Juni

Scoutpedia.nl, dé Scouting wiki
Ga naar:navigatie, zoeken
Januari · Februari · Maart · April · Mei · Juni · Juli · Augustus · September · Oktober · November · December

Dit artikel geeft een overzicht van de verschillende gebeurtenissen met betrekking tot scouting die in de maand Juni plaatsvonden.

Alle gebeurtenissen[bewerken | brontekst bewerken]

Algemeen
De Bever-Doe-Dag vindt deze maand plaats
De BIRD vindt deze maand plaats
1999. Het groepsblad van Scouting Gregor Brokamp wint de titel "Koning Groepsblad"
1 juni
1853  Albertus Christiaan van Daalen wordt geboren in Ede (Gelderland) Nederland.
1879  Archibald Kyle wordt geboren in North Riding (Yorkshire) Verenigd Koninkrijk.
1991  D'Alflandgroep wordt opgericht in Dalfsen (Overijssel) Nederland.
1946  Dr. Ariëns-Buettegroep wordt opgericht in Deventer (Overijssel) Nederland.
1945  Fakkeldraagsters wordt opgericht in Soest (Utrecht) Nederland.
1945  Gelregroep wordt opgericht in Twello (Overijssel) Nederland.
1973  Gewest Friesland wordt opgericht in Drachten Nederland.
1945  Impeesa (Voorschoten) wordt opgericht in Voorschoten (Zuid-Holland) Nederland.
1894  Joop Ranneft wordt geboren in Velsen (Noord-Holland) Nederland.
1973  Karmijngroep Winssen wordt opgericht in Winssen (Gelderland) Nederland.
1979  Land Rosh van Dr. Ariëns-Buettegroep uit Deventer krijgt afdelingsnummer 382
1979  land explorers van Scouting Christiaan de Wet (Geleen) uit Geleen krijgt afdelingsnummer 373
1986  Explorers van Scouting de Granaet uit Dokkum krijgt afdelingsnummer 528
1946  Schultegroep wordt opgericht in Diever (Drenthe) Nederland.
1960  Scouting Charles de Foucauld (Tilburg) wordt opgericht in Tilburg (Noord-Brabant) Nederland.
1985  Scouting Dirk Duyvel wordt opgericht in Alkmaar (Noord-Holland) Nederland.
1947  Scouting Don Bosco Lindenheuvel wordt opgericht in Geleen (Limburg) Nederland.
1933  Scouting Dorus en Doortje Rijkersgroep wordt opgericht in Haarlem (Noord-Holland) Nederland.
1986  Scouting Klazienaveen wordt opgericht in Klazienaveen (Drenthe) Nederland.
1971  Scouting Lord Baden-Powell (Maastricht) wordt opgericht in Maastricht (Limburg) Nederland.
1986  Scouting Pekela wordt opgericht in Pekela (Groningen) Nederland.
1922  Scouting Prins Hendrik groep 1 wordt opgericht in Tilburg (Noord-Brabant) Nederland.
1945  Scouting Wilo wordt opgericht in Gouda (Zuid-Holland) Nederland.
2017  Sleutelstam wordt opgericht in Leiden (Zuid-Holland) Nederland.
1955  Titus Brandsma (Maastricht) wordt opgericht in Maastricht (Limburg) Nederland.
1944  Changi-stam wordt opgeheven.
2014  Scouting 't Eikske wordt opgeheven.
2007  Scoutinggroep Maria Immaculata wordt opgeheven.
2008  Scoutinggroep Sint Pancratius wordt opgeheven.
2 juni
1993  RSA651 van Scouting Ginneken uit Breda krijgt afdelingsnummer 651
1945  Agnes Baden-Powell overlijdt in Kingston (Surrey) Engeland.
2013  Piet Muis overlijdt in Arnhem (Gelderland) Nederland.
1935  William James Cohen Stuart overlijdt in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
3 juni
1989  Danny Kayegroep wordt opgericht in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1967  land explorers van Scouting Egbertus uit Almelo krijgt afdelingsnummer 156
1972  Explorers van Scouting Miguel-Pro uit Venlo krijgt afdelingsnummer 239
1978  land explorers van Markiezaatsgroep uit Bergen Op Zoom krijgt afdelingsnummer 344
2002  Mien de Gooijer overlijdt in Oosterbeek (Gelderland) Nederland.
1984  Simon Kranenburg overlijdt in Amsterdam (Noord-Holland) Nederland.
1921  William de Bois Maclaren overlijdt.
4 juni
1844  Laetitia Mary Powell, een halfzus van Robert Baden-Powell, wordt geboren
1985  Hippe linda wordt geboren.
1971  land explorers van st willibrordus uit Heerlen krijgt afdelingsnummer 230
2007  land explorers van Scoutinggroep De Gold'n Zende uit Nieuwleusen krijgt afdelingsnummer 723
1983  Scouting Nautilus (Delft) wordt opgericht in Delft (Zuid-Holland) Nederland.
2007  Marius Holmer overlijdt in Apeldoorn (Gelderland) Nederland.
1953  Robert Polis overlijdt in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
5 juni
1993  Association of Belarusian Guides wordt opgericht in Minsk Wit-Rusland.
1975  Ugchelse Woudlopers wordt opgericht in Ugchelen (Gelderland) Nederland.
2020  Jaap Copini overlijdt in Bennekom (Gelderland) Nederland.
6 juni
1865  Cornelis Kraijenhoff wordt geboren in Den Helder (Noord-Holland) Nederland.
1894  John Hargrave wordt geboren in Midhurst (Sussex) Engeland.
1875  Lucas Maillette de Buy Wenniger wordt geboren in Amsterdam (Noord-Holland) Nederland.
1903  Mieke van Hasselt-Hamaker wordt geboren in Broek op Langedijk (Noord-Holland) Nederland.
1844  YMCA wordt opgericht in Vernier Zwitserland.
1994  Ria Wijgerinck-Schelbergen overlijdt in Malden (Gelderland) Nederland.
7 juni
1974  Bear Grylls wordt geboren in Donaghadee (County Down) Noord-Ierland.
1981  Gysta wordt geboren.
1885  Thorwald Egidius wordt geboren in Amsterdam (Noord-Holland) Nederland.


