World Scout Moot: verschil tussen versies
Scoutpedia.nl, dé Scouting wiki
kGeen bewerkingssamenvatting |
(tabel met moots) |
||
Regel 1: | Regel 1: | ||
De World Scout Moot is een internationale bijeenkomst voor scouts en gidsen van 18 tot 26 jaar. Een Moot wordt elke 4 jaar op een andere plaats gehouden.<br> | De '''World Scout Moot''' is een internationale bijeenkomst voor scouts en gidsen van 18 tot 26 jaar. Een Moot wordt elke 4 jaar op een andere plaats gehouden.<br> | ||
De oorspronkelijke naam van dit internationaal kamp was ''World Rover Moot'', later veranderde dit naar ''World Moot'' en nog later naar ''World Scout Moot''.<br> | De oorspronkelijke naam van dit internationaal kamp was ''World Rover Moot'', later veranderde dit naar ''World Moot'' en nog later naar ''World Scout Moot''.<br> | ||
De [[Wereld Jamboree|wereldjamboree]] is een vergelijkbaar evenement, maar voor leden van 14 tot 17 jaar. | De [[Wereld Jamboree|wereldjamboree]] is een vergelijkbaar evenement, maar voor leden van 14 tot 17 jaar. | ||
[http://www.scout.org/en/information_events/events/world_events/world_moot World Scout Moot] op de website van [[WOSM]] | {| {{Prettytable}} | ||
!Jaar | |||
!Nummer | |||
!Lokatie | |||
!Aantal<br>scouts | |||
!Aantal<br>landen | |||
|- | |||
|1931 | |||
|1 | |||
|Kandersteg, Switzerland | |||
|3,000 | |||
|20 | |||
|- | |||
|1935 | |||
|2 | |||
|Ingaro, Sweden | |||
|3,000 | |||
|26 | |||
|- | |||
|1939 | |||
|3 | |||
|Monzie, Scotland | |||
|3,500 | |||
|42 | |||
|- | |||
|1949 | |||
|4 | |||
|Skjak, Norway | |||
|2,500 | |||
|40 | |||
|- | |||
|1953 | |||
|5 | |||
|Kandersteg, Switzerland | |||
|3,300 | |||
|38 | |||
|- | |||
|1957 | |||
|6 | |||
|Sutton Coldfield, U.K. | |||
|3,500 | |||
|61 | |||
|- | |||
|1961 | |||
|7 | |||
|Melbourne, Australia | |||
|969 | |||
|15 | |||
|- | |||
|1965-66 | |||
| | |||
|Moot Year: 10 events | |||
|3,599 | |||
| | |||
|- | |||
|1969-70 | |||
| | |||
|Moot Year: 26 events | |||
|7,250 | |||
| | |||
|- | |||
|1973-74 | |||
| | |||
|Moot Year: 22 events | |||
|11,000 | |||
| | |||
|- | |||
|1977-78 | |||
| | |||
|Moot Year: 23 events | |||
|14,560 | |||
| | |||
|- | |||
|1981-82 | |||
| | |||
|Moot Year: 31 events | |||
|22,380 | |||
| | |||
|- | |||
|Dec. 1990 -Jan. 1991 | |||
|8 | |||
|Melbourne, Australia | |||
|1,000 | |||
|36 | |||
|- | |||
|July 1992 | |||
|9 | |||
|Kandersteg, Switzerland | |||
|1,400 | |||
|52 | |||
|- | |||
|July 1996 | |||
|10 | |||
|Ransberg, Sweden | |||
|2,608 | |||
|78 | |||
|- | |||
|July 2000 | |||
|11 | |||
|Mexico | |||
|5,000 | |||
|71 | |||
|- | |||
|July-August 2004 | |||
|12 | |||
|Hualien, Taiwan | |||
|2,500 | |||
|83 | |||
|- | |||
|2010 | |||
|13 | |||
|Africa | |||
| | |||
| | |||
|} | |||
===Externe links=== | |||
*[http://www.scout.org/en/information_events/events/world_events/world_moot World Scout Moot] op de website van [[WOSM]] | |||
{{Bron|bronvermelding= | |||
*[http://www.scout.org/en/information_events/events/world_events/world_moot/moots_history__1 World Scout Moots History] }} | |||
[[Categorie:Evenementen]] |
Versie van 17 jun 2007 16:09
De World Scout Moot is een internationale bijeenkomst voor scouts en gidsen van 18 tot 26 jaar. Een Moot wordt elke 4 jaar op een andere plaats gehouden.
De oorspronkelijke naam van dit internationaal kamp was World Rover Moot, later veranderde dit naar World Moot en nog later naar World Scout Moot.
De wereldjamboree is een vergelijkbaar evenement, maar voor leden van 14 tot 17 jaar.
Jaar | Nummer | Lokatie | Aantal scouts |
Aantal landen |
---|---|---|---|---|
1931 | 1 | Kandersteg, Switzerland | 3,000 | 20 |
1935 | 2 | Ingaro, Sweden | 3,000 | 26 |
1939 | 3 | Monzie, Scotland | 3,500 | 42 |
1949 | 4 | Skjak, Norway | 2,500 | 40 |
1953 | 5 | Kandersteg, Switzerland | 3,300 | 38 |
1957 | 6 | Sutton Coldfield, U.K. | 3,500 | 61 |
1961 | 7 | Melbourne, Australia | 969 | 15 |
1965-66 | Moot Year: 10 events | 3,599 | ||
1969-70 | Moot Year: 26 events | 7,250 | ||
1973-74 | Moot Year: 22 events | 11,000 | ||
1977-78 | Moot Year: 23 events | 14,560 | ||
1981-82 | Moot Year: 31 events | 22,380 | ||
Dec. 1990 -Jan. 1991 | 8 | Melbourne, Australia | 1,000 | 36 |
July 1992 | 9 | Kandersteg, Switzerland | 1,400 | 52 |
July 1996 | 10 | Ransberg, Sweden | 2,608 | 78 |
July 2000 | 11 | Mexico | 5,000 | 71 |
July-August 2004 | 12 | Hualien, Taiwan | 2,500 | 83 |
2010 | 13 | Africa |
Externe links
- World Scout Moot op de website van WOSM