Lijst van Afdelingen: verschil tussen versies
Scoutpedia.nl, dé Scouting wiki
(Nieuwe pagina: {|class="prettytable sortable" !type||nr.||naam||plaats |- |RA||1||Franciscus Lodewijkgroep||Schiedam |- |RA||2||Scouting Aalst Waalre||Waalre |- |WV|| 7||Miguel Pro||Arnhem |- |R...) |
Geen bewerkingssamenvatting |
||
(270 tussenliggende versies door 39 gebruikers niet weergegeven) | |||
Regel 1: | Regel 1: | ||
:''zie ook [[Lijst van scoutinggroepen in België]]'' en [[Lijst van scoutinggroepen in Nederland]] | |||
Dit is een '''lijst van [[Rowan]], [[Sherpa]], [[Matrozen ter Wilde Vaart|Wilde Vaart]] en [[Explorer]] Afdelingen''' die probeert om (ooit) alle officiële [[Afdeling]]en in Nederland in kaart te brengen. Je kunt een stukje over je afdeling schrijven in het artikel over je groep. Over scoutinggroepen met rode letters is nog geen artikel. | |||
{|class="table table-striped table-hover sortable" | |||
!Opge- richt als||Afd.nr.||Datum oprichting||Herop-<br />richting||Actief||Groepsnaam||Plaats||Opmerkingen | |||
|- | |||
|RA || 1 ||[[15 november]] [[1958]]|| || ja ||[[Franciscus-Lodewijkgroep]]|| Schiedam || | |||
|- | |||
|RA || 2 ||[[21 december]] [[1958]]|| || ja ||[[Scouting Aalst-Waalre|Tarcisiustroep]]|| Aalst - Waalre || Na fusie: [[Scouting Aalst-Waalre]] | |||
|- | |||
|RA || 3 ||[[7 februari]] [[1959]]|| || ja ||[[Titus Brandsmagroep (Oldenzaal)|St. Paulustroep]]|| Oldenzaal || Na fusie: [[Titus Brandsmagroep (Oldenzaal)]] | |||
|- | |||
|RA || 4 ||[[11 maart]] [[1959]]|| || nee ||[[Rolandtroep]]|| Hageveld, Heemstede || Opgeheven vóór oktober 1959 | |||
|- | |||
|RA || 5 ||[[8 april]] [[1959]]|| || nee ||[[Don Boscotroep (Amsterdam)|Don Boscotroep]]|| Amsterdam || | |||
|- | |||
|RA || 6 ||[[2 mei]] [[1959]]|| || nee ||[[St. Xaveriustroep]]|| Rotterdam || | |||
|- | |||
|WV || 7 ||[[3 mei]] [[1959]]|| [[17 juni]] [[1967]] || ja ||[[Miguel Pro Waterscouting]]|| Arnhem || | |||
|- | |||
|RA || 8 ||[[3 mei]] [[1959]]|| || nee ||[[St. Maartentroep (Arnhem)|St. Maartentroep]]|| Arnhem || opgericht vóór 14 april 1959<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMKB19:000319012:mpeg21:a00117 Arnhemse Courant, 14 april 1959]</ref> | |||
|- | |||
|RA || 9 ||[[3 mei]] [[1959]]|| || ja ||[[Scouting Don Bosco (Soest)|Don Boscogroep]]|| Soest || | |||
|- | |||
|RA || 10 ||[[25 mei]] [[1959]]|| || nee ||[[St. Christoffel III]]|| Eindhoven || genoemd in artikel als RA 8<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMRHCE02:163632046:mpeg21:a00031 Eindhovensch Dagblad, 26 mei 1959]</ref> | |||
|- | |||
|RA || 11 ||[[20 juni]] [[1959]]|| || nee ||[[Eymardgroep (Den Haag)|Eymardgroep]]|| Den Haag || genoemd in artikel als RA 9<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMKB19:000394068:mpeg21:a00032 Het Binnenhof, 22 juni 1959]</ref> en opgeheven rond 1970 | |||
|- | |||
|RA || 12 ||[[12 juli]] [[1959]]|| || nee ||[[St. Paulusgroep]]|| Wageningen || | |||
|- | |||
|RA || 13 ||[[13 december]] [[1959]]|| || nee ||[[Eekhoornpatrouille]]|| Overasselt || | |||