8 juni
1998  De Verbinding wordt opgericht in Lemelerveld (Overijssel) Nederland.
2009  land explorers van Rhedense Pioniers uit Rheden krijgt afdelingsnummer 736
1979  Scouting Berkel-Enschot wordt opgericht in Berkel-Enschot (Noord-Brabant) Nederland.
1868  Willem Adolph Hendrik Godfried, baron van Ittersum wordt geboren in Hattem (Gelderland) Nederland.


9 juni
1937  1st Buckingham Palace Guide Company wordt opgericht in Buckingham Palace (Londen) Verenigd Koninkrijk.
1945  Hessengroep (Lunteren) wordt opgericht in Lunteren (Gelderland) Nederland.
1867  Mathilde Ermine Adrienne Cijfer-van Wijngaarden wordt geboren in Utrecht (Utrecht) Nederland.
1876  Philip Johan Petrus Metelerkamp wordt geboren in Wormerveer (Noord-Holland) Nederland.
2021  Ring deutscher Pfadfinder*innenverbände wordt opgericht in Berlijn Duitsland.
1945  Scouting Walraven wordt opgericht in Amsterdam (Noord-Holland) Nederland.
2021  Ring Deutscher Pfadfinderinnenverbände wordt opgeheven.
2021  Ring Deutscher Pfadfinderverbände wordt opgeheven.
10 juni
1902  Amelius Grootenhuis wordt geboren in Ambt Almelo (Overijssel) Nederland.
1907  Christiaan Stokhuijzen wordt geboren in Leiden (Zuid-Holland) Nederland.
1911  Jutters-Rainiero wordt opgericht in Den Helder (Noord-Holland) Nederland.
1927  Michael Walsh wordt geboren in Harrogate (Yorkshire) Engeland.
1897  Walle van Popta wordt geboren in Arnhem (Gelderland) Nederland.
1888  Wouter Kalkman wordt geboren in Bolnes (Zuid-Holland) Nederland.


