (Nijmegen)|De Bevers]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Albertus]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Amalgama]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Brakkenstein]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting d'Almaras]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Karel de Stoute]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Keizer Karel (Nijmegen)|Scouting Keizer Karel]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Paul Kruger]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Traianus]]<br />
* Nijmegen: [[Sint Paulus Zeeverkenners]]<br />
* Nijmegen: [[Zeeverkenners Canisius]]<br />
* Nijmegen: [[Zeeverkennergroep Phileretmai]] <br />
* Ommeren: [[Baron van Brakell]]<br />
* Oosterbeek: [[OPV-Schoonoord]]<br />
* Renkum: [[Don Bosco Lucia]]<br />
* Renkum: [[Emmagroep]]<br />
* Rheden: [[Rhedense Pioniers]]<br />
* Rhenen: [[Jhr.Schimmelpenninck]]<br />
* Scherpenzeel: [[Valleigroep]]<br />
* Scherpenzeel: [[Willaergroep]]<br />
* Tiel: [[Scouting Phoenix Tiel]]<br />
* Ugchelen: [[Ugchelse Woudlopers]]-Groep II<br />
* Veenendaal: [[De Zwervers (Veenendaal)|De Zwervers]]<br />
* Veenendaal: [[Sioniegroep (Veenendaal)|Sioniegroep]]<br />
* Voorst: [[Hélène H. Wilkensgroep]]<br />
* Vorden: [[David G Alford]] (DGA)<br />
* Wageningen: [[Scouting Die Wiltgraeff]]<br />
* Wageningen: [[Yggdrasilstam]] (Studentenscouting, onderdeel van Scouting Die Wiltgraeff)<br />
* Wageningen: [[Musinga-Rijn]]<br />
* Warnsveld: [[Scouting Zona]]<br />
* Wijchen: [[Scouting St. Franciscus]]<br />
* Winterswijk: [[van Starckenrodegroep]] (Scouting Winterswijk)<br />
* Zaltbommel: [[Scouting St. Martinus (Zaltbommel)|Scouting St. Martinus]]<br />
* Zeddam: [[Scouting St. Oswaldus]]<br />
* Zevenaar: [[Scouting Gimborngroep]]<br />
* Zevenaar: [[Subanhara Liemersgroep]]<br />
* Zetten: [[Scouting Zetten]]<br />
* Zutphen: [[Nautilus]]<br />
* Zutphen: [[Jan van Riebeeck]] (JVR)<br />
<br />
==Groningen==<br />
* Delfzijl: [[Fivelgroep-Eemsmond]]<br />
* Groningen: [[Chauken]]<br />
* Groningen: [[De Jutters]]<br />
* Groningen: [[De Havik (Groningen)|De Havik]]<br />
* Groningen: [[De Heeren van de Lemniscaat]]<br />
* Groningen: [[Scouting Impeesa (Groningen)|Scouting Impeesa]]<br />
* Groningen: [[Karel Doorman Stam]] (communicatie)<br />
* Groningen: [[Martinistam]] (studentenscouting)<br />
* Groningen: [[Woudlopers Kipling]]<br />
* Groningen: [[De Voerman]]<br />
* Groningen: [[De Zwervers (Groningen)|De Zwervers]]<br />
* Haren: [[Bestevaer]]<br />
* Haren: [[Look Wide]]<br />
* Haren: [[Tecumseh]]<br />
* Haren: [[De Trekvogels]]<br />
* Hoogezand-Sappemeer: [[De Trappers]]<br />
* Leek: [[Scouting Nienoord]]<br />
* Lettelbert: [[Waterscoutinggroep de Bevers]]<br />
* Pekela: [[Scouting Pekela]]<br />
* Slochteren: [[Scoutinggroep Fraeylema]]<br />
* Stadskanaal [[Scouting Stadskanaal]] (Schotse- en Pagistagroep)<br />
* Stedum: [[De Struners]] <br />
* Ter Apel [[Guy de Fontgalland]]<br />
* Uithuizen: [[Scouting Menkema]]<br />
* Veendam: [[Scouting Veendam]]<br />
* Winschoten: [[Scouting St. Vitus]]<br />
* Winschoten: [[Winschoter Joodse Jeugd Groep]] (opgeheven 1939)<br />
* Winschoten: [[Groep III (Winschoten)|Groep III]] (fusie 1945)<br />
* Winschoten: [[André de Thaye groep]] (fusie 1967)<br />
* Winschoten: [[Wida groep]] (fusie 1972)<br />
* Winsum: [[Vinchem]]<br />
<br />
==Limburg==<br />
* Beek: [[Scouting St. Martinus groep]]<br />
* Berg & Terblijt: [[St. Monulphus]]<br />
* Blerick: Scouting St. Lambertus<br />
* Bunde [[scouting Bunde]]<br />
* Brunssum: [[St. Willibrordus (Treebeek)|St. Willibrordus]]<br />
* Brunssum: [[Scouting de Landgraaf]]<br />
* Brunssum: [[Scouting St. Vincentius]]<br />
* Elsloo: [[Scouting Elsloo]]<br />
* Eygelshoven: [[Scouting Eygelshoven]]<br />
* Eygelshoven: [[Verkennersgroep St. Hubertus]] (gefuseerd met St. Lidwina tot Scouting Eygelshoven)<br />
* Eygelshoven: [[Gidsengroep St. Lidwina]] (gefuseerd met St. Hubertus tot Scouting Eygelshoven)<br />
* Geleen: [[Scouting Christiaan de Wet (Geleen)|Scouting Christiaan de Wet]]<br />
* Geulle: [[Scoutinggroep Gäöl]] (tussen 2000 en 2004 enige tijd onder de naam "Scouting Sint Joris Geulle")<br />
* Heerlen: [[Scouting Sint Jan Baptist (Heerlen)|Scouting Sint Jan Baptist]] <br />
* Heerlen: [[Scouting Don Bosco Heerlerbaan]]<br />
* Heerlen: [[Scouting Kapelaan Berix]]<br />
* Heerlen: [[Scouting Nieuw-Einde]]<br />
* Heerlen: [[St. Willibrordus (Heerlen)|St. Willibrordus]]<br />
* Heerlen: [[Scouting Bekkerveld]], vroeger: St Joris, St Hubertus en St Lidwina<br />
* Heerlen: [[Scouting Welten]]<br />
* Hoensbroek: [[De Stutters]]<br />
* Horn: [[Robert Kennedy Groep (Horn)|Robert Kennedy Groep]]<br />
* Kerkrade: [[Scouting St. Lambertus (Kerkrade)|Scouting St. Lambertus]]<br />
* Kerkrade: [[Scouting St. Willibrord (Kerkrade)|Scouting St. Willibrord]]<br />
* Kerkrade: [[St. Joris (Kerkrade)|St. Joris]]<br />
* Kerkrade: [[Scouting Gregor Brokamp]]<br />
* Kerkrade: [[Scouting St. Petrus]] (opgeheven)<br />
* Kerkrade: [[Scouting Indaba]] (opgeheven)<br />
* Kerkrade: [[Scouting Charles de Foucauld (Kerkrade)|Scouting Charles de Foucauld]] (opgeheven)<br />
* Kerkrade: [[Scouting St. Jozef (Kerkrade)|Scouting St. Jozef]] (opgeheven)<br />
* Kerkrade: [[Scouting St. Hubertus]]<br />
* Koningsbosch: [[Scouting Christus Koning (Koningsbosch)|Scouting Christus Koning]]<br />
* Landgraaf: [[Scouting Pius XII (Landgraaf)]]<br />
* Landgraaf: [[Scouting St. Tarcisius (Landgraaf)|Scouting St. Tarcisius]]<br />
* Landgraaf: [[Scouting 't Eikske]]<br />
* Landgraaf: [[Scouting Pioniers Oude Mijnstreek]]<br />
* Leunen: [[Scouting Don Bosco Leunen]]<br />
* Maastricht: [[Scouting Lord Baden-Powell (Maastricht)|Scouting Lord Baden-Powell]]<br />
* Maastricht: [[Scouting Christus Koning (Maastricht)|Scouting Christus Koning]]<br />
* Maastricht: [[Scouting Theresia]]<br />
* Maastricht: [[Titus Brandsma (Maastricht)|Titus Brandsma]]<br />
* Maastricht: [[Jan van Gent|Waterscouting Jan van Gent]]<br />
* Mechelen: [[St. Martinus (Mechelen)|St. Martinus]]<br />
* Middelaar: [[Scouting Sint Gabriël]]<br />
* Middelaar: [[Loodsenstam Lucifer]]<br />
* Mook: [[Scouting Don Bosco Mook]]<br />
* Munstergeleen: [[Scoutinggroep Munstergeleen]]<br />
* Nederweert: [[Scouting Paus Pius X]]<br />
* Pey: [[Scouting Maria Goretti Pey]]<br />
* Roermond: [[Pater Bleijsgroep]]<br />
* Roermond: [[Scouting Secretaris Moonen]]<br />
* Roermond: [[Scouting Sint Joris Leeuwen]]<br />
* Roermond: [[Sint Jorisgroep Maasniel]]<br />
* Schinnen: [[Scouting Schinnen]]<br />
* Schinnen: [[Royal Rangers]] (pinkstergemeente / niet scouting Nederland)<br />
* Sittard: [[St. Tarcisius-Limburg]]<br />
* Sittard: [[Scouting St. Jozef (Sittard)|Scouting St. Jozef]]<br />
* Sittard-Geleen: [[Scouting Sint Salvius Limbricht]]<br />
* Susteren: [[Scouting Jeanne d'Arc]]<br />
* Tungelroy: [[Scouting Tungelroy]]<br />
* Urmond: [[Scouting St. Tarcisius (Urmond)|Scouting St. Tarcisius]]<br />
* Venlo: [[Scouting Baden-Powell (Venlo)|Scouting Baden-Powell]]<br />
* Venlo: Belletable Stella-Maris (waterscouting)<br />
* Venlo: [[Scouting Miguel Pro]]<br />
* Venlo: [[Scouting St. Paulus (Venlo)]] <br />
* Venray: [[Peelspeurders]]<br />
* Voerendaal: [[Scouting Voerendaal]]<br />
* Weert: [[Scouting St. Maarten (Weert)|Scouting Sint Maarten]]<br />
* Weert: [[Scouting Keent-Moesel]]<br />
<br />
==Noord-Brabant==<br />
<br />
===Scouting Regio De Baronie===<br />
* Breda: [[Albert Schweitzer Groep]]<br />
* Breda: [[Scouting Blauwe Kei]]<br />
* Breda: [[Scouting Charles de Foucauld/Simone Weil]] (opgeheven)<br />
*Breda: [[Clemens Maria Hofbouwer]] (Blauwe vogels)<br />
* Breda: [[Scouting Driesprong]]<br />
* Breda: [[Scouting Frederik Hendrik (Bavel)|Scouting Frederik Hendrik]]<br />
* Breda: [[Scouting Ginneken]]<br />
* Breda: [[Scouting Haagse Beemden]]<br />
* Breda: [[Jeanne d'Arcgroep (Breda)|Jeanne d'Arcgroep]] (opgeheven)<br />
* Breda: [[Scouting Sint Joris (Breda)|Scouting Sint-Joris]]<br />
* Breda: [[Scouting Sint Martinus (Princenhage)|Scouting Sint Martinus]]<br />
* Breda: [[Scouting Murk Jansen]] (Blauwe vogels)<br />
* Breda: [[Scouting Thomas More (Prinsenbeek)|Scouting Thomas More]]<br />
* Breda: [[Titus Brandsma (Breda)|Titus Brandsma]] (waterscouts)<br />
* Dongen: [[De Stormvogels (Dongen)|De Stormvogels]] (Blauwe vogels)<br />
* Dongen: [[Scouting Laurentius Dongen]]<br />
* Dongen: [[St. Jozefgroep (Dongen)|St. Jozefgroep]]<br />
* Etten-Leur: [[Scouting Paulus (Etten-Leur)|Scouting Paulus]]<br />
* Etten-Leur: [[Scouting Tarcisius (Etten-Leur)|Scouting Tarcisius]] <br />
* Etten-Leur: [[Scouting St. Lambertus (Etten-Leur)|Scouting Sint Lambertus]]<br />
* Geertruidenberg: [[Mafeking Waterscouts (Geertruidenberg)|Mafekingroep]] (waterscouts)<br />
* Oosterhout: [[Erasmusgroep]]<br />
* Oosterhout: [[Het Zuiderkruis]] (waterscouts)<br />
* Oosterhout: [[Mariagroep (Oosterhout)|Mariagroep]]<br />
* Raamsdonksveer : [[Scouting Raamsdonksveer]]<br />
* Sint Willebrord: [[Scouting Sint Willebrord]]<br />
* Sleeuwijk: [[Scouting Altena]] (waterscouts) <br />
* Terheijden: [[D'n Hartel]]<br />
<br />
===Regio De Meierij===<br />
* Berlicum: [[Scouting Berlicum]]<br />
* Cromvoirt / Den Bosch: [[Prins Willem van Oranje groep]] (PWVO)<br />
* Den Bosch: [[Scouting 's-Hertogenbosch Noord]] (DeBoNo)<br />
* Den Bosch: [[Scouting Columbus]]<br />
* Den Bosch: [[Jeroen Bosch Verkennersband]]<br />
* Den Bosch: [[Scouting Petrus en Paulus (Den Bosch)]] (P&P)<br />
* Den Bosch: [[Scouting Lucas]]<br />
* Den Bosch: [[Scouting Sint Joris ('s-Hertogenbosch)|Scouting Sint Joris]]<br />
* Den Dungen: [[Scouting Bernadette (Den Dungen)|Scouting Bernadette]]<br />
* Hintham-Rosmalen: [[Scouting Sint-Christoffel]]<br />
* Rosmalen: [[St. Tarcisius (Rosmalen)|St. Tarcisius]]<br />
* Sint-Michielsgestel [[Scouting Petrus Donders]]<br />
* Vught: [[Scouting Vught Noord]]<br />
* Vught: [[Scouting JEEP Vught Zuid]]<br />
* Zaltbommel: [[Scouting St. Martinus (Zaltbommel)|Scouting St. Martinus]]<br />
<br />
===Regio De Langstraat=== <br />
* Drunen: [[Dr. Akkermansgroep]]<br />
* Elshout: [[St. Jan]] <br />
* Heusden [[St. Vicktor]]<br />
* Kaatsheuvel [[Martin Luther King (Kaatsheuvel)|Martin Luther King]]<br />
* Kaatsheuvel [[Mgr. Bekkersgroep (Kaatsheuvel)]]<br />
* Loon op Zand: [[Pastoor Simons Groep]]<br />
* Nieuwkuijk: [[Garcia Moreno]] <br />
* Sprang-Capelle: [[Jan de Rooij]]<br />
* Vlijmen: [[Maurice Flacard]] <br />
* Vlijmen: [[St. Jansgroep]]<br />
* Waalwijk: [[Scouting Andreas Zijlmansgroep]] (AZG)<br />
* Waalwijk: [[Scouting Mgr. Bekkersgroep]] (MBG)<br />
=== Regio Eindhoven===<br />
* Best: [[Scouting Frama]]<br />
* Best: [[Scouting Oud Best]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Doornakkers]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Angelo Roncalli]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Graaf Folke Bernadotte groep 2]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting St. Frans]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting St. Joris (Eindhoven)|Scouting St. Joris]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Père Kersten]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Hopman Latour]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Livingstone (Eindhoven)|Scouting Livingstone]]<br />
* Eindhoven: [[Waterscouting Dr. A.F. Philips]] (waterscouts)<br />
* Eindhoven: [[Scouting St. Rafaël]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting President F.D. Roosevelt]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Dr. A. Schweitzer]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting St. Sebastiaan]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Stratum]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Johannes Vianney]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Burgemeester Welschen]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Wielewaal]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Burgemeester Herman Witte]]<br />
* Nuenen: [[Scouting Rudyard Kipling]]<br />
* Nuenen: [[Scouting Panta Rhei]]<br />
* Sint-Oedenrode: [[Scouting Rooi]]<br />
* Son en Breugel: [[Scouting Mgr. Bekkersgroep (Son en Breugel)]]<br />
* Son en Breugel: [[Scouting Dutmella]]<br />
* Son en Breugel: [[Scouting Margaretha Sinclair]]<br />
=== Regio Hart van Brabant===<br />
* Biezenmortel: [[Scouting De Paraplu]]<br />
* Berkel-Enschot: [[Livingstonegroep (Berkel-Enschot)|Livingstonegroep]]<br />
* Boxtel: [[Scouting Boxtel]]<br />
* Gilze: [[Scouting Gillesa]]<br />
* Moergestel: [[Scouting St. Jan Moergestel]]<br />
* Oisterwijk: [[Scouting Oisterwijk]]<br />
* Riel : [[Scouting Bolstergroep]]<br />
* Rijen: [[Sint Bonifaas Groep]]<br />
* Tilburg: [[Scouting Lord Baden-Powell (Tilburg)|Scouting Lord Baden-Powell]]<br />
* Tilburg: [[Celtica]]<br />
* Tilburg: [[Scouting Charles de Foucauld (Tilburg)|Scouting Charles de Foucauld]] (gefuseerd tot Scouting The Challenge)<br />
* Tilburg: [[Scouting Esjeeka]]<br />
* Tilburg: [[Scouting St. Jan Baptist]] (gefuseerd tot Scouting Esjeeka)<br />
* Tilburg: [[Scouting St. Stanislaus Kostka]] (gefuseerd tot Scouting Esjeeka)<br />
* Tilburg: [[St.Joris (Tilburg)|St.Joris]] (opgeheven)<br />
* Tilburg: [[Pastoor Vroomansgroep]]<br />
* Tilburg: [[Scouting Prins Hendrik groep 1]] (gefuseerd tot Scouting The Challenge)<br />
* Tilburg: [[Scouting The Challenge]] <br />
* Tilburg: [[Dr. Mollergroep]]<br />
* Tilburg: [[St. Raphaël]]<br />
* Tilburg: [[Scouting Rey de Carle]]<br />
* Tilburg: [[Scouting Groenewoud]]<br />
=== Regio Helmond===<br />
* Asten: [[Scouting Asten]]<br />
* Bergeijk: [[Sint Lambertus]]<br />
* Gemert: [[Scouting Willibrordus (Gemert)|Scouting Willibrordus]]<br />
* Helmond: [[Scouting Brandevoort]]<br />
* Helmond: [[Scouting Brouwhuis]]<br />
* Helmond: [[Scouting Paulus (Helmond)|Scouting Paulus]]<br />
* Helmond: [[Scouting Jan Baloys Stiphout]]<br />
* Lierop: [[St. Willibrordusgroep]] <br />
* Mierlo: [[Scouting Mierlo]]<br />
<br />
===Regio Rond de Biesbosch===<br />
* Woudrichem: [[Scouting Loevestein]] (waterscouts)<br />
===Regio Noordoost Brabant===<br />
* Berghem: [[P.G. Frassatigroep]]<br />
* Boekel: [[Scouting Boekel]]<br />
* Heesch: [[Scouting Heesch]] <br />
* Nistelrode: [[Scouting Mira Ceti]]<br />
* Oss: [[Dorus Rijkersgroep Oss]] (waterscouts)<br />
* Oss: [[Dr. Saal van Zwanenberggroep]]<br />
* Oss: [[Titus Brandsmagroep (Oss)|Titus Brandsmagroep]]<br />
* Schaijk: [[Scouting Schaijk]] <br />
* Schijndel: [[Scouting Schijndel]]<br />
* Uden: [[Jeanne d'Arc (Uden)|Jeanne d'Arc]]<br />
* Uden: [[Scouting Uotha]]<br />
* Uden: [[Scouting Icarus]] (Opgeheven "Luchtverkenners Groep Icarus" (Luchtscouts))<br />
* Uden: [[Scouting Gabriël]] (Gefuseerd tot "Luchtverkenners Groep Icarus")<br />
* Uden: [[Scouting ADM. Kortenaer]] (Opgeheven "Zeeverkenners Groep ADM. Kortenaer" (Waterscouts)) (Gelieerd met Scouting Icarus)<br />
* Veghel: [[Scouting Veghel]]<br />
=== Regio West-Brabant===<br />
* Bergen op Zoom: [[Scouting Delmo]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Scouting Kizito (Bergen op Zoom)|Scouting Kizito]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Scouting Markiezaatsgroep]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Menno van Coehoorngroep]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Petrus en Paulusgroep (Bergen op Zoom)|Petrus en Paulusgroep]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Van Glymesgroep]] (Opgegaan/Gefuseerd met Petrus & Paulusgroep)<br />
* Bergen op Zoom: [[Scheldestam]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Zoomgroep]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Karel Doormangroep (Bergen op Zoom)|Karel Doormangroep]] (waterscouts)<br />
* Ossendrecht: [[Scouting Ossendrecht]]<br />
* Roosendaal: [[Luchtscouts "Seppe"]] (luchtscouts)<br />
* Roosendaal: [[Scouting st. Jan (Roosendaal)|Scouting st. Jan]] (luchtscouts)<br />
* Roosendaal: [[Scouting Fridtjof Nansen]]<br />
* Roosendaal: [[Scouting Baden-Powell (Roosendaal)|Scouting Baden-Powell]]<br />
* Wouw: [[Scouting Wouw]]<br />
* Zevenbergen: [[Scouting Zevenbergen]] <br />
* Zevenbergen: [[Matthijs Heldtgroep]] (waterscouts) <br />
===Regio Zuidoost-Brabant===<br />
* Bladel: [[Scouting Bladel]]<br />
* Budel: [[Frere Jacques]]<br />
* Duizel: [[Jubam]]<br />
* Eersel: [[Scouting Eersel]] <br />
* Eersel: [[D’n Hazlaar]]<br />
* Heeze: [[Sint Nicasius]]<br />
* Geldrop: [[Scoutinggroep Don Bosco]]<br />
* Geldrop: [[Hikegroep]]<br />
* Geldrop: [[Neil Armstrong Scouting]]<br />
* Geldrop: [[Stella Maris Zeeverkenners]] (waterscouts)<br />
* Luyksgestel: [[Sint Andries]]<br />
* Maarheze: [[Scouting Kizito Maarheeze]]<br />
* Riethoven: [[Rythovius]] <br />
* Valkenswaard: [[Dick van Toor]]<br />
* Valkenswaard: [[Scouting Sint Maarten (Valkenswaard)|Scouting Sint Maarten]]<br />
* Valkenswaard: [[Sint Stefanus]]<br />
* Veldhoven: [[Hertog Jan van Brabant]]<br />
* Veldhoven: [[Were-Di]]<br />
* Veldhoven: [[Sint Stanislaus Kostka]]<br />
* Veldhoven-Zeelst: [[Sint Aloysuis]]<br />
* Waalre: [[Scouting Aalst-Waalre]] (SAW2)<br />
* Waalre: [[Scouting Anton Coolen]] (in 1996 gefuseerd tot Scouting Aalst-Waalre)<br />
* Waalre: [[St. Tarcisius (Waalre)|St. Tarcisius]] (in 1996 gefuseerd tot Scouting Aalst-Waalre)<br />
* Weerselo: [[Scouting Weerselo]] <br />
===Regio Zuidoost Nederland (Regio ZON)===<br />
* Boxmeer: [[Scouting Boxmeer]]<br />
* Overloon: [[St Theobaldusgroep]]<br />
<br />
==Noord-Holland==<br />
===Regio Noord Holland Noord===<br />
* Anna Paulowna: [[Scouting Anna Paulowna]]<br />
* Akersloot: [[Jacobusgroep]]<br />
* Alkmaar: [[Scouting Don Bosco Alkmaar|Don Bosco]]<br />
* Alkmaar: [[Scouting Marco Polo (Alkmaar)|Scouting Marco Polo]]<br />
* Alkmaar: [[Scouting Sint Laurentius]]<br />
* Alkmaar: [[Dirk Duyvel]]<br />
* Alkmaar: [[De Geuzen (Alkmaar)|De Geuzen]]<br />
* Alkmaar: [[Scoutinggroep Graaf Daron]]<br />
* Bergen: [[Scoutinggroep de Heerlijkheid]]<br />
* Den Burg (Texel): [[Scouting Texel]]<br />
* Den Helder: [[Jutters Rainiero]]<br />
* Den Helder: [[Scouting Jutters Willemsoord]]<br />
* Den Helder: [[I.N.K.A.]]<br />
* Den Helder: [[Minerva]]<br />
* Den Helder: [[Helders Jachthoornkorps]]<br />
* Den Helder: [[Prinses Wilhelmina]]<br />
* Den Helder: [[Abel Tasman]]<br />
* Den Oever: [[Corvus Corone]]<br />
* Dirkshorn: [[Scoutinggroep Aquarius]]<br />
* Enkhuizen: [[Scoutinggroep Mercury]]<br />
* Grootebroek: [[Arcadia]]<br />
* Heerhugowaard: [[Angela]]<br />
* Heerhugowaard: [[Sint joris (Heerhugowaard)|Sint Joris]]<br />
* Heiloo: [[Scouting Rurik Heiloo]]<br />
* Heiloo: [[Victoriegroep]]<br />
* Hoorn: [[Scouting Martin Luther King (Hoorn)|Scouting Martin Luther King]]<br />
* Hoorn: [[Vaandrig Peetoom Vendel]]<br />
* Langedijk: [[Scouting Langedijk]]<br />
* Medemblik: [[Titus Brandsma (Medemblik)|Titus Brandsma]]<br />
* Nieuwe Niedorp: [[Scouting Dirck Rembrantsz]]<br />
* Schagen: [[Ridder Magnusgroep]]<br />
* Schagen: [[Vita Nova]]<br />
* Ursem: [[Don Bosco]]<br />
* Venhuizen: [[St. Lidwina]]<br />
* Wieringerwerf: [[Scouting Die Robben]]<br />
* Wognum: [[Pius X]]<br />
* Zwaag: [[Scouting Discovery]]<br />
<br />
===Regio Noord Holland Midden===<br />
* Assendelft: [[Scouting Assendelft]]<br />
* Beverwijk: [[Scouting Admiraal van Kinsbergen]] <br />
* Beverwijk: [[Die Wijcker Duinjaghers]]<br />
* Beverwijk: [[Mees Toxopeus]]<br />
* Beverwijk: [[M'Hlala Panzi]] <br />
* Beverwijk: [[Wiawaha Beverwijk]]<br />
* Castricum: [[Scouting JL Die Bogeheimers]]<br />
* Heemskerk: [[Adelbertusgroep]]<br />
* Heemskerk: [[Graaf Floris V]]<br />
* Heemskerk: [[Elfregi Helen Keller]]<br />
* Krommenie: [[Scouting Krommenie]]<br />
* Limmen [[Scouting Limmen]]<br />
* Purmerend: [[Lamoraal van Egmond]]<br />
* Uitgeest: [[Scouting Uitgeest]], Jeugdvereniging Don Bosco<br />
* Uitgeest: [[Thor Heyerdahl]]<br />
* Velsen Zuid: [[Wiawaha]]<br />
* Velserbroek: [[Scouting Velserbroek]]<br />
* IJmuiden: [[de IJmondtrekkers]]<br />
* Zaandam: [[De Watergeuzen]]<br />
* Zaandam: [[Scouting Elfregi Zaanstreek]]<br />
* Zaandijk: [[Scouting Koog-Zaandijk]]<br />
<br />
===Regio Amsterdam Amstelland===<br />
* Aalsmeer: [[Scouting Tiflo (Aalsmeer) |Tiflo]]<br />
* Amstelveen: [[Scouting Hedera (Amstelveen)|Scouting Hedera]]<br />
* Amstelveen: [[Keizer Karel Groep (Amstelveen)|Keizer Karel Groep]]<br />
* Amstelveen: [[Scouting Kantankye]]<br />
* Amstelveen: [[Japanse Scouting Amsterdam]]<br />
* Amstelveen: [[Livingstonegroep (Amstelveen)|Livingstonegroep]]<br />
* Amstelveen: [[Radboudgroep]]<br />
* Amstelveen: [[Scouting De Teil]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Sint Maarten (Amsterdam)|Scouting Sint Maarten]]<br />
* Amsterdam: [[Franklin Delano Rooseveltgroepen 54 en 74]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Elfregi]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Holendrecht]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Wartburg]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Erskine]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Sloterplas]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Sarto]]<br />
* Amsterdam: [[Impeesa groep 19]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Holendrecht]]<br />
* Badhoevedorp: [[Leeghwatergroep]]<br />
* Badhoevedorp: [[Lady Baden-Powell (Badhoevedorp)|Lady Baden-Powell]]<br />
* Hoofddorp: [[Scouting St. Maarten (Hoofddorp)|Scouting St. Maarten]]<br />
* Hoofddorp: [[Paula Geertsgroep (Hoofddorp)|Paula Geertsgroep]]<br />
* Monnickendam: [[Scoutinggroep Waterland]]<br />
* Uithoorn: [[Admiralengroep]]<br />
===Regio het Gooi===<br />
* Bussum: [[Scouting Himalaya]]<br />
* Bussum: [[Arrowegroep]]<br />
* Hilversum: [[Argonauten (Hilversum)|Argonauten]]<br />
* Hilversum: [[Athabascangroep]]<br />
* Hilversum: [[Scouting Heidepark]]<br />
* Hilversum: [[Scoutinggroep de Burcht]]<br />
* Hilversum: [[Zuiderkruisgroep]]<br />
* Huizen: [[Scouting Montgomery (Huizen)|Scouting Montgomery]]<br />
* Huizen: [[Scouting Vasanta (Huizen)|Scouting Vasanta]]<br />
* Laren (N-H): [[Scouting Raboes]]<br />
* Laren (N-H): [[Maggy Lekeuxgroep]]<br />
* Muiden: [[Scouting Pampus Muiden]]<br />
===Regio Haarlem===<br />
* Bloemendaal: [[Bos en Duin]]<br />
* Bloemendaal: [[Elswout]]<br />
* Haarlem: [[B.I.M. Bakenessergroep]]<br />
* Haarlem: [[Brigitta]]<br />
* Haarlem: [[Vliegende Pijl]]<br />
* Haarlem: [[Hildebrand]]<br />
* Haarlem: [[Kameleon Kinheim]]<br />
* Haarlem: [[Kon Tiki]]<br />
* Haarlem: [[Marco Polo]]<br />
* Haarlem: [[Scouting Menno Simonsz]]<br />
* Haarlem: [[Prins Willem]]<br />
* Haarlem: [[Doortje en Dorus Rijkers]]<br />
* Haarlem: [[Pieter Hasselear / Bernadette]]<br />
* Haarlem: [[Kromhout]]<br />
* Haarlem: [[de Brug]]<br />
* Haarlem: [[Tarcisius]]<br />
* Heemstede: [[Graaf Bernadotte]]<br />
* Heemstede: [[Paschalis Baylon]]<br />
* Heemstede: [[Spaarnegeuzen]]<br />
* Heemstede: [[NVJ de Haven]]<br />
* Heemstede: [[Wabo]]<br />
* Overveen: [[Camerons-Duinzwervers]]<br />
* Santpoort: [[St. Radboudgroep (Santpoort)]]<br />
* Velsen Zuid: [[Michiel Adrieanszn de Ruyter]]<br />
* IJmuiden: [[Nannie van der Wiele]]<br />
* Zandvoort: [[Stella Maris - St. Willibrordus]]<br />
* Zandvoort: [[The Buffalo's]]<br />
* Zwanenburg: [[Rijnlandgroep]]<br />
<br />
===Historische groepen===<br />
* Beverwijk: [[Andre de Thaye]] <br />
* Beverwijk: [[De Banjaert]]<br />
<br />
==Overijssel==<br />
* Almelo: [[B.E. de Blauwe Reigers]]<br />
* Almelo: [[Homeentmeen]]<br />
* Almelo: [[H.J.B. Boemerang]] (opgeheven)<br />
* Almelo: [[H.J.B. Llanos]]<br />
* Almelo: [[H.J.B. Wateregge]]<br />
* Almelo: [[John F. Kennedygroep (Almelo)| John F. Kennedygroep]]<br />
* Almelo: [[Tubanten]]<br />
* Borne: [[Scouting Twickel]]<br />
* Dalfsen: [[D'Alflandgroep]]<br />
* Den Ham & Vroomshoop: [[Scouting Azoelen]]<br />
* Dedemsvaart: [[Scouting Dedemsvaart]]<br />
* Delden: [[Van Rossum-Elisabethgroep]]<br />
* Denekamp: [[Margaretha sinclair]]<br />
* Elburg: [[Scouting N.S. Rambonnet]]<br />
* Enschede: [[Scouting Mgr. Ariënsgroep]]<br />
* Enschede: [[Scouting 't Volbert]]<br />
* Enschede: [[Scouting Emisario]]<br />
* Enschede: [[Scouting Euregio Glanerbrug]]<br />
* Enschede: [[Scouting 't Geuzennest]]<br />
* Enschede: [[Scouting Nanne Zwiep]]<br />
* Enschede: [[Vaandrig Leppink Groep]]<br />
* Enschede: [[Enschedese Padvinders Marsband]]<br />
* Giethoorn: [[Scouting Brederwiede]]<br />
* Goor: [[Scouting Stoevelaargroep]]<br />
* Haaksbergen: [[Scouting de Klomp]]<br />
* Hardenberg: [[Stanleygroep]]<br />
* Hasselt: [[Scouting de Veste]]<br />
* Hattem: [[Voermangroep]]<br />
* Hattem: [[Wijnaendts Franckengroep]]<br />
* Heino: [[Rozendaelgroep Scouting Heino]]<br />
* Hellendoorn - Nijverdal: [[Reggegroep]]<br />
* Hengelo: [[Scouting Hasselo]]<br />
* Hengelo: [[dr. Ariëns Ingrid]]<br />
* Hengelo: [[St. Jeroen Bambi]]<br />
* Hengelo: [[St. Christoffel (Hengelo)|St. Christoffel]]<br />
* Hengelo: [[Bataven Ludger]]<br />
* Hengelo: [[De Bataven]] (gefuseerd met Ludger-ursula groep tot Bataven Ludger)<br />
* Hengelo: [[Scouting Cunera-St. Marcellinus]]<br />
* Hengelo: [[Hendrik Hudson Groep]]<br />
* Hengelo: [[Ludger-ursula groep]] (gefuseerd met De Bataven tot Bataven Ludger)<br />
* Harderwijk: [[Tjerk Hiddes]]<br />
* Holten: [[BE St. Joris Overijssel]]<br />
* Kampen: [[Henk Bruntgroep]]<br />
* Kampen: [[Hanzeluiden]]<br />
* Kampen: [[Martin Gasmangroep]]<br />
* Nieuwleusen: [[Gold'n Zendegroep]]<br />
* Ootmarsum: [[Scouting Ootmarsum]]<br />
* Oldenzaal: [[Titus Brandsmagroep (Oldenzaal)|Titus Brandsmagroep]]<br />
* Ommen: [[Van Pallandtgroep]]<br />
* Rijssen: [[Scouting Oosterhof-Niej Begin]]<br />
* Steenwijk: [[Johan van de Kornputgroep]]<br />
* Vasse: [[Kameleongroep]]<br />
* Vilsteren: [[St. Lodewijkgroep]]<br />
* Vriezenveen: [[Admiraal Kruysgroep 1]]<br />
* Wierden: [[Scouting Lancker]]<br />
* Zwartsluis: [[Pieter Marits]]<br />
* Zwolle: [[Christofoor Zeeverkenners]]<br />
* Zwolle: [[Henk Eelsinggroep]]<br />
* Zwolle: [[Hopman Kippersgroep]]<br />
* Zwolle: [[Huysmangroep III]]<br />
* Zwolle: [[Indabagroep]]<br />
* Zwolle: [[De IJsselgroep|IJsselgroep]]<br />
* Zwolle: [[Jan Lijdinggroep]]<br />
* Zwolle: [[Vaandrig Lengton Groep]]<br />
* Zwolle: [[Zwolse Zeeverkenners]]<br />
<br />
==Utrecht==<br />
* Abcoude: [[Scouting Pandergroep]]<br />
* Amerongen-Leersum: [[Scouting Zuylensteyn]]<br />
* Amersfoort: [[Karel Doormangroep (Amersfoort)|Karel Doormangroep]]<br />
* Amersfoort: [[Scouting St. Ansfridus]]<br />
* Amersfoort: [[Scouting Cay-Noya]]<br />
* Amersfoort: [[Scouting Impeesa (Amersfoort)|Scouting Impeesa]]<br />
* Amersfoort: [[Scouting Mondriaan]]<br />
* Amersfoort/Hoogland: [[Scouting Soekwa]]<br />
* Baarn: [[Scouting Ernst van Kempen]]<br />
* Baarn: [[Mango Kwane Wilco Jiskoot]]<br />
* Baarn: [[Scouting Merhula]]<br />
* de Bilt: [[Scouting Ben Labre]]<br />
* de Bilt: [[Scouting Laurentius (De Bilt)|Scouting Laurentius]]<br />
* Bilthoven: [[Akoteh]]<br />
* Bilthoven: [[Rover Crofts Groep]]<br />
* Breukelen: [[Scouting Niftarlake]]<br />
* Bunnik: [[Scouting Bunnik]] (is gefuseerd met [[Scouting Katimavik]] uit Odijk)<br />
* Doorn: [[Scouting Thorheim]]<br />
* Driebergen: [[Scouting Dr. A.E. Hermansgroep]]<br />
* Harmelen: [[Scouting Willem Alexander]]<br />
* Hoevelaken: [[Scouting Hiawatha]]<br />
* Hooglanderveen: [[Scouting St. Jozef (Hooglanderveen)|Scouting St. Jozef]]<br />
* Houten: [[Scouting Schonauwen]]<br />
* Huis ter Heide: [[A.J.V. Dirk Vink]]<br />
* Huis ter Heide: [[A.J.V. Hiram Edson]]<br />
* Leusden: [[Scouting Manitoba]]<br />
* Lopik: [[Scouting Cliffort Reichert]]<br />
* Maarn-Maarsbergen: [[Scouting Maarn-Maarsbergen]]<br />
* Maarssen: [[Scouting Jan Campert]]<br />
* Maarssen: [[Scouting Marsua]]<br />
* Maarssen: [[Scouting Willy Hems]]<br />
* Maartensdijk: [[Scouting Agger Martini]]<br />
* de Meern: [[Scouting Rhenova]]<br />
* Montfoort: [[Scouting Montfoort]]<br />
* Mijdrecht/Wilnis: [[Scouting Jan van Speyk]]<br />
* Nieuwegein: [[Scouting Jan van Hoof]]<br />
* Nieuwegein: [[Scouting Livingstone (Nieuwegein)|Scouting Livingstone]]<br />
* Nieuwegein: [[Scouting Prins Bernhard]]<br />
* Odijk: [[Scouting Katimavik]]<br />
* Oudewater: [[Scouting Jorisgroep Oudewater]]<br />
* Soest: [[Scouting Don Bosco (Soest)|Scouting Don Bosco]]<br />
* Soest: [[Fakkeldraagsters|Scouting De Fakkeldraagsters]]<br />
* Soest: [[Hopman Masselmangroep]]<br />
* Utrecht: [[1e Charles de Foucauld Groep (Utrecht)|1e Charles de Foucauld Groep]] Opgeheven/Gefuseerd met Willem de Zwijger<br />
* Utrecht: [[Groep 7 Padvinders Groep "Brigade Prinses Irene" ]] Opgeheven/Gefuseerd met Willem de Zwijger<br />
* Utrecht: [[K V Groep Kardinaal De Jong]] Opgeheven<br />
* Utrecht: [[K V Paulus/Paula Groep]] Opgeheven/Gefuseerd met 1e Charles De Foucauld Groep<br />
* Utrecht: [[P V Groep Johan Friso]] Opgeheven/Gefuseerd met 1e Charles De Foucauld Groep<br />
* Utrecht: [[Scouting Baracuda]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Derde Utrechtse]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Hoograven]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Jan Pieterszoon Coen]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Peka 18]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Salwega]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Tekakwitha Zeeverkenners]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Utrecht Oost]]<br />
* Utrecht: [[Scouting de Vliegende Pijl]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Wepadojeb]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Wilhelmina]]<br />
* Utrecht: [[Willem de Zwijger (Utrecht)|Willem de Zwijger]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Zuilen]]<br />
* Veenendaal: [[De Zwervers (Veenendaal)|De Zwervers]]<br />
* Vianen: [[Scouting Batenstein]]<br />
* Vinkeveen: [[Scouting Eliboe]]<br />
* Vleuten: [[Scouting Ridderhofgroep]]<br />
* Wijk bij Duurstede: [[Scouting Sea Lions]]<br />
* Woerden: [[Scouting Albert Schweitzer]]<br />
* IJsselstein: [[Scouting Anne Frank]]<br />
* IJsselstein: [[Nico Steenbeekgroep]]<br />
* IJsselstein: [[Scouting Sint Nicolaas]]<br />
* Zeist: [[Scouting De Bison]]<br />
* Zeist: [[Scouting Dryade]] (Opgeheven 31-12-2014)<br />
* Zeist: [[Scouting Luvaze]]<br />
* Zeist: [[Prinses Amalia Groep]]<br />
* Zeist: [[Prinses Beatrix Groep]] (Opgeheven 31-12-2014)<br />
* Zeist: [[Scouting Rambonnet]]<br />
* Zeist: [[Sleutelgroep]]<br />
* Zeist: [[Woudlopers (Zeist)|Woudlopers]]<br />
<br />
==Zeeland==<br />
* Aardenburg: [[St.Baafsgroep]]<br />
* Arnemuiden: [[Baden-Powell (Arnemuiden)|Baden-Powell]]<br />
* Axel: [[Gregoriusgroep]] (opgeheven- oud KV/VKJB) <br />
* Axel: [[groep 1/ Ottawa groep]] (opgeheven- oud NPV)<br />
* Axel: [[Jhr. de Casembrootgroep]] (opgeheven- oud NPV) <br />
* Axel: [[Oda-groep]] (opgeheven- oud NGB) <br />
* Axel: [[Szydlowskigroep]] (opgeheven- oud NPG)<br />
* Axel: [[Scouting De Vier Ambachten]]<br />
* Brouwershaven [[Grevelingengroep]]<br />
* Bruinisse: [[Prinses Margrietgroep]]<br />
* Goes: [[st.Bernadette]]<br />
* Goes: [[Hertog van Beijeren-Gosaha]]<br />
* Goes: [[Jacob Valcke]]<br />
* Goes: [[Frans Naereboutgroep]]<br />
* Hulst: [['t Jagertje]]<br />
* IJzendijke: [[St. Paulustroep]]<br />
* Kapelle: [[Ridder van der Maelstedegroep]]<br />
* Kamperland: [[Zandkreekgroep]]+<br />
* Koudekerke: [[de Valkeniers]]<br />
* Kloosterzande: (St.)[[Canisiusgroep]]<br />
* Kloosterzande: [[De Zwarte Dassen (Kloosterzande)|De Zwarte Dassen]] (in 1985 met St.Canisius gefuseerd tot [[Canisiusgroep]])<br />
* Kloosterzande-Groenendijk: [[Charles de Foucauld (Kloosterzande)|Charles de Foucauld]] (na de oorlog St.[[Canisiusgroep]])<br />
* Kloosterzande: [[Greetje Schouten groep]] (opgeheven- oud NGB)<br />
* Middelburg: [[Berdenis van Berlekomgroep]]<br />
* Middelburg: [[Gouden Cirkelgroep]]<br />
* Middelburg: [[Scouting Kazan de Wolfgroep]]<br />
* Middelburg: [[Paul Krugergroep]]<br />
* Oostburg: [[Scouting Oostburg]]<br />
* Overslag: [[Gerlofgroep|St. Gerlofgroep]] (opgeheven- oud KV/VKJB)<br />
* Sas van Gent: [[Lodewijkgroep]]<br />
* 's-Gravenpolder: [[Voortrappers groep]]<br />
* Sluiskil: [[Scouting Sluiskil]]<br />
* Terneuzen: [[EOS/St. Hubertus]]<br />
* Terneuzen: [[Sint Hubertusgroep]] (RK - jongensgroep) (opgegaan in fusiegroep EOS/St. Hubertus)<br />
* Terneuzen: [[Eendracht Ons Streven / EOS-groep]] (opgegaan in fusiegroep EOS/St. Hubertus)<br />
* Terneuzen: [[Doormangroep (Terneuzen)|Doormangroep]]<br />
* Terneuzen: [[Sint Gertrudis groep]] (RK - meisjesgroep)<br />
* Tholen: [[Scouting Heenetrecht]]<br />
* Vlissingen: [[Scheldezwervers]]<br />
* Vlissingen: [[De Watergeuzen-St. Willibrordus]]<br />
* Westdorpe: [[WeWeKaBo]]<br />
* Westerschouwen: [[Kaninefatengroep]] <br />
* Yerseke: [[Ridder Boudewijngroep]]<br />
* Zierikzee: [[Mr. Bakkergroep]]<br />
<br />
==Zuid-Holland==<br />
* Alblasserdam: [[Louis Wesselsgroep]] (jongens, in 2004 gefuseerd tot Sc. Alblasserdam)<br />
* Alblasserdam: [[Maketgroep]] (meisjes, in 2004 gefuseerd tot Sc. Alblasserdam)<br />
* Alblasserdam: [[Scouting Alblasserdam]] <br />
* Alphen aan den Rijn: [[Scouting Alphen aan den Rijn]]<br />
* Alphen aan den Rijn: [[Scouting De Hollandse Nachtegalen]]<br />
* Alphen aan den Rijn: [[Scouting Willem Barendsz]]<br />
* Barendrecht: [[Jhr. Beelaerts van Blokland]]<br />
* Barendrecht: [[Fridtjof Nansen Groep 12]]<br />
* Boskoop: [[Scouting Meester van Daal groep]]<br />
* Brielle: [[Bas 't Hart]]<br />
* Capelle a/d IJssel: [[Robert Baden-Powell Zeeverkennersgroep]]<br />
* Capelle a/d IJssel: [[Guy Gibson squadron]] (luchtscouts, opgeheven)<br />
* Capelle a/d IJssel: [[Johan van der Veeckengroep]]<br />
* Capelle a/d IJssel: [[Hendrik van Halewijn]]<br />
* Capelle a/d IJssel: [[Van Naeltwijck groep]]<br />
* Delft: [[Scouting Aymon]]<br />
* Delft: [[Scouting Hedera (Delft)|Scouting Hedera]]<br />
* Delft: [[Scouting Paulus (Delft)|Scouting Paulus]]<br />
* Delft: [[Delftsche Zwervers]] (studentenscouting)<br />
* Delft: [[Scouting Nautilus]]<br />
* Delft: [[Willem de Zwijger (Delft)|Willem de Zwijger]]<br />
* Delft: [[Scouting Marco Polo Delft ]]<br />
* De Lier: [[Scouting De Lier]]<br />
* Den Haag: [[Scoutinggroep BePals Pr. Juliana groep]]<br />
* Den Haag: [[Scouting Stanley 55]]<br />
* Den Haag: [[Scoutinggroep ds Ferguson]]<br />
* Den Haag: [[De Mohicanen]]<br />
* Den Haag: [[Dom Helder Camara Scouts]]<br />
* Den Haag: [[HWS Baron van Pallandtgroep]]<br />
* Den Haag: [[Scouting Haagse Hout]]<br />
* Den Haag: [[Scouting de Rimboejagers]]<br />
* Den Haag: [[Scouting Van Weerden Poelman]]<br />
* Den Haag: [[Scouting PéPé Loosduinen]]<br />
* Den Haag: [[Scouting El Andalus]] (opgeheven)<br />
* Dordrecht: [[TESRA]]<br />
* Dordrecht: [[Royal Rangers]] (pinkstergemeente / niet scouting Nederland)<br />
* Dordrecht: [[Scouting Van Speijk]]<br />
* Dordrecht: [[Scouting Christiaan de Wet (Dordrecht)|Scouting Christiaan de Wet]]<br />
* Dordrecht: [[Willem de Zwijger (Dordrecht)|Willem de Zwijger]]<br />
* Gorinchem: [[Scouting APV]] Deel van [[Scouting Regio de Baronie]]<br />
* Gorinchem: [[Gorinchemse Zeeverkenners]] (Scouting GZV) Deel van [[Scouting Regio de Baronie]]<br />
* Gouda: [[Die Kantanky's]]<br />
* Gouda: [[St. Willibrordus (Gouda)|St. Willibrordus]] (waterscouting)<br />
* Gouda: [[Scoutinggroep Cornelis de Houtman]]<br />
* Gouda: [[Scouting Jan van Hoof Groep]]<br />
* Gouda: [[Scouting Wilo]]<br />
* Hardinxveld-Giessendam: [[Scouting A15]]<br />
* Hardinxveld-Giessendam: [[Scouting Lutine]] (gefuseerd tot A15)<br />
* Hardinxveld-Giessendam: [[Scouting Zilvermeeuwen]] (gefuseerd tot A15)<br />
* Hellevoetsluis: [[Scouting Hellevoetsluis]]<br />
* Hendrik IDO Ambacht: [[Scouting Vikings]]<br />
* Hoek van Holland: [[Prins Hendrikgroep]]<br />
* Hillegom: [[Tjarda Hillegom]]<br />
* Katwijk: [[De Katwijkse Zeeverkenners]]<br />
* Kwintsheul: [[Scouting Kwintsheul]]<br />
* Leerdam: [[Scouting Hagemans]]<br />
* Leiden: [[Scouting St. Jozef (Leiden)|Scouting St. Jozef]]<br />
* Leiden: [[Paulusgroep Leiden]]<br />
* Leiderdorp: [[Scouting Van der Does Liethorp groep]]<br />
* Leidschendam: [[Scouting Pius XII]]<br />
* Lisse: [[Graaf van Lyndengroep]]<br />
* Lisse: [[Lisser Kaninefaten]]<br />
* Lisse: [[Shawano's Lisse]]<br />
* Mijnsherenland: [[Scouting Mijnsherenland]] Lodewijk van Praetgroep<br />
* Monster: [[Scouting Polanen]]<br />
* Moordrecht: [[Scouting Moordrecht]]<br />
* Naaldwijk: [[Scouting Rambonnetgroep Naaldwijk]]<br />
* Nieuwerkerk a/d IJssel: [[Scouting Nieuwerkerk]]<br />
* Nieuwerkerk a/d IJssel: [[Waterscouting "De IJssel"]]<br />
* Noordwijk: [[Norvicus Noordwijk]]<br />
* Noordwijkerhout: [[St. Jozef / Emenrentianagroep]]<br />
* Noordwijkerhout: [[Scouting Bostreno]]<br />
* Noordwijkerhout: [[Scouting Bronsgeest]]<br />
* Nootdorp: [[Scouting Nootdorp]]<br />
* Numansdorp: [[Driestromengroep]]<br />
* Oegstgeest: [[Sagara Satrya's]]<br />
* Oegstgeest: [[Shawano's Oegstgeest]]<br />
* Oegstgeest: [[Derjagroep]]<br />
* Oostvoorne: [[G.J. Geysendorffergroep]]<br />
* Ouddorp: [[Scouting Jan Joosten]]<br />
* Ouderkerk a/d IJssel: [[Scouting Christiaan de Wet (Ouderkerk)|Scouting Christiaan de Wet]]<br />
* Pijnacker: [[Scouting Pijnacker]]<br />
* Reeuwijk: [[St. Willibrordus (Reeuwijk)|St. Willibrordus]]<br />
* Ridderkerk: [[Scouting Sint Joris (Ridderkerk)|Scouting Sint Joris]]<br />
* Ridderkerk: [[Scouting Florence Nightingale]]<br />
* Rijnsburg: [[Scouting Rijnsburg]] (opgeheven)<br />
* Rijswijk: [[Martin Luther King Groep (Rijswijk)|Martin Luther King Groep]]<br />
* Rijswijk: [[Scoutinggroep 'De Jaguars']]<br />
* Rijswijk: [[Hoeve Ypenburg Groep]]<br />
* Rijswijk: [[Scouting Gordongroep]]<br />
* Rotterdam: [[Albert Schweitzer Groep Rotterdam | Albert Schweitzer Groep Rotterdam]]<br />
* Rotterdam: [[Bernadette/St. Willibrordus]]<br />
* Rotterdam: [[Brownsea Groep 66]]<br />
* Rotterdam: [[Calandtroep]]<br />
* Rotterdam: [[Cornelis Tromp groep]]<br />
* Rotterdam: [[Scouting Dorus Rijkers Nesselande]]<br />
* Rotterdam: [[Hillegersberg]]<br />
* Rotterdam: [[Hendrik van Halewijn]]<br />
* Rotterdam: [[Impeesagroep]]<br />
* Rotterdam: [[Kralingsche Troep 10]]<br />
* Rotterdam: [[Klaas Kitten Groep]]<br />
* Rotterdam: [[Lischgroep]]<br />
* Rotterdam: [[Maasgroep 18]]<br />
* Rotterdam: [[Margrietengroep]]<br />
* Rotterdam: [[Menod]]<br />
* Rotterdam: [[Olivier van Noort groep 48]]<br />
* Rotterdam: [[Prinses Irene Groep 45]]<br />
* Rotterdam: [[The Rangers Rotterdam]]<br />
* Rotterdam: [[De Spoorzoekers (Rotterdam)|De Spoorzoekers]]<br />
* Rotterdam: [[Scouting Sint Patrick (Rotterdam)|Scouting Sint Patrick]]<br />
* Rotterdam: [[Starrenburg]]<br />
* Rotterdam: [[Stedost groep]]<br />
* Rotterdam: [[Stella Maris (Rotterdam)|Stella Maris]]<br />
* Rotterdam: [[Wetrogroep]]<br />
* Rotterdam: [[Willem de Zwijger (Rotterdam)|Willem de Zwijger]]<br />
* Sassenheim: [[Scouting Scojesa Sassenheim]]<br />
* Sassenheim: [[Tjarda Sassenheim]]<br />
* Scheveningen: [[Sint Jorisgroep 5]]<br />
* Schiedam: [[Burgemeester van Haarengroep]]<br />
* Schiedam: [[Franciscus-Lodewijkgroep]]<br />
* Sliedrecht: [[Merwegroep]] (opgeheven)<br />
* Spijkenisse: [[Baden-Powell Band]]<br />
* Spijkenisse: [[Scouting Ruwaard van Puttengroep]]<br />
* Spijkenisse: [[Scouting Hartelgroep]]<br />
* Ter Aar: [[Scouting Wapata]]<br />
* Vlaardingen: [[Scouting Allart van Heemstede]]<br />
* Vlaardingen: [[De Geuzen (Vlaardingen)|De Geuzen]]<br />
* Vlaardingen: [[Prins Mauritsgroep]]<br />
* Vlaardingen: [[Vioolgroep]]<br />
* Vlaardingen: [[Maurits-Vioolgroep]]<br />
* Vlaardingen: [[Willem de Zwijger (Vlaardingen)|Willem de Zwijger]]<br />
* Vlaardingen: [[wesselgroep]]<br />
* Voorburg: [[Hubertus-Brandaan]]<br />
* Voorburg: [[Livingstonegroep (Voorburg)|Livingstonegroep]]<br />
* Voorburg: [[Scouting Sint Maarten-Hildegard]]<br />
* Voorburg: [[Scouting Orion]]<br />
* Voorhout: [[Boerhaavegroep Voorhout]]<br />
* Voorschoten: [[Scouting Impeesa (Voorschoten)|Scouting Impeesa]]<br />
* Voorschoten: [[Scouting Mauritsgroep]]<br />
* Waddinxveen: [[Klimop]]<br />
* Wassenaar: [[Scouting Willibrord (Wassenaar)|Scouting Willibrord]]<br />
* Wassenaar: [[Van Wassenaer Van Obdam]]<br />
* Wassenaar: [[Van Woesik groep]]<br />
* Wassenaar: [[Marduin]]<br />
* Zoetermeer: [[Scouting Impeesa (Zoetermeer)|Scouting Impeesa]]<br />
* Zoetermeer: [[Scouting John McCormick]]<br />
* Zoetermeer: [[Scouting Pocahontas]]<br />
* Zoetermeer: [[Brownsea Island groep]] (FSE/CES groep)<br />
* Zoetermeer: [[Scouting Ashanti]]<br />
* Zoeterwoude: [[Scouting Zoeterwoude]]<br />
* Zwijndrecht: [[Scouting Panoord]]<br />
<br />
==Landelijke stammen==<br />
* [[Bermudastam]], Leusden<br />
* [[Cyberscouts]], Leusden<br />
* [[Delta Echo Stam]], Zeeland<br />
* [[Explostam]], Leusden<br />
* [[F.R.E.T.]], Friesland<br />
* [[ICIS]], Ossendrecht<br />
* [[Kanderstam]], Velp<br />
* [[Kse Iii Stam]], Utrecht<br />
* [[La Thès]], Landelijke Theater Stam uit Breda<br />
* [[Landelijke Loodsen Zeezeil Stam]], Leusden<br />
* [[Landelijke Luchtscouting Stam]], Rijswijk<br />
* [[Landelijke Ondersteunings Stam]], Rotterdam<br />
* [[Medische en EHBO Stam]], Ommen<br />
* [[Radio Interesse Stam]], Rotterdam<br />
* [[Scouting Garbage Nederland Stam]], Leusden<br />
* [[Scoutlink Activiteiten Stam Holland]], Leusden<br />
* [[Sir Edmund Hillary-Stam]], Almelo<br />
* [[Scouting Motor Stam]], Nuth<br />
* [[Scoutnet|Scoutnet Nederland]], Maarssenbroek<br />
* [[Z.O.U.T.]], Den Dolder<br />
* [[Rampenstam]], Sint Michielsgestel<br />
* [[Scouting Doven Nederland]],Landelijke Scoutinggroep voor Doven, Den Haag<br />
* [[Landelijke Activiteiten en Regio Ondersteuning Stam]], de Laro Stam<br />
<br />
[[Categorie:Scouting in Nederland]]</div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Lijst_van_wachtschepen&diff=80672
Lijst van wachtschepen
2014-08-13T19:02:37Z
<p>Spaak73: Nog een paar rode links</p>
<hr />
<div>Iedere zichzelf respecterende [[waterscouting]]groep heeft een eigen '''[[wachtschip]]'''. Dit is het moederschip van de groep. Hieronder volgt een lijst van wachtschepen. <br />
<br />
==Nederland==<br />
<br />
{| class="wikitable" width="60%" <br />
! Wachtschip || Thuishaven || Scoutinggroep <br />
|- <br />
|Alewijn de Groot<br />
|Schiedam<br />
|[[Burgemeester van Haarengroep]]<br />
|- <br />
|Avontuur<br />
|Rotterdam<br />
|[[Maasgroep]]<br />
|- <br />
|Batavier<br />
|Nijmegen<br />
|[[De Batavieren]]<br />
|- <br />
|Boekanier<br />
|Rotterdam<br />
|[[Oranje Blauw]] <br />
|- <br />
|<strike>Bolster</strike><br />
|<strike>Delfzijl</strike><br />
|<strike>Fivel</strike><br />
|- <br />
|Bornrif<br />
|Krimpen a/d IJssel<br />
|[[Jan Willem Friso]]<br />
|- <br />
|Cirkel<br />
|Roermond<br />
|[[Beatrix]]<br />
|- <br />
|Clasina<br />
|Diepenveen<br />
|[[President Steyn]]<br />
|- <br />
|Corbulo<br />
|Delft<br />
|[[Scouting Nautilus]]<br />
|- <br />
|Cornelia<br />
|Vlaardingen<br />
|[[De Geuzen]] <br />
|- <br />
|Corrie<br />
|Schagen<br />
|[[Vita Nova]]<br />
|- <br />
|d'Artagnan<br />
|Aalsmeer<br />
|[[Tiflo]]<br />
|- <br />
|[[M.s. De Hoop|De Hoop]]<br />
|Rotterdam<br />
|[[Argonauten]]<br />
|- <br />
|[[M.s. De Steur|De Steur]]<br />
|Geertruidenberg<br />
|[[Mafeking Waterscouts (Geertruidenberg)|Mafeking]] <br />
|- <br />
|[[M.s. De tijd zal 't leren|De tijd zal 't leren]]<br />
|Rotterdam<br />
|[[Lischgroep]]<br />
|- <br />
|De Uitkomst<br />
|Eindhoven<br />
|[[Stella Maris]]<br />
|- <br />
|De Vertrouwen<br />
|Maasbracht<br />
|[[De Oude Tip]]<br />
|- <br />
|Drakar<br />
|Zwijndrecht<br />
|[[De Vikings]] <br />
|- <br />
|Eendracht<br />
|Wassenaar<br />
|[[Van Wassenaer Van Obdam]]<br />
|- <br />
|Energie <br />
|Delft<br />
|[[Scouting Nautilus]]<br />
|- <br />
|[[M.s. Fram|Fram]] <br />
|Rotterdam<br />
|[[Fridtjof Nansen Groep 12|Fridtjof Nansen]] <br />
|- <br />
|Goede Verwachting<br />
|IJmuiden<br />
|[[M.A. de Ruyter]]<br />
|- <br />
|[[M.s. Hendrika|Hendrika]]<br />
|Zevenbergen <br />
|[[Matthijs Heldt]] <br />
|- <br />
|IJzeren Kraak<br />
|Dordrecht<br />
|[[Willem de Zwijger]]<br />
|- <br />
|Imperator<br />
|Heel<br />
|[[Terwindtvaarders]]<br />
|- <br />
|Jacoba II<br />
|Groningen<br />
|[[Chauken]]<br />
|- <br />
|Jadi<br />
|Uitgeest<br />
|[[Scouting Uitgeest]]<br />
|-<br />
|Jan van Gent<br />
|Maastricht<br />
|[[Jan van Gent]]<br />
|- <br />
|Koophandel<br />
|Haarlem<br />
|[[Marco Polo]]<br />
|- <br />
|Kromhout<br />
|Haarlem<br />
|[[Kromhout]]<br />
|- <br />
|L'Avenir<br />
|Zaandam <br />
|[[De Watergeuzen]]<br />
|- <br />
|Makke Beer III<br />
|Den Bosch<br />
|[[Sint Joris]] <br />
|- <br />
|Mercury<br />
|Enkhuizen<br />
|[[Scoutinggroep Mercury]]<br />
|- <br />
|Nieuwe Hoorn<br />
|Utrecht<br />
|[[Scouting Jan Pieterszoon Coen]] <br />
|- <br />
|Nieuwe Zorg<br />
|Nieuwegein<br />
|[[Prins Bernhard]] <br />
|- <br />
|Norvicus<br />
|Noordwijk<br />
|[[Norvicus]]<br />
|- <br />
|[[M.s. Odysseus|Odysseus]]<br />
|Rotterdam<br />
|[[Calandtroep]] <br />
|- <br />
|Olympus<br />
|Uithoorn<br />
|[[Admiralengroep]]<br />
|- <br />
|Orca<br />
|Rotterdam<br />
|[[Willem de Zwijger]]<br />
|- <br />
|Poseidon<br />
|Den Helder<br />
|[[Scouting Jutters Willemsoord]]<br />
|- <br />
|[[M.s. Rambonnet|Rambonnet]]<br />
|Brielle<br />
|[[Tasmaniagroep]] <br />
|- <br />
|Res Nova<br />
|Alkmaar<br />
|[[Scouting Marco Polo (Alkmaar)]]<br />
|- <br />
|Risico<br />
|Waalwijk<br />
|[[Scouting Andreas Zijlmansgroep]]<br />
|- <br />
|Rival<br />
|Wageningen<br />
|[[Musinga-Rijn]] <br />
|- <br />
|Rola<br />
|Oosterhout<br />
|[[Het Zuiderkruis]]<br />
|- <br />
|Slangenkuil<br />
|Rotterdam<br />
|[[J.C.J. van Speijk]] <br />
|- <br />
|Stormvogel<br />
|Scheveningen<br />
|[[HWS Baron van Pallandtgroep]]<br />
|- <br />
|Tsjerk Hiddes<br />
|Breda<br />
|[[Titus Brandsma]] <br />
|- <br />
|Van Bockhove<br />
|Goudswaard<br />
|[[Suanablake]]<br />
|- <br />
|Veruna<br />
|Eindhoven<br />
|[[Waterscouting Dr. A.F. Philips]]<br />
|- <br />
|Volharding<br />
|Numansdorp<br />
|[[Driestromengroep]] <br />
|- <br />
|Volharding<br />
|Zutphen<br />
|[[Nautilus]] <br />
|- <br />
|Wildevaer II<br />
|Nijmegen<br />
|[[Zeeverkenners Canisius]] <br />
|- <br />
|[[M.s. de Winthont|Winthont]]<br />
|Alphen a/d Rijn<br />
|[[Scouting Willem Barendsz]] <br />
|- <br />
|[[M.s. Zuid-Holland|Zuid-Holland]]<br />
|Alphen a/d Rijn<br />
|[[Scouting De Hollandse Nachtegalen]]<br />
|-<br />
|}<br />
<br />
[[Categorie:Wachtschip]]</div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Lijst_van_wachtschepen&diff=80671
Lijst van wachtschepen
2014-08-13T18:01:16Z
<p>Spaak73: Rode links weggewerkt.</p>
<hr />
<div>Iedere zichzelf respecterende [[waterscouting]]groep heeft een eigen '''[[wachtschip]]'''. Dit is het moederschip van de groep. Hieronder volgt een lijst van wachtschepen. <br />
<br />
==Nederland==<br />
<br />
{| class="wikitable" width="60%" <br />
! Wachtschip || Thuishaven || Scoutinggroep <br />
|- <br />
|Alewijn de Groot<br />
|Schiedam<br />
|[[Burgemeester van Haarengroep]]<br />
|- <br />
|Avontuur<br />
|Rotterdam<br />
|[[Maasgroep]]<br />
|- <br />
|Batavier<br />
|Nijmegen<br />
|[[De Batavieren]]<br />
|- <br />
|Boekanier<br />
|Rotterdam<br />
