|
|
Regel 113: |
Regel 113: |
| {{das regel|Das lichtblauw&donkerblauw.png|[[Flevo-Scouts Dronten]], [[35ste Onze-Lieve-Vrouw ster der zee]], [[Triton Scouting]]}} | | {{das regel|Das lichtblauw&donkerblauw.png|[[Flevo-Scouts Dronten]], [[35ste Onze-Lieve-Vrouw ster der zee]], [[Triton Scouting]]}} |
| {{das kleur|Blauw&Geel}} | | {{das kleur|Blauw&Geel}} |
| {{das regel|Das BlauwGeel.png|[[Jan Houtmanstam]], [[Scouts Zottegem|Groep Jules-Lootens]], [[Regio Noord-Holland Noord]], [[Scouting Jan Hilgers]], [[De Vrijbuiters]], [[Scouting Oostburg]], [[Johan van den Kornput]]groep, [[Fakkeldraagsters]],[[Scouting Driesprong]], [[Mariagroep (Oosterhout)]], [[Scouting Lommel St.-Pieter]]}} | | {{das regel|Das BlauwGeel.png|[[Jan Houtmanstam]], [[Scouts Zottegem|Groep Jules-Lootens]], [[Regio Noord-Holland Noord]], [[Scouting Jan Hilgers]], [[De Vrijbuiters]], [[Scouting Oostburg]], [[Johan van den Kornput]]groep, [[Fakkeldraagsters]],[[Scouting Driesprong]], [[Mariagroep (Oosterhout)]], [[Scouting Lommel St.-Pieter]], [[Scouting St Job Weert]]}} |
| {{das regel|Prins mauritsgroep vioolgroep bevers das.png|Bevers [[Prins Mauritsgroep]]/[[Vioolgroep]], [[Scouting N.S. Rambonnet]]}} | | {{das regel|Prins mauritsgroep vioolgroep bevers das.png|Bevers [[Prins Mauritsgroep]]/[[Vioolgroep]], [[Scouting N.S. Rambonnet]]}} |
| {{das regel|Das Scouting IJsselgroep.png|[[Scouting IJsselgroep]]}} | | {{das regel|Das Scouting IJsselgroep.png|[[Scouting IJsselgroep]]}} |
Beste bezoeker,
Staat jouw scoutsdas er niet tussen? Zet hem er dan bij! Dit doe je zo:
- Druk op "Bewerk" en voeg jouw das gerangschikt in, zoals aangegeven onder Methode
- Maak daarnaast de link aan naar een bijbehorend (scoutpedia)artikel. (De groep,...)
- Als je de das zelf nog wil tekenen, kleur dan bvb. Daskleurloos.PNG in paint of creëer er een op www.scoutbase.org.uk....
|
Dit is een lijst van scoutsdassen die probeert om (ooit) alle Nederlandse dassen in kaart te brengen. Over scoutsdassen met rode letters is er nog geen uitleg.
Methode
Aan de dassen wordt wordt een 'code' toegekend volgens hun kleuren 'van binnen naar buiten', d.w.z. eerst de basiskleuren (waar in de tekening a en b staat). Vervolgens de kleuren van de rand of het biesje. Indien er verschillende kleuren zijn binnen een niveau, wordt eerst die genoemd die voor de drager links is (de a-kant in de tekening). Niveau's worden gescheiden door een & en kleuren binnen niveau's door een liggend streepje -
Indien een bepaald onderdeel duidelijk overbodig is, wordt dit weggelaten. Als de das effen groen is wordt de 'code' Groen en niet Groen-Groen&Groen-Groen of zo.
Dassen die niet volgens bovenstaand systeem kunnen worden geschikt worden onder de eerste rubriek opgenomen.
Het is belangrijk de kleuren niet al te erg te specificeren, als de kleur citroengeel wordt benoemd, wordt dit erg moeilijk op te zoeken. De kleurencombinaties staan in alfabetische volgorde met "-" voor "&". De volgorde binnen een kleurencombinatie is eerst zonder logo van licht naar donker en vervolgens met logo van licht naar donker.
