Lijst van Afdelingen: verschil tussen versies
Scoutpedia.nl, dé Scouting wiki
Geen bewerkingssamenvatting |
Geen bewerkingssamenvatting |
||
Regel 72: | Regel 72: | ||
|- | |- | ||
|RA || 35 ||[[3 maart]] [[1963]]|| || nee ||interparochiele afdeling|| Tilburg || <ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMKB19:002059053:mpeg21:a00012 De Nieuwe Tilburgsche Courant, 4 maart 1963]</ref> | |RA || 35 ||[[3 maart]] [[1963]]|| || nee ||interparochiele afdeling|| Tilburg || <ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMKB19:002059053:mpeg21:a00012 De Nieuwe Tilburgsche Courant, 4 maart 1963]</ref> | ||
|- | |||
|WV || 36 ||[[17 maart]] [[1963]]|| || ja ||[[Scouting Olav]]|| Naarden || | |WV || 36 ||[[17 maart]] [[1963]]|| || ja ||[[Scouting Olav]]|| Naarden || | ||
|- | |- | ||
Regel 82: | Regel 83: | ||
|WV || 40 ||[[13 juli]] [[1963]]|| || nee ||[[St. Jozefgroep]]|| Haarlem (Heemstede) || Uit: Leidersblad 1963 | |WV || 40 ||[[13 juli]] [[1963]]|| || nee ||[[St. Jozefgroep]]|| Haarlem (Heemstede) || Uit: Leidersblad 1963 | ||
|- | |- | ||
|RA || 41 ||[[23 april]] [[1963]]|| || ja ||[[André de | |RA || 41 ||[[23 april]] [[1963]]|| || ja ||[[André de Thaye]]|| Beverwijk || | ||
|- | |- | ||
|RA || 42 ||[[ | |RA || 42 ||[[15 juni]] [[1963]]|| || ja ||[[Scouting Kapelaan Berix]]|| Heerlen || <ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:010525832:mpeg21:a0311 Limburgsch Dagblad, 14 juni 1963]</ref> | ||
|- | |- | ||
|RA || 43 ||[[27 juni]] [[1963]]|| || nee ||[[Titus Brandsma]]|| Hillegersberg (Rotterdam) || | |RA || 43 ||[[27 juni]] [[1963]]|| || nee ||[[Titus Brandsma]]|| Hillegersberg (Rotterdam) || | ||
Regel 114: | Regel 115: | ||
|RA || 60 ||[[17 april]] [[1964]]|| [[26 mei]] [[1973]] || ja ||[[Pere Kersten Groep]]|| Eindhoven || "Peter Vrijdag" | |RA || 60 ||[[17 april]] [[1964]]|| [[26 mei]] [[1973]] || ja ||[[Pere Kersten Groep]]|| Eindhoven || "Peter Vrijdag" | ||
|- | |- | ||
|RA || 61 || || || nee ||[[ | |RA || 61 || || || nee ||[[Valentijngroep]]|| Den Haag || Na fusie in 1968 met de [[Damiaangroep]], Damascusstam en Aphroditestam tot de Valentijngroep, na fusie in 1987 met de [[Brigittagroep]] tot [[Scouting Brigitta/Valentijn]] | ||
|- | |- | ||
|RA || 62 || || || nee ||[[Petrus en Paulusgroep]]|| Loosduinen || Naam gewijzigd in PéPé | |RA || 62 || || || nee ||[[Petrus en Paulusgroep]]|| Loosduinen || Naam gewijzigd in PéPé | ||
Regel 124: | Regel 125: | ||
|RA || 65 || || || ja ||[[Scoutinggroep Munstergeleen]]|| Munstergeleen || | |RA || 65 || || || ja ||[[Scoutinggroep Munstergeleen]]|| Munstergeleen || | ||
|- | |- | ||
|RA || 66 ||[[28 juni]] [[1964]]|| || ja ||[[Scouting Don Bosco (Sittard)|Scouting Don Bosco]]|| Sittard || | |RA || 66 ||[[28 juni]] [[1964]]|| || ja ||[[Scouting Don Bosco (Sittard)|Scouting Don Bosco]]|| Sittard || <ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:010525745:mpeg21:a0092 Limburgsch Dagblad, 28 juni 1964]</ref> | ||
|- | |||
|RA || 67 ||[[27 juni]] [[1964]]|| || nee || [[St. Hubertusgroep (Heerlen)|St. Hubertisgroep]]|| Heerlen || <ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:010525738:mpeg21:a0395 Limburgsch Dagblad, 20 juni 1964]</ref> | |||
|- | |- | ||
|RA || 68 ||[[18 juli]] [[1964]]|| [[oktober]] [[1965]] || ja ||[[St Werenfridusgroep]]|| Elst || | |RA || 68 ||[[18 juli]] [[1964]]|| [[oktober]] [[1965]] || ja ||[[St Werenfridusgroep]]|| Elst || | ||
