Lijst van scoutinggroepen in België

Scoutpedia.nl, dé Scouting wiki
Versie door 192.168.122.41 (overleg) op 24 jul 2019 om 11:55 (District Bietenhoek)
Ga naar:navigatie, zoeken
Beste bezoeker,

Staat jouw scoutinggroep er niet tussen? Zet hem er dan bij! Dit doe je zo:

  • Druk op "Bewerk" en voeg een rode link toe in de lijst hieronder.
  • Open een voorbeeldartikel in een nieuwe tab of venster.
  • Klik op de rode link.
  • Kopieer het "voorbeeldartikel" in het artikel over jouw groep
  • Schrijf vervolgens zelf de ontbrekende delen van het artikel over jouw groep.

Zet op deze pagina géén link naar de website van jouw scoutinggroep: Links naar andere websites worden namelijk van deze pagina verwijderd.

zie ook Lijst van scoutinggroepen in Nederland

Dit is een lijst van scoutinggroepen die probeert om (ooit) alle scoutinggroepen in België in kaart te brengen. Over scoutinggroepen met rode letters is nog geen artikel.

Inhoud

FOS Open Scouting

De scoutsgroepen hebben bij FOS een nummer gekregen, deze nummering loopt over gans Vlaanderen. De nummers in de 400 zijn de Provinciale Ploegen en in de 500 de federatieve onderdelen.

Provinciale Ploeg Antwerpen

401
 GroepsnummerPlaatsProvincie
Lange Wapper1Antwerpen L.O.Antwerpen
De Schrans45BeverenAntwerpen
Impeesa (Deurne)205DeurneAntwerpen
Prins Albert17DeurneAntwerpen
Brabo-Marnix95KielAntwerpen
Durendael233LierAntwerpen
De Zilverdassen2000MeerhoutAntwerpen
Kludde80ZandvlietAntwerpen

Provinciale Ploeg Oost-Vlaanderen

402
 GroepsnummerPlaatsProvincie
De Havik (De Pinte)156De PinteOost-Vlaanderen
De Vleermuis200DikkelvenneOost-Vlaanderen
De Wilde Eend3DrongenOost-Vlaanderen
De Leeuwerik226EekloOost-Vlaanderen
De Poema's194GentOost-Vlaanderen
Tom Wilson24GentOost-Vlaanderen
De Zebra's281GentOost-Vlaanderen
De Zwaluw (FOS)120GentOost-Vlaanderen
De Reiger191GentOost-Vlaanderen
De Wouw192GentbruggeOost-Vlaanderen
De Kangoeroes152HeusdenOost-Vlaanderen
De Stokstaartjes126LaarneOost-Vlaanderen
De Koala's151MariakerkeOost-Vlaanderen
De Ouistities157RonseOost-Vlaanderen
De Flamingo's206St. AmandsbergOost-Vlaanderen
Mercator7St. NiklaasOost-Vlaanderen
De Sperwer28WaarschootOost-Vlaanderen
De Tortels204WondelgemOost-Vlaanderen
De Kievit190ZelzateOost-Vlaanderen
De Arend211ZottegemOost-Vlaanderen
De Feniks155ZwalmOost-Vlaanderen

Provinciale Ploeg West-Vlaanderen

403
 GroepsnummerPlaatsProvincie
De Vrijbuiters209Assebroek, BruggeWest-Vlaanderen
Wandelaar9BlankenbergeWest-Vlaanderen
De Dakotas210BredeneWest-Vlaanderen
De Menapiërs39BruggeWest-Vlaanderen
De Boekaniers11BruggeWest-Vlaanderen
Jan Bart44BruggeWest-Vlaanderen
Kraaienest15De PanneWest-Vlaanderen
De Jakketoes36IzegemWest-Vlaanderen
De Albatros102KnokkeWest-Vlaanderen
De Navajo's33KoekelareWest-Vlaanderen
Vloedgat8NieuwpoortWest-Vlaanderen
De Jolle21OostendeWest-Vlaanderen
De Westhinder2OostendeWest-Vlaanderen
De Eekhoorn207OostkampWest-Vlaanderen

Provinciale Ploeg Vlaams-Brabant - Limburg

404
 GroepsnummerPlaatsProvincie
De Bevers (Aarschot)163AarschotVlaams-Brabant
Roodbaard140BrusselBrussels Hoofdstedelijk Gewest
De Faunaten14JetteBrussels Hoofdstedelijk Gewest
Tuulihaukat78Watermaal-BosvoordeBrussels Hoofdstedelijk Gewest
De Dolfijn263DiepenbeekLimburg
De Vlievleger264Kessel-LoVlaams-Brabant
De Pepijn260LandenVlaams-Brabant
De Leeuwkens285LindenVlaams-Brabant
De Toekan345LovenjoelVlaams-Brabant
De Klimop214TienenVlaams-Brabant
De Hinde213TienenVlaams-Brabant
Hermes286WilseleVlaams-Brabant

