Lijst van PVN-scoutinggroepen: verschil tussen versies
Scoutpedia.nl, dé Scouting wiki
Geen bewerkingssamenvatting |
k (hoofdletter) |
||
(18 tussenliggende versies door 5 gebruikers niet weergegeven) | |||
Regel 4: | Regel 4: | ||
! Plaats || groepsnummer || Groepsnaam || opmerking || toegetreden || huidige groep | ! Plaats || groepsnummer || Groepsnaam || opmerking || toegetreden || huidige groep | ||
|- | |- | ||
|| ’s Gravenhage || Groep 1 || Waldhoorngroep || Boomen- en Bloemenkwartier<ref name=HC19340608>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMKB04:000150510:mpeg21:a0150 VEREENIGINGEN, Haagsche | || ’s-Gravenhage || Groep 1 || [[Waldhoorngroep]] || Boomen- en Bloemenkwartier<ref name=HC19340608>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMKB04:000150510:mpeg21:a0150 VEREENIGINGEN, Haagsche Courant, 08-06-1934]</ref> || 1934-07 || | ||
|- | |- | ||
|| ’s Gravenhage || Groep 2 || De Jonge Speurders || Bezuidenhout<ref name=HC19340608 /> || 1934-06 || | || ’s-Gravenhage || Groep 2 || [[De Jonge Speurders]] || Bezuidenhout<ref name=HC19340608 /><ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMKB04:000148583:mpeg21:a0145 Haagsche Courant, 23 januari 1934]</ref> || 1934-06 || | ||
|- | |- | ||
|| Amsterdam || Groep 1 || || || 1934-01 || | || Amsterdam || Groep 1 || || || 1934-01 || | ||
Regel 40: | Regel 40: | ||
|| Amsterdam || Groep 16 || Ardjoeno || || 1937-03 || | || Amsterdam || Groep 16 || Ardjoeno || || 1937-03 || | ||
|- | |- | ||
|| Amsterdam || Groep 17 || Drakagroep ||Amsterdam Noord, Hollandsche Draad- en Kabelfabriek<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMKB04:000150480:mpeg21:p014 Haagsche | || Amsterdam || Groep 17 || Drakagroep ||Amsterdam Noord, Hollandsche Draad- en Kabelfabriek<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMKB04:000150480:mpeg21:p014 Haagsche Courant, 2 mei 1934]</ref> || 1934-01 || | ||
|- | |- | ||
|| Amsterdam || Groep 17 || || Watergroep || 1934-01 || | || Amsterdam || Groep 17 || || Watergroep || 1934-01 || | ||
Regel 54: | Regel 54: | ||
|| Amsterdam || Groep 22 || 3e Wartburggroep || Watergroep || 1937-11 || | || Amsterdam || Groep 22 || 3e Wartburggroep || Watergroep || 1937-11 || | ||
|- | |- | ||
|| Assen || Groep 1 || De Zwervers || 1939-02, samengevoegd met De Hunnen || 1933-12 || | || Assen || Groep 1 || De Zwervers || 1939-02, samengevoegd met De Hunnen || 1933-12 || [[De Zwervers (Assen)|De Zwervers]] | ||
|- | |- | ||
|| Assen || Groep 2 || De Hunnen || || 1933-12 || | || Assen || Groep 2 || De Hunnen || || 1933-12 || | ||
Regel 62: | Regel 62: | ||
|| Delfzijl || || De Eemscanters || || 1933-12 || | || Delfzijl || || De Eemscanters || || 1933-12 || | ||
|- | |- | ||
|| Deventer || Groep 1 || Geert Grootegroep || || 1933-12 || [[Westenenkgroep]] | || Deventer || Groep 1 || Geert Grootegroep || || 1933-12 || [[Westenenkgroep]] | ||
|- | |- | ||
|| Deventer || Groep 2 || Geert Grootegroep || || 1937-07 || [[Westenenkgroep]] | || Deventer || Groep 2 || Geert Grootegroep || || 1937-07 || [[Westenenkgroep]] | ||
|- | |- | ||
|| Emmen || Groep 1 || || || 1933-12 || | || Emmen || Groep 1 || || || 1933-12 || | ||
