Nederlandse Scoutingtijdschriften: verschil tussen versies
Scoutpedia.nl, dé Scouting wiki
Geen bewerkingssamenvatting |
Geen bewerkingssamenvatting |
||
(10 tussenliggende versies door 2 gebruikers niet weergegeven) | |||
Regel 2: | Regel 2: | ||
Dit een een overzicht. | Dit een een overzicht. | ||
{| | {| class="prettytable table table-striped table-hover table table-striped table-hover sortable" width="100%" | ||
!Beweging||titel||doelgroep / opmerkingen||eerste jaar||laatste jaar | !Beweging||titel||doelgroep / opmerkingen||eerste jaar||laatste jaar | ||
|- | |- | ||
Regel 9: | Regel 9: | ||
|NPB||[[De Nederlandsche Padvinder]]||||1912||1914 | |NPB||[[De Nederlandsche Padvinder]]||||1912||1914 | ||
|- | |- | ||
|NPO | |NPB (- NPO ?) | ||
| [[Het Troepleidersblad]] | |||
|[[Hopman|troepleiders]] | |||
|1914 | |||
| | |||
|- | |- | ||
| | |NPO - NPB||[[Het Padvindersblad (Nederland)|Het Padvindersblad]]|| ||1914||1916 | ||
|- | |- | ||
| | |ENMGV||[[De Gouden Schakel]]|| ||1912||1918 | ||
|- | |- | ||
|NPV|| | |NPV||Het Padvindersblad|| || 1917||1918 | ||
|- | |- | ||
|NPV|| | |NPV||De Padvinder|| ||1915||1927 | ||
|- | |- | ||
|NPV||[[De | |NPV||[[De Troepleider]]||bijlage De Padvinder||1915|| 1916? | ||
|- | |- | ||
|NPV||[[ | |NPV||[[De Verkenner]]|| ||1928||1972 | ||
|- | |- | ||
|NPV||[[Weest Paraat]]||leiding||1931||1972 | |NPV ||[[Het Leidersblad]]||leiding||1917||1930 | ||
|- | |||
|NPV||[[Weest Paraat (leidersblad NPV)|Weest Paraat]]||leiding||1931||1972 | |||
|- | |- | ||
|NPV||[[De Huifkar]]||Voortrekkers||1933||1941 | |NPV||[[De Huifkar]]||Voortrekkers||1933||1941 | ||
|- | |- | ||
|NPV||[[ | |NPV||[[V.T. (tijdschrift)|V.T.]]||Voortrekkers||1946||1972 | ||
|- | |- | ||
|NPV||[[De Oceaanpost]]||||1947||? | |NPV||[[De Oceaanpost]]|| ||1947||? | ||
|- | |- | ||
|NPV||[[Overzeekoerier]]||||1957||1958? | |NPV||[[Overzeekoerier]]|| ||1957||1958? | ||
|- | |- | ||
|NPV||[[Mededeelingen van de B.E.]]||||1937||1938? | |NPV||[[Mededeelingen van de B.E.]]|| ||1937||1938? | ||
|- | |- | ||
|NPV||[[Bewegen]]|| leiding B.E. groepen||1969||1972 | |NPV||[[Bewegen]]||leiding B.E. groepen||1969||1972 | ||
|- | |- | ||
|NPV||DC||Districtscommissarissen||1954||196? | |NPV||DC||Districtscommissarissen||1954||196? | ||
Regel 43: | Regel 49: | ||
| ||[[Durendael (tijdschrift)|Durendael]]||Voortrekkers||1945||1948 | | ||[[Durendael (tijdschrift)|Durendael]]||Voortrekkers||1945||1948 | ||
|- | |- | ||
|KV||[[Mededelingen]]||leiding||1930||1931 | |KV||[[Mededelingen van de Vereniging de Katholieke Verkenners]]||leiding||1930||1931 | ||
|- | |- | ||
