Bewerken van 1945
Scoutpedia.nl, dé Scouting wiki
Deze bewerking kan ongedaan gemaakt worden. Hieronder staat de tekst waarin de wijziging ongedaan is gemaakt. Controleer voor het publiceren of het resultaat gewenst is.
Huidige versie | Jouw tekst | ||
Regel 1: | Regel 1: | ||
{{Jaar1940}} | {{Jaar1940}} | ||
{ | |||
{| | |||
|colspan=2 style="background:lightblue;"|'''Algemeen''' | |||
|- | |||
|| ||[[Scouting Triton]] uit Culemborg wordt opgericht. | |||
|- | |||
|| ||[[St. Michiel & Lioba]] uit Harlingen wordt opgericht. | |||
|- | |||
|colspan=2 style="background:lightblue;"|'''Mei''' | |||
|- | |||
||1.|| In Enschede wordt [[Scouting Nanne Zwiep]] opgericht | |||
|- | |||
||5. || In Heemstede wordt de [[zeeverkenners]]groep de [[Spaarnegeuzen]] opgericht | |||
|- | |||
||Na 5 mei||In Voorburg wordt de Hildegardgroep opgericht, volgens de overlevering "direct na de 2e wereldoorlog". Deze katholieke meisjesgroep fuseert in [[1989]] met de Sint Martinusgroep tot [[Scouting Sint Maarten-Hildegard]]. | |||
|- | |||
|colspan=2 style="background:lightblue;"|'''Juni''' | |||
|- | |||
|| ||[[Scouting de Vliegende Pijl]] uit Utrecht wordt opgericht. | |||
|- | |||
|colspan=2 style="background:lightblue;"|'''Juli''' | |||
|- | |||
||4. || De [[Nederlandse Gidsenbeweging]] wordt opgericht | |||
|- | |||
||21. ||[[Schout bij nacht Doorman (Leeuwarden)|Scout bij nacht Doorman]] uit Leeuwarden wordt opgericht. | |||
|- | |||
||28. ||[[Scouting St. Rafael]] uit Eindhoven wordt opgericht. | |||
|- | |||
|colspan=2 style="background:lightblue;"|'''September''' | |||
|- | |||
|| ||[[Scouting Jan van Hoof]] uit Nieuwegein wordt opgericht. | |||
|- | |||
|| ||[[Willem de Zwijger (Utrecht)|Willem de Zwijger]] uit Utrecht wordt opgericht. | |||
|- | |||
|} | |||
[[Categorie:Geschiedenis naar jaartal]] | [[Categorie:Geschiedenis naar jaartal]] | ||