Lijst van scoutinggroepen in België: verschil tussen versies
Regel 353: | Regel 353: | ||
*Knokke | *Knokke | ||
*Wenduine | *Wenduine | ||
* | *[http://www.zeescoutszeebrugge.be Zeebrugge] | ||
====[[District Houtland]] W1300D ==== | ====[[District Houtland]] W1300D ==== |
Versie van 17 aug 2007 21:09
Beste bezoeker,
Staat jouw scoutinggroep er niet tussen? Zet hem er dan bij! Dit doe je zo:
Wil je een artikel over je groep schrijven maar weet je niet hoe, hier heb je een voorbeeldartikel. Zet op deze pagina géén link naar de website van jouw scoutinggroep: Links naar andere websites worden namelijk van deze pagina verwijderd. |
Dit is een lijst van scoutinggroepen die probeert om (ooit) alle scoutinggroepen in België in kaart te brengen. Over scoutinggroepen met rode letters is nog geen artikel.
FOS Open Scouting[bewerken | brontekst bewerken]
De scoutsgroepen hebben bij FOS een nummer gekregen, deze nummering loopt over gans Vlaanderen.
Provincie Antwerpen[bewerken | brontekst bewerken]
- Antwerpen L.O.: 1 - Lange Wapper (seascouts)
- Antwerpen-Kiel: 95 - Brabo-Marnix
- Antwerpen: Den 2 - Onze-Lieve-Vrouwegroep
- Berchem: 8 - Sint-Stanislas
- Beveren: 45 - De Schrans
- Borgerhout: 99 - Al Manar
- Deurne: 17 - Prins Albert
- Deurne: 205 - Impeesa
- Lier: 233 - Durendael
- Mechelen: 96 - De Pelikaan
- Meerhout: 2000 - De Zilverdassen
- Turnhout 4 - 18 - Sint-Michiel
- Zandvliet: 80 - Kludde (seascouts)
Provincie Oost-Vlaanderen[bewerken | brontekst bewerken]
- De Pinte: 156 - De Havik
- Dikkelvenne: 200 - De Vleermuis
- Drongen: 3 - De Wilde Eend (Seascouts)
- Eeklo: 226 - De Leeuwerik
- Gent: 24 - Tom Wilson
- Gent: 120 - De Zwaluw
- Gent: 191 - De Reiger
- Gent: 194 - De Poema's
- Gent Centrum: 281 - De Zebra's
- Gentbrugge: 192 - De Wouw
- Mariakerke(Gent): 151 - De Koala's
- St. Amandsberg(Gent): 206 - De Flamingo's
- Heusden: 152 - De Kangoeroes
- Laarne: 126 - De Stokstaartjes
- Ronse: 157 - De Ouistities
- St.Niklaas: 7 - Mercator (Seascouts)
- Waarschoot: 28 - De Sperwer
- Wondelgem: 204 - De Tortels
- Zelzate: 190 - De Kievit
- Zwalm: 155 - De Feniks
Provincie West-Vlaanderen[bewerken | brontekst bewerken]
- Blankenberge: 9 - Wandelaar (Zeescouts)
- Bredene: 210 - Dakota
- Brugge: 11 - De Boekaniers (Zeescouts)
- Brugge: 39 - De Menapiërs
- Brugge: 44 - Jan Bart (Zeescouts)
- Brugge: 209 - De Vrijbuiters
- De Panne: 15 - Kraaienest (Zeescouts)
- Izegem: 36 - De Jakketoes
- Knokke: 102 - De Albatros (Zeescouts)
- Koekelare: 33 - De Navajo's
- Nieuwpoort: 8 - 't Vloedgat (Zeescouts)
- Oostende: 2 - De Westhinder (Zeescouts)
- Oostende: 21 - De Jolle
- Oostkamp: 207 - De Eekhoorn
Provincie Vlaams-Brabant - Limburg[bewerken | brontekst bewerken]
- Aarschot: 163 - De Bevers
- Brussel: 140 - Roodbaard (Zeescouts)
- Jette(Brussel): 14 - De Faunaten
- Watermaal-Bosvoorde(Brussel): 78 - Tuulihaukat (Finse scouts)
- Diepenbeek: 263 - De Dolfijn
- Kessel-Lo: 264 - De Vlievleger
- Landen: 260 - De Pepijn
- Linden: 285 - De Leeuwkens
- Lovenjoel: 345 - De Toekan
- Tienen: 213 - De Hinde
- Tienen: 214 - De Klimop
- Wilsele: 286 - Hermes
Scouts en Gidsen Vlaanderen[bewerken | brontekst bewerken]
Nummerinformatie[bewerken | brontekst bewerken]
De nummering van groepen bij Scouts en Gidsen Vlaanderen volgt een strikt patroon. De code bestaat uit een letter, 4 cijfers en opnieuw een letter. Onderstaande tabel legt de betekenis van deze tekens uit.