|- | |- | ||
|| Enschede || || De Enschedesche Padvinders ||opgericht 1916<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMKB14:001549012:00037 De | || Enschede || || De Enschedesche Padvinders ||opgericht 1916<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMKB14:001549012:00037 De Padvinder, jrg 2, 1916, no 22, 1916]</ref> || 1933-12 || | ||
|- | |- | ||
|| Goor || || De Snelvoeters || || 1934-10 || | || Goor || || De Snelvoeters || || 1934-10 || [[Scouting Stoevelaargroep]] | ||
|- | |- | ||
|| Groningen || Groep 5 || De Havik || || 1933-12 || [[De Havik (Groningen)|De Havik]] | || Groningen || Groep 5 || De Havik || || 1933-12 || [[De Havik (Groningen)|De Havik]] | ||
Regel 76: | Regel 76: | ||
|| Groningen || Groep 8 || Martinigroep || || 1937-05, voor || | || Groningen || Groep 8 || Martinigroep || || 1937-05, voor || | ||
|- | |- | ||
|| Groningen || || Groene Troep || opgericht 1917<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:010669761:mpeg21:a0147 De Groene Troep, Nieuwsblad van het Noorden, 27 | || Groningen || || Groene Troep || opgericht 1917<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:010669761:mpeg21:a0147 De Groene Troep, Nieuwsblad van het Noorden, 27 december 1927]</ref> || 1933-12 || | ||
|- | |- | ||
|| Groningen || || Iduna Groep || Neutrale Joodsche groep, opgericht 1924<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:010874548:mpeg21:a0091 TIENJARIG BESTAAN „IDUNA”, Nieuw Israelietisch weekblad, | || Groningen || || Iduna Groep || Neutrale Joodsche groep, opgericht 1924<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:010874548:mpeg21:a0091 TIENJARIG BESTAAN „IDUNA”, Nieuw Israelietisch weekblad, 7 december 1934]</ref> || 1933-12 || | ||
|- | |- | ||
|| Groningen || || Meawdoeth Lechéroeth || Zionistische groep || 1933-12 || | || Groningen || || Meawdoeth Lechéroeth || Zionistische groep || 1933-12 || | ||
Regel 102: | Regel 102: | ||
|| Hengelo || Groep 4 || || || 1938-11, voor || | || Hengelo || Groep 4 || || || 1938-11, voor || | ||
|- | |- | ||
|| Hengelo || || De Hengelosche Verkenners || opgericht 1911<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMSAEN01:000053563:mpeg21:a0102 TWENTSCH NIEUWS. Het 25-jarig jubileum van „De Hengelosche Verkenners", Twentsch dagblad Tubantia en Enschedesche courant, | || Hengelo || || De Hengelosche Verkenners || opgericht 1911<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMSAEN01:000053563:mpeg21:a0102 TWENTSCH NIEUWS. Het 25-jarig jubileum van „De Hengelosche Verkenners", Twentsch dagblad Tubantia en Enschedesche courant, 5 oktober 1936]</ref> || 1933-12 || | ||
|- | |- | ||
|| Hilversum || Groep 1 || Die Gooische Treckers || || 1934-02 || [[Scouting Hilfertheem]] | || Hilversum || Groep 1 || Die Gooische Treckers || || 1934-02 || [[Scouting Hilfertheem]] | ||
Regel 126: | Regel 126: | ||
|| Oldenzaal || || || || 1934-11 || | || Oldenzaal || || || || 1934-11 || | ||
|- | |- | ||
