Bewerken van Leidersnamen
Scoutpedia.nl, dé Scouting wiki
Deze bewerking kan ongedaan gemaakt worden. Hieronder staat de tekst waarin de wijziging ongedaan is gemaakt. Controleer voor het publiceren of het resultaat gewenst is.
Huidige versie | Jouw tekst | ||
Regel 3: | Regel 3: | ||
Al sinds de oprichting van Scouting zijn er vele betitelingen voor leiders in gebruik. Sommige zijn heel bekend, anderen zijn érg onbekend. Hierbij een opsomming. | Al sinds de oprichting van Scouting zijn er vele betitelingen voor leiders in gebruik. Sommige zijn heel bekend, anderen zijn érg onbekend. Hierbij een opsomming. | ||
{ | |||
{|class="prettytable" | |||
!Beweging | |||
!Speltak | |||
!Teamleider | |||
!(Assistent)leider | |||
|- | |||
|[[Scouting Nederland|SN]] | |||
| [[bevers]] | |||
| [[Lange Doener]] | |||
| [[Hippe Springveer]], [[Lappezak]], [[Pompedomp]] enz. | |||
|- | |||
|SN, [[NPV]], [[KV]] | |||
| [[welpen]] | |||
| [[Akela (Welpen)|Akela]] | |||
| [[Baloe]], [[Bagheera]], [[Kaa]], [[Raksha]] enz. | |||
|- | |||
|SN | |||
| [[kabouters (Scouting Nederland)|kabouters]] | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|[[NPG]], [[NG]] | |||
| [[kabouters]] | |||
| [[Oehoe]] | |||
| [[Oebi]], [[Hiboe]] enz. | |||
|- | |||
| SN, NPV, KV | |||
| [[verkenners]] | |||
| [[hopman]] | |||
| [[vaandrig]] | |||
|- | |||
|SN, NG | |||
| [[gidsen]] | |||
| [[guido]] | |||
| [[adjuto]], [[serga]], [[kapi]] | |||
|- | |||
|SN, NPG | |||
| [[padvindsters]] | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|NPV | |||
| [[senior verkenners]] | |||
| [[hopman]] | |||
| [[vaandrig]] | |||
|- | |||
| SN, NPV, KV | |||
| [[zeeverkenners]] | |||
| [[schipper]] | |||
| [[stuurman]] | |||
|- | |||
|SN, NG | |||
| [[watergidsen]] | |||
| [[kaptein]] | |||
| | |||
|- | |||
| SN, NPV, KV | |||
| [[luchtverkenners]] | |||
| [[skipper]] | |||
| [[skipper]] | |||
|- | |||
| SN, KV | |||
| [[rowans]] | |||
| [[chef]] | |||
| | |||
|- | |||
| SN, NPV, KV | |||
| [[voortrekker|voortrekkers]] | |||
| [[oubaas]] | |||
| (jong)[[baas]] | |||
|} | |||
Voor de namen van jeugdlid-leiders, zie de [[Troepleider]] | Voor de namen van jeugdlid-leiders, zie de [[Troepleider]] | ||
Regel 15: | Regel 86: | ||
::''Zie ook [[Teamleider]]'' | ::''Zie ook [[Teamleider]]'' | ||
[[Categorie:Leidersnamen]] [[Categorie:Symboliek]] | |||
[[Categorie: | |||
[[Categorie: |