code | betekenis |
---|---|
Eerste letter | Lettercode voor de provincie |
Eerste cijfer | Gouwnummer binnen provincie |
Tweede cijfer | Districtnummer binnen gouw |
Derde en vierde cijfer | Nummer van een groep binnen district |
Laatste letter |
|
Provincie Antwerpen[bewerken | brontekst bewerken]
Gouw Antwerpen: A1000P[bewerken | brontekst bewerken]
District Hollebeek: A1100D[bewerken | brontekst bewerken]
- Antwerpen: A1125G - St.-Joris
- Antwerpen: A1148G - Kristus Koning
- Hoboken: A1128G - Zaoeja
- Hoboken: A1117M - Heilig Kruis
- Hoboken: A1133S - St.-Paulus
- Wilrijk: A1154G - Scouting Valaar
- Wilrijk: A1172G - 26-46 Feniks
District Centrum: A1200D[bewerken | brontekst bewerken]
- Antwerpen: A1201S - 1e St.-Jacob
- Antwerpen: A1202G - 2e Onze Lieve Vrouw
- Antwerpen: A1204G - 4e St.-Jan Berchmans
- Antwerpen: A1225M - 25e St.-Jacob
- Borgerhout: A1218G - BP.Corneel Mayné
- Borgerhout: A1230G - 30ste Prins-Boudewijn
- Antwerpen: A1272G - Scouts & Gidsen Zurenborg 20-72 Roelandgroep
District West: A1300D[bewerken | brontekst bewerken]
- Antwerpen: A1305S - Kraktak
- Antwerpen: A1306G - AKA Antigoon
District Schelde: A1400D (zeescouts)[bewerken | brontekst bewerken]
- Antwerpen: A1401S - 1e BP.Zeescouts Georges de Hasque
- Antwerpen: A1402S - 2e BP.Zeescouts Corneel Mayné
- Antwerpen: A1409M - 9e Zeescouts Sus Antigoon
- Antwerpen: A1413S - 13e St.-Joris Zeescouts
District Zilverbeek: A1500D[bewerken | brontekst bewerken]
- Berchem: A1508S - 8e St.-Stanislas
- Berchem: A1509M - 9e St.-Joanna
- Berchem: A1522S - St.-Albertus
- Berchem: A1537M - St.-Godelieve
- Berchem: A1550S - Pius XI
- Wilrijk: A1573G - Oosterveld
Gouw Heide: A2000P[bewerken | brontekst bewerken]
District Morckhoven: A2100D[bewerken | brontekst bewerken]
- Deurne: A2101G - Jonas van Morckhoven
- Deurne: A2107G - 7e Sint-Aleydis
- Ranst: A2114S - 14e Siegfried
- Wommelgem: A2115M - 15e Baden Powell
- Deurne: A2143G - 43e Sint-Rumoldus
- Borgerhout: A2146G - 46e Xaverius - Sint-Rita
- Deurne: A2149M - 49e Sint-Bernadette
- Deurne: A2168G - 68e Sint-Maarten
- Borsbeek: A2170G - 70e Sint-Jan Berchmans
- Deurne: A2180S - 80e Sint-Bernadette
- Wommelgem: A2191S - 91e Baden Powell
District Kommerin: A2200D[bewerken | brontekst bewerken]
- 's Gravenwezel: A2202G - St.-Catharina
District Ten Ryen: A2300D[bewerken | brontekst bewerken]
- Merksem: A2302M - 2e Sint-Maarten
- Merksem: A2304M - 4e Sint-Joris
- Schoten: A2314G - 14e Onze-Lieve-Vrouw-Ten Bos
- Merksem: A2324G - 24e Sint-Frans
- Merksem: A2338G - 38e Jin Leo
- Merksem: A2341G - 41e Konigin Astrid
- Merksem: A2361S - 61e Sint-Jozef
- Schoten: A2362G - 62e Master Van Bladel
- Merksem: A2366S - 66e Sint-Eduardus
District Noordenkwijt: A2400D[bewerken | brontekst bewerken]
District Noord: A2500D[bewerken | brontekst bewerken]
Gouw Op-Sinjoor: A3000P[bewerken | brontekst bewerken]
District Cantincrode: A3100D[bewerken | brontekst bewerken]
- Mortsel: A3143G - 43e Sint-Benedictus
- Mortsel: A3111G - 115e Sint-Xaverius-Guldenvlies
District Ter Elst - Waverheide: A3200D[bewerken | brontekst bewerken]
- Lint: A3204S en A3240M - Scouts, Gidsen en Akabe Lint
District Molenbos: A3300D[bewerken | brontekst bewerken]
District Dijle: A3400D[bewerken | brontekst bewerken]
