Scout-In: verschil tussen versies
k (Bot: Adding {{Link portaal Op kamp en evenementen}}) |
Geen bewerkingssamenvatting |
||
(30 tussenliggende versies door 11 gebruikers niet weergegeven) | |||
Regel 1: | Regel 1: | ||
{{Evenement | {{Evenement | ||
|Logo = | |Logo = Logo scout-in.png | ||
|Thema = | |Thema = | ||
|Beweging =Scouting Nederland | |Beweging =Scouting Nederland | ||
|Plaats = Liempde | |Plaats = Liempde | ||
|Land = Nederland | |Land = Nederland | ||
|Begindatum = | |Begindatum = september 2015 | ||
|Einddatum = | |Einddatum = | ||
|Deelnemers = | |Deelnemers = | ||
|Landen = | |Landen = | ||
|Website = www.scout-in.scouting.nl | |Website = www.scout-in.scouting.nl | ||
|lat = | |lat =52.283151 | ||
|lon = | |lon =5.524578 | ||
}} | }} | ||
[[ | [[Bestand:Scoutinmokken97en99.jpg|200px|right|thumb|Scout-In-[[mok]]ken uit 1997 en 1999]] | ||
[[ | [[Bestand:mensenkinderen.png|200px|right|thumb|Hoes van LP gemaakt voor Scout-In 1979]] | ||
De '''Scout-In''' is een soort van vakbeurs voor alle kaderleden, jongerentakleden en Plus-Scouts binnen [[Scouting Nederland]], voor actief leidinggevenden, groeps- en regiobestuursleden en landelijk vrijwilligers van scoutinggroepen in Nederland. Dus voor iedereen vanaf 17 jaar, die binnen Scouting zich bezig houdt met het spel wat Scouting heet. De vakbeurs, die in de vorm van een weekendkamp gehouden wordt, wordt doorgaans eens in de twee jaar georganiseerd. Overdag worden er trainingen gegeven, zijn er presentaties van verschillende organisaties en kan er deelgenomen worden aan activiteiten, 's avonds is er ruimte voor ontmoetingen en worden er feesten gehouden. Zo waren er tijdens de Scout-In van 2007 optredens van EliZe en Ali B.. | De '''Scout-In''' is een soort van vakbeurs voor alle kaderleden, jongerentakleden en Plus-Scouts binnen [[Scouting Nederland]], voor actief leidinggevenden, groeps- en regiobestuursleden en landelijk vrijwilligers van scoutinggroepen in Nederland. Dus voor iedereen vanaf 17 jaar, die binnen Scouting zich bezig houdt met het spel wat Scouting heet. De vakbeurs, die in de vorm van een weekendkamp gehouden wordt, wordt doorgaans eens in de twee jaar georganiseerd. Overdag worden er trainingen gegeven, zijn er presentaties van verschillende organisaties en kan er deelgenomen worden aan activiteiten, 's avonds is er ruimte voor ontmoetingen en worden er feesten gehouden. Zo waren er tijdens de Scout-In van 2007 optredens van EliZe en Ali B.. | ||
In 2003, 2005 en 2007 vond het plaats in Liempde. In 2007 dreigde een wijziging in het bestemmingsplan dat de gemeente Boxtel voor het Landgoed Velder wilde doorvoeren, er voor te zorgen dat de Scout-In hier niet meer terecht kon. | In 2003, 2005 en 2007 vond het plaats in Liempde. In 2007 dreigde een wijziging in het bestemmingsplan dat de gemeente Boxtel voor het Landgoed Velder wilde doorvoeren, er voor te zorgen dat de Scout-In hier niet meer terecht kon. De Scout-In is in 2009, 2011, 2013 toch weer op het Landgoed Velder gehouden. | ||
