Lijst van Afdelingen: verschil tussen versies
Scoutpedia.nl, dé Scouting wiki
Geen bewerkingssamenvatting |
Geen bewerkingssamenvatting |
||
(31 tussenliggende versies door 4 gebruikers niet weergegeven) | |||
Regel 9: | Regel 9: | ||
|RA || 2 ||[[21 december]] [[1958]]|| || ja ||[[Scouting Aalst-Waalre|Tarcisiustroep]]|| Aalst - Waalre || Na fusie: [[Scouting Aalst-Waalre]] | |RA || 2 ||[[21 december]] [[1958]]|| || ja ||[[Scouting Aalst-Waalre|Tarcisiustroep]]|| Aalst - Waalre || Na fusie: [[Scouting Aalst-Waalre]] | ||
|- | |- | ||
|RA || 3 ||[[7 februari]] [[1959]]|| || ja ||[[Titus Brandsmagroep (Oldenzaal)|St Paulustroep]]|| Oldenzaal || Na fusie: [[Titus_Brandsmagroep_(Oldenzaal)]] | |RA || 3 ||[[7 februari]] [[1959]]|| || ja ||[[Titus Brandsmagroep (Oldenzaal)|St. Paulustroep]]|| Oldenzaal || Na fusie: [[Titus_Brandsmagroep_(Oldenzaal)]] | ||
|- | |- | ||
|RA || 4 ||[[11 maart]] [[1959]]|| || nee ||[[Rolandtroep]]|| Hageveld, Heemstede || Opgeheven vóór oktober 1959 | |RA || 4 ||[[11 maart]] [[1959]]|| || nee ||[[Rolandtroep]]|| Hageveld, Heemstede || Opgeheven vóór oktober 1959 | ||
Regel 19: | Regel 19: | ||
|WV || 7 ||[[3 mei]] [[1959]]|| [[17 juni]] [[1967]] || ja ||[[Miguel Pro Waterscouting]]|| Arnhem || | |WV || 7 ||[[3 mei]] [[1959]]|| [[17 juni]] [[1967]] || ja ||[[Miguel Pro Waterscouting]]|| Arnhem || | ||
|- | |- | ||
|RA || 8 ||[[3 mei]] [[1959]]|| || nee ||[[St. Maartentroep (Arnhem)|St. Maartentroep]]|| Arnhem || | |RA || 8 ||[[3 mei]] [[1959]]|| || nee ||[[St. Maartentroep (Arnhem)|St. Maartentroep]]|| Arnhem || opgericht vóór 14 april 1959<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMKB19:000319012:mpeg21:a00117 Arnhemse Courant, 14 april 1959]</ref> | ||
|- | |- | ||
|RA || 9 ||[[3 mei]] [[1959]]|| || ja ||[[Scouting Don Bosco (Soest)|Don Boscogroep]]|| Soest || | |RA || 9 ||[[3 mei]] [[1959]]|| || ja ||[[Scouting Don Bosco (Soest)|Don Boscogroep]]|| Soest || | ||
|- | |- | ||
|RA || 10 ||[[mei | |RA || 10 ||[[25 mei]] [[1959]]|| || nee ||[[St. Christoffel III]]|| Eindhoven || genoemd in artikel als RA 8<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMRHCE02:163632046:mpeg21:a00031 Eindhovensch Dagblad, 26 mei 1959]</ref> | ||
|- | |- | ||
|RA || 11 ||[[20 juni]] [[1959]]|| || nee ||[[ | |RA || 11 ||[[20 juni]] [[1959]]|| || nee ||[[Eymardgroep]]|| Den Haag || genoemd in artikel als RA 9<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMKB19:000394068:mpeg21:a00032 Het Binnenhof, 22 juni 1959]</ref> en opgeheven rond 1970 | ||
|- | |- | ||
|RA || 12 ||[[12 juli]] [[1959]]|| || nee ||[[St. Paulusgroep]]|| Wageningen || | |RA || 12 ||[[12 juli]] [[1959]]|| || nee ||[[St. Paulusgroep]]|| Wageningen || | ||
Regel 31: | Regel 31: | ||
|RA || 13 ||[[13 december]] [[1959]]|| || nee ||[[Eekhoornpatrouille]]|| Overasselt || | |RA || 13 ||[[13 december]] [[1959]]|| || nee ||[[Eekhoornpatrouille]]|| Overasselt || | ||
|- | |- | ||
|RA || 14 ||[[13 december]] [[1959]]|| || ja ||[[St. Hubertusgroep]]|| Nuth || | |RA || 14 ||[[13 december]] [[1959]]|| || ja ||[[St. Hubertusgroep]]|| Nuth || <ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMCC01:048059038:mpeg21:a00098 De Nieuwe Limburger, 15 december 1959]</ref> | ||
|- | |- | ||
|RA || 15 ||[[10 januari]] [[1960]]|| || nee ||[[Roothaangroep]]|| Den Haag || Jan van Hooftroep | |RA || 15 ||[[10 januari]] [[1960]]|| || nee ||[[Roothaangroep]]|| Den Haag || Jan van Hooftroep | ||
Regel 37: | Regel 37: | ||
|RA || 16 ||[[14 februari]] [[1960]]|| || ja ||[[Scouting Sint Lambertus]]|| Maastricht || | |RA || 16 ||[[14 februari]] [[1960]]|| || ja ||[[Scouting Sint Lambertus]]|| Maastricht || | ||
|- | |- | ||