District Rupel: A3600D[bewerken | brontekst bewerken]
Gouw Kempen: A4000P[bewerken | brontekst bewerken]
District Noorderkempen: A4100D[bewerken | brontekst bewerken]
- Turnhout: A4102S + A4107M - Sint Joris
- Turnhout: A4103S - Sint Victor
- Turnhout: A4104G + A4118G - Sint Michiel
- Beerse: A4105S - André de Thaye
- Turnhout: A4106S - Sint Frans
- Vosselaar: A4108G - Don Bosco
- Turnhout: A4109G - Akabe Ommekaar
- Beerse: A4110M - Sint-Rita
- Ravels: A4111G - Scouting Ravels
- Turnhout: A4112G - Sint Lucas
- Turnhout: A4113G - Scouts en Gidsen Sint Franciscus
- Turnhout: A4115M - Koningin Astrid
- Turnhout: A4117M - Sint Godelieve
- Oud-Turnhout: A4119G - Ansarat
- Arendonk: A4120G - Carpe Diem
- Turnhout: A4122G - Zeescouts Toxandria
District Mol: A4200D[bewerken | brontekst bewerken]
- Mol Centrum: A4201S - St.-Pieter
- Mol Donk: A4203G - St.-Antonius/St.-Agnes
- Mol Sluis: A4204S - St.-Paulus
- Mol Ginderbuiten: A4205S - St.-Carolus
- Mol Achterbos: A4207S - Tijl
- Balen: A4209G - Akabe 't Kruierke
- Mol Centrum: A4212M - J.F. Kennedy
- Mol Achterbos A4213M : - Nele
- Mol Ezaart: A4215G - St.-Willebrordus
- Retie: A4216G - St. Martinus
District Zuiderkempen:[bewerken | brontekst bewerken]
- Geel: A4304G - Akabe De Pioen
- Geel: A4309M - De Klauwaerts
- Geel: A4303S - Sint-Aloysius
- Geel: A4307S - Sint-Tarcitius
- Herentals: A4312G Reynaert-Adinda (5de & 12de kempen)
- Herentals: A4301S - Sint-Ludovicus (1ste kempen)
- Herentals: A4302M - Sint-Waldetrudis (2de kempen)
- Herentals: A4308S - Sint-Waldetrudis (8ste kempen)
- Herselt: A4311S - Blauberg
- Lille: A4306S - Sint-Pieter (scouts Lille)
- Westerlo: A4310S - Jongensstad
District Nete:[bewerken | brontekst bewerken]
Provincie Vlaams-Brabant[bewerken | brontekst bewerken]
Gouw West-Brabant: B1000P[bewerken | brontekst bewerken]
District Brussel[bewerken | brontekst bewerken]
- Evere: Scouts Evere (Ridders van Onze Lieve Vrouw)
District Hopland[bewerken | brontekst bewerken]
District Withlove: B1400D[bewerken | brontekst bewerken]
- Boortmeerbeek: B1401G Godelieve
- Hever-Schiplaken : B1410G Kruisridders
District Zennedal[bewerken | brontekst bewerken]
District Zonien[bewerken | brontekst bewerken]
District Wolvendael[bewerken | brontekst bewerken]
Gouw Oost-Brabant: B2000P[bewerken | brontekst bewerken]
Provincie Limburg[bewerken | brontekst bewerken]
Gouw Limburg: L1000P[bewerken | brontekst bewerken]
District Herckenrode: L1100D[bewerken | brontekst bewerken]
- Hasselt: L1101M - De Vrede
- Hasselt: L1102S - Lod Lavki
- Hasselt: L1103 - Pater Damiaan
- Alken:L1104M/S - Scouts en Gidsen Alken (Moeder Teresa Alken, Luther King Alken)
- Hasselt: L1106G - Herckenrode
- Hasselt: L1108M/L1110S - Anna Frank/Sint-Michiel - SMAF
- Wellen: L1111S/M - Welsco
- Hasselt: L1112S - Sint Martinus
- Zonhoven: L1113G - Juventa
- Hasselt:L1114G - Godsheide
District Grevenbroeck: L1200D[bewerken | brontekst bewerken]
- Bree:L1201G - O.L.Vrouw
- Hamont:L1202M - Globetrotters
- Maaseik: L1203S/L1208M - Jan van Eyck/Sint Harlindis
- Lommel: L1205G - Sint Pieter
- Neerpelt: L1206M - Sint Jozef (Boseind)
- Neerpelt: L1209S/L1210M - Sint-Willibrordus (Neerpelt-Centrum)
- Neerpelt: L1212S - Sint Jozef (Boseind)
- Hamont: L1213S - Tijlgroep