|[[Oranje Blauw]] <br />
|- <br />
|<strike>Bolster</strike><br />
|<strike>Delfzijl</strike><br />
|<strike>Fivel</strike><br />
|- <br />
|Bornrif<br />
|Krimpen a/d IJssel<br />
|[[Jan Willem Friso]]<br />
|- <br />
|Cirkel<br />
|Roermond<br />
|[[Beatrix]]<br />
|- <br />
|Clasina<br />
|Diepenveen<br />
|[[President Steyn]]<br />
|- <br />
|Corbulo<br />
|Delft<br />
|[[Scouting Nautilus]]<br />
|- <br />
|Cornelia<br />
|Vlaardingen<br />
|[[De Geuzen]] <br />
|- <br />
|Corrie<br />
|Schagen<br />
|[[Vita Nova]]<br />
|- <br />
|d'Artagnan<br />
|Aalsmeer<br />
|[[Tiflo]]<br />
|- <br />
|[[M.s. De Hoop|De Hoop]]<br />
|Rotterdam<br />
|[[Argonauten]]<br />
|- <br />
|[[M.s. De Steur|De Steur]]<br />
|Geertruidenberg<br />
|[[Mafeking Waterscouts (Geertruidenberg)|Mafeking]] <br />
|- <br />
|[[M.s. De tijd zal 't leren|De tijd zal 't leren]]<br />
|Rotterdam<br />
|[[Lischgroep]]<br />
|- <br />
|De Uitkomst<br />
|Eindhoven<br />
|[[Stella Maris]]<br />
|- <br />
|De Vertrouwen<br />
|Maasbracht<br />
|[[De Oude Tip]]<br />
|- <br />
|Drakar<br />
|Zwijndrecht<br />
|[[De Vikings]] <br />
|- <br />
|Eendracht<br />
|Wassenaar<br />
|[[Van Wassenaer Van Obdam]]<br />
|- <br />
|Energie <br />
|Delft<br />
|[[Scouting Nautilus]]<br />
|- <br />
|[[M.s. Fram|Fram]] <br />
|Rotterdam<br />
|[[Fridtjof Nansen Groep 12|Fridtjof Nansen]] <br />
|- <br />
|Goede Verwachting<br />
|IJmuiden<br />
|[[M.A. de Ruyter]]<br />
|- <br />
|[[M.s. Hendrika|Hendrika]]<br />
|Zevenbergen <br />
|[[Matthijs Heldt]] <br />
|- <br />
|IJzeren Kraak<br />
|Dordrecht<br />
|[[Willem de Zwijger]]<br />
|- <br />
|Imperator<br />
|Heel<br />
|[[Terwindtvaarders]]<br />
|- <br />
|Jacoba II<br />
|Groningen<br />
|[[Chauken]]<br />
|- <br />
|Jadi<br />
|Uitgeest<br />
|[[Scouting Uitgeest]]<br />
|-<br />
|Jan van Gent<br />
|Maastricht<br />
|[[Jan van Gent]]<br />
|- <br />
|Koophandel<br />
|Haarlem<br />
|[[Marco Polo]]<br />
|- <br />
|Kromhout<br />
|Haarlem<br />
|[[Kromhout]]<br />
|- <br />
|L'Avenir<br />
|Zaandam <br />
|[[De Watergeuzen]]<br />
|- <br />
|Makke Beer III<br />
|Den Bosch<br />
|[[Sint Joris]] <br />
|- <br />
|Mercury<br />
|Enkhuizen<br />
|[[Scoutinggroep Mercury]]<br />
|- <br />
|Nieuwe Hoorn<br />
|Utrecht<br />
|[[Scouting Jan Pieterszoon Coen]] <br />
|- <br />
|Nieuwe Zorg<br />
|Nieuwegein<br />
|[[Prins Bernhard]] <br />
|- <br />
|Norvicus<br />
|Noordwijk<br />
|[[Norvicus]]<br />
|- <br />
|[[M.s. Odysseus|Odysseus]]<br />
|Rotterdam<br />
|[[Calandtroep]] <br />
|- <br />
|Olympus<br />
|Uithoorn<br />
|[[Admiralengroep]]<br />
|- <br />
|Orca<br />
|Rotterdam<br />
|[[Willem de Zwijger]]<br />
|- <br />
|Poseidon<br />
|Den Helder<br />
|[[Scouting Jutters Willemsoord]]<br />
|- <br />
|[[M.s. Rambonnet|Rambonnet]]<br />
|Brielle<br />
|[[Tasmaniagroep]] <br />
|- <br />
|Res Nova<br />
|Alkmaar<br />
|[[Scouting Marco Polo (Alkmaar)]]<br />
|- <br />
|Risico<br />
|Waalwijk<br />
|[[Scouting Andreas Zijlmansgroep]]<br />
|- <br />
|Rival<br />
|Wageningen<br />
|[[Musinga-Rijn]] <br />
|- <br />
|Rola<br />
|Oosterhout<br />
|[[Het Zuiderkruis]]<br />
|- <br />
|Slangenkuil<br />
|Rotterdam<br />
|[[J.C.J. van Speijk]] <br />
|- <br />
|Stormvogel<br />
|Scheveningen<br />
|[[HWS Baron van Pallandtgroep]]<br />
|- <br />
|Tsjerk Hiddes<br />
|Breda<br />
|[[Titus Brandsma]] <br />
|- <br />
|Van Bockhove<br />
|Goudswaard<br />
|[[Suanablake]]<br />
|- <br />
|Veruna<br />
|Eindhoven<br />
|[[Waterscouting Dr. A.F. Philips]]<br />
|- <br />
|Volharding<br />
|Numansdorp<br />
|[[Driestromengroep]] <br />
|- <br />
|Volharding<br />
|Zutphen<br />
|[[Nautilus]] <br />
|- <br />
|Wildevaer II<br />
|Rosmalen<br />
|[[Zeeverkenners Canisius]] <br />
|- <br />
|[[M.s. de Winthont|Winthont]]<br />
|Alphen a/d Rijn<br />
|[[Willem Barendsz]] <br />
|- <br />
|[[M.s. Zuid-Holland|Zuid-Holland]]<br />
|Alphen a/d Rijn<br />
|[[De Hollandse Nachtegalen]]<br />
|-<br />
|}<br />
<br />
[[Categorie:Wachtschip]]</div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Mango_Kwane_Wilco_Jiskoot&diff=75037
Mango Kwane Wilco Jiskoot
2014-01-26T17:25:12Z
<p>Spaak73: </p>
<hr />
<div>{{groep<br />
|Groepsdas =Das_Grijs-Rood.png<br />
|Land=Nederland<br />
|Beweging= Scouting Nederland<br />
|Regio=Regio Utrechtse Heuvelrug<br />
|Admiraliteit=Admiraliteit Zuidwal<br />
|Plaats=Baarn<br />
|Provincie=Utrecht<br />
|Leden= 65<br />
|Opgericht= 1922 <br />
|Groepsnummer=1905 (oud 191026)<br />
|Website=www.mkwj.nl<br />
|Type=ZV<br />
}}<br />
<br />
'''Scouting Mango Kwane Wilco Jiskoot''' (MKWJ) is een [[waterscouting]]groep uit Baarn.<br />
<br />
== Geschiedenis ==<br />
In Baarn is de padvinderij gestart als troep I - ongeveer in 1920, de naam Mango Kwane wordt voor het eerst genoemd tussen 1922 en 1925, vandaar dat 1925 als oprichtingsdatum aan genomen wordt. Een van de leden van de "land"groep Mango Kwane was Wilco Jiskoot. Hij is in de oorlog in Haarlem gefusilleerd. Na de oorlog groeide de troep explosief. Vandaar dat de groep gesplist werd in een Mango Kwane en een Wilco Jiskoot groep, dit laatste als eerbetoon aan Wilco Jiskoot.<br />
<br />
[[Bestand:WilcoJiskoot1937.jpg|thumb|left|upright|Wilco Jiskoot]]<br />
<br />
De Wilco Jiskoot groep bleef een landgroep. Wanneer de Mango Kwane groep een zeeverkennersgroep is geworden is onbekend. In 1937 schreef Wilco Jiskoot (Toen lid van de Mango Kwane) dat ze gingen kijken bij "de Zeeverkenners", de vier leden tellende groep liet hun vijfde kano te water. Het in onduidelijk of het een aparte groep betrof of dat "de zeeverkenners" een onderdeel van de Mango Kwane waren.<br />
Na de oorlog werden er zeilboten geleend, vanaf eind vijftiger jaren met eigen boten gezeild. O.a. een houten B2 sloep die door de Marine was uitgeleend. <br />
De eerste lelievlet is de in 1963 aangeschafte (Zephyrus- nr 266), vele generaties Baarnaars hebben met deze boot gezeild. In 1980 is de boot voorzien van een nieuwe bodem zodat hij nu (2009) nog steeds in goede staat is.<br />
<br />
In 1969 was de Padvinderij over zijn hoogtepunt heen, de groepen waren niet zo groot meer en de Mango Kwane en Wilco Jiskoot gingen samen als gecombineerde Land en Zeeverkennersgroep. Onder de naam Mango Kwane Wilco Jiskoot Combinatie (MKWJ BAARN)<br />
<br />
In 2002 is besloten de de welpenhorde om te vormen naar dolfijnen.<br />
<br />
De groep beschikt sinds eind vijftiger jaren over "het Wilco Jiskoot" aan de Dillenburglaan in Baarn waar de winteractiviteiten plaatsvinden. Het troephuis aan de Eem (Het huis ter Veldt)is een aantal keren verplaatst en verbouwd, tot 1950 was het gevestigd naast de Baarnsche Zweminrichting ( waar later de roei en zeilvereniging is gekomen)in 195? werd locatie gekozen bij de brug over de A1. In 1962 werd de A1 vierbaans en moest het gebouw verplaatst worden. In 1980 werd het gebouw vervangen door een directiekeet. Tenslotte is de groep in 1988 verhuist naar het Ocrieteiland waar het Mango Kwane Huis in 1990 is geopend. <br />
<br />
Sinds 1972 beschikt de groep over de tweemastsloep D'n Dröge. Deze boot vaart op de Randmeren, het IJsselmeer en sporadisch op de Waddenzee. De boot wordt gebruikt en onderhouden door de oudste leden (loodsen en leiding)<br />
<br />
== Speltakken ==<br />
* [[Welpen (Scouting Nederland)|Waterwelpen]] 7 tot en met 10-11 jaar, [[opkomst]] op zaterdag van 14:00 tot 16:30 uur<br />
* [[Waterscouts|Zeeverkenners]] 11 tot en met 15 jaar, [[opkomst]] op zaterdag van 13:00 tot 17:00 uur<br />
* [[Matrozen ter Wilde Vaart|Wilde Vaart]] 16 tot en met 18 jaar, [[opkomst]] op zaterdag van 13:00 tot 17:00 uur<br />
* [[Loodsen|Stam]] 18 tot en met 22 jaar, [[opkomst]] op zondagmiddag<br />
<br />
== Externe Links ==<br />
* [http://archief.mangokwane.nl Archieffoto's]<br />
* [http://nl.wikipedia.org/wiki/Mango_Kwane_Wilco_Jiskoot_Groep Artikel op wikipedia]</div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Dassencatalogus&diff=75036
Dassencatalogus
2014-01-26T17:22:41Z
<p>Spaak73: /* Grijs */</p>
<hr />
<div>{| align=center style="float:center;"<br />
|- align=center<br />
| <div style="border-top: 4px solid #888888; border-bottom: 4px solid #888888; text-align: center; font-size: 90%;width: 600px;float: center; padding: 0.6em 0 0.6em 0; margin-bottom: 1px;background-color:#eeeeee;"><big>'''Beste bezoeker,'''</big><br /><br />
Staat jouw scoutsdas er niet tussen? Zet hem er dan bij! Dit doe je zo: <br />
* Druk op "{{mediawiki:edit}}" en voeg jouw das gerangschikt in, zoals aangegeven onder '''Methode''' <br />
* Maak daarnaast de link aan naar een bijbehorend (scoutpedia)artikel. (De groep,...) <br />
* Als je de das zelf nog wil tekenen, kleur dan bvb. [[Media:Daskleurloos.PNG|Daskleurloos.PNG]] in paint of creëer er een op [http://www.scoutbase.org.uk/library/clipart/progs/index.htm www.scoutbase.org.uk...].<br />
</div><br />
|}<br />
Dit is een '''lijst van scoutsdassen''' die probeert om (ooit) alle Nederlandse [[das]]sen in kaart te brengen. Over scoutsdassen met rode letters is er nog geen uitleg.<br />
<br />
== Methode ==<br />
<br />
[[Bestand:daskleurloos.JPG|right]]<br />
Aan de dassen wordt wordt een 'code' toegekend volgens hun kleuren 'van binnen naar buiten', d.w.z. eerst de basiskleuren (waar in de tekening a en b staat). Vervolgens de kleuren van de rand of het biesje. Indien er verschillende kleuren zijn binnen een niveau, wordt eerst die genoemd die voor de drager links is (de a-kant in de tekening). Niveau's worden gescheiden door een '''&''' en kleuren binnen niveau's door een liggend streepje '''-''' <br />
Indien een bepaald onderdeel duidelijk overbodig is, wordt dit weggelaten. Als de das effen groen is wordt de 'code' '''Groen''' en niet '''Groen-Groen&Groen-Groen''' of zo.<br />
<br />
Dassen die niet volgens bovenstaand systeem kunnen worden geschikt worden onder de eerste rubriek opgenomen.<br />
<br />
Het is belangrijk de kleuren niet al te erg te specificeren, als de kleur citroengeel wordt benoemd, wordt dit erg moeilijk op te zoeken. De kleurencombinaties staan in alfabetische volgorde met "-" voor "&". De volgorde binnen een kleurencombinatie is eerst zonder logo van licht naar donker en vervolgens met logo van licht naar donker.<br />
<br />
=== Voorbeeld ===<br />
[[Bestand:feniksdas.JPG|right]]<br />
Eerst wordt naar de binnenste kleur(en) gekeken. De basis bestaat uit één enkele kleur, effen grijs. Het begin van de 'code' wordt dus '''Grijs'''.<br />
Nu gaan we één niveau naar buiten, er wordt dus '''&''' bijgevoegd.<br />
Dit niveau heeft 2 kleuren. De linkse voor de drager is rood, de rechtse is geel. Dat wordt dus '''Rood-Geel'''.<br />
De totale 'code' voor deze das wordt dus '''Grijs&Rood-Geel'''.<br />
<br />
=== Tartan ===<br />
De volgende Schotse ruiten worden door de [[Scoutshop]] van [[Scouting Nederland]] geleverd, er onder staat de bestelcode. <br />
{| class=prettytable style="width:100%" <br />
|Balmoral||Cameron Erracht ||Hunting Stewart||Kerr||MacDonald||MacLean||MacLeod||Margaret Rose<br />
|-<br />
|01200||01202||01206||01210||01212||01218||01220||01222 <br />
|}<br />
<br />
== Dassen ==<br />
=== Speciaal ===<br />
{{das_top}}<br />
{{das_kleur|Duifgrijs+MacLaren}}<br />
{{das_regel|nl-gill.gif|[[Gilwellian]]s, ([[1st Gilwell Park Scout Group]] & [[Victorian 1st Gilwell Park Scout Group]]}})<br />
{{das_voet}}<br />
{{das_top}}<br />
{{das_kleur|Custum Design}}<br />
{{das_regel|Ginneken Das.gif|[[Scouting Ginneken]], Breda}}<br />
{{das_voet}}<br />
<br />
=== Tartan ===<br />
{{das_top}}<br />
{{das_kleur|Balmoral}}<br />
{{das_regel|Das_Balmoral.png|[[Don Bosco (Alkmaar)]], [[De Geuzen (Arnhem)]], [[Welverro]], [[Scouting Andriessengroep]],[[Scouting Fridtjof Nansen]],[[De Zwervers (Veenendaal)]], [[Scouting Zetten]],[[Scouting Hedera (Delft)]], [[Scouting Wilogroep]], [[De Rangers]], [[Scouting Hopman Latour]], [[Martin Gasman Groep]], [[Scouting Hartelgroep Spijkenisse]], [[Scouting Stein]] , [[Scouting Minerva Den Helder]] }}<br />
{{das_kleur|Cameron Erracht}}<br />
{{das_regel|Das_Cameron_Erracht.png|[[Scouting St.Victor]], [[Stadhouder Willem III/Lady Baden-Powell]], [[Scoutinggroep LOAAH Deventer]], [[Scouting Thorheim]], [[Scouting Bekkerveld]] (Heerlen), [[Scouting Saffatin]], [[Willaergroep]], [[Valleigroep]], [[Tarcisius (Ede)]], [[Scouting Dannenburcht]] (meisjes), [[Scouting Jan Joosten]], [[Scouting Alphen aan den Rijn]] (Watertak [[Scouting De Hollandsche Nachtegalen]]), [[Waterscouting "De IJssel"]], [[St. Michiel & Lioba|Scouting St. Michiel & Lioba]]}} <br />
{{das_regel|GFVdas.jpg|[[Graaf Floris V]]}}<br />
{{das_kleur|Hunting Stewart}}<br />
{{das_regel|Das_Hunting Stewart.png| [[Scouting St. Oswaldus Zeddam]], [[St. Willibrordus (Beek en Donk)]], [[De Woutergroep]], [[WABO-groep]], [[Scouting Cunera-St. Marcellinus]], [[Scouting Zwalaho]], [[Scouting 63]],[[Scouting Columbus]], [[De IJsselgroep|IJsselgroep]], [[Scouting Sint Jan Baptist (Heerlen)]], [[Scouting Père Kersten]] }}<br />
{{das_kleur|Kerr}}<br />
{{das_regel|Das_Kerr.png|[[Scouting Pius XII]], [[Scouting Meppel]], [[Sint Stanislaus Kostka]], [[Marnix van Sint Aldegonde groep]], [[Scouting Lamoraal van Egmond]],[[scouting hdemontfort hoensbroek]], [[Scouting Eygelshoven]], [[Scouting Duiven]], [[Scouting Nootdorp]]}}<br />
{{das_kleur|MacDonald}}<br />
{{das_regel|Das_MacDonald.png| [[Scouting Sint Salvius Limbricht|Sint Salvius Limbricht]], [[St. Christoforus-Lichtdraagsters groep]], [[De Zwervers (Assen)]], [[Scouting Beuningen '76]], [[Frere Jacques]], [[Sint Werenfridusgroep]], [[Brittenburggroep]], [[Scouting Rijen]], [[Guustaaf Adolfgroep]], [[Stanleygroep Hardenberg]]}}<br />
{{das_regel|Neckie Fr Hen.png|[[Scouting Frederik Hendrik (Bavel)]]}}<br />
{{das_kleur|MacLean}}<br />
{{das_regel|Das_MacLean.png|[[De Rietkampers groep]], [[Alexandergroep]],[[Don Bosco Lindenheuvel]], [[Scouting St. Willibrord (Goirle)]], [[Scoutinggroep Munstergeleen]], [[Rhedense Pioniers]], [[Jhr.Schimmelpenninck]], [[Scouting Andreas Zijlmansgroep]] , [[Jan van Nassaugroep (Amsterdam)]], [[Scouting Zevenbergen]], [[Kameleongroep Scouting Vasse e.o.]], [[Scouting Nieuw-Einde]] (Heerlen) }}<br />
{{das_kleur|MacLeod}}<br />
{{das_regel|Das_MacLeod.png|[[Tapawingo]], [[Scouting Gillesa]] [[St. Paschalis Baylongroep]], [[Jeanne d'Arc / St.Patrick]], [[Nico Steenbeekgroep]], [[Jan Willem Friso Groep]], [[Scouting Manitoba]], [[Scouting Malden]], [[Scouting Rudyard Kipling]], [[Scouting Lambertus Reuver]], [[Hertog van Gelre]], [[Jan Lijdinggroep]], [[Scouting Altena]], [[Scouting Sint Maarten (Valkenswaard)]], [[Scouting St. Lambertus (Kerkrade)]], [[Scouting Brigitta (Haarlem)]], [[Scouting Rheijnewoud]] }}<br />
{{das_kleur|Margaret Rose}}<br />
{{das_regel|Das_Margaret Rose.png|[[Albert Schweitzer Groep Rotterdam]], [[Scouting Didam]], [[Thomas Estill Schoch de Ravallet]], [[Voermangroep]], [[Wijnaendts Franckengroep]], [[Scouting de Trijsberg Hattem]],[[Scouting Heesch]] }}<br />
{{das_kleur|Royal Stewart}}<br />
{{das_regel|Das royal Stewart.png|[[St. Radboudgroep (Santpoort)]], [[Scouting Zuylensteyn (Amerongen)]]}}<br />
{{das_kleur|Schotse Ruitjes&Blauw}}<br />
{{das_regel|Das Schotse Ruitjes&Blauw.png|[[5-19e St.-Lutgardis Maria Mediatrix]] }}<br />
{{das_voet}}<br />
<br />
=== Blauw ===<br />
{{das_top}}<br />
{{das_kleur|Blauw}}<br />
{{das_regel|Klazienaveendas.gif|[[Scouting Klazienaveen]]}}<br />
{{das_regel|Blauw.png|[[Prins Mauritsgroep]], [[Kaninefatengroep]], [[Van Weerden Poelman]], [[Scoutinggroep Cornelis de Houtman]], [[Scouting Jan van Speyk (Mijdrecht)]], [[Scouting Arthur Primmer]], [[OPV-Schoonoord]], [[Musinga-Rijn]], [[Scoutinggroep Zona]], [[Luchtscouts Vliegveld Lelystad]], [[Claes Compaen groep]], [[Jungle Pimpernel groep]], [[Neil Armstrong Scouting Groep]], [[Scouting Keizer Karel (Nijmegen)]] [[Scouting Groep de Brimzen Buitenpost]], [[Scouting Dutmella (Son en Breugel)]] }}<br />
{{das_regel|Das donkerblauw.gif|[[Pieter Maritz]], [[Scouting Karel de Stoute]], [[Scouting Jeanne d'Arc Susteren]], [[Scouting Hellevoetsluis]], [[Scouting Berlicum]]}}<br />
{{das_regel|SBK das.PNG |[[Scouting Blauwe Kei]]}}<br />
{{das_regel|Neckie SHB.png|[[Scouting Haagse Beemden]]}}<br />
{{das_regel|Neckie_FRET.gif|[[F.R.E.T.]], [[Regio Fryslan]]}} <br />
{{das_kleur|Blauw-Groen}}<br />
{{das_regel|DasCLG.png|[[Scouting Cornelis Lelygroep]]}}<br />
{{das_kleur|Blauw-Oranje}}<br />
{{das_regel|Neckie_Zwervers_GR.gif |[[De Zwervers (Groningen)]], [[Oranje Blauw]],}}<br />
{{das_kleur|Blauw-Rood}}<br />
{{das_regel|FSE Groepsdas.png |[[Brownsea Island groep]]}}<br />
{{das_regel|Neckie ScoutingDeLinde.jpg|[[De Linde]]}}<br />
{{das_kleur|Blauw-Wit}}<br />
{{das_regel|Neckiehanzeluiden.gif|[[Hanzeluiden]]}}<br />
{{das_kleur|Blauw-Zwart}}<br />
{{das_regel|Das BlauwZwart.gif|[[Delftsche Zwervers]]}}<br />
{{das_kleur|Blauw-Zwart&Wit}}<br />
{{das_regel|Das lichtblauw-zwart wit.png|[[Scouts-Gidsen 20-72 Zurenborg]]}}<br />
{{das_kleur|Blauw&BelgischeDriekleur}}<br />
{{das_regel|Nationale das België.png|[[Belgische das|Landelijke das België]]}}<br />
{{das_kleur|Blauw&Blauw}}<br />
{{das_regel|Das_lichtblauw&donkerblauw.png|[[Flevo-Scouts Dronten]], [[35ste Onze-Lieve-Vrouw ster der zee]], [[Triton Scouting]]}}<br />
{{das_kleur|Blauw&Geel}}<br />
{{das_regel|Blauw&Geel.JPG|[[Scouts Zottegem|Groep Jules-Lootens]], [[Regio Noord-Holland Noord]], [[Scouting Jan Hilgers]], [[De Vrijbuiters]], [[Scouting Oostburg]],[[Johan van den Kornputgroep Steenwijk]], [[Fakkeldraagsters]],[[Scouting Driesprong]], [[Mariagroep (Oosterhout)]]}} <br />
{{das_regel|Prins mauritsgroep vioolgroep bevers das.png|Bevers [[Prins Mauritsgroep]]/[[Vioolgroep]], [[Scouting N.S. Rambonnet]]}}<br />
{{das_regel|Das Scouting IJsselgroep.png|[[Scouting IJsselgroep]]}}<br />
{{das_regel|Indabagroep.gif|[[Indabagroep]]}}<br />
{{das_regel|Das_OVN.jpg|[[Olivier van Noort groep]]}}<br />
{{das_regel|Das_AXL_JHC.PNG|[[Jhr. de Casembrootgroep]]}}<br />
{{das_regel|Das Kompasnaald groep.png|[[Kompasnaald groep]]}}<br />
{{das_kleur|Blauw&Grijs}}<br />
{{das_regel|Neckie St Martinus Aogje.gif|[[Scouting Sint Martinus (Princenhage)]]}}<br />
{{das_kleur|Blauw&Groen}}<br />
{{das_regel|Landelijke das SN Bevers.png|landelijke das [[Bevers (Scouting Nederland)]]}}<br />
{{das_regel|Blauw (groene piping).gif|[[Scouting Lido '76 (Arnhem)]]}}<br />
{{das_kleur|Blauw&Oranje}}<br />
{{das_regel|Landelijke das SN dolfijnen lucht- en waterscouts.png|Landelijke das [[dolfijnen]], [[luchtscouts]], [[waterscouts]]}}<br />
{{das_regel|neckie navy oranje.gif|[[Willem de Zwijger (Utrecht)]], [[Radboudgroep (Amstelveen)]]}}<br />
{{das_regel|Das_AXL.PNG |[[Scouting De Vier Ambachten]]}}<br />
{{das_regel|neckie SM-StW.gif|[[Stella Maris - St. Willibrordus]]}}<br />
{{das_kleur|Blauw&Rood}}<br />
{{das_regel|Dasdeschrans.jpg|[[De Schrans]], [[De Menapiërs]]}}<br />
{{das_regel|Mr._Bakkergroep_das3.gif|[[Mr. Bakkergroep]]}}<br />
{{das_kleur|Blauw&Rood&Geel}}<br />
{{das_regel|Phoenixdas.gif|[[Scouting Phoenix Tiel]]}}<br />
{{das_kleur|Blauw&Wit}}<br />
{{das_regel|neckie blauw randwit.gif|[[Akoteh]]}}<br />
{{das_regel|Blauw&Wit.JPG|[[Sea-scouts]] ([[FOS Open Scouting]]), [[Henk Eelsinggroep]], [[Scouting Icarus]]}}<br />
{{das_regel|Vleermuisdasdas.JPG|[[De Vleermuis|200° FOS De Vleermuis]]}}<br />
{{das_regel|Argonautendas.jpg|[[Argonauten (Hilversum)]]}}<br />
{{das_regel|das waterpadvindsters.png|Waterpadvindsters ([[Nederlandse Padvindstersgilde|NPG]])}}<br />
{{das_voet}}<br />
<br />
=== Bruin ===<br />
{{das_top}}<br />
{{das_kleur|Bruin}}<br />
{{das_regel|Neckie bruin.gif|[[Scouting Dirk Duyvel (Alkmaar)]], [[St. Monulphus]], [[Scouting van Maasdijk]], [[Jan van Hoof (Nijmegen)]], [[Scouting Bronsgeest]], [[Titus Brandsmagroep (Oss)]], [[Scouting Dryade]], [[Pastoor Vroomansgroep]], [[Scouting Doesburg]], [[Jeanne d'Arcgroep (Breda)]], [[Scouting St. Willehadusgroep Nieuw-Schoonebeek]], [[Scouting Pekela]], [[Scouting Zilvermeeuwen]], [[Scouting Tichlouw]].}}<br />
{{das_regel|Neckie_Fraeylema.PNG|[[Scoutinggroep Fraeylema]]}}<br />
{{das_regel|Das hjb wateregge.png|[[H.J.B. Wateregge]]}}<br />
{{das_kleur|Bruin-Oranje}}<br />
{{das_regel|Admiralengroep.jpg|[[Admiralengroep]]}}<br />
{{das_kleur|Bruin-Rose-Bruin}}<br />
{{das_regel|Neckie Jan van Hoof.gif|[[Jan van Hoof groep (Joure)]]}}<br />
{{das_kleur|Bruin&Geel}}<br />
{{das_regel|Das Bruin Geel.png|[[Scouting Himalaya]], [[Scouting Marco Polo Delft]]}}<br />
{{das_regel|vioolgroep das.png|[[Vioolgroep]]}}<br />
{{das_kleur|Bruin&Groen}}<br />
{{das_regel|Ericadas.gif|[[Scouting St. Pancratius / Maria Immaculata Erica]]}}<br />
{{das_kleur|Bruin&Wit}}<br />
{{das_regel|neckie bruin wit.png|[[Scouting Dorus Rijkers Nesselande]], [[Scouting Rhenova De Meern]]}}<br />
{{das_voet}}<br />
<br />
=== Geel ===<br />
{{das_top}}<br />
{{das_kleur|Geel}}<br />
{{das_regel|Neckie_Greate_Pier.gif|[[Greate Pier]], [[Cay-Noya]]}}<br />
{{das_regel|das_waterland.PNG|[[Scoutinggroep Waterland]]}}<br />
{{das_regel|Geel.png|[[Tubanten]], [[De Batavieren]], [[Scouting 't Geuzennest]]}}<br />
{{das_kleur|Geel-Blauw}}<br />
{{das_regel|Neckie Burmania.gif|[[Burmania]]}}, [[Suanablake]] <br />
{{das_kleur|Geel-Groen}}<br />
{{das_regel|Neckie geel groen.gif|[[Vrijenberg]], [[Dr. Albert Schweitzer]], [[Scouting Soekwa]]}}<br />
{{das_regel|das fanny.gif|[[Paulus en Petrus Dondersgroep]]}}<br />
{{das_kleur|Geel-Rood}}<br />
{{das_regel|Coevordendas.gif|[[Drostengroep]], [[M J.P.G Moorrees]], [[Scoutinggroep Mercury]]}}<br />
{{das_kleur|Geel&Blauw}}<br />
{{das_regel|Das Geel&Blauw.png|[[40-15e St.-Eligius St.-Augustinus]], [[De Jutters]], [[Scouting Hannie Schaft]]}}<br />
{{das_regel|Neckie geel blauw streep.gif|[[Scouting Sint Lidwina]]}}<br />
{{das_regel|Neckie de-jutters.png|[[De Jutters]]}}<br />
{{das_kleur|Geel&Bruin}}<br />
{{das_regel|Das Geel&Bruin.png|[[30ste Prins-Boudewijn]], [[Scouting Willibrord (Wassenaar)]]}}<br />
{{das_kleur|Geel&Zwart}}<br />
{{das_regel|Das Struners.jpg|[[De Struners]] (Scouting Stedum)}}<br />
{{das_kleur|Geel&Oranje}}<br />
{{das_regel|Das Geel&Oranje.png|[[Scouting Academy]]}}<br />
{{das_kleur|Geel&Rood}}<br />
{{das_regel|Das Geel&Rood.png|[[1e St.-Jacob]], [[1e St.-Jacob|25ste St.-Jacob]], [[Abel Tasman Giesbeek]], [[de Biezenhutters]]}}<br />
{{das_regel|Das Helene H Wilkensgroep.png|[[Hélène H. Wilkensgroep]]}}<br />
{{das_voet}}<br />
<br />
=== Grijs ===<br />
{{das_top}}<br />
{{das_kleur|Grijs}}<br />
{{das_regel|Das Calandtroep Rotterdam.gif|[[Calandtroep]],[[scouting Elsloo]], [[Scouting Sint Laurentius (Alkmaar)]], [[Hikegroep]], [[Willem de Zwijger (Vlaardingen)]], [[HIT Mook]], [[Ridder Magnus Schagen]] }}<br />
{{das_regel|Dashhg.gif|[[Hendrik Hudson groep (Hengelo)]]}}<br />
{{das_kleur|Grijs-Oranje}}<br />
{{das_regel|neckie grijs oranje.gif|[[Prinses Wilhelmina]]}}<br />
{{das_kleur|Grijs-Paars}}<br />
{{das_regel||[[Scouting Die Wiltgraeff]]}}<br />
{{das_kleur|Grijs-Rood}}<br />
{{das_regel|Neckie_grijsrood.gif|[[Ridder van der Maelstedegroep]], [[Scouting Rijsbergen]]}}<br />
{{das_kleur|Grijs&Blauw}}<br />
{{das_regel|Neckie grijs blauw.gif|[[Scoutinggroep St.Willibrord (Bladel)]]}}<br />
{{das_kleur|Grijs&Groen}}<br />
{{das_regel|das grijs&groen.png|[[Scoutinggroep 'De Jaguars']], [[18de BP.Corneel Mayné]]}}<br />
{{das_kleur|Grijs&Oranje}}<br />
{{das_regel|Neckie_Ossewa.PNG|[[Ossewa]]}}<br />
{{das_kleur|Grijs&Rood}}<br />
{{das_regel|Das_Grijs-Rood.png|[[Scouting Jutters Willemsoord]], [[Mango Kwane Wilco Jiskoot]]}}<br />
{{das_kleur|Grijs&Rood-Geel}}<br />
{{das_regel|Feniksdas.JPG|[[De Feniks|155° FOS De Feniks]]}}<br />
{{das_voet}}<br />
<br />
=== Groen ===<br />
{{das_top}}<br />
{{das_kleur|Groen}}<br />
{{das_regel|Impeesa.JPG|[[Impeesa (Deurne)|205° FOS Impeesa]]}}<br />
{{das_regel|Neckie_Fryslantrail.gif|[[Fryslântrail]], [[Mr. van Daalgroep]], [[Johan Cornelis de Witt]], [[Scouting John F. Kennedy (Lelystad)]], [[Scouting David G. Alford (Vorden)]], [[Scouting Graaf Folke Bernadotte groep 2]]}}, [[Woudlopers Borger]], [[Scouting Montfoort]]<br />
{{das_regel|Deleeuwerik.JPG|[[De Leeuwerik|226° FOS De Leeuwerik]]}}<br />
{{das_kleur|Groen-Bruin}}<br />
{{das_regel|Das1.gif|[[Scoutinggroep Sint Pancratius]]-[[welpenhorde]]}}<br />
{{das_kleur|Groen-Bruin-Oranje}}<br />
{{das_regel|| [[Markiezaatsgroep]]}}<br />
{{das_kleur|Groen-Geel&Bruin}}<br />
{{das_regel|Neckie groen geel bruin.gif|[[Mensinghe]]}}<br />
{{das_kleur|Groen&Blauw}}<br />
{{das_regel|Das vinchem.gif| [[Vinchem]]}}<br />
{{das_regel|Neckie Hil Int Sc Group.gif|[[Hilversum International Scout Group]]}}<br />
{{das_kleur|Groen&Geel}}<br />
{{das_regel|Neckie groen geel rand.gif| [[Scouting Martin Luther King (Hoorn)]]}}<br />
{{das_regel|Dasgroengeel.GIF| [[St. Jacobgroep & Scouting PPX]], [[Scouting Willibrordus (Gemert)|Willibrordus (Gemert)]] [[Scouting PPX (Nederweert) | PPX (Nederweert)}}<br />
{{das_regel|Regio Eindhoven das.png| [[Regio Eindhoven]]}}<br />
{{das_kleur|Groen&Oranje}}<br />
{{das_regel|Landelijke das SN scouts explorers en roverscouts.png |Landelijke das [[scouts]], [[explorers]] [[roverscouts]]}}<br />
{{das_kleur|Groen&Oranje&Wit}}<br />
{{das_regel|Neckie-Rozendaelgroep-Scouting-Heino.gif | [[Rozendaelgroep Scouting Heino]]}}<br />
{{das_kleur|Groen&Rood}}<br />
{{das_regel|Neckie_Guy_de_Fontgalland.gif| Scouting Laurentius (Dongen) [[Guy de Fontgalland]]}}<br />
{{das_kleur|Groen&Wit}}<br />
{{das_regel|Neckie_martinistam.gif| [[Martinistam]]}}<br />
{{das_regel|Neckie groen wit rand.gif|[[Baden-Powell (Eeklo)]]}}<br />
{{das_regel|Das groen_wit.gif|[[Scouting Willem Barendsz]]}}<br />
{{das_kleur|Groen&Wit Boerenbont}}<br />
{{das_regel|Neckie 71ste Jozef.png|[[71ste Jozef]]}}<br />
{{das_kleur|Groen&Zwart}}<br />
{{das_regel|Neckie Nienoord.png|[[Scouting Nienoord]]}}<br />
{{das_voet}}<br />
<br />
=== Oranje ===<br />
{{das_top}}<br />
{{das_kleur|Oranje}}<br />
{{das_regel|Das oranje.gif|[[Berg en Bosgroep]], [[Lisser Kaninefaten]], [[Scouting Nieuwerkerk]], [[Scouting Prinses Irene]], (St.)[[Canisiusgroep]](voor fusie), [[President Steyngroep]],[[Scouting St. Vitus]],[[Prins Willem van Oranje groep]](voor fusie)}}<br />
{{das_regel|Scouting St Vitus das.png|[[Scouting St. Vitus]]}}<br />
{{das_regel|Das_AVD_wapen.png|[[Anthonie van Diemenstam]]}}<br />
{{das_kleur|Oranje-Blauw}}<br />
{{das_regel|Neckie oranje blauw.gif|[[Prinses Beatrix Groep]]}}<br />
{{das_kleur|Oranje-Groen}}<br />
{{das_regel|scoutingbennekom.gif| [[Scouting Bennekom]]}}<br />
{{das_kleur|Oranje&Blauw}}<br />
{{das_regel|Neckie_Trekvogels.gif |[[De Trekvogels]], [[Scouting Flevo Zee]]}}<br />
{{das_kleur|Oranje&Groen}}<br />
{{das_regel|Landelijke das SN DWEK.png|Landelijke das [[Scouting Nederland]] voor [[Esta's]], [[Welpen (Scouting Nederland)|Welpen]] en [[Kabouters (Scouting Nederland)|Kabouters]],<br />[[Scouting De Lier]],[[Scouting Schipluiden]], [[Scouting Maria Goretti Pey]], [[Jeanne d'Arc (Uden)]], [[Scouting Emmeloord]] (Welpen en Kabouters), }} <br />
{{das_regel|Das_JPG_Assen.png| [[Johannes Post Groep]]}}<br />
{{das_kleur|Oranje/Bruin}}<br />
{{das_regel|Neckie Oranje Bruin.gif|[[Erasmusgroep]]}}<br />
{{das_voet}}<br />
<br />
=== Paars ===<br />
{{das_top}}<br />
{{das_kleur|Paars}}<br />
{{das_regel|Neckie_Paars.gif|[[Reggegroep|De Reggegroep]], [[Scouting Albertus]], [[Scouting Den Hoorn]], [[Scoutinggroep Marca Appoldro]], [[St. Tarcisius (Rosmalen)]], [[St. Stephanus]], [[Vaandrig Lengton Groep]], [[Scouting Gijsbrecht van Aemstel]] }}<br />
{{das_regel|Neckie_Waldswalkers.gif|[[De Wâldswalkers]]}}<br />
{{das_kleur|Paars-Oranje}}<br />
{{das_regel|Neckie paars oranje.gif |[[Keizer Karel Groep (Amstelveen)]]}}<br />
{{das_kleur|Paars&Geel}}<br />
{{das_regel|Neckie-canisiusgroep.gif |[[Canisiusgroep]]}}<br />
{{das_regel|Das Jubam2.png |[[Scouting Jubam]]}}<br />
{{das_kleur|Paars&Grijs}}<br />
{{das_regel|RoverCroftsGroep das.png |[[Rover Crofts Groep]]}}<br />
{{das_regel|Das_scouting_emmen.png|[[Scouting Emmen]]}}<br />
{{das_kleur|Paars&Oranje}}<br />
{{das_regel|neckie paars oranje rand.gif |[[Scouting Traianus]]}}<br />
{{das_voet}}<br />
<br />
=== Rood ===<br />
{{das_top}}<br />
{{das_kleur|Rood}}<br />
{{das_regel|Neckie Rood.gif|[[Thriantastam Assen]], [[Arbeiders Jeugd Centrale]], [[Scouting Charles de Foucauld/Simone Weil]], [[Hendrik van Halewijn]], [[Sint Jorisgroep 5]], [[Scouting Lambertus, Etten-Leur]], [[Scouting Pioniers Oude Mijnstreek]]}}<br />
{{das_regel|Das Bordeaux.gif| [[Scouting Don Bosco (Beneden-Leeuwen)]], [[Scouting Sint-Christoffel]], [[Martin Luther King (Kaatsheuvel)]], [[Ridder Boudewijngroep]], [[Chr. Scoutinggroep Jan van Riebeeck]] }}<br />
{{das_regel|Dasgouwantwerpen.png|[[Gouw Antwerpen]]}}<br />
{{das_regel|Das rood Hunting Steward.png|[[Scouting Sint Jan Baptist (Heerlen)]]}}<br />
{{das_regel|Neckie St Joris Zutphen.png|[[Sint Joris (Zutphen)]]}}<br />
{{das_regel|Das Jan van Riebeeck.png|[[Jan van Riebeeck]]}}<br />
{{das_kleur|Rood-Blauw}}<br />
{{das_regel|Mr. Bakkergroep das1.gif|[[Mr. Bakkergroep]]}}<br />
{{das_regel|Neckie roodblauw groenebies.png|Geen groepen bekend}}<br />
{{das_regel|Neckie_de_twirre.jpg|[[De_Twirre|De Twirre]]}}<br />
{{das_kleur|Rood-Grijs}}<br />
{{das_regel|Neckie Rood-Grijs.png|[[Scouting Rijsbergen]]}}<br />
{{das_kleur|Rood-Grijs&bruin}}<br />
{{das_regel|Neckie rood grijs bruin.gif|[[Jutters-Rainiero]]}}<br />
{{das_kleur|Rood-Groen}}<br />
{{das_regel|Das Rood-Groen.png|[[Robert Kennedy Groep (Horn)]], [[St. Willibrordus (Gouda)]], [[Robin Hood (Den Haag)]], [[Scouting Caspar di Robles]]}}<br />
{{das_kleur|Rood-Wit&Wit-Rood}}<br />
{{das_regel|Scouting Stratum das.gif|[[Scouting Stratum]]}}<br />
{{das_kleur|Rood&Blauw}}<br />
{{das_regel|Neckie Rood Blauw.gif|[[Scouting Sint Joris (Breda)]], [[Studentenscouting Amsterdam]]}}<br />
{{das_kleur|Rood&Geel}}<br />
{{das_regel|Dasretie.jpg|[[St. Martinus (Retie)]], [[Van Wassenaer Van Obdam]], [[Hertog Jan van Brabant]], [[Langenberg]]}}<br />
{{das_kleur|Rood&Oranje}}<br />
{{das_regel|Neckie Vundelaar.gif|[[De Vundelaar]]}}<br />
{{das_kleur|Rood&Groen}}<br />
{{das_regel|Roodengroen.PNG|[[Vaandrig Leppink Groep]]}}<br />
{{das_kleur|Rood&Grijs}}<br />
{{das_regel|Neckie rood grijs.gif|[[De Esdoorn]],[[Scoutinggroep Scojesa]], [[Sint-Antonius Moerbeke]]}}<br />
{{das_regel|Schonauwen das.png|[[Scouting Schonauwen]]}}<br />
{{das_kleur|Rood&Wit}}<br />
{{das_regel|Das Rood-Wit.gif|[[Petrus en Paulusgroep (Bergen op Zoom)]]}}<br />
{{das_regel|Koaladas.JPG|[[De Koala's|151° FOS De Koala's]], [[Scouting Vries]], [[Bas 't Hart]]}}, [[Klauwaards]], [[Sint Joris Elewijt]]<br />
{{das_kleur|Rood&Zwart}}<br />
{{das_regel|Das 4de sint Jan.png|[[4e St.-Jan Berchmans Antwerpen]]}}<br />
{{das_voet}}<br />
<br />
=== Wit ===<br />
{{das_top}}<br />
{{das_kleur|Wit-Blauw}}<br />
{{das_regel|Neckie_wit_blauw.gif|[[Scouting Hoogeveen]], [[Scouting De Valkeniers]] }}<br />
{{das_kleur|Wit&Blauw}}<br />
{{das_regel|Das Wit&Blauw.png|[[Onze-Lieve-Vrouwegroep]]}}<br />
{{das_regel|VleermuisdasBatp.JPG|[[De Vleermuis#Batparents|Fouragiers 200° FOS De Vleermuis]]}}<br />
{{das_voet}}<br />
<br />
=== Zwart ===<br />
{{das_top}}<br />
{{das_kleur|Zwart}}<br />
{{das_regel|Neckie Zwart.gif|[[Nationale Jeugdstorm]], [[vrije patrouille]]s, [[De Zwarte Dassen (Kloosterzande)]], [[Scouting St. Joris (Eindhoven)]], [[1e Charles de Foucauld (Utrecht)]], [[Scouting Schijndel]]}}<br />
{{das_kleur|Zwart-Blauw}}<br />
{{das_regel|Das ZwartBlauw.png|[[De Reiger|191° FOS De Reiger]]}}<br />
{{das_kleur|Zwart&Geel}}<br />
{{das_regel|Neckie Peelspeurders.gif|[[De Toekan|345° FOS De Toekan]], [[Peelspeurders]], [[Scouting Lancker]], [[Scoutinggroep Gäöl]]}}<br />
{{das_kleur|Zwart&Oranje}}<br />
{{das_regel|Neckie zwart oranje.png|[[De Wouw|192° FOS De Wouw]], [[Scouting Sint Patrick (Rotterdam)]]}}<br />
{{das_kleur|Zwart&Rood}}<br />
{{das_regel|Das_SvG.PNG|[[Lodewijkgroep]] }}<br />
{{das_kleur|Zwart&Wit}}<br />
{{das_regel|Neckie zwart wit.gif|[[Scouting Tono-groep]], [[De Zebra's|FOS De Zebra's]]}}<br />
{{das_kleur|Zwart&Groen&Wit}}<br />
{{das_regel|Neckie Raamsdonksveer.png|[[Scouting Raamsdonksveer]]}}<br />
{{das_voet}}<br />
<br />
[[Categorie:Dassencatalogus| ]]</div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Scouting_Jutters_Willemsoord&diff=73999
Scouting Jutters Willemsoord
2013-12-09T20:35:33Z
<p>Spaak73: </p>
<hr />
<div>{{groep<br />
|Logo =Logo JW1.jpg<br />
|Groepsdas =Das_Grijs-Rood.png<br />
|Beweging = Scouting Nederland<br />
|Regio = Regio Noord-Holland Noord<br />
|Admiraliteit = Admiraliteit Haaks Gronden<br />
|Groepsnummer = 1752<br />
|Plaats = Den Helder<br />
|Provincie = Noord-Holland<br />
|Land = Nederland<br />
|Open voor = Jongens en meisjes<br />
|Levensbeschouwing = Openbaar<br />
|Genootschap = <br />
|Leden =<br />
|Opgericht = 1946<br />
|Oprichter =<br />
|Website = scoutnet.nl/~jutters-willemsoord<br />
|lat =<br />
|lon =<br />
}}<br />
<br />
'''{{PAGENAME}}''' is een [[scoutinggroep]] in Den Helder <br />
<br />
== Geschiedenis ==<br />
De groep werd opgericht in 1946. In september van dit jaar wordt de padvinders groep ‘ De Jutters’ gesplitst in drie afzonderlijke groepen; Groep 1 ‘De Jutters’, Groep 4 ‘Jutters Willemsoord’ en Groep 5 ‘Slingervoet Ramondt’.<br />
Het groepshuis aan de Madoerastraat, nu Lombokstraat, wordt afgebroken om in Velsen als noodwoning dienst te gaan doen. In de winter van dit jaar houden de welpen hun opkomsten in het INKA groepshuis aan de Jansendwarsstraat. <br />
De verkenners komen bijeen in de kegelbaan achter de officiersclub aan de Hoofdgracht maar ook wel op straat onder een lantaarnpaal.<br />
Tijdens de ouderavond op 24 wordt de eerste oudercommissie geïnstalleerd en krijgt de groep haar groepsvaandel.<br />
<br />
<br />
== (Spel)takken ==<br />
De groep heeft de volgende speltakken: <br />
* [[Bevers (Scouting Nederland)|Bevers]] - 5 tot 7 jaar - Beverkolonie<br />
* [[Welpen (Scouting Nederland)|Welpen]] - 7 tot 11 jaar - Khaali Jagahhorde<br />
* Welpen - 7 tot 11 jaar - Knhanhiwarahorde<br />
* [[Waterscouts]] - 11 tot 15 jaar - Argonautenwacht<br />
* Waterscouts - 11 tot 15 jaar - Stormvogelswacht<br />
* [[Scouts (Scouting Nederland)|Scouts]] - 11 tot 15 jaar - de Troep<br />
* Explorers - 15 tot 17 jaar - Sharks the explorers<br />
* [[Roverscouts (Scouting Nederland)|Roverscouts]] - 18 tot 21 jaar - Livo-stam<br />
* [[Plusscouts]] - 21 jaar tot .. - EOV<br />
<br />
==Activiteiten==<br />
De groep doet mee aan:<br />
* [[Nawaka]]<br />
* [[Nationale Jamboree]]<br />
* [[Jota|Jamboree on the Air]]<br />
* [[60 van 23]]<br />
* [[Watervierdaagse]]<br />
* [[Admiralencup]]<br />
* [[Regionale ScoutingWedstrijden]]<br />
en organiseert [[Kater berenspek race]]</div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Bestand:Logo_JW1.jpg&diff=73998
Bestand:Logo JW1.jpg
2013-12-09T20:33:26Z
<p>Spaak73: Logo van Scouting Jutters Willemsoord</p>
<hr />
<div>Logo van Scouting Jutters Willemsoord</div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Admiraliteit_Haaks_Gronden&diff=73997
Admiraliteit Haaks Gronden
2013-12-09T19:45:19Z
<p>Spaak73: Activiteiten toegevoegd</p>
<hr />
<div>'''Admiraliteit Haaks Gronden''' (RA23) is de [[admiraliteit]] voor waterscoutinggroepen in West Friesland, het gebied in Noord-Holland rond Den Helder. Het is een samenwerkingsverband van waterscoutinggroepen uit de [[Regio Noord-Holland Noord]]. De groepen uit deze admiraliteit varen o.a. op het Amstelmeer.<br />
<br />
==Groepen==<br />
Admiraliteit Haaks gronden bestaat uit de volgende groepen:<br />
*[[Scouting Anna Paulowna]] uit Anna Paulowna<br />
*[[Scoutinggroep Aquarius]] uit Dirkshorn<br />
*[[Vita Nova]] uit Schagen<br />
*[[Scouting Jutters Willemsoord]] uit Den Helder<br />
*[[I.N.K.A.]] uit Den Helder<br />
<br />
==Activiteiten==<br />
De admiraliteit organiseert o.a.:<br />
* [[Watervierdaagse]]<br />
* [[60 van 23]]<br />
<br />
<br />
[[categorie:admiraliteit]]</div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Scouting_Jutters_Willemsoord&diff=73996
Scouting Jutters Willemsoord
2013-12-09T19:18:00Z
<p>Spaak73: Activiteiten toegevoegd</p>
<hr />
<div>{{groep<br />
|Logo =<br />
|Groepsdas =Das_Grijs-Rood.png<br />
|Beweging = Scouting Nederland<br />
|Regio = Regio Noord-Holland Noord<br />
|Admiraliteit = Admiraliteit Haaks Gronden<br />
|Groepsnummer = 1752<br />
|Plaats = Den Helder<br />
|Provincie = Noord-Holland<br />
|Land = Nederland<br />
|Open voor = Jongens en meisjes<br />
|Levensbeschouwing = Openbaar<br />
|Genootschap = <br />
|Leden =<br />
|Opgericht = 1946<br />
|Oprichter =<br />
|Website = scoutnet.nl/~jutters-willemsoord<br />
|lat =<br />
|lon =<br />
}}<br />
<br />
'''{{PAGENAME}}''' is een [[scoutinggroep]] in Den Helder <br />
<br />
== Geschiedenis ==<br />
De groep werd opgericht in 1946. In september van dit jaar wordt de padvinders groep ‘ De Jutters’ gesplitst in drie afzonderlijke groepen; Groep 1 ‘De Jutters’, Groep 4 ‘Jutters Willemsoord’ en Groep 5 ‘Slingervoet Ramondt’.<br />
Het groepshuis aan de Madoerastraat, nu Lombokstraat, wordt afgebroken om in Velsen als noodwoning dienst te gaan doen. In de winter van dit jaar houden de welpen hun opkomsten in het INKA groepshuis aan de Jansendwarsstraat. <br />
De verkenners komen bijeen in de kegelbaan achter de officiersclub aan de Hoofdgracht maar ook wel op straat onder een lantaarnpaal.<br />
Tijdens de ouderavond op 24 wordt de eerste oudercommissie geïnstalleerd en krijgt de groep haar groepsvaandel.<br />
<br />
<br />
== (Spel)takken ==<br />
De groep heeft de volgende speltakken: <br />
* [[Bevers (Scouting Nederland)|Bevers]] - 5 tot 7 jaar - Beverkolonie<br />
* [[Welpen (Scouting Nederland)|Welpen]] - 7 tot 11 jaar - Khaali Jagahhorde<br />
* Welpen - 7 tot 11 jaar - Knhanhiwarahorde<br />
* [[Waterscouts]] - 11 tot 15 jaar - Argonautenwacht<br />
* Waterscouts - 11 tot 15 jaar - Stormvogelswacht<br />
* [[Scouts (Scouting Nederland)|Scouts]] - 11 tot 15 jaar - de Troep<br />
* Explorers - 15 tot 17 jaar - Sharks the explorers<br />
* [[Roverscouts (Scouting Nederland)|Roverscouts]] - 18 tot 21 jaar - Livo-stam<br />
* [[Plusscouts]] - 21 jaar tot .. - EOV<br />
<br />
==Activiteiten==<br />
De groep doet mee aan:<br />
* [[Nawaka]]<br />
* [[Nationale Jamboree]]<br />
* [[Jota|Jamboree on the Air]]<br />
* [[60 van 23]]<br />
* [[Watervierdaagse]]<br />
* [[Admiralencup]]<br />
* [[Regionale ScoutingWedstrijden]]<br />
en organiseert [[Kater berenspek race]]</div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Lijst_van_scoutinggroepen_in_Nederland&diff=73995
Lijst van scoutinggroepen in Nederland
2013-12-09T19:03:36Z
<p>Spaak73: /* Regio Noord Holland Noord */ verwijzingen aangepast en Sint Lidwinia uit Hem verwijderd (dubbel)</p>
<hr />
<div>{| align=center style="float:center;"<br />
|- align=center<br />
| <div style="border-top: 4px solid #888888; border-bottom: 4px solid #888888; text-align: left; font-size: 120%;width: 600px;float: center; padding: 0.6em 0 0.6em 0; margin-bottom: 1px;background-color:#eeeeee;"><big>'''Beste bezoeker,'''</big><br /><br />
Staat jouw scoutinggroep er niet tussen? Zet hem er dan bij! Dit doe je zo: <br />
* Druk op "{{mediawiki:edit}}" en voeg een rode link toe in de lijst hieronder.<br />
* Open een [[Scoutpedia.nl:Voorbeeld groep|voorbeeldartikel]] in een nieuwe tab of venster.<br />
* Klik op de <font color=red>rode link</font>.<br />
* Kopieer het "voorbeeldartikel" in het artikel over jouw groep<br />
* Schrijf vervolgens zelf de ontbrekende delen van het artikel over jouw groep. <br />
Zet in onderstaande lijst '''''géén link naar de website''''' van jouw scoutinggroep: Links naar andere websites worden namelijk van deze pagina verwijderd.<br />
</div><br />
|}<br />
:''zie ook [[Lijst van scoutinggroepen in België]]'' en [[Lijst van Afdelingen]]<br />
<br />
Dit is een '''lijst van scoutinggroepen''' die probeert om (ooit) alle [[scoutinggroep]]en in Nederland in kaart te brengen. Over scoutinggroepen met rode letters is nog geen artikel. Onderstaande groepen zijn voorlopig ingedeeld per provincie. Wanneer de lijst te lang wordt, zullen de groepen ingedeeld worden per [[regio]] of [[admiraliteit]].<br />
<br />
<br />
==Drenthe==<br />
*Assen: [[Thriantastam]]<br />
*Assen: [[De Zwervers (Assen)|De Zwervers]]<br />
*Assen: [[Johannes Post Groep]] (JPG)<br />
*Assen: [[Anthonie van Diemenstam]] (AVD)<br />
*Assen: [[St. George]]<br />
*Beilen: [[Beyloo ter Horstgroep]]<br />
*Borger: [[Woudlopers]]<br />
*Coevorden: [[Drostengroep]]<br />
*Diever: [[Schultegroep]]<br />
*Emmen: [[Scouting Emmen]]<br />
*Erica: [[St. Pancratius / Maria Immaculata]]<br />
*Erica: [[Scoutinggroep Maria Immaculata]] (fusie in 2008)<br />
*Erica: [[Scoutinggroep Sint Pancratius]] (fusie in 2008)<br />
*Exloo: [[Hunze-Hikers]]<br />
*Hoogeveen: [[Scouting Hoogeveen]]<br />
*Leek: [[Scouting Nienoord]]<br />
*Meppel: [[Scouting Meppel]]<br />
*Nieuw Schoonebeek: [[St. Willehadus]]<br />
*Paterswolde: [[De Trekvogels]]<br />
*Roden: [[Mensinghe]]<br />
*Steenwijk [[Johan van der Kornputgroep]]<br />
*Vledder: [[Scouting Van Swietengroep]]<br />
*Vries: [[Scouting Vries]]<br />
*Zuidlaren: [[De Rangers]]<br />
<br />
==Flevoland==<br />
* Almere: [[Con Tutti]]<br />
* Almere: [[Scouting Cornelis Lelygroep]]<br />
* Almere: [[Scouting Hannie Schaft]]<br />
* Almere: [[Scouting de Meridiaan]]<br />
* Biddinghuizen: [[Scouting Osbornegroep]]<br />
* Dronten: [[Flevo-Scouts Dronten]]<br />
* Emmeloord: [[Scouting Emmeloord]]<br />
* Lelystad: [[Ascanen]]<br />
* Lelystad: [[Bramzijger]]<br />
* Lelystad: [[Scouting John F. Kennedy (Lelystad)|Scouting John F. Kennedy]]<br />
* Lelystad: [[Luchtscouts Vliegveld Lelystad]]<br />
<br />
==Friesland==<br />
* Beetsterzwaag: [[Ba-Ow]]<br />
* Beetsterzwaag: [[Ossewa]]<br />
* Bolsward: [[Scouting Jambowa]]<br />
* Buitenpost: [[Brimzen]]<br />
* Dokkum: [[De Granaet]]<br />
* Drachten: [[de Wâldswalkers]]<br />
* Franeker: [[Andromeda]]<br />
* Harlingen: [[Caspar di Robles]]<br />
* Harlingen: [[De Ontdekkers]]<br />
* Harlingen: [[St. Michiel & Lioba]]<br />
* Heerenveen (Oranjewoud): [[Van Maasdijk]]<br />
* Joure: [[Borgergroep]]<br />
* Joure: [[Jan van Hoof groep (Joure)|Jan van Hoof groep]] (opgeheven)<br />
* Leeuwarden: [[Burmania]]<br />
* Leeuwarden: [[Duco van Martena]]<br />
* Leeuwarden: [[De Esdoorn]]<br />
* Leeuwarden: [[Schout bij nacht Doorman (Leeuwarden)|Schout bij nacht Doorman]]<br />
* Makkum: [[Burdine]]<br />
* Oosterwolde: [[De Biezenhutters]]<br />
* Sint Nicolaasga: [[Oorspronggroep]] (opgeheven)<br />
* Sneek: [[Greate Pier]]<br />
* Sneek: [[Tibrag]]<br />
* Tytsjerkeradiel (Noardburgum): [[De Twirre]]<br />
* Wolvega: [[De Linde]]<br />
* Wolvega: [[Litjo]]<br />
<br />
==Gelderland==<br />
* Amerongen: [[Zuylensteyn]]<br />
* Apeldoorn: [[Scouting Dr. Ariënsgroep]]<br />
* Apeldoorn: [[Scouting St.Victor]]<br />
* Apeldoorn: [[Scoutinggroep Jagermeester Johan Bentinck]]<br />
* Apeldoorn: [[Stadhouder Willem III/Lady Baden-Powell]]<br />
* Apeldoorn: [[ Scoutinggroep Hertog van Gelre]]<br />
* Apeldoorn: [[M J.P.G Moorrees]]<br />
* Arnhem: [[Aerendheemgroep]]<br />
* Arnhem: [[Kastanjegroep]]<br />
* Arnhem: [[Scoutinggroep Lido '76]]<br />
* Arnhem: [[Lincolngroep]]<br />
* Arnhem: [[Miguel Pro Waterscouting]]<br />
* Arnhem: [[WASA Willem Alexander Scouting Arnhem]]<br />
* Arnhem: [[Ruitergidsen Anne de Guigné]]<br />
* Arnhem: [[De Geuzen (Arnhem)|De Geuzen]]<br />
* Beneden-Leeuwen: [[Scouting Don Bosco (Beneden-Leeuwen)|Scouting Don Bosco]]<br />
* Bennekom: [[Scouting Bennekom]]<br />
* Bennekom: [[Musinga Bennekom]] (nu onderdeel van Scouting Bennekom)<br />
* Beuningen: [[Scouting Beuningen '76]] (SB'76)<br />
* Borculo: Scouting [[Cycloongroep]] Borculo.<br />
* Culemborg: [[Scouting St. Stanislaus]]<br />
* Culemborg: [[Triton Scouting]]<br />
* Didam: [[Scouting St. Willibrord (Didam)|Scouting St. Willibrord]]<br />
* Dieren: [[Extender Dieren]]<br />
* Dieren: [[Scouting Dieren]]<br />
* Dieren: [[Bospatrouille 74]] (onafhankelijke groep)<br />
* Doesburg: [[Scouting Doesburg]]<br />
* Doetinchem [[Scouting Graaf Ottogroep]]<br />
* Doetinchem [[Scouting Roothaangroep]],[[hameland]]<br />
* Dreumel: [[Paulusgroep (Dreumel)|Paulusgroep]]<br />
* Druten: [[Scouting De Rietkampers]]<br />
* Duiven : [[Scouting Duiven]]<br />
* Ede: [[Jan Hilgers]]<br />
* Ede: [[Langenberg]]<br />
* Ede: [[Pieter Maritz]]<br />
* Ede: [[Tarcisius (Ede)|Tarcisius]]<br />
* Eerbeek: [[Tapawingo]]<br />
* Elburg: [[N.S. Rambonnetgroep]]<br />
* Epe/Heerde: [[Buys Ballot]]<br />
* Ermelo: [[Alexandergroep]]<br />
* Ermelo: [[Irmingroep]]<br />
* Ermelo: [[Tawebgroep]]<br />
* Ewijk: [[Scouting Ewijk]]<br />
* Gaanderen: [[Scoga, Scouting Gaanderen]]<br />
* Gendringen: [[Scouting Gendringen]]<br />
* Giesbeek: [[Scouting Abel Tasman Giesbeek]]<br />
* Gorssel: [[Scouting IJsselgroep]]<br />
* Gorssel: [[Scoutinggroep Sint Joris (Gorssel)|Scoutinggroep Sint Joris]]<br />
* Gorssel: [[Kompasnaald groep]]<br />
* Groenlo: [[Scouting Groenlo]]<br />
* Groessen: [[Scouting Groessen]]<br />
* 't Harde: [[Guustaaf Adolfgroep]]<br />
* Harderwijk [[Tjerk Hiddes]]<br />
* Harderwijk [[Scouting Verbraak-Margriet]]<br />
* Hattem: [[Voermangroep]]<br />
* Hattem: [[Wijnaendts Franckengroep]]<br />
* Herveld: [[De Spoorzoekers (Herveld)|De Spoorzoekers]]<br />
* Hummelo en Keppel: [[Scouting Sweder van Voorst]]<br />
* Lichtenvoorde: [[Girlscouting Lichtenvoorde]]<br />
* Lichtenvoorde: [[Sint Bernardusgroep Lichtenvoorde]]<br />
* Lochem: [[Graaf Ottogroep Lochem]]<br />
* Lochem: [[Scouting de Witte Wieven]]<br />
* Lunteren: [[Hessengroep]] (gefuseerd in 1973 tot Scouting Lunteren)<br />
* Lunteren: [[De Zandkleppers]] (gefuseerd in 1973 tot Scouting Lunteren)<br />
* Lunteren: [[Scouting Lunteren]] (fusie van de Hessengroep en De Zandkleppers)<br />
* Malden: [[Scouting Malden]]<br />
* Maurik: [[Scouting Saffatin]]<br />
* Neede: [[Pakaweversgroep Scouting Neede]]<br />
* Nijkerk: [[Scoutinggroep Roncalli]]<br />
* Nijkerk: [[Kiliaen van Rensselaer I]]<br />
* Nijkerk: [[Kiliaen van Rensselaer II]] (waterscouting)<br />
* Nijmegen: [[De Batavieren]]<br />
* Nijmegen: [[De Bevers (Nijmegen)|De Bevers]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Albertus]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Amalgama]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Brakkenstein]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting d'Almaras]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Karel de Stoute]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Keizer Karel (Nijmegen)|Scouting Keizer Karel]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Paul Kruger]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Traianus]]<br />
* Nijmegen: [[Sint Paulus Zeeverkenners]]<br />
* Nijmegen: [[Zeeverkenners Canisius]]<br />
* Nijmegen: [[Zeeverkennergroep Phileretmai]] <br />
* Ommeren: [[Baron van Brakell]]<br />
* Oosterbeek: [[OPV-Schoonoord]]<br />
* Renkum: [[Don Bosco Lucia]]<br />
* Renkum: [[Emmagroep]]<br />
* Rheden: [[Rhedense Pioniers]]<br />
* Rhenen: [[Jhr.Schimmelpenninck]]<br />
* Scherpenzeel: [[Valleigroep]]<br />
* Scherpenzeel: [[Willaergroep]]<br />
* Tiel: [[Scouting Phoenix Tiel]]<br />
* Ugchelen: [[Ugchelse Woudlopers]]-Groep II<br />
* Veenendaal: [[De Zwervers (Veenendaal)|De Zwervers]]<br />
* Veenendaal: [[Sioniegroep (Veenendaal)|Sioniegroep]]<br />
