Lijst van scoutinggroepen in België: verschil tussen versies
(JanBart opgeheven?) |
|||
Regel 34: | Regel 34: | ||
* Dikkelvenne: 200 - [[De Vleermuis]] | * Dikkelvenne: 200 - [[De Vleermuis]] | ||
* Drongen: 3 - [[De Wilde Eend]] (zeescouts) | * Drongen: 3 - [[De Wilde Eend]] (zeescouts) | ||
* Drongen: - [[De Woudloper]] (Onafhankelijk) | |||
* Eeklo: 226 - [[De Leeuwerik]] | * Eeklo: 226 - [[De Leeuwerik]] | ||
* Gent: 24 - [[Tom Wilson]] | * Gent: 24 - [[Tom Wilson]] | ||
Regel 40: | Regel 41: | ||
* Gent: 191 - [[De Reiger]] | * Gent: 191 - [[De Reiger]] | ||
* Gent: 194 - [[De Poema's]] | * Gent: 194 - [[De Poema's]] | ||
* Gent Centrum: 281 - [[De Zebra's]] | * Gent Centrum: 281 - [[De Zebra's]] | ||
* Gentbrugge: 192 - [[De Wouw]] | * Gentbrugge: 192 - [[De Wouw]] | ||
Regel 61: | Regel 61: | ||
* Brugge: 11 - [[De Boekaniers]] (zeescouts) | * Brugge: 11 - [[De Boekaniers]] (zeescouts) | ||
* Brugge: 39 - [[De Menapiërs]] | * Brugge: 39 - [[De Menapiërs]] | ||
* Brugge: 44 - [[Jan Bart]] (zeescouts) | * Brugge: 44 - [[Jan Bart]] (zeescouts) (opgeheven) | ||
* Brugge: 209 - [[De Vrijbuiters]] | * Brugge: 209 - [[De Vrijbuiters]] | ||
* De Panne: 15 - [[Kraaienest]] (zeescouts) | * De Panne: 15 - [[Kraaienest]] (zeescouts) |
Versie van 27 jan 2011 14:13
Beste bezoeker,
Staat jouw scoutinggroep er niet tussen? Zet hem er dan bij! Dit doe je zo:
Zet op deze pagina géén link naar de website van jouw scoutinggroep: Links naar andere websites worden namelijk van deze pagina verwijderd. |
Dit is een lijst van scoutinggroepen die probeert om (ooit) alle scoutinggroepen in België in kaart te brengen. Over scoutinggroepen met rode letters is nog geen artikel.
FOS Open Scouting[bewerken | brontekst bewerken]
De scoutsgroepen hebben bij FOS een nummer gekregen, deze nummering loopt over gans Vlaanderen. De nummers in de 400 zijn de Provinciale Ploegen en in de 500 de federatieve onderdelen.
Provinciale Ploeg Antwerpen[bewerken | brontekst bewerken]
- 401
- Antwerpen L.O.: 1 - Lange Wapper (zeescouts)
- Antwerpen-Kiel: 95 - Brabo-Marnix (inactief)
- Beveren: 45 - De Schrans
- Deurne: 17 - Prins Albert
- Deurne: 205 - Impeesa
- Lier: 233 - Durendael
- Meerhout: 2000 - De Zilverdassen (opgeheven)
- Zandvliet: 80 - Kludde (zeescouts)
Provinciale Ploeg Oost-Vlaanderen[bewerken | brontekst bewerken]
- 402
- De Pinte: 156 - De Havik
- Dikkelvenne: 200 - De Vleermuis
- Drongen: 3 - De Wilde Eend (zeescouts)
- Drongen: - De Woudloper (Onafhankelijk)
- Eeklo: 226 - De Leeuwerik
- Gent: 24 - Tom Wilson
- Gent: 120 - De Zwaluw
- Gent: 120 - De Zwaluw (WFIS) (Onafhankelijk)
- Gent: 191 - De Reiger
- Gent: 194 - De Poema's
