Patrouillekleur: verschil tussen versies
Scoutpedia.nl, dé Scouting wiki
k (r2.7.2+) (Robot: toegevoegd: fi:Vartiohuuto) |
k (Robot: automatisch tekst vervangen (-\n{3,}{{bron +\n\n{{Bron)) |
||
(9 tussenliggende versies door 5 gebruikers niet weergegeven) | |||
Regel 2: | Regel 2: | ||
[[Patrouille]]s worden vaak onderscheiden door de diverse '''patrouillekleuren''' en dieren. De kleuren worden onder andere gebruikt voor de [[patrouillelinten]] en soms ook voor patrouillevlaggen. De keuze van de kleuren is vrij, maar hier geven we ter inspiratie de lijst zoals opgesteld in '[[Scouting for Boys]]' | [[Patrouille]]s worden vaak onderscheiden door de diverse '''patrouillekleuren''' en dieren. De kleuren worden onder andere gebruikt voor de [[patrouillelinten]] en soms ook voor patrouillevlaggen. De keuze van de kleuren is vrij, maar hier geven we ter inspiratie de lijst zoals opgesteld in '[[Scouting for Boys]]' | ||
{| class="prettytable" | {| class="prettytable table table-striped table-hover" | ||
|- | |- | ||
!Patrouillenaam | !Patrouillenaam | ||
Regel 10: | Regel 10: | ||
|Alligator||style="background:Green;"|Groen||style="background:Gray;"|Grijs | |Alligator||style="background:Green;"|Groen||style="background:Gray;"|Grijs | ||
|- | |- | ||
|Antilope||style="background:Blue;"|Blauw||Wit | |Antilope||style="background:Blue; color:White;"|Blauw||Wit | ||
|- | |- | ||
|Arend||style="background:Green;"|Groen||style="background:Black; color:White;"|Zwart | |Arend||style="background:Green;"|Groen||style="background:Black; color:White;"|Zwart | ||
|- | |||
|Auerhoen||style="background:Black; color:White;"|Zwart||style="background:Peru;"|Bruin | |||
|- | |- | ||
|Beer||style="background:Peru;"|Bruin||style="background:Black; color:White;"|Zwart | |Beer||style="background:Peru;"|Bruin||style="background:Black; color:White;"|Zwart | ||
|- | |- | ||
|Bever||style="background:Blue;"|Blauw||style="background:Yellow;"|Geel | |Bever||style="background:Blue; color:White;"|Blauw||style="background:Yellow;"|Geel | ||
|- | |- | ||
|Bruinvis||style="background:Orange;"|Oranje||style="background:Peru;"|Bruin | |Bruinvis||style="background:Orange;"|Oranje||style="background:Peru;"|Bruin | ||
Regel 22: | Regel 24: | ||
|Buffel||style="background:Red;"|Rood||Wit | |Buffel||style="background:Red;"|Rood||Wit | ||
|- | |- | ||
|Bulldog||style="background:LightBlue;"| | |Bulldog||style="background:LightBlue;"|Lichtblauw||style="background:Peru;"|Bruin | ||
|- | |- | ||
|Cobra||style="background:Orange;"|Oranje||style="background:Black; color:White;"|Zwart | |Cobra||style="background:Orange;"|Oranje||style="background:Black; color:White;"|Zwart | ||
Regel 30: | Regel 32: | ||
|Das||style="background:Beige;"|Beige||Wit | |Das||style="background:Beige;"|Beige||Wit | ||
|- | |- | ||
|Dolfijn||style="background:Peru;"|Bruin||style="background:Blue;"|Blauw | |Dolfijn||style="background:Peru;"|Bruin||style="background:Blue; color:White;"|Blauw | ||
|- | |- | ||
|Duif||style="background:Gray;"|Grijs||Wit | |Duif||style="background:Gray;"|Grijs||Wit | ||
|- | |- | ||
|Eekhoorn||style="background:Gray;"|Grijs||style="background:Red;"|Rood | |Eekhoorn||style="background:Gray;"|Grijs||style="background:Red;"|Rood | ||
|- | |||
|Egel||style="background:Green;"|Groen||style="background:Red;"|Rood | |||
|- | |- | ||
|Ekster||style="background:Black; color:White;"|Zwart||style="background:DarkBlue; color:White;"|Donkerblauw | |Ekster||style="background:Black; color:White;"|Zwart||style="background:DarkBlue; color:White;"|Donkerblauw | ||
|- | |- | ||
