Wereldorganisatie: verschil tussen versies
Scoutpedia.nl, dé Scouting wiki
(slecht opgemaakt jatwerk verwijderd) |
Geen bewerkingssamenvatting |
||
Regel 7: | Regel 7: | ||
*[[WFIS]] = World Federation of Independent Scouts | *[[WFIS]] = World Federation of Independent Scouts | ||
*[[OWS]] = Order of World Scouts | *[[OWS]] = Order of World Scouts | ||
{| align=center border=1 cellspacing=0 | |||
|- bgcolor="#efefef" | |||
!land !! Organisatie!!geslacht!!Signatuur!!WOSM!!WAGGGS!!FSE!!CES!!WFIS!!OWS!!.!!Leden!! | |||
|- | |||
|| Afghanistan || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Albania || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Algeria || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Angola || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Antigua and Barbuda || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Argentina || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Armenia || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Australia || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Austria || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Azerbaijan || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Bahrain || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Bangladesh || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Barbados || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Belarus || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
||België||Europascouts en -gidsen België / Guides et Scouts d'Europe (ESG-B FSE)||g||C||.||.||*||.||.||.||.||?|| | |||
|- | |||
||.||Fédération catholique des scouts Baden-Powell de Belgique (« Les Scouts » ex-FSC)||j||C||*||.||.||.||.||.||.||50.000|| | |||
|- | |||
||.||Federatie voor Open Scoutisme (FOS Open Scouting)||g||O||*||*||.||.||.||.||.||72.000|| | |||
|- | |||
||.||Les Guides Catholiques de Belgique (GCB)||m||C||.||*||.||.||.||.||.|| 27.000|| | |||
|- | |||
||.||Les Scouts et Guides Pluralistes (SGP)||g||O||*||*||.||.||.||.||.||72.000|| | |||
|- | |||
||.||Vlaams Verbond van Katholieke Scouts en Meisjesgidsen (VVKSM)||g||C||*||*||.||.||.||.||.||7.300|| | |||
|- | |||
|| Belize || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Benin || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Bhutan || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Bolivia || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Bosnia and Herzegovina || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Botswana || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Brazil || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Brunei || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Bulgaria || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Burkina Faso || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Burundi || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Cameroon || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Canada || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Cape Verde || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Central African Republic || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Chad || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Chile || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| China (People's Republic) || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Colombia || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Comoros || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Congo (v.m. Zaire) || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Congo (Congo-Brazzaville) || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Costa Rica || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Côte d'Ivoire (Ivory Coast) || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Croatia || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Cyprus || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Czech Republic || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Denmark || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Djibouti || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Dominica || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Dominican Republic || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| East Timor || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Ecuador || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Egypt || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| El Salvador || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Eritrea || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Equatorial Guinea || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Estonia || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Ethiopia || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Fiji || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Finland || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| France || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Gabon || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| The Gambia || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Georgia || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Germany || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Ghana || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Greece || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Grenada || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Guatemala || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Guinea || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Guinea-Bissau || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Guyana || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Haiti || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Hungary || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Honduras || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Iceland || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| India || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Indonesia || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Iran || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Iraq || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Ireland || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Israel || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Palestinian Authority || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Italy || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Jamaica || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Japan || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Jordan || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Kazakhstan || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Kenya || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Kiribati || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Korea, South || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Kuwait || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Kyrgyzstan || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Latvia || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Lebanon || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Lesotho || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Liberia || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Libya || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Liechtenstein || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Lithuania || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Luxembourg || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Macedonia || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Madagascar || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Malawi || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Malaysia || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Maldives || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Mali || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Malta || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Marshall Islands || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Mauritania || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Mauritius || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Mexico || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Micronesia || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Moldova || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Monaco || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Mongolia || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Morocco || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Mozambique || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Namibia || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Nauru || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
||Nederland||Scouting Nederland (SN)||g||O||*||*||.||.||.||.||.||118.000|| | |||
|- | |||
||.||FSE Federatie Scouting Europa Nederland||g||C||.||.||.||*||.||.||.||1 groep|| | |||
|- | |||
|| Nepal || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| New Zealand || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Nicaragua || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Niger || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Nigeria || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Norway || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Oman || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Pakistan || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Palau || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Panama || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Papua New Guinea || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Paraguay || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Peru || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Philippines || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Poland || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Portugal || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Qatar || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Romania || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Russia || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Rwanda || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Saint Kitts and Nevis || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Saint Lucia || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Saint Vincent and the Grenadines || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Samoa || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| San Marino || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| São Tomé e Príncipe || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Saudi Arabia || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Senegal || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Serbia and Montenegro || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Seychelles || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Sierra Leone || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Singapore || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Slovakia || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Slovenia || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Solomon Islands || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Somalia || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| South Africa || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Spain || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Sri Lanka || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Sudan || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Suriname || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Swaziland || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Sweden || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Switzerland || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Syria || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Taiwan || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Tajikistan || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Tanzania || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Thailand || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Togo || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Tonga || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Trinidad and Tobago || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Tunisia || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Turkey || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Turkmenistan || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Tuvalu || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Uganda || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Ukraine || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| United Arab Emirates || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| United Kingdom || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
||USA||Boy Scouts of America (BSA)||j||G||*||.||.||.||.||.||.||4.100.000|| | |||
|- | |||
||.||Girl Scouts of the USA||m||G||.||*||.||.||.||.||.||3.600.000|| | |||
|- | |||
||.||Rover Scouts Association/RSA||?||?||.||.||.||.||*||.||.||179|| | |||
|- | |||
|| Uruguay || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Uzbekistan || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Vanuatu || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Venezuela || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Vietnam || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Yemen || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Zambia || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|| Zimbabwe || || || || || || || || || || || || | |||
|- | |||
|} | |||
verklaring: | |||
g = gemengde groepen toegestaan | |||
j= jongens | |||
m=meisjes | |||
C = christelijk | |||
