Lijst van scoutinggroepen in Nederland
Scoutpedia.nl, dé Scouting wiki
Dit is een lijst van scoutinggroepen die probeert om (ooit) alle scoutinggroepen in Nederland in kaart te brengen. Staat jouw groep er niet tussen? Zet hem er dan bij! Geen link neer zetten maar je mag een artikel schrijven. Over scoutinggroepen met rode letters is nog geen artikel. Wil je een artikel over je groep schrijven maar weet je niet hoe, hier heb je een voorbeeldartikel.
Onderstaande groepen zijn voorlopig ingedeeld per provincie. Wanneer de lijst te lang wordt, zullen de groepen ingedeeld worden per regio of admiraliteit.
Drenthe[bewerken | brontekst bewerken]
- Paterswolde: De Trekvogels
Flevoland[bewerken | brontekst bewerken]
- Almere: Scouting Cornelis Lelygroep
- Lelystad: Scouting John F. Kennedy
Friesland[bewerken | brontekst bewerken]
- Beetsterzwaag: Ba-Ow
- Bolsward: Jambowa
- Dokkum: De Granaet
- Drachten: Wâldswalkers
- Franker: Andromeda
- Harlingen: Caspar di Robles
- Harlingen: De Ontdekkers
- Harlingen: St. Michiel & Lioba
- Heerenveen (Oranjewoud): Van Maasdijk
- Joure: Borgergroep
- Leeuwarden: Burmania
- Leeuwarden: Duco van Martena
- Leeuwarden: De Esdoorn
- Leeuwarden: Schout bij Nacht Doorman
- Makkum: Burdine
- Oosterwolde: Biezenhutters
- Sneek: Greate Pier
- Sneek: Tibrag
- Tytsjerkeradiel (Noardburgum): De Twirre
- Wolvega: Litjo
Gelderland[bewerken | brontekst bewerken]
- Amerongen: Zuylensteyn
- Bennekom: Scouting Bennekom
- Borculo: Scouting Cycloongroep Borculo.
- Dieren: Bospatrouille 74 (onafhankelijke groep)
- Ede: Jan Hilgers
- Ede: Langenberg
- Ede: Pieter Maritz
- Ede: Tarcisius
- Eerbeek: Tapawingo
- Herveld: De Spoorzoekers
- Lichtenvoorde: Girlscouting Lichtenvoorde
- Lunteren: Hessengroep
- Lunteren: De Zandkleppers
- Oosterbeek: OPV-Schoonoord
- Renkum: Don Bosco Lucia
- Renkum: Emmagroep
- Rhenen: Jhr.Schimmelpenninck
- Scherpenzeel: Valleigroep
- Scherpenzeel: Willaergroep
- Veenendaal: De Zwervers
- Veenendaal: Sionie
- Wageningen: Scouting Die Wiltgraeff
- Wageningen: Yggdrasilstam (Studentenscoutinggroep; onderdeel van Scouting Die Wiltgraeff)
- Wageningen: Musinga-Rijn
Groningen[bewerken | brontekst bewerken]
- Delfzijl: Fivel
- Hoogezand-Sappemeer: De Trappers
- Haren: De Trekvogels
- Groningen: De Jutters
- Groningen: De Havik
- Groningen: De Zwervers Groningen
- Groningen: Woudlopers Kipling
- Groningen: KDS Karel Doorman Stam (communicatie)
- Groningen: Martinistam (studentenscouting)
- Slochteren: Freaylema
- Uithuizen: Menkema
- Veendam: Veendam
- Winschoten: Sint Vitus
- Winsum: Vinchem
Limburg[bewerken | brontekst bewerken]
- Kerkrade: St. Lambertus
- Kerkrade: Scouting St. Willibrord
- Kerkrade: Scouting St. Joris
- Kerkrade: Scouting St. Hubertus (gefuseerd met St. Lidwina tot Scouting Eygelshoven)
- Kerkrade: Verkennersgroep St. Hubertus
- Kerkrade: Scouting Eygelshoven
- Kerkrade: Scouting Gregor Brokamp
- Kerkrade: Scouting St. Petrus (opgeheven)
- Kerkrade: Scouting Indaba (opgeheven)
- Kerkrade: Gidsengroep St. Lidwina (gefuseerd met St. Hubertus tot Scouting Eygelshoven)
- Kerkrade: Scouting Charles de Foucauld (opgeheven)
- Kerkrade: Scouting St. Jozef (opgeheven)
Noord-Brabant[bewerken | brontekst bewerken]
- Bergeijk: Sint Lambertus
- Bergen op Zoom: Scouting Delmo
- Bergen op Zoom: Scouting Kizito
- Bergen op Zoom: Scouting Markiezaatsgroep
- Bergen op Zoom: Menno van Coehoorngroep
- Bergen op Zoom: Petrus en Paulusgroep
- Bergen op Zoom: Van Glymesgroep
- Bergen op Zoom: Scheldestam
