Lijst van scoutinggroepen in Nederland: verschil tussen versies
Scoutpedia.nl, dé Scouting wiki
(→Overijssel: meest gebruikte term op website + oude groepen) |
(groepen Regio Utrechtse Heuvelrug toegevoegd) |
||
Regel 2: | Regel 2: | ||
Onderstaande groepen zijn voorlopig ingedeeld per provincie. Wanneer de lijst te lang wordt, zullen de groepen ingedeeld worden per [[regio]] of [[admiraliteit]]. | Onderstaande groepen zijn voorlopig ingedeeld per provincie. Wanneer de lijst te lang wordt, zullen de groepen ingedeeld worden per [[regio]] of [[admiraliteit]]. | ||
==Drenthe== | ==Drenthe== | ||
Regel 23: | Regel 24: | ||
*Vries: [[Scouting Vries]] | *Vries: [[Scouting Vries]] | ||
*Zuidlaren: [[De Rangers]] | *Zuidlaren: [[De Rangers]] | ||
==Flevoland== | ==Flevoland== | ||
Regel 28: | Regel 30: | ||
* Emmeloord [[Scouting emmeloord ]] | * Emmeloord [[Scouting emmeloord ]] | ||
* Lelystad: [[Scouting John F. Kennedy]] | * Lelystad: [[Scouting John F. Kennedy]] | ||
==Friesland== | ==Friesland== | ||
Regel 52: | Regel 55: | ||
* Tytsjerkeradiel (Noardburgum): [[De Twirre]] | * Tytsjerkeradiel (Noardburgum): [[De Twirre]] | ||
* Wolvega: [[Litjo]] | * Wolvega: [[Litjo]] | ||
==Gelderland== | ==Gelderland== | ||
Regel 85: | Regel 89: | ||
* Wageningen: [[Yggdrasilstam]] ([[Studentenscoutinggroep]]; onderdeel van Scouting Die Wiltgraeff) | * Wageningen: [[Yggdrasilstam]] ([[Studentenscoutinggroep]]; onderdeel van Scouting Die Wiltgraeff) | ||
* Wageningen: [[Musinga-Rijn]] | * Wageningen: [[Musinga-Rijn]] | ||
==Groningen== | ==Groningen== | ||
Regel 104: | Regel 109: | ||
* Winschoten: [[Sint Vitus]] | * Winschoten: [[Sint Vitus]] | ||
* Winsum: [[Vinchem]] | * Winsum: [[Vinchem]] | ||
==Limburg== | ==Limburg== | ||
Regel 125: | Regel 131: | ||
* Nederweert: [[Scouting Paus Pius X]] | * Nederweert: [[Scouting Paus Pius X]] | ||
* Schinnen: [[Royal Rangers]] (pinkstergemeente / niet scouting Nederland) | * Schinnen: [[Royal Rangers]] (pinkstergemeente / niet scouting Nederland) | ||
==Noord-Brabant== | ==Noord-Brabant== | ||
Regel 173: | Regel 180: | ||
* Waalre: [[Aalst-Waalre 2]] | * Waalre: [[Aalst-Waalre 2]] | ||
* Woudrichem: [[Scouting Loevestein]] (zeeverkenners) | * Woudrichem: [[Scouting Loevestein]] (zeeverkenners) | ||
==Noord-Holland== | ==Noord-Holland== | ||
Regel 189: | Regel 197: | ||
* Zandvoort: [[StellaMaris St.Willibrordus]] | * Zandvoort: [[StellaMaris St.Willibrordus]] | ||
* Zwaag: [[Scouting Discovery]] | * Zwaag: [[Scouting Discovery]] | ||
==Overijssel== | ==Overijssel== | ||
Regel 228: | Regel 237: | ||
* Zwolle: [[Vaandrig Lengton Groep]] | * Zwolle: [[Vaandrig Lengton Groep]] | ||
* Zwolle: [[Zwolse Zeeverkenners]] | * Zwolle: [[Zwolse Zeeverkenners]] | ||
==Utrecht== | ==Utrecht== | ||
* Amersfoort: [[Scouting St. Ansfridus]] | |||
* Amersfoort: [[Scouting Cay-Noya]] | * Amersfoort: [[Scouting Cay-Noya]] | ||
* de Bilt: [[Ben Labre]] | * Amersfoort: [[Scouting Impeesa (Amersfoort)|Scouting Impeesa]] | ||
* | * Amersfoort: [[Scouting Mondriaan]] | ||