Voorbeeld
Eerst wordt naar de binnenste kleur(en) gekeken. De basis bestaat uit één enkele kleur, effen grijs. Het begin van de 'code' wordt dus Grijs.
Nu gaan we één niveau naar buiten, er wordt dus & bijgevoegd.
Dit niveau heeft 2 kleuren. De linkse voor de drager is rood, de rechtse is geel. Dat wordt dus Rood-Geel.
De totale 'code' voor deze das wordt dus Grijs&Rood-Geel.
Tartan
De volgende Schotse ruiten worden door de Scoutshop van Scouting Nederland geleverd, er onder staat de bestelcode.
Balmoral |
Cameron Erracht |
Hunting Stewart |
Kerr |
MacDonald |
MacLean |
MacLeod |
Margaret Rose
|
01200 |
01202 |
01206 |
01210 |
01212 |
01218 |
01220 |
01222
|
Dassen
Speciaal
Tartan
Balmoral
|
|
Maasgroep 18 (Rotterdam), Don Bosco (Alkmaar), De Geuzen (Arnhem), Welverro, Scouting Andriessengroep,Scouting Fridtjof Nansen,De Zwervers (Veenendaal), Scouting Zetten,Scouting Hedera (Delft), Scouting Wilogroep, De Rangers, Scouting Hopman Latour, Martin Gasman Groep, Scouting Hartelgroep Spijkenisse, Scouting Stein, Scouting Minerva Den Helder, Scouting Limmen
|
Cameron Erracht
|
|
Scouting St.Victor, Stadhouder Willem III/Lady Baden-Powell, Scoutinggroep LOAAH Deventer, Scouting Thorheim, Scouting Bekkerveld (Heerlen), Scouting Saffatin, Willaergroep, Valleigroep, Tarcisius (Ede), Scouting Dannenburcht (meisjes), Scouting Jan Joosten, Scouting Alphen aan den Rijn (Watertak Scouting De Hollandsche Nachtegalen), Waterscouting "De IJssel", Scouting St. Michiel & Lioba
|
|
Graaf Floris V
|
Erskine
|
|
Scouting Erskine (Amsterdam)
|
Ferguson of Atholl
|
|
Scoutinggroep ds Ferguson Burdine
|
Hunting Stewart
|
|
Scouting St. Oswaldus Zeddam, St. Willibrordus (Beek en Donk), De Woutergroep, WABO-groep, Scouting Cunera-St. Marcellinus, Scouting Zwalaho, Scouting 63,Scouting Columbus, IJsselgroep, Scouting Sint Jan Baptist (Heerlen), Scouting Père Kersten
|
Kerr
|
|
Scouting Angela,
Scouting Pius XII, Scouting Meppel, Sint Stanislaus Kostka, Marnix van Sint Aldegonde groep, Scouting Lamoraal van Egmond,scouting hdemontfort hoensbroek, Scouting Eygelshoven, Scouting Duiven, Scouting Nootdorp
|
MacDonald
|
|
Sint Salvius Limbricht, St. Christoforus-Lichtdraagsters groep, De Zwervers (Assen), Scouting Beuningen '76, Frere Jacques, Sint Werenfridusgroep, Brittenburggroep, Scouting Rijen, Guustaaf Adolfgroep, Stanleygroep Hardenberg
|
|
Scouting Frederik Hendrik (Bavel)
|
MacLean
|
|
Scouting Paulusgroep Maassluis, De Rietkampers groep, Alexandergroep, Don Bosco Lindenheuvel, Scouting St. Willibrord (Goirle), Scoutinggroep Munstergeleen, Rhedense Pioniers, Jhr.Schimmelpenninck, Scouting Andreas Zijlmansgroep , Jan van Nassaugroep (Amsterdam), Scouting Zevenbergen, Kameleongroep Scouting Vasse e.o., Scouting Nieuw-Einde (Heerlen)
|
MacLeod
|
|