* Voorst: [[Hélène H. Wilkensgroep]]<br />
* Vorden: [[David G Alford]] (DGA)<br />
* Wageningen: [[Scouting Die Wiltgraeff]]<br />
* Wageningen: [[Yggdrasilstam]] (Studentenscouting, onderdeel van Scouting Die Wiltgraeff)<br />
* Wageningen: [[Musinga-Rijn]]<br />
* Warnsveld: [[Scouting Zona]]<br />
* Wijchen: [[Scouting St. Franciscus]]<br />
* Winterswijk: [[van Starckenrodegroep]] (Scouting Winterswijk)<br />
* Zaltbommel: [[Scouting St. Martinus (Zaltbommel)|Scouting St. Martinus]]<br />
* Zeddam: [[Scouting St. Oswaldus]]<br />
* Zevenaar: [[Scouting Gimborngroep]]<br />
* Zevenaar: [[Subanhara Liemersgroep]]<br />
* Zetten: [[Scouting Zetten]]<br />
* Zutphen: [[Jan van Riebeeck]] (JVR)<br />
<br />
==Groningen==<br />
* Delfzijl: [[Fivelgroep-Eemsmond]]<br />
* Groningen: [[Chauken]]<br />
* Groningen: [[De Jutters]]<br />
* Groningen: [[De Havik (Groningen)|De Havik]]<br />
* Groningen: [[De Heeren van de Lemniscaat]]<br />
* Groningen: [[Scouting Impeesa (Groningen)|Scouting Impeesa]]<br />
* Groningen: [[Karel Doorman Stam]] (communicatie)<br />
* Groningen: [[Martinistam]] (studentenscouting)<br />
* Groningen: [[Woudlopers Kipling]]<br />
* Groningen: [[De Voerman]]<br />
* Groningen: [[De Zwervers (Groningen)|De Zwervers]]<br />
* Haren: [[Bestevaer]]<br />
* Haren: [[Look Wide]]<br />
* Haren: [[Tecumseh]]<br />
* Haren: [[De Trekvogels]]<br />
* Hoogezand-Sappemeer: [[De Trappers]]<br />
* Leek: [[Scouting Nienoord]]<br />
* Lettelbert: [[Waterscoutinggroep de Bevers]]<br />
* Pekela: [[Scouting Pekela]]<br />
* Slochteren: [[Scoutinggroep Fraeylema]]<br />
* Stadskanaal [[Scouting Stadskanaal]] (Schotse- en Pagistagroep)<br />
* Stedum: [[De Struners]] <br />
* Ter Apel [[Guy de Fontgalland]]<br />
* Uithuizen: [[Scouting Menkema]]<br />
* Veendam: [[Scouting Veendam]]<br />
* Winschoten: [[Scouting St. Vitus]]<br />
* Winschoten: [[Winschoter Joodse Jeugd Groep]] (opgeheven 1939)<br />
* Winschoten: [[Groep III (Winschoten)|Groep III]] (fusie 1945)<br />
* Winschoten: [[André de Thaye groep]] (fusie 1967)<br />
* Winschoten: [[Wida groep]] (fusie 1972)<br />
* Winsum: [[Vinchem]]<br />
<br />
==Limburg==<br />
* Beek: [[Scouting St. Martinus groep]]<br />
* Berg & Terblijt: [[St. Monulphus]]<br />
* Blerick: Scouting St. Lambertus<br />
* Bunde [[scouting Bunde]]<br />
* Brunssum: [[St. Willibrordus (Treebeek)|St. Willibrordus]]<br />
* Brunssum: [[Scouting de Landgraaf]]<br />
* Brunssum: [[Scouting St. Vincentius]]<br />
* Elsloo: [[Scouting Elsloo]]<br />
* Eygelshoven: [[Scouting Eygelshoven]]<br />
* Eygelshoven: [[Verkennersgroep St. Hubertus]] (gefuseerd met St. Lidwina tot Scouting Eygelshoven)<br />
* Eygelshoven: [[Gidsengroep St. Lidwina]] (gefuseerd met St. Hubertus tot Scouting Eygelshoven)<br />
* Geleen: [[Scouting Christiaan de Wet (Geleen)|Scouting Christiaan de Wet]]<br />
* Geulle: [[Scoutinggroep Gäöl]] (tussen 2000 en 2004 enige tijd onder de naam "Scouting Sint Joris Geulle")<br />
* Heerlen: [[Scouting Sint Jan Baptist (Heerlen)|Scouting Sint Jan Baptist]] <br />
* Heerlen: [[Scouting Don Bosco Heerlerbaan]]<br />
* Heerlen: [[Scouting Kapelaan Berix]]<br />
* Heerlen: [[Scouting Nieuw-Einde]]<br />
* Heerlen: [[St. Willibrordus (Heerlen)|St. Willibrordus]]<br />
* Heerlen: [[Scouting Bekkerveld]], vroeger: St Joris, St Hubertus en St Lidwina<br />
* Heerlen: [[Scouting Welten]]<br />
* Hoensbroek: [[De Stutters]]<br />
* Horn: [[Robert Kennedy Groep (Horn)|Robert Kennedy Groep]]<br />
* Kerkrade: [[Scouting St. Lambertus (Kerkrade)|Scouting St. Lambertus]]<br />
* Kerkrade: [[Scouting St. Willibrord (Kerkrade)|Scouting St. Willibrord]]<br />
* Kerkrade: [[St. Joris (Kerkrade)|St. Joris]]<br />
* Kerkrade: [[Scouting Gregor Brokamp]]<br />
* Kerkrade: [[Scouting St. Petrus]] (opgeheven)<br />
* Kerkrade: [[Scouting Indaba]] (opgeheven)<br />
* Kerkrade: [[Scouting Charles de Foucauld (Kerkrade)|Scouting Charles de Foucauld]] (opgeheven)<br />
* Kerkrade: [[Scouting St. Jozef (Kerkrade)|Scouting St. Jozef]] (opgeheven)<br />
* Kerkrade: [[Scouting St. Hubertus]]<br />
* Koningsbosch: [[Scouting Christus Koning (Koningsbosch)|Scouting Christus Koning]]<br />
* Landgraaf: [[Scouting Pius XII (Landgraaf)]]<br />
* Landgraaf: [[Scouting St. Tarcisius (Landgraaf)|Scouting St. Tarcisius]]<br />
* Landgraaf: [[Scouting 't Eikske]]<br />
* Landgraaf: [[Scouting Pioniers Oude Mijnstreek]]<br />
* Leunen: [[Scouting Don Bosco Leunen]]<br />
* Maastricht: [[Scouting Lord Baden-Powell (Maastricht)|Scouting Lord Baden-Powell]]<br />
* Maastricht: [[Scouting Christus Koning (Maastricht)|Scouting Christus Koning]]<br />
* Maastricht: [[Scouting Theresia]]<br />
* Maastricht: [[Titus Brandsma (Maastricht)|Titus Brandsma]]<br />
* Maastricht: [[Jan van Gent|Waterscouting Jan van Gent]]<br />
* Mechelen: [[St. Martinus (Mechelen)|St. Martinus]]<br />
* Middelaar: [[Scouting Sint Gabriël]]<br />
* Middelaar: [[Loodsenstam Lucifer]]<br />
* Mook: [[Scouting Don Bosco Mook]]<br />
* Munstergeleen: [[Scoutinggroep Munstergeleen]]<br />
* Nederweert: [[Scouting Paus Pius X]]<br />
* Pey: [[Scouting Maria Goretti Pey]]<br />
* Roermond: [[Pater Bleijsgroep]]<br />
* Roermond: [[Scouting Secretaris Moonen]]<br />
* Roermond: [[Scouting Sint Joris Leeuwen]]<br />
* Roermond: [[Sint Jorisgroep Maasniel]]<br />
* Schinnen: [[Scouting Schinnen]]<br />
* Schinnen: [[Royal Rangers]] (pinkstergemeente / niet scouting Nederland)<br />
* Sittard: [[St. Tarcisius-Limburg]]<br />
* Sittard: [[Scouting St. Jozef (Sittard)|Scouting St. Jozef]]<br />
* Sittard-Geleen: [[Scouting Sint Salvius Limbricht]]<br />
* Susteren: [[Scouting Jeanne d'Arc]]<br />
* Tungelroy: [[Scouting Tungelroy]]<br />
* Urmond: [[Scouting St. Tarcisius (Urmond)|Scouting St. Tarcisius]]<br />
* Venlo: [[Scouting Baden-Powell (Venlo)|Scouting Baden-Powell]]<br />
* Venlo: Belletable Stella-Maris (waterscouting)<br />
* Venlo: [[Scouting Miguel Pro]]<br />
* Venlo: [[Scouting St. Paulus (Venlo)]] <br />
* Venray: [[Peelspeurders]]<br />
* Voerendaal: [[Scouting Voerendaal]]<br />
* Weert: [[Scouting St. Maarten (Weert)|Scouting Sint Maarten]]<br />
* Weert: [[Scouting Keent-Moesel]]<br />
<br />
==Noord-Brabant==<br />
<br />
===Scouting Regio De Baronie===<br />
* Breda: [[Albert Schweitzer Groep]]<br />
* Breda: [[Scouting Blauwe Kei]]<br />
* Breda: [[Scouting Charles de Foucauld/Simone Weil]] (opgeheven)<br />
*Breda: [[Clemens Maria Hofbouwer]] (Blauwe vogels)<br />
* Breda: [[Scouting Driesprong]]<br />
* Breda: [[Scouting Frederik Hendrik (Bavel)|Scouting Frederik Hendrik]]<br />
* Breda: [[Scouting Ginneken]]<br />
* Breda: [[Scouting Haagse Beemden]]<br />
* Breda: [[Jeanne d'Arcgroep (Breda)|Jeanne d'Arcgroep]] (opgeheven)<br />
* Breda: [[Scouting Sint Joris (Breda)|Scouting Sint-Joris]]<br />
* Breda: [[Scouting Sint Martinus (Princenhage)|Scouting Sint Martinus]]<br />
* Breda: [[Scouting Murk Jansen]] (Blauwe vogels)<br />
* Breda: [[Scouting Thomas More (Prinsenbeek)|Scouting Thomas More]]<br />
* Breda: [[Titus Brandsma (Breda)|Titus Brandsma]] (waterscouts)<br />
* Dongen: [[De Stormvogels (Dongen)|De Stormvogels]] (Blauwe vogels)<br />
* Dongen: [[Scouting Laurentius Dongen]]<br />
* Dongen: [[St. Jozefgroep (Dongen)|St. Jozefgroep]]<br />
* Etten-Leur: [[Scouting Paulus (Etten-Leur)|Scouting Paulus]]<br />
* Etten-Leur: [[Scouting Tarcisius (Etten-Leur)|Scouting Tarcisius]] <br />
* Etten-Leur: [[Scouting St. Lambertus (Etten-Leur)|Scouting Sint Lambertus]]<br />
* Geertruidenberg: [[Mafeking Waterscouts (Geertruidenberg)|Mafekingroep]] (waterscouts)<br />
* Oosterhout: [[Erasmusgroep]]<br />
* Oosterhout: [[Het Zuiderkruis]] (waterscouts)<br />
* Oosterhout: [[Mariagroep (Oosterhout)|Mariagroep]]<br />
* Raamsdonksveer : [[Scouting Raamsdonksveer]]<br />
* Sint Willebrord: [[Scouting Sint Willebrord]]<br />
* Sleeuwijk: [[Scouting Altena]] (waterscouts) <br />
* Terheijden: [[D'n Hartel]]<br />
<br />
===Regio De Meierij===<br />
* Berlicum: [[Scouting Berlicum]]<br />
* Cromvoirt / Den Bosch: [[Prins Willem van Oranje groep]] (PWVO)<br />
* Den Bosch: [[Scouting 's-Hertogenbosch Noord]] (DeBoNo)<br />
* Den Bosch: [[Scouting Columbus]]<br />
* Den Bosch: [[Jeroen Bosch Verkennersband]]<br />
* Den Bosch: [[Scouting Petrus en Paulus (Den Bosch)]] (P&P)<br />
* Den Bosch: [[Scouting Lucas]]<br />
* Den Bosch: [[Scouting Sint Joris ('s-Hertogenbosch)|Scouting Sint Joris]]<br />
* Den Dungen: [[Scouting Bernadette (Den Dungen)|Scouting Bernadette]]<br />
* Hintham-Rosmalen: [[Scouting Sint-Christoffel]]<br />
* Rosmalen: [[St. Tarcisius (Rosmalen)|St. Tarcisius]]<br />
* Sint-Michielsgestel [[Scouting Petrus Donders]]<br />
* Vught: [[Scouting Vught Noord]]<br />
* Vught: [[Scouting JEEP Vught Zuid]]<br />
===Regio De Langstraat=== <br />
* Drunen: [[Dr. Akkermansgroep]]<br />
* Elshout: [[St. Jan]] <br />
* Heusden [[St. Vicktor]]<br />
* Kaatsheuvel [[Martin Luther King (Kaatsheuvel)|Martin Luther King]]<br />
* Kaatsheuvel [[Mgr. Bekkersgroep (Kaatsheuvel)]]<br />
* Loon op Zand: [[Pastoor Simons Groep]]<br />
* Nieuwkuijk: [[Garcia Moreno]] <br />
* Sprang-Capelle: [[Jan de Rooij]]<br />
* Vlijmen: [[Maurice Flacard]] <br />
* Vlijmen: [[St. Jansgroep]]<br />
* Waalwijk: [[Scouting Andreas Zijlmansgroep]] (AZG)<br />
* Waalwijk: [[Scouting Mgr. Bekkersgroep]] (MBG)<br />
=== Regio Eindhoven===<br />
* Best: [[Scouting Frama]]<br />
* Best: [[Scouting Oud Best]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Doornakkers]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Angelo Roncalli]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Graaf Folke Bernadotte groep 2]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting St. Frans]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting St. Joris (Eindhoven)|Scouting St. Joris]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Père Kersten]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Hopman Latour]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Livingstone (Eindhoven)|Scouting Livingstone]]<br />
* Eindhoven: [[Waterscouting Dr. A.F. Philips]] (waterscouts)<br />
* Eindhoven: [[Scouting St. Rafaël]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting President F.D. Roosevelt]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Dr. A. Schweitzer]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting St. Sebastiaan]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Stratum]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Johannes Vianney]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Burgemeester Welschen]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Wielewaal]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Burgemeester Herman Witte]]<br />
* Nuenen: [[Scouting Rudyard Kipling]]<br />
* Nuenen: [[Scouting Panta Rhei]]<br />
* Sint-Oedenrode: [[Scouting Rooi]]<br />
* Son en Breugel: [[Scouting Mgr. Bekkersgroep (Son en Breugel)]]<br />
* Son en Breugel: [[Scouting Dutmella]]<br />
* Son en Breugel: [[Scouting Margaretha Sinclair]]<br />
=== Regio Hart van Brabant===<br />
* Biezenmortel: [[Scouting De Paraplu]]<br />
* Berkel-Enschot: [[Livingstonegroep (Berkel-Enschot)|Livingstonegroep]]<br />
* Boxtel: [[Scouting Boxtel]]<br />
* Gilze: [[Scouting Gillesa]]<br />
* Moergestel: [[Scouting St. Jan Moergestel]]<br />
* Oisterwijk: [[Scouting Oisterwijk]]<br />
* Riel : [[Scouting Bolstergroep]]<br />
* Rijen: [[Sint Bonifaas Groep]]<br />
* Tilburg: [[Scouting Lord Baden-Powell (Tilburg)|Scouting Lord Baden-Powell]]<br />
* Tilburg: [[Celtica]]<br />
* Tilburg: [[Scouting Charles de Foucauld (Tilburg)|Scouting Charles de Foucauld]] (gefuseerd tot Scouting The Challenge)<br />
* Tilburg: [[Scouting Esjeeka]]<br />
* Tilburg: [[Scouting St. Jan Baptist]] (gefuseerd tot Scouting Esjeeka)<br />
* Tilburg: [[Scouting St. Stanislaus Kostka]] (gefuseerd tot Scouting Esjeeka)<br />
* Tilburg: [[St.Joris (Tilburg)|St.Joris]] (opgeheven)<br />
* Tilburg: [[Pastoor Vroomansgroep]]<br />
* Tilburg: [[Scouting Prins Hendrik groep 1]] (gefuseerd tot Scouting The Challenge)<br />
* Tilburg: [[Scouting The Challenge]] <br />
* Tilburg: [[Dr. Mollergroep]]<br />
* Tilburg: [[St. Raphaël]]<br />
* Tilburg: [[Scouting Rey de Carle]]<br />
* Tilburg: [[Scouting Groenewoud]]<br />
=== Regio Helmond===<br />
* Asten: [[Scouting Asten]]<br />
* Bergeijk: [[Sint Lambertus]]<br />
* Gemert: [[Scouting Willibrordus (Gemert)|Scouting Willibrordus]]<br />
* Helmond: [[Scouting Brandevoort]]<br />
* Helmond: [[Scouting Brouwhuis]]<br />
* Helmond: [[Scouting Paulus (Helmond)|Scouting Paulus]]<br />
* Helmond: [[Scouting Jan Baloys Stiphout]]<br />
* Lierop: [[St. Willibrordusgroep]] <br />
* Mierlo: [[Scouting Mierlo]]<br />
<br />
===Regio Rond de Biesbosch===<br />
* Woudrichem: [[Scouting Loevestein]] (waterscouts)<br />
===Regio Noordoost Brabant===<br />
* Berghem: [[P.G. Frassatigroep]]<br />
* Boekel: [[Scouting Boekel]]<br />
* Heesch: [[Scouting Heesch]] <br />
* Nistelrode: [[Scouting Mira Ceti]]<br />
* Oss: [[Dorus Rijkersgroep Oss]] (waterscouts)<br />
* Oss: [[Dr. Saal van Zwanenberggroep]]<br />
* Oss: [[Titus Brandsmagroep (Oss)|Titus Brandsmagroep]]<br />
* Schaijk: [[Scouting Schaijk]] <br />
* Schijndel: [[Scouting Schijndel]]<br />
* Uden: [[Jeanne d'Arc (Uden)|Jeanne d'Arc]]<br />
* Uden: [[Scouting Uotha]]<br />
* Uden: [[Scouting Icarus]] (Opgeheven "Luchtverkenners Groep Icarus" (Luchtscouts))<br />
* Uden: [[Scouting Gabriël]] (Gefuseerd tot "Luchtverkenners Groep Icarus")<br />
* Uden: [[Scouting ADM. Kortenaer]] (Opgeheven "Zeeverkenners Groep ADM. Kortenaer" (Waterscouts)) (Gelieerd met Scouting Icarus)<br />
* Veghel: [[Scouting Veghel]]<br />
=== Regio West-Brabant===<br />
* Bergen op Zoom: [[Scouting Delmo]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Scouting Kizito (Bergen op Zoom)|Scouting Kizito]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Scouting Markiezaatsgroep]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Menno van Coehoorngroep]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Petrus en Paulusgroep (Bergen op Zoom)|Petrus en Paulusgroep]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Van Glymesgroep]] (Opgegaan/Gefuseerd met Petrus & Paulusgroep)<br />
* Bergen op Zoom: [[Scheldestam]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Zoomgroep]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Karel Doormangroep (Bergen op Zoom)|Karel Doormangroep]] (waterscouts)<br />
* Ossendrecht: [[Scouting Ossendrecht]]<br />
* Roosendaal: [[Luchtscouts "Seppe"]] (luchtscouts)<br />
* Roosendaal: [[Scouting st. Jan (Roosendaal)|Scouting st. Jan]] (luchtscouts)<br />
* Roosendaal: [[Scouting Fridtjof Nansen]]<br />
* Roosendaal: [[Scouting Baden-Powell (Roosendaal)|Scouting Baden-Powell]]<br />
* Wouw: [[Scouting Wouw]]<br />
* Zevenbergen: [[Scouting Zevenbergen]] <br />
* Zevenbergen: [[Matthijs Heldtgroep]] (waterscouts) <br />
===Regio Zuidoost-Brabant===<br />
* Bladel: [[Scouting Bladel]]<br />
* Budel: [[Frere Jacques]]<br />
* Duizel: [[Jubam]]<br />
* Eersel: [[Scouting Eersel]] <br />
* Eersel: [[D’n Hazlaar]]<br />
* Heeze: [[Sint Nicasius]]<br />
* Geldrop: [[Scoutinggroep Don Bosco]]<br />
* Geldrop: [[Hikegroep]]<br />
* Geldrop: [[Neil Armstrong Scouting]]<br />
* Geldrop: [[Stella Maris Zeeverkenners]] (waterscouts)<br />
* Luyksgestel: [[Sint Andries]]<br />
* Maarheze: [[Scouting Kizito Maarheeze]]<br />
* Riethoven: [[Rythovius]] <br />
* Valkenswaard: [[Dick van Toor]]<br />
* Valkenswaard: [[Scouting Sint Maarten (Valkenswaard)|Scouting Sint Maarten]]<br />
* Valkenswaard: [[Sint Stefanus]]<br />
* Veldhoven: [[Hertog Jan van Brabant]]<br />
* Veldhoven: [[Were-Di]]<br />
* Veldhoven: [[Sint Stanislaus Kostka]]<br />
* Veldhoven-Zeelst: [[Sint Aloysuis]]<br />
* Waalre: [[Scouting Aalst-Waalre]] (SAW2)<br />
* Waalre: [[Scouting Anton Coolen]] (in 1996 gefuseerd tot Scouting Aalst-Waalre)<br />
* Waalre: [[St. Tarcisius (Waalre)|St. Tarcisius]] (in 1996 gefuseerd tot Scouting Aalst-Waalre)<br />
* Weerselo: [[Scouting Weerselo]] <br />
===Regio Zuidoost Nederland (Regio ZON)===<br />
* Boxmeer: [[Scouting Boxmeer]]<br />
* Overloon: [[St Theobaldusgroep]]<br />
<br />
==Noord-Holland==<br />
===Regio Noord Holland Noord===<br />
* Anna Paulowna: [[Scouting Anna Paulowna]]<br />
* Akersloot: [[Jacobusgroep]]<br />
* Alkmaar: [[Scouting Don Bosco Alkmaar|Don Bosco]]<br />
* Alkmaar: [[Scouting Marco Polo (Alkmaar)|Scouting Marco Polo]]<br />
* Alkmaar: [[Scouting Sint Laurentius]]<br />
* Alkmaar: [[Dirk Duyvel]]<br />
* Alkmaar: [[De Geuzen (Alkmaar)|De Geuzen]]<br />
* Alkmaar: [[Scoutinggroep Graaf Daron]]<br />
* Bergen: [[Scoutinggroep de Heerlijkheid]]<br />
* Den Burg (Texel): [[Scouting Texel]]<br />
* Den Helder: [[Jutters Rainiero]]<br />
* Den Helder: [[Scouting Jutters Willemsoord]]<br />
* Den Helder: [[I.N.K.A.]]<br />
* Den Helder: [[Minerva]]<br />
* Den Helder: [[Helders Jachthoornkorps]]<br />
* Den Helder: [[Prinses Wilhelmina]]<br />
* Den Helder: [[Abel Tasman]]<br />
* Den Oever: [[Corvus Corone]]<br />
* Dirkshorn: [[Scoutinggroep Aquarius]]<br />
* Enkhuizen: [[Scoutinggroep Mercury]]<br />
* Grootebroek: [[Arcadia]]<br />
* Heerhugowaard: [[Angela]]<br />
* Heerhugowaard: [[Sint joris (Heerhugowaard)|Sint Joris]]<br />
* Heiloo: [[Scouting Rurik Heiloo]]<br />
* Heiloo: [[Victoriegroep]]<br />
* Hoorn: [[Scouting Martin Luther King (Hoorn)|Scouting Martin Luther King]]<br />
* Hoorn: [[Vaandrig Peetoom Vendel]]<br />
* Langedijk: [[Scouting Langedijk]]<br />
* Medemblik: [[Titus Brandsma (Medemblik)|Titus Brandsma]]<br />
* Nieuwe Niedorp: [[Scouting Dirck Rembrantsz]]<br />
* Schagen: [[Ridder Magnusgroep]]<br />
* Schagen: [[Vita Nova]]<br />
* Ursem: [[Don Bosco]]<br />
* Venhuizen: [[St. Lidwina]]<br />
* Wieringerwerf: [[Scouting Die Robben]]<br />
* Wognum: [[Pius X]]<br />
* Zwaag: [[Scouting Discovery]]<br />
<br />
===Regio Noord Holland Midden===<br />
* Assendelft: [[Scouting Assendelft]]<br />
* Beverwijk: [[Scouting Admiraal van Kinsbergen]] <br />
* Beverwijk: [[Die Wijcker Duinjaghers]]<br />
* Beverwijk: [[Mees Toxopeus]]<br />
* Beverwijk: [[M'Hlala Panzi]] <br />
* Beverwijk: [[Wiawaha Beverwijk]]<br />
* Castricum: [[Scouting JL Die Bogeheimers]]<br />
* Heemskerk: [[Adelbertusgroep]]<br />
* Heemskerk: [[Graaf Floris V]]<br />
* Heemskerk: [[Elfregi Helen Keller]]<br />
* Krommenie: [[Scouting Krommenie]]<br />
* Limmen [[Scouting Limmen]]<br />
* Purmerend: [[Lamoraal van Egmond]]<br />
* Uitgeest: [[Scouting Uitgeest]], Jeugdvereniging Don Bosco<br />
* Uitgeest: [[Thor Heyerdahl]]<br />
* Velsen Zuid: [[Wiawaha]]<br />
* Velserbroek: [[Scouting Velserbroek]]<br />
* IJmuiden: [[de IJmondtrekkers]]<br />
* Zaandam: [[De Watergeuzen]]<br />
* Zaandam: [[Scouting Elfregi Zaanstreek]]<br />
* Zaandijk: [[Scouting Koog-Zaandijk]]<br />
<br />
===Regio Amsterdam Amstelland===<br />
* Aalsmeer: [[Scouting Tiflo (Aalsmeer) |Tiflo]]<br />
* Amstelveen: [[Scouting Hedera (Amstelveen)|Scouting Hedera]]<br />
* Amstelveen: [[Keizer Karel Groep (Amstelveen)|Keizer Karel Groep]]<br />
* Amstelveen: [[Scouting Kantankye]]<br />
* Amstelveen: [[Japanse Scouting Amsterdam]]<br />
* Amstelveen: [[Livingstonegroep (Amstelveen)|Livingstonegroep]]<br />
* Amstelveen: [[Radboudgroep]]<br />
* Amstelveen: [[Scouting De Teil]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Sint Maarten (Amsterdam)|Scouting Sint Maarten]]<br />
* Amsterdam: [[Franklin Delano Rooseveltgroepen 54 en 74]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Elfregi]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Holendrecht]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Wartburg]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Erskine]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Sloterplas]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Sarto]]<br />
* Amsterdam: [[Impeesa groep 19]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Holendrecht]]<br />
* Badhoevedorp: [[Leeghwatergroep]]<br />
* Badhoevedorp: [[Lady Baden-Powell (Badhoevedorp)|Lady Baden-Powell]]<br />
* Hoofddorp: [[Scouting St. Maarten (Hoofddorp)|Scouting St. Maarten]]<br />
* Hoofddorp: [[Paula Geertsgroep (Hoofddorp)|Paula Geertsgroep]]<br />
* Monnickendam: [[Scoutinggroep Waterland]]<br />
* Uithoorn: [[Admiralengroep]]<br />
===Regio het Gooi===<br />
* Bussum: [[Scouting Himalaya]]<br />
* Bussum: [[Arrowegroep]]<br />
* Hilversum: [[Argonauten (Hilversum)|Argonauten]]<br />
* Hilversum: [[Athabascangroep]]<br />
* Hilversum: [[Scouting Heidepark]]<br />
* Hilversum: [[Scoutinggroep de Burcht]]<br />
* Hilversum: [[Zuiderkruisgroep]]<br />
* Huizen: [[Scouting Montgomery (Huizen)|Scouting Montgomery]]<br />
* Huizen: [[Scouting Vasanta (Huizen)|Scouting Vasanta]]<br />
* Laren (N-H): [[Scouting Raboes]]<br />
* Laren (N-H): [[Maggy Lekeuxgroep]]<br />
* Muiden: [[Scouting Pampus Muiden]]<br />
===Regio Haarlem===<br />
* Bloemendaal: [[Bos en Duin]]<br />
* Bloemendaal: [[Elswout]]<br />
* Haarlem: [[B.I.M. Bakenessergroep]]<br />
* Haarlem: [[Brigitta]]<br />
* Haarlem: [[Vliegende Pijl]]<br />
* Haarlem: [[Hildebrand]]<br />
* Haarlem: [[Kameleon Kinheim]]<br />
* Haarlem: [[Kon Tiki]]<br />
* Haarlem: [[Marco Polo]]<br />
* Haarlem: [[Scouting Menno Simonsz]]<br />
* Haarlem: [[Prins Willem]]<br />
* Haarlem: [[Doortje en Dorus Rijkers]]<br />
* Haarlem: [[Pieter Hasselear / Bernadette]]<br />
* Haarlem: [[Kromhout]]<br />
* Haarlem: [[de Brug]]<br />
* Haarlem: [[Tarcisius]]<br />
* Heemstede: [[Graaf Bernadotte]]<br />
* Heemstede: [[Paschalis Baylon]]<br />
* Heemstede: [[Spaarnegeuzen]]<br />
* Heemstede: [[NVJ de Haven]]<br />
* Heemstede: [[Wabo]]<br />
* Overveen: [[Camerons-Duinzwervers]]<br />
* Santpoort: [[St. Radboudgroep (Santpoort)]]<br />
* Velsen Zuid: [[Michiel Adrieanszn de Ruyter]]<br />
* IJmuiden: [[Nannie van der Wiele]]<br />
* Zandvoort: [[Stella Maris - St. Willibrordus]]<br />
* Zandvoort: [[The Buffalo's]]<br />
* Zwanenburg: [[Rijnlandgroep]]<br />
<br />
===Historische groepen===<br />
* Beverwijk: [[Andre de Thaye]] <br />
* Beverwijk: [[De Banjaert]]<br />
<br />
==Overijssel==<br />
* Almelo: [[B.E. de Blauwe Reigers]]<br />
* Almelo: [[Homeentmeen]]<br />
* Almelo: [[H.J.B. Boemerang]] (opgeheven)<br />
* Almelo: [[H.J.B. Llanos]]<br />
* Almelo: [[H.J.B. Wateregge]]<br />
* Almelo: [[John F. Kennedygroep (Almelo)| John F. Kennedygroep]]<br />
* Almelo: [[Tubanten]]<br />
* Borne: [[Scouting Twickel]]<br />
* Dalfsen: [[D'Alflandgroep]]<br />
* Den Ham & Vroomshoop: [[Scouting Azoelen]]<br />
* Dedemsvaart: [[Scouting Dedemsvaart]]<br />
* Delden: [[Van Rossum-Elisabethgroep]]<br />
* Denekamp: [[Margaretha sinclair]]<br />
* Elburg: [[Scouting N.S. Rambonnet]]<br />
* Enschede: [[Scouting Mgr. Ariënsgroep]]<br />
* Enschede: [[Scouting 't Volbert]]<br />
* Enschede: [[Scouting Emisario]]<br />
* Enschede: [[Scouting Euregio Glanerbrug]]<br />
* Enschede: [[Scouting 't Geuzennest]]<br />
* Enschede: [[Scouting Nanne Zwiep]]<br />
* Enschede: [[Vaandrig Leppink Groep]]<br />
* Enschede: [[Enschedese Padvinders Marsband]]<br />
* Giethoorn: [[Scouting Brederwiede]]<br />
* Goor: [[Scouting Stoevelaargroep]]<br />
* Haaksbergen: [[Scouting de Klomp]]<br />
* Hardenberg: [[Stanleygroep]]<br />
* Hasselt: [[Scouting de Veste]]<br />
* Hattem: [[Voermangroep]]<br />
* Hattem: [[Wijnaendts Franckengroep]]<br />
* Heino: [[Rozendaelgroep Scouting Heino]]<br />
* Hellendoorn - Nijverdal: [[Reggegroep]]<br />
* Hengelo: [[Scouting Hasselo]]<br />
* Hengelo: [[dr. Ariëns Ingrid]]<br />
* Hengelo: [[St. Jeroen Bambi]]<br />
* Hengelo: [[St. Christoffel (Hengelo)|St. Christoffel]]<br />
* Hengelo: [[Bataven Ludger]]<br />
* Hengelo: [[De Bataven]] (gefuseerd met Ludger-ursula groep tot Bataven Ludger)<br />
* Hengelo: [[Scouting Cunera-St. Marcellinus]]<br />
* Hengelo: [[Hendrik Hudson Groep]]<br />
* Hengelo: [[Ludger-ursula groep]] (gefuseerd met De Bataven tot Bataven Ludger)<br />
* Harderwijk: [[Tjerk Hiddes]]<br />
* Holten: [[BE St. Joris Overijssel]]<br />
* Kampen: [[Henk Bruntgroep]]<br />
* Kampen: [[Hanzeluiden]]<br />
* Kampen: [[Martin Gasmangroep]]<br />
* Nieuwleusen: [[Gold'n Zendegroep]]<br />
* Ootmarsum: [[Scouting Ootmarsum]]<br />
* Oldenzaal: [[Titus Brandsmagroep (Oldenzaal)|Titus Brandsmagroep]]<br />
* Ommen: [[Van Pallandtgroep]]<br />
* Rijssen: [[Scouting Oosterhof-Niej Begin]]<br />
* Steenwijk: [[Johan van de Kornputgroep]]<br />
* Vasse: [[Kameleongroep]]<br />
* Vilsteren: [[St. Lodewijkgroep]]<br />
* Vriezenveen: [[Admiraal Kruysgroep 1]]<br />
* Wierden: [[Scouting Lancker]]<br />
* Zwartsluis: [[Pieter Marits]]<br />
* Zwolle: [[Christofoor Zeeverkenners]]<br />
* Zwolle: [[Henk Eelsinggroep]]<br />
* Zwolle: [[Hopman Kippersgroep]]<br />
* Zwolle: [[Huysmangroep III]]<br />
* Zwolle: [[Indabagroep]]<br />
* Zwolle: [[De IJsselgroep|IJsselgroep]]<br />
* Zwolle: [[Jan Lijdinggroep]]<br />
* Zwolle: [[Vaandrig Lengton Groep]]<br />
* Zwolle: [[Zwolse Zeeverkenners]]<br />
<br />
==Utrecht==<br />
* Abcoude: [[Scouting Pandergroep]]<br />
* Amerongen-Leersum: [[Scouting Zuylensteyn]]<br />
* Amersfoort: [[Karel Doormangroep (Amersfoort)|Karel Doormangroep]]<br />
* Amersfoort: [[Scouting St. Ansfridus]]<br />
* Amersfoort: [[Scouting Cay-Noya]]<br />
* Amersfoort: [[Scouting Impeesa (Amersfoort)|Scouting Impeesa]]<br />
* Amersfoort: [[Scouting Mondriaan]]<br />
* Amersfoort/Hoogland: [[Scouting Soekwa]]<br />
* Baarn: [[Scouting Ernst van Kempen]]<br />
* Baarn: [[Mango Kwane Wilco Jiskoot]]<br />
* Baarn: [[Scouting Merhula]]<br />
* de Bilt: [[Scouting Ben Labre]]<br />
* de Bilt: [[Scouting Laurentius (De Bilt)|Scouting Laurentius]]<br />
* Bilthoven: [[Akoteh]]<br />
* Bilthoven: [[Rover Crofts Groep]]<br />
* Breukelen: [[Scouting Niftarlake]]<br />
* Bunnik: [[Scouting Bunnik]] (is gefuseerd met [[Scouting Katimavik]] uit Odijk)<br />
* Doorn: [[Scouting Thorheim]]<br />
* Driebergen: [[Scouting Dr. A.E. Hermansgroep]]<br />
* Harmelen: [[Scouting Willem Alexander]]<br />
* Hoevelaken: [[Scouting Hiawatha]]<br />
* Hooglanderveen: [[Scouting St. Jozef (Hooglanderveen)|Scouting St. Jozef]]<br />
* Houten: [[Scouting Schonauwen]]<br />
* Huis ter Heide: [[A.J.V. Dirk Vink]]<br />
* Huis ter Heide: [[A.J.V. Hiram Edson]]<br />
* Leusden: [[Scouting Manitoba]]<br />
* Lopik: [[Scouting Cliffort Reichert]]<br />
* Maarn-Maarsbergen: [[Scouting Maarn-Maarsbergen]]<br />
* Maarssen: [[Scouting Jan Campert]]<br />
* Maarssen: [[Scouting Marsua]]<br />
* Maarssen: [[Scouting Willy Hems]]<br />
* Maartensdijk: [[Scouting Agger Martini]]<br />
* de Meern: [[Scouting Rhenova]]<br />
* Montfoort: [[Scouting Montfoort]]<br />
* Mijdrecht/Wilnis: [[Scouting Jan van Speyk]]<br />
* Nieuwegein: [[Scouting Jan van Hoof]]<br />
* Nieuwegein: [[Scouting Livingstone (Nieuwegein)|Scouting Livingstone]]<br />
* Nieuwegein: [[Scouting Prins Bernhard]]<br />
* Odijk: [[Scouting Katimavik]]<br />
* Oudewater: [[Scouting Jorisgroep Oudewater]]<br />
* Soest: [[Scouting Don Bosco (Soest)|Scouting Don Bosco]]<br />
* Soest: [[Fakkeldraagsters|Scouting De Fakkeldraagsters]]<br />
* Soest: [[Hopman Masselmangroep]]<br />
* Utrecht: [[1e Charles de Foucauld Groep (Utrecht)|1e Charles de Foucauld Groep]] Opgeheven/Gefuseerd met Willem de Zwijger<br />
* Utrecht: [[Groep 7 Padvinders Groep "Brigade Prinses Irene" ]] Opgeheven/Gefuseerd met Willem de Zwijger<br />
* Utrecht: [[K V Groep Kardinaal De Jong]] Opgeheven<br />
* Utrecht: [[K V Paulus/Paula Groep]] Opgeheven/Gefuseerd met 1e Charles De Foucauld Groep<br />
* Utrecht: [[P V Groep Johan Friso]] Opgeheven/Gefuseerd met 1e Charles De Foucauld Groep<br />
* Utrecht: [[Scouting Baracuda]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Derde Utrechtse]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Hoograven]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Jan Pieterszoon Coen]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Peka 18]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Salwega]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Tekakwitha Zeeverkenners]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Utrecht Oost]]<br />
* Utrecht: [[Scouting de Vliegende Pijl]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Wepadojeb]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Wilhelmina]]<br />
* Utrecht: [[Willem de Zwijger (Utrecht)|Willem de Zwijger]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Zuilen]]<br />
* Veenendaal: [[De Zwervers (Veenendaal)|De Zwervers]]<br />
* Vianen: [[Scouting Batenstein]]<br />
* Vinkeveen: [[Scouting Eliboe]]<br />
* Vleuten: [[Scouting Ridderhofgroep]]<br />
* Wijk bij Duurstede: [[Scouting Sea Lions]]<br />
* Woerden: [[Scouting Albert Schweitzer]]<br />
* IJsselstein: [[Scouting Anne Frank]]<br />
* IJsselstein: [[Nico Steenbeekgroep]]<br />
* IJsselstein: [[Scouting Sint Nicolaas]]<br />
* Zeist: [[Scouting De Bison]]<br />
* Zeist: [[Scouting Dryade]]<br />
* Zeist: [[Scouting Luvaze]]<br />
* Zeist: [[Prinses Beatrix Groep]]<br />
* Zeist: [[Scouting Rambonnet]]<br />
* Zeist: [[Sleutelgroep]]<br />
* Zeist: [[Woudlopers (Zeist)|Woudlopers]]<br />
<br />
==Zeeland==<br />
* Aardenburg: [[St.Baafsgroep]]<br />
* Arnemuiden: [[Baden-Powell (Arnemuiden)|Baden-Powell]]<br />
* Axel: [[Gregoriusgroep]] (opgeheven- oud KV/VKJB) <br />
* Axel: [[groep 1/ Ottawa groep]] (opgeheven- oud NPV)<br />
* Axel: [[Jhr. de Casembrootgroep]] (opgeheven- oud NPV) <br />
* Axel: [[Oda-groep]] (opgeheven- oud NGB) <br />
* Axel: [[Szydlowskigroep]] (opgeheven- oud NPG)<br />
* Axel: [[Scouting De Vier Ambachten]]<br />
* Brouwershaven [[Grevelingengroep]]<br />
* Bruinisse: [[Prinses Margrietgroep]]<br />
* Goes: [[st.Bernadette]]<br />
* Goes: [[Hertog van Beijeren-Gosaha]]<br />
* Goes: [[Jacob Valcke]]<br />
* Goes: [[Frans Naereboutgroep]]<br />
* Hulst: [['t Jagertje]]<br />
* IJzendijke: [[St. Paulustroep]]<br />
* Kapelle: [[Ridder van der Maelstedegroep]]<br />
* Kamperland: [[Zandkreekgroep]]+<br />
* Koudekerke: [[de Valkeniers]]<br />
* Kloosterzande: (St.)[[Canisiusgroep]]<br />
* Kloosterzande: [[De Zwarte Dassen (Kloosterzande)|De Zwarte Dassen]] (in 1985 met St.Canisius gefuseerd tot [[Canisiusgroep]])<br />
* Kloosterzande-Groenendijk: [[Charles de Foucauld (Kloosterzande)|Charles de Foucauld]] (na de oorlog St.[[Canisiusgroep]])<br />
* Kloosterzande: [[Greetje Schouten groep]] (opgeheven- oud NGB)<br />
* Middelburg: [[Berdenis van Berlekomgroep]]<br />
* Middelburg: [[Gouden Cirkelgroep]]<br />
* Middelburg: [[Scouting Kazan de Wolfgroep]]<br />
* Middelburg: [[Paul Krugergroep]]<br />
* Oostburg: [[Scouting Oostburg]]<br />
* Overslag: [[Gerlofgroep|St. Gerlofgroep]] (opgeheven- oud KV/VKJB)<br />
* Sas van Gent: [[Lodewijkgroep]]<br />
* 's-Gravenpolder: [[Voortrappers groep]]<br />
* Sluiskil: [[Scouting Sluiskil]]<br />
* Terneuzen: [[EOS/St. Hubertus]]<br />
* Terneuzen: [[Sint Hubertusgroep]] (RK - jongensgroep) (opgegaan in fusiegroep EOS/St. Hubertus)<br />
* Terneuzen: [[Eendracht Ons Streven / EOS-groep]] (opgegaan in fusiegroep EOS/St. Hubertus)<br />
* Terneuzen: [[Doormangroep (Terneuzen)|Doormangroep]]<br />
* Terneuzen: [[Sint Gertrudis groep]] (RK - meisjesgroep)<br />
* Tholen: [[Scouting Heenetrecht]]<br />
* Vlissingen: [[Scheldezwervers]]<br />
* Vlissingen: [[De Watergeuzen-St. Willibrordus]]<br />
* Westdorpe: [[WeWeKaBo]]<br />
* Westerschouwen: [[Kaninefatengroep]] <br />
* Yerseke: [[Ridder Boudewijngroep]]<br />
* Zierikzee: [[Mr. Bakkergroep]]<br />
<br />
==Zuid-Holland==<br />
* Alblasserdam: [[Louis Wesselsgroep]] (jongens, in 2004 gefuseerd tot Sc. Alblasserdam)<br />
* Alblasserdam: [[Maketgroep]] (meisjes, in 2004 gefuseerd tot Sc. Alblasserdam)<br />
* Alblasserdam: [[Scouting Alblasserdam]] <br />
* Alphen aan den Rijn: [[Scouting Alphen aan den Rijn]]<br />
* Alphen aan den Rijn: [[Scouting De Hollandse Nachtegalen]]<br />
* Alphen aan den Rijn: [[Scouting Willem Barendsz]]<br />
* Barendrecht: [[Jhr. Beelaerts van Blokland]]<br />
* Barendrecht: [[Fridtjof Nansen Groep 12]]<br />
* Boskoop: [[Scouting Meester van Daal groep]]<br />
* Brielle: [[Bas 't Hart]]<br />
* Capelle a/d IJssel: [[Robert Baden-Powell Zeeverkennersgroep]]<br />
* Capelle a/d IJssel: [[Guy Gibson squadron]] (luchtscouts, opgeheven)<br />
* Capelle a/d IJssel: [[Johan van der Veeckengroep]]<br />
* Capelle a/d IJssel: [[Hendrik van Halewijn]]<br />
* Capelle a/d IJssel: [[Van Naeltwijck groep]]<br />
* Delft: [[Scouting Aymon]]<br />
* Delft: [[Scouting Hedera (Delft)|Scouting Hedera]]<br />
* Delft: [[Scouting Paulus (Delft)|Scouting Paulus]]<br />
* Delft: [[Delftsche Zwervers]] (studentenscouting)<br />
* Delft: [[Scouting Nautilus]]<br />
* Delft: [[Willem de Zwijger (Delft)|Willem de Zwijger]]<br />
* Delft: [[Scouting Marco Polo Delft ]]<br />
* De Lier: [[Scouting De Lier]]<br />
* Den Haag: [[Scoutinggroep BePals Pr. Juliana groep]]<br />
* Den Haag: [[Scouting Stanley 55]]<br />
* Den Haag: [[Scoutinggroep ds Ferguson]]<br />
* Den Haag: [[De Mohicanen]]<br />
* Den Haag: [[Dom Helder Camara Scouts]]<br />
* Den Haag: [[HWS Baron van Pallandtgroep]]<br />
* Den Haag: [[Scouting Haagse Hout]]<br />
* Den Haag: [[Scouting de Rimboejagers]]<br />
* Den Haag: [[Scouting Van Weerden Poelman]]<br />
* Den Haag: [[Scouting PéPé Loosduinen]]<br />
* Den Haag: [[Scouting El Andalus]] (opgeheven)<br />
* Dordrecht: [[TESRA]]<br />
* Dordrecht: [[Royal Rangers]] (pinkstergemeente / niet scouting Nederland)<br />
* Dordrecht: [[Scouting Van Speijk]]<br />
* Dordrecht: [[Scouting Christiaan de Wet (Dordrecht)|Scouting Christiaan de Wet]]<br />
* Dordrecht: [[Willem de Zwijger (Dordrecht)|Willem de Zwijger]]<br />
* Gorinchem: [[Scouting APV]] Deel van [[Scouting Regio de Baronie]]<br />
* Gorinchem: [[Gorinchemse Zeeverkenners]] (Scouting GZV) Deel van [[Scouting Regio de Baronie]]<br />
* Gouda: [[Die Kantanky's]]<br />
* Gouda: [[St. Willibrordus (Gouda)|St. Willibrordus]] (waterscouting)<br />
* Gouda: [[Scoutinggroep Cornelis de Houtman]]<br />
* Gouda: [[Scouting Jan van Hoof Groep]]<br />
* Gouda: [[Scouting Wilo]]<br />
* Hardinxveld-Giessendam: [[Scouting A15]]<br />
* Hardinxveld-Giessendam: [[Scouting Lutine]] (gefuseerd tot A15)<br />
* Hardinxveld-Giessendam: [[Scouting Zilvermeeuwen]] (gefuseerd tot A15)<br />
* Hellevoetsluis: [[Scouting Hellevoetsluis]]<br />
* Hendrik IDO Ambacht: [[Scouting Vikings]]<br />
* Hoek van Holland: [[Prins Hendrikgroep]]<br />
* Hillegom: [[Tjarda Hillegom]]<br />
* Katwijk: [[De Katwijkse Zeeverkenners]]<br />
* Kwintsheul: [[Scouting Kwintsheul]]<br />
* Leerdam: [[Scouting Hagemans]]<br />
* Leiden: [[Scouting St. Jozef (Leiden)|Scouting St. Jozef]]<br />
* Leiden: [[Paulusgroep Leiden]]<br />
* Leiderdorp: [[Scouting Van der Does Liethorp groep]]<br />
* Leidschendam: [[Scouting Pius XII]]<br />
* Lisse: [[Graaf van Lyndengroep]]<br />
* Lisse: [[Lisser Kaninefaten]]<br />
* Lisse: [[Shawano's Lisse]]<br />
* Mijnsherenland: [[Scouting Mijnsherenland]] Lodewijk van Praetgroep<br />
* Monster: [[Scouting Polanen]]<br />
* Moordrecht: [[Scouting Moordrecht]]<br />
* Naaldwijk: [[Scouting Rambonnetgroep Naaldwijk]]<br />
* Nieuwerkerk a/d IJssel: [[Scouting Nieuwerkerk]]<br />
* Nieuwerkerk a/d IJssel: [[Waterscouting "De IJssel"]]<br />
* Noordwijk: [[Norvicus Noordwijk]]<br />
* Noordwijkerhout: [[St. Jozef / Emenrentianagroep]]<br />
* Noordwijkerhout: [[Scouting Bostreno]]<br />
* Noordwijkerhout: [[Scouting Bronsgeest]]<br />
* Nootdorp: [[Scouting Nootdorp]]<br />
* Numansdorp: [[Driestromengroep]]<br />
* Oegstgeest: [[Sagara Satrya's]]<br />
* Oegstgeest: [[Shawano's Oegstgeest]]<br />
* Oegstgeest: [[Derjagroep]]<br />
* Oostvoorne: [[G.J. Geysendorffergroep]]<br />
* Ouddorp: [[Scouting Jan Joosten]]<br />
* Ouderkerk a/d IJssel: [[Scouting Christiaan de Wet (Ouderkerk)|Scouting Christiaan de Wet]]<br />
* Pijnacker: [[Scouting Pijnacker]]<br />
* Reeuwijk: [[St. Willibrordus (Reeuwijk)|St. Willibrordus]]<br />
* Ridderkerk: [[Scouting Sint Joris (Ridderkerk)|Scouting Sint Joris]]<br />
* Ridderkerk: [[Scouting Florence Nightingale]]<br />
* Rijnsburg: [[Scouting Rijnsburg]] (opgeheven)<br />
* Rijswijk: [[Martin Luther King Groep (Rijswijk)|Martin Luther King Groep]]<br />
* Rijswijk: [[Scoutinggroep 'De Jaguars']]<br />
* Rijswijk: [[Hoeve Ypenburg Groep]]<br />
* Rijswijk: [[Scouting Gordongroep]]<br />
* Rotterdam: [[Albert Schweitzer Groep Rotterdam | Albert Schweitzer Groep Rotterdam]]<br />
* Rotterdam: [[Bernadette/St. Willibrordus]]<br />
* Rotterdam: [[Brownsea Groep 66]]<br />
* Rotterdam: [[Calandtroep]]<br />
* Rotterdam: [[Cornelis Tromp groep]]<br />
* Rotterdam: [[Scouting Dorus Rijkers Nesselande]]<br />
* Rotterdam: [[Hillegersberg]]<br />
* Rotterdam: [[Hendrik van Halewijn]]<br />
* Rotterdam: [[Impeesagroep]]<br />
* Rotterdam: [[Kralingsche Troep 10]]<br />
* Rotterdam: [[Klaas Kitten Groep]]<br />
* Rotterdam: [[Lischgroep]]<br />
* Rotterdam: [[Maasgroep 18]]<br />
* Rotterdam: [[Menod]]<br />
* Rotterdam: [[Olivier van Noort groep 48]]<br />
* Rotterdam: [[Prinses Irene Groep 45]]<br />
* Rotterdam: [[The Rangers Rotterdam]]<br />
* Rotterdam: [[De Spoorzoekers (Rotterdam)|De Spoorzoekers]]<br />
* Rotterdam: [[Scouting Sint Patrick (Rotterdam)|Scouting Sint Patrick]]<br />
* Rotterdam: [[Starrenburg]]<br />
* Rotterdam: [[Stedost groep]]<br />
* Rotterdam: [[Stella Maris (Rotterdam)|Stella Maris]]<br />
* Rotterdam: [[Wetrogroep]]<br />
* Rotterdam: [[Willem de Zwijger (Rotterdam)|Willem de Zwijger]]<br />
* Sassenheim: [[Scouting Scojesa Sassenheim]]<br />
* Sassenheim: [[Tjarda Sassenheim]]<br />
* Scheveningen: [[Sint Jorisgroep 5]]<br />
* Schiedam: [[Burgemeester van Haarengroep]]<br />
* Schiedam: [[Franciscus-Lodewijkgroep]]<br />
* Sliedrecht: [[Merwegroep]] (opgeheven)<br />
* Spijkenisse: [[Baden-Powell Band]]<br />
* Spijkenisse: [[Scouting Ruwaard van Puttengroep]]<br />
* Spijkenisse: [[Scouting Hartelgroep]]<br />
* Ter Aar: [[Scouting Wapata]]<br />
* Vlaardingen: [[Scouting Allart van Heemstede]]<br />
* Vlaardingen: [[De Geuzen (Vlaardingen)|De Geuzen]]<br />
* Vlaardingen: [[Prins Mauritsgroep]]<br />
* Vlaardingen: [[Vioolgroep]]<br />
* Vlaardingen: [[Maurits-Vioolgroep]]<br />
* Vlaardingen: [[Willem de Zwijger (Vlaardingen)|Willem de Zwijger]]<br />
* Vlaardingen: [[wesselgroep]]<br />
* Voorburg: [[Hubertus-Brandaan]]<br />
* Voorburg: [[Livingstonegroep (Voorburg)|Livingstonegroep]]<br />
* Voorburg: [[Scouting Sint Maarten-Hildegard]]<br />
* Voorburg: [[Scouting Orion]]<br />
* Voorhout: [[Boerhaavegroep Voorhout]]<br />
* Voorschoten: [[Scouting Impeesa (Voorschoten)|Scouting Impeesa]]<br />
* Voorschoten: [[Scouting Mauritsgroep]]<br />
* Waddinxveen: [[Klimop]]<br />
* Wassenaar: [[Scouting Willibrord (Wassenaar)|Scouting Willibrord]]<br />
* Wassenaar: [[Van Wassenaer Van Obdam]]<br />
* Wassenaar: [[Van Woesik groep]]<br />
* Wassenaar: [[Marduin]]<br />
* Zoetermeer: [[Scouting Impeesa (Zoetermeer)|Scouting Impeesa]]<br />
* Zoetermeer: [[Scouting John McCormick]]<br />
* Zoetermeer: [[Scouting Pocahontas]]<br />
* Zoetermeer: [[Brownsea Island groep]] (FSE/CES groep)<br />
* Zoetermeer: [[Scouting Ashanti]]<br />
* Zoeterwoude: [[Scouting Zoeterwoude]]<br />
* Zwijndrecht: [[Scouting Panoord]]<br />
<br />
==Landelijke stammen==<br />
* [[Bermudastam]], Leusden<br />
* [[Cyberscouts]], Leusden<br />
* [[Delta Echo Stam]], Zeeland<br />
* [[Explostam]], Leusden<br />
* [[F.R.E.T.]], Friesland<br />
* [[ICIS]], Ossendrecht<br />
* [[Kanderstam]], Velp<br />
* [[Kse Iii Stam]], Utrecht<br />
* [[La Thès]], Landelijke Theater Stam uit Breda<br />
* [[Landelijke Loodsen Zeezeil Stam]], Leusden<br />
* [[Landelijke Luchtscouting Stam]], Rijswijk<br />
* [[Landelijke Ondersteunings Stam]], Rotterdam<br />
* [[Medische en EHBO Stam]], Ommen<br />
* [[Radio Interesse Stam]], Rotterdam<br />
* [[Scouting Garbage Nederland Stam]], Leusden<br />
* [[Scoutlink Activiteiten Stam Holland]], Leusden<br />
* [[Sir Edmund Hillary-Stam]], Almelo<br />
* [[Scouting Motor Stam]], Nuth<br />
* [[Scoutnet|Scoutnet Nederland]], Maarssenbroek<br />
* [[Z.O.U.T.]], Den Dolder<br />
* [[Rampenstam]], Sint Michielsgestel<br />
* [[Scouting Doven Nederland]],Landelijke Scoutinggroep voor Doven, Den Haag<br />
* [[Landelijke Activiteiten en Regio Ondersteuning Stam]], de Laro Stam<br />
<br />
[[Categorie:Scouting in Nederland]]</div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Lijst_van_scoutinggroepen_in_Nederland&diff=73994
Lijst van scoutinggroepen in Nederland
2013-12-09T17:39:13Z
<p>Spaak73: /* Regio Noord Holland Noord */ verwijzingen aangepast</p>
<hr />
<div>{| align=center style="float:center;"<br />
|- align=center<br />
| <div style="border-top: 4px solid #888888; border-bottom: 4px solid #888888; text-align: left; font-size: 120%;width: 600px;float: center; padding: 0.6em 0 0.6em 0; margin-bottom: 1px;background-color:#eeeeee;"><big>'''Beste bezoeker,'''</big><br /><br />
Staat jouw scoutinggroep er niet tussen? Zet hem er dan bij! Dit doe je zo: <br />
* Druk op "{{mediawiki:edit}}" en voeg een rode link toe in de lijst hieronder.<br />
* Open een [[Scoutpedia.nl:Voorbeeld groep|voorbeeldartikel]] in een nieuwe tab of venster.<br />
* Klik op de <font color=red>rode link</font>.<br />
* Kopieer het "voorbeeldartikel" in het artikel over jouw groep<br />
* Schrijf vervolgens zelf de ontbrekende delen van het artikel over jouw groep. <br />
Zet in onderstaande lijst '''''géén link naar de website''''' van jouw scoutinggroep: Links naar andere websites worden namelijk van deze pagina verwijderd.<br />
</div><br />
|}<br />
:''zie ook [[Lijst van scoutinggroepen in België]]'' en [[Lijst van Afdelingen]]<br />
<br />
Dit is een '''lijst van scoutinggroepen''' die probeert om (ooit) alle [[scoutinggroep]]en in Nederland in kaart te brengen. Over scoutinggroepen met rode letters is nog geen artikel. Onderstaande groepen zijn voorlopig ingedeeld per provincie. Wanneer de lijst te lang wordt, zullen de groepen ingedeeld worden per [[regio]] of [[admiraliteit]].<br />
<br />
<br />
==Drenthe==<br />
*Assen: [[Thriantastam]]<br />
*Assen: [[De Zwervers (Assen)|De Zwervers]]<br />
*Assen: [[Johannes Post Groep]] (JPG)<br />
*Assen: [[Anthonie van Diemenstam]] (AVD)<br />
*Assen: [[St. George]]<br />
*Beilen: [[Beyloo ter Horstgroep]]<br />
*Borger: [[Woudlopers]]<br />
*Coevorden: [[Drostengroep]]<br />
*Diever: [[Schultegroep]]<br />
*Emmen: [[Scouting Emmen]]<br />
*Erica: [[St. Pancratius / Maria Immaculata]]<br />
*Erica: [[Scoutinggroep Maria Immaculata]] (fusie in 2008)<br />
*Erica: [[Scoutinggroep Sint Pancratius]] (fusie in 2008)<br />
*Exloo: [[Hunze-Hikers]]<br />
*Hoogeveen: [[Scouting Hoogeveen]]<br />
*Leek: [[Scouting Nienoord]]<br />
*Meppel: [[Scouting Meppel]]<br />
*Nieuw Schoonebeek: [[St. Willehadus]]<br />
*Paterswolde: [[De Trekvogels]]<br />
*Roden: [[Mensinghe]]<br />
*Steenwijk [[Johan van der Kornputgroep]]<br />
*Vledder: [[Scouting Van Swietengroep]]<br />
*Vries: [[Scouting Vries]]<br />
*Zuidlaren: [[De Rangers]]<br />
<br />
==Flevoland==<br />
* Almere: [[Con Tutti]]<br />
* Almere: [[Scouting Cornelis Lelygroep]]<br />
* Almere: [[Scouting Hannie Schaft]]<br />
* Almere: [[Scouting de Meridiaan]]<br />
* Biddinghuizen: [[Scouting Osbornegroep]]<br />
* Dronten: [[Flevo-Scouts Dronten]]<br />
* Emmeloord: [[Scouting Emmeloord]]<br />
* Lelystad: [[Ascanen]]<br />
* Lelystad: [[Bramzijger]]<br />
* Lelystad: [[Scouting John F. Kennedy (Lelystad)|Scouting John F. Kennedy]]<br />
* Lelystad: [[Luchtscouts Vliegveld Lelystad]]<br />
<br />
==Friesland==<br />
* Beetsterzwaag: [[Ba-Ow]]<br />
* Beetsterzwaag: [[Ossewa]]<br />
* Bolsward: [[Scouting Jambowa]]<br />
* Buitenpost: [[Brimzen]]<br />
* Dokkum: [[De Granaet]]<br />
* Drachten: [[de Wâldswalkers]]<br />
* Franeker: [[Andromeda]]<br />
* Harlingen: [[Caspar di Robles]]<br />
* Harlingen: [[De Ontdekkers]]<br />
* Harlingen: [[St. Michiel & Lioba]]<br />
* Heerenveen (Oranjewoud): [[Van Maasdijk]]<br />
* Joure: [[Borgergroep]]<br />
* Joure: [[Jan van Hoof groep (Joure)|Jan van Hoof groep]] (opgeheven)<br />
* Leeuwarden: [[Burmania]]<br />
* Leeuwarden: [[Duco van Martena]]<br />
* Leeuwarden: [[De Esdoorn]]<br />
* Leeuwarden: [[Schout bij nacht Doorman (Leeuwarden)|Schout bij nacht Doorman]]<br />
* Makkum: [[Burdine]]<br />
* Oosterwolde: [[De Biezenhutters]]<br />
* Sint Nicolaasga: [[Oorspronggroep]] (opgeheven)<br />
* Sneek: [[Greate Pier]]<br />
* Sneek: [[Tibrag]]<br />
* Tytsjerkeradiel (Noardburgum): [[De Twirre]]<br />
* Wolvega: [[De Linde]]<br />
* Wolvega: [[Litjo]]<br />
<br />
==Gelderland==<br />
* Amerongen: [[Zuylensteyn]]<br />
* Apeldoorn: [[Scouting Dr. Ariënsgroep]]<br />
* Apeldoorn: [[Scouting St.Victor]]<br />
* Apeldoorn: [[Scoutinggroep Jagermeester Johan Bentinck]]<br />
* Apeldoorn: [[Stadhouder Willem III/Lady Baden-Powell]]<br />
* Apeldoorn: [[ Scoutinggroep Hertog van Gelre]]<br />
* Apeldoorn: [[M J.P.G Moorrees]]<br />
* Arnhem: [[Aerendheemgroep]]<br />
* Arnhem: [[Kastanjegroep]]<br />
* Arnhem: [[Scoutinggroep Lido '76]]<br />
* Arnhem: [[Lincolngroep]]<br />
* Arnhem: [[Miguel Pro Waterscouting]]<br />
* Arnhem: [[WASA Willem Alexander Scouting Arnhem]]<br />
* Arnhem: [[Ruitergidsen Anne de Guigné]]<br />
* Arnhem: [[De Geuzen (Arnhem)|De Geuzen]]<br />
* Beneden-Leeuwen: [[Scouting Don Bosco (Beneden-Leeuwen)|Scouting Don Bosco]]<br />
* Bennekom: [[Scouting Bennekom]]<br />
* Bennekom: [[Musinga Bennekom]] (nu onderdeel van Scouting Bennekom)<br />
* Beuningen: [[Scouting Beuningen '76]] (SB'76)<br />
* Borculo: Scouting [[Cycloongroep]] Borculo.<br />
* Culemborg: [[Scouting St. Stanislaus]]<br />
* Culemborg: [[Triton Scouting]]<br />
* Didam: [[Scouting St. Willibrord (Didam)|Scouting St. Willibrord]]<br />
* Dieren: [[Extender Dieren]]<br />
* Dieren: [[Scouting Dieren]]<br />
* Dieren: [[Bospatrouille 74]] (onafhankelijke groep)<br />
* Doesburg: [[Scouting Doesburg]]<br />
* Doetinchem [[Scouting Graaf Ottogroep]]<br />
* Doetinchem [[Scouting Roothaangroep]],[[hameland]]<br />
* Dreumel: [[Paulusgroep (Dreumel)|Paulusgroep]]<br />
* Druten: [[Scouting De Rietkampers]]<br />
* Duiven : [[Scouting Duiven]]<br />
* Ede: [[Jan Hilgers]]<br />
* Ede: [[Langenberg]]<br />
* Ede: [[Pieter Maritz]]<br />
* Ede: [[Tarcisius (Ede)|Tarcisius]]<br />
* Eerbeek: [[Tapawingo]]<br />
* Elburg: [[N.S. Rambonnetgroep]]<br />
* Epe/Heerde: [[Buys Ballot]]<br />
* Ermelo: [[Alexandergroep]]<br />
* Ermelo: [[Irmingroep]]<br />
* Ermelo: [[Tawebgroep]]<br />
* Ewijk: [[Scouting Ewijk]]<br />
* Gaanderen: [[Scoga, Scouting Gaanderen]]<br />
* Gendringen: [[Scouting Gendringen]]<br />
* Giesbeek: [[Scouting Abel Tasman Giesbeek]]<br />
* Gorssel: [[Scouting IJsselgroep]]<br />
* Gorssel: [[Scoutinggroep Sint Joris (Gorssel)|Scoutinggroep Sint Joris]]<br />
* Gorssel: [[Kompasnaald groep]]<br />
* Groenlo: [[Scouting Groenlo]]<br />
* Groessen: [[Scouting Groessen]]<br />
* 't Harde: [[Guustaaf Adolfgroep]]<br />
* Harderwijk [[Tjerk Hiddes]]<br />
* Harderwijk [[Scouting Verbraak-Margriet]]<br />
* Hattem: [[Voermangroep]]<br />
* Hattem: [[Wijnaendts Franckengroep]]<br />
* Herveld: [[De Spoorzoekers (Herveld)|De Spoorzoekers]]<br />
* Hummelo en Keppel: [[Scouting Sweder van Voorst]]<br />
* Lichtenvoorde: [[Girlscouting Lichtenvoorde]]<br />