|| Rijswijk || || Timbergroep || opgericht 1934<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMKB04:000150091:mpeg21:a0058 Haagsche | || Rijswijk || || Timbergroep || opgericht 1934<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMKB04:000150091:mpeg21:a0058 Haagsche Courant, 7 maart 1939]</ref> || 1934-01 || | ||
|- | |- | ||
|| Rotterdam || Groep 2 || Schip Argo / Oranje-Nassau-groep || naamswijziging 1938-06 || 1938-06, voor || | || Rotterdam || Groep 2 || Schip Argo / Oranje-Nassau-groep || naamswijziging 1938-06 || 1938-06, voor || | ||
|- | |- | ||
|| Rotterdam || || de Hudsontroep || Watergroep, v.h. 8 NPV<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMKB14:002348002:00038 De | || Rotterdam || || de Hudsontroep || Watergroep, v.h. 8 NPV<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=MMKB14:002348002:00038 De Verkenner, jrg 16, 1930, no 3, 1930]</ref> || 1933-12 || | ||
|- | |- | ||
|| Rotterdam || || Groen-Wit || opgericht 1917<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:010513976:mpeg21:a0225 Stadsnieuws, Rotterdamsch nieuwsblad, 28 | || Rotterdam || || Groen-Wit || opgericht 1917<ref>[https://resolver.kb.nl/resolve?urn=ddd:010513976:mpeg21:a0225 Stadsnieuws, Rotterdamsch nieuwsblad, 28 april 1927]</ref> || 1934-03 || | ||
|- | |- | ||
|| Santpoort || || Brederodegroep || || 1938-03 || | || Santpoort || || Brederodegroep || || 1938-03 || | ||
Regel 141: | Regel 141: | ||
|- | |- | ||
|| Utrecht || Groep 1 || De Scheepsjongen || Watertroep || 1933-12 || [[Scouting Baracuda]] | || Utrecht || Groep 1 || De Scheepsjongen || Watertroep || 1933-12 || [[Scouting Baracuda]] | ||
|- | |||
|| Utrecht || Groep 2 || Tuindorpgroep || || 1937-09-11 || Op 22-01-1938 wordt de naam Wilhelminagroep<ref>[https://beeldbank.site/?page_id=3676 De geschiedenis van Scouting in Utrecht in beeld en tekst.]</ref> | |||
|- | |- | ||
|| Utrecht || Groep 5 || Wilhelmina-groep || || 1939-09 || [[Scouting Wilhelmina]] | || Utrecht || Groep 5 || Wilhelmina-groep || || 1939-09 || [[Scouting Wilhelmina]] | ||
|- | |- | ||
|| Wildervank-Veendam || || Prometeus || || 1933-12 || [[Scouting Veendam]] | || Wildervank-Veendam || || Prometeus || || 1933-12 || [[Scouting Veendam]] | ||
Regel 152: | Regel 152: | ||
|| Winschoten || || St. Vitusgroep || || 1933-12 || [[Scouting St. Vitus]] | || Winschoten || || St. Vitusgroep || || 1933-12 || [[Scouting St. Vitus]] | ||
|- | |- | ||
|| Winschoten || || Winschoter Joodsche Jeugdgroep || || | || Winschoten || || [[Winschoter Joodse Jeugd Groep|Winschoter Joodsche Jeugdgroep]] || || 1935 || | ||
|- | |- | ||
|| Zutphen || Groep 1 || || || 1934-02 || | || Zutphen || Groep 1 || || || 1934-02 || | ||
Regel 162: | Regel 162: | ||
*[https://www.delpher.nl/nl/tijdschriften/results?facets%5BalternativeFacet%5D%5B%5D=Waakt&page=1&sortfield=date&coll=dts Waakt, rubriek Inwendige organisatie] | *[https://www.delpher.nl/nl/tijdschriften/results?facets%5BalternativeFacet%5D%5B%5D=Waakt&page=1&sortfield=date&coll=dts Waakt, rubriek Inwendige organisatie] | ||
}} | }} | ||
[[Categorie:Scouting in Nederland]] |
Huidige versie van 8 feb 2024 om 09:58
Dit is een lijst van groepen die lid waren van De Padvindersvereeniging Nederland. De lijst is niet volledig want niet alle nummers van Waakt zijn beschikbaar.