- Gent Centrum: 281 - De Zebra's
- Gentbrugge: 192 - De Wouw
- Mariakerke(Gent): 151 - De Koala's
- St. Amandsberg(Gent): 206 - De Flamingo's
- Heusden: 152 - De Kangoeroes
- Laarne: 126 - De Stokstaartjes
- Ronse: 157 - De Ouistities
- St.Niklaas: 7 - Mercator (zeescouts)
- Waarschoot: 28 - De Sperwer
- Wondelgem: 204 - De Tortels
- Zelzate: 190 - De Kievit
- Zottegem: 211 - De Arend (opgeheven)
- Zwalm: 155 - De Feniks
Provinciale Ploeg West-Vlaanderen[bewerken | brontekst bewerken]
- 403
- Blankenberge: 9 - Wandelaar (zeescouts)
- Bredene: 210 - De Dakotas
- Brugge: 11 - De Boekaniers (zeescouts)
- Brugge: 39 - De Menapiërs
- Brugge: 44 - Jan Bart (zeescouts) (opgeheven)
- Brugge: 209 - De Vrijbuiters
- De Panne: 15 - Kraaienest (zeescouts)
- Izegem: 36 - De Jakketoes
- Knokke: 102 - De Albatros
- Koekelare: 33 - De Navajo's
- Nieuwpoort: 8 - 't Vloedgat (zeescouts)
- Oostende: 2 - De Westhinder (zeescouts)
- Oostende: 21 - De Jolle
- Oostkamp: 207 - De Eekhoorn
Provinciale Ploeg Vlaams-Brabant - Limburg[bewerken | brontekst bewerken]
- 404
Brussels Hoofdstedelijk Gewest[bewerken | brontekst bewerken]
- Brussel: 140 - Roodbaard (zeescouts)
- Jette: 14 - De Faunaten
- Watermaal-Bosvoorde: 78 - Tuulihaukat (Finse scouts)
Provincie Limburg[bewerken | brontekst bewerken]
- Diepenbeek: 263 - De Dolfijn
Provincie Vlaams-Brabant[bewerken | brontekst bewerken]
- Aarschot: 163 - De Bevers
- Kessel-Lo: 264 - De Vlievleger
- Landen: 260 - De Pepijn
- Linden: 285 - De Leeuwkens
- Lovenjoel: 345 - De Toekan
- Tienen: 213 - De Hinde
- Tienen: 214 - De Klimop
- Wilsele: 286 - Hermes
Scouts en Gidsen Vlaanderen[bewerken | brontekst bewerken]
Nummerinformatie[bewerken | brontekst bewerken]
De nummering van groepen bij Scouts en Gidsen Vlaanderen volgt een strikt patroon. De code bestaat uit een letter, 4 cijfers en opnieuw een letter. Onderstaande tabel legt de betekenis van deze tekens uit.
code | betekenis |
---|---|
Eerste letter | Lettercode voor de provincie |
Eerste cijfer | Gouwnummer binnen provincie |
Tweede cijfer | Districtnummer binnen gouw |
Derde en vierde cijfer | Nummer van een groep binnen district |
Laatste letter |
|
Provincie Antwerpen[bewerken | brontekst bewerken]
Gouw Antwerpen[bewerken | brontekst bewerken]
- A1000P
- Antwerpen: A????G - 9e St.-Paulus Antwerpen (opgeheven)
District Hollebeek[bewerken | brontekst bewerken]
- A1100D
- Hoboken: A1101G - Jins Hoboken
- Wilrijk: A1102G - Jins Wilrijk
- Antwerpen: A1103G - Jins Hollebeek
- Hoboken: A1117M - Heilig Kruis
- Antwerpen: A1125G - St. Joris
- Wilrijk: A1128G - Zaoeja
- Hoboken: A1133S - Sint-Paulus
- Antwerpen: A1148G - Kristus Koning
