Lijst van Afdelingen: verschil tussen versies
Scoutpedia.nl, dé Scouting wiki
Geen bewerkingssamenvatting |
Geen bewerkingssamenvatting |
||
(10 tussenliggende versies door 2 gebruikers niet weergegeven) | |||
Regel 19: | Regel 19: | ||
|WV || 7 ||[[3 mei]] [[1959]]|| [[17 juni]] [[1967]] || ja ||[[Miguel Pro Waterscouting]]|| Arnhem || | |WV || 7 ||[[3 mei]] [[1959]]|| [[17 juni]] [[1967]] || ja ||[[Miguel Pro Waterscouting]]|| Arnhem || | ||
|- | |- | ||
|RA || 8 ||[[3 mei]] [[1959]]|| || nee ||[[St. Maartentroep (Arnhem)|St. Maartentroep]]|| Arnhem || | |RA || 8 ||[[3 mei]] [[1959]]|| || nee ||[[St. Maartentroep (Arnhem)|St. Maartentroep]]|| Arnhem || opgericht vóór 14 april 1959<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMKB19:000319012:mpeg21:a00117 Arnhemse Courant, 14 april 1959]</ref> | ||
|- | |- | ||
|RA || 9 ||[[3 mei]] [[1959]]|| || ja ||[[Scouting Don Bosco (Soest)|Don Boscogroep]]|| Soest || | |RA || 9 ||[[3 mei]] [[1959]]|| || ja ||[[Scouting Don Bosco (Soest)|Don Boscogroep]]|| Soest || | ||
|- | |- | ||
|RA || 10 ||[[mei | |RA || 10 ||[[25 mei]] [[1959]]|| || nee ||[[St. Christoffel III]]|| Eindhoven || genoemd in artikel als RA 8<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMRHCE02:163632046:mpeg21:a00031 Eindhovensch Dagblad, 26 mei 1959]</ref> | ||
|- | |- | ||
|RA || 11 ||[[20 juni]] [[1959]]|| || nee ||[[ | |RA || 11 ||[[20 juni]] [[1959]]|| || nee ||[[Eymardgroep]]|| Den Haag || genoemd in artikel als RA 9<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMKB19:000394068:mpeg21:a00032 Het Binnenhof, 22 juni 1959]</ref> en opgeheven rond 1970 | ||
|- | |- | ||
|RA || 12 ||[[12 juli]] [[1959]]|| || nee ||[[St. Paulusgroep]]|| Wageningen || | |RA || 12 ||[[12 juli]] [[1959]]|| || nee ||[[St. Paulusgroep]]|| Wageningen || | ||
Regel 31: | Regel 31: | ||
|RA || 13 ||[[13 december]] [[1959]]|| || nee ||[[Eekhoornpatrouille]]|| Overasselt || | |RA || 13 ||[[13 december]] [[1959]]|| || nee ||[[Eekhoornpatrouille]]|| Overasselt || | ||
|- | |- | ||
|RA || 14 ||[[13 december]] [[1959]]|| || ja ||[[St. Hubertusgroep]]|| Nuth || | |RA || 14 ||[[13 december]] [[1959]]|| || ja ||[[St. Hubertusgroep]]|| Nuth || <ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMCC01:048059038:mpeg21:a00098 De Nieuwe Limburger, 15 december 1959]</ref> | ||
|- | |- | ||
|RA || 15 ||[[10 januari]] [[1960]]|| || nee ||[[Roothaangroep]]|| Den Haag || Jan van Hooftroep | |RA || 15 ||[[10 januari]] [[1960]]|| || nee ||[[Roothaangroep]]|| Den Haag || Jan van Hooftroep | ||
Regel 47: | Regel 47: | ||
|RSA || 20 ||[[1 mei]] [[1981]]|| || ja ||[[Jhr. Schimmelpenninckgroep]]|| Rhenen || Geen officieel nummer, groep heeft dit nummer bewust gekraakt | |RSA || 20 ||[[1 mei]] [[1981]]|| || ja ||[[Jhr. Schimmelpenninckgroep]]|| Rhenen || Geen officieel nummer, groep heeft dit nummer bewust gekraakt | ||
|- | |- | ||
|RA || 21 ||[[17 april]] [[1961]]|| || nee ||[[Tarcisiusgroep (Breda)|Tarcisiusgroep]]|| Breda || | |RA || 21 ||[[17 april]] [[1961]]|| || nee ||[[Tarcisiusgroep (Breda)|Tarcisiusgroep]]|| Breda || Generaal Maczektroep; Artikel 'De Stem' | ||
|- | |- | ||