De Scout-In 2009 | De [[Scout-In09|Scout-In 2009]] werd gehouden op 18, 19 en 20 september. Deze editie was voor de kaderleden van Scouting Nederland de start van de activiteiten rond het 100 jarig bestaan dat Scouting Nederland in 2010 vierde. | ||
Enigszins vergelijkbaar met de Scout-In zijn de [[Saamdagen]] van de [[FOS Open Scouting]] en de [[Herfstontmoeting]] van [[Scouts en Gidsen Vlaanderen]]. | Enigszins vergelijkbaar met de Scout-In zijn de [[Saamdagen]] van de [[FOS Open Scouting]] en de [[Herfstontmoeting]] van [[Scouts en Gidsen Vlaanderen]]. | ||
Regel 27: | Regel 26: | ||
Voor [[1973]] was er de [[Koempoelan]] en de [[Dachvaert]]. | Voor [[1973]] was er de [[Koempoelan]] en de [[Dachvaert]]. | ||
De eerste scout-in's (1974 tot en met 1987) werden gehouden op het recreatiecentrum de Besthmerberg in Ommen, omdat [[Buitencentrum Gilwell Ada's Hoeve|Gilwell Ada's Hoeve]] niet groot genoeg is en geen openluchttheater dat groot genoeg | De eerste scout-in's (1974 tot en met 1987) werden gehouden op het recreatiecentrum de Besthmerberg in Ommen, omdat [[Buitencentrum Gilwell Ada's Hoeve|Gilwell Ada's Hoeve]] niet groot genoeg is en geen openluchttheater heeft dat groot genoeg is voor zoveel deelnemers. In 1987 werd een speciaal station gemaakt is langs het spoor waar speciale treinen stopten om deelnemers af te leveren. Het vervoer werd gedaan met dubbeldekkers die hiermee hun primeur hadden op het spoor langs Ommen. Een hoogtepunt was de eerste jaren de musical met [[jeugdleden]] waar het jarenthema gepresenteerd werd, later werd dit vervangen door diverse artiesten. | ||
Op de Besthmerberg heeft het [[Nederlandse Padvindstersgilde|NPG]] ook enkele van haar [[Jubeldag]]en gehouden, in elk geval die van 1966. | Op de Besthmerberg heeft het [[Nederlandse Padvindstersgilde|NPG]] ook enkele van haar [[Jubeldag]]en gehouden, in elk geval die van 1966. | ||
Regel 40: | Regel 39: | ||
| Vakantiecentrum "Besthmenerberg", Ommen | | Vakantiecentrum "Besthmenerberg", Ommen | ||
| Kijk Uit | | Kijk Uit | ||
| [[ | | [[Bestand:Logo scout-in 1974.png|50px]] | ||
|- | |- | ||
| 1977 | | 1977 | ||
| Vakantiecentrum "Besthmenerberg", Ommen | | Vakantiecentrum "Besthmenerberg", Ommen | ||
| Tot je dienst | | Tot je dienst | ||
| | |[[Bestand:Logo scout-in 1977.png|50px]] | ||
|- | |- | ||
| 1979 | | 1979 | ||
| Vakantiecentrum "Besthmenerberg", Ommen | | Vakantiecentrum "Besthmenerberg", Ommen | ||
| Mensenkinderen | | Mensenkinderen | ||
| | |[[Bestand:Logo scout-in 1979.png|50px]] | ||
|- | |- | ||
| 1981 | | 1981 | ||
| Vakantiecentrum "Besthmenerberg", Ommen | | Vakantiecentrum "Besthmenerberg", Ommen | ||
| Zet je in, speel mee | | Zet je in, speel mee | ||
| | |[[Bestand:Logo scout-in 1981.png|50px]] | ||
|- | |- | ||
| 1983 | | 1983 | ||
Regel 73: | Regel 72: | ||
|- | |- | ||
| 1990 | | 1990 | ||
| Jamboreeterein, Dronten | | [[Biddinghuizen|Jamboreeterein]], Dronten | ||