Plaats | groepsnummer | Groepsnaam | opmerking | toegetreden | huidige groep |
---|---|---|---|---|---|
’s-Gravenhage | Groep 1 | Waldhoorngroep | Boomen- en Bloemenkwartier[1] | 1934-07 | |
’s-Gravenhage | Groep 2 | De Jonge Speurders | Bezuidenhout[1][2] | 1934-06 | |
Amsterdam | Groep 1 | 1934-01 | |||
Amsterdam | Groep 2 | 1934-01 | |||
Amsterdam | Groep 3 | 1934-01 | |||
Amsterdam | Groep 4 | Wartburggroep (Noord) | 1934-01 | ||
Amsterdam | Groep 5 | 1934-01 | |||
Amsterdam | Groep 6 | 2e Wartburggroep (West) | 1934-01 | ||
Amsterdam | Groep 7 | 1934-01 | |||
Amsterdam | Groep 8 | 1e AMVJ-Groep | 1934-01 | ||
Amsterdam | Groep 9 | Watergroep | 1934-06 | ||
Amsterdam | Groep 10 | 2e AMVJ-Groep | 1934-01 | ||
Amsterdam | Groep 11 | 1934-01 | |||
Amsterdam | Groep 12 | 1937-01 | |||
Amsterdam | Groep 13 | 1934-01 | |||
Amsterdam | Groep 14 | 1934-01 | |||
Amsterdam | Groep 15 | 3e AMVJ-Groep | 1934-01 | ||
Amsterdam | Groep 16 | Ardjoeno | 1937-03 | ||
Amsterdam | Groep 17 | Drakagroep | Amsterdam Noord, Hollandsche Draad- en Kabelfabriek[3] | 1934-01 | |
Amsterdam | Groep 17 | Watergroep | 1934-01 | ||
Amsterdam | Groep 18 | Gysbreght van Aemstelgroep | 1937-07 | Scouting Gijsbrecht van Aemstel | |
Amsterdam | Groep 19 | 1934-01 | |||
Amsterdam | Groep 20 | 1937-10 | |||
Amsterdam | Groep 21 | 2e Wartburggroep | 1937-11 | ||
Amsterdam | Groep 22 | 3e Wartburggroep | Watergroep | 1937-11 | |
Assen | Groep 1 | De Zwervers | 1939-02, samengevoegd met De Hunnen | 1933-12 | De Zwervers |
Assen | Groep 2 | De Hunnen | 1933-12 | ||
Borne | Groep 1 | 1939-05 | |||
Delfzijl | De Eemscanters | 1933-12 | |||
Deventer | Groep 1 | Geert Grootegroep | 1933-12 | Westenenkgroep | |
Deventer | Groep 2 | Geert Grootegroep | 1937-07 | Westenenkgroep | |
Emmen | Groep 1 | 1933-12 | |||
Enschede | De Enschedesche Padvinders | opgericht 1916[4] | 1933-12 | ||
Goor | De Snelvoeters | 1934-10 | Scouting Stoevelaargroep | ||
Groningen | Groep 5 | De Havik | 1933-12 | De Havik | |
Groningen | Groep 8 | Martinigroep | 1937-05, voor | ||
Groningen | Groene Troep | opgericht 1917[5] | 1933-12 | ||
Groningen | Iduna Groep | Neutrale Joodsche groep, opgericht 1924[6] | 1933-12 | ||
Groningen | Meawdoeth Lechéroeth | Zionistische groep | 1933-12 | ||
Groningen | Medusagroep | 1933-12 | |||
Groningen | Rabenhauptgroep | 1933-12 | |||
Groningen | De Bevers | Watergroep | 1935-01 | Waterscoutinggroep de Bevers | |
Groningen | De Voerman | 1935-06, voor | De Voerman | ||
Groningen | Speciale groep | voor Blinden | 1935-10 | ||