|- | |||
|RA || 14 ||[[13 december]] [[1959]]|| || ja ||[[St. Hubertusgroep (Nuth)|St. Hubertusgroep]]|| Nuth || <ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMCC01:048059038:mpeg21:a00098 De Nieuwe Limburger, 15 december 1959]</ref> | |||
|- | |||
|RA || 15 ||[[10 januari]] [[1960]]|| || nee ||[[Roothaangroep]]|| Den Haag || Jan van Hooftroep | |||
|- | |||
|RA || 16 ||[[14 februari]] [[1960]]|| || ja ||[[Scouting St. Lambertus (Maastricht)|Scouting St. Lambertus]]|| Maastricht || | |||
|- | |||
|RA || 17 ||[[6 maart]] [[1960]]|| || ja ||[[Scouting St. Willibrord (Kerkrade)]]|| Kerkrade (Bleijerheide) || <ref> | |||
|- | |- | ||
| | | || 678 ||[[13 oktober]] [[1997]]|| || nee ||[[Larus Argentatusgroep]]|| Beek (L) || | ||
|- | |- | ||
| | | || 679 ||[[3 februari]] [[1997]]|| || ja ||[[Scouting Zwalaho]]|| Lage Zwaluwe || | ||
|- | |- | ||
| || || | | || 680 ||[[6 augustus]] [[1998]]|| || ja ||[[Scouting Peerke Donders]]|| Tilburg || | ||
|- | |- | ||
| || || | | || 681 ||[[13 november]] [[1998]]|| || ja ||[[Jeanne d'Arc]]|| Breda || | ||
|- | |- | ||
| || || | | || 682 ||[[13 januari]] [[1999]]|| || ja ||[[Scouting Dieren]]|| Dieren || | ||
|- | |- | ||
| || || || | |RA || 683 ||[[9 maart]] [[1999]]|| || ja ||[[Scouting Sint Joris]] || Guelle || | ||
|- | |- | ||
| || || | | || 684 ||[[5 oktober]] [[1999]]|| || ja ||[[Wiawaha]]|| Velzen-Zuid || | ||
|- | |- | ||
| || || | |RSA || 685 ||[[29 oktober]] [[1999]]|| || ja ||[[Mare-Novawacht - St. Jorisgroep]]|| Breda || | ||
|- | |- | ||
| || || | | || 686 ||[[2 november]] [[1999]]|| || ja ||[[Dr. Mollergroep (Tilburg)|Dr. Moller]]|| Tilburg || | ||
|- | |- | ||
| || || | |RA || 687 ||[[30 november]] [[1999]]|| || ja ||[[Scouting Doornakkers]]|| Eindhoven || | ||
|- | |- | ||
| || || | | || 688 ||[[10 december]] [[1999]]|| || ja ||[[Zeeverkennersgroep De IJssel]]|| Nieuwerkerk aan de Ijssel || | ||
|- | |- | ||
| || || | | || 689 ||[[2 mei]] [[2000]]|| || ja ||[[Verkennersgroep St. Joseph]]|| Sittard || | ||
|- | |- | ||
| || || | |RSA || 690 ||[[2 mei]] [[2000]]|| || ja ||[[Scouting Angela]]|| Heerhugowaard || | ||
|- | |- | ||
| | | || 700 ||[[30 maart]] [[1995]]|| || nee ||[[Anthony Fokkergroep]]|| Hoogeveen || | ||
|- | |- | ||
| || || | | || 701 ||[[5 februari]] [[2001]]|| || ja ||[[Stichting georganiseerd jeugdwerk Oldenzaal-zuid]]|| Oldenzaal || | ||
|- | |- | ||
| || || | |EA || 702 ||[[6 maart]] [[2001]]|| || ja ||[[Langenberggroep]]|| Ede || | ||
|- | |- | ||
| || || | | || 703 ||[[30 mei]] [[2002]]|| || ja ||[[D'Alflandgroep]]|| Dalfsen || | ||
|- | |- | ||
| || || || | | || 704 ||[[4 september]] [[2002]]|| || ja ||[[Scouting Eliboe|Eliboegroep]]|| Vinkeveen || | ||
|- | |- | ||
| || || | |RSA || 705 ||[[26 september]] [[2002]]|| || ja ||[[Subanhara Liemersgroep]]|| Zevenaar || | ||
|- | |- | ||
| | | || 706 ||[[22 september]] [[2003]]|| || ja ||[[Scouting Hoeven|Scouting Maria Goretti]]|| Hoeven || | ||
|- | |- | ||
| || || | |RSA || 707 ||[[24 maart]] [[2004]]|| || ja ||[[Scouting Hilfertheem]]|| Hilversum || | ||