| | | Pionieren aan de toekomst | ||
| | |[[Bestand:Logo scout-in 1990.png|50px]] | ||
|- | |- | ||
| 1992 | | 1992 | ||
Regel 90: | Regel 89: | ||
| Jamboreeterein, Dronten | | Jamboreeterein, Dronten | ||
| Weten wat je wilt | | Weten wat je wilt | ||
| | | [[Bestand:Logo scout-in 1997.png|50px]] | ||
|- | |- | ||
| 1999 | | 1999 | ||
| Vakantiecentrum "Besthmenerberg", Ommen | | Vakantiecentrum "Besthmenerberg", Ommen | ||
| Absolutely Anders | | Absolutely Anders | ||
| [[ | | [[Bestand:Logo scout-in 1999.png|50px]] | ||
|- | |- | ||
| 2003 | | 2003 | ||
| [[Landgoed Velder]], Liempde | | [[Landgoed Velder]], Liempde | ||
| Natuurlijk Scouting | | Natuurlijk Scouting | ||
| [[ | | [[Bestand:Logo scout-in 2003.png|50px]] | ||
|- | |- | ||
| 2005 | | 2005 | ||
| Landgoed Velder, Liempde | | Landgoed Velder, Liempde | ||
| Ik, jij, wij... samen Scouting! | | Ik, jij, wij... samen Scouting! | ||
| [[ | | [[Bestand:Logo scout-in 2005.png|50px]] | ||
|- | |- | ||
| 2007 | | 2007 | ||
| Landgoed Velder, Liempde | | Landgoed Velder, Liempde | ||
| Bouwen aan je toekomst! | | Bouwen aan je toekomst! | ||
| [[ | | [[Bestand:Logo scout-in 2007.png|50px]] | ||
|- | |- | ||
| 2009 | | [[Scout-In09|2009]] | ||
| Landgoed Velder, Liempde | | Landgoed Velder, Liempde | ||
| Be There | | Be There | ||
| [[ | | [[Bestand:Logo scout-in 2009.png|50px]] | ||
|- | |||
| 2011 | |||
| Landgoed Velder, Liempde | |||
| Grow2continue! | |||
| [[Bestand:Logo scout-in 2011.png|50px]] | |||
|- | |||
| 2013 | |||
| Landgoed Velder, Liempde | |||
| Daagt je uit! | |||
| [[Bestand:Logo scout-in 2013.png|50px]] | |||
|- | |||
| 2015 | |||
| [[Scoutinglandgoed Zeewolde]], Zeewolde | |||
| Level Up! | |||
| [[Bestand:Logo scout-in 2015.png|50px]] | |||
|- | |||
| 2017 | |||
| Scoutinglandgoed Zeewolde, Zeewolde | |||
| Opposites Attract | |||
| [[Bestand:Logo scout-in 2017.png|50px]] | |||
|- | |||
| 2019 | |||
| Scoutinglandgoed Zeewolde, Zeewolde | |||
| Wild Ones | |||
| | |||
|} | |} | ||
== Locatie == | == Locatie == | ||
; | ;Scoutinglandgoed Zeewolde, Zeewolde | ||
GPS-coördinaat: N | GPS-coördinaat: N 52° 16' 59", E 5° 31' 28" | ||
== Externe link == | == Externe link == |
Versie van 23 mei 2020 09:57
De Scout-In is een soort van vakbeurs voor alle kaderleden, jongerentakleden en Plus-Scouts binnen Scouting Nederland, voor actief leidinggevenden, groeps- en regiobestuursleden en landelijk vrijwilligers van scoutinggroepen in Nederland. Dus voor iedereen vanaf 17 jaar, die binnen Scouting zich bezig houdt met het spel wat Scouting heet. De vakbeurs, die in de vorm van een weekendkamp gehouden wordt, wordt doorgaans eens in de twee jaar georganiseerd. Overdag worden er trainingen gegeven, zijn er presentaties van verschillende organisaties en kan er deelgenomen worden aan activiteiten, 's avonds is er ruimte voor ontmoetingen en worden er feesten gehouden. Zo waren er tijdens de Scout-In van 2007 optredens van EliZe en Ali B..