|RA || 17 ||[[6 maart]] [[1960]]|| || ja ||[[St. Willibrord Bleyerheide]]|| Bleyerheide (Kerkrade) || | |RA || 17 ||[[6 maart]] [[1960]]|| || ja ||[[St. Willibrord Bleyerheide]]|| Bleyerheide (Kerkrade) || <ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMKB23:001928054:mpeg21:a00140 Limburgsch Dagblad, 4 maart 1960]</ref> | ||
|- | |- | ||
|RA || 18 ||[[27 maart]] [[1960]]|| || nee ||[[St. Benoit Labregroep]]|| Vlaardingen || "Koning Arthurtroep" | |RA || 18 ||[[27 maart]] [[1960]]|| || nee ||[[St. Benoit Labregroep]]|| Vlaardingen || "Koning Arthurtroep" | ||
Regel 47: | Regel 47: | ||
|RSA || 20 ||[[1 mei]] [[1981]]|| || ja ||[[Jhr. Schimmelpenninckgroep]]|| Rhenen || Geen officieel nummer, groep heeft dit nummer bewust gekraakt | |RSA || 20 ||[[1 mei]] [[1981]]|| || ja ||[[Jhr. Schimmelpenninckgroep]]|| Rhenen || Geen officieel nummer, groep heeft dit nummer bewust gekraakt | ||
|- | |- | ||
|RA || 21 ||[[17 april]] [[1961]]|| || nee ||[[Tarcisiusgroep (Breda)|Tarcisiusgroep]]|| Breda || | |RA || 21 ||[[17 april]] [[1961]]|| || nee ||[[Tarcisiusgroep (Breda)|Tarcisiusgroep]]|| Breda || Generaal Maczektroep; Artikel 'De Stem' | ||
|- | |- | ||
|RA || 22 ||[[2 augustus]] [[1961]]|| || ja ||[[Scouting Uithoek]]|| Alphen aan de Rijn || Voorheen [[St. Ansfriedsgroep]] | |RA || 22 ||[[2 augustus]] [[1961]]|| || ja ||[[Scouting Uithoek]]|| Alphen aan de Rijn || Voorheen [[St. Ansfriedsgroep]] | ||
Regel 53: | Regel 53: | ||
|RA || 24 ||[[26 mei]] [[1962]]|| || ja ||[[Scouting Trinitas]]|| Heerlen || | |RA || 24 ||[[26 mei]] [[1962]]|| || ja ||[[Scouting Trinitas]]|| Heerlen || | ||
|- | |- | ||
|RA || 25 ||[[8 juli]] [[1962]]|| [[8 juli]] [[1967]] || ja ||[[St. Vincentius]]|| Rumpen-Brunssum || | |RA || 25 ||[[8 juli]] [[1962]]|| [[8 juli]] [[1967]] || ja ||[[St. Vincentius]]|| Rumpen-Brunssum || opgericht vóór 11 april 1959<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMKB23:001925010:mpeg21:a00089 Limburgsch Dagblad, 11 april 1959]</ref> | ||
|- | |- | ||
|RA || 26 ||[[15 juli]] [[1962]]|| || nee ||[[Jacobus Andreasgroep]]|| Scheveningen || Na fusie: [[Jacob-Andreas]] (1964), na fusie: [[Jacob-Andreas Beata]] (1985) | |RA || 26 ||[[15 juli]] [[1962]]|| || nee ||[[Jacobus Andreasgroep]]|| Scheveningen || Na fusie: [[Jacob-Andreas]] (1964), na fusie: [[Jacob-Andreas Beata]] (1985) | ||
|- | |- | ||
|WV || 27 ||[[22 juli]] [[1962]]|| || ja ||[[Andreas | |WV || 27 ||[[22 juli]] [[1962]]|| || ja ||[[Scouting Andreas Zijlmansgroep|Andreas Zijlmansgroep]]|| Waalwijk || | ||
|- | |- | ||
|RA || 28 ||[[28 oktober]] [[1962]]|| || nee ||[[St. Gabriëlgroep]]|| Uden || | |RA || 28 ||[[28 oktober]] [[1962]]|| || nee ||[[St. Gabriëlgroep]]|| Uden || | ||
Regel 70: | Regel 70: | ||
|- | |- | ||
|RA || 33 ||[[16 februari]] [[1963]]|| || ja ||[[St. Ansfridusgroep]]|| Amersfoort || | |RA || 33 ||[[16 februari]] [[1963]]|| || ja ||[[St. Ansfridusgroep]]|| Amersfoort || | ||
|- | |||
|RA || 35 ||[[3 maart]] [[1963]]|| || nee ||interparochiele afdeling|| Tilburg || <ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMKB19:002059053:mpeg21:a00012 De Nieuwe Tilburgsche Courant, 4 maart 1963]</ref> | |||
|- | |- | ||
|WV || 36 ||[[17 maart]] [[1963]]|| || ja ||[[Scouting Olav]]|| Naarden || | |WV || 36 ||[[17 maart]] [[1963]]|| || ja ||[[Scouting Olav]]|| Naarden || | ||
|- | |- | ||
|RA || 37 || || || nee ||[[St. Maarten (Gronsveld)|St. Maarten]]|| Gronsveld || | |RA || 37 ||[[21 maart]] [[1963]]|| || nee || || Voorschoten|| officieel nummer<ref>[https://leiden.courant.nu/issue/LD/1963-03-22/edition/0/page/15?query= Leidsch Dagblad, 22 maart 1963]</ref> | ||
|- | |||
|RA || 37 || || || nee ||[[St. Maarten (Gronsveld)|St. Maarten]]|| Gronsveld || geen officieel nummer | |||
|- | |- | ||
|WV || 38 ||[[20 april]] [[1963]]|| || ja ||[[Waterscouting St.Franciscus]]|| Roermond || | |WV || 38 ||[[20 april]] [[1963]]|| || ja ||[[Waterscouting St.Franciscus]]|| Roermond || | ||
