Poolkamp: verschil tussen versies
kGeen bewerkingssamenvatting |
k (Tekst vervangen - "Provincie\s*=\s*Friesland" door "Provincie=Fryslân") |
||
(14 tussenliggende versies door 7 gebruikers niet weergegeven) | |||
Regel 1: | Regel 1: | ||
Het '''Poolkamp''' is een jaarlijks terugkerend evenement voor de [[speltak]]ken [[scouts]] en [[ | {{Evenement | ||
|Das = | |||
|Logo = | |||
|Beweging = Scouting Nederland | |||
|Plaats = | |||
|Provincie=Fryslân, Drenthe | |||
|Land = Nederland | |||
|Begindatum = 1976 | |||
|Einddatum = | |||
|Terugkerend = ja | |||
|Deelnemers = 200 | |||
|Website = www.poolkamp.nl | |||
|lat= 52.9 | |||
|lon= 6.733333 | |||
|Zoom= 7 | |||
}} | |||
Het '''Poolkamp''' is een jaarlijks terugkerend hike-evenement voor de [[speltak]]ken [[scouts (Scouting Nederland)|Scouts]] en [[Explorers]] van scoutinggroepen in Noord-Nederland. Het evenement wordt (sinds [[1976]]) elk jaar gehouden in het weekend voor Kerst. De laatste decennia worden de drie volgende plaatsen het meest aangedaan: Drouwen, Ellertshaar en Appelscha. Soms zijn er uitstapjes naar Roden of Schiermonnikoog. De hikes kennen een wedstrijdelement, maar dit is niet per definitie leidend. | |||
Elke [[hike]] | ==Opzet== | ||
Elk jaar worden zes verschillende [[hike]]s georganiseerd in verschillende moeilijkheidscategorieën. In enkele gevallen worden de D- en E-hike samengevoegd. Voor [[2005]] waren dat er vijf. Elke [[hike]] heeft een eigen thema, dat ieder jaar wisselt. | |||
* A-hike: 10-12 jaar, hike voor onervaren hikers | |||
* X-hike: 11-13 jaar, beginnershike met dagrugzak | |||
* B-hike: 12-14 jaar, beginnershike met rugzak | |||
* C-hike: 13-15 jaar, voor hikers met beetje ervaring | |||
* D-hike: 15-18 jaar, trappershike, veel trappersbanen | |||
* E-hike: 15-18 jaar, veel kilometers & uitgebreide routetechnieken | |||
De hikes kennen bijna allemaal posten. Op de posten worden opdrachten uitgevoerd waarvoor punten worden gegeven. | |||
== Poolbode == | |||
Vanaf de tweede editie wordt van het Poolkamp verslag gedaan in de Poolbode. De Poolbodes zijn vanaf hun 25e editie (26e Poolkamp, dus) digitaal terug te vinden op de website van Poolkamp. | |||
==Geschiedenis== | ==Geschiedenis== | ||
Hieronder een overzicht van alle Poolkampen uit het verleden. | |||
{|{{prettytable}} | |||
! Nr. | |||
! Jaar | |||
! Plaats | |||
|- | |||
|44e||2022||Ellertshaar | |||
|- | |||
|geen poolkamp||2021|| - | |||
|- | |||
|geen poolkamp||2020|| - | |||
|- | |||
|43e||2019||Appelscha | |||
|- | |||
|42e||2018||Grolloo | |||
|- | |||
|41e||2017||Diever | |||
|- | |||
|40e||2016||Ellertshaar | |||
|- | |||
|39e||2015||Dwingeloo | |||
|- | |||
|38e||2014||Appelscha | |||
|- | |||
|37e||2013||Ellertshaar | |||
|- | |||
|36e||2012||Roden | |||
|- | |||
|35e||2011||Ellertshaar | |||
|- | |||
|34e||2010||Appelscha | |||
|- | |||
|33e||2009||Schiermonnikoog | |||
|- | |||
|32e||2008||Appelscha | |||
|- | |||
|31e||2007||Ellertshaar | |||
|- | |||
|30e||2006||Schiermonnikoog | |||
|- | |||
|29e||2005||Appelscha | |||
|- | |||
|28e||2004||Drouwen | |||
|- | |||
|27e||2003||Ellertshaar | |||
|- | |||
|26e||2002||Appelscha | |||
|- | |||
|25e||2001||Drouwen | |||
|- | |||
|24e||2000||Ellertshaar | |||
|- | |||
|23e||1999||Drouwen | |||
|- | |||
|22e||1998||Ellertshaar | |||
|- | |||
|21e||1997||Appelscha | |||
|- | |||
|20e||1996||Drouwen | |||
|- | |||
|19e||1995||Ellertshaar | |||
|- | |||
|18e||1994||Appelscha | |||
|- | |||
|17e||1993||Drouwen | |||
|- | |||
|16e||1992||Roden | |||
|- | |||
|15e||1991||Appelscha | |||
|- | |||