- Wilrijk: A1149S - 49e Corbisier
- Wilrijk: A1154G - Scouting Valaar
- Wilrijk: A1172G - 26-46 Feniks
District Antwerpen Centrum[bewerken | brontekst bewerken]
- A1200D
- Antwerpen: A1201S - 1e St.-Jacob A1225M - 25e St.-Jacob
- Antwerpen: A1202G - 2e Onze Lieve Vrouw
- Antwerpen: A1204G - 4e St.-Jan Berchmans Antwerpen
- Antwerpen: A1210S - 10e St.-Paulus Antwerpen (opgeheven)
- Borgerhout: A1218G - 18e BP.Corneel Mayné
- Borgerhout: A1224M - 5-19e St.-Lutgardis Maria Mediatrix
- Borgerhout: A1230G - 30e Prins-Boudewijn
- Antwerpen : A1235G - 35e Onze-Lieve-Vrouw ster der zee
- Antwerpen: A1240G - 40-15e St.-Eligius St.-Augustinus
- Antwerpen: A1272G - Scouts-Gidsen 20-72 Zurenborg "Roelandgroep"
- Antwerpen: A1283G - Districtsjins St.-Priscilla
District Antwerpen West[bewerken | brontekst bewerken]
- A1300D
- Zwijndrecht: A1302M - De Gazellen A1336S - St.Theresia
- Antwerpen LO: A1305S - Kraktak
- Antwerpen LO: A1306G - 6e AKA Antigoon
- Antwerpen: A1319G - 9-10e St.Lievens St.Andries
- Antwerpen LO: A1321G - Scouting Linkeroever
- Antwerpen: A1322G - 6+16 Scouting Antwerpen Zuid
District Antwerpen ter Schelde[bewerken | brontekst bewerken]
- A1400D (zeescouts)
- Antwerpen: A1401S - 1e BP.Zeescouts Georges de Hasque
- Antwerpen: A1402S - 2e BP.Zeescouts Corneel Mayné
- Antwerpen: A1409M - 9e Zeescouts Sus Antigoon
- Antwerpen: A1413S - 13e St.-Joris Zeescouts
District Zilverbeek[bewerken | brontekst bewerken]
- A1500D
- Berchem: A1501M - Onze-Lieve-Vrouw
- Berchem: A1508S - 8e St.-Stanislas
- Berchem: A1509M - 9e St.-Joanna
- Berchem: A1511S - Prins Van Luik
- Berchem: A1512G - De Koalabeertjes
- Berchem: A1513G - 13e St.-Joris
- Berchem: A1514S - Albert I
- Berchem: A1522S - St.-Albertus
- Berchem: A1537M - St.-Godelieve
- Berchem: A1550S - Pius XI
- Wilrijk: A1573G - Oosterveld
Gouw Heide[bewerken | brontekst bewerken]
- A2000P
District Morckhoven[bewerken | brontekst bewerken]
- A2100D
- Deurne: A2101G - Jonas van Morckhoven
- Deurne: A2107G - 7e Sint-Aleydis
- Ranst: A2114S - 14e Siegfried
- Wommelgem: A2115M - 15e Baden-Powell
- Deurne: A2143G - 43e Sint-Rumoldus
- Borgerhout: A2146G - 46e Xaverius - Sint-Rita
- Deurne: A2149M - 49e Sint-Bernadette
- Deurne: A2168G - 68e Sint-Maarten
- Borsbeek: A2170G - 70e Sint-Jan Berchmans
- Deurne: A2180S - 80e Sint-Bernadette
- Wommelgem: A2191S - 91e Baden-Powell
District Kommerin[bewerken | brontekst bewerken]
- A2200D
- Wechelderzande: A2201G - Zandlopers
- 's-Gravenwezel: A2202G - St.-Catharina
- Halle-Zoersel: A2203G - Kris-Kras akabe
- Zoersel: A2221G - St.-Elisabeth
- Schilde: A2235M - St.-Godelieve
- Westmalle: A2245G - St.-Lucas
- Schilde: A2249S - Unité 49 B.P.