Scouts en Gidsen Vlaanderen

Nummerinformatie

De nummering van groepen bij Scouts en Gidsen Vlaanderen volgt een strikt patroon. De code bestaat uit een letter, 4 cijfers en opnieuw een letter. Onderstaande tabel legt de betekenis van deze tekens uit.

code betekenis
Eerste letter Lettercode voor de provincie
Eerste cijfer Gouwnummer binnen provincie
Tweede cijfer Districtnummer binnen gouw
Derde en vierde cijfer Nummer van een groep binnen district
Laatste letter
  • P: Gouw
  • D: District
  • M: Meisjesscouts
  • S: Jongensscouts
  • G: Gemengde groep
  • Provincie Antwerpen - A
  • Provincie Vlaams-Brabant - B
  • Provincie Limburg - L
  • Provincie Oost-Vlaanderen - O
  • Provincie West-Vlaanderen - W


Gouw Antwerpen

A1000P

District Hollebeek

A1100D

District Antwerpen Centrum

A1200D

District Antwerpen West

A1300D

District Antwerpen ter Schelde

A1400D (zeescouts)

District Zilverbeek

A1500D

Gouw Heide

A2000P

District Morckhoven

A2100D

District Kommerin

A2200D

District Ten Ryen

A2300D

District Noordenkwijt

A2400D

District Noord

A2500D

Gouw Opsinjoor

A3000P

District Cantincrode

A3100D

District Ter Elst - Waverheide

A3200D

District Molenbos

A3300D

District Dijle

A3400D

District Rupel

A3600D

Gouw Kempen

A4000P

District Noorderkempen

A4100D

District Mol

A4200D

District Zuiderkempen

A4300D

District Nete

A4400D

Gouw West-Brabant

B1000P

District Brussel

  • Evere: Scouts Evere (Ridders van Onze Lieve Vrouw)
  • Woluwe: Kruisboog-Hadewijch
  • Woluwe: Reynaert-Beatrijs
  • Woluwe: Mooibos-Lievens
  • Molenbeek: ScoGiMo
  • Laken: Ruusbroec
  • Ganshoren: Scouts Ganshoren
  • Ukkel: Scouts Jan Breydel en Gidsen Ekwator
  • Jette: Scouts Jette
  • Akabe: Akabe Brussel

District Hopland

District Withlove

B1400D

District Zennedal

District Zoniën

District Wolvendael

Gouw Oost-Brabant

B2000P

District Macadam

District Leuven-Zuid

District Hertog Jan Primus

District Hageland

District Bietenhoek

Gouw Limburg

L1000P

District Herckenrode

L1100D

District Grevenbroeck

L1200D

District Mijnheide

L1300D

District Mastentop-Toxandria

L1500D/L1400D

District Haspengouw

L1600D

Gouw Gent

O1000P

District Gent-Noord

O1100D

District Gent-Oost

O1300D

District Gent-Zuid

O1400D

District Moerkensheide

O1500D

Gouw Land van Egmont

O2000P

District Land van Rhode

  • Merelbeke: Graalridders-gudrun (gemengd)
  • Merelbeke: St.-Hubertus (gemengd)
  • Merelbeke: St.-Lutgardis (meisjes)
  • Merelbeke: Were di Melsen (gemengd)
  • Scheldewindeke: St.-Kristoffel (jongens)
  • Scheldewindeke: Sjaloom (meisjes)
  • Wetteren: Were di Serskamp (gemengd)
  • Wetteren: Prins Boudewijn (gemengd)
  • Wetteren: st.-Jan (gemengd)
  • Wetteren: Edelweiss -karekiet (gemengd)

District Dender

District Vlaamse Ardennen

Gouw Waas

O3000P

District Klaas

O3100D

District Durme

O3200D

District Lelie

O3300D

District Land van Aymon

O3400D

Gouw Noordzee

W1000P

District Duinse Polders

District 't Brugse Vrije

  • Karel de Goede
  • Karel de Goede akabe
  • Don Bosco
  • Savio
  • Grimmertinge
  • Kerlinga
  • Tilleghem
  • Sint-Leo land
  • Sint-Leo Zee
  • Permeke

District Houtland

W1300D

District De Kelle

W1400D

Gouw Zuid-West-Vlaanderen

W2000P

District Leieland

W2100D

District Mandel

District Iedipo

District Gavers

Europascouts

Brussel

Vlaanderen

Wallonië

  • Aarlen: 1° Arlon - St. Willibrord
  • Aarlen: 2° Arlon
  • Luik: 1° Liège
  • Luik: 2° Liège
  • Bergen: 1° Mons
  • Bergen: 2° Mons
  • Namen: 1° Namur
  • Namen: 2° Namur


World Federation Of Independent Scouts

Henegouwen

Oost-Vlaanderen

Waals-Brabant