* Bilthoven: [[ | * Amersfoort: [[Scouting Soekwa]] | ||
* Baarn: [[Scouting Ernst van Kempen]] | |||
* Baarn: [[Mango Kwane Wilco Jiskoot]] | |||
* Baarn: [[Scouting Merhula]] | |||
* de Bilt: [[Scouting Ben Labre]] | |||
* de Bilt: [[Scouting Laurentius]] | |||
* Bilthoven: [[Scouting Akoteh]] | |||
* Bilthoven: [[Rover Crofts Groep]] | * Bilthoven: [[Rover Crofts Groep]] | ||
* Soest: [[Fakkeldraagsters]] | * Bunnik: [[Scouting Bunnik]] | ||
* Doorn: [[Scouting Thorheim]] | |||
* Driebergen: [[Scouting Dr. A.E. Hermansgroep]] | |||
* Hoevelaken: [[Scouting Hiawatha]] | |||
* Hooglanderveen: [[Scouting St. Jozef (Hooglanderveen)|Scouting St. Jozef]] | |||
* Huis ter Heide: [[A.J.V. Dirk Vink]] | |||
* Huis ter Heide: [[A.J.V. Hiram Edson]] | |||
* Leusden: [[Scouting Manitoba]] | |||
* Maarn-Maarsbergen: [[Scouting Maarn-Maarsbergen]] | |||
* Maartensdijk: [[Scouting Agger Martini]] | |||
* Odijk: [[Scouting Katimavik]] | |||
* Soest: [[Scouting Don Bosco]] | |||
* Soest: [[Fakkeldraagsters|Scouting De Fakkeldraagsters]] | |||
* Soest: [[Hopman Masselmangroep]] | * Soest: [[Hopman Masselmangroep]] | ||
* Utrecht: [[Willem de Zwijger (Utrecht)|Willem de Zwijger]] | * Utrecht: [[Willem de Zwijger (Utrecht)|Willem de Zwijger]] | ||
* Zeist: [[Scouting De Bison]] | |||
* Zeist: [[Scouting Dryade]] | |||
* Zeist: [[Scouting LuVaZe]] | |||
* Zeist: [[Prinses Beatrix Groep]] | |||
* Zeist: [[Scouting Rambonnet]] | |||
* Zeist: [[Sleutelgroep]] | |||
* Zeist: [[Woudlopers (Zeist)|Woudlopers]] | |||
==Zeeland== | ==Zeeland== | ||
Regel 243: | Regel 281: | ||
* Vlissingen: [[Scheldezwervers]] | * Vlissingen: [[Scheldezwervers]] | ||
* Vlissingen: [[De Watergeuzen-St.Willibrordus]] | * Vlissingen: [[De Watergeuzen-St.Willibrordus]] | ||
==Zuid-Holland== | ==Zuid-Holland== | ||
Regel 291: | Regel 330: | ||
* Zoetermeer: [[Scouting Impeesa]] | * Zoetermeer: [[Scouting Impeesa]] | ||
* Zoetermeer: [[Brownsea Island groep]] (FSE/CES groep) | * Zoetermeer: [[Brownsea Island groep]] (FSE/CES groep) | ||
==Interregionale scoutinggroepen== | ==Interregionale scoutinggroepen== | ||
* [[Ossewa]] - scouting voor gehandicapten, in Groningen/Drenthe/Friesland | * [[Ossewa]] - scouting voor gehandicapten, in Groningen/Drenthe/Friesland | ||
==Landelijke stammen== | ==Landelijke stammen== | ||
Regel 316: | Regel 357: | ||
* [[Rampenstam]], Sint Michielsgestel | * [[Rampenstam]], Sint Michielsgestel | ||
* [[Scouting Doven Nederland]],Landelijke Scoutinggroep voor Doven, Den Haag | * [[Scouting Doven Nederland]],Landelijke Scoutinggroep voor Doven, Den Haag | ||
[[Categorie:Scoutinggroep]] | [[Categorie:Scoutinggroep]] |
Versie van 29 jun 2006 00:21
Dit is een lijst van scoutinggroepen die probeert om (ooit) alle scoutinggroepen in Nederland in kaart te brengen. Staat jouw groep er niet tussen? Zet hem er dan bij! Geen link neer zetten maar je mag een artikel schrijven. Over scoutinggroepen met rode letters is nog geen artikel. Wil je een artikel over je groep schrijven maar weet je niet hoe, hier heb je een voorbeeldartikel.
