World Scout Conference: verschil tussen versies
Geen bewerkingssamenvatting |
k (Robot: automatisch tekst vervangen (-==\n{2,} +==\n)) |
||
(18 tussenliggende versies door 2 gebruikers niet weergegeven) | |||
Regel 1: | Regel 1: | ||
De '''World Scout Conference''' (WSC) is de algemene ledenvergadering van de [[World Organization of the Scout Movement]]. | De '''World Scout Conference''' (WSC) is de algemene ledenvergadering van de [[World Organization of the Scout Movement]] (WOSM). | ||
==Samenstelling== | ==Samenstelling== | ||
Regel 5: | Regel 5: | ||
==Vergadering== | ==Vergadering== | ||
De conferentie wordt om de drie jaar door een van de lid-verenigingen georganiseerd. De eerste keer was dat in [[1920]], toen nog onder de naam Boy Scouts International Conference. Daarbij verzamelden 8000 scouts vanuit de hele wereld in de Olympia tentoonstellingshallen in het centrum van Londen. De 42<sup>ste</sup> werd gehouden van 18-22 | De conferentie wordt om de drie jaar door een van de lid-verenigingen georganiseerd. De eerste keer was dat in [[1920]], toen nog onder de naam Boy Scouts International Conference. Daarbij verzamelden 8000 scouts vanuit de hele wereld in de Olympia tentoonstellingshallen in het centrum van Londen. De 42<sup>ste</sup> werd gehouden van 18-22 augustus 2021; de conferentie was virtueel vanwege de coronapandemie. | ||
== World Scout Conferences == | |||
{| class="prettytable table table-striped table-hover" | {| class="prettytable table table-striped table-hover" | ||
!Nummer!! Jaar !! Organiserend<br />land !!'''Aantal | !Nummer!! Jaar !! Organiserend<br />land !!'''Aantal deelnemende<br /> nationale organisaties'''!!'''Plaats''' !! '''Thema''' | ||
|- | |||
|[[World Scout Conference 1920|1]]||[[1920]]|| [[Engeland]] || 33 ||[[Londen]]<ref>[https://megscoutguide.nic.in/milestones-world-scouting Overzicht van Wereld Scouting Conferenties]</ref> || | |||
|- | |||
|[[World Scout Conference 1922|2]]||[[1922]]|| [[Frankrijk]] ||27 of 30|| [[Parijs]] || | |||
|- | |||
|[[World Scout Conference 1924|3]]||[[1924]]|| [[Denemarken]] ||34|| [[Kopenhagen]] || | |||
|- | |||
|[[World Scout Conference 1926|4]]||[[1926]]|| [[Zwitserland]] ||29||[[Kandersteg]] || | |||
|- | |||
|[[World Scout Conference 1929|5]]||[[1929]]|| [[Engeland]] ||33||[[Birkenhead]] || | |||
|- | |||
|[[World Scout Conference 1931|6]]||[[1931]]|| [[Oostenrijk]] ||44||[[Wenen]]-[[Baden]] || | |||
|- | |||
|[[World Scout Conference 1933|7]]||[[1933]]|| [[Hongarije]] ||31||[[Gödöllö]] || | |||
|- | |||
|[[World Scout Conference 1935|8]]||[[1935]]|| [[Zweden]] ||28||[[Stockholm]] || | |||
|- | |||
|[[World Scout Conference 1937|9]]||[[1937]]|| [[Nederland]] ||34||[[Den Haag]] || | |||
|- | |||
|[[World Scout Conference 1939|10]]||[[1939]]|| [[Schotland]] ||27||[[Edinburgh]] || | |||
|- | |||
|[[World Scout Conference 1947|11]]||[[1947]]|| [[Frankrijk]] || 32 ||[[Château de Rosny]] || | |||
|- | |||