- Kinrooi: L1214G - Pebbles
- Neerpelt: L1216G - Sint Willibrordus Akabe
District Mijnheide: L1300D[bewerken | brontekst bewerken]
District Mastentop-Toxandria: L1500D/L1400D[bewerken | brontekst bewerken]
- Tessenderlo: L1401/02G - Scouts en Gidsen Tessenderlo Centrum (Sint-Martinus/Helder Camera)
- Beringen:L1505S/L1509M - Scouts en Gidsen Beringen Centrum (Sint-Jozef/August Cuppens)
District Haspengouw: L1600D[bewerken | brontekst bewerken]
Provincie Oost-Vlaanderen[bewerken | brontekst bewerken]
Gouw Gent: O1000P[bewerken | brontekst bewerken]
District Gent-Oost:O1300D[bewerken | brontekst bewerken]
- Destelbergen: O1306G - Haegepoorters
- Destelbergen: - Sint-Lieven
- Sint-Amandsberg (Gent): 01304G - Sint-Bernadette
District Gent-noord:O1100D[bewerken | brontekst bewerken]
- Eeklo: O1112G - Baden-Powell
Gouw Land van Egmont: O2000P[bewerken | brontekst bewerken]
District Dender[bewerken | brontekst bewerken]
- Aalst: St-Kristoffel (gemengd)
- Aalst: Sint-Joris (gemengd)
- Aalst: Sint-Aloysius (Jongens)
- Aalst: Sint-Goedele (meisjes)
- Aalst: Akabe Sint-Jan Bechmans
- Hofstade: Sint-Lutgardis
- Lede: Onze Lieve Vrouw
- Terjoden: Sint-Tarcitius
- Baardegem: Sint-Margareta
- Meldert: De Hopduveltjes
- Hekelgem: Open Pajotten
- Denderleeuw: Prins Boudewijn-Lichthoek
- Ninove: Sint-Jan Berchmans (jongens)
- Ninove: Gidsen
- Teralfene: Ter Alwina
- Aspelare: Mandus
- Nieuwenhove: Givergroep
Gouw Waas: O3000P[bewerken | brontekst bewerken]
District Durme: O3200D[bewerken | brontekst bewerken]
- Lokeren: O3201S - Scouts Hoogland (St.-Laurentius)
- Sinaai: O3207G - Sint-Franciscus Sinaai
District Land van Aymon: O3400D[bewerken | brontekst bewerken]
- Zele: O3408S/O03409G/O3410G- Scouts en gidsen Zele (Sint-Ignatius/Sint-Ludgardis/AKABE Zele)
- Dendermonde: O3411G - Scouting Dendermonde (1ste Sint-Paulus Baden Powell Dendermonde)
- Buggenhout: 03405G - Scouts en Gidsen Buggenhout-Briel (5de Sint-Franciskus Buggenhout)
District Lelie: O3300D[bewerken | brontekst bewerken]
- Kieldrecht: O3301G - Scouts Sint-Michiel, Kieldrecht
District Klaas: O3100D[bewerken | brontekst bewerken]
Provincie West-Vlaanderen[bewerken | brontekst bewerken]
Gouw Noordzee: W1000P[bewerken | brontekst bewerken]
District 't Brugse Vrije[bewerken | brontekst bewerken]
- Karel de Goede
- Karel de Goede akabe
- Don Bosco
- Savio
- Grimmertinge
- Kerlinga
- Tilleghem
- Sint-Leo land
- Sint-Leo Zee
- Permeke
District De Kelle: W1400D[bewerken | brontekst bewerken]
- Bredene: Noordland
- Gistel: W1414G - Scouts en Gidsen Gisco Regenboog
- Oostende: W1404G - Scouts en Gidsen Oostende, Zeescouts de Schorre
- Koksijde: W1413G - Scouts en Gidsen Zeedustra
- Oostduinkerke: W1407G - Scouts en Gidsen CASA
District Duinse Polders[bewerken | brontekst bewerken]
- Beernem
- Blankenberge
- Knokke
- Wenduine
- Zeebrugge
District Houtland W1300D[bewerken | brontekst bewerken]
- Kortemark: Robbrecht De Fries
- Torhout: St-Rembert
- Torhout: Robrecht van Bethune
- Ruddervoorde: Kanunnik Andries
- Lichtervelde: W1309M - De Graal
- Lichtervelde: Karel van de Poele
- Gits: Jan Van Haelewijn
Gouw Zuid-West-Vlaanderen: W2000P[bewerken | brontekst bewerken]
District Leieland: W2100D[bewerken | brontekst bewerken]
- Menen: W2107G - J.F. Kennedy