Onderstaande groepen zijn voorlopig ingedeeld per provincie. Wanneer de lijst te lang wordt, zullen de groepen ingedeeld worden per regio of admiraliteit.
Drenthe[bewerken | brontekst bewerken]
- Assen: Johannes Post Groep
- Assen: St. George
- Assen: Thriantastam
- Assen: Zwervers
- Beilen: Beyloo ter Horstgroep
- Borger: Woudlopers
- Coevorden: Drostengroep
- Diever: Schultegroep
- Emmen: Scouting Emmen
- Erica: Scouting Erica
- Exloo: Hunze-Hikers
- Hoogeveen: Scouting Hoogeveen
- Meppel: Scouting Meppel
- Nieuw Schoonebeek: St. Willehadus
- Paterswolde: De Trekvogels
- Roden: Mensinghe
- Vledder: Scouting Van Swietengroep
- Vries: Scouting Vries
- Zuidlaren: De Rangers
Flevoland[bewerken | brontekst bewerken]
- Almere: Scouting Cornelis Lelygroep
- Emmeloord Scouting emmeloord
- Lelystad: Scouting John F. Kennedy
Friesland[bewerken | brontekst bewerken]
- Beetsterzwaag: Ba-Ow
- Bolsward: Jambowa
- Buitenpost: Brimzen
- Dokkum: De Granaet
- Drachten: de Wâldswalkers
- Franker: Andromeda
- Harlingen: Caspar di Robles
- Harlingen: De Ontdekkers
- Harlingen: St. Michiel & Lioba
- Heerenveen (Oranjewoud): Van Maasdijk
- Joure: Borgergroep
- Leeuwarden: Burmania
- Leeuwarden: Duco van Martena
- Leeuwarden: De Esdoorn
- Leeuwarden: Schout bij Nacht Doorman
- Makkum: Burdine
- Oosterwolde: Biezenhutters
- Sneek: Greate Pier
- Sneek: Tibrag
- Tytsjerkeradiel (Noardburgum): De Twirre
- Wolvega: Litjo
Gelderland[bewerken | brontekst bewerken]
- Amerongen: Zuylensteyn
- Bennekom: Scouting Bennekom
- Borculo: Scouting Cycloongroep Borculo.
- Dieren: Bospatrouille 74 (onafhankelijke groep)
- Doesburg: Scouting Doesburg
- Ede: Jan Hilgers
- Ede: Langenberg
- Ede: Pieter Maritz
- Ede: Tarcisius
- Eerbeek: Tapawingo
- Epe/Heerde: Buys Ballot
- Gendringen: Scouting Gendringen
- Gorssel: Scouting IJsselgroep
- Herveld: De Spoorzoekers
- Lichtenvoorde: Girlscouting Lichtenvoorde
- Lunteren: Hessengroep
- Lunteren: De Zandkleppers
- Nijmegen, De Bevers
- Nijmegen: Scouting Karel de Stoute
- Oosterbeek: OPV-Schoonoord
- Renkum: Don Bosco Lucia
- Renkum: Emmagroep
- Rhenen: Jhr.Schimmelpenninck
- Scherpenzeel: Valleigroep
- Scherpenzeel: Willaergroep
- Tiel: Scouting Phoenix Tiel
- Veenendaal: De Zwervers
- Veenendaal: Sionie
- Wageningen: Scouting Die Wiltgraeff
- Wageningen: Yggdrasilstam (Studentenscoutinggroep; onderdeel van Scouting Die Wiltgraeff)
- Wageningen: Musinga-Rijn
Groningen[bewerken | brontekst bewerken]
- Delfzijl: Fivelgroep-Eemsmond
- Groningen: Chauken
- Groningen: De Jutters
- Groningen: De Havik
- Groningen: De Zwervers Groningen
- Groningen: Woudlopers Kipling
- Groningen: KDS Karel Doorman Stam (communicatie)
- Groningen: Martinistam (studentenscouting)
- Haren: De Trekvogels