Regel 81: | Regel 85: | ||
|WV || 40 ||[[13 juli]] [[1963]]|| || nee ||[[St. Jozefgroep]]|| Haarlem (Heemstede) || Uit: Leidersblad 1963 | |WV || 40 ||[[13 juli]] [[1963]]|| || nee ||[[St. Jozefgroep]]|| Haarlem (Heemstede) || Uit: Leidersblad 1963 | ||
|- | |- | ||
|RA || 41 ||[[23 april]] [[1963]]|| || ja ||[[André de | |RA || 41 ||[[23 april]] [[1963]]|| || ja ||[[André de Thaye (Beverwijk)|André de Thaye]]|| Beverwijk || | ||
|- | |- | ||
|RA || 42 ||[[ | |RA || 42 ||[[15 juni]] [[1963]]|| || ja ||[[Scouting Kapelaan Berix]]|| Heerlen || <ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:010525832:mpeg21:a0311 Limburgsch Dagblad, 14 juni 1963]</ref> | ||
|- | |- | ||
|RA || 43 ||[[27 juni]] [[1963]]|| || nee ||[[Titus Brandsma]]|| Hillegersberg (Rotterdam) || | |RA || 43 ||[[27 juni]] [[1963]]|| || nee ||[[Titus Brandsma]]|| Hillegersberg (Rotterdam) || | ||
Regel 113: | Regel 117: | ||
|RA || 60 ||[[17 april]] [[1964]]|| [[26 mei]] [[1973]] || ja ||[[Pere Kersten Groep]]|| Eindhoven || "Peter Vrijdag" | |RA || 60 ||[[17 april]] [[1964]]|| [[26 mei]] [[1973]] || ja ||[[Pere Kersten Groep]]|| Eindhoven || "Peter Vrijdag" | ||
|- | |- | ||
|RA || 61 || || || nee ||[[ | |RA || 61 || || || nee ||[[Valentijngroep]]|| Den Haag || Na fusie in 1968 met de [[Damiaangroep]], Damascusstam en Aphroditestam tot de Valentijngroep, na fusie in 1987 met de [[Brigittagroep]] tot [[Scouting Brigitta/Valentijn]] | ||
|- | |- | ||
|RA || 62 || || || nee ||[[Petrus en Paulusgroep]]|| Loosduinen || Naam gewijzigd in PéPé | |RA || 62 || || || nee ||[[Petrus en Paulusgroep]]|| Loosduinen || Naam gewijzigd in PéPé | ||
|- | |||
|RA || 63 || augustus [[1964]] || || nee ||[[KV]] in Suriname|| Paramaribo ||<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:010470040:mpeg21:a0147 Amigoe di Curaçao 20 augustus 1964]</ref> | |||
|- | |- | ||
|RA || 64 ||[[27 juni]] [[1964]]|| || ja ||[[St. Hubertus]]|| Heerlen || Na fusie met St. Lidwina: [[Scouting Bekkerveld]] (1974) | |RA || 64 ||[[27 juni]] [[1964]]|| || ja ||[[St. Hubertus]]|| Heerlen || Na fusie met St. Lidwina: [[Scouting Bekkerveld]] (1974) | ||
Regel 121: | Regel 127: | ||
|RA || 65 || || || ja ||[[Scoutinggroep Munstergeleen]]|| Munstergeleen || | |RA || 65 || || || ja ||[[Scoutinggroep Munstergeleen]]|| Munstergeleen || | ||
|- | |- | ||
|RA || 66 ||[[28 juni]] [[1964]]|| || ja ||[[Scouting Don Bosco (Sittard)|Scouting Don Bosco]]|| Sittard || | |RA || 66 ||[[28 juni]] [[1964]]|| || ja ||[[Scouting Don Bosco (Sittard)|Scouting Don Bosco]]|| Sittard || <ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:010525745:mpeg21:a0092 Limburgsch Dagblad, 28 juni 1964]</ref> | ||
|- | |||
|RA || 67 ||[[27 juni]] [[1964]]|| || nee || [[St. Hubertusgroep (Heerlen)|St. Hubertisgroep]]|| Heerlen || <ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:010525738:mpeg21:a0395 Limburgsch Dagblad, 20 juni 1964]</ref> | |||
|- | |- | ||
|RA || 68 ||[[18 juli]] [[1964]]|| [[oktober]] [[1965]] || ja ||[[St Werenfridusgroep]]|| Elst || | |RA || 68 ||[[18 juli]] [[1964]]|| [[oktober]] [[1965]] || ja ||[[St Werenfridusgroep]]|| Elst || | ||
Regel 127: | Regel 135: | ||
|RA || 69 ||[[25 juli]] [[1964]]|| [[oktober]] [[1965]] || ja ||[[St. Franciscus (Boekel)]]|| Boekel || [[Scouting Boekel]] | |RA || 69 ||[[25 juli]] [[1964]]|| [[oktober]] [[1965]] || ja ||[[St. Franciscus (Boekel)]]|| Boekel || [[Scouting Boekel]] | ||
|- | |- | ||
|RA || 71 || || || ja ||[[Scouting Schinnen]]|| Puth-Schinnen || | |RA || 71 || [[1 oktober]] [[1964]] || || ja ||[[Scouting Schinnen|St. Aloysiusgroep]]|| Puth-Schinnen || <ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:010526130:mpeg21:a0177 Limburgsch Dagblad, 1 oktober 1964]</ref> | ||