- Oelegem: A2253M - Tagore
- Schilde: A2256S - St.-Dominicus
- Oelegem: A2269S - Onze Lieve Vrouw
- Halle-Zoersel - A2274G - St.-Maarten
- Wijnegem: A2299G - Parsival
District Ten Ryen[bewerken | brontekst bewerken]
- A2300D
- Merksem: A2302M - 2e Sint-Maarten
- Merksem: A2304M - 4e Sint-Joris
- Schoten: A2314G - 14e Onze-Lieve-Vrouw-Ten Bos
- Merksem: A2324G - 24e Sint-Frans
- Merksem: A2338G - 38e Jin Leo
- Merksem: A2341G - 41e Konigin Astrid
- Merksem: A2361S - 61e Sint-Jozef
- Schoten: A2362G - 62e Master Van Bladel
- Merksem: A2366S - 66e Sint-Eduardus
District Noordenkwijt[bewerken | brontekst bewerken]
- A2400D
- Brasschaat: A2407S - 7de Sint-Michiel
- Ekeren: A2412G - De Zonnepinkers
- Ekeren: A2417S - Sint-Lambertus
- Brasschaat: A2420G - Jobertus
- Brasschaat: A2423G - 23ste Don Bosco
- Ekeren: A2431M - Sint-Lutgardis
- Brasschaat: A2438M - 38ste Beatrijs
- Brasschaat: A2442S - Leopold III
- Ekeren: A2453G - O.-L.-Vr.-Van Vrede
District Noord[bewerken | brontekst bewerken]
- A2500D
Gouw Op-Sinjoor[bewerken | brontekst bewerken]
- A3000P
District Cantincrode[bewerken | brontekst bewerken]
- A3100D
- Mortsel: A3143G - 43e Sint-Benedictus
- Mortsel: A3111G - 115e Sint-Xaverius-Guldenvlies
District Ter Elst - Waverheide[bewerken | brontekst bewerken]
- A3200D
- Lint: A3204S en A3240M - Scouts, Gidsen en Akabe Lint
- Duffel: A3277S, A3203M en A3207G - Scouts, Gidsen en Akabe Duffel
District Molenbos[bewerken | brontekst bewerken]
- A3300D
District Dijle[bewerken | brontekst bewerken]
- A3400D
District Rupel[bewerken | brontekst bewerken]
- A3600D
Gouw Kempen[bewerken | brontekst bewerken]
- A4000P
District Noorderkempen[bewerken | brontekst bewerken]
- A4100D
- Turnhout: A4102S + A4107M - Sint Joris
- Turnhout: A4103S - Sint Victor
- Turnhout: A4104G + A4118G - Sint Michiel
- Beerse: A4105S - André de Thaye
- Turnhout: A4106S - Sint Frans
- Vosselaar: A4108G - Don Bosco
- Turnhout: A4109G - Akabe Ommekaar
- Beerse: A4110M - Sint-Rita
- Ravels: A4111G - Scouting Ravels
- Turnhout: A4112G - Sint Lucas
- Turnhout: A4113G - Scouts en Gidsen Sint Franciscus
- Turnhout: A4115M - Koningin Astrid
- Turnhout: A4117M - Sint Godelieve
- Oud-Turnhout: A4119G - Ansarat
- Arendonk: A4120G - Carpe Diem
- Turnhout: A4122G - Zeescouts Toxandria
District Mol[bewerken | brontekst bewerken]
- A4200D
- Mol Centrum: A4201S - St.-Pieter
- Mol Donk: A4203G - St.-Antonius/St.-Agnes
- Mol Sluis: A4204S - St.-Paulus
- Mol Ginderbuiten: A4205S - St.-Carolus
- Mol Achterbos: A4207S - Tijl
- Balen: A4209G - Akabe 't Kruierke
- Mol Centrum: A4212M - J.F. Kennedy
- Mol Achterbos A4213M : - Nele
- Mol Ezaart: A4215G - St.-Willebrordus
- Retie: A4216G - St. Martinus
District Zuiderkempen[bewerken | brontekst bewerken]
- A4300D
- Geel: A4304G - Akabe De Pioen
- Geel: A4309M - De Klauwaerts
- Geel: A4303S - Sint-Aloysius
- Geel: A4307S - Sint-Tarcitius
- Herentals: A4312G Reynaert-Adinda (5de & 12de kempen)
- Herentals: A4301S - Sint-Ludovicus (1ste kempen)
- Herentals: A4302M - Sint-Waldetrudis (2de kempen)
- Herentals: A4308S - Sint-Waldetrudis (8ste kempen)
- Herselt: A4311S - Blauberg
- Lille: A4306S - Sint-Pieter (scouts Lille)
- Westerlo: A4310S - Jongensstad