Regel 130: | Regel 133: | ||
|RA || 69 ||[[25 juli]] [[1964]]|| [[oktober]] [[1965]] || ja ||[[St. Franciscus (Boekel)]]|| Boekel || [[Scouting Boekel]] | |RA || 69 ||[[25 juli]] [[1964]]|| [[oktober]] [[1965]] || ja ||[[St. Franciscus (Boekel)]]|| Boekel || [[Scouting Boekel]] | ||
|- | |- | ||
|RA || 71 || || || ja ||[[Scouting Schinnen]]|| Puth-Schinnen || | |RA || 71 || [[1 oktober]] [[1964]] || || ja ||[[Scouting Schinnen|St. Aloysiusgroep]]|| Puth-Schinnen || <ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:010526130:mpeg21:a0177 Limburgsch Dagblad, 1 oktober 1964]</ref> | ||
|- | |- | ||
|RA || 72 ||[[12 augustus]] [[1964]]|| || ja ||[[Scouting St. Wilfried (Castricum)|St. Wilfried]]|| Castricum || | |RA || 72 ||[[12 augustus]] [[1964]]|| || ja ||[[Scouting St. Wilfried (Castricum)|St. Wilfried]]|| Castricum || | ||
Regel 136: | Regel 139: | ||
|RA || 73 ||[[12 september]] [[1964]]|| || nee ||[[St. Michaël]]|| Breda || | |RA || 73 ||[[12 september]] [[1964]]|| || nee ||[[St. Michaël]]|| Breda || | ||
|- | |- | ||
|RA || 74 || | |RA || 74 || [[8 december]] [[1964]]|| || nee ||[[Sint Christoffel (Leeuwarden)|Sint Christoffel]]|| Leeuwarden<ref name=melle>[[:facebook:m.l.van.der.heide/posts/10156260608796424]]</ref>|| <ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:010617023:mpeg21:a0190 Leeuwarder Courant, 9 december 1964]</ref> | ||
|- | |- | ||
|RA || 76 || || || nee ||[[Zalige Mbaga]]]|| Amsterdam - Oost || | |RA || 76 || || || nee ||[[Zalige Mbaga]]]|| Amsterdam - Oost || | ||
Regel 196: | Regel 199: | ||
|RA || 113 || || || nee ||[[Driekoningengroep (Amsterdam)|Driekoningengroep]]|| Amsterdam - Watergraafsmeer || | |RA || 113 || || || nee ||[[Driekoningengroep (Amsterdam)|Driekoningengroep]]|| Amsterdam - Watergraafsmeer || | ||
|- | |- | ||
|RA || 114 ||[[1966]]|| || nee ||[[St.Martinusgroep (Stein)|St.Martinusgroep]]|| Stein || Na fusie: [[Scouting Stein]] | |RA || 114 ||[[1966]] en [[1975]]|| || nee ||[[St.Martinusgroep (Stein)|St.Martinusgroep]]|| Stein || Na fusie: [[Scouting Stein]]<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:010560237:mpeg21:a0197 Limburgs Dagblad, 5 november 1975]</ref> | ||
|- | |- | ||
|RA || 115 || || || nee ||[[St. Jorisgroep]]|| Den Haag || ±1988 groep opgeheven of gefuseerd. Niet te verwarren met een van de andere St. Jorisgroepen in Den Haag | |RA || 115 || || || nee ||[[St. Jorisgroep]]|| Den Haag || ±1988 groep opgeheven of gefuseerd. Niet te verwarren met een van de andere St. Jorisgroepen in Den Haag | ||
Regel 206: | Regel 209: | ||
|RA || 118 || || || ja ||[[St. Jeroengroep (Hengelo)|St. Jeroengroep]]|| Hengelo || Gefuseerd met [[Bambi-groep]] | |RA || 118 || || || ja ||[[St. Jeroengroep (Hengelo)|St. Jeroengroep]]|| Hengelo || Gefuseerd met [[Bambi-groep]] | ||
|- | |- | ||
|RA || 119 || || || nee ||[[St. Tarcisius (Nieuwhagen)|St. | |RA || 119 ||[[29 januari]] [[1966]]|| || nee ||[[St. Tarcisius (Nieuwhagen)|St. Tarcisiusgroep]]|| Nieuwenhagen || <ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:010526535:mpeg21:a0249 Limburgsch Dagblad, 1 februari 19066]</ref> | ||
|- | |- | ||
|RA || 120 || || || nee ||[[Petrus en Paulusgroep]]|| Schaesberg || | |RA || 120 ||[[30 januari]] [[1966]]|| || nee ||[[Petrus en Paulusgroep]]|| Schaesberg || <ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:010526535:mpeg21:a0249 Limburgsch Dagblad, 1 februari 19066]</ref> | ||