|Everzwijn||style="background:Gray;"|Grijs||style="background:Pink;"|Roze | |Everzwijn (Wild zwijn)||style="background:Gray;"|Grijs||style="background:Pink;"|Roze | ||
|- | |- | ||
|Fazant||style="background:Peru;"|Bruin||style="background:Yellow;"|Geel | |Fazant||style="background:Peru;"|Bruin||style="background:Yellow;"|Geel | ||
Regel 44: | Regel 48: | ||
|Fuut||style="background:Red;"|Rood||style="background:Gray;"|Grijs | |Fuut||style="background:Red;"|Rood||style="background:Gray;"|Grijs | ||
|- | |- | ||
|Geitemelker||style="background:Black; color:White;"|Zwart||style="background:Peru;"|Bruin | |Geitemelker (Nachtzwaluw)||style="background:Black; color:White;"|Zwart||style="background:Peru;"|Bruin | ||
|- | |- | ||
|Haai||style="background:Black; color:White;"|Zwart||style="background:Blue;"|Blauw | |Haai||style="background:Black; color:White;"|Zwart||style="background:Blue; color:White;"|Blauw | ||
|- | |- | ||
|Haan||style="background:Red;"|Rood||style="background:Peru;"|Bruin | |Haan||style="background:Red;"|Rood||style="background:Peru;"|Bruin | ||
Regel 54: | Regel 58: | ||
|Havik||style="background:Pink;"|Roze||style="background:Pink;"|Roze | |Havik||style="background:Pink;"|Roze||style="background:Pink;"|Roze | ||
|- | |- | ||
|Hert||style="background:Purple;"|Paars||style="background:Black; color:White;"|Zwart | |Hert||style="background:Purple; color:White;"|Paars||style="background:Black; color:White;"|Zwart | ||
|- | |- | ||
|Hond||style="background:Orange;"|Oranje||style="background:Orange;"|Oranje | |Hond||style="background:Orange;"|Oranje||style="background:Orange;"|Oranje | ||
|- | |- | ||
|Houtduif||style="background:Blue;"|Blauw||style="background:Gray;"|Grijs | |Houtduif||style="background:Blue; color:White;"|Blauw||style="background:Gray;"|Grijs | ||
|- | |||
|IJsvogel||style="background:LightBlue;"|Lichtblauw||style="background:LightBlue;"|Lichtblauw | |||
|- | |- | ||
| | |Jaguar||style="background:Purple; color:White;"|Paars||style="background:Orange"|Oranje | ||
|- | |- | ||
|Jan-Van-Gent||style="background:Yellow;"|Geel||style="background:DarkBlue; color:White;"|Donkerblauw | |Jan-Van-Gent||style="background:Yellow;"|Geel||style="background:DarkBlue; color:White;"|Donkerblauw | ||
|- | |- | ||
| | |Kangoeroe||style="background:Pink;"|Roze||style="background:Gray;"|Grijs | ||
|- | |- | ||
|Kasuaris ( | |Kasuaris (Kasuaris is geen Struisvogel!!)||style="background:Black; color:White;"|Zwart||style="background:Purple; color:White;"|Paars | ||
|- | |- | ||
|Kat||style="background:Gray;"|Grijs||style="background:Peru;"|Bruin | |Kat||style="background:Gray;"|Grijs||style="background:Peru;"|Bruin | ||
Regel 76: | Regel 82: | ||
|Kievit||style="background:Green;"|Groen||Wit | |Kievit||style="background:Green;"|Groen||Wit | ||
|- | |- | ||
|Kiwi ( | |Kiwi (Snipstruis)||style="background:Black; color:White;"|Zwart||style="background:Peru;"|Bruin | ||
|- | |- | ||
|Koekoek||style="background:Gray;"|Grijs||style="background:Gray;"|Grijs | |Koekoek||style="background:Gray;"|Grijs||style="background:Gray;"|Grijs | ||
Regel 82: | Regel 88: | ||
|Korhoen||style="background:Brown;"|Donkerbruin||style="background:SandyBrown;"|Lichtbruin | |Korhoen||style="background:Brown;"|Donkerbruin||style="background:SandyBrown;"|Lichtbruin | ||
|- | |- | ||
|Kraai||style="background:Blue;"|Blauw||style="background:Gray;"|Grijs | |Kraai||style="background:Blue; color:White;"|Blauw||style="background:Gray;"|Grijs | ||
|- | |- | ||
| | |Kwartelkoning||style="background:Purple; color:White;"|Paars||style="background:Gray;"|Grijs | ||