- Hoogezand-Sappemeer: De Trappers
- Leek: Nienoord
- Lettelbert: Waterscoutinggroep de Bevers
- Slochteren: Freaylema
- Uithuizen: Menkema
- Veendam: Veendam
- Winschoten: Sint Vitus
- Winsum: Vinchem
Limburg[bewerken | brontekst bewerken]
- Berg & Terblijt: St. Monulphus
- Brunssum: St. Willibrordus
- Eygelshoven: Scouting Eygelshoven
- Eygelshoven: Verkennersgroep St. Hubertus (gefuseerd met St. Lidwina tot Scouting Eygelshoven)
- Eygelshoven: Gidsengroep St. Lidwina (gefuseerd met St. Hubertus tot Scouting Eygelshoven)
- Heerlen: St Willibrordus
- Kerkrade: Scouting St. Lambertus
- Kerkrade: Scouting St. Willibrord
- Kerkrade: St. Joris
- Kerkrade: Scouting Gregor Brokamp
- Kerkrade: Scouting St. Petrus (opgeheven)
- Kerkrade: Scouting Indaba (opgeheven)
- Kerkrade: Scouting Charles de Foucauld (opgeheven)
- Kerkrade: Scouting St. Jozef (opgeheven)
- Kerkrade: Scouting St. Hubertus
- Maastricht: Scouting Theresia
- Maastricht: Titus Brandsma
- Nederweert: Scouting Paus Pius X
- Schinnen: Royal Rangers (pinkstergemeente / niet scouting Nederland)
Noord-Brabant[bewerken | brontekst bewerken]
- Bergeijk: Sint Lambertus
- Bergen op Zoom: Scouting Delmo
- Bergen op Zoom: Scouting Kizito
- Bergen op Zoom: Scouting Markiezaatsgroep
- Bergen op Zoom: Menno van Coehoorngroep
- Bergen op Zoom: Petrus en Paulusgroep
- Bergen op Zoom: Van Glymesgroep (Opgegaan/Gefuseerd met Petrus & Paulusgroep)
- Bergen op Zoom: Scheldestam
- Bergen op Zoom: Zoomgroep
- Bergen op Zoom: Karel Doormangroep Waterscouts
- Bladel: Scouting Bladel
- Budel: Frere Jacques
- Dongen: Scouting Laurentius
- Duizel: Jubam
- Eersel: Scouting Eersel
- Etten-Leur: Scouting Paulus
- Geldrop: Scoutinggroep Don Bosco
- Geldrop: Hikegroep
- Geldrop: Neil Armstrong Scouting
- Geldrop: Stella Maris Zeeverkenners
- Gemert: Scouting Willibrordus
- Heeze: Sint Nicasius
- Helmond: Scouting Brouwhuis
- Helmond: Scouting Paulus
- Lierop: St Willibrordusgroep
- Luyksgestel: Sint Andries
- Maarheze: Kizito
- Oosterhout: Erasmusgroep
- Oosterhout: Marioagroep
- Oss: Dorus Rijkers Groep Waterscouts
- Oss:Titus Brandsmagroep
- Riethoven: Rythovius
- Sleeuwijk: Scouting Altena
- Steensel: Margarita
- Tilburg: Esjeeka
- Tilburg: Scouting Groep Prins Hendrik
- Uden: Scouting Uotha
- Valkenswaard: Dick van Toor
- Valkenswaard: Sint Maarten
- Valkenswaard: Sint Stefanus
- Veldhoven: Hertog Jan van Brabant
- Veldhoven: Were-Di
- Veldhoven: Sint Stanislaus Kostka
- Veldhoven-Zeelst: Sint Aloysuis
- Waalre: Aalst-Waalre 2
- Woudrichem: Scouting Loevestein (zeeverkenners)
Noord-Holland[bewerken | brontekst bewerken]
- Alkmaar: Dirk Duyvel
- Alkmaar: Graaf Daron
- Amstelveen: Scouting Hedera
- Amstelveen: Scouting Keizer Karel Groep Amstelveen