Tapawingo, Scouting Gillesa St. Paschalis Baylongroep, Jeanne d'Arc / St.Patrick, Nico Steenbeekgroep, Jan Willem Friso Groep, Scouting Manitoba, Scouting Malden, Scouting Rudyard Kipling, Scouting Lambertus Reuver, Hertog van Gelre, Jan Lijdinggroep, Scouting Altena, Scouting Sint Maarten (Valkenswaard), Scouting St. Lambertus (Kerkrade), Scouting Brigitta (Haarlem), Scouting Rheijnewoud
|
Margaret Rose
|
|
Albert Schweitzer Groep Rotterdam, BIM-Bakennessergroepscouting Steenbergen
Haarlem, Scouting Didam, TESRA, Voermangroep, Scouting Krommenie, Wijnaendts Franckengroep, Scouting de Trijsberg Hattem,Scouting Heesch
|
Ramsay Blue
|
|
Scouting Karel de Stoute, Nijmegen
|
Royal Stewart
|
|
St. Radboudgroep (Santpoort), Scouting Zuylensteyn (Amerongen)
|
Schotse Ruitjes&Blauw
|
|
5-19e St.-Lutgardis Maria Mediatrix
|
Blauw
Blauw
|
|
Scouting Klazienaveen, Strandlopers, Scouting SeaLions (Wijk bij Duurstede)
|
|
Prins Mauritsgroep, Kaninefatengroep, Van Weerden Poelman, Scoutinggroep Cornelis de Houtman, Scouting Jan van Speyk (Mijdrecht), Scouting Arthur Primmer, OPV-Schoonoord, Musinga-Rijn, Scoutinggroep Zona, Luchtscouts Vliegveld Lelystad, Claes Compaen groep, Jungle Pimpernel groep, Neil Armstrong Scouting Groep, Scouting Keizer Karel (Nijmegen) De Brimzen, Scouting Dutmella (Son en Breugel)
|
|
Pieter Maritz, Scouting Jeanne d'Arc Susteren, Scouting Hellevoetsluis, Scouting Berlicum
|
|
Scouting Blauwe Kei
|
|
Scouting Haagse Beemden
|
|
Regio Fryslan
|
|
Scouting Museum Fryslân
|
|
LSC
|
|
Schout bij nacht Doorman (Leeuwarden)
|
Blauw-Bruin
|
|
Scouting Graaf Ottogroep
|
Blauw-Groen
|
|
Scouting Cornelis Lelygroep
|
Blauw-Oranje
|
|
De Zwervers (Groningen), Oranje Blauw,
|
Blauw-Rood
|
|
Brownsea Island groep
|
|
De Linde
|
Blauw-Wit
|
|
Hanzeluiden
|
Blauw-Zwart
|
|
Delftsche Zwervers
|
Blauw-Zwart&Wit
|
|
Scouts-Gidsen 20-72 Zurenborg
|
Blauw&BelgischeDriekleur
|
|
Landelijke das België
|
Blauw&Blauw
|
|
Flevo-Scouts Dronten, 35ste Onze-Lieve-Vrouw ster der zee, Triton Scouting
|
Blauw&Geel
|
|
Jan Houtmanstam, Groep Jules-Lootens, Regio Noord-Holland Noord, Scouting Jan Hilgers, De Vrijbuiters, Scouting Oostburg, Johan van den Kornputgroep, Fakkeldraagsters,Scouting Driesprong, Mariagroep (Oosterhout), Scouting Lommel St.-Pieter, Scouting St Job Weert
|
|
Bevers Prins Mauritsgroep/Vioolgroep, Scouting N.S. Rambonnet
|
|
Scouting IJsselgroep
|
|
Indabagroep
|
|
Olivier van Noort groep
|
|
Jhr. de Casembrootgroep
|
|
Kompasnaald groep
|
Blauw&Grijs
|
|
Scouting Sint Martinus (Princenhage)
|
Blauw&Groen
|
|
landelijke das Bevers (Scouting Nederland)
|
|
D'Alflandgroep
|
|
Scouting Lido '76
|
Blauw&Oranje
|
|
Landelijke das dolfijnen, luchtscouts, waterscouts
|
|
Willem de Zwijger (Utrecht), Radboudgroep (Amstelveen)
|
|
Scouting De Vier Ambachten
|
|
Stella Maris - St. Willibrordus
|
Blauw&Rood
|
|
De Schrans, De Menapiërs, F.R.E.T.