|[[World Scout Conference 1949|12]]||[[1949]]|| [[Noorwegen]] || 25 ||[[Elvesaeter]] || | |||
|- | |||
|[[World Scout Conference 1951|13]]||[[1951]]|| [[Oostenrijk]] || 34 ||[[Salzburg]] || | |||
|- | |||
|[[World Scout Conference 1952|14]]||[[1952]]|| [[Liechtenstein]]|| 35 ||[[Vaduz]] || | |||
|- | |||
|[[World Scout Conference 1955|15]]||[[1955]]|| [[Canada]] || 44 ||[[Niagara Falls]] || | |||
|- | |||
|[[World Scout Conference 1957|16]]||[[1957]]|| [[Verenigd Koninkrijk]] || 52 || [[Cambridge]] || | |||
|- | |||
|[[World Scout Conference 1959|17]]||[[1959]]|| [[India]] || 35 ||[[New Delhi]] || | |||
|- | |||
|[[World Scout Conference 1961|18]]||[[1961]]|| [[Portugal]] || 50 ||[[Lissabon]] || | |||
|- | |||
|[[World Scout Conference 1963|19]]||[[1963]]|| [[Griekenland]] || 52 ||[[Rhodos]] || | |||
|- | |||
|[[World Scout Conference 1965|20]]||[[1965]]|| [[Mexico]] || 59 ||[[Mexico City]] || | |||
|- | |||
|[[World Scout Conference 1967|21]]||[[1967]]|| [[Verenigde Staten]] || 70 ||[[Seattle]] || | |||
|- | |- | ||
|[[World Scout Conference | |[[World Scout Conference 1969|22]]||[[1969]]|| [[Finland]] || 60 ||[[Otaniemi]] || | ||
|- | |- | ||
|[[World Scout Conference | |[[World Scout Conference 1971|23]]||[[1971]]|| [[Japan]] || 71 ||[[Tokio]] || | ||
|- | |- | ||
|[[World Scout Conference | |[[World Scout Conference 1973|24]]||[[1973]]|| [[Kenia]] || 77 ||[[Nairobi]] || | ||
|- | |- | ||
|[[World Scout Conference | |[[World Scout Conference 1975|25]]||[[1975]]|| [[Denemarken]] || 87 ||[[Lundtofte]] || | ||
|- | |- | ||
|[[World Scout Conference | |[[World Scout Conference 1977|26]]||[[1977]]|| [[Canada]] || 81 ||[[Montreal]] || | ||
|- | |- | ||
|[[World Scout Conference | |[[World Scout Conference 1979|27]]||[[1979]]|| [[Verenigd Koninkrijk]] || 81 || [[Birmingham]] || | ||
|- | |- | ||
|[[World Scout Conference | |[[World Scout Conference 1981|28]]||[[1981]]|| [[Senegal]] || 74 ||[[Dakar]] || | ||
|- | |- | ||
|[[World Scout Conference | |[[World Scout Conference 1983|29]]||[[1983]]|| [[Verenigde Staten]] || 90 ||[[Dearborn]] || | ||
|- | |- | ||
|[[World Scout Conference | |[[World Scout Conference 1985|30]]||[[1985]]|| [[West-Duitsland]] || 90 ||[[München]] || | ||
|- | |- | ||
|[[World Scout Conference | |[[World Scout Conference 1988|31]]||[[1988]]|| [[Australië]] || 77 ||[[Melbourne]] || | ||
|- | |- | ||
|[[World Scout Conference | |[[World Scout Conference 1990|32]]||[[1990]]|| [[Frankrijk]] || 100 ||[[Parijs]] || | ||
|- | |- | ||
|[[World Scout Conference | |[[World Scout Conference 1993|33]]||[[1993]]|| [[Thailand]] || 99 ||[[Bangkok]] || | ||
|- | |- | ||
|[[World Scout Conference | |[[World Scout Conference 1996|34]]||[[1996]]|| [[Noorwegen]] || 108 ||[[Oslo]] || | ||
|- | |- | ||
|[[World Scout Conference 2021|42]]||[[2021]]|| virtueel || 170 || virtueel<ref>[https://scoutconference.org/ 42ste Wereld Scouting Conferentie]</ref> | |[[World Scout Conference 1999|35]]||[[1999]]|| [[Zuid-Afrika]] || 116 ||[[Durban]]<ref>[https://www.scout.org/es/node/6877 35ste Wereld Scouting Conferentie]</ref> || | ||