|- | |- | ||
| | | || 710 ||[[8 oktober]] [[2004]]|| || ja ||[[Wesselgroep]]|| Vlaardingen || | ||
|- | |- | ||
| || ||Scouting | | || 711 ||[[6 januari]] [[2005]]|| || ja ||[[Scouting Satoko Kitahara]]|| Leischendam || | ||
|- | |- | ||
| || ||Scouting | |RSA || 712 ||[[2 februari]] [[2005]]|| || ja ||[[De Geuzen (Arnhem)|De Geuzen]]|| Arnhem || | ||
|- | |||
|RA || 713 ||[[2 oktober]] [[2004]]|| || ja ||[[Scouting Alblasserdam]]|| Alblasserdam || | |||
|- | |||
|RSA || 714 ||[[7 maart]] [[2005]]|| || ja ||[[Scouting Fons Olterdissen]]|| Maastricht || | |||
|- | |||
|RSA || 715 ||[[8 maart]] [[2005]]|| || ja ||[[Voermangroep (Hattem)|Voermangroep]]|| Hattem || | |||
|- | |||
| || 716 ||[[16 maart]] [[2005]]|| || ja ||[[Graaf Otto groep]]|| Doetinchem || "De Vierwinder" | |||
|- | |||
|RSA || 717 ||[[19 april]] [[2005]]|| || ja ||[[Scouting Pioniers Oude Mijnstreek]] || Landgraaf || "Old Hickory" | |||
|- | |||
|RSA || 718 ||[[23 oktober]] [[2005]]|| || ja ||[[Scouting Willy Hems]]|| Maarssen || "Argonauten" | |||
|- | |||
|RSA || 719 ||[[9 november]] [[2005]]|| || ja ||[[St. Joris]]|| Zutphen || | |||
|- | |||
|RSA || 720 ||[[26 maart]] [[2006]]|| || ja ||[[Scouting Ernst van Kempen]]|| Baarn || | |||
|- | |||
|RSA || 721 ||[[14 september]] [[2006]]|| || ja ||[[Scouting Groessen]]|| Groessen || | |||
|- | |||
|RSA || 722 ||[[19 maart]] [[2007]]|| || ja ||[[Scoutinggroep Van Naeltwijck]]|| Capelle aan den IJssel || | |||
|- | |||
|EA || 723 ||[[24 mei]] [[2007]]|| || ja ||[[Scoutinggroep De Gold'n Zende]]|| Nieuwleusden || | |||
|- | |||
|EA || 724 ||[[26 augustus]] [[2007]]|| || ja ||[[Canisiusgroep]]|| Kloosterzande || "Explo's Klooster", actief sinds 1990<ref>[https://krantenbankzeeland.nl/issue/pzc/1990-09-26/edition/0/page/37?query=rowanafdeling Provinciale Zeeuwse Courant, 26 september 1990]</ref> | |||
|- | |||
|RSA || 725 ||[[1 september]] [[2007]]|| || ja ||[[Scouting Made]]|| Made || | |||
|- | |||
|RSA || 726 ||[[25 februari]] [[2008]]|| || ja ||[[Prinses Beatrix Groep]] / [[Scouting Dryade]]|| Zeist || Gecombineerde afdeling van twee groepen | |||
|- | |||
|RSA || 727 ||[[10 maart]] [[2008]]|| || ja ||[[Osbornegroep]]|| Biddinghuizen || | |||
|- | |||
|RSA || 728 ||[[18 april]] [[2008]]|| || ja ||[[Scouting Burgemeester Welschen]]|| Eindhoven || | |||
|- | |||
|WV || 729 ||[[15 maart]] [[2008]]|| || ja ||[[Bramzijger]]|| Lelystad || | |||
|- | |||
|RSA || 730 ||[[31 augustus]] [[2007]]|| || ja ||[[H.J.B. Wateregge]]|| Almelo || | |||
|- | |||
|RSA || 731 ||[[11 augustus]] [[1998]]|| || ja ||[[Dr. Albert Schweitzer (Eindhoven)|Dr. Albert Schweitzer]]|| Eindhoven || | |||
|- | |||
|RSA || 732 ||[[30 mei]] [[2008]]|| || ja ||[[Scouting The Challenge]]|| Tilburg || Fusie van RSA 210 en RSA 295 | |||
|- | |||
|RSA || 733 ||[[23 september]] [[2008]]|| || ja ||[[Scouting Batenstein]]|| Vianen || | |||
|- | |||
|RSA || 734 ||[[9 december]] [[2008]]|| || ja ||[[Lincolngroep]]|| Arnhem || | |||
|- | |||