|- | |- | ||
|RA || 72 ||[[12 augustus]] [[1964]]|| || ja ||[[Scouting St. Wilfried (Castricum)|St. Wilfried]]|| Castricum || | |RA || 72 ||[[12 augustus]] [[1964]]|| || ja ||[[Scouting St. Wilfried (Castricum)|St. Wilfried]]|| Castricum || | ||
Regel 133: | Regel 141: | ||
|RA || 73 ||[[12 september]] [[1964]]|| || nee ||[[St. Michaël]]|| Breda || | |RA || 73 ||[[12 september]] [[1964]]|| || nee ||[[St. Michaël]]|| Breda || | ||
|- | |- | ||
|RA || 74 || | |RA || 74 || [[8 december]] [[1964]]|| || nee ||[[Sint Christoffel (Leeuwarden)|Sint Christoffel]]|| Leeuwarden<ref name=melle>[[:facebook:m.l.van.der.heide/posts/10156260608796424]]</ref>|| <ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:010617023:mpeg21:a0190 Leeuwarder Courant, 9 december 1964]</ref> | ||
|- | |- | ||
|RA || 76 || || || nee ||[[Zalige Mbaga]]]|| Amsterdam - Oost || | |RA || 76 || || || nee ||[[Zalige Mbaga]]]|| Amsterdam - Oost || | ||
Regel 155: | Regel 163: | ||
|RA || 88 || || || nee ||[[Roelandgroep (Rotterdam)|Roelandgroep]]|| Rotterdam || | |RA || 88 || || || nee ||[[Roelandgroep (Rotterdam)|Roelandgroep]]|| Rotterdam || | ||
|- | |- | ||
|RA || 89 || || || ja ||[[St. Willibrordusgroep]]|| Hulst || vanaf jaren '80 [[Scouting 't Jagertje]] | |RA || 89 || [[18 april]] [[1965]]|| || ja ||[[Scouting 't Jagertje|St. Willibrordusgroep]]|| Hulst || vanaf jaren '80 [[Scouting 't Jagertje]]<ref>[https://krantenbankzeeland.nl/issue/pzc/2015-04-14/edition/null/page/64?query=rowanafdeling PZC, 14 april 2015]</ref> | ||
|- | |- | ||
|RA || 90 || || || nee ||[[Christoffelgroep (Utrecht)|Christoffelgroep]]|| Utrecht || | |RA || 90 || || || nee ||[[Christoffelgroep (Utrecht)|Christoffelgroep]]|| Utrecht || | ||
Regel 193: | Regel 201: | ||
|RA || 113 || || || nee ||[[Driekoningengroep (Amsterdam)|Driekoningengroep]]|| Amsterdam - Watergraafsmeer || | |RA || 113 || || || nee ||[[Driekoningengroep (Amsterdam)|Driekoningengroep]]|| Amsterdam - Watergraafsmeer || | ||
|- | |- | ||
|RA || 114 ||[[1966]]|| | |RA || 114 ||[[1966]]||[[1975]]|| nee ||[[St.Martinusgroep (Stein)|St.Martinusgroep]]|| Stein || Na fusie: [[Scouting Stein]]<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:010560237:mpeg21:a0197 Limburgs Dagblad, 5 november 1975]</ref> | ||
|- | |- | ||
|RA || 115 || || || nee ||[[St. Jorisgroep]]|| Den Haag || ±1988 groep opgeheven of gefuseerd. Niet te verwarren met een van de andere St. Jorisgroepen in Den Haag | |RA || 115 || || || nee ||[[St. Jorisgroep]]|| Den Haag || ±1988 groep opgeheven of gefuseerd. Niet te verwarren met een van de andere St. Jorisgroepen in Den Haag | ||
Regel 203: | Regel 211: | ||
|RA || 118 || || || ja ||[[St. Jeroengroep (Hengelo)|St. Jeroengroep]]|| Hengelo || Gefuseerd met [[Bambi-groep]] | |RA || 118 || || || ja ||[[St. Jeroengroep (Hengelo)|St. Jeroengroep]]|| Hengelo || Gefuseerd met [[Bambi-groep]] | ||
|- | |- | ||
|RA || 119 || || || nee ||[[St. Tarcisius (Nieuwhagen)|St. | |RA || 119 ||[[29 januari]] [[1966]]|| || nee ||[[St. Tarcisius (Nieuwhagen)|St. Tarcisiusgroep]]|| Nieuwenhagen || <ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:010526535:mpeg21:a0249 Limburgsch Dagblad, 1 februari 19066]</ref> | ||
|- | |- | ||
|RA || 120 || || || nee ||[[Petrus en Paulusgroep]]|| Schaesberg || | |RA || 120 ||[[30 januari]] [[1966]]|| || nee ||[[Petrus en Paulusgroep]]|| Schaesberg || <ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:010526535:mpeg21:a0249 Limburgsch Dagblad, 1 februari 19066]</ref> | ||
|- | |- | ||
|RA || 121 || || || nee ||[[St. Lambertus]]|| Uden || | |RA || 121 || || || nee ||[[St. Lambertus]]|| Uden || | ||
Regel 227: | Regel 235: | ||
|RA || 132 || || || ja ||[[Scouting St. Gerardus]]|| Heerlen || | |RA || 132 || || || ja ||[[Scouting St. Gerardus]]|| Heerlen || | ||