- Bussum: Scouting Himalaya
- Den Helder: Scouting Jutters Willemsoord
- Hoorn: Scouting Martin Luther King
- Overveen: Camerons-Duinzwervers
- Schagen: Ridder Magnusgroep
- Schagen: Vita Nova
- Uithoorn: Admiralengroep
- IJmuiden: Nannie van der Wiele
- Zandvoort: StellaMaris St.Willibrordus
- Zwaag: Scouting Discovery
Overijssel[bewerken | brontekst bewerken]
- Dalfsen: D'Alflandgroep
- Dedemsvaart: Scouting Dedemsvaart
- Elburg: Scouting N.S. Rambonnet
- Emmeloord: Scouting Emmeloord
- Enschede: Scouting 't Volbert
- Enschede: Scouting Euregio Glanerbrug
- Enschede: Scouting Nanne Zwiep
- Enschede: Vaandrig Lepping Groep
- Giethoorn: Scouting Brederwiede
- Hardenberg: Stanleygroep
- Hasselt: Scouting de Veste
- Hattem: Voermangroep
- Hattem: Wijnaendts Franckengroep
- Heino: Scouting Heino
- Hengelo: Bataven Ludger
- Hengelo: De Bataven (gefuseerd met Ludger-ursula groep tot Bataven Ludger)
- Hengelo: Scouting Cunera-St. Marcellinus
- Hengelo: Ludger-ursula groep (gefuseerd met De Bataven tot Bataven Ludger)
- Harderwijk: Tjerk Hiddes
- Holten: BE St. Joris Overijssel
- Kampen: Henk Bruntgroep
- Kampen: Hanzeluiden
- Kampen: Martin Gasmangroep
- Nieuwleusen: Gold'n Zendegroep
- Ommen: Van Pallandtgroep
- Steenwijk: Johan van de Kornputgroep
- Vilsteren: St. Lodewijkgroep
- Zwartsluis: Pieter Marits
- Zwolle: Christofoor Zeeverkenners
- Zwolle: Henk Eelsinggroep
- Zwolle: Hopman Kippersgroep
- Zwolle: Huysmangroep III
- Zwolle: Scoutinggroep Indaba
- Zwolle: IJsselgroep
- Zwolle: Jan Lijdinggroep
- Zwolle: Vaandrig Lengton Groep
- Zwolle: Zwolse Zeeverkenners
Utrecht[bewerken | brontekst bewerken]
- Amersfoort: Scouting St. Ansfridus
- Amersfoort: Scouting Cay-Noya
- Amersfoort: Scouting Impeesa
- Amersfoort: Scouting Mondriaan
- Amersfoort: Scouting Soekwa
- Baarn: Scouting Ernst van Kempen
- Baarn: Mango Kwane Wilco Jiskoot
- Baarn: Scouting Merhula
- de Bilt: Scouting Ben Labre
- de Bilt: Scouting Laurentius
- Bilthoven: Scouting Akoteh
- Bilthoven: Rover Crofts Groep
- Bunnik: Scouting Bunnik
- Doorn: Scouting Thorheim
- Driebergen: Scouting Dr. A.E. Hermansgroep
- Hoevelaken: Scouting Hiawatha
- Hooglanderveen: Scouting St. Jozef
- Huis ter Heide: A.J.V. Dirk Vink
- Huis ter Heide: A.J.V. Hiram Edson
- Leusden: Scouting Manitoba
- Maarn-Maarsbergen: Scouting Maarn-Maarsbergen
- Maartensdijk: Scouting Agger Martini
- Odijk: Scouting Katimavik
- Soest: Scouting Don Bosco
- Soest: Scouting De Fakkeldraagsters
- Soest: Hopman Masselmangroep
- Utrecht: Willem de Zwijger
- Zeist: Scouting De Bison
- Zeist: Scouting Dryade
- Zeist: Scouting LuVaZe
- Zeist: Prinses Beatrix Groep
- Zeist: Scouting Rambonnet
- Zeist: Sleutelgroep
- Zeist: Woudlopers
Zeeland[bewerken | brontekst bewerken]