|RA || 22 ||[[2 augustus]] [[1961]]|| || ja ||[[Scouting Uithoek]]|| Alphen aan de Rijn || Voorheen [[St. Ansfriedsgroep]] | |RA || 22 ||[[2 augustus]] [[1961]]|| || ja ||[[Scouting Uithoek]]|| Alphen aan de Rijn || Voorheen [[St. Ansfriedsgroep]] | ||
Regel 53: | Regel 53: | ||
|RA || 24 ||[[26 mei]] [[1962]]|| || ja ||[[Scouting Trinitas]]|| Heerlen || | |RA || 24 ||[[26 mei]] [[1962]]|| || ja ||[[Scouting Trinitas]]|| Heerlen || | ||
|- | |- | ||
|RA || 25 ||[[8 juli]] [[1962]]|| [[8 juli]] [[1967]] || ja ||[[St. Vincentius]]|| Rumpen-Brunssum || | |RA || 25 ||[[8 juli]] [[1962]]|| [[8 juli]] [[1967]] || ja ||[[St. Vincentius]]|| Rumpen-Brunssum || opgericht vóór 11 april 1959<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMKB23:001925010:mpeg21:a00089 Limburgsch Dagblad, 11 april 1959]</ref> | ||
|- | |- | ||
|RA || 26 ||[[15 juli]] [[1962]]|| || nee ||[[Jacobus Andreasgroep]]|| Scheveningen || Na fusie: [[Jacob-Andreas]] (1964), na fusie: [[Jacob-Andreas Beata]] (1985) | |RA || 26 ||[[15 juli]] [[1962]]|| || nee ||[[Jacobus Andreasgroep]]|| Scheveningen || Na fusie: [[Jacob-Andreas]] (1964), na fusie: [[Jacob-Andreas Beata]] (1985) | ||
Regel 76: | Regel 76: | ||
|- | |- | ||
|RA || 37 ||[[21 maart]] [[1963]]|| || nee || || Voorschoten|| officieel nummer<ref>[https://leiden.courant.nu/issue/LD/1963-03-22/edition/0/page/15?query= Leidsch Dagblad, 22 maart 1963]</ref> | |RA || 37 ||[[21 maart]] [[1963]]|| || nee || || Voorschoten|| officieel nummer<ref>[https://leiden.courant.nu/issue/LD/1963-03-22/edition/0/page/15?query= Leidsch Dagblad, 22 maart 1963]</ref> | ||
|- | |||
|RA || 37 || || || nee ||[[St. Maarten (Gronsveld)|St. Maarten]]|| Gronsveld || geen officieel nummer | |RA || 37 || || || nee ||[[St. Maarten (Gronsveld)|St. Maarten]]|| Gronsveld || geen officieel nummer | ||
|- | |- | ||
Regel 85: | Regel 85: | ||
|WV || 40 ||[[13 juli]] [[1963]]|| || nee ||[[St. Jozefgroep]]|| Haarlem (Heemstede) || Uit: Leidersblad 1963 | |WV || 40 ||[[13 juli]] [[1963]]|| || nee ||[[St. Jozefgroep]]|| Haarlem (Heemstede) || Uit: Leidersblad 1963 | ||
|- | |- | ||
|RA || 41 ||[[23 april]] [[1963]]|| || ja ||[[André de Thaye]]|| Beverwijk || | |RA || 41 ||[[23 april]] [[1963]]|| || ja ||[[André de Thaye (Beverwijk)|André de Thaye]]|| Beverwijk || | ||
|- | |- | ||
|RA || 42 ||[[15 juni]] [[1963]]|| || ja ||[[Scouting Kapelaan Berix]]|| Heerlen || <ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:010525832:mpeg21:a0311 Limburgsch Dagblad, 14 juni 1963]</ref> | |RA || 42 ||[[15 juni]] [[1963]]|| || ja ||[[Scouting Kapelaan Berix]]|| Heerlen || <ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:010525832:mpeg21:a0311 Limburgsch Dagblad, 14 juni 1963]</ref> | ||
Regel 163: | Regel 163: | ||
|RA || 88 || || || nee ||[[Roelandgroep (Rotterdam)|Roelandgroep]]|| Rotterdam || | |RA || 88 || || || nee ||[[Roelandgroep (Rotterdam)|Roelandgroep]]|| Rotterdam || | ||
|- | |- | ||
|RA || 89 || || || ja ||[[St. Willibrordusgroep]]|| Hulst || vanaf jaren '80 [[Scouting 't Jagertje]] | |RA || 89 || [[18 april]] [[1965]]|| || ja ||[[Scouting 't Jagertje|St. Willibrordusgroep]]|| Hulst || vanaf jaren '80 [[Scouting 't Jagertje]]<ref>[https://krantenbankzeeland.nl/issue/pzc/2015-04-14/edition/null/page/64?query=rowanafdeling PZC, 14 april 2015]</ref> | ||