|- | |- | ||
|RA || 133 || || || ja ||[[Scouting Lord Baden-Powell (Maastricht)| | |RA || 133 ||[[5 juni]] [[1966]] || || ja ||[[Scouting Lord Baden-Powell (Maastricht)|St. Paulusgroep (Maastricht)]]|| Maastricht || <ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMCC01:048125008:mpeg21:a00085 De Nieuwe Limburger, 8 juni 1966]</ref> | ||
|- | |- | ||
|RA || 134 || || || nee ||[[St. Georgegroep]]|| Zaandam || | |RA || 134 || || || nee ||[[St. Georgegroep]]|| Zaandam || | ||
|- | |- | ||
|RA || 136 || || || ja || [[Scouting St. Franciscus (Brunssum)|St. Franciscusgroep]] || Brunssum || | |RA || 136 ||[[augustus]] [[1966]] || || ja || [[Scouting St. Franciscus (Brunssum)|St. Franciscusgroep]] || Brunssum || <ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMCC01:048127014:mpeg21:a00100 De Nieuwe Limburger, 17 augustus 1966]</ref> | ||
|- | |- | ||
|RA || 137 ||[[21 augustus]] [[1966]]|| || ja ||[[Scouting St. Jozef (Sittard)|Scouting St. Jozef]] || Sittard || | |RA || 137 ||[[21 augustus]] [[1966]]|| || ja ||[[Scouting St. Jozef (Sittard)|Scouting St. Jozef]] || Sittard || | ||
Regel 241: | Regel 249: | ||
|RA || 141 ||[[10 december]] [[1966]]|| || nee ||[[Baroniegroep]]|| Breda || | |RA || 141 ||[[10 december]] [[1966]]|| || nee ||[[Baroniegroep]]|| Breda || | ||
|- | |- | ||
|RA || 142 ||[[17 december]] [[1966]]|| || ja ||[[St. | |RA || 142 ||[[17 december]] [[1966]]|| || ja ||[[St. Martinusgroep]]|| Beek (L) || | ||
|- | |- | ||
|RA || 143 || || || ja ||[[Verkenners Kluis-Geleen]]|| Geleen || | |RA || 143 || || || ja ||[[Verkenners Kluis-Geleen]]|| Geleen || | ||
Regel 273: | Regel 281: | ||
|RA || 165 || || || nee ||[[St. Hieronymus]]|| Weert || | |RA || 165 || || || nee ||[[St. Hieronymus]]|| Weert || | ||
|- | |- | ||
|RA || 166 ||[[ | |RA || 166 ||[[10 september]] [[1967]]|| || ja ||[[Scouting Amby|St. Paulusgroep]] || Maastricht-Amby || Na fusie: [[Scouting Amby]] <ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMCC01:048139011:mpeg21:a00073 De Nieuwe Limburger, 13 september 1967]</ref> | ||
|- | |- | ||
|RA || 167 || || || nee ||[[Scouting Henri Dunant]]|| Maastricht || Gefuseerd met [[Florence Nightingale]] | |RA || 167 ||[[10 september]] [[1967]] || || nee ||[[Scouting Henri Dunant|St. Christoffelgroep]]|| Maastricht-Wolder || Gefuseerd met [[Florence Nightingale]]<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMCC01:048139011:mpeg21:a00073 De Nieuwe Limburger, 13 september 1967]</ref> | ||
|- | |- | ||
|RA || 169 ||[[1 oktober]] [[1967]]|| || ja ||[[Generaal Roothaangroep]]|| Doetinchem || | |RA || 169 ||[[1 oktober]] [[1967]]|| || ja ||[[Generaal Roothaangroep]]|| Doetinchem || | ||
Regel 281: | Regel 289: | ||
|RA || 170 || || || nee ||[[St. Joris]]|| Groesbeek || BE-afdeling, verbonden aan internaat | |RA || 170 || || || nee ||[[St. Joris]]|| Groesbeek || BE-afdeling, verbonden aan internaat | ||
|- | |- | ||
|RA || 171 || || || nee ||[[ | |RA || 171 || [[25 november]] [[1967]] || || nee ||[[St. Eloygroep]]|| Oostburg ||<ref>[https://krantenbankzeeland.nl/issue/pzc/1972-11-28/edition/0/page/27 PZC, 28 november 1972]</ref><ref>[https://krantenbankzeeland.nl/issue/stm/1973-10-01/edition/null/page/2 De Stem, 1 oktober 1973]</ref> | ||
|- | |- | ||
|RA || 172 || || || nee ||[[William Doyle]]|| Enschede || | |RA || 172 || || || nee ||[[William Doyle]]|| Enschede || | ||
Regel 305: | Regel 313: | ||
|RA || 184 ||[[24 april]] [[1968]]|| || ja ||[[Scouting Uitgeest|Don Bosco]]|| Uitgeest || | |RA || 184 ||[[24 april]] [[1968]]|| || ja ||[[Scouting Uitgeest|Don Bosco]]|| Uitgeest || | ||
|- | |- | ||