- Oostburg: Scouting Oostburg
- Vlissingen: Scheldezwervers
- Vlissingen: De Watergeuzen-St.Willibrordus
Zuid-Holland[bewerken | brontekst bewerken]
- Capelle a/d IJssel: Johan van der Veeckengroep
- Capelle a/d IJssel: Robert Baden-Powell Zeeverkennersgroep
- Delft: Scouting Aymon
- Delft: Scouting Hedera
- Delft: Scouting Paulus
- Delft: Delftsche Zwervers (studentenscouting)
- Delft: Scouting Nautilus
- Delft: Willem de Zwijger
- Den Haag: De Mohicanen
- Den Haag: HWS Baron van Pallandtgroep
- Den Haag: Scouting Haagse Hout
- Den Haag: scoutingg El Andalus opgeheven in 2006
- Dordrecht: Royal Rangers (pinkstergemeente / niet scouting Nederland)
- Dordrecht: Scouting Van Speijk
- Dordrecht: Willem de Zwijgergroep
- Gorinchem: Scouting APV
- Gorinchem: Gorinchemse Zeeverkenners (ook wel "Scouting GZV")
- Gouda: Die Kantanky's
- Hardinxveld-Giessendam: Scouting A15
- Hardinxveld-Giessendam: Scouting Lutine (gefuseerd tot A15)
- Hardinxveld-Giessendam: Scouting Zilvermeeuwen (gefuseerd tot A15)
- Hillegom: Tjarda Hillegom
- Leerdam: Scouting Hagemans
- Lisse: Lisser Kaninefaten
- Nieuwerkerk a/d IJssel: Zeeverkennersgroep De IJssel
- Pijnacker: Scouting Pijnacker
- Reeuwijk: St Willibrordus
- Rijswijk: Scoutinggroep 'De Jaguars'
- Rijswijk: Scouting Gordongroep
- Rotterdam: Bernadette/St.Willibrordus
- Rotterdam: Menod
- Rotterdam: De Spoorzoekers
- Rotterdam: Willem de Zwijger
- Sassenheim: Tjarda Sassenheim
- Schiedam: Franciscus-Lodewijkgroep
- Sliedrecht: Merwegroep (inmiddels opgeheven)
- Spijkenisse: Scouting Ruwaard van Puttengroep
- Spijkenisse: Scouting Hartelgroep
- Vlaardingen: De Geuzen
- Vlaardingen: Willem de Zwijger
- Voorburg: Scouting Sint Maarten-Hildegard
- Voorburg: Scouting Orion
- Waddinxveen: Klimop
- Wassenaar: Van Wassenaer Van Obdam
- Zoetermeer: Scouting Impeesa
- Zoetermeer: Brownsea Island groep (FSE/CES groep)
Interregionale scoutinggroepen[bewerken | brontekst bewerken]
- Ossewa - scouting voor gehandicapten, in Groningen/Drenthe/Friesland
Landelijke stammen[bewerken | brontekst bewerken]
- Cyberscouts, Leusden
- Delta Echo Stam, Uden
- Explo Stam, Leusden
- ICIS, Ossendrecht
- Kanderstam, Velp
- Kse Iii Stam, Utrecht
- La Thes, Landelijke Theater Stam uit Breda
- Landelijke Loodsen Zeezeil Stam, Leusden
- Landelijke Luchtscouting Stam, Rijswijk
- Landelijke Ondersteunings Stam, Rotterdam
- Medische en EHBO Stam, Ommen
- Radio Interesse Stam, Rotterdam
- Scouting Garbage Nederland Stam, Leusden
- Scoutlink Activiteiten Stam Holland, Leusden
- Sir Edmund Hillary-Stam, Almelo
- Scouting Motor Stam, Nuth
- Scoutnet Nederland, Maarssenbroek
- Z.O.U.T., Den Dolder
- Rampenstam, Sint Michielsgestel
- Scouting Doven Nederland,Landelijke Scoutinggroep voor Doven, Den Haag