|KV||[[De Katholieke Verkennersleider]]||leiding||1931||1941 | |KV||[[De Katholieke Verkennersleider]]||leiding||1931||1941 | ||
Regel 49: | Regel 55: | ||
|KV||[[Leidersblad]]||leiding||1946||1972 | |KV||[[Leidersblad]]||leiding||1946||1972 | ||
|- | |- | ||
|KV||[[ | |KV||[[Pépé]]||leiding, bijlage leidersblad voor verkennersleiders||1967||1972 | ||
|- | |- | ||
|KV||[[Welpenkrant]]||leiding, bijlage leidersblad voor welpenleiders||1970||1972 | |KV||[[Welpenkrant]]||leiding, bijlage leidersblad voor welpenleiders||1970||1972 | ||
Regel 55: | Regel 61: | ||
|KV||[[Tip-O-Rama]]||leiding, bijlage leidersblad||1964||1970 | |KV||[[Tip-O-Rama]]||leiding, bijlage leidersblad||1964||1970 | ||
|- | |- | ||
|KV||[[Goudland]] ||Welpen en Verkenners|| 1934||1941 | |KV||[[Goudland]]||Welpen en Verkenners||1934||1941 | ||
|- | |- | ||
|KJB||[[Alle Hens]]||Welpen en Verkenners||1946||1960 | |KJB||[[Alle Hens]]||Welpen en Verkenners||1946||1960 | ||
Regel 65: | Regel 71: | ||
|KV||[[Voortgang]]||Voortrekkers||1933||1967 | |KV||[[Voortgang]]||Voortrekkers||1933||1967 | ||
|- | |- | ||
|KV||[[Christus Lux]]||Aalmoezeniers||1937||1957 | |KV ||[[Christus Lux]]||Aalmoezeniers||1937||1957 | ||
|- | |- | ||
|NMG||[[De Padvindster]]||||1921||1922 | |NMG||[[De Padvindster]]|| ||1921||1922 | ||
|- | |- | ||
|NPG||De Padvindster||||1926||1972 | |NPG||De Padvindster|| ||1926||1972 | ||
|- | |- | ||
|NPG||[[De Schalmei]]||leiding, bijlage De Padvindster||1927||1971 | |NPG||[[De Schalmei]]||leiding, bijlage De Padvindster||1927||1971 | ||
|- | |- | ||
|NPG||[[De Blauwe Vogels]]||||1949||? | |NPG||[[De Blauwe Vogels]]|| ||1949||? | ||
|- | |- | ||
|NPG||[[De Kabouterkrant]]||Kabouters||1936||1955 | |NPG||[[De Kabouterkrant]]||Kabouters||1936||1955 | ||
Regel 83: | Regel 89: | ||
|NG||[[Witte Margriet]]||Gidsen||1946||1970 | |NG||[[Witte Margriet]]||Gidsen||1946||1970 | ||
|- | |- | ||
|NG||[[Trojka]]||||1971 | |NG||[[Trojka]]|| ||1971 | ||
|- | |- | ||
|Kath. Vrouwelijk Jeugdwerk||[[Bloesem]]||gidsen uitgave||1949||1951 | |Kath. Vrouwelijk Jeugdwerk||[[Bloesem]]||gidsen uitgave||1949||1951 | ||
Regel 89: | Regel 95: | ||
|SN||[[Scouting (leidersblad SN)|Scouting]]||leiding||1972||1998 | |SN||[[Scouting (leidersblad SN)|Scouting]]||leiding||1972||1998 | ||
|- | |- | ||
|SN||[[Scouting Nederland Courant]]||leiding, bijlage Scouting magazine||1990||1998 | |SN ||[[Scouting Nederland Courant]]||leiding, bijlage Scouting magazine||1990||1998 | ||
|- | |- | ||
|SN||[[Courant]]||leiding||1999||2002 | |SN||[[Courant]]||leiding||1999||2002 | ||
Regel 99: | Regel 105: | ||
|SN||[[Scouty]]||Welpen, Esta's en Kabouters||1999||2012 | |SN||[[Scouty]]||Welpen, Esta's en Kabouters||1999||2012 | ||