|RA || 185 ||[[25 mei]] [[1968]]|| || ja ||[[St. Hubertus]]|| Terneuzen || [[EOS/St Hubertus]], | |RA || 185 ||[[25 mei]] [[1968]]|| || ja ||[[St. Hubertus]]|| Terneuzen || [[EOS/St Hubertus]]<ref>[https://krantenbankzeeland.nl/issue/pzc/1968-05-28/edition/0/page/26?query=rowans PZC, 28 mei 1968]</ref> gebruikte ook RA 189 | ||
|- | |- | ||
|RA || 186 ||[[1 augustus]] [[1968]]|| [[1 augustus]] [[1986]] || ja ||[[Jan van Hoofgroep]]|| Jutphaas (Nieuwegein) || | |RA || 186 ||[[1 augustus]] [[1968]]|| [[1 augustus]] [[1986]] || ja ||[[Jan van Hoofgroep]]|| Jutphaas (Nieuwegein) || | ||
Regel 347: | Regel 355: | ||
|RA || 211 ||[[18 oktober]] [[1969]]|| || ja ||[[St. Maarten (Weert)|St. Maarten]]|| Weert || | |RA || 211 ||[[18 oktober]] [[1969]]|| || ja ||[[St. Maarten (Weert)|St. Maarten]]|| Weert || | ||
|- | |- | ||
|RA || 212 || || [[16 december]] [[1973]] || | |RA || 212 || || [[16 december]] [[1973]] || ja ||[[Paus Pius X]]|| Nuenen || Na fusie met [[St. Catharina]]: [[Scouting Panta Rhei]] (1981) | ||
|- | |- | ||
|RA || 213 || || || nee ||[[Heilige Familie]]|| Maastricht || | |RA || 213 || || || nee ||[[Heilige Familie]]|| Maastricht || | ||
Regel 361: | Regel 369: | ||
|RA || 220 ||[[18 april]] [[1970]]|| || ja ||[[St. Bernulphus]]|| Oosterbeek || | |RA || 220 ||[[18 april]] [[1970]]|| || ja ||[[St. Bernulphus]]|| Oosterbeek || | ||
|- | |- | ||
|RA || 221 || || || nee ||[[Christus Koninggroep]]|| Maastricht || | |RA || 221 || [[21 februari]] [[1970]] || || nee ||[[Christus Koninggroep]]|| Maastricht-Wyckerveld || <ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMCC01:048168018:mpeg21:a00053 De Nieuwe Limburger, 21 februari 1970]</ref> | ||
|- | |- | ||
|RA || 222 || || || nee ||[[Highmoore Rangers]]|| Hoogeveen || | |RA || 222 || || || nee ||[[Highmoore Rangers]]|| Hoogeveen || | ||
Regel 433: | Regel 441: | ||
|RA || 261 || || || ja ||[[St. Sebastiaan]]|| Eindhoven || | |RA || 261 || || || ja ||[[St. Sebastiaan]]|| Eindhoven || | ||
|- | |- | ||
| || 262 || || || nee ||[[St. | |RA || 262 || || || nee ||[[St. Jorisgroep (Kerkrade)]]|| Kerkrade - West || <ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:010570912:mpeg21:a0137 Limburgsch Dagblad, 5 mei 1981]</ref> | ||
|- | |- | ||
| || 263 || || || ja ||[[Scouting Aarle - Rixtel]]|| Aarle - Rixtel || | | || 263 || || || ja ||[[Scouting Aarle - Rixtel]]|| Aarle - Rixtel || | ||
Regel 467: | Regel 475: | ||
| || 283 ||[[17 januari]] [[1976]]|| || ja ||[[Pater Bleijsgroep]]|| Roermond || | | || 283 ||[[17 januari]] [[1976]]|| || ja ||[[Pater Bleijsgroep]]|| Roermond || | ||
|- | |- | ||
| || 284 ||[[6 februari]] [[1976]]|| || ja ||[[Achille Ratti]]|| Heeten || | | || 284 ||[[6 februari]] [[1976]]|| || ja ||[[Scouting Achille Ratti|Achille Ratti]]|| Heeten || | ||
|- | |- | ||
| || 285 ||[[16 juni]] [[1975]]|| || ja ||[[Johannes Vianney]]|| Eindhoven || | | || 285 ||[[16 juni]] [[1975]]|| || ja ||[[Johannes Vianney]]|| Eindhoven || | ||
Regel 565: | Regel 573: | ||
|RSA || 336 ||[[20 september]] [[1980]]|| || ja ||[[Titus Brandsma]]|| Maastricht || | |RSA || 336 ||[[20 september]] [[1980]]|| || ja ||[[Titus Brandsma]]|| Maastricht || | ||
|- | |- | ||
| || 337 ||[[14 mei]] [[1978]]|| || ja ||[[Scouting Don Bosco Heerlerbaan|Scouting Don Bosco]]|| Heerlen || | |RA || 337 ||[[14 mei]] [[1978]]|| || ja ||[[Scouting Don Bosco Heerlerbaan|Scouting Don Bosco]]|| Heerlen || <ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:010623942:mpeg21:a0277 Limburgs Dagblad]</ref> | ||
|- | |- | ||
| || 338 ||[[8 april]] [[1978]]|| || ja ||[[St. Tarcisius (Rosmalen)|St. Tarcisius]]|| Rosmalen || | | || 338 ||[[8 april]] [[1978]]|| || ja ||[[St. Tarcisius (Rosmalen)|St. Tarcisius]]|| Rosmalen || | ||
Regel 755: | Regel 763: | ||
| || 445 ||[[1 februari]] [[1981]]|| || ja ||[[Scouting Baden-Powell]]|| Venlo || | | || 445 ||[[1 februari]] [[1981]]|| || ja ||[[Scouting Baden-Powell]]|| Venlo || | ||