|
|
Mr. Bakkergroep
|
Blauw&Rood&Geel
|
|
Scouting Phoenix Tiel
|
Blauw&Wit
|
|
Akoteh
|
|
Sea-scouts (FOS Open Scouting), Henk Eelsinggroep, Scouting Icarus, Menno van Coehoorngroep
|
|
200° FOS De Vleermuis
|
|
Argonauten (Hilversum)
|
|
Waterpadvindsters (NPG)
|
Blauw&Wit&Zwart
|
|
Europagidsen 2e Gent
|
Blauw-regenboog
|
|
Scouting Rijpelberg (Helmond)
|
Bruin
Bruin
|
|
Scouting Dirk Duyvel, St. Monulphus, Scouting van Maasdijk, Jan van Hoof (Nijmegen), Scouting Bronsgeest, Titus Brandsmagroep (Oss), Scouting Dryade, Pastoor Vroomansgroep, Scouting Doesburg, Jeanne d'Arcgroep (Breda), Scouting St. Willehadusgroep Nieuw-Schoonebeek, Scouting Pekela, Scouting Zilvermeeuwen, Scouting Tichlouw.
|
|
Scoutinggroep Fraeylema
|
|
H.J.B. Wateregge
|
Bruin-Oranje
|
Bestand:Admiralengroep.jpg |
Admiralengroep
|
Bruin-Rose-Bruin
|
|
Jan van Hoof groep (Joure)
|
Bruin&Geel
|
|
Scouting Himalaya, Scouting Marco Polo Delft, Scouting Thomas-More Prinsenbeek
|
|
Vioolgroep
|
Bruin-Wit-Rood-Geel
|
|
Dr. A.E. Hermansgroep
|
Bruin&Groen
|
|
Scouting St. Pancratius / Maria Immaculata Erica
|
Bruin&Wit
|
|
Scouting Dorus Rijkers Nesselande, Scouting Rhenova De Meern
|
Bruin&Wit&Zwart
|
|
Europascouts 1e Gent
|
Geel
Geel
|
|
Greate Pier, Cay-Noya, Doornakkers
|
|
regio Drenthe
|
|
Scoutinggroep Waterland
|
|
Tubanten, De Batavieren, Scouting 't Geuzennest
|
Geel-Blauw
|
|
Burmania, Suanablake
|
Geel-Groen
|
|
Vrijenberg, Dr. Albert Schweitzer, Scouting Soekwa
|
Bestand:Das fanny.gif |
Paulus en Petrus Dondersgroep
|
Geel-Rood
|
|
Drostengroep, Duco van Martena, M J.P.G Moorrees, Scoutinggroep Mercury
|
Geel&Blauw
|
|
40-15e St.-Eligius St.-Augustinus, De Jutters, Scouting Hannie Schaft, Regio ZON
|
|
De Ontdekkers
|
|
Scouting Sint Lidwina
|
|
De Jutters
|
Geel&Bruin
|
|
30ste Prins-Boudewijn, Scouting Willibrord (Wassenaar)
|
Geel&Groen-Blauw
|
|
Regio Oude Graafland
|
Geel&Oranje
|
|
Scouting Academy
|
Geel&Rood
|
|
1e St.-Jacob, 25ste St.-Jacob, Abel Tasman Giesbeek, de Biezenhutters, Scouts en Gidsen Peer
|
|
Hélène H. Wilkensgroep
|
Geel&Zwart
|
|
De Struners (Scouting Stedum)
|
Grijs
Grijs
|
|
Calandtroep,scouting Elsloo, Scouting Sint Laurentius (Alkmaar), Hikegroep, Willem de Zwijger (Vlaardingen), HIT Mook, Ridder Magnus Schagen, Tecumseh
|
|
Hendrik Hudson groep (Hengelo)
|
Grijs&Blauw-Geel
|
|
Were-Di
|
Grijs-Oranje
|
|
Prinses Wilhelmina
|
Grijs-Paars
|
[[Bestand:|150px]] |
Scouting Die Wiltgraeff