|- | |- | ||
|RA || 121 || || || nee ||[[St. Lambertus]]|| Uden || | |RA || 121 || || || nee ||[[St. Lambertus]]|| Uden || | ||
Regel 230: | Regel 233: | ||
|RA || 132 || || || ja ||[[Scouting St. Gerardus]]|| Heerlen || | |RA || 132 || || || ja ||[[Scouting St. Gerardus]]|| Heerlen || | ||
|- | |- | ||
|RA || 133 || || || ja ||[[Scouting Lord Baden-Powell (Maastricht)| | |RA || 133 ||[[5 juni]] [[1966]] || || ja ||[[Scouting Lord Baden-Powell (Maastricht)|St. Paulusgroep (Maastricht)]]|| Maastricht || <ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMCC01:048125008:mpeg21:a00085 De Nieuwe Limburger, 8 juni 1966]</ref> | ||
|- | |- | ||
|RA || 134 || || || nee ||[[St. Georgegroep]]|| Zaandam || | |RA || 134 || || || nee ||[[St. Georgegroep]]|| Zaandam || | ||
|- | |- | ||
|RA || 136 || || || ja || [[Scouting St. Franciscus (Brunssum)|St. Franciscusgroep]] || Brunssum || | |RA || 136 ||[[augustus]] [[1966]] || || ja || [[Scouting St. Franciscus (Brunssum)|St. Franciscusgroep]] || Brunssum || <ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMCC01:048127014:mpeg21:a00100 De Nieuwe Limburger, 17 augustus 1966]</ref> | ||
|- | |- | ||
|RA || 137 ||[[21 augustus]] [[1966]]|| || ja ||[[Scouting St. Jozef (Sittard)|Scouting St. Jozef]] || Sittard || | |RA || 137 ||[[21 augustus]] [[1966]]|| || ja ||[[Scouting St. Jozef (Sittard)|Scouting St. Jozef]] || Sittard || | ||
Regel 244: | Regel 247: | ||
|RA || 141 ||[[10 december]] [[1966]]|| || nee ||[[Baroniegroep]]|| Breda || | |RA || 141 ||[[10 december]] [[1966]]|| || nee ||[[Baroniegroep]]|| Breda || | ||
|- | |- | ||
|RA || 142 ||[[17 december]] [[1966]]|| || ja ||[[St. | |RA || 142 ||[[17 december]] [[1966]]|| || ja ||[[St. Martinusgroep]]|| Beek (L) || | ||
|- | |- | ||
|RA || 143 || || || ja ||[[Verkenners Kluis-Geleen]]|| Geleen || | |RA || 143 || || || ja ||[[Verkenners Kluis-Geleen]]|| Geleen || | ||
Regel 276: | Regel 279: | ||
|RA || 165 || || || nee ||[[St. Hieronymus]]|| Weert || | |RA || 165 || || || nee ||[[St. Hieronymus]]|| Weert || | ||
|- | |- | ||
|RA || 166 ||[[ | |RA || 166 ||[[10 september]] [[1967]]|| || ja ||[[Scouting Amby|St. Paulusgroep]] || Maastricht-Amby || Na fusie: [[Scouting Amby]] <ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMCC01:048139011:mpeg21:a00073 De Nieuwe Limburger, 13 september 1967]</ref> | ||
|- | |- | ||
|RA || 167 || || || nee ||[[Scouting Henri Dunant]]|| Maastricht || Gefuseerd met [[Florence Nightingale]] | |RA || 167 ||[[10 september]] [[1967]] || || nee ||[[Scouting Henri Dunant|St. Christoffelgroep]]|| Maastricht-Wolder || Gefuseerd met [[Florence Nightingale]]<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMCC01:048139011:mpeg21:a00073 De Nieuwe Limburger, 13 september 1967]</ref> | ||
|- | |- | ||
|RA || 169 ||[[1 oktober]] [[1967]]|| || ja ||[[Generaal Roothaangroep]]|| Doetinchem || | |RA || 169 ||[[1 oktober]] [[1967]]|| || ja ||[[Generaal Roothaangroep]]|| Doetinchem || | ||
Regel 364: | Regel 367: | ||
|RA || 220 ||[[18 april]] [[1970]]|| || ja ||[[St. Bernulphus]]|| Oosterbeek || | |RA || 220 ||[[18 april]] [[1970]]|| || ja ||[[St. Bernulphus]]|| Oosterbeek || | ||
|- | |- | ||