* Lichtenvoorde: [[Sint Bernardusgroep Lichtenvoorde]]<br />
* Lochem: [[Graaf Ottogroep Lochem]]<br />
* Lochem: [[Scouting de Witte Wieven]]<br />
* Lunteren: [[Hessengroep]] (gefuseerd in 1973 tot Scouting Lunteren)<br />
* Lunteren: [[De Zandkleppers]] (gefuseerd in 1973 tot Scouting Lunteren)<br />
* Lunteren: [[Scouting Lunteren]] (fusie van de Hessengroep en De Zandkleppers)<br />
* Malden: [[Scouting Malden]]<br />
* Maurik: [[Scouting Saffatin]]<br />
* Neede: [[Pakaweversgroep Scouting Neede]]<br />
* Nijkerk: [[Scoutinggroep Roncalli]]<br />
* Nijkerk: [[Kiliaen van Rensselaer I]]<br />
* Nijkerk: [[Kiliaen van Rensselaer II]] (waterscouting)<br />
* Nijmegen: [[De Batavieren]]<br />
* Nijmegen: [[De Bevers (Nijmegen)|De Bevers]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Albertus]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Amalgama]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Brakkenstein]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting d'Almaras]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Karel de Stoute]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Keizer Karel (Nijmegen)|Scouting Keizer Karel]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Paul Kruger]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Traianus]]<br />
* Nijmegen: [[Sint Paulus Zeeverkenners]]<br />
* Nijmegen: [[Zeeverkenners Canisius]]<br />
* Nijmegen: [[Zeeverkennergroep Phileretmai]] <br />
* Ommeren: [[Baron van Brakell]]<br />
* Oosterbeek: [[OPV-Schoonoord]]<br />
* Renkum: [[Don Bosco Lucia]]<br />
* Renkum: [[Emmagroep]]<br />
* Rheden: [[Rhedense Pioniers]]<br />
* Rhenen: [[Jhr.Schimmelpenninck]]<br />
* Scherpenzeel: [[Valleigroep]]<br />
* Scherpenzeel: [[Willaergroep]]<br />
* Tiel: [[Scouting Phoenix Tiel]]<br />
* Ugchelen: [[Ugchelse Woudlopers]]-Groep II<br />
* Veenendaal: [[De Zwervers (Veenendaal)|De Zwervers]]<br />
* Veenendaal: [[Sioniegroep (Veenendaal)|Sioniegroep]]<br />
* Voorst: [[Hélène H. Wilkensgroep]]<br />
* Vorden: [[David G Alford]] (DGA)<br />
* Wageningen: [[Scouting Die Wiltgraeff]]<br />
* Wageningen: [[Yggdrasilstam]] (Studentenscouting, onderdeel van Scouting Die Wiltgraeff)<br />
* Wageningen: [[Musinga-Rijn]]<br />
* Warnsveld: [[Scouting Zona]]<br />
* Wijchen: [[Scouting St. Franciscus]]<br />
* Winterswijk: [[van Starckenrodegroep]] (Scouting Winterswijk)<br />
* Zaltbommel: [[Scouting St. Martinus (Zaltbommel)|Scouting St. Martinus]]<br />
* Zeddam: [[Scouting St. Oswaldus]]<br />
* Zevenaar: [[Scouting Gimborngroep]]<br />
* Zevenaar: [[Subanhara Liemersgroep]]<br />
* Zetten: [[Scouting Zetten]]<br />
* Zutphen: [[Jan van Riebeeck]] (JVR)<br />
<br />
==Groningen==<br />
* Delfzijl: [[Fivelgroep-Eemsmond]]<br />
* Groningen: [[Chauken]]<br />
* Groningen: [[De Jutters]]<br />
* Groningen: [[De Havik (Groningen)|De Havik]]<br />
* Groningen: [[De Heeren van de Lemniscaat]]<br />
* Groningen: [[Scouting Impeesa (Groningen)|Scouting Impeesa]]<br />
* Groningen: [[Karel Doorman Stam]] (communicatie)<br />
* Groningen: [[Martinistam]] (studentenscouting)<br />
* Groningen: [[Woudlopers Kipling]]<br />
* Groningen: [[De Voerman]]<br />
* Groningen: [[De Zwervers (Groningen)|De Zwervers]]<br />
* Haren: [[Bestevaer]]<br />
* Haren: [[Look Wide]]<br />
* Haren: [[Tecumseh]]<br />
* Haren: [[De Trekvogels]]<br />
* Hoogezand-Sappemeer: [[De Trappers]]<br />
* Leek: [[Scouting Nienoord]]<br />
* Lettelbert: [[Waterscoutinggroep de Bevers]]<br />
* Pekela: [[Scouting Pekela]]<br />
* Slochteren: [[Scoutinggroep Fraeylema]]<br />
* Stadskanaal [[Scouting Stadskanaal]] (Schotse- en Pagistagroep)<br />
* Stedum: [[De Struners]] <br />
* Ter Apel [[Guy de Fontgalland]]<br />
* Uithuizen: [[Scouting Menkema]]<br />
* Veendam: [[Scouting Veendam]]<br />
* Winschoten: [[Scouting St. Vitus]]<br />
* Winschoten: [[Winschoter Joodse Jeugd Groep]] (opgeheven 1939)<br />
* Winschoten: [[Groep III (Winschoten)|Groep III]] (fusie 1945)<br />
* Winschoten: [[André de Thaye groep]] (fusie 1967)<br />
* Winschoten: [[Wida groep]] (fusie 1972)<br />
* Winsum: [[Vinchem]]<br />
<br />
==Limburg==<br />
* Beek: [[Scouting St. Martinus groep]]<br />
* Berg & Terblijt: [[St. Monulphus]]<br />
* Blerick: Scouting St. Lambertus<br />
* Bunde [[scouting Bunde]]<br />
* Brunssum: [[St. Willibrordus (Treebeek)|St. Willibrordus]]<br />
* Brunssum: [[Scouting de Landgraaf]]<br />
* Brunssum: [[Scouting St. Vincentius]]<br />
* Elsloo: [[Scouting Elsloo]]<br />
* Eygelshoven: [[Scouting Eygelshoven]]<br />
* Eygelshoven: [[Verkennersgroep St. Hubertus]] (gefuseerd met St. Lidwina tot Scouting Eygelshoven)<br />
* Eygelshoven: [[Gidsengroep St. Lidwina]] (gefuseerd met St. Hubertus tot Scouting Eygelshoven)<br />
* Geleen: [[Scouting Christiaan de Wet (Geleen)|Scouting Christiaan de Wet]]<br />
* Geulle: [[Scoutinggroep Gäöl]] (tussen 2000 en 2004 enige tijd onder de naam "Scouting Sint Joris Geulle")<br />
* Heerlen: [[Scouting Sint Jan Baptist (Heerlen)|Scouting Sint Jan Baptist]] <br />
* Heerlen: [[Scouting Don Bosco Heerlerbaan]]<br />
* Heerlen: [[Scouting Kapelaan Berix]]<br />
* Heerlen: [[Scouting Nieuw-Einde]]<br />
* Heerlen: [[St. Willibrordus (Heerlen)|St. Willibrordus]]<br />
* Heerlen: [[Scouting Bekkerveld]], vroeger: St Joris, St Hubertus en St Lidwina<br />
* Heerlen: [[Scouting Welten]]<br />
* Hoensbroek: [[De Stutters]]<br />
* Horn: [[Robert Kennedy Groep (Horn)|Robert Kennedy Groep]]<br />
* Kerkrade: [[Scouting St. Lambertus (Kerkrade)|Scouting St. Lambertus]]<br />
* Kerkrade: [[Scouting St. Willibrord (Kerkrade)|Scouting St. Willibrord]]<br />
* Kerkrade: [[St. Joris (Kerkrade)|St. Joris]]<br />
* Kerkrade: [[Scouting Gregor Brokamp]]<br />
* Kerkrade: [[Scouting St. Petrus]] (opgeheven)<br />
* Kerkrade: [[Scouting Indaba]] (opgeheven)<br />
* Kerkrade: [[Scouting Charles de Foucauld (Kerkrade)|Scouting Charles de Foucauld]] (opgeheven)<br />
* Kerkrade: [[Scouting St. Jozef (Kerkrade)|Scouting St. Jozef]] (opgeheven)<br />
* Kerkrade: [[Scouting St. Hubertus]]<br />
* Koningsbosch: [[Scouting Christus Koning (Koningsbosch)|Scouting Christus Koning]]<br />
* Landgraaf: [[Scouting Pius XII (Landgraaf)]]<br />
* Landgraaf: [[Scouting St. Tarcisius (Landgraaf)|Scouting St. Tarcisius]]<br />
* Landgraaf: [[Scouting 't Eikske]]<br />
* Landgraaf: [[Scouting Pioniers Oude Mijnstreek]]<br />
* Leunen: [[Scouting Don Bosco Leunen]]<br />
* Maastricht: [[Scouting Lord Baden-Powell (Maastricht)|Scouting Lord Baden-Powell]]<br />
* Maastricht: [[Scouting Christus Koning (Maastricht)|Scouting Christus Koning]]<br />
* Maastricht: [[Scouting Theresia]]<br />
* Maastricht: [[Titus Brandsma (Maastricht)|Titus Brandsma]]<br />
* Maastricht: [[Jan van Gent|Waterscouting Jan van Gent]]<br />
* Mechelen: [[St. Martinus (Mechelen)|St. Martinus]]<br />
* Middelaar: [[Scouting Sint Gabriël]]<br />
* Middelaar: [[Loodsenstam Lucifer]]<br />
* Mook: [[Scouting Don Bosco Mook]]<br />
* Munstergeleen: [[Scoutinggroep Munstergeleen]]<br />
* Nederweert: [[Scouting Paus Pius X]]<br />
* Pey: [[Scouting Maria Goretti Pey]]<br />
* Roermond: [[Pater Bleijsgroep]]<br />
* Roermond: [[Scouting Secretaris Moonen]]<br />
* Roermond: [[Scouting Sint Joris Leeuwen]]<br />
* Roermond: [[Sint Jorisgroep Maasniel]]<br />
* Schinnen: [[Scouting Schinnen]]<br />
* Schinnen: [[Royal Rangers]] (pinkstergemeente / niet scouting Nederland)<br />
* Sittard: [[St. Tarcisius-Limburg]]<br />
* Sittard: [[Scouting St. Jozef (Sittard)|Scouting St. Jozef]]<br />
* Sittard-Geleen: [[Scouting Sint Salvius Limbricht]]<br />
* Susteren: [[Scouting Jeanne d'Arc]]<br />
* Tungelroy: [[Scouting Tungelroy]]<br />
* Urmond: [[Scouting St. Tarcisius (Urmond)|Scouting St. Tarcisius]]<br />
* Venlo: [[Scouting Baden-Powell (Venlo)|Scouting Baden-Powell]]<br />
* Venlo: Belletable Stella-Maris (waterscouting)<br />
* Venlo: [[Scouting Miguel Pro]]<br />
* Venlo: [[Scouting St. Paulus (Venlo)]] <br />
* Venray: [[Peelspeurders]]<br />
* Voerendaal: [[Scouting Voerendaal]]<br />
* Weert: [[Scouting St. Maarten (Weert)|Scouting Sint Maarten]]<br />
* Weert: [[Scouting Keent-Moesel]]<br />
<br />
==Noord-Brabant==<br />
<br />
===Scouting Regio De Baronie===<br />
* Breda: [[Albert Schweitzer Groep]]<br />
* Breda: [[Scouting Blauwe Kei]]<br />
* Breda: [[Scouting Charles de Foucauld/Simone Weil]] (opgeheven)<br />
*Breda: [[Clemens Maria Hofbouwer]] (Blauwe vogels)<br />
* Breda: [[Scouting Driesprong]]<br />
* Breda: [[Scouting Frederik Hendrik (Bavel)|Scouting Frederik Hendrik]]<br />
* Breda: [[Scouting Ginneken]]<br />
* Breda: [[Scouting Haagse Beemden]]<br />
* Breda: [[Jeanne d'Arcgroep (Breda)|Jeanne d'Arcgroep]] (opgeheven)<br />
* Breda: [[Scouting Sint Joris (Breda)|Scouting Sint-Joris]]<br />
* Breda: [[Scouting Sint Martinus (Princenhage)|Scouting Sint Martinus]]<br />
* Breda: [[Scouting Murk Jansen]] (Blauwe vogels)<br />
* Breda: [[Scouting Thomas More (Prinsenbeek)|Scouting Thomas More]]<br />
* Breda: [[Titus Brandsma (Breda)|Titus Brandsma]] (waterscouts)<br />
* Dongen: [[De Stormvogels (Dongen)|De Stormvogels]] (Blauwe vogels)<br />
* Dongen: [[Scouting Laurentius Dongen]]<br />
* Dongen: [[St. Jozefgroep (Dongen)|St. Jozefgroep]]<br />
* Etten-Leur: [[Scouting Paulus (Etten-Leur)|Scouting Paulus]]<br />
* Etten-Leur: [[Scouting Tarcisius (Etten-Leur)|Scouting Tarcisius]] <br />
* Etten-Leur: [[Scouting St. Lambertus (Etten-Leur)|Scouting Sint Lambertus]]<br />
* Geertruidenberg: [[Mafeking Waterscouts (Geertruidenberg)|Mafekingroep]] (waterscouts)<br />
* Oosterhout: [[Erasmusgroep]]<br />
* Oosterhout: [[Het Zuiderkruis]] (waterscouts)<br />
* Oosterhout: [[Mariagroep (Oosterhout)|Mariagroep]]<br />
* Raamsdonksveer : [[Scouting Raamsdonksveer]]<br />
* Sint Willebrord: [[Scouting Sint Willebrord]]<br />
* Sleeuwijk: [[Scouting Altena]] (waterscouts) <br />
* Terheijden: [[D'n Hartel]]<br />
<br />
===Regio De Meierij===<br />
* Berlicum: [[Scouting Berlicum]]<br />
* Cromvoirt / Den Bosch: [[Prins Willem van Oranje groep]] (PWVO)<br />
* Den Bosch: [[Scouting 's-Hertogenbosch Noord]] (DeBoNo)<br />
* Den Bosch: [[Scouting Columbus]]<br />
* Den Bosch: [[Jeroen Bosch Verkennersband]]<br />
* Den Bosch: [[Scouting Petrus en Paulus (Den Bosch)]] (P&P)<br />
* Den Bosch: [[Scouting Lucas]]<br />
* Den Bosch: [[Scouting Sint Joris ('s-Hertogenbosch)|Scouting Sint Joris]]<br />
* Den Dungen: [[Scouting Bernadette (Den Dungen)|Scouting Bernadette]]<br />
* Hintham-Rosmalen: [[Scouting Sint-Christoffel]]<br />
* Rosmalen: [[St. Tarcisius (Rosmalen)|St. Tarcisius]]<br />
* Sint-Michielsgestel [[Scouting Petrus Donders]]<br />
* Vught: [[Scouting Vught Noord]]<br />
* Vught: [[Scouting JEEP Vught Zuid]]<br />
===Regio De Langstraat=== <br />
* Drunen: [[Dr. Akkermansgroep]]<br />
* Elshout: [[St. Jan]] <br />
* Heusden [[St. Vicktor]]<br />
* Kaatsheuvel [[Martin Luther King (Kaatsheuvel)|Martin Luther King]]<br />
* Kaatsheuvel [[Mgr. Bekkersgroep (Kaatsheuvel)]]<br />
* Loon op Zand: [[Pastoor Simons Groep]]<br />
* Nieuwkuijk: [[Garcia Moreno]] <br />
* Sprang-Capelle: [[Jan de Rooij]]<br />
* Vlijmen: [[Maurice Flacard]] <br />
* Vlijmen: [[St. Jansgroep]]<br />
* Waalwijk: [[Scouting Andreas Zijlmansgroep]] (AZG)<br />
* Waalwijk: [[Scouting Mgr. Bekkersgroep]] (MBG)<br />
=== Regio Eindhoven===<br />
* Best: [[Scouting Frama]]<br />
* Best: [[Scouting Oud Best]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Doornakkers]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Angelo Roncalli]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Graaf Folke Bernadotte groep 2]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting St. Frans]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting St. Joris (Eindhoven)|Scouting St. Joris]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Père Kersten]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Hopman Latour]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Livingstone (Eindhoven)|Scouting Livingstone]]<br />
* Eindhoven: [[Waterscouting Dr. A.F. Philips]] (waterscouts)<br />
* Eindhoven: [[Scouting St. Rafaël]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting President F.D. Roosevelt]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Dr. A. Schweitzer]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting St. Sebastiaan]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Stratum]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Johannes Vianney]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Burgemeester Welschen]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Wielewaal]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Burgemeester Herman Witte]]<br />
* Nuenen: [[Scouting Rudyard Kipling]]<br />
* Nuenen: [[Scouting Panta Rhei]]<br />
* Sint-Oedenrode: [[Scouting Rooi]]<br />
* Son en Breugel: [[Scouting Mgr. Bekkersgroep (Son en Breugel)]]<br />
* Son en Breugel: [[Scouting Dutmella]]<br />
* Son en Breugel: [[Scouting Margaretha Sinclair]]<br />
=== Regio Hart van Brabant===<br />
* Biezenmortel: [[Scouting De Paraplu]]<br />
* Berkel-Enschot: [[Livingstonegroep (Berkel-Enschot)|Livingstonegroep]]<br />
* Boxtel: [[Scouting Boxtel]]<br />
* Gilze: [[Scouting Gillesa]]<br />
* Moergestel: [[Scouting St. Jan Moergestel]]<br />
* Oisterwijk: [[Scouting Oisterwijk]]<br />
* Riel : [[Scouting Bolstergroep]]<br />
* Rijen: [[Sint Bonifaas Groep]]<br />
* Tilburg: [[Scouting Lord Baden-Powell (Tilburg)|Scouting Lord Baden-Powell]]<br />
* Tilburg: [[Celtica]]<br />
* Tilburg: [[Scouting Charles de Foucauld (Tilburg)|Scouting Charles de Foucauld]] (gefuseerd tot Scouting The Challenge)<br />
* Tilburg: [[Scouting Esjeeka]]<br />
* Tilburg: [[Scouting St. Jan Baptist]] (gefuseerd tot Scouting Esjeeka)<br />
* Tilburg: [[Scouting St. Stanislaus Kostka]] (gefuseerd tot Scouting Esjeeka)<br />
* Tilburg: [[St.Joris (Tilburg)|St.Joris]] (opgeheven)<br />
* Tilburg: [[Pastoor Vroomansgroep]]<br />
* Tilburg: [[Scouting Prins Hendrik groep 1]] (gefuseerd tot Scouting The Challenge)<br />
* Tilburg: [[Scouting The Challenge]] <br />
* Tilburg: [[Dr. Mollergroep]]<br />
* Tilburg: [[St. Raphaël]]<br />
* Tilburg: [[Scouting Rey de Carle]]<br />
* Tilburg: [[Scouting Groenewoud]]<br />
=== Regio Helmond===<br />
* Asten: [[Scouting Asten]]<br />
* Bergeijk: [[Sint Lambertus]]<br />
* Gemert: [[Scouting Willibrordus (Gemert)|Scouting Willibrordus]]<br />
* Helmond: [[Scouting Brandevoort]]<br />
* Helmond: [[Scouting Brouwhuis]]<br />
* Helmond: [[Scouting Paulus (Helmond)|Scouting Paulus]]<br />
* Helmond: [[Scouting Jan Baloys Stiphout]]<br />
* Lierop: [[St. Willibrordusgroep]] <br />
* Mierlo: [[Scouting Mierlo]]<br />
<br />
===Regio Rond de Biesbosch===<br />
* Woudrichem: [[Scouting Loevestein]] (waterscouts)<br />
===Regio Noordoost Brabant===<br />
* Berghem: [[P.G. Frassatigroep]]<br />
* Boekel: [[Scouting Boekel]]<br />
* Heesch: [[Scouting Heesch]] <br />
* Nistelrode: [[Scouting Mira Ceti]]<br />
* Oss: [[Dorus Rijkersgroep Oss]] (waterscouts)<br />
* Oss: [[Dr. Saal van Zwanenberggroep]]<br />
* Oss: [[Titus Brandsmagroep (Oss)|Titus Brandsmagroep]]<br />
* Schaijk: [[Scouting Schaijk]] <br />
* Schijndel: [[Scouting Schijndel]]<br />
* Uden: [[Jeanne d'Arc (Uden)|Jeanne d'Arc]]<br />
* Uden: [[Scouting Uotha]]<br />
* Uden: [[Scouting Icarus]] (Opgeheven "Luchtverkenners Groep Icarus" (Luchtscouts))<br />
* Uden: [[Scouting Gabriël]] (Gefuseerd tot "Luchtverkenners Groep Icarus")<br />
* Uden: [[Scouting ADM. Kortenaer]] (Opgeheven "Zeeverkenners Groep ADM. Kortenaer" (Waterscouts)) (Gelieerd met Scouting Icarus)<br />
* Veghel: [[Scouting Veghel]]<br />
=== Regio West-Brabant===<br />
* Bergen op Zoom: [[Scouting Delmo]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Scouting Kizito (Bergen op Zoom)|Scouting Kizito]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Scouting Markiezaatsgroep]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Menno van Coehoorngroep]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Petrus en Paulusgroep (Bergen op Zoom)|Petrus en Paulusgroep]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Van Glymesgroep]] (Opgegaan/Gefuseerd met Petrus & Paulusgroep)<br />
* Bergen op Zoom: [[Scheldestam]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Zoomgroep]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Karel Doormangroep (Bergen op Zoom)|Karel Doormangroep]] (waterscouts)<br />
* Ossendrecht: [[Scouting Ossendrecht]]<br />
* Roosendaal: [[Luchtscouts "Seppe"]] (luchtscouts)<br />
* Roosendaal: [[Scouting st. Jan (Roosendaal)|Scouting st. Jan]] (luchtscouts)<br />
* Roosendaal: [[Scouting Fridtjof Nansen]]<br />
* Roosendaal: [[Scouting Baden-Powell (Roosendaal)|Scouting Baden-Powell]]<br />
* Wouw: [[Scouting Wouw]]<br />
* Zevenbergen: [[Scouting Zevenbergen]] <br />
* Zevenbergen: [[Matthijs Heldtgroep]] (waterscouts) <br />
===Regio Zuidoost-Brabant===<br />
* Bladel: [[Scouting Bladel]]<br />
* Budel: [[Frere Jacques]]<br />
* Duizel: [[Jubam]]<br />
* Eersel: [[Scouting Eersel]] <br />
* Eersel: [[D’n Hazlaar]]<br />
* Heeze: [[Sint Nicasius]]<br />
* Geldrop: [[Scoutinggroep Don Bosco]]<br />
* Geldrop: [[Hikegroep]]<br />
* Geldrop: [[Neil Armstrong Scouting]]<br />
* Geldrop: [[Stella Maris Zeeverkenners]] (waterscouts)<br />
* Luyksgestel: [[Sint Andries]]<br />
* Maarheze: [[Scouting Kizito Maarheeze]]<br />
* Riethoven: [[Rythovius]] <br />
* Valkenswaard: [[Dick van Toor]]<br />
* Valkenswaard: [[Scouting Sint Maarten (Valkenswaard)|Scouting Sint Maarten]]<br />
* Valkenswaard: [[Sint Stefanus]]<br />
* Veldhoven: [[Hertog Jan van Brabant]]<br />
* Veldhoven: [[Were-Di]]<br />
* Veldhoven: [[Sint Stanislaus Kostka]]<br />
* Veldhoven-Zeelst: [[Sint Aloysuis]]<br />
* Waalre: [[Scouting Aalst-Waalre]] (SAW2)<br />
* Waalre: [[Scouting Anton Coolen]] (in 1996 gefuseerd tot Scouting Aalst-Waalre)<br />
* Waalre: [[St. Tarcisius (Waalre)|St. Tarcisius]] (in 1996 gefuseerd tot Scouting Aalst-Waalre)<br />
* Weerselo: [[Scouting Weerselo]] <br />
===Regio Zuidoost Nederland (Regio ZON)===<br />
* Boxmeer: [[Scouting Boxmeer]]<br />
* Overloon: [[St Theobaldusgroep]]<br />
<br />
==Noord-Holland==<br />
===Regio Noord Holland Noord===<br />
* Anna Paulowna: [[Scouting Anna Paulowna]]<br />
* Akersloot: [[Jacobusgroep]]<br />
* Alkmaar: [[Scouting Don Bosco Alkmaar|Don Bosco]]<br />
* Alkmaar: [[Marco Polo]]<br />
* Alkmaar: [[Scouting Sint Laurentius]]<br />
* Alkmaar: [[Dirk Duyvel]]<br />
* Alkmaar: [[De Geuzen (Alkmaar)|De Geuzen]]<br />
* Alkmaar: [[Scoutinggroep Graaf Daron]]<br />
* Bergen: [[Scoutinggroep de Heerlijkheid]]<br />
* Den Burg (Texel): [[Scouting Texel]]<br />
* Den Helder: [[Jutters Rainiero]]<br />
* Den Helder: [[Scouting Jutters Willemsoord]]<br />
* Den Helder: [[I.N.K.A.]]<br />
* Den Helder: [[Minerva]]<br />
* Den Helder: [[Helders Jachthornkorps]]<br />
* Den Helder: [[Prinses Wilhelmina]]<br />
* Den Helder: [[Abel Tasman]]<br />
* Den Oever: [[Corvus Corone]]<br />
* Dirkshorn: [[Scoutinggroep Aquarius]]<br />
* Enkhuizen: [[Scoutinggroep Mercury]]<br />
* Grootebroek: [[Arcadia]]<br />
* Heerhugowaard: [[Angela]]<br />
* Heerhugowaard: [[Sint joris (Heerhugowaard)|Sint Joris]]<br />
* Heiloo: [[Scouting Rurik Heiloo]]<br />
* Heiloo: [[Victoriegroep]]<br />
* Hem: [[Scouting Sint Lidwina]]<br />
* Hoorn: [[Scouting Martin Luther King (Hoorn)|Scouting Martin Luther King]]<br />
* Hoorn: [[Vaandrig Peetoom Vendel]]<br />
* Langedijk: [[Scouting Langedijk]]<br />
* Medemblik: [[Titus Brandsma (Medemblik)|Titus Brandsma]]<br />
* Nieuwe Niedorp: [[Scouting Dirck Rembrantsz]]<br />
* Schagen: [[Ridder Magnusgroep]]<br />
* Schagen: [[Vita Nova]]<br />
* Ursem: [[Don Bosco]]<br />
* Venhuizen: [[St. Lidwina]]<br />
* Wieringerwerf: [[Scouting Die Robben]]<br />
* Wognum: [[Pius X]]<br />
* Zwaag: [[Scouting Discovery]]<br />
<br />
===Regio Noord Holland Midden===<br />
* Assendelft: [[Scouting Assendelft]]<br />
* Beverwijk: [[Scouting Admiraal van Kinsbergen]] <br />
* Beverwijk: [[Die Wijcker Duinjaghers]]<br />
* Beverwijk: [[Mees Toxopeus]]<br />
* Beverwijk: [[M'Hlala Panzi]] <br />
* Beverwijk: [[Wiawaha Beverwijk]]<br />
* Castricum: [[Scouting JL Die Bogeheimers]]<br />
* Heemskerk: [[Adelbertusgroep]]<br />
* Heemskerk: [[Graaf Floris V]]<br />
* Heemskerk: [[Elfregi Helen Keller]]<br />
* Krommenie: [[Scouting Krommenie]]<br />
* Limmen [[Scouting Limmen]]<br />
* Purmerend: [[Lamoraal van Egmond]]<br />
* Uitgeest: [[Scouting Uitgeest]], Jeugdvereniging Don Bosco<br />
* Uitgeest: [[Thor Heyerdahl]]<br />
* Velsen Zuid: [[Wiawaha]]<br />
* Velserbroek: [[Scouting Velserbroek]]<br />
* IJmuiden: [[de IJmondtrekkers]]<br />
* Zaandam: [[De Watergeuzen]]<br />
* Zaandam: [[Scouting Elfregi Zaanstreek]]<br />
* Zaandijk: [[Scouting Koog-Zaandijk]]<br />
<br />
===Regio Amsterdam Amstelland===<br />
* Aalsmeer: [[Scouting Tiflo (Aalsmeer) |Tiflo]]<br />
* Amstelveen: [[Scouting Hedera (Amstelveen)|Scouting Hedera]]<br />
* Amstelveen: [[Keizer Karel Groep (Amstelveen)|Keizer Karel Groep]]<br />
* Amstelveen: [[Scouting Kantankye]]<br />
* Amstelveen: [[Japanse Scouting Amsterdam]]<br />
* Amstelveen: [[Livingstonegroep (Amstelveen)|Livingstonegroep]]<br />
* Amstelveen: [[Radboudgroep]]<br />
* Amstelveen: [[Scouting De Teil]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Sint Maarten (Amsterdam)|Scouting Sint Maarten]]<br />
* Amsterdam: [[Franklin Delano Rooseveltgroepen 54 en 74]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Elfregi]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Holendrecht]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Wartburg]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Erskine]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Sloterplas]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Sarto]]<br />
* Amsterdam: [[Impeesa groep 19]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Holendrecht]]<br />
* Badhoevedorp: [[Leeghwatergroep]]<br />
* Badhoevedorp: [[Lady Baden-Powell (Badhoevedorp)|Lady Baden-Powell]]<br />
* Hoofddorp: [[Scouting St. Maarten (Hoofddorp)|Scouting St. Maarten]]<br />
* Hoofddorp: [[Paula Geertsgroep (Hoofddorp)|Paula Geertsgroep]]<br />
* Monnickendam: [[Scoutinggroep Waterland]]<br />
* Uithoorn: [[Admiralengroep]]<br />
===Regio het Gooi===<br />
* Bussum: [[Scouting Himalaya]]<br />
* Bussum: [[Arrowegroep]]<br />
* Hilversum: [[Argonauten (Hilversum)|Argonauten]]<br />
* Hilversum: [[Athabascangroep]]<br />
* Hilversum: [[Scouting Heidepark]]<br />
* Hilversum: [[Scoutinggroep de Burcht]]<br />
* Hilversum: [[Zuiderkruisgroep]]<br />
* Huizen: [[Scouting Montgomery (Huizen)|Scouting Montgomery]]<br />
* Huizen: [[Scouting Vasanta (Huizen)|Scouting Vasanta]]<br />
* Laren (N-H): [[Scouting Raboes]]<br />
* Laren (N-H): [[Maggy Lekeuxgroep]]<br />
* Muiden: [[Scouting Pampus Muiden]]<br />
===Regio Haarlem===<br />
* Bloemendaal: [[Bos en Duin]]<br />
* Bloemendaal: [[Elswout]]<br />
* Haarlem: [[B.I.M. Bakenessergroep]]<br />
* Haarlem: [[Brigitta]]<br />
* Haarlem: [[Vliegende Pijl]]<br />
* Haarlem: [[Hildebrand]]<br />
* Haarlem: [[Kameleon Kinheim]]<br />
* Haarlem: [[Kon Tiki]]<br />
* Haarlem: [[Marco Polo]]<br />
* Haarlem: [[Scouting Menno Simonsz]]<br />
* Haarlem: [[Prins Willem]]<br />
* Haarlem: [[Doortje en Dorus Rijkers]]<br />
* Haarlem: [[Pieter Hasselear / Bernadette]]<br />
* Haarlem: [[Kromhout]]<br />
* Haarlem: [[de Brug]]<br />
* Haarlem: [[Tarcisius]]<br />
* Heemstede: [[Graaf Bernadotte]]<br />
* Heemstede: [[Paschalis Baylon]]<br />
* Heemstede: [[Spaarnegeuzen]]<br />
* Heemstede: [[NVJ de Haven]]<br />
* Heemstede: [[Wabo]]<br />
* Overveen: [[Camerons-Duinzwervers]]<br />
* Santpoort: [[St. Radboudgroep (Santpoort)]]<br />
* Velsen Zuid: [[Michiel Adrieanszn de Ruyter]]<br />
* IJmuiden: [[Nannie van der Wiele]]<br />
* Zandvoort: [[Stella Maris - St. Willibrordus]]<br />
* Zandvoort: [[The Buffalo's]]<br />
* Zwanenburg: [[Rijnlandgroep]]<br />
<br />
===Historische groepen===<br />
* Beverwijk: [[Andre de Thaye]] <br />
* Beverwijk: [[De Banjaert]]<br />
<br />
==Overijssel==<br />
* Almelo: [[B.E. de Blauwe Reigers]]<br />
* Almelo: [[Homeentmeen]]<br />
* Almelo: [[H.J.B. Boemerang]] (opgeheven)<br />
* Almelo: [[H.J.B. Llanos]]<br />
* Almelo: [[H.J.B. Wateregge]]<br />
* Almelo: [[John F. Kennedygroep (Almelo)| John F. Kennedygroep]]<br />
* Almelo: [[Tubanten]]<br />
* Borne: [[Scouting Twickel]]<br />
* Dalfsen: [[D'Alflandgroep]]<br />
* Den Ham & Vroomshoop: [[Scouting Azoelen]]<br />
* Dedemsvaart: [[Scouting Dedemsvaart]]<br />
* Delden: [[Van Rossum-Elisabethgroep]]<br />
* Denekamp: [[Margaretha sinclair]]<br />
* Elburg: [[Scouting N.S. Rambonnet]]<br />
* Enschede: [[Scouting Mgr. Ariënsgroep]]<br />
* Enschede: [[Scouting 't Volbert]]<br />
* Enschede: [[Scouting Emisario]]<br />
* Enschede: [[Scouting Euregio Glanerbrug]]<br />
* Enschede: [[Scouting 't Geuzennest]]<br />
* Enschede: [[Scouting Nanne Zwiep]]<br />
* Enschede: [[Vaandrig Leppink Groep]]<br />
* Enschede: [[Enschedese Padvinders Marsband]]<br />
* Giethoorn: [[Scouting Brederwiede]]<br />
* Goor: [[Scouting Stoevelaargroep]]<br />
* Haaksbergen: [[Scouting de Klomp]]<br />
* Hardenberg: [[Stanleygroep]]<br />
* Hasselt: [[Scouting de Veste]]<br />
* Hattem: [[Voermangroep]]<br />
* Hattem: [[Wijnaendts Franckengroep]]<br />
* Heino: [[Rozendaelgroep Scouting Heino]]<br />
* Hellendoorn - Nijverdal: [[Reggegroep]]<br />
* Hengelo: [[Scouting Hasselo]]<br />
* Hengelo: [[dr. Ariëns Ingrid]]<br />
* Hengelo: [[St. Jeroen Bambi]]<br />
* Hengelo: [[St. Christoffel (Hengelo)|St. Christoffel]]<br />
* Hengelo: [[Bataven Ludger]]<br />
* Hengelo: [[De Bataven]] (gefuseerd met Ludger-ursula groep tot Bataven Ludger)<br />
* Hengelo: [[Scouting Cunera-St. Marcellinus]]<br />
* Hengelo: [[Hendrik Hudson Groep]]<br />
* Hengelo: [[Ludger-ursula groep]] (gefuseerd met De Bataven tot Bataven Ludger)<br />
* Harderwijk: [[Tjerk Hiddes]]<br />
* Holten: [[BE St. Joris Overijssel]]<br />
* Kampen: [[Henk Bruntgroep]]<br />
* Kampen: [[Hanzeluiden]]<br />
* Kampen: [[Martin Gasmangroep]]<br />
* Nieuwleusen: [[Gold'n Zendegroep]]<br />
* Ootmarsum: [[Scouting Ootmarsum]]<br />
* Oldenzaal: [[Titus Brandsmagroep (Oldenzaal)|Titus Brandsmagroep]]<br />
* Ommen: [[Van Pallandtgroep]]<br />
* Rijssen: [[Scouting Oosterhof-Niej Begin]]<br />
* Steenwijk: [[Johan van de Kornputgroep]]<br />
* Vasse: [[Kameleongroep]]<br />
* Vilsteren: [[St. Lodewijkgroep]]<br />
* Vriezenveen: [[Admiraal Kruysgroep 1]]<br />
* Wierden: [[Scouting Lancker]]<br />
* Zwartsluis: [[Pieter Marits]]<br />
* Zwolle: [[Christofoor Zeeverkenners]]<br />
* Zwolle: [[Henk Eelsinggroep]]<br />
* Zwolle: [[Hopman Kippersgroep]]<br />
* Zwolle: [[Huysmangroep III]]<br />
* Zwolle: [[Indabagroep]]<br />
* Zwolle: [[De IJsselgroep|IJsselgroep]]<br />
* Zwolle: [[Jan Lijdinggroep]]<br />
* Zwolle: [[Vaandrig Lengton Groep]]<br />
* Zwolle: [[Zwolse Zeeverkenners]]<br />
<br />
==Utrecht==<br />
* Abcoude: [[Scouting Pandergroep]]<br />
* Amerongen-Leersum: [[Scouting Zuylensteyn]]<br />
* Amersfoort: [[Karel Doormangroep (Amersfoort)|Karel Doormangroep]]<br />
* Amersfoort: [[Scouting St. Ansfridus]]<br />
* Amersfoort: [[Scouting Cay-Noya]]<br />
* Amersfoort: [[Scouting Impeesa (Amersfoort)|Scouting Impeesa]]<br />
* Amersfoort: [[Scouting Mondriaan]]<br />
* Amersfoort/Hoogland: [[Scouting Soekwa]]<br />
* Baarn: [[Scouting Ernst van Kempen]]<br />
* Baarn: [[Mango Kwane Wilco Jiskoot]]<br />
* Baarn: [[Scouting Merhula]]<br />
* de Bilt: [[Scouting Ben Labre]]<br />
* de Bilt: [[Scouting Laurentius (De Bilt)|Scouting Laurentius]]<br />
* Bilthoven: [[Akoteh]]<br />
* Bilthoven: [[Rover Crofts Groep]]<br />
* Breukelen: [[Scouting Niftarlake]]<br />
* Bunnik: [[Scouting Bunnik]] (is gefuseerd met [[Scouting Katimavik]] uit Odijk)<br />
* Doorn: [[Scouting Thorheim]]<br />
* Driebergen: [[Scouting Dr. A.E. Hermansgroep]]<br />
* Harmelen: [[Scouting Willem Alexander]]<br />
* Hoevelaken: [[Scouting Hiawatha]]<br />
* Hooglanderveen: [[Scouting St. Jozef (Hooglanderveen)|Scouting St. Jozef]]<br />
* Houten: [[Scouting Schonauwen]]<br />
* Huis ter Heide: [[A.J.V. Dirk Vink]]<br />
* Huis ter Heide: [[A.J.V. Hiram Edson]]<br />
* Leusden: [[Scouting Manitoba]]<br />
* Lopik: [[Scouting Cliffort Reichert]]<br />
* Maarn-Maarsbergen: [[Scouting Maarn-Maarsbergen]]<br />
* Maarssen: [[Scouting Jan Campert]]<br />
* Maarssen: [[Scouting Marsua]]<br />
* Maarssen: [[Scouting Willy Hems]]<br />
* Maartensdijk: [[Scouting Agger Martini]]<br />
* de Meern: [[Scouting Rhenova]]<br />
* Montfoort: [[Scouting Montfoort]]<br />
* Mijdrecht/Wilnis: [[Scouting Jan van Speyk]]<br />
* Nieuwegein: [[Scouting Jan van Hoof]]<br />
* Nieuwegein: [[Scouting Livingstone (Nieuwegein)|Scouting Livingstone]]<br />
* Nieuwegein: [[Scouting Prins Bernhard]]<br />
* Odijk: [[Scouting Katimavik]]<br />
* Oudewater: [[Scouting Jorisgroep Oudewater]]<br />
* Soest: [[Scouting Don Bosco (Soest)|Scouting Don Bosco]]<br />
* Soest: [[Fakkeldraagsters|Scouting De Fakkeldraagsters]]<br />
* Soest: [[Hopman Masselmangroep]]<br />
* Utrecht: [[1e Charles de Foucauld Groep (Utrecht)|1e Charles de Foucauld Groep]] Opgeheven/Gefuseerd met Willem de Zwijger<br />
* Utrecht: [[Groep 7 Padvinders Groep "Brigade Prinses Irene" ]] Opgeheven/Gefuseerd met Willem de Zwijger<br />
* Utrecht: [[K V Groep Kardinaal De Jong]] Opgeheven<br />
* Utrecht: [[K V Paulus/Paula Groep]] Opgeheven/Gefuseerd met 1e Charles De Foucauld Groep<br />
* Utrecht: [[P V Groep Johan Friso]] Opgeheven/Gefuseerd met 1e Charles De Foucauld Groep<br />
* Utrecht: [[Scouting Baracuda]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Derde Utrechtse]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Hoograven]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Jan Pieterszoon Coen]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Peka 18]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Salwega]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Tekakwitha Zeeverkenners]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Utrecht Oost]]<br />
* Utrecht: [[Scouting de Vliegende Pijl]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Wepadojeb]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Wilhelmina]]<br />
* Utrecht: [[Willem de Zwijger (Utrecht)|Willem de Zwijger]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Zuilen]]<br />
* Veenendaal: [[De Zwervers (Veenendaal)|De Zwervers]]<br />
* Vianen: [[Scouting Batenstein]]<br />
* Vinkeveen: [[Scouting Eliboe]]<br />
* Vleuten: [[Scouting Ridderhofgroep]]<br />
* Wijk bij Duurstede: [[Scouting Sea Lions]]<br />
* Woerden: [[Scouting Albert Schweitzer]]<br />
* IJsselstein: [[Scouting Anne Frank]]<br />
* IJsselstein: [[Nico Steenbeekgroep]]<br />
* IJsselstein: [[Scouting Sint Nicolaas]]<br />
* Zeist: [[Scouting De Bison]]<br />
* Zeist: [[Scouting Dryade]]<br />
* Zeist: [[Scouting Luvaze]]<br />
* Zeist: [[Prinses Beatrix Groep]]<br />
* Zeist: [[Scouting Rambonnet]]<br />
* Zeist: [[Sleutelgroep]]<br />
* Zeist: [[Woudlopers (Zeist)|Woudlopers]]<br />
<br />
==Zeeland==<br />
* Aardenburg: [[St.Baafsgroep]]<br />
* Arnemuiden: [[Baden-Powell (Arnemuiden)|Baden-Powell]]<br />
* Axel: [[Gregoriusgroep]] (opgeheven- oud KV/VKJB) <br />
* Axel: [[groep 1/ Ottawa groep]] (opgeheven- oud NPV)<br />
* Axel: [[Jhr. de Casembrootgroep]] (opgeheven- oud NPV) <br />
* Axel: [[Oda-groep]] (opgeheven- oud NGB) <br />
* Axel: [[Szydlowskigroep]] (opgeheven- oud NPG)<br />
* Axel: [[Scouting De Vier Ambachten]]<br />
* Brouwershaven [[Grevelingengroep]]<br />
* Bruinisse: [[Prinses Margrietgroep]]<br />
* Goes: [[st.Bernadette]]<br />
* Goes: [[Hertog van Beijeren-Gosaha]]<br />
* Goes: [[Jacob Valcke]]<br />
* Goes: [[Frans Naereboutgroep]]<br />
* Hulst: [['t Jagertje]]<br />
* IJzendijke: [[St. Paulustroep]]<br />
* Kapelle: [[Ridder van der Maelstedegroep]]<br />
* Kamperland: [[Zandkreekgroep]]+<br />
* Koudekerke: [[de Valkeniers]]<br />
* Kloosterzande: (St.)[[Canisiusgroep]]<br />
* Kloosterzande: [[De Zwarte Dassen (Kloosterzande)|De Zwarte Dassen]] (in 1985 met St.Canisius gefuseerd tot [[Canisiusgroep]])<br />
* Kloosterzande-Groenendijk: [[Charles de Foucauld (Kloosterzande)|Charles de Foucauld]] (na de oorlog St.[[Canisiusgroep]])<br />
* Kloosterzande: [[Greetje Schouten groep]] (opgeheven- oud NGB)<br />
* Middelburg: [[Berdenis van Berlekomgroep]]<br />
* Middelburg: [[Gouden Cirkelgroep]]<br />
* Middelburg: [[Scouting Kazan de Wolfgroep]]<br />
* Middelburg: [[Paul Krugergroep]]<br />
* Oostburg: [[Scouting Oostburg]]<br />
* Overslag: [[Gerlofgroep|St. Gerlofgroep]] (opgeheven- oud KV/VKJB)<br />
* Sas van Gent: [[Lodewijkgroep]]<br />
* 's-Gravenpolder: [[Voortrappers groep]]<br />
* Sluiskil: [[Scouting Sluiskil]]<br />
* Terneuzen: [[EOS/St. Hubertus]]<br />
* Terneuzen: [[Sint Hubertusgroep]] (RK - jongensgroep) (opgegaan in fusiegroep EOS/St. Hubertus)<br />
* Terneuzen: [[Eendracht Ons Streven / EOS-groep]] (opgegaan in fusiegroep EOS/St. Hubertus)<br />
* Terneuzen: [[Doormangroep (Terneuzen)|Doormangroep]]<br />
* Terneuzen: [[Sint Gertrudis groep]] (RK - meisjesgroep)<br />
* Tholen: [[Scouting Heenetrecht]]<br />
* Vlissingen: [[Scheldezwervers]]<br />
* Vlissingen: [[De Watergeuzen-St. Willibrordus]]<br />
* Westdorpe: [[WeWeKaBo]]<br />
* Westerschouwen: [[Kaninefatengroep]] <br />
* Yerseke: [[Ridder Boudewijngroep]]<br />
* Zierikzee: [[Mr. Bakkergroep]]<br />
<br />
==Zuid-Holland==<br />
* Alblasserdam: [[Louis Wesselsgroep]] (jongens, in 2004 gefuseerd tot Sc. Alblasserdam)<br />
* Alblasserdam: [[Maketgroep]] (meisjes, in 2004 gefuseerd tot Sc. Alblasserdam)<br />
* Alblasserdam: [[Scouting Alblasserdam]] <br />
* Alphen aan den Rijn: [[Scouting Alphen aan den Rijn]]<br />
* Alphen aan den Rijn: [[Scouting De Hollandse Nachtegalen]]<br />
* Alphen aan den Rijn: [[Scouting Willem Barendsz]]<br />
* Barendrecht: [[Jhr. Beelaerts van Blokland]]<br />
* Barendrecht: [[Fridtjof Nansen Groep 12]]<br />
* Boskoop: [[Scouting Meester van Daal groep]]<br />
* Brielle: [[Bas 't Hart]]<br />
* Capelle a/d IJssel: [[Robert Baden-Powell Zeeverkennersgroep]]<br />
* Capelle a/d IJssel: [[Guy Gibson squadron]] (luchtscouts, opgeheven)<br />
* Capelle a/d IJssel: [[Johan van der Veeckengroep]]<br />
* Capelle a/d IJssel: [[Hendrik van Halewijn]]<br />
* Capelle a/d IJssel: [[Van Naeltwijck groep]]<br />
* Delft: [[Scouting Aymon]]<br />
* Delft: [[Scouting Hedera (Delft)|Scouting Hedera]]<br />
* Delft: [[Scouting Paulus (Delft)|Scouting Paulus]]<br />
* Delft: [[Delftsche Zwervers]] (studentenscouting)<br />
* Delft: [[Scouting Nautilus]]<br />
* Delft: [[Willem de Zwijger (Delft)|Willem de Zwijger]]<br />
* Delft: [[Scouting Marco Polo Delft ]]<br />
* De Lier: [[Scouting De Lier]]<br />
* Den Haag: [[Scoutinggroep BePals Pr. Juliana groep]]<br />
* Den Haag: [[Scouting Stanley 55]]<br />
* Den Haag: [[Scoutinggroep ds Ferguson]]<br />
* Den Haag: [[De Mohicanen]]<br />
* Den Haag: [[Dom Helder Camara Scouts]]<br />
* Den Haag: [[HWS Baron van Pallandtgroep]]<br />
* Den Haag: [[Scouting Haagse Hout]]<br />
* Den Haag: [[Scouting de Rimboejagers]]<br />
* Den Haag: [[Scouting Van Weerden Poelman]]<br />
* Den Haag: [[Scouting PéPé Loosduinen]]<br />
* Den Haag: [[Scouting El Andalus]] (opgeheven)<br />
* Dordrecht: [[TESRA]]<br />
* Dordrecht: [[Royal Rangers]] (pinkstergemeente / niet scouting Nederland)<br />
* Dordrecht: [[Scouting Van Speijk]]<br />
* Dordrecht: [[Scouting Christiaan de Wet (Dordrecht)|Scouting Christiaan de Wet]]<br />
* Dordrecht: [[Willem de Zwijger (Dordrecht)|Willem de Zwijger]]<br />
* Gorinchem: [[Scouting APV]] Deel van [[Scouting Regio de Baronie]]<br />
* Gorinchem: [[Gorinchemse Zeeverkenners]] (Scouting GZV) Deel van [[Scouting Regio de Baronie]]<br />
* Gouda: [[Die Kantanky's]]<br />
* Gouda: [[St. Willibrordus (Gouda)|St. Willibrordus]] (waterscouting)<br />
* Gouda: [[Scoutinggroep Cornelis de Houtman]]<br />
* Gouda: [[Scouting Jan van Hoof Groep]]<br />
* Gouda: [[Scouting Wilo]]<br />
* Hardinxveld-Giessendam: [[Scouting A15]]<br />
* Hardinxveld-Giessendam: [[Scouting Lutine]] (gefuseerd tot A15)<br />
* Hardinxveld-Giessendam: [[Scouting Zilvermeeuwen]] (gefuseerd tot A15)<br />
* Hellevoetsluis: [[Scouting Hellevoetsluis]]<br />
* Hendrik IDO Ambacht: [[Scouting Vikings]]<br />
* Hoek van Holland: [[Prins Hendrikgroep]]<br />
* Hillegom: [[Tjarda Hillegom]]<br />
* Katwijk: [[De Katwijkse Zeeverkenners]]<br />
* Kwintsheul: [[Scouting Kwintsheul]]<br />
* Leerdam: [[Scouting Hagemans]]<br />
* Leiden: [[Scouting St. Jozef (Leiden)|Scouting St. Jozef]]<br />
* Leiden: [[Paulusgroep Leiden]]<br />
* Leiderdorp: [[Scouting Van der Does Liethorp groep]]<br />
* Leidschendam: [[Scouting Pius XII]]<br />
* Lisse: [[Graaf van Lyndengroep]]<br />
* Lisse: [[Lisser Kaninefaten]]<br />
* Lisse: [[Shawano's Lisse]]<br />
* Mijnsherenland: [[Scouting Mijnsherenland]] Lodewijk van Praetgroep<br />
* Monster: [[Scouting Polanen]]<br />
* Moordrecht: [[Scouting Moordrecht]]<br />
* Naaldwijk: [[Scouting Rambonnetgroep Naaldwijk]]<br />
* Nieuwerkerk a/d IJssel: [[Scouting Nieuwerkerk]]<br />
* Nieuwerkerk a/d IJssel: [[Waterscouting "De IJssel"]]<br />
* Noordwijk: [[Norvicus Noordwijk]]<br />
* Noordwijkerhout: [[St. Jozef / Emenrentianagroep]]<br />
* Noordwijkerhout: [[Scouting Bostreno]]<br />
* Noordwijkerhout: [[Scouting Bronsgeest]]<br />
* Nootdorp: [[Scouting Nootdorp]]<br />
* Numansdorp: [[Driestromengroep]]<br />
* Oegstgeest: [[Sagara Satrya's]]<br />
* Oegstgeest: [[Shawano's Oegstgeest]]<br />
* Oegstgeest: [[Derjagroep]]<br />
* Oostvoorne: [[G.J. Geysendorffergroep]]<br />
* Ouddorp: [[Scouting Jan Joosten]]<br />
* Ouderkerk a/d IJssel: [[Scouting Christiaan de Wet (Ouderkerk)|Scouting Christiaan de Wet]]<br />
* Pijnacker: [[Scouting Pijnacker]]<br />
* Reeuwijk: [[St. Willibrordus (Reeuwijk)|St. Willibrordus]]<br />
* Ridderkerk: [[Scouting Sint Joris (Ridderkerk)|Scouting Sint Joris]]<br />
* Ridderkerk: [[Scouting Florence Nightingale]]<br />
* Rijnsburg: [[Scouting Rijnsburg]] (opgeheven)<br />
* Rijswijk: [[Martin Luther King Groep (Rijswijk)|Martin Luther King Groep]]<br />
* Rijswijk: [[Scoutinggroep 'De Jaguars']]<br />
* Rijswijk: [[Hoeve Ypenburg Groep]]<br />
* Rijswijk: [[Scouting Gordongroep]]<br />
* Rotterdam: [[Albert Schweitzer Groep Rotterdam | Albert Schweitzer Groep Rotterdam]]<br />
* Rotterdam: [[Bernadette/St. Willibrordus]]<br />
* Rotterdam: [[Brownsea Groep 66]]<br />
* Rotterdam: [[Calandtroep]]<br />
* Rotterdam: [[Cornelis Tromp groep]]<br />
* Rotterdam: [[Scouting Dorus Rijkers Nesselande]]<br />
* Rotterdam: [[Hillegersberg]]<br />
* Rotterdam: [[Hendrik van Halewijn]]<br />
* Rotterdam: [[Impeesagroep]]<br />
* Rotterdam: [[Kralingsche Troep 10]]<br />
* Rotterdam: [[Klaas Kitten Groep]]<br />
* Rotterdam: [[Lischgroep]]<br />
* Rotterdam: [[Maasgroep 18]]<br />
* Rotterdam: [[Menod]]<br />
* Rotterdam: [[Olivier van Noort groep 48]]<br />
* Rotterdam: [[Prinses Irene Groep 45]]<br />
* Rotterdam: [[The Rangers Rotterdam]]<br />
* Rotterdam: [[De Spoorzoekers (Rotterdam)|De Spoorzoekers]]<br />
* Rotterdam: [[Scouting Sint Patrick (Rotterdam)|Scouting Sint Patrick]]<br />
* Rotterdam: [[Starrenburg]]<br />
* Rotterdam: [[Stedost groep]]<br />
* Rotterdam: [[Stella Maris (Rotterdam)|Stella Maris]]<br />
* Rotterdam: [[Wetrogroep]]<br />
* Rotterdam: [[Willem de Zwijger (Rotterdam)|Willem de Zwijger]]<br />
* Sassenheim: [[Scouting Scojesa Sassenheim]]<br />
* Sassenheim: [[Tjarda Sassenheim]]<br />
* Scheveningen: [[Sint Jorisgroep 5]]<br />
* Schiedam: [[Burgemeester van Haarengroep]]<br />
* Schiedam: [[Franciscus-Lodewijkgroep]]<br />
* Sliedrecht: [[Merwegroep]] (opgeheven)<br />
* Spijkenisse: [[Baden-Powell Band]]<br />
* Spijkenisse: [[Scouting Ruwaard van Puttengroep]]<br />
* Spijkenisse: [[Scouting Hartelgroep]]<br />
* Ter Aar: [[Scouting Wapata]]<br />
* Vlaardingen: [[Scouting Allart van Heemstede]]<br />
* Vlaardingen: [[De Geuzen (Vlaardingen)|De Geuzen]]<br />
* Vlaardingen: [[Prins Mauritsgroep]]<br />
* Vlaardingen: [[Vioolgroep]]<br />
* Vlaardingen: [[Maurits-Vioolgroep]]<br />
* Vlaardingen: [[Willem de Zwijger (Vlaardingen)|Willem de Zwijger]]<br />
* Vlaardingen: [[wesselgroep]]<br />
* Voorburg: [[Hubertus-Brandaan]]<br />
* Voorburg: [[Livingstonegroep (Voorburg)|Livingstonegroep]]<br />
* Voorburg: [[Scouting Sint Maarten-Hildegard]]<br />
* Voorburg: [[Scouting Orion]]<br />
* Voorhout: [[Boerhaavegroep Voorhout]]<br />
* Voorschoten: [[Scouting Impeesa (Voorschoten)|Scouting Impeesa]]<br />
* Voorschoten: [[Scouting Mauritsgroep]]<br />
* Waddinxveen: [[Klimop]]<br />
* Wassenaar: [[Scouting Willibrord (Wassenaar)|Scouting Willibrord]]<br />
* Wassenaar: [[Van Wassenaer Van Obdam]]<br />
* Wassenaar: [[Van Woesik groep]]<br />
* Wassenaar: [[Marduin]]<br />
* Zoetermeer: [[Scouting Impeesa (Zoetermeer)|Scouting Impeesa]]<br />
* Zoetermeer: [[Scouting John McCormick]]<br />
* Zoetermeer: [[Scouting Pocahontas]]<br />
* Zoetermeer: [[Brownsea Island groep]] (FSE/CES groep)<br />
* Zoetermeer: [[Scouting Ashanti]]<br />
* Zoeterwoude: [[Scouting Zoeterwoude]]<br />
* Zwijndrecht: [[Scouting Panoord]]<br />
<br />
==Landelijke stammen==<br />
* [[Bermudastam]], Leusden<br />
* [[Cyberscouts]], Leusden<br />
* [[Delta Echo Stam]], Zeeland<br />
* [[Explostam]], Leusden<br />
* [[F.R.E.T.]], Friesland<br />
* [[ICIS]], Ossendrecht<br />
* [[Kanderstam]], Velp<br />
* [[Kse Iii Stam]], Utrecht<br />
* [[La Thès]], Landelijke Theater Stam uit Breda<br />
* [[Landelijke Loodsen Zeezeil Stam]], Leusden<br />
* [[Landelijke Luchtscouting Stam]], Rijswijk<br />
* [[Landelijke Ondersteunings Stam]], Rotterdam<br />
* [[Medische en EHBO Stam]], Ommen<br />
* [[Radio Interesse Stam]], Rotterdam<br />
* [[Scouting Garbage Nederland Stam]], Leusden<br />
* [[Scoutlink Activiteiten Stam Holland]], Leusden<br />
* [[Sir Edmund Hillary-Stam]], Almelo<br />
* [[Scouting Motor Stam]], Nuth<br />
* [[Scoutnet|Scoutnet Nederland]], Maarssenbroek<br />
* [[Z.O.U.T.]], Den Dolder<br />
* [[Rampenstam]], Sint Michielsgestel<br />
* [[Scouting Doven Nederland]],Landelijke Scoutinggroep voor Doven, Den Haag<br />
* [[Landelijke Activiteiten en Regio Ondersteuning Stam]], de Laro Stam<br />
<br />
[[Categorie:Scouting in Nederland]]</div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Vita_Nova&diff=73993
Vita Nova
2013-12-09T17:32:00Z
<p>Spaak73: </p>
<hr />
<div>{{groep<br />
|Land=Nederland<br />
|Beweging=Scouting Nederland<br />
|Regio=Regio Noord-Holland Noord<br />
|Admiraliteit=Admiraliteit Haaks Gronden<br />
|Plaats=Schagen<br />
|Leden=<br />
|Opgericht= 11 september 1987<br />
|Groepsnummer=1759 (oud 190115)<br />
|Website=vitanova.waterscouting.com<br />
}}<br />
<br />
'''{{PAGENAME}}''' is een [[waterscouting]]groep in het Noord-Hollandse Schagen. <br />
<br />
== Geschiedenis ==<br />
De groep is halverwege de jaren 80 ontstaan als watertak van de [[Ridder Magnus groep]] in Schagen, een landscoutinggroep die eens wat meer met waterwerk wilde proberen. Omdat de combinatie land en water toch lastig te handhaven viel, werd besloten om een aparte waterscoutinggroep op te richten.<br />
<br />
[[Categorie:Waterscoutinggroep]]</div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Titus_Brandsma_(Medemblik)&diff=73992
Titus Brandsma (Medemblik)
2013-12-09T17:28:37Z
<p>Spaak73: Nieuwe pagina aangemaakt met '{{groep| |Logo = |Groepsdas = |Beweging = Scouting Nederland |Regio = Regio Noord-Holland Noord |Groepsnummer = 1786 |Plaats = Medemblik |Provincie = Noord-Holland ...'</p>
<hr />
<div>{{groep|<br />
|Logo =<br />
|Groepsdas =<br />
|Beweging = Scouting Nederland<br />
|Regio = Regio Noord-Holland Noord<br />
|Groepsnummer = 1786<br />
|Plaats = Medemblik<br />
|Provincie = Noord-Holland<br />
|Land = Nederland<br />
|Open voor =<br />
|Levensbeschouwing =<br />
|Genootschap =<br />
|Leden =<br />
|Opgericht = <br />
|Oprichter =<br />
|Website =<br />
|lat =<br />
|lon =<br />
}}<br />
<br />
'''{{PAGENAME}}''' is een [[scoutinggroep]] in Medemblik.<br />
<br />
== Geschiedenis ==<br />
De groep werd opgericht in ...... omdat .....<br />
<br />
== Speltakken ==<br />
De groep heeft de volgende speltakken: <br />
* [[Bevers (Scouting Nederland)|Bevers]]- ... tot ... jaar<br />
* [[Welpen (Scouting Nederland)|Welpen]]- ... tot ... jaar<br />
* [[Scouts (Scouting Nederland)|Scouts]]- ... tot ... jaar<br />
* [[Explorers]]- ... tot ... jaar<br />
* [[Roverscouts (Scouting Nederland)|Roverscouts]]- ... tot ... jaar<br />
* [[Plusscouts]]- ... tot ... jaar<br />
<br />
==Activiteiten==<br />
De groep doet mee aan ... en organiseert ......</div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Scoutinggroep_Mercury&diff=73991
Scoutinggroep Mercury
2013-12-09T17:25:27Z
<p>Spaak73: Regio en groepsnummer toegevoegd</p>
<hr />
<div>{{groep<br />
|Logo =<br />
|Groepsdas =<br />
|Beweging = Scouting Nederland<br />
|Regio = Regio Noord-Holland Noord<br />
|Groepsnummer = 1783<br />
|Plaats = Enkhuizen<br />
|Provincie = Noord-Holland<br />
|Land =<br />
|Open voor = beide<br />
|Levensbeschouwing =<br />
|Genootschap =<br />
|Leden =<br />
|Opgericht = <br />
|Oprichter =<br />
|Website = www.mercurygroep.nl<br />
|lat =<br />
|lon =<br />
}}<br />
<br />
'''{{PAGENAME}}''' is een gemengde [[scoutinggroep]] in Enkhuizen<br />
<br />
== Geschiedenis ==<br />
Scouting in Enkhuizen, de eerste plaatselijke commissie werd opgericht op 16 juni 1912. Waarschijnlijk na de eerste Wereldoorlog is die groep enkele jaren in een winterslaap terechtgekomen. In januari 1923 werd de groep nieuw leven ingeblazen door Hopman D.D.P.(Piet)Honyk. Honyk was een van de padvinders in de eerste groep in 1912. Vanaf 1923 is de groep niet meer weggeweest, uitgezonderd dan een periode in de Tweede Wereldoorlog waarin de opkomsten stiekum gehouden moesten worden. In 1928 zijn enkele Enkhuizer padvinders naar de Wereldjamboree in Engeland geweest. In de dertiger jaren hadden de Voortrekkers een zeilsloep, de Roverscout, waarmee ze vanuit Enkhuizen vele tochten over het IJsselmeer maakten. Helaas is deze sloep in de oorlog in beslag genomen en na de oorlog niet meer teruggevonden. Door de jaren heen heeft de groep verschillende namen gevoerd, van Afdeeling tot Boerenboomers. Vanaf 1958 tot op heden heet de groep Mercury en werd het een zeeverkennersgroep. Eind zestiger jaren was het aantal leden zo klein geworden dat overwogen is om te stoppen. Men heeft met elkaar besloten om door te gaan. En vooral na de aankoop van het wachtschip Mercury is een sterke ledengroei op gang gekomen. In 2011 heeft Scoutinggroep Mercury zo'n 220 leden. In 2012 viert de groep dat Scouting in Enkhuizen 100 jaar bestaat.<br />
<br />
== (Spel)takken ==<br />
De groep heeft de volgende speltakken: <br />
* [[Bevers (Scouting Nederland)|Bevers]] - 5 tot 7 jaar<br />
* [[Welpen (Scouting Nederland)|Welpen]] - 7 tot 11 jaar<br />
* [[Scouts (Scouting Nederland)|Scouts]] - 10 tot 14 jaar<br />
* [[Waterscouts|Zeeverkenners]] - 11 tot 15 jaar<br />
* [[Wilde Vaart]] - 15 tot 18 jaar<br />
* [[roverscouts|Stam]] - 18 tot 23 jaar<br />
* [[Plusscouts|23+ stam]] - 23+<br />
<br />
== Activiteiten ==<br />
De groep doet mee aan ... en organiseert ......</div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=I.N.K.A.&diff=73990
I.N.K.A.
