Leidersnamen (Welpen): verschil tussen versies
Scoutpedia.nl, dé Scouting wiki
Geen bewerkingssamenvatting |
kGeen bewerkingssamenvatting |
||
(15 tussenliggende versies door 6 gebruikers niet weergegeven) | |||
Regel 3: | Regel 3: | ||
{| class="prettytable table table-striped table-hover" | {| class="prettytable table table-striped table-hover" | ||
|- | |- | ||
!Naam||Dier||Verhaal||Opmerking | !Naam||Hindi / Urdu ||Dier||Verhaal||Opmerking | ||
|- | |- | ||
|[[Akela (Welpen)|Akela]] || wolf (leider) || | |[[Akela (Welpen)|Akela]]||अकेला Akēlā, "Eenzame"|| wolf (leider) ||[[Mowgli’s Broeders]]||Leider. Wordt ook wel "De Grote", "De Grijze" of "De Eenzame" genoemd | ||
|- | |- | ||
|[[Bagheera]] || | |[[Bagheera]] ||बघीरा Baghīrā; بگھیڑا Baghīrā, "Zwarte panter" || Zwarte panter ||Mowgli’s Broeders|| | ||
|- | |- | ||
|[[Baloe]] || | |[[Baloe]] ||भालू Bhālū, "beer" || Lippenbeer ||Mowgli’s Broeders|| | ||
|- | |- | ||
|[[Chil (Welpen)|Chil]] || Wouw | |[[Chil (Welpen)|Chil]] ||चील Cīl || Wouw ||[[Kaa’s Jacht]] & [[De Jungle lijft in]]|| in eerdere edities: Rann | ||
|- | |- | ||
|[[Chua]]|| Rat || | |[[Chua]]|| || Rat || [[Rikki-Tikki-Tavi (Verhaal)|Rikki-Tikki-Tavi]] || | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Chuchundra]]|| || Muskusrat|| Rikki-Tikki-Tavi ||छछुंदर Chuchunder, "Muskusspitsmuis" | ||
|- | |- | ||
|[[Darzee]]|| Naaivogeltje || Ri-Ti-Ta || | |[[Darzee]]|| दर्जी Darjee, "Kleermaker" || Naaivogeltje || Ri-Ti-Ta || | ||
|- | |- | ||
|[[Ferao]] | |[[Ferao]]||(फोडवा Phōṛavā, "boomspecht"|| Scharlaken boomspecht || [[De Lenteloop]] || | ||
|- | |- | ||
| | |Flaps|| ||Gier|| || | ||
|- | |- | ||
| | |Gajjini||गजिनी gajinee|| Olifant || || Vrouw van Hathi | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Hathi]] ||हाथी Hāthī, "Olifant" || Olifant ||[[Hoe de vrees in de wereld kwam]] & De Jungle lijft in & [[Rode Hond]] || | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Ikki]] ||इकी Ikī || Stekelvarken ||Hoe vrees in de… ||in latere edities: Sahi | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Jacala]] ||जाचला Jacalā, "Wegversperring" || Krokodil || Rode Hond || | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Kaa]] ||का Kā|| Tijgerpython ||Kaa’s jacht & Rode Hond || | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Karait]]|| || Kraits (Geel/zwart gifslangetje) || Rikki-Tikki-Tavi || | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Ko]]|| || Kraai || [[De Ankus van de Koning]] || | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Kotick]] || Котик (Rusisch), "Zeehond" || Zeehond ||[[De Witte Zeehond]]|| | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Lakinis]] || || Wolf|| Rode Hond || | ||
|- | |- | ||
| | |Leela || लीला Līlā|| wolf|| ||kleindochter van Akela. | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Mang]] ||मङग Maṅg, "go" || Vleermuis ||Hoe de vrees… & Jungle lijft in|| | ||
|- | |- | ||
| | | Matkah || матка (Rusisch), bedoelt als “moeder” ||Zeehond||De Witte Zeehond || | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Marala]] || || Flamingo|| || | ||
|- | |- | ||