|- | |- | ||
|SN||[[Actie]]||jeugdleden||1974|1990 | |SN||[[Actie]]||jeugdleden|| 1974 |1990 | ||
|- | |- | ||
|SN||[[Allekant]]||jongerentak||1972||1975 | |SN||[[Allekant]]||jongerentak||1972||1975 | ||
Regel 107: | Regel 113: | ||
|SN||[[Beverpost]]||Bevers||1987||2012 | |SN||[[Beverpost]]||Bevers||1987||2012 | ||
|- | |- | ||
|SN||[[Flitz]]||scouts||1999||2012 | |SN ||[[Flitz]]||scouts||1999||2012 | ||
|- | |- | ||
|SN||[[IXixel]]||Rowans, Sherpa's, Wilde Vaart||1999||2012 | |SN||[[IXixel]]||Rowans, Sherpa's, Wilde Vaart||1999||2012 | ||
|- | |- | ||
|SN||[[Tijdrover]]||Roverscouts||||2012 | |SN||[[Tijdrover]]||Roverscouts|| ||2012 | ||
|- | |- | ||
|SN||[[Scouting Nieuwsbrief]]||||1987||2007 | |SN||[[Scouting Nieuwsbrief]]|| ||1987||2007 | ||
|- | |- | ||
|SN||[[Inspiratie]]||leiding. B.E. groepen||1973||1979 | |SN||[[Inspiratie]]||leiding. B.E. groepen|| 1973||1979 | ||
|- | |- | ||
|SN||[[Scouting Magazine]]||met geïntegreerd Scouts Info, Beverpost, Scouty, Flitz, Ixixel en Tijdrover.||2013||heden | |SN||[[Scouting Magazine]]||met geïntegreerd Scouts Info, Beverpost, Scouty, Flitz, Ixixel en Tijdrover.||2013||heden | ||
Regel 123: | Regel 130: | ||
|CJMV||[[Padvindersleven]]||leiders, welpen, verkenners||1921||1924 | |CJMV||[[Padvindersleven]]||leiders, welpen, verkenners||1921||1924 | ||
|- | |- | ||
|CJMV||[[De | |CJMV||[[De CJMV-er]]||leiders, welpen, verkenners|| 1924||1925 | ||
|- | |||
|CJMV||[[De CJMV-padvinder]]||leiders, welpen, verkenners||1925||1928 | |||
|- | |- | ||
|NCVP||[[Het Padvindersblad]]||leiders, welpen, verkenners||1933||1935? | |NCVP||[[Het Padvindersblad (NCVP)|Het Padvindersblad]]||leiders, welpen, verkenners||1933||1935? | ||
|- | |- | ||
|NCVP||[[N.C.V.P.-mededeelingen]]||leiders, voortrekkers||1940||1941 | |NCVP||[[N.C.V.P.-mededeelingen]]||leiders, voortrekkers||1940||1941 | ||
|- | |- | ||
| ||[[Jong Meisjesleven]]||||1918||1921 | | ||[[Jong Meisjesleven]]|| ||1918||1921 | ||
|- | |- | ||
|LdH||[[Redden en Dienen]]||||1926||1927 | |LdH||[[Redden en Dienen]]|| ||1926||1927 | ||
|- | |- | ||
|LdH||[[Onze Gids]]||||1928||1938 | |LdH||[[Onze Gids]]|| ||1928||1938 | ||
|- | |- | ||
|LdH||[[Ons Kompas]]||||1939||1941 | |LdH||[[Ons Kompas]]|| ||1939||1941 | ||
|- | |- | ||
|PVN||[[Waakt]]||||1933||1939 | |PVN||[[Waakt]]|| ||1933||1939 | ||
|- | |- | ||
|OPV||[[De Oud Padvinder]]||||1952||1974 | |OPV||[[De Oud Padvinder]]|| ||1952||1974 | ||
|- | |- | ||
|VVS||[[VVS Contact]]||||1975||2003 | |VVS||[[VVS Contact]]|| ||1975||2003 | ||
|} | |} | ||
Huidige versie van 17 jun 2022 om 11:01
In Nederland zijn diverse Scoutingtijdschriften verschenen.
Dit een een overzicht.