2013-12-09T17:23:05Z
<p>Spaak73: Regio en groepsnummer toegevoegd</p>
<hr />
<div>{{groep<br />
|Logo =<br />
|Groepsdas =<br />
|Beweging = Scouting Nederland<br />
|Regio = Regio Noord-Holland Noord<br />
|Groepsnummer = 1750<br />
|Plaats = Den Helder<br />
|Provincie = Noord-Holland<br />
|Land =<br />
|Open voor = meisjes<br />
|Levensbeschouwing =<br />
|Genootschap =<br />
|Leden =<br />
|Opgericht = <br />
|Oprichter =<br />
|Website = inka.opweb.nl<br />
|lat =<br />
|lon =<br />
}}<br />
<br />
'''{{PAGENAME}}''' is een [[scoutinggroep]] in Den Helder<br />
<br />
== Geschiedenis ==<br />
De groep werd opgericht in ...... omdat .....<br />
<br />
== (Spel)takken ==<br />
De groep heeft de volgende speltakken: <br />
* - ... tot ... jaar<br />
<br />
==Activiteiten==<br />
De groep doet mee aan ... en organiseert ......</div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=De_Geuzen_(Alkmaar)&diff=73989
De Geuzen (Alkmaar)
2013-12-09T17:19:31Z
<p>Spaak73: Regio en groepsnummer toegevoegd</p>
<hr />
<div>{{groep<br />
|Logo =<br />
|Groepsdas =<br />
|Beweging = Scouting Nederland<br />
|Regio = Regio Noord-Holland Noord<br />
|Groepsnummer = 1767<br />
|Plaats = Alkmaar<br />
|Provincie = Noord-Holland<br />
|Land = Nederland<br />
|Open voor = Beide<br />
|Levensbeschouwing =<br />
|Genootschap =<br />
|Leden = 80<br />
|Opgericht= 1934<br />
|Oprichter =<br />
|Website =<br />
|lat =<br />
|lon =<br />
}}<br />
<br />
'''{{PAGENAME}}''' is een [[scoutinggroep]] in Alkmaar. Bij de groep zijn jongens en meisjes beide van harte welkom. De scoutinggroep heeft om en nabij de 80 leden. <br />
<br />
== Geschiedenis ==<br />
De groep werd opgericht in 1934 omdat .....<br />
<br />
== Speltakken ==<br />
De groep heeft de volgende speltakken: <br />
* [[Bevers (Scouting Nederland)|Bevers]] - 4 t/m 7 jaar - zaterdagochtend van 10.45 tot 12.15<br />
* [[Welpen (Scouting Nederland)|Welpen]] - 7 t/m 11 jaar - zaterdagochtend van 10.30 tot 12.30<br />
* [[Verkenners (Scouting Nederland)|Verkenners]] - 11 t/m 15 jaar - zaterdag, afwisseld 's middags (14.00-17.00) en 's avonds (19.00-21.00)<br />
* [[Rowans]] - 15 t/m 18 jaar - vrijdagavond van 19.30 tot 22.30<br />
* [[Stam (Scouting Nederland)|Stam]] - 18+ - zaterdag vanaf 20.00<br />
<br />
[[Bestand:De Geuzen (Alkmaar)2009.jpg]]<br />
<br />
== Activiteiten ==<br />
De groep doet ieder jaar mee aan de [[JOTA]] (Jamboree on the air) en de daarbij behorende Jota cross. <br />
Ook gaan er ieder jaar vele kinderen naar de HIT en wordt de JAMBOREE (2007, Engeland) en (2011, Zweden) bezocht door gemiddeld zo een 10 mensen van de scoutinggroep. [[Baden-Powelldag]] en [[Sint Jorisdag]] worden elk jaar bij de groep traditioneel gevierd met een groot [[kampvuur]].<br />
<br />
Ook heeft de scoutinggroep internationale contacten met de scoutinggroepen uit de zustersteden Troyes (Frankrijk), Darmstad (Duitsland) en Bath (Engeland)</div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Scouting_Don_Bosco_Alkmaar&diff=73988
Scouting Don Bosco Alkmaar
2013-12-09T17:15:04Z
<p>Spaak73: Regio en groepsnummer toegevoegd</p>
<hr />
<div>{{groep<br />
|Groepsdas = Das Balmoral.png<br />
|Beweging = Scouting Nederland<br />
|Regio = Regio Noord-Holland Noord<br />
|Groepsnummer = 1766<br />
|Plaats = Alkmaar<br />
|Provincie = Noord-Holland<br />
|Land = Nederland<br />
|Open voor = beide<br />
|Leden = +/- 110<br />
|Levensbeschouwing = openbaar<br />
|Opgericht= 1938<br />
|Website = www.donboscogroep.nl<br />
}}<br />
<br />
'''{{PAGENAME}}''' is een [[scoutinggroep]] in Alkmaar<br />
<br />
== Geschiedenis ==<br />
In 1938 werd de eerste stap gedaan tot de oprichting van de R.K. Verkennersgroep “Don Bosco”. Een exacte datum van oprichting is niet te achterhalen, maar op 30 juli 1938 is mej. Aag Buur tot de eerste Akela geïnstalleerd. De Welpenhorde kon van start gaan en op 2 oktober 1938 werd het hordehol op het “Landje van Laan” aan de Westerweg, nu Fritz Conijnlaan, ingezegend en in gebruik genomen. Het was op 29 oktober 1938 dat Hopman Herman Wagenaar met groot verlof uit militaire dienst kwam en hiermee was de grondslag gelegd voor de nieuwe verkennerstroep Don Bosco. Samen met zijn broer Vaandrig Emile Wagenaar werd op 9 november 1938 de eerste troepavond georganiseerd op het zolderkamertje van de Hopman aan de Stationsweg met zes verkenners.<br />
Voor Hfl. 845,- werd door aannemer S. Schaaf een houten troephuis gebouwd op een stuk grond van bloemist J. Teerink aan de Zandersloot, waar later het oefenveld van AZ kwam. Op 25 juni 1939 werd het nieuwe HK met een Canadese bijl feestelijk geopend door Aalmoezenier Marcelis. Burgemeester Kinschot was ook van de partij en hij waagde het zelfs de 9,5 meter hoge seintoren te beklimmen.<br />
<br />
Helaas moest ook de Don Bosco groep zijn tol betalen gedurende de vijf jaren van Duitse bezetting van Nederland. Op 2 april 1941 werd het spel van verkennen verboden. Onmiddellijk werden de troepeigendommen in veligheid gebracht en niet veel later werd het HK in beslag genomen door de Jeugdstorm-jongeren van de N.S.B. De troep van 24 verkenners bleef echter onverstoord doordraaien, alleen het uniform werd in de kast gehangen. Het was immers verboden om groepsbijeenkomsten te houden. Gedurende de oorlogsjaren was een kleine groep verkenners actief in het op kleine schaal de N.S.B. en Jeugdstorm moeilijk te maken. Dit betrekkelijk onschuldige kattenkwaad monde uit tot een grootschaliger verzet naarmate de onderdrukking heviger werd. Op 25 februari 1944 vond er een overval plaats op het stadshuis in Alkmaar, waarbij de jeugdige verkenners Jan Hoberg en André van Elburg actief betrokken waren. Zij maakte deel uit van de ondergrondse beweging die uit was op vernietiging van het bevolkingsregister. De overval mislukte (verraad) en Jan Hoberg werd gearresteerd en op het politiebureau op brute en lafhartige wijze mishandeld. Hij zat in het 'Oranjehotel' van 12 april 1944 tot 14 april 1944, op welke dag hij op de Waalsdorpervlakte bij Scheveningen werd gefusilleerd. Op dat moment was hij de jongste (19 jaar) van de in Nederland gefusilleerden.<br />
<br />
5 Mei 1945, bevrijding van ons land van de Duitse overheersing. De verkenners worden door Vaandrig Emile Wagenaar direct opgetrommeld, nu op een andere zolderkamer, om de B.S. te helpen bij haar werkzaamheden. Begin juni 1945 was het in Café Haring aan de Oude Gracht waar de eerste troepbijeenkomst van de verkenners was. Nieuwe leden meldden zich alras aan en na een aantal weken bestond de groep uit 118 verkenners, verdeeld over 5 troepen, waaronder land-, zee- en luchtverkenners, 80 welpen verdeeld over 3 hordes en 10 voortrekkers verenigd in de Nicolaasstam. De Welpen hadden hun bijeenkomsten op de zolder van de “Nieuwe Doelen” en de verkenners draaiden in het Patronaatsgebouw aan de Varnebroek. Ondertussen was het Groepscomité, bestaande uit de heren Lissone (voorz.), Berkhout (secr.), Schuyt (penn.), Hermes, Niessen, Overtoom, Hopman Wagenaar en Aalmoezenier Trooster druk bezig met de financiering en de bouw van een nieuw onderkomen aan de Prins Bernhardlaan, naast De Schutterswei, totale kosten Hfl. 6.500,--.<br />
<br />
Pas op 8 januari 1950 werd het nieuwe gebouw ingezegend en officieel in gebruik genomen. Tot op de dag van vandaag is dit het [[HK]] van de Don Bosco groep Alkmaar. Naast de huisvesting waren er ook financiële en leidingproblemen. Zo werd er een streep gezet onder de zee- en luchtverkenners en werden de 3 welpenhordes samengevoegd tot 2 hordes. Hier is het kranten artikel uit 1950 over de opening van het hk (Groot PDF Alert)<br />
Op 1 februari 1953 ontkwam ook ons gebouw niet aan de gevolgen van de verschrikkelijke februaristorm, die een schadepost bezorgde van ruim Hfl. 5.000,--. Het gehele dak was eraf gewaaid. Het Schadefonds en de parochianen van de St. Josephkerk brachtten het geld bijeen voor het herstel.<br />
<br />
In 1964 gaat de Don Bosco groep een fusie aan met de Pius-X groep en heet per 27 september 1964 “Interparochiële verkennersgroep Don Bosco Alkmaar-West”. De groep krijgt een nieuwe groepsdas met een Balmoral Schotse ruit.<br />
<br />
In september 1968 wordt voor het eerst een poging gedaan een [[Rowans|Rowanafdeling]] op te richten. Wegens gebrek aan belangstelling van de jongens mislukt dit. In 1970 wordt een tweede poging ondernomen, nu met succes, onder begeleiding van Hans Vermeulen. Op 20 november 1970 wordt de Rowanafdeling officieel ingeschreven bij het [[Nationaal Hoofdkwartier]] onder nummer RA224.<br />
<br />
Op 8 december 1970 wordt de Stichting Verenigingsgebouw Don Bosco opgericht met als doel het beheer en de exploitatie van het HK en het beheer van de penningen van de groep. Bestuurlijk gezien voldoet de Don Bosco groep niet aan de huishoudelijk reglement van het pas opgerichte Scouting Nederland (in 1972 ontstaan uit een fusie tussen de Nederlandse Padvinders en de Katholieke Verkenners). Zo zouden we moeten beschikken over een Groepsraad (besluitvormend orgaan bestaande uit alle leiding), een Groepsbestuur (een afvaardiging uit de Groepsraad) en een Stichtingsbestuur. In die periode bestond het Groepsbestuur en het Stichtingsbestuur uit dezelfde personen.<br />
<br />
In februari 1973 verschijnt het eerste exemplaar van het nieuwe groepsblad “Zeepogie” van de Rowanpers. De jaren zeventig worden gekenmerkt als Gouden Tijden: subsidies, verhuur en niet te vergeten de oud-papier-acties. Met een kiloprijs van een kwartje waren wij de koning te rijk en onze sponsor Hoveniersbedrijf Veeken stelde belangeloos bakfietsen beschikbaar om het oud-papier op te halen.<br />
Ook aan de 8 oktober festiviteiten geeft Don Bosco acte de présence. De eerste DoBo praalwagen met als thema “Swiebertje”werd in 1975 gebouwd. Er zouden er nog velen volgen.<br />
<br />
Op 16 januari 1976 vindt de eerste vergadering plaats van het Stichtingsbestuur nieuwe stijl, conform de richtlijnen van Scouting Nederland. De Stichting houdt zich vanaf dit moment alleen bezig met het beheer van het gebouw en de groepsfinanciën. Hiermee zal de Stichting het druk genoeg krijgen. Het sloopspook staat namelijk voor de deur in verband met een op handen zijnde uitbreiding van gevangenis “Schutterswei”. Besprekingen, vergaderingen, voorstellen en tekeningen waren aan de orde van de dag, maar alles liep op niets uit. De regering diende overal fors te bezuinigen en de uitbreiding van de gevangenis bleef uit.<br />
<br />
Na 43 jaar alleen jongens al lid te hebben, treden op 10 januari 1981 de eerste meiden toe tot de Don Bosco groep. Thérèse Beemsterboer startte de Kabouters met 6 leden en in april van dat jaar waren het er al 16. Kabouters bestaan dus echt!<br />
<br />
In september 1981 wordt, na een felle (positieve) interne discussie, de Pivo-stam opgericht voor jongeren van 18 tot 23 jaar. Nico Veeken was hun stam-adviseur, in de volksmond ook wel profiteur genoemd. Het oude krantenhok naast het HK werd gesloopt en van sloopmaterialen werd een eigen Pivolokaal neergezet. “Onze Trots” heette het. Zes jaar later werd het in maart 1987 door brand verwoest. In november van datzelfde jaar al konden de Pivoos hun intrek nemen in een splinternieuw lokaal.<br />
<br />
Nog meer uitbreiding: op 14 september 1983 wordt de volgende vrouwlijke speltak, de Gidsen, opgericht door Marian Wieringa-Beers. De Gidsen zijn gestart met vijf overgevlogen kabouters.<br />
De laatste uitbreiding vindt plaats in oktober 1986. Is er nog DoBo na de Pivo’s (23+)? Jawel, de Seniorentak. Op initiatief van Frank Bakkum is deze afdeling opericht die vier à vijf keer per jaar activiteiten organiseert voor oud-leden/leiding onder met motto “Gemiste Kansen”.<br />
<br />
In 1988 viert de groep haar 50-jarig bestaan met een gezamenlijk zomerkamp in Santpoort-Zuid en een Jubileumweekend en een officiële receptie op 24 september 1988. Ook de stichters van de groep waren erbij: Hopman Herman Wagenaar met zijn broer Vaandrig Emile Wagenaar en Akela Aag Buur.<br />
Tot hier de historie officieel vastgelegd in de kroniek “Wat een tijd…, 50 jaar Don Bosco Groep Alkmaar”. Fotomateriaal volgt nog.<br />
<br />
In 1994 voltrok zich een kleine ramp binnen de groep. Bijna de helft van het pas gerenoveerde gebouw brand volledig af. Oorzaak: brandstichting. Gelukkig was de groep goed verzekerd al heeft de herbouw wat langer op zich laten wachten dan gepland. Door het voeren van acties kon er genoeg extra geld worden binnengehaald voor o.a. de aanleg van een alarminstallatie.<br />
Wederom uitbreidingsplannen van de “Schutterswei” in 1999/2000. Een weg langs de muur, ……, enzovoort Ook dit is allemaal niet gerealiseerd.<br />
<br />
== (Spel)takken ==<br />
De groep heeft de volgende speltakken:<br />
* [[Bevers (Scouting Nederland)|Bevers]]<br />
* [[Kabouters (Scouting Nederland)|Kabouters]] <br />
* [[Welpen (Scouting Nederland)|Welpen]]<br />
* [[Gidsen (Scouting Nederland)|Gidsen]]<br />
* [[Verkenners (Scouting Nederland)|Verkenners]]<br />
* [[Explorers|Rowan / Sherpa's]]<br />
<br />
== Activiteiten ==<br />
De groep doet mee aan ... en organiseert ......</div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Lijst_van_Afdelingen&diff=73978
Lijst van Afdelingen
2013-12-08T11:52:04Z
<p>Spaak73: Verwijzing RSA 481 aangepast</p>
<hr />
<div>:''zie ook [[Lijst van scoutinggroepen in België]]'' en [[Lijst van scoutinggroepen in Nederland]]<br />
<br />
Dit is een '''lijst van [[Rowan]], [[Sherpa]], [[Matrozen ter Wilde Vaart|Wilde Vaart]] en [[Explorer]] Afdelingen''' die probeert om (ooit) alle [[Afdeling]]en in Nederland in kaart te brengen. Je kunt een stukje over je afdeling schrijven in het artikel over je groep.<br />
Over scoutinggroepen met rode letters is nog geen artikel. <br />
{|class="prettytable sortable"<br />
!Opge- richt als||Afd.nr.||Datum oprichting||Herop-<br />richting||Actief||Groepsnaam||Plaats||Opmerkingen<br />
|-<br />
|RA || 1 ||[[15 november]] [[1958]]|| || ja ||[[Franciscus-Lodewijkgroep]]|| Schiedam || <br />
|-<br />
|RA || 2 ||[[21 december]] [[1958]]|| || ja ||[[St. Tarcisius (Waalre)|Tarcisiustroep]]|| Aalst - Waalre || Na fusie: [[Scouting Aalst-Waalre]]<br />
|-<br />
|RA || 3 ||[[7 februari]] [[1959]]|| || ja ||[[St Paulustroep (Oldenzaal)|St Paulustroep]]|| Oldenzaal || [[Scouting Peerke Donders (Oldenzaal)|Scouting Peerke Donders]] <br />
|-<br />
|RA || 4 ||[[11 maart]] [[1959]]|| || nee ||[[Rolandtroep]]|| Hageveld, Heemstede || Opgeheven vóór oktober 1959<br />
|-<br />
|RA || 5 ||[[8 april]] [[1959]]|| || nee ||[[Don Boscotroep (Amsterdam)|Don Boscotroep]]|| Amsterdam || <br />
|-<br />
|RA || 6 ||[[2 mei]] [[1959]]|| || nee ||[[St. Xaveriustroep]]|| Rotterdam || <br />
|-<br />
|WV || 7 ||[[3 mei]] [[1959]]|| [[17 juni]] [[1967]] || ja ||[[Miguel Pro Waterscouting]]|| Arnhem || <br />
|-<br />
|RA || 8 ||[[3 mei]] [[1959]]|| || nee ||[[St. Maartentroep (Arnhem)|St. Maartentroep]]|| Arnhem || <br />
|-<br />
|RA || 9 ||[[3 mei]] [[1959]]|| || ja ||[[Scouting Don Bosco (Soest)|Don Boscogroep]]|| Soest || <br />
|-<br />
|RA || 10 ||[[mei]] - [[juli]] [[1959]]|| || nee ||[[St Christoffel III]]|| Eindhoven || <br />
|-<br />
|RA || 11 ||[[20 juni]] [[1959]]|| || nee ||[[Eymard]]|| Den Haag || Opgeheven rond 1970<br />
|-<br />
|RA || 12 ||[[12 juli]] [[1959]]|| || nee ||[[St. Paulusgroep]]|| Wageningen || <br />
|-<br />
|RA || 13 ||[[13 december]] [[1959]]|| || nee ||[[Eekhoornpatrouille]]|| Overasselt || <br />
|-<br />
|RA || 14 ||[[13 december]] [[1959]]|| || ja ||[[St. Hubertusgroep]]|| Nuth || <br />
|-<br />
|RA || 15 ||[[10 januari]] [[1960]]|| || nee ||[[Roothaangroep]]|| Den Haag || Jan van Hooftroep<br />
|-<br />
|RA || 16 ||[[14 februari]] [[1960]]|| || ja ||[[Scouting Sint Lambertus]]|| Maastricht || <br />
|-<br />
|RA || 17 ||[[6 maart]] [[1960]]|| || ja ||[[St. Willibrord Bleyerheide]]|| Bleyerheide (Kerkrade) || <br />
|-<br />
|RA || 18 ||[[27 maart]] [[1960]]|| || nee ||[[St. Benoit Labregroep]]|| Vlaardingen || "Koning Arthurtroep"<br />
|-<br />
|RA || 19 ||[[22 april]] [[1960]]|| || ja ||[[St. Nicasius]]|| Heeze || <br />
|-<br />
|RA || 20 ||[[13 november]] [[1960]]|| || nee ||[[St. Willibrordus]]|| Nijmegen || <br />
|-<br />
|RSA || 20 ||[[1 mei]] [[1981]]|| || ja ||[[Jhr. Schimmelpenninckgroep]]|| Rhenen || Geen officieel nummer, groep heeft dit nummer bewust gekraakt<br />
|-<br />
|RA || 21 ||[[17 april]] [[1961]]|| || nee ||[[Tarcisiusgroep (Breda)|Tarcisiusgroep]]|| Breda || "Generaal Maczektroep"; Artikel 'De Stem'<br />
|-<br />
|RA || 22 ||[[2 augustus]] [[1961]]|| || nee ||[[St. Ansfried]]|| Alphen aan de Rijn || <br />
|-<br />
|RA || 24 ||[[26 mei]] [[1962]]|| || ja ||[[Scouting Trinitas]]|| Heerlen || <br />
|-<br />
|RA || 25 ||[[8 juli]] [[1962]]|| [[8 juli]] [[1967]] || ja ||[[St. Vincentius]]|| Rumpen-Brunssum || <br />
|-<br />
|RA || 26 ||[[15 juli]] [[1962]]|| || nee ||[[Jacobus Andreasgroep]]|| Scheveningen || Na fusie: [[Jacob-Andreas]] (1964), na fusie: [[Jacob-Andreas Beata]] (1985)<br />
|-<br />
|WV || 27 ||[[22 juli]] [[1962]]|| || ja ||[[Andreas Zijlsmansgroep]]|| Waalwijk || <br />
|-<br />
|RA || 28 ||[[28 oktober]] [[1962]]|| || nee ||[[St. Gabriëlgroep]]|| Uden || <br />
|-<br />
|RA || 29 ||[[11 november]] [[1962]]|| || nee ||[[Gerardus Majella]]|| Schiebroek (Rotterdam) || <br />
|-<br />
|WV || 30 ||[[16 december]] [[1962]]|| || ja ||[[Sint Gabrielgroep]]|| Mook || <br />
|-<br />
|RA || 31 ||[[22 december]] [[1962]]|| || ja ||[[Secretaris Moonengroep]]|| Roermond || <br />
|-<br />
|RA || 32 ||[[23 december]] [[1962]]|| || ja ||[[St. Petrus ]]|| Venray || Na fusie: [[Peelspeurders]]<br />
|-<br />
|RA || 33 ||[[16 februari]] [[1963]]|| || ja ||[[St. Ansfridusgroep]]|| Amersfoort || <br />
|-<br />
|WV || 36 ||[[17 maart]] [[1963]]|| || ja ||[[Scouting Olav]]|| Naarden || <br />
|-<br />
|RA || 37 || || || nee ||[[St. Maarten (Gronsveld)|St. Maarten]]|| Gronsveld || Geen officieel nummer<br />
|-<br />
|WV || 38 ||[[20 april]] [[1963]]|| || ja ||[[Waterscouting St.Franciscus]]|| Roermond || <br />
|-<br />
|RA || 39 ||[[21 april]] [[1963]]|| || ja ||[[Scouting St. Paulus (Venlo)|Scouting St. Paulus]]|| Venlo || <br />
|-<br />
|WV || 40 ||[[13 juli]] [[1963]]|| || nee ||[[St. Jozefgroep]]|| Haarlem (Heemstede) || Uit: Leidersblad 1963<br />
|-<br />
|RA || 41 ||[[23 april]] [[1963]]|| || ja ||[[André de Thaya]]|| Beverwijk || <br />
|-<br />
|RA || 42 ||[[14 juni]] [[1963]]|| || ja ||[[Scouting Kapelaan Berix]]|| Heerlen || <br />
|-<br />
|RA || 43 ||[[27 juni]] [[1963]]|| || nee ||[[Titus Brandsma]]|| Hillegersberg (Rotterdam) || <br />
|-<br />
|WV || 44 ||[[29 juni]] [[1963]]|| || nee ||[[Sint Jacobsgroep]]|| Den Haag || Na fusie: [[Jacob-Andreas]] (1964), na fusie: [[Jacob-Andreas Beata]] (1985)<br />
|-<br />
|WV || 47 ||[[29 september]] [[1963]]|| || ja ||[[Stella Maris (Rotterdam)|Stella Maris]]|| Rotterdam || <br />
|-<br />
|RA || 49 || || || nee ||[[St. Lambertus]]|| Helmond || <br />
|-<br />
|RA || 50 || || [[5 januari]] [[1977]] || nee ||[[St. Martinus]]|| Amsterdam - West || <br />
|-<br />
|RA || 52 ||[[1 januari]] [[1964]]|| || ja ||[[Hubertus]]|| Voorburg || Na fusie: [[Hubertus/Brandaan]] (rond 1988)<br />
|-<br />
|RA || 53 || || || nee ||[[St. Lambertus]]|| Bergen (n.h.) || <br />
|-<br />
|WV || 54 ||[[8 februari]] [[1964]]|| || ja ||[[Tekakwitha]]|| Utrecht || <br />
|-<br />
|RA || 55 ||[[15 februari]] [[1964]]|| || ja ||[[St. Jozefgroep (Dongen)|St. Jozefgroep]]|| Dongen || [[Scouting Laurentius Dongen]]<br />
|-<br />
|RA || 56 ||[[16 februari]] [[1964]]|| || ja ||[[Albert Schweitzergroep]]|| Drunen || [[Dr. Akkermansgroep]]<br />
|-<br />
|RA || 57 ||[[16 februari]] [[1964]]|| || ja ||[[Garcia Moreno]]|| Vlijmen || "John F. Kennedy Rowans"<br />
|-<br />
|RA || 58 || || || ja ||[[Scouting Keent-Moesel]]|| Weert || <br />
|-<br />
|RA || 59 || || [[oktober]] [[1965]] || nee ||[[Titus Brandsma]]|| Boxmeer || <br />
|-<br />
|RA || 60 ||[[17 april]] [[1964]]|| [[26 mei]] [[1973]] || ja ||[[Pere Kersten Groep]]|| Eindhoven || "Peter Vrijdag"<br />
|-<br />
|RA || 61 || || || nee ||[[Valentijn]]|| Den Haag || Na fusie met Damiaan, Damascusstam en Aphroditestam: Valentijn (1968), na fusie: [[Brigitta/valentijn]] (1887)<br />
|-<br />
|RA || 62 || || || nee ||[[Petrus en Paulusgroep]]|| Loosduinen || Naam gewijzigd in PéPé<br />
|-<br />
|RA || 64 ||[[27 juni]] [[1964]]|| || ja ||[[St. Hubertus]]|| Heerlen || Na fusie met St. Lidwina: [[Scouting Bekkerveld]] (1974)<br />
|-<br />
|RA || 65 || || || ja ||[[Scoutinggroep Munstergeleen]]|| Munstergeleen || <br />
|-<br />
|RA || 66 ||[[28 juni]] [[1964]]|| || ja ||[[Scouting Don Bosco (Sittard)|Scouting Don Bosco]]|| Sittard || <br />
|-<br />
|RA || 68 ||[[18 juli]] [[1964]]|| [[oktober]] [[1965]] || ja ||[[St Werenfridusgroep]]|| Elst || <br />
|-<br />
|RA || 69 ||[[25 juli]] [[1964]]|| [[oktober]] [[1965]] || ja ||[[St. Fransiscus]]|| Boekel || [[Scouting Boekel]] <br />
|-<br />
|RA || 71 || || || ja ||[[Scouting Schinnen]]|| Puth-Schinnen || <br />
|-<br />
|RA || 72 ||[[12 augustus]] [[1964]]|| || ja ||[[St. Wilfried]]|| Castricum || <br />
|-<br />
|RA || 73 ||[[12 september]] [[1964]]|| || nee ||[[St. Michaël]]|| Breda || <br />
|-<br />
|RA || 76 || || || nee ||[[Zalige Mbaga]]|| Amsterdam - Oost || <br />
|-<br />
|RA || 77 || || [[1 oktober]] [[1983]] || ja ||[[St. Anthonius]]|| Oss || Na fusie: [[Scouting Ussen]]<br />
|-<br />
|WV || 78 || || || ja ||[[Christofoor Zeeverkenners]]|| Zwolle || <br />
|-<br />
|EA || 79 || ||[[1 april]] [[2011]] || ja ||[[St. Martinus]]|| Voorburg || Na fusie: [[Scouting Sint Maarten-Hildegard|St. Maarten/Hildegard]] (1989)<br />
|-<br />
|RA || 81 || || || ja ||[[St Corneliusgroep]]|| Roosendaal || Na fusie: [[Fridjof Nansengroep]]<br />
|-<br />
|RA || 84 ||[[20 maart]] [[1965]]|| || ja ||[[Scouting Willibrordus (Gemert)|Willibrordus]]|| Gemert || <br />
|-<br />
|RA || 85 || || || nee ||[[Kardinaal Lavigeriegroep]]|| Boxtel || <br />
|-<br />
|RA || 86 ||[[24 maart]] [[1965]]|| || ja ||[[Hubertus]]|| Voorburg || Na fusie: [[Hubertus/Brandaan]] (rond 1988)<br />
|-<br />
|RA || 87 ||[[26 maart]] [[1965]]|| || ja ||[[Paulus en Petrus Dondersgroep]]|| Apeldoorn || <br />
|-<br />
|RA || 88 || || || nee ||[[Roelandgroep (Rotterdam)|Roelandgroep]]|| Rotterdam || <br />
|-<br />
|RA || 89 || || || ja ||[[St. Willibrordusgroep]]|| Hulst || vanaf jaren '80 Scouting 't Jagertje<br />
|-<br />
|RA || 90 || || || nee ||[[Christoffelgroep (Utrecht)|Christoffelgroep]]|| Utrecht || <br />
|-<br />
|RA || 92 || || || nee ||[[Kolonel Wils-troep]]|| Ravenstein || "John F. Kennedy-afdeling"<br />
|-<br />
|RA || 93 || || || nee ||[[St. Bonifaciusgroep]]|| Arnhem || <br />
|-<br />
|RA || 94 || || || nee ||[[Charles de Foucaultgroep]]|| Den Haag || ± 1973 groep opgeheven<br />
|-<br />
|RA || 95 || || || nee ||[[Laurentius]]|| Rotterdam || <br />
|-<br />
|RA || 96 ||[[19 juni]] [[1965]]|| || nee ||[[P.G. Frassatie]]|| Berghem (bij Oss) || <br />
|-<br />
|RA || 97 || || || ja ||[[Lido '76]] (Don Bosco)|| Arnhem || <br />
|-<br />
|RA || 98 ||[[1965]]|| || ja ||[[André de Thayetroep]]|| Arnhem || <br />
|-<br />
|RA || 99 || || || ja ||[[Scouting Jonko]]|| Silvolde || <br />
|-<br />
|RA || 100 || || [[1 maart]] [[1974]] || nee ||[[Tarcisiusgroep (Den Haag)|Tarcisiusgroep]]|| Den Haag || Deze afdeling is in maart 1974 officieel overgegaan naar [[Dom Helder Camara]]<br />
|-<br />
|RA || 101 || || || nee ||[[St. Oelbert]]|| Oosterhout || Verbonden aan een internaat<br />
|-<br />
|RA || 106 || || || ja ||[[Dannenburcht]]|| Huissen || <br />
|-<br />
|WV || 107 || || || nee ||[[Brandaangroep]]|| Voorburg || Na fusie: [[Hubertus/Brandaan]] (rond 1988); Ra was begin 1973 nog i.o.<br />
|-<br />
|RA || 109 ||[[26 september]] [[1965]]|| || ja ||[[St. Martinus]]|| Breda || <br />
|-<br />
|RA || 110 ||[[9 oktober]] [[1965]]|| || nee ||[[Pius XII]]|| Schaesberg (Landgraaf) || <br />
|-<br />
|RA || 111 ||[[17 oktober]] [[1965]]|| || ja ||[[St. Jeroengroep]]|| Texel || [[Scouting Texel]]<br />
|-<br />
|RA || 112 || || || nee ||[[Michaëlgroep]]|| Schaesberg || <br />
|-<br />
|RA || 113 || || || nee ||[[Driekoningengroep]]|| Amsterdam - Watergraafsmeer || <br />
|-<br />
|RA || 114 ||[[1966]]|| || nee ||[[St. Martinus]]|| Stein || Na fusie: [[Scouting Stein]]<br />
|-<br />
|RA || 115 || || || nee ||[[St. Jorisgroep]]|| Den Haag || ±1988 groep opgeheven of gefuseerd. Niet te verwarren met een van de andere St. Jorisgroepen in Den Haag<br />
|-<br />
|RA || 116 ||[[17 januari]] [[1966]]|| [[1 mei]] [[2003]] || ja ||[[St. Jan de Dopergroep]]|| Breda || Na fusie: [[Clemens Maria Hofbauer]]<br />
|-<br />
|RA || 117 ||[[22 januari]] [[1966]]|| || ja ||[[St. Cunera - St. Marcellinusgroep]]|| Hengelo || <br />
|-<br />
|RA || 118 || || || ja ||[[St. Jeroengroep]]|| Hengelo || Gefuseerd met [[Bambi-groep]]<br />
|-<br />
|RA || 119 || || || nee ||[[St. Tarcisius (Nieuwhagen)|St. Tarcisius]]|| Nieuwhagen || <br />
|-<br />
|RA || 120 || || || nee ||[[Petrus en Paulusgroep]]|| Schaesberg || <br />
|-<br />
|RA || 121 || || || nee ||[[St. Lambertus]]|| Uden || <br />
|-<br />
|RA || 122 ||[[13 februari]] [[1966]]|| || ja ||[[St. Willibrordusgroep]]|| Mill || BE-afdeling; In 1996 gefuseerd tot [[Scouting Mill]]<br />
|-<br />
|RA || 123 ||[[5 maart]] [[1966]]|| || nee ||[[St. Fransiscus]]|| Nijmegen || Na fusie: [[Scouting Grootstal]]<br />
|-<br />
|RA || 124 ||[[5 maart]] [[1966]]|| || nee ||[[St. Fransiscus]]|| Gendt O.B. || Na fusie met [[Thersiagroep]]: [[Scouting Gendt]] (1979)<br />
|-<br />
|RA || 125 ||[[6 maart]] [[1966]]|| || ja ||[[J.F. Kennedygroep]]|| Oss || Na fusie: [[Titus Brandsmagroep (Oss)|Titus Brandsmagroep]]<br />
|-<br />
|RA || 126 || || || nee ||[[Kardinaal Mindszenty]]|| Utrecht || "Ludger"<br />
|-<br />
|RA || 129 ||[[14 mei]] [[1966]]|| || ja ||[[St. Willibrordus]]|| Beek en Donk || [[Scouting Beek en Donk]] <br />
|-<br />
|RA || 130 ||[[8 mei]] [[1966]]|| || nee ||[[Michaëlgroep]]|| Den Haag || Na fusie: [[Martin Luther King]] (1969)<br />
|-<br />
|RA || 131 || || || nee ||[[Christofoorgroep]]|| Krommenie || Na fusie: [[Scouting Krommenie]]<br />
|-<br />
|RA || 132 || || || ja ||[[Scouting St. Gerardus]]|| Heerlen || <br />
|-<br />
|RA || 133 || || || ja ||[[Scouting Lord Baden-Powell (Maastricht)|Scouting Lord Baden-Powell]]|| Maastricht || <br />
|-<br />
|RA || 134 || || || nee ||[[St. Georgegroep]]|| Zaandam || <br />
|-<br />
|RA || 137 ||[[21 augustus]] [[1966]]|| || ja ||[[Scouting St. Jozef (Sittard)|Scouting St. Jozef]] || Sittard || <br />
|-<br />
|RA || 138 ||[[18 september]] [[1966]]|| || ja ||[[Scouting St. Lambertus]]|| Kerkrade || <br />
|-<br />
|RA || 140 ||[[27 juni]] [[1966]]|| || nee ||[[Kardinaal de Jonggroep]]|| Utrecht || <br />
|-<br />
|RA || 141 ||[[10 december]] [[1966]]|| || nee ||[[Baroniegroep]]|| Breda || <br />
|-<br />
|RA || 142 ||[[17 december]] [[1966]]|| || ja ||[[St. Martinus groep]]|| Beek (L) || <br />
|-<br />
|RA || 143 || || || ja ||[[Verkenners Kluis-Geleen]]|| Geleen || <br />
|-<br />
|RA || 144 || || || nee ||[[St. Paulusgroep]]|| Deventer || <br />
|-<br />
|RA || 146 ||[[11 februari]] [[1967]]|| || ja ||[[Scouting St. Gerlach]]|| Hoensbroek || <br />
|-<br />
|RA || 147 ||[[11 februari]] [[1967]]|| || ja ||[[H. de Montfort]]|| Hoensbroek || <br />
|-<br />
|RA || 149 ||[[12 februari]] [[1967]]|| || ja ||[[Scoutinggroep Don Bosco (Geldrop)|Don Bosco]]|| Geldrop || <br />
|-<br />
|RA || 150 ||[[16 februari]] [[1967]]|| || ja ||[[Adelbertusgroep]]|| Heemskerk || <br />
|-<br />
|RA || 153 ||[[29 april]] [[1967]]|| [[4 juni]] [[1974]] || ja ||[[Scouting St. Willibrord]]|| Goirle || <br />
|-<br />
|RA || 156 ||[[3 juni]] [[1967]]|| || ja ||[[Scouting Egbertus]]|| Almelo || <br />
|-<br />
|RA || 159 || || || nee ||[[St. Radboud]]|| Santpoort || <br />
|-<br />
|RA || 160 ||[[23 juni]] [[1967]]|| || nee ||[[Dr. Murk Jansen]]|| Breda || BE-afdeling<br />
|-<br />
|RA || 161 ||[[24 juni]] [[1967]]|| || ja ||[[Charles de Foucould / Simone Weil]]|| Breda || <br />
|-<br />
|RA || 162 ||[[19 augustus]] [[1967]]|| || ja ||[[Ben Labre]]|| De Bilt || <br />
|-<br />
|RA || 163 ||[[25 juni]] [[1967]]|| || ja ||[[Mariagroep (Oosterhout)|Mariagroep]]|| Oosterhout || <br />
|-<br />
|RA || 164 ||[[25 juni]] [[1967]]|| || ja ||[[Scouting Albert Schweitzer]]|| Breda || <br />
|-<br />
|RA || 165 || || || nee ||[[St. Hieronymus]]|| Weert || <br />
|-<br />
|RA || 166 ||[[1 september]] [[1967]]|| || ja ||[[St. Paulus ]]|| Amby || Na fusie: [[Scouting Amby]]<br />
|-<br />
|RA || 167 || || || nee ||[[Scouting Henri Dunant]]|| Maastricht || Gefuseerd met [[Florence Nightingale]]<br />
|-<br />
|RA || 169 ||[[1 oktober]] [[1967]]|| || ja ||[[Generaal Roothaangroep]]|| Doetinchem || <br />
|-<br />
|RA || 170 || || || nee ||[[St. Joris]]|| Groesbeek || BE-afdeling, verbonden aan internaat<br />
|-<br />
|RA || 171 || || || nee ||[[District West-ZeeuwsVlaanderen]]|| Oostburg || <br />
|-<br />
|RA || 172 || || || nee ||[[William Doyle]]|| Enschede || <br />
|-<br />
|RA || 173 || || || nee ||[[Charles de Foucault ]]|| Glanerbrug || <br />
|-<br />
|WV || 174 ||[[7 november]] [[1968]]|| || ja ||[[Scouting Sint Maarten (Amsterdam)|St. Maarten]]|| Amsterdam || <br />
|-<br />
|RA || 175 ||[[3 februari]] [[1968]]|| || nee ||[[St. Plechelmus]]|| Rossum || <br />
|-<br />
|RA || 176 ||[[4 februari]] [[1968]]|| || ja ||[[Paus Adriaan]]|| Bentelo || <br />
|-<br />
|RA || 177 ||[[17 februari]] [[1968]]|| || nee ||[[St. Tarcisius (Westdorpe)|St. Tarcisius]]|| Westdorpe || <br />
|-<br />
|RA || 178 ||[[17 februari]] [[1968]]|| || nee ||[[Scouting Vogelwaarde]]|| Vogelwaarde || <br />
|-<br />
|RA || 180 ||[[24 maart]] [[1968]]|| || ja ||[[Kardinaal van Rossumgroep]]|| Delden || Na fusie: [[Van Rossum-Elisabethgroep]]<br />
|-<br />
|RA || 181 ||[[24 maart]] [[1968]]|| || ja ||[[Scouting St. Stephanus]]|| Borne || [[Scouting St. Stephanus Martina]]<br />
|-<br />
|RA || 183 ||[[30 maart]] [[1968]]|| || ja ||[[Willibrordus]]|| Lierop || <br />
|-<br />
|RA || 184 ||[[24 april]] [[1968]]|| || ja ||[[Scouting Uitgeest|Don Bosco]]|| Uitgeest || <br />
|-<br />
|RA || 185 ||[[25 mei]] [[1968]]|| || ja ||[[St. Hubertus]]|| Terneuzen || [[EOS/St Hubertus]], Gebruikte ook RA 189<br />
|-<br />
|RA || 186 ||[[1 augustus]] [[1968]]|| [[1 augustus]] [[1986]] || ja ||[[Jan van Hoofgroep]]|| Jutphaas (Nieuwegein) || <br />
|-<br />
|RA || 189 ||[[17 augustus]] [[1968]]|| || ja ||[[Kardinaal Mindszenty]]|| Tungelroy (Weert) || <br />
|-<br />
|RA || 190 ||[[20 oktober]] [[1968]]|| || nee ||[[Mgr. Hamer ]]|| Nijmegen || Na fusie: [[Scouting d'Almaras]]<br />
|-<br />
|RA || 191 || || || ja ||[[Edward Poppe-groep]]|| Hoogerheide || [[Scouting Hoogerheide]], Onduidelijk welke groep het officiële nummer heeft<br />
|-<br />
|RA || 193 ||[[1 december]] [[1968]]|| || ja ||[[St. Christoffel (Hengelo)|Christoffelgroep]]|| Hengelo || <br />
|-<br />
|RA || 194 ||[[7 december]] [[1968]]|| || ja ||[[St. Joris]]|| Tilburg || <br />
|-<br />
|RA || 196 || || || nee ||[[Albert Schweitzergroep]]|| Vreeswijk || <br />
|-<br />
|RA || 198 || || || nee ||[[St. Mattheusgroep]]|| Eibergen || <br />
|-<br />
|RA || 199 ||[[29 maart]] [[1969]]|| || nee ||[[van Eymardgroep]]|| Nijmegen || Na fusie: [[Scouting Brakkenstein]]<br />
|-<br />
|RA || 200 ||[[29 maart]] [[1969]]|| || ja ||[[Scouting St. Lambertus]]|| Udenhout || <br />
|-<br />
|RA || 201 || || || nee ||[[St. Sebastiaan]]|| Den Haag || ± 1984 groep opgeheven of gefuseerd<br />
|-<br />
|RA || 202 ||[[26 april]] [[1969]]|| || nee ||[[Sc. Deurne]]|| Deurne || <br />
|-<br />
|WV || 203 || || || nee ||[[Brandaengroep]]|| Barendrecht || <br />
|-<br />
|RA || 205 ||[[1 juni]] [[1969]]|| || ja ||[[Dr. Schaepmangroep]]|| Montfoort || [[Scouting Montfoort]]<br />
|-<br />
|RA || 206 ||[[15 juni]] [[1969]]|| [[17 december]] [[1972]] || ja ||[[St. Christoforus - Lichtendraagsters]]|| Arnhem || <br />
|-<br />
|RA || 207 ||[[27 juni]] [[1969]]|| || ja ||[[Christus Koninggroep]]|| Den Haag || Na fusie met Christoforus/ en Margaretha Sinclair: [[Haagse Hout]]<br />
|-<br />
|RA || 208 || || || ja ||[[Jeanne d'Arc]]|| Hengelo || Gefuseerd met [[St. Patrick]]<br />
|-<br />
|RA || 209 || || || ja ||[[St. Maarten (Limmen)|St. Maarten]]|| Limmen || Na fusie: [[Scouting Limmen]]<br />
|-<br />
|RA || 210 ||[[18 oktober]] [[1969]]|| || nee ||[[Charles de Foucouldgroep]]|| Tilburg || Opgegaan in RSA 732<br />
|-<br />
|RA || 211 ||[[18 oktober]] [[1969]]|| || ja ||[[St. Maarten (Weert)|St. Maarten]]|| Weert || <br />
|-<br />
|RA || 212 || || [[16 december]] [[1973]] || nee ||[[Paus Pius X]]|| Nuenen || Na fusie met St. Catharina: [[Phanta Rei]] (1981)<br />
|-<br />
|RA || 213 || || || nee ||[[Heilige Familie]]|| Maastricht || <br />
|-<br />
|SA || 216 || || || nee ||[[Lambertusgroep]]|| Blerick || <br />
|-<br />
|RA || 217 || || || ja ||[[Scouting Rhenova]]|| De Meern || <br />
|-<br />
|RA || 218 || || || nee ||[[Scouting Langendijk]]|| Noord Scharwoude || <br />
|-<br />
|RA || 219 || || || nee ||[[St. Martinus (Utrecht)|St. Martinus]]|| Utrecht || <br />
|-<br />
|RA || 220 ||[[18 april]] [[1970]]|| || ja ||[[St. Bernulphus]]|| Oosterbeek || <br />
|-<br />
|RA || 221 || || || nee ||[[Christus Koninggroep]]|| Maastricht || <br />
|-<br />
|RA || 222 || || || nee ||[[Highmoore Rangers]]|| Hoogeveen || <br />
|-<br />
|RA || 223 ||[[21 oktober]] [[1970]]|| || ja ||[[Sartogroep]]|| Amsterdam || <br />
|-<br />
|WV || 224 || || || ja ||[[Scouting Don Bosco Alkmaar|Don Bosco]]|| Alkmaar || <br />
|-<br />
|RA || 225 ||[[18 december]] [[1970]]|| || ja ||[[Martin Luther Kinggroep]]|| Hoorn || <br />
|-<br />
|RA || 226 ||[[27 december]] [[1970]]|| || ja ||[[Dominicus]]|| Nijmegen || Na fusie: [[Scouting d'Almaras]]<br />
|-<br />
|RA || 227 || || || nee ||[[Kardinaal de Jonggroep]]|| Twello || <br />
|-<br />
|RA || 228 ||[[13 maart]] [[1971]]|| || nee ||[[St. Hubertus]]|| Groesbeek || <br />
|-<br />
|RA || 229 ||[[13 april]] [[1971]]|| || ja ||[[Scouting Diemen]]|| Diemen || <br />
|-<br />
|RA || 230 ||[[28 mei]] [[1971]]|| || ja ||[[St. Willibrordus]]|| Heerlen || <br />
|-<br />
|RA || 232 ||[[1971]]|| || ja ||[[Scouting DonBosco]]|| Kessel-Eik (L) || <br />
|-<br />
|RA || 233 || || || nee ||[[St. Laurentiusgroep]]|| Breda || Don Helder Camara<br />
|-<br />
|RA || 235 || || || nee ||[[St. Walrickgroep]]|| Hatert (Nijmegen) || <br />
|-<br />
|RA || 237 ||[[1 januari]] [[1972]]|| || ja ||[[St Ludger]]|| Groenlo || Na fusie: Jeanne d'Arc & St Ludger, [[Scouting Groenlo]]<br />
|-<br />
|RA || 239 ||[[3 juni]] [[1972]]|| || ja ||[[Scouting Miguel-Pro]]|| Venlo || <br />
|-<br />
|RA || 240 ||[[27 mei]] [[1972]]|| || ja ||[[Scouting Don Bosco Ursem|Don Boscogroep]]|| Ursem || <br />
|-<br />
|RA || 241 ||[[1970]]|| || nee ||[[Mgr. Hamergroep]]|| Breda || Na fusie: [[Scouting Driesprong]]<br />
|-<br />
|RA || 242 || || || nee ||[[Leimuiden '63]]|| Leimuiden || <br />
|-<br />
|RA || 243 ||[[21 mei]] [[1972]]|| || ja ||[[Verkennersgroep St. Hubertus]]|| Herten || <br />
|-<br />
|RA || 244 || || || ja ||[[Taizégroep - Kethel]]|| Schiedam || <br />
|-<br />
|RA || 245 || || || nee ||[[Dom Savio]]|| Son || BE afdeling<br />
|-<br />
|RA || 246 || || || nee ||[[Scouting Eibergen]]|| Eibergen || <br />
|-<br />
|RA || 247 ||[[16 december]] [[1972]]|| || ja ||[[dr. Ariëns]]|| Beekbergen (Apeldoorn) || <br />
|-<br />
|RA || 248 ||[[16 december]] [[1972]]|| || ja ||[[Prins Willem Alexander Groep]]|| Tegelen || in 1977 gefuseerd met [[St. Martinus]] tot [[Scouting Tichlouw]]<br />
|-<br />
|WV || 249 || || [[1 oktober]] [[1974]] || ja ||[[St. Adrianus]]|| Hilvarenbeek || Na fusie: [[Scouting Hilvarenbeek]]<br />
|-<br />
| || 250 ||[[22 januari]] [[1973]]|| || ja ||[[Scouting Eygelshoven]]|| Eygelshoven || <br />
|-<br />
|RA || 251 ||[[10 maart]] [[1973]]|| || nee ||[[St. Gerlach]]|| Maastricht || <br />
|-<br />
|RA || 252 ||[[7 april]] [[1973]]|| || ja ||[[St. Michaël]]|| Harlingen || Na fusie: [[St. Michiel & Lioba]]<br />
|-<br />
| || 253 || || || nee ||[[Henrick van Veldekegroep]]|| Maastricht || <br />
|-<br />
| || 254 || || || nee ||[[St. Sebastiaan]]|| Arnhem || <br />
|-<br />
|RA || 255 ||[[15 juni]] [[1973]]|| || ja ||[[Fransiscusgroep]]|| Leiden || <br />
|-<br />
|RSA || 257 ||[[23 juni]] [[1973]]|| || nee ||[[Verbraak Margrietgroep]]|| Harderwijk || <br />
|-<br />
| || 258 ||[[17 juli]] [[1973]]|| || ja ||[[St. Christoffelgroep (Hoensbroek)|St. Christoffelgroep]]|| Hoensbroek - Mariarade || <br />
|-<br />
|RA || 259 || || || nee ||[[St.-Lodewijksgroep]]|| Mierlo || Na fusie: Scouting Mierlo<br />
|-<br />
| || 260 || || || ja ||[[St. Frans ]]|| Eindhoven || Mogelijk ook RA261<br />
|-<br />
|RA || 261 || || || ja ||[[St. Sebastiaan]]|| Eindhoven || <br />
|-<br />
| || 262 || || || nee ||[[St. Joris]]|| Kerkrade - West || <br />
|-<br />
| || 263 || || || ja ||[[Scouting Aarle - Rixtel]]|| Aarle - Rixtel || <br />
|-<br />
| || 264 ||[[18 mei]] [[1974]]|| || ja ||[[Scouting Schijndel]]|| Schijndel || <br />
|-<br />
| || 265 ||[[25 april]] [[1974]]|| || ja ||[[St. Odulphus]]|| Oirschot || <br />
|-<br />
| || 267 ||[[april]] [[1974]]|| || nee ||[[Prins Willem - Alexandergroep]]|| Nieuwerkerk aan de Ijssel || Na fusie: [[Scouting Nieuwerkerk]]<br />
|-<br />
|RA || 270 ||[[2 juni]] [[1974]]|| || ja ||[[Jan Lijdinggroep]]|| Zwolle || <br />
|-<br />
|RA || 270 || || || nee ||[[Ruwaard van Putten]]|| Spijkernisse || Geen officieel nummer<br />
|-<br />
|RA || 271 ||[[21 september]] [[1974]]|| || ja ||[[Generaal Roothaangroep]]|| Doetinchem || <br />
|-<br />
|RA || 272 ||[[23 mei]] [[1974]]|| || ja ||[[Scouting St. Joris]]|| Haaren || <br />
|-<br />
|WV || 275 ||[[15 juni]] [[1974]]|| || ja ||[[Ruwaard van Putten]]|| Spijkernisse || <br />
|-<br />
|RA || 276 ||[[15 juni]] [[1974]]|| || ja ||[[Ruwaard van Puttengroep]]|| Spijkernisse || "Orellana's"<br />
|-<br />
|RSA || 277 || || || ja ||[[St. Stanislaus]]|| Culemborg || <br />
|-<br />
|RA || 278 || || || ja ||[[J.F. Kennedygroep]]|| Almelo || <br />
|-<br />
|SA || 279 ||[[18 januari]] [[1975]]|| || ja ||[[Stanislaus Kostka]]|| Veldhoven || <br />
|-<br />
|RA || 281 || || || ja ||[[De Landgraaf]]|| Brunssum || <br />
|-<br />
| || 282 || || || nee ||[[St. Willibrord]]|| Didam || <br />
|-<br />
| || 283 ||[[17 januari]] [[1976]]|| || ja ||[[Pater Bleijsgroep]]|| Roermond || <br />
|-<br />
| || 284 ||[[6 februari]] [[1976]]|| || ja ||[[Achille Ratti]]|| Heeten || <br />
|-<br />
| || 285 ||[[16 juni]] [[1975]]|| || ja ||[[Johannes Vianney]]|| Eindhoven || <br />
|-<br />
| || 286 ||[[19 juni]] [[1975]]|| || ja ||[[Scouting Wilibrord]]|| Wassenaar || <br />
|-<br />
|RA || 287 || || || ja ||[[Ugchelse Woudlopers]]|| Apeldoorn || <br />
|-<br />
| || 288 ||[[21 mei]] [[1975]]|| || ja ||[[Kapelaan van Oosten]]|| Apeldoorn || <br />
|-<br />
| || 289 || || || nee ||[[St. Paulus]]|| Eijsden || <br />
|-<br />
| || 290 ||[[16 juni]] [[1975]]|| || ja ||[[Scouting Sint Nicolaas]]|| IJsselstein || <br />
|-<br />
|RSA || 291 || || || ja ||[[St. Salvius]]|| Limbricht || <br />
|-<br />
|RA || 292 ||[[17 januari]] [[1976]]|| || ja ||[[Pastoor Vromansgroep]]|| Tilburg || <br />
|-<br />
|RA || 293 ||[[19 december]] [[1975]]|| || ja ||[[Mgr. Bekkersgroep]]|| Eindhoven || <br />
|-<br />
| || 295 ||[[31 januari]] [[1976]]|| || ja ||[[Prins Hendrik]]|| Tilburg || Opgegaan in RSA 732<br />
|-<br />
| || 296 ||[[1 januari]] [[1975]]|| || ja ||[[Scouting Monsieur Bekkersgroep]]|| Kaatsheuvel || <br />
|-<br />
|RA || 297 ||[[13 december]] [[1975]]|| || nee ||[[St. Martinusgroep]]|| Mechelen - Wiitem || <br />
|-<br />
|RA || 298 ||[[22 mei]] [[1976]]|| || ja ||[[Dick van Toor]]|| Valkenswaard || <br />
|-<br />
| || 299 ||[[20 maart]] [[1976]]|| || ja ||[[Scouting Steenbergen]]|| Steenbergen || <br />
|-<br />
| || 300 ||[[22 mei]] [[1976]]|| || ja ||[[Lamoraal van Egmond]]|| Purmerend || <br />
|-<br />
| || 301 || || || nee ||[[Scouting Antares]]|| Vinkel || <br />
|-<br />
| || 302 ||[[28 mei]] [[1976]]|| || nee ||[[Germanengroep]]|| Nijmegen || <br />
|-<br />
| || 303 ||[[23 juni]] [[1976]]|| || ja ||[[Scoutinggroep St. Maarten]]|| Valkenswaard || <br />
|-<br />
| || 304 || || || ja ||[[Schout bij Nacht Karel Doorman]]|| Epe || Na fusie: [[Buys Ballotgroep]] uit Epe/Heerde<br />
|-<br />
|RA || 305 || || || ja ||[[Sint Maartengroep]]|| Heerlen || Na fusie: Scouting Welten<br />
|-<br />
|RSA || 306 ||[[29 januari]] [[1977]]|| || ja ||[[Westenenkgroep]]|| Deventer || <br />
|-<br />
|RSA || 307 || || || nee ||[[Cabergroep]]|| Tiel || <br />
|-<br />
|RA || 308 || || || nee ||[[Oosterbeekse Padvinders Vereniging]]|| Oosterbeek || Na fusie: [[OPV-Schoonoord]]<br />
|-<br />
|RA || 309 || || || ja ||[[Langenberggroep]]|| Ede || <br />
|-<br />
| || 310 || || || nee ||[[Scouting Tongerle - West]]|| Eindhoven || Don Bosco<br />
|-<br />
|RSA || 311 || || || ja ||[[Scouting Meppel]]|| Meppel || <br />
|-<br />
|RSA || 312 || || || nee ||[[Charles Alexander]]|| Lelystad || <br />
|-<br />
|RSA || 313 ||[[25 juni]] [[1977]]|| || ja ||[[Scouting Don Bosco (Sittard)|Scouting Don Bosco]]|| Sittard || <br />
|-<br />
| || 314 ||[[25 juni]] [[1977]]|| || ja ||[[Hertog Jan van Brabant]]|| Veldhoven || <br />
|-<br />
|RSA || 316 ||[[17 februari]] [[1978]]|| || ja ||[[Karel Doorman]]|| Maassluis || <br />
|-<br />
|RSA || 317 ||[[4 februari]] [[1977]]|| || ja ||[[Tarcisius (Ede)|Tarcisius]]|| Ede || <br />
|-<br />
|RA || 318 ||[[29 november]] [[1977]]|| || ja ||[[Scouting Leonardus]]|| Helmond || <br />
|-<br />
| || 319 ||[[12 november]] [[1977]]|| || ja ||[[Aymon]]|| Delft || <br />
|-<br />
| || 321 ||[[30 december]] [[1977]]|| || ja ||[[St. Stefanus]]|| Valkenswaard || <br />
|-<br />
|RSA || 322 ||[[18 februari]] [[1978]]|| || ja ||[[Scouting Hoogeveen]]|| Hoogeveen || <br />
|-<br />
| || 324 ||[[21 april]] [[1978]]|| || ja ||[[Burgemeester van Haaren]]|| Schiedam || "Orion"<br />
|-<br />
|RA || 325 ||[[7 januari]] [[1978]]|| || ja ||[[St. Bonifaasgroep]]|| Rijen || RSA 325 "swedzny"<br />
|-<br />
| || 326 ||[[21 januari]] [[1978]]|| || ja ||[[Livingstonegroep]]|| Voorburg || Groep heeft een grondig samenwerkingsverband met de Miriam<br />
|-<br />
|RSA || 327 ||[[19 maart]] [[1978]]|| || ja ||[[Prinses Irene]]|| Vlaardingen || <br />
|-<br />
|RA || 329 ||[[2 april]] [[1978]]|| || ja ||[[Scoutinggroep St. Jan]]|| Maastricht || <br />
|-<br />
| || 330 ||[[29 april]] [[1978]]|| || ja ||[[Scouting St. Stanislaus Kostka]]|| Tilburg || <br />
|-<br />
|RA || 331 || || || ja ||[[Gustaaf Adolf]]|| 't Harde || <br />
|-<br />
|RA || 332 ||[[23 april]] [[1978]]|| || ja ||[[Scouting St. Paulus]]|| Venlo || Tweede afdeling van de groep, naast RA39<br />
|-<br />
|RA || 333 ||[[17 juni]] [[1978]]|| || ja ||[[Thornheimgroep]]|| Doorn || <br />
|-<br />
|RA || 334 || || || nee ||[[Scouting Oud Best]]|| Best || <br />
|-<br />
|RA || 335 || || || ja ||[[Schotse groep]]|| Stadskanaal || Na fusie: Scouting Stadskanaal<br />
|-<br />
|RSA || 336 ||[[20 september]] [[1980]]|| || ja ||[[Titus Brandsma]]|| Maastricht || <br />
|-<br />
| || 337 ||[[14 mei]] [[1978]]|| || ja ||[[Scouting Don Bosco Heerlerbaan|Scouting Don Bosco]]|| Heerlen || <br />
|-<br />
| || 338 ||[[8 april]] [[1978]]|| || ja ||[[St. Tarcisius (Rosmalen)|St. Tarcisius]]|| Rosmalen || <br />
|-<br />
|RSA || 340 ||[[17 april]] [[1978]]|| || ja ||[[Scouting Lambertus]]|| Reuver || <br />
|-<br />
|RSA || 342 ||[[26 mei]] [[1978]]|| || ja ||[[Scouting Neil Armstrong]]|| Geldrop || Na fusie : [[De Sioux]]<br />
|-<br />
| || 343 ||[[3 november]] [[1978]]|| || ja ||[[Scouting Sint Joris]]|| Ridderkerk || samengevoegd met 391<br />
|-<br />
|RA || 344 ||[[3 juni]] [[1978]]|| || ja ||[[Markiezaatsgroep]]|| Bergen op Zoom || <br />
|-<br />
| || 345 ||[[1 november]] [[1978]]|| || ja ||[[Scouting Traianus]]|| Nijmegen || <br />
|-<br />
| || 346 ||[[12 januari]] [[1979]]|| || ja ||[[Prins Maurits III]]|| Vlaardingen || <br />
|-<br />
| || 347 ||[[24 februari]] [[1979]]|| || ja ||[[Hendrik van Halewijn]]|| Cappelle aan de Ijssel || <br />
|-<br />
| || 348 ||[[28 oktober]] [[1978]]|| || ja ||[[Scouting Don Bosco Mook|Don Bosco]]|| Mook || <br />
|-<br />
|RA || 349 ||[[1 januari]] [[1979]]|| || nee ||[[Prins Maurits]]|| Breda || <br />
|-<br />
| || 350 ||[[16 december]] [[1978]]|| || ja ||[[Livingstonegroep]]|| Eindhoven || <br />
|-<br />
| || 351 || || || nee ||[[Jacobus ]]|| Uitgeest || <br />
|-<br />
|RSA || 352 || || || ja ||[[De Rangers]]|| Zuid-Laren || <br />
|-<br />
| || 353 ||[[18 maart]] [[1979]]|| || ja ||[[Sint Jorisgroep]]|| Eindhoven || <br />
|-<br />
|RSA || 354 || || || ja ||[[Scouting Zetten]]|| Zetten || <br />
|-<br />
| || 355 ||[[28 januari]] [[1979]]|| || ja ||[[St. Job]]|| Weert || <br />
|-<br />
|SA || 356 ||[[27 oktober]] [[1979]]|| || ja ||[[Scouting Zuijlensteijn]]|| Amerongen || <br />
|-<br />
| || 357 ||[[4 juni]] [[1979]]|| || ja ||[[Jan van Hoof]]|| Den Helder || <br />
|-<br />
| || 358 ||[[12 januari]] [[1979]]|| || ja ||[[St. Tarcisius (Tubbergen)|St. Tarcisius]]|| Tubbergen || <br />
|-<br />
| || 359 ||[[1 januari]] [[1979]]|| || ja ||[[Scouting Karel Doorman]]|| Zutphen || <br />
|-<br />
| || 360 || || || nee ||[[Veluwse verkenners]]|| Arnhem || <br />
|-<br />
|RA || 361 ||[[1979]]|| || nee ||[[St. Jacobgroep]]|| Ulvenhout || <br />
|-<br />
| || 362 ||[[8 april]] [[1979]]|| || ja ||[[St. Rumoldus]]|| Weert || <br />
|-<br />
| || 364 ||[[5 april]] [[1979]]|| || nee ||[[Scouting Binnenstad]]|| Tilburg || <br />
|-<br />
| || 365 ||[[4 juni]] [[1979]]|| || ja ||[[Polvostam]]|| Eindhoven || <br />
|-<br />
|SA || 367 ||[[4 juni]] [[1979]]|| || ja ||[[Scouting Bekkerveld]]|| Heerlen || <br />
|-<br />
|SA || 368 || || || ja ||[[Jeanne d'Arc (Venray)|Jeanne d'Arc]]|| Venray || Na fusie: [[Peelspeurders]]<br />
|-<br />
| || 369 ||[[8 april]] [[1979]]|| || ja ||[[Scouting Delmo]]|| Bergen op Zoom || <br />
|-<br />
| || 371 ||[[24 april]] [[1979]]|| || ja ||[[Robbert Kennedy]]|| Horn || <br />
|-<br />
| || 372 ||[[22 mei]] [[1979]]|| || ja ||[[Scouting Impeesa (Zoetermeer)|Impeesa]]|| Zoetermeer || <br />
|-<br />
| || 373 ||[[1 januari]] [[1979]]|| || ja ||[[Scouting Christiaan de Wet (Geleen)|Christiaan de Wet]]|| Geleen || <br />
|-<br />
| || 374 ||[[8 april]] [[1979]]|| || ja ||[[Andreas Zijlsmansgroep]]|| Waalwijk || <br />
|-<br />
|RSA || 375 ||[[1 januari]] [[1979]]|| || ja ||[[Vaandrik Leppink]]|| Enschede || <br />
|-<br />
| || 376 ||[[1 oktober]] [[1979]]|| || ja ||[[Scouting Arkelse Padvinders]]|| Gorinchem || <br />
|-<br />
|RA || 377 ||[[14 april]] [[1979]]|| || ja ||[[Willem de Zwijgergroep 1]]|| Vlaardingen || <br />
|-<br />
|RA || 379 ||[[11 januari]] [[1980]]|| || ja ||[[Scouting Frama ]]|| Best || <br />
|-<br />
| || 380 ||[[19 mei]] [[1979]]|| || ja ||[[Markesteengroep]]|| Velp || <br />
|-<br />
| || 382 ||[[1 juni]] [[1979]]|| || ja ||[[Dr. Ariëns-Buette Groep]]|| Deventer || <br />
|-<br />
| || 383 ||[[8 juli]] [[1979]]|| || ja ||[[Jhr. Beelaerts van Blokland]]|| Barendrecht || "de Pythons"<br />
|-<br />
|RA || 386 ||[[15 juni]] [[1979]]|| || ja ||[[Zoomgroep]]|| Bergen op Zoom || <br />
|-<br />
| || 387 ||[[14 juni]] [[1979]]|| || ja ||[[St. Patrick/Jeanne d'Arc]]|| Hengelo || <br />
|-<br />
| || 388 ||[[5 oktober]] [[1979]]|| || ja ||[[Scouting Eijgelshoven]]|| Eijgelshoven || <br />
|-<br />
| || 389 ||[[16 oktober]] [[1979]]|| || ja ||[[Scouting '71 Ewijk]]|| Ewijk || <br />
|-<br />
|SA || 390 ||[[15 oktober]] [[1979]]|| || ja ||[[St. Martinus groep (Beek)|St. Martinus groep]]|| Beek (L) || Na fusie: [[Scouting Beek]]<br />
|-<br />
| || 391 ||[[1 oktober]] [[1979]]|| || ja ||[[Scouting Sint Joris]]|| Ridderkerk || samengevoegd met 343<br />
|-<br />
| || 392 || || || ja ||[[Scouting St. Hubertus]]|| Kerkrade || <br />
|-<br />
| || 393 || || || nee ||[[De Pythons]]|| Rotterdam || Geen officieel nummer<br />
|-<br />
| || 393 ||[[1 januari]] [[1980]]|| || ja ||[[Scouting Beuningen '76]]|| Beuningen || <br />
|-<br />
|RSA || 397 ||[[7 januari]] [[1980]]|| || ja ||[[Be Pals-Prinses Juliana]]|| Den Haag || <br />
|-<br />
| || 398 ||[[1 december]] [[1981]]|| || ja ||[[Schout bij Nacht Doorman]]|| Leeuwarden || <br />
|-<br />
| || 399 ||[[6 januari]] [[1980]]|| || ja ||[[The Buffalo's]]|| Zandvoort || <br />
|-<br />
|RA || 401 || || [[1 juli]] [[2003]] || ja ||[[Kizito]]|| Bergen op Zoom || Bewijs van officiële nummer<br />
|-<br />
|RA || 401 || || || ja ||[[Scouting Hopman Latour]]|| Eindhoven || Geen bewijs van officiële nummer<br />
|-<br />
| || 402 ||[[23 november]] [[1979]]|| || ja ||[[Scouting '71 Ewijk]]|| Ewijk || <br />
|-<br />
|RSA || 403 || || || ja ||[[Scouting Die Wiltgraeff]]|| Wageningen || <br />
|-<br />
| || 404 ||[[8 december]] [[1979]]|| || ja ||[[Scouting IJsselgroep|IJsselgroep]]|| Gorssel || Na fusie: [[Scouting Grorssel]]<br />
|-<br />
|RA || 405 || || || ja ||[[Abbé Pierre Groep]]|| Someren || Na fusie: Scouting Someren<br />
|-<br />
|RSA || 406 ||[[6 januari]] [[1979]]|| || ja ||[[Ruwaard van Putten]]|| Spijkernisse || Na fusie: [[Hartelgroep]]<br />
|-<br />
|RA || 407 || || || nee ||[[André de Thayegroep]]|| s-Hertogenbosch || <br />
|-<br />
| || 408 ||[[1 april]] [[1980]]|| || ja ||[[Scouting St. Gerardus]]|| Heerlen || <br />
|-<br />
| || 409 || || || ja ||[[Scouting St. Joris]]|| Maasniel || <br />
|-<br />
| || 410 ||[[11 maart]] [[1980]]|| || nee ||[[Anne Frankgroep]]|| Nijmegen || Na fusie: [[Scouting Lindenholt]]<br />
|-<br />
| || 411 ||[[1 maart]] [[1982]]|| || ja ||[[Albert Schweitzer]]|| Rotterdam || <br />
|-<br />
| || 412 ||[[1 maart]] [[1980]]|| || ja ||[[De Zwervers]]|| Groningen || <br />
|-<br />
|RSA || 413 ||[[18 maart]] [[1980]]|| || ja ||[[H.J.B. Llanos]]|| Almerlo || <br />
|-<br />
| || 414 ||[[18 maart]] [[1980]]|| || ja ||[[Scouting De Landgraaf]]|| Brunssum || <br />
|-<br />
| || 415 ||[[1 maart]] [[1980]]|| || ja ||[[Verkenners-Kluis]]|| Geleen || <br />
|-<br />
| || 416 ||[[17 mei]] [[1980]]|| || ja ||[[Emmagroep]]|| Renkum || <br />
|-<br />
| || 417 ||[[1 maart]] [[1982]]|| || ja ||[[Allart van Heemstede]]|| Vlaardingen || <br />
|-<br />
|RSA || 419 ||[[1 januari]] [[1980]]|| || ja ||[[Scouting Hamaland]]|| Doetinchem || <br />
|-<br />
| || 420 ||[[1 maart]] [[1980]]|| || ja ||[[Paus Pius X]]|| Nederweert || <br />
|-<br />
| || 421 ||[[2 april]] [[1980]]|| || ja ||[[Scouting Beuningen '76]]|| Beuningen || <br />
|-<br />
| || 422 ||[[1 april]] [[1980]]|| || ja ||[[Dorus Rijkersgroep Oss|Dorus Rijkers]]|| Oss || "De Lampenisten"<br />
|-<br />
|RSA || 424 ||[[1 oktober]] [[1980]]|| || ja ||[[Scouting Paulus]]|| Etten-Leur || <br />
|-<br />
|RSA || 425 ||[[22 maart]] [[1980]]|| [[3 mei]] [[1980]] || ja ||[[Scouting Tono-groep]]|| Schiedam || <br />
|-<br />
|RA || 426 ||[[30 augustus]] [[1980]]|| || ja ||[[Erasmusgroep]]|| Oosterhout || "Perla Mild"<br />
|-<br />
|SA || 427 || || || ja ||[[Pagistagroep]]|| Stadskanaal || Na fusie: [[Scouting Stadskanaal]]<br />
|-<br />
|RSA || 428 || || || ja ||[[Scouting Marten Luther King]]|| Kaatsheuvel || <br />
|-<br />
|RSA || 429 ||[[14 september]] [[1980]]|| || ja ||[[Reggegroep]]|| Nijverdal || <br />
|-<br />
|RA || 430 ||[[27 september]] [[1980]]|| || ja ||[[Hike groep]]|| Geldrop || <br />
|-<br />
|RSA || 431 ||[[4 oktober]] [[1980]]|| || ja ||[[IJmondtrekkers]]|| IJmuiden || "Tenzing Norgay"<br />
|-<br />
| || 433 || || || nee ||[[Scoutinggroep St. Jan]]|| Maastricht || <br />
|-<br />
|RSA || 434 ||[[1 januari]] [[1980]]|| || ja ||[[Scouting Livingstone]]|| Berkel-Enschot || Geen officieel nummer<br />
|-<br />
|RSA || 434 ||[[1 oktober]] [[1980]]|| || ja ||Stichting Scouting Twickel|| Ambt-Delden || Onduidelijk welke groep het officiële nummer heeft<br />
|-<br />
|SA || 435 ||[[14 september]] [[1980]]|| || ja ||[[Scouting St. Laurentius]]|| Alkmaar || <br />
|-<br />
| || 436 ||[[5 oktober]] [[1980]]|| || ja ||[[Hertog van Gelre]]|| Apeldoorn || <br />
|-<br />
|RSA || 438 ||[[15 oktober]] [[1980]]|| || ja ||[[Jan van Hoofgroep]]|| Nijmegen || <br />
|-<br />
|RA || 439 ||[[25 oktober]] [[1980]]|| || ja ||[[Salwega]]|| Utrecht || <br />
|-<br />
| || 440 ||[[12 oktober]] [[1980]]|| || ja ||[[St. Stefanus]]|| Valkenswaard || <br />
|-<br />
| || 441 ||[[7 juli]] [[1980]]|| || ja ||[[Scouting Hubovra]]|| Weert || <br />
|-<br />
| || 442 ||[[12 oktober]] [[1980]]|| || ja ||[[Verkennersgroep St. Joseph]]|| Sittard || <br />
|-<br />
|RSA || 444 ||[[1 januari]] [[1982]]|| || ja ||[[St. Jozefgroep]]|| Maastricht || <br />
|-<br />
| || 445 ||[[1 februari]] [[1981]]|| || ja ||[[Scouting Baden-Powell]]|| Venlo || <br />
|-<br />
| || 448 ||[[9 december]] [[1981]]|| || ja ||[[Schout bij Nacht Doorman]]|| Heinkenszand || <br />
|-<br />
|RSA || 449 || || [[9 september]] [[1994]] || ja ||[[Scouting Schonauwen]]|| Houten || <br />
|-<br />
|RA || 450 || || || nee ||[[Angelagroep]]|| Heerhugowaard || <br />
|-<br />
| || 451 ||[[25 mei]] [[1981]]|| || ja ||[[St. Jozefgroep]]|| Meerssen || <br />
|-<br />
| || 452 || || || ?? ||[[Scouting Don Bosco (Maastricht)|Don Bosco]]|| Maastricht || <br />
|-<br />
| || 453 ||[[27 mei]] [[1981]]|| || ja ||[[Greegor Brokampgroep]]|| Kerkrade || <br />
|-<br />
| || 454 ||[[27 mei]] [[1981]]|| || ja ||[[Stella Maris - St. Willibrordus|Willebrordus]]|| Zandvoort || <br />
|-<br />
| || 456 ||[[27 mei]] [[1981]]|| || ja ||[[Scouting Dordrecht]]|| Dordrecht || Na fusie: [[Thomas Estill Schock de Ravallet]]<br />
|-<br />
|RSA || 457 ||[[27 mei]] [[1981]]|| || ja ||[[Dr. Ariensgroep]]|| Losser || <br />
|-<br />
|RA || 460 ||[[23 februari]] [[1982]]|| || ja ||[[Scouting St. Laurentius]]|| Alkmaar || <br />
|-<br />