11 juni
1921  Gerard Huis in 't Veld wordt geboren in Hilversum (Noord-Holland) Nederland.
1921  John Hargrave (White Fox) bezoekt het Voortrekkerskamp in Ommen
1927  President Steyngroep wordt opgericht in Deventer (Overijssel) Nederland.
1945  Radboudgroep (Amstelveen) wordt opgericht in Amstelveen (Noord-Holland) Nederland.
1979  Scouting Maximiliaan Kolbe wordt opgericht in Venlo (Limburg) Nederland.
2009  Scoutinggroep Waterland wordt opgericht in Monnickendam (Noord-Holland) Nederland.
1931  Stadhouder Willem III groep wordt opgericht in Apeldoorn (Gelderland) Nederland.
1886  Willem Driessen wordt geboren in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1860  Baden Powell overlijdt in Kensington (Greater London) Engeland.
1973  Herman Holtz overlijdt in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1939  Jan Kooiman overlijdt in Gouda (Zuid-Holland) Nederland.
1949  Johannes Julianus Hendrik Martijn overlijdt in Amsterdam (Noord-Holland) Nederland.
12 juni
1941  Het Arubaanse Padvindsters Gilde wordt opgericht in San Nicolas Aruba.
1921  John Hargrave (White Fox) bezoekt het Voortrekkerskamp in Ommen
1902  Jos Plasschaert wordt geboren in Graauw (Zeeland) Nederland.
1965  Scouting Damherten wordt opgericht in Leidschendam (Zuid-Holland) Nederland.
1994  In Ierland wordt de eerste scoutinggroep voor dove scouts opgericht
1919  Scouting Ragay Redoz wordt opgericht in Harderwijk (Gelderland) Nederland.
1889  Willem Maarten van der Hoeven wordt geboren in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1945  Colonel Dunlop Stam wordt opgeheven.
1986  Cor Renses overlijdt in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
13 juni
1986  Explorers van scouting uotha uit Uden krijgt afdelingsnummer 586
1989  Merwegroep wordt opgericht in Sliedrecht (Zuid-Holland) Nederland.
1995  Scouting Euregio Glanerbrug wordt opgericht in Glanerbrug (Overijssel) Nederland.
2016  Scouting Novo Mundo wordt opgericht in Zeewolde (Flevoland) Nederland.
1934  Scouting Verbraak-Margriet wordt opgericht in Harderwijk (Gelderland) Nederland.
1953  Thriantastam wordt opgericht in Assen (Drenthe) Nederland.
1964  Reint Hendrik de Vos van Steenwijk overlijdt in Zwolle (Overijssel) Nederland.
14 juni
1947  Belmontegroep wordt opgericht in Wageningen (Gelderland) Nederland.
2014  De Drones wordt opgericht in Drachten (Fryslân) Nederland.
1906  George van Medenbach de Rooij wordt geboren in Yogyakarta (Java) Nederlands Indië.
1937  Gill Clay wordt geboren in Johannesburg Zuid-Afrika.
1963  Explorers van Scouting Kapelaan Berix uit Heerlen krijgt afdelingsnummer 42