Haarlem | Groep 1 | 1938-02, voor | |||
Haren | Groep 1 | 1937-04, voor | |||
Haren (gr) | I.B.O.-groep | 1939-04, voor | |||
Hengelo | Groep 3 | De Hengelosche Verkenners | 1937-07 | ||
Hengelo | Groep 4 | 1938-11, voor | |||
Hengelo | De Hengelosche Verkenners | opgericht 1911[7] | 1933-12 | ||
Hilversum | Groep 1 | Die Gooische Treckers | 1934-02 | Scouting Hilfertheem | |
Hilversum | Groep 2 | De Hilversumsche Watertroep | 1934-01 | Zuiderkruisgroep | |
Hilversum | Groep 3 | 1934-02 | |||
Hilversum | Groep 4 | Apachiogroep | 1934-02 | ||
Hilversum | Groep 6 | De Meeko's | 1937-04, voor | ||
Hilversum | Groep 8 | 1938-03 | |||
Hilversum | Paul Krügergroep | 1939-12, voor | |||
IJmuiden | De zeearenden | Opgeheven 1939-03 | 1935-06 | ||
Leiden | De Trekker | 1937-03 | |||
Marum (gr) | De Deelbewoners | 1939-09 | |||
Oldenzaal | 1934-11 | ||||
Rijswijk | Timbergroep | opgericht 1934[8] | 1934-01 | ||
Rotterdam | Groep 2 | Schip Argo / Oranje-Nassau-groep | naamswijziging 1938-06 | 1938-06, voor | |
Rotterdam | de Hudsontroep | Watergroep, v.h. 8 NPV[9] | 1933-12 | ||
Rotterdam | Groen-Wit | opgericht 1917[10] | 1934-03 | ||
Santpoort | Brederodegroep | 1938-03 | |||
Stadskanaal | Groep 1 | 1939-05, voor | |||
Stadskanaal | Schotsche groep | 1937-02 | Scouting Stadskanaal | ||
Utrecht | Groep 1 | De Scheepsjongen | Watertroep | 1933-12 | Scouting Baracuda |
Utrecht | Groep 2 | Tuindorpgroep | 1937-09-11 | Op 22-01-1938 wordt de naam Wilhelminagroep[11] | |
Utrecht | Groep 5 | Wilhelmina-groep | 1939-09 | Scouting Wilhelmina | |
Wildervank-Veendam | Prometeus | 1933-12 | Scouting Veendam | ||
Winschoten | Groep 3 | 1938-04 | |||
Winschoten | St. Vitusgroep | 1933-12 | Scouting St. Vitus | ||
Winschoten | Winschoter Joodsche Jeugdgroep | 1935 | |||
Zutphen | Groep 1 | 1934-02 | |||
Zutphen | Groep 2 | 1939-02 |
Bronnen en referenties
- ↑ 1,0 1,1 VEREENIGINGEN, Haagsche Courant, 08-06-1934
- ↑ Haagsche Courant, 23 januari 1934
- ↑ Haagsche Courant, 2 mei 1934
- ↑ De Padvinder, jrg 2, 1916, no 22, 1916
- ↑ De Groene Troep, Nieuwsblad van het Noorden, 27 december 1927
- ↑ TIENJARIG BESTAAN „IDUNA”, Nieuw Israelietisch weekblad, 7 december 1934
- ↑ TWENTSCH NIEUWS. Het 25-jarig jubileum van „De Hengelosche Verkenners", Twentsch dagblad Tubantia en Enschedesche courant, 5 oktober 1936
- ↑ Haagsche Courant, 7 maart 1939
- ↑ De Verkenner, jrg 16, 1930, no 3, 1930
- ↑ Stadsnieuws, Rotterdamsch nieuwsblad, 28 april 1927
- ↑ De geschiedenis van Scouting in Utrecht in beeld en tekst.