Oktober: verschil tussen versies
Scoutpedia.nl, dé Scouting wiki
k (→Geschiedenis) |
Geen bewerkingssamenvatting |
||
Regel 2: | Regel 2: | ||
Dit artikel geeft een overzicht van de verschillende gebeurtenissen met betrekking tot [[scouting]] die in de maand oktober plaatsvonden. | Dit artikel geeft een overzicht van de verschillende gebeurtenissen met betrekking tot [[scouting]] die in de maand oktober plaatsvonden. | ||
===Alle gebeurtenissen=== | |||
{| | |||
|colspan=2 style="background:lightblue;"|'''Algemeen''' | |||
|- | |||
||||De [[JOTA]] en de [[JOTI]] vinden jaarlijks plaats | |||
|- | |||
|colspan=2 style="background:lightblue;"|'''1 oktober''' | |||
|- | |||
||[[1948]]||De [[Admiralengroep]] wordt opgericht in Uithoorn | |||
|- | |||
||[[2005]]||[[Scouting Doven Nederland]] wordt opgericht | |||
|- | |||
|colspan=2 style="background:lightblue;"|'''2 oktober''' | |||
|- | |||
||[[1908]]||[[Robert Baden-Powell|Baden-Powell]] wordt benoemd tot Ridder in de Victoria Orde, en de Britse koning Edward vraagt hem om al zijn aandacht voortaan aan de scoutingbeweging te schenken. | |||
|- | |||
|colspan=2 style="background:lightblue;"|'''6 oktober''' | |||
|- | |||
||[[2002]].||[[Prins Claus]], [[beschermheer]] van scouting, overlijdt | |||
|- | |||
|colspan=2 style="background:lightblue;"|'''11 oktober''' | |||
|- | |||
||[[1920]]||[[Studentenstam]] "De [[Delftsche Zwervers]]" wordt opgericht | |||
|- | |||
|colspan=2 style="background:lightblue;"|'''14 oktober''' | |||
|- | |||
||[[2005]]||[[Luchtscouts Vliegveld Lelystad]] wordt opgericht | |||
|- | |||
|colspan=2 style="background:lightblue;"|'''18 oktober''' | |||
|- | |||
||[[1980]]||Het landelijk bureau van [[Scouting Nederland]] wordt geopend | |||
|- | |||
|colspan=2 style="background:lightblue;"|'''21 oktober''' | |||
|- | |||
||||[[Lappezak]] is jarig | |||
|- | |||
|colspan=2 style="background:lightblue;"|'''25 oktober''' | |||
|- | |||
||[[1953]]||De internationale vereniging voor [[Old Scouts|oud-scoutingleden]] wordt opgericht | |||
|- | |||
|colspan=2 style="background:lightblue;"|'''29 oktober''' | |||
|- | |||
||[[1933]]||De [[Padvinders Vereniging Nederland]] wordt opgericht | |||
|- | |||
|colspan=2 style="background:lightblue;"|'''30 oktober''' | |||
|- | |||
||[[13]]||[[Peter Baden-Powell]] wordt geboren | |||
|- | |||
|} | |||
==={{PAGENAME}} in vogelvlucht=== | ==={{PAGENAME}} in vogelvlucht=== | ||
''[[sjabloon:Geschiedenis oktober|Dit korte uittrekseltje verschijnt jaarlijks in oktober op de hoofdpagina]]'' {{Geschiedenis oktober}} | ''[[sjabloon:Geschiedenis oktober|Dit korte uittrekseltje verschijnt jaarlijks in oktober op de hoofdpagina]]'' {{Geschiedenis oktober}} | ||
Versie van 21 feb 2007 19:50
Januari · Februari · Maart · April · Mei · Juni · Juli · Augustus · September · Oktober · November · December |
Dit artikel geeft een overzicht van de verschillende gebeurtenissen met betrekking tot scouting die in de maand oktober plaatsvonden.
Alle gebeurtenissen
Algemeen | |
De JOTA en de JOTI vinden jaarlijks plaats | |
1 oktober | |
1948 | De Admiralengroep wordt opgericht in Uithoorn |
2005 | Scouting Doven Nederland wordt opgericht |
2 oktober | |
1908 | Baden-Powell wordt benoemd tot Ridder in de Victoria Orde, en de Britse koning Edward vraagt hem om al zijn aandacht voortaan aan de scoutingbeweging te schenken. |
6 oktober | |
2002. | Prins Claus, beschermheer van scouting, overlijdt |
11 oktober | |
1920 | Studentenstam "De Delftsche Zwervers" wordt opgericht |
14 oktober | |
2005 | Luchtscouts Vliegveld Lelystad wordt opgericht |
18 oktober | |
1980 | Het landelijk bureau van Scouting Nederland wordt geopend |
21 oktober | |
Lappezak is jarig | |
25 oktober | |
1953 | De internationale vereniging voor oud-scoutingleden wordt opgericht |
29 oktober | |
1933 | De Padvinders Vereniging Nederland wordt opgericht |
30 oktober | |
13 | Peter Baden-Powell wordt geboren |
Oktober in vogelvlucht
Dit korte uittrekseltje verschijnt jaarlijks in oktober op de hoofdpagina
- De JOTA en de JOTI vinden jaarlijks plaats
- 1908: Baden-Powell wordt benoemd tot Ridder in de Victoria Orde, en de Britse koning Edward vraagt hem om al zijn aandacht voortaan aan de scoutingbeweging te schenken.
- 1980: Het landelijk bureau van Scouting Nederland wordt geopend