Januari: verschil tussen versies
Scoutpedia.nl, dé Scouting wiki
kGeen bewerkingssamenvatting |
|||
Regel 8: | Regel 8: | ||
===Alle gebeurtenissen=== | ===Alle gebeurtenissen=== | ||
{| | |||
|colspan=2 style="background:lightblue;"|'''Algemeen''' | |||
|- | |||
|| ||[[Scouting Nederland]] houdt haar jaarlijkse [[forumdag]] | |||
|- | |||
|colspan=2 style="background:lightblue;"|'''1 januari''' | |||
|- | |||
||[[1978]].||[[Scouting Pijnacker]] wordt opgericht | |||
|- | |||
||[[1985]]||De speltak "[[Bevers]]" doet haar intrede in Nederland | |||
|- | |||
||[[2001]]||Het [[district]]ensysteem maakt plaats voor een indeling in [[regio]]'s | |||
|- | |||
||[[2004]]||Introductie van nieuwe spelteken [[Plus-Scouts]] | |||
|- | |||
||[[2004]]||Toelating van De [[Vereniging Vrienden van Scouting]] tot Scouting Nederland | |||
|- | |||
|colspan=2 style="background:lightblue;"|'''6 januari''' | |||
|- | |||
||[[1973]]||De vereniging [[Scouting Nederland]] wordt opgericht | |||
|- | |||
||[[1999]]||De slotdag van de negentiende [[wereldjamboree]] | |||
|- | |||
|colspan=2 style="background:lightblue;"|'''7 januari''' | |||
|- | |||
||[[1911]]||De [[Nederlandse Padvindersorganisatie]] wordt opgericht | |||
|- | |||
|colspan=2 style="background:lightblue;"|'''8 januari''' | |||
|- | |||
||[[1941]]||[[Robert Baden-Powell]] overlijdt | |||
|- | |||
||[[2003]]||De slotdag van de twintigste [[wereldjamboree]] | |||
|- | |||
|colspan=2 style="background:lightblue;"|'''10 januari''' | |||
|- | |||
||[[1988]]||De slotdag van de zestiende [[wereldjamboree]] | |||
|- | |||
|colspan=2 style="background:lightblue;"|'''18 januari''' | |||
|- | |||
||[[1936]]||[[Rudyard Kipling]], de schrijver van het [[jungleboek]], overlijdt | |||
|- | |||
|colspan=2 style="background:lightblue;"|'''30 januari''' | |||
|- | |||
||[[1968]]||De [[Nationale Padvindersraad]] wordt vervangen door de federatie [[Scouting Nederland]] | |||
|- | |||
|colspan=2 style="background:lightblue;"|'''31 januari''' | |||
|- | |||
||[[1916]]||Het [[Nederlandsche Meisjesgilde]] wordt opgericht | |||
|- | |||
|} | |||
[[category:Geschiedenis naar maand|01]] | [[category:Geschiedenis naar maand|01]] |
Versie van 7 jan 2007 00:58
Januari · Februari · Maart · April · Mei · Juni · Juli · Augustus · September · Oktober · November · December |
Dit artikel geeft een overzicht van de verschillende gebeurtenissen met betrekking tot scouting die in de maand januari plaatsvonden.
Januari in vogelvlucht
Dit korte uittrekseltje verschijnt jaarlijks in januari op de hoofdpagina
- 1911: De Nederlandsche Padvindersorganisatie wordt opgericht
- 1916: Het Nederlandsche Meisjesgilde wordt opgericht
- 1941: De oprichter van scouting overlijdt
- 1973: Scouting Nederland wordt opgericht
- 1985: De speltak Bevers wordt opgericht
- 2004: De speltak Plusscouts wordt opgericht
Alle gebeurtenissen
Algemeen | |
Scouting Nederland houdt haar jaarlijkse forumdag | |
1 januari | |
1978. | Scouting Pijnacker wordt opgericht |
1985 | De speltak "Bevers" doet haar intrede in Nederland |
2001 | Het districtensysteem maakt plaats voor een indeling in regio's |
2004 | Introductie van nieuwe spelteken Plus-Scouts |
2004 | Toelating van De Vereniging Vrienden van Scouting tot Scouting Nederland |
6 januari | |
1973 | De vereniging Scouting Nederland wordt opgericht |
1999 | De slotdag van de negentiende wereldjamboree |
7 januari | |
1911 | De Nederlandse Padvindersorganisatie wordt opgericht |
8 januari | |
1941 | Robert Baden-Powell overlijdt |
2003 | De slotdag van de twintigste wereldjamboree |
10 januari | |
1988 | De slotdag van de zestiende wereldjamboree |
18 januari | |
1936 | Rudyard Kipling, de schrijver van het jungleboek, overlijdt |
30 januari | |
1968 | De Nationale Padvindersraad wordt vervangen door de federatie Scouting Nederland |
31 januari | |
1916 | Het Nederlandsche Meisjesgilde wordt opgericht |