|RSA || 471 || || || ja ||[[Killiaen van Rensselaer 1]]|| Nijkerk || <br />
|-<br />
| || 472 || || || ja ||[[André de Thayetroep]]|| Arnhem || <br />
|-<br />
| || 473 ||[[24 mei]] [[1981]]|| || ja ||[[Vioolgroep]]|| Vlaardingen || <br />
|-<br />
|RSA || 474 ||[[31 mei]] [[1981]]|| || ja ||[[Jhr. Schimmelpenninckgroep]]|| Rhenen || <br />
|-<br />
|RA || 475 || || || nee ||[[Scouting 't Schependom]]|| Nijmegen || Geen officieel nummer, groep heeft dit nummer bewust gekraakt: RA TC 475 BV<br />
|-<br />
|RSA || 476 || || || nee ||[[Belooy]]|| ter Horst || Onduidelijk welke groep het officiële nummer heeft<br />
|-<br />
| || 476 || || || nee ||[[De Eekschellers]]|| Beilen || Onduidelijk welke groep het officiële nummer heeft<br />
|-<br />
| || 481 ||[[11 oktober]] [[1981]]|| || ja ||[[Scouting Jutters Willemsoord]]|| Den Helder || "Orion"<br />
|-<br />
| || 482 ||[[1 december]] [[1981]]|| || ja ||[[Scouting Schutgraaf]]|| Arnhem || <br />
|-<br />
| || 483 ||[[6 oktober]] [[1981]]|| || ja ||[[Elswoutgroep]]|| Bloemendaal || <br />
|-<br />
| || 484 ||[[3 november]] [[1981]]|| || ja ||[[Scoutinggroep St. Jan]]|| Maastricht || <br />
|-<br />
| || 485 || || || nee ||[[St. Vitigroep]]|| Zeven (Duitsland) || <br />
|-<br />
| || 486 ||[[14 november]] [[1981]]|| || ja ||[[Scouting Don Bosco (Beneden-Leeuwen)|Scouting Don Bosco]]|| Beneden Leeuwen || <br />
|-<br />
| || 487 ||[[12 januari]] [[1982]]|| || ja ||[[Theresia]]|| Maastricht || <br />
|-<br />
|RSA || 490 ||[[5 januari]] [[1982]]|| || ja ||[[St. George]]|| Assen || <br />
|-<br />
| || 491 ||[[26 januari]] [[1982]]|| || ja ||[[Alexander]]|| Ermelo || <br />
|-<br />
| || 492 ||[[26 januari]] [[1982]]|| || ja ||[[Scouting Stein]]|| Stein || <br />
|-<br />
| || 493 ||[[25 februari]] [[1982]]|| || ja ||[[Titus Brandsma]]|| Oldenzaal || <br />
|-<br />
|RSA || 494 || || || ja ||[[Jan Campertgroep I]]|| Maarssen || <br />
|-<br />
| || 495 ||[[16 februari]] [[1982]]|| || ja ||[[Sint Joris ]]|| Nijmegen || <br />
|-<br />
| || 496 ||[[25 februari]] [[1982]]|| [[22 januari]] [[2008]] || ja ||[[Wiawaha]]|| Beverwijk || <br />
|-<br />
| || 497 ||[[11 maart]] [[1982]]|| || ja ||[[Kon-Tiki]]|| Putten || <br />
|-<br />
| || 499 ||[[17 maart]] [[1982]]|| || nee ||[[Margrietgroep]]|| Nijmegen || <br />
|-<br />
| || 500 || || || ja ||[[Jan Stavast]]|| Rotterdam || Opgegaan in de Margrietengroep<br />
|-<br />
|SA || 501 ||[[17 maart]] [[1982]]|| || ja ||[[Karel de Stoute]]|| Nijmegen || Na fusie: [[Scouting Grootstal]]<br />
|-<br />
| || 502 ||[[28 april]] [[1982]]|| || ja ||[[Miguel Pro Groep]]|| Raalte || <br />
|-<br />
| || 503 ||[[13 mei]] [[1982]]|| || ja ||[[Scouting Leonardus]]|| Helmond || <br />
|-<br />
|SA || 505 ||[[16 april]] [[1982]]|| || nee ||[[Dominicus]]|| Nijmegen || Na fusie: [[Scouting d'Almaras]]<br />
|-<br />
|SA || 506 ||[[12 oktober]] [[1982]]|| || ja ||[[Scouting Boxtel]]|| Boxtel || <br />
|-<br />
| || 507 ||[[8 september]] [[1982]]|| || ja ||[[Were-Di]]|| Veldhoven || <br />
|-<br />
| || 508 ||[[4 oktober]] [[1982]]|| || ja ||[[Angela]]|| Heerhugowaard || <br />
|-<br />
| || 509 ||[[12 oktober]] [[1982]]|| || ja ||[[Admiralengroep]]|| Uithoorn || <br />
|-<br />
| || 510 ||[[12 oktober]] [[1982]]|| || ja ||[[Velpse Woudlopers]]|| Velp || <br />
|-<br />
|RSA || 511 || || || ja ||[[Scouting Van Maasdijk]]|| Heerenveen || Onduidelijk welke groep het officiële nummer heeft<br />
|-<br />
|RA || 513 ||[[15 november]] [[1982]]|| || ja ||[[St. Jan Baptist]]|| Heerlen || <br />
|-<br />
| || 514 ||[[19 november]] [[1982]]|| || ja ||[[Scouting Groenewoud Don Sarto]]|| Tilburg || <br />
|-<br />
| || 516 ||[[30 november]] [[1982]]|| || ja ||[[Scouting St. Gerardus]]|| Heerlen || <br />
|-<br />
| || 517 ||[[3 december]] [[1982]]|| || ja ||[[Huijsmangroep III]]|| Zwolle || <br />
|-<br />
| || 518 ||[[20 december]] [[1982]]|| || ja ||[[Scoutinggroep Munstergeleen]]|| Munstergeleen || <br />
|-<br />
|RA || 519 ||[[1 februari]] [[1983]]|| || ja ||[[Keizer Karel]]|| Nijmegen || Bewijs van officiële nummer<br />
|-<br />
|RA || 519 ||[[1 februari]] [[1983]]|| || ja ||[[St. Bernardus]]|| Lent || Geen bewijs van officiële nummer<br />
|-<br />
|SA || 520 ||[[24 januari]] [[1983]]|| || ja ||[[Florence Nightingale]]|| Maastricht || <br />
|-<br />
|RA || 521 || || || ja ||[[Johannes Postgroep]]|| Assen || Onduidelijk welke groep het officiële nummer heeft<br />
|-<br />
|RSA || 521 || || || ja ||[[Willaer]]|| Scherpenzeel || Onduidelijk welke groep het officiële nummer heeft<br />
|-<br />
|SA || 521 || || || ja ||[[St. Radboudgroep (Santpoort)|St. Radboudgroep]]|| Santpoort || Onduidelijk welke groep het officiële nummer heeft<br />
|-<br />
|RSA || 523 || || || ja ||[[Scouting Vries]]|| Vries || <br />
|-<br />
|RSA || 524 ||[[9 maart]] [[1983]]|| || ja ||[[Scouting Jan van Speijk]]|| Mijdrecht || <br />
|-<br />
| || 525 ||[[30 maart]] [[1983]]|| || ja ||[[Scouting Oisterwijk]]|| Oisterwijk || <br />
|-<br />
| || 526 ||[[26 april]] [[1983]]|| || ja ||[[Maria Goretti]]|| Pey-Echt || <br />
|-<br />
| || 527 ||[[21 april]] [[1983]]|| || ja ||[[Scouting Mierlo]]|| Mierlo || <br />
|-<br />
| || 528 ||[[27 mei]] [[1983]]|| || ja ||[[De Granaet]]|| Dokkum || <br />
|-<br />
| || 529 ||[[13 juni]] [[1983]]|| || ja ||[[De Stutters]]|| Hoensbroek || <br />
|-<br />
| || 530 ||[[13 juni]] [[1983]]|| || ja ||[[De Stutters]]|| Hoensbroek || <br />
|-<br />
|RA || 531 || || || nee ||[[Gelra-Malsena]]|| Geldermalsen || <br />
|-<br />
| || 532 || || || nee ||[[De Camerons]]|| Zwijndrecht || <br />
|-<br />
| || 535 ||[[1 november]] [[1983]]|| || ja ||[[Prinses Margriet]]|| Velp || <br />
|-<br />
|RA || 536 ||[[3 november]] [[1993]]|| || ja ||[[Scouting Zuijlensteijn]]|| Amerongen || <br />
|-<br />
| || 537 ||[[30 november]] [[1983]]|| || ja ||[[Prinses Wilhelmina]]|| Den Helder || <br />
|-<br />
| || 538 ||[[30 november]] [[1983]]|| || ja ||[[Maria Goretti]]|| Pey-Echt || <br />
|-<br />
| || 539 ||[[30 november]] [[1983]]|| || ja ||[[Pastoor Vromansgroep]]|| Tilburg || <br />
|-<br />
|RSA || 540 ||[[20 december]] [[1983]]|| || ja ||[[Paulusgroep]]|| Maassluis || "Wildcats"<br />
|-<br />
|RSA || 541 ||[[20 december]] [[1983]]|| || ja ||[[Paulusgroep]]|| Maassluis || "Wildcats"<br />
|-<br />
| || 542 ||[[10 januari]] [[1984]]|| || ja ||[[Cornelis Lelygroep]]|| Almere || <br />
|-<br />
| || 543 ||[[14 februari]] [[1984]]|| || nee ||[[Elly de Haan]]|| Oss || <br />
|-<br />
| || 544 ||[[28 mei]] [[1984]]|| || ja ||[[St. Willibrordus]]|| Bladel || <br />
|-<br />
|SA || 545 || || || ja ||[[Taizégroep]]|| Schiedam || <br />
|-<br />
|RA || 546 ||[[2 april]] [[1984]]|| || ja ||[[Dr. Ariëns-Ingridgroep]]|| Hengelo || <br />
|-<br />
| || 547 ||[[3 april]] [[1984]]|| || ja ||[[Scouting Mierlo]]|| Mierlo || <br />
|-<br />
| || 548 ||[[24 mei]] [[1984]]|| || ja ||[[Theresia]]|| Maastricht || <br />
|-<br />
| || 549 ||[[21 mei]] [[1984]]|| || ja ||[[Angelo Rancalli]]|| Eindhoven || <br />
|-<br />
|RSA || 551 ||[[20 juni]] [[1984]]|| || ja ||[[Salwega]]|| Utrecht || <br />
|-<br />
| || 554 ||[[27 september]] [[1984]]|| || ja ||[[Burgemeester Herman de Wittegroep]]|| Eindhoven || <br />
|-<br />
| || 555 ||[[27 september]] [[1984]]|| || ja ||[[Burgemeester Herman de Wittegroep]]|| Eindhoven || <br />
|-<br />
| || 556 ||[[27 september]] [[1984]]|| || ja ||[[Scouting Hengelo]]|| Hengelo || <br />
|-<br />
| || 557 ||[[20 november]] [[1984]]|| || ja ||[[Gillesa groep]]|| Gilze || <br />
|-<br />
| || 559 ||[[7 november]] [[1984]]|| || nee ||[[Christophorus Margriet Sinclairgroep]]|| Den Haag || Na fusie met [[Christus Koning]]: [[Haagse Hout]]<br />
|-<br />
| || 560 || || || nee ||[[Christophorus]]|| Den Haag || "Ulixes"<br />
|-<br />
|RSA || 561 ||[[20 november]] [[1984]]|| || ja ||[[Scoutinggroep Minerva]]|| Den Helder || <br />
|-<br />
| || 562 ||[[20 november]] [[1984]]|| || ja ||[[Scouting Don Bosco Heerlerbaan|Scouting Don Bosco]]|| Heerlen || <br />
|-<br />
| || 566 ||[[1 september]] [[1984]]|| || ja ||[[Scouting Lambertus]]|| Bergeijk || <br />
|-<br />
| || 567 ||[[21 januari]] [[1985]]|| || ja ||[[St. Victor]]|| Apeldoorn || <br />
|-<br />
| || 568 ||[[8 februari]] [[1985]]|| || ja ||[[Gelregroep]]|| Twello || <br />
|-<br />
| || 569 ||[[13 maart]] [[1985]]|| || ja ||[[Menno Simonsz Scouting]]|| Hoofddorp || <br />
|-<br />
| || 570 ||[[27 maart]] [[1985]]|| || ja ||[[Scouting Sint Maarten (Valkenswaard)|Scouting Sint Maarten]]|| Valkenswaard || <br />
|-<br />
| || 571 ||[[9 april]] [[1985]]|| || ja ||[[Florence Nightingale]]|| Ridderkerk || <br />
|-<br />
|WV || 572 ||[[2 mei]] [[1985]]|| || ja ||[[Jan van Gent]]|| Maastricht || <br />
|-<br />
| || 574 || || || nee ||[[Scouting Bunde]]|| Bunde || <br />
|-<br />
|RSA || 576 ||[[1 november]] [[1985]]|| || ja ||[[Hartel-groep]]|| Spijkernisse || <br />
|-<br />
|SA || 577 ||[[16 oktober]] [[1985]]|| [[1 juni]] [[2004]] || ja ||[[Scouting 't Eikske]]|| Landgraaf || Sherpa-afdeling, na herstart RSA<br />
|-<br />
|RA || 578 ||[[16 oktober]] [[1985]]|| || nee ||[[Scouting 't Eikske]]|| Landgraaf || Rowanafdeling, nummer nu niet meer in gebruik<br />
|-<br />
| || 579 ||[[14 november]] [[1985]]|| || ja ||[[Hike groep]]|| Geldrop || <br />
|-<br />
| || 580 ||[[29 november]] [[1985]]|| || ja ||[[St. Joris]]|| Kerkrade || <br />
|-<br />
| || 581 ||[[26 maart]] [[1986]]|| || ja ||[[Scouting Dedemsvaart]]|| Dedemsvaart || <br />
|-<br />
| || 582 ||[[27 maart]] [[1986]]|| || ja ||[[Scouting St. Joris]]|| Haaren || <br />
|-<br />
| || 584 ||[[14 april]] [[1986]]|| || ja ||[[Menno van Coehoorngroep]]|| Bergen op Zoom || <br />
|-<br />
|SRA || 585 ||[[17 april]] [[1986]]|| || ja ||[[Hopman Kippersgroep]]|| Zwolle || <br />
|-<br />
|RSA || 586 ||[[13 juni]] [[1986]]|| || ja ||[[Scouting Uotha]]|| Uden || <br />
|-<br />
| || 588 ||[[1 juli]] [[1986]]|| || ja ||[[Scouting Baden-Powell]]|| Venlo || <br />
|-<br />
| || 589 ||[[15 juli]] [[1986]]|| || ja ||[[Hanzeluiden]]|| Kampen || <br />
|-<br />
| || 590 || || || ja ||[[Scouting Bunde]]|| Bunde || <br />
|-<br />
| || 591 ||[[2 september]] [[1986]]|| || ja ||[[De Tubanten]]|| Almerlo || Volgens gegevens groep opgericht 1978<br />
|-<br />
| || 593 || || || ja ||[[Christus Koninggroep]]|| Maastricht || <br />
|-<br />
| || 594 ||[[12 november]] [[1986]]|| || ja ||[[St. Hubertus Terwinselen]]|| Kerkrade || <br />
|-<br />
|RSA || 595 ||[[12 november]] [[1986]]|| || ja ||[[Stadhouder Willem III]]|| Apeldoorn || <br />
|-<br />
| || 596 || || || nee ||[[H. Familie]]|| Maastricht || <br />
|-<br />
|RSA || 597 || || || nee ||[[Scoutinggroep President Steyngroep]]|| Diepenveen || <br />
|-<br />
|RSA || 598 ||[[9 februari]] [[1987]]|| || ja ||[[Scouting Lord Baden-Powell]]|| Tilburg || <br />
|-<br />
|SA || 599 ||[[9 februari]] [[1987]]|| || ja ||[[Langenberggroep]]|| Ede || <br />
|-<br />
| || 600 ||[[26 februari]] [[1987]]|| || ja ||[[Scouting Anne Frank]]|| Cadier en Keer || <br />
|-<br />
| || 601 ||[[26 februari]] [[1987]]|| || ja ||[[Novastohnah]]|| Amsterdam || <br />
|-<br />
| || 603 ||[[27 mei]] [[1987]]|| [[16 september]] [[1994]] || ja ||[[Scouting Miguel-Pro]]|| Venlo || <br />
|-<br />
| || 604 ||[[27 mei]] [[1987]]|| || ja ||[[Scouting Polanen]]|| Monster || <br />
|-<br />
| || 605 ||[[24 juni]] [[1987]]|| || nee ||[[Kapelaan Castermangroep]]|| Heerlen || <br />
|-<br />
| || 606 ||[[24 juni]] [[1987]]|| || ja ||[[Scouting Don Bosco Ulestraten|Don Bosco]]|| Ulestraten || <br />
|-<br />
|SA || 607 ||[[8 oktober]] [[1987]]|| || ja ||[[Scoutinggroep St. Gerlach]]|| Maastricht || <br />
|-<br />
|RA || 608 ||[[8 oktober]] [[1987]]|| || ja ||[[Condors Van Brederode]]|| Papendrecht || <br />
|-<br />
|RSA || 609 ||[[17 november]] [[1987]]|| || ja ||[[Scouting baden Powell]]|| Roosendaal || <br />
|-<br />
|RA || 610 ||[[1986]]|| [[1990]] || nee ||[[Koningin Emmagroep]]|| Utrecht || "Afdeling van Oranje Nassau"<br />
|-<br />
| || 611 ||[[18 januari]] [[1988]]|| || ja ||[[Scouting St. Lambertus]]|| Kerkrade || <br />
|-<br />
| || 612 ||[[13 april]] [[1988]]|| || nee ||[[Scouting de Bonte Kraaien]]|| Alphen aan de Rijn || <br />
|-<br />
| || 613 ||[[18 april]] [[1988]]|| || ja ||[[Scouting St. Petrus en Paulus]]|| Bergen op Zoom || <br />
|-<br />
| || 614 ||[[9 mei]] [[1988]]|| || ja ||[[Scoutinggroep Munstergeleen]]|| Munstergeleen || <br />
|-<br />
|RA || 615 || || || ja ||[[Pieter Maritz]]|| Ede || <br />
|-<br />
| || 616 ||[[13 juni]] [[1989]]|| || ja ||[[Scouting Sakato Kitahra]]|| Leidschendam || <br />
|-<br />
|RSA || 617 ||[[30 augustus]] [[1989]]|| || ja ||[[Jeanne d'Arc]]|| Halsteren || <br />
|-<br />
|RSA || 618 ||[[27 september]] [[1989]]|| || ja ||[[Scouting Oosterhof]]|| Rijssen || Na fusie: [[Scouting Rijssen]]<br />
|-<br />
| || 619 ||[[1 november]] [[1989]]|| || ja ||[[Bos en Duin]]|| Bloemendaal || <br />
|-<br />
|RSA || 620 ||[[13 november]] [[1989]]|| || ja ||[[Scouting Blauwe Kei]]|| Breda || <br />
|-<br />
| || 621 ||[[13 november]] [[1990]]|| || ja ||[[St. Job]]|| Weert || <br />
|-<br />
|RSA || 622 ||[[6 december]] [[1989]]|| || ja ||[[Scouting Dirk Duyvel]]|| Alkmaar || <br />
|-<br />
|RSA || 624 || || || ja ||[[Scouting Moergestel]]|| Moergestel || <br />
|-<br />
|RSA || 625 ||[[9 maart]] [[1990]]|| || ja ||[[De Jutters-Rainiero]]|| Den Helder || <br />
|-<br />
| || 626 ||[[9 maart]] [[1990]]|| || ja ||[[St. Monulphus en Gondulphusgroep]]|| Berg en Terblijt || <br />
|-<br />
|RSA || 627 ||[[19 maart]] [[1990]]|| || ja ||[[Dutmella]]|| Eindhoven || <br />
|-<br />
| || 628 ||[[19 maart]] [[1990]]|| || nee ||[[De Waddengroep]]|| Wieringen || <br />
|-<br />
|RA || 629 ||[[19 maart]] [[1990]]|| || ja ||[[Scouting Rijpelberg]]|| Helmond || <br />
|-<br />
| || 630 ||[[24 juni]] [[1990]]|| || ja ||[[Kimball O'Hara]]|| Amstelveen || <br />
|-<br />
| || 631 ||[[26 maart]] [[1987]]|| || ja ||[[Charles-Alexander / ASCANENGROEP]]|| Lelystad || <br />
|-<br />
| || 632 ||[[2 november]] [[1990]]|| || ja ||[[Scouting Cuijk]]|| Cuijk || <br />
|-<br />
| || 633 ||[[28 maart]] [[1991]]|| || ja ||[[Scouting Phoenix]]|| Tiel || <br />
|-<br />
| || 634 ||[[28 maart]] [[1991]]|| || ja ||[[Scouting Heesch]]|| Heesch || <br />
|-<br />
| || 635 ||[[27 juni]] [[1991]]|| || ja ||[[St. Martina]]|| Borne || <br />
|-<br />
|SA || 637 ||[[26 juli]] [[1991]]|| || ja ||[[St. Maarten (Weert)|St. Maarten]]|| Weert || <br />
|-<br />
| || 638 ||[[22 juni]] [[1992]]|| || ja ||[[Beatrixgroep Waterscouting]]|| Roermond || <br />
|-<br />
| || 641 ||[[25 maart]] [[1993]]|| || ja ||[[Jeanne d'Arc]]|| Susteren || <br />
|-<br />
| || 642 ||[[2 april]] [[1993]]|| || nee ||[[De Wormingers]]|| Apeldoorn || Na fusie: [[Scouting Balmoral]] (1997)<br />
|-<br />
| || 643 ||[[13 april]] [[1993]]|| || ja ||[[EOS/St. Hubertus]]|| Terneuzen || <br />
|-<br />
| || 644 ||[[13 april]] [[1993]]|| || ja ||[[Albert Schweitzer]]|| Helmond || <br />
|-<br />
|SA || 645 || || || ja ||[[Wabo Scouting]]|| Heemstede || "Flora Macdonald"<br />
|-<br />
| || 646 ||[[13 april]] [[1993]]|| || ja ||[[H. de Montfort]]|| Hoensbroek || <br />
|-<br />
| || 647 ||[[19 april]] [[1993]]|| || ja ||[[Prinses Wilhelmina]]|| Den Helder || <br />
|-<br />
|RA || 648 ||[[19 april]] [[1993]]|| || ja ||[[Scouting Malden]]|| Malden || <br />
|-<br />
|RSA || 649 ||[[19 april]] [[1993]]|| || ja ||[[Scouting Nanne Zwiep]]|| Enschede || <br />
|-<br />
|RSA || 650 ||[[26 mei]] [[1993]]|| || ja ||[[Graaf Lijnden]]|| Lisse || <br />
|-<br />
| || 651 ||[[2 juni]] [[1993]]|| || ja ||[[Agnes Baden-Powell]]|| Breda || <br />
|-<br />
| || 652 ||[[11 november]] [[1993]]|| || ja ||[[Rover Croft]]|| Bilthoven || <br />
|-<br />
| || 653 ||[[4 november]] [[1993]]|| || ja ||[[Scouting Terheijden]]|| Terheijden || <br />
|-<br />
|RSA || 654 ||[[19 november]] [[1993]]|| || ja ||[[Scouting Buitenpost]]|| Buitenpost || <br />
|-<br />
| || 655 ||[[5 januari]] [[1994]]|| || ja ||[[Sterre der Zee]]|| Maastricht || <br />
|-<br />
| || 656 ||[[3 juni]] [[1994]]|| || nee ||[[Scouting Binnenstad]]|| Tilburg || <br />
|-<br />
|SA || 657 ||[[27 oktober]] [[1994]]|| || ja ||[[Fransiscus Lodewijkgroep]]|| Schiedam || <br />
|-<br />
| || 658 ||[[3 november]] [[1994]]|| || ja ||[[Gelregroep]]|| Twello || <br />
|-<br />
|RSA || 659 ||[[5 november]] [[1994]]|| || ja ||[[Pieter Jong]]|| Tilburg || <br />
|-<br />
|RSA || 660 ||[[5 november]] [[1994]]|| || ja ||[[Jeanne d'Arc]]|| Halsteren || <br />
|-<br />
|RSA || 661 ||[[24 november]] [[1994]]|| || ja ||[[Tarcisius (Ede)|Tarcisius]]|| Ede || <br />
|-<br />
|RA || 662 ||[[9 december]] [[1994]]|| || ja ||[[Scouting Don Garcia Moreno]]|| Middelbeers || <br />
|-<br />
| || 663 ||[[20 januari]] [[1995]]|| || nee ||[[Weegbreegroep]]|| Almelo || <br />
|-<br />
| || 664 ||[[15 februari]] [[1995]]|| || ja ||[[Scouting Azoelen]]|| Den Ham || <br />
|-<br />
|RSA || 665 ||[[21 februari]] [[1995]]|| || ja ||[[Jan Hilgers]]|| Ede || <br />
|-<br />
|SA || 666 ||[[16 maart]] [[1995]]|| || ja ||[[Scouting Amby]]|| Maastricht || <br />
|-<br />
| || 667 ||[[27 april]] [[1995]]|| || ja ||[[Kazan de Wolfgroep]]|| Middelburg || <br />
|-<br />
|RSA || 668 ||[[3 oktober]] [[1995]]|| || ja ||[[Scouting Heino]]|| Heino || <br />
|-<br />
| || 669 ||[[21 november]] [[1995]]|| || ja ||[[Karmijngroep]]|| Winssen || <br />
|-<br />
| || 670 ||[[14 december]] [[1995]]|| || ja ||[[Mare-Novawacht - St. Jorisgroep]]|| Breda || <br />
|-<br />
| || 671 ||[[12 april]] [[1996]]|| || ja ||[[Ba-Ow groep]]|| Beesterszwaag || <br />
|-<br />
| || 672 ||[[15 oktober]] [[1996]]|| || ja ||[[Scouting St. Willibrord]]|| Goirle || <br />
|-<br />
| || 673 ||[[27 januari]] [[1997]]|| || ja ||[[Peerke Donders]]|| Tilburg || <br />
|-<br />
|WV || 674 ||[[21 mei]] [[1997]]|| || ja ||[[St. Aloysius]]|| Hank || "Mercury"<br />
|-<br />
| || 676 ||[[7 juni]] [[1996]]|| || ja ||[[Scouting St. Lambertus]]|| Udenhout || <br />
|-<br />
|RSA || 677 ||[[2 december]] [[1996]]|| || ja ||[[Spoorzoekers]]|| Lunteren || <br />
|-<br />
| || 678 ||[[13 oktober]] [[1997]]|| || nee ||[[Larus Argentatusgroep]]|| Beek (L) || <br />
|-<br />
| || 679 ||[[3 februari]] [[1997]]|| || ja ||[[Scoutinggroep Zwalaho]]|| Lage Zwaluwe || <br />
|-<br />
| || 680 ||[[6 augustus]] [[1998]]|| || ja ||[[Peerke Donders]]|| Tilburg || <br />
|-<br />
| || 681 ||[[13 november]] [[1998]]|| || ja ||[[Jeanne d'Arc]]|| Breda || <br />
|-<br />
| || 682 ||[[13 januari]] [[1999]]|| || ja ||[[Scouting Dieren]]|| Dieren || <br />
|-<br />
|RA || 683 ||[[9 maart]] [[1999]]|| || ja ||[[Scouting Sint Joris ]]|| Guelle || <br />
|-<br />
| || 684 ||[[5 oktober]] [[1999]]|| || ja ||[[Wiawaha]]|| Velzen-Zuid || <br />
|-<br />
|RSA || 685 ||[[29 oktober]] [[1999]]|| || ja ||[[Mare-Novawacht - St. Jorisgroep]]|| Breda || <br />
|-<br />
| || 686 ||[[2 november]] [[1999]]|| || ja ||[[Dr. Moller]]|| Tilburg || <br />
|-<br />
|RA || 687 ||[[30 november]] [[1999]]|| || ja ||[[Scouting Doornakkers]]|| Eindhoven || <br />
|-<br />
| || 688 ||[[10 december]] [[1999]]|| || ja ||[[Zeeverkennersgroep De IJssel]]|| Nieuwerkerk aan de Ijssel || <br />
|-<br />
| || 689 ||[[2 mei]] [[2000]]|| || ja ||[[Verkennersgroep St. Joseph]]|| Sittard || <br />
|-<br />
|RSA || 690 ||[[2 mei]] [[2000]]|| || ja ||[[Angela]]|| Heerhugowaard || <br />
|-<br />
| || 700 ||[[30 maart]] [[1995]]|| || nee ||[[Anthony Fokker Eskader]]|| Hoogeveen || <br />
|-<br />
| || 701 ||[[5 februari]] [[2001]]|| || ja ||[[Stichting georganiseerd jeugdwerk Oldenzaal-zuid]]|| Oldenzaal || <br />
|-<br />
|EA || 702 ||[[6 maart]] [[2001]]|| || ja ||[[Langenberggroep]]|| Ede || <br />
|-<br />
| || 703 ||[[30 mei]] [[2002]]|| || ja ||[[Scouting Dalfsen d'Alflandgroep]]|| Dalfsen || <br />
|-<br />
| || 704 ||[[4 september]] [[2002]]|| || ja ||[[Eliboegroep]]|| Vinkeveen || <br />
|-<br />
|RSA || 705 ||[[26 september]] [[2002]]|| || ja ||[[Subanhara-Liemersgroep]]|| Zevenaar || <br />
|-<br />
| || 706 ||[[22 september]] [[2003]]|| || ja ||[[Scouting Maria Goretti]]|| Hoeven || <br />
|-<br />
|RSA || 707 ||[[24 maart]] [[2004]]|| || ja ||[[Scouting Hilfertheem]]|| Hilversum || <br />
|-<br />
| || 710 ||[[8 oktober]] [[2004]]|| || ja ||[[Scouting Wesselgroep]]|| Vlaardingen || <br />
|-<br />
| || 711 ||[[6 januari]] [[2005]]|| || ja ||[[Satoko Kitaharagroep]]|| Leischendam || <br />
|-<br />
|RSA || 712 ||[[2 februari]] [[2005]]|| || ja ||[[De Geuzen (Arnhem)|De Geuzen]]|| Arnhem || <br />
|-<br />
|RA || 713 ||[[2 oktober]] [[2004]]|| || ja ||[[Scouting Albasserdam]]|| Alblasserdam || <br />
|-<br />
|RSA || 714 ||[[7 maart]] [[2005]]|| || ja ||[[Scouting Fons Olterdissen]]|| Maastricht || <br />
|-<br />
|RSA || 715 ||[[8 maart]] [[2005]]|| || ja ||[[Voermangroep]]|| Hattem || <br />
|-<br />
| || 716 ||[[16 maart]] [[2005]]|| || ja ||[[Graaf Otto groep]]|| Doetinchem || "De Vierwinder"<br />
|-<br />
|RSA || 717 ||[[19 april]] [[2005]]|| || ja ||[[Pioniers oude Mijnstreek ]]|| Landgraaf || <br />
|-<br />
|RSA || 718 ||[[23 oktober]] [[2005]]|| || ja ||[[Willy Hemsgroep]]|| Maarssen || "Argonauten"<br />
|-<br />
|RSA || 719 ||[[9 november]] [[2005]]|| || ja ||[[St. Joris]]|| Zutphen || <br />
|-<br />
|RSA || 720 ||[[26 maart]] [[2006]]|| || ja ||[[Ernst van Kempen]]|| Baarn || <br />
|-<br />
|RSA || 721 ||[[14 september]] [[2006]]|| || ja ||[[Scouting Groessen]]|| Groessen || <br />
|-<br />
|RSA || 722 ||[[19 maart]] [[2007]]|| || ja ||[[Van Naeltwijckgroep]]|| Capelle aan den IJssel || <br />
|-<br />
|EA || 723 ||[[24 mei]] [[2007]]|| || ja ||[[Gold'n Zende]]|| Nieuwleusden || <br />
|-<br />
|EA || 724 ||[[26 augustus]] [[2007]]|| || ja ||[[Canisiusgroep Scouting Kloosterzande]]|| Kloosterzande || "Explo's Klooster", actief sinds 1997<br />
|-<br />
|RSA || 725 ||[[1 september]] [[2007]]|| || ja ||[[Scouting Made]]|| Made || <br />
|-<br />
|RSA || 726 ||[[25 februari]] [[2008]]|| || ja ||[[Prinses Beatrix Groep]] / [[Dryade]]|| Zeist || Gecombineerde afdeling van twee groepen<br />
|-<br />
|RSA || 727 ||[[10 maart]] [[2008]]|| || ja ||[[Osbornegroep]]|| Biddinghuizen || <br />
|-<br />
|RSA || 728 ||[[18 april]] [[2008]]|| || ja ||[[Scouting Burgemeester Welschen]]|| Eindhoven || <br />
|-<br />
|WV || 729 ||[[15 maart]] [[2008]]|| || ja ||[[Bramzijger]]|| Lelystad || <br />
|-<br />
|RSA || 730 ||[[31 augustus]] [[2007]]|| || ja ||[[H.J.B. Wateregge]]|| Almelo || <br />
|-<br />
|RSA || 731 ||[[11 augustus]] [[1998]]|| || ja ||[[Dr Albert Schweitzer]]|| Eindhoven || <br />
|-<br />
|RSA || 732 ||[[30 mei]] [[2008]]|| || ja ||[[Scouting The Challenge]]|| Tilburg || Fusie van RSA 210 en RSA 295<br />
|-<br />
|RSA || 733 ||[[23 september]] [[2008]]|| || ja ||[[Scouting Batenstein]]|| Vianen || <br />
|-<br />
|RSA || 734 ||[[9 december]] [[2008]]|| || ja ||[[Lincolngroep]]|| Arnhem || <br />
|-<br />
|SA || 735 ||[[5 februari]] [[2009]]|| || ja ||[[Cunera-St. Marcellus]]|| Hengelo || <br />
|-<br />
|EA || 736 ||[[8 juni]] [[2009]]|| || ja ||[[Rhedense Pioniers]]|| Rheden || <br />
|-<br />
|SA || 737 ||[[5 augustus]] [[2009]]|| || ja ||[[Scouting de Trijsberg]]|| Hattem || <br />
|-<br />
|EA || 738 ||[[5 augustus]] [[2009]]|| || ja ||[[Scouting St. Jozef (Leiden)|Scouting St. Jozef]]|| Leiden || <br />
|-<br />
|EA || 739 ||[[13 november]] [[2009]]|| || ja ||[[Jagermeester Johan Bentinck]]|| Apeldoorn || <br />
|-<br />
|EA || 740 ||[[13 november]] [[2009]]|| || ja ||[[Scouting Don Bosco Lindenheuvel]]||Geleen || <br />
|-<br />
|EA || 741 ||[[23 juni]] [[2010]]|| || ja ||[[Nico Steenbeekgroep]]|| IJsselstein || <br />
|-<br />
|EA || 742 ||[[23 juni]] [[2010]]|| || ja ||[[Christophorus]]||Valburg || <br />
|-<br />
|EA || 744 || || || ja ||[[Scouting Sweder van Voorst]]||Hummelo || <br />
|-<br />
|EA || 745 || || || ja ||[[Scouting Peka 18]]||Utrecht ||<br />
|-<br />
|EA || 746 || || || ja ||[[Scouting John F. Kennedy (Lelystad)|Scouting John F. Kennedy]]||Lelystad ||<br />
|-<br />
|EA || 748 ||[[1 september]] [[2010]]|| || ja ||[[Scouting Brandevoort]]||Brandevoort, Helmond || <br />
|-<br />
|EA || 749 || || || || || || <br />
|-<br />
|EA || 750 ||[[22 mei]] [[2012]]|| || ja ||[[Buys Ballot]]||Epe/Heerde || <br />
|}<br />
<br />
[[categorie:explorers]]</div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Lijst_van_scoutinggroepen_in_Nederland&diff=73977
Lijst van scoutinggroepen in Nederland
2013-12-08T11:45:27Z
<p>Spaak73: /* Noord-Holland */ verwijzingen aangepast</p>
<hr />
<div>{| align=center style="float:center;"<br />
|- align=center<br />
| <div style="border-top: 4px solid #888888; border-bottom: 4px solid #888888; text-align: left; font-size: 120%;width: 600px;float: center; padding: 0.6em 0 0.6em 0; margin-bottom: 1px;background-color:#eeeeee;"><big>'''Beste bezoeker,'''</big><br /><br />
Staat jouw scoutinggroep er niet tussen? Zet hem er dan bij! Dit doe je zo: <br />
* Druk op "{{mediawiki:edit}}" en voeg een rode link toe in de lijst hieronder.<br />
* Open een [[Scoutpedia.nl:Voorbeeld groep|voorbeeldartikel]] in een nieuwe tab of venster.<br />
* Klik op de <font color=red>rode link</font>.<br />
* Kopieer het "voorbeeldartikel" in het artikel over jouw groep<br />
* Schrijf vervolgens zelf de ontbrekende delen van het artikel over jouw groep. <br />
Zet in onderstaande lijst '''''géén link naar de website''''' van jouw scoutinggroep: Links naar andere websites worden namelijk van deze pagina verwijderd.<br />
</div><br />
|}<br />
:''zie ook [[Lijst van scoutinggroepen in België]]'' en [[Lijst van Afdelingen]]<br />
<br />
Dit is een '''lijst van scoutinggroepen''' die probeert om (ooit) alle [[scoutinggroep]]en in Nederland in kaart te brengen. Over scoutinggroepen met rode letters is nog geen artikel. Onderstaande groepen zijn voorlopig ingedeeld per provincie. Wanneer de lijst te lang wordt, zullen de groepen ingedeeld worden per [[regio]] of [[admiraliteit]].<br />
<br />
<br />
==Drenthe==<br />
*Assen: [[Thriantastam]]<br />
*Assen: [[De Zwervers (Assen)|De Zwervers]]<br />
*Assen: [[Johannes Post Groep]] (JPG)<br />
*Assen: [[Anthonie van Diemenstam]] (AVD)<br />
*Assen: [[St. George]]<br />
*Beilen: [[Beyloo ter Horstgroep]]<br />
*Borger: [[Woudlopers]]<br />
*Coevorden: [[Drostengroep]]<br />
*Diever: [[Schultegroep]]<br />
*Emmen: [[Scouting Emmen]]<br />
*Erica: [[St. Pancratius / Maria Immaculata]]<br />
*Erica: [[Scoutinggroep Maria Immaculata]] (fusie in 2008)<br />
*Erica: [[Scoutinggroep Sint Pancratius]] (fusie in 2008)<br />
*Exloo: [[Hunze-Hikers]]<br />
*Hoogeveen: [[Scouting Hoogeveen]]<br />
*Leek: [[Scouting Nienoord]]<br />
*Meppel: [[Scouting Meppel]]<br />
*Nieuw Schoonebeek: [[St. Willehadus]]<br />
*Paterswolde: [[De Trekvogels]]<br />
*Roden: [[Mensinghe]]<br />
*Steenwijk [[Johan van der Kornputgroep]]<br />
*Vledder: [[Scouting Van Swietengroep]]<br />
*Vries: [[Scouting Vries]]<br />
*Zuidlaren: [[De Rangers]]<br />
<br />
==Flevoland==<br />
* Almere: [[Con Tutti]]<br />
* Almere: [[Scouting Cornelis Lelygroep]]<br />
* Almere: [[Scouting Hannie Schaft]]<br />
* Almere: [[Scouting de Meridiaan]]<br />
* Biddinghuizen: [[Scouting Osbornegroep]]<br />
* Dronten: [[Flevo-Scouts Dronten]]<br />
* Emmeloord: [[Scouting Emmeloord]]<br />
* Lelystad: [[Ascanen]]<br />
* Lelystad: [[Bramzijger]]<br />
* Lelystad: [[Scouting John F. Kennedy (Lelystad)|Scouting John F. Kennedy]]<br />
* Lelystad: [[Luchtscouts Vliegveld Lelystad]]<br />
<br />
==Friesland==<br />
* Beetsterzwaag: [[Ba-Ow]]<br />
* Beetsterzwaag: [[Ossewa]]<br />
* Bolsward: [[Scouting Jambowa]]<br />
* Buitenpost: [[Brimzen]]<br />
* Dokkum: [[De Granaet]]<br />
* Drachten: [[de Wâldswalkers]]<br />
* Franeker: [[Andromeda]]<br />
* Harlingen: [[Caspar di Robles]]<br />
* Harlingen: [[De Ontdekkers]]<br />
* Harlingen: [[St. Michiel & Lioba]]<br />
* Heerenveen (Oranjewoud): [[Van Maasdijk]]<br />
* Joure: [[Borgergroep]]<br />
* Joure: [[Jan van Hoof groep (Joure)|Jan van Hoof groep]] (opgeheven)<br />
* Leeuwarden: [[Burmania]]<br />
* Leeuwarden: [[Duco van Martena]]<br />
* Leeuwarden: [[De Esdoorn]]<br />
* Leeuwarden: [[Schout bij nacht Doorman (Leeuwarden)|Schout bij nacht Doorman]]<br />
* Makkum: [[Burdine]]<br />
* Oosterwolde: [[De Biezenhutters]]<br />
* Sint Nicolaasga: [[Oorspronggroep]] (opgeheven)<br />
* Sneek: [[Greate Pier]]<br />
* Sneek: [[Tibrag]]<br />
* Tytsjerkeradiel (Noardburgum): [[De Twirre]]<br />
* Wolvega: [[De Linde]]<br />
* Wolvega: [[Litjo]]<br />
<br />
==Gelderland==<br />
* Amerongen: [[Zuylensteyn]]<br />
* Apeldoorn: [[Scouting Dr. Ariënsgroep]]<br />
* Apeldoorn: [[Scouting St.Victor]]<br />
* Apeldoorn: [[Scoutinggroep Jagermeester Johan Bentinck]]<br />
* Apeldoorn: [[Stadhouder Willem III/Lady Baden-Powell]]<br />
* Apeldoorn: [[ Scoutinggroep Hertog van Gelre]]<br />
* Apeldoorn: [[M J.P.G Moorrees]]<br />
* Arnhem: [[Aerendheemgroep]]<br />
* Arnhem: [[Kastanjegroep]]<br />
* Arnhem: [[Scoutinggroep Lido '76]]<br />
* Arnhem: [[Lincolngroep]]<br />
* Arnhem: [[Miguel Pro Waterscouting]]<br />
* Arnhem: [[WASA Willem Alexander Scouting Arnhem]]<br />
* Arnhem: [[Ruitergidsen Anne de Guigné]]<br />
* Arnhem: [[De Geuzen (Arnhem)|De Geuzen]]<br />
* Beneden-Leeuwen: [[Scouting Don Bosco (Beneden-Leeuwen)|Scouting Don Bosco]]<br />
* Bennekom: [[Scouting Bennekom]]<br />
* Bennekom: [[Musinga Bennekom]] (nu onderdeel van Scouting Bennekom)<br />
* Beuningen: [[Scouting Beuningen '76]] (SB'76)<br />
* Borculo: Scouting [[Cycloongroep]] Borculo.<br />
* Culemborg: [[Scouting St. Stanislaus]]<br />
* Culemborg: [[Triton Scouting]]<br />
* Didam: [[Scouting St. Willibrord (Didam)|Scouting St. Willibrord]]<br />
* Dieren: [[Extender Dieren]]<br />
* Dieren: [[Scouting Dieren]]<br />
* Dieren: [[Bospatrouille 74]] (onafhankelijke groep)<br />
* Doesburg: [[Scouting Doesburg]]<br />
* Doetinchem [[Scouting Graaf Ottogroep]]<br />
* Doetinchem [[Scouting Roothaangroep]],[[hameland]]<br />
* Dreumel: [[Paulusgroep (Dreumel)|Paulusgroep]]<br />
* Druten: [[Scouting De Rietkampers]]<br />
* Duiven : [[Scouting Duiven]]<br />
* Ede: [[Jan Hilgers]]<br />
* Ede: [[Langenberg]]<br />
* Ede: [[Pieter Maritz]]<br />
* Ede: [[Tarcisius (Ede)|Tarcisius]]<br />
* Eerbeek: [[Tapawingo]]<br />
* Elburg: [[N.S. Rambonnetgroep]]<br />
* Epe/Heerde: [[Buys Ballot]]<br />
* Ermelo: [[Alexandergroep]]<br />
* Ermelo: [[Irmingroep]]<br />
* Ermelo: [[Tawebgroep]]<br />
* Ewijk: [[Scouting Ewijk]]<br />
* Gaanderen: [[Scoga, Scouting Gaanderen]]<br />
* Gendringen: [[Scouting Gendringen]]<br />
* Giesbeek: [[Scouting Abel Tasman Giesbeek]]<br />
* Gorssel: [[Scouting IJsselgroep]]<br />
* Gorssel: [[Scoutinggroep Sint Joris (Gorssel)|Scoutinggroep Sint Joris]]<br />
* Gorssel: [[Kompasnaald groep]]<br />
* Groenlo: [[Scouting Groenlo]]<br />
* Groessen: [[Scouting Groessen]]<br />
* 't Harde: [[Guustaaf Adolfgroep]]<br />
* Harderwijk [[Tjerk Hiddes]]<br />
* Harderwijk [[Scouting Verbraak-Margriet]]<br />
* Hattem: [[Voermangroep]]<br />
* Hattem: [[Wijnaendts Franckengroep]]<br />
* Herveld: [[De Spoorzoekers (Herveld)|De Spoorzoekers]]<br />
* Hummelo en Keppel: [[Scouting Sweder van Voorst]]<br />
* Lichtenvoorde: [[Girlscouting Lichtenvoorde]]<br />
* Lichtenvoorde: [[Sint Bernardusgroep Lichtenvoorde]]<br />
* Lochem: [[Graaf Ottogroep Lochem]]<br />
* Lochem: [[Scouting de Witte Wieven]]<br />
* Lunteren: [[Hessengroep]] (gefuseerd in 1973 tot Scouting Lunteren)<br />
* Lunteren: [[De Zandkleppers]] (gefuseerd in 1973 tot Scouting Lunteren)<br />
* Lunteren: [[Scouting Lunteren]] (fusie van de Hessengroep en De Zandkleppers)<br />
* Malden: [[Scouting Malden]]<br />
* Maurik: [[Scouting Saffatin]]<br />
* Neede: [[Pakaweversgroep Scouting Neede]]<br />
* Nijkerk: [[Scoutinggroep Roncalli]]<br />
* Nijkerk: [[Kiliaen van Rensselaer I]]<br />
* Nijkerk: [[Kiliaen van Rensselaer II]] (waterscouting)<br />
* Nijmegen: [[De Batavieren]]<br />
* Nijmegen: [[De Bevers (Nijmegen)|De Bevers]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Albertus]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Amalgama]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Brakkenstein]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting d'Almaras]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Karel de Stoute]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Keizer Karel (Nijmegen)|Scouting Keizer Karel]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Paul Kruger]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Traianus]]<br />
* Nijmegen: [[Sint Paulus Zeeverkenners]]<br />
* Nijmegen: [[Zeeverkenners Canisius]]<br />
* Nijmegen: [[Zeeverkennergroep Phileretmai]] <br />
* Ommeren: [[Baron van Brakell]]<br />
* Oosterbeek: [[OPV-Schoonoord]]<br />
* Renkum: [[Don Bosco Lucia]]<br />
* Renkum: [[Emmagroep]]<br />
* Rheden: [[Rhedense Pioniers]]<br />
* Rhenen: [[Jhr.Schimmelpenninck]]<br />
* Scherpenzeel: [[Valleigroep]]<br />
* Scherpenzeel: [[Willaergroep]]<br />
* Tiel: [[Scouting Phoenix Tiel]]<br />
* Ugchelen: [[Ugchelse Woudlopers]]-Groep II<br />
* Veenendaal: [[De Zwervers (Veenendaal)|De Zwervers]]<br />
* Veenendaal: [[Sioniegroep (Veenendaal)|Sioniegroep]]<br />
* Voorst: [[Hélène H. Wilkensgroep]]<br />
* Vorden: [[David G Alford]] (DGA)<br />
* Wageningen: [[Scouting Die Wiltgraeff]]<br />
* Wageningen: [[Yggdrasilstam]] (Studentenscouting, onderdeel van Scouting Die Wiltgraeff)<br />
* Wageningen: [[Musinga-Rijn]]<br />
* Warnsveld: [[Scouting Zona]]<br />
* Wijchen: [[Scouting St. Franciscus]]<br />
* Winterswijk: [[van Starckenrodegroep]] (Scouting Winterswijk)<br />
* Zaltbommel: [[Scouting St. Martinus (Zaltbommel)|Scouting St. Martinus]]<br />
* Zeddam: [[Scouting St. Oswaldus]]<br />
* Zevenaar: [[Scouting Gimborngroep]]<br />
* Zevenaar: [[Subanhara Liemersgroep]]<br />
* Zetten: [[Scouting Zetten]]<br />
* Zutphen: [[Jan van Riebeeck]] (JVR)<br />
<br />
==Groningen==<br />
* Delfzijl: [[Fivelgroep-Eemsmond]]<br />
* Groningen: [[Chauken]]<br />
* Groningen: [[De Jutters]]<br />
* Groningen: [[De Havik (Groningen)|De Havik]]<br />
* Groningen: [[De Heeren van de Lemniscaat]]<br />
* Groningen: [[Scouting Impeesa (Groningen)|Scouting Impeesa]]<br />
* Groningen: [[Karel Doorman Stam]] (communicatie)<br />
* Groningen: [[Martinistam]] (studentenscouting)<br />
* Groningen: [[Woudlopers Kipling]]<br />
* Groningen: [[De Voerman]]<br />
* Groningen: [[De Zwervers (Groningen)|De Zwervers]]<br />
* Haren: [[Bestevaer]]<br />
* Haren: [[Look Wide]]<br />
* Haren: [[Tecumseh]]<br />
* Haren: [[De Trekvogels]]<br />
* Hoogezand-Sappemeer: [[De Trappers]]<br />
* Leek: [[Scouting Nienoord]]<br />
* Lettelbert: [[Waterscoutinggroep de Bevers]]<br />
* Pekela: [[Scouting Pekela]]<br />
* Slochteren: [[Scoutinggroep Fraeylema]]<br />
* Stadskanaal [[Scouting Stadskanaal]] (Schotse- en Pagistagroep)<br />
* Stedum: [[De Struners]] <br />
* Ter Apel [[Guy de Fontgalland]]<br />
* Uithuizen: [[Scouting Menkema]]<br />
* Veendam: [[Scouting Veendam]]<br />
* Winschoten: [[Scouting St. Vitus]]<br />
* Winschoten: [[Winschoter Joodse Jeugd Groep]] (opgeheven 1939)<br />
* Winschoten: [[Groep III (Winschoten)|Groep III]] (fusie 1945)<br />
* Winschoten: [[André de Thaye groep]] (fusie 1967)<br />
* Winschoten: [[Wida groep]] (fusie 1972)<br />
* Winsum: [[Vinchem]]<br />
<br />
==Limburg==<br />
* Beek: [[Scouting St. Martinus groep]]<br />
* Berg & Terblijt: [[St. Monulphus]]<br />
* Blerick: Scouting St. Lambertus<br />
* Bunde [[scouting Bunde]]<br />
* Brunssum: [[St. Willibrordus (Treebeek)|St. Willibrordus]]<br />
* Brunssum: [[Scouting de Landgraaf]]<br />
* Brunssum: [[Scouting St. Vincentius]]<br />
* Elsloo: [[Scouting Elsloo]]<br />
* Eygelshoven: [[Scouting Eygelshoven]]<br />
* Eygelshoven: [[Verkennersgroep St. Hubertus]] (gefuseerd met St. Lidwina tot Scouting Eygelshoven)<br />
* Eygelshoven: [[Gidsengroep St. Lidwina]] (gefuseerd met St. Hubertus tot Scouting Eygelshoven)<br />
* Geleen: [[Scouting Christiaan de Wet (Geleen)|Scouting Christiaan de Wet]]<br />
* Geulle: [[Scoutinggroep Gäöl]] (tussen 2000 en 2004 enige tijd onder de naam "Scouting Sint Joris Geulle")<br />
* Heerlen: [[Scouting Sint Jan Baptist (Heerlen)|Scouting Sint Jan Baptist]] <br />
* Heerlen: [[Scouting Don Bosco Heerlerbaan]]<br />
* Heerlen: [[Scouting Kapelaan Berix]]<br />
* Heerlen: [[Scouting Nieuw-Einde]]<br />
* Heerlen: [[St. Willibrordus (Heerlen)|St. Willibrordus]]<br />
* Heerlen: [[Scouting Bekkerveld]], vroeger: St Joris, St Hubertus en St Lidwina<br />
* Heerlen: [[Scouting Welten]]<br />
* Hoensbroek: [[De Stutters]]<br />
* Horn: [[Robert Kennedy Groep (Horn)|Robert Kennedy Groep]]<br />
* Kerkrade: [[Scouting St. Lambertus (Kerkrade)|Scouting St. Lambertus]]<br />
* Kerkrade: [[Scouting St. Willibrord (Kerkrade)|Scouting St. Willibrord]]<br />
* Kerkrade: [[St. Joris (Kerkrade)|St. Joris]]<br />
* Kerkrade: [[Scouting Gregor Brokamp]]<br />
* Kerkrade: [[Scouting St. Petrus]] (opgeheven)<br />
* Kerkrade: [[Scouting Indaba]] (opgeheven)<br />
* Kerkrade: [[Scouting Charles de Foucauld (Kerkrade)|Scouting Charles de Foucauld]] (opgeheven)<br />
* Kerkrade: [[Scouting St. Jozef (Kerkrade)|Scouting St. Jozef]] (opgeheven)<br />
* Kerkrade: [[Scouting St. Hubertus]]<br />
* Koningsbosch: [[Scouting Christus Koning (Koningsbosch)|Scouting Christus Koning]]<br />
* Landgraaf: [[Scouting Pius XII (Landgraaf)]]<br />
* Landgraaf: [[Scouting St. Tarcisius (Landgraaf)|Scouting St. Tarcisius]]<br />
* Landgraaf: [[Scouting 't Eikske]]<br />
* Landgraaf: [[Scouting Pioniers Oude Mijnstreek]]<br />
* Leunen: [[Scouting Don Bosco Leunen]]<br />
* Maastricht: [[Scouting Lord Baden-Powell (Maastricht)|Scouting Lord Baden-Powell]]<br />
* Maastricht: [[Scouting Christus Koning (Maastricht)|Scouting Christus Koning]]<br />
* Maastricht: [[Scouting Theresia]]<br />
* Maastricht: [[Titus Brandsma (Maastricht)|Titus Brandsma]]<br />
* Maastricht: [[Jan van Gent|Waterscouting Jan van Gent]]<br />
* Mechelen: [[St. Martinus (Mechelen)|St. Martinus]]<br />
* Middelaar: [[Scouting Sint Gabriël]]<br />
* Middelaar: [[Loodsenstam Lucifer]]<br />
* Mook: [[Scouting Don Bosco Mook]]<br />
* Munstergeleen: [[Scoutinggroep Munstergeleen]]<br />
* Nederweert: [[Scouting Paus Pius X]]<br />
* Pey: [[Scouting Maria Goretti Pey]]<br />
* Roermond: [[Pater Bleijsgroep]]<br />
* Roermond: [[Scouting Secretaris Moonen]]<br />
* Roermond: [[Scouting Sint Joris Leeuwen]]<br />
* Roermond: [[Sint Jorisgroep Maasniel]]<br />
* Schinnen: [[Scouting Schinnen]]<br />
* Schinnen: [[Royal Rangers]] (pinkstergemeente / niet scouting Nederland)<br />
* Sittard: [[St. Tarcisius-Limburg]]<br />
* Sittard: [[Scouting St. Jozef (Sittard)|Scouting St. Jozef]]<br />
* Sittard-Geleen: [[Scouting Sint Salvius Limbricht]]<br />
* Susteren: [[Scouting Jeanne d'Arc]]<br />
* Tungelroy: [[Scouting Tungelroy]]<br />
* Urmond: [[Scouting St. Tarcisius (Urmond)|Scouting St. Tarcisius]]<br />
* Venlo: [[Scouting Baden-Powell (Venlo)|Scouting Baden-Powell]]<br />
* Venlo: Belletable Stella-Maris (waterscouting)<br />
* Venlo: [[Scouting Miguel Pro]]<br />
* Venlo: [[Scouting St. Paulus (Venlo)]] <br />
* Venray: [[Peelspeurders]]<br />
* Voerendaal: [[Scouting Voerendaal]]<br />
* Weert: [[Scouting St. Maarten (Weert)|Scouting Sint Maarten]]<br />
* Weert: [[Scouting Keent-Moesel]]<br />
<br />
==Noord-Brabant==<br />
<br />
===Scouting Regio De Baronie===<br />
* Breda: [[Albert Schweitzer Groep]]<br />
* Breda: [[Scouting Blauwe Kei]]<br />
* Breda: [[Scouting Charles de Foucauld/Simone Weil]] (opgeheven)<br />
*Breda: [[Clemens Maria Hofbouwer]] (Blauwe vogels)<br />
* Breda: [[Scouting Driesprong]]<br />
* Breda: [[Scouting Frederik Hendrik (Bavel)|Scouting Frederik Hendrik]]<br />
* Breda: [[Scouting Ginneken]]<br />
* Breda: [[Scouting Haagse Beemden]]<br />
* Breda: [[Jeanne d'Arcgroep (Breda)|Jeanne d'Arcgroep]] (opgeheven)<br />
* Breda: [[Scouting Sint Joris (Breda)|Scouting Sint-Joris]]<br />
* Breda: [[Scouting Sint Martinus (Princenhage)|Scouting Sint Martinus]]<br />
* Breda: [[Scouting Murk Jansen]] (Blauwe vogels)<br />
* Breda: [[Scouting Thomas More (Prinsenbeek)|Scouting Thomas More]]<br />
* Breda: [[Titus Brandsma (Breda)|Titus Brandsma]] (waterscouts)<br />
* Dongen: [[De Stormvogels (Dongen)|De Stormvogels]] (Blauwe vogels)<br />
* Dongen: [[Scouting Laurentius Dongen]]<br />
* Dongen: [[St. Jozefgroep (Dongen)|St. Jozefgroep]]<br />
* Etten-Leur: [[Scouting Paulus (Etten-Leur)|Scouting Paulus]]<br />
* Etten-Leur: [[Scouting Tarcisius (Etten-Leur)|Scouting Tarcisius]] <br />
* Etten-Leur: [[Scouting St. Lambertus (Etten-Leur)|Scouting Sint Lambertus]]<br />
* Geertruidenberg: [[Mafeking Waterscouts (Geertruidenberg)|Mafekingroep]] (waterscouts)<br />
* Oosterhout: [[Erasmusgroep]]<br />
* Oosterhout: [[Het Zuiderkruis]] (waterscouts)<br />
* Oosterhout: [[Mariagroep (Oosterhout)|Mariagroep]]<br />
* Raamsdonksveer : [[Scouting Raamsdonksveer]]<br />
* Sint Willebrord: [[Scouting Sint Willebrord]]<br />
* Sleeuwijk: [[Scouting Altena]] (waterscouts) <br />
* Terheijden: [[D'n Hartel]]<br />
<br />
===Regio De Meierij===<br />
* Berlicum: [[Scouting Berlicum]]<br />
* Cromvoirt / Den Bosch: [[Prins Willem van Oranje groep]] (PWVO)<br />
* Den Bosch: [[Scouting 's-Hertogenbosch Noord]] (DeBoNo)<br />
* Den Bosch: [[Scouting Columbus]]<br />
* Den Bosch: [[Jeroen Bosch Verkennersband]]<br />
* Den Bosch: [[Scouting Petrus en Paulus (Den Bosch)]] (P&P)<br />
* Den Bosch: [[Scouting Lucas]]<br />
* Den Bosch: [[Scouting Sint Joris ('s-Hertogenbosch)|Scouting Sint Joris]]<br />
* Den Dungen: [[Scouting Bernadette (Den Dungen)|Scouting Bernadette]]<br />
* Hintham-Rosmalen: [[Scouting Sint-Christoffel]]<br />
* Rosmalen: [[St. Tarcisius (Rosmalen)|St. Tarcisius]]<br />
* Sint-Michielsgestel [[Scouting Petrus Donders]]<br />
* Vught: [[Scouting Vught Noord]]<br />
* Vught: [[Scouting JEEP Vught Zuid]]<br />
===Regio De Langstraat=== <br />
* Drunen: [[Dr. Akkermansgroep]]<br />
* Elshout: [[St. Jan]] <br />
* Heusden [[St. Vicktor]]<br />
* Kaatsheuvel [[Martin Luther King (Kaatsheuvel)|Martin Luther King]]<br />
* Kaatsheuvel [[Mgr. Bekkersgroep (Kaatsheuvel)]]<br />
* Loon op Zand: [[Pastoor Simons Groep]]<br />
* Nieuwkuijk: [[Garcia Moreno]] <br />
* Sprang-Capelle: [[Jan de Rooij]]<br />
* Vlijmen: [[Maurice Flacard]] <br />
* Vlijmen: [[St. Jansgroep]]<br />
* Waalwijk: [[Scouting Andreas Zijlmansgroep]] (AZG)<br />
* Waalwijk: [[Scouting Mgr. Bekkersgroep]] (MBG)<br />
=== Regio Eindhoven===<br />
* Best: [[Scouting Frama]]<br />
* Best: [[Scouting Oud Best]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Doornakkers]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Angelo Roncalli]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Graaf Folke Bernadotte groep 2]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting St. Frans]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting St. Joris (Eindhoven)|Scouting St. Joris]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Père Kersten]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Hopman Latour]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Livingstone (Eindhoven)|Scouting Livingstone]]<br />
* Eindhoven: [[Waterscouting Dr. A.F. Philips]] (waterscouts)<br />
* Eindhoven: [[Scouting St. Rafaël]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting President F.D. Roosevelt]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Dr. A. Schweitzer]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting St. Sebastiaan]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Stratum]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Johannes Vianney]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Burgemeester Welschen]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Wielewaal]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Burgemeester Herman Witte]]<br />
* Nuenen: [[Scouting Rudyard Kipling]]<br />
* Nuenen: [[Scouting Panta Rhei]]<br />
* Sint-Oedenrode: [[Scouting Rooi]]<br />
* Son en Breugel: [[Scouting Mgr. Bekkersgroep (Son en Breugel)]]<br />
* Son en Breugel: [[Scouting Dutmella]]<br />
* Son en Breugel: [[Scouting Margaretha Sinclair]]<br />
=== Regio Hart van Brabant===<br />
* Biezenmortel: [[Scouting De Paraplu]]<br />
* Berkel-Enschot: [[Livingstonegroep (Berkel-Enschot)|Livingstonegroep]]<br />
* Boxtel: [[Scouting Boxtel]]<br />
* Gilze: [[Scouting Gillesa]]<br />
* Moergestel: [[Scouting St. Jan Moergestel]]<br />
* Oisterwijk: [[Scouting Oisterwijk]]<br />
* Riel : [[Scouting Bolstergroep]]<br />
* Rijen: [[Sint Bonifaas Groep]]<br />
* Tilburg: [[Scouting Lord Baden-Powell (Tilburg)|Scouting Lord Baden-Powell]]<br />
* Tilburg: [[Celtica]]<br />
* Tilburg: [[Scouting Charles de Foucauld (Tilburg)|Scouting Charles de Foucauld]] (gefuseerd tot Scouting The Challenge)<br />
* Tilburg: [[Scouting Esjeeka]]<br />
* Tilburg: [[Scouting St. Jan Baptist]] (gefuseerd tot Scouting Esjeeka)<br />
* Tilburg: [[Scouting St. Stanislaus Kostka]] (gefuseerd tot Scouting Esjeeka)<br />
* Tilburg: [[St.Joris (Tilburg)|St.Joris]] (opgeheven)<br />
* Tilburg: [[Pastoor Vroomansgroep]]<br />
* Tilburg: [[Scouting Prins Hendrik groep 1]] (gefuseerd tot Scouting The Challenge)<br />
* Tilburg: [[Scouting The Challenge]] <br />
* Tilburg: [[Dr. Mollergroep]]<br />
* Tilburg: [[St. Raphaël]]<br />
* Tilburg: [[Scouting Rey de Carle]]<br />
* Tilburg: [[Scouting Groenewoud]]<br />
=== Regio Helmond===<br />
* Asten: [[Scouting Asten]]<br />
* Bergeijk: [[Sint Lambertus]]<br />
* Gemert: [[Scouting Willibrordus (Gemert)|Scouting Willibrordus]]<br />
* Helmond: [[Scouting Brandevoort]]<br />
* Helmond: [[Scouting Brouwhuis]]<br />
* Helmond: [[Scouting Paulus (Helmond)|Scouting Paulus]]<br />
* Helmond: [[Scouting Jan Baloys Stiphout]]<br />
* Lierop: [[St. Willibrordusgroep]] <br />
* Mierlo: [[Scouting Mierlo]]<br />
<br />
===Regio Rond de Biesbosch===<br />
* Woudrichem: [[Scouting Loevestein]] (waterscouts)<br />
===Regio Noordoost Brabant===<br />
* Berghem: [[P.G. Frassatigroep]]<br />
* Boekel: [[Scouting Boekel]]<br />
* Heesch: [[Scouting Heesch]] <br />
* Nistelrode: [[Scouting Mira Ceti]]<br />
* Oss: [[Dorus Rijkersgroep Oss]] (waterscouts)<br />
* Oss: [[Dr. Saal van Zwanenberggroep]]<br />
* Oss: [[Titus Brandsmagroep (Oss)|Titus Brandsmagroep]]<br />
* Schaijk: [[Scouting Schaijk]] <br />
* Schijndel: [[Scouting Schijndel]]<br />
* Uden: [[Jeanne d'Arc (Uden)|Jeanne d'Arc]]<br />
* Uden: [[Scouting Uotha]]<br />
* Uden: [[Scouting Icarus]] (Opgeheven "Luchtverkenners Groep Icarus" (Luchtscouts))<br />
* Uden: [[Scouting Gabriël]] (Gefuseerd tot "Luchtverkenners Groep Icarus")<br />
* Uden: [[Scouting ADM. Kortenaer]] (Opgeheven "Zeeverkenners Groep ADM. Kortenaer" (Waterscouts)) (Gelieerd met Scouting Icarus)<br />
* Veghel: [[Scouting Veghel]]<br />
=== Regio West-Brabant===<br />
* Bergen op Zoom: [[Scouting Delmo]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Scouting Kizito (Bergen op Zoom)|Scouting Kizito]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Scouting Markiezaatsgroep]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Menno van Coehoorngroep]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Petrus en Paulusgroep (Bergen op Zoom)|Petrus en Paulusgroep]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Van Glymesgroep]] (Opgegaan/Gefuseerd met Petrus & Paulusgroep)<br />
* Bergen op Zoom: [[Scheldestam]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Zoomgroep]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Karel Doormangroep (Bergen op Zoom)|Karel Doormangroep]] (waterscouts)<br />
* Ossendrecht: [[Scouting Ossendrecht]]<br />
* Roosendaal: [[Luchtscouts "Seppe"]] (luchtscouts)<br />
* Roosendaal: [[Scouting st. Jan (Roosendaal)|Scouting st. Jan]] (luchtscouts)<br />
* Roosendaal: [[Scouting Fridtjof Nansen]]<br />
* Roosendaal: [[Scouting Baden-Powell (Roosendaal)|Scouting Baden-Powell]]<br />
* Wouw: [[Scouting Wouw]]<br />
* Zevenbergen: [[Scouting Zevenbergen]] <br />
* Zevenbergen: [[Matthijs Heldtgroep]] (waterscouts) <br />
===Regio Zuidoost-Brabant===<br />
* Bladel: [[Scouting Bladel]]<br />
* Budel: [[Frere Jacques]]<br />
* Duizel: [[Jubam]]<br />
* Eersel: [[Scouting Eersel]] <br />
* Eersel: [[D’n Hazlaar]]<br />
* Heeze: [[Sint Nicasius]]<br />
* Geldrop: [[Scoutinggroep Don Bosco]]<br />
* Geldrop: [[Hikegroep]]<br />
* Geldrop: [[Neil Armstrong Scouting]]<br />
* Geldrop: [[Stella Maris Zeeverkenners]] (waterscouts)<br />
* Luyksgestel: [[Sint Andries]]<br />
* Maarheze: [[Scouting Kizito Maarheeze]]<br />
* Riethoven: [[Rythovius]] <br />
* Valkenswaard: [[Dick van Toor]]<br />
* Valkenswaard: [[Scouting Sint Maarten (Valkenswaard)|Scouting Sint Maarten]]<br />
* Valkenswaard: [[Sint Stefanus]]<br />
* Veldhoven: [[Hertog Jan van Brabant]]<br />
* Veldhoven: [[Were-Di]]<br />
* Veldhoven: [[Sint Stanislaus Kostka]]<br />
* Veldhoven-Zeelst: [[Sint Aloysuis]]<br />
* Waalre: [[Scouting Aalst-Waalre]] (SAW2)<br />
* Waalre: [[Scouting Anton Coolen]] (in 1996 gefuseerd tot Scouting Aalst-Waalre)<br />
* Waalre: [[St. Tarcisius (Waalre)|St. Tarcisius]] (in 1996 gefuseerd tot Scouting Aalst-Waalre)<br />
* Weerselo: [[Scouting Weerselo]] <br />
===Regio Zuidoost Nederland (Regio ZON)===<br />
* Boxmeer: [[Scouting Boxmeer]]<br />
* Overloon: [[St Theobaldusgroep]]<br />
<br />
==Noord-Holland==<br />
===Regio Noord Holland Noord===<br />
* Anna Paulowna: [[Scouting Anna Paulowna]]<br />
* Akersloot: [[Jacobusgroep]]<br />
* Alkmaar: [[Don Bosco]]<br />
* Alkmaar: [[Marco Polo]]<br />
* Alkmaar: [[Scouting Sint Laurentius]]<br />
* Alkmaar: [[Dirk Duyvel]]<br />
* Alkmaar: [[De Geuzen (Alkmaar)|De Geuzen]]<br />
* Alkmaar: [[Scoutinggroep Graaf Daron]]<br />
* Bergen: [[Scoutinggroep de Heerlijkheid]]<br />
* Den Burg (Texel): [[Scouting Texel]]<br />
* Den Helder: [[Jutters Rainiero]]<br />
* Den Helder: [[Scouting Jutters Willemsoord]]<br />
* Den Helder: [[I.N.K.A.]]<br />
* Den Helder: [[Minerva]]<br />
* Den Helder: [[Helders Jachthornkorps]]<br />
* Den Helder: [[Prinses Wilhelmina]]<br />
* Den Helder: [[Abel Tasman]]<br />
* Den Oever: [[Corvus Corone]]<br />
* Dirkshorn: [[Scoutinggroep Aquarius]]<br />
* Enkhuizen: [[Scoutinggroep Mercury]]<br />
* Grootebroek: [[Arcadia]]<br />
* Heerhugowaard: [[Angela]]<br />
* Heerhugowaard: [[Sint joris (Heerhugowaard)|Sint Joris]]<br />
* Heiloo: [[Scouting Rurik Heiloo]]<br />
* Heiloo: [[Victoriegroep]]<br />
* Hem: [[Scouting Sint Lidwina]]<br />
* Hoorn: [[Scouting Martin Luther King (Hoorn)|Scouting Martin Luther King]]<br />
* Hoorn: [[Vaandrig Peetoom Vendel]]<br />
* Langedijk: [[Scouting Langedijk]]<br />
* Medemblik: [[Titus Brandsma]]<br />
* Nieuwe Niedorp: [[Scouting Dirck Rembrantsz]]<br />
* Schagen: [[Ridder Magnusgroep]]<br />
* Schagen: [[Vita Nova]]<br />
* Ursem: [[Don Bosco]]<br />
* Venhuizen: [[St. Lidwina]]<br />
* Wieringerwerf: [[Scouting Die Robben]]<br />
* Wognum: [[Pius X]]<br />
* Zwaag: [[Scouting Discovery]]<br />
<br />
===Regio Noord Holland Midden===<br />
* Assendelft: [[Scouting Assendelft]]<br />
* Beverwijk: [[Scouting Admiraal van Kinsbergen]] <br />
* Beverwijk: [[Die Wijcker Duinjaghers]]<br />
* Beverwijk: [[Mees Toxopeus]]<br />
* Beverwijk: [[M'Hlala Panzi]] <br />
* Beverwijk: [[Wiawaha Beverwijk]]<br />
* Castricum: [[Scouting JL Die Bogeheimers]]<br />
* Heemskerk: [[Adelbertusgroep]]<br />
* Heemskerk: [[Graaf Floris V]]<br />
* Heemskerk: [[Elfregi Helen Keller]]<br />
* Krommenie: [[Scouting Krommenie]]<br />
* Limmen [[Scouting Limmen]]<br />
* Purmerend: [[Lamoraal van Egmond]]<br />
* Uitgeest: [[Scouting Uitgeest]], Jeugdvereniging Don Bosco<br />
* Uitgeest: [[Thor Heyerdahl]]<br />
* Velsen Zuid: [[Wiawaha]]<br />
* Velserbroek: [[Scouting Velserbroek]]<br />
* IJmuiden: [[de IJmondtrekkers]]<br />
* Zaandam: [[De Watergeuzen]]<br />
* Zaandam: [[Scouting Elfregi Zaanstreek]]<br />
* Zaandijk: [[Scouting Koog-Zaandijk]]<br />
<br />
===Regio Amsterdam Amstelland===<br />
* Aalsmeer: [[Scouting Tiflo (Aalsmeer) |Tiflo]]<br />
* Amstelveen: [[Scouting Hedera (Amstelveen)|Scouting Hedera]]<br />
* Amstelveen: [[Keizer Karel Groep (Amstelveen)|Keizer Karel Groep]]<br />
* Amstelveen: [[Scouting Kantankye]]<br />
* Amstelveen: [[Japanse Scouting Amsterdam]]<br />
* Amstelveen: [[Livingstonegroep (Amstelveen)|Livingstonegroep]]<br />
* Amstelveen: [[Radboudgroep]]<br />
* Amstelveen: [[Scouting De Teil]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Sint Maarten (Amsterdam)|Scouting Sint Maarten]]<br />
* Amsterdam: [[Franklin Delano Rooseveltgroepen 54 en 74]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Elfregi]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Holendrecht]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Wartburg]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Erskine]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Sloterplas]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Sarto]]<br />
* Amsterdam: [[Impeesa groep 19]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Holendrecht]]<br />
* Badhoevedorp: [[Leeghwatergroep]]<br />
* Badhoevedorp: [[Lady Baden-Powell (Badhoevedorp)|Lady Baden-Powell]]<br />
* Hoofddorp: [[Scouting St. Maarten (Hoofddorp)|Scouting St. Maarten]]<br />
* Hoofddorp: [[Paula Geertsgroep (Hoofddorp)|Paula Geertsgroep]]<br />
* Monnickendam: [[Scoutinggroep Waterland]]<br />
* Uithoorn: [[Admiralengroep]]<br />
===Regio het Gooi===<br />
* Bussum: [[Scouting Himalaya]]<br />
* Bussum: [[Arrowegroep]]<br />
* Hilversum: [[Argonauten (Hilversum)|Argonauten]]<br />
* Hilversum: [[Athabascangroep]]<br />
* Hilversum: [[Scouting Heidepark]]<br />
* Hilversum: [[Scoutinggroep de Burcht]]<br />
* Hilversum: [[Zuiderkruisgroep]]<br />