|- | |- | ||
|RA || 90 || || || nee ||[[Christoffelgroep (Utrecht)|Christoffelgroep]]|| Utrecht || | |RA || 90 || || || nee ||[[Christoffelgroep (Utrecht)|Christoffelgroep]]|| Utrecht || | ||
Regel 289: | Regel 289: | ||
|RA || 170 || || || nee ||[[St. Joris]]|| Groesbeek || BE-afdeling, verbonden aan internaat | |RA || 170 || || || nee ||[[St. Joris]]|| Groesbeek || BE-afdeling, verbonden aan internaat | ||
|- | |- | ||
|RA || 171 || || || nee ||[[ | |RA || 171 || [[25 november]] [[1967]] || || nee ||[[St. Eloygroep]]|| Oostburg ||<ref>[https://krantenbankzeeland.nl/issue/pzc/1972-11-28/edition/0/page/27 PZC, 28 november 1972]</ref><ref>[https://krantenbankzeeland.nl/issue/stm/1973-10-01/edition/null/page/2 De Stem, 1 oktober 1973]</ref> | ||
|- | |- | ||
|RA || 172 || || || nee ||[[William Doyle]]|| Enschede || | |RA || 172 || || || nee ||[[William Doyle]]|| Enschede || | ||
Regel 313: | Regel 313: | ||
|RA || 184 ||[[24 april]] [[1968]]|| || ja ||[[Scouting Uitgeest|Don Bosco]]|| Uitgeest || | |RA || 184 ||[[24 april]] [[1968]]|| || ja ||[[Scouting Uitgeest|Don Bosco]]|| Uitgeest || | ||
|- | |- | ||
|RA || 185 ||[[25 mei]] [[1968]]|| || ja ||[[St. Hubertus]]|| Terneuzen || [[EOS/St Hubertus]], | |RA || 185 ||[[25 mei]] [[1968]]|| || ja ||[[St. Hubertus]]|| Terneuzen || [[EOS/St Hubertus]]<ref>[https://krantenbankzeeland.nl/issue/pzc/1968-05-28/edition/0/page/26?query=rowans PZC, 28 mei 1968]</ref> gebruikte ook RA 189 | ||
|- | |- | ||
|RA || 186 ||[[1 augustus]] [[1968]]|| [[1 augustus]] [[1986]] || ja ||[[Jan van Hoofgroep]]|| Jutphaas (Nieuwegein) || | |RA || 186 ||[[1 augustus]] [[1968]]|| [[1 augustus]] [[1986]] || ja ||[[Jan van Hoofgroep]]|| Jutphaas (Nieuwegein) || | ||
Regel 763: | Regel 763: | ||
| || 445 ||[[1 februari]] [[1981]]|| || ja ||[[Scouting Baden-Powell]]|| Venlo || | | || 445 ||[[1 februari]] [[1981]]|| || ja ||[[Scouting Baden-Powell]]|| Venlo || | ||
|- | |- | ||
| || 448 ||[[9 december]] [[1981]]|| || ja ||[[Schout bij Nacht Doorman]]|| Heinkenszand || | |RA || 448 ||[[9 december]] [[1981]]|| || ja ||[[Schout bij Nacht Doorman]]|| Heinkenszand || <ref>[https://krantenbankzeeland.nl/issue/pzc/1983-02-25/edition/0/page/26?query=rowanafdeling PZC, 25 februari 1983]</ref> | ||
|- | |- | ||
|RSA || 449 || || [[9 september]] [[1994]] || ja ||[[Scouting Schonauwen]]|| Houten || | |RSA || 449 || || [[9 september]] [[1994]] || ja ||[[Scouting Schonauwen]]|| Houten || | ||
Regel 933: | Regel 933: | ||
| || 557 ||[[20 november]] [[1984]]|| || ja ||[[Gillesa groep]]|| Gilze || | | || 557 ||[[20 november]] [[1984]]|| || ja ||[[Gillesa groep]]|| Gilze || | ||
|- | |- | ||
| || 559 ||[[7 november]] [[1984]]|| || nee ||[[Christophorus Margaretha Sinclairgroep]]|| Den Haag || Na fusie met [[Christus Koning]]: [[Haagse Hout]] | |RSA || 559 ||[[7 november]] [[1984]]|| || nee ||[[Christophorus Margaretha Sinclairgroep]]|| Den Haag || Na fusie met [[Christus Koning]]: [[Haagse Hout]]<ref>[https://www.bezuidenhout.nl Archief oude wijkkranten, jaar 1987]</ref> | ||