|SA || 735 ||[[5 februari]] [[2009]]|| || ja ||[[Scouting Cunera-St. Marcellinus]]|| Hengelo || | |||
|- | |||
|EA || 736 ||[[8 juni]] [[2009]]|| || ja ||[[Rhedense Pioniers]]|| Rheden || | |||
|- | |||
|SA || 737 ||[[5 augustus]] [[2009]]|| || ja ||[[Scouting de Trijsberg]]|| Hattem || | |||
|- | |||
|EA || 738 ||[[5 augustus]] [[2009]]|| || ja ||[[Scouting St. Jozef (Leiden)|Scouting St. Jozef]]|| Leiden || | |||
|- | |||
|EA || 739 ||[[13 november]] [[2009]]|| || ja ||[[Jagermeester Johan Bentinck]]|| Apeldoorn || | |||
|- | |||
|EA || 740 ||[[13 november]] [[2009]]|| || ja ||[[Scouting Don Bosco Lindenheuvel]]||Geleen || | |||
|- | |||
|EA || 741 ||[[23 juni]] [[2010]]|| || ja ||[[Nico Steenbeekgroep]]|| IJsselstein || | |||
|- | |||
|EA || 742 ||[[23 juni]] [[2010]]|| || ja ||[[Scouting Valburg|St. Christophorusgroep]]||Valburg || | |||
|- | |||
|EA || 744 ||21 februari 2011 || || ja ||[[Scouting Sweder van Voorst]]||Hummelo || | |||
|- | |||
|EA || 745 ||14 juni 2011 || || ja ||[[Scouting Peka 18]]||Utrecht || | |||
|- | |||
|EA || 746 ||20 september 2011 || || ja ||[[Scouting John F. Kennedy (Lelystad)|Scouting John F. Kennedy]]||Lelystad || | |||
|- | |||
|EA || 748 ||[[1 september]] [[2010]]|| || ja ||[[Scouting Brandevoort]]||Brandevoort, Helmond || | |||
|- | |||
|EA || 749 || || || || || || | |||
|- | |||
|EA || 750 ||[[22 mei]] [[2012]]|| || ja ||[[Buys Ballot]]||Epe/Heerde || | |||
|- | |||
|EA || 751 ||[[13 november]] [[2012]]|| || ja ||[[Scouting Raamsdonksveer]]||Raamsdonksveer || | |||
|- | |||
|EA || 752 ||[[13 november]] [[2012]]|| || ja ||[[Scouting Margaretha Sinclair (Denekamp)|Scouting Margaretha Sinclair]]||Denekamp || | |||
|- | |||
|EA || 753 ||[[22 november]] [[2012]]|| || ja ||[[Scouting Hoograven]]||Utrecht || | |||
|- | |||
|EA || 754 ||[[26 februari]] [[2013]]|| || ja ||[[Scouting Zevenbergen]]||Zevenbergen || | |||
|- | |||
|EA || 755 ||[[26 maart]] [[2013]]|| || ja ||[[Scouting Ridderhofgroep]]||Vleuten || | |||
|- | |||
|EA || 756 ||[[17 april]] [[2013]]|| || ja ||[[Scouting Jan de Rooij]]||Sprang-Capelle || | |||
|- | |||
|EA || 757 ||[[1 september]] [[2013]]|| || ja ||[[Stadhouder Willem III/Lady Baden-Powell]]||Apeldoorn || | |||
|- | |||
|EA || 758 ||[[24 september]] [[2013]]|| || ja ||[[Lodewijkgroep|Scouting Lodewijkgroep]]||Sas van Gent || | |||
|- | |||
|EA || 759 ||[[26 september]] [[2013]]|| || ja ||[[Scouting Niftarlake]]||Breukelen || | |||
|- | |||
|EA || 760 ||[[19 september]] [[1984]]|| || ja ||[[Scouting Geffen]]||Geffen || | |||
|- | |||
|EA || 761 ||[[15 oktober]] [[2013]]|| || ja ||[[Scouting Lunteren]]||Lunteren || | |||
|- | |||
|EA || 762 ||[[4 november]] [[2013]]|| || ja ||[[Scoutinggroep de Esdoorn]]||Leeuwarden || | |||
|- | |||
|EA || 763 ||[[9 januari]] [[2014]]|| || ja ||[[St. Oswaldusgroep]]||Zeddam || | |||
|- | |||
|EA || 764 ||[[1 januari]] [[1984]]|| || ja ||[[Scouting Voerendaal]]||Voerendaal || | |||
|- | |||
|EA || 765 ||[[31 maart]] [[2014]]|| || ja ||[[Hélène H. Wilkensgroep]]||Voorst || | |||
|- | |||
