Jungleboek: verschil tussen versies
Scoutpedia.nl, dé Scouting wiki
k (nieuwe cat) |
Geen bewerkingssamenvatting |
||
Regel 1: | Regel 1: | ||
Het '''Jungleboek''' is een | Het '''Jungleboek''' is een boek, geschreven door [[Rudyard Kipling]], over het jongetje Mowgli dat door wolven wordt opgevoed.<BR> | ||
Walt Disney heeft hier later de tekenfilm "Het Jungleboek" op gebaseerd, die inmiddels bekender is dan het boek wat aan de basis stond. Deze film wijkt echter nogal eens af van het originele verhaal van Rudyard Kipling. | |||
Welpen[[leiding]] draagt over het algemeen de namen van de personen uit het jungleboek. Personages uit het jungleboek waar de namen van de Welpenleiding vanaf zijn geleid: | Welpen[[leiding]] draagt over het algemeen de namen van de personen uit het jungleboek. Personages uit het jungleboek waar de namen van de Welpenleiding vanaf zijn geleid: | ||
Regel 8: | Regel 9: | ||
|'''''Naam''''' || '''''Dier''''' ||'''''Opmerking''''' | |'''''Naam''''' || '''''Dier''''' ||'''''Opmerking''''' | ||
|- | |- | ||
|Akela || wolf (leider) ||Leider. Wordt ook wel "De Grote", "De Grijze" of "De Eenzame" genoemd | |[[Akela (Welpen)|Akela]] || wolf (leider) ||Leider. Wordt ook wel "De Grote", "De Grijze" of "De Eenzame" genoemd | ||
|- | |- | ||
|Bagheera || zwarte panter | |[[Bagheera]] || zwarte panter | ||
|- | |- | ||
| | |[[Baloe]] || Bruine beer | ||
|- | |- | ||
|Chicai|| Kleine springrat | |Chicai|| Kleine springrat | ||
|- | |- | ||
|Chil ||Wouw (vogelsoort) | |Chil || Wouw (vogelsoort) | ||
|- | |- | ||
|Hathi ||Olifant | |Hathi || Olifant | ||
|- | |- | ||
|Ikki ||Stekelvarken | |Ikki || Stekelvarken | ||
|- | |- | ||
|Jacala ||Krokodil | |Jacala || Krokodil | ||
|- | |- | ||
|Kaa ||Tijgerpython (slang) | |Kaa || Tijgerpython (slang) | ||
|- | |- | ||
|Mang ||Vleermuis | |Mang || Vleermuis | ||
|- | |- | ||
|Mor ||Pauw | |Mor || Pauw | ||
|- | |- | ||
|Oe ||Schildpad | |Oe || Schildpad | ||
|- | |- | ||
|Phao||Wolf||Opvolger van Akela | |Phao|| Wolf || Opvolger van Akela | ||
|- | |- | ||
|Raksha ||Moederwolf ||Ook wel "de Duivelin" genoemd | |Raksha || Moederwolf || Ook wel "de Duivelin" genoemd | ||
|- | |- | ||
|Rama ||Buffel | |Rama || Buffel | ||
|- | |- | ||
| | |Riki || Mangoest || Z'n volledige naam is Riki Tiki Tavi | ||
|- | |- | ||
| | |Sahi || Egel | ||
|- | |- | ||
| | |Sambua || Soort hert of rund | ||
|- | |- | ||
| | |Sherekhan || Tijger | ||
|- | |- | ||
|Tha||Olifant||De eerste der olifanten | |Tabaqui || Jakhals || Ook wel "de kliekjesgast" genoemd | ||
|- | |||
|Tha || Olifant || De eerste der olifanten | |||
|} | |} | ||
[[Categorie:Welpen]] | [[Categorie:Welpen]] |
Versie van 1 dec 2005 14:45
Het Jungleboek is een boek, geschreven door Rudyard Kipling, over het jongetje Mowgli dat door wolven wordt opgevoed.
Walt Disney heeft hier later de tekenfilm "Het Jungleboek" op gebaseerd, die inmiddels bekender is dan het boek wat aan de basis stond. Deze film wijkt echter nogal eens af van het originele verhaal van Rudyard Kipling.
Welpenleiding draagt over het algemeen de namen van de personen uit het jungleboek. Personages uit het jungleboek waar de namen van de Welpenleiding vanaf zijn geleid:
Naam | Dier | Opmerking |
Akela | wolf (leider) | Leider. Wordt ook wel "De Grote", "De Grijze" of "De Eenzame" genoemd |
Bagheera | zwarte panter | |
Baloe | Bruine beer | |
Chicai | Kleine springrat | |
Chil | Wouw (vogelsoort) | |
Hathi | Olifant | |
Ikki | Stekelvarken | |
Jacala | Krokodil | |
Kaa | Tijgerpython (slang) | |
Mang | Vleermuis | |
Mor | Pauw | |
Oe | Schildpad | |
Phao | Wolf | Opvolger van Akela |
Raksha | Moederwolf | Ook wel "de Duivelin" genoemd |
Rama | Buffel | |
Riki | Mangoest | Z'n volledige naam is Riki Tiki Tavi |
Sahi | Egel | |
Sambua | Soort hert of rund | |
Sherekhan | Tijger | |
Tabaqui | Jakhals | Ook wel "de kliekjesgast" genoemd |
Tha | Olifant | De eerste der olifanten |