* Huizen: [[Scouting Montgomery (Huizen)|Scouting Montgomery]]<br />
* Huizen: [[Scouting Vasanta (Huizen)|Scouting Vasanta]]<br />
* Laren (N-H): [[Scouting Raboes]]<br />
* Laren (N-H): [[Maggy Lekeuxgroep]]<br />
* Muiden: [[Scouting Pampus Muiden]]<br />
===Regio Haarlem===<br />
* Bloemendaal: [[Bos en Duin]]<br />
* Bloemendaal: [[Elswout]]<br />
* Haarlem: [[B.I.M. Bakenessergroep]]<br />
* Haarlem: [[Brigitta]]<br />
* Haarlem: [[Vliegende Pijl]]<br />
* Haarlem: [[Hildebrand]]<br />
* Haarlem: [[Kameleon Kinheim]]<br />
* Haarlem: [[Kon Tiki]]<br />
* Haarlem: [[Marco Polo]]<br />
* Haarlem: [[Scouting Menno Simonsz]]<br />
* Haarlem: [[Prins Willem]]<br />
* Haarlem: [[Doortje en Dorus Rijkers]]<br />
* Haarlem: [[Pieter Hasselear / Bernadette]]<br />
* Haarlem: [[Kromhout]]<br />
* Haarlem: [[de Brug]]<br />
* Haarlem: [[Tarcisius]]<br />
* Heemstede: [[Graaf Bernadotte]]<br />
* Heemstede: [[Paschalis Baylon]]<br />
* Heemstede: [[Spaarnegeuzen]]<br />
* Heemstede: [[NVJ de Haven]]<br />
* Heemstede: [[Wabo]]<br />
* Overveen: [[Camerons-Duinzwervers]]<br />
* Santpoort: [[St. Radboudgroep (Santpoort)]]<br />
* Velsen Zuid: [[Michiel Adrieanszn de Ruyter]]<br />
* IJmuiden: [[Nannie van der Wiele]]<br />
* Zandvoort: [[Stella Maris - St. Willibrordus]]<br />
* Zandvoort: [[The Buffalo's]]<br />
* Zwanenburg: [[Rijnlandgroep]]<br />
<br />
===Historische groepen===<br />
* Beverwijk: [[Andre de Thaye]] <br />
* Beverwijk: [[De Banjaert]]<br />
<br />
==Overijssel==<br />
* Almelo: [[B.E. de Blauwe Reigers]]<br />
* Almelo: [[Homeentmeen]]<br />
* Almelo: [[H.J.B. Boemerang]] (opgeheven)<br />
* Almelo: [[H.J.B. Llanos]]<br />
* Almelo: [[H.J.B. Wateregge]]<br />
* Almelo: [[John F. Kennedygroep (Almelo)| John F. Kennedygroep]]<br />
* Almelo: [[Tubanten]]<br />
* Borne: [[Scouting Twickel]]<br />
* Dalfsen: [[D'Alflandgroep]]<br />
* Den Ham & Vroomshoop: [[Scouting Azoelen]]<br />
* Dedemsvaart: [[Scouting Dedemsvaart]]<br />
* Delden: [[Van Rossum-Elisabethgroep]]<br />
* Denekamp: [[Margaretha sinclair]]<br />
* Elburg: [[Scouting N.S. Rambonnet]]<br />
* Enschede: [[Scouting Mgr. Ariënsgroep]]<br />
* Enschede: [[Scouting 't Volbert]]<br />
* Enschede: [[Scouting Emisario]]<br />
* Enschede: [[Scouting Euregio Glanerbrug]]<br />
* Enschede: [[Scouting 't Geuzennest]]<br />
* Enschede: [[Scouting Nanne Zwiep]]<br />
* Enschede: [[Vaandrig Leppink Groep]]<br />
* Enschede: [[Enschedese Padvinders Marsband]]<br />
* Giethoorn: [[Scouting Brederwiede]]<br />
* Goor: [[Scouting Stoevelaargroep]]<br />
* Haaksbergen: [[Scouting de Klomp]]<br />
* Hardenberg: [[Stanleygroep]]<br />
* Hasselt: [[Scouting de Veste]]<br />
* Hattem: [[Voermangroep]]<br />
* Hattem: [[Wijnaendts Franckengroep]]<br />
* Heino: [[Rozendaelgroep Scouting Heino]]<br />
* Hellendoorn - Nijverdal: [[Reggegroep]]<br />
* Hengelo: [[Scouting Hasselo]]<br />
* Hengelo: [[dr. Ariëns Ingrid]]<br />
* Hengelo: [[St. Jeroen Bambi]]<br />
* Hengelo: [[St. Christoffel (Hengelo)|St. Christoffel]]<br />
* Hengelo: [[Bataven Ludger]]<br />
* Hengelo: [[De Bataven]] (gefuseerd met Ludger-ursula groep tot Bataven Ludger)<br />
* Hengelo: [[Scouting Cunera-St. Marcellinus]]<br />
* Hengelo: [[Hendrik Hudson Groep]]<br />
* Hengelo: [[Ludger-ursula groep]] (gefuseerd met De Bataven tot Bataven Ludger)<br />
* Harderwijk: [[Tjerk Hiddes]]<br />
* Holten: [[BE St. Joris Overijssel]]<br />
* Kampen: [[Henk Bruntgroep]]<br />
* Kampen: [[Hanzeluiden]]<br />
* Kampen: [[Martin Gasmangroep]]<br />
* Nieuwleusen: [[Gold'n Zendegroep]]<br />
* Ootmarsum: [[Scouting Ootmarsum]]<br />
* Oldenzaal: [[Titus Brandsmagroep (Oldenzaal)|Titus Brandsmagroep]]<br />
* Ommen: [[Van Pallandtgroep]]<br />
* Rijssen: [[Scouting Oosterhof-Niej Begin]]<br />
* Steenwijk: [[Johan van de Kornputgroep]]<br />
* Vasse: [[Kameleongroep]]<br />
* Vilsteren: [[St. Lodewijkgroep]]<br />
* Vriezenveen: [[Admiraal Kruysgroep 1]]<br />
* Wierden: [[Scouting Lancker]]<br />
* Zwartsluis: [[Pieter Marits]]<br />
* Zwolle: [[Christofoor Zeeverkenners]]<br />
* Zwolle: [[Henk Eelsinggroep]]<br />
* Zwolle: [[Hopman Kippersgroep]]<br />
* Zwolle: [[Huysmangroep III]]<br />
* Zwolle: [[Indabagroep]]<br />
* Zwolle: [[De IJsselgroep|IJsselgroep]]<br />
* Zwolle: [[Jan Lijdinggroep]]<br />
* Zwolle: [[Vaandrig Lengton Groep]]<br />
* Zwolle: [[Zwolse Zeeverkenners]]<br />
<br />
==Utrecht==<br />
* Abcoude: [[Scouting Pandergroep]]<br />
* Amerongen-Leersum: [[Scouting Zuylensteyn]]<br />
* Amersfoort: [[Karel Doormangroep (Amersfoort)|Karel Doormangroep]]<br />
* Amersfoort: [[Scouting St. Ansfridus]]<br />
* Amersfoort: [[Scouting Cay-Noya]]<br />
* Amersfoort: [[Scouting Impeesa (Amersfoort)|Scouting Impeesa]]<br />
* Amersfoort: [[Scouting Mondriaan]]<br />
* Amersfoort/Hoogland: [[Scouting Soekwa]]<br />
* Baarn: [[Scouting Ernst van Kempen]]<br />
* Baarn: [[Mango Kwane Wilco Jiskoot]]<br />
* Baarn: [[Scouting Merhula]]<br />
* de Bilt: [[Scouting Ben Labre]]<br />
* de Bilt: [[Scouting Laurentius (De Bilt)|Scouting Laurentius]]<br />
* Bilthoven: [[Akoteh]]<br />
* Bilthoven: [[Rover Crofts Groep]]<br />
* Breukelen: [[Scouting Niftarlake]]<br />
* Bunnik: [[Scouting Bunnik]] (is gefuseerd met [[Scouting Katimavik]] uit Odijk)<br />
* Doorn: [[Scouting Thorheim]]<br />
* Driebergen: [[Scouting Dr. A.E. Hermansgroep]]<br />
* Harmelen: [[Scouting Willem Alexander]]<br />
* Hoevelaken: [[Scouting Hiawatha]]<br />
* Hooglanderveen: [[Scouting St. Jozef (Hooglanderveen)|Scouting St. Jozef]]<br />
* Houten: [[Scouting Schonauwen]]<br />
* Huis ter Heide: [[A.J.V. Dirk Vink]]<br />
* Huis ter Heide: [[A.J.V. Hiram Edson]]<br />
* Leusden: [[Scouting Manitoba]]<br />
* Lopik: [[Scouting Cliffort Reichert]]<br />
* Maarn-Maarsbergen: [[Scouting Maarn-Maarsbergen]]<br />
* Maarssen: [[Scouting Jan Campert]]<br />
* Maarssen: [[Scouting Marsua]]<br />
* Maarssen: [[Scouting Willy Hems]]<br />
* Maartensdijk: [[Scouting Agger Martini]]<br />
* de Meern: [[Scouting Rhenova]]<br />
* Montfoort: [[Scouting Montfoort]]<br />
* Mijdrecht/Wilnis: [[Scouting Jan van Speyk]]<br />
* Nieuwegein: [[Scouting Jan van Hoof]]<br />
* Nieuwegein: [[Scouting Livingstone (Nieuwegein)|Scouting Livingstone]]<br />
* Nieuwegein: [[Scouting Prins Bernhard]]<br />
* Odijk: [[Scouting Katimavik]]<br />
* Oudewater: [[Scouting Jorisgroep Oudewater]]<br />
* Soest: [[Scouting Don Bosco (Soest)|Scouting Don Bosco]]<br />
* Soest: [[Fakkeldraagsters|Scouting De Fakkeldraagsters]]<br />
* Soest: [[Hopman Masselmangroep]]<br />
* Utrecht: [[1e Charles de Foucauld Groep (Utrecht)|1e Charles de Foucauld Groep]] Opgeheven/Gefuseerd met Willem de Zwijger<br />
* Utrecht: [[Groep 7 Padvinders Groep "Brigade Prinses Irene" ]] Opgeheven/Gefuseerd met Willem de Zwijger<br />
* Utrecht: [[K V Groep Kardinaal De Jong]] Opgeheven<br />
* Utrecht: [[K V Paulus/Paula Groep]] Opgeheven/Gefuseerd met 1e Charles De Foucauld Groep<br />
* Utrecht: [[P V Groep Johan Friso]] Opgeheven/Gefuseerd met 1e Charles De Foucauld Groep<br />
* Utrecht: [[Scouting Baracuda]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Derde Utrechtse]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Hoograven]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Jan Pieterszoon Coen]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Peka 18]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Salwega]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Tekakwitha Zeeverkenners]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Utrecht Oost]]<br />
* Utrecht: [[Scouting de Vliegende Pijl]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Wepadojeb]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Wilhelmina]]<br />
* Utrecht: [[Willem de Zwijger (Utrecht)|Willem de Zwijger]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Zuilen]]<br />
* Veenendaal: [[De Zwervers (Veenendaal)|De Zwervers]]<br />
* Vianen: [[Scouting Batenstein]]<br />
* Vinkeveen: [[Scouting Eliboe]]<br />
* Vleuten: [[Scouting Ridderhofgroep]]<br />
* Wijk bij Duurstede: [[Scouting Sea Lions]]<br />
* Woerden: [[Scouting Albert Schweitzer]]<br />
* IJsselstein: [[Scouting Anne Frank]]<br />
* IJsselstein: [[Nico Steenbeekgroep]]<br />
* IJsselstein: [[Scouting Sint Nicolaas]]<br />
* Zeist: [[Scouting De Bison]]<br />
* Zeist: [[Scouting Dryade]]<br />
* Zeist: [[Scouting Luvaze]]<br />
* Zeist: [[Prinses Beatrix Groep]]<br />
* Zeist: [[Scouting Rambonnet]]<br />
* Zeist: [[Sleutelgroep]]<br />
* Zeist: [[Woudlopers (Zeist)|Woudlopers]]<br />
<br />
==Zeeland==<br />
* Aardenburg: [[St.Baafsgroep]]<br />
* Arnemuiden: [[Baden-Powell (Arnemuiden)|Baden-Powell]]<br />
* Axel: [[Gregoriusgroep]] (opgeheven- oud KV/VKJB) <br />
* Axel: [[groep 1/ Ottawa groep]] (opgeheven- oud NPV)<br />
* Axel: [[Jhr. de Casembrootgroep]] (opgeheven- oud NPV) <br />
* Axel: [[Oda-groep]] (opgeheven- oud NGB) <br />
* Axel: [[Szydlowskigroep]] (opgeheven- oud NPG)<br />
* Axel: [[Scouting De Vier Ambachten]]<br />
* Brouwershaven [[Grevelingengroep]]<br />
* Bruinisse: [[Prinses Margrietgroep]]<br />
* Goes: [[st.Bernadette]]<br />
* Goes: [[Hertog van Beijeren-Gosaha]]<br />
* Goes: [[Jacob Valcke]]<br />
* Goes: [[Frans Naereboutgroep]]<br />
* Hulst: [['t Jagertje]]<br />
* IJzendijke: [[St. Paulustroep]]<br />
* Kapelle: [[Ridder van der Maelstedegroep]]<br />
* Kamperland: [[Zandkreekgroep]]+<br />
* Koudekerke: [[de Valkeniers]]<br />
* Kloosterzande: (St.)[[Canisiusgroep]]<br />
* Kloosterzande: [[De Zwarte Dassen (Kloosterzande)|De Zwarte Dassen]] (in 1985 met St.Canisius gefuseerd tot [[Canisiusgroep]])<br />
* Kloosterzande-Groenendijk: [[Charles de Foucauld (Kloosterzande)|Charles de Foucauld]] (na de oorlog St.[[Canisiusgroep]])<br />
* Kloosterzande: [[Greetje Schouten groep]] (opgeheven- oud NGB)<br />
* Middelburg: [[Berdenis van Berlekomgroep]]<br />
* Middelburg: [[Gouden Cirkelgroep]]<br />
* Middelburg: [[Scouting Kazan de Wolfgroep]]<br />
* Middelburg: [[Paul Krugergroep]]<br />
* Oostburg: [[Scouting Oostburg]]<br />
* Overslag: [[Gerlofgroep|St. Gerlofgroep]] (opgeheven- oud KV/VKJB)<br />
* Sas van Gent: [[Lodewijkgroep]]<br />
* 's-Gravenpolder: [[Voortrappers groep]]<br />
* Sluiskil: [[Scouting Sluiskil]]<br />
* Terneuzen: [[EOS/St. Hubertus]]<br />
* Terneuzen: [[Sint Hubertusgroep]] (RK - jongensgroep) (opgegaan in fusiegroep EOS/St. Hubertus)<br />
* Terneuzen: [[Eendracht Ons Streven / EOS-groep]] (opgegaan in fusiegroep EOS/St. Hubertus)<br />
* Terneuzen: [[Doormangroep (Terneuzen)|Doormangroep]]<br />
* Terneuzen: [[Sint Gertrudis groep]] (RK - meisjesgroep)<br />
* Tholen: [[Scouting Heenetrecht]]<br />
* Vlissingen: [[Scheldezwervers]]<br />
* Vlissingen: [[De Watergeuzen-St. Willibrordus]]<br />
* Westdorpe: [[WeWeKaBo]]<br />
* Westerschouwen: [[Kaninefatengroep]] <br />
* Yerseke: [[Ridder Boudewijngroep]]<br />
* Zierikzee: [[Mr. Bakkergroep]]<br />
<br />
==Zuid-Holland==<br />
* Alblasserdam: [[Louis Wesselsgroep]] (jongens, in 2004 gefuseerd tot Sc. Alblasserdam)<br />
* Alblasserdam: [[Maketgroep]] (meisjes, in 2004 gefuseerd tot Sc. Alblasserdam)<br />
* Alblasserdam: [[Scouting Alblasserdam]] <br />
* Alphen aan den Rijn: [[Scouting Alphen aan den Rijn]]<br />
* Alphen aan den Rijn: [[Scouting De Hollandse Nachtegalen]]<br />
* Alphen aan den Rijn: [[Scouting Willem Barendsz]]<br />
* Barendrecht: [[Jhr. Beelaerts van Blokland]]<br />
* Barendrecht: [[Fridtjof Nansen Groep 12]]<br />
* Boskoop: [[Scouting Meester van Daal groep]]<br />
* Brielle: [[Bas 't Hart]]<br />
* Capelle a/d IJssel: [[Robert Baden-Powell Zeeverkennersgroep]]<br />
* Capelle a/d IJssel: [[Guy Gibson squadron]] (luchtscouts, opgeheven)<br />
* Capelle a/d IJssel: [[Johan van der Veeckengroep]]<br />
* Capelle a/d IJssel: [[Hendrik van Halewijn]]<br />
* Capelle a/d IJssel: [[Van Naeltwijck groep]]<br />
* Delft: [[Scouting Aymon]]<br />
* Delft: [[Scouting Hedera (Delft)|Scouting Hedera]]<br />
* Delft: [[Scouting Paulus (Delft)|Scouting Paulus]]<br />
* Delft: [[Delftsche Zwervers]] (studentenscouting)<br />
* Delft: [[Scouting Nautilus]]<br />
* Delft: [[Willem de Zwijger (Delft)|Willem de Zwijger]]<br />
* Delft: [[Scouting Marco Polo Delft ]]<br />
* De Lier: [[Scouting De Lier]]<br />
* Den Haag: [[Scoutinggroep BePals Pr. Juliana groep]]<br />
* Den Haag: [[Scouting Stanley 55]]<br />
* Den Haag: [[Scoutinggroep ds Ferguson]]<br />
* Den Haag: [[De Mohicanen]]<br />
* Den Haag: [[Dom Helder Camara Scouts]]<br />
* Den Haag: [[HWS Baron van Pallandtgroep]]<br />
* Den Haag: [[Scouting Haagse Hout]]<br />
* Den Haag: [[Scouting de Rimboejagers]]<br />
* Den Haag: [[Scouting Van Weerden Poelman]]<br />
* Den Haag: [[Scouting PéPé Loosduinen]]<br />
* Den Haag: [[Scouting El Andalus]] (opgeheven)<br />
* Dordrecht: [[TESRA]]<br />
* Dordrecht: [[Royal Rangers]] (pinkstergemeente / niet scouting Nederland)<br />
* Dordrecht: [[Scouting Van Speijk]]<br />
* Dordrecht: [[Scouting Christiaan de Wet (Dordrecht)|Scouting Christiaan de Wet]]<br />
* Dordrecht: [[Willem de Zwijger (Dordrecht)|Willem de Zwijger]]<br />
* Gorinchem: [[Scouting APV]] Deel van [[Scouting Regio de Baronie]]<br />
* Gorinchem: [[Gorinchemse Zeeverkenners]] (Scouting GZV) Deel van [[Scouting Regio de Baronie]]<br />
* Gouda: [[Die Kantanky's]]<br />
* Gouda: [[St. Willibrordus (Gouda)|St. Willibrordus]] (waterscouting)<br />
* Gouda: [[Scoutinggroep Cornelis de Houtman]]<br />
* Gouda: [[Scouting Jan van Hoof Groep]]<br />
* Gouda: [[Scouting Wilo]]<br />
* Hardinxveld-Giessendam: [[Scouting A15]]<br />
* Hardinxveld-Giessendam: [[Scouting Lutine]] (gefuseerd tot A15)<br />
* Hardinxveld-Giessendam: [[Scouting Zilvermeeuwen]] (gefuseerd tot A15)<br />
* Hellevoetsluis: [[Scouting Hellevoetsluis]]<br />
* Hendrik IDO Ambacht: [[Scouting Vikings]]<br />
* Hoek van Holland: [[Prins Hendrikgroep]]<br />
* Hillegom: [[Tjarda Hillegom]]<br />
* Katwijk: [[De Katwijkse Zeeverkenners]]<br />
* Kwintsheul: [[Scouting Kwintsheul]]<br />
* Leerdam: [[Scouting Hagemans]]<br />
* Leiden: [[Scouting St. Jozef (Leiden)|Scouting St. Jozef]]<br />
* Leiden: [[Paulusgroep Leiden]]<br />
* Leiderdorp: [[Scouting Van der Does Liethorp groep]]<br />
* Leidschendam: [[Scouting Pius XII]]<br />
* Lisse: [[Graaf van Lyndengroep]]<br />
* Lisse: [[Lisser Kaninefaten]]<br />
* Lisse: [[Shawano's Lisse]]<br />
* Mijnsherenland: [[Scouting Mijnsherenland]] Lodewijk van Praetgroep<br />
* Monster: [[Scouting Polanen]]<br />
* Moordrecht: [[Scouting Moordrecht]]<br />
* Naaldwijk: [[Scouting Rambonnetgroep Naaldwijk]]<br />
* Nieuwerkerk a/d IJssel: [[Scouting Nieuwerkerk]]<br />
* Nieuwerkerk a/d IJssel: [[Waterscouting "De IJssel"]]<br />
* Noordwijk: [[Norvicus Noordwijk]]<br />
* Noordwijkerhout: [[St. Jozef / Emenrentianagroep]]<br />
* Noordwijkerhout: [[Scouting Bostreno]]<br />
* Noordwijkerhout: [[Scouting Bronsgeest]]<br />
* Nootdorp: [[Scouting Nootdorp]]<br />
* Numansdorp: [[Driestromengroep]]<br />
* Oegstgeest: [[Sagara Satrya's]]<br />
* Oegstgeest: [[Shawano's Oegstgeest]]<br />
* Oegstgeest: [[Derjagroep]]<br />
* Oostvoorne: [[G.J. Geysendorffergroep]]<br />
* Ouddorp: [[Scouting Jan Joosten]]<br />
* Ouderkerk a/d IJssel: [[Scouting Christiaan de Wet (Ouderkerk)|Scouting Christiaan de Wet]]<br />
* Pijnacker: [[Scouting Pijnacker]]<br />
* Reeuwijk: [[St. Willibrordus (Reeuwijk)|St. Willibrordus]]<br />
* Ridderkerk: [[Scouting Sint Joris (Ridderkerk)|Scouting Sint Joris]]<br />
* Ridderkerk: [[Scouting Florence Nightingale]]<br />
* Rijnsburg: [[Scouting Rijnsburg]] (opgeheven)<br />
* Rijswijk: [[Martin Luther King Groep (Rijswijk)|Martin Luther King Groep]]<br />
* Rijswijk: [[Scoutinggroep 'De Jaguars']]<br />
* Rijswijk: [[Hoeve Ypenburg Groep]]<br />
* Rijswijk: [[Scouting Gordongroep]]<br />
* Rotterdam: [[Albert Schweitzer Groep Rotterdam | Albert Schweitzer Groep Rotterdam]]<br />
* Rotterdam: [[Bernadette/St. Willibrordus]]<br />
* Rotterdam: [[Brownsea Groep 66]]<br />
* Rotterdam: [[Calandtroep]]<br />
* Rotterdam: [[Cornelis Tromp groep]]<br />
* Rotterdam: [[Scouting Dorus Rijkers Nesselande]]<br />
* Rotterdam: [[Hillegersberg]]<br />
* Rotterdam: [[Hendrik van Halewijn]]<br />
* Rotterdam: [[Impeesagroep]]<br />
* Rotterdam: [[Kralingsche Troep 10]]<br />
* Rotterdam: [[Klaas Kitten Groep]]<br />
* Rotterdam: [[Lischgroep]]<br />
* Rotterdam: [[Maasgroep 18]]<br />
* Rotterdam: [[Menod]]<br />
* Rotterdam: [[Olivier van Noort groep 48]]<br />
* Rotterdam: [[Prinses Irene Groep 45]]<br />
* Rotterdam: [[The Rangers Rotterdam]]<br />
* Rotterdam: [[De Spoorzoekers (Rotterdam)|De Spoorzoekers]]<br />
* Rotterdam: [[Scouting Sint Patrick (Rotterdam)|Scouting Sint Patrick]]<br />
* Rotterdam: [[Starrenburg]]<br />
* Rotterdam: [[Stedost groep]]<br />
* Rotterdam: [[Stella Maris (Rotterdam)|Stella Maris]]<br />
* Rotterdam: [[Wetrogroep]]<br />
* Rotterdam: [[Willem de Zwijger (Rotterdam)|Willem de Zwijger]]<br />
* Sassenheim: [[Scouting Scojesa Sassenheim]]<br />
* Sassenheim: [[Tjarda Sassenheim]]<br />
* Scheveningen: [[Sint Jorisgroep 5]]<br />
* Schiedam: [[Burgemeester van Haarengroep]]<br />
* Schiedam: [[Franciscus-Lodewijkgroep]]<br />
* Sliedrecht: [[Merwegroep]] (opgeheven)<br />
* Spijkenisse: [[Baden-Powell Band]]<br />
* Spijkenisse: [[Scouting Ruwaard van Puttengroep]]<br />
* Spijkenisse: [[Scouting Hartelgroep]]<br />
* Ter Aar: [[Scouting Wapata]]<br />
* Vlaardingen: [[Scouting Allart van Heemstede]]<br />
* Vlaardingen: [[De Geuzen (Vlaardingen)|De Geuzen]]<br />
* Vlaardingen: [[Prins Mauritsgroep]]<br />
* Vlaardingen: [[Vioolgroep]]<br />
* Vlaardingen: [[Maurits-Vioolgroep]]<br />
* Vlaardingen: [[Willem de Zwijger (Vlaardingen)|Willem de Zwijger]]<br />
* Vlaardingen: [[wesselgroep]]<br />
* Voorburg: [[Hubertus-Brandaan]]<br />
* Voorburg: [[Livingstonegroep (Voorburg)|Livingstonegroep]]<br />
* Voorburg: [[Scouting Sint Maarten-Hildegard]]<br />
* Voorburg: [[Scouting Orion]]<br />
* Voorhout: [[Boerhaavegroep Voorhout]]<br />
* Voorschoten: [[Scouting Impeesa (Voorschoten)|Scouting Impeesa]]<br />
* Voorschoten: [[Scouting Mauritsgroep]]<br />
* Waddinxveen: [[Klimop]]<br />
* Wassenaar: [[Scouting Willibrord (Wassenaar)|Scouting Willibrord]]<br />
* Wassenaar: [[Van Wassenaer Van Obdam]]<br />
* Wassenaar: [[Van Woesik groep]]<br />
* Wassenaar: [[Marduin]]<br />
* Zoetermeer: [[Scouting Impeesa (Zoetermeer)|Scouting Impeesa]]<br />
* Zoetermeer: [[Scouting John McCormick]]<br />
* Zoetermeer: [[Scouting Pocahontas]]<br />
* Zoetermeer: [[Brownsea Island groep]] (FSE/CES groep)<br />
* Zoetermeer: [[Scouting Ashanti]]<br />
* Zoeterwoude: [[Scouting Zoeterwoude]]<br />
* Zwijndrecht: [[Scouting Panoord]]<br />
<br />
==Landelijke stammen==<br />
* [[Bermudastam]], Leusden<br />
* [[Cyberscouts]], Leusden<br />
* [[Delta Echo Stam]], Zeeland<br />
* [[Explostam]], Leusden<br />
* [[F.R.E.T.]], Friesland<br />
* [[ICIS]], Ossendrecht<br />
* [[Kanderstam]], Velp<br />
* [[Kse Iii Stam]], Utrecht<br />
* [[La Thès]], Landelijke Theater Stam uit Breda<br />
* [[Landelijke Loodsen Zeezeil Stam]], Leusden<br />
* [[Landelijke Luchtscouting Stam]], Rijswijk<br />
* [[Landelijke Ondersteunings Stam]], Rotterdam<br />
* [[Medische en EHBO Stam]], Ommen<br />
* [[Radio Interesse Stam]], Rotterdam<br />
* [[Scouting Garbage Nederland Stam]], Leusden<br />
* [[Scoutlink Activiteiten Stam Holland]], Leusden<br />
* [[Sir Edmund Hillary-Stam]], Almelo<br />
* [[Scouting Motor Stam]], Nuth<br />
* [[Scoutnet|Scoutnet Nederland]], Maarssenbroek<br />
* [[Z.O.U.T.]], Den Dolder<br />
* [[Rampenstam]], Sint Michielsgestel<br />
* [[Scouting Doven Nederland]],Landelijke Scoutinggroep voor Doven, Den Haag<br />
* [[Landelijke Activiteiten en Regio Ondersteuning Stam]], de Laro Stam<br />
<br />
[[Categorie:Scouting in Nederland]]</div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Lijst_van_scoutinggroepen_in_Nederland&diff=73972
Lijst van scoutinggroepen in Nederland
2013-12-08T11:31:43Z
<p>Spaak73: /* Regio Noord Holland Noord */ verwijzing St Joris aangepast en Sint Lidwina toegevoegd.</p>
<hr />
<div>{| align=center style="float:center;"<br />
|- align=center<br />
| <div style="border-top: 4px solid #888888; border-bottom: 4px solid #888888; text-align: left; font-size: 120%;width: 600px;float: center; padding: 0.6em 0 0.6em 0; margin-bottom: 1px;background-color:#eeeeee;"><big>'''Beste bezoeker,'''</big><br /><br />
Staat jouw scoutinggroep er niet tussen? Zet hem er dan bij! Dit doe je zo: <br />
* Druk op "{{mediawiki:edit}}" en voeg een rode link toe in de lijst hieronder.<br />
* Open een [[Scoutpedia.nl:Voorbeeld groep|voorbeeldartikel]] in een nieuwe tab of venster.<br />
* Klik op de <font color=red>rode link</font>.<br />
* Kopieer het "voorbeeldartikel" in het artikel over jouw groep<br />
* Schrijf vervolgens zelf de ontbrekende delen van het artikel over jouw groep. <br />
Zet in onderstaande lijst '''''géén link naar de website''''' van jouw scoutinggroep: Links naar andere websites worden namelijk van deze pagina verwijderd.<br />
</div><br />
|}<br />
:''zie ook [[Lijst van scoutinggroepen in België]]'' en [[Lijst van Afdelingen]]<br />
<br />
Dit is een '''lijst van scoutinggroepen''' die probeert om (ooit) alle [[scoutinggroep]]en in Nederland in kaart te brengen. Over scoutinggroepen met rode letters is nog geen artikel. Onderstaande groepen zijn voorlopig ingedeeld per provincie. Wanneer de lijst te lang wordt, zullen de groepen ingedeeld worden per [[regio]] of [[admiraliteit]].<br />
<br />
<br />
==Drenthe==<br />
*Assen: [[Thriantastam]]<br />
*Assen: [[De Zwervers (Assen)|De Zwervers]]<br />
*Assen: [[Johannes Post Groep]] (JPG)<br />
*Assen: [[Anthonie van Diemenstam]] (AVD)<br />
*Assen: [[St. George]]<br />
*Beilen: [[Beyloo ter Horstgroep]]<br />
*Borger: [[Woudlopers]]<br />
*Coevorden: [[Drostengroep]]<br />
*Diever: [[Schultegroep]]<br />
*Emmen: [[Scouting Emmen]]<br />
*Erica: [[St. Pancratius / Maria Immaculata]]<br />
*Erica: [[Scoutinggroep Maria Immaculata]] (fusie in 2008)<br />
*Erica: [[Scoutinggroep Sint Pancratius]] (fusie in 2008)<br />
*Exloo: [[Hunze-Hikers]]<br />
*Hoogeveen: [[Scouting Hoogeveen]]<br />
*Leek: [[Scouting Nienoord]]<br />
*Meppel: [[Scouting Meppel]]<br />
*Nieuw Schoonebeek: [[St. Willehadus]]<br />
*Paterswolde: [[De Trekvogels]]<br />
*Roden: [[Mensinghe]]<br />
*Steenwijk [[Johan van der Kornputgroep]]<br />
*Vledder: [[Scouting Van Swietengroep]]<br />
*Vries: [[Scouting Vries]]<br />
*Zuidlaren: [[De Rangers]]<br />
<br />
==Flevoland==<br />
* Almere: [[Con Tutti]]<br />
* Almere: [[Scouting Cornelis Lelygroep]]<br />
* Almere: [[Scouting Hannie Schaft]]<br />
* Almere: [[Scouting de Meridiaan]]<br />
* Biddinghuizen: [[Scouting Osbornegroep]]<br />
* Dronten: [[Flevo-Scouts Dronten]]<br />
* Emmeloord: [[Scouting Emmeloord]]<br />
* Lelystad: [[Ascanen]]<br />
* Lelystad: [[Bramzijger]]<br />
* Lelystad: [[Scouting John F. Kennedy (Lelystad)|Scouting John F. Kennedy]]<br />
* Lelystad: [[Luchtscouts Vliegveld Lelystad]]<br />
<br />
==Friesland==<br />
* Beetsterzwaag: [[Ba-Ow]]<br />
* Beetsterzwaag: [[Ossewa]]<br />
* Bolsward: [[Scouting Jambowa]]<br />
* Buitenpost: [[Brimzen]]<br />
* Dokkum: [[De Granaet]]<br />
* Drachten: [[de Wâldswalkers]]<br />
* Franeker: [[Andromeda]]<br />
* Harlingen: [[Caspar di Robles]]<br />
* Harlingen: [[De Ontdekkers]]<br />
* Harlingen: [[St. Michiel & Lioba]]<br />
* Heerenveen (Oranjewoud): [[Van Maasdijk]]<br />
* Joure: [[Borgergroep]]<br />
* Joure: [[Jan van Hoof groep (Joure)|Jan van Hoof groep]] (opgeheven)<br />
* Leeuwarden: [[Burmania]]<br />
* Leeuwarden: [[Duco van Martena]]<br />
* Leeuwarden: [[De Esdoorn]]<br />
* Leeuwarden: [[Schout bij nacht Doorman (Leeuwarden)|Schout bij nacht Doorman]]<br />
* Makkum: [[Burdine]]<br />
* Oosterwolde: [[De Biezenhutters]]<br />
* Sint Nicolaasga: [[Oorspronggroep]] (opgeheven)<br />
* Sneek: [[Greate Pier]]<br />
* Sneek: [[Tibrag]]<br />
* Tytsjerkeradiel (Noardburgum): [[De Twirre]]<br />
* Wolvega: [[De Linde]]<br />
* Wolvega: [[Litjo]]<br />
<br />
==Gelderland==<br />
* Amerongen: [[Zuylensteyn]]<br />
* Apeldoorn: [[Scouting Dr. Ariënsgroep]]<br />
* Apeldoorn: [[Scouting St.Victor]]<br />
* Apeldoorn: [[Scoutinggroep Jagermeester Johan Bentinck]]<br />
* Apeldoorn: [[Stadhouder Willem III/Lady Baden-Powell]]<br />
* Apeldoorn: [[ Scoutinggroep Hertog van Gelre]]<br />
* Apeldoorn: [[M J.P.G Moorrees]]<br />
* Arnhem: [[Aerendheemgroep]]<br />
* Arnhem: [[Kastanjegroep]]<br />
* Arnhem: [[Scoutinggroep Lido '76]]<br />
* Arnhem: [[Lincolngroep]]<br />
* Arnhem: [[Miguel Pro Waterscouting]]<br />
* Arnhem: [[WASA Willem Alexander Scouting Arnhem]]<br />
* Arnhem: [[Ruitergidsen Anne de Guigné]]<br />
* Arnhem: [[De Geuzen (Arnhem)|De Geuzen]]<br />
* Beneden-Leeuwen: [[Scouting Don Bosco (Beneden-Leeuwen)|Scouting Don Bosco]]<br />
* Bennekom: [[Scouting Bennekom]]<br />
* Bennekom: [[Musinga Bennekom]] (nu onderdeel van Scouting Bennekom)<br />
* Beuningen: [[Scouting Beuningen '76]] (SB'76)<br />
* Borculo: Scouting [[Cycloongroep]] Borculo.<br />
* Culemborg: [[Scouting St. Stanislaus]]<br />
* Culemborg: [[Triton Scouting]]<br />
* Didam: [[Scouting St. Willibrord (Didam)|Scouting St. Willibrord]]<br />
* Dieren: [[Extender Dieren]]<br />
* Dieren: [[Scouting Dieren]]<br />
* Dieren: [[Bospatrouille 74]] (onafhankelijke groep)<br />
* Doesburg: [[Scouting Doesburg]]<br />
* Doetinchem [[Scouting Graaf Ottogroep]]<br />
* Doetinchem [[Scouting Roothaangroep]],[[hameland]]<br />
* Dreumel: [[Paulusgroep (Dreumel)|Paulusgroep]]<br />
* Druten: [[Scouting De Rietkampers]]<br />
* Duiven : [[Scouting Duiven]]<br />
* Ede: [[Jan Hilgers]]<br />
* Ede: [[Langenberg]]<br />
* Ede: [[Pieter Maritz]]<br />
* Ede: [[Tarcisius (Ede)|Tarcisius]]<br />
* Eerbeek: [[Tapawingo]]<br />
* Elburg: [[N.S. Rambonnetgroep]]<br />
* Epe/Heerde: [[Buys Ballot]]<br />
* Ermelo: [[Alexandergroep]]<br />
* Ermelo: [[Irmingroep]]<br />
* Ermelo: [[Tawebgroep]]<br />
* Ewijk: [[Scouting Ewijk]]<br />
* Gaanderen: [[Scoga, Scouting Gaanderen]]<br />
* Gendringen: [[Scouting Gendringen]]<br />
* Giesbeek: [[Scouting Abel Tasman Giesbeek]]<br />
* Gorssel: [[Scouting IJsselgroep]]<br />
* Gorssel: [[Scoutinggroep Sint Joris (Gorssel)|Scoutinggroep Sint Joris]]<br />
* Gorssel: [[Kompasnaald groep]]<br />
* Groenlo: [[Scouting Groenlo]]<br />
* Groessen: [[Scouting Groessen]]<br />
* 't Harde: [[Guustaaf Adolfgroep]]<br />
* Harderwijk [[Tjerk Hiddes]]<br />
* Harderwijk [[Scouting Verbraak-Margriet]]<br />
* Hattem: [[Voermangroep]]<br />
* Hattem: [[Wijnaendts Franckengroep]]<br />
* Herveld: [[De Spoorzoekers (Herveld)|De Spoorzoekers]]<br />
* Hummelo en Keppel: [[Scouting Sweder van Voorst]]<br />
* Lichtenvoorde: [[Girlscouting Lichtenvoorde]]<br />
* Lichtenvoorde: [[Sint Bernardusgroep Lichtenvoorde]]<br />
* Lochem: [[Graaf Ottogroep Lochem]]<br />
* Lochem: [[Scouting de Witte Wieven]]<br />
* Lunteren: [[Hessengroep]] (gefuseerd in 1973 tot Scouting Lunteren)<br />
* Lunteren: [[De Zandkleppers]] (gefuseerd in 1973 tot Scouting Lunteren)<br />
* Lunteren: [[Scouting Lunteren]] (fusie van de Hessengroep en De Zandkleppers)<br />
* Malden: [[Scouting Malden]]<br />
* Maurik: [[Scouting Saffatin]]<br />
* Neede: [[Pakaweversgroep Scouting Neede]]<br />
* Nijkerk: [[Scoutinggroep Roncalli]]<br />
* Nijkerk: [[Kiliaen van Rensselaer I]]<br />
* Nijkerk: [[Kiliaen van Rensselaer II]] (waterscouting)<br />
* Nijmegen: [[De Batavieren]]<br />
* Nijmegen: [[De Bevers (Nijmegen)|De Bevers]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Albertus]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Amalgama]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Brakkenstein]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting d'Almaras]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Karel de Stoute]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Keizer Karel (Nijmegen)|Scouting Keizer Karel]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Paul Kruger]]<br />
* Nijmegen: [[Scouting Traianus]]<br />
* Nijmegen: [[Sint Paulus Zeeverkenners]]<br />
* Nijmegen: [[Zeeverkenners Canisius]]<br />
* Nijmegen: [[Zeeverkennergroep Phileretmai]] <br />
* Ommeren: [[Baron van Brakell]]<br />
* Oosterbeek: [[OPV-Schoonoord]]<br />
* Renkum: [[Don Bosco Lucia]]<br />
* Renkum: [[Emmagroep]]<br />
* Rheden: [[Rhedense Pioniers]]<br />
* Rhenen: [[Jhr.Schimmelpenninck]]<br />
* Scherpenzeel: [[Valleigroep]]<br />
* Scherpenzeel: [[Willaergroep]]<br />
* Tiel: [[Scouting Phoenix Tiel]]<br />
* Ugchelen: [[Ugchelse Woudlopers]]-Groep II<br />
* Veenendaal: [[De Zwervers (Veenendaal)|De Zwervers]]<br />
* Veenendaal: [[Sioniegroep (Veenendaal)|Sioniegroep]]<br />
* Voorst: [[Hélène H. Wilkensgroep]]<br />
* Vorden: [[David G Alford]] (DGA)<br />
* Wageningen: [[Scouting Die Wiltgraeff]]<br />
* Wageningen: [[Yggdrasilstam]] (Studentenscouting, onderdeel van Scouting Die Wiltgraeff)<br />
* Wageningen: [[Musinga-Rijn]]<br />
* Warnsveld: [[Scouting Zona]]<br />
* Wijchen: [[Scouting St. Franciscus]]<br />
* Winterswijk: [[van Starckenrodegroep]] (Scouting Winterswijk)<br />
* Zaltbommel: [[Scouting St. Martinus (Zaltbommel)|Scouting St. Martinus]]<br />
* Zeddam: [[Scouting St. Oswaldus]]<br />
* Zevenaar: [[Scouting Gimborngroep]]<br />
* Zevenaar: [[Subanhara Liemersgroep]]<br />
* Zetten: [[Scouting Zetten]]<br />
* Zutphen: [[Jan van Riebeeck]] (JVR)<br />
<br />
==Groningen==<br />
* Delfzijl: [[Fivelgroep-Eemsmond]]<br />
* Groningen: [[Chauken]]<br />
* Groningen: [[De Jutters]]<br />
* Groningen: [[De Havik (Groningen)|De Havik]]<br />
* Groningen: [[De Heeren van de Lemniscaat]]<br />
* Groningen: [[Scouting Impeesa (Groningen)|Scouting Impeesa]]<br />
* Groningen: [[Karel Doorman Stam]] (communicatie)<br />
* Groningen: [[Martinistam]] (studentenscouting)<br />
* Groningen: [[Woudlopers Kipling]]<br />
* Groningen: [[De Voerman]]<br />
* Groningen: [[De Zwervers (Groningen)|De Zwervers]]<br />
* Haren: [[Bestevaer]]<br />
* Haren: [[Look Wide]]<br />
* Haren: [[Tecumseh]]<br />
* Haren: [[De Trekvogels]]<br />
* Hoogezand-Sappemeer: [[De Trappers]]<br />
* Leek: [[Scouting Nienoord]]<br />
* Lettelbert: [[Waterscoutinggroep de Bevers]]<br />
* Pekela: [[Scouting Pekela]]<br />
* Slochteren: [[Scoutinggroep Fraeylema]]<br />
* Stadskanaal [[Scouting Stadskanaal]] (Schotse- en Pagistagroep)<br />
* Stedum: [[De Struners]] <br />
* Ter Apel [[Guy de Fontgalland]]<br />
* Uithuizen: [[Scouting Menkema]]<br />
* Veendam: [[Scouting Veendam]]<br />
* Winschoten: [[Scouting St. Vitus]]<br />
* Winschoten: [[Winschoter Joodse Jeugd Groep]] (opgeheven 1939)<br />
* Winschoten: [[Groep III (Winschoten)|Groep III]] (fusie 1945)<br />
* Winschoten: [[André de Thaye groep]] (fusie 1967)<br />
* Winschoten: [[Wida groep]] (fusie 1972)<br />
* Winsum: [[Vinchem]]<br />
<br />
==Limburg==<br />
* Beek: [[Scouting St. Martinus groep]]<br />
* Berg & Terblijt: [[St. Monulphus]]<br />
* Blerick: Scouting St. Lambertus<br />
* Bunde [[scouting Bunde]]<br />
* Brunssum: [[St. Willibrordus (Treebeek)|St. Willibrordus]]<br />
* Brunssum: [[Scouting de Landgraaf]]<br />
* Brunssum: [[Scouting St. Vincentius]]<br />
* Elsloo: [[Scouting Elsloo]]<br />
* Eygelshoven: [[Scouting Eygelshoven]]<br />
* Eygelshoven: [[Verkennersgroep St. Hubertus]] (gefuseerd met St. Lidwina tot Scouting Eygelshoven)<br />
* Eygelshoven: [[Gidsengroep St. Lidwina]] (gefuseerd met St. Hubertus tot Scouting Eygelshoven)<br />
* Geleen: [[Scouting Christiaan de Wet (Geleen)|Scouting Christiaan de Wet]]<br />
* Geulle: [[Scoutinggroep Gäöl]] (tussen 2000 en 2004 enige tijd onder de naam "Scouting Sint Joris Geulle")<br />
* Heerlen: [[Scouting Sint Jan Baptist (Heerlen)|Scouting Sint Jan Baptist]] <br />
* Heerlen: [[Scouting Don Bosco Heerlerbaan]]<br />
* Heerlen: [[Scouting Kapelaan Berix]]<br />
* Heerlen: [[Scouting Nieuw-Einde]]<br />
* Heerlen: [[St. Willibrordus (Heerlen)|St. Willibrordus]]<br />
* Heerlen: [[Scouting Bekkerveld]], vroeger: St Joris, St Hubertus en St Lidwina<br />
* Heerlen: [[Scouting Welten]]<br />
* Hoensbroek: [[De Stutters]]<br />
* Horn: [[Robert Kennedy Groep (Horn)|Robert Kennedy Groep]]<br />
* Kerkrade: [[Scouting St. Lambertus (Kerkrade)|Scouting St. Lambertus]]<br />
* Kerkrade: [[Scouting St. Willibrord (Kerkrade)|Scouting St. Willibrord]]<br />
* Kerkrade: [[St. Joris (Kerkrade)|St. Joris]]<br />
* Kerkrade: [[Scouting Gregor Brokamp]]<br />
* Kerkrade: [[Scouting St. Petrus]] (opgeheven)<br />
* Kerkrade: [[Scouting Indaba]] (opgeheven)<br />
* Kerkrade: [[Scouting Charles de Foucauld (Kerkrade)|Scouting Charles de Foucauld]] (opgeheven)<br />
* Kerkrade: [[Scouting St. Jozef (Kerkrade)|Scouting St. Jozef]] (opgeheven)<br />
* Kerkrade: [[Scouting St. Hubertus]]<br />
* Koningsbosch: [[Scouting Christus Koning (Koningsbosch)|Scouting Christus Koning]]<br />
* Landgraaf: [[Scouting Pius XII (Landgraaf)]]<br />
* Landgraaf: [[Scouting St. Tarcisius (Landgraaf)|Scouting St. Tarcisius]]<br />
* Landgraaf: [[Scouting 't Eikske]]<br />
* Landgraaf: [[Scouting Pioniers Oude Mijnstreek]]<br />
* Leunen: [[Scouting Don Bosco Leunen]]<br />
* Maastricht: [[Scouting Lord Baden-Powell (Maastricht)|Scouting Lord Baden-Powell]]<br />
* Maastricht: [[Scouting Christus Koning (Maastricht)|Scouting Christus Koning]]<br />
* Maastricht: [[Scouting Theresia]]<br />
* Maastricht: [[Titus Brandsma (Maastricht)|Titus Brandsma]]<br />
* Maastricht: [[Jan van Gent|Waterscouting Jan van Gent]]<br />
* Mechelen: [[St. Martinus (Mechelen)|St. Martinus]]<br />
* Middelaar: [[Scouting Sint Gabriël]]<br />
* Middelaar: [[Loodsenstam Lucifer]]<br />
* Mook: [[Scouting Don Bosco Mook]]<br />
* Munstergeleen: [[Scoutinggroep Munstergeleen]]<br />
* Nederweert: [[Scouting Paus Pius X]]<br />
* Pey: [[Scouting Maria Goretti Pey]]<br />
* Roermond: [[Pater Bleijsgroep]]<br />
* Roermond: [[Scouting Secretaris Moonen]]<br />
* Roermond: [[Scouting Sint Joris Leeuwen]]<br />
* Roermond: [[Sint Jorisgroep Maasniel]]<br />
* Schinnen: [[Scouting Schinnen]]<br />
* Schinnen: [[Royal Rangers]] (pinkstergemeente / niet scouting Nederland)<br />
* Sittard: [[St. Tarcisius-Limburg]]<br />
* Sittard: [[Scouting St. Jozef (Sittard)|Scouting St. Jozef]]<br />
* Sittard-Geleen: [[Scouting Sint Salvius Limbricht]]<br />
* Susteren: [[Scouting Jeanne d'Arc]]<br />
* Tungelroy: [[Scouting Tungelroy]]<br />
* Urmond: [[Scouting St. Tarcisius (Urmond)|Scouting St. Tarcisius]]<br />
* Venlo: [[Scouting Baden-Powell (Venlo)|Scouting Baden-Powell]]<br />
* Venlo: Belletable Stella-Maris (waterscouting)<br />
* Venlo: [[Scouting Miguel Pro]]<br />
* Venlo: [[Scouting St. Paulus (Venlo)]] <br />
* Venray: [[Peelspeurders]]<br />
* Voerendaal: [[Scouting Voerendaal]]<br />
* Weert: [[Scouting St. Maarten (Weert)|Scouting Sint Maarten]]<br />
* Weert: [[Scouting Keent-Moesel]]<br />
<br />
==Noord-Brabant==<br />
<br />
===Scouting Regio De Baronie===<br />
* Breda: [[Albert Schweitzer Groep]]<br />
* Breda: [[Scouting Blauwe Kei]]<br />
* Breda: [[Scouting Charles de Foucauld/Simone Weil]] (opgeheven)<br />
*Breda: [[Clemens Maria Hofbouwer]] (Blauwe vogels)<br />
* Breda: [[Scouting Driesprong]]<br />
* Breda: [[Scouting Frederik Hendrik (Bavel)|Scouting Frederik Hendrik]]<br />
* Breda: [[Scouting Ginneken]]<br />
* Breda: [[Scouting Haagse Beemden]]<br />
* Breda: [[Jeanne d'Arcgroep (Breda)|Jeanne d'Arcgroep]] (opgeheven)<br />
* Breda: [[Scouting Sint Joris (Breda)|Scouting Sint-Joris]]<br />
* Breda: [[Scouting Sint Martinus (Princenhage)|Scouting Sint Martinus]]<br />
* Breda: [[Scouting Murk Jansen]] (Blauwe vogels)<br />
* Breda: [[Scouting Thomas More (Prinsenbeek)|Scouting Thomas More]]<br />
* Breda: [[Titus Brandsma (Breda)|Titus Brandsma]] (waterscouts)<br />
* Dongen: [[De Stormvogels (Dongen)|De Stormvogels]] (Blauwe vogels)<br />
* Dongen: [[Scouting Laurentius Dongen]]<br />
* Dongen: [[St. Jozefgroep (Dongen)|St. Jozefgroep]]<br />
* Etten-Leur: [[Scouting Paulus (Etten-Leur)|Scouting Paulus]]<br />
* Etten-Leur: [[Scouting Tarcisius (Etten-Leur)|Scouting Tarcisius]] <br />
* Etten-Leur: [[Scouting St. Lambertus (Etten-Leur)|Scouting Sint Lambertus]]<br />
* Geertruidenberg: [[Mafeking Waterscouts (Geertruidenberg)|Mafekingroep]] (waterscouts)<br />
* Oosterhout: [[Erasmusgroep]]<br />
* Oosterhout: [[Het Zuiderkruis]] (waterscouts)<br />
* Oosterhout: [[Mariagroep (Oosterhout)|Mariagroep]]<br />
* Raamsdonksveer : [[Scouting Raamsdonksveer]]<br />
* Sint Willebrord: [[Scouting Sint Willebrord]]<br />
* Sleeuwijk: [[Scouting Altena]] (waterscouts) <br />
* Terheijden: [[D'n Hartel]]<br />
<br />
===Regio De Meierij===<br />
* Berlicum: [[Scouting Berlicum]]<br />
* Cromvoirt / Den Bosch: [[Prins Willem van Oranje groep]] (PWVO)<br />
* Den Bosch: [[Scouting 's-Hertogenbosch Noord]] (DeBoNo)<br />
* Den Bosch: [[Scouting Columbus]]<br />
* Den Bosch: [[Jeroen Bosch Verkennersband]]<br />
* Den Bosch: [[Scouting Petrus en Paulus (Den Bosch)]] (P&P)<br />
* Den Bosch: [[Scouting Lucas]]<br />
* Den Bosch: [[Scouting Sint Joris ('s-Hertogenbosch)|Scouting Sint Joris]]<br />
* Den Dungen: [[Scouting Bernadette (Den Dungen)|Scouting Bernadette]]<br />
* Hintham-Rosmalen: [[Scouting Sint-Christoffel]]<br />
* Rosmalen: [[St. Tarcisius (Rosmalen)|St. Tarcisius]]<br />
* Sint-Michielsgestel [[Scouting Petrus Donders]]<br />
* Vught: [[Scouting Vught Noord]]<br />
* Vught: [[Scouting JEEP Vught Zuid]]<br />
===Regio De Langstraat=== <br />
* Drunen: [[Dr. Akkermansgroep]]<br />
* Elshout: [[St. Jan]] <br />
* Heusden [[St. Vicktor]]<br />
* Kaatsheuvel [[Martin Luther King (Kaatsheuvel)|Martin Luther King]]<br />
* Kaatsheuvel [[Mgr. Bekkersgroep (Kaatsheuvel)]]<br />
* Loon op Zand: [[Pastoor Simons Groep]]<br />
* Nieuwkuijk: [[Garcia Moreno]] <br />
* Sprang-Capelle: [[Jan de Rooij]]<br />
* Vlijmen: [[Maurice Flacard]] <br />
* Vlijmen: [[St. Jansgroep]]<br />
* Waalwijk: [[Scouting Andreas Zijlmansgroep]] (AZG)<br />
* Waalwijk: [[Scouting Mgr. Bekkersgroep]] (MBG)<br />
=== Regio Eindhoven===<br />
* Best: [[Scouting Frama]]<br />
* Best: [[Scouting Oud Best]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Doornakkers]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Angelo Roncalli]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Graaf Folke Bernadotte groep 2]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting St. Frans]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting St. Joris (Eindhoven)|Scouting St. Joris]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Père Kersten]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Hopman Latour]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Livingstone (Eindhoven)|Scouting Livingstone]]<br />
* Eindhoven: [[Waterscouting Dr. A.F. Philips]] (waterscouts)<br />
* Eindhoven: [[Scouting St. Rafaël]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting President F.D. Roosevelt]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Dr. A. Schweitzer]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting St. Sebastiaan]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Stratum]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Johannes Vianney]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Burgemeester Welschen]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Wielewaal]]<br />
* Eindhoven: [[Scouting Burgemeester Herman Witte]]<br />
* Nuenen: [[Scouting Rudyard Kipling]]<br />
* Nuenen: [[Scouting Panta Rhei]]<br />
* Sint-Oedenrode: [[Scouting Rooi]]<br />
* Son en Breugel: [[Scouting Mgr. Bekkersgroep (Son en Breugel)]]<br />
* Son en Breugel: [[Scouting Dutmella]]<br />
* Son en Breugel: [[Scouting Margaretha Sinclair]]<br />
=== Regio Hart van Brabant===<br />
* Biezenmortel: [[Scouting De Paraplu]]<br />
* Berkel-Enschot: [[Livingstonegroep (Berkel-Enschot)|Livingstonegroep]]<br />
* Boxtel: [[Scouting Boxtel]]<br />
* Gilze: [[Scouting Gillesa]]<br />
* Moergestel: [[Scouting St. Jan Moergestel]]<br />
* Oisterwijk: [[Scouting Oisterwijk]]<br />
* Riel : [[Scouting Bolstergroep]]<br />
* Rijen: [[Sint Bonifaas Groep]]<br />
* Tilburg: [[Scouting Lord Baden-Powell (Tilburg)|Scouting Lord Baden-Powell]]<br />
* Tilburg: [[Celtica]]<br />
* Tilburg: [[Scouting Charles de Foucauld (Tilburg)|Scouting Charles de Foucauld]] (gefuseerd tot Scouting The Challenge)<br />
* Tilburg: [[Scouting Esjeeka]]<br />
* Tilburg: [[Scouting St. Jan Baptist]] (gefuseerd tot Scouting Esjeeka)<br />
* Tilburg: [[Scouting St. Stanislaus Kostka]] (gefuseerd tot Scouting Esjeeka)<br />
* Tilburg: [[St.Joris (Tilburg)|St.Joris]] (opgeheven)<br />
* Tilburg: [[Pastoor Vroomansgroep]]<br />
* Tilburg: [[Scouting Prins Hendrik groep 1]] (gefuseerd tot Scouting The Challenge)<br />
* Tilburg: [[Scouting The Challenge]] <br />
* Tilburg: [[Dr. Mollergroep]]<br />
* Tilburg: [[St. Raphaël]]<br />
* Tilburg: [[Scouting Rey de Carle]]<br />
* Tilburg: [[Scouting Groenewoud]]<br />
=== Regio Helmond===<br />
* Asten: [[Scouting Asten]]<br />
* Bergeijk: [[Sint Lambertus]]<br />
* Gemert: [[Scouting Willibrordus (Gemert)|Scouting Willibrordus]]<br />
* Helmond: [[Scouting Brandevoort]]<br />
* Helmond: [[Scouting Brouwhuis]]<br />
* Helmond: [[Scouting Paulus (Helmond)|Scouting Paulus]]<br />
* Helmond: [[Scouting Jan Baloys Stiphout]]<br />
* Lierop: [[St. Willibrordusgroep]] <br />
* Mierlo: [[Scouting Mierlo]]<br />
<br />
===Regio Rond de Biesbosch===<br />
* Woudrichem: [[Scouting Loevestein]] (waterscouts)<br />
===Regio Noordoost Brabant===<br />
* Berghem: [[P.G. Frassatigroep]]<br />
* Boekel: [[Scouting Boekel]]<br />
* Heesch: [[Scouting Heesch]] <br />
* Nistelrode: [[Scouting Mira Ceti]]<br />
* Oss: [[Dorus Rijkersgroep Oss]] (waterscouts)<br />
* Oss: [[Dr. Saal van Zwanenberggroep]]<br />
* Oss: [[Titus Brandsmagroep (Oss)|Titus Brandsmagroep]]<br />
* Schaijk: [[Scouting Schaijk]] <br />
* Schijndel: [[Scouting Schijndel]]<br />
* Uden: [[Jeanne d'Arc (Uden)|Jeanne d'Arc]]<br />
* Uden: [[Scouting Uotha]]<br />
* Uden: [[Scouting Icarus]] (Opgeheven "Luchtverkenners Groep Icarus" (Luchtscouts))<br />
* Uden: [[Scouting Gabriël]] (Gefuseerd tot "Luchtverkenners Groep Icarus")<br />
* Uden: [[Scouting ADM. Kortenaer]] (Opgeheven "Zeeverkenners Groep ADM. Kortenaer" (Waterscouts)) (Gelieerd met Scouting Icarus)<br />
* Veghel: [[Scouting Veghel]]<br />
=== Regio West-Brabant===<br />
* Bergen op Zoom: [[Scouting Delmo]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Scouting Kizito (Bergen op Zoom)|Scouting Kizito]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Scouting Markiezaatsgroep]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Menno van Coehoorngroep]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Petrus en Paulusgroep (Bergen op Zoom)|Petrus en Paulusgroep]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Van Glymesgroep]] (Opgegaan/Gefuseerd met Petrus & Paulusgroep)<br />
* Bergen op Zoom: [[Scheldestam]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Zoomgroep]]<br />
* Bergen op Zoom: [[Karel Doormangroep (Bergen op Zoom)|Karel Doormangroep]] (waterscouts)<br />
* Ossendrecht: [[Scouting Ossendrecht]]<br />
* Roosendaal: [[Luchtscouts "Seppe"]] (luchtscouts)<br />
* Roosendaal: [[Scouting st. Jan (Roosendaal)|Scouting st. Jan]] (luchtscouts)<br />
* Roosendaal: [[Scouting Fridtjof Nansen]]<br />
* Roosendaal: [[Scouting Baden-Powell (Roosendaal)|Scouting Baden-Powell]]<br />
* Wouw: [[Scouting Wouw]]<br />
* Zevenbergen: [[Scouting Zevenbergen]] <br />
* Zevenbergen: [[Matthijs Heldtgroep]] (waterscouts) <br />
===Regio Zuidoost-Brabant===<br />
* Bladel: [[Scouting Bladel]]<br />
* Budel: [[Frere Jacques]]<br />
* Duizel: [[Jubam]]<br />
* Eersel: [[Scouting Eersel]] <br />
* Eersel: [[D’n Hazlaar]]<br />
* Heeze: [[Sint Nicasius]]<br />
* Geldrop: [[Scoutinggroep Don Bosco]]<br />
* Geldrop: [[Hikegroep]]<br />
* Geldrop: [[Neil Armstrong Scouting]]<br />
* Geldrop: [[Stella Maris Zeeverkenners]] (waterscouts)<br />
* Luyksgestel: [[Sint Andries]]<br />
* Maarheze: [[Scouting Kizito Maarheeze]]<br />
* Riethoven: [[Rythovius]] <br />
* Valkenswaard: [[Dick van Toor]]<br />
* Valkenswaard: [[Scouting Sint Maarten (Valkenswaard)|Scouting Sint Maarten]]<br />
* Valkenswaard: [[Sint Stefanus]]<br />
* Veldhoven: [[Hertog Jan van Brabant]]<br />
* Veldhoven: [[Were-Di]]<br />
* Veldhoven: [[Sint Stanislaus Kostka]]<br />
* Veldhoven-Zeelst: [[Sint Aloysuis]]<br />
* Waalre: [[Scouting Aalst-Waalre]] (SAW2)<br />
* Waalre: [[Scouting Anton Coolen]] (in 1996 gefuseerd tot Scouting Aalst-Waalre)<br />
* Waalre: [[St. Tarcisius (Waalre)|St. Tarcisius]] (in 1996 gefuseerd tot Scouting Aalst-Waalre)<br />
* Weerselo: [[Scouting Weerselo]] <br />
===Regio Zuidoost Nederland (Regio ZON)===<br />
* Boxmeer: [[Scouting Boxmeer]]<br />
* Overloon: [[St Theobaldusgroep]]<br />
<br />
==Noord-Holland==<br />
===Regio Noord Holland Noord===<br />
* Anna Paulowna: [[Scouting Anna Paulowna]]<br />
* Akersloot: [[Jacobusgroep]]<br />
* Alkmaar: [[Don Bosco]]<br />
* Alkmaar: [[Marco Polo]]<br />
* Alkmaar: [[Scouting Sint Laurentius]]<br />
* Alkmaar: [[Dirk Duyvel]]<br />
* Alkmaar: [[De Geuzen]]<br />
* Alkmaar: [[Scoutinggroep Graaf Daron]]<br />
* Bergen: [[Scoutinggroep de Heerlijkheid]]<br />
* Den Burg (Texel): [[Scouting Texel]]<br />
* Den Helder: [[Jutters Rainiero]]<br />
* Den Helder: [[Scouting Jutters Willemsoord]]<br />
* Den Helder: [[I.N.K.A.]]<br />
* Den Helder: [[Minerva]]<br />
* Den Helder: [[Helders Jachthornkorps]]<br />
* Den Helder: [[Prinses Wilhelmina]]<br />
* Den Helder: [[Abel Tasman]]<br />
* Den Oever: [[Corvus Corone]]<br />
* Dirkshorn: [[Scoutinggroep Aquarius]]<br />
* Enkhuizen: [[Scoutinggroep Mercury]]<br />
* Grootebroek: [[Arcadia]]<br />
* Heerhugowaard: [[Angela]]<br />
* Heerhugowaard: [[Sint joris (Heerhugowaard)]]<br />
* Heiloo: [[Scouting Rurik Heiloo]]<br />
* Heiloo: [[Victoriegroep]]<br />
* Hem: [[Scouting Sint Lidwina]]<br />
* Hoorn: [[Scouting Martin Luther King (Hoorn)|Scouting Martin Luther King]]<br />
* Hoorn: [[Vaandrig Peetoom Vendel]]<br />
* Langedijk: [[Scouting Langedijk]]<br />
* Medemblik: [[Titus Brandsma]]<br />
* Nieuwe Niedorp: [[Scouting Dirck Rembrantsz]]<br />
* Schagen: [[Ridder Magnusgroep]]<br />
* Schagen: [[Vita Nova]]<br />
* Ursem: [[Don Bosco]]<br />
* Venhuizen: [[St. Lidwina]]<br />
* Wieringerwerf: [[Scouting Die Robben]]<br />
* Wognum: [[Pius X]]<br />
* Zwaag: [[Scouting Discovery]]<br />
<br />
===Regio Noord Holland Midden===<br />
* Assendelft: [[Scouting Assendelft]]<br />
* Beverwijk: [[Scouting Admiraal van Kinsbergen]] <br />
* Beverwijk: [[Die Wijcker Duinjaghers]]<br />
* Beverwijk: [[Mees Toxopeus]]<br />
* Beverwijk: [[M'Hlala Panzi]] <br />
* Beverwijk: [[Wiawaha Beverwijk]]<br />
* Castricum: [[Scouting JL Die Bogeheimers]]<br />
* Heemskerk: [[Adelbertusgroep]]<br />
* Heemskerk: [[Graaf Floris V]]<br />
* Heemskerk: [[Elfregi Helen Keller]]<br />
* Krommenie: [[Scouting Krommenie]]<br />
* Limmen [[Scouting Limmen]]<br />
* Purmerend: [[Lamoraal van Egmond]]<br />
* Uitgeest: [[Scouting Uitgeest]], Jeugdvereniging Don Bosco<br />
* Uitgeest: [[Thor Heyerdahl]]<br />
* Velsen Zuid: [[Wiawaha]]<br />
* Velserbroek: [[Scouting Velserbroek]]<br />
* IJmuiden: [[de IJmondtrekkers]]<br />
* Zaandam: [[De Watergeuzen]]<br />
* Zaandam: [[Scouting Elfregi Zaanstreek]]<br />
* Zaandijk: [[Scouting Koog-Zaandijk]]<br />
<br />
===Regio Amsterdam Amstelland===<br />
* Aalsmeer: [[Scouting Tiflo (Aalsmeer) |Tiflo]]<br />
* Amstelveen: [[Scouting Hedera (Amstelveen)|Scouting Hedera]]<br />
* Amstelveen: [[Keizer Karel Groep (Amstelveen)|Keizer Karel Groep]]<br />
* Amstelveen: [[Scouting Kantankye]]<br />
* Amstelveen: [[Japanse Scouting Amsterdam]]<br />
* Amstelveen: [[Livingstonegroep (Amstelveen)|Livingstonegroep]]<br />
* Amstelveen: [[Radboudgroep]]<br />
* Amstelveen: [[Scouting De Teil]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Sint Maarten (Amsterdam)|Scouting Sint Maarten]]<br />
* Amsterdam: [[Franklin Delano Rooseveltgroepen 54 en 74]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Elfregi]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Holendrecht]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Wartburg]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Erskine]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Sloterplas]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Sarto]]<br />
* Amsterdam: [[Impeesa groep 19]]<br />
* Amsterdam: [[Scouting Holendrecht]]<br />
* Badhoevedorp: [[Leeghwatergroep]]<br />
* Badhoevedorp: [[Lady Baden-Powell (Badhoevedorp)|Lady Baden-Powell]]<br />
* Hoofddorp: [[Scouting St. Maarten (Hoofddorp)|Scouting St. Maarten]]<br />
* Hoofddorp: [[Paula Geertsgroep (Hoofddorp)|Paula Geertsgroep]]<br />
* Monnickendam: [[Scoutinggroep Waterland]]<br />
* Uithoorn: [[Admiralengroep]]<br />
===Regio het Gooi===<br />
* Bussum: [[Scouting Himalaya]]<br />
* Bussum: [[Arrowegroep]]<br />
* Hilversum: [[Argonauten (Hilversum)|Argonauten]]<br />
* Hilversum: [[Athabascangroep]]<br />
* Hilversum: [[Scouting Heidepark]]<br />
* Hilversum: [[Scoutinggroep de Burcht]]<br />
* Hilversum: [[Zuiderkruisgroep]]<br />
* Huizen: [[Scouting Montgomery (Huizen)|Scouting Montgomery]]<br />
* Huizen: [[Scouting Vasanta (Huizen)|Scouting Vasanta]]<br />
* Laren (N-H): [[Scouting Raboes]]<br />
* Laren (N-H): [[Maggy Lekeuxgroep]]<br />
* Muiden: [[Scouting Pampus Muiden]]<br />
===Regio Haarlem===<br />
* Bloemendaal: [[Bos en Duin]]<br />
* Bloemendaal: [[Elswout]]<br />
* Haarlem: [[B.I.M. Bakenessergroep]]<br />
* Haarlem: [[Brigitta]]<br />
* Haarlem: [[Vliegende Pijl]]<br />
* Haarlem: [[Hildebrand]]<br />
* Haarlem: [[Kameleon Kinheim]]<br />
* Haarlem: [[Kon Tiki]]<br />
* Haarlem: [[Marco Polo]]<br />
* Haarlem: [[Scouting Menno Simonsz]]<br />
* Haarlem: [[Prins Willem]]<br />
* Haarlem: [[Doortje en Dorus Rijkers]]<br />
* Haarlem: [[Pieter Hasselear / Bernadette]]<br />
* Haarlem: [[Kromhout]]<br />
* Haarlem: [[de Brug]]<br />
* Haarlem: [[Tarcisius]]<br />
* Heemstede: [[Graaf Bernadotte]]<br />
* Heemstede: [[Paschalis Baylon]]<br />
* Heemstede: [[Spaarnegeuzen]]<br />
* Heemstede: [[NVJ de Haven]]<br />
* Heemstede: [[Wabo]]<br />
* Overveen: [[Camerons-Duinzwervers]]<br />
* Santpoort: [[St. Radboudgroep (Santpoort)]]<br />
* Velsen Zuid: [[Michiel Adrieanszn de Ruyter]]<br />
* IJmuiden: [[Nannie van der Wiele]]<br />
* Zandvoort: [[Stella Maris - St. Willibrordus]]<br />
* Zandvoort: [[The Buffalo's]]<br />
* Zwanenburg: [[Rijnlandgroep]]<br />
<br />
===Historische groepen===<br />
* Beverwijk: [[Andre de Thaye]] <br />
* Beverwijk: [[De Banjaert]]<br />
<br />
==Overijssel==<br />
* Almelo: [[B.E. de Blauwe Reigers]]<br />
* Almelo: [[Homeentmeen]]<br />
* Almelo: [[H.J.B. Boemerang]] (opgeheven)<br />
* Almelo: [[H.J.B. Llanos]]<br />
* Almelo: [[H.J.B. Wateregge]]<br />
* Almelo: [[John F. Kennedygroep (Almelo)| John F. Kennedygroep]]<br />
* Almelo: [[Tubanten]]<br />
* Borne: [[Scouting Twickel]]<br />
* Dalfsen: [[D'Alflandgroep]]<br />
* Den Ham & Vroomshoop: [[Scouting Azoelen]]<br />
* Dedemsvaart: [[Scouting Dedemsvaart]]<br />
* Delden: [[Van Rossum-Elisabethgroep]]<br />
* Denekamp: [[Margaretha sinclair]]<br />
* Elburg: [[Scouting N.S. Rambonnet]]<br />
* Enschede: [[Scouting Mgr. Ariënsgroep]]<br />
* Enschede: [[Scouting 't Volbert]]<br />
* Enschede: [[Scouting Emisario]]<br />
* Enschede: [[Scouting Euregio Glanerbrug]]<br />
* Enschede: [[Scouting 't Geuzennest]]<br />
* Enschede: [[Scouting Nanne Zwiep]]<br />
* Enschede: [[Vaandrig Leppink Groep]]<br />
* Enschede: [[Enschedese Padvinders Marsband]]<br />
* Giethoorn: [[Scouting Brederwiede]]<br />
* Goor: [[Scouting Stoevelaargroep]]<br />
* Haaksbergen: [[Scouting de Klomp]]<br />
* Hardenberg: [[Stanleygroep]]<br />
* Hasselt: [[Scouting de Veste]]<br />
* Hattem: [[Voermangroep]]<br />
* Hattem: [[Wijnaendts Franckengroep]]<br />
* Heino: [[Rozendaelgroep Scouting Heino]]<br />
* Hellendoorn - Nijverdal: [[Reggegroep]]<br />
* Hengelo: [[Scouting Hasselo]]<br />
* Hengelo: [[dr. Ariëns Ingrid]]<br />
* Hengelo: [[St. Jeroen Bambi]]<br />
* Hengelo: [[St. Christoffel (Hengelo)|St. Christoffel]]<br />
* Hengelo: [[Bataven Ludger]]<br />
* Hengelo: [[De Bataven]] (gefuseerd met Ludger-ursula groep tot Bataven Ludger)<br />
* Hengelo: [[Scouting Cunera-St. Marcellinus]]<br />
* Hengelo: [[Hendrik Hudson Groep]]<br />
* Hengelo: [[Ludger-ursula groep]] (gefuseerd met De Bataven tot Bataven Ludger)<br />
* Harderwijk: [[Tjerk Hiddes]]<br />
* Holten: [[BE St. Joris Overijssel]]<br />
* Kampen: [[Henk Bruntgroep]]<br />
* Kampen: [[Hanzeluiden]]<br />
* Kampen: [[Martin Gasmangroep]]<br />
* Nieuwleusen: [[Gold'n Zendegroep]]<br />
* Ootmarsum: [[Scouting Ootmarsum]]<br />
* Oldenzaal: [[Titus Brandsmagroep (Oldenzaal)|Titus Brandsmagroep]]<br />
* Ommen: [[Van Pallandtgroep]]<br />
* Rijssen: [[Scouting Oosterhof-Niej Begin]]<br />
* Steenwijk: [[Johan van de Kornputgroep]]<br />
* Vasse: [[Kameleongroep]]<br />
* Vilsteren: [[St. Lodewijkgroep]]<br />
* Vriezenveen: [[Admiraal Kruysgroep 1]]<br />
* Wierden: [[Scouting Lancker]]<br />
* Zwartsluis: [[Pieter Marits]]<br />
* Zwolle: [[Christofoor Zeeverkenners]]<br />
* Zwolle: [[Henk Eelsinggroep]]<br />
* Zwolle: [[Hopman Kippersgroep]]<br />
* Zwolle: [[Huysmangroep III]]<br />
* Zwolle: [[Indabagroep]]<br />
* Zwolle: [[De IJsselgroep|IJsselgroep]]<br />
* Zwolle: [[Jan Lijdinggroep]]<br />
* Zwolle: [[Vaandrig Lengton Groep]]<br />
* Zwolle: [[Zwolse Zeeverkenners]]<br />
<br />
==Utrecht==<br />