|EA || 766 ||[[4 juli]] [[2014]]|| || ja ||[[Bataven Ludger]]||Hengelo || | |||
|- | |||
|WV || 767 ||[[10 juli]] [[2014]]|| || ja ||[[Hannie Schaft Groep]]||Almere || | |||
|- | |||
|EA || 768 ||[[2 februari]] [[2015]]|| || ja ||[[Scouting Puttershoek]]||Puttershoek || | |||
|- | |||
|EA||769|| 10 januari 2013|| || ja||[[De Katwijkse Zeeverkenners]]||Katwijk (ZH)|| | |||
|- | |||
|EA||770||25 juni 2015|| ||ja||[[Scouting Irmin-Taweb]]||Ermelo|| | |||
|- | |||
|EA||771||1 december 1986|| ||ja||[[Scouting Kornet van Limburg Stirum|Kornet van Limburg Stirum]]||Olst Wijhe|| | |||
|- | |||
|EA||772||3 mei 2016|| ||ja||[[Scouting Rheijnewoud]]||Hazerswoude-Rijndijk|| | |||
|- | |||
|EA||773||1 september 2014|| ||ja||[[Scouting Honselersdijk]]||Honselersdijk|| | |||
|- | |||
|EA||774||22 oktober 2005|| ||ja||[[Scouting Discovery]]||Zwaag|| | |||
|- | |||
|EA||775||26 januari 2017|| ||ja||[[Willem de Zwijger]]|| Utrecht|| | |||
|- | |||
|EA||776||1 september 1983|| ||ja||[[Scouting Prinses Irene]]|| Roosendaal|| De Survivors | |||
|- | |||
|EA||777||1 april 1982|| ||ja||[[Scouting Nieuw-Einde]]|| Heerlen|| explorer Pytheas | |||
|- | |||
|SA||778||1 maart 1985|| ||ja||[[Scouting Dr. Ariëns-Ingrid]]|| Hengelo|| (Sherpa's) | |||
|- | |||
|EA||779||24-nov-17|| ||ja||[[Van Wassenaer Van Obdam]]|| Wassenaar|| (Explorers) | |||
|- | |||
|WV||780||22 september 2018|| ||ja||[[Vaandrig Peetoom Vendel]]|| rijssen|| Wilde Vaart | |||
|- | |||
|WV||781||28 juni 2018|| ||ja||[[Scouting Jan Campert]]|| Maarssen|| Wyldte Vaertd | |||
|- | |||
|EA||782||1 januari 1983|| ||ja||[[Scouting Hellevoetsluis]]|| Hellevoetsluis|| | |||
|- | |||
|EA||783||5 oktober 2018|| ||ja||[[Scouting Polaris]]|| Heerenveen|| Helios | |||
|} | |||
== Gekraakte nummers == | |||
Dit is een '''lijst van [[Rowan]], [[Sherpa]], [[Matrozen ter Wilde Vaart|Wilde Vaart]] en [[Explorer]] [[Afdeling]]en''' die waarvan bekend is dat zij een afdelingsnummer heeft gekraakt en waarvoor geen toestemming is verleend door de [[Katholieke Verkenners]] of later [[Scouting Nederland]]. | |||
{|class="table table-striped table-hover sortable" | |||
!Opgericht als||Afd.nr.||Datum oprichting||Herop-<br />richting||Actief||Groepsnaam||Plaats||Opmerkingen | |||
|- | |||
|RSA||20||[[1 mei]] [[1981]]|| ||ja ||[[Jhr. Schimmelpenninckgroep]]||Rhenen | |||
|- | |||
|SA || 21 || [[1 januari]] [[1978]]|| || ja ||[[Scouting 't Jagertje]]|| Hulst || De Sherpa's. | |||
|- | |||
|RA || 37 || || || nee ||[[St. Maarten (Gronsveld)|St. Maarten]]|| Gronsveld || geen officieel nummer | |||
|- | |||
|RA || 40 ||[[25 november]] [[1996]]|| || ja ||[[Scouting Stratum]]|| Eindhoven || De Rowans Vlammende Vonk. | |||
|} | |} | ||
[[ | {{Bron}} | ||
[[Categorie:Explorers]] |
Huidige versie van 17 apr 2024 om 12:37
Dit is een lijst van Rowan, Sherpa, Wilde Vaart en Explorer Afdelingen die probeert om (ooit) alle officiële Afdelingen in Nederland in kaart te brengen. Je kunt een stukje over je afdeling schrijven in het artikel over je groep. Over scoutinggroepen met rode letters is nog geen artikel.