- Bergen op Zoom: Zoomgroep
- Bergen op Zoom: Karel Doormangroep Waterscouts
- Bladel: Sint Willibrodusgroep
- Budel: Frere Jacques
- Duizel: Jubam
- Eersel: Scouting Eersel
- Etten-Leur: Scouting Paulus
- Geldrop: Don Bosco
- Geldrop: Hike
- Geldrop: Neil Armstrong
- Heeze: Sint Nicasius
- Helmond: Scouting Paulus
- Luyksgestel: Sint Andries
- Maarheze: Kizito
- Oosterhout: Erasmusgroep
- Oosterhout: Marioagroep
- Oss: Dorus Rijkers Groep Waterscouts
- Riethoven: Rythovius
- Steensel: Margarita
- Valkenswaard: Dick van Toor
- Valkenswaard: Sint Maarten
- Valkenswaard: Sint Stefanus
- Veldhoven: Hertog Jan van Brabant
- Veldhoven: Were-Di
- Veldhoven: Sint Stanislaus Kostka
- Veldhoven-Zeelst: Sint Aloysuis
- Waalre: Aalst-Waalre 2
Noord-Holland[bewerken | brontekst bewerken]
- Alkmaar: Dirk Duyvel
- Alkmaar: Graaf Daron
- Amstelveen: Scouting Hedera
- Amstelveen: Scouting Keizer Karel Groep Amstelveen
- Hoorn: Scouting Martin Luther King
- Overveen: Camerons-Duinzwervers
- Schagen: Ridder Magnusgroep
- Schagen: Vita Nova
- Uithoorn: Admiralengroep
- Zwaag: Scouting Discovery
Overijssel[bewerken | brontekst bewerken]
- Dalfsen: D'Alflandgroep
- Dedemsvaart: Scouting Dedemsvaart
- Elburg: Scouting N.S. Rambonnet
- Emmeloord: Scouting Emmeloord
- Enschede: Scouting Euregio Glanerbrug
- Enschede: Scouting Nanne Zwiep
- Enschede: Vaandrig Lepping Groep
- Giethoorn: Scouting Brederwiede
- Hardenberg: Stanleygroep
- Hasselt: Scouting de Veste
- Hattem: Voermangroep
- Hattem: Wijnaendts Franckengroep
- Heino: Scouting Heino
- Harderwijk: Tjerk Hiddes
- Kampen: Henk Bruntgroep
- Kampen: Hanzeluiden
- Kampen: Martin Gasmangroep
- Nieuwleusen: Gold'n Zendegroep
- Ommen: Van Pallandtgroep
- Vilsteren: Lodewijkgroep
- Zwartsluis: Pieter Marits
- Zwolle: Christofoor Zeeverkenners
- Zwolle: Henk Eelsinggroep
- Zwolle: Hopman Kippersgroep
- Zwolle: Huysmangroep III
- Zwolle: Scoutinggroep Indaba
- Zwolle: IJsselgroep
- Zwolle: Jan Lijdinggroep
- Zwolle: Vaandrig Lengton Groep
- Zwolle: Zwolse Zeeverkenners
Utrecht[bewerken | brontekst bewerken]
- Soest: Hopman Masselmangroep
- Utrecht: Willem de Zwijger
Zeeland[bewerken | brontekst bewerken]
- Oostburg: Scouting Oostburg
Zuid-Holland[bewerken | brontekst bewerken]
- Capelle a/d IJssel: Robert Baden-Powell Zeeverkennersgroep
- Delft: Scouting Aymon
- Delft: Scouting Hedera
- Delft: Scouting Paulus
- Delft: Delftsche Zwervers (studentenscouting)
- Delft: Scouting Nautilus
- Delft: Willem de Zwijger
- Den Haag: De Mohicanen
- Den Haag: Scouting Haagse Hout
- Dordrecht: Willem de Zwijgergroep
- Dordrecht: Scouting Van Speijk
- Gorinchem: APV
- Gorinchem: Gorinchemse Zeeverkenners
- Gouda: Die Kantanky's
- Hardinxveld-Giessendam: Scouting A15
- Hardinxveld-Giessendam: Scouting Lutine (gefuseerd tot A15)
- Hardinxveld-Giessendam: Scouting Zilvermeeuwen (gefuseerd tot A15)
- Hillegom: Tjarda Hillegom
- Lisse: Lisser Kaninefaten
- Pijnacker: Scouting Pijnacker
- Rijswijk: Scoutinggroep 'De Jaguars'
- Rijswijk: Scouting Gordongroep
- Rotterdam: Willem de Zwijger
- Sassenheim: Tjarda Sassenheim
- Vlaardingen: Willem de Zwijger
- Voorburg: Scouting Sint Maarten-Hildegard
- Voorburg: Scouting Orion
- Wassenaar: Van Wassenaer Van Obdam
- Zoetermeer: Scouting Impeesa
- Zoetermeer: Brownsea Island groep (FSE/CES groep)
Interregionale scoutinggroepen[bewerken | brontekst bewerken]
- Ossewa - scouting voor gehandicapten, in Groningen/Drenthe/Friesland
- Scouting Doven Nederland - Scouting voor Doven in heel Nederland.