Wereldjamboree: verschil tussen versies
Geen bewerkingssamenvatting |
(wereldjamboree 2011) |
||
Regel 61: | Regel 61: | ||
|- | |- | ||
|[[Wereldjamboree 2007|21e jamboree]]||2007|| [[Engeland]]||215 ?||40000 ?||[[Hylandspark]]|| | |[[Wereldjamboree 2007|21e jamboree]]||2007|| [[Engeland]]||215 ?||40000 ?||[[Hylandspark]]|| | ||
|- | |||
|[[Wereldjamboree 2011|22e jamboree]]||2011|| [[Zweden]]||???||???||[[Rynkabi]]|| | |||
|- | |- | ||
|} | |} |
Versie van 19 mei 2006 15:02
Een wereldjamboree is een grote bijeenkomst van Scouting uit landen van over de hele wereld. De Wereld Jamboree wordt iedere vier jaar gehouden.
De wereldjamboree's worden onder de vlag van de WOSM (overkoepelende internationale scoutingorganisatie) georganiseerd, maar ook leden van de geliëerde verenigingen zijn welkom (o.a. WAGGGS bijvoorbeeld).
Bijzondere jamborees
De allereerste wereldjamboree werd gehouden in 1920, waarbij 8000 scouts van over de hele wereld zich verzamelden in de Olympia tentoonstellingshallen in het centrum van Londen. De jamboree werd tot dusver twee keer in Nederland georganiseerd: in 1937 in Vogelenzang en in 1995 in Dronten.
In 1939 wordt de eerste jamboree voor meisjes gehouden; de enige, naar later blijkt. Dit wereldkamp heet 'Pax Ting' (Vredesbijeenkomst). Er zijn padvindsters uit 32 verschillende landen. De vredesoproep heeft niet lang mogen baten: in september van dat jaar begint de Tweede Wereldoorlog.
De 15e Wereld Jamboree zou in 1979 in Iran gehouden worden, maar is vanwege politieke onlusten in dat land afgelast. In plaats hiervan werd een "Wereld Jamboree Jaar" gehouden, waarbij landen werden opgeroepen om overal ter wereld Join-in Jamboree activiteiten te organiseren.