|- | |- | ||
|Kwikstaart||style="background:SandyBrown;"|Lichtbruin||style="background:Black; color:White;"|Zwart | |Kwikstaart||style="background:SandyBrown;"|Lichtbruin||style="background:Black; color:White;"|Zwart | ||
Regel 94: | Regel 100: | ||
|Moeflon||style="background:Black; color:White;"|Zwart||style="background:Green;"|Groen | |Moeflon||style="background:Black; color:White;"|Zwart||style="background:Green;"|Groen | ||
|- | |- | ||
| | |Mangoest||style="background:Brown;"|Donkerbruin||style="background:Orange;"|Oranje | ||
|- | |- | ||
|Nijlpaard||style="background:Pink;"|Roze||style="background:Black; color:White;"|Zwart | |Nijlpaard||style="background:Pink;"|Roze||style="background:Black; color:White;"|Zwart | ||
|- | |- | ||
|Olifant||style="background:Purple;"|Paars||Wit | |Olifant||style="background:Purple; color:White;"|Paars||Wit | ||
|- | |- | ||
|Ooievaar||style="background:Blue;"|Blauw||Wit | |Ooievaar||style="background:Blue; color:White;"|Blauw||Wit | ||
|- | |- | ||
|Otter||style="background:Peru;"|Bruin||Wit | |Otter||style="background:Peru;"|Bruin||Wit | ||
Regel 110: | Regel 116: | ||
|Papegaaiduiker||style="background:Gray;"|Grijs||style="background:Yellow;"|Geel | |Papegaaiduiker||style="background:Gray;"|Grijs||style="background:Yellow;"|Geel | ||
|- | |- | ||
|Pauw||style="background:Green;"|Groen||style="background:Blue;"|Blauw | |Pauw||style="background:Green;"|Groen||style="background:Blue; color:White;"|Blauw | ||
|- | |- | ||
|Pluvier||style="background:Orange;"|Oranje||style="background:Gray;"|Grijs | |Pluvier||style="background:Orange;"|Oranje||style="background:Gray;"|Grijs | ||
Regel 122: | Regel 128: | ||
|Reiger||style="background:Green;"|Groen||style="background:Gray;"|Grijs | |Reiger||style="background:Green;"|Groen||style="background:Gray;"|Grijs | ||
|- | |- | ||
|Rinoceros||style="background:Blue;"|Blauw||style="background:Orange;"|Oranje | |Rinoceros (Neushoorn)||style="background:Blue; color:White;"|Blauw||style="background:Orange;"|Oranje | ||
|- | |- | ||
|Roerdomp||style="background:Gray;"|Grijs||style="background:Green;"|Groen | |Roerdomp||style="background:Gray;"|Grijs||style="background:Green;"|Groen | ||
Regel 130: | Regel 136: | ||
|Snip||style="background:Peru;"|Bruin||style="background:Beige;"|Beige | |Snip||style="background:Peru;"|Bruin||style="background:Beige;"|Beige | ||
|- | |- | ||
|Specht||style="background:Green;"|Groen||style="background:Purple;"| | |Specht||style="background:Green;"|Groen||style="background:Purple; color:White;"|Paars | ||
|- | |- | ||
|Sperwer||style="background:Yellow;"|Geel||style="background:Peru;"|Bruin | |Sperwer||style="background:Yellow;"|Geel||style="background:Peru;"|Bruin | ||
Regel 142: | Regel 148: | ||
|Tafeleend||style="background:Peru;"|Bruin||style="background:Gray;"|Grijs | |Tafeleend||style="background:Peru;"|Bruin||style="background:Gray;"|Grijs | ||
|- | |- | ||
| | |Tapuit||style="background:Peru;"|Bruin||style="background:Brown;"|Donkerbruin | ||
|- | |- | ||
|Tijger||style="background:Purple;"|Paars||style="background:Purple;"|Paars | |Tijger||style="background:Purple; color:White;"|Paars||style="background:Purple; color:White;"|Paars | ||
|- | |- | ||
|Uil||style="background:Blue;"|Blauw||style="background:Blue;"|Blauw | |Uil||style="background:Blue; color:White;"|Blauw||style="background:Blue; color:White;"|Blauw | ||
|- | |- | ||
|Valk||style="background:Peru;"|Bruin||style="background:Orange;"|Oranje | |Valk||style="background:Peru;"|Bruin||style="background:Orange;"|Oranje | ||