1979  Explorers van Scouting Jeanne d'Arc / St. Patrick uit Hengelo Ov krijgt afdelingsnummer 387
1974  Gijsbert ter Horst overlijdt in Enschede (Overijssel) Nederland.
15 juni
1921  Dicksy van Beusekom wordt geboren in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1969  Rsa 206 van St. Christoforus - Lichtdraagsters uit Arnhem krijgt afdelingsnummer 206
1985  Einde Jubilee Spel Nederland.
16 juni
1898  Johan Buitendijk wordt geboren in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1975  de Explorers van Scouting Johannes Vianney uit Eindhoven krijgt afdelingsnummer 285
1975  land explorers do. van Scouting Anne Frank & St. Nicolaas uit Ijsselstein Ut krijgt afdelingsnummer 290
1975  land explorers wo. van Scouting Anne Frank & St. Nicolaas uit Ijsselstein Ut krijgt afdelingsnummer 290
1933  St. Christoforus-Lichtdraagsters wordt opgericht in Arnhem (Gelderland) Nederland.
1933  St. Christophorusgroep (Arnhem) wordt opgericht in Arnhem (Gelderland) Nederland.
1960  Christiaan Pieter Gunning overlijdt in Amsterdam (Noord-Holland) Nederland.
1968  John Meijboom overlijdt in Middelburg (Zeeland) Nederland.
17 juni
1965  Dutmella wordt opgericht in Son en Breugel (Noord-Brabant) Nederland.
1978  explorers-01 van Thorheimgroep Doorn uit Doorn krijgt afdelingsnummer 333
1948  Scouting St. Lambertus (Udenhout) wordt opgericht in Udenhout (Noord-Brabant) Nederland.
1983  Eelco van Kleffens overlijdt in Almoçageme Portugal.
18 juni
1938  Scouting Eygelshoven wordt opgericht in Eygelshoven (Limburg) Nederland.
1952  Aat van de Polder overlijdt in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1956  Arendina Johanna Catharina Frederika Jacometti-Koster overlijdt in Ermelo (Gelderland) Nederland.
19 juni
1858  Dirk Fock wordt geboren in Wijk bij Duurstede (Utrecht) Nederland.
1884  Jacques Dutilh wordt geboren in Rotterdam (Zuid-Holland) Nederland.
1975  land explorers van Scouting Willibrord uit Wassenaar krijgt afdelingsnummer 286
1957  St. Victor wordt opgericht in Apeldoorn (Gelderland) Nederland.
1898  Willem del Campo Hartman wordt geboren in Middelburg (Zeeland) Nederland.
1971  Abraham Henri van der Giesen overlijdt in Kandersteg (Bern) Zwitserland.
1977  Olave Baden-Powell overlijdt in Birtley House, Bramley (Surrey) Engeland.
1974  Petrus Paulus Wilhelmus van Leeuwen overlijdt in Breda (Noord-Brabant) Nederland.
20 juni
1885  Frederik Cornelis Thomson wordt geboren in Ambarawa, Nederlands Indië.
1913  Hil Bottema wordt geboren in Laren (Noord-Holland) Nederland.
1891  Tine van Meurs-Bueninck wordt geboren in Leeuwarden (Fryslân) Nederland.