In 2003, 2005 en 2007 vond het plaats in Liempde. In 2007 dreigde een wijziging in het bestemmingsplan dat de gemeente Boxtel voor het Landgoed Velder wilde doorvoeren, er voor te zorgen dat de Scout-In hier niet meer terecht kon. De Scout-In is in 2009, 2011, 2013 toch weer op het Landgoed Velder gehouden.
De Scout-In 2009 werd gehouden op 18, 19 en 20 september. Deze editie was voor de kaderleden van Scouting Nederland de start van de activiteiten rond het 100 jarig bestaan dat Scouting Nederland in 2010 vierde.
Enigszins vergelijkbaar met de Scout-In zijn de Saamdagen van de FOS Open Scouting en de Herfstontmoeting van Scouts en Gidsen Vlaanderen.
Scout-Ins in het verleden
Voor 1973 was er de Koempoelan en de Dachvaert.
De eerste scout-in's (1974 tot en met 1987) werden gehouden op het recreatiecentrum de Besthmerberg in Ommen, omdat Gilwell Ada's Hoeve niet groot genoeg is en geen openluchttheater heeft dat groot genoeg is voor zoveel deelnemers. In 1987 werd een speciaal station gemaakt is langs het spoor waar speciale treinen stopten om deelnemers af te leveren. Het vervoer werd gedaan met dubbeldekkers die hiermee hun primeur hadden op het spoor langs Ommen. Een hoogtepunt was de eerste jaren de musical met jeugdleden waar het jarenthema gepresenteerd werd, later werd dit vervangen door diverse artiesten.
Op de Besthmerberg heeft het NPG ook enkele van haar Jubeldagen gehouden, in elk geval die van 1966.
Jaar | Lokatie | Thema | Logo |
---|---|---|---|
1974 | Vakantiecentrum "Besthmenerberg", Ommen | Kijk Uit | |
1977 | Vakantiecentrum "Besthmenerberg", Ommen | Tot je dienst | |
1979 | Vakantiecentrum "Besthmenerberg", Ommen | Mensenkinderen | |
1981 | Vakantiecentrum "Besthmenerberg", Ommen | Zet je in, speel mee | |
1983 | Vakantiecentrum "Besthmenerberg", Ommen | Grenzenloos plezier | |
1985 | Vakantiecentrum "Besthmenerberg", Ommen | Het avontuur tegemoet | |
1987 | Vakantiecentrum "Besthmenerberg", Ommen | 'n Wereldwijd avontuur | |
1990 | Jamboreeterein, Dronten | Pionieren aan de toekomst | |
1992 | Jamboreeterein, Dronten | Net even wat meer... | |
1995 | Jamboreeterein, Dronten | Jamboree-inn | |
1997 | Jamboreeterein, Dronten | Weten wat je wilt | |
1999 | Vakantiecentrum "Besthmenerberg", Ommen | Absolutely Anders | |
2003 | Landgoed Velder, Liempde | Natuurlijk Scouting | |
2005 | Landgoed Velder, Liempde | Ik, jij, wij... samen Scouting! | |
2007 | Landgoed Velder, Liempde | Bouwen aan je toekomst! | |
2009 | Landgoed Velder, Liempde | Be There | |
2011 | Landgoed Velder, Liempde | Grow2continue! | |
2013 | Landgoed Velder, Liempde | Daagt je uit! | |
2015 | Scoutinglandgoed Zeewolde, Zeewolde | Level Up! | |
2017 | Scoutinglandgoed Zeewolde, Zeewolde | Opposites Attract | |
2019 | Scoutinglandgoed Zeewolde, Zeewolde | Wild Ones |
Locatie
- Scoutinglandgoed Zeewolde, Zeewolde
GPS-coördinaat: N 52° 16' 59", E 5° 31' 28"