|
Grijs-Rood
|
|
Ridder van der Maelstedegroep, Scouting Rijsbergen
|
Grijs&Blauw
|
|
Scoutinggroep St.Willibrord (Bladel)
|
Grijs&Groen
|
|
Scoutinggroep 'De Jaguars', 18de BP.Corneel Mayné
|
Grijs&Oranje
|
|
Ossewa
|
Grijs&Rood
|
|
Scouting Jutters Willemsoord, Mango Kwane Wilco Jiskoot
|
Grijs&Rood-Geel
|
Bestand:Feniksdas.JPG |
155° FOS De Feniks
|
Groen
Groen
|
|
Hopman Masselmangroep
|
|
205° FOS Impeesa
|
|
Fryslântrail, Mr. van Daalgroep, Johan Cornelis de Witt, Scouting John F. Kennedy (Lelystad), David G Alford, Scouting Graaf Folke Bernadotte groep 2, Woudlopers Borger, Scouting Montfoort
|
Bestand:Deleeuwerik.png |
226° FOS De Leeuwerik
|
|
Programmateam Scouting Academy
|
|
Programmateam Spel
|
Groen-Rood
|
|
Scouting Assendelft
|
Groen-Bruin
|
|
Scoutinggroep Sint Pancratius-welpenhorde
|
Groen-Bruin-Oranje
|
Bestand:Geen bestand aanwezig |
Markiezaatsgroep
|
Groen-Geel&Bruin
|
|
Mensinghe
|
Groen-Wit Boerenbont
|
|
71ste Jozef
|
Groen&Blauw
|
|
Vinchem
|
|
Hilversum International Scout Group
|
Groen&Bruin
|
|
De Trappers Hoogezand-Sappemeer
|
|
Scouting Lunteren
|
Groen&Geel
|
|
Scouting Martin Luther King (Hoorn)
|
|
St. Jacobgroep & Scouting PPX, Willibrordus (Gemert) PPX (Nederweert)
|
|
Regio Eindhoven
|
Groen&Oranje
|
|
Landelijke das scouts, explorers roverscouts
|
|
Radix Enschede
|
Groen&Oranje&Wit
|
|
Rozendaelgroep Scouting Heino
|
Groen&Rood
|
|
Scouting Laurentius (Dongen) Guy de Fontgalland
|
Groen&Wit
|
|
Martinistam
|
|
Baden-Powell (Eeklo), Scouting Willem Barendsz, De Drones
|
Groen&Zwart
|
|
Scouting Nienoord
|
Oranje
Oranje
|
|
Berg en Bosgroep, Lisser Kaninefaten, Scouting Nieuwerkerk, Scouting Prinses Irene, (St.)Canisiusgroep(voor fusie), President Steyngroep, Scouting St. Vitus, Prins Willem van Oranje groep (voor de fusie), Kralingsche Troep Groep X Rotterdam
|
|
Scouting Nederland (vertegenwoordigers in het buitenland, alleen in bruikleen)
|
|
Scouting St. Vitus
|
|
Anthonie van Diemenstam
|
Oranje-Blauw
|
|
Prinses Beatrix Groep, Ba-Ow groep, Huysmangroep
|
Oranje-Groen
|
|
Scouting Bennekom
|
Oranje&Blauw
|
|
De Trekvogels, Scouting Flevo Zee, Luchtvaartgroep ZeistScouting Schinnen
|
|
Scouting_Oosterhof-Niej_Begin
|
Oranje&Groen
|
|
Landelijke das Scouting Nederland voor Esta's, Welpen en Kabouters, Scouting De Lier,Scouting Schipluiden, Scouting Maria Goretti Pey, Jeanne d'Arc (Uden), Scouting Emmeloord (Welpen en Kabouters),
|
|