|- | |- | ||
| || 560 || || || nee ||[[Christophorus]]|| Den Haag || "Ulixes" | | || 560 || || || nee ||[[Christophorus]]|| Den Haag || "Ulixes" | ||
Regel 1.213: | Regel 1.213: | ||
|EA || 723 ||[[24 mei]] [[2007]]|| || ja ||[[Scoutinggroep De Gold'n Zende]]|| Nieuwleusden || | |EA || 723 ||[[24 mei]] [[2007]]|| || ja ||[[Scoutinggroep De Gold'n Zende]]|| Nieuwleusden || | ||
|- | |- | ||
|EA || 724 ||[[26 augustus]] [[2007]]|| || ja ||[[Canisiusgroep]]|| Kloosterzande || "Explo's Klooster", actief sinds | |EA || 724 ||[[26 augustus]] [[2007]]|| || ja ||[[Canisiusgroep]]|| Kloosterzande || "Explo's Klooster", actief sinds 1990<ref>[https://krantenbankzeeland.nl/issue/pzc/1990-09-26/edition/0/page/37?query=rowanafdeling PZC, 26 september 1990]</ref> | ||
|- | |- | ||
|RSA || 725 ||[[1 september]] [[2007]]|| || ja ||[[Scouting Made]]|| Made || | |RSA || 725 ||[[1 september]] [[2007]]|| || ja ||[[Scouting Made]]|| Made || |
Versie van 30 aug 2022 21:01
Dit is een lijst van Rowan, Sherpa, Wilde Vaart en Explorer Afdelingen die probeert om (ooit) alle officiële Afdelingen in Nederland in kaart te brengen. Je kunt een stukje over je afdeling schrijven in het artikel over je groep. Over scoutinggroepen met rode letters is nog geen artikel.
Gekraakte nummers[bewerken | brontekst bewerken]
Dit is een lijst van Rowan, Sherpa, Wilde Vaart en Explorer Afdelingen die waarvan bekend is dat zij een afdelingsnummer heeft gekraakt en waarvoor geen toestemming is verleend door de Katholieke Verkenners of later Scouting Nederland.
Opgericht als | Afd.nr. | Datum oprichting | Herop- richting |
Actief | Groepsnaam | Plaats | Opmerkingen |
---|---|---|---|---|---|---|---|
SA | 21 | 1 januari 1978 | ja | Scouting 't Jagertje | Hulst | De Sherpa's. | |
RA | 40 | 25 november 1996 | ja | Scouting Stratum | Eindhoven | De Rowans Vlammende Vonk. |
Bronnen en referenties
- ↑ Arnhemse Courant, 14 april 1959
- ↑ Eindhovensch Dagblad, 26 mei 1959
- ↑ Het Binnenhof, 22 juni 1959
- ↑ De Nieuwe Limburger, 15 december 1959
- ↑ Limburgsch Dagblad, 4 maart 1960
- ↑ Limburgsch Dagblad, 11 april 1959
- ↑ De Nieuwe Tilburgsche Courant, 4 maart 1963
- ↑ Leidsch Dagblad, 22 maart 1963
- ↑ Limburgsch Dagblad, 14 juni 1963
- ↑ Amigoe di Curaçao 20 augustus 1964
- ↑ Limburgsch Dagblad, 28 juni 1964
- ↑ Limburgsch Dagblad, 20 juni 1964
- ↑ Limburgsch Dagblad, 1 oktober 1964
- ↑ 14,0 14,1 facebook:m.l.van.der.heide/posts/10156260608796424
- ↑ Leeuwarder Courant, 9 december 1964
- ↑ PZC, 14 april 2015
- ↑ Limburgs Dagblad, 5 november 1975
- ↑ Limburgsch Dagblad, 1 februari 19066
- ↑ Limburgsch Dagblad, 1 februari 19066
- ↑ De Nieuwe Limburger, 8 juni 1966
- ↑ De Nieuwe Limburger, 17 augustus 1966
- ↑ De Nieuwe Limburger, 13 september 1967
- ↑ De Nieuwe Limburger, 13 september 1967
- ↑ PZC, 28 november 1972
- ↑ De Stem, 1 oktober 1973
- ↑ PZC, 28 mei 1968
- ↑ De Nieuwe Limburger, 21 februari 1970
- ↑ Limburgsch Dagblad, 5 mei 1981
- ↑ Limburgs Dagblad
- ↑ PZC, 25 februari 1983
- ↑ Archief oude wijkkranten, jaar 1987
- ↑ PZC, 26 september 1990