|- | |- | ||
| || 448 ||[[9 december]] [[1981]]|| || ja ||[[Schout bij Nacht Doorman]]|| Heinkenszand || | |RA || 448 ||[[9 december]] [[1981]]|| || ja ||[[Schout bij Nacht Doorman]]|| Heinkenszand || <ref>[https://krantenbankzeeland.nl/issue/pzc/1983-02-25/edition/0/page/26?query=rowanafdeling PZC, 25 februari 1983]</ref> | ||
|- | |- | ||
|RSA || 449 || || [[9 september]] [[1994]] || ja ||[[Scouting Schonauwen]]|| Houten || | |RSA || 449 || || [[9 september]] [[1994]] || ja ||[[Scouting Schonauwen]]|| Houten || | ||
Regel 777: | Regel 785: | ||
|onbekend || 465 || onbekend || || nee ||[[Ijafik]]|| Leeuwarden<ref name=melle/>| || | |onbekend || 465 || onbekend || || nee ||[[Ijafik]]|| Leeuwarden<ref name=melle/>| || | ||
|- | |- | ||
|RSA || 471 || || || ja ||[[Killiaen van Rensselaer | |RSA || 471 || || || ja ||[[Killiaen van Rensselaer I]]|| Nijkerk || | ||
|- | |- | ||
| || 472 || || || ja ||[[André de Thayetroep]]|| Arnhem || | | || 472 || || || ja ||[[André de Thayetroep]]|| Arnhem || | ||
Regel 787: | Regel 795: | ||
|RA || 475 || || || nee ||[[Scouting 't Schependom]]|| Nijmegen || Geen officieel nummer, groep heeft dit nummer bewust gekraakt: RA TC 475 BV | |RA || 475 || || || nee ||[[Scouting 't Schependom]]|| Nijmegen || Geen officieel nummer, groep heeft dit nummer bewust gekraakt: RA TC 475 BV | ||
|- | |- | ||
|RSA || 476 || || || | |RSA || 476 || || || ja ||[[Beyloo Ter Horst]]|| Beilen || | ||
|- | |- | ||
| || 481 ||[[11 oktober]] [[1981]]|| || ja ||[[Scouting Jutters Willemsoord]]|| Den Helder || "Orion" | | || 481 ||[[11 oktober]] [[1981]]|| || ja ||[[Scouting Jutters Willemsoord]]|| Den Helder || "Orion" | ||
Regel 869: | Regel 875: | ||
|RSA || 523 || || || ja ||[[Scouting Vries]]|| Vries || | |RSA || 523 || || || ja ||[[Scouting Vries]]|| Vries || | ||
|- | |- | ||
|RSA || 524 ||[[9 maart]] [[1983]]|| || ja ||[[Scouting Jan van | |RSA || 524 ||[[9 maart]] [[1983]]|| || ja ||[[Scouting Jan van Speyk (Mijdrecht)|Scouting Jan van Speyk]]|| Mijdrecht || | ||
|- | |- | ||
| || 525 ||[[30 maart]] [[1983]]|| || ja ||[[Scouting Oisterwijk]]|| Oisterwijk || | | || 525 ||[[30 maart]] [[1983]]|| || ja ||[[Scouting Oisterwijk]]|| Oisterwijk || | ||
Regel 927: | Regel 933: | ||
| || 557 ||[[20 november]] [[1984]]|| || ja ||[[Gillesa groep]]|| Gilze || | | || 557 ||[[20 november]] [[1984]]|| || ja ||[[Gillesa groep]]|| Gilze || | ||
|- | |- | ||
| || 559 ||[[7 november]] [[1984]]|| || nee ||[[Christophorus Margaretha Sinclairgroep]]|| Den Haag || Na fusie met [[Christus Koning]]: [[Haagse Hout]] | |RSA || 559 ||[[7 november]] [[1984]]|| || nee ||[[Christophorus Margaretha Sinclairgroep]]|| Den Haag || Na fusie met [[Christus Koning]]: [[Haagse Hout]]<ref>[https://www.bezuidenhout.nl Archief oude wijkkranten, jaar 1987]</ref> | ||
|- | |- | ||
| || 560 || || || nee ||[[Christophorus]]|| Den Haag || "Ulixes" | | || 560 || || || nee ||[[Christophorus]]|| Den Haag || "Ulixes" | ||
Regel 1.189: | Regel 1.195: | ||
|RSA || 714 ||[[7 maart]] [[2005]]|| || ja ||[[Scouting Fons Olterdissen]]|| Maastricht || | |RSA || 714 ||[[7 maart]] [[2005]]|| || ja ||[[Scouting Fons Olterdissen]]|| Maastricht || | ||
|- | |- | ||
|RSA || 715 ||[[8 maart]] [[2005]]|| || ja ||[[Voermangroep]]|| Hattem || | |RSA || 715 ||[[8 maart]] [[2005]]|| || ja ||[[Voermangroep (Hattem)|Voermangroep]]|| Hattem || | ||
|- | |- | ||
| || 716 ||[[16 maart]] [[2005]]|| || ja ||[[Graaf Otto groep]]|| Doetinchem || "De Vierwinder" | | || 716 ||[[16 maart]] [[2005]]|| || ja ||[[Graaf Otto groep]]|| Doetinchem || "De Vierwinder" | ||
Regel 1.207: | Regel 1.213: | ||
|EA || 723 ||[[24 mei]] [[2007]]|| || ja ||[[Scoutinggroep De Gold'n Zende]]|| Nieuwleusden || | |EA || 723 ||[[24 mei]] [[2007]]|| || ja ||[[Scoutinggroep De Gold'n Zende]]|| Nieuwleusden || | ||