Gekraakte nummers[bewerken | brontekst bewerken]
Dit is een lijst van Rowan, Sherpa, Wilde Vaart en Explorer Afdelingen die waarvan bekend is dat zij een afdelingsnummer heeft gekraakt en waarvoor geen toestemming is verleend door de Katholieke Verkenners of later Scouting Nederland.
Opgericht als | Afd.nr. | Datum oprichting | Herop- richting |
Actief | Groepsnaam | Plaats | Opmerkingen |
---|---|---|---|---|---|---|---|
RSA | 20 | 1 mei 1981 | ja | Jhr. Schimmelpenninckgroep | Rhenen | ||
SA | 21 | 1 januari 1978 | ja | Scouting 't Jagertje | Hulst | De Sherpa's. | |
RA | 37 | nee | St. Maarten | Gronsveld | geen officieel nummer | ||
RA | 40 | 25 november 1996 | ja | Scouting Stratum | Eindhoven | De Rowans Vlammende Vonk. |
Bronnen en referenties
- ↑ Arnhemse Courant, 14 april 1959
- ↑ Eindhovensch Dagblad, 26 mei 1959
- ↑ Het Binnenhof, 22 juni 1959
- ↑ De Nieuwe Limburger, 15 december 1959
- ↑ Limburgsch Dagblad, 4 maart 1960
- ↑ Limburgsch Dagblad, 11 april 1959
- ↑ 7,0 7,1 De Nieuwe Tilburgsche Courant, 4 maart 1963
- ↑ Leidsch Dagblad, 22 maart 1963
- ↑ Limburgsch Dagblad, 14 juni 1963
- ↑ Amigoe di Curaçao 20 augustus 1964
- ↑ Limburgsch Dagblad, 28 juni 1964
- ↑ Limburgsch Dagblad, 20 juni 1964
- ↑ Limburgsch Dagblad, 1 oktober 1964
- ↑ 14,0 14,1 facebook:m.l.van.der.heide/posts/10156260608796424
- ↑ Leeuwarder Courant, 9 december 1964
- ↑ Provinciale Zeeuwse Courant, 14 april 2015
- ↑ Limburgs Dagblad, 5 november 1975
- ↑ 18,0 18,1 Limburgsch Dagblad, 1 februari 19066
- ↑ De Stem, 22 april 1968
- ↑ Leidersblad, nr 6, 1951
- ↑ De Nieuwe Limburger, 8 juni 1966
- ↑ De Nieuwe Limburger, 17 augustus 1966
- ↑ 23,0 23,1 De Nieuwe Limburger, 13 september 1967
- ↑ Provinciale Zeeuwse Courant, 28 november 1972
- ↑ De Stem, 1 oktober 1973
- ↑ Provinciale Zeeuwse Courant, 28 mei 1968
- ↑ De Nieuwe Limburger, 21 februari 1970
- ↑ Limburgsch Dagblad, 5 mei 1981
- ↑ Limburgs Dagblad
- ↑ Provinciale Zeeuwse Courant, 25 februari 1983
- ↑ Archief oude wijkkranten, jaar 1987
- ↑ Provinciale Zeeuwse Courant, 26 september 1990