| | |Mao || मवा Mavā || Pauw || Mowgli’s Broeders || in eerdere edities: Mor | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Mor]] ||मोर Mōr, "Pauw" || Pauw || Mowgli’s Broeders || in latere edities: Mao | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Mysa]] ||मौसा Maisā, "Oom"|| Waterbuffel|| de Lenteloop || | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Nilghai]]|| ||Nijlgau ||de Jungle lijft in|| | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Oe]] ||ऊ Ū|| Schildpad||de Lenteloop || | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Phao]]||फवा Phavā, "Favoriet" || Wolf || Rode Hond ||Opvolger van Akela | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Phaona]]||फवाना Phavānā, "Fontijn" || Wolf || Rode Hond ||Moeder van Phao | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Raksha]] || रक्षा Rakṣā, "bescherming" ||Moederwolf || Mowgli’s Broeders ||Ook wel "de Duivelin" genoemd | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Rama]] ||रमा Ramā|| Waterbuffel||[[Tijger! Tijger!]] || | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Vader wolf|Rama]] ||रमा Ramā||Wolf ||Disney film||Vaderwolf | ||
|- | |- | ||
| | |Rann ||रण Raṇ, "Strijd"||Wouw ||Kaa’s jacht & de Jungle lijft in|| in latere edities: Chill | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Rikki-Tikki-Tavi]] || || Mangoest || Rikki-Tikki-Tavi ||Meestal afgekort tot Rikki | ||
|- | |- | ||
|[[Tha]] || Olifant || Hoe de vrees… ||De eerste der olifanten | |[[Sahi]] ||साही Sāhī, "Stekelvarken" || Stekelvarken || de Jungle lijft in ||in latere edities: Ikki | ||
|- | |||
|[[Sambhur]] / [[Sambhin]]|| || Bok || Mowgli’s Broeders || | |||
|- | |||
|[[Sambua]] || || Soort hert of rund|| || | |||
|- | |||
|[[Sona]] || || Zwarte beer|| || | |||
|- | |||
|[[Tha]] ||था Thā, "Hij was" || Olifant || Hoe de vrees… ||De eerste der olifanten | |||
|- | |||
|[[Begrippen_uit_het_Jungleboek#Thuu|Thuu]]|| थू Thū, "het is opgedroogd” ||Witte Cobra||De Ankus van de Koning ||Blind met verdroogde giftanden | |||
|- | |||
|Won-tolla || ||Wolf || Rode Hond || Buitenbeentje | |||
|} | |} | ||
==Vijanden== | ==Vijanden== | ||
Regel 79: | Regel 91: | ||
{| class="prettytable table table-striped table-hover" width=100% | {| class="prettytable table table-striped table-hover" width=100% | ||
|- | |- | ||
!Naam||Dier||Verhaal||Opmerking | !Naam||Hindi||Dier||Verhaal||Opmerking | ||
|- | |||
|[[Chikai]]||चीकै Cīkai, "Gil, Krijs" || Kleine springrat ||Rode Hond || | |||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Dhole]]|| || Rode honden, Wilde honden || Rode Hond|| | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Begrippen_uit_het_Jungleboek#Nag|Nag]] ||नाग Naag, "Cobra" || Cobra||Ri – Ti – Ta|| | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Nagaina]]|| || Cobra||Ri – Ti – Ta||Vrouw van Nag | ||
|- | |- | ||
|[[ | |[[Tabaqui]] ||तंबाकूवी Taṃbākūvī; "Schotellikkende hond" || Goudjakhals || Mowgli’s Broeders ||Ook wel "de kliekjesgast" genoemd | ||
|- | |- | ||
|[[Shere-Khan]] || Tijger|| | |[[Shere-Khan]] ||शेर खान شیر خان Śēr Khān, "Tijger Koning" || Bengaalse tijger||Mowgli’s Broeders || | ||
|- | |- | ||
|[[Bandar-log]] || बन्दर-लोग Bandar-lōg, "Aap mensen"|| hoelmans of grijze langoeren | |||
|} | |} | ||
{{Bron|bronvermelding= | {{Bron|bronvermelding= | ||
*'''Begrippen''': boekje Katwijkse Zeeverkenners | *'''Begrippen''': boekje Katwijkse Zeeverkenners | ||
*[[:FOSwiki:Junglenamen]] | *[[:FOSwiki:Junglenamen]] | ||
*[https://web.archive.org/web/20200111225703/http://junglebook-collection.nl/pmwiki/pmwiki.php?n=Main.JBWiki Jungle Book wiki] | |||
*[http://www.kiplingsociety.co.uk/rg_junglebook_names.htm Kipling's list of names in the stories] | |||
}} | }} | ||
Huidige versie van 3 okt 2023 om 18:39
De leiding van een Welpenhorde draagt over het algemeen de namen van de personen uit het jungleboek. Verschillende personages uit het jungleboek waar de namen van de Welpenleiding vanaf zijn geleid:
Naam | Hindi / Urdu | Dier | Verhaal | Opmerking |
---|---|---|---|---|