Johannes Post Groep, 63ste OLV onbevlekt ontvangen Zilverenhoek-Hoogboom (Vloeiende)
|
Oranje/Bruin
|
|
Scouting Erasmus
|
Paars
Rood
Rood
|
|
Thriantastam Assen, Arbeiders Jeugd Centrale, Scouting Charles de Foucauld/Simone Weil, Hendrik van Halewijn, Sint Jorisgroep 5, Scouting Lambertus, Etten-Leur, Scouting Pioniers Oude Mijnstreek
|
|
Scouting Van der Does Liethorp groep, Scouting Don Bosco (Beneden-Leeuwen), Scouting Sint-Christoffel, Martin Luther King (Kaatsheuvel), Scouting kapelaan Berix, Heerlen, Ridder Boudewijngroep, Chr. Scoutinggroep Jan van Riebeeck
|
|
Gouw Antwerpen
|
|
Graaf van Lynden
|
|
Scouting Sint Jan Baptist (Heerlen)
|
|
Sint Joris (Zutphen)
|
|
Jan van Riebeeck
|
Rood-Blauw
|
|
Mr. Bakkergroep
|
|
Geen groepen bekend
|
Bestand:Neckie de twirre.jpg |
De Twirre
|
Rood-Grijs
|
|
Scouting Rijsbergen
|
Rood-Grijs&bruin
|
|
Jutters-Rainiero
|
Rood-Groen
|
|
Robert Kennedy Groep (Horn), St. Willibrordus (Gouda), Robin Hood (Den Haag), Scouting Caspar di Robles
|
Rood-Wit
|
|
Hertog van Beijeren-Gosaha
|
Rood-Beige&Beige-Rood
|
|
Scouting Stratum
|
Rood&Blauw
|
|
Scouting Sint Joris (Breda), Studentenscouting Amsterdam
|
Rood&Friese vlag
|
|
Jambowa
|
Rood&Geel
|
|
St. Martinus (Retie), Van Wassenaer Van Obdam, Hertog Jan van Brabant, Langenberg, Scouting John McCormick
|
Rood&Grijs
|
|
De Esdoorn,Scoutinggroep Scojesa, Sint-Antonius Moerbeke, Scouting Damherten
|
Rood&Groen
|
|
Vaandrig Leppink Groep
|
|
Scouting Schonauwen
|
Rood&Oranje
|
|
De Vundelaar
|
Rood&Wit
|
|
Petrus en Paulusgroep (Bergen op Zoom)
|
Bestand:Koaladas.JPG |
151° FOS De Koala's, Scouting Vries, Bas 't Hart, Klauwaards, Sint Joris Elewijt
|
Rood&Zwart
|
|
4e St.-Jan Berchmans Antwerpen, NoviomaguStam
|
Rood&Wit&Zwart
|
|
Sleutelstam
|
Wit
Zwart
Zwart
|
|
Nationale Jeugdstorm, Scouting St. Bernardus (Lichtenvoorde) vrije patrouilles, De Zwarte Dassen (Kloosterzande), Scouting St. Joris (Eindhoven), 1e Charles de Foucauld (Utrecht), Scouting Schijndel
|
Zwart-Blauw
|
|
191° FOS De Reiger
|
Zwart-Geel
|
|
De Bataven
|
Zwart-Geel&Blauw
|
|
Bataven Ludger
|
Zwart&Geel
|
|
345° FOS De Toekan, Peelspeurders, Scouting Lancker, Scoutinggroep Gäöl
|
Zwart&Oranje
|
|
192° FOS De Wouw, Scouting Sint Patrick (Rotterdam)
|
Zwart&Rood
|
Bestand:Das SvG.PNG |
Lodewijkgroep
|
Zwart&Wit
|
|
Scouting Tono-groep, FOS De Zebra's
|
Zwart&Groen&Wit
|
|
Scouting Raamsdonksveer
|
Zwart-Rood&Wit
|
|
Scouting Holendrecht (Amsterdam)
|