|- | |||
|[[World Scout Conference 2002|36]]||[[2002]]|| [[Griekenland]]|| 147 ||[[Thessaloniki]]<ref>[https://www.scout.org/id/node/6874 36ste Wereld Scouting Conferentie]</ref> || | |||
|- | |||
|[[World Scout Conference 2005|37]]||[[2005]]|| [[Tunesië]]|| 122 ||[[Yasmine Hammamet]]<ref>[https://www.scout.org/id/node/6872 37ste Wereld Scouting Conferentie]</ref> || | |||
|- | |||
|[[World Scout Conference 2008|38]]||[[2008]]|| [[Zuid-Korea]]|| 150 ||[[Jeju Island]]<ref>[https://www.scout.org/node/6868 38ste Wereld Scouting Conferentie]</ref> || Creating a better world | |||
|- | |||
|[[World Scout Conference 2011|39]]||[[2011]]|| [[Brazilië]]|| 138 ||[[Curitiba]]<ref>[https://www.scout.org/node/6493 39ste Wereld Scouting Conferentie]</ref> || | |||
|- | |||
|[[World Scout Conference 2014|40]]||[[2014]]|| [[Slovenië]]|| 130 ||[[Ljubljana]]<ref>[https://www.scout.org/wsc2014 40ste Wereld Scouting Conferentie]</ref> || | |||
|- | |||
|[[World Scout Conference 2017|41]]||[[2017]]|| [[Azerbeidzjan]]|| 130 ||[[Bakoe]]<ref>[https://www.scout.org/node/43297 41ste Wereld Scouting Conferentie]</ref> || Together for positive change | |||
|- | |||
|[[World Scout Conference 2021|42]]||[[2021]]|| virtueel || 170 || virtueel<ref>[https://scoutconference.org/ 42ste Wereld Scouting Conferentie]</ref> || Bridging the World | |||
|} | |} | ||
{{Bron}} | |||
{{ | |||
[[Categorie:Geschiedenis]] | [[Categorie:Geschiedenis]] |
Huidige versie van 11 okt 2022 om 12:54
De World Scout Conference (WSC) is de algemene ledenvergadering van de World Organization of the Scout Movement (WOSM).
Samenstelling[bewerken | brontekst bewerken]
De WSC is samengesteld uit maximaal zes afgevaardigden van elk van de lid-verenigingen. Het is een van de drie centrale organisatieonderdelen van de WOSM. Het uitvoerend bestuur van de vergadering wordt verkozen door de leden van de vergadering en zetelt in de World Scout Committee. Het administratieve deel wordt behandeld door het World Scout Bureau dat acht fysieke kantoren heeft over de hele wereld.
Vergadering[bewerken | brontekst bewerken]
De conferentie wordt om de drie jaar door een van de lid-verenigingen georganiseerd. De eerste keer was dat in 1920, toen nog onder de naam Boy Scouts International Conference. Daarbij verzamelden 8000 scouts vanuit de hele wereld in de Olympia tentoonstellingshallen in het centrum van Londen. De 42ste werd gehouden van 18-22 augustus 2021; de conferentie was virtueel vanwege de coronapandemie.
World Scout Conferences[bewerken | brontekst bewerken]
Bronnen en referenties
- ↑ Overzicht van Wereld Scouting Conferenties
- ↑ 35ste Wereld Scouting Conferentie
- ↑ 36ste Wereld Scouting Conferentie
- ↑ 37ste Wereld Scouting Conferentie
- ↑ 38ste Wereld Scouting Conferentie
- ↑ 39ste Wereld Scouting Conferentie
- ↑ 40ste Wereld Scouting Conferentie
- ↑ 41ste Wereld Scouting Conferentie
- ↑ 42ste Wereld Scouting Conferentie