* Abcoude: [[Scouting Pandergroep]]<br />
* Amerongen-Leersum: [[Scouting Zuylensteyn]]<br />
* Amersfoort: [[Karel Doormangroep (Amersfoort)|Karel Doormangroep]]<br />
* Amersfoort: [[Scouting St. Ansfridus]]<br />
* Amersfoort: [[Scouting Cay-Noya]]<br />
* Amersfoort: [[Scouting Impeesa (Amersfoort)|Scouting Impeesa]]<br />
* Amersfoort: [[Scouting Mondriaan]]<br />
* Amersfoort/Hoogland: [[Scouting Soekwa]]<br />
* Baarn: [[Scouting Ernst van Kempen]]<br />
* Baarn: [[Mango Kwane Wilco Jiskoot]]<br />
* Baarn: [[Scouting Merhula]]<br />
* de Bilt: [[Scouting Ben Labre]]<br />
* de Bilt: [[Scouting Laurentius (De Bilt)|Scouting Laurentius]]<br />
* Bilthoven: [[Akoteh]]<br />
* Bilthoven: [[Rover Crofts Groep]]<br />
* Breukelen: [[Scouting Niftarlake]]<br />
* Bunnik: [[Scouting Bunnik]] (is gefuseerd met [[Scouting Katimavik]] uit Odijk)<br />
* Doorn: [[Scouting Thorheim]]<br />
* Driebergen: [[Scouting Dr. A.E. Hermansgroep]]<br />
* Harmelen: [[Scouting Willem Alexander]]<br />
* Hoevelaken: [[Scouting Hiawatha]]<br />
* Hooglanderveen: [[Scouting St. Jozef (Hooglanderveen)|Scouting St. Jozef]]<br />
* Houten: [[Scouting Schonauwen]]<br />
* Huis ter Heide: [[A.J.V. Dirk Vink]]<br />
* Huis ter Heide: [[A.J.V. Hiram Edson]]<br />
* Leusden: [[Scouting Manitoba]]<br />
* Lopik: [[Scouting Cliffort Reichert]]<br />
* Maarn-Maarsbergen: [[Scouting Maarn-Maarsbergen]]<br />
* Maarssen: [[Scouting Jan Campert]]<br />
* Maarssen: [[Scouting Marsua]]<br />
* Maarssen: [[Scouting Willy Hems]]<br />
* Maartensdijk: [[Scouting Agger Martini]]<br />
* de Meern: [[Scouting Rhenova]]<br />
* Montfoort: [[Scouting Montfoort]]<br />
* Mijdrecht/Wilnis: [[Scouting Jan van Speyk]]<br />
* Nieuwegein: [[Scouting Jan van Hoof]]<br />
* Nieuwegein: [[Scouting Livingstone (Nieuwegein)|Scouting Livingstone]]<br />
* Nieuwegein: [[Scouting Prins Bernhard]]<br />
* Odijk: [[Scouting Katimavik]]<br />
* Oudewater: [[Scouting Jorisgroep Oudewater]]<br />
* Soest: [[Scouting Don Bosco (Soest)|Scouting Don Bosco]]<br />
* Soest: [[Fakkeldraagsters|Scouting De Fakkeldraagsters]]<br />
* Soest: [[Hopman Masselmangroep]]<br />
* Utrecht: [[1e Charles de Foucauld Groep (Utrecht)|1e Charles de Foucauld Groep]] Opgeheven/Gefuseerd met Willem de Zwijger<br />
* Utrecht: [[Groep 7 Padvinders Groep "Brigade Prinses Irene" ]] Opgeheven/Gefuseerd met Willem de Zwijger<br />
* Utrecht: [[K V Groep Kardinaal De Jong]] Opgeheven<br />
* Utrecht: [[K V Paulus/Paula Groep]] Opgeheven/Gefuseerd met 1e Charles De Foucauld Groep<br />
* Utrecht: [[P V Groep Johan Friso]] Opgeheven/Gefuseerd met 1e Charles De Foucauld Groep<br />
* Utrecht: [[Scouting Baracuda]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Derde Utrechtse]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Hoograven]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Jan Pieterszoon Coen]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Peka 18]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Salwega]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Tekakwitha Zeeverkenners]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Utrecht Oost]]<br />
* Utrecht: [[Scouting de Vliegende Pijl]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Wepadojeb]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Wilhelmina]]<br />
* Utrecht: [[Willem de Zwijger (Utrecht)|Willem de Zwijger]]<br />
* Utrecht: [[Scouting Zuilen]]<br />
* Veenendaal: [[De Zwervers (Veenendaal)|De Zwervers]]<br />
* Vianen: [[Scouting Batenstein]]<br />
* Vinkeveen: [[Scouting Eliboe]]<br />
* Vleuten: [[Scouting Ridderhofgroep]]<br />
* Wijk bij Duurstede: [[Scouting Sea Lions]]<br />
* Woerden: [[Scouting Albert Schweitzer]]<br />
* IJsselstein: [[Scouting Anne Frank]]<br />
* IJsselstein: [[Nico Steenbeekgroep]]<br />
* IJsselstein: [[Scouting Sint Nicolaas]]<br />
* Zeist: [[Scouting De Bison]]<br />
* Zeist: [[Scouting Dryade]]<br />
* Zeist: [[Scouting Luvaze]]<br />
* Zeist: [[Prinses Beatrix Groep]]<br />
* Zeist: [[Scouting Rambonnet]]<br />
* Zeist: [[Sleutelgroep]]<br />
* Zeist: [[Woudlopers (Zeist)|Woudlopers]]<br />
<br />
==Zeeland==<br />
* Aardenburg: [[St.Baafsgroep]]<br />
* Arnemuiden: [[Baden-Powell (Arnemuiden)|Baden-Powell]]<br />
* Axel: [[Gregoriusgroep]] (opgeheven- oud KV/VKJB) <br />
* Axel: [[groep 1/ Ottawa groep]] (opgeheven- oud NPV)<br />
* Axel: [[Jhr. de Casembrootgroep]] (opgeheven- oud NPV) <br />
* Axel: [[Oda-groep]] (opgeheven- oud NGB) <br />
* Axel: [[Szydlowskigroep]] (opgeheven- oud NPG)<br />
* Axel: [[Scouting De Vier Ambachten]]<br />
* Brouwershaven [[Grevelingengroep]]<br />
* Bruinisse: [[Prinses Margrietgroep]]<br />
* Goes: [[st.Bernadette]]<br />
* Goes: [[Hertog van Beijeren-Gosaha]]<br />
* Goes: [[Jacob Valcke]]<br />
* Goes: [[Frans Naereboutgroep]]<br />
* Hulst: [['t Jagertje]]<br />
* IJzendijke: [[St. Paulustroep]]<br />
* Kapelle: [[Ridder van der Maelstedegroep]]<br />
* Kamperland: [[Zandkreekgroep]]+<br />
* Koudekerke: [[de Valkeniers]]<br />
* Kloosterzande: (St.)[[Canisiusgroep]]<br />
* Kloosterzande: [[De Zwarte Dassen (Kloosterzande)|De Zwarte Dassen]] (in 1985 met St.Canisius gefuseerd tot [[Canisiusgroep]])<br />
* Kloosterzande-Groenendijk: [[Charles de Foucauld (Kloosterzande)|Charles de Foucauld]] (na de oorlog St.[[Canisiusgroep]])<br />
* Kloosterzande: [[Greetje Schouten groep]] (opgeheven- oud NGB)<br />
* Middelburg: [[Berdenis van Berlekomgroep]]<br />
* Middelburg: [[Gouden Cirkelgroep]]<br />
* Middelburg: [[Scouting Kazan de Wolfgroep]]<br />
* Middelburg: [[Paul Krugergroep]]<br />
* Oostburg: [[Scouting Oostburg]]<br />
* Overslag: [[Gerlofgroep|St. Gerlofgroep]] (opgeheven- oud KV/VKJB)<br />
* Sas van Gent: [[Lodewijkgroep]]<br />
* 's-Gravenpolder: [[Voortrappers groep]]<br />
* Sluiskil: [[Scouting Sluiskil]]<br />
* Terneuzen: [[EOS/St. Hubertus]]<br />
* Terneuzen: [[Sint Hubertusgroep]] (RK - jongensgroep) (opgegaan in fusiegroep EOS/St. Hubertus)<br />
* Terneuzen: [[Eendracht Ons Streven / EOS-groep]] (opgegaan in fusiegroep EOS/St. Hubertus)<br />
* Terneuzen: [[Doormangroep (Terneuzen)|Doormangroep]]<br />
* Terneuzen: [[Sint Gertrudis groep]] (RK - meisjesgroep)<br />
* Tholen: [[Scouting Heenetrecht]]<br />
* Vlissingen: [[Scheldezwervers]]<br />
* Vlissingen: [[De Watergeuzen-St. Willibrordus]]<br />
* Westdorpe: [[WeWeKaBo]]<br />
* Westerschouwen: [[Kaninefatengroep]] <br />
* Yerseke: [[Ridder Boudewijngroep]]<br />
* Zierikzee: [[Mr. Bakkergroep]]<br />
<br />
==Zuid-Holland==<br />
* Alblasserdam: [[Louis Wesselsgroep]] (jongens, in 2004 gefuseerd tot Sc. Alblasserdam)<br />
* Alblasserdam: [[Maketgroep]] (meisjes, in 2004 gefuseerd tot Sc. Alblasserdam)<br />
* Alblasserdam: [[Scouting Alblasserdam]] <br />
* Alphen aan den Rijn: [[Scouting Alphen aan den Rijn]]<br />
* Alphen aan den Rijn: [[Scouting De Hollandse Nachtegalen]]<br />
* Alphen aan den Rijn: [[Scouting Willem Barendsz]]<br />
* Barendrecht: [[Jhr. Beelaerts van Blokland]]<br />
* Barendrecht: [[Fridtjof Nansen Groep 12]]<br />
* Boskoop: [[Scouting Meester van Daal groep]]<br />
* Brielle: [[Bas 't Hart]]<br />
* Capelle a/d IJssel: [[Robert Baden-Powell Zeeverkennersgroep]]<br />
* Capelle a/d IJssel: [[Guy Gibson squadron]] (luchtscouts, opgeheven)<br />
* Capelle a/d IJssel: [[Johan van der Veeckengroep]]<br />
* Capelle a/d IJssel: [[Hendrik van Halewijn]]<br />
* Capelle a/d IJssel: [[Van Naeltwijck groep]]<br />
* Delft: [[Scouting Aymon]]<br />
* Delft: [[Scouting Hedera (Delft)|Scouting Hedera]]<br />
* Delft: [[Scouting Paulus (Delft)|Scouting Paulus]]<br />
* Delft: [[Delftsche Zwervers]] (studentenscouting)<br />
* Delft: [[Scouting Nautilus]]<br />
* Delft: [[Willem de Zwijger (Delft)|Willem de Zwijger]]<br />
* Delft: [[Scouting Marco Polo Delft ]]<br />
* De Lier: [[Scouting De Lier]]<br />
* Den Haag: [[Scoutinggroep BePals Pr. Juliana groep]]<br />
* Den Haag: [[Scouting Stanley 55]]<br />
* Den Haag: [[Scoutinggroep ds Ferguson]]<br />
* Den Haag: [[De Mohicanen]]<br />
* Den Haag: [[Dom Helder Camara Scouts]]<br />
* Den Haag: [[HWS Baron van Pallandtgroep]]<br />
* Den Haag: [[Scouting Haagse Hout]]<br />
* Den Haag: [[Scouting de Rimboejagers]]<br />
* Den Haag: [[Scouting Van Weerden Poelman]]<br />
* Den Haag: [[Scouting PéPé Loosduinen]]<br />
* Den Haag: [[Scouting El Andalus]] (opgeheven)<br />
* Dordrecht: [[TESRA]]<br />
* Dordrecht: [[Royal Rangers]] (pinkstergemeente / niet scouting Nederland)<br />
* Dordrecht: [[Scouting Van Speijk]]<br />
* Dordrecht: [[Scouting Christiaan de Wet (Dordrecht)|Scouting Christiaan de Wet]]<br />
* Dordrecht: [[Willem de Zwijger (Dordrecht)|Willem de Zwijger]]<br />
* Gorinchem: [[Scouting APV]] Deel van [[Scouting Regio de Baronie]]<br />
* Gorinchem: [[Gorinchemse Zeeverkenners]] (Scouting GZV) Deel van [[Scouting Regio de Baronie]]<br />
* Gouda: [[Die Kantanky's]]<br />
* Gouda: [[St. Willibrordus (Gouda)|St. Willibrordus]] (waterscouting)<br />
* Gouda: [[Scoutinggroep Cornelis de Houtman]]<br />
* Gouda: [[Scouting Jan van Hoof Groep]]<br />
* Gouda: [[Scouting Wilo]]<br />
* Hardinxveld-Giessendam: [[Scouting A15]]<br />
* Hardinxveld-Giessendam: [[Scouting Lutine]] (gefuseerd tot A15)<br />
* Hardinxveld-Giessendam: [[Scouting Zilvermeeuwen]] (gefuseerd tot A15)<br />
* Hellevoetsluis: [[Scouting Hellevoetsluis]]<br />
* Hendrik IDO Ambacht: [[Scouting Vikings]]<br />
* Hoek van Holland: [[Prins Hendrikgroep]]<br />
* Hillegom: [[Tjarda Hillegom]]<br />
* Katwijk: [[De Katwijkse Zeeverkenners]]<br />
* Kwintsheul: [[Scouting Kwintsheul]]<br />
* Leerdam: [[Scouting Hagemans]]<br />
* Leiden: [[Scouting St. Jozef (Leiden)|Scouting St. Jozef]]<br />
* Leiden: [[Paulusgroep Leiden]]<br />
* Leiderdorp: [[Scouting Van der Does Liethorp groep]]<br />
* Leidschendam: [[Scouting Pius XII]]<br />
* Lisse: [[Graaf van Lyndengroep]]<br />
* Lisse: [[Lisser Kaninefaten]]<br />
* Lisse: [[Shawano's Lisse]]<br />
* Mijnsherenland: [[Scouting Mijnsherenland]] Lodewijk van Praetgroep<br />
* Monster: [[Scouting Polanen]]<br />
* Moordrecht: [[Scouting Moordrecht]]<br />
* Naaldwijk: [[Scouting Rambonnetgroep Naaldwijk]]<br />
* Nieuwerkerk a/d IJssel: [[Scouting Nieuwerkerk]]<br />
* Nieuwerkerk a/d IJssel: [[Waterscouting "De IJssel"]]<br />
* Noordwijk: [[Norvicus Noordwijk]]<br />
* Noordwijkerhout: [[St. Jozef / Emenrentianagroep]]<br />
* Noordwijkerhout: [[Scouting Bostreno]]<br />
* Noordwijkerhout: [[Scouting Bronsgeest]]<br />
* Nootdorp: [[Scouting Nootdorp]]<br />
* Numansdorp: [[Driestromengroep]]<br />
* Oegstgeest: [[Sagara Satrya's]]<br />
* Oegstgeest: [[Shawano's Oegstgeest]]<br />
* Oegstgeest: [[Derjagroep]]<br />
* Oostvoorne: [[G.J. Geysendorffergroep]]<br />
* Ouddorp: [[Scouting Jan Joosten]]<br />
* Ouderkerk a/d IJssel: [[Scouting Christiaan de Wet (Ouderkerk)|Scouting Christiaan de Wet]]<br />
* Pijnacker: [[Scouting Pijnacker]]<br />
* Reeuwijk: [[St. Willibrordus (Reeuwijk)|St. Willibrordus]]<br />
* Ridderkerk: [[Scouting Sint Joris (Ridderkerk)|Scouting Sint Joris]]<br />
* Ridderkerk: [[Scouting Florence Nightingale]]<br />
* Rijnsburg: [[Scouting Rijnsburg]] (opgeheven)<br />
* Rijswijk: [[Martin Luther King Groep (Rijswijk)|Martin Luther King Groep]]<br />
* Rijswijk: [[Scoutinggroep 'De Jaguars']]<br />
* Rijswijk: [[Hoeve Ypenburg Groep]]<br />
* Rijswijk: [[Scouting Gordongroep]]<br />
* Rotterdam: [[Albert Schweitzer Groep Rotterdam | Albert Schweitzer Groep Rotterdam]]<br />
* Rotterdam: [[Bernadette/St. Willibrordus]]<br />
* Rotterdam: [[Brownsea Groep 66]]<br />
* Rotterdam: [[Calandtroep]]<br />
* Rotterdam: [[Cornelis Tromp groep]]<br />
* Rotterdam: [[Scouting Dorus Rijkers Nesselande]]<br />
* Rotterdam: [[Hillegersberg]]<br />
* Rotterdam: [[Hendrik van Halewijn]]<br />
* Rotterdam: [[Impeesagroep]]<br />
* Rotterdam: [[Kralingsche Troep 10]]<br />
* Rotterdam: [[Klaas Kitten Groep]]<br />
* Rotterdam: [[Lischgroep]]<br />
* Rotterdam: [[Maasgroep 18]]<br />
* Rotterdam: [[Menod]]<br />
* Rotterdam: [[Olivier van Noort groep 48]]<br />
* Rotterdam: [[Prinses Irene Groep 45]]<br />
* Rotterdam: [[The Rangers Rotterdam]]<br />
* Rotterdam: [[De Spoorzoekers (Rotterdam)|De Spoorzoekers]]<br />
* Rotterdam: [[Scouting Sint Patrick (Rotterdam)|Scouting Sint Patrick]]<br />
* Rotterdam: [[Starrenburg]]<br />
* Rotterdam: [[Stedost groep]]<br />
* Rotterdam: [[Stella Maris (Rotterdam)|Stella Maris]]<br />
* Rotterdam: [[Wetrogroep]]<br />
* Rotterdam: [[Willem de Zwijger (Rotterdam)|Willem de Zwijger]]<br />
* Sassenheim: [[Scouting Scojesa Sassenheim]]<br />
* Sassenheim: [[Tjarda Sassenheim]]<br />
* Scheveningen: [[Sint Jorisgroep 5]]<br />
* Schiedam: [[Burgemeester van Haarengroep]]<br />
* Schiedam: [[Franciscus-Lodewijkgroep]]<br />
* Sliedrecht: [[Merwegroep]] (opgeheven)<br />
* Spijkenisse: [[Baden-Powell Band]]<br />
* Spijkenisse: [[Scouting Ruwaard van Puttengroep]]<br />
* Spijkenisse: [[Scouting Hartelgroep]]<br />
* Ter Aar: [[Scouting Wapata]]<br />
* Vlaardingen: [[Scouting Allart van Heemstede]]<br />
* Vlaardingen: [[De Geuzen (Vlaardingen)|De Geuzen]]<br />
* Vlaardingen: [[Prins Mauritsgroep]]<br />
* Vlaardingen: [[Vioolgroep]]<br />
* Vlaardingen: [[Maurits-Vioolgroep]]<br />
* Vlaardingen: [[Willem de Zwijger (Vlaardingen)|Willem de Zwijger]]<br />
* Vlaardingen: [[wesselgroep]]<br />
* Voorburg: [[Hubertus-Brandaan]]<br />
* Voorburg: [[Livingstonegroep (Voorburg)|Livingstonegroep]]<br />
* Voorburg: [[Scouting Sint Maarten-Hildegard]]<br />
* Voorburg: [[Scouting Orion]]<br />
* Voorhout: [[Boerhaavegroep Voorhout]]<br />
* Voorschoten: [[Scouting Impeesa (Voorschoten)|Scouting Impeesa]]<br />
* Voorschoten: [[Scouting Mauritsgroep]]<br />
* Waddinxveen: [[Klimop]]<br />
* Wassenaar: [[Scouting Willibrord (Wassenaar)|Scouting Willibrord]]<br />
* Wassenaar: [[Van Wassenaer Van Obdam]]<br />
* Wassenaar: [[Van Woesik groep]]<br />
* Wassenaar: [[Marduin]]<br />
* Zoetermeer: [[Scouting Impeesa (Zoetermeer)|Scouting Impeesa]]<br />
* Zoetermeer: [[Scouting John McCormick]]<br />
* Zoetermeer: [[Scouting Pocahontas]]<br />
* Zoetermeer: [[Brownsea Island groep]] (FSE/CES groep)<br />
* Zoetermeer: [[Scouting Ashanti]]<br />
* Zoeterwoude: [[Scouting Zoeterwoude]]<br />
* Zwijndrecht: [[Scouting Panoord]]<br />
<br />
==Landelijke stammen==<br />
* [[Bermudastam]], Leusden<br />
* [[Cyberscouts]], Leusden<br />
* [[Delta Echo Stam]], Zeeland<br />
* [[Explostam]], Leusden<br />
* [[F.R.E.T.]], Friesland<br />
* [[ICIS]], Ossendrecht<br />
* [[Kanderstam]], Velp<br />
* [[Kse Iii Stam]], Utrecht<br />
* [[La Thès]], Landelijke Theater Stam uit Breda<br />
* [[Landelijke Loodsen Zeezeil Stam]], Leusden<br />
* [[Landelijke Luchtscouting Stam]], Rijswijk<br />
* [[Landelijke Ondersteunings Stam]], Rotterdam<br />
* [[Medische en EHBO Stam]], Ommen<br />
* [[Radio Interesse Stam]], Rotterdam<br />
* [[Scouting Garbage Nederland Stam]], Leusden<br />
* [[Scoutlink Activiteiten Stam Holland]], Leusden<br />
* [[Sir Edmund Hillary-Stam]], Almelo<br />
* [[Scouting Motor Stam]], Nuth<br />
* [[Scoutnet|Scoutnet Nederland]], Maarssenbroek<br />
* [[Z.O.U.T.]], Den Dolder<br />
* [[Rampenstam]], Sint Michielsgestel<br />
* [[Scouting Doven Nederland]],Landelijke Scoutinggroep voor Doven, Den Haag<br />
* [[Landelijke Activiteiten en Regio Ondersteuning Stam]], de Laro Stam<br />
<br />
[[Categorie:Scouting in Nederland]]</div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Kanderstam&diff=73968
Kanderstam
2013-12-06T20:08:56Z
<p>Spaak73: De servicekampen worden georganiseerd als een LLA door een aparte commissie.</p>
<hr />
<div>De '''Kanderstam''' is in oktober 1997 opgericht als [[interessestam]] door (oud) deelnemers aan de servicekampen in [[Kandersteg International Scout Centre|KISC]] om onderling contact te houden en activiteiten te organiseren. Jaarlijks wordt een Nieuwjaarsdiner, ledenvergadering en 1 of meer activiteiten georganiseerd.<br />
<br />
==Externe links==<br />
* [http://www.kanderstam.info www.kanderstam.info]<br />
* [http://kanderstegservicekampen.scouting.nl kanderstegservicekampen.scouting.nl]<br />
<br />
[[categorie:Interesse Stam]]</div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Scouting_Jutters_Willemsoord&diff=73944
Scouting Jutters Willemsoord
2013-12-06T09:49:02Z
<p>Spaak73: </p>
<hr />
<div>{{groep<br />
|Logo =<br />
|Groepsdas =Das_Grijs-Rood.png<br />
|Beweging = Scouting Nederland<br />
|Regio = Regio Noord-Holland Noord<br />
|Groepsnummer = 1752<br />
|Plaats = Den Helder<br />
|Provincie = Noord-Holland<br />
|Land = Nederland<br />
|Open voor = Jongens en meisjes<br />
|Levensbeschouwing = Openbaar<br />
|Genootschap = <br />
|Leden =<br />
|Opgericht = 1946<br />
|Oprichter =<br />
|Website = scoutnet.nl/~jutters-willemsoord<br />
|lat =<br />
|lon =<br />
}}<br />
<br />
'''{{PAGENAME}}''' is een [[scoutinggroep]] in Den Helder <br />
<br />
== Geschiedenis ==<br />
De groep werd opgericht in 1946. In september van dit jaar wordt de padvinders groep ‘ De Jutters’ gesplitst in drie afzonderlijke groepen; Groep 1 ‘De Jutters’, Groep 4 ‘Jutters Willemsoord’ en Groep 5 ‘Slingervoet Ramondt’.<br />
Het groepshuis aan de Madoerastraat, nu Lombokstraat, wordt afgebroken om in Velsen als noodwoning dienst te gaan doen. In de winter van dit jaar houden de welpen hun opkomsten in het INKA groepshuis aan de Jansendwarsstraat. <br />
De verkenners komen bijeen in de kegelbaan achter de officiersclub aan de Hoofdgracht maar ook wel op straat onder een lantaarnpaal.<br />
Tijdens de ouderavond op 24 wordt de eerste oudercommissie geïnstalleerd en krijgt de groep haar groepsvaandel.<br />
<br />
<br />
== (Spel)takken ==<br />
De groep heeft de volgende speltakken: <br />
* [[Bevers (Scouting Nederland)|Bevers]] - 5 tot 7 jaar - Beverkolonie<br />
* [[Welpen (Scouting Nederland)|Welpen]] - 7 tot 11 jaar - Khaali Jagahhorde<br />
* Welpen - 7 tot 11 jaar - Knhanhiwarahorde<br />
* [[Waterscouts]] - 11 tot 15 jaar - Argonautenwacht<br />
* Waterscouts - 11 tot 15 jaar - Stormvogelswacht<br />
* [[Scouts (Scouting Nederland)|Scouts]] - 11 tot 15 jaar - de Troep<br />
* Explorers - 15 tot 17 jaar - Sharks the explorers<br />
* [[Roverscouts (Scouting Nederland)|Roverscouts]] - 18 tot 21 jaar - Livo-stam<br />
* [[Plusscouts]] - 21 jaar tot .. - EOV<br />
<br />
==Activiteiten==<br />
De groep doet mee aan ... en organiseert ......</div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Dassencatalogus&diff=73943
Dassencatalogus
2013-12-06T09:46:39Z
<p>Spaak73: /* Grijs */</p>
<hr />
<div>{| align=center style="float:center;"<br />
|- align=center<br />
| <div style="border-top: 4px solid #888888; border-bottom: 4px solid #888888; text-align: center; font-size: 90%;width: 600px;float: center; padding: 0.6em 0 0.6em 0; margin-bottom: 1px;background-color:#eeeeee;"><big>'''Beste bezoeker,'''</big><br /><br />
Staat jouw scoutsdas er niet tussen? Zet hem er dan bij! Dit doe je zo: <br />
* Druk op "{{mediawiki:edit}}" en voeg jouw das gerangschikt in, zoals aangegeven onder '''Methode''' <br />
* Maak daarnaast de link aan naar een bijbehorend (scoutpedia)artikel. (De groep,...) <br />
*Als je de das zelf nog wil tekenen, kleur dan bvb. [[Media:Daskleurloos.PNG|Daskleurloos.PNG]] in paint of creëer er een op [http://www.scoutbase.org.uk/library/clipart/progs/index.htm www.scoutbase.org.uk...].<br />
</div><br />
|}<br />
Dit is een '''lijst van scoutsdassen''' die probeert om (ooit) alle Nederlandse [[Das|dassen]] in kaart te brengen. Over scoutsdassen met rode letters is er nog geen uitleg.<br />
<br />
== Methode ==<br />
<br />
[[Bestand:daskleurloos.JPG|right]]<br />
Aan de dassen wordt wordt een 'code' toegekend volgens hun kleuren 'van binnen naar buiten', d.w.z. eerst de basiskleuren (waar in de tekening a en b staat). Vervolgens de kleuren van de rand of het biesje. Indien er verschillende kleuren zijn binnen een niveau, wordt eerst die genoemd die voor de drager links is (de a-kant in de tekening). Niveau's worden gescheiden door een '''&''' en kleuren binnen niveau's door een liggend streepje '''-''' <br />
Indien een bepaald onderdeel duidelijk overbodig is, wordt dit weggelaten. Als de das effen groen is wordt de 'code' '''Groen''' en niet '''Groen-Groen&Groen-Groen''' of zo.<br />
<br />
Dassen die niet volgens bovenstaand systeem kunnen worden geschikt worden onder de eerste rubriek opgenomen.<br />
<br />
Het is belangrijk de kleuren niet al te erg te specificeren, als de kleur citroengeel wordt benoemd, wordt dit erg moeilijk op te zoeken. De kleurencombinaties staan in alfabetische volgorde met "-" voor "&". De volgorde binnen een kleurencombinatie is eerst zonder logo van licht naar donker en vervolgens met logo van licht naar donker.<br />
<br />
=== Voorbeeld ===<br />
[[Bestand:feniksdas.JPG|right]]<br />
Eerst wordt naar de binnenste kleur(en) gekeken. De basis bestaat uit één enkele kleur, effen grijs. Het begin van de 'code' wordt dus '''Grijs'''.<br />
Nu gaan we één niveau naar buiten, er wordt dus '''&''' bijgevoegd.<br />
Dit niveau heeft 2 kleuren. De linkse voor de drager is rood, de rechtse is geel. Dat wordt dus '''Rood-Geel'''.<br />
De totale 'code' voor deze das wordt dus '''Grijs&Rood-Geel'''.<br />
<br />
=== Tartan ===<br />
De volgende Schotse ruiten worden door de [[Scoutshop]] van [[Scouting Nederland]] geleverd, er onder staat de bestelcode. <br />
{| class=prettytable style="width:100%" <br />
|Balmoral||Cameron Erracht ||Hunting Stewart||Kerr||MacDonald||MacLean||MacLeod||Margaret Rose<br />
|-<br />
|01200||01202||01206||01210||01212||01218||01220||01222 <br />
|}<br />
<br />
== Dassen ==<br />
=== Speciaal ===<br />
{{das_top}}<br />
{{das_kleur|Duifgrijs+MacLaren}}<br />
{{das_regel|nl-gill.gif|[[Gilwellian]]s, ([[1st Gilwell Park Scout Group]] & [[Victorian 1st Gilwell Park Scout Group]]}})<br />
{{das_voet}}<br />
{{das_top}}<br />
{{das_kleur|Custum Design}}<br />
{{das_regel|Ginneken Das.gif|[[Scouting Ginneken]], Breda}}<br />
{{das_voet}}<br />
<br />
=== Tartan ===<br />
{{das_top}}<br />
{{das_kleur|Balmoral}}<br />
{{das_regel|Das_Balmoral.png|[[Don Bosco (Alkmaar)]], [[De Geuzen (Arnhem)]], [[Welverro]], [[Scouting Andriessengroep]],[[Scouting Fridtjof Nansen]],[[De Zwervers (Veenendaal)]], [[Scouting Zetten]],[[Scouting Hedera (Delft)]], [[Scouting Wilogroep]], [[De Rangers]], [[Scouting Hopman Latour]], [[Martin Gasman Groep]], [[Scouting Hartelgroep Spijkenisse]], [[Scouting Stein ]], [[ Scouting Minerva Den Helder ]] }}<br />
{{das_kleur|Cameron Erracht}}<br />
{{das_regel|Das_Cameron_Erracht.png|[[Scouting St.Victor]], [[Stadhouder Willem III/Lady Baden-Powell]], [[Scoutinggroep LOAAH Deventer]], [[Scouting Thorheim]], [[Scouting Bekkerveld]] (Heerlen), [[Scouting Saffatin]], [[Willaergroep]], [[Valleigroep]], [[Tarcisius (Ede)]], [[Scouting Dannenburcht]] (meisjes), [[Scouting Jan Joosten]], [[Scouting Alphen aan den Rijn]] (Watertak [[Scouting De Hollandsche Nachtegalen]]), [[Waterscouting "De IJssel"]], [[St._Michiel_%26_Lioba|Scouting St. Michiel & Lioba]]}} <br />
{{das_regel|GFVdas.jpg|[[Graaf Floris V]]}}<br />
{{das_kleur|Hunting Stewart}}<br />
{{das_regel|Das_Hunting Stewart.png| [[Scouting St. Oswaldus Zeddam]], [[St. Willibrordus (Beek en Donk)]], [[De Woutergroep]], [[WABO-groep]], [[Scouting Cunera-St. Marcellinus]], [[Scouting Zwalaho]], [[Scouting 63]],[[Scouting Columbus]], [[De IJsselgroep|IJsselgroep]], [[Scouting Sint Jan Baptist (Heerlen)]] }}<br />
{{das_kleur|Kerr}}<br />
{{das_regel|Das_Kerr.png|[[Scouting Pius XII]], [[Scouting Meppel]], [[Sint Stanislaus Kostka]], [[Marnix van Sint Aldegonde groep]], [[Scouting Lamoraal van Egmond]],[[scouting hdemontfort hoensbroek]], [[Scouting Eygelshoven]], [[Scouting Duiven]], [[Scouting Nootdorp]]}}<br />
{{das_kleur|MacDonald}}<br />
{{das_regel|Das_MacDonald.png| [[Scouting Sint Salvius Limbricht|Sint Salvius Limbricht]], [[St. Christoforus-Lichtdraagsters groep]], [[De Zwervers (Assen)]], [[Scouting Beuningen '76]], [[Frere Jacques]], [[Sint Werenfridusgroep]], [[Brittenburggroep]], [[Scouting Rijen]], [[Guustaaf Adolfgroep]], [[Stanleygroep Hardenberg]]}}<br />
{{das_regel|Neckie Fr Hen.png|[[Scouting Frederik Hendrik (Bavel)]]}}<br />
{{das_kleur|MacLean}}<br />
{{das_regel|Das_MacLean.png|[[De Rietkampers groep]], [[Alexandergroep]],[[Don Bosco Lindenheuvel]], [[Scouting St. Willibrord (Goirle)]], [[Scoutinggroep Munstergeleen]], [[Rhedense Pioniers]], [[Jhr.Schimmelpenninck]], [[Scouting Andreas Zijlmansgroep]] , [[Jan van Nassaugroep (Amsterdam)]], [[Scouting Zevenbergen]], [[Kameleongroep Scouting Vasse e.o.]], [[Scouting Nieuw-Einde]] (Heerlen) }}<br />
{{das_kleur|MacLeod}}<br />
{{das_regel|Das_MacLeod.png|[[Tapawingo]], [[Scouting Gillesa]] [[St. Paschalis Baylongroep]], [[Jeanne d'Arc / St.Patrick]], [[Nico Steenbeekgroep]], [[Jan Willem Friso Groep]], [[Scouting Manitoba]], [[Scouting Malden]], [[Scouting Rudyard Kipling]], [[Scouting Lambertus Reuver]], [[Hertog van Gelre]], [[Jan Lijdinggroep]], [[Scouting Altena]], [[Scouting Sint Maarten (Valkenswaard)]], [[Scouting St. Lambertus (Kerkrade)]], [[Scouting Brigitta (Haarlem)]], [[Scouting Rheijnewoud]] }}<br />
{{das_kleur|Margaret Rose}}<br />
{{das_regel|Das_Margaret Rose.png|[[Albert Schweitzer Groep Rotterdam]], [[Scouting Didam]], [[Thomas Estill Schoch de Ravallet]], [[Voermangroep]], [[Wijnaendts Franckengroep]], [[Scouting de Trijsberg Hattem]],[[Scouting Heesch]] }}<br />
{{das_kleur|Royal Stewart}}<br />
{{das_regel|Das royal Stewart.png|[[St. Radboudgroep (Santpoort)]], [[Scouting Zuylensteyn (Amerongen)]]}}<br />
{{das_kleur|Schotse Ruitjes&Blauw}}<br />
{{das_regel|Das Schotse Ruitjes&Blauw.png|[[5-19e St.-Lutgardis Maria Mediatrix]] }}<br />
{{das_voet}}<br />
<br />
=== Blauw ===<br />
{{das_top}}<br />
{{das_kleur|Blauw}}<br />
{{das_regel|Klazienaveendas.gif|[[Scouting Klazienaveen]]}}<br />
{{das_regel|Blauw.png|[[Prins Mauritsgroep]], [[Kaninefatengroep]], [[Van Weerden Poelman]], [[Scoutinggroep Cornelis de Houtman]], [[Scouting Jan van Speyk (Mijdrecht)]], [[Scouting Arthur Primmer]], [[OPV-Schoonoord]], [[Musinga-Rijn]], [[Scoutinggroep Zona]], [[Luchtscouts Vliegveld Lelystad]], [[Claes Compaen groep]], [[Jungle Pimpernel groep]], [[Neil Armstrong Scouting Groep]], [[Scouting Keizer Karel (Nijmegen)]] [[Scouting Groep de Brimzen Buitenpost]], [[Scouting Dutmella (Son en Breugel)]] }}<br />
{{das_regel|Das donkerblauw.gif|[[Pieter Maritz]], [[Scouting Karel de Stoute]], [[Scouting Jeanne d'Arc Susteren]], [[Scouting Hellevoetsluis]], [[Scouting Berlicum]]}}<br />
{{das_regel|SBK das.PNG |[[Scouting Blauwe Kei]]}}<br />
{{das_regel|Neckie SHB.png|[[Scouting Haagse Beemden]]}}<br />
{{das_regel|Neckie_FRET.gif|[[F.R.E.T.]], [[Regio Fryslan]]}} <br />
{{das_kleur|Blauw-Groen}}<br />
{{das_regel|DasCLG.png|[[Scouting Cornelis Lelygroep]]}}<br />
{{das_kleur|Blauw-Oranje}}<br />
{{das_regel|Neckie_Zwervers_GR.gif |[[De Zwervers (Groningen)]], [[Oranje Blauw]],}}<br />
{{das_kleur|Blauw-Rood}}<br />
{{das_regel|FSE Groepsdas.png |[[Brownsea Island groep]]}}<br />
{{das_kleur|Blauw-Wit}}<br />
{{das_regel|Neckiehanzeluiden.gif|[[Hanzeluiden]]}}<br />
{{das_kleur|Blauw-Zwart}}<br />
{{das_regel|Das BlauwZwart.gif|[[Delftsche Zwervers]]}}<br />
{{das_kleur|Blauw-Zwart&Wit}}<br />
{{das_regel|Das lichtblauw-zwart wit.png|[[Scouts-Gidsen 20-72 Zurenborg]]}}<br />
{{das_kleur|Blauw&BelgischeDriekleur}}<br />
{{das_regel|Nationale das België.png|[[Belgische das|Landelijke das België]]}}<br />
{{das_kleur|Blauw&Blauw}}<br />
{{das_regel|Das_lichtblauw&donkerblauw.png|[[Flevo-Scouts Dronten]], [[35ste Onze-Lieve-Vrouw ster der zee]], [[Triton Scouting]]}}<br />
{{das_kleur|Blauw&Geel}}<br />
{{das_regel|Blauw&Geel.JPG|[[Scouts Zottegem|Groep Jules-Lootens]], [[Regio Noord-Holland Noord]], [[Scouting Jan Hilgers]], [[De Vrijbuiters]], [[Scouting Oostburg]],[[Johan van den Kornputgroep Steenwijk]], [[Fakkeldraagsters]],[[Scouting Driesprong]], [[Mariagroep (Oosterhout)]]}} <br />
{{das_regel|Prins mauritsgroep vioolgroep bevers das.png|Bevers [[Prins Mauritsgroep]]/[[Vioolgroep]], [[Scouting N.S. Rambonnet]]}}<br />
{{das_regel|Das Scouting IJsselgroep.png|[[Scouting IJsselgroep]]}}<br />
{{das_regel|Indabagroep.gif|[[Indabagroep]]}}<br />
{{das_regel|Das_OVN.jpg|[[Olivier van Noort groep]]}}<br />
{{das_regel|Das_AXL_JHC.PNG|[[Jhr. de Casembrootgroep]]}}<br />
{{das_regel|Das Kompasnaald groep.png|[[Kompasnaald groep]]}}<br />
{{das_kleur|Blauw&Grijs}}<br />
{{das_regel|Neckie St Martinus Aogje.gif|[[Scouting Sint Martinus (Princenhage)]]}}<br />
{{das_kleur|Blauw&Groen}}<br />
{{das_regel|Landelijke das SN Bevers.png|landelijke das [[Bevers (Scouting Nederland)]]}}<br />
{{das_regel|Blauw (groene piping).gif|[[Scouting Lido '76 (Arnhem)]]}}<br />
{{das_kleur|Blauw&Oranje}}<br />
{{das_regel|Landelijke das SN dolfijnen lucht- en waterscouts.png|Landelijke das [[dolfijnen]], [[luchtscouts]], [[waterscouts]]}}<br />
{{das_regel|neckie navy oranje.gif|[[Willem de Zwijger (Utrecht)]], [[Radboudgroep (Amstelveen)]]}}<br />
{{das_regel|Das_AXL.PNG |[[Scouting De Vier Ambachten]]}}<br />
{{das_regel|neckie SM-StW.gif|[[Stella Maris - St. Willibrordus]]}}<br />
{{das_kleur|Blauw&Rood}}<br />
{{das_regel|Dasdeschrans.jpg|[[De Schrans]], [[De Menapiërs]]}}<br />
{{das_regel|Mr._Bakkergroep_das3.gif|[[Mr. Bakkergroep]]}}<br />
{{das_kleur|Blauw&Rood&Geel}}<br />
{{das_regel|Phoenixdas.gif|[[Scouting Phoenix Tiel]]}}<br />
{{das_kleur|Blauw&Wit}}<br />
{{das_regel|neckie blauw randwit.gif|[[Akoteh]]}}<br />
{{das_regel|Blauw&Wit.JPG|[[Sea-scouts]] ([[FOS Open Scouting]]), [[Henk Eelsinggroep]], [[Scouting Icarus]]}}<br />
{{das_regel|Vleermuisdasdas.JPG|[[De Vleermuis|200° FOS De Vleermuis]]}}<br />
{{das_regel|Argonautendas.jpg|[[Argonauten (Hilversum)]]}}<br />
{{das_regel|das waterpadvindsters.png|Waterpadvindsters ([[Nederlandse Padvindstersgilde|NPG]])}}<br />
{{das_voet}}<br />
<br />
=== Bruin ===<br />
{{das_top}}<br />
{{das_kleur|Bruin}}<br />
{{das_regel|Neckie bruin.gif|[[Scouting Dirk Duyvel (Alkmaar)]], [[St. Monulphus]], [[Scouting van Maasdijk]], [[Jan van Hoof (Nijmegen)]], [[Scouting Bronsgeest]], [[Titus Brandsmagroep (Oss)]], [[Scouting Dryade]], [[Pastoor Vroomansgroep]], [[Scouting Doesburg]], [[Jeanne d'Arcgroep (Breda)]], [[Scouting St. Willehadusgroep Nieuw-Schoonebeek]], [[Scouting Pekela]], [[Scouting Zilvermeeuwen]], [[Scouting Tichlouw]].}}<br />
{{das_regel|Neckie_Fraeylema.PNG|[[Scoutinggroep Fraeylema]]}}<br />
{{das_regel|Das hjb wateregge.png|[[H.J.B. Wateregge]]}}<br />
{{das_kleur|Bruin-Oranje}}<br />
{{das_regel|Admiralengroep.jpg|[[Admiralengroep]]}}<br />
{{das_kleur|Bruin-Rose-Bruin}}<br />
{{das_regel|Neckie Jan van Hoof.gif|[[Jan van Hoof groep (Joure)]]}}<br />
{{das_kleur|Bruin&Geel}}<br />
{{das_regel|Das Bruin Geel.png|[[Scouting Himalaya]], [[Scouting Marco Polo Delft]]}}<br />
{{das_regel|vioolgroep das.png|[[Vioolgroep]]}}<br />
{{das_kleur|Bruin&Groen}}<br />
{{das_regel|Ericadas.gif|[[Scouting St. Pancratius / Maria Immaculata Erica]]}}<br />
{{das_kleur|Bruin&Wit}}<br />
{{das_regel|neckie bruin wit.png|[[Scouting Dorus Rijkers Nesselande]], [[Scouting Rhenova De Meern]]}}<br />
{{das_voet}}<br />
<br />
=== Geel ===<br />
{{das_top}}<br />
{{das_kleur|Geel}}<br />
{{das_regel|Neckie_Greate_Pier.gif|[[Greate Pier]], [[Cay-Noya]]}}<br />
{{das_regel|das_waterland.PNG|[[Scoutinggroep Waterland]]}}<br />
{{das_regel|Geel.png|[[Tubanten]], [[De Batavieren]], [[Scouting 't Geuzennest]]}}<br />
{{das_kleur|Geel-Blauw}}<br />
{{das_regel|Neckie Burmania.gif|[[Burmania]]}}, [[Suanablake]] <br />
{{das_kleur|Geel-Groen}}<br />
{{das_regel|Neckie geel groen.gif|[[Vrijenberg]], [[Dr. Albert Schweitzer]], [[Scouting Soekwa]]}}<br />
{{das_regel|das fanny.gif|[[Paulus en Petrus Dondersgroep]]}}<br />
{{das_kleur|Geel-Rood}}<br />
{{das_regel|Coevordendas.gif|[[Drostengroep]], [[M J.P.G Moorrees]], [[Scoutinggroep Mercury]]}}<br />
{{das_kleur|Geel&Blauw}}<br />
{{das_regel|Das Geel&Blauw.png|[[40-15e St.-Eligius St.-Augustinus]], [[De Jutters]], [[Scouting Hannie Schaft]]}}<br />
{{das_regel|Neckie geel blauw streep.gif|[[Scouting Sint Lidwina]]}}<br />
{{das_regel|Neckie de-jutters.png|[[De Jutters]]}}<br />
{{das_kleur|Geel&Bruin}}<br />
{{das_regel|Das Geel&Bruin.png|[[30ste Prins-Boudewijn]], [[Scouting Willibrord (Wassenaar)]]}}<br />
{{das_kleur|Geel&Zwart}}<br />
{{das_regel|Das Struners.jpg|[[De Struners]] (Scouting Stedum)}}<br />
{{das_kleur|Geel&Oranje}}<br />
{{das_regel|Das Geel&Oranje.png|[[Scouting Academy]]}}<br />
{{das_kleur|Geel&Rood}}<br />
{{das_regel|Das Geel&Rood.png|[[1e St.-Jacob]], [[1e St.-Jacob|25ste St.-Jacob]], [[Abel Tasman Giesbeek]], [[de Biezenhutters]]}}<br />
{{das_regel|Das Helene H Wilkensgroep.png|[[Hélène H. Wilkensgroep]]}}<br />
{{das_voet}}<br />
<br />
=== Grijs ===<br />
{{das_top}}<br />
{{das_kleur|Grijs}}<br />
{{das_regel|Das Calandtroep Rotterdam.gif|[[Calandtroep]],[[scouting Elsloo]], [[Scouting Sint Laurentius (Alkmaar)]], [[Hikegroep]], [[Willem de Zwijger (Vlaardingen)]], [[HIT Mook]], [[ Ridder Magnus Schagen ]]}}<br />
{{das_regel|Dashhg.gif|[[Hendrik Hudson groep (Hengelo)]]}}<br />
{{das_kleur|Grijs-Oranje}}<br />
{{das_regel|neckie grijs oranje.gif|[[Prinses Wilhelmina]]}}<br />
{{das_kleur|Grijs-Paars}}<br />
{{das_regel||[[Scouting Die Wiltgraeff]]}}<br />
{{das_kleur|Grijs-Rood}}<br />
{{das_regel|Neckie_grijsrood.gif|[[Ridder van der Maelstedegroep]], [[Scouting Rijsbergen]]}}<br />
{{das_kleur|Grijs&Blauw}}<br />
{{das_regel|Neckie grijs blauw.gif|[[Scoutinggroep St.Willibrord (Bladel)]]}}<br />
{{das_kleur|Grijs&Groen}}<br />
{{das_regel|das grijs&groen.png|[[Scoutinggroep 'De Jaguars']], [[18de BP.Corneel Mayné]]}}<br />
{{das_kleur|Grijs&Oranje}}<br />
{{das_regel|Neckie_Ossewa.PNG|[[Ossewa]]}}<br />
{{das_kleur|Grijs&Rood}}<br />
{{das_regel|Das_Grijs-Rood.png|[[Scouting Jutters Willemsoord]]}}<br />
{{das_kleur|Grijs&Rood-Geel}}<br />
{{das_regel|Feniksdas.JPG|[[De Feniks|155° FOS De Feniks]]}}<br />
{{das_voet}}<br />
<br />
=== Groen ===<br />
{{das_top}}<br />
{{das_kleur|Groen}}<br />
{{das_regel|Impeesa.JPG|[[Impeesa (Deurne)|205° FOS Impeesa]]}}<br />
{{das_regel|Neckie_Fryslantrail.gif|[[Fryslântrail]], [[Mr. van Daalgroep]], [[Johan Cornelis de Witt]], [[Scouting John F. Kennedy (Lelystad)]], [[Scouting David G. Alford (Vorden)]], [[Scouting Graaf Folke Bernadotte groep 2]]}}, [[Woudlopers Borger]], [[Scouting Montfoort]]<br />
{{das_regel|Deleeuwerik.JPG|[[De Leeuwerik|226° FOS De Leeuwerik]]}}<br />
{{das_kleur|Groen-Bruin}}<br />
{{das_regel|Das1.gif|[[Scoutinggroep Sint Pancratius]]-[[welpenhorde]]}}<br />
{{das_kleur|Groen-Bruin-Oranje}}<br />
{{das_regel|| [[Markiezaatsgroep]]}}<br />
{{das_kleur|Groen-Geel&Bruin}}<br />
{{das_regel|Neckie groen geel bruin.gif|[[Mensinghe]]}}<br />
{{das_kleur|Groen&Blauw}}<br />
{{das_regel|Das vinchem.gif| [[Vinchem]]}}<br />
{{das_regel|Neckie Hil Int Sc Group.gif|[[Hilversum International Scout Group]]}}<br />
{{das_kleur|Groen&Geel}}<br />
{{das_regel|Neckie groen geel rand.gif| [[Scouting Martin Luther King (Hoorn)]]}}<br />
{{das_regel|Dasgroengeel.GIF| [[St. Jacobgroep & Scouting PPX]], [[Scouting Willibrordus (Gemert)|Willibrordus (Gemert)]] [[Scouting PPX (Nederweert) | PPX (Nederweert)}}<br />
{{das_regel|Regio Eindhoven das.png| [[Regio Eindhoven]]}}<br />
{{das_kleur|Groen&Oranje}}<br />
{{das_regel|Landelijke das SN scouts explorers en roverscouts.png |Landelijke das [[scouts]], [[explorers]] [[roverscouts]]}}<br />
{{das_kleur|Groen&Oranje&Wit}}<br />
{{das_regel|Neckie-Rozendaelgroep-Scouting-Heino.gif | [[Rozendaelgroep Scouting Heino]]}}<br />
{{das_kleur|Groen&Rood}}<br />
{{das_regel|Neckie_Guy_de_Fontgalland.gif| Scouting Laurentius (Dongen) [[Guy de Fontgalland]]}}<br />
{{das_kleur|Groen&Wit}}<br />
{{das_regel|Neckie_martinistam.gif| [[Martinistam]]}}<br />
{{das_regel|Neckie groen wit rand.gif|[[Baden-Powell (Eeklo)]]}}<br />
{{das_regel|Das groen_wit.gif|[[Scouting Willem Barendsz]]}}<br />
{{das_kleur|Groen&Wit Boerenbont}}<br />
{{das_regel|Neckie 71ste Jozef.png|[[71ste Jozef]]}}<br />
{{das_kleur|Groen&Zwart}}<br />
{{das_regel|Neckie Nienoord.png|[[Scouting Nienoord]]}}<br />
{{das_voet}}<br />
<br />
=== Oranje ===<br />
{{das_top}}<br />
{{das_kleur|Oranje}}<br />
{{das_regel|Das oranje.gif|[[Berg en Bosgroep]], [[Lisser Kaninefaten]], [[Scouting Nieuwerkerk]], [[Scouting Prinses Irene]], (St.)[[Canisiusgroep]](voor fusie), [[President Steyngroep]],[[Scouting St. Vitus]],[[Prins Willem van Oranje groep]](voor fusie)}}<br />
{{das_regel|Scouting St Vitus das.png|[[Scouting St. Vitus]]}}<br />
{{das_regel|Das_AVD_wapen.png|[[Anthonie van Diemenstam]]}}<br />
{{das_kleur|Oranje-Blauw}}<br />
{{das_regel|Neckie oranje blauw.gif|[[Prinses Beatrix Groep]]}}<br />
{{das_kleur|Oranje-Groen}}<br />
{{das_regel|scoutingbennekom.gif| [[Scouting Bennekom]]}}<br />
{{das_kleur|Oranje&Blauw}}<br />
{{das_regel|Neckie_Trekvogels.gif |[[De Trekvogels]], [[Scouting Flevo Zee]]}}<br />
{{das_kleur|Oranje&Groen}}<br />
{{das_regel|Landelijke das SN DWEK.png|Landelijke das [[Scouting Nederland]] voor [[Esta's]], [[Welpen (Scouting Nederland)|Welpen]] en [[Kabouters (Scouting Nederland)|Kabouters]],<br />[[Scouting De Lier]],[[Scouting Schipluiden]], [[Scouting Maria Goretti Pey]], [[Jeanne d'Arc (Uden)]], [[Scouting Emmeloord]] (Welpen en Kabouters), }} <br />
{{das_regel|Das_JPG_Assen.png| [[Johannes Post Groep]]}}<br />
{{das_kleur|Oranje/Bruin}}<br />
{{das_regel|Neckie Oranje Bruin.gif|[[Erasmusgroep]]}}<br />
{{das_voet}}<br />
<br />
=== Paars ===<br />
{{das_top}}<br />
{{das_kleur|Paars}}<br />
{{das_regel|Neckie_Paars.gif|[[Reggegroep|De Reggegroep]], [[Scouting Albertus]], [[Scouting Den Hoorn]], [[Scoutinggroep Marca Appoldro]], [[St. Tarcisius (Rosmalen)]], [[St. Stephanus]], [[Vaandrig Lengton Groep]], [[Scouting Gijsbrecht van Aemstel]] }}<br />
{{das_regel|Neckie_Waldswalkers.gif|[[De Wâldswalkers]]}}<br />
{{das_kleur|Paars-Oranje}}<br />
{{das_regel|Neckie paars oranje.gif |[[Keizer Karel Groep (Amstelveen)]]}}<br />
{{das_kleur|Paars&Geel}}<br />
{{das_regel|Neckie-canisiusgroep.gif |[[Canisiusgroep]]}}<br />
{{das_regel|Das Jubam2.png |[[Scouting Jubam]]}}<br />
{{das_kleur|Paars&Grijs}}<br />
{{das_regel|RoverCroftsGroep das.png |[[Rover Crofts Groep]]}}<br />
{{das_regel|Das_scouting_emmen.png|[[Scouting Emmen]]}}<br />
{{das_kleur|Paars&Oranje}}<br />
{{das_regel|neckie paars oranje rand.gif |[[Scouting Traianus]]}}<br />
{{das_voet}}<br />
<br />
=== Rood ===<br />
{{das_top}}<br />
{{das_kleur|Rood}}<br />
{{das_regel|Neckie Rood.gif|[[Thriantastam Assen]], [[Arbeiders Jeugd Centrale]], [[Scouting Charles de Foucauld/Simone Weil]], [[Hendrik van Halewijn]], [[Sint Jorisgroep 5]], [[Scouting Lambertus, Etten-Leur]], [[Scouting Pioniers Oude Mijnstreek]]}}<br />
{{das_regel|Das Bordeaux.gif| [[Scouting Don Bosco (Beneden-Leeuwen)]], [[Scouting Sint-Christoffel]], [[Martin Luther King (Kaatsheuvel)]], [[Ridder Boudewijngroep]], [[Chr. Scoutinggroep Jan van Riebeeck]] }}<br />
{{das_regel|Dasgouwantwerpen.png|[[Gouw Antwerpen]]}}<br />
{{das_regel|Das rood Hunting Steward.png|[[Scouting Sint Jan Baptist (Heerlen)]]}}<br />
{{das_regel|Neckie St Joris Zutphen.png|[[Sint Joris (Zutphen)]]}}<br />
{{das_regel|Das Jan van Riebeeck.png|[[Jan van Riebeeck]]}}<br />
{{das_kleur|Rood-Blauw}}<br />
{{das_regel|Mr. Bakkergroep das1.gif|[[Mr. Bakkergroep]]}}<br />
{{das_kleur|Rood-Grijs}}<br />
{{das_regel|Neckie Rood-Grijs.png|[[Scouting Rijsbergen]]}}<br />
{{das_kleur|Rood-Grijs&bruin}}<br />
{{das_regel|Neckie rood grijs bruin.gif|[[Jutters-Rainiero]]}}<br />
{{das_kleur|Rood-Groen}}<br />
{{das_regel|Das Rood-Groen.png|[[Robert Kennedy Groep (Horn)]], [[St. Willibrordus (Gouda)]], [[Robin Hood (Den Haag)]], [[Scouting Caspar di Robles]]}}<br />
{{das_kleur|Rood-Wit&Wit-Rood}}<br />
{{das_regel|Scouting Stratum das.gif|[[Scouting Stratum]]}}<br />
{{das_kleur|Rood&Blauw}}<br />
{{das_regel|Neckie Rood Blauw.gif|[[Scouting Sint Joris (Breda)]]}}<br />
{{das_kleur|Rood&Geel}}<br />
{{das_regel|Dasretie.jpg|[[St. Martinus (Retie)]], [[Van Wassenaer Van Obdam]], [[Hertog Jan van Brabant]], [[Langenberg]]}}<br />
{{das_kleur|Rood&Oranje}}<br />
{{das_regel|Neckie Vundelaar.gif|[[De Vundelaar]]}}<br />
{{das_kleur|Rood&Groen}}<br />
{{das_regel|Roodengroen.PNG|[[Vaandrig Leppink Groep]]}}<br />
{{das_kleur|Rood&Grijs}}<br />
{{das_regel|Neckie rood grijs.gif|[[De Esdoorn]],[[Scoutinggroep Scojesa]], [[Sint-Antonius Moerbeke]]}}<br />
{{das_regel|Schonauwen das.png|[[Scouting Schonauwen]]}}<br />
{{das_kleur|Rood&Wit}}<br />
{{das_regel|Das Rood-Wit.gif|[[Petrus en Paulusgroep (Bergen op Zoom)]]}}<br />
{{das_regel|Koaladas.JPG|[[De Koala's|151° FOS De Koala's]], [[Scouting Vries]], [[Bas 't Hart]]}}, [[Klauwaards]], [[Sint Joris Elewijt]]<br />
{{das_kleur|Rood&Zwart}}<br />
{{das_regel|Das 4de sint Jan.png|[[4e St.-Jan Berchmans Antwerpen]]}}<br />
{{das_voet}}<br />
<br />
=== Wit ===<br />
{{das_top}}<br />
{{das_kleur|Wit-Blauw}}<br />
{{das_regel|Neckie_wit_blauw.gif|[[Scouting Hoogeveen]], [[Scouting De Valkeniers]] }}<br />
{{das_kleur|Wit&Blauw}}<br />
{{das_regel|Das Wit&Blauw.png|[[Onze-Lieve-Vrouwegroep]]}}<br />
{{das_regel|VleermuisdasBatp.JPG|[[De_Vleermuis#Batparents|Fouragiers 200° FOS De Vleermuis]]}}<br />
{{das_voet}}<br />
<br />
=== Zwart ===<br />
{{das_top}}<br />
{{das_kleur|Zwart}}<br />
{{das_regel|Neckie Zwart.gif|[[Nationale Jeugdstorm]], [[vrije patrouille]]s, [[De Zwarte Dassen (Kloosterzande)]], [[Scouting St. Joris (Eindhoven)]], [[1e Charles de Foucauld (Utrecht)]], [[Scouting Schijndel]]}}<br />
{{das_kleur|Zwart-Blauw}}<br />
{{das_regel|Das ZwartBlauw.png|[[De Reiger|191° FOS De Reiger]]}}<br />
{{das_kleur|Zwart&Geel}}<br />
{{das_regel|Neckie Peelspeurders.gif|[[De Toekan|345° FOS De Toekan]], [[Peelspeurders]], [[Scouting Lancker]]}}<br />
{{das_kleur|Zwart&Oranje}}<br />
{{das_regel|Neckie zwart oranje.png|[[De Wouw|192° FOS De Wouw]], [[Scouting Sint Patrick (Rotterdam)]]}}<br />
{{das_kleur|Zwart&Rood}}<br />
{{das_regel|Das_SvG.PNG|[[Lodewijkgroep]] }}<br />
{{das_kleur|Zwart&Wit}}<br />
{{das_regel|Neckie zwart wit.gif|[[Scouting Tono-groep]], [[De Zebra's|FOS De Zebra's]]}}<br />
{{das_kleur|Zwart&Groen&Wit}}<br />
{{das_regel|Neckie Raamsdonksveer.png|[[Scouting Raamsdonksveer]]}}<br />
{{das_voet}}<br />
<br />
[[Categorie:Dassencatalogus| ]]</div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Bestand:Das_Grijs-Rood.png&diff=73942
Bestand:Das Grijs-Rood.png
2013-12-06T09:37:17Z
<p>Spaak73: </p>
<hr />
<div></div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Kanderstam&diff=73941
Kanderstam
2013-12-06T08:56:33Z
<p>Spaak73: /* Externe links */</p>
<hr />
<div>De '''Kanderstam''' is een [[interessestam]] ontstaan uit veelplegers van bezoeken aan het [[Kandersteg International Scout Centre|KISC]] in Kandersteg, Zwitserland, om binnen en buiten Zwitserland gezamenlijk activiteiten te ondernemen. De stam organiseert in het voorjaar en het najaar de Kandersteg servicekampen, ook wel bekend als de "Dutch Working Party". Tijdens deze kampen wordt er een week gewerkt om klussen op te knappen voor het KISC.<br />
<br />
==Externe links==<br />
* [http://www.kanderstam.info www.kanderstam.info]<br />
* [http://kanderstegservicekampen.scouting.nl kanderstegservicekampen.scouting.nl]<br />
<br />
[[categorie:Interesse Stam]]</div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Scouting_Jutters_Willemsoord&diff=73939
Scouting Jutters Willemsoord
2013-12-06T08:23:27Z
<p>Spaak73: </p>
<hr />
<div>{{groep<br />
|Logo =<br />
|Groepsdas =<br />
|Beweging = Scouting Nederland<br />
|Regio = Regio Noord-Holland Noord<br />
|Groepsnummer = 1752<br />
|Plaats = Den Helder<br />
|Provincie = Noord-Holland<br />
|Land = Nederland<br />
|Open voor = Jongens en meisjes<br />
|Levensbeschouwing = Openbaar<br />
|Genootschap = <br />
|Leden =<br />
|Opgericht = 1946<br />
|Oprichter =<br />
|Website = scoutnet.nl/~jutters-willemsoord<br />
|lat =<br />
|lon =<br />
}}<br />
<br />
'''{{PAGENAME}}''' is een [[scoutinggroep]] in Den Helder <br />
<br />
== Geschiedenis ==<br />
De groep werd opgericht in 1946. In september van dit jaar wordt de padvinders groep ‘ De Jutters’ gesplitst in drie afzonderlijke groepen; Groep 1 ‘De Jutters’, Groep 4 ‘Jutters Willemsoord’ en Groep 5 ‘Slingervoet Ramondt’.<br />
Het groepshuis aan de Madoerastraat, nu Lombokstraat, wordt afgebroken om in Velsen als noodwoning dienst te gaan doen. In de winter van dit jaar houden de welpen hun opkomsten in het INKA groepshuis aan de Jansendwarsstraat. <br />
De verkenners komen bijeen in de kegelbaan achter de officiersclub aan de Hoofdgracht maar ook wel op straat onder een lantaarnpaal.<br />
Tijdens de ouderavond op 24 wordt de eerste oudercommissie geïnstalleerd en krijgt de groep haar groepsvaandel.<br />
<br />
<br />
== (Spel)takken ==<br />
De groep heeft de volgende speltakken: <br />
* -5 tot 7 jaar Beverkolonie<br />
* - 7 tot 11 jaar Khaali Jagahhorde<br />
* - 7 tot 11 jaar Knhanhiwarahorde<br />
* - 11 tot 15 jaar Argonautenwacht<br />
* - 11 tot 15 jaar Stormvogelswacht<br />
* - 11 tot 15 jaar de Troep<br />
* - 15 tot 17 jaar Sharks the explorers<br />
* - 18 tot 21 jaar Livo-stam<br />
* - 21 jaar tot .. EOV<br />
<br />
==Activiteiten==<br />
De groep doet mee aan ... en organiseert ......</div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Scouting_Jutters_Willemsoord&diff=73938
Scouting Jutters Willemsoord
2013-12-06T08:21:29Z
<p>Spaak73: </p>
<hr />
<div>{{groep<br />
|Logo =<br />
|Groepsdas =<br />
|Beweging =<br />
|Regio =<br />
|Groepsnummer = 1752<br />
|Plaats = Den Helder<br />
|Provincie = Noord-Holland<br />
|Land = Nederland<br />
|Open voor = Jongens en meisjes<br />
|Levensbeschouwing = Openbaar<br />
|Genootschap = Scouting Nederland<br />
|Leden =<br />
|Opgericht = 1946<br />
|Oprichter =<br />
|Website = scoutnet.nl/~jutters-willemsoord<br />
|lat =<br />
|lon =<br />
}}<br />
<br />
'''{{PAGENAME}}''' is een [[scoutinggroep]] in Den Helder <br />
<br />
== Geschiedenis ==<br />
De groep werd opgericht in 1946. In september van dit jaar wordt de padvinders groep ‘ De Jutters’ gesplitst in drie afzonderlijke groepen; Groep 1 ‘De Jutters’, Groep 4 ‘Jutters Willemsoord’ en Groep 5 ‘Slingervoet Ramondt’.<br />
Het groepshuis aan de Madoerastraat, nu Lombokstraat, wordt afgebroken om in Velsen als noodwoning dienst te gaan doen. In de winter van dit jaar houden de welpen hun opkomsten in het INKA groepshuis aan de Jansendwarsstraat. <br />
De verkenners komen bijeen in de kegelbaan achter de officiersclub aan de Hoofdgracht maar ook wel op straat onder een lantaarnpaal.<br />
Tijdens de ouderavond op 24 wordt de eerste oudercommissie geïnstalleerd en krijgt de groep haar groepsvaandel.<br />
<br />
<br />
== (Spel)takken ==<br />
De groep heeft de volgende speltakken: <br />
* -5 tot 7 jaar Beverkolonie<br />
* - 7 tot 11 jaar Khaali Jagahhorde<br />
* - 7 tot 11 jaar Knhanhiwarahorde<br />
* - 11 tot 15 jaar Argonautenwacht<br />
* - 11 tot 15 jaar Stormvogelswacht<br />
* - 11 tot 15 jaar de Troep<br />
* - 15 tot 17 jaar Sharks the explorers<br />
* - 18 tot 21 jaar Livo-stam<br />
* - 21 jaar tot .. EOV<br />
<br />
==Activiteiten==<br />
De groep doet mee aan ... en organiseert ......</div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Scouting_Jutters_Willemsoord&diff=73937
Scouting Jutters Willemsoord
2013-12-06T08:19:25Z
<p>Spaak73: </p>
<hr />
<div>{{groep<br />
|Logo =<br />
|Groepsdas =<br />
|Beweging =<br />
|Regio =<br />
|Groepsnummer = 1752<br />
|Plaats = Den Helder<br />
|Provincie = Noord-Holland<br />
|Land = Nederland<br />
|Open voor =<br />
|Levensbeschouwing =<br />
|Genootschap =<br />
|Leden =<br />
|Opgericht = 1946<br />
|Oprichter =<br />
|Website = scoutnet.nl/~jutters-willemsoord<br />
|lat =<br />
|lon =<br />
}}<br />
<br />
'''{{PAGENAME}}''' is een [[scoutinggroep]] in Den Helder <br />
<br />
== Geschiedenis ==<br />
De groep werd opgericht in 1946. In september van dit jaar wordt de padvinders groep ‘ De Jutters’ gesplitst in drie afzonderlijke groepen; Groep 1 ‘De Jutters’, Groep 4 ‘Jutters Willemsoord’ en Groep 5 ‘Slingervoet Ramondt’.<br />
Het groepshuis aan de Madoerastraat, nu Lombokstraat, wordt afgebroken om in Velsen als noodwoning dienst te gaan doen. In de winter van dit jaar houden de welpen hun opkomsten in het INKA groepshuis aan de Jansendwarsstraat. <br />
De verkenners komen bijeen in de kegelbaan achter de officiersclub aan de Hoofdgracht maar ook wel op straat onder een lantaarnpaal.<br />
Tijdens de ouderavond op 24 wordt de eerste oudercommissie geïnstalleerd en krijgt de groep haar groepsvaandel.<br />
<br />
<br />
== (Spel)takken ==<br />
De groep heeft de volgende speltakken: <br />
* -5 tot 7 jaar Beverkolonie<br />
* - 7 tot 11 jaar Khaali Jagahhorde<br />
* - 7 tot 11 jaar Knhanhiwarahorde<br />
* - 11 tot 15 jaar Argonautenwacht<br />
* - 11 tot 15 jaar Stormvogelswacht<br />
* - 11 tot 15 jaar de Troep<br />
* - 15 tot 17 jaar Sharks the explorers<br />
* - 18 tot 21 jaar Livo-stam<br />
* - 21 jaar tot .. EOV<br />
<br />
==Activiteiten==<br />
De groep doet mee aan ... en organiseert ......</div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Scouting_Jutters_Willemsoord&diff=73936
Scouting Jutters Willemsoord
2013-12-06T08:18:26Z
<p>Spaak73: /* (Spel)takken */</p>
<hr />
<div>{{groep<br />
|Logo =<br />
|Groepsdas =<br />
|Beweging =<br />
|Regio =<br />
|Groepsnummer =<br />
|Plaats = Den Helder<br />
|Provincie = Noord-Holland<br />
|Land = Nederland<br />
|Open voor =<br />
|Levensbeschouwing =<br />
|Genootschap =<br />
|Leden =<br />
|Opgericht = <br />
|Oprichter =<br />
|Website = scoutnet.nl/~jutters-willemsoord<br />
|lat =<br />
|lon =<br />
}}<br />
<br />
'''{{PAGENAME}}''' is een [[scoutinggroep]] in Den Helder <br />
<br />
== Geschiedenis ==<br />
De groep werd opgericht in 1946. In september van dit jaar wordt de padvinders groep ‘ De Jutters’ gesplitst in drie afzonderlijke groepen; Groep 1 ‘De Jutters’, Groep 4 ‘Jutters Willemsoord’ en Groep 5 ‘Slingervoet Ramondt’.<br />
Het groepshuis aan de Madoerastraat, nu Lombokstraat, wordt afgebroken om in Velsen als noodwoning dienst te gaan doen. In de winter van dit jaar houden de welpen hun opkomsten in het INKA groepshuis aan de Jansendwarsstraat. <br />
De verkenners komen bijeen in de kegelbaan achter de officiersclub aan de Hoofdgracht maar ook wel op straat onder een lantaarnpaal.<br />
Tijdens de ouderavond op 24 wordt de eerste oudercommissie geïnstalleerd en krijgt de groep haar groepsvaandel.<br />
<br />
<br />
== (Spel)takken ==<br />
De groep heeft de volgende speltakken: <br />
* -5 tot 7 jaar Beverkolonie<br />
* - 7 tot 11 jaar Khaali Jagahhorde<br />
* - 7 tot 11 jaar Knhanhiwarahorde<br />
* - 11 tot 15 jaar Argonautenwacht<br />
* - 11 tot 15 jaar Stormvogelswacht<br />
* - 11 tot 15 jaar de Troep<br />
* - 15 tot 17 jaar Sharks the explorers<br />
* - 18 tot 21 jaar Livo-stam<br />
* - 21 jaar tot .. EOV<br />
<br />
==Activiteiten==<br />
De groep doet mee aan ... en organiseert ......</div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Scouting_Jutters_Willemsoord&diff=73935
Scouting Jutters Willemsoord
2013-12-06T07:54:55Z
<p>Spaak73: </p>
<hr />
<div>{{groep<br />
|Logo =<br />
|Groepsdas =<br />
|Beweging =<br />
|Regio =<br />
|Groepsnummer =<br />
|Plaats = Den Helder<br />
|Provincie = Noord-Holland<br />
|Land = Nederland<br />
|Open voor =<br />
|Levensbeschouwing =<br />
|Genootschap =<br />
|Leden =<br />
|Opgericht = <br />
|Oprichter =<br />
|Website = scoutnet.nl/~jutters-willemsoord<br />
|lat =<br />
|lon =<br />
}}<br />
<br />
'''{{PAGENAME}}''' is een [[scoutinggroep]] in Den Helder <br />
<br />
== Geschiedenis ==<br />
De groep werd opgericht in 1946. In september van dit jaar wordt de padvinders groep ‘ De Jutters’ gesplitst in drie afzonderlijke groepen; Groep 1 ‘De Jutters’, Groep 4 ‘Jutters Willemsoord’ en Groep 5 ‘Slingervoet Ramondt’.<br />
Het groepshuis aan de Madoerastraat, nu Lombokstraat, wordt afgebroken om in Velsen als noodwoning dienst te gaan doen. In de winter van dit jaar houden de welpen hun opkomsten in het INKA groepshuis aan de Jansendwarsstraat. <br />
De verkenners komen bijeen in de kegelbaan achter de officiersclub aan de Hoofdgracht maar ook wel op straat onder een lantaarnpaal.<br />
Tijdens de ouderavond op 24 wordt de eerste oudercommissie geïnstalleerd en krijgt de groep haar groepsvaandel.<br />
<br />
<br />
== (Spel)takken ==<br />
De groep heeft de volgende speltakken: <br />
* - ... tot ... jaar<br />
<br />
==Activiteiten==<br />
De groep doet mee aan ... en organiseert ......</div>
Spaak73
https://nl.scoutwiki.org/index.php?title=Scouting_Jutters_Willemsoord&diff=73934
Scouting Jutters Willemsoord
2013-12-06T07:53:21Z
<p>Spaak73: </p>
<hr />
<div>{{groep<br />
|Logo =<br />
|Groepsdas =<br />
|Beweging =<br />
|Regio =<br />
|Groepsnummer =<br />
|Plaats =<br />
|Provincie = <br />
|Land =<br />
|Open voor =<br />
|Levensbeschouwing =<br />
|Genootschap =<br />
|Leden =<br />
|Opgericht = <br />
|Oprichter =<br />
|Website = scoutnet.nl/~jutters-willemsoord<br />
|lat =<br />
|lon =<br />
}}<br />
<br />
'''{{PAGENAME}}''' is een [[scoutinggroep]] in Den Helder <br />
<br />
== Geschiedenis ==<br />
De groep werd opgericht in ...... omdat .....<br />
<br />
== (Spel)takken ==<br />
De groep heeft de volgende speltakken: <br />
* - ... tot ... jaar<br />
<br />
==Activiteiten==<br />
De groep doet mee aan ... en organiseert ......</div>
Spaak73