Beweging | titel | doelgroep / opmerkingen | eerste jaar | laatste jaar |
---|---|---|---|---|
NPO | De Padvinder | 1911 | 1914 | |
NPB | De Nederlandsche Padvinder | 1912 | 1914 | |
NPB (- NPO ?) | Het Troepleidersblad | troepleiders | 1914 | |
NPO - NPB | Het Padvindersblad | 1914 | 1916 | |
ENMGV | De Gouden Schakel | 1912 | 1918 | |
NPV | Het Padvindersblad | 1917 | 1918 | |
NPV | De Padvinder | 1915 | 1927 | |
NPV | De Troepleider | bijlage De Padvinder | 1915 | 1916? |
NPV | De Verkenner | 1928 | 1972 | |
NPV | Het Leidersblad | leiding | 1917 | 1930 |
NPV | Weest Paraat | leiding | 1931 | 1972 |
NPV | De Huifkar | Voortrekkers | 1933 | 1941 |
NPV | V.T. | Voortrekkers | 1946 | 1972 |
NPV | De Oceaanpost | 1947 | ? | |
NPV | Overzeekoerier | 1957 | 1958? | |
NPV | Mededeelingen van de B.E. | 1937 | 1938? | |
NPV | Bewegen | leiding B.E. groepen | 1969 | 1972 |
NPV | DC | Districtscommissarissen | 1954 | 196? |
NPV | Provisie | voorlichters en pers | 1959 | 1964 |
Durendael | Voortrekkers | 1945 | 1948 | |
KV | Mededelingen van de Vereniging de Katholieke Verkenners | leiding | 1930 | 1931 |
KV | De Katholieke Verkennersleider | leiding | 1931 | 1941 |
KV | Leidersblad | leiding | 1946 | 1972 |
KV | Pépé | leiding, bijlage leidersblad voor verkennersleiders | 1967 | 1972 |
KV | Welpenkrant | leiding, bijlage leidersblad voor welpenleiders | 1970 | 1972 |
KV | Tip-O-Rama | leiding, bijlage leidersblad | 1964 | 1970 |
KV | Goudland | Welpen en Verkenners | 1934 | 1941 |
KJB | Alle Hens | Welpen en Verkenners | 1946 | 1960 |
KV | KIM | Verkenners | 1960 | 1964 |
KV | Blad voor Rowans/Mededelingenblad v. Rowans | Rowans | 1967 | 1972 |
KV | Voortgang | Voortrekkers | 1933 | 1967 |
KV | Christus Lux | Aalmoezeniers | 1937 | 1957 |
NMG | De Padvindster | 1921 | 1922 | |
NPG | De Padvindster | 1926 | 1972 | |
NPG | De Schalmei | leiding, bijlage De Padvindster | 1927 | 1971 |
NPG | De Blauwe Vogels | 1949 | ? | |
NPG | De Kabouterkrant | Kabouters | 1936 | 1955 |
NPG | Ons Kabouterblad | Kabouters | 1956 | 1972 |
NGB | Het Carillon van St. Geerten | leiding | 1946 | 1971 |
NG | Witte Margriet | Gidsen | 1946 | 1970 |
NG | Trojka | 1971 | ||
Kath. Vrouwelijk Jeugdwerk | Bloesem | gidsen uitgave | 1949 | 1951 |
SN | Scouting | leiding | 1972 | 1998 |
SN | Scouting Nederland Courant | leiding, bijlage Scouting magazine | 1990 | 1998 |
SN | Courant | leiding | 1999 | 2002 |
SN | Scouts Info | leiding | 2003 | 2013 |
SN | Stip | Kabouters en welpen | 1973 | 1990 |
SN | Scouty | Welpen, Esta's en Kabouters | 1999 | 2012 |
SN | Actie | jeugdleden | 1990 | |
SN | Allekant | jongerentak | 1972 | 1975 |
SN | Allekrant | jongerentak | 1976 | 1978 |
SN | Beverpost | Bevers | 1987 | 2012 |
SN | Flitz | scouts | 1999 | 2012 |
SN | IXixel | Rowans, Sherpa's, Wilde Vaart | 1999 | 2012 |
SN | Tijdrover | Roverscouts | 2012 | |
SN | Scouting Nieuwsbrief | 1987 | 2007 | |
SN | Inspiratie | leiding. B.E. groepen | 1973 | 1979 |
SN | Scouting Magazine | met geïntegreerd Scouts Info, Beverpost, Scouty, Flitz, Ixixel en Tijdrover. | 2013 | heden |
CJMV | De C.J.M.V.-padvinderij | leiders, verkenners | 1920 | 1921 |
CJMV | Padvindersleven | leiders, welpen, verkenners | 1921 | 1924 |
CJMV | De CJMV-er | leiders, welpen, verkenners | 1924 | 1925 |
CJMV | De CJMV-padvinder | leiders, welpen, verkenners | 1925 | 1928 |
NCVP | Het Padvindersblad | leiders, welpen, verkenners | 1933 | 1935? |
NCVP | N.C.V.P.-mededeelingen | leiders, voortrekkers | 1940 | 1941 |
Jong Meisjesleven | 1918 | 1921 | ||
LdH | Redden en Dienen | 1926 | 1927 | |
LdH | Onze Gids | 1928 | 1938 | |
LdH | Ons Kompas | 1939 | 1941 | |
PVN | Waakt | 1933 | 1939 | |
OPV | De Oud Padvinder | 1952 | 1974 | |
VVS | VVS Contact | 1975 | 2003 |