|RA || 221 || || || nee ||[[Christus Koninggroep]]|| Maastricht || | |RA || 221 || [[21 februari]] [[1970]] || || nee ||[[Christus Koninggroep]]|| Maastricht-Wyckerveld || <ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMCC01:048168018:mpeg21:a00053 De Nieuwe Limburger, 21 februari 1970]</ref> | ||
|- | |- | ||
|RA || 222 || || || nee ||[[Highmoore Rangers]]|| Hoogeveen || | |RA || 222 || || || nee ||[[Highmoore Rangers]]|| Hoogeveen || | ||
Regel 436: | Regel 439: | ||
|RA || 261 || || || ja ||[[St. Sebastiaan]]|| Eindhoven || | |RA || 261 || || || ja ||[[St. Sebastiaan]]|| Eindhoven || | ||
|- | |- | ||
| || 262 || || || nee ||[[St. | |RA || 262 || || || nee ||[[St. Jorisgroep (Kerkrade)]]|| Kerkrade - West || <ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:010570912:mpeg21:a0137 Limburgsch Dagblad, 5 mei 1981]</ref> | ||
|- | |- | ||
| || 263 || || || ja ||[[Scouting Aarle - Rixtel]]|| Aarle - Rixtel || | | || 263 || || || ja ||[[Scouting Aarle - Rixtel]]|| Aarle - Rixtel || | ||
Regel 568: | Regel 571: | ||
|RSA || 336 ||[[20 september]] [[1980]]|| || ja ||[[Titus Brandsma]]|| Maastricht || | |RSA || 336 ||[[20 september]] [[1980]]|| || ja ||[[Titus Brandsma]]|| Maastricht || | ||
|- | |- | ||
| || 337 ||[[14 mei]] [[1978]]|| || ja ||[[Scouting Don Bosco Heerlerbaan|Scouting Don Bosco]]|| Heerlen || | |RA || 337 ||[[14 mei]] [[1978]]|| || ja ||[[Scouting Don Bosco Heerlerbaan|Scouting Don Bosco]]|| Heerlen || <ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:010623942:mpeg21:a0277 Limburgs Dagblad]</ref> | ||
|- | |- | ||
| || 338 ||[[8 april]] [[1978]]|| || ja ||[[St. Tarcisius (Rosmalen)|St. Tarcisius]]|| Rosmalen || | | || 338 ||[[8 april]] [[1978]]|| || ja ||[[St. Tarcisius (Rosmalen)|St. Tarcisius]]|| Rosmalen || |
Versie van 29 aug 2022 13:32
Dit is een lijst van Rowan, Sherpa, Wilde Vaart en Explorer Afdelingen die probeert om (ooit) alle officiële Afdelingen in Nederland in kaart te brengen. Je kunt een stukje over je afdeling schrijven in het artikel over je groep. Over scoutinggroepen met rode letters is nog geen artikel.
Gekraakte nummers[bewerken | brontekst bewerken]
Dit is een lijst van Rowan, Sherpa, Wilde Vaart en Explorer Afdelingen die waarvan bekend is dat zij een afdelingsnummer heeft gekraakt en waarvoor geen toestemming is verleend door de Katholieke Verkenners of later Scouting Nederland.
Opgericht als | Afd.nr. | Datum oprichting | Herop- richting |
Actief | Groepsnaam | Plaats | Opmerkingen |
---|---|---|---|---|---|---|---|
SA | 21 | 1 januari 1978 | ja | Scouting 't Jagertje | Hulst | De Sherpa's. | |
RA | 40 | 25 november 1996 | ja | Scouting Stratum | Eindhoven | De Rowans Vlammende Vonk. |
Bronnen en referenties
- ↑ De Nieuwe Tilburgsche Courant, 4 maart 1963
- ↑ Limburgsch Dagblad, 14 juni 1963
- ↑ Amigoe di Curaçao 20 augustus 1964
- ↑ Limburgsch Dagblad, 28 juni 1964
- ↑ Limburgsch Dagblad, 20 juni 1964
- ↑ Limburgsch Dagblad, 1 oktober 1964
- ↑ 7,0 7,1 facebook:m.l.van.der.heide/posts/10156260608796424
- ↑ Leeuwarder Courant, 9 december 1964
- ↑ Limburgs Dagblad, 5 november 1975
- ↑ Limburgsch Dagblad, 1 februari 19066
- ↑ Limburgsch Dagblad, 1 februari 19066
- ↑ De Nieuwe Limburger, 8 juni 1966
- ↑ De Nieuwe Limburger, 17 augustus 1966
- ↑ De Nieuwe Limburger, 13 september 1967
- ↑ De Nieuwe Limburger, 13 september 1967
- ↑ De Nieuwe Limburger, 21 februari 1970
- ↑ Limburgsch Dagblad, 5 mei 1981
- ↑ Limburgs Dagblad