|- | |- | ||
|EA || 724 ||[[26 augustus]] [[2007]]|| || ja ||[[Canisiusgroep]]|| Kloosterzande || "Explo's Klooster", actief sinds | |EA || 724 ||[[26 augustus]] [[2007]]|| || ja ||[[Canisiusgroep]]|| Kloosterzande || "Explo's Klooster", actief sinds 1990<ref>[https://krantenbankzeeland.nl/issue/pzc/1990-09-26/edition/0/page/37?query=rowanafdeling PZC, 26 september 1990]</ref> | ||
|- | |- | ||
|RSA || 725 ||[[1 september]] [[2007]]|| || ja ||[[Scouting Made]]|| Made || | |RSA || 725 ||[[1 september]] [[2007]]|| || ja ||[[Scouting Made]]|| Made || | ||
Regel 1.304: | Regel 1.310: | ||
|- | |- | ||
|EA||774||22 oktober 2005|| ||ja||[[Scouting Discovery]]||Zwaag|| | |EA||774||22 oktober 2005|| ||ja||[[Scouting Discovery]]||Zwaag|| | ||
|- | |||
|EA||775||26 januari 2017|| ||ja||[[Willem de Zwijger]]|| Utrecht|| | |||
|- | |||
|EA||776||1 september 1983|| ||ja||[[Scouting Prinses Irene]]|| Roosendaal|| De Survivors | |||
|- | |||
|EA||777||1 april 1982|| ||ja||[[Scouting Nieuw-Einde]]|| Heerlen|| explorer Pytheas | |||
|- | |||
|SA||778||1 maart 1985|| ||ja||[[Scouting Dr. Ariëns-Ingrid]]|| Hengelo|| (Sherpa's) | |||
|- | |||
|EA||779||24-nov-17|| ||ja||[[Van Wassenaer Van Obdam]]|| Wassenaar|| (Explorers) | |||
|- | |||
|WV||780||22 september 2018|| ||ja||[[Vaandrig Peetoom Vendel]]|| Hoorn|| Wilde Vaart | |||
|- | |||
|WV||781||28 juni 2018|| ||ja||[[Scouting Jan Campert]]|| Maarssen|| Wyldte Vaertd | |||
|- | |||
|EA||782||1 januari 1983|| ||ja||[[Scouting Hellevoetsluis]]|| Hellevoetsluis|| | |||
|- | |||
|EA||783||5 oktober 2018|| ||ja||[[Scouting Polaris]]|| Heerenveen|| Helios | |||
|} | |} | ||
Versie van 30 aug 2022 21:01
Dit is een lijst van Rowan, Sherpa, Wilde Vaart en Explorer Afdelingen die probeert om (ooit) alle officiële Afdelingen in Nederland in kaart te brengen. Je kunt een stukje over je afdeling schrijven in het artikel over je groep. Over scoutinggroepen met rode letters is nog geen artikel.
Gekraakte nummers[bewerken | brontekst bewerken]
Dit is een lijst van Rowan, Sherpa, Wilde Vaart en Explorer Afdelingen die waarvan bekend is dat zij een afdelingsnummer heeft gekraakt en waarvoor geen toestemming is verleend door de Katholieke Verkenners of later Scouting Nederland.
Opgericht als | Afd.nr. | Datum oprichting | Herop- richting |
Actief | Groepsnaam | Plaats | Opmerkingen |
---|---|---|---|---|---|---|---|
SA | 21 | 1 januari 1978 | ja | Scouting 't Jagertje | Hulst | De Sherpa's. | |
RA | 40 | 25 november 1996 | ja | Scouting Stratum | Eindhoven | De Rowans Vlammende Vonk. |
Bronnen en referenties
- ↑ Arnhemse Courant, 14 april 1959
- ↑ Eindhovensch Dagblad, 26 mei 1959
- ↑ Het Binnenhof, 22 juni 1959
- ↑ De Nieuwe Limburger, 15 december 1959
- ↑ Limburgsch Dagblad, 4 maart 1960
- ↑ Limburgsch Dagblad, 11 april 1959
- ↑ De Nieuwe Tilburgsche Courant, 4 maart 1963
- ↑ Leidsch Dagblad, 22 maart 1963
- ↑ Limburgsch Dagblad, 14 juni 1963
- ↑ Amigoe di Curaçao 20 augustus 1964
- ↑ Limburgsch Dagblad, 28 juni 1964
- ↑ Limburgsch Dagblad, 20 juni 1964
- ↑ Limburgsch Dagblad, 1 oktober 1964
- ↑ 14,0 14,1 facebook:m.l.van.der.heide/posts/10156260608796424
- ↑ Leeuwarder Courant, 9 december 1964
- ↑ PZC, 14 april 2015
- ↑ Limburgs Dagblad, 5 november 1975
- ↑ Limburgsch Dagblad, 1 februari 19066
- ↑ Limburgsch Dagblad, 1 februari 19066
- ↑ De Nieuwe Limburger, 8 juni 1966
- ↑ De Nieuwe Limburger, 17 augustus 1966
- ↑ De Nieuwe Limburger, 13 september 1967
- ↑ De Nieuwe Limburger, 13 september 1967
- ↑ PZC, 28 november 1972
- ↑ De Stem, 1 oktober 1973
- ↑ PZC, 28 mei 1968
- ↑ De Nieuwe Limburger, 21 februari 1970
- ↑ Limburgsch Dagblad, 5 mei 1981
- ↑ Limburgs Dagblad
- ↑ PZC, 25 februari 1983
- ↑ Archief oude wijkkranten, jaar 1987
- ↑ PZC, 26 september 1990