Regel 160: | Regel 166: | ||
|Zeehond||style="background:Red;"|Rood||style="background:Black; color:White;"|Zwart | |Zeehond||style="background:Red;"|Rood||style="background:Black; color:White;"|Zwart | ||
|- | |- | ||
|Zeemeeuw||style="background:Blue;"|Blauw||style="background:Red;"|Rood | |Zeemeeuw||style="background:Blue; color:White;"|Blauw||style="background:Red;"|Rood | ||
|- | |- | ||
|Zwaan||Wit||style="background:Red;"|Rood | |Zwaan||Wit||style="background:Red;"|Rood | ||
Regel 168: | Regel 174: | ||
|} | |} | ||
{{Bron|bronvermelding= | |||
{{ | * [http://www.vvksm.be/veldwerk/patrouille/ Scouts en Gidsen Vlaanderen] | ||
*[http://www.vvksm.be/veldwerk/patrouille/ Scouts en Gidsen Vlaanderen] | * Scouting for Boys | ||
|titel=Bron | |titel=Bron | ||
}} | }} |
Huidige versie van 9 okt 2022 om 21:34
De scoutingprincipes van Robert Baden-Powell:
- Scoutingprincipes Scoutingmethode Symbolisch raamwerk Patrouillekleur
Patrouilles worden vaak onderscheiden door de diverse patrouillekleuren en dieren. De kleuren worden onder andere gebruikt voor de patrouillelinten en soms ook voor patrouillevlaggen. De keuze van de kleuren is vrij, maar hier geven we ter inspiratie de lijst zoals opgesteld in 'Scouting for Boys'
Patrouillenaam | Lint Buiten | Lint Binnen |
---|---|---|
Alligator | Groen | Grijs |
Antilope | Blauw | Wit |
Arend | Groen | Zwart |
Auerhoen | Zwart | Bruin |
Beer | Bruin | Zwart |
Bever | Blauw | Geel |
Bruinvis | Oranje | Bruin |
Buffel | Rood | Wit |
Bulldog | Lichtblauw | Bruin |
Cobra | Oranje | Zwart |
Condor | Oranje | Lichtbruin |
Das | Beige | Wit |
Dolfijn | Bruin | Blauw |
Duif | Grijs | Wit |
Eekhoorn | Grijs | Rood |
Egel | Groen | Rood |
Ekster | Zwart | Donkerblauw |
Everzwijn (Wild zwijn) | Grijs | Roze |
Fazant | Bruin | Geel |
Fuut | Rood | Grijs |
Geitemelker (Nachtzwaluw) | Zwart | Bruin |
Haai | Zwart | Blauw |
Haan | Rood | Bruin |
Hamster | Bruin | Geel |
Havik | Roze | Roze |
Hert | Paars | Zwart |
Hond | Oranje | Oranje |
Houtduif | Blauw | Grijs |
IJsvogel | Lichtblauw | Lichtblauw |
Jaguar | Paars | Oranje |
Jan-Van-Gent | Geel | Donkerblauw |
Kangoeroe | Roze | Grijs |
Kasuaris (Kasuaris is geen Struisvogel!!) | Zwart | Paars |
Kat | Grijs | Bruin |
Kauw | Zwart | Rood |
Kemphaan | Groen | Bruin |
Kievit | Groen | Wit |
Kiwi (Snipstruis) | Zwart | Bruin |
Koekoek | Grijs | Grijs |
Korhoen | Donkerbruin | Lichtbruin |
Kraai | Blauw | Grijs |
Kwartelkoning | Paars | Grijs |
Kwikstaart | Lichtbruin | Zwart |
Leeuw | Geel | Rood |
Merel | Zwart | Beige |
Moeflon | Zwart | Groen |
Mangoest | Donkerbruin | Oranje |
Nijlpaard | Roze | Zwart |
Olifant | Paars | Wit |
Ooievaar | Blauw | Wit |
Otter | Bruin | Wit |
Paard | Zwart | Wit |
Panter | Geel | Geel |
Papegaaiduiker | Grijs | Geel |
Pauw | Groen | Blauw |
Pluvier | Oranje | Grijs |
Raaf | Zwart | Zwart |
Ram | Donkerbruin | Donkerbruin |
Ratelslang | Roze | Wit |
Reiger | Groen | Grijs |
Rinoceros (Neushoorn) | Blauw | Oranje |
Roerdomp | Grijs | Groen |
Smient | Beige | Beige |
Snip | Bruin | Beige |
Specht | Groen | Paars |
Sperwer | Geel | Bruin |
Spreeuw | Zwart | Geel |
Springbok | Rood | Geel |
Stier | Rood | Rood |
Tafeleend | Bruin | Grijs |
Tapuit | Bruin | Donkerbruin |
Tijger | Paars | Paars |
Uil | Blauw | Blauw |
Valk | Bruin | Oranje |
Vleermuis | Lichtblauw | Donkerblauw |
Vos | Geel | Groen |
Wolf | Geel | Zwart |
Wulp | Groen | Groen |
Zeehond | Rood | Zwart |
Zeemeeuw | Blauw | Rood |
Zwaan | Wit | Rood |
Zwaluw | Donkerblauw | Donkerblauw |
Bron
- Scouts en Gidsen Vlaanderen
- Scouting for Boys