Augustus: verschil tussen versies
Scoutpedia.nl, dé Scouting wiki
kGeen bewerkingssamenvatting |
|||
Regel 2: | Regel 2: | ||
Dit artikel geeft een overzicht van de verschillende gebeurtenissen met betrekking tot [[scouting]] die in de maand augustus plaatsvonden. | Dit artikel geeft een overzicht van de verschillende gebeurtenissen met betrekking tot [[scouting]] die in de maand augustus plaatsvonden. | ||
===Alle gebeurtenissen=== | |||
{| | |||
|colspan=2 style="background:lightblue;"|'''Algemeen''' | |||
|- | |||
|| ||Vele [[Wereldjamboree]]s vonden plaats in deze maand | |||
|- | |||
|| ||De [[NICES]] vindt deze maand plaats | |||
|- | |||
||[[1968]].||[[Ruitergidsen Anne de Guigné]] wordt opgericht | |||
|- | |||
||[[1994]]||De Europese jamboree vindt plaats in Dronten | |||
|- | |||
|colspan=2 style="background:lightblue;"|'''1 augustus''' | |||
|- | |||
||[[2004]]||De Europese [[Jamboree]] van dat jaar gaat van start | |||
|- | |||
||[[2006]]||Eerste [[Jamboree voor Doven]] was georganiseerd door 191st Dublin Deaf Scout Group. (tot 9 augustus) | |||
|- | |||
|colspan=2 style="background:lightblue;"|'''3 augustus''' | |||
|- | |||
||[[1943]]||[[Jean Jacques Rambonnet]], de enige [[hoofdverkenner]] die Nederland ooit had, overlijdt | |||
|- | |||
||[[1910]]||De "XVI OXFORD"-groep brengt een bezoek aan Nederland (tot 17 augustus) | |||
|- | |||
|colspan=2 style="background:lightblue;"|'''6 augustus''' | |||
|- | |||
||[[1932]]||[[Scouting Kizito (Bergen op Zoom)|Scouting Kizito]] wordt opgericht in Bergen op Zoom | |||
|- | |||
|colspan=2 style="background:lightblue;"|'''8 augustus''' | |||
|- | |||
||[[1953]]||De 14de internationale scoutingconferentie wordt gehouden. (tot 12 augustus) | |||
|- | |||
|colspan=2 style="background:lightblue;"|'''9 augustus''' | |||
|- | |||
||[[1907]]||Het allereerste scoutingkamp, gehouden op [[Brownsea Island]], is afgelopen. | |||
|- | |||
|colspan=2 style="background:lightblue;"|'''14 augustus''' | |||
|- | |||
||[[1860]]||[[Ernest Thompson Seton]], oprichter van [[Woodcraft]], wordt geboren | |||
|- | |||
|colspan=2 style="background:lightblue;"|'''18 augustus''' | |||
|- | |||
||[[1945]]||[[Wiawaha Beverwijk]] wordt opgericht | |||
|- | |||
|colspan=2 style="background:lightblue;"|'''30 augustus''' | |||
|- | |||
||[[2001]]||[[Scouting Esjeeka]] wordt opgericht | |||
|- | |||
|} | |||
<br><br> | |||
---- | |||
==={{PAGENAME}} in vogelvlucht=== | ==={{PAGENAME}} in vogelvlucht=== | ||
''[[sjabloon:Geschiedenis augustus|Dit korte uittrekseltje verschijnt jaarlijks in augustus op de hoofdpagina]]'' {{Geschiedenis augustus}} | ''[[sjabloon:Geschiedenis augustus|Dit korte uittrekseltje verschijnt jaarlijks in augustus op de hoofdpagina]]'' {{Geschiedenis augustus}} | ||
[[category:Geschiedenis naar maand|08]] | [[category:Geschiedenis naar maand|08]] |
Versie van 8 jan 2007 19:09
Januari · Februari · Maart · April · Mei · Juni · Juli · Augustus · September · Oktober · November · December |
Dit artikel geeft een overzicht van de verschillende gebeurtenissen met betrekking tot scouting die in de maand augustus plaatsvonden.
Alle gebeurtenissen
Algemeen | |
Vele Wereldjamborees vonden plaats in deze maand | |
De NICES vindt deze maand plaats | |
1968. | Ruitergidsen Anne de Guigné wordt opgericht |
1994 | De Europese jamboree vindt plaats in Dronten |
1 augustus | |
2004 | De Europese Jamboree van dat jaar gaat van start |
2006 | Eerste Jamboree voor Doven was georganiseerd door 191st Dublin Deaf Scout Group. (tot 9 augustus) |
3 augustus | |
1943 | Jean Jacques Rambonnet, de enige hoofdverkenner die Nederland ooit had, overlijdt |
1910 | De "XVI OXFORD"-groep brengt een bezoek aan Nederland (tot 17 augustus) |
6 augustus | |
1932 | Scouting Kizito wordt opgericht in Bergen op Zoom |
8 augustus | |
1953 | De 14de internationale scoutingconferentie wordt gehouden. (tot 12 augustus) |
9 augustus | |
1907 | Het allereerste scoutingkamp, gehouden op Brownsea Island, is afgelopen. |
14 augustus | |
1860 | Ernest Thompson Seton, oprichter van Woodcraft, wordt geboren |
18 augustus | |
1945 | Wiawaha Beverwijk wordt opgericht |
30 augustus | |
2001 | Scouting Esjeeka wordt opgericht |
Augustus in vogelvlucht
Dit korte uittrekseltje verschijnt jaarlijks in augustus op de hoofdpagina
- 1907: Robert Baden-Powell organiseert het eerste scoutingkamp op Brownsea Island
- 1909: Het eerste waterscoutingkamp bij Bucklers Hard, Hampshire.
- 1910: De "XVI OXFORD"-troep brengt een bezoek aan Nederland en België (Begin Scouting daar)
- 1995: Start van de Wereld Jamboree in Dronten