21 juni
1994  In Huize Hotsjietonia is Lange Doener jarig
2011  Explorers van Scoutinggroep Zuylensteyn uit Amerongen krijgt afdelingsnummer 356
1997  Han Kersbergen overlijdt in Vierhouten (Gelderland) Nederland.
22 juni
1869  Gerardus Johannes Bisschop wordt geboren in Huizum (Fryslân) Nederland.
1974  land explorers van Jan Lijdinggroep uit Zwolle krijgt afdelingsnummer 270
1945  Scouting Schinnen wordt opgericht in Schinnen (Limburg) Nederland.
1968  De Nederlandse Gidsen starten officieel met de speltak Sherpa's voor 14 tot en met 16 jaar.
1965  Margaretha Hamaker-Beijerman overlijdt in Utrecht (Utrecht) Nederland.
23 juni
2010  Explorers EA 741 van Nico Steenbeekgroep uit Ijsselstein Ut krijgt afdelingsnummer 741
2010  land explorers van Scouting Valburg uit Valburg krijgt afdelingsnummer 742
1905  Nico Muller wordt geboren in Oude Wetering (Zuid-Holland) Nederland.


24 juni
1990  Kantankye Explorers van Kantankye uit Amstelveen krijgt afdelingsnummer 630
1910  Pieternella Barendina Kloot-van der Wolk wordt geboren in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
1935  Scouting Sint Odulphus Oirschot wordt opgericht in Oirschot (Noord-Brabant) Nederland.
2018  Zeeverkenners Joh. de Doper wordt opgericht in Breukelen (Utrecht) Nederland.
1984  Mies Tavenraat overlijdt in Lunteren (Gelderland) Nederland.
25 juni
1969  Egel wordt geboren.
1967  Explorers van sc Mariagroep Oosterhout uit Oosterhout Nb krijgt afdelingsnummer 163
1967  RSA164 van Scouting Albert Schweitzer uit Breda krijgt afdelingsnummer 164
1977  Shero's van Scouting Hertog Jan van Brabant uit Veldhoven krijgt afdelingsnummer 314
1977  land rsa 313 van Scouting Don Bosco Sittard uit Sittard krijgt afdelingsnummer 313
2015  explorers van Scouting Irmin-Taweb uit Ermelo krijgt afdelingsnummer 770
1960  Jacques Dutilh overlijdt in Rotterdam (Zuid-Holland) Nederland.
26 juni
1946  Dr. Mollergroep (Tilburg) wordt opgericht in Tilburg (Noord-Brabant) Nederland.
1883  Florentinus Jacobus Abraham Calkoen wordt geboren in Utrecht (Utrecht) Nederland.
2015  Majoor Bosshardt groep wordt opgericht in Amsterdam (Noord-Holland) Nederland.
1982  Scouting Ashanti wordt opgericht in Zoetermeer (Zuid-Holland) Nederland.
1920  Wilhelmus Pieter Ruysch overlijdt in Den Haag (Zuid-Holland) Nederland.
27 juni
1969  explorers-01 van Scouting Haagse Hout uit Den Haag krijgt afdelingsnummer 207


28 juni
1993  De Oude Tip wordt opgericht in Maasbracht (Limburg) Nederland.
1964  Explorers van Scouting Don Bosco (Sittard) uit Sittard krijgt afdelingsnummer 66
1896  Pieter Anthonius Drughorn wordt geboren in Dordrecht (Zuid-Holland) Nederland.
1885  Renée Johanna Hudig-Hoogewerff wordt geboren in Rotterdam (Zuid-Holland) Nederland.
1982  Govert Bastiaan Pellikaan overlijdt in Zeist (Utrecht) Nederland.
29 juni
1911  Prins Bernhard wordt geboren in Jena (Thüringen) Duitsland.
1959  Scouting Bostreno wordt opgericht in Noordwijkerhout (Zuid-Holland) Nederland.
2019  Scouting Hanckema wordt opgericht in Zuidhorn (Groningen) Nederland.
1945  Scouting Jhr. Beelaerts van Blokland wordt opgericht in Barendrecht (Zuid-Holland) Nederland.
2020  Scoutinggroep Delta wordt opgericht in Goes (Zeeland) Nederland.
2020  Frans Naereboutgroep wordt opgeheven.
2020  Jacob Valcke Groep wordt opgeheven.
2020  Scouting Bernadette (Goes) wordt opgeheven.
30 juni
1874  Arnold Meijroos wordt geboren in Arnhem (Gelderland) Nederland.
1901  Ellard Uilkens wordt geboren in Palembang (Zuid-Sumatra) Nederlands-Indië.
1977  Federació Catalana d'Escoltisme i Guiatge wordt opgericht in Barcelona (Catalonië) Spanje.
1880  Hermanus van Loghem wordt geboren in Zeist (Utrecht) Nederland.
1957  Scouting Paulusgroep Maassluis wordt opgericht in Maassluis (Zuid-Holland) Nederland.
1932  Scouting Willem de Zwijgergroep 1 wordt opgericht in Vlaardingen (Zuid-Holland) Nederland.
1954  Cor Keij overlijdt in Amersfoort (Utrecht) Nederland.
Cookies helpen ons onze services aan te bieden. Door onze services te gebruiken stemt u in met het gebruik van onze cookies.