District Nete[bewerken | brontekst bewerken]
- A4400D
Pijpelheide: A4411M Sint-Gertrudis (Gidsen Pijpelheide)
Provincie Vlaams-Brabant[bewerken | brontekst bewerken]
Gouw West-Brabant[bewerken | brontekst bewerken]
- B1000P
District Brussel[bewerken | brontekst bewerken]
- Evere: Scouts Evere (Ridders van Onze Lieve Vrouw)
- Woluwe: Kruisboog-Hadewijch
- Woluwe: Reynaert-Beatrijs
- Woluwe: Mooibos-Lievens
- Molenbeek: ScoGiMo
- Laken: Ruusbroec
- Ganshoren: Scouts Ganshoren
- Ukkel: Scouts Ekwator Ukkel
- Jette: Scouts Jette
- Akabe: Akabe Brussel
District Hopland[bewerken | brontekst bewerken]
District Withlove[bewerken | brontekst bewerken]
- B1400D
- Boortmeerbeek: B1401G Godelieve
- Hever-Schiplaken : B1410G Kruisridders
District Zennedal[bewerken | brontekst bewerken]
District Zoniën[bewerken | brontekst bewerken]
District Wolvendael[bewerken | brontekst bewerken]
Gouw Oost-Brabant[bewerken | brontekst bewerken]
- B2000P
District Macadam[bewerken | brontekst bewerken]
- B2101G: Damiaan Buken-Delle
- B2103G: O.L. Vrouw - St.-Joris Kortenberg
- B2104G: Sint Lutgardis - Sint Jan-Berchmans Leuven
- B2105M: St-Goedele Herent
- B2106S: St.-Willebrordus Herent
- B2107M: St. Kristina Winksele-Veltem-Beisem
- B2108S: Graalridders Winksele-Veltem-Beisem
- B2109G: St.-Stanislas Egenhoven
- B2110M - B2111S: Gudrun - Elkerlyc Diependaal
District Leuven-Zuid[bewerken | brontekst bewerken]
District Hertog Jan Primus[bewerken | brontekst bewerken]
District Hageland[bewerken | brontekst bewerken]
District Bietenhoek[bewerken | brontekst bewerken]
Provincie Limburg[bewerken | brontekst bewerken]
Gouw Limburg[bewerken | brontekst bewerken]
- L1000P
District Herckenrode[bewerken | brontekst bewerken]
- L1100D
- Hasselt: L1101M - De Vrede
- Hasselt: L1102S - Lod Lavki
- Hasselt: L1103 - Pater Damiaan
- Alken:L1104M/S - Scouts en Gidsen Alken (Moeder Teresa Alken, Luther King Alken)
- Hasselt: L1106G - Herckenrode
- Hasselt: L1108M/L1110S - Scouts Sint-Michiel / Anne Frank (SMAF)
- Wellen: L1111S/M - Welsco
- Hasselt: L1112S - Sint Martinus
- Zonhoven: L1113G - Juventa
- Hasselt:L1114G - Scouting Godsheide
District Grevenbroeck[bewerken | brontekst bewerken]
- L1200D
- Bree:L1201G - O.L.Vrouw
- Hamont:L1202M - Globetrotters
- Maaseik: L1203S/L1208M - Jan van Eyck/Sint Harlindis
- Lommel: L1205G - Sint Pieter
- Neerpelt: L1206M - Sint Jozef
- Neerpelt: L1209S/L1210M - Sint-Willibrordus (Neerpelt-Centrum)
- Neerpelt: L1212S - Sint Jozef
- Hamont: L1213S - Tijlgroep
- Kinrooi: L1214G - Pebbles
- Neerpelt: L1216G - Sint Willibrordus Akabe
District Mijnheide[bewerken | brontekst bewerken]
- L1300D
District Mastentop-Toxandria[bewerken | brontekst bewerken]
- L1500D/L1400D
- Tessenderlo: L1401/02G - Scouts en Gidsen Tessenderlo Centrum (Sint-Martinus/Helder Camera)
- Beringen:L1505S/L1509M - Scouts en Gidsen Beringen Centrum (Sint-Jozef/August Cuppens)
District Haspengouw[bewerken | brontekst bewerken]
- L1600D
- Sint-Truiden: L1605S - Sint-Trudo
Provincie Oost-Vlaanderen[bewerken | brontekst bewerken]
Gouw Gent[bewerken | brontekst bewerken]
- O1000P
District Gent-Noord[bewerken | brontekst bewerken]
- O1100D
- Eeklo: O1112G - Baden-Powell