|14e||1990||Ellertshaar | |||
|- | |||
|13e||1989||Appelscha | |||
|- | |||
|12e||1988||Roden | |||
|- | |||
|11e||1987||Slochteren | |||
|- | |||
|10e||1986||Roden | |||
|- | |||
|9e ||1985||Beetsterzwaag | |||
|- | |||
|8e ||1984||Roderesch | |||
|- | |||
|7e ||1983||Roden | |||
|- | |||
|6e ||1982||Roden | |||
|- | |||
|geen poolkamp ||1981|| - | |||
|- | |||
|5e ||1980||Ellertshaar | |||
|- | |||
|4e ||1979||Hellum | |||
|- | |||
|3e ||1978||Wedderbergen | |||
|- | |||
|2e ||1977||Wedderbergen | |||
|- | |||
|1e ||1976||Wedderbergen | |||
|} | |||
==Externe link== | ==Externe link== | ||
* [http://www.poolkamp.nl/] | * [http://www.poolkamp.nl/poolkamp.php www.poolkamp.nl] | ||
{{Link portaal Op kamp en evenementen}} | |||
[[ | [[Categorie:Kampen en weekends (georganiseerd)]] |
Huidige versie van 9 aug 2023 om 11:08
Het Poolkamp is een jaarlijks terugkerend hike-evenement voor de speltakken Scouts en Explorers van scoutinggroepen in Noord-Nederland. Het evenement wordt (sinds 1976) elk jaar gehouden in het weekend voor Kerst. De laatste decennia worden de drie volgende plaatsen het meest aangedaan: Drouwen, Ellertshaar en Appelscha. Soms zijn er uitstapjes naar Roden of Schiermonnikoog. De hikes kennen een wedstrijdelement, maar dit is niet per definitie leidend.
Opzet[bewerken | brontekst bewerken]
Elk jaar worden zes verschillende hikes georganiseerd in verschillende moeilijkheidscategorieën. In enkele gevallen worden de D- en E-hike samengevoegd. Voor 2005 waren dat er vijf. Elke hike heeft een eigen thema, dat ieder jaar wisselt.
- A-hike: 10-12 jaar, hike voor onervaren hikers
- X-hike: 11-13 jaar, beginnershike met dagrugzak
- B-hike: 12-14 jaar, beginnershike met rugzak
- C-hike: 13-15 jaar, voor hikers met beetje ervaring
- D-hike: 15-18 jaar, trappershike, veel trappersbanen
- E-hike: 15-18 jaar, veel kilometers & uitgebreide routetechnieken
De hikes kennen bijna allemaal posten. Op de posten worden opdrachten uitgevoerd waarvoor punten worden gegeven.
Poolbode[bewerken | brontekst bewerken]
Vanaf de tweede editie wordt van het Poolkamp verslag gedaan in de Poolbode. De Poolbodes zijn vanaf hun 25e editie (26e Poolkamp, dus) digitaal terug te vinden op de website van Poolkamp.
Geschiedenis[bewerken | brontekst bewerken]
Hieronder een overzicht van alle Poolkampen uit het verleden.
Nr. | Jaar | Plaats |
---|---|---|
44e | 2022 | Ellertshaar |
geen poolkamp | 2021 | - |
geen poolkamp | 2020 | - |
43e | 2019 | Appelscha |
42e | 2018 | Grolloo |
41e | 2017 | Diever |
40e | 2016 | Ellertshaar |
39e | 2015 | Dwingeloo |
38e | 2014 | Appelscha |
37e | 2013 | Ellertshaar |
36e | 2012 | Roden |
35e | 2011 | Ellertshaar |
34e | 2010 | Appelscha |
33e | 2009 | Schiermonnikoog |
32e | 2008 | Appelscha |
31e | 2007 | Ellertshaar |
30e | 2006 | Schiermonnikoog |
29e | 2005 | Appelscha |
28e | 2004 | Drouwen |
27e | 2003 | Ellertshaar |
26e | 2002 | Appelscha |
25e | 2001 | Drouwen |
24e | 2000 | Ellertshaar |
23e | 1999 | Drouwen |
22e | 1998 | Ellertshaar |
21e | 1997 | Appelscha |
20e | 1996 | Drouwen |
19e | 1995 | Ellertshaar |
18e | 1994 | Appelscha |
17e | 1993 | Drouwen |
16e | 1992 | Roden |
15e | 1991 | Appelscha |
14e | 1990 | Ellertshaar |
13e | 1989 | Appelscha |
12e | 1988 | Roden |
11e | 1987 | Slochteren |
10e | 1986 | Roden |
9e | 1985 | Beetsterzwaag |
8e | 1984 | Roderesch |
7e | 1983 | Roden |
6e | 1982 | Roden |
geen poolkamp | 1981 | - |
5e | 1980 | Ellertshaar |
4e | 1979 | Hellum |
3e | 1978 | Wedderbergen |
2e | 1977 | Wedderbergen |
1e | 1976 | Wedderbergen |