Akela | अकेला Akēlā, "Eenzame" | wolf (leider) | Mowgli’s Broeders | Leider. Wordt ook wel "De Grote", "De Grijze" of "De Eenzame" genoemd |
Bagheera | बघीरा Baghīrā; بگھیڑا Baghīrā, "Zwarte panter" | Zwarte panter | Mowgli’s Broeders | |
Baloe | भालू Bhālū, "beer" | Lippenbeer | Mowgli’s Broeders | |
Chil | चील Cīl | Wouw | Kaa’s Jacht & De Jungle lijft in | in eerdere edities: Rann |
Chua | Rat | Rikki-Tikki-Tavi | ||
Chuchundra | Muskusrat | Rikki-Tikki-Tavi | छछुंदर Chuchunder, "Muskusspitsmuis" | |
Darzee | दर्जी Darjee, "Kleermaker" | Naaivogeltje | Ri-Ti-Ta | |
Ferao | (फोडवा Phōṛavā, "boomspecht" | Scharlaken boomspecht | De Lenteloop | |
Flaps | Gier | |||
Gajjini | गजिनी gajinee | Olifant | Vrouw van Hathi | |
Hathi | हाथी Hāthī, "Olifant" | Olifant | Hoe de vrees in de wereld kwam & De Jungle lijft in & Rode Hond | |
Ikki | इकी Ikī | Stekelvarken | Hoe vrees in de… | in latere edities: Sahi |
Jacala | जाचला Jacalā, "Wegversperring" | Krokodil | Rode Hond | |
Kaa | का Kā | Tijgerpython | Kaa’s jacht & Rode Hond | |
Karait | Kraits (Geel/zwart gifslangetje) | Rikki-Tikki-Tavi | ||
Ko | Kraai | De Ankus van de Koning | ||
Kotick | Котик (Rusisch), "Zeehond" | Zeehond | De Witte Zeehond | |
Lakinis | Wolf | Rode Hond | ||
Leela | लीला Līlā | wolf | kleindochter van Akela. | |
Mang | मङग Maṅg, "go" | Vleermuis | Hoe de vrees… & Jungle lijft in | |
Matkah | матка (Rusisch), bedoelt als “moeder” | Zeehond | De Witte Zeehond | |
Marala | Flamingo | |||
Mao | मवा Mavā | Pauw | Mowgli’s Broeders | in eerdere edities: Mor |
Mor | मोर Mōr, "Pauw" | Pauw | Mowgli’s Broeders | in latere edities: Mao |
Mysa | मौसा Maisā, "Oom" | Waterbuffel | de Lenteloop | |
Nilghai | Nijlgau | de Jungle lijft in | ||
Oe | ऊ Ū | Schildpad | de Lenteloop | |
Phao | फवा Phavā, "Favoriet" | Wolf | Rode Hond | Opvolger van Akela |
Phaona | फवाना Phavānā, "Fontijn" | Wolf | Rode Hond | Moeder van Phao |
Raksha | रक्षा Rakṣā, "bescherming" | Moederwolf | Mowgli’s Broeders | Ook wel "de Duivelin" genoemd |
Rama | रमा Ramā | Waterbuffel | Tijger! Tijger! | |
Rama | रमा Ramā | Wolf | Disney film | Vaderwolf |
Rann | रण Raṇ, "Strijd" | Wouw | Kaa’s jacht & de Jungle lijft in | in latere edities: Chill |
Rikki-Tikki-Tavi | Mangoest | Rikki-Tikki-Tavi | Meestal afgekort tot Rikki | |
Sahi | साही Sāhī, "Stekelvarken" | Stekelvarken | de Jungle lijft in | in latere edities: Ikki |
Sambhur / Sambhin | Bok | Mowgli’s Broeders | ||
Sambua | Soort hert of rund | |||
Sona | Zwarte beer | |||
Tha | था Thā, "Hij was" | Olifant | Hoe de vrees… | De eerste der olifanten |
Thuu | थू Thū, "het is opgedroogd” | Witte Cobra | De Ankus van de Koning | Blind met verdroogde giftanden |
Won-tolla | Wolf | Rode Hond | Buitenbeentje |
Vijanden[bewerken | brontekst bewerken]
Minder geschikt zijn de volgende namen omdat ze tot de vijanden van Mowgli of tot de minder positieve figuren behoren in het junglebook:
Naam | Hindi | Dier | Verhaal | Opmerking |
---|---|---|---|---|
Chikai | चीकै Cīkai, "Gil, Krijs" | Kleine springrat | Rode Hond | |
Dhole | Rode honden, Wilde honden | Rode Hond | ||
Nag | नाग Naag, "Cobra" | Cobra | Ri – Ti – Ta | |
Nagaina | Cobra | Ri – Ti – Ta | Vrouw van Nag | |
Tabaqui | तंबाकूवी Taṃbākūvī; "Schotellikkende hond" | Goudjakhals | Mowgli’s Broeders | Ook wel "de kliekjesgast" genoemd |
Shere-Khan | शेर खान شیر خان Śēr Khān, "Tijger Koning" | Bengaalse tijger | Mowgli’s Broeders | |
Bandar-log | बन्दर-लोग Bandar-lōg, "Aap mensen" | hoelmans of grijze langoeren |
Bronnen en referenties
- Begrippen: boekje Katwijkse Zeeverkenners
- FOSwiki:Junglenamen
- Jungle Book wiki
- Kipling's list of names in the stories