District Gent-Oost[bewerken | brontekst bewerken]
- O1300D
- Destelbergen: O1306G - Haegepoorters
- Destelbergen: - Sint-Lieven
- Sint-Amandsberg (Gent): O1304G - Sint-Bernadette
District Gent-Zuid[bewerken | brontekst bewerken]
District Moerkensheide[bewerken | brontekst bewerken]
Gouw Land van Egmont[bewerken | brontekst bewerken]
- O2000P
District Land van Rhode[bewerken | brontekst bewerken]
District Dender[bewerken | brontekst bewerken]
- Aalst: St-Kristoffel (gemengd)
- Erpe-Mere: Kievit (gemengd)
- Aalst: Sint-Joris (gemengd)
- Aalst: Sint-Aloysius (jongens)
- Aalst: Sint-Goedele (meisjes)
- Aalst: Akabe Sint-Jan Bechmans
- Hofstade: Sint-Lutgardis
- Lede: Onze Lieve Vrouw
- Terjoden: Sint-Tarcitius
- Baardegem: Sint-Margareta
- Meldert: De Hopduveltjes
- Hekelgem: Open Pajotten
- Denderleeuw: Prins Boudewijn-Lichthoek
- Ninove: Sint-Jan Berchmans (jongens)
- Ninove: Heilig Harten (meisjes)
- Teralfene: Ter Alwina
- Aspelare: Mandus
District Vlaamse Ardennen[bewerken | brontekst bewerken]
Gouw Waas[bewerken | brontekst bewerken]
- O3000P
District Klaas[bewerken | brontekst bewerken]
- O3100D
District Durme[bewerken | brontekst bewerken]
- O3200D
- Lokeren: O3201S - Scouts Hoogland (St.-Laurentius)
- Sinaai: O3207G - Sint-Franciscus Sinaai
- Klein-Sinaai: O3214G - Scouts Thomas
District Lelie[bewerken | brontekst bewerken]
- O3300D
- Kieldrecht: O3301G - Scouts Sint-Michiel, Kieldrecht
District Land van Aymon[bewerken | brontekst bewerken]
- O3400D
- Zele: O3408S/O03409G/O3410G- Scouts en gidsen Zele (Sint-Ignatius/Sint-Ludgardis/AKABE Zele)
- Dendermonde: O3411G - Scouting Dendermonde (1ste Sint-Paulus Baden-Powell Dendermonde)
- Buggenhout: 03405G - Scouts en Gidsen Buggenhout-Briel (5de Sint-Franciskus Buggenhout)
Provincie West-Vlaanderen[bewerken | brontekst bewerken]
Gouw Noordzee[bewerken | brontekst bewerken]
- W1000P
District Duinse Polders[bewerken | brontekst bewerken]
- Beernem: W1101G - Scouts en Gidsen Sint-Amandus
- Blankenberge
- Knokke W1103M, W1104S - Scouts en Gidsen Sint-Joris Knokke
- Wenduine
- Zeebrugge
District 't Brugse Vrije[bewerken | brontekst bewerken]
- Karel de Goede
- Karel de Goede akabe
- Don Bosco
- Savio
- Grimmertinge
- Kerlinga
- Tilleghem
- Sint-Leo land
- Sint-Leo Zee
- Permeke
District Houtland[bewerken | brontekst bewerken]
- W1300D
- Kortemark: Robbrecht De Fries
- Torhout: St-Rembert
- Torhout: Robrecht van Bethune
- Ruddervoorde: Kanunnik Andries
- Lichtervelde: W1309M - De Graal
- Lichtervelde: Karel van de Poele
- Gits: Jan Van Haelewijn
District De Kelle[bewerken | brontekst bewerken]
- W1400D
- Bredene: Noordland
- Gistel: W1414G - Scouts en Gidsen Gisco Regenboog
- Oostende: W1404G - Zeescouts de Schorre Oostende
- Koksijde: W1413G - Scouts en Gidsen Zeedustra
- Oostduinkerke: W1407G - Scouts en Gidsen CASA
Gouw Zuid-West-Vlaanderen[bewerken | brontekst bewerken]
- W2000P
District Leieland[bewerken | brontekst bewerken]
- W2100D
- Menen: W2107G - J.F. Kennedy
District Mandel[bewerken | brontekst bewerken]
- Izegem: W2201S - Padvinders van Sint-Joris
District Iedipo[bewerken | brontekst bewerken]
District Gavers[bewerken | brontekst bewerken]
- Harelbeke: W2409G - Zeescouts Jan Bart