Sjorring: verschil tussen versies
Scoutpedia.nl, dé Scouting wiki
Geen bewerkingssamenvatting |
(Diagonaal-, Kruis- en Vorksjorring toegevoegd.) |
||
Regel 4: | Regel 4: | ||
{|border=0 cellspacing=0 cellpadding=10 | {|border=0 cellspacing=0 cellpadding=10 | ||
|- | |- | ||
|*[[Achtsjorring]] - Voor het maken van een twee- of [[driepikkel]] | |* [[Achtsjorring]] - Voor het maken van een twee- of [[driepikkel]] | ||
|[[Afbeelding:achtsjorring2.jpg|100px]] | |[[Afbeelding:achtsjorring2.jpg|100px]] | ||
|- | |||
|* [[Diagonaalsjorring]] - Voor het aan elkaar verbinden van twee diagonaal kruisende palen. | |||
|- | |- | ||
|* [[Polypedestrasjorring|Klaverblad- of polypedestrasjorring]] - Voor het maken van een [[Vierpikkel|drie-, vier-, vijf- of meerpikkel]] | |* [[Polypedestrasjorring|Klaverblad- of polypedestrasjorring]] - Voor het maken van een [[Vierpikkel|drie-, vier-, vijf- of meerpikkel]] | ||
|[[Afbeelding:poly8.jpg|100px]] | |[[Afbeelding:poly8.jpg|100px]] | ||
|- | |||
|* [[Kruissjorring]] - Voor het aan elkaar verbinden van twee kruisende palen. | |||
|- | |- | ||
|* [[Steigersjorring]] - Voor het in lengte aan elkaar verbinden van twee balken | |* [[Steigersjorring]] - Voor het in lengte aan elkaar verbinden van twee balken | ||
|[[Afbeelding:steigersjorring3.jpg|100px]] | |[[Afbeelding:steigersjorring3.jpg|100px]] | ||
|- | |- | ||
|* [[Vorksjorring]] - Voor het aan elkaar verbinden van twee palen die in een vork komen te staan. (/\) | |||
|} | |} | ||
[[Categorie:Sjorring]] | [[Categorie:Sjorring]] |
Versie van 18 okt 2006 08:18
Een sjorring is een type knoop die bij scouting gebruikt wordt om objecten te pionieren van touw en houten palen. Er bestaan verschillende soorten sjorringen, ieder met een eigen functie.
Sjorringlijst
* Achtsjorring - Voor het maken van een twee- of driepikkel | |
* Diagonaalsjorring - Voor het aan elkaar verbinden van twee diagonaal kruisende palen. | |
* Klaverblad- of polypedestrasjorring - Voor het maken van een drie-, vier-, vijf- of meerpikkel | |
* Kruissjorring - Voor het aan elkaar verbinden van twee kruisende palen. | |
* Steigersjorring - Voor het in lengte aan elkaar verbinden van twee balken | |
* Vorksjorring - Voor het aan elkaar verbinden van twee palen die in een vork komen te staan. (/\) |