G = godsdienstig | |||
O = openbaar | |||
De WOSM eist hoogstens één organisatie per land, de daarvoor benodigde paraplu-organisaties staan niet in dit overzicht. | |||
== Externe link == | == Externe link == |
Versie van 10 mrt 2006 18:19
De volgende organisaties zijn overkoepelende (wereld-) organisaties:
- WOSM = World Organization of the Scout Movement / Organisation Mondiale du Mouvement Scout (OMMS)
- WAGGGS = World Association of Girl Guides and Girl Scouts / Association Mondiale des Guides et Eclaireuses (AMGE)
- FSE = Fedaration du Scoutisme Europaen / Federation of European Scouting (also called UIGSE or GSE for Union internationale des Guides et Scouts d'Europe)
- CES = Confederation Europaenne de Scoutisme / Confederation of European Scouts
- WFIS = World Federation of Independent Scouts
- OWS = Order of World Scouts
land | Organisatie | geslacht | Signatuur | WOSM | WAGGGS | FSE | CES | WFIS | OWS | . | Leden | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Afghanistan | ||||||||||||
Albania | ||||||||||||
Algeria | ||||||||||||
Angola | ||||||||||||
Antigua and Barbuda | ||||||||||||
Argentina | ||||||||||||
Armenia | ||||||||||||
Australia | ||||||||||||
Austria | ||||||||||||
Azerbaijan | ||||||||||||
Bahrain | ||||||||||||
Bangladesh | ||||||||||||
Barbados | ||||||||||||
Belarus | ||||||||||||
België | Europascouts en -gidsen België / Guides et Scouts d'Europe (ESG-B FSE) | g | C | . | . | * | . | . | . | . | ? | |
. | Fédération catholique des scouts Baden-Powell de Belgique (« Les Scouts » ex-FSC) | j | C | * | . | . | . | . | . | . | 50.000 | |
. | Federatie voor Open Scoutisme (FOS Open Scouting) | g | O | * | * | . | . | . | . | . | 72.000 | |
. | Les Guides Catholiques de Belgique (GCB) | m | C | . | * | . | . | . | . | . | 27.000 | |
. | Les Scouts et Guides Pluralistes (SGP) | g | O | * | * | . | . | . | . | . | 72.000 | |
. | Vlaams Verbond van Katholieke Scouts en Meisjesgidsen (VVKSM) | g | C | * | * | . | . | . | . | . | 7.300 | |
Belize | ||||||||||||
Benin | ||||||||||||
Bhutan | ||||||||||||
Bolivia | ||||||||||||
Bosnia and Herzegovina | ||||||||||||
Botswana | ||||||||||||
Brazil | ||||||||||||
Brunei | ||||||||||||
Bulgaria | ||||||||||||
Burkina Faso | ||||||||||||
Burundi | ||||||||||||
Cameroon | ||||||||||||
Canada | ||||||||||||
Cape Verde | ||||||||||||
Central African Republic | ||||||||||||
Chad | ||||||||||||
Chile | ||||||||||||
China (People's Republic) | ||||||||||||
Colombia | ||||||||||||
Comoros | ||||||||||||
Congo (v.m. Zaire) | ||||||||||||
Congo (Congo-Brazzaville) | ||||||||||||
Costa Rica | ||||||||||||
Côte d'Ivoire (Ivory Coast) | ||||||||||||
Croatia | ||||||||||||
Cyprus | ||||||||||||
Czech Republic | ||||||||||||
Denmark | ||||||||||||
Djibouti | ||||||||||||
Dominica | ||||||||||||
Dominican Republic | ||||||||||||
East Timor | ||||||||||||
Ecuador | ||||||||||||
Egypt | ||||||||||||
El Salvador | ||||||||||||
Eritrea | ||||||||||||
Equatorial Guinea | ||||||||||||
Estonia | ||||||||||||
Ethiopia | ||||||||||||
Fiji | ||||||||||||
Finland | ||||||||||||
France | ||||||||||||
Gabon | ||||||||||||
The Gambia | ||||||||||||
Georgia | ||||||||||||
Germany | ||||||||||||
Ghana | ||||||||||||
Greece | ||||||||||||
Grenada | ||||||||||||
Guatemala | ||||||||||||
Guinea | ||||||||||||
Guinea-Bissau | ||||||||||||
Guyana | ||||||||||||
Haiti | ||||||||||||
Hungary | ||||||||||||
Honduras | ||||||||||||
Iceland | ||||||||||||
India | ||||||||||||
Indonesia | ||||||||||||
Iran | ||||||||||||
Iraq | ||||||||||||
Ireland | ||||||||||||
Israel | ||||||||||||
Palestinian Authority | ||||||||||||
Italy | ||||||||||||
Jamaica | ||||||||||||
Japan | ||||||||||||
Jordan | ||||||||||||
Kazakhstan | ||||||||||||
Kenya | ||||||||||||
Kiribati | ||||||||||||
Korea, South | ||||||||||||
Kuwait | ||||||||||||
Kyrgyzstan | ||||||||||||
Latvia | ||||||||||||
Lebanon | ||||||||||||
Lesotho | ||||||||||||
Liberia | ||||||||||||
Libya | ||||||||||||
Liechtenstein | ||||||||||||
Lithuania | ||||||||||||
Luxembourg | ||||||||||||
Macedonia | ||||||||||||
Madagascar | ||||||||||||
Malawi | ||||||||||||
Malaysia | ||||||||||||
Maldives | ||||||||||||
Mali | ||||||||||||
Malta | ||||||||||||
Marshall Islands | ||||||||||||
Mauritania | ||||||||||||
Mauritius | ||||||||||||
Mexico | ||||||||||||
Micronesia | ||||||||||||
Moldova | ||||||||||||
Monaco | ||||||||||||
Mongolia | ||||||||||||
Morocco | ||||||||||||
Mozambique | ||||||||||||
Namibia | ||||||||||||
Nauru | ||||||||||||
Nederland | Scouting Nederland (SN) | g | O | * | * | . | . | . | . | . | 118.000 | |
. | FSE Federatie Scouting Europa Nederland | g | C | . | . | . | * | . | . | . | 1 groep | |
Nepal | ||||||||||||
New Zealand | ||||||||||||
Nicaragua | ||||||||||||
Niger | ||||||||||||
Nigeria | ||||||||||||
Norway | ||||||||||||
Oman | ||||||||||||
Pakistan | ||||||||||||
Palau | ||||||||||||
Panama | ||||||||||||
Papua New Guinea | ||||||||||||
Paraguay | ||||||||||||
Peru | ||||||||||||
Philippines | ||||||||||||
Poland | ||||||||||||
Portugal | ||||||||||||
Qatar | ||||||||||||
Romania | ||||||||||||
Russia | ||||||||||||
Rwanda | ||||||||||||
Saint Kitts and Nevis | ||||||||||||
Saint Lucia | ||||||||||||
Saint Vincent and the Grenadines | ||||||||||||
Samoa | ||||||||||||
San Marino | ||||||||||||
São Tomé e Príncipe | ||||||||||||
Saudi Arabia | ||||||||||||
Senegal | ||||||||||||
Serbia and Montenegro | ||||||||||||
Seychelles | ||||||||||||
Sierra Leone | ||||||||||||
Singapore | ||||||||||||
Slovakia | ||||||||||||
Slovenia | ||||||||||||
Solomon Islands | ||||||||||||
Somalia | ||||||||||||
South Africa | ||||||||||||
Spain | ||||||||||||
Sri Lanka | ||||||||||||
Sudan | ||||||||||||
Suriname | ||||||||||||
Swaziland | ||||||||||||
Sweden | ||||||||||||
Switzerland | ||||||||||||
Syria | ||||||||||||
Taiwan | ||||||||||||
Tajikistan | ||||||||||||
Tanzania | ||||||||||||
Thailand | ||||||||||||
Togo | ||||||||||||
Tonga | ||||||||||||
Trinidad and Tobago | ||||||||||||
Tunisia | ||||||||||||
Turkey | ||||||||||||
Turkmenistan | ||||||||||||
Tuvalu | ||||||||||||
Uganda | ||||||||||||
Ukraine | ||||||||||||
United Arab Emirates | ||||||||||||
United Kingdom | ||||||||||||
USA | Boy Scouts of America (BSA) | j | G | * | . | . | . | . | . | . | 4.100.000 | |
. | Girl Scouts of the USA | m | G | . | * | . | . | . | . | . | 3.600.000 | |
. | Rover Scouts Association/RSA | ? | ? | . | . | . | . | * | . | . | 179 | |
Uruguay | ||||||||||||
Uzbekistan | ||||||||||||
Vanuatu | ||||||||||||
Venezuela | ||||||||||||
Vietnam | ||||||||||||
Yemen | ||||||||||||
Zambia | ||||||||||||
Zimbabwe |
verklaring:
g = gemengde groepen toegestaan j= jongens m=meisjes
C = christelijk G = godsdienstig O = openbaar
De WOSM eist hoogstens één organisatie per land, de daarvoor benodigde